כמה שיעורים מפתיחת עונת ההחתמות בNBA

מסתבר שרוב שחקני הכדורסל רוצים לשחק טוב ככל הניתן, ולכן יסתפקו במשכורות רעב של 90 מליון דולר. ישנם מי שרוצים להיות אייקון גדול ככל האפשר, הם יחפשו למקסם את האפשרות להרוויח 140 מליון.

השחקנים והקבוצות חיכו ל1.7 כדי לפתוח באחת מעונות הפרי אייג'נטס המרתקות ביותר בזכרון. המון אינטרסים מנוגדים שיחקו כאן. מחד, שחקנים מחפשים בטחון תעסוקתי. בקריירה שבה פציעה בברך עשויה לגרוע מערכך כשחקן עשרות אחוזים, אם לא לבטל את ערכך לחלוטין, יש עניין רב בחתימה על חוזה ארוך טווח, שבו לקבוצה אין שום אפשרות לחתוך אותך.

מנגד, יש סיבה ששחקנים כמו לברון ג'יימס מעדיפים את שיטת הלחתום לשנה עם אופציה לשנה נוספת. כמובן האמירה שחקנים כמו לברון ג'יימס היא מופרכת, אין שחקנים נוספים כאלה. אבל ההגיון של לברון ברור. השנה תקרת סך המשכורות תנוע בין 67-69 מליון דולר, וכנראה קבוצות יתחילו לשלם מס מ82 מליון דולר ומעלה. החוזה המקסימלי לשחקן ותיק העונה עומד על 35% מסך תקרת השכר.

בשנה הבאה התקרה של סך השכר תעלה ל89 מליון דולר כנראה, ובעונה לאחר מכן התקרה תעלה ל109 מליון דולר, ביחד עם התקרה של סך המשכורות תעלה התקרה לשכר שכן בעונה הבאה תקרת שכר השחקן הבודד תשאר 35% מסך התקרה, ואילו בעונה לאחר מכן, אי אפשר לדעת, שכן כרגע יתכן ואיגוד השחקנים ידרוש את ביטול התקרה של שכר השחקן הבודד.

מכאן, שחקנים החותמים על חוזה מקסימום לחמש שנים, בעצם מוותרים מראש על העלאות שכר משמעותיות ביותר מהשנה השלישית וקדימה. האינטרס של הספרס בהחתמת שחקן כמו קוואי לנארד לחמש שנים, הוא ברור לחלוטין. המקסימום השנה, יהווה בעוד שנתיים שכר ממוצע בליגה. מאחר וקוואי לנארד הוא שחקן צעיר, ההנחה של הספרס היא שבעונות 2017-2019, הם יקבלו שחקן ששווה מקסימום במחיר של מציאה אמיתית. כדי להבין עד כמה, מספיק לראות את סטף קרי בגולדן סטייט, הוא כרגע השחקן עם המשכורת השישית בגובהה בקבוצה, בגלל החוזה ארוך הטווח שחתם לפני שנתיים.

*

אם כך, מדוע אנו רואים עסקאות של חמש שנים בכלל, איזה אינטרס יש לשחקנים לוותר על עשרות מליוני דולרים פוטנציאליים. לברון כאמור יש רק אחד. הוא כנראה סומך על הגוף הביוני שלו, גם בגיל שלושים. הוא לא מפחד לקחת הימור שיהיה שווה שכר מקסימום גם בעוד שנתיים, ומעוניין להמצא בעמדה בה יוכל למקס את החוזה כאשר יהיה בן 32. לעומתו, שחקנים כמו דריימונד גרין למשל, גם אם הם יותר צעירים, מעדיפים את הבטחון והשקט. מי יודע אם דריימונד גרין בגיל 31 לא יתחיל לאבד את היכולת שלו לשמור על שחקנים נמוכים? שלא לדבר על פציעה איומה.

*

הטרייד אוף הזה יכול ללמד אותנו המון על שכר הבכירים, ועל השווי של הפנסיות במערכת הבטחון למשל. מסתבר שבטחון תעסוקתי שווה עשרות אחוזים בשכר, במיוחד כאשר מדובר בשכר גבוה בכל מקרה. הטענה של בכירים שיש משמעות אדירה להבדל בין שכר של עשרה מליון שקל בשנה לעומת שכר של שלושים מליון שקל בשנה, מאבדת קצת מתוקפה. ברור שקיים הבדל, אך מסתבר שבעולם בו לדירקטוריון של החברה יש אינטרס להוריד ולא להעלות את שכר הבכיר, ישנם כלים רבים להשיג זאת. מסתבר שכאשר אנו מגיעים לסכומים הגבוהים באמת, לאנשים באמת פחות חשוב אם יקבלו 90 מליון דולר או לשמור על האפשרות לקבל 140 מליון דולר. שחקנים שמחפשים אליפות, הישגים בכדורסל גבוהים ככל שניתן, יסתפקו ב90 מליון, ויתרכזו בלבחור את הקבוצה הטובה ביותר. לכן למשל הלייקרס והניקס למרות ההיסטוריה האדירה של הלייקרס, ואורות העיר ניו יורק, לא מצליחות למשוך שחקנים ממפיס, או את למרקוס אולרידג'.

ניתן גם ללמוד שאת לברון בהחלט מעניין לקחת אליפות, אך עוד יותר מעניין לבסס את מעמדו בתחומים נוספים. הוא מוכן לקחת הימורים על העתיד בניגוד לשחקנים אחרים, לא רק בגלל הגוף הביוני שלו, אלא גם בגלל שהוא מעוניין לבסס את מעמדו כשחקן המתוחכם ביותר, זה שמפגין יכולות ניהול מרשימות, זה שיודע למקסם את האפשרויות שלו. לברון לא מסתפק בלשחק ולאמן בקליבלנד, הוא מדליף על העניין שלו בדאנליבי, הוא דואג לכך שלאב וטריסטן תומפסון יקבלו חוזי מקסימום, הוא מפגין לכולם שהוא השולט היחיד בקליבלנד, כל השאר, כולל הבעלים, המנכ"ל והמאמן, נמצאים שם על תנאי, כלומר הוא יגיע לשם רק אם השאר יעשו את מה שהוא רוצה.

המחשבה ששחקנים אחרים עשויים ללמוד ממנו היא מופרכת בעיני. רוב השחקנים בצורה מוחלטת, מתעניינים הרבה יותר בכדורסל, והרבה פחות רוצים את כאב הראש של ביסוס הלגסי שלהם, ביסוס מעמדם כשולטים בעיר. אין סכנה למשל שקווין דוראנט יתנהג בצורה דומה באוקלהומה, גם סטף קרי לא בדיוק ידרוש מגולדן סטייט את השליטה במועדון. מייקל שנים ויתר על שכר גבוה, כדי להותיר מקום לשחקנים אחרים לחתום בקבוצה, ודרש שכר של שלושים מליון דולר רק כאשר ידע שאין בכך כדי למנוע הרכבת קבוצה שתאיים על האליפות. רוב השחקנים ינהגו כמו מייקל, לא בגלל שהם אלטרואיסטים, מייקל רחוק מכך. פשוט רוב השחקנים כמו רוב בני האדם, רוצים להיות טובים במה שהם עושים. מה שהם עושים זה לשחק כדורסל. ישנם מעטים מאוד שרוצים שבזמן שהם משחקים כדורסל, אפשר להגדיר את מה שהם עושים בצורה אחרת, הכדורסל הוא אמצעי להפיכתם לאייקון. שחקנים אלה רוצים להיות טובים בלהיות אייקון. בסיבוב הנוכחי אנו רואים שיש בדיוק אחד כזה.

 

הסניטר ממעייני הישועה
פסטיבל מספרי סיפורים - מהדורת הפועל ירושלים

138 Comments

אהד 2 ביולי 2015

שאלה: האם שחקן לא יכול לפתוח את החוזה שלו? אם קרי למשל מרוויח מעט מאוד, הוא לא יכול לבקש העלאה מהבעלים למרות שהוא חתום לעוד שנתיים?

גיל שלי 2 ביולי 2015

לשחקן ולקבוצה אין אפשרות לפתוח הסכמים ב"NBA

אריאל גרייזס 2 ביולי 2015

מעניין שבכדורסל, בניגוד לפוטבול, אין את התרבות של "הולד אאוט". שחקן שמקבל הרבה פחות מהערך שוק שלו ועושה שביתה עד שהוא מקבל את מה שהוא רוצה (או, במקרה של הפטריוטס – זורקים אותו). אני מניח שזה קשור לזה שב-NFL החוזים הם לא מובטחים.

גיל שלי 2 ביולי 2015

לשחקנים בNFL יש אפשרות לשפר את החוזה, וזה בדיוק הצד השני של חוזה לא מובטח באמת

אודי 2 ביולי 2015

היית פשוט יכול לרשום "אני עדיין שונא את לברון וכל מה שהוא עושה" ולגמור את זה

גיל שלי 2 ביולי 2015

ממש לא, אבל טוב שאתה יודע מה אני חושב, אולי אפילו יותר טוב ממני.
אין לי שום דבר נגד ההתנהלות של לברון, הוא עושה החלטה עסקית נכונה מבחינתו, וזה גם לגיטימי לדאוג ללגסי שלך. הקונבנציה היא ששחקן כדורסל צריך לדאוג רק למשחק, שאקיל אהב להיות שחקן ובדרן, לברון רוצה להיות אייקון, בשני המקרים מדובר בבחירה לגיטמית.

shadow 2 ביולי 2015

שלא תגיד שלא הזהרתי אותך.

איציק 2 ביולי 2015

בדיוק בגלל מה שכתבתה, הנהלת קליבלנד יכולה להראות ללברון אצבע משולשת. אתה לא יכול לעשות מה שאתה רוקה, כי אף קבוצה אחרת לא תסכים לתת לך את זה (פרט לניקס, אבל מי ילך לבית קברות מיוזמתו גם אם הוא בית הקברות הטוב עלי אדמות). אפשר בקלות לומר לו, תקבל את השכר הכי גבוה ששכיר יכול לקבל, אהל אתה שכיר ולא הבוס, ואנחנו נקבע מי יהיו השחקנים, מאמן GM, לאיזה תקופה ובאיזה שכר. לא טוב לך, בו נראה אותך מנהל קבוצת NBA אחרת.
נ.ב.: נראה שכל ההערכות לגבי יוון-אירופה כלא היו… הכל פקקט…

אריאל גרייזס 2 ביולי 2015

להיפך, (כמעט) כל קבוצה תיתן לו את מה שהוא רוצה. בשביל לקבל את השחקן הכי טוב בעולם? מרבית הקבוצות ימכרו את האמא שלהם and then some

איציק 2 ביולי 2015

למה שקבוצות ירצו את לברון. קבוצות לא רוצות את השחקן הכי טוב בעולם כי אם למקסם את הסיכויים שלהם. השחקן הטוב בעולם עוד לא הוכיח שהוא עושה זאת…

אריאל גרייזס 2 ביולי 2015

אני יודע שזה נשמע מופרך, אבל הסיכוי לאליפות גובר אם יש לך שחקנים טובים יותר. זה נכון שאף אחד לא הודיע על זה לסיקסרס או לניקס, אבל שאר הקבוצות כבר הבינו את זה, נראה לי

איציק 2 ביולי 2015

עד כמה שאני יודע, עד כמה שזה נשמע מופרח, שהסיכוי גובר ככול שיש לך תלכיד יותר טוב. שחקן הכי טוב שקצת הורס את התלכיד (וזה לא רק השחקנים, כי אם כל הקבוצה), בכך שמביא חברים במקום שחקנים משפרי קבוצה, ייתכן ועדיף בלעדיו. שים לב, אתה מדבר על שחקן הכי טוב, אבל לא בטוח שהוא גם המנהל הכי טוב, ובתפקיד זה הוא קצת הורס לשחקן הטוב ביותר.

shadow 2 ביולי 2015

אתה מבלבל בין שני דברים. השחקן הכי טוב לעומת שחקן שמביא אליפויות. לפעמים זה אותו אחד.
לא במקרה של לברון.

דאנקן זה שחקן שמביא אליפויות, קובי זה שחקן שמביא אליפויות, גם שאקיל היה כזה וברור שאין צורך להזכיר את הגדולים ביותר.

לברון מביא אליפויות כמו שגאסול מביא אליפויות. זה אומנם לא רע, אבל זה לא משהו להסתמך עליו.

אריאל גרייזס 2 ביולי 2015

נו, באמת, לברון הופך כל קבוצה לקונטנדר אוטומטית. כל קבוצה שהוא הגיע אליה הגיע לגמר ה-NBA. תלכיד זה יפה מאוד אבל הסיכויים שלך לייצר אחד הם קטנים מאוד. אתה יכול לבחור גבוה בדראפט 5 שנים ולא להגיע לכלום. זה שגולדן סטייט הצליחה לא אומר שכולם יכולים. עדיין הסיכוי הכי גדול שלך להפוך לקונטנדר זה להחתים את השחקן הכי טוב שאתה יכול. מה לעשות, זה מה שלברון.
אתם מושפעים יותר מדי מהאליפות האחרונה של גולדן סטייט. 90% מקבוצות הליגה היו נותנים ללברון מה שהוא רוצה כדי שיחתום אצלן

איציק 2 ביולי 2015

וראינו מה קרה מול דלאס ו-SA. לברון כל כך טוב כשחקן שהוא מצליח להביא כמעט כל קבוצה כמעט כל שנה לגמר, למרות היותו מנהל גרוע. מה לעשות, לגמר זה לא מספיק, כי מנהל גרוע הוא נשאר, ושחקן הוא פחות טוב בגמרים. גם תחשוב שבמיאמי היה לו את ריילי הסביר לו מי המנהל, והיה לו את וויד שלקח את המושכות. כל מה שלא יהיה לו באף קבוצה אחרת (חוץ מ-SA, והם לא צריכים אותו). ברגע שהוא יחליט להיות שחקן בלבד, הסיכויים שלו יעלו פלאים.

אדם 2 ביולי 2015

אבל איציק, 2 מ-5 בחמשת השנים האחרונות זו סטטיסטיקה יותר טובה מכל קבוצה אחרת בזמן הזה. גם ס״א הגדולה היא 1 מ-2 בחמש השנים האחרונות. בעצם, הסיכוי שלך לזכות ב-nba עולה משמעותית כשאתה מגיע כל שנה לגמר. כמה עוד קבוצות בכלל הגיעו לגמר באחוז שקרוב לזה בשביל בכלל לזכות באותה כמות?

איציק 2 ביולי 2015

אדם, זה 2 מ-5 מוטה ממספר סיבות, ובמיוחד כפי שכתבתי זה כי היה לו את ריילי ואת וייד שמנעו ממנו לממש את השיגעונות. אם תלך לתחילת השרשור, תראה שזה בדיוק מה שאני טוען, המנהלים צריכים לא להסכים לשיגעונות שלו ולאלץ אותו להתמקד במה שהוא עושה הכי טוב, משחק. גם במשחק, יש לו לדעתי בעיה של סגירת משחקים, אבל בו נגיע לזה ונתמודד. שאלה אחרת היא, למה אתה סופר רק את חמשת השנים האחרונות, למה לא 3, אז הוא 1 מ-3 כמו SA ו-GS. ואם תיקח את השנה האחרונה שם הוא אפילו מפגר אחרי GS ;) אני חושב שהפציעות השנה פגעו קשות בסיכויי האליפות של קליבלנד, אך הרבה יותר ממה שהיה לו לברון לא היה מנסה להתערב באופן בוטא בהחלטות המאמן ובהחלטות ההנהלה לגבי רכישת חברים. כל קבוצה שתזנה את עצמה לגחמות של לברון הופכת להיות מועמדת לגמר (בגלל יכולת המשחק של לברון) אך הרבה פחות לאליפות (בגלל יכולת הניהול והאימון שלו).

אריאל גרייזס 2 ביולי 2015

אני לא סופר 2 מ-5. אני סופר 5 מ-5. חמישה גמרים בחמש שנים. זה להיות קונטנדר ברשימה שלי. בגמר הכל יכול לקרות. בכלל, להפיל עליו את ההפסד של השנה כשפציעות הרגו לו את הקבוצה זה מגוחך

אדם 2 ביולי 2015

אני ממש לא בטוח שזה מוטה. אם תסתכל בקבוצות של לברון בחמש השנים האחרונות אתה תראה שהן כמעט זהות (למעט ריילי). לפני זה לא היה עוד אף אולסטאר בקבוצה. יותר מזה, מה אתה חושב שהסיכוי של קליבלנד להגיע לגמר השנה עם לברון או בלעדיו? מה הסיכוי של ג״ס או ס״א או כל אחת אחרת? אני די בטוח שנסכים שהסיכוי של קליבלנד עם לברון זה הסיכוי הכי גבוהה של קבוצה ב-NBA (טענות על מזרח חלש וזה לא מעניינות).
כמו שאריאל אמר, כרגע שאתה בגמר, הכל יכול לקרות, למשל, פציעה של הסופרסטאר של היריבה. לכן, אם אני קליבלנד, אני נותן ללברון מה שהוא רוצה (אחרי שכבר החזרת אותו. אני לא הייתי מחזיר אותו).

איציק 2 ביולי 2015

לשניכם, הוא מועמד להגיע לגמר, לא לקחת אותו. בדיוק כמו שבלייק מועמד לעלות לגמר ב-100 בכול תחרות, אך בגמר האמתי הוא יכול לקחת אבל הסיכויים שלו כנראה נמוכים.
ריילי זה הבדל עצום, ולהאשים אותו בהפסד זו אולי בדיחה, אבל גם הגעתם של מטריקס ומילר בגללו, זו בדיחה.

רן הנרגן 2 ביולי 2015

אריאל, 5 מ 5 במזרח זה יפה אבל הוא לא היה עושה את זה במערב. סטאטיסטית הוא 2 : 3 מול קבוצות במערב בשלבי הפליאוף.

גיל, לברון יכול להרשות לעצמו לקחת סיכון ולחתום על חוזה קצר כיון שעתידו הכלכלי כבר מובטח. רוב השחקנים לא במצב הזה. גרין הוא דוגמא קיצונית. כשחקן שנבחר בסיבוב השני הרוויח עד היום רק (הלוואי על כולנו) 2.6 מיליון ושילם מס בקליפורניה.

לגרין לקלי תומפסון יש מחויבות מוסרית לשלם על קרי בכל מצב בשנתיים הבאות. בלעדיו לא היו מקבלים כאלו חוזים.

יריב 3 ביולי 2015

הוא 2:3 מול אלופת המערב. כל קבוצות המערב יחד הן 0:15 נגד אלופת המערב באותן שנים.

עובר אורח 2 ביולי 2015

די, די כבר עם הסיפור על זה על וויד שלוקח את המושכות. ראיתם בכלל את האליפויות של מיאמי? איך יכול להיות בכלל ספק מי הנהיג את הקבוצה הזו.

איציק 2 ביולי 2015

כן, ראיתי, ובא ספר לי משהו שאני לא יודע/מבין כדי שאוכל לצחוק קצת.

יריב 2 ביולי 2015

איציק, מתי וייד לקח את המושכות?

איציק 2 ביולי 2015

באליפות הראשונה לברון היה השחקן הדומיננטי אבל היה ברור שוויד הוא המנהיג. הוא גם דאג לקחת את האחריות והכדור כשהמשחק נתקע הרבה פעמים. אין ויכוח שלברון שחקן טוב יותר אבל לא תמיד הטוב הוא גם המנהיג. גם ראו שלברון מקשיב לוויד אם כמנהיג ואם כחבר.

יריב 2 ביולי 2015

אני לא זוכר את זה כך, אבל אני לא יודע להגדיר דרך לקבוע מי המנהיג אז אני לא ממש יכול להתווכח על זה. אני כן אתן פה משהו שהשייכות שלו לא ברורה (כי שמעתי טוענים שבסיומי משחקים וייד הוביל את המשחק, לא זוכר ממי). בארבעת המשחקים הדי צמודים בגמר של 2012 (כלומר חוץ מהחמישי שבו הרבע הרביעי היה לפרוטוקול), בחמש הדקות האחרונות של המשחק (בחירה שרירותית), אלו השורות הסטטיסטיות של שני השחקנים:
ג'יימס: 20 נקודות, 5-11 מהשדה (1-4 משלוש), 9-10 עונשין, 2 אסיסטים, איבוד, 6 ריבאונדים (כולם בהגנה)
וייד: 13 נקודות, 5-8 מהשדה (0-0 משלוש), 3-3 עונשין, 2 אסיסטים, 4 איבודים, 3 ריבאונדים (כולם בהגנה) ושלוש חטיפות.

איציק 3 ביולי 2015

יריב, אני מתפתה לכתוב שהסטטיסטיקה דפקה לך קצת את הראש ;)
ראשית, לחמש דקות האחרונות צריך להגיע…
שנית, טוענים ששארפ היה המנהיג במכבי, מתי הוא היה הקלע, המוסר או הריבאונדר הכי טוב???
אני חושב, או בגלל שמיאמי היתה מראש הקבוצה של וויד, או בגלל ההערכה המקצועית של לברון לוויד או בגלל חברותם (פעולת "או" כוללת גם כל אפשרות משותפת של כל קומבינציה של השלושה כמובן, ויתכן משהו נוסף), לברון הרגיש בנח שההנהגה תהיה דו ראשית, אולי זה גם הוריד לחץ בידיעה שיש עוד מישהו שייקח אחריות, ובכך הביצועים שלו עלו. לברון אף פעם לא שיחק כינור שני, אך אז זה היה קונצ'רטו לשני כינורות…

יריב 3 ביולי 2015

את הסטטיסטיקה הבאתי כי זכרתי אמירה על כך שוייד היה האיש שהלכו עליו כשהמשחק "על הקו" (זה נשמע נורא בעברית).
אם אנחנו מדברים על מנהיג במובן החברתי, אני לא יודע על מה להתבסס. להבדיל ממשחקי הכדורסל, שיעור האינטראקציות החברתיות בין וייד או ג'יימס לבוש או לצ'אלמרס שאני מודע לתוכנן הוא אפסי.

אני חושב שהעובדה שהיו בקבוצה עוד שחקנים שיכולים ליזום הורידה לחץ מלברון, בוודאי, ווייד היה הטוב בין אותם שחקנים.

איציק 3 ביולי 2015

זה לא רק יכולת ליזום, זו גם אפשרות ליזום. לברון הרבה פעמים עובד בשני מודי פעולה:
1. אני יוזם ואתם תמתינו עד שאחליט.
2. אני זז הצידה, תעשו מה בא לכם.
במקרה של וויד, וויד יזם ולברון שיתף פעולה. זה משהו חריג, וכדי לקבל את זה, לברון צריך לקבל את המנהיגות של וויד והוא אכן קיבל. יש ספקולציות לסיבות למה, אבל כעובדה זה עבד טוב מאוד, וכמו שכתבת, גם הוריד מלברון הרבה לחץ. אולי בגלל זה גם הגיעה האליפות.

יריב 3 ביולי 2015

אני לא חושב שזה חריג, אני חושב שלברון עשה את זה גם השנה עם אירווינג (כשהוא היה די בריא) ובמידה פחותה גם עם אחרים. לעבודה מול וייד היה היתרון שלפעמים וייד היה מושך שומרים, הרבה יותר קל לשתף פעולה כשאתה חופשי.

דודו פ. 2 ביולי 2015

זה נכון שכל קבוצה שלברון אצלה, מגיעה לגמר ה- NBA, אבל יש כאן הטייה בכך שזה תמיד קורה במזרח החלש. האיזור המזרחי כל כך חלש ואנמי בשנים האחרונות ששחקן כמו לברון באמת יכול להיות ההבדל בין נמושה לבין גמר NBA. שים את לברון בשארלוט או דטרויט ומיד תקבל קונטנדרית. תעשה אותו דבר רק בצד המערבי, כלומר שים את לברון ביוטה או סקרמנטו ותקבל קבוצת פלייאוף אבל כנראה אחת שתסיים במקומות 3-8 ותצטרך לעבור פלייאוף מתיש וקשה עם סיכוי בינוני ומטה להגיע לגמר.

היסטוריון של ספורט 2 ביולי 2015

התכוונת כל קבוצה שהוא הגיע אליה מהמזרח תגיע לגמר …זה נכון עד שאולי ראסל ,דוראנט או קארי יבינו את הפטנט הזה.

יריב 2 ביולי 2015

אני חושב שהעובדה שאף אחד לא הבין את הפטנט הזה רומזת שזה לא בדיוק הפטנט.

היסטוריון של ספורט 3 ביולי 2015

זה לא שזה לא פטנט אלא בכבוד שלהם להוביל את הקבוצה שהם לאליפות ולא לתפוס טרמפים כמו לברון .

גיל 3 ביולי 2015

כל הכוכבים הגדולים בחוזים עם הקבוצות שלהם. זה לא שדוראנט יכול לעבור למזרח מחר, אבל שנה הבאה אולי זה יהיה שיקול לעבור לוושינגטון. הבעייה גם כמובן שברגע שאחד מהם יעבור המשפט הזה כבר לא יהיה אקסיומה כי לברון יהיה שם.

גיל שלי 2 ביולי 2015

דווקא יוון מתנהל בול לפי הציפיות. ציפריאס עושה לאירופים תרגילים כדי להגדיל את התמיכה בעמדה שלו. הוא מראה ליוונים שהוא עושה הכל, האירופים לא מוכנים להתגמש.

אריאל גרייזס 2 ביולי 2015

כן, אבל כרגע הוא נשבר, ההערכה היתה דווקא שלגרמנים יש יותר מה להפסיד

גיל שלי 2 ביולי 2015

איפה אתה רואה שנשבר? הוא נשא נאום הלילה ובו קרא לאזרחים להצביע לא. הוא עשה תרגיל קלאסי של להגיד כן אבל, כאשר ברור שהגרמנים יגיבו בעוף לנו מהפרצוף. לדעתי הוא מכוון לדרכמה, והיא כנראה תגיע בשבוע הבא. אגב, באמת במקרה כזה הגרמנים בצרה צרורה, הם כבר מקבלים ריקושטים ממדינות רבות באירופה

איציק 2 ביולי 2015

דווקא לי נראה שהעם היווני יעיף את הציפריאס שלו קיבינימט ויצביעו בעד ההשארות ביורו, ואז גרמניה ניצחה בגדול.

אדם 2 ביולי 2015

אבל היום קראתי ציטוט שלו שהמשאל לא ישפיע על החלטת הממשלה

איציק 2 ביולי 2015

אז בשביל מה המשאל???

פה איתמר 2 ביולי 2015

+1.

אריק האדום 2 ביולי 2015

כמו שתשאל למה עושים בחירות בישראל…

איציק 2 ביולי 2015

בלי בחירות רגב ודנון לא היו לשרים!!!

אריק האדום 2 ביולי 2015

אז שכרנו בהפסדנו

matipool 2 ביולי 2015

ובהיבט הצר והאנוכי שלי ( לפעמים צר עולמי כעולם נמלה ) – יש סיכוי שמחירי החבילות לאיים היוונים בסוף אוגוסט ירדו בעקבות מה שקורה ביוון ? אני כבר שבועיים / שלוש יושב על האינטרנט והמום מהמחירים למלונות טובים ואטרקטיביים למשפחות עם ילדים .

גיל שלי 2 ביולי 2015

מאמין שיש סיכוי מעולה לצניחת מחירים מתישהוא בקרוב, אני די אוכל את עצמי שאת החבילה לסוכות כבר קניתי

אריאל גרייזס 2 ביולי 2015

מה שמוזר בחתימות הלילה זה החתימה של לאב על החוזה בקליבלנד. הוא שחקן צעיר יחסית שגם עוד שנתיים היה יכול לקבל חוזה מקסימום. לא מבין למה עכשיו הוא חותם על חוזה מקסימום לחמש שנים. אולי גם הוא ממש רוצה לזכות באליפות ויודע שהסיכוי הכי טוב שלו זה עם לברון

shadow 2 ביולי 2015

כי הוא אוברייטד מועד לפציעות.
עדיף לו לחטוף עוד קצת כסף עכשיו.

אריאל גרייזס 2 ביולי 2015

אם הוא קיבל חוזה מקס עכשיו כשכולם יודעים את זה, למה שלא יקבל חוזה כזה עוד שנתיים? איזה מידע יהיה לקבוצות אז שאין להם עכשיו.
דרך אגב, אני לא חושב שהוא אוברייטד. אני חושב שיש קבוצות שלא יודעות לנצל אותו למקסימום. אני זוכר שעל קווין גארנט במינסוטה אמרו שהוא אוברייטד כי הוא לא הצליח לעבור סיבוב בפלייאוף

shadow 2 ביולי 2015

אתה יודע עוד כמה פציעות הוא יכול לעבור בשנתיים? שלא לדבר על העובדה שבעוד שנתיים הוא יהיה מבוגר בשנתיים למרבה הפלא.

shadow 2 ביולי 2015

לגבי לאב מול גארנט זה קצת לא רלוונטי להשוות כרגע.

שניהם שיחקו במיניסוטה אחד מהם לא הגיע מעולם לפליאוף עד שעבר קבוצה.

רמז: זה לא גארנט.

גיל 2 ביולי 2015

גארנט הגיע לגמר המערב עם מינסוטה.

shadow 2 ביולי 2015

ולגבי הסיכוי שלו (או של כל אחד אחר) לאליפות עם לברון, כדאי שישתמש במליונים לשכור מורה פרטי שיסביר לו שהסיכויים נמוכים מאוד.

11 עונות 2 אליפויות ואין ספור מפחי נפש והשתנקויות.

בלי לדבר על העובדה שהוא כרגע מתחיל לרדת במידרון החלקלק.

אלון 2 ביולי 2015

סיכויים נמוכים מאד עם mj
8 עונות אליפות אחת

גיא ד 2 ביולי 2015

מה היה המאזן של מייקל בגיל הזה?

גיל 2 ביולי 2015

זה לא הגיל אלא העונות בליגה. אחרי 12 עונות לג'ורדן היו 4 אליפויות.

גיא ד 2 ביולי 2015

לברון יכול להיות עם 3 ב12 ויותר גמרים.
אין מה להגיד הוא ביזיון

גיל 2 ביולי 2015

אני לא טוען שהוא ביזיון אבל ג'ורדן הוא לא.

shadow 2 ביולי 2015

כשלברון ישחק מול האימפריות של בוסטון והלייקרס בשנות השמונים תבואו ותספרו לי על המאזן שלו.

ועוד הבדל ממש קטן. מייקל לא נחשב בתקופה הזו לשחקן הכי טוב בליגה ובטח שלא דיברו על מורשת ומקומו כטוב בכל הזמנים.

לברון ואוהדיו מנסים לטעון שהוא נמצא היום איפה שמייקל נמצא בסוף הקריירה שלו.
זאת אומרת לברון היום נמצא באותו מקום שמייקל היה אחרי 2 טריפיטים?
אתם צוחקים על עצמכם בלב או בקול רם?

אלון 3 ביולי 2015

חוץ מפאנטים אמיתיים לא מכיר אנשים שטוענים שלברון גדול מג'ורדן…

מה שכן תקן אותי אם אני טועה, אבל כמו שיקאגו בשנות ה80 עוד לא הייתה קבוצה מספיק טובה והפסידה לדטרויט, ככה גם קליבלנד לא היו מספיק טובים והפסידו לדטרויט הגדולה של 2006(ב7 משחקים) לסן אנטוניו האגדית ב2007, לבוסטון האלופה(ב7 משחקים) ב2008 ושוב לבוסטון ב2010, בכל התקופה הזאת מסכים שהפאשלה היחידה של קליבלנד הייתה ב2009 עם הפסד לאורלנדו.

שמע קשה לקחת אליפויות בליגה הזאת… לא סתם השחקנים הגדולים שהצליחו להוביל קבוצות ליותר מ2 אליפויות הם ספורים.

מותר לך לצחוק על לברון כמה שאתה רוצה, בהחלט מגיע לו עם ההכרזות במיאמי על 6 ו7 אליפויות, כי אלו היו הכרזות לא הגיוניות ולא צנועות. והוא חתיכת דושבאג.

אבל הישגים של 6 גמרים, 2 אליפויות והיד עוד נטויה הם הישגים שרק קומץ של 10(גג 15 אם באמת תלך לשנות ה50 וה60) שחקנים בהיסטוריה של הליגה המפוארת הזאת הגיעו אליהם(כמובן שחקנים מובילים, לא מדבר על רוברט הורי, סטיב קאר או אפילו לא סקוטי פיפן).

גיל 3 ביולי 2015

אלון, זה לא המה אלא האיך. ג'ורדן, כשהפסיד לבוסטון או דטרויט ירד מדמם ונתן הכל. אף אחד לא היה באל ללברוון בטענות אם היה נותן סדרות אגדיות שהפסידו לקבוצות טובות יותר. הבעייה שבחלק מהסדרות ובמשחקים שונים הוא פשוט לא נתן את הכל.

יריב 3 ביולי 2015

שים לב שלברון נתן סידרה מדהימה מול אורלנדו ב2009, ועדיין אלון בא אליו בטענות. בדומה, יש מי שבאים אליו בטענות אחרי ההפסדים בשני הגמרים האחרונים.

גיל 3 ביולי 2015

אני לא מדבר על אורלנדו ולא רק על סדרות הגמר. הסדרה נגד בוסטון למשל הייתה רעה מאוד. ובעוד שאי אפשר לבקר את המאמץ שלו בסדרת הגמר האחרונה, אני חושב שכן אפשר לבקר את הצורה שבה הוא שיחק ואיך הוא התנהל כל העונה ובפלייאוף.

יריב 3 ביולי 2015

"אף אחד לא היה באל ללברוון בטענות אם היה נותן סדרות אגדיות שהפסידו לקבוצות טובות יותר" -גיל

אז זהו, שלא. אולי אתה לא היית בא בטענות.

גיל 3 ביולי 2015

אני מדבר על ביקורות רציניות של אנשים שמבינים בכדורסל ולא משונאים למיניהם.

יריב 3 ביולי 2015

איך אתה מזהה אנשים רציניים שמבינים בכדורסל? מה הקריטריון שפוסל את ביילס?

גיל 3 ביולי 2015

סקיפ ביילס? הוא אחד האידיוטים הכי גדולים שיש. תעשה גיגול על השם שלו ותראה מה חושבים עליו שחקנים ועיתונאים אחרים. הוא סתם פופוליסט שמנסה ליצור פרובוקציות כל הזמן, אף אחד לא לוקח אותו ברצינות.

יריב 3 ביולי 2015

והוא גם לא סקוטי אמיתי, כמובן.

אלון 3 ביולי 2015

יש 2 סדרות לא טובות שלברון נתן בשנים האלה בקליבלנד.
מול בוסטון ב2010 ואולי סן אנטוניו ב2007 אבל שם זה באמת היה גדול עליו.
מול אורלנדו ב2009 הוא השאיר דם. מול בוסטון ב2008(משחק 7 קלע 45 נקודות מול 42 של פירס) הוא השאיר דם. גם מול שטרויט ב2006.
לא מבין מאיפה הטענות האלה.

גיל 4 ביולי 2015

ויש גם את הסדרה נגד דאלאס כך שהטענה שהוא לא תמיד נותן הכל היא בעלת בסיס חזק. לא מכיר שום מקרה של שחקן שנחשב לאחד הגדולים אי פעם עם מקרים כאלו. ועובדה שהרבה מצביעים על כך כך שזה לא איזה נסיון להטפל אליו אישית. בשנים האחרונות הוא השתפר בנוגע למאמץ אבל יש בעיות אחרות בקשר למשחק שלו ולכל מה שיש מסביב לקבוצה.

איציק 2 ביולי 2015

זו גם שאלה של מה הוא חושב על עצמו. אולי הוא מרגיש שהוא מועד לפציעות ולכן לא רוצה להסתכן. בנוסף לכך הוא בקבוצה מועמדת לאליפות. ואם נקרא את האותיות הקטנות, נגלה שהשכר שלו זה לא ממש משכורת רעב…

גיל 2 ביולי 2015

כי הוא ולברון בקליבלנד זה הגעה לגמר כמעט מובטחת כל שנה בשנים הקרובות. לאן הוא בדיוק ילך? ללייקרס שאין שם כלום? זה אגב מראה מה כל הפרשנים שדיברו על זה שהוא עוזב והיחסים על לברון עכורים מבינים.

Rondi 2 ביולי 2015

תקן אותי אם אני טועה, אבל חוזה לחמש שנים על 145 מיליון יכול להיות 20 מליון לשנה הקרובה ו31 בארבע השנים הבאות, לא?

גיל שלי 2 ביולי 2015

זה רק אנטוני דייוויס יש איזה סעיף מיוחד על שם דרק רוז לשחקנים שזה החוזה הראשון שלהם אחרי חוזה הרוקי, ונבחרו בסיבוב הראשון בדראפט

ניינר 2 ביולי 2015

פלוס להיות אולסטאר ולהיבחר לחמישיית העונה. שיחק אותה דייויס

omer 2 ביולי 2015

בשנה הבאה דייויס עדיין עם משכורת רוקי.

החוזה החדש שלו ייכנס לתוקף בעונה 16/17

רן הנרגן 2 ביולי 2015

החוזה של דייויס מכונה סופר מקס. שחקן עם ותק של 6 – 9 שנים יכול לקבל 30% מהתקרה בשנה בה יכנס החוזה לתוקף. שחקן ותיק יותר יכול לקבל 35%. החוזה על שם רוז אומר שמי שהיה שנתיים אול סטאר או בחמישית העונה יכול גם הוא לקבל 35% = דייוי. אבל, רק במידה ויהיה אולסטאר / חמישיה ראשונה בשנה הבאה. אם יפצע למשל או לא יבחר הוא יוכל לקבל רק 30% ולא יגיע ל 145 מיליון.

יניר 2 ביולי 2015

עובד מערכת הבטחון משול לשחקן ותיק ומזדקן כאשר איש הייטק ( ללא בטחון תעסוקתי כלל) משול לשחקן צעיר ומבטיח ( לפחות בעני עצמו).
מקסים

shohat 2 ביולי 2015

המושג הרלוונטי הוא תוחלת התועלת. במושג הזה משוקללים סיכון מול סיכוי וכן ההעדפות האישיות (רמת שנאת סיכון; רמת השכר אל מול יציבות ובטחון, סביבת עבודה, מיקסום סיכוי להישגים מקצועיים/קבוצתיים, משפחה ועוד). אני מעריך שישנה רמה של שכר שממנה והלאה התועלת השולית ממיליון או אפילו חמישה מיליון דולר לשנה מקבלת חשיבות משנית ביחס לשיקולים הנוספים (1,000 שקל נוספים למשכורת יהיו קריטיים עבור מרוויח שכר מינימום, ובטלים בשיקוליו של מי שמרוויח 100,000 ש"ח בהחלטה היכן הוא מעדיף לעבוד).

חוזה כמו של טריסטן תומפסון הוא no brainer. הוא מוכר את המניה כשהיא בשיאה (כנראה בסיוע לברון והסוכן המשותף) – מחיר גבוה מערך שוק ריאלי. שלא לדבר על זה שגילברט הוציא תוך חצי שעה 190 מיליון דולר על שני שחקנים באותה העמדה… הכח של לברון כל כך משמעותי, שקליבלנד אפילו לא ניצלו את האפשרות לבדוק את השוק ולהשוות את ההצעה הגבוהה ביותר הניתנת לו.

גם ההחלטה של גרין נראית טריוויאלית. וכנראה שגם קווין לאב מבין שלא מובטח שהערך שלו כמקסימום יישאר. אפשר לדמיין שחווית הפלייאוף היתה מטלטלת עבורו – גם פציעה שממחישה כמה הכל יכול לחלוף ברגע אחד, ואז לראות את הקבוצה מגיעה שני נצחונות מאליפות, בלעדיך. פתאום, ברגע אחד, אתה expendible. לדעתי הוא קיבל החלטה מושכלת, ונכונה לגמרי.

יש גורם אחד שמשבש את הניתוח הסטנדרטי הזה של "תוחלת התועלת, או שקשה יותר לשקלל אותו, והוא השיקול ההיררכי, ובמלים אחרות אגו. אני חושב שההבדל בין 120 מיליון דולר ל – 140 מיליון דולר קשור פחות לחשיבות של הכסף הנוסף (ובמיוחד כשמרווחים מאות מיליונים מחוזי פרסום, מעבר לשכר ומן הסתם גם משקיעים את הכסף) והרבה יותר למיצוב ההיררכי. אצל לברון השיקול הזה משחק תפקיד משמעותי, ואצל שחקן כמו דנקן (לא שחסר לו כסף) – פחות.

ואני אומר: Don't get greedy. Bad things happen when you get greedy.

shohat 2 ביולי 2015

תוחלת התועלת = ערך התועלת * ההסתברות למימושו.

איציק 2 ביולי 2015

רק שזה איבר אחד בתוך התוחלת. צריך עוד לסכום על כל ערכי התועלת האפשריים * ההסתברויות שלהם.
נראה לי שהם לא חושבים על התוחלת כשהם עושים חוזה אלה מחפשים מקסימום על המכפלה (בצורה אינטואיטיבית כמובן).

shohat 2 ביולי 2015

ברור שזה מודל היוריסטי. אף אחד לא יושב עם דף לחשב ערכי תועלת מספריים והסתברויות.

איציק 2 ביולי 2015

אז למה יש כל-כך הרבה אנשי סטטיסטיקה ב-NBA לעזאזל? האם לא כדי למקסם את תוחלת השכר של השחקנים ;)

אדם 2 ביולי 2015

לצה שארגון השחקנים ירצה לבטל את חוזה המקסימום ששחקן בודד יכול לקבל? מעבר לכך שזה כמובן יפגע בכל השחקנים שאינם הטובים ביותר זה גם בעצם יכול לפגוע במשכורת של הטובים ביותר או בעצם בסיכוי שלהם לקחת אליפות. למה שבעלים ישלם הון לחברון בזמן שהוא לא יוכל להחתים אף שחקן אחר משמעותי?

רן הנרגן 2 ביולי 2015

כי את האירגון מובילים השחקנים הבכירים שרובם, מה לעשות, אינם בעלי הכרת עולם סוציאליסטית .

יריב 2 ביולי 2015

אתה בטוח במה שכתבת לגבי ג'ורדן? אני הייתי בטוח שהשכר הנמוך שלו עד סוף 96 הוא פשוט תוצאה של חוזה ארוך טווח שהוא חתם בסוף 88, לפני שהמשכורות זינקו (חוזה גבוה, החוזה החמישי בליגה באותו זמן). אם אני מבין נכון, לא היתה אז ציפייה לזינוק המשכורות של שנות ה90, ואורך החוזה נחשב ליתרון מבחינת השחקן. הוא התפשר או שפשוט לא היתה לו אפשרות לפתוח את החוזה?

גיל שלי 2 ביולי 2015

הוא בפירוש חתם על חוזה לא מקסימלי ולקח בחשבון את ההכנסות שלו מנייק למשל. החוזה שלו אמנם היה ארוך, אבל גם כשחזר מהפרישה הראשונה הוא לא היה השחקן היקר בליגה עד העונה האחרונה שלו בשיקאגו

יריב 2 ביולי 2015

השתיים האחרונות. גם ב97 הוא קיבל שכר גבוה פי 2 מהשחקן הבא בליגה (הוראס גרנט).

העונה הראשונה שלו אחרי החזרה מהפרישה היתה עדיין תחת החוזה שחתם ב88, לדעתי (למרות שאין לי מושג איך הפרישה היתה אמורה להשפיע על החוזה הזה). עכשיו הסתכלתי על עוד כמה מספרים, ואני רואה תבנית דומה בשכר של יואינג, למשל. חוזה ארוך שנחתם בסוף שנות ה80 על שכר של מיליונים בודדים לשנה וחוזה חדש שנחתם באמצע שנות ה90 לעשרים מיליון בשנה.

גיל שלי 2 ביולי 2015

Back in 1997, at the end of his Chicago career, Jordan signed what would be the largest single year contract — $33 million (making up for some years of being underpaid by the Bulls). No player has ever made more in one year (and it will be a long time before that record is broken). That year the Bulls went on to the finals, Jordan got away with a push off to hit the game winner, and won his sixth title.

יריב 2 ביולי 2015

כן, זו היתה עליה מחוזה של שנה אחת ב30 מיליון שנה קודם.

אלכס 2 ביולי 2015

being underpaid != willingly taking a pay cut

no propaganda 2 ביולי 2015

הגבלה מאוד מעניינת ונכונה לטעמי בעניין השכר.
כמה ענייני נבא:
1. אני לא חושב שללייקרס יש בעיה למשוך שחקנים בגלל שהם לא מספיק תחרותיים, לדעתי שחקנים פשוט לא רוצים לשחק עם קובי הנוכחי ועם הכח שיש לו בקבוצה.
2. לזכות באליפות כשחקן מוביל שווה יותר כסף מאשר 20 מיליון במשכורת אז שחקנים לא באמת מוותרים על כסף כשהם מוותרים על המשכורת.

לסיום תהייה:
מה הסיכוי שלברון ירכוש את קליבלנד בסוף הקריירה כדי להראות שהוא יכול להיות גם בעלים מצויין?

גיל שלי 2 ביולי 2015

אני משוכנע שהוא ירצה לרכוש קבוצה. השאלה אם יהיה לו מספיק כסף, והוא יצטרך לחכות כמה שנים שהערך של קליבלנד ירד

טל בן יהודה 2 ביולי 2015

אני בעד שכל אדם ירוויח את מה שהוא שווה.

תקרת שכר זה עקרון אנטי קפיטליסטי (ולכן גם אנטי אמריקאי, מה שאיגוד השחקנים ב-NBA כבר טוען בפומבי)
כל הנושא הזה שמגבילים כמה אתה יכול להרוויח בשוק שהוא חופשי הוא שגוי ומעוות לטעמי (אין שום הגבלה על כמה שהבעלי הקבוצות יכולים להרוויח למשל). האם יש עוד מגזר-עסקי-לא-ציבורי שמגביל משכורות כמו ליגות הכדורסל, הוקי ופוטבול?

אני לגמרי מבין מישהו שרוצה להרוויח לפי מה שהוא שווה. פחות מבין אנשים שמוכנים להתפשר על כך.

גיל שלי 2 ביולי 2015

זה מצב קלאסי של ארגון עובדים. למען האמת, גם השכר באופן כללי מוגבל, רק שלא בידיעה. הרי השכר של כל עובד כמעט נמצא בתוך טווח המשכורות הקיים.
המצב כיום הוא הקפיטליזם בשיאו, בעלי הקבוצות מחפשים למקסם את הכנסות הליגה והרווחים שלהם, וכך גם ארגון השחקנים, והם משתפים פעולה. לטווח ארוך תקרת השכר הקבוצתי וגם האישי הוסיף לשכר השחקנים הרבה לעומת מצב בו לא היתה תקרה בכלל.

טל בן יהודה 2 ביולי 2015

טוב, אתה לא מצפה ממני להתווכח עם מישהו ברמתך בנושאים האלה.

בכל זאת, כקולקטיב, ייתכן שזה נכון. אבל האליטה של ה-NBA, מרוויחה הרבה פחות ממה שהיא הייתה מרוויחה במצב שאין תקרה (וזה כולל המון שחקנים שהזכרת כמתפשרים).

גיל שלי 2 ביולי 2015

ברור. אבל לטווח ארוך, לאליטה הבאה, המצב הנוכחי עדיף. הרי אף אחד לא יודע מראש שיהיה באליטה, לכן עדיף לשחקנים פוטנציאליים מקסום החלק של השחקנים בהכנסות, על מקסום החלק של האליטות בתוך החלק של השחקנים, מאחר ומקסום כזה לטווח ארוך יקטין את העוגה לכולם.

shadow 2 ביולי 2015

מכיוון שזה ספורט תחרותי יש משמעות גם לתחרות.
אני מבטיח לך שללא תיקרת שכר הם מעולם לא היו מגיעים למשכורות שיש היום.

תראה את הליגה בארץ או באירופה. כמה רייטינג יש לדבר הזה?

איציק 2 ביולי 2015

זה הכי קפיטליסטי שיש, השחקנים מנסים להרוויח הכי הרבה, הבעלים מנסים להרוויח הכי הרבה שיכולים, לבסוף במשא ומתן מגיעים לאיזה מודוס ויונדום בו שני הצדדים מצליחים לחיות ברווחה יחסית :-)

דיזידין 2 ביולי 2015

ומה איתנו, האוהדים? אנחנו לא חלק מהמשוואה?
צריך להקים איגוד מקצועי: תנו 100 מיליון דולר לעונה או שאנחנו מפסיקים לצפות.

ניינר 2 ביולי 2015

אותי הטריד רק דבר אחד בשוק הפסיכי הזה-מה יהיה עם דריימונד גרין? היות והבעייה נפתרה לשביעות רצוני המלאה, שכל השאר ימשיכו לשפוך סכומים מטורפים ללא כיסוי, לא באמת אכפת לי

רן הנרגן 2 ביולי 2015

ניינר, יש מצב שדיויד ווסט יחתום בג"ס

סימנטוב 3 ביולי 2015

שיחקו אותה אחרי הסיבוב הראשון חשבתי שקבוצות יכנסו למשחק עם הצעות, עמדו במילה שלהם וסגרו את העניין מהר.

תומר הוותיק 2 ביולי 2015

הייתי מוסיף זווית נוספת שלדעתי משנה קצת את הטיעון שלך.
השחקנים הסופר בכירים מקבלים גישה להכנסות אשר הן לא חלק מהליגה/תקרת השכר.
לברון יכול לעשות חישוב שההכנסות שלו מפרסום בשנים הקרובות (בתור היותו אייקון) ממריאות למעלה ולכן זאת השקעה משתלמת להוריד את השכר שלו בכדי לייצר קבוצה מנצחת.
גם הדוגמה של ג'ורדן היא כזאת, הוא היה הספורטאי הרווחי בעולם למרות שהשכר שלו בנ.ב.א לא היה הגבוהה ביותר דיי מקל את המצב.

גיל שלי 2 ביולי 2015

חלק מהנקודה בפוסט היתה שלברון ממש לא עושה את מה שכתבת

תומר הוותיק 2 ביולי 2015

כנראה התנסחתי בצורה אומללה.
הכוונה שלי היא שבאופן כללי שחקנים מאוד בכירים, יכולים לגלות "נדיבות" בוויתור על השכר, בגלל שיש להם שכר "נוסף" מחוץ למשחק (בדוגמת חסויות/פרסום/ושאר טובין), אני טוען זאת לא בכדי להצדיק או לבקר את התנהגות לברון אלא כדי לטעון משהו על העיוות שבשיטה של "תקרת השכר" , באופן פרדוקסלי, לשחקנים שיש גישה להכנסה מחוץ למשחק, יכולים לשחק בתקרה הפנימית שלו.
לברון מפגין פה טפשות בעיניי (הוא יכול לרדת בשכר לדעתי, בלי לפגוע בהכנסה שלו, אני דיי בטוח שסך ההכנסות שלו בתור זוכה באליפות יעלו, הוא יוכל לקחת עוד חסויות ולייצר עוד כסף)

ניינר 2 ביולי 2015

כמו טום בריידי למשל

no propaganda 2 ביולי 2015

היה יכול להיות משעשע אם היה לוקח חוזה מינימום ומביא עוד סופרסטאר על הכסף הזה.

Asaf 4 ביולי 2015

״וויתור על שכר״ ???ועוד לטובת האפשרות לשפר את הקבוצה??? הצחוק המהדהד של קובי בריאנט נשמע כרגע מאוד חזק ברקע

7even 2 ביולי 2015

אז אם שיחקתי כדורסל כמה ימים בפארק יש מצב לאיזה 54 מיליון ל-7 שנים?
אני חושב שכבר לא ממש שמים לב שם את מי ועל כמה מחתימים.

גיל שלי 2 ביולי 2015

אין חוזים ל7 שנים על פי ההסכם הקיבוצי, לך על חמש שנים באותו סכום

גיל שלי 2 ביולי 2015

אגב, שכחתי את ההחתמה החשובה ביותר. הניקס החתימו את ארון אפללו, עכשיו אנחנו קונטנדרים רציניים לגמר המזרח

סימנטוב 3 ביולי 2015

ראיתי אותו נגד ג"ס פוטנציאל אדיר

גיל 2 ביולי 2015

החוזה של גרין מופרך בלי קשר למה יהיה עוד שנה או שנתיים. השכר שלו דומה לזה של לינארד כשלינארד בדרך להיות אחד משני השחקנים המובילים בקבוצה וגרין שחקן משני שמתאים בול לגולדן סטייט.

לברון עד השנה לא היה השחקן שהרוויח הכי הרבה בקבוצה שלו ונראה שהוא פשוט רוצה לפצות על זה בשארית הקריירה שלו ולכן כל החתימות הקצרות. ההימור שלו הוא לא ממש הימור. הרי גם אם אם יפצע ברור שיהיה תור ארוך של קבוצות שיציעו לו את הירח בשביל שישחק אצלן.

גיל שלי 2 ביולי 2015

אז אולי נכון יותר לקבוע שהחוזה של קוואי הוא אחלה עסקה לספרס, ולא שהחוזה של גרין הוא המופרך? גרין היה מקבל או שכבר קיבל הצעות דומות מהרבה קבוצות אחרות, לגולדן סטייט לא בדיוק היתה ברירה. הוא בטח טוב יותר וחשוב יותר מדראגיץ' שעושה עשרה מליון דולר יותר על פני אותו אורך חוזה

גיל 2 ביולי 2015

החוזה אכן מצוין לספרס אבל גם סביר בהתחשב בזה שהוא לא כוכב בטוח כמו שחקנים אחרים. הוא לא הוביל קבוצה ובפלייאוף היה גרוע כך שלא ברור מה יהיה איתו. אף אחד לא יודע מה יקרה כשדאנקן יפרוש או פופוביץ' לא יאמן שם.

והחוזה של גרין היה מופרך יותר במקומות אחרים שם לא היה נותן את התפוקה שהוא נותן בגולדן סטייט, אבל כמו שאמרת, פשוט לא הייתה להם ברירה. והחוזה של דארגיץ' מופרך גם הוא זה נכון.

רן הנרגן 2 ביולי 2015

גיל, אתה מפספס את החשיבות של גרין במערך של ג"ס. זה לא ממש מפתיע כי ערוץ 5 העדיף להקרין בשנים האחרונות משחקים של סקרמנטו, ניקס וקליבלנד במקום להראות את הקבוצה שהשנה שיחקה את המשחקים המהנים ביותרץ

לעינינינו, לגרין יש ביצים של שור והן עשויות משיש. הוא מספק את המנהיגות בקבוצה. אחת הבעיות של קרי בשנים קודמות היתה נטיה לדכדוך כשדברים לא הולכים ובכלל קרי אינו איש של דברים אלא יותר מנהיג שקט. גרין הוא זה שמספק את האש, הנחישות ואת הסירוב להכנע.

גרין מתעלה במשחקים חשובים. בשלוש השנים האחרונות הוא שיפר את המשחק שלו משנה לשנה. בשנתו הראשונה הוא היה מאתגר את קרי לתחרויות משלוש. קרי גיחך כשנשאל מי מנצח אבל השנה גרין כבר קלע 34% מהשלוש (קרי עדין מנצח). התאום של גרין עם בוגוט בהגנה מעולה ויחד הם עצרו את ממפיס (נכון זה לקח 3 משחקים אבל השורה התחתונה קובעת). גרין יכול לשמור על 95% מהשחקנים בליגה ללא קשר לעמדה שלהם. אין הרבה שחקנים כאלו בליגה.

בקיצור לג"ס הוא שווה את המחיר ולהערכתי 90% מהמנהלים בליגה היו לוקחים אותו במחיר הזה.

גיל 2 ביולי 2015

אני לא מפספס זה כל הנקודה. הוא מתאים רק לגולדן סטייט. כל קבוצה אחרת שהייתה מציעה לו סכום דומה הייתה משלמת מחיר מופרך, ובמצב שוק כזה אין סיבה שגולדן סטייט ישלמו לו כל כך הרבה.

היסטוריון של ספורט 2 ביולי 2015

גיל יכול להיות שמקצועית אתה צודק (לא יודע לא מכיר) .
אבל ברור שהיו קבוצות שהיו מציעות סכום שכזה (לפחות ) לגרין ולכן גם אם הם טועות לג.ס לא הייתה ברירה.

גיל 2 ביולי 2015

יכול להיות שהיו צריכים לחכות ואז להשוות את הסכום אבל כנראה שזה לא משנה כי התקרה תעלה בכל מקרה.

Asaf 4 ביולי 2015

כרגע לא טימי ולא פופוביץ׳ הולכים לשום מקום ולקוואי זה נותן עוד שנה להשתפשף וללמוד מהם, מה עוד שהוא כנראה מעדיף את השקט והסדר שיש בספרס וכמעט לא קיים באף מקום אחר בליגה

אסף 2 ביולי 2015

הטענה על שאיפתו האינסופית של לברון לשליטה לא מחזיקה מים. בשיא כוחו עבר מקליבלנד, בה היה חצי אלוהים, למיאמי שם התפקיד כבר אוייש ע"י ווייד, וגם הוא היה כפוף לריילי. הסיבה הראשונה למעבר היתה רעב לאליפות, ולא משחקי שליטה.
לגבי השכר: העונה האחרונה היתה ה 12 של לברון בליגה, ה 7 ברצף בה נחשב לשחקן הטוב ביותר, והראשונה בה הוא משתכר יותר מכל שחקן אחר בקבוצה שלו.

גיל 2 ביולי 2015

כשעבר למיאמי לא רצה שליטה היום כן, למה זה נשמע מופרך?

אסף 2 ביולי 2015

נשמע מוגזם ששחקן ישנה כיוון בצורה כזו דראסטית – לפי הכותב הוא שואף להיות מעל המאמן והבעלים – בפרק זמן קצר כל כך. במיוחד כשהביקורת העיקרית עליו כשעבר למיאמי היתה הפוכה: שהוא לא רוצה לשאת לבד באחראיות, שהוא מפחד להתמודד ללא עזרה.

גיל 2 ביולי 2015

למה מוגזם? 4 שנים ושתי אליפויות משנים בן אדם. ב2010 הוא היה בלי אליפויות ורצה להשיג אותן בכל מחיר. השליטה בקבוצה הייתה עניין משני והוא הלך לשחק עם חברים בני גילו. כשהוא חזר הוא מרגיש כמו אח בוגר לכל שאר השחקנים ורוצה לזכות באליפויות בדרך שלו. ותפריד בין המשחק עצמו לבין מהלכי הניהול. בקליבלנד הוא מרגיש כמו מלך. בגלל זה הוא משדר כל הזמן את הרמזים על אפשרות לעזיבה או זה שהוא לא מרוצה מהמאמן. ועדיין הוא מעוניין בשחקנים מעולים סביבו.

אסף 2 ביולי 2015

לא שידר אפילו חצי רמז על עזיבה.

גיל 2 ביולי 2015

כל ההתנהגות שלו משדרת עזיבה גם אם הוא לא מתכוון לכך בפועל. הוא יחתום פעמיים על חוזה לשנה אחת, הוא הודיע להנהלה שהוא במצב של לחכות ולראות איך העניינים יפתחו. כמובן שהוא לא יעזוב השנה אבל לך תדע מה יקרה עוד שנה.

אסף 2 ביולי 2015

גיל, לכל תושב באוהיו יש במרתף קילשון ולפיד בדיוק למקרה שלברון יעזוב שוב. זה פשוט לא יקרה.
אבל בכל אופן, אין שום דבר בהתנהגות שלו שמשדר עזיבה, וברגע שהודיע על פתיחת החוזה הבהיר שזה רק לטובת שיפור המשכורת, ולא יבדוק אופציות נוספות.

גיל 2 ביולי 2015

נכון, אז מה? אני בטוח שהעיר שיעזוב אליה תהיה מאוד מרוצה. הוא כבר הראה שאין לו בעייה לעזוב ולא נראה לי שתהיה לו בעייה לעזוב שוב.

ואני חוזר שוב, הוא בפרוש לא מתכוון או התכוון לעזוב השנה אבל אם למשל היחסים עם בלאט לא ישתפרו וההנהלה תעמוד לצד בלאט אז אני חושב שהוא יכול לעזוב.

אסף 2 ביולי 2015

נישאר חלוקים.

גיל 2 ביולי 2015

העניין הוא שלברון כבר עזב קבוצה. פעמיים. אז נכון שעוד עזיבה תראה מאוד רע על הקריירה שלו אבל אי אפשר להוציא את זה מחשבון. זה לא יקרה השנה אבל בזה שהוא משאיר לעצמו את האופציות פתוחות מראה שהוא עדיין לא מחויב כולו. נראה אחרי השנה אם יחתום לחוזה ארוך טווח.

מנחם 2 ביולי 2015

"יתכן ואיגוד השחקנים ידרוש את ביטול התקרה של שכר השחקן הבודד" למה שארגון השחקנים יתמוך בזה? הרי זה מועיל רק לחזקים ביותר שהם מיעוט זעיר

No ONE 2 ביולי 2015

מישהו עוד מתלונן על סאם הינקי? LOL

מאז שקובי אנס את הבחורה ההיא מדנבר לא היה כזה אונס ב NBA שהוא עשה לסקרמנטו

אלון 2 ביולי 2015

trust the process

Oded 2 ביולי 2015

אחת התגובות הדוחות

יהושע 3 ביולי 2015

-100. מגעיל

Comments closed