סיבות להיות אופטימיים לקראת פלזן

לא הייתי שם כסף גדול שנעבור את פילזן, אבל סיכוי יש.

משחק ראשון בבלומפילד העונה. הדשא נראה שעבר משהו לא נעים במיוחד. טיבי לא בהרכב, חוץ מזה מדובר בהמשך ישיר לסוף העונה שעברה.

מכבי עולה ב4:3:3 המוכר והלא כל כך אהוד על רוב האוהדים. זהבי מתחיל את המשחק בבעיטות מכל טווח, המלטים מניחים את צד ימין פרוץ לחלוטין, ועדיין מכבי לא מבקיעה. משחק ההגנה רעוע, עמרי בן הרוש עוד לא הצליח לתזמן נכון כדור גובה מאז שאני רואה אותו משחק במכבי, סטטיסטית מדובר בנס. למרות שבצד המתנגד אין ממש שחקנים שיודעים לטפל בכדור, ההגנה של מכבי מאבדת מולם סבלנות במהירות, הרבה מאוד עבירות, למרות שברור מהתחלה שהשופט שורק גם על נשיפה שלא במקומה.

*

מכבי לא נראו טוב אתמול, גם אם הקבוצה שממול שבקה חיים בדקה ה60. אבל, עדין אפשר להיות אופטימיים לקראת פלזן, אתם שואלים את עצמכם למה, שאלה טובה.

להלן רשימה של סיבות:

אתם זוכרים איך היינו מנצחים את אפס פילזן? אני מדבר על התקופה בה כתבתי אנחנו מנצחים על מכבי תל אביב כדורסל, אז פילזן, פלזן, שתיהן בירות, יש לנו סיכוי לא רע.

אמנם בעונה שעברה לא שחקנו משחקים אירופיים בבלומפילד, אך בעונה שלפני כן, שיחקנו ולא מעט. דורפן מהמר שנפסיד 1:0 במשחק הראשון בבלומפילד, אבל מכבי לא באמת הפסידו בבלומפילד במסגרת האירופית. לא לבאזל, לא לפרנקפורט, לא לבורדו. מאחר ומכבי מארחת את המשחק הראשון, בהחלט יש מצב שנלחיץ את הצ'כים במידה ולא נפסיד להם בבלומפילד, הם אמנם פייבוריטים, אך מדובר בקבוצה טובה פחות מבאזל.

יוקאנוביץ עושה רושם של מאמן גמיש מאוד מבחינה טקטית. לאחר תצוגת הזוועה של עמב"ה אתמול, אני מניח שלא נראה אותו פותח במשחק הקרוב, מה שמותיר אותנו עם שתי אפשרויות, או חזרה לשלושה בלמים, או יואב זיו מככב שוב. אני מקווה שנראה שוב את מערך שלושת הבלמים, בסוף בסגל השחקנים הנוכחי, לשחק עם שני מגנים זה מותרות במכבי.

ההפסד במלטה עשוי לעודד את גולדהאר לפתוח את הכיס, מכבי זקוקה נואשות לעוד שחקן חזק במרכז השדה, ואם אפשר לשחרר את מיטרוביץ, גם חלוץ זר לא יזיק. כמובן שהיה נחמד להביא גם מגן זר, אבל בסוף אין כיס כה עמוק, ובטח שלא מגנים רבים שמסתובבים חופשי. עדיפה ההתאמה הטקטית. בכל מקרה, אני מהמר שכן נראה את דאבור ושחקן זר נוסף במכבי, לפני המשחק מול פלזן, בכל זאת יוקנוביץ סיכם עם גולדהאר על בונוס של חצי מליון יורו על עלייה לשלב הבתים של הצ'מפיונס, לכן גם נראה לי שהלחץ שלו כן יועיל מול גולדהאר, יש כאן מחויבות עסקית הגיונית לחלוטין.

*

בסופו של יום, המהירות שבה אנשים קוברים עונה עוד לפני שהחלה, לא מובנת לי. נכון, מכבי לא נראתה טוב בשני המשחקים. נכון, קרלוס גרסייה נראה ממשיך את מגמת הדעיכה של העונה הקודמת, עמב"ה דורך במקום (האגף הכי חסר אינטילגנציה בישראל כפי שטעון יואב ובצדק), מיטרוביץ לא מספיק טוב לאירופה. אבל, נוסא נראה השנה טוב בהרבה ומרגיש נח בהרבה עם המאמן החדש, ערן זהבי נראה מלא רצון להוכיח, בלומפילד מעניק לקבוצה הרבה כח, הסיכוי קיים, גם אם הוא קטן מהסיכוי של פלזן.

 

איך זה נגמר בסוף, כולם יודעים
יו"ר הועד, מר בוגי יעלון, כועס, שיכעס

56 Comments

ניינר / ווריור 22 ביולי 2015

פלזן זו בירה הרבה יותר טובה ממכבי ונראה לי שכך גם בכדורגל
שתי שאלות:
האם הסרבי שורד את העונה?
האם גילי ורמוט הוא בזבוז הכסף הכי גדול בתקופת מיטש?

גיל שלי 22 ביולי 2015

מזל שמכבי עוד לא ירדו לרמה של בירה מכבי. ההימור שלי, הסרבי מקבל את השחקנים שהוא רוצה ועושה עונה מצוינת

יוסי 22 ביולי 2015

למה הכוונה במצוינת? צ'מפיונס וטרבל? אירופית וטרבל? אירופית ודאבל? אירופית ואליפות?

גיל שלי 22 ביולי 2015

הטרבל האמיתי, גביע הצ'מפיונס ליג אחרי נצחון על ברצלונה בגמר, אליפות וגביע, נוותר על גביע הטוטו

שלו 22 ביולי 2015

אני עוד לא פגשתי בירה יותר גרוע ממכבי.

גיל שלי 22 ביולי 2015

גם אני לא, אולי באדווייזר

ניינר / ווריור 22 ביולי 2015

טובורג

no propaganda 22 ביולי 2015

מכבי זה אמנם שתן חמורים, אבל קשה להתחרות בתת רמה של באד-לליט או קורס-לייט

D! פה ועכשיו 22 ביולי 2015

אותו דבר בערך.

גיסנו 23 ביולי 2015

1664 הצרפתית נותנת פייט מכובד, לאחרונה נתקלתי גם ביופילר הבלגית, שגרמה לטובורג להרגיש עשירה ומלאה בטעמים נפלאים ועשירים

גיא זהר 23 ביולי 2015

הבירה התיאלנדית מהגרועות שיש. נראה לי שהמים שם ממי הביוב של בנקוק.

רועי 23 ביולי 2015

אין על סינגה.

גיסנו 23 ביולי 2015

לסינגה פחות התחברתי אבל צ'אנג דווקא ממש סבבה.

עורב סגול 23 ביולי 2015

Whats in common for American beer and sex in a Canoe?

Fucking too close to water

עשר 22 ביולי 2015

כן
אפשרי – יתחרה מול קולאוטי ויצחקי

בילבו באגינס 22 ביולי 2015

וורמוט לא עושה הגנה כמו אלברמן ומיטרו ולכן גם לא נראה אותו מול הצ'כים זה דווקא שיעור טוב לכל ה"כוכבים" הישראלים , רוצים לשחק ? תעשו הגנה.

גלן 22 ביולי 2015

סליחה? המכבי של ה7 ומשהו אחוז בכלל לא רעה. מה ברקע אקסטרה אחוז ומשהו?

תומר חרוב 23 ביולי 2015

גם הישנה בסדר, זה הרולקסים והפרוות פה מתפלצנים על בירות…

גלן 22 ביולי 2015

סליחה? המכבי החדשה של ל ה7 ומשהו אחוז בכלל לא רעה. מה ברקע אקסטרה אחוז ומשהו?

שלו 22 ביולי 2015

אנחנו מתכתבים על המכבי הישנה והרעה…
לא כל מיני שיפורים… שברור שהם יותר טובים מהמקור.

יעקב נקש 22 ביולי 2015

אתה באמת מאמין לזה?
מכבי נחלשה ביותר הקיץ הזה… ההתעקשות על ברק יצחקי כשחקן לגיטימי, שחרור שחקנים שהיוו עמוד שדרה בסגל, חוסר ברכש וחוסר הכנה מתאים (זהבי פצוע לפתיחת עונה? איך?). זאת ממש לא אותה מכבי שלא הפסידה אז בבלומפילד לקבוצות שציינת…
מצד שני, פלזן, קבוצה מאומנת ומגובשת, שרצה כמה שנים וגם עשתה קמפיינים מרשימים משל מכבי בשנים האחרונות, פלוס שהם חלק גדול מנבחרת צ׳כיה ומול אחוז גדול מנבחרת ישראל שמשחק במכבי זה עוד פרמטר להבדלי הרמות…
בכל מקרה, נראה לי שאתה אופטימי מדי, בהצלחה…

Gil - Zimbabwe 23 ביולי 2015

זהבי חטף רגל עץ, חוסר מזל.

עומר 25 ביולי 2015

מת לדעת למה לדעתך "מכבי נחלשה ביותר בקיץ הזה".

holden 22 ביולי 2015

הבירות הצ'כיות מעולות, אני אישית מעדיף את הקרושוביצה ואת הסטארופרמן,
גם הנשים הצ'כיות יפהפיות,
אני לא כזה סקפטי ולדעתי בהחלט מכבי בעלת סיכוי סביר לעבור את ויקטוריה,
לגבי החתמה מהירה עד מחר בערב?
אולי שיחתימו את פריצה? עד עכשיו אני לא מבין איך שיחררו חלוץ 9 אולטמטיבי, אמנם הוא כבר לא ילד אבל הוא אוהב את המשחק והוא יכל להיות החלוץ האידיאלי למאבקים באירופה,
מילא אם ראדה פריצה היה עוזב לבד, אבל הוא היה מת להישאר!
אוי יורדי יורדי

no propaganda 22 ביולי 2015

היתי מצפה ממישהו עם הכינוי שלך לאהוב בירה הולדן :)

D! פה ועכשיו 22 ביולי 2015

מסכים לגבי פריצה. בוודאי שעדיף על יצחקי, ואפילו אם היה חותם רק לאירופה.

יואב 23 ביולי 2015

אכן הביא חורבן. צ׳יזיק מועמד להחליפו.

שורה 22 ביולי 2015

עצוב להגיד את זה, אבל משהו בקבוצה כבוי.
ולא שאין תחרות.
על הספסל יצחקי ורמוט בן בסט, שלושה מהשחקנים היקרים בישראל.
ברק בדש האהוב ביציע. דור פרץ האהוב לא ישחק בכלל.
וקרויף עוד לוחץ להביא עוד ועוד שחקנים.
משהו לא טוב בקבוצה.
עצוב להגיד את זה.

אני אישית מת שוורמוט יתחיל לתת עבודה. זה יוכל להיות שדרוג יצירתי אמיתי.
על יצחקי ובן בסט ויתרתי.
אני גם מסכים עם גןלדהאר, שלא מבין מה עושים עם הכסף שלו. מבזבזים סתם. רוצים עוד רכש, והשקעת המיליונים שלו תשב על הספסל, שלא לומר מחוץ לסגל. ובשביל מה משקיעים הון עתק בנוער?

כן, בן הרוש במשחק הכי גרוע שלו אי פעם במכבי. זוועה. אילו היה זר, הייתי אומר שזה מכור. לא הוגן לדבר על כדורי הגובה שלו, הוא בדרך כלל בסדר בזה. זאת לא הייתה הבעיה אתמול.

הסיכוי היחיד מול פלזן זה בגלל האווירה השונה. מולם אין לנו באמת מה להפסיד. באים כאנדרדוג כדי להילחם ולהפתיע. אולי זה ישנה קצת את התגובות של הקהל העצבני והרקוב בבלומפילד. מושחתים שהתרגלו לטוב מדי. בלי רעב קשה לנצח כל מיני קבוצות מעצבנות כמו הפועל חיפה סכנין ונתניה. יאללה, להתעורר.

לגבי יוקאנוביץ, בינתיים יותר מדי ניסיונות ויריות מהמותן. זה מובן, זה כולה משחק שני, טבעי שינסה. האחריות היא של יורדי, שיודע עד כמה חשובים המשחקים ביולי אוגוסט, ועדיין החליף את מאמן הטרבל.
זהו, תודה.

מאיר (חדש בשכונה) 22 ביולי 2015

ורמוט שחקן מצויין, אבל אין את מי להוציא מההרכב כדי שהוא יתחיל לבלוט. לא זהבי, לא בן חיים המהיר היחיד בקבוצה ולא דור מיכה היצירתי שנע כל הזמן ולא מפסיק לעבוד. זה מילכוד. בוודאי בשיטה שמכבי התרגלה לשחק בה לפיה יש 3 קשרים עם אוריינטציה אחורית הגנתית.
לגבי הקהל, למעט הקללות לראדי שהושתקו מייד על ידי הרוב המכריע, יש לציין לחיוב דווקא את ההתעוררות בשניות שאחרי השיוויון, דבר שהעיר את השחקנים והוציא אותם מהקפאון והדכאון.

מעיין אוהד מכבי 22 ביולי 2015

מכבי לא יעברו את הצ'כים. הם קבוצה עדיפה, מנוסה והעוצמה שלהם היא בדיוק בנקודות החולשה שלנו (משחק אגפים נפלא, בעיקר באגף שמאל שלהם), לצד פיזיות ודחיפה מהירה של הכדור קדימה.

לגבי מגן שמאלי, יורדי לא צריך לחפש רחוק. וילר, המגן השמאלי של מאריבור שעשה לנו צרות, עדיין שם. הוא מוערך בכחצי מיליון יורו ובעולם בו דסה מתומחר במחיר גבוה מזה, מדובר במציאה.

ניתאי 22 ביולי 2015

תוהה אם תהיה פעם סיטואציה בה לא יגידו על אפשרות עלייה לליגת האלופות "מחוייבות עסקית הגיונית לחלוטין" (בואו לא נשכח שגם אם אתם עוברים אתם עוד לא עולים).

ואפילו הפסד עכשיו לא אומר כלום. זוכרים איך מת"א נראו באותו שלב בעונה שעברה ואיך היא נגמרה?

טרנטה 22 ביולי 2015

כרגיל קיבלנו הגרלה קשה מאוד, ואני חושב שגולדהאר עושה בחוכמה שלא ממהר להשקיע. גם אם נתחזק עד יום חמישי אני לא מאמין שלשחקנים החדשים לא תהיה השפעה גדולה על המפגש מול הצ׳כים. זה לא אומר שלא צריך להתחזק לקראת תחילת העונה: בין אם נמשיך לשחק באירופה ובין אם לא.
אני חושב שחייבים להתחזק במרכז המגרש: אלברמן (שחקן עם אופי מדהים. אני מעריך אותו כל כך) כבר מעבר לשיאו וכבר ראינו לפני שנתיים שמיטרוביץ׳ והוא לא עומדים בקצב באירופה. לא מבין למה מיהרו לשחרר את ראדי אם גם רייכרט הבריז ואיינבינדר בדרך החוצה. מקווה שנזכה לראות יותר מדור פרץ.
בחוד הבעיות ברורות פחות או יותר: אין עוד שחקן מלבד זהבי שיכול לתת מספרים נאים של שערים. בן חיים לא שם, מיכה הוא מיכה, יצחקי ובן בסט לא משחקים מספיק וכשהם כן הם לא תורמים. דווקא כאן אני חושב שדאבור יהיה תוספת טובה למכבי אם יגיע. גם את פריצה האהוב יכלו להשאיר. לפחות לליגה. ראינו כבר שכשהוא בריא אז הוא ביי פאר החלוץ הטוב בליגה ולראיה גמר הגביע.
הבעיות הגדולות הן בהגנה: שרן הלך וקרלוס דעך. בן חיים תמיד הביא לי את הסעיף בסגנון המשחק שלו. משחק אותה בקנבאואר עם הפוזה שלו ותכלס לא מסוגל לתת פס כל פעם שהוא יוצא קדימה. נשארנו עם העבירות המפגרות שהמגינים מרבים לעשות והתקפי הלב שבאים איתן. ובן הרוש. נורא.
לגבי המפגש עם הצ׳כים – הכל יכול להיות. יותר סביר שלא נעלה, אבל משחק טוב פה וניצחון ילחיצו מאד את הצ׳כים. צריך בעיקר להיות מרוכזים ולא לעשות שטויות כדי להשאר בתמונה.
יאללה מכבי!
יאללה מכבי

אזי 23 ביולי 2015

אי אפשר כל פעם לא להביא שחקנים כי לא תהיה להם השפעה על המשחק שעוד יומיים.
עוד יומיים הם יכולים להיות על הספסל
עוד שבוע הם יכולים להכנס בתור מחליפים
גם אם תפסיד לפלזן, יש לך משחק פליאוף בליגה האירופית.

כל התשתית של העונה הזאת צריכה להתבסס על ניסיון להתברג באירופה.
לא תביא עכשיו רכש, כי הוא לא ישפיע על עוד יומיים
גם שנה הבאה לא תביא רכש, מאותה סיבה.

מתי הקבוצה תתחזק?

D! פה ועכשיו 23 ביולי 2015

ככל האפשר היא צריכה להתחזק בסוף העונה שעברה, או ברגע שמותר.
אני חושב שלמעט נגיד מקום אחד בסגל. זר או ישראלי, שניתן להמתין בו עד לרגע האחרון, למציאות מאירופה שאחרי רוב ההחתמות
כדי לסגור את הסגל כמה שיותר מוקדם. בטח אם בשלב ההוא אתה כבר יודע שאתה מחליף מאמן.

יואב 23 ביולי 2015

כי זאת מ כ ב י .

אזי 23 ביולי 2015

אני לא יודע לדבר על מה יהיה, אז אני אדבר על מה היה.
מכבי אמנם שיחקה ב 4-3-3 שהיה ידוע לשמצה אצל פאקו, אבל היא שיחקה אותו שונה לגמרי ביום שלישי.
כל הקבוצה שיחקה יותר התקפה, הם לא ניסו להחזיק את הכדור במרכז המגרש ולשלוט במשחק.
הם תקפו תקפו תקפו.
חלק גדול מההתקפות, לפחות במחצית הראשונה, היו ניסיון לשלוח כדור ארוך מהבלמים או הקשר האחורי ישר לחלוץ. לדעתי הכדור לא הגיע ליעד אפילו פעם אחת. בשלב מסויים הם הפסיקו עם זה.
מעבר לעמב"ה גם הקישור ההגנתי היה חלש מאוד.
מיטרו לא היה קיים במשחק ונוסא איבד את הכדור בכל פעולה הגנתית שניסה לעשות, והוא ניסה לא מעט (בצד ההתקפי הייתי מאוד מרוצה ממנו).
אלברמן נתן משחק שקט ומצויין, למרות שהשופט החליט להתנקל לו (בכלל היה שיפוט ברמה נמוכה מאוד).
אז כשמגן אחד לא שייך לענף ורק קשר אחורי אחד מתוך שלושה מגיע לעבודה, מקבלים את ההיסטריה ההגנתית שקיבלנו.

בהתקפה מיכה היה מצויין (למרות שהוא לא מסוגל לכבוש גול גם אם יעמוד בתוך השער וימסרו לו את הכדור).
על זהבי אין מה להוסיף מילים.
טל בן חיים קיבל את הכדור 4 פעמים באיזור שממנו חדר לתוך הרחבה. בכולם הוא חדר במטרה לכבוש ולא למסור.
פעם אחת כבש, פעם אחת סחט פנדל, פעמיים לא יצא מזה כלום (אולי קרנות, אני לא זוכר)
סה"כ זה מאזן מצויין, אבל טוב יעשה אם ימסור גם כדורי רוחב.

לסיכום, אין מה לסכם.
תחילת עונה. הקבוצה עוד בקושי מאומנת.
נשאר לקוות שממשחק למשחק נראה יותר טוב.

יש למכבי שלושה בלמים שהם שלושת שחקני ההגנה הכי טובים שלה (כולל מגינים וקשרים אחוריים), אני אשמח אם יוקאנוביץ' יצליח להשתמש בשלושתם ביחד.

D! פה ועכשיו 23 ביולי 2015

מעולה אזי.

צור שפי 23 ביולי 2015

להתנכל (השופט לאלברמן).

אזי 23 ביולי 2015

(אתה לי :) )

צור שפי 23 ביולי 2015

חס וחלילה. אולי עלית כאן על משהו – נציע לאקדמיה ללשון העברית את החידוש "להתנקל" במובן של שימוש בנק"ל (שזו שיטה להתנכל לשחקני כדורגל בקולומביה נניח…).

גיסנו 23 ביולי 2015

יפה מאוד.

לגבי טב"ח החלוץ, היו כמה מקרים שהוא כן חיפש את הרוחב – אבל ההצטרפות מאחור הייתה נוראית. מכבי חייבת חייבת חייבת חלוץ אמיתי שתמיד אורב באזור הרחבה.

נראה לי שגם תחילת העונה הזו, כמו הקודמת, רק ממחישה עוד את היכולת של סוזה.
לפני שנתיים, במשחקים נגד גיורי בשלב המוקדמות השני עם סוזה, אחרי שכל הפרשנים חזו שגיורי תעבור בקלילות, מכבי כבר נראתה מאוד מאומנת בשלב מוקדם מאוד. וכמובן המעבר ל 3 בלמים והיציאה מהשוק אחרי פתיחת הבלהות מול באזל.

גיל שלי 23 ביולי 2015

אני דווקא מאוד אופטימי לגבי יוקאנוביץ. הוא נראה מאמן שמעז ואחד שלא נעול על שיטה או על שחקנים.

ניב 23 ביולי 2015

נו גיל באמת.. יש לך כוח לשמוע או לקרוא את הפרשנים קוטלים אותו שבלי שיטה קבועה שחקנים לא יכולים לדעת מה רוצים מהם, לשחק ברמה גבוהה, להיות בעלי בטחון מול השער ובחדר המיטות וכו'..
כמה קונספציות אתה רוצה שיקרסו להם במעט שנים, רוטציה- לא בהכרח רע ואף הכרחי, גמישות טקטית, מה השלב הבא? תרחם אליהם, הם רוצים שיגרה.

אזי 23 ביולי 2015

אם אני אופטימי לגבי יוקאנוביץ', אבל מסכים עם גיסנו שבעונה של סוזה, כבר בשלב הזה הקבוצה נראתה מאומנת מאוד.
במשחק מול באזל, כשמכבי עברה לשלושה בלמים, כולם היו בשוק. כולם, חוץ מ11 שחקנים על המגרש שידעו בדיוק מה הולך לקרות.

אני חושב שיקח ליוקאנוביץ' עוד קצת זמן להחליט מה לעשות בדיוק עם הסגל שיש או יהיה לו.
אבל הוא לא יעצור עד שהוא לא ימצא את המערך הטוב ביותר בשבילם.

אזי 23 ביולי 2015

*גם אני אופטימי…

D! פה ועכשיו 23 ביולי 2015

אני חושב שסוזה לקח את מה שעשה גרסיה והוסיף עליו
אני עדיין לא בטוח שיוקנוביץ יכול לעשות את אותו הדבר על מה שעשה פאקו. מהסיבה הדי פשוטה שזה לא סגנון המשחק שלו, וכנראה שבגלל זה הוא הגיע.
גם לגרסיה לקח די הרבה זמן.

קפטן קוקי 23 ביולי 2015

זה נכון מאוד.
סוזה קיבל סגל במומנטום די מדהים, אחרי עונה ששברה שיאים מבחינת סטנדרטים של מקצוענות והתפוצצות של רגש עם אליפות ראשונה אחרי עשר שנים.
היה רעב עצום להראות שגם באירופה אנחנו יכולים לעשות משהו, גם מבחינת הקהל ובטח מבחינת השחקנים.
סוזה התאים בול לעונה הזאת, שבה הוא היה צריך בעיקר להשקיע בשדרוג היכולת הטקטית אחרי שאוסקר בנה בסיס טוב ומגובש.

בלייק 23 ביולי 2015

+ משהו

נולי 23 ביולי 2015

רוב הפרשנים נהנים לקטול את מכבי. זה תפקידם – לייצר עניין בליגת העל.
אוהדי מכבי שוכחים לפעמים שמכבי היא דאבליסטית בכדורגל המאוד בינוני/חלש שלנו. קבוצה חלשה יחסית כמו היברניאנס הדגימה לנו את זה יפה.
מגבלת הזרים מונעת בניית קבוצה שיכולה להיות תחרותית ברמות הגבוהות באירופה וחייבים להתבסס על שחקנים טובים תוצרת הארץ, גם במחיר של משכורות מנופחות.
קניית דאבור היא מהלך נכון מאד, כי הוא שחקן נהדר, שהשתבח בשווייץ. מקווה שזה ייצא לפועל.
פריצה, שהוא שחקן נהדר, לא עשה הרבה בעונה שעברה, למעט ההתפוצצות במשחק הגביע ולא סתם שחררו אותו. קרויף יודע מן הסתם דברים שאנחנו לא יודעים. כנ"ל לגבי ראדי. שירן ייני הוא סיפור אחר ונראה לי שמאד נתגעגע אליו, אבל יפה שמכבי פרגנה לו. כך צריך לנהוג.
כל עוד הרמה של הקבוצה לא מספיק טובה לליגת האלופות – והיא לא – לא יזיק בכלל להריץ אותה בליגה האירופית ולצבור כמה שיותר נקודות דירוג וניסיון אירופאי. זה יהיה הרבה יותר טוב מאשר להתבזות כמו מכבי חיפה בשלב הבתים של ליגת האלופות, עם אפס שערים ואפס נקודות זכות.
קדימה מכבי!

קפטן קוקי 23 ביולי 2015

לא מסכים עם שני דברים:
היברניאנס הרבה פחות חלשים ממה שנדמה לנו. הם שחקני כדורגל בינוניים מינוס, אבל בנויים טוב פיזית וחכמים מאוד טקטית. מדובר בקבוצה שידעה מה היא צריכה ויכולה לעשות והוציאה את זה לפועל. זה ממש לא סנטה קולומה.
עניין הליגה החלשה – הרבה פרשנים אומרים את זה, אבל אני לא מצליח להבין למה.
ברצינות – לפי איזה מדדים הליגה שלנו חלשה? חלשה יחסית למה? לליגה הבלגית? האנגלית? האיטלקית? למה שהיינו לפני 10 שנים?
חוץ ממדד שלמה שרף ומדד אבי נמני, אני לא מכיר שום מדד אובייקטיבי ששכנע אותי שהרמה ירדה.
להפך – הקצב עלה, רמת המקצועיות עלתה (פתאום לכולם יש GPS ועניינים), כמות השערים עלתה, מס' הצופים עלה, אפילו הרמה הטקטית עולה.
זה שכל הקבוצות הודחו בטרם עת מאירופה בעונה שעברה- יש לזה סיבה טובה מאוד. העונה שעברה היא בוודאי לא מדד ליכולת של הקבוצות הישראליות באירופה, ובעונה הנוכחית אנחו נאלצים לסחוב את הגיבנת שנוצרה אז.

Lord Anthony 23 ביולי 2015

הליגה שלנו חלשה מכיוון שלא יוצאים ממנה הרבה שחקנים לליגות בכירות באירופה, כלומר ההפרש ביכולות בין שחקנים שמשחקים ברמות הגבוהות לבין שחקנים שמשחקים בליגה הישראלית הוא כל כך גבוה שהתקדמות של שחקנים מהליגה הישראלית נעשית במקרה הטוב לליגות דרג ב' באירופה אם לא לליגות דרג ג'.
מעבר לזה יש את עניין ההצלחה באירופה, שאולי שנה שעברה היה תירוץ אבל היו בעשור האחרון עוד מספיק שנים דומות שבהן התרוץ הזה לא היה קיים.

נולי 23 ביולי 2015

מספיק לראות את נבחרת ישראל מול נבחרות בדרג בינוני מאירופה כדי להבין את הבדלי הרמות בינינו לבין אירופה.
אני גם הייתי במשחק של מכבי נגד באזל שהתקיים לפני שה וחצי בבאזל ונדהמתי לראות את החולשה של שחקני מכבי. לא הצליחו להעביר שתי מסירות. בעטו פעם אחת לשער במשך כל המשחק. זה נראה כמו משחק בין בוגרים לנערים. לא כוחות.

קפטן קוקי 23 ביולי 2015

נולי – באזל היא לא מדד להשוואה, כי מדובר בקבוצה ברמה מאוד גבוהה. דווקא בסיכום ההתמודדויות התחושה (שלי) היתה שהפערים אמנם קיימים, אבל הם לא כאלה גבוהים ומכבי יכולה לאיים על קבוצה כמו באזל עם עוד שנתיים שלוש של נסיון באירופה. בסופו של דבר, השחקנים שלה רעדו מפחד כשמכבי השוותה ל3-3. זתומרת שגם קבוצות אירופיות עם נסיון מאבדות לפעמים את הפוקוס.
הנבחרת? הנבחרת היא לא מדד לכלום, ובסופו של דבר גם היא מגיעה פחות או יותר לרמה שלה. הבעיה היא הדרך המכוערת, ההתנהלות האינטרסנטית והתחושה שזו קבוצה שבנויה בשביל שהמאמן שלה יהיה מרוצה ופחות בשביל להשתמש במיטב הכשרונות של הכדורגל הישראלי.
אנתוני – נכון שמס' השחקנים שיוצאים לליגות בכירות באירופה הוא נמוך יותר בהשוואה לשנות ה-90 אבל יש לזה עוד סיבות חוץ מרמת הכדורגל. אין לנו היום שחקן שיכול להגיע לפרמיירליג או לספרדית הראשונה ודומותיהן (אולי חוץ מזהבי) אבל יש לנו לא מעט שחקנים שיוצאים לליגות משניות יותר, גם כאלה שלא בלטו בקבוצות צמרת בישראל.
יש תחושה – וזה רלבנטי מאוד גם לנבחרת – שהתפתחה פה "בטן" גדולה של שחקנים ישראליים טובים בדרגי ביניים, לא כוכבים כמו רביבו וברקוביץ, שהם פחות או יותר ברמה דומה, וזאת בהחלט רמה שאפשר להיות מבסוטים ממנה.

Lord Anthony 23 ביולי 2015

אני לא מדבר רק על שחקנים ישראלים. כמה זרים התקדמו מהליגה הישראלית לליגות הבכירות באירופה?
היום בגלל שכבר אין כמעט כסף בכדורגל הישראלי אז כל מי שהוא קצת יותר מבינוני בארץ מנסה להיכנס לרוטציה בקבוצות מליגה דרג ב' או ג' באירופה. פשוט נוצרה עוד אלטרנטיבה לשחקנים שבולטים בקבוצות תחתית בארץ אבל לא מצליחים להשתחל לקבוצות צמרת.
המעבר של שחקנים מהליגה הישראלית לליגות בסדר גודל דומה לזה שלנו (קפריסין, רומניה, סרביה וכד') מעיד יותר על המצוקה הכלכלית של קבוצות ליגת העל מאשר על הרמה של השחקנים. לא מדובר פה על שחקנים שמתקדמים אלא פשוט על כאלו שזזים הצידה. הבעיה המרכזית היא שככל שהזמן עובר ליגות יעד נהיות פחות ופחות אטרקטיביות אם לפני חמש-שש שנים שחקנים יצאו לליגה הבלגית ולליגה הצרפתית היום הם יוצאים לליגה הרומנים ולליגה הסלובנית, מה שאולי מעיד יותר כל על איכות השחקנים שיוצאים מהליגה הישראלית, ובהתאם מעיד על רמתה של הליגה הישראלית.

בלייק 23 ביולי 2015

דווקא משברים כלכליים באירופה שיפרו את האטרקטיביות של הקבוצות ישראליות. פעם הביאו כאן זרים צעירים משווקים מתפתחים ומידי פעם אפילו תפסו יעקובו או אפילו פנטסיל. היום מגיעים לכאן זרים מבוגרים יותר מליגות בכירות יותר כי החלום להגיע לברצלונה או ולנסיה התפוגג, והם מחפשים כסף טוב יותר ובטוח יותר בחיפה ובמכבי, אבל גם בבית״ר ובסכנין.
דווקא יש מגמה הפוכה שמסתמנת עם החתמות בהפועל, ושילוב שחקנים כבר בקבוצת הנוער כמו בק״ש, ובמיוחד עם מכבי עם מאיוקה, קונטה, קהינדה וצ׳יבוטה. האחרונים אולי לא השתלבו עדיין בסגל הבוגר של מכבי (ובעיני חבל), אבל כנראה יושאלו וישחקו בקבוצות אחרות.

funfun 23 ביולי 2015

ריקן חתם, דאבור כנראה בדרך ואז יהיה לו מקום להביא קשר תותח (שלמעשה ייתר את מיטרו או אלברמן)
מה שמדגיש רק את העובדה שניקולה מראש לא היה צריך להישאר (גם אם ב"ש רצו אותו מאוד והוא טוב מאוד לליגה השישית בטיבה)
אני באופן אישי מבואס שלא מביאים תואם פריצה בהתקפה – עם כל הכבוד לחלוצי העל שהכדורגל הישראלי מייצר – אין תחליף לויקוינג שפוגע :(
אני חושב שריקן, אם אני זוכר נכון את היכולות שלו, יכול לתת ליוקאנוביץ' אפשרויות כמעט כמו ייני ואז קרויף יוכל להביא זר לבקשת המאמן ולא מתוך אילוץ

אני יודע שהבון טון בדה באזר זה לא לזלזל ביריבות האירופאיות של מועדוני הליגה הישראלית , ואני ממש לא מזלזל, יחד עם זאת כמו גיל אני חושב שניצחון צהוב שלנו בבלומפילד זו לא הפתעה בכלל וזה גם לא דורש שכל הכוכבים בשמיים יסתדרו לנו (כמו בגמר גביע למשל)
נובודי פאק ויט' מכבי אין דה הולילנד:-)
בחוץ זה כבר סיפור אחר :-(
האם אפשר כבר לסכם את בן בסט וורמוט כפלופ? תרגיעו. עוד חודשיים נדבר

Comments closed