ליגת שוקי ההון – שמרנות היא מתכון להרפתקנות

זו לא עצלות, זו ההמנעות מסיכונים שמביאה את מכבי למפגש מול פלזן בהרכב פחות מאידיאלי

ג'ורדי קרויף הואשם בעצלנות בוואלה בסוף השבוע האחרון. הטענה היתה פשוטה, גו'רדי מעדיף את ההחתמות ה"קלות" דוגמת אבי ריקן ודאבור, מאחר והחתמות אלה אינן דורשות מאמץ רב מדי, רק את הכסף של גולדהאר.

http://sports.walla.co.il/item/2875706

לטעמי חמי אוזן טועה בהגדרת הבעיה. הבעיה כפי שאני מאפיין אותה, היא אחרת לחלוטין. ג'ורדי קרויף הינו שונא סיכונים מובהק. הוא עסוק כל הזמן בשמירה על הקיים, ומתרחק מהימורים.

תכונות אופי אלה בולטות בהחתמות של הקיץ. ג'ורדי תחילה עסק בהבטחת הישארותם של ערן זהבי וטל בן חיים במכבי. לשניהם גו'רדי העלה משמעותית את השכר, על אף שכבר היו חתומים על חוזה לשנת המשחקים הבאה, במטרה להבטיח את העלאת סעיף היציאה. כאשר אלו הפעולות הראשונות שהמנג'ר עושה, ברור שהוא תחילה מנסה לשמור על הקיים, תופעה קלאסית של מי שנכווה ברותחין נזהר בפושרים.

ניתן לראות את ההתרחקות מסיכונים גם בדרך בה ג'ורדי מחתים את הזרים. ג'ורדי ראה את הירידה ביכולת של קרלוס גרסייה למשל, אך העדיף להמשיך עם המוכר, על פני להמר ולמצוא זר חדש בתפקיד, זר שהיה עשוי להיות טוב יותר או פחות מקרלוס, את התשובה היינו יודעים רק לאחר כמה חודשים. גם ההחתמה של איגבור בעונה שעברה היתה החתמה של מוצר מוכר פחות או יותר, ולא החתמה של זר לא מוכר אשר יכולה להתגלות כפלופ גדול, או הצלחה אדירה, אגב בסכומים ובאפשרויות של השוק הישראלי, האפשרות לפלופ גדול סבירה יותר.

*

כך נשאר ג'ורדי מלא לחלוטין בגזרת הזרים, ונותרה לו החתמה אחת בודדה במכסת הזרים הקיימת בליגה הישראלית. גם כאן ניתן לראות כיצד ג'ורדי פועל בזהירות אדירה. הוא לא מחתים את הזר הנוסף, עד שידע בוודאות האם דאבור יהיה שחקן מכבי, או לא. ברור שהעיכוב בהחתמה הזר נובע משאלה זו, שכן במידה ודאבור לא יוחתם במכבי, ג'ורדי יחתים חלוץ זר, ובמידה ודאבור כן ישחק במדים הצהובים, ג'ורדי כנראה יחתים זר בקישור, או אולי אפילו בעמדת המגן.

*

לנטייה של גו'רדי להמנע מסיכונים, ישנם עלויות כלכליות נכבדות. הסוכנים הישראלים של השחקנים זיהו את הנטייה של גו'רדי ראשונים כנראה. כך ג'ורדי מעניק סכומים נכבדים בחוזה לשחקנים, על פני הנסיון לחסוך בעלויות ולנסות להוריד את השכר במו"מ. כמו כן ההחתמה של המוכר והידוע, היא תמיד החתמה יקרה יותר, ההטייה בכל הרכישות בחיים היא לתמחר בטחון ביתר, בעוד שסיכון בדרך כלל מתומחר בחסר.

במידה ומכבי היתה מתמודדת בזירה הישראלית בלבד, ובהנחה שהתקציב של גולדהאר אכן לא מוגבל ביחס למתרחש בישראל, הגישה של ג'ורדי היתה מוצדקת לחלוטין. האפשרויות הקיימות למי שיש בידו יתרון כלכלי גדול, מצדיקות את השמירה מפני הסיכון, לפני חיפוש אחר הסיכוי.

הבעיה היא שקיימת ציפייה מוצדקת, שמכבי תתמודד גם באירופה בצורה טובה. בזירה האירופית, מכבי זקוקה לנטילת סיכונים, שכן בלי סיכונים אלה, ובהסתמך על מצאי הכשרון המוגבל של הכדורגלן הישראלי, ללא סיכונים אנו שוב נידונים לראות קבוצה עם קישור דומיננטי בליגה הישראלית, אך חסר יכולת לשלוט בנעשה בזירה האירופית. ראדה פריצה הוא דוגמה נוספת, בעוד שהדומיננטיות הפיסית שלו הבטיחה שליטה יחסית בכדורגל הישראלי, המוגבלות הטכנית שלו גרמה לביצועים מופחתים בזירה האירופית. כדורגלן צעיר יותר, ומוכח פחות, היה יכול להתברר כפלופ גם בזירה הישראלית, אך פגיעה מוצלחת היתה מביאה חלוץ מוצלח שמתבטא גם בזירה האירופית.

*

בסופו של יום, אין אפשרות להמנע לחלוטין מסיכונים. גם המתאגרף ההגנתי הטוב בעולם, דוגמת מייוות'ר לדוגמה, ייאלץ ליטול סיכונים התקפיים מדי פעם, שכן בלעדיהם, היריב יוכל לקחת סיכונים מוגברים בעצמו, ולמצוא בסופו של דבר את הפרצות בהגנה של מייוות'ר. אותו דבר בזירה העסקית. אמנם בפערים כלכליים גדולים, משלמים מחיר נמוך יותר על אי נטילת הסיכון, אך בסופו של יום, היריבים יוכלו לקחת סיכונים גדולים יותר, שכן מכבי לא נמצאת בזירה. שחקנים זרים צעירים ולא מוכחים, לא יגיעו למכבי, וכך קבוצות ישראליות יוכלו להציע פחות כסף לזרים לא מוכחים, ובסוף תמצא הקבוצה שתפגע בכמות גדולה יחסית, ותיטול את הדומיננטיות ממכבי. הפועל באר שבע לדוגמה, התקרבה לכך בעונה שעברה.

אם ג'ורדי לא ילמד לקחת סיכונים, הוא בסופו של דבר ימצא עצמו נידון לחוויה הסינית. שם הממשלה מנסה לעקר את הסיכון מהכלכלה, דבר שמוביל לכך שכאשר יגיע בסופו של יום המשבר, הוא יהיה גדול בהרבה. מי שדוחה את נטילת הסיכונים, מי שאינו מאפשר משברונים קטנים, נידון להתמודד עם משבר גדול, זו החוקיות של החיים.

 

דברים שהטור לימד אותי
הברקאשו היכה פעמיים - איתי ליבוביץ'

111 Comments

ניינר / ווריור 27 ביולי 2015

בשביל להחזיר ליגיונרים כושלים במחירים מופקעים לא צריך מנהל ספורטיבי. גם אני יכול לעשות את זה. מצד שני בעולם מתוקן על ההחתמות המופרכות של בן בסט וורמוט ההולנדי היה משלם במשרתו.

גיל שלי 27 ביולי 2015

אני חולק עליך ניינר. אף מנהל לא צריך לשלם במשרה שלו על טעות בהחתמה אחת או שתיים. בסופו של יום, כל מנג'ר יחתים שחקנים טובים, ויחתים גם פלופים.
ג'ורדי עשה מספיק דברים בשינוי המערכת של מכבי, כדי להצדיק את המשך העבודה שלו במועדון, הבעיה היא שהוא צריך להמשיך להתפתח ולא לקפוא על שמריו.
מנהל ספורטיבי זה הרבה יותר מלשחק פנטזי

אריאל גרייזס 27 ביולי 2015

רק בארץ מנהל ספורטיבי שהביא שלוש אליפויות רצופות אחרי עשר שנות בצורת נדרש לשלם במשרתו בגלל החתמה גרועה אחת או שתיים

ניינר / ווריור 27 ביולי 2015

אני רק חושב,שבגזרת החתמות השחקנים הוא מקבל מספיק בקושי. כל השאר הרבה יותר מוצלח. ועדיין ההתעקשות הזו להחתים ליגיונרים כושלים בסכומי עתק זה כישלון

rami 27 ביולי 2015

סכומי העתק לא תלויים (רק) בו. בדיוק כפי שהסכומים שסיטי נאלצת לשלם על שחקן כלשהו כי היא סיטי לא תלויים בה, משום שכולם יודעים עד כמה הכיסים שלה עמוקים.

מה האלטרנטיבה של ג'ורדי להחתמת ליגיונרים? יש לו מקום רק ל5 זרים. אין לו שום אפשרות אחרת אלא להחתים אותם בכסף המנופח שהם דורשים.

המקום שבו הייתי מצפה מג'ורדי לשדרוג הוא בעמדת הזרים. שם נדרשת השקעת סקאוטינג משמעותית, נטילת סיכון ומזל. בגזרה הזו ג'ורדי לא מספק את הסחורה, לטעמי.

שלומי 27 ביולי 2015

אין ספק שהמחירים על השחקנים הישראלים מופרכים, אבל זה בגלל ההיצע הקטן וההגבלה על הזרים.
יחד עם זאת, הקפיצה בסכומים שמשלמים לשחקנים ביורו לא הגיעה סתם: היורו ירד מאוד חזק בתקופה האחרונה ביחס לשקל, ולכן השחקנים דורשים סכומים עוד יותר גדולים מהרגיל.

ערן (המקורי) 27 ביולי 2015

ּ+100 גרייזס.
ולא סתם 3 אליפויות:
– האליפויות באו אחרי עשור שחון.
– התקציב לא גדל אצל ג'ורדי; לפניו בימי מיץ' שפכו ים כסף, ללא תוחלת.
– כל אליפות בפער דו ספרתי, זכייה בתואר מספר מחזורים לפני סוף העונה.
– 5 תארים מקומיים ב- 3 שנים.
– באירופה: עונה ראשונה מוצלחת מאד (העפלה משלב הבתי בליגה האירופית); עונה אירופית שנייה חלשה, במידה רבה בגלל צוק איתן/גלות קפריסין/המשבר של אוסקר.

גם אני הייתי רוצה יותר רכש השנה. גם אני חושב שהקיץ לא התכוננו מספיק לאירופה ולליגה.
אבל להקטין את ההישגים האדירים של ג'ורדי עד כה, זה מצחיק לגמרי.

גיסנו 27 ביולי 2015

אם על ההחתמה של ורמוט עוד ניתן להתווכח האם היא מוצדקת או לא, תראה לי מישהו אחד שבזמן ההחתמה של בן בסט (כשלהזכירך: שכטר, עטר, תמוז, שהר וכמובן גם חמד ודאבור לא היו על הפרק בזמן החתמה זו) לא חשב שזו החתמה מצויינת. חלוץ נבחרת מוביל שתנן מספרים מכובדים מאוד בצרפת. מעבר לזה, הוא נרכש כשהלגיונרים החוזרים הבולטים בליגה היו ערן זהבי, אליניב ברדה ומאור בוזגלו אחרי עונה מצויינת כל אחד.

השחקן נכשל בינתיים. קרה, קורה ועוד יקרה גם לשחקנים גדולים בהרבה ובקבוצות גדולות בהרבה. עכשיו, אם היית משלם את דמי ההעברה ששולמו עליו, וגם היית צריך לשלם לו את כל שווי החוזה שלו קדימה בשכר הנוכחי שלו כדי לשחרר אותו – היית עושה את זה?

יוני (המקורי, מפעם) 27 ביולי 2015

אני רק שאלה. מה המטרה של מכבי? אם המטרה היא לקחת אליפות בישראל, לא צריך סגל של 100 מיליון שקל. ואם המטרה היא להתקדם באירופה, צריך זרים יותר מוצלחים. פה זה לא לבלוע ולא להקיא.
ודאבור זו פארסה. לשלם מיליון יורו דמי השבחה על שחקן שגדל אצלך, אחרי שנה וחצי!! אם התשובה היא שכך חסכת את שכרו, זה מצחיק, כי במקום שכרו שילמת לעדן בן בסט, או לחלוץ אחר. ממש ניהול אירופאי לכל דבר.

גיל שלי 27 ביולי 2015

דאבור זו לא פרסה, מי שנתן לו סעיף יציאה מגוחך בחוזה לא היה ג'ורדי

אריאל גרייזס 27 ביולי 2015

לדעתי, יש סיבה ללא לבלוע לא להקיא. הרי גם אם יביאו זר או שניים ברמה מאוד גבוהה, הסיכויים להגיע לליגת האלופות הם פיפטי פיפטי במקרה הממש טוב. בכל זאת, מכבי לא מדורגת. ואז, אם אתה לא מצליח להגיע לאירופה, אתה תקוע עם זרים מאוד יקרים שאין לך באמת צורך בהם. מצד שני, אם לא יעשו סגל רציני מהסוג הזה ויראו לאוהדים שמנסים להצליח באירופה אז הם יחטפו בראש. אז הם עושים את מה שגיל אמר – נמנעים מסיכון. אם יצליחו – יתחזקו בשחקן או שניים לקראת שלב הבתים. לא יצליחו, יסתדרו עם מה שיש.
מה שכן, גם אני לא מבין את הסיפור של דאבור.

גיל שלי 27 ביולי 2015

הסיפור של דאבור מובן לי לחלוטין. אין שום רלבנטיות למה שקרה לפני שנתיים. השאלה היחידה היא האם הוא שווה היום את הכסף, או לא. דאבור הוא השחקן הישראלי הכי טוב שאפשר להביא עכשיו (מאחר ואת נאתכו אי אפשר להביא).
אני לא טוען שצריך להחתים זרים יקרים, אני טוען שהוא היה צריך לקחת סיכונים גדולים יותר, למשל לא להחתים את קרלוס על הארכה, ולהביא זר צעיר יותר ומכור פחות, לא בהכרח היה עולה יותר. הוא גם היה צריך להחתים זר צעיר ולא מוכר בעמדת הקישור, ולקחת סיכון שגם אם לא יביא את דאבור, יש מספיק שחקנים בהתקפה.

תומאס נוימן 27 ביולי 2015

מה לא מובן? מכבי – לפני שג'ורדי הגיעה אליה – החתימה אתך דאבור על חוזה עם סעיף יציאה מצחיק של 250,000 דולר או יורו אם אני לא טועה. ג'ורדי קיבל את זה כמצב נתון, וראה איך דאבור עושה לו "ויברח" תוך ניצול סעיף היציאה הנמוך.

כעת דאבור שחקן משופר, והליגיונר הטוב ביותר (למעט אולי נאתכו). בשוק הישראלים המנופח כרגע, המתמחר שחקן כמו שלומי אזולאי במיליון, דאבור שווה בשקט 2.5 מיליון + .
מכבי הציעה עד עכשיו 1.7 מיליון.
וכל מיני פרשנים עם זיכרון של ציפור מצקצקים – "איך ג'ורדי מכר במעט וכעת קונה בהרבה, איזה כישלון".
וכל מיני קוראים לא בקיאים מאמינים להם.

יניב פרנקו 27 ביולי 2015

– הטלפון משוויץ הגיע בזמן שאתם במשא ומתן לא פשוט מול מכבי, על הארכת חוזה. למה המשא ומתן היה כזה ארוך?

"בהתחלה היינו רחוקים מאוד. אחר כך הפערים הצטמצמו, אבל כל הזמן היה משהו חסר שם. משהו בתנאים, בלי להיכנס לזה. מה שבטוח זה שהייתי מאוד קרוב למכבי תל אביב".

– עד כמה זה באמת היה קרוב?

"כמה קרוב? אם לא הייתי מקבל את שיחה באותו יום, יכול להיות שיום אחרי אני חותם במכבי. זה לא סוד, כולם יודעים שזה היה קרוב לחתימה. מכבי בשבילי זה הבית".

– באמת רצית להישאר?

"בטח, למה שלא ארצה?".

יניב פרנקו 27 ביולי 2015

זה מראיון מלפני כחודש – אפשר להפסיק לחשוב שכל העולם נגד/ מטומטם/ לא מבין כלום ולבקר כשצריך.
דאבור כמו רועי קהת וכמו דוגמאות אחרות הוא דוגמא לחשיבת הטווח הקצר של קרויף – והסגל שמכבי בנתה עמוק מדי ולא מאפשר לשחקן צעיר להתפתח – קרויף פספס את דאבור – שחקן שמהרגע שהגיע לשוויץ התחיל לספק מספרים והיה בשל כבר אז לקבל יותר מקום במכבי והצעה טובה יותר.
קרויף השתהה – בזבז שנה וחצי על שחקנים לא מספיק טובים בעמדה הזו וגם השנה העדיף ללכת על המוכר כמו ברק יצחקי ובדש.

זו בטח לא טעות ששמה בצד את כל הישגיו ומנהל עושה טעויות (כל מנהל) – אבל הסיטואציה היתה שונה ממה שמתואר פה.

יניב פרנקו 27 ביולי 2015

– אתה מרגיש שקיבלת מספיק צ'אנסים במכבי בעונה האחרונה שלך בקבוצה?

"כמו שכולם יודעים, הייתי חלק מהרוטציה כמו כולם. אי אפשר להגיד שקיבלתי צ'אנס של 100 אחוז, או שהיו לי 3-4 משחקים ברציפות ששיחקתי 90 דקות. זה לא היה לי. זה היה חסר לי בכל השנים שלי במכבי, לא רק עם פאולו ואוסקר. אני חושב שלחלוץ הכי חשוב לקבל כמה שיותר דקות משחק ולתת לו את הביטחון".

– וזה זה לא משהו שקיבלת במכבי?

"אני חושב שלא. אני חושב שבגראסהופרס אני מקבל את זה המון. לדוגמה, בתחילת העונה הנוכחית התחלנו לא טוב. כבשתי צמד במשחק השני ואז 4-5 משחקים לא הבקעתי. כל המועדון בלחץ ששוב מפסידים ורק מפסידים, מתחיל בלגן בקבוצה, וברגע הזה הייתי צריך מישהו שיבוא ויגיד לי שהוא סומך עליי. וזה אכן קרה. בא אליי המאמן, מיכאל סקיבה, בעצמו שם גדול, ואמר לי: 'אל תחשוב על גולים ובישולים. אני רואה איך אתה עובד ואני רק רוצה להגיד לך שאני סומך עליך במיליון אחוז ואני יודע שברגע שתכבוש, אתה לא תפסיק'".

– ובמכבי? היה מי שעשה את זה?

"לא היה. אף פעם".

גיל שלי 27 ביולי 2015

מסכים

אריאל גרייזס 27 ביולי 2015

כנראה לא הייתי ברור בתגובה שלי – לי לא ברור מה יש לדאבור לחזור למכבי

תומאס נוימן 27 ביולי 2015

כנראה אין ממש הצעות קוסמות מהבונדסליגה, או מכל ליגה גדולה אחרת.
מה שכן, אם באזל באמת רוצים, ברור שעדיף באזל על מכבי

גיסנו 27 ביולי 2015

ההבדל הוא שמכבי רצה לאליפות וגראסהופרס לא באמת. זה מאפשר לך לקחת סיכון עם שחקן שעוד לא מספק את הסחורה אבל אולי זה יקרה בהמשך. ואל תשלפו לי את בן בסט, כי בן בסט הגיע כשחקן מוכח הרבה יותר ממה שדאבור היה כשעזב. שימו לב שגם בב"ש, מאז שהחליטו שרצים לצמרת ורוצים להתמודד על אליפות, כבר לא מעלים כמעט כל מיני דוידזאדה-ים ובן ביטון-ים. ככה זה. ועם כל הכבוד העצום לדאבור ולמה שהשיג בשוויץ – לפני שעזב את מכבי הוא לא היה סופר-מגה-סקורר ולא תמיד השתלב כמו שצריך במשחק הקבוצתי גם אם אין ספק שהיה משקיע המון.

ואם מכבי הייתה משלמת לדאבור את ה 250-300 אלף יורו שהוא רצה לפני קפיצת המדרגה שביצע בגראסהופרס, גם אז כולם היו קוטלים את ג'ורדי שמי משלם ככה (לא משנה ששנה וחצי אחרי זה כבר נהיה סטנדרט לחלוצים מובילים בקבוצות הצמרת ובמכבי חיפה, זה גם היה לפני שבמכבי זהבי קיבל מליון יורו לעונה ובן חיים חצי מליון).

אז כששחקן צעיר גם אם מוכשר דורש סכום מופרז ויש עליו תג מחיר נמוך מאולץ – אני מבין את הרציונל של קרויף בלמכור אותו. הרי גם היה הרבה יותר סיכוי שדאבור היה מעביר שנה וחצי כמעט בלי לראות דשא ואז חוזר בזול, כמו חלוצים שנחשבו טובים ממנו ועזבו לחו"ל, מאשר הוא ייתן כזו תפוקה גם בשוויץ.

רניב 27 ביולי 2015

לפי מה שפורסם בזמנו החוזה החדש עם דאבור לא יצא אל הפועל כי הוא והסבא שלו התעקשו על סעיף יציאה נמוך לחו"ל. כלומר רצו גם חוזה לטווח בשכר גבוה במכבי וגם אופציה חד צדדית לצאת לחול ולזה מכבי לא הסכימה.

תומאס נוימן 27 ביולי 2015

מס שפתיים לתקשורת. סבא שלו החליט שייצא לחו"ל ויהי מה. כל הקלפים היו אצלו (יותר נכון אצל הסוכן שלו אדון נמני) בגלל סעיף היציאה המגוחך. במצב כזה אי אפשר להאשים את ג'ורדי שהוא "נכשל" במו"מ. לדעתי רק שכר של 400 אלף ומעלה היה משאיר אותו פה. ג'ורדי דווקא מאוד העריך אותו מקצועית. גם סוזה. אבל הוא התחרה על דקות עם פיגורות כמו ברק יצחקי (כשהיה בכושר פנטסנטי, עד לאותה פציעה בבאזל) וראדה פריצה (שלא לדבר לעתים עם זהבי ששיחק בעמדה מאוד קדמית). ועדיין קיבל יחסית לגילו הרבה דקות בנסיבות

Lord Anthony 27 ביולי 2015

שחקן שרוצה להשאר לא מושך שיחות על חוזה חדש חצי שנה.
שחקן שמחכה להצעות מושך את השיחות על החוזה עד שתגיע הצעה יותר מפתה.

יניב פרנקו 27 ביולי 2015

שחקן שרואה שלא בונים עליו להרכב מושך את הזמן ומחכה להצעה ועוזב כשהיא באה.
הסיפור פה פשוט – קרויף בנה אסטרטגיה שבה לצעירים לא נכון להישאר במכבי – מכבי העדיפה לקבל שנה וחצי של ברק בדש על פני דאבור – במבחן התוצאה לאור היכולת של 2 השחקנים ולאור הרצון של מכבי לרכוש את דאבור בסכומים שננקבו זה ברור שיש פה בעיה בשיטה – אם מבחן התוצאה הוא היחידי והכסף של גולדהאר מאפשר את מרחב הטעות הזה אז הכל בסדר – לפי ההתנהלות בקיץ הזה אני לא בטוח שכל הנהלת מכבי הנוכחית עומדת מאחוריי סט השיקולים הזה באופן כה ברור כמו שמשתקף פה בתגובות.

יואב 27 ביולי 2015

אה!?!?
מה הקשר בין בדש לדאבור? בדש נקנה כי דאבור הלך. לא הפוך. זה היה כבר למזער נזקים. אני לא רואה את מיכה ופרץ כצעירים מתוסכלים. לאט לך לפני שאתה בונה תאוריות על יורדי רק כי בא לך. עובדות זה חשוב.

רועי 27 ביולי 2015

אתה לא מבין… זה חלק מכתב התביעה של רייכרט.

גיסנו 27 ביולי 2015

במכבי כמו בהרבה קבוצות מובילות בארצן, שבהן חייבים תוצאות מיידית – אם אתה לא טוב לא תשתלב ברוטציה. וכשיש רוטציה אלא אם אתה נותן מספרים של ערן זהבי כנראה שתרד מדי פעם לספסל.
דאבור, כמו גם דור מיכה ודור פרץ הצליחו לפרוץ את המחסום כי הם היו מספיק טובים. שחקנים כמו ריף פרץ, גאל מרגוליס, מושיקו לוגסי (מלבד הגול ההוא), עמרי אלטמן – פשוט לא סיפקו מספיק את הסחורה (והם קיבלו הזדמנויות) וכשאתה סוג של חייב לרוץ לאליפות אתה לא יכול לשלם שכר לימוד על כל שחקן צעיר.
בסטטוס שבו דאבור היה לפני שנה וחצי, עם סעיף השחרור המצחיק, היה לו קל יחסית למצוא קבוצה בחו"ל ולכן דרש שכר שבזמנו היה נראה מופרז (שוב – צריך לחשוב על דברים בפרספקטיבה של הרגע – דאבור היה חלוץ מוכשר ושחקן בית אבל לא מספיק מוכח ומרכזי בשביל שכר של 250 אלף יורו וצפונה).
כמו שאמרתי בתגובה אחרת – עטר ושכטר למשל עזבו לחו"ל כשחקנים הרבה יותר מוכחים ולא הצליחו, ולאור ההסטוריה הלא רחוקה של ישראלים באירופה היה סיכוי סביר שדאבור לא יצליח מספיק, בטח לא ברמות ובמהירות שהוא התאקלם בגראסהופרס. ההימור של למזער נזקים מהסעיף של דאבור ולהביא חלוץ בסדר גודל בן בסט דאז בקיץ היה נשמע לכולם כמו דיל מוצלח.
דאבור מדבר על תחילת העונה הנוכחית, עונה שהוא פתח במעמד של החלוץ המוביל בקבוצה אחרי שבחצי העונה הקודמת הוא סיפק מספרים שהוא מעולם לא התקרב אליהם במכבי גם כששיחק לא מעט דקות.

תראה לי אדם אחד שלפני שנה וחצי היה מהמר על טרייד-אוף מעמדות שכזה בין דאבור ובן בסט כ"כ מהר.

רניב 27 ביולי 2015

למה לא בונים עליו? שיחק הרבה יותר ממיכה ובן חיים בעונת הרוטציה של סוזה. סה"כ הוא וסבא שלו החליטו את הדבר הנכון עבורו. מעבר לכך , אין במכבי "החדשה" של קרויף את השטויות האלה של שלמה ואיציק זוהר שלחלוץ צריך לתת ביטחון וצריך לתת לו לשחק סיבוב שלם בלי שיוציאו אותו.

קולולולו 27 ביולי 2015

הצורך ב"לקיחת סיכונים" נדרש לא רק לשם צעד נוסף באירופה.
גם בהנחה ואירופה לא בראש מעייניו של גולדבאר זה מגוחך שנדרשים 120-140 מיליון ש"ח בשביל לקחת אליפות, אליפות שגם לא הכי משכנעת במיוחד כפי שהיית מצפה מתקציב עתק בקנה מידה מקומי שכזה.

תומאס נוימן 27 ביולי 2015

התקציב של מכבי נמוך בהרבה מהסכומים המופרכים שזורקים בתקשורת.
בממוצע בשלוש השנים האחרונות, שכר השחקנים גבוה במעט (אם בכלל) משכר השחקנים של מכבי חיפה.
וזו לא אליפות אחת, אלא 3 ברצף. כולל דאבל.
ובתקציבים דומים, לפני שג'ורדי הגיע, מכבי לא הגיעה לכלום (מקום שישי, השפלות בדרבי).
אז ברור שזה לא רק "כסף", אלא ניהול משופר.

יניב פרנקו 27 ביולי 2015

כמה אפשר לשמוע שמכבי לפני קרויף בזבזה הרבה כסף ולא הגיעה לכלום – מכבי הייתה מועדון רקוב והמערכת הכוללת של אנשי גולדהאר שיפרה ותיקנה אותה (כולל קרויף) – אבסולוטית הושקעו סכומי כסף אדירים במכבי של השנים האחרונות – זה חלק עיקרי בהצלחה.

גיסנו 27 ביולי 2015

כל זמן שאנשים יגידו "מה החכמה, אני עם תקציב של 150 מליון/7000 זיליון שקל הייתי משיג הרבה יותר"

תומאס נוימן 27 ביולי 2015

אתה שואל בעצם: "כמה אפשר לשמוע את האמת"? גודלהאר היה שם לפני קרויף. אפילו אנגלידיס היה לפניו. קרויף הביא איתו הרבה יותר מאשר "בחירת שחקנים ישראלים". קרויף ידע לזהות מערכת רקובה ולתקן אותה, במספר מהלכים מבריקים, שלא עלו הרבה כסף. תראה את חיפה, כבר למעלה מ-5 שנים מבזבזת כספים כמעט כמו מכבי, ולא מתמודדת אפילו על תארים. בגלל ניהול כושל. שים תואם ג'ורדי בחיפה והיא יכולה היתה להיות שם, כל שנה, מול מכבי, מתמודדת על האליפות. לדוגמא, שחר המנהל הדגול לא שקל אפילו להחתים את זהבי כשחזר מאיטליה. לא הציע אפילו הצעה, כי סבר ששחקן כמו זהבי לא יכול לתרום לחיפה. כשכל איש מקצוע עם עיניו בראשו ידע שמדובר בשחקן אדיר, בייחוד במחיר הרכישה הנמוך שהיה לו, ובנכונותו לוותר על רמת השכר שהרוויח שם.

יניב פרנקו 27 ביולי 2015

קרויף הוא בסה"כ תובנה טקטית של אנגלידיס שהבין את הבעיה העיקרית של הכדורגל הישראלי ושל מכבי.
ואף אחד לא מקטין את הישגיו – אבל יש לו גם הרבה מאוד בחירות פחות טובות והדיון פה הוא על תפישת ניהול הסיכון שלו והדרך שבה הוא מנתב את מכבי בשנתיים האחרונות .

יואב 27 ביולי 2015

מנתב לא רע יניב. למען האמת מנתב את מכבי לתקופה הגדולה בתולדותיה. ומדובר כבר במועדון המעוטר ביותר. בשלוש שנים הוא עשה מה שהפועל עושה בשלוש עשורים.

גיסנו 27 ביולי 2015

הקיץ שעבר בגזרת רכש היה לא רע, ולפני שהתחילה המלחמה היו גם לא מעט שחשבו שאוסקר זה מינוי נהדר (אני לא אחד מהם אבל לא רלוונטי יותר).
הקיץ הנוכחי בעייתי יותר, ועל זה מתדיינים.
לשחזר חודש ינואר שבו הבאת את השחקן הטוב בליגה ביי פאר בשנים האחרונות, ואת אחד מחלוצי המטרה הטובים ששיחקו כאן, זה על גבול הבלתי אפשרי.

וכל זה לא קשור למשפט כמו "כמה אפשר לשמוע שמכבי לפני קרויף בזבזה הרבה כסף ולא הגיעה לכלום" – כי המשפט הזה פשוט נכון. אף אחד לא אומר שלא צריך כסף בשביל לממש את המערכת שבונים במכבי ולהביא את השחקנים שרוצים. מצד שני תחשוב על מה הכסף הזה הלך לפני ג'ורדי, איפה הייתה מכבי, ואיך נראו לא מעט שחקנים שהיו בקבוצה לפני שהוא הגיע, ואיך הם נראו אחרי (למשל: יואב זיו, גל אלברמן, שרן ייני, אלירן עטר, ברק יצחקי כשחזר מה"גלות", ואגב גם דור מיכה ומונאס דאבור).

לכתוב משפט כמו זה שציטטתי ואז לומר "אף אחד לא מוריד מההישגים של קרויף" זה די סתירה.

יואב 27 ביולי 2015

יניב, כמה אפשר לשמוע שבהפועל הכל דבש עת אתם מדרדרים בהיררכיה עד מאחורי בש וקש. כמה?
וכדאי ליישב את נושא הכסף עכשיו-
מכבי היא הותיקה ביותר, המעותרת ביותר, האהודה ביותר. ממי אתה מצפה להיות מועדון עשיר? זה בילד אין כבר עשרות שנים. כמו ביונייטד למשל. זה לא אישיו. וזה גם לא ישתנה, מכבי לעולם לא תיהיה בסכנה קיומית. אז? מה עושה הבדל?
ניהול.

יניב פרנקו 27 ביולי 2015

לא הבנתי את הטיעון יואב.

יואב 27 ביולי 2015

אתה החלטת שיורדי הוא תובנה טקטית של ג׳ק ועוד כל מיני המצאות( בדש-דאבור למשל) שאתה יורה פה בביטחון של מומחה. אז אתה לא. זאת הטענה שלי. אני מקווה שאתה לא מתיימר להבין ולדעת מה קורה במכבי טוב ממני.
אתה החלטת שהמדיניות של יורדי שגויה.
אתה החלטת שהוא העדיף אחרים על דאבור.
אז זאת הטענה יניב.
מקווה שהיא ברורה.

יואב 27 ביולי 2015

נ.ב
אה כן, דאבור כבש דו ספרתי בעונתו הראשונה של יורדי שלא היה חתום על סעיף השחרור ופצוע בתחילת החצי שנה האחרונה שלו תוך שהוא מתמודד עם ברק בכושר נפלא ופריצה. קצת עובדות יניב לא הזיקו לאף אחד.

יניב פרנקו 27 ביולי 2015

הדיון הוא על תהליך קבלת ההחלטות של יורדי – אתה החלטת שכל מי שלא מוצא חן בעיניך צבע החולצה שהוא לובש לא רלוונטי.
זו הפלטפורמה פה יואב – מדברים על כל מיני נושאים.
לתהליך קבלת ההחלטות של יורדי אין קשר למצב של הפועל ביחס לבאר שבע.

אם אתה רוצה דיון בפורום של מכבי בלבד יש מקומות כאלה ברשת.

וכן, אני חושב שתהליך ההחלטות של יורדי בשנה האחרונה רחוק מלהיות מושלם – הדיעה שלי על מה שקורה בכדורגל הישראלי לא תלויה בהיכרות שלך את המכבי שלך – אתה יכול לקבל אותה, להתווכח עליה או להתעלם ממנה.

ולגבי דאבור – אני לא החלטתי שהוא העדיף אחרים על דאבור- אני החלטתי שמדיניות הסגל העמוק שלו הובילה שחקן צעיר מוכשר לבחור בקבוצה אחרת שכן חשב שבמכבי לא יוכל לפרוח – זאת לא בדיוק דיעה – זו עובדה.

יואב 27 ביולי 2015

הוא לא העדיף אחרים. בשביל זה יש מאמן יניב. הוא ישב איתו המון וזה לא צלח.
בקשר לקהת, שיורדי הגיע קהת הושאל לבש, כמעט ולא התלבש שם, בקבוצה שניצלה ברגע האחרון מירידה. קהת רצה לשבור את מעגל ההשאלות ופדה את כרטיסו. קשה היה לתאר את ההתפתחות שלו כשחקן אם כי אני מאד החזקתי מאד.
קח בחשבון שיורדי בא לייצב מערכת לא מתפקדת. טבעי שקהת ינזל בין האצבעות.
סיפור דאבור שונה לגמרי אבל אתה יצרת תאוריה מצוצה מהאצבע שאין לה קשר למציאות. ״מדיניות הסגל העמוק שלו״-מה אתה מציע יניב? סגל רזה ופגיע?
ממש מגוחך.
אני מכיר את הפלטפורמה יניב. אני כותב כאן שנים לפניך.

יואב 27 ביולי 2015

מאחל לך את האחוזים שלו מיסטר פרפקט.

יניב פרנקו 27 ביולי 2015

אז בעיקרון צריך להתחיל להביא הצהרת הון לפני שנכנסים לפה.
אני באמת לא מבין את התגובות שלך.

יואב 27 ביולי 2015

חלילה יניב. אני רק טוען שאתה לא רואה את התמונה הגדולה ומקשר בין שני מקרים חסרי קשר.
מתעלם מזה שיורדי מצהיר שחשוב לו להשקיע בישראלים וכשדאבור מתחת לעיניים שלו כובש דו ספרתי.
מתעלם מזה שאי השאלת דור פרץ היא החלטה מערכתית לתת לילד דקות גם בעמדה לא לו.
יורדי טעה ויטעה כמו כולם.
אבל אין לו אג׳נדה של נגד צעירים. הוא כן מאמין ובצדק בסגל עמוק ועשיר, כמתבקש ממועדון כמו מכבי.

יניב פרנקו 27 ביולי 2015

קודם כל – אני בעד חושב שקרויף הוא פורץ דרך אמיתי בענף ואני לגמרי מבין את החיבור הרגשי אליו בקרב אוהדי מכבי, כשהגדרתי אותו תובנה טקטית התייחסתי לרעיון של מנהל מקצועי , צוות זר והעתקת שלד מועדון אירופאי עבור מכבי – אלא כולם היו תובנות של אנגלידיס וגולדהאר – קרויף הגיע ומילא את תפקידו בהצטיינות.

ואני גם לא חושב שיש לו אג'נדה מכוונת נגד צעירים- אני כן חושב שיש לו תפישה מוגבשת על מבנה של קבוצת כדורגל במציאות הישראלית, אני חושב שהוא כמו שגיל תיאר שונא סיכון ואני חושב שהוא נצמד לאסטרטגיה המקורית שלו יותר מדי – בוואלה קראו לזה עצלנות מחשבתית, אני חושב שזה גס מדי אבל יש מן הביקורת.

קרויף מעדיף שחקנים בוגרים – ישראלים וזרים – כאשר דגל בהעברות חופשיות היה לזה גם היגיון פיננסי ברור – בשנתיים האחרונות קנה בהרבה כסף כישרון בוגר ,לא תמיד בהצלחה – כשזה לא מצליח זה גובה מחיר – אני חושב שהחוזים של בן בסט, ורמוט, יצחקי הם חוזים כבדים מדי – בסוף גם מכבי מתנהלת בתוך תקציב.

במקביל כשרונות צעירים מתומחרים בחסר – ופה קרויף לא לוקח סיכונים מספיק – למכבי היו צריכים לתפישת עולמי להיות היום עוד 2-3 כשרונות ישראליים מהדור של דור מיכה (קהת, דאבור, דסה) ועוד 2-3 זרים צעירים מוכשרים מאותו קנה מידה .
זה היה מכניס למכבי מימד אחר .
עכשיו לגביי קהת ודאבור – אכן 2 סיפורים אבל תובנה דומה – אם קהת בקיץ האחרון ודאבור לפני שנה וחצי היו מרגישים שישחקו ויהיו ברגים משמעותיים אני מניח שהיו מעדיפים את מכבי – אני בכלל לא בטוח שאוסטריה וינה וגראספהופרס גדולות ממכבי – אלא שהקבוצות האלה משדרות משהו אחר לצעירים.

יואב 27 ביולי 2015

קהת ידע שישחק והוא צועד להרכב. הוא פשוט רצה אירופה וזה גם לא היה עניין כלכלי.
דאבור נלחם על דקות מול פריצה ויצחקי בכושר אדיר. אין בזה פחיתות כבוד ויותר מזה-צריך לעבוד קשה על מנת לשחק. אבל יורדי רצה אותו.
הלו יניב, אלו בסך הכל שלוש שנים. אי אפשר להצליח בכל החזיתות. גם צעירים, גם תארים, גם זרים אחרים, גם וגם וגם.

יניב פרנקו 27 ביולי 2015

אני חושב שיש משהו אחד בסיסי בטיעון שלא עובר – זה בסדר שיורדי רוצה שחקן – הוא רצה את דאבור וקהת – האם יצר סביבה שתגרום להם להגיע – זו השאלה.
בסופו של דבר אם מבחן התוצאה זה תארים בלבד בעיני הבוס – אז הוא עושה עבודה נהדרת.
מערכתית ואסטרטגית מכבי תצטרך כארגון לגבש מדיניות ברורה יותר לגבי צעירים ולמצוא דרך לשלב אותם – אחרת זה בזבוז גדול של מחלקת נוער חזקה.

גיסנו 28 ביולי 2015

אבל זה תלוי גם בשחקן.
גם מסי ורונאלדו בשנתיים-שלוש הראשונות בסה"כ השתלבו ברוטציה ולא שיחקו המון, ככה זה עובד. לחלק יש סבלנות ולחלק לא. ובטח עכשיו כשהיציאה לאירופה יחסית קלה, האופציות רבות יותר.
לא נדע מה היה יוצא מקהת אם היה מחליט להשאר ולהלחם על מקומו. בסופו של דבר בעונת ההשאלה האחרונה במכבי, גם בב"ש הקבוצה הקולטת הוא לא ראה הרבה דשא.
קהת ודאבור עשו את הבחירות שלהם בהתחשב באופציות שהיו מונחות בפניהן, וזה בסדר. על כל קהת אחד יש עוד 10 שיצאו מהנוער ולא התפתחו לשחקנים משמעותיים גם אם נחשבו לכוכבים.

כל זה כדי לומר שגם אם יש מקום לשלב עוד קצת שחקנים מהנוער בסגל, צריך לזכור שכרגע דאבור וקהת הם הם היוצאים מן הכלל, ויש הרבה ויתר שחקנים שקיבלו לא מעט הזדמנויות ופשוט לא הוכיחו שהם ברמה מתאימה לקבוצה שרוצה אליפות.

קולולולו 27 ביולי 2015

אתה לא רציני, נכון?
זהבי – מיליון יורו נטו.
טל בן חיים – חצי מיליון יורו נטו.
עדן בן בסט – 450 אלף יורו נטו.
טל בן חיים בלם – כ 400 אלף יורו נטו.
גילי ורמוט – 400 אלף יורו נטו.
חואן פאבלו, מיטרוביץ,' גארסיה, איגייבור, טיבי, יצחקי, מיכה – כ 300 אלף יורו כל אחד ועשיתי הנחה רצינית כי אני מאמין שברשימה הזו יש כמה שמרוויחים יותר.

בן רייכרט השתכר 250 אלף דולר, שחקן שהיה בקצה הרוטציה אצלכם.
דן איינבינדר עם חוזה של למעלה מ 200 אלף דולר נטו.

על מה אתה מדבר בכלל?
אין שום קבוצה בליגה שמתקרבת לממצוע השכר אצלכם.

אם התקציב שמפורסם לא נכון זה רק משום שהוא גבוה יותר.

תומאס נוימן 27 ביולי 2015

לא מדבר על השנה הזו, בה באמת מכבי הקפיצה את רמות השכר (ואני לא בטוח שזה ישתלם לה).
תבדוק ממוצע שכר 3 שנים אחרונות, מאז הגעת ג'ורדי. מכבי מול חיפה. חיפה לדעתי יפגרו במעט אם בכלל. שחר החזיק הרכב שלם של "מנודים" במיליונים.

בלייק 27 ביולי 2015

משחק נחמד…
בוא ננסה את כפר סבא:
אוהד כהן – 450,000 יורו
אלירן סיימון – 440,000 יורו
עומר פדידה- 370,000 יורו
אורן ניסים – 1.30 ש"ח
בן כוואז – 610,000 יורו

ואני עושה כאן הנחה רצינית כי אני לא מכיר את שאר הסגל, אבל אם יש כאן סכום לא מדוייק זה כי צריך להכפיל אותו ב -6.
והנה, ברגע אחד גם כפ"ס באזור התקציב של מכבי.

קולולולו 28 ביולי 2015

מצחיק אתה.
וגם חכם.
וגם לא בלבלן ביצים.

בלייק 28 ביולי 2015

אתה יכול לקרוא לי איך שבא לך.
הנתונים שאני כתבתי והנתונים שאתה כתבת מבוססים על מקורות דומים – חוש שישי.

שלומי 27 ביולי 2015

מי אמר לך שזה נטו?

שלו 27 ביולי 2015

סיכון צריך להגיע מול סיכוי.
ישנם שני שווקים, ישראלי וזרים והם מקבילים כמעט ללא נקודות השקה.
אתה קונה את הישראלים הכי טובים כי צריך סגל עמוק כאשר יש פציעות או הרחקות.
זרים קונים את מי שיש.
שחקן כמו מתאו בריגי (ישחק בעונה הבאה במדי בולוניה) מרוויח בערך 300,000$ עלות כוללת כמעט מיליון.
גדול על הליגה שלנו ועדיין לא יבוא לארץ גם עבור שכר כפול.
שחקן שולי בסרייה א' שהיא הליגה השישית באירופה.
לכן גם ג'ורדי יודע שהיחידים שיגיעו ושווים משהו, הם אחד משניים.
אפריקאים צעירים או אירופאים מזדקנים.
בין לבין אפשר להחתים משהו שכבר שיחק והוכיח את עצמו בארץ.
גם כאן הבשורה היא לא משהו.

ולכן הסיכוי היחיד הוא לזכות באליפויות ולגדל בחצר האחורית (משמע בנוער).
רק שלנו אין סבלנות.
מקבלים את ספרד ואיטליה בהגרלה וכבר נראה לנו שאם הכנה מספקת אפשר יהיה לעשות משהו.
יכול היה להיות אחרת, אם כבר בהפסד לדנמרק היו משקיעים בילדים,
היום לפחות הייתה יכולה להיות נבחרת ממושמעת טקטית ועם מוסר עבודה וכושר גופני.
ושלא נתבלבל, מכבי לוקחת כבר שלוש שנים אליפות, כי היא עם כושר גופני וממושמעת טקטית.
אין בה אף שחקן שיכול לשחק בחול בליגה רצינית, אף שחקן.
היו לה מאמנים טובים שידעו איך לנצח את הליגה.
ואני מאמין שגם השנה זה יקרה.
ואם היא תשתלב בליגת האלופות / האירופית אני מניח שיגיע חיזוק.
ואולי בינואר יהיה חלון בו יגיעו שחקנים כמו פריצה, שעבורם זו הזדמנות אחרונה לעשות משהו בקריירה.

גיל שלי 27 ביולי 2015

אני מסכים איתך לגמרי, הטענה שלי היא שמאחר וזה המצב, ג'ורדי היה צריך להחתים כבר שחקן צעיר עם סיכון גדול יותר, כדי להגביר את הסיכוי מול פלזן, ולא לחכות לראות אם עוברים או לא.

שלו 27 ביולי 2015

אני לא חושב שיש סיכוי אמתי להגיע לליגת האלופות.
סיכוי כזה שאומר שלמכבי יש עדיפות בסיסית.
ולכן הסיכוי לזר טוב הוא דווקא בחלון העברות של ינואר.
כאלה שלפני סיום חוזה או כאלה שלא מרוצים ממעמדם בקבוצות שלהם.
סיכוי אמתי לליגת האלופות יהיה רק אם מכבי תצליח לגדל שנה אחרי שנה שני שחקני נוער ברמה עולמית (כלומר שיכולים להשתלב בליגה נורמלית בקבוצת מרכז טבלה)
ואז בשלד שלה יהיו 6-7 שחקנים תואמי ערן זהבי וחמישה זרים יהיו ההשלמה שראוי לחשוב עליהם לפני תחילת העונה.
עד אז שקודם מכבי תלמד לקחת אליפויות, אח"כ שתגיע באופן תדיר לליגה האירופאית.
אח"כ שתתחיל לעבור שלבים.

או במילים אחרות
סבלנות!

משה 27 ביולי 2015

אבל היא לא תשתלב בליגת האלופות, היא גם לא תהיה קרובה לכך (להערכתי). אתה מצפה לראות גרף שיפור בעבודה שלו ואני לא מזהה גרף כזה. האם מטרת העל של גולדהאר היא לקחת 10 אליפויות ברצף ולסיים עונה אירופית כל שנה באוגוסט ? אם כן, קרויף בכיוון הנכון.

שלו 27 ביולי 2015

בגרף יש בקושי שלוש נקודות.
הראשונה אליפות אחרי עשור,
בשנייה עונה אירופאית ואליפות,
בשלישית שליטה מוחלטת ועליונות על כל הליגה ומכבש על הקבוצות בזמן אמת.
נראה לי גרף לא רע בכלל.

משה 27 ביולי 2015

אתה מצייר גרף שיפור על גביע הטוטו ואני מסתכל על אירופה. עם כל הכבוד לטרבל, אין בו משמעות גדולה יותר מהעונה לפניו. אני לא רואה את מכבי עוברת את פלזן וזה בהמשך לשנה שעברה שבה העונה האירופית היתה אכזבה. נוסף לכך, אי אפשר לעצום עין ולא להבין שלא נוסף למכבי שחקן משמעותי בשתי העונות האחרונות (אולי איגבור ), ולזה אי אפשר לקרוא שיפור.

שלו 27 ביולי 2015

מכבי לוקחת אליפות פעמיים ברציפות זה משהו שאני ראיתי רק פעם אחת קודם בחיי.
מכבי לוקחת שלוש אליפויות ברצף זה דבר שעדיין לא ראיתי.
אירופה יכולה להיות משמעותית רק אחרי עבודה יסודית של הרבה יותר משלוש שנים.
אנחנו עדיין תלויים בהגרלה ונכון אלופת צ'כיה עדיין גדולה עלינו בכל מידה.
נ.ב. וגם אם עוברים אותה עדיין יש עוד שלב פליאוף…
כך שלמכבי יש שתי דרכים להגיע לליגה האירופאית ודרך אחת לאלופות.
לדעתי צניעות בהבנת המקום של מכבי בשרשרת המזון היא חובה.
כשנהיה באופן קבוע בשלב הבתים של הליגה האירופאית ונעבור מדי פעם שלבים מתקדמים יותר,
נוכל לדבר על גרף שיפור באירופה, בנתיים אנחנו לא שם.

עידוקוליס ליפשיץ 27 ביולי 2015

התייחסות כלשהי לנושא ההדלפות במכבי ת"א?
בקיץ הזה הבוננזה של ג'ורדי קרויף לא בדיוק מתקתקת. כאילו, בקטע מגוחך, כל משפט שאומרים בדלתיים סגורות מול נציגים של מישהו הופך תוך שעה לכותרת באתרי הספורט.

Lord Anthony 27 ביולי 2015

מול נציגים או מול נציג ספציפי?

עידוקוליס ליפשיץ 27 ביולי 2015

על המו"מ עם המאמן, עם ריקן ועם דאבור – אין פרט שלא תואר בתקשורת. הרבה לפני שהיתה או לא היתה חתימה.

ואני בכלל לא מתייחס להמצאות של עיתונאים "תומר חמד מועמד" , "אייל גולסה מועמד" "חואן פאבלו לא מרוצה ממעמדו"

Lord Anthony 27 ביולי 2015

המשא ומתן היחיד שבאמת נוהל בתקשורת הוא מול דאבור. המאמן אומנם הוזכר כאופציה באיזה ידיעה אבל החתימה שלו היתה די בהפתעה. להזכירך כל כלי התקשורת היו נעולים על ז'ואן קאריו על ליום שיוקנוביץ' חתם.
הסיפור של ריקן עלה רק יום או יומיים לפני החתימה שלו, ואני לא שולל את זה שזה עלה יותר בתור ספקולציה (כמו ההתעניינות של מכבי בגולסה) מאשר ידיעה קונקרטית, ולמעשה מבחינה תקשורתית גם החתימה של ריקן היתה די מתחת לראדר.
רק המו"מ מול השחקן שאבי נמני מייצג מתנהל בתקשורת.

עידוקוליס ליפשיץ 27 ביולי 2015

אתה אמיתי?
אבי ריקן היה "מועמד" איזה חודש
אחר כך תיארו כמו מציעים לו, מתי טסים להיפגש, מתי נפגשים, מי נפגש, מה הציעו, "מחר זה ייסגר רשמית".
גם לגבי המאמן היו כמה ידיעות מקדימות. וגם עוד רכבת של שמות שהיו "מועמדים" (לא יודע אם בעיני העיתונאים, הסוכנים או המועדון)

יניב פרנקו 27 ביולי 2015

אפשר לחשוב שהמו"מ על דסה ואזולאי זה נטו המצאות

שלו 27 ביולי 2015

לא צריך להיות "גאון" כדי לנחש אילו שחקנים נמצאים על הכוונת.
אפילו עיתונאים מערוץ הספורט או ONE יכולים לנחש שהאגפים לא משהו.
ושמכבי תנסה להחתים כל שחקן שאולי שווה משהו.

גיסנו 27 ביולי 2015

גם עם זהבי היו אז לא מעט דיבורים, כשיש מו"מ מול שחקן ישראלי לרוב ההדלפות לא באות ממכבי.

אני לא ראיתי את השם של יוקנוביץ', אולי רק באיזה הערת אגב איפושהו אבל בטח לא כמועמד מוביל או מישהו שאשכרה צפוי לחתום במכבי. כולם דיברו על קאריו.

כש 90% מלהגיונרים מיוצגים ע"י סוכנים שאוהבים לברבר הרבה בתקשורת, מה כבר מכבי יכולה לעשות? זה לא כמו השיטה בה גילו שמשרד נסיעות בכלל מדליף שמות של שחקנים שמכבי ארגנה להם כרטיסי טיסה, כאן למכבי אין ממש ברירה ואני מניח שבמכבי בולעים את הצפרדע בלית ברירה.

רועי 27 ביולי 2015

ההדלפות הן מהצד של השחקנים, לא מגורמים מתוך מכבי.

D! פה ועכשיו 27 ביולי 2015

בקיצור, היה צריך להחתים את גלן ג'ונסון, שעונה טוב יותר על הפרופיל של מכבי; ללא דמי העברה.

דני 27 ביולי 2015

גלן ג'ונסון? כדי שגם למכבי יהיה משומר משל עצמה?

D! פה ועכשיו 27 ביולי 2015

מת לראות אם הוא מסוגל להיות מספיק גרוע גם פה בפח הים תיכוני

קורא אדוק 27 ביולי 2015

שיבוא להפועל כפר סבא בשביל גרייזס :-)

יואב 27 ביולי 2015

מבסוט על ריקן. שלוש שנים אני רוצה אותו.
ורסטילי, שמאל חזקה, עין לגול, שחקן חכם שיכול לפרוח עם שלושה בלמים וגם כקשר חמישים חמישים. מאד אנדרייטד בעיני.
מונאס זה סיפור מוזר ולו בגלל הרצון שלו לחזור. שחקן נפלא שעוד יתפתח וכבר כיום הוא טוב ביי פאר מכל חלוץ ישראלי אחר. בעיני, שחקן בונדסליגה אמצע טבלה כבר היום. המחיר שנדרש עליו אולי גדול על מכבי אבל הוא סוג של מציאה. שווה הרבה יותר כבר עכשיו. לו אני מיטש, הולך על זה בכל הכח. דאבור=זר מצויין שלא יגיע לכאן. בטח לא בגיל הזה.

עופר כהן 27 ביולי 2015

רק לחשוב שלפני 3 שנים מי בכלל חשב שחובה על מכבי להגיע לשלב בתים באירופה…

בכל מקרה, אני רואה הקבלה בין ההתנהגות של נתניהו בסוגיית הגרעין האיראני לבין המבקרים
את הנהלת מכבי ת"א (הממשל האמריקאי).
נתניהו ביקר את התוכנית המתגבשת אך לא הציע חלופות, בדומה לכך שאין מבקרים שהציעו
למכבי זרים חלופיים או לפחות אסטרטגיית רכש חלופית. זה לא רציני.
הרי קרויף מבין שישראלים ששווים משהו הם ליגיונרים מנוסים/זרים, ומה לעשות שהם עולים כסף?
זרים לרוב הם פלופים ובשביל הסיכוי הקלוש שתקבל יעקובו לא שווה לקרוע למיטש את הכיס.

בכלל, מי המציא את ההגיון הזה שצריך שחקנים איכותיים במיוחד לאירופה? בשביל הסיכוי
הקלוש שנגיע לאיזשהו שלב בתים צריך לקנות שחקנים בכ"כ הרבה כסף? זה טירוף!
כי אם כבר מדברים על אירופה, באירופה יש ליגות שמחייבות קבוצות המתחרות על אליפות
מקומית לרכוש שחקנים כ"כ טובים, שהם במילא מתאימים לליגת האלופות ולליגה האירופית.
בגלל שהליגה חלשה ביחס לאירופה צריך להוציא יותר כסף על שחקנים מבחוץ או על שחקנים טובים בכלל
(כי ההיצע קטן לעומת הביקוש) ואז מתלוננים שמכבי מוציאה כ"כ הרבה כסף ולא מגיעה להישגים באירופה.

לא עוברים את פלזן גם עם שווינשטייגר ומארטסאקר כבלם במקום גארסיה.

ניר 27 ביולי 2015

למעשה אתה מציע למכבי בכדורגל לנהוג כמו מכבי בכדורסל, כלומר לחפש את המציאות, רק שאם מכבי כדורגל יפלו לפעמים כמו מכבי סל, אז אין למכבי רגל מקום משוריין במוקדמות ליגת האלופות, ולמרות שזה נראה לא סביר מכבי רגל בהחלט יכולים גם להפסיד את האליפות בארץ אם יהיו נפילות.

בנוסף בשנים הטובות של מכבי סל היה להםו מאמן שהפך את ההחתמות שלהם למציאות, בשביל להביא כזה מאמן לכדורגל מכבי צריכים לשלם הרבה מאד כסף אם בכלל מאמנים בקליבר כזה יסכימו להגיע לארץ.

ג'ורדי כבר אמר לא פעם שהמטרה הראשונה היא לזכות באליפות ובהתאם לכך מתבצעת מדיניות הרכש, שנה אחת מכבי יקבלו הגרלה טובה, יכנסו לליגת האלופות ואז התקציבים והסיכונים בעונה שאחרי יוכלו לגדול.

איתמר 27 ביולי 2015

במהלך הבוררות בעניינו של רייכרט נחשפו היום הדברים הבאים (מתוך כתב ההגנה של מכבי תל אביב) :
"ב-31.1 נחתם הסכם בין המועדון לבין הפועל תל אביב בנוגע להעברתו של השחקן גילי ורמוט. הסכם זה כלל גם את השאלתו של רייכרט להפועל תל אביב".
מדובר באישור רשמי של מכבי לכך שורמוט עלה לשחק בדרבי (כקפטן הפועל) תוך ידיעה ברורה שמדובר במשחקו האחרון במדי הפועל ושאסור לו, כשחקן מכבי מקץ 90 דקות, לפגוע בסיכויי קבוצתו החדשה לזכות באליפות (ובסיכוייו לקבל את מענק האליפות).
עד כאן גילי ורמוט הנבל הבזוי שבחר להוליך שולל את חבריו לקבוצה ואת אוהדי הפועל.
ומכאן לג׳ורדי קרויף השקרן.
אלה דברים שקרויף אמר לגלצ :
״אני יכול להבטיח שכל עסקת ורמוט נעשתה רק אחרי הדרבי. אני מכיר את גילי הרבה זמן וידעתי שאני רוצה אותו בהזדמנות הראשונה שנוצרה. לא היה מוסרי ליצור איתו קשר לפני הדרבי".
http://sports.walla.co.il/item/2828024

בלייק 28 ביולי 2015

זה כמובן לא מדוייק במקרה הטוב.
זאת אומרת ברור שורמוט הוא נבל בזוי (הוא הרי העיז לעזוב את הפועל! טפו!). גם ברור שג'ורדי שקרן, אני חושב שאפילו הקלת איתו. מעניין אם גם לכבירי אתה קורא שקרן? הוא אמר ש- 3 מתוך 4 (שהר, תמוז, אנטל ואסולין) ישחקו בהפועל העונה, זה לא יקרה. מה עם בן זאב שטען שהפועל לא התערבה בנושא רייכרט?
על פי המסמך מכבי סגרה מול הפועל את העברת ורמוט ב- 31.1. לא מוזכר שם כלום לגבי הסיכום מול ורמוט. למעשה, במסמך מצוין שהחוזה שנחתם היה על תנאי (כלומר בתנאי שורמוט יחתום, והתנאי לגבי רייכרט שאם יתנגד להשאלה אז המעבר ידחה לקיץ).
לפי הדברים האלה ורמוט לא עלה לשחק בדרבי כשהוא חתום במכבי. רמון וקרויף עלו לדרבי בידיעה שורמוט יעזוב אחריו. באמת ראיתי שרמון פתח רגליים!
מעניין שהיה להפועל בעלים, שהיה אמור לדאוג לאינטרסים של הפועל. אם לדעתך עסקת ורמוט היתה בניגוד לאינטרסים של הפועל (הרי אין כאן עבירה תקנונית אם רמון אישר לקרויף לדבר עם ורמוט), אז לא יותר הגיוני לכעוס עליו?

אהד 28 ביולי 2015

בקיצור ג'ורדי שקרן. וכל מה שכתבת אחרי זה (רמון/כבירי שקרנים גם הם) ידוע ולא משנה.

בלייק 28 ביולי 2015

לא משנה את מה ולמי?

ג'ורדי טען שהוא לא פנה לורמוט לפני הדרבי כי זה לא מוסרי. איפה ההוכחה המדהימה שהוא כן פנה אליו לפני?
אז לא, ג'ורדי לא שקרן, וכל מה שכתבתי אחרי זה משנה מאוד.

אהד 28 ביולי 2015

גורדי אמר שכל עסקת ורמוט נעשתה אחרי הדרבי. לפי כתב ההגנה של מכבי, למצער, אנחנו יודעים שהמומ מול הפועל התנהל לפניו. ז"א שכבר פה הוא שיקר. עכשיו אם מישהו חושב שהפועל ומכבי תא ישבו ביניהם כמו אוטיסטיים ודיברו על רכישת ורמוט מבלי שהוא נתן לכך לפחות אישור עקרוני או שהדבר לא "גונב" לאוזניו של ורמוט, אזי או שהוא תמים או שהוא בהכחשה..
מה שכתבת בהמשך (הדברים על כבירי ועל הכעס שצריך להיות מופנה לרמון) לא קשור כי אף אחד לא טוען שגורדי שקרן גדול יותר מכבירי או שהוא עבר עבירה תקנונית. טוענים שהוא שיקר. הא ותו לא. ואת זה הוא עשה. נקודה.

בלייק 28 ביולי 2015

לגבי ג'ורדי – לא יודע אם ג'ורדי אמר את זה. אתה ניזון מפרסום של וואלה לגבי תרגום תשובה מריאיון רדיופוני. אתה יודע מה הוא אמר שם (בשפת המקור)? כי כרגע "הקייס" הוא על המילה כל, שאין לי מושג אם הוא השתמש בה (אגב, גם אם הוא השתמש בה, תלוי בהקשר לשאלה, בכלל לא בטוח שלזה הוא התכוון).
לגבי ההשוואות – אתה (כמו אחרים) יכולים לחפש את ג'ורדי, להציב לו סטנדרטים שאתם לא מציבים בקבוצות שאתם אוהדים. בוא נניח שג'ורדי אמר את מה שאתה חושב שהוא אמר. זהו, שקרן? למה לא קוראים ככה ליענקל'ה שחר? אני זוכר אותו בריאיון אצל קופמן ואיינשטיין אומר שהוא יודע שגולאסה סגור במכבי. או הדוגמאות שנתתי לגבי כבירי ובן זאב? אתה מיתמם כשאתה אומר שגם הם שקרנים ושלא אמרתם שג'ורדי שקרן יותר מהם.
יש כאן ספין מכוון (לא שלך או של המגיבים כאן, ככל הידוע לי) להסית נגד קרויף (תיכנס לוואלה למשל, תלחץ מכבי תל אביב. יש שם מדריכים שלמים). התרגום של אוהדים לדברים האלה הוא שקרויף נחש, שקרן, חתרן ורמאי. ואני אומר, שאם קרויף כזה, אז כולם כאלה. לא הוא המציא את החוקים, אבל אליו יותר נוח להיטפל. אני בטוח שהוא שיקר. כמו שאני בטוח ששחר, איזי, אלונה, כבירי וטביב שיקרו. זה אותם שקרנים? אולי. על השקרים של האחרים נוח לך (ולאחרים) לא לדבר, אבל קרויף? הכי כיף להסית נגד הזר. במיוחד שהוא מצליח. לי זה מפריע.

Lord Anthony 28 ביולי 2015

זה לא כאילו יש פה איזה תגלית מדהימה. הרי כבר היה ברור שוורמוט הוצע למכבי במהלך חלון ההעברות וגם שג'ורדי רוצה אותו, אז לא מופרך להניח שהתנהל מו"מ בין הקבוצות בימים שלקראת סוף חלון ההעברות.
כמו כן כבר די פורסם שהיה בין וורמוט לג'ורדי סיכום כבר בקיץ שבסוף לא יצא לפועל. אז אם עושים אחד ועוד אחד רואים שהיתה עסקה שנתפרה למעשה כבר מהקיץ והפכה למעשית רק לאחר הדרבי כשהתקבל אישור מרמון "להפעיל" את העסקה. ומכיוון ששני הצדדים כבר ידעו בגדול את העסקה הסופית היא נסגרה די מהר בלילה שאחרי הדרבי.

חוץ מזה, ואם וורמוט עלה לדרבי כשהוא יודע שהוא עובר להפועל? זה לא כאילו שהפועל היתה תחרותית בדרבי המדובר ורק ההופעה של וורמוט מנעה ממנה לנצח.

בלייק 28 ביולי 2015

אל תבלבל אותנו עם העובדות!

בלייק 27 ביולי 2015

לג׳ורדי יש את הראייה וההבנה שלו לגבי ניהול מכבי. לקרוא לתפיסה שלו שמרנית? אולי בגזרת הזרים. כמה קבוצות עם שאיפות לאליפות התחרו איתו על טיבי וראדי? לשניהם היה סעיף שחרור נמוך (יחסית, הסעיף של ראדי היה מצחיק אפילו), וכל קבוצה עם תקציב סביר יכלה לשים עליהם יד. מה עם זהבי? בדיעבד קל להגיד שמכבי קיבלה אותו במחיר מציאה. בזמן אמת אפילו בהפועל לא התלהבו להחזיר אותו. ריקן ב- 100 אלף יורו? גם המשכורות ששולמו לכל אחד מהשחקנים שהזכרתי (המשכורות לפי החוזה הראשון שהביא אותם לקבוצה) לא מהוות בעיה מיוחדת לקבוצות כמו חיפה, ב״ש ואפילו הפועל (גם לפי ההנהלות הקודמות וגם לפי הנוכחית משלמים משכורות כאלה ללא מעט שחקנים).
גם ההחלטה לשלוח את יצחקי לקפריסין בעונה הראשונה היתה הברקה, שבבסיסה החלטה לא קלה שתרמה להצלחה של מכבי ואפילו של עטר ויצחקי. לא כל מנג׳ר היה עושה את זה.
לגבי הזרים, קרויף הביא שחקנים בסכומים נמוכים עם משכורות שחלקן דומות וחלקן נמוכות ממשכורות של זרים בקבוצות מתחרות. חלקם היו הצלחה גדולה ביחס לתקציב וחלקם לא הותירו חותם.
האסטרטגיה של סגל בכיר ורחב מובילה באופן הגיוני ובלתי נמנע לכך שלא כל 24 (או יותר) מהשחקנים יטביע חותם בשנה הראשונה. נראה לי שבמאזן ההצלחות-כשלונות ידו של ג׳ורדי על העליונה. אם מסתכלים על ההישגים אז ברור שההצלחות עולות בהרבה על הכשלונות.
אם יש משהו שמרני שמפריע לי זה נושא הצעירים. גם אם גולדהאר ישפר את התקציב שמופנה לזרים, מכבי מאוד מוגבלת בשוק האירופאי והתחרות גדולה. בטווח רחוק יותר היכולת לשלב צעירים שגדלו במועדון יכול לחסוך למכבי הרבה כסף, שמופנה היום לרכש מקומי. יהיה קשה לשכנע אותי שאיימבינדר עדיף על גלזר למשל. נכון שיש לו יותר ניסיון, אבל בקישור של מכבי אפשר לתת לגלזר ״להשתפשף״ על חשבון הדקות שאייבינדר שיחק. לא מספיק טובים לאירופה (דאבור וקהת ממחישים שזה לא נכון)? שישחק בגביע הטוטו ובליגה.
מכבי מחפשת חלוץ זר? קהינדה פוטנציאל מצוין, גם צ׳יבוטה. דווקא עם הצעירים הייתי רוצה לראות לקיחת סיכונים, כי האפשרות להרוויח גדולה מאוד (שחקני בית שתורמים להזדהות הקהל, אפשר להרוויח עליהם בעתיד בזכות הפוטנציאל וגם השבחה בהעברה בארץ, מכירים אותם מצוין במועדון, משדרים לצעירים מוכשרים בארץ שמכבי זה הטופ וגם הזדמנות לצעירים, כרטיס שחקן כבר שייך למכבי).
אני חושב שמכבי במקום, בטח בזירות המקומיות, שהיא יכולה לקחת סיכון מחושב ולשתף יותר צעירים.

יואב 27 ביולי 2015

לגמרי

מאיר (חדש בשכונה) 27 ביולי 2015

מסכים במאה אחוז על נושא הצעירים. המצטיינים שבהם יכולים להשלים 22 בסגל הקבוצה ולשחק בגביע הטוטו, או בגביע המדינה ואם יש משחקים יחסית קלים בליגה לשים אחד או שניים מהם על הספסל במגמה שיהיו מחליפים.

השמן 27 ביולי 2015

האמת היא שאף אחד לא יודע מהן סמכויותיו של קרויף בנושא רכישת שחקנים ומשכורות. מידת האחריות שלו ומרווח הפעולה שלו שונים משמעותית אם הוא מקבל X מיליון יורו תקציב רכש שנתי להוציא כראות עיניו, לעומת מצב בו כל שחקן ושחקן עובר אישית אישור אצל מיץ'. ההחלטה להתמקד בליגיונרים לעומת זרים היא נטו החלטה של ג'ורדי? אף אחד לא באמת יודע.

אריק י. 27 ביולי 2015

דבר אחד לא ברור לי. לא ברור לי איך ביתר ירושלים של גאידמק (בניצוחו ובהנהלתו של האופנוען המהולל אלי ארזי) הצליחה להביא לפה זרים כמו בואטנג, ז'רום לרואה, דויד אגנסו והחלוץ המצוין מנבחרת אורגוואי, ששכחתי את שמו כרגע. ואילו מכבי עם תקציב לא קטן מזה של ביתר ההיא + צוות ניהול ואימון אירופאי בהנהגתו של GM מצוין כמו ג'ורדי קרויף לא מצליחה להביא לפה זרים ברמה גבוהה, כאלו שעולים או אפילו שווים ביכולתם של הישראלים שנמצאים בהרכב הקבוצה (פרט לזהבי שהוא באמת שחקן של פעם ב10-15 שנה וקשה מאוד להביא לארץ זר שעולה עליו ברמה)

גיסנו 28 ביולי 2015

בית"ר הייתה מוכנה לשלם הרבה יותר לזרים, גם בדמי העברה וגם בשכר. והמשכורות בארץ לדעתי כמעט והוכפלו מאז תקופת גאידמק למרות שעברו בסה"כ 7-8 שנים.

אריק י. 28 ביולי 2015

תודה על ההסבר.

D! פה ועכשיו 28 ביולי 2015

זה כמעט כמו לשאול איך הגיעו לכאן אובארוב, פולקארוב, צ'אנוב, תקופה אחרת. תנאים אחרים.

S&M 28 ביולי 2015

תוך כדי קריאת הטור עלתה אצלי המחשבה 'אבל כך בדיוק השתלטה מכבי על הכדורסל הישראלי!'. היא שילמה מחירים גבוהים על החתמות שמרניות בטוחות של שחקנים מוכחים (ישראלים), גם במחיר זה שהם ישבו על הספסל תמורת שכר מופקע.
הרווח היה שכל שחקן שקיבל שכר מופקע, לא שיחק אצל היריבה, וכך מכבי הבטיחה לעצמה יציבות והיעדר תחרות בשוק הישראלי, במחיר כלכלי גבוה.
הגאונות האמיתית הייתה שזה נעשה בחלקו הגדול בכסף ציבורי מהטלוויזיה. אבל זה כבר סיפור אחר.
שמעון מזרחי הוא שמרן קלאסי. אם קרויף גם שמרן, זה מפחיד.

בלייק 28 ביולי 2015

למכבי אין יותר ישראלים בסגל מאשר לחיפה, ב"ש, ק"ש, בית"ר ושות. אין הבדלים גדולים במספר שחקני הבית מרוב הקבוצות האחרות.
כמה שחקני בית יש בב"ש? כל השאר הגיעו כדי למנוע תחרות ולשמור על יציבות?
מכבי בקושי קונה שחקנים מתוך הליגה. יש לזה הרבה סיבות: רמת השחקנים בחוץ לא כזאת גבוהה, כשמכבי מתעניינת בשחקן מקומי המחיר קופץ, תחרות מצד קבוצות אחרות ועוד.
מכבי נמצאת לקראת סיום עונת מלפפונים כשיש לה שני שחקני רכש, שניהם ליגיונרים (כלומר, אף קבוצה מקומית לא הוחלשה). שניים נוספים שאולי יגיעו הם דאבור ועוד זר. דסה ואזולאי לא יגיעו כנראה במחירים הלא הגיוניים שדורשים עליהם. זהו…. גם אם מכבי תחתים בסוף שחקן או שניים מהליגה, זה פשוט מגוחך לטעון שמכבי קונה רכש במטרה שישב על הספסל, בזמן שהליגה נחלשת.
אגב, גם בעונות קודצות היו מעט מעברים, ורובם של שחקנים שבכלל לא נחשבים כוכבים, ובטח לא כאלה שהחלישו את היריבות של מכבי.
לא זוכר העברה אחת בתקופת קרויף של שחקן ממכבי חיפה למכבי. לא זוכר העברה אחת מב"ש למכבי. גם לא מבית"ר.
הפועל לא באמת היוותה יריבה.
הקבוצה היחידה שאפשר לומר עליה שהתחרתה במכבי והעבירה לה שחקנים זאת ק"ש. אבל זה יותר קשור לאג'נדה של שרצקי של השבחה ומכירה לצרכי רווח. באותה תקופה ק"ש העבירה יותר שחקנים למכבי חיפה למשל. אז למה מכבי חיפה לא קונה שחקנים כדי להחליש את הליגה? ובכל מקרה, רק בדש הגיע מק"ש ויושב רוב הזמן על הספסל (בניגוד לגבאי ואבוחצירא למשל). הוא גם לא היה שחקן הרכב קבוע בק"ש בעונה שעבר למכבי.

holden 28 ביולי 2015

אם אני כבר פה ומזכירים את יורדי ומכבי אז אני מוכן להתחייב פה שמכבי יעברו בסיכום שני המפגשים את פלזן, מוזר שאוהדי מכבי מאלילים את הצכים, היו כאן כאלו שהפליגו וטענו שהכדורגל הצכי בעלייה מטאורית אז זהו שהוא לא,
הצכים ירדו ארבע או חמש מקומות והם כעת מדורגים 25 כמדומני או 24 לעומת מקום 2
מחר עם הלחות והחום הכבד למכבי יש סיכוי טוב לקחת תוצאה טובה,
ההימור שלי 0-0
אחלה תוצאה למכבי בתור התחלה, בצכיה תיקו 2-2 או 1-1 והם בשלב הבא.
הצכים מעצמה בכדורגל כמו שאני מהנדס חלל,
עלק ויטוריה, פלזן,
מוזר הסקפטיות של התל אביבים,
כולה פלזן.

דור 28 ביולי 2015

פרימו, תנוח.

holden 28 ביולי 2015

פרימו או שמירו,
מה עשיתם מפלזן?
בערב כולנו נהיה חכמים יותר,
הבנת שפיגל?
מאדירים קבוצה צכית אפרורית,
חיפה בימים הטובים טוחנת את הפלזן הזו לרסיסים

בלייק 28 ביולי 2015

ברור, כמו שהיא טחנה את מאלמו ורוזנבורג

holden 28 ביולי 2015

שכחת את מנצסטר יונייטד -חמודי

בלייק 28 ביולי 2015

צודק! מנצ'סטר יונייטד לוקחת את פלזן בלי מלח!

holden 28 ביולי 2015

שיהיה,
מכבי חיפה היא הישראלית הראשונה שהצליחה במפעלים אירופים והגיעה להישגים נכבדים, ראוי לציין גם את מסעה המופלא של התל אביבית, הפועל כמובן, מה חשבת מכבי?לא, לא שכחתי את אייקס, אפרופו אייאקס עד היום קברניטיה לא מבינים איך חיים סילבס השחיל להם וואחד איל בומבה.

נשמעה טענה הזויה שאוהדי חיפה מקטינים את פלזן בכדי שאם וכאשר מכבי יגברו עליה אז זו לא תהיה חדשה מרעישה, אני יכול לטעון כנגד את אותה הטענה אבל מהצד השני של המראה, שאותם אוהדי יורדי מאלילים בכוונה את פלזן בכדי שאם חלילה יפסידו יהיה להם תירוץ שהם הפסידו לאריות היבשת,

היו פה בארץ קבוצות הרבה יותר מוכשרות מפלזן,
אני בעד הצלחתו של הכדורגל הישראלי המדשדש לאחרונה, מצידי שהצהובים יזכו בצמפיונס ליג אני לא פנאטי ,
הסיכוי פיפטי פיפטי מול פלזן, תחושת הבטן שלי שמכבי יגברו עליהם,
הבעיה היחידה שחבל משמכבי פיטרו את פאקו רק בגלל שהוא לא בא ליורדי טוב לעין, אין שום סיבה מקצועית לפטרו,
חוסר ההמשכיות ושינוי מחזיק ההגה בספסל האימון עלול לעמוד להם לרועץ

גיסנו 28 ביולי 2015

לפני שנתיים גם אמרו "כולה באזל"

דור 28 ביולי 2015

זה נהיה מוטיב אצל אוהדי חיפה (המנותקים) דווקא. נגיד שמכבי "חייבת" לעבור (תוך התעלמות ממדדים אובייקטיביים כגון דירוג באירופה, הישגים, רמת שחקנים ומה לא). אם יעברו – "משוכה קלה היו חייבים לעבור". אם נפסיד זה "כישלון ענק ג'ורדי נכשל הביתה מה זה כבר לקחת אליפות עם כזה תקציב". תעירו אותנו כשאתם משחקים באירופה (מתי זה קורה באמת?) ותנו לנו לקבוע מה כישלון ומה הצלחה.

holden 28 ביולי 2015

שחיפה שיחקו באירופה הצהובים הזיעו בקרית שלום והריחו את הליזול מאבו כביר

יואב 28 ביולי 2015

22-12

גיסנו 28 ביולי 2015

מזל שאנחנו כבר לא ב 2002

אזי 28 ביולי 2015

העניין הוא שכרגע ג'ורדי יכול לקחת סיכונים במינימום סיכונים.
הוא לא בונה קבוצה מאפס. יש לו קבוצה.
ויש לו מקום פנוי לזר.
וגם ככה לא נראה שהוא הולך לעשות חיזוק בשביל אירופה.

אז תיקח את ההימור על הזר הזה, לא משנה באיזו עמדה, ויש לך עד ינואר להחליט אם הוא מתאים או לא.
במקרה הכי גרוע, הבאת זר לא מתאים. אז אל תתן לו לשחק ואתה באותו מצב שאתה נמצא בו עכשיו.
במקרה הטוב, הבאת תותח והקבוצה משייטת ואתה יכול בינואר לשחרר את קרלוס או מיטרוביץ' ולהביא הימור על עוד זר.
כל פעם, תחליף שחקן אחד.
לאט לאט תעלה את הרמה של הזרים בקבוצה.

נולי 28 ביולי 2015

ברור שג'ורדי עושה טעויות. מי לא עושה טעויות בעבודה שלו ובחיים בכלל?
הכי קל זה לשבת ביציע/באולפן/מול הטלוויזיה ולמתוח ביקורת, בלי לדעת את כל העובדות ובלי לקחת אחריות על כלום.
שחקני כדורגל הם לא מכונות. תלכיד של קבוצת כדורגל הוא עניין עדין ביותר ולפעמים טעות אחת בציוות יכולה לקלקל הרבה. לכן, אם זה עובד, מפחדים מן הסתם לזעזע יותר מדי. אם כי צריך גם לרענן ולחזק. וזאת כשהליגה הישראלית לא אטרקטיבית לשחקנים זרים משובחים.
ומן הסתם מקווים גם שבן בסט ויצחקי ושפונגין יחזרו לימיהם הטובים…
אין ספק – לנהל קבוצת כדורגל עם יומרות להצליח בארץ ובאירופה זה עסק די מסובך, גם כשיש כסף. מה גם שעושה רושם שגולדהאר לא שש לשפוך מיליונים על שחקנים שהם בגדר נעלם, שיעבו את הספסל ויעלו את מפלס התסכול והאכזבה בשל מיעוט דקות משחק.
בכל מקרה, אנחנו האוהדים צריכים להגיד תודה על כל הטוב הזה שנפל עלינו ולקוות שיימשך כמה שיותר ושנגיע רחוק גם באירופה ואם לא – לא נורא. העיקר לנצח בדרבים :)
קדימה מכבי!

אנונימוס 28 ביולי 2015

להחתים את הקפטן של היריבה על חזוה יומיים לפני משחק, זה נקרא שמרנות או הרפתקנות?

Comments closed