חדשות הספורט מניו יורק

זו התקופה הטובה ביותר של השנה לאוהדי הג'איינטס, מטס והניקס, הניקס לא משחקים, הג'איינטס עדיין מצדיקים תקווה, והמטס איכשהוא עדיין בתמונת הסיכויים להגיע לפליאוף.

בסוף השבוע האחרון כל קבוצות הNFL התחילו בהערכות לקראת העונה הקרובה. מחנות האימונים נפתחו, התקוות של כל הקבוצות בשמים, והג'איינטס שוב מועמדים לאליפות כבתחילת כל שנה, מאז שאיליי מאנינג נבחר ראשון בדראפט.

ג'יי פי פי היה השחקן היחיד שקיבל תווית של שחקן פרנצ'ייז, אך לא קיבל חוזה ארוך טווח. שאר השחקנים שקיבלו את התווית, קיבלו גם חוזה מרשים, אולי בגלל שלא החליטו לפוצץ לעצמם את היד בתאונת זיקוקים בארבעה ביולי. נראה שהג'איינטס יאלצו להסתדר בלי ג'יי פי פי בתחילת העונה לפחות, ובלי ביטי שהיה אמור להיות התאקל השמאלי של הג'איינטס, אך קרע לעצמו שריר ביד בתאונת משקולות מעצבנת. כדי להבין את חשיבות עמדת התאקל השמאלי, די אם אסביר שבממוצע המשכורות לעמדה, מובילה עמדת הקווטרבק, לאחר מכן עמדת האנד הימני בהגנה (זה שמאז ימי לורנס טיילור אמור להיות צייד הקווטרבק הראשי) ובהתאמה לאחר מכן, עמדת התאקל השמאלי, שומר הראש המרכזי של הקווטרבק. למעשה בשתי העמדות החשובות ביותר של הג'איינטס פרט לקווטרבק, הג'איינטס סובלים מפגיעה חמורה.

עדיין, אנחנו הכחולים אופטימיים. יש לנו קווטרבק שמסוגל לקחת את הMVP של הסופרבול כפי שהוכיח כבר פעמיים, קווטרבק שאמנם אינו יציב כמו הגדולים באמת של המשחק, אך כזה שבמשחקים החשובים, מסוגל להתעלות לרמות הגבוהות ביותר ולנצח אותם. הוא מהשחקנים הנדירים באמת, אלה שבאופן קונסיסטנטי מספיק, מצליחים להעלות את רמתם כאשר הכל על הקו, למרות שיש לזכור שבניגוד לבריידי למשל, יש לו מרחב גדול לעלות ממנו.

החדש הוא שבנוסף לאיליי, יש לנו מתאם התקפה שנמצא בשנתו השנייה בקבוצה, וכזה המאמין בפוטבול מודרני, ולא בפוטבול ששוחק בעבר של הכל או כלום, בדמותו של קווין קילדרייב (גילברייד בשמו האמיתי). המשותף לקילדרייב ולמתאם ההגנה בדימוס, היה סגנון משחק מורכב מאוד, כזה אשר במידה ומתחבר בזמן, מאפשר זכייה בסופרבול למרות מחסור יחסי בכשרון, אך גם כזה אשר גורם לקבוצות להתפרק לחלוטין, במקרים של פציעות של שחקנים מרכזיים.

ספאגס מתאם ההגנה החדש ישן בג'איינטס, בצירוף צמד קורנרים מהרמות הגבוהות בליגה, קו הגנה אמצעי אשר עשוי להפתיע לטובה במידה וביסון ישרוד עונה שלמה, ודווין קנארד ימשיך להתפתח, וקו קדמי מצויד בכשרונות שעשויים לפרוץ, עשויים לספק הגנה טובה מספיק, כזו שלא תפריע להתקפה לנצח משחקים.

בהתקפה חוץ ממתאם התקפה ששיטתו כבר לא חדש לחלוטין, יש לנו כשרון סוף סוף. קרוז בינתיים עושה רושם כמי שמצליח להתגבר על הפציעה האיומה במשחק מול פילדלפיה, אודל הינו אחד הרסיברים הטובים בליגה, רנדל כרסיבר שלישי הוא מספק בהחלט. יש לנו שלושה רצים סבירים למדי, והשילוב בין ורין, ג'נינגס ואנדרה צריך לספק לנו רבות. קו ההתקפה ספג מכה, אך אם הרוקי פלאוורס יצדיק את בחירתו, אולי צומח לנו תאקל שמאלי מסיבי, כזה שיעשה את ביטי הרך מדי, ניתן להחלפה. בקיצור, כמו בכל שנה בתקופה זו, אני וחברי אוהדי הג'איינטס אופטימיים, גם אם המומחים מסביב לא מבינים את הסיבות.

*

המטס הם הסיפור המעניין של הקיץ. הוילפונס הם משפחת הבעלים הידועה לשמצה. זו שלמרות היותם בעלים של קבוצה בשוק הגדול ביותר בארצות הברית, מוכנים להוציא כסף על משכורות במידה כזאת, שתשים אותם רק במקום ה18 בליגה.

אך מה שהמטס הצליחו לעשות בשנים של בחירות דראפט ממוקדות בפיצ'רים (ושנים היו למטס בחירות דראפט גבוהות), הוא לרכז ארבעה, אם לא חמישה פיצ'רים ברמה הגובהה ביותר, אך גם כאלה שמקבלים גרושים על שום היותם צעירים יחסית. כמובן, הקמצנות של הבעלים, בתוספת הפציעות של ד'ארנו ורייט, מציבים את המטס באחד המקומות האחרונים בליגה מבחינת יכולת ההתקפה, אך הארנק שוחרר במקצת, ולקבוצה הובאו שלושה מחבטים, שניים סבירים מאטלנטה, וקספדס מדטרויט.

בסדרת המשחקים האחרונה מול הנשיונלס מוושינגטון, הקבוצה שהיתה אמורה לזכות בקלות בבית המזרחי, המטס הצליחו לקחת את שלושת המשחקים, ולהשוות את המאזן, תשעה שבועות לפני הפליאוף.

במידה והמטס אכן יצליחו בניגוד לכל הציפיות לעלות לפליאוף, הם קבוצה מסוכנת ביותר, שכן הפיצ'רים ביכולתם הנוכחית, יכולים לנצח משחקים גם בלי יכולת חבטה טובה מדי, ובפליאוף של הבייסבול, המקריות משחקת את התפקיד החשוב ביותר.

בקיצור, זו התקופה הטובה ביותר של השנה לאוהדי הג'איינטס, מטס והניקס, הניקס לא משחקים, הג'איינטס עדיין מצדיקים תקווה, והמטס איכשהוא עדיין בתמונת הסיכויים להגיע לפליאוף.

 

על "ראודי" וראוזי - רובי גלודאן
יומן בלש אמיתי (2/7) - מפות שחורות וחדרי מוטל

20 Comments

עידוקוליס ליפשיץ 3 באוגוסט 2015

מאוד מעריך את ההערצה העיוורת שלך לאיליי. מודעות זה דבר חשוב

No ONE 3 באוגוסט 2015

לג'יאנטס יש צמד קורנרים ברמות הגבוהות? נראה לי שאתה מתבלבל עם הג'טס

ניינר / ווריור 3 באוגוסט 2015

שכחת (כרגיל) שאיליי ניצל כבר את כל הפוקסים שיכולים להיות למישהו בחיים שלמים, שיש גבול כמה מזל יכול להיות לבנאדם ושבלי הפוקסים ואלילת המזל הוא סתם ק"ב בינוני. היות והנשק העיקרי נלקח ממנו, אני משוכנע שאיליי וחבורתו יצפו בפלייאוף בטלויזיה אחרי שיסיימו במקום השלישי בNFC EAST
לגבי המטס, אני חושב שהם יחזרו להיות המטס המוכרים והאהובים ואיכשהו יבעטו בדלי ולא ייכנסו לפלייאוף.

מיקיג' 3 באוגוסט 2015

לכתוב טור על "הקבוצות של ניו יורק" תוך התעלמות אלגנטית מהג'טס זה כמו לשכב עם בחורה ולהתעלם מכפות הרגליים שלה. אפשרי, עומד במבחן הסבירות, אבל משעמם.

אריאל גרייזס 3 באוגוסט 2015

חביבי, רקס ראיין כבר לא המאמן שלך. תעברו הלאה מהפטיש לרגליים (אבל תגובה גדולה!)

No ONE 3 באוגוסט 2015

מסכנים באפלו , רק הם היו מסוגלים לתת עבודה לאידיוט הזה

מיקיג' 3 באוגוסט 2015

בשל כבודה של אכסניה, הייתי עדיין עם איש האיליי. הפטישים שלי הם אינסופיים.

מיקיג' 3 באוגוסט 2015

לכתוב טור על "הקבוצות של ניו יורק" תוך התעלמות אלגנטית מהג'טס זה כמו לשכב עם בחורה ולהתעלם מכפות הרגליים שלה. אפשרי, עומד במבחן הסבירות, אבל משעמם.

יוהניס 3 באוגוסט 2015

cespedes = סספדס

אריאל גרייזס 3 באוגוסט 2015

אני אצטט את ג'רי סיינפלד שצייץ השבוע – האם אפשר עכשיו להגיד cespeded for the rest of us?
ואני יודע שהחלק הראשון בטור נועד בשבילי. מתאפק לא להגיב

7even 3 באוגוסט 2015

הייתי בניו יורק לא מזמן…
זה רק אני או שב MSG אין באמת מגרש חנייה?
פספסתי משהו?

בד"כ איצטדיונים ממוקמים מעט רחוק מהמרכז של העיר.
במקרה של הגרדן הוא במרכז של המרכז.
איזה מיקום הזוי. ..

ניינר / ווריור 3 באוגוסט 2015

בשביל זה המציאו את הסבוויי

אריאל גרייזס 3 באוגוסט 2015

אף אחד לא משתמש ברכב פרטי במנהטן, למקרה שלא שמת לב..

7even 3 באוגוסט 2015

תתפלא אבל ראיתי המון…

אריאל גרייזס 3 באוגוסט 2015

הכל יחסי. בשביל עיר של כמה מיליונים, מעט מאוד משתמשים ברכב פרטי.

אלון 4 באוגוסט 2015

חניתי במנהטן משבת בעשר בבוקר ועד ראשון בשש בערב. יצא 121 דולר.

7even 4 באוגוסט 2015

damn….

אמנון ג 3 באוגוסט 2015

ובלי מילה על היאנקיז…..

אסף יאנקו 3 באוגוסט 2015

הרוטציה של המטס מדהימה. ובתור אוהד פייראטס אני יכול גם להגיד שהיא מפחידה. והיופי זה שמדובר בפיצ׳רים ל5-6 שנים קדימה במשכורות נמוכות (!!)
בפליאוף פיצ׳ר יכול לנצח משחק לבד. ראה ערך באמגרנר מסן פרנסיסקו בפליאוף הקודם. אם מטס עולים לפליאוף הם מועמדים רציניים לאליפות.

סספדס אגב שחקן שחקן. עדיף על קרלוס גומז לדעתי שכמעט הביאו במקום.

דובי מילר 4 באוגוסט 2015

ואני בשבוע הבא במשחק של ה-מטס…

Comments closed