לא נצחנו, וכרגע נראה שגם התהליך תקוע

יואב זיו היה המגן השמאלי הטוב ביותר במצאי אתמול, דוגמה נפלאה לכך שמכבי לא נמצאת בתהליך התקדמות מבחינת הסגל שלה.

אני מסכים עם חלק גדול מהטענה של דורפן. ראשית, ברור שהכשרון הישראלי הנוכחי לא שווה את הסכומים שמכבי הוציאו עליו. כלומר, ייתכן והצדק עם ג'ורדי, ומאחר וערן זהבי הוא מרכיב קריטי בקבוצה, שווה היה לתת לו שכר גבוה במיוחד, כדי להבטיח את השארותו בקבוצה. אני לא בטוח שאכן היה צריך לפתוח שוב את החוזה שלו בקיץ, שכן במצב הכדורגל האירופי הנוכחי, אני לא רואה המון קבוצות שמוכנות להשקיע בכרטיס של ערן למעלה מ2 מליון אירו, בעיקר בהתחשב בכך שמדובר בשחקן שמתקרב במהירות לגיל 30ץ

*

אני כן בטוח ששאר ההעלאות היו מיותרות לחלוטין, טל בן חיים היה על חוזה מסוים, במידה והיה מצליח למצוא קבוצה אירופית שמוכנה לשלם על הכרטיס שלו את הסכום הנקוב, מכבי היתה צריכה לתת לו ללכת. הבעיה היא שכאשר מכבי שומרת על הקיים בכל מחיר, לא נשאר מספיק אנרגיה ומשאבים כדי להשקיע בהמשך התפתחות התהליך.

*

יוקאנוביץ אולי דיבר על השחקנים כאשר הצהיר שישנם שחקנים אשר אינם מבינים שמה שהספיק לליגה הישראלית, לא מספיק לרמה הזאת באירופה, אך הוא כיוון לא פחות מכך לג'ורדי קרויף.

ההרכב שעלה אתמול ממחיש עד כמה מכבי קפאה על שמריה. את אבי ריקן קרויף היה יכול להביא כבר בהתחלת מחנה האימון, לא היתה סיבה בעולם לחכות לחמישה ימים לפני המפגש המכריע מול פלזן. מיטרוביץ הוא שחקן מצוין לליגה הישראלית, באירופה אין לו מה למכור, ואין פלא שלא שותף אתמול. ג'ורדי ראה את מה שכולנו ראינו בעונה שעברה עם קרלוס, האיש נמצא בחלק היורד של הגרף שלו. עדין ג'ורדי העדיף את המוכר והידוע על פני הסיכון.

מכבי עלו אתמול עם שלושה זרים, שניים מהם היו קרלוס וחואן פאבלו. אילו שחקני נבחרת ישראל היו ברמה של שחקני נבחרות צ'כיה וסלובקיה, ניתן היה להבין את ההקפדה על ישראלים, אך גם כך עדין היה צריך להשקיע בעיקר מבחינת הסיכון, בזרים בעלי אפסייד גדול יותר. במצב הכדורגלן הישראלי, יוקאבנוביץ הסביר לג'ורדי את האמת הפשוטה, שנה שעברה מכבי הצטיינה בליגה, אך לא היתה ברמה הנדרשת באירופה, אגב גם פאקו הסביר את האמת הפשוטה הזאת לג'ורדי.

יואב זיו הועדף בצדק על פני עמרי בן הרוש בצד שמאל, אך ראינו שהגנה המורכבת משפונגין, טל בן חיים לאחר שיאו, קרלוס הרבה לאחר שיאו, ויואב זיו, פשוט לא מספיק טובה להקנות שקט לקבוצה, ואין לנו שוער כה גדול שיכול לחפות על הטעויות שברור שיגיעו.

*

כמו בכל תהליך, מי שקופא על שמריו, נופל מהאופנים. הטרבל כנראה גרם לג'ורדי לקפוא על שמריו, בהחלט ניתן להבין את הקפאון לאור ההצלחות של מכבי. אבל, חשוב להתעורר בזמן, ולא לנמק את אי העשייה בכך שמכבי עדין לא הגיעה לרמה שבה היא יכולה להתמודד באירופה. זו טענה נכונה כמובן, אך אם הקבוצה היתה בעיצומו של תהליך, מכבי היתה קרובה יותר השנה, בהשוואה לשנה השנייה של עידן ג'ורדי. בהסתכלות פשוטה על ההרכב, מכבי לא התקרבה לרמה האירופית הגבוהה, להיפך, היא התרחקה מעט, וההפסד הראשון בבלומפילד לקבוצה חלשה בהרבה מבאזל, ממחיש זאת בצורה הטובה ביותר.

עכשיו הזמן להתעורר, ולא הזמן למצוא סיבות למה זה לא נורא. ג'ורדי חייב לשפר את מצבת הזרים המשחקים בקבוצה, ובעיקר לשנות את האסטרטגיה שלו בנוגע להרכב הקבוצה.

ההבדל בין טל בן חיים לבין שחקן כנף ישראלי אחר, לא מצדיק את ההוצאה האדירה. בכסף שמכבי היתה חוסכת בהסתמכות על שחקנים ישראלים מוכחים פחות, אך כאלה הנמצאים בתהליך התקדמות, היה ניתן להשקיע בהבאת זרים איכותיים יותר (כלומר לנטוש את תזת הזרים הותיקים המוכחים, למעשה הזר היחיד שתפקד אתמול אכן היה זר צעיר, נוסא), ובמציאת בית חדש שישתתף בשכר של מיטרוביץ למשל, בדיוק כפי שעשו עם ראדי.

אתמול ראינו עם טל בן חיים החלוץ, את האמת הפשוטה. הגורם המניע את הרעב, את הרצון להתקדם בתהליך הוא בדיוק הגורם שג'ורדי לקח בחוזה שהובטח. ג'ורדי נתן לטל בן חיים את התחושה, שזה כבר הגיע לבאר, בעוד שסוזה ופאקו נתנו לו את התחושה שהבאר עוד רחוקה, ויש דרך ארוכה אליה.

לא קרה שום אסון אתמול בבלומפילד, אבל יהיה חבל לעצום את העיניים ולא ללמוד את השיעור שניתן לנו בזול יחסית, אני מקווה שגורדי פקח את עיניו, וקיבל את הפרשנות של יוקאנוביץ', תוך שינון הטענות של פאקו. הגיע הזמן להחליף הילוך, אסור לג'ורדי להשאר בשיוט.

*

אני רוצה לסיים בהבהרה. אני לא טוען שג'ורדי הוא כשלון, להיפך, אני לחלוטין מבין את ההיבריס. היכולת של גו'רדי להתגבר על מכשולים, לבנות מערכת, למצוא מאמנים נכונים גם כאשר הזמן לא היה בידיו, כל אלה מצדיקים את תחושת ההישג של האיש, ואת החוזה החדש שניתן לו. אך ג'ורדי הוא בן אדם, ולמעשה צעיר בתפקיד הג'נרל מנג'ר, ההיבריס מגיע לכולם, החכמה היא להתעורר בזמן, אני מקווה שזה אכן מה שיקרה עכשיו.

 

*אוכל פופקורן*
תל אביב - מונטריאול - ברלין: טקס הפתיחה, משחקי המכביה האירופית 2015

117 Comments

ערן (המקורי) 29 ביולי 2015

חייב להגיד שפחות מוטרד כרגע מאירופה. לצ׳מפיונס לא נגיע בכל מקרה. ליגה אירופית? עם קצת מזל, וזה יהיה בונוס כי החלק החשוב הוא הכנה לליגה. קבוצות התחזקו (באר שבע במיוחד; הפועל מתיחת פנים מוחלטת; רוני לוי וחיפה זה חיבור שהוכיח את עצמו כבר).
יש עכשיו חודש שלם עד סוף חלון העברות להתחזק לליגה. הייתי מאד שמח למתיחת פנים, בכל החזיתות, תוך ויתור על דאבור אם אין תקציב גם עבורו. הלואי וכל שחקני ההגנה מאתמול יוחלפו. זה לא יקרה, אבל אשמח לצעדים בכוון: החלפת קרלוס בזר אחר (אם יש סעיף יציאה); החזרת טיבי + דור פרץ להרכב; מגינים איכותיים משמאל וימין. ואם אפשר גם שוער, ולו כי פאבלו תמיד היה בינוני.
חודש זה הרבה זמן, כשרוצים.

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

ערן, מסכים עם הבסיס, שאירופה פחות חשובה.

ראשית אני חושב שלליגה זה צריך להספיק. היו דקות אתמול שזה אפילו נראה ממש טוב.
קשה לי לראות את יורדי מחליף בחודש הקרוב שניים או שלושה זרים. לפחות שניים, הלוואי, ואם לא עכשיו אז בינואר, פשוט כי כדי שנוכל לנסות לבנות על המאמן הזה מעכשיו ועד לתחילת העונה הבאה צריך לתת לו משהו שיכול להתחיל לרוץ מעכשיו והלאה. אפשר לנער את כל השמיכה שיעוף הרבה אבק מיותר אבל מי ייקח מאיתנו את החוזה של בן סאסט – צריך לחפש לו קבוצה בסין.

vered s 29 ביולי 2015

קבוצה שרוצה להצליח קודם כל בליגה היא לא קבוצת כדורגל רצינית ולא תהיה אף פעם. אין פה כדורגל ואם מכבי ת״א לא תיכנס לבתים בליגה האירופית היא תפסיד את האליפות כי לידיעת המיתרחצים מכבי חיפה תמיד כיוונה לאירופה וגם הפועל ת״א בדרכה וב״ש תכוון לשם. הקבוצה שתישלוט בכדורגל הישראלי היא הקבוצה שתשחק באירופה. לא צריך להסביר.

ערן (המקורי) 29 ביולי 2015

ורד,, הכוונה שלי לגמרי פוספסה על ידך, אני רואהץ אבהיר:
– חובה לכוון לאירופה, ברור.
– הקיץ ההכנה היתה לקויה מאד. מכאן זה נראה בעיקר כמו תנומה של ג'ורדי (אני לגמרי עם גיל בענין זה). הסגל נחלש, הזדקן, ודולל (חשיבותו של ייני אולי מתחדדת, לכל הספקנים?)
– לצערי אני בספק אם הסגל הזה והזמן הקצר יאפשרו למכבי להגיע לשלב בתים בגביע אירופה השנה. יהיה צורך בהגרלה נוחה.

והמסר שלי בהערה הראשונה, בעקבות המחשבות לעיל, הינו שמכבי חייבת בשבועות הקרובים להשיג שוב עליונות בכל הפרמטרים מול יריבות ישראליות. כרגע ההגנה החלשה הופכת את הקבוצה לפגיעה אפילו בישראל.

vered s 29 ביולי 2015

ערן או קיי הבנתי. עכשיו. אבל לדעתי זה מוטיבציה של מועדון. אם יחליטו במכבי ת״א שהליגה האירופאית חשובה יותר מהכל הם יכולים להוריד מחר שני זרים איכותיים לדעתי ארבעה וזה כבר ישפיע על המישחק של הקבוצה בדיוק כפי ששילבו את אבי ריקן וזה השפיע על המישחק. בקשר לליגה אני מסכימה עם האבחנות שלך אבל לא עם המסקנות – לדעתי אם מכבי ת״א לא ניכנסים לליגה האירופאית הם ניכנסים לתהליך שבו הם מפסידים גם את האליפות. ומכיון שחיזוק לליגה הוא שונה מחיזוק לאירופה עדיף להם לשחרר מאסה קריטית של שחקנים ולטפח נוער. כבר העונה. לבנות קבוצה חדשה. ובסוף העונה לחזק לליגה האירופאית. אני בטוחה לגמרי שבלי ליגה אירופאית לא תהיה להם אליפות וזה סוף הקבוצה הנוכחית ומה שנישאר למכבי ת״א זה להכיר בסיטוציה ולנהל אותה כלומר לבנות קבוצה חדשה.

יואב 29 ביולי 2015

המתרחצים רגועים.
מכבי מכוונת לכל אתגר.

vered s 29 ביולי 2015

יואב רגועים ? אוהדי מכבי ת״א מתחילים לדבר כמו בימים של לפני ג׳ורדי קרוייף. זחיחות וחוסר הכרה במציאות. שיהיה לכם בהצלחה עם זה.

יואב 29 ביולי 2015

אני רגוע מאד.
אני מטופל בידיים הכי טובות שיש.
את פשוט מסכמת מרתון אחרי הקילומטר העשירי.
הכדורגל לא נגמר היום.
עם כל המנועים קדימה. לא מכיר דרך אחרת ולא מבין על איזה זחיחות את מדברת כשאת מזהירה אותנו מאובדן אליפות. מה!? מה היא אצלנו בטאבו? אולי את היה הזחוחה(:

vered s 29 ביולי 2015

יואב אני מדברת רק על הליגה האירופאית. לא חשבתי לרגע שמכבי ת״א נימצאת בשלב בתהליך שלה שהיא צריכה ושאפילו זה נכון עבורה להגיע לליגת האלופות. אני גם חושבת שג׳ורדי הביא מאמן פצצתי. מאוהבת בו. אבל חיזוק של שחקנים זרים מאד תמוה העונה. וגם השאירו כמה שחקנים בירידה. וזה ניראה פתאום חשוף ומובן אז שואלת. אני לא זחוחה qpr ירדו ליגה. משם אני מדברת איתך.

יואב 29 ביולי 2015

קול. מקבל.
ליגה אירופאית זה מאסט השנה. לא בורח מזה(:

משה 29 ביולי 2015

הכי טוב ראש לשועלים. יש לי עובד שהציג לי השבוע שהוא עבר בחציון הראשון את היעד השנתי שלו, אין כמו להציב לעצמך יעד נמוך ולעמוד בו באופן קבוע.

ערן (המקורי) 29 ביולי 2015

משה, אולי תקרא את תגובתי אל ורד למעלה. העובד שלך רלוונטי לעונות הפיננסיות האחרונות של החברים שחר ורמון. לא מיץ'.
יש למכבי את חודש אוגוסט לחזור להיות אריה, מלך הג'וננגל.
לא שועל, לא חתול, לא קוף, לא ארנב.
אריה.

ירוק 30 ביולי 2015

ערן, מצטער אבל התגובה שלך מוזרה. שלא לומר מנותקת.

רכש מאסיבי? "מתיחת פנים"?? התחרפנתם לגמרי?? בכרמל יש קבוצת בינונית פלוס ואנחנו מביאים שחקן וחצי. ואתם מתלוננים? עם סגל שהוא בשתי רמות מעל הליגה?
אם אתה חושב שהסגל הזה צריך "מתיחת פנים" כדי להצליח בליגה (אני לא מדבר על אירופה, אירופה זה סיפור אחר אבל זה לא מה שאמרת) – אתה הוזה. לצערי, כן?

ערן (המקורי) 30 ביולי 2015

במכבי החלק האחורי של מכבי נחלש (ייני עזב, השאר הזדקנו, חלקם פשוט לא פוגעים).
כיום הגנה ושוער לא מספיק טובים. היה צריך לחזק את הקו האחורי מאד הקיץ. מה שכנראה לא יקרה כבר. חטפו 3 שערים מהמלטזים, להם התקפה חזקה פחות משל מרבית קבוצות ליגת העל הליגה (שלא לדבר על באר שבע עם התקפה מעולה).
לגבי הכרמל- בעיניי רוני לוי הוא חיזוק.
לגבי מתיחת פנים בהפועל- לא יודע איך אתה קורא להחלפת חלק מסיבי בסגל פלוס צוות אימון.
זה מה שכתבתי.
נשמע לך הזוי, הבנתי.

גיל שלי 29 ביולי 2015

עצירת התהליך תשפיע הרבה יותר מאי השתתפות בצ'מפיונס, לכן אני מוטרד

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

עדיין לא ברור לי לגמרי למה אתה חושב שהתהליך נעצר?

גיל שלי 29 ביולי 2015

כי ביותר כסף, הסגל שלנו חלש יותר מכפי שהיה

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

מכפי שהיה מתי?

גם ראש הממשלה מרוויח יותר כסף והסגל יותר חלש. בכל העולם יש יותר כסף. שכר המינימום עלה, זה אומר שהעובדים השתפרו? קפה שחור עולה היום כפול מלפני עשור, אז או יותר טעים?

אני לא מבין למה זה מדד לשיפור.

תומאס נוימן 29 ביולי 2015

יש לך נתונים מוכחים לגבי "יותר כסף"? אני לא ראיתי כאלה. זו כניעה לקלישאות תקשורתיות, כאילו כל שנה התקציב של מכבי צומח בעשרות מיליונים ועומד כיום על 160 מיליון.

vered s 29 ביולי 2015

גיל התהליך נעצר כי אין שיפור בשום תחום – לא שילוב או מכירת נוער לא כדרגל יותר טוב או מהיר או טכני לא תחושה שהבוצה למדה להיות מוכנה בקיץ סגל עייף ומבוגר שנותר על כנו

vered s 29 ביולי 2015

מכבי ת״א עושה תהליך מיקצועי ולצורך כך נידרש צוות אימון אירופאי. המשך התהליך הוא הישתתפות קבועה בליגה האירופאית ורק אחר כך ליגת האלופות. כשהיוצא מן הכלל הוא כמובן יריבה נוחה ותקופה שבה למועדון יש קבוצה עם טונות כישרון, מחוברת, בכושר שיא שיכולה להיכנס לאלופות וגם להראות שם משהו – וזה בטח לא המעמד הנוכחי של מכבי ת״א. במישבצת שמכבי ת״א מנסה להיכנס אליה באירופה יושבות אלופות משוויץ, יוון, סקנדינביה, ואלופות מיזרח אירופאיות. הניסיון המתמיד של קבוצות המישבצת ליבנות קבוצות שלא יהפכו לשק חבטות בליגת האלופות הפך גם את הכניסה לשלב הבתים של האלופות ל-קשה משמעותית ממה שהיה. מדובר בקבוצות שעוסקות הרבה יותר שנים ממכבי ת״א בשאלה איך לבנות מועדון אירופאי לגיטימי ומצליח יותר מכפי מידותיה של ליגת המקור שלו והרצון הישראלי לשלוח דווקא את מכבי ת״א הטירונית לשלב הבתים הוא מאד היסטרי מבית ״שלום עכשיו״ מילחמה עכשיו״. העובדות מדברות בעד ג׳ורדי קרוייף ובקול רם. במישבצת שמכבי ת״א מנסה להיכנס אליה יש יותר חשיבות לעבודה ארוכת טווח על כל הפרמטרים שיש למועדון שליטה עליהם – לבנות קבוצה מיקצוענית עם כושר גופני, צוות מיקצועני מליגות טובות שיקנה דפוסי עבודה ראויים במועדון, מאמן אירופאי עם ניסיון בליגות בכירות וכל מה שהופך את הניהול במועדון למיקצועני ואירופאי גם אם בסדר גודל קטן יותר. התהליך הזה במכבי ת״א ייצר תובנות ומושגים חדשים כמו שאומרים היום שהליגה בישראל חצי חובבנית ולא אמרו פעם וטוב שאומרים כי רטוריקה מחלחלת. מכבי חיפה לדוגמא שעשתה כמה עונות טובות במיפעלים אירופאיים וצברה ביטחון וניסיון – כשלה ולא בנתה מערכת מיקצוענית אירופאית כלומר לא עבדה על הפרמטרים שבשליטה שלה ובמקום זה היתמכרה להזיות על כישרון שלא מפסיק להגיע. שחקנים שלבשו את החולצות הירוקות היתייחסו למועדון בתור מקפצה לאירופה – מכבי חיפה מכרה אותם תמורת עונה או 2 וכולם שמחו או שלא כי כשאתה מקפצה כולם רוצים לבוא לשחק אצלך ואז אתה שולח את הנוער לגלות ואז אתה עושה עוד ועוד כסף ואז אתה חייב להמשיך להצליח ואתה משחק בונקר כדי לא להפסיד ואז אתה מגלה יום אחד שאין לך זהות כמועדון. ושם זה מתחיל להיות מענין כי בישראל זהות מיתקשרת מייד עם מישפחתיות ואז מכבי חיפה סוגדת לשחקן הבית היחיד שלה שרוצה לחזור מאירופה כי הוא מישפחה וההרכב ניקבע לפי המישפחה של חדר ההלבשה ומאמנים נישארים גם כשהם לא טובים וזרים זה מלה גסה וכשכבר מגיע מאמן אחד כזה המישפחה בועטת אותו החוצה. אה וגם עיתונות הספורט זה מישפחה של מכבי חיפה. ושלא יהיה ספק מכבי חיפה גם היום היא קנדידטית יותר טובה ממכבי ת״א למיפעלים האירופאיים בשל הניסיון שניצרב בדי אנ איי של המועדון. אז מכבי חיפה היום חוזרת אל הנוער שלה וחוזרת לרכוש זרים טובים וואלה גם האליפות של מכבי ת״א לא בטוחה ביכלל ותהיה עוד פחות בטוחה ככל שנישמע מדוברי המועדון שרק הליגה חשובה. כי זה לא נכון. זה ממש לא נכון. ובקשר לג׳ורדי והטעויות. ג׳ורדי יודע מה התפוקה של כל שחקן שלו באירופה והוא הימר על גיל ורמוט ועל אבי ריקן וזה אומר שהוא מבין שהקאפי די טוטי שלו לא יכול להוביל את מכבי ת״א באירופה. הוא מנסה להיתמודד עם זה שאסור לו לבנות קבוצה אטרקטיבית עם הרבה זרים. הכל טוב ויפה. אבל ג׳ורדי יתקשה מאד להשיב למה אין במכבי ת״א כעת חמישה זרים איכותיים טובים. ושלא יבלבלו שאין. יש . בבית״ר במכבי חיפה ואפילו בהפועל ת״א. אם ג׳ורדי קרוייף לא מצליח להכניס את מכבי ת״א לליגה האירופאית הפיתרון היחיד הוא פירוק ובנייה מחדש. גם לפי הסטנדרטים המחושבים שלו.

יואב 29 ביולי 2015

והוא יצליח. וזאת תיהיה הפעם השניה מתוך שלוש.
איזה זרים טובים יש בחיפה והפועל? אני סבור שנוסא טוב מכל מה שיש לחיפה להציע. בטח הפועל. בוודאי פריצה, קרלוס של לפני עונה וגם מיטרוביץ עולה לפני ידין/מויאל וכאלה.
כתבת דברי טעם אבל גם כתבת המצאות שהתחפשו לעובדות.
הסטנדרטים הם של מיטש אגב. יורדי הוא שכיר במועדון שיכול להיות מוחלף על ידי טוב ממנו.
האליפות אף פעם לא בטוחה ותמיד קשה. זה מאד בסיסי ורד.
מסכים שאירופה זה מאסט למועדון ולא מותרות. וזה גם יקרה.

vered s 29 ביולי 2015

היי יואב. קודם כל הבהרה אני אוהבת את ג׳ורדי אם זה לא מובן. שנינו לא סקאוטרים אבל רזומה של שחקנים שהגיעו לקבוצות האלו נישמע טוב מאד אז סביר שחלק מהם טובים משחקנים ישראלים של מכבי ת״א. ובטח טובים מעמדת הזר הריקה במכבי ת״א. אני בעד קרלוס גרסייה ומיטרו. אבל זה מאד בעייתי שמיטרו לא עולה בהרכב ושכל החוליה האחורית של מכבי כושלת. קובי מויאל זה רכש שמאד מזכיר לי את אב״ח הבלם. לא מובן. אליפות קשה? לי יש סלוגן אם מכבי ת״א לא תעלה לליגה האירופאית היא לא תיקח אליפות.

vered s 29 ביולי 2015

טב״ח הבלם כמובן. את פאבלו דל לוקס של ביית״ר ראיתי מעט והוא ניראה מאד מאוד מוכשר.

יואב 29 ביולי 2015

מסכים איתך(:

מאיר (חדש בשכונה) 29 ביולי 2015

עד לפחות לפני שנתיים כשמכבי הצליחה בליגה האירופית וגם לקחה אליפות נהוג היה לחשוב שהצלחה אירופית באה על חשבון הליגה מטעמי עומס. את דווקא חושבת הפוך. אנא נמקי.

אזי 29 ביולי 2015

האמת היא שאני לא מבין את ג'ורדי קרוייף.
על שוער הוא לא רוצה לקחת סיכון, זה ברור.
אבל ברגע שהבאת את טל בן חיים הבלם, ומצבת הבלמים שלך כוללת אותו ואת טיבי וגם את פרץ לעת מצוא, הוא כמעט לא מהמר דבר אם ישחרר את קרלוס גרסיה וינסה להביא בלם יותר טוב.
גם אם הבלם החדש יתברר כפלופ, נשארת עם בן חיים, טיבי ופרץ.
כנל בקישור, ברגע שהבאת את ריקן, אתה יכול לשחרר את מיטרוביץ' ולנסות להביא שחקן אחר.
ברגע ששחררת את פריצה, אתה יכול להביא שחקן אחר.
מכבי יכלה לשחרר את שלושת הזרים האלה ולא להמר כמעט על שום דבר, כי הקבוצה יכולה לעבוד מצויין גם בלעדיהם.
יש רק מה להרוויח.

אני מסכים עם כל מה שאמרת, ג'ורדי קפא.
ג'ורדי בנה במשך שלוש שנים קבוצה מצויינת, והשנה הוא נכשל.
המזל הוא שבמשך שלוש שנים הוא עשה עבודה מספיק טוב שזה עלול להספיק.
הדבר היחד שג'ורדי לא נכשל בו הוא ההבאה של יוקאנוביץ'. ג'ורדי אולי לא משהו עם רכש, אבל בצוותים מקצועיים הוא מוכיח שוב ושוב שאין עליו.

אז לא השתפרנו בהגנה ולא השתפרנו בקישור והתקפה אין לנו כבר מאז שנה שעברה
וכשאתה עולה עם 11 שחקנים שרק אחד מהם מסוגל לשים כדור ברשת, אין הרבה איך לנצח קבוצה יריבה.
בטח לא באירופה, שאחוז ניצול המצבים הוא פסיכי.

אז שיהיה לנו בהצלחה עם קרלוס גרסיה ועם עדן בן בסט ועם ניקולה מיטרוביץ'
אני בטוח שהם יכולים לקחת אליפות בארץ
ואני בטוח שביכולת שיא במשחק נתון הם גם יכולים להגיע לשלב הבתים של הליגה האירופית או אפילו לצ'מפיונס.
אבל הקבוצה לא התקדמה בקיץ בשום פרמטר.
הקיץ הזה כולו אלי דסה ובן רייכרט.

בלאנקו 29 ביולי 2015

מדויק.

funfun 29 ביולי 2015

סאממק אבל אתה צודק :-(

תורג׳י 30 ביולי 2015

מסכים עם הכל.

רן 29 ביולי 2015

כולם מדברים על ישראלים אחרים , אבל במציאות שצריך שבהרכב יהייו 6 ישראלים לפחות וכל שחקן שבקושי קרע זוג נעליים מגיע עם תג מחיר של 1.5 מליון (ראה ערך דסה ואזולאי) החוזים של זהבי ובן חיים כבר לא כאלה מוגזמים. מאריבור ופלזן מביאות שחקנים מקומיים במחיר הגיוני ושפוי (לא חייבים להיות שם מקומיים בכלל). ויכולים להשקיע בזרים, בישראל זה לא יעבוד.
נניח שהיו מביאים את מסי, עם עוד 10 ישראלים הוא עדיין היה לוקח אליפות אבל כנראה לא מגיע להישגים באירופה.
אל תוציאו דברים מהקונטקסט הכללי תשפטו תחת לקיחת כל הנתונים
נ.ב.
הלוואי ויעיפו את מיטרו ויביאו רק זר אחד נוסף אבל שיהייה אחד שבאמת מחזק את הקבוצה.

נולי 29 ביולי 2015

נראה לך שהסינים עיוורים? :)

נולי 29 ביולי 2015

זו כמובן תגובה לD!…

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

לא יודע, אולי זה מוכר שם כהוצאה לצרכי מס.
אולי בנומרולוגיה סינית – עדן בן בסט – שווה ל"איזה מזל גדול הבאנו על הקבוצה שלנו".
אולי השערים שם רחבים קצת יותר והמגרשים קצת יותר קטנים.

רינוס מיכלס 29 ביולי 2015

99% מהאוהדים של הקבוצות שלהם חכמים בדיעבד לגבי הביקורת על הקבוצה שלהם …

כי נותנים משמעות רק לשורה התחתונה ( נצחונות ותארים ) במקום לתת משמעות קודם לדרך ( רמת המשחק )

חוץ מהעונה הראשונה עם אוסקר שהיה כיף לראות את מכבי תל אביב בליגה ( במיוחד בחצי השני של העונה ) וכמה הבלחות בודדות בעונה עם סוזה , לא היה מה להתלהב ממכבי תל אביב ורמת המשחק שלה כדי להיות באיזו תחושת גאווה כלשהיא

העניין הוא פשוט ,
למכבי תל אביב כמועדון , לא הייתה מחשבה להתקדם מהרמה החצי מקצוענית שהם הגיעו אליה , לרמה מקצוענית שלמה

וזה אומר בין היתר ( כי יש כמה היבטים , מאפיינים ותנאים להגעה של מערכת מועדון כדורגל למצב מקצועני , וכתבתי אותם במלוא הפירוט והנימוק , עוד הרבה הרבה לפני הקיץ הזה , כמגיב בשם אחר שחסמו אותו … )

מערכת איתור מקצוענית ( למרות שאתם חושבים שיש במכבי , כי אתם עובדי אלילים שאוכלים את כל תבשילי היח"צ של ההולנדי המעופף בכל הערוצים והתדרים )
לא חוכמה להגיד עכשיו על השוער הליצן מארץ הליצנים ועל הקשר האפור בלי היכולת הגופנית ועל הבלם האיטי שהם לא מתאימים , החוכמה היא לראות את כל זה בעין נקייה וכנה בזמן אמת כשהקבוצה מנצחת עם אותם שחקנים עלובים את הקבוצות העלובות בליגה המקומית , ולא להסתנוור מנצחונות ( זאת מותרות של אוהדי הצלחות עובדי אלילים כמוכם , ולא מותרות של מנהל מקצועי שצריך לחשוב כל הזמן ביישום שכל ורגש קר כל הזמן על איך לקדם את המועדון ואת הקבוצה מבחינת רמת המועדון ורמת הקבוצה מבחינת רמת המשחק שלה )

גם איגבור הוא שחקן עלוב ולא מתאים כדי להתקדם ברמה , אבל זה מה שקורה שלמנהל המקצועי של המועדון אין טביעת עין וחוש לזיהוי שחקנים טובים , אז הוא מרגיל את עובדי האלילים שלו לזה שיש רק לחם בלי חמאה ( העיקר שיש לחם ! )

אבל לא נורא , כמו שראיתי ( עוד לפני שכל עניין הרכש בקיץ הזה הועלה לדיון בכלל ) את גל היח"צ שיבוא במלוא הכוח והגודל , כך אני רואה שהוא יימשך במלוא כוחו של ההולנדי המעופף , שיסביר דרך הכתבלבים שלו ברמיזות והדלפות הדרכתיות , איך אם רק היו מאפשרים לו את התקציב הנדרש ( 54 טריליון במקום 7 מיליארד ) אז הקבוצה הייתה עולה רמה

בזמן שבליגה העלובה פה ,
קבוצות עם תקציב פחות משלו ( מכבי חיפה , באר שבע , הפועל תל אביב , קריית שמונה , ביתר ירושלים ) מביאות זרים פחות גרועים/יותר טובים ממה שהוא מביא

ועל הדרך גם ממשיך להפסיד למועדונים עם תקציבים פחותים משלו ( שמראים שלא משתמשים בתקציב של מכבי תל אביב כמו שאפשר וצריך ) באירופה

וכל זה עוד בלי לדבר על הישראלים והחוזים שהוא מסדר להם …

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

יש לך בעיה עם עבודת אלילים? כי זו די פגיעה בחופש הדת שלי. לא יפה להשתמש בזה בתור דוגמא חוזרת למשהו שאתה מאד לא אוהב.

ובשביל משהו שאתה מאד לא אוהב אתה משקיע די הרבה זמן בלכתוב עליו.

רינוס מיכלס 29 ביולי 2015

פה ועכשיו – נו ואם יש לי בעיה עם עבודת אלילים ? למה זה לא יפה להדגיש את זה ? אם זה מפריע לך אל תקרא …
וזה ממש לא לוקח לי המון זמן והשקעה , בסך הכל כמה דקות

או שכמה דקות של הגות וכתיבה זה נחשב להשקעה אצלך , ואז למעשה אני מבין למה אתה ושכמותך חושבים שיורדי משקיע …

תומאס – למה שיוציא אותי מדעתי ? הוא מבזבז את הכסף שלי ? אני מתחרה איתו על משהו ? הוא עשה לי רע ? אני אוהד מועדון ברמה של פיגור / חוסר חיים / מחלת נפש / גיל טיפש עשרה ?

התשובה לכל השאלות האלו היא לא

לכן אני בסך הכל כותב את האמת תוך כדי שאני מפרט ומנמק , כי אני בן אדם של אמת ולא משנה אם היא טובה או רעה
ולכן חורה לי שאני רואה שכותבים דברים לא מציאותיים / לא נכונים עובדתית

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

לא פוליטקלי קורקט, מה יש תקרא לאוהדים האלו שאתה שונא בשם אחר. מעליב.
כתיבה בשבילי זו השקעה גדולה. הגות אני משאיר לך. לא בטוח מה עושים עם זה ואיך.

רינוס מיכלס 30 ביולי 2015

פה ועכשיו – את תקינות הדיבור / כתיבה תשאיר לעבדי הסמרטוט האדום ימח שמו וזכרו

אני אמשיך לקרוא לאור – אור
ולחושך – חושך

ואם כתיבה של תגובה בת כמה שורות זאת השקעה גדולה בשבילך , אז כנראה שגם בקשר לכתיבה אתה לא יודע מה לעשות ואיך

D! פה ועכשיו 30 ביולי 2015

אפילו שאני אוהד צהוב בין האלילים להם אני מניח זבח קבוע, לצד בובה של קרויף אלוהה הדשא הירוק יש גם סמרטוט אדום שמצאתי פעם במקדש בורמזי. אז, צר לי. לא אוכל להניח.
טוב, אלו היו שתי שורות שלמות. אני הולך להתקלח מהזיעה הקרה שעטפה אותי. אני מקווה שתשוב ואוכל להעביר אליך את המאמץ והמעמסה.

רינוס מיכלס 30 ביולי 2015

גדול : )

צחקתי בקול

הגולנצ׳יק 30 ביולי 2015

זה מוכח מדעית, בהתאמה של 100%, שכל מי שאי פעם אמר ״אני איש של אמת״ (ובוודאי אם הוסיף מיד אחריה ״אומר הכל בפנים גם אם שה קשה״ או משהו בסגנון) מיד אמר משפט שהוא שקר מוחלט ומלא כולו באינטרסים

תומאס נוימן 29 ביולי 2015

ג'ורדי ממש מוציא אותך מדעתך, הא? יש לך בובת וודו שלו?

יואב 29 ביולי 2015

השוס זה הסוגריים. יורדי חייב לראות את זה…

גיסנו 29 ביולי 2015

יותר גרוע מרומן וזהבי

יואב 29 ביולי 2015

תיקו מפואר(((((:
רומן מנצח בהארכה(עם מסי).

רינוס מיכלס 29 ביולי 2015

ואם כבר למישהו יש בובה של יורדי , זה לך ולשאר עובדי האלילים שלו

שלמרות רמת משחק גרועה בשנתיים האחרונות , פיארתם ושיבחתם אותו הרבה מעבר למה שהיה מציאותי והגיוני

אם אתם ( עובדי האלילים שלו וכתבלבי החצר שלו מהתשקורת ) לא הייתם מעלים ומפארים אותו ( במשך כל השנתיים האחרונות ) לדרגות ושבחים שהוא ממש לא ראוי להם , אז גם לא הייתה נוצרת כל האכזבה הגדולה מרוב האוהדים ( שאכלו ושתו ממכונת היח"צ של תשקורת הספורט השקם וערב ) שהסתכלו רק על השורה התחתונה ( נצחונות ותארים ) במקום להסתכל גם על הדרך ( רמת המשחק של הקבוצה )

זה ההבדל ביני לביניכם , שגם אם הקבוצה תקח עוד 700 אליפויות וגביעים וגם תעפיל לשלבי בתים של ליגת אלופות או של הליגה האירופאית , גם בתקופות כאלה אני אסתכל ואבחן את רמת המשחק של הקבוצה וכך אדע אם המנהל המקצועי עשה את תפקידו העיקרי

לכן גם אין לי על מה להיות מאוכזב / כעוס / מבולבל ,
כי הקיץ הזה ממש לא בא לי בהפתעה

זה פשוט מה שההולנדי המעופף מתווה בשנתיים האחרונות מבחינת בחירת שחקנים וחוזיהם ( כרטיסם ו/או שכרם )

הגולנצ׳יק 30 ביולי 2015

איתמר צ'יזיק מגיב בדה-באזר ?

מאיר (חדש בשכונה) 29 ביולי 2015

אפשר יותר בבוטות, לא צריך להיות עדינים עם הקוראים….

יואב 29 ביולי 2015

הסוגריים זה נפלא.

רינוס מיכלס 29 ביולי 2015

( תודה )

יואב 29 ביולי 2015

//////בכיף

עידן. 29 ביולי 2015

לא עוקב באדיקות אחרי מכבי, אבל ראיתי את המשחק אתמול. אין ספק שמי שקיבל החלטה להחתים את בן חיים הבלם, שחקן איטי אחרי השיא, ולצוות אותו עם הבלם הזר של מכבי- שחקן עוד יותר איטי, לא מקבל החלטת עפ"י הצרכים של הקבוצה אלא עפ"י השמות הגדולים שיש בשוק (ולא שטב"ח במצבו היום הוא באמת "שם גדול", אבל זה מה יש היום בכדורגל הישראלי).

הופתעתי לראות שיואב זיו עוד לא פרש. מצד שני כמו שבן הרוש נראה במשחקי הנבחרת גם אם יחזירו את משה גלאם מפרישה הוא יהיה עדיף עליו.

הופתעתי לראות את ההבדלים בכושר ובמהירות המשחק בין מכבי והצ'כים. מהמעט שראיתי את מכבי בשנים האחרונות בליגה היה נראה שהיא רמה וחצי מעל כל שאר הקבוצות בסעיפים הללו. מסתבר שמכבי לא באמת שיחקה מהר, אלא שאר הקבוצות משחקות יותר לאט… מדהים לראות איך אירופה "ברחה" לנו.

ניינר / ווריור 29 ביולי 2015

טל בן חיים הבלם כמשל-מביאים שחקן הרבה אחרי שיאו, איטי בטירוף ונותנים לו משכורת פסיכית אולי בגלל היותו מנהיג או בעל נסיון.
כבר בדקה הרביעית הוא חוטף צהוב על עבירה אידיוטית, מפשל פעמיים תוך ארבע דקות בהן מכבי חוטפת ומפגין רמת משחק מביכה ומנהיגות אפסית.
אז לשם מה הביאו פלופ ידוע מראש ועוד בכל כך הרבה כסף? ומה היה נחוץ לתת לבן חיים השני, שחקן עם אינטיליגציית משחק גבולית שדרוג כספי? מי היה לוקח את הואן טריק פוני הזה ? שלא לדבר על פארסת בן בסט.
הרבה שאלות יקרות -תשובות אין

גיסנו 29 ביולי 2015

תן לי שם של בלם ישראלי עדיף.

גיל שלי 29 ביולי 2015

רמי גרשון, רק שאין דרך להגיע אליו.

גיסנו 29 ביולי 2015

נכון. וזהו.
זאת אומרת שנכון לעכשיו בכל הכדורגל הישראלי, על אף מגרעותיו וגילו של טב"ח, יש רק בלם ישראלי אחד שכולם יסכימו שעדיף עליו, והוא מחוץ להישג ידה של מכבי (או כל ישראלית אחרת כרגע).
אז טל בן חיים כמשל, אבל הנמשל שונה – שחקן הרבה אחרי שיאו, איטי, ועם משכורת פסיכית, כי במצב הכדורגל הישראלי היום פשוט אין אופציות עדיפות.

ניינר / ווריור 29 ביולי 2015

תביא בלם זר במקום הבלוף הזה טב'ח

גיסנו 29 ביולי 2015

אוקיי
אז יש לך 2 בלמים זרים, שוער זר, אתה רוצה להביא גם מגנים זרים חלוץ זר ואולי עוד קשר זר.

יש מקום ל 5 זרים בסה"כ להזכירך, אז איזה חיזוק ישראלי היית מביא כדי שיהיה מקום לעוד בלם זר?

אהד 29 ביולי 2015

אם הייתם באמת מכבי תא, הייתם מאזרחים כבר חבר'ה. שימון יש רק אחד כנראה.

גיסנו 29 ביולי 2015

לפי מה ששומעים מכוון אוהדי יריבות, במיוחד אדומות, נראה שזה עניין של זמן עד שגם לג'ורדי יהיו קשרים ענפים במשרד הפנים ובפיצה האט ;)

שי ס 30 ביולי 2015

דומינוס….

יניב פרנקו 29 ביולי 2015

אני הייתי מביא בלם זר במקום גארסיה ובלם ישראלי צעיר לגיבוי מהספסל
מתעקש על דסה מימין ובולע את הצפרדע של טביב .
הזרים אצלי היו – שוער , בלם, מגן שמאלי איגיבור ולארי קהינדה.

ההרכב העקרוני :

שוער זר
דסה – טיבי ובלם זר – מגן שמאלי זר
אלברמן (וובה בראון ) ואיגיבור
מיכה – זהבי – טל בן חיים (ריקן)
קהינדה

והשאר זה פחות או יותר מה שיש למכבי עכשיו (וזה הרבה).

יואב 29 ביולי 2015

קהינדה רחוק ממה שנדרש. ברור לי שלא ראית אותו. שחקן הרכב במכבי!?!?
על מה אתה מדבר?

משה 29 ביולי 2015

מגן זר זה לא שחקן שמשנה קבוצה, חבל על הכסף.

יניב פרנקו 29 ביולי 2015

קהינדה זה סיפור דאבור לפני שנה וחצי – בעוד שנה וחצי הוא יהיה מעולה – כשיש לך את בן בסט ויצחקי הוא טוב מספיק לרוטציות – בטח לליגה.

משה – יש 2 גישות לגביי זרים – או שחקנים שמשנים קבוצה – או כאלה שבתפקיד שלהם אין מצאי – מגן שמאלי זה בדיוק זה – ואם משקיעים את הכסף אפשר להשיג מישהו ברמה גבוהה.
המגינים זו נקודת התורפה של מכבי.

יואב 29 ביולי 2015

אתה פשוט טועה. אין לי דרך נחמדה יותר לנסח את זה. קהינדה כרגע לא מספיק טוב להפועל. ואני ראיתי אותו וגם את דאבור בזמן אמת.

יניב פרנקו 29 ביולי 2015

נסכים שלא להסכים.
בכל מקרה את המשבצת החמישית של הזרים הייתי שם על חלוץ במצבת הנוכחית של מכבי.

גיסנו 30 ביולי 2015

קרויף כבר הביא מגן ימני שהיה חלש, פתאום נתן 2-3 משחקים נהדרים ואז החליט לחתוך מפה, ושני מגנים שמאליים עם רזומה יחסית מרשים שהתגלו כפלופים כל אחד בסגנונו האישי (למרות שהשני יודע להקפיץ את הקהל עם המקירופון, ניתן לו את זה).

בשורה התחתונה בתוך שנתיים 3 מגנים חזקים על הנייר וחלשים בפועל, אני יכול להבין למה חשבו שאפשר להסתפק בבן הרוש (טרם מופעי האימים החדשים שלו ששוברים אפילו את מאריבור ו-וויילס)

משה 29 ביולי 2015

איתן טיבי.

אורי 29 ביולי 2015

+100

גיסנו 29 ביולי 2015

סבבה, הוא כבר אצלנו (למרות שלצערי לא השתמשו בו בשני המשחקים הקודמים, אולי שבוע הבא זה ישתנה סוף סוף).
עוד מישהו שלא במכבי ואפשר להביא?

שגיא 29 ביולי 2015

טל בן חיים אולי איטי אבל אף גול לא היה באשמת האיטיות שלו.
סתם נתפסים לקלישאות רדודות שמתאימות למשה פרימו.
טל בן חיים בלם מצוין, יותר מכל בלם ישראלי אחר בליגה. אולי רק רמי גרשון יותר טוב ממנו היום.

טרנטה 29 ביולי 2015

טל בן חיים בלם בינוני מינוס, עם מיקום נוראי וקבלת החלטות רעה. על הטעויות שלו הוא מחפה בעבירות ובצעקות על המגינים האחרים. הגול הראשון התחיל מעבירה מטומטמת שלו, בשני הוא וקרלוס צפו בעניין במתרחש והוא שבר את הנבדל עוד הרבה פעמים ובאופן כללי הוא הכי רחוק מלהיות המבוגר האחראי. העיקר שהוא יוצא קדימה בפוזה של בקנבאואר אבל לתת פס הוא לא יודע.
ממש חבל שלמשחק כזה (ולעונה הזאת) הגענו עם הגנה שכזו כי לדעתי בשאר חלקי המגרש אנחנו קבוצה לא פחות טובה מפלזן ועם החיזוק הנכון אף טובים יותר.

אילנסו 29 ביולי 2015

הגול הראשון התחיל מפאול של איגייבור (שהיה נק' אור די בודדה אתמול), בגול השני הכדור נשלח בין גרסיה לזיו וטב"ח לא שבר אופסייד.
נוטה להסכים בעניין עם שגיא, נראה שנוח להפיל עליו את האשמה במשחק ההגנה הרעוע של מכבי.
זה כבר מספר חודשים **שמשחק ההגנה** לא טוב, לא הבלמים או המגנים בהכרח, אלא משחק הגנה של קבוצה.

גלן 29 ביולי 2015

למיטב זכרוני הישג השיא של קרוייף כמנגר לפני שהוא עבר למכבי היה ניצחון על האימפריה של מכבי חיפה בליגה האירופאית. בקיצר, זה לא שהגיע לפה איזה דירקטור-על. הציפיות ממנו נראות לי בלתי אפשריות בהנתן חומר השחקנים הישראלי וההגבלה על זרים.

גיל שלי 29 ביולי 2015

לדעתי הוא עשה עבודה מאוד טובה עד כה בהערכה כללית שלי, אך אני מוטרד מהדרך שבה נערכנו לעונה החדשה ומהסימנים שפירטתי בפוסט. נכון, חשבתי שהשנה הגיע הזמן שננצח את בארסה בגמר הצ'מפיונס לצד אליפות וגביע בארץ (אני מוכן לוותר על גביע הטוטו), אך לא על בסיס ציפיות אלה אני שופט את העבודה של ג'ורדי

funfun 29 ביולי 2015

פוסט נהדר גיל, דוגמא מצוינת לאיך אפשר להעביר ביקורת בלי להתלהם. מסכים עם ההבנות כמעט לחלוטין
מבעס וחמוץ משהו

גיא זהר 29 ביולי 2015

מסכים עם הרוב. בעיניי גם בעניין המאמן היתה התמהמהות. הסגל זועק לרענון ואם אין אלטרנטיבה טובה מבחוץ ואירופה לא מטרה, שיעלו מגינים מהנוער כגיבוי.

אוהד כ. 29 ביולי 2015

יותר מאשר ה 6:2 פגע בנו (באר שבע) הוא פגע בכם (מ. תל אביב). באמת חשבתם שאתם קבוצה כל כך גדולה?
תיראו מה אלונה עשתה מאז. תיראו מה יורדי עשה מאז.
נכון, זה לא מבטיח הצלחות בזירה האירופית. או בכלל.
אבל לנו, בנגב, יש תקווה שהדברים יתחילו להשתנות.
ואם לא השנה – אולי בשנה הבאה.

גיסנו 29 ביולי 2015

זוכר שב 2013 חיים רמון הביא להפועל ת"א הרבה רכש של רעש וצלצולים, שמות גדולים, זרים מבטיחים ומאמן צעיר שהצליח אצל שירצקי בצפון?

יניר 29 ביולי 2015

מנקודת המבט של מיטש גולדהאר המצב לא ברור לגמרי.
העלו את המשכורות של ערן זהבי וטל בן חיים באופן משמעותי, החתימו את ברק יצחקי שוב בחוזה לא נמוך, השאירו את עדן בן בסט, הביאו לא מזמן את גילי ורמוט ועכשיו את אבי ריקן. נראה שמרוצים ממה שיש אז למה להביא שחקנים נוספים?

Gil - Zimbabwe 29 ביולי 2015

הרבה מהמגיבים כותבים על להביא זרים איכותיים, איזה זרים איכותיים רוצים לשחק בישראל?

כסיפוביץ 29 ביולי 2015

בראד פיט היה כאן לאחרונה

גיל שלי 29 ביולי 2015

כאלה שמתים לברוח מיוון לדוגמה, וכאלה שלא מקבלים הרבה כסף בכדורגל האירופי שבחלקים גדולים (לא במקומות שלא רלבנטיים אלינו כמו אנגליה, ספרד וגרמניה), ההכנסות דועכות, והכסף הפסיק לצמוח על עצים.

Gil - Zimbabwe 29 ביולי 2015

סין / יפן / קאטר הרבה יותר קורצות לאותם שחקנים.
אפילו קפריסין יותר מעניינת אותם מישראל.
קשה לא להאמין שיהיה זר איכותי לתפקידים שקרויף רוצה שיסכים לבוא וקרויף לא יביא אותו.
למרות מה שאתה כותב אני לא חושב שזה מדיניות אצלו אלא אילוץ.

Gil - Zimbabwe 29 ביולי 2015

לא = לי

Lord Anthony 29 ביולי 2015

לא בטוח שיש כאלו. שחקנים ברמות שמכבי מחפשת הולכים או לקבוצות תחתית בליגה הספרדית / צרפתית / בלגית או לליגה האנגלית השנייה.
כבר הגיעו אלינו כמה פליטים מיוון, ועכשיו מגיע גם הגל הרומני, קשה להגיד שיש פה מציאות גדולות. רק צריך להסתכל על המושבה הישראלית שמתפתחת בברייטון כדי לקבל פרופורציות.
מכבי נמצאת במצב קצת בעייתי, השחקנים שמוכנים להגיע לישראל הם לא כאלו שמכבי רוצה להחתים והשחקנים שמכבי רוצה להחתים ככל הנראה לא מוכנים להגיע לארץ.
קח לדוגמא את עמדת החלוץ. עתידו של פריצה בקבוצה היה בסימן שאלה מספיק זמן לפני סוף העונה, עם זאת מכבי עדיין לא הצליחה להנחית תחליף. האם בגלל שלא חיפשו? או שחיכו לדאבור? קשה לי להאמין.
התפתחה פה איזשהי תפישה שסכדורגל הישראלי יש מספיק כסף כדי להבין שחקנים שישדרגו את הליגה, כאשר האמת היא שרוב המועדונים בליגות מהדרג השני באירופה משלמים טוב יותר, וגם משם ההתקדמות לקבוצות טובות יותר הרבה יותר קלה מאשר מישראל.
רק ברגע שליגת העל תהיה מקפצה לגיטימית לקבוצות טובות יותר ביבשת נתחיל לראות זרים טובים יותר שמגיעים לארץ.

גיל שלי 29 ביולי 2015

נדמה שבאר שבע למשל מחתימה שחקנים זרים טובים למשל. אולי ג'ורדי מעריך ביתר את הכשרון הישראלי הקיים בקבוצה, ולכן הוא לא מסתפק בשחקנים זרים שאמנם פחות טובים מהרצוי, אך טובים יותר מהמצוי?

Lord Anthony 29 ביולי 2015

אני חושב שהעונה שעברה והקמפיין האירופי הנוכחי של ב"ש מפריכים את הטענה הזאת. ב"ש מביאה שחקנים טובים יחסית לליגה הישראלית. אני ממש בספק אם מי מהזרים בב"ש יכול להוות שידרוג למכבי או אפילו טוב יותר מהזרים שיש במכבי. כנראה שיש תקרת זכוכית לרמת הזרים שמוכנים להגיע לליגת העל והיא ככל הנראה די נמוכה.
אני גם לא בטוח שג'ורדי מעריך ביתר את הכישרון שיש לו בקבוצה. לדוגמה בשנתיים הראשונות שלו במכבי הוא ניסה להביא שחקנים לעמדת המגן, בהצלחה מוגבלת למדי, עד ששנה שעברה הוא וויתר על הניסיון הזה. לא סתם האריכו חוזה לקרלוס. ג'ורדי יודע מה שיש לו ביד ומבחינתו המינימום הוא לשמור עליו, כי אין לו שום חלופה סבירה בשוק הישראלי. גורדי משקיע בסגל הישראלי לא בגלל שהוא מעריך אותו אלא בגלל שאין לו תחליפים.

המציאות היום היא שכדי להביא שחקנים טובים לליגת העל יש שתי אפשרויות: או לשלם להם סכומים מטורפים, שאת זה מכבי לא מוכנה לעשות, או לחכות לסוף חלון ההעברות ולקוות למצוא שחקנים שאיכשהו נתקעו במצב שהם לא רצו להיות בו, מה שכרגע לא רלוונטי למכבי.

אהד 29 ביולי 2015

או לעשות סקאוטינג. אבל זה קשה מדי כנראה.

השמן 29 ביולי 2015

מסכים לגמרי עם הלורד. מה עם סוארז במקום קרלוס או ואוגו או הובאן במקום מיטרו מכבי הייתה נראית כל כך שונה אתמול?

השמן 29 ביולי 2015

מסכים לגמרי עם הלורד. מה עם סוארז במקום קרלוס או אוגו או הובאן במקום מיטרו מכבי הייתה נראית כל כך שונה אתמול?

אנונימוס 29 ביולי 2015

אז אחרי כל הדיבורים על ניהול מדהים ואירופי ומגלקסיה אחרת נשארים בסוף עם העובדות – בעלים עם יותר מדי כסף פנוי שקונה כל מה שזז ומחתים שחקנים של יריבות על חוזים לפני משחקים מולן.
עברנו את גאיידמק, נעבור גם את זה

holden 29 ביולי 2015

מה בעצם היה לנו פה?
יהודי מקנדה שזרק פה כמה מליונים מהדמי כיס שלו לטובת כלה ישראלית כשרה למהדרין ועל הדרך רקם חלומות להוביל קבוצת פאר ישראלית לליגת האלופות, אותה הליגה שניר קלינגר חיפאי טוב מבטן ומלידה כבר היה שם בעבר הלא רחוק,

שחקן כדורגל הולנדי בדימוס שהצליח חלקית באי השכן קפריסין ואוהב את החיים הטובים והאוכל הים תיכוני,
החיבור בין השאיפות של השניים יצר ציפיות, ההישג הכי גדול שלהם עד כה זה מידור התקשורת מסודות חדר ההלבשה, מכבי נהנתה מתקופת שפל של מכבי חיפה, שחקנים שעשו דווקא לראובן עטר, רכש כושל של יעקב שחר שנתן חולצות הרכב לכל זב חוטם,
בהפועל תל אביב באותם השנים חלה כרגיל התרסקות ניהולית ופיננסית,
בבירת הנגב העניינים היו כמו תמיד, הם עושים פיפי ברגעי האמת, למעשה קרויף רק עמד בתחנה שהרכבת עברה,
אני מודה שלרגעים גם אני נשביתי בקונספציה המוטעית שהנה הנה סופסוף ישנו מועדון כדורגל אירופאי לכל דבר ועניין, חשבתי הנה המודל הכדורגלני של שמעון מזרחי, ידוע לכל בר דעת שכשקבוצה זוכה פעם אחר פעם באליפויות ומשתלבת במפעלים האירופאיים וזוכה למענקים על זכויות שידור וחסויות למיניהן בהכרח היא תלך ותצבור פער לא סגיר מיריבותיה,
הפחד או החשש הזה עבר חלף לי

מכבי הקיץ התנהלה כמו שכונה,
ההישגים של קרויף הכי גדולים הם כאמור הנק מהתקשורת וחנות המזכרות המשגשגת,
כל התירוצים שנכתבו כאן שפעם היה קל יותר להביא שחקנים זרים ברמה הם נונסאנס,מה עוד צריך לקרות בכדי שיבינו שהפרויקט נכשל?

אני ממש לא מהחסידים של יעקב שחר הזחוח, אבל לזכותו יאמר שהוא הוריד את הראש בתקווה שהגל הבזבזני של גולדהאר יעבור כמו שעשה בתקופת גאיידמק, לאור הכשלים במועדון הצהוב אני לא משוכנע במאת האחוזים שחיפה או באר שבע יזכו באליפות, אבל גם אם הצהובים שוב ילכו עד הסוף זה יעלה להם בדם ובטח לא יקרה בקלות כמו בשנים האחרונות,
במשך שלוש שנים קרויף בנה ארמון מחול כמו ילד על שפת הים ודווקא אז בקיץ לפני העונה הרביעית הוא נתן לגל ההיבריס והשאננות למוסס לו את ארמון ציפיות

מכביסט שמאלני 29 ביולי 2015

צודק כשלון מוחלט, שלוש אליפיות רצופות , שמתוכן עונה אחת טרבל מקומי זה ממש כשלון עצום של ג'ורדי, עשה טובה לכולנו לך תמשיך לקרוא טורים משה פרימו ורז זהבי אתה עדיין לא מספיק מושפע מהם.

holden 29 ביולי 2015

ממליץ לך על קורס בהבנת-הנקרא בהקדם,
כתבתי במפורש שרצף האליפויות קרה בגלל חולשת היריבות ולא בגלל איזה קסם של ג'ורדי,
תמשיך לצעוד אחרי השיירה של החלילן ההולנדי ותפעה כמו שה

מכביסט שמאלני 29 ביולי 2015

הנה הפרימו במיטבו "לקחו אליפות רק בגלל שהליגה חלשה" , כל הזמן הטיעון הנדוש הזה , שמכבי חיפה לקחה שלוש אליפויות רצופות איזה יריבות היו לה?? אותו דבר לגבי ביתר של גאידמק , מה ההיסטוריה תזכור אליפויות או יריבות חלשות?

Funfun 30 ביולי 2015

אדון הולדן היקר
לא כל מי שחושב שרצף של 3 אליפויות + טרבל + קמפיין אירופאי אחד מוצלח זה סיפור הצלחה מטורף הוא סומא , כבשה בעדר של מאמינים פנאטים שלא יודעים כלום מהחיים שלהם.
קצת צניעות ודרך ארץ בנאדם
גם אני מאוכזב מההולנדי השנה אבל רבאק, לא הכל שחור ולבן וגם אם באמת רוב האשמה על ההכנות לעונה הזו נופלת עליו זה לא אומר מעיב על ההצלחות שלו קודם
אלא אם אתה מאלה של ״ אם בנאדו היה מתחיל את העונה״ וכו׳…

Oded 30 ביולי 2015

מתחיל לחשוב שאתה קורא מחשבות
בדיוק מה שאני חשבתי

holden 30 ביולי 2015

אין ויכוח שזה הישג בלתי מבוטל:
לזכות פעם אחרי פעם אחרי פעם באליפות המדינה
אין ויכוח שזה פיאסקו בקטע של אירופה ומוקדמות הצמפיונס:
להפסיד פעם אחרי פעם אחרי פעם

בכל הקטע הייצוגי מכבי התנהלה כמו אלופה אמיתית ומאורגנת, הרימו במה מוכנה מראש על כר הדשא, מהקרטונים נשלפו חולצות הטי-שירט המיוחדות, נשלפו כובעי הקסקט המיוחדים, מבחינת השואו-שאפו
אבל תכלס במאני טיים, במיוחד העונה שהבעלים הכריז בפה מלא שהשאיפה היא אירופה, שוב לקבל בראש ועוד בבית ועוד ממי?

זה לא שלחיפאים יש שנאה תהומית כלפי הצהובים, זה יותר העובדה שבשנתיים שלוש האחרונות מכבי תל אביב התנהגה כאילו היא בכמה ספירות מעל הבוץ של הכדורגל הישראלי, היא ואפסי עוד, או היא ועוד 15 או ועוד 13 או 11 לצורך העניין,
אולם ראה זה פלא שהגיעה השעה לתת עבודה ותפוקה כיאה לאלופה במעמדה היא פישלה בגדול,
כל העונה הסדירה התנהלה כמלכת הנשף כסינדרלה,
ברגע שנשרקת שריקת הפתיחה לקמפיין אירופאי חשוב אותה הסינדרלה חוזרת ושבה להיות לכלוכית
הגיע הזמן שאוהדי ופרנסי הצהובים ירכינו ראש, יעשו טוב טוב שיעורי-בית לקראת העונה שבפתח שמא יפסידו גם את האליפות כאן בליגה החלשה שלנו.

בהתנהלות מכבי אירופה
בייצוגיות מנסים להתנהל כמו מועדונים מ חול
במגרש מול אותם מועדונים מחול הם אותה הקבוצה מחולון או מקרית שלום הסמוכה,
קצת צניעות ואולי ביום מן הימים גם תגיעו לקמפיין שני בליגת האלופות כמו חיפה

funfun 30 ביולי 2015

חחח
איפלו לא הייתי בטוח שאתה ירוק ואני שמח שפגעתי בול.
ראשית אנחנו נשמח להצעיד את מכבי להישגים מרשימים בזירה האירופאית וקצת מוקדם לבשר לכולם שאנחנו לכלוכית כי:
1. עשינו קמפיין אירופי מוצלח עם סוזה!(אולי יחסית למועדון הירוק זה לא סיפור לעבור לשלב הנוקאאוט אבל בשבילנו כן)
2. אני מתחנן מתחנן מתחנן שתתן לנו הנחה על עונה שעברה עם הקפצונים מהדרום. בבקשההההה
3. גם העונה טרם ברור הכיוון של הקמפיין האירופאי. חכה עם המאצ'טות בבקשה

שיהיה ברור מעל לכל צל של ספק – אם אתה מאחל לנו קמפיין צ'מפוינס כמו השני של חיפה אז לא תודה!!!
אני וחבריי לא נעמוד בזה ואנחנו מוותרים מראש על הכבוד. מעדיף גביע השוקו בצנעה ורחוק מספר השיאים של אירופה…

funfun 30 ביולי 2015

ולגבי הליגה העונה – חשבתי שלמדתם לקח אחרי ה5 שנים האחרונות בקשר להצהרות שלכם ולטקס בישבן???

יואב 30 ביולי 2015

הולדן, לך לכבות את האור. כבר ניהיה מאוחר בכרמל. ואל תשכח, שחר רוצה שתכניס את הכסף לכיס, אז תמצא מהר כספומט.

holden 30 ביולי 2015

אני אכבה את האור אחרי שתחביא את הביסקוויטים במזווה שחלילה החולדות לא יכרסמו את הרקיקים.
אני לא מעריץ את שחר , ההיפך הוא הנכון,
תהנה לך בעיר האורות והחולדות,
שכונת רימאל בעזה תיראה כמו מונטה קרלו לעומת מרכז תל אביב בעשור הקרוב,
פיח, אבק ועשן-זה בקיץ
בוץ רפש וזוהמה-זה בחורף
אין על הירוק בחיפה, למרות הזיהום אין ספק לחות מבחינה טופוגרפית מי היפה בערים.
תדליק את הפנס לגשש במנהרה

גיסנו 30 ביולי 2015

בחיפה אין פאבים, זה בית קברות

יואב 30 ביולי 2015

רציתי לכתוב על עיפרון וקלמר אבל אתה סתם טיפש כמו שעועית. נולדת עם רגשי נחיתות או זה מהכימיכלים? תנחומי.

יואב 30 ביולי 2015

נ.ב
בצפון הישן אין חולדות ומערות. ולא דושים לא מודעים כמוך. ולא ישנים אף פעםםם(:

holden 30 ביולי 2015

והרי החדשות ועיקרן תחילה:
בחיפה ועוד איך יש פאבים, ראית פעם עיר נמל שאין בה פאבים?
חיפה לא מתמודדת עם תל אביב על סצנת חיי הלילה, אולם האמן לי שיש בחיפה גם חיי לילה שוקקים וסואנים וגם מסעדות לא רעות בכלל.

הדיון פה לא נסוב על איזו עיר יפה יותר או מועילה יותר, אולם משעשע אותי לדעת שיש עדיין כאלו שבאמת מאמינים שהם גרים בפריז,
לאותם אלו ביום א הקרוב אתם תתעוררו למציאות המזרח תיכונית,
מציאות של אבק, פיח ופקקים,
גם חיפה כבר עברה את זה,
כמו בכל דבר חיפה מובילה,
גם חיפה היתה פעמיים בליגת האלופות-גם אתם תהיו בעתיד רק סבלנות, הכל בסדר
קודם חיפה אחר כך אתם לאט לאט, יש מקום לכולם

יואב 30 ביולי 2015

22-12
אין ספק שאתם ראשונים בכל!

holden 30 ביולי 2015

אין לי מושג מה זה הקוד הזה ש'ך:22-12
אולם אני משער שזה מספר הזכיות באליפויות המדינה לאורך השנים?
אם כן , אז זה כולל את האליפויות מימי המנדט הבריטי?
אם נחלק את שנות המדינה לשניים אז בחצי השני החל מהזכייה המופלאה ב 82-83 הכדורגל בהגמוניה חיפאית, תרצה או לא תרצה
בכל מקרה כל מה שרציתי לטעון סך הכל זה שלא יעזור כלום מכבי תל אביב היא חלק אינטגרלי מהביצה הרדודה שנקראת כדורגל ישראלי,
קצת צניעות לא תזיק לצהובים,
תיזהר מהזקיף הבריטי שלא יצוף מהמנהרה באלנבי, עלק 22-12
אליפויות מימי המנדט הבריטי

גיסנו 30 ביולי 2015

הייתי בכמה חורים בחיים שלי ובכולם יש פאבים, עם או בלי נמל
אתה התחלת לספר לנו פה כמה חיפה עיר יותר מגניבה מת"א האיומה והנוראה, מהתיאורים שלך אפשר לחשוב שחיפה זה שילוב של פריז, ברצלונה, ניו יורק וריו דה ז'ניירו

אני ציטטתי שיר אוהדים משעשע אתה הלכת ממש רחוק.

אתה רוצה לספור מ 82, ואני רוצה שההסטוריה תתחיל ב2011, אז 3-0 לנו נה נה בננה לך!

גיסנו 30 ביולי 2015

רציתי לכתוב 2012, יצא 2011, אז ניתן לך 3-1

יואב 30 ביולי 2015

22-12
תחלק איך שבא לך ותספור גם ירידות.
הלוואי ואראה זקיף בריטי. זאת היתה טעות לגרש אותם מכאן.

רועי מ 29 ביולי 2015

אין הצדקה לשלשם לישראלים כל כך הרבה.
היו יכולים להביא 5 שחקנים חדים מאותה המדינה אפילו או דוברי אותה השפה. זה היה עוזר בהתאקלמות.
מכבי נחלשה השנה . אני הופתע אם הם יזכו באליפות. אלא אם ההולנדי יפתיע ויבא רכש חדש.
שאלה אחרת האם הוא ביק כסף ולא קיבל?
לא נדע

אילן 30 ביולי 2015

מה פשר המשפט "מתקרב במהירות לגיל 30"?

מעיין אוהד מכבי 31 ביולי 2015

הסיפור של יורדי והקיץ של מכבי פשוט מאוד בעיניי – יורדי הראה עד כה בקריירה שלו כמנהל מקצועי יכולת נפלאה ונהדרת לבנות מערכת יציבה, ובשביל זה הוא השתדל לקחת סיכונים מינימאליים. האסטרטגיה של יורדי הייתה להתמקד בשחקן הישראלי. כרגע השחקן הישראלי לא מספיק איכותי בשביל להוביל מועדון לרמות הגבוהות של אירופה (כלומר לשלב בתים אירופי בכל עונה והצלבה / שמינית גמר אחת לשתיים או שלוש עונות).

העונה הזאת היא מעניינת מאוד מבחינת יורדי משני היבטים:
1. זאת פעם ראשונה שהוא נשאר במועדון מעבר לשלוש שנים.
2. זאת פעם ראשונה שהוא נדרש לשדרג / לרענן ולא לעסוק בבנייה ובהנחת יסודות.

עמדת המאמן היא רענון, או לפחות הייתה אמורה להשיג חלק מהרענון. אני עדיין מאמין שבהינתן זמן ואולי עוד שחקן או שניים, יוקאן יצליח להפיק לא מעט רגעים מהנים מהמערכת. הבעיות של מכבי ברורות לכל ובמובן זה יוקאן הוא אתגר נוסף ליורדי, ונראה לי טוב מאוד שיאתגרו את יורדי.

Having said that, אף אחד לא יודע באמת מה קורה במכבי. האם היעדר רכש נוצץ הוא מדיניות של יורדי או של מיטשענק.

Comments closed