הוא השתנה לנו

אנחנו נשמע הרבה השנה את הביטוי השחוק, שיחקנו טוב יותר ממכבי ולכן אני מעודד מההפסד

חלקכם בטח מכיר את הסיטואציה. גבר (לא חשוב מאיזו עדה) ניגש לכומר לוידוי. הוא מספר לכומר שהוא נשוי כבר עשרים שנה. בתחילה זוגתו ביקשה ממנו להתחשב ולדאוג יותר לסדר בבית, מתי כבר יפסיק להיות כל כך מבולגן. אחר כך ביקשה שיפסיק לראות ספורט כל החיים, למה הוא לא קורא יותר ספרים למשל. בהמשך היא טענה שאינו רגיש דיו, אילו רק היה מרוכז פחות בעצמו ויותר בה. אך כל זה היה מובן לו. הוא נשבר כאשר ניגשה אליו אתמול ואמרה לו, זה לא הגבר שהתחתנתי אתו.

*

מכבי תל אביב של יוקאנוביץ' שונה ממכבי תל אביב שהכרנו בעידן ג'ורדי. היא שונה בתכלית השינוי ממכבי של פאקו, גם כאשר היא עולה בהרכב דומה. פאקו רצה שליטה מלאה, רצה מרכז שדה חזק, יוקאנוביץ' רוצה התקפות מהירות וחדות, החזקת הכדור מעניינת לו את התחת. בעידן פאקו ואגב גם בעידן סוזה כמו גם בעידן גרסיה, הקהל הצהוב, אך גם העיתונות, התלוננו על משחקים משעממים ויכולת חלשה של הקבוצה בליגה. הקבוצה ניצחה וניצחה, אך לא הרשימה, היא עשתה זאת תוך "ניצול" החולשה של הקבוצות המתנגדות בליגה.

נדמה לי שאפשר לראות שמכבי של יוקאנוביץ' לא תשעמם. מכבי החדשה תזכה גם לביקורות חדשות. יהיו הרבה יותר משחקים בהם העיתונאים יטענו שמכבי ניצחה למרות שהיתה טובה פחות בשדה.

היה רק קו משותף אחד למשחק אתמול, ולמשחק מול סכנין, יוקאנוביץ' הותיר את דור פרץ וקשר נוסף (מול סכנין זה היה מיטרוביץ' אתמול אלברמן) לנהל את מרכז השדה, להסתדר עם התקפות היריבה. יוקאנוביץ' מודאג הרבה יותר לשתק את האגפים של היריבות. אין לו בעיה עם הבור הוירטואלי במרכז המגרש.

לכן אתמול בראיון במחצית, הוא לא ממש הבין מה רוצה ממנו גברת הדס גרינברג. היא טענה שמכבי היתה חלשה, יוקאנוביץ' ראה קבוצה מאורגנת שמשחקת מול יריבה חזקה.

העובדות של המחצית הראשונה היו פשוטות. הבעיטות של באר שבע הגיעו כולן מחוץ לרחבה, רק אחת היתה למסגרת (בעיטה שנקלטה בקלות על ידי ראיקוביץ'), ההתקפות המסוכנות היו של מכבי, בעיטה יפה של עדן בן בסט לקורה (או כמו שבן בסט אמר לאחר מכן, אילו היה זהבי בועט, הכדור היה חוזר מהקורה לגוף של השופט ונכנס פנימה) והגול של זהבי.

במחצית השנייה באר שבע הוסיפה עוד בעיטה אחת למסגרת, זהו. אפשר כמובן לכתוב שזה בגלל חולשת החלוצים של באר שבע, אך האמת היא פשוטה, השיטה של יוקאנוביץ' פשוט מרחיקה את היריב מבעיטות בתוך הרחבה, ונותנת ליריב הזדמנות לבעיטות קשות מחוץ לרחבה, שיתכבדו וינסו.

*

את ההבדל בין חואן פאבלו וראיקוביץ' ראינו גם במחצית הראשונה. הגול הראשון שחטפנו מול פלזן בבלומפילד הגיע כתוצאה ממסירה מהאגף שחלפה ליד חואן פאבלו, ללא שזה ניסה לזנק ולאסוף את כדור הרוחב המסוכן. הגול של סכנין הגיע כתוצאה מהגבהה של פיראס מוגרבי מאותו אגף, הגבהה שחואן פאבלו התקשה לטפל בה. ראיקוביץ' אתמול בשקט בטוח פשוט השתטח ואסף את הכדורים מהסוג הזה, לפני שהפכו להזדמנויות מסוכנות. גם משחק הרגל של ראיקוביץ' בטוח בהרבה ממשחק הרגל של חואן פאבלו, למרות שלא ממש הספיק להתאמן עם הקבוצה. ברור לחלוטין מדוע המאמן חשב שחייבים את השינוי בעמדה, ולפחות לפי המשחק אתמול, נדמה שהגיל הצעיר של השוער לא ישחק תפקיד כל כך חשוב.

*

ברוס לי אמר שהוא מצליח בקרבות כאשר הוא מכבה את השופט הפנימי. אני מזמין את אוהדי הקבוצות האחרות להמשיך ולשפוט את מכבי, לכנות אותה מכבי מנשה תל אביב, לספר לנו על אלילת המזל וזהבי שמצילים אותנו, ועוד ועוד. אני גם מבין שאחרי שהאופוריה מהעלייה לשלב הבתים בצ'מפיונס תחלוף, אשמע את השיפוטיות הזו בשער 7. בעוד שאת פאקו ביקרו על ההרכבים השמרניים מול נמושות הליגה, את יוקאנוביץ' יבקרו על כך שאפילו בני יהודה שולטת במרכז המגרש נגדנו, למה הוא לא מכניס עוד קשר לעזאזל.

מה יש להן שאין לנו..?
קורה מה שאסור שיקרה

128 Comments

מאיר 31 באוגוסט 2015

הייתי אתמול בטדי והיה קשה שלא להתרשם מהפוטנציאל של רייקוביץ,
אבל, היו לו כמה טעויות שעם קצת יותר חדות מצד השחקנים של ב"ש היו נגמרות בגול.
וגם, לא ממש הבנתי לאן הוא הלך בבעיטה החופשית שבוזגלו כמעט והפתיע אותו.

יש למכבי צוות אימון מעולה ככה שאני מקווה שהכשרון שלו ילוטש היטבו הוא יהפוך לשוער ענק

גיסנו 31 באוגוסט 2015

לא הייתי במגרש, אבל בשידור היה נראה כאילו השופט מסמן לחילוף (גורדנה חיכה על קו האמצע) ואז ראיקוביץ' ניגש לסדר את ההגנה, ופתאום בוזגלו בעט.

מאיר 31 באוגוסט 2015

נשמע סביר יותר. תודה

קפטן קוקי 31 באוגוסט 2015

השופט בכלל היה עם הפנים לבוזגלו, ראיקוביץ' חשב שיש לו זמן ללכת ולסדר את החומה כמו שהוא רוצה (וטעה). זאת טעות שנובעת מתקשורת לקויה בין השוער לשחקני ההגנה, ואפשר להניח שכשתהיה שפה משותפת דברים כאלה לא יקרו.

בלייק 31 באוגוסט 2015

אני ראיתי מה שגיסנו ראה. יכול להיות שב"ש דחו את החילוף (כמו שקורה לפעמים כשיש כדור חופשי מסוכן), ולזה ראיקוביץ' לא שם לב, או שהיה בטוח שהשופט ביקש מבוזגלו לחכות לשריקה (מה שכנראה לא קרה).

גיא זהר 31 באוגוסט 2015

מסכים בגדול אם כי ההזדמנות של שהר היתה בהחלט מתוך הרחבה ורק חוסר חדות אופייני שלו מנע שער. כבוש לנו שיוקנוביץ' התייחס אלינו כמו שהוא מתייחס ליריבה עדיפה מאירופה. הצהרת כוונות. נראה שרק פציעות של שחקני מפתח ייקחו ממכם אליפות רביעית. עכשיו הגיע הזמן לשחק כדורגל מול קבוצות נחותות שזו בערך כמעט כל הליגה.

שגיא 31 באוגוסט 2015

אין ספק שב"ש זה הדבר הכי קרוב בארץ לקבוצות שנגדה מכבי התחרתה באירופה ולכן היחס בהתאם. לא בטוח שהמשחק היה נראה ככה (אם שליטה כמעט מוחלטת של ב"ש במרכז) אם נוסא ומיטרוביץ היו משחקים.
בכל מקרה, בדיוק כמו בשנה שעברה, המשחקים בין שתי הקבוצות לא קובעים דבר מלבד העלאת/הורדת המוראל לשבוע-שבועיים שאחרי המשחק. אליפות לוקחים נגד הקטנות.

שגיא 31 באוגוסט 2015

*עם

גיא זהר 31 באוגוסט 2015

לטעמי למשחק הזה יש יותר משמעות ממשחק רגיל כי אני לא רואה את מכבי מאבדים הרבה נקודות מול הקטנות גם בתוך העומס והמשחק הזה הוכיח את ההבדל בין הקבוצות.

שגיא 31 באוגוסט 2015

העניין עם ב"ש הוא שעד עכשיו דווקא במשחקים מול הקטנות היא נפלה ועד שהיא הגיעה למשחק מול מכבי במאני טיים, המקסימום שהיא יכלה להוציא ממנו זה צמצום הפער.
מכבי תאבד עוד נקודות במהלך הליגה. השאלה אם ב"ש תהיה שם בשביל לנצל את זה. שם המבחן האמיתי שלה, לא ב-4 משחקים מול מכבי.

רפאל 1 בספטמבר 2015

השאלה למה זה צריך לעניין מישהו כל ה'דרך' הזאת בין 2-3 קבוצות שיש להם סיכוי מראש לסיים במקום הראשון לבין כל היתר שניצחון או הפסד שלהם לא משנה דבר.
ו 95 אחוז מהמקרים הקבוצות המכוונות למקום הראשון, קרי: לתשומת הלב העיקרית/יחידה הן הקבוצות העשירות שקונות את השחקנים הכי טובים שגם רוצים להגיע לשם, כי להבדיל מהשאר, יש להן מטרות ותקוות להתקדם שם והלאה.

ריאלית, יש לבאר שבע ( ולא בטוח שרק להם )סיכוי טוב להוציא יותר נקודות ממכבי ב 3 החודשים הקרובים עם עומס הצ'מפיונס.
עם כל הכבוד ל'פרשנים' והכתבים על הקווים, לא מעניין אותי ה'מסע המופלא' להשגת המאזן הטוב בליגה הישראלית. בטח לא מעניין אותי מה אנשים חייבים לומר למחייתם ( זכותם להתפרנס בכבוד, אלוהים יודע כמה יקר לחיות כאן ).
וכן, אני בעד עוד אליפות למכבי כי הם היחידים במציאות הקיימת שיכולים לאיים להגיע לצ'מפיונס ומשחקים משמעותיים ( מבחינתי ).
שוב, בעד לא אומר שאיכפת לי מה קורה מידי שבוע. מבחינת ווינר יש את ההמלצות של בורו : )
עד שלא אראה כאן תחרות בין קבוצות שמשחקות על אותם דברים ותלויות בעצמם, כמו שגברים צריך לעשות- חפשו פראיירים אחרים ולא חסר. בהצלחה

שלו 31 באוגוסט 2015

ההבדל בין הקבוצות של מכבי (למרות מה שאומרים הפרשנים) היא טביעת אצבע של מאמן.
ברור לחלוטין שכל עוד זהבי בריא הוא שווה גול עד שניים במשחק.
ההגנה בתחילת העונה גם הייתה שווה גול במשחק.
יוקאנוביץ' מטפל במה שתחת סמכותו, וזה לצמצם את ההפקרות בהגנה.
להגנות לוקח זמן להתחבר, הקונספט הראשוני קרס (במכוון אני חושב),
ועכשיו נבנית ההגנה החדשה.

זה יהיה כנראה בן-חיים וטיבי באמצע עם בן הרוש כגיבוי.
שפונגין ומגן זר בצדדים (ודסה ובן הרוש כגיבוי) מה שהופך את בן הרוש לשחקן הרבה יותר חשוב…
הוא יכול להפוך הגנה של 4 מגנים לשלושה בלמים.
דור פרץ כנראה הוא הפרויקט הבא ויראה (אני מקווה) הרבה מגרש השנה,

הקישור יהיה של נוסא, אלברמן וריקן יחד עם זהבי הם יהיו תשעה בנקרים (וראיקוביץ').
השאר יבחרו עפ"י טיב ואופי היריבה (טב"ח 2, דור מיכה, בן בסט, יצחקי….)

לי זה נראה כאילו עד פברואר הליגה תהיה גמורה,
ובאמת הרבה מאוד על המאוזנים במחזור הבא, בעיקר מבחינת הליגה.

רועי 31 באוגוסט 2015

אני לא חושב שהליגה תהיה גמורה עד פברואר,
ב"ש עושה רושם של קבוצה חזקה, שלא הולכת לאבד הרבה נקודות מול הקבוצות הקטנות יותר.
לא המשחקים בין מכבי לב"ש מכריעים מי תהיה האלופה.

מאיר 31 באוגוסט 2015

ב"ש קבוצה חזקה מאד.
וכשהחלוצים שלה יהיו קצת יותר חדים היא תהיה קשה מאד לעצירה.

אני חושב שיהיה מירוץ צמוד השנה

שגיא 31 באוגוסט 2015

שכחת את ורמוט.

תולעת 31 באוגוסט 2015

בכר מאמן מצוין ובשבוע שעבר הם פשוט ריסקו את ק"ש. ההבדל בין הקבוצות בעיני הוא בפיזיות, בניסיון (והמסורת) ובערן זהבי.

גיל שלי 31 באוגוסט 2015

לטעמך אנחנו יותר פיסיים מהם? עם הובן ואוגו בקישור ואנחנו היינו נטולי נוסא, אם כך מכבי באמת נמצאת במקום מצוין

אילנסו 31 באוגוסט 2015

אני חושב שיתרום הפיזיות של מכבי בא לידי ביטוי בעיקר באגפים. מליקסון ובוזגלו לא מספיק פיזיים או עובדים בהגנה. ריקן וטבח, בהשראת המשחקים באירופה, עושים עבודה נהדרת בשילוב עם מגנים מאוד אגרסיביים )שפונגין, דסה ועמבה(

ירושלמי 31 באוגוסט 2015

הטעות של מכבי היא שהם עלו לראיון עם הדס גרינברג.
עם שירלי בר דיין זה לא היה קורה.

בלייק 31 באוגוסט 2015

בריאיון המחצית עם יוקאנוביץ' – גרינברג קבעה שמכבי חלשים, אבל מובילים, יוקאנוביץ' ענה שהוא לא מסכים, שמכבי שיחקה מאורגן מאוד נגד קבוצה חזקה. בתרגום של גרינברג זה כבר עבר להיות הפגנו עליונות על ב"ש, ואני מקווה שנמשיך את הדומיננטיות והעליונות שלנו גם במחצית השניה.

גיסנו 31 באוגוסט 2015

הפתיע אותי הויתור הכמעט טוטאלי על מרכז המגרש, אבל זה נכון שהאגפים של ב"ש נסתמו כמעט לגמרי. בן ביטון לא הורגש התקפית, דוידזאדה ממש קצת, בוזגלו די נעלם מלבד מתפרצת אחת ומליקסון עשה דברים יפים רק כשנכנס לאמצע (ולרוב גם באזור מרכז המגרש).
מכבי של השנה אכן מסתמנת כקבוצה שתהיה עסוקה בעיקר בלעשות את העבודה – וכרגע הדבר הכי חשוב הוא לצבור נקודות, הדיסוננס בין להיות אנדרדוג באירופה ללהיות האלפא-דוג בארץ עדיין גדול מדי. כרגע לפחות עד דצמבר המטרה העיקרית היא פשוט לצבור נקודות.
ב"ש בינתיים נראתה טוב בשני המשחקים שלה נגד יריבות לא קלות, אבל לי נראה שעדיין אין להם את זה. חסר להם איזה גרוש מנטלי ללירה כדי שבאמת יקראו תיגר על האליפות – יש שם עדיין איזו נאיביות שלדעתי תפגע בהם המשך הליגה מול הקטנות.

רוב הסיכויים שעוד נאכל כמה גולים על שטויות של ראיקוביץ', כי הוא עדיין עושה (באופן טבעי) שטויות של ילד חסר נסיון, אבל אהבתי את הסגנון שלו. מקרין בטחון, מזן השוערים שחלוצים מסתכלים להם בעיניים ונבהלים. ועצם זה שההרחקות שלו עוברות 70 מטר יותר מהר ויותר מדויק ממה שהבעיטות של ח"פ היו מגיעות לקו החוץ 30 מטר מהשער – משנה לגמרי את התפיסה של ההגנה, ואשכרה יאפשר לשחקנים לנשום מדי פעם. 2-3 משחקים טובים בצ'מפיונס והרכישה שלו יכולה להשתלם גם כלכלית. לצערי אני בספק שהוא ישלים פה יותר משנתיים…

הייתי בטוח שזה יהיה משחק שנאבד בו נקודות מתוך 5 המחזורים הראשונים המזוויעים, אם משחק נוראי כמו אתמול הצלחנו לנצח אני אופטימי :)

שגיא 31 באוגוסט 2015

לא צריך לשרוף חיילים במלחמה אבודה. עם הסגל של אתמול, לא היה למכבי סיכוי לשלוט במרכז מול אוגו-הובאן-ראדי. אז למה סתם להילחם? מכבי נתנו להם את האמצע וסגרו יפה מאד באגפים את בוזגלו ומליקסון (שברח לאמצע בכל הזדמנות ויצר פקק) שהם הכלים ההתקפיים המסוכנים באמת של ב"ש.

גיסנו 31 באוגוסט 2015

מסכים, זה לא סותר את זה שזה היה מפתיע בהתחשב לסגנון של מכבי בשנים האחרונות (גם עם סוזה).

שגיא 31 באוגוסט 2015

מה שבאמת מפתיע אותי כל פעם מחדש אצל מכבי, זה היכולת של השחקנים להסתגל לשיטת ותוכנית משחק שונה. בין מאמן למאמן ובין משחק למשחק.

קפטן קוקי 31 באוגוסט 2015

+1
מדהים. עובדים קשה, בלי תלונות.
שחקנים ישראלים.

קרקו 31 באוגוסט 2015

+1
בתפיסת הכדור של ראיקוביץ מהבעיטה של ראדי היה משהו אובארובי.

דרור בר-נור 31 באוגוסט 2015

גיסנו אתה לוקח לי את המילים מהמקלדת…(-:

ב"ש קבוצה טובה מאוד ונראה לי שדי תפרק את הליגה לצערה יש לה עוד 3 משחקים נגד מכבי, שמהם אולי היא תקח אחד.
לא יודע אם הויתור על מרכז המגרש היה באמת אילוץ של ההרכב ללא איגבור או הברקה טקטית.

גיל שלי 31 באוגוסט 2015

מאחר וויתרנו גם מול סכנין, לא נראה לי שמדובר באילוץ

אורי 31 באוגוסט 2015

איגבור גם לא שיחק מול סכנין. אותו אילוץ

עופר כהן 31 באוגוסט 2015

גיסנו, אם בחוסר ניסיון אתה מתכוון למה שקרה עם ברדה ועם הבעיטה החופשית של בוזגלו, אני חושב שאתה טועה.
ברדה רק חיכה שהשוער יקפיץ (לפי החוקה מסתבר שזה נחשב בשליטה שלו) כדי לגנוב שער לא חוקי.
בבעיטה החופשית של בוזגלו, הייתה אי הבנה שם בין ראיקוביץ' לשחקנים לשופט.
העובדה ששתי הטעויות קרו באותו משחק זה רק צירוף מקרים וממש לא חוסר ניסיון, בכלל הקטע הזה שכשחקן צעיר עושה טעות אומרים שזה מחוסר ניסיון, כאשר מבוגר עושה את אותה טעות אומרים שזה הגיל. לא רציני.

יובל 31 באוגוסט 2015

לא האמנתי שמכבי ינצחו את המשחק הזה, אם הם ניצחו כנראה שבאמת יש משהו מיוחד בקבוצה הזו ולא רק השנה.
מה שמעניין זה שבונים אותה טלאי על טלאי. אבי ריקן הוא בינגו גדול, גם רייקו עושה רושם של שדרוג. אם יפגעו גם עם המגן השמאלי…..

אילנסו 31 באוגוסט 2015

לא נראה לי שטלאי על טלאי זו הגדרה נכונה- חיזוקים נקודתיים לקבוצה שרצה הרבה שנים יחד מתאים יותר.

אזי 31 באוגוסט 2015

אני לא מאמין שאני אומר את זה, ואני על סף הכועס על עצמי, אבל…
זהבי צריך לשחק חלוץ.

אחרי שנים שאני מטיף שזהבי צריך לשחק בתפקיד הקשר מאחורי החלוץ, המהפך שהתחיל אצל סוזה והוטמע אצל פאקו הושלם אצל יוקאנוביץ'.
זהבי, גם כשמשחק כקשר מאחורי החלוץ משחק חלוץ. הוא כבר לא עושה שום דבר שדומה לקשר.
נוסיף לזה את העובדה שיש למכבי את עב"ב, יצחקי והזר החדש בתור חלוצים, אז אין ספק שזהבי טוב משלושתם (כנראה אפילו משלושתם ביחד).

ברגע שזהבי חלוץ, ניתן לשחק עם שני שחקנים באגפים (האמת שכל שלושה שחקנים מבין זהבי, יצחקי, טב"ח ומיכה יכולים להחליף מקומות בשלושת התפקידים ההתקפיים) ואז מאחורי החלוץ צריכים לשחק גילי ורמוט, אבי ריקן, ניקולה מיטרוביץ, או דור פרץ (מההתקפי להגנתי).
מה שיתן ליוקאנוביץ' את כל המטריה של החל ממשחק עם מלא שחקני התקפה ועד לשני חלוצים וכדורים ארוכים.

אני לא בטוח שהבנתי את ההצבה של ריקן באגף אתמול וזהבי קשר מאחורי החלוץ.
ריקן מתאים לאגף רק במשחק מאוד הגנתי (כמו נגד באזל) וזה לא מה שמכבי עשתה אתמול.
עם ריקן באגף, שני קשרים אחוריים וזהבי מאחורי החלוץ, בעצם נוצר מצב שרק טל בן חיים נמצא בין ההגנה להתקפה (כי ריקן הגנתי וזהבי חלוץ) והוא בכלל נמצא באגף.
מצד שני, היו אתמול המו הקלות בנושא בחירות ההרכב בגלל פצועיים ועייפים.

יאללה מכבי ובהצלחה לראיקוביץ'!

בלייק 31 באוגוסט 2015

נראה לי שהשימוש בזהבי הוא בהתאם למשחק ולדרישות הספציפיות של המאמן.
במשחקים נגד קבוצות חלשות יותר מב"ש (וכמובן מבאזל) אני מניח שראדוניץ'/בן בסט/יצחקי ישחקו בחוד וזהבי יהיה קשר/חלוץ.

שגיא 31 באוגוסט 2015

זהבי בפורמה שגם אם תשים אותו בלם קדמי הוא יכבוש.
הוא מצוין גם חלוץ שפיץ וגם כקשר מאחורי החלוץ. ברגע שיהיה לנו עוד חלוץ עם כושר הבקעה טוב (הימור שלי – בן בסט), זהבי ישחק יחד איתו ואז באמת מכבי תהיה קטלנית.

אזי 31 באוגוסט 2015

זהבי בפורמה שגם אם הוא היה יושב לידי בסלון הוא היה כובש.

אבל הוא כבר הרבה יותר עושה תנועה לרחבה כמו חלוץ שני מאשר מקבל כדורים 30 מטר מהשער כמו פליימייקר

ארז 31 באוגוסט 2015

שלי,
רק מהזיכרון ומהמעט שראיתי במחצית השנייה, הייתה בעיטה של ברדה למסגרת שנהדפה ובעיטה חופשית של בוזגלו למסגרת שנהדפה. זה כבר שתיים. דף הסטטיסטיקה אומר 1?

ארז 31 באוגוסט 2015

ועוד בעיטה מ3 מטר שנהדפה לקרן בדקות הטובות של ב"ש.

מאיר 31 באוגוסט 2015

הבעיטה שנהדפה לקרן, נהדפה על ידי דסה

בלייק 31 באוגוסט 2015

היו כמה בעיטות שהתגלגלו לכיוון השער (כולל אחת שהלכה החוצה וראיקוביץ' הדף לתיבת החמש, טיבי נדמה לי הרחיק).
אבל אם סופרים הזדמנויות אמיתיות – זה 3:1 למכבי.
אם מוסיפים את שאר האיומים זה 20:6 לב"ש.

*לא בדקתי סטטיסטיקה, זה מהזיכרון ומתחושה כללית

יניב 31 באוגוסט 2015

המשחק אתמול לא שינה שום דבר חוץ משוב פעם הורדת הביטחון של ב"ש לקרשים.ההעפלה של מכבי לליגת האלופות הבהירה סופית שכל עוד גולדהר נמצא במכבי אפשר לשכוח מתחרותיות בליגה הישראלית.ההבאה של ראיקוביץ זה משהו שאני לא זוכר במחוזותינו,פאקינג קנו אותו ב3 מילון אירו,זה סכום שלדעתי (לא בדקתי) אפילו באזל לא משלמת על שחקנים שהיא רוכשת. הדבר הכי משעשע מבחינתי זה שככל שהתחרות בכדורגל הולכת ונעלמת דווקא בכדורסל היא נפתחת,ואם היום מכריחים אותי לשים 1000 ש"ח על מי תהיה אלופה או בכדורגל או בכדורסל,אני ירגיש הרבה יותר בטוח לשים את ה1000 ש"ח שמכבי ת"א בכדורגל תיקח ולא מכבי ת"א בכדורסל

yaron 31 באוגוסט 2015

מה מונע מב"ש, חיפה, בית"ר והפועל להצליח ב ד י ו ק כמו מכבי???
דמיין לרגע שלא עלינו לאלופות ושאנחנו באירופאית ותסביר לי בבקשה.
למתחרות יש איצטדיונים גדולים יותר (חוץ מהפועל), ואין להן פחות קהל.
ניהול מקצועי במשך שלוש שנים ויש לך ליגה ה ר ב ה יותר טובה ממה שהיה לפני הגעתו של גולדהר

ארז 31 באוגוסט 2015

כמה כסף הוציא גולדהאר עד עכשיו?
מי מהקבוצות שציינת מסוגלת להוציא 30% מהסכום הזה?
צריך גולדהארים בשביל זה.
יש לי יש לי: גולד, הר

שגיא 31 באוגוסט 2015

עד ראיקוביץ, שנרכש רק אחרי שנכנס הכסף מליגת האלופות, איזה רכש מטורף בדיוק עשתה מכבי? רכש שקבוצת צמרת אחרת לא היתה יכולה לעשות?

ארז 31 באוגוסט 2015

אני לא מדבר על רכש השנה. אני מדבר על ההשקעה הכוללת מהרגע שגולדהאר הגיע.

Lord Anthony 31 באוגוסט 2015

ג'ורדי

גדי 31 באוגוסט 2015

להשאיר את זהבי במליון יורו נטו זה רכש שאף קבוצה אחרת לא יכלה לעשות. כנל טב"ח.

שחר אכן זרק הרבה כסף בשנים האחרונות שהיה יכול ללכת למקומות טובים יותר שהיו יכולים להוות תחרות למכבי תל אביב.

הנפילה הכי גדולה של ברקת עם שחקנים בשנים האחרונות זה תומר סוויסה שעלה לה מליון שקל. זו הפרופורציה לעומת בן בסט למשל.

yaron 31 באוגוסט 2015

ארז,
תשווה למה שהוציאו שחר וברקת ותראה שזה לא עד כדי כך רחוק.
תראה כמה שחקני חיזוק זרים וישראלים הם קנו בשנתיים האחרונות ובאיזה סכומים.
גולדהר הוציא כסף על צוות מקצועי (מהמנכ"ל ומטה) וברגע שהצוות הזה מביא תוצאות מיד משייכים את זה רק לכסף ולא למקצוענות…
מה שחשוב זה פוטנציאל הרווח. לחיפה פוטנציאל לא פחות מזה של מכבי תל אביב ואת זה אני אומר בעדינות. וגם ב"ש, בית"ר והפועל באותו איזור. תבדוק איצטדיונים וכמות קהל במשחקי בית וחוץ ותבין שהכדורגל בארץ בשל לעליית מדרגה.
השאלה היא כמה קבוצות מוכנות לעבוד לפי תכנית רב שנתית שתביא אותם למפעלים אירופאיים בקביעות. כרגע נראה שרק ברקת בכיוון.

יניב 31 באוגוסט 2015

כסף כסף ןעןד פעם כסף,כל ה4 שמנית לא יכולים להוציא ביחד כמו גולדהר.עד עכשיו באמת באופן יחסי הכסף שגולדהר שם פחות או יותר קבוצות כמו ב"ש או חיפה יכלו להתמודד אבל בהבאתו של ראיקוביץ(וזה בזכות ההעפלה לליגת האלופות) זאת עליית מדרגה שאף קבוצה ישראלית לא יכולה אפילו לחלום להתמודד,גם בעלייה לליגת האלופות אף קבוצה לא הביאה בעבר וגם לא תביא בעתיד שחקנים ברמת שכר כזאת.
אז נכון שפעם ב.. תהיה נפילה ואולי אפילו איזה אובדן אליפות מקרי ,אבל בטווח הארוך כמו שאמרתי ההימור הכי בטוח(באופן יחסי) בספורט הישראלי זה על אליפות של מכבי ת"א בכדורגל.

שגיא 31 באוגוסט 2015

ראיקוביץ הגיע בזכות הכנסות של 15 מיליון יורו מליגת האלופות. לא חושב שהיו משקיעים 3 מיליון בשחקן כזה אם לא היו עולים לליגת האלופות. לכן, אם קבוצה אחרת היתה מגיעה לליגת האלופות, גם היא היתה יכולה להשקיע את אותו סכום.

יניב 31 באוגוסט 2015

לא טענתי ההיפך,אמרתי שראקוביץ הגיע אך ורק בגלל ליגת האלופות ההבדל טמון שקודם כל 4 פעמיים הגיעו לליגת האלופות לפני עידן גולדהר ואף קבוצה בכל אחת מאותן פעמיים לא השקיעה סכום שאפילו מתקרב לכך.ההבדל העיקרי זה שכל הבעלים הקודמים חשבו לחזק את הקבוצה אבל בעיקר הייתה אנחת רווחה כלכלית,עם גולדהר זה ממש לא המקרה,נכנס כסף מליגת האלופות הוא מקדם את הקבוצה לשלב הבא מבחינת קניית שחקנים.ושלא תבין לא נכון אין לי אפילו שמץ של טענה לגולדהר זה מבחינתו ומבחינת מכבי הדבר הנכון,הוא מבין שהוא שולט בליגה המקומית ומכוון לשלב הבא ושלב הבא זה אירופה,אני מניח שהמודל הקרוב מבחינתו זה באזל.
דרך אגב הדבר היחידי שאני מציין שפשוט נגמרה התחרות פה בארץ זה הכל,ועוד שנתיים-שלוש לא תראה פה פוסטים של אוהדי מכבי אחרי משחקים מול ב"ש/חיפה כי זה כבר לא יעניין אף אחד ובטח לא ירגש את אוהדי מכבי.אתה תראה פוסטים אחרי משחקים באירופה או באלופות או בליגה האירופאית.

yaron 31 באוגוסט 2015

יניב,
ליעקב שחר היתה תכנית עסקית שעבדה מצויין כמה שנים טובות. על כל אליפות ועלייה לשלב בתים הוא עשה קופה קטנה ואחת לכמה שנים היה עושה עונה פיננסית ומכר את המצטיינים בכסף טוב.
באותם שנים מכבי חיפה היתה השער לאירופה וכל שחקן עם פוטנציאל רצה לשחק שם.
באותם שנים התוכנית הזאת הביאה שתי אליפויות כל שלוש שנים (פחות או יותר)
באותם שנים האיצטדיונים הכי גדולים במדינה היו בלומפילד וטדי (סלחו לי שאני מתעלם מרמת גן).
באותם שנים ההכנסות משידורים היו נמוכות משמעותית.
באותם שנים גם שחקנים שנמכרו נמכרו בזול יחסית.
אבל מאז והרבה בזכות שחר(!), הכדורגל השתנה וכרגע אנחנו בשלים לקפיצת מדרגה. אחד הדברים המוזרים הוא שקשה לראות איזה שהוא שינוי תפיסתי/ניהולי אצל שחר בעקבות סמי עופר.
ברקת הבינה מה קורה עוד לפני שהיה לה אצטדיון ושחר לא מבין גם כשכבר יש לו היכל כדורגל.
הפועל ובית"ר הם מקרים כאובים של ניהול כושל, אבל אלה דברים שניתן לשנות.
שוב, יש בליגה שלנו חמישה כרטיסים לאירופה. קבוצה שתצליח להיאבק בקביעות תצליח מדי פעם להעפיל והמרחקים יצטמצמו ולא יגדלו.

בלייק 31 באוגוסט 2015

לגבי הכסף משידורים – זה לא מדויק. פעם (תלוי מתי) היה הרבה יותר כסף משידורים. כשצ'רלטון נכנסו היו פה חוזים מטורפים לכדורגל הישראלי. גם ערוץ 10 שם המון על המשחק המרכזי. עם הזמן גופי השידור גילו שהסחורה לא שווה כל כך הרבה כסף, והתמלוגים ירדו בהתאם.
אתה גם כותב שיש היום יותר כסף, אבל מה אפשר לקנות בכסף הזה היום ומה היה אפשר לקנות אז?

yaron 31 באוגוסט 2015

יניב,
כתבתי הרבה אבל השורה התחתונה היא שאם שחר יעשה אחד משני הדברים הבאים ההבדלים יימחקו בתוך שנתיים.
1. החלפת כל הצוות המקצועי מהמנכ"ל ומטה
2. מכירה של 70% מהמניות והישארות כנשיא כבוד

יניב 31 באוגוסט 2015

ירון העניין הוא שהכסף הבאמת גדול הוא ליגת האלופות ולא שום דבר אחר הליגה האירופאית זה נחמד אבל זה לא מה שעושה את ההבדל הכספי.לגבי שחראז מה שכתבת היה נכון עד עכשיו(לדעתי)וכמו שכבר כתבתי למרות ההבדלים הכלכליים בין גולדהר לשחר וברקת הכל היה עדיין בגדר אפשרי להילחם,הרי מצב תיאורטי שבו שחר מחזיר את זהבי לחיפה ולא למכבי,הכל היה משתנה.
אבל מבחינתי הרכישה של ראקוביץ מראה כמו שכתבת על קפיצת מדרגה שאף אחד בלי באמת כיסים עמוקים יכול לעמוד בה.אני לא רואה את ברקת במידה ועולה לליגת האלופות מביאה רכש כזה או אפילו חיפה.לצורך העניין גם אסור לשכוח שעלייה לליגת האלופות היא לא משהו בשגרה וגם אם ב"ש יצליחו נגיד לקחת אליפות הסיכוי שלהם להגיע לליגת האלופות מאוד מאוד נמוך.
שוב מבחינתי העניין עם גולדהר זה לא שהוא מילארדר ששם כסף בלי הכרה אבל הוא כן היחידי שייקח את כל הכסף מליגת האלופות וישקיע אותו בקבוצה ולא בכך שאוקי השנה ושנה הבאה התקציב מכוסה אלא יגדיל את התקציב.לגבי חיפה היא צריכה לשנות קונספציה לגמרי ולהבין שהעשורים הקודמים שהיו בשליטתה כבר אינם והיא צריכה לנסות להתמודד מול מכבי לא כשווה בין שווים אלא מעמדת האנדרדוג.על כל המשתמע מכך,מה שכן לגבי הישוארתו כנשיא כבוד זה רק אם יגיע מישהו שיהיה מוכן לשים לפחות את מה שהוא שם ואוהדי חיפה חיים בסרט שהם חושבים שאנשים יעמדו בתור בכדי לרכוש את חיפה.

yaron 31 באוגוסט 2015

אני לא אוהד חיפה, אבל לדעתי אם שחר היה רציני אז בהחלט היו עומדים בתור לקנות את הקבוצה.
אני גם רוצה להזכיר לך שכל הכסף שגולדהר שפך לא עזר עד שהוא החליף את כל הצוות המקצועי.
ברור שהעלייה לאלופות מאוד משמעותית אבל לדעתי לא היה הבדל כ"כ משמעותי אם היינו עולים "רק" לאירופאית.
וזאת הנקודה מבחינתי – גם חיפה וגם ב"ש יכולות (וצריכות) לשאוף לשחק באירופה בקביעות.

יניב 31 באוגוסט 2015

אני יגיד לך יותר מזה אפילו אם מכבי ת"א תהיה על המדף אף קונה ישראלי לא יגע בה. אנשים בעלי ממון בארץ לא יעיזו לשים את שמם במותג שבו נודה על האמת די חולה.אני לא רואה אף איש עסקים אמיד+ נכנס לכדורגל הישראלי.
לגבי ב"ש תסתכל היא משחקת פחות או יותר כמו מכבי באירופה ועד עכשיו לא הצליחה להעפיל לשלב הבתים ושוב לשחק באירופה בקביעות לא יעזור להיאבק מול מכבי.לשחק באירופה בקביעות יכולה לעזור רק למכבי ת"א בכך שהיא תשיג ניקוד טוב יותר ובכל תהיה מדורגת בהגרלות שדל מוקדמות ליגת האלופות.
שורה תחתונה הלוואי והתחזית שלך היא הנכונה מבין שנינו אבל אני חוזר ההימור הבטוח ביותר כיום הוא אליפות למכבי ת"א בכדורגל.

חיים הצהוב 31 באוגוסט 2015

אל תשכח שבעוד חודש ההרכב של מכבי יהיה עם עוד 4 5 שחקנים משמעותיים שהיו חסרים אתמול.
כמו כן, מכבי שיחקה אתמול בלי שחקני שדה זרים ובכל זאת הייתה מאוד ממושמעת ועמדה נכון טקטית, רואים שהמאמן שולט בקבוצה ואחרי כל מה שעברנו השבוע לנצח ככה זה הישג ענק

דרור בר-נור 31 באוגוסט 2015

מסכים ,צפויה לנו עונה מאוד מענינת, מאמן מעולה + סגל משופר.
ב"ש תיתן פייט מאוד רציני.

יהיה כייף השנה, חוץ מבאלופות שם כנראה נסבול..(-:.

yaron 31 באוגוסט 2015

זהבי אוהב לסבול :-)
אם נסבול כמו שסבלנו נגד פלזן ובאזל יהיה כיף…

גדי 31 באוגוסט 2015

מי היה חסר מלבד איגיבור?

כל שחקן של מכבי ששיחק אתמול הוא שחקן הרכב פוטנציאלי בקבוצה.
בגמר הגביע כהכנסתם לנו את השש הסתדרתם עם חוסרים הרבה יותר משמעותיים.

תולעת 31 באוגוסט 2015

מהתרשמות ראשונית יוקאנוביץ' מאמן פונקציונלי שלא מחפש להעביר מסרים כמו קודמיו בתפקיד – אם זה טוב או לא נגלה בהמשך, כי גם אם פאקו ואוסקר (וגם סוזה במידה מסוימת) לא ניצחו הם העבירו מסר במשחק הראשון שלהם בב"ש, עם מחויבות לסגנון משחק של שליטה בכדור, לחץ בכל המגרש וניסיון להתיש את היריבה באמצעות הפעלת מכבש של התקפה רודפת התקפה – בסופו של דבר בפלייאוף הסגנון הזה הוכיח את עצמו.
יוקאנוביץ' כנראה ראה את ב"ש מרסקת את ק"ש עם ריצות בלתי פוסקות לעומק והצטרפות מצוינת של גורדנה (וראדי אח"כ) והחליט לא לשלוח את ההגנה שלו לתחרויות ריצה כשבמצ' אפים האישיים חוץ מדסה השאר די בודאות מפסידים, אלא לשחק הגנה נמוכה ולוותר כמעט לגמרי על שליטה במרכז המגרש.
כפועל יוצא ב"ש בעטו המון מרחוק ויחד עם האיזון הטבעי של הסטטיסטיקה (בשבוע שעבר הם דייקו ב-80% מהבעיטות במשחק נייד) התקשו לסכן את המסגרת של ראייקוביץ'. בעניינו של ראייקו הוכח שהרומנטיקה עדיין רלוונטית לספורט – לדעתי כל אוהד מכבי שראה אתמול את המשחק התאהב קצת

yaron 31 באוגוסט 2015

אני חושב שיוקאנוביץ' העביר מסר מהיר וחד שההגנה כמו ששיחקה בשנה שעברה ובתחילת העונה האירופאית לא מקובלת עליו…
אני גם חושב שאם היה משחק אתמול עם איגיבור ו/או מיטרוביץ ואם הקבוצה היתה קצת פחות עייפה ממבצע באזל (ובייחוד אלברמן) היינו רואים יותר איזון בין הגנה נמוכה לשליטה במרכז.
בלי קשר, עם השריקה לסיום נראו לפחות שלושה באר שבעיים מוטלים על הדשא באפיסת כוחות :-)

גיל שלי 31 באוגוסט 2015

אני מעיד על עצמי, התאהבתי

קפטן קוקי 31 באוגוסט 2015

כנ"ל

אזי 31 באוגוסט 2015

תולעת, תוכלי להסביר אילו מסרים קודמיו בתפקיד העבירו? לא הבנתי את זה…

yaron 31 באוגוסט 2015

אזי,
שניהם העבירו מסר של "מי ששולט במרכז השדה מנצח"
אני חושב שגם יוקאנוביץ' יעביר את המסר הזה במשחקים שהקבוצה תהיה פחות עייפה, אבל במקביל הוא מעביר מסר לקבוצה שלו – "נגמרה ההפקרות בהגנה"

תולעת 31 באוגוסט 2015

מסר לגבי שיטת המשחק והסגנון – והמחויבות לשני אלה. בטווח הארוך זה יצר קבוצות שבאות בעיקר להגיב ליכולת של מכבי לכתוש אותן במרכז השדה ומכבי מתואמת, יוזמת ואחראית לגורלה. אתמול מכבי הייתה קצת פחות אחראית לגורלה פשוט כי לא הצליחה להרוויח מספיק את הכדור בשביל זה.

מיכה 31 באוגוסט 2015

מה שילד סרבי בן 19 יודע על החוק שאומר כי כל עוד השוער שולט בכדור ברחבת ה 16 (גם אם הכדור על הקרקע) אין להפריע לו. לא ידעו ברדה בן ה 35 השדרנים והפרשנים שגם חלק מהם היו שחקנים בעצמם. טוב שלפחות השופט ידע .

נולי 31 באוגוסט 2015

ברדה ובוזגלו ניסו להבקיע גולים לא ספורטיביים. טוב שנכשלו בכך.
הילד השוער תותח. איפה קונים ביטחון עצמי שכזה???

כסיפוביץ 31 באוגוסט 2015

באימונים ומסגרת ספורט מקצוענית, שדואגת לך מגיל קטן.
בדרך כלל מוצאים אותה באירופא

גדי 31 באוגוסט 2015

האם אתה גם מצטער על השער ביד של ברק בדש?
אני בטוח שאם זה היה הפוך לא הייתי קורא שטוב שזה לא נכנס בשם הספורטיביות.
די כבר להתבכיין. ניצחתם אתמול בזכות ואני לא מבין למה אתם מרגישים צורך להתנצל שהיה משחק טוב ולא חד צדדי כמו כל המפגשים הקודמים בין שתי הקבוצות.

yaron 31 באוגוסט 2015

גיל,
אתה צודק לגבי פאקו וגרסייה אבל פחות לגבי סוזה.
סוזה ידע לשלב היטב בין שליטה במרכז השדה להתקפות חדות ומגוונות. התלונות נגדו לדעתי היו עד אמצע העונה ואז התחלפו בתשבוחות בניגוד לפאקו שהדעות עליו השתנו בשל משחק אחד בודד (גמר הגביע בחסות אלונה שנאלצה להודיע על חילופי מאמנים ערב המשחק).
פאקו הוחלף מכיוון שהוא לא שיפר את הקבוצה בשום פרמטר לעומת סוזה.
ההגנה שלנו היתה חלשה בניהולו וכבר עכשיו ניתן לקבוע שזה לא יהיה המקרה תחת יוקאנוביץ'.
לגבי ב"ש – לדעתי בכר שיחק משחק פחדני ועד הדקה ה-70 יותר פחד לספוג את השני מאשר ניסה להבקיע. ניתן היה לראות את הבלמים שלו (בייחוד סוארס) משחררים את הכדור ברגע שעברו את החצי ומייד חוזרים להגנה. גם החילופים שלו היו חילופים של שחקנים ולא של שינויי מערך.

רומן 31 באוגוסט 2015

לא הבנתי על מה פסלו לברדה את השער?

גיל שלי 31 באוגוסט 2015

זה בסדר לא ציפיתי שתכיר את חוקת הכדורגל

פו 31 באוגוסט 2015

פסלו לו את השער כי הוא עשה מעשה שאסור ע"פ חוקת הכדורגל

אורי 31 באוגוסט 2015

הטעות היחידה של מנשה משיח היתה שלא הוציא לאליניב ברדה כרטיס צהוב. החוקה מגדירה בפירוש מתי כדור נחשב בחזקת השוער, אז אסור לשחקן אחר לגעת בו או לנסות לגעת בו, וניסיון שכזה אמור לעלות בעונש. ובלשון החוקה: "שוער נחשב כשולט בכדור במקרים הבאים:
* בזמן שהכדור נמצא בין ידיו, או בין היד/יים שלו לכל משטח (למשל הקרקע, הרגל, הגוף עצמו).
* כשהוא מחזיק את הכדור ביד פתוחה או מושטת.
* כשהוא מקפיץ את הכדור על הקרקע או מעיף אותו לאוויר.

כאשר הכדור נחשב בשליטתו של השוער, שחקן יריב אינו רשאי לנסות לחטוף לו את הכדור". אין ויכוח, אם כך, שהכדור נחשב בחזקתו של פרדראג ראיקוביץ', שהקפיץ אותו על הקרקע.

*copy/paste מהארץ

גיל שלי 31 באוגוסט 2015

אגב, מצחיק שכולם מתייחסים לאחת השריקות הפשוטות והברורות ביותר, ואף אחד לא מדבר על ההכשלה הברורה על זהבי ברחבה, הוא אמנם ניסה לקפוץ מעל המגן, אך הרגל של המגן תפסה אותו באוויר, עדיין כולם יתלוננו על משיח שעוזר עאלק למכבי

עידוקוליס ליפשיץ 31 באוגוסט 2015

נראה לי שהתבלבלת קצת עם המשמעות של "פשוטה" ו "ברורה".
אם זה היה פשוט וברור, היה קונצנזוס בנושא. כולם היו מכירים את זה בצורה… פשוטה. ואם זה היה ברור לעין, כולם היו מסכימים שהיה שם פנדל.

אבל מצד שני, זה הבלוג שלך ואם אתה החלטת שהיה פנדל, במסגרת הבלוג הזה מה שאתה אומר הוא הנכון

גיל שלי 31 באוגוסט 2015

התכוונתי בשריקה הפשוטה והברורה לגול הפסול של אליניב ברדה

עידוקוליס ליפשיץ 31 באוגוסט 2015

השתמת פעמיים במילה "ברור". לגבי שני המקרים. המקרה של ברדה, לו היה כל כך ברור לא היה גורר הדים וויכוחים. כנראה שהוא לא ברור כי הוא לא נפוץ, לא כל אנשי הכדורגל מכירים אותו ולכן הוא גם לא פשוט.
גם אם החוקה מסבירה את הנושא שחור על גבי לבן.

ישי 31 באוגוסט 2015

נובמת?
איציק זוהר לא יודע שנבדל יכול להיות גם כששחקן שהוא לא השוער הוא האחרון, אז זה אומר שזה לא ברור?
העובדה ששדרי ופרשני הכדורגל פה לא יודעים בכלל את החוקה (חוץ ממה שכל ילד יודע) לא הופכת משהו ללא ברור.

גל ד 31 באוגוסט 2015

לפי ההגדרה שלך זה לא ברור ש 10*10=100 כי ילדים בני 3 לא יודעים את זה.

חוסר ידע לא הופך משהו ללא ברור. אם יש החלטה שהיתה צריכה להשתנות בגלל הבדל של שבריר שנייה בתזמון, או מצב שהחוקה עצמה מעורפלת, אז אפשר לטעון לחוסר בהירות. במצב שבו החוקה חד משמעית והפעולה עצמה גלויה לעין ומכוונת אז הטענה לחוסר בהירות מגוכחת.

בכלל לטעון טיעונים שמסתמכים במודע על בורות זה הזוי.

קפטן קוקי 31 באוגוסט 2015

הבעיה היא עם הנחרצות של השדרנים והפרשנים.
כולם כל הזמן עסוקים בלקבוע באופן ודאי, גם בסוגיות שבהן הם לא ברי סמכא.
אני יודע שזה מאוד ישראלי, אבל מצופה משדרים ופרשנים להתעלות מעל זה.
אפשר היה להגיד אפילו – "משיח יצטרך להסביר את פסילת השער, כי ברור שלא היה מגע בשוער". או "ככל הידוע לי, כל עוד השוער לא תפס את הכדור ביד מותר להפריע לו" וכו' וכו'.
כשהם לא עושים את זה, הם מסיתים קהלים שלמים נגד השופטים. דמיין שאיווניר היה יוצא כנגד הטעויות של עצמו כמו שהוא יוצא נגד טעויות של השופט.

גיסנו 31 באוגוסט 2015

המקרה של ברדה גרר ויכוח ודיון בדיוק ל 3 דקות.
גם בשידור, איווניר ניסה קצת להתלהם אבל די מהר שפיגלר התעשת, הרגיע אותו ואמר שלמרות שלא היה מגע עם השוער, צריך לבדוק מה בדיוק החוקה אומרת במקרה שהשוער מקפיץ, ושיכול להיות שההחלטה צודקת. 3 דקות חרי זה הם הקריאו את הנוסח המלא של החוק, הבינו שמשיח צדק ולא הזכירו את זה יותר בהמשך.
הויכוח היחיד הוא אם אתה לא מכיר את החוק. ברגע שהחוק מוצג נגמר הדיון. זה לא משהו שיכול להיות נתון לפרשנות כמו נגיעת יד, או החלטה האם נמנע מצב ודאי לכיבוש ומגיע אדום או לא, מאבק פיזי ברחבה….זו הייתה עבירה ברורה, בדיוק כמו שנוואקמה היה בנבדל של לפחות חצי מטר כשכבש.

תולעת 31 באוגוסט 2015

ראיתי את השידור החוזר, ושפיגלר אמר 3 פעמים שב"ש קופחה (כולל רגע אחרי שהשניים אישרו זה לזה שלא היה פנדל על זהבי, למרות שדוידזאדה לא נוגע בכדור בכלל). רק אח"כ נזכר שאולי אין להם מושג – כנראה בגלל סמסים שקיבלו בזמן השידור.

צור שפי 31 באוגוסט 2015

המקרה של ברדה היה ברור וגם המקרה של זהבי היה ברור. משיח צדק בשתי השריקות.

yaron 31 באוגוסט 2015

בתור אוהד מכבי אני חושב שהקפיצה של זהבי גנבה לנו פנדל :-)

קפטן קוקי 31 באוגוסט 2015

המכשיל (דוידזאדה?) בכלל לא נגע בכדור. הוא נגע אך ורק ברגל של זהבי. (זה הברור)
זהבי פשוט קפץ (זה הפשוט) ונתן למשיח (שלא רצה לקבל עוד מכתב מאלונה ברקת) את המפלט שלא לשרוק לפנדל.

איציק 31 באוגוסט 2015

פשוט לא היתה עברה. אם זהבי לא היה קופץ, כנראה שהיה פנדל, מרגע שקפץ והמגן תחילה הדף את הכדור ורק אחר-כך נוצר המגע עם זהבי, אז זו לא עברה.

אורי 31 באוגוסט 2015

המגן לא נגע בכדור בשום שלב

בלייק 31 באוגוסט 2015

לא היה מגע עם הכדור, אבל את יצירת המגע עם הרגל של דוידזאדה יצר זהבי בעצם הקפיצה. משיח יכל להחליט שיש כאן משחק מסוכן של דוידזאדה (שבגללו זהבי נאלץ לקפוץ מעליו), אבל אני דווקא חושב שאי שריקה במצב הזה נכונה יותר.
לגבי "הגול" של ברדה, לא מבין איך יש למישהו סביר והגיוני בכלל ספק. זה בניגוד מוחלט לחוקת הכדורגל.

הכי מצחיק שברוב האתרים תיאור המשחק מתחיל ב" פסלו לב,ש שני שערים". כן, גם נבדל שנשרק, ואחריו השחקן שבנבדל כובש – זה שער פסול…

איציק 31 באוגוסט 2015

כנראה לא ראית את המהלך מהזוית הנכונה.

עידוקוליס ליפשיץ 31 באוגוסט 2015

וואו אני רואה שגררתי הרבה תגובות. קצת מתחרט שלא התחלתי את המשחק הזה קודם.

טוב, נתראה בפוסט הבא בעוד פרק של "גיל שלי רושם פשוט וברור על דברים שאינם פשוטים או ברורים". ;)

איציק 31 באוגוסט 2015

תבין גיל שאל זאת מהמתמטיקה. במתמטיקה יש כמה דרכים לגשת להוכחה, כאשר אף אחת מהן לא עובדת מוכיחים בכך שרושמים "קל להראות כי…" ואז רושמים את מה שרוצים להוכיח ;)

טל בן יהודה 31 באוגוסט 2015

טוב מאד.

אני מודה שקצת קשה לי כרגע להתרגל לזה שמכבי לא שולטים בכדור כמו תחת סוזה ופאקו. לא אהבתי לראות את הנתון שהופיע אי שם לקראת סוף המחצית הראשונה שבאר שבע עם מובילה באופן משמעותי בנתון הזה, כי התרגלתי שזה ההפך.

אבל, כפי שאתה מסביר, אלמד להתרגל למצב החדש. whatever works

yaron 31 באוגוסט 2015

לא מציע לך להתרגל כ"כ מהר כי אני בכלל לא בטוח שזה מה שיקרה. ראית משחקים נגד קבוצות אירופאיות עדיפות ומשחק חוץ נגד ב"ש כשהקבוצה עייפה. סביר להניח שנראה משהו הרבה יותר מאוזן ככל שהעונה תתקדם.

מאיר (חדש בשכונה) 31 באוגוסט 2015

ירון צודק. מכבי באו אתמול שפוכים ממאמץ פיזי ונפשי גדול מאוד למשחק שהיו מעדיפים שיהיה בהזדמנות אחרת. לעומתם באר שבע חיכו רק למשחק הזה, ומכבי היו האתגר שלהם. צפוי היה שכך יתנהל המשחק הספציפי הזה ויהיו עוד כמה כמוהו בחודשים הקרובים עד שיחזרו למסגרת אחת. עם כל זה, לא הרגשתי שבאר שבע מסוגלים להוציא יותר מתיקו. מקווה ומאמין שבשבועות שלא ישחקו באירופה ובוודאי מול הקבוצות שאינן מוגדרות גדולות יחזרו לכדורגל של פוזשן.

ג'נובי 31 באוגוסט 2015

אני חושב שאפשר לראות שמכבי עברה מכדורגל מבוסס שליטה בכדור לכזה שמבוסס על שליטה בשטחים במגרש. החזקת הכדור של באר שבע הייתה טובה מאד אתמול אבל הם לא הצליחו לתרגם אותה למצבים ממשיים. זה גם מסביר את הכללתו של בן בסט בהרכב בכמה משחקי מפתח ואת המשימות הטקטיות שהוטלו עליו.
בסופו של דבר מדובר במעבר עם המון היגיון לקבוצה שמכוונת לשחק גם מעמדת נחיתות באירופה וגם כפייבוריטית בליגה המקומית לסירוגין.

שגיא 31 באוגוסט 2015

וידאו גאוני. מצחיק אותי כל פעם מחדש.

כסיפוביץ 31 באוגוסט 2015

אוף טופיק [ לא ממש אוף]
לא יודע למה אבל הידיעה על מיכאל קלגנוב שעוזב את הארץ, גורמת לי לאחל כישלון חרוץ לכל ארגון\אדם\קבוצה ששואפת לייצג ארגון כושל אחר שקורא לעצמו מדינת ישראל.

בהצלחה לכל ספורטאי שלא מתכוון לייצג את מירי רגב ושות'

איציק 31 באוגוסט 2015

הידיעה על קלגנוב מאוד מצערת ומתארת יפה את מצבו של ספורטאי (שאינו כדורגלן וכדורסלן) במדינת ישראל; אני גם ממש לא סובל את מירי רגב, אך אפילו אני לא מבין איך אפשר לייחס את הכישלון בעיניינו למירי רגב. חבל להכניס אותה לעיניין, זה מוריד מערך הטיעונים.

כסיפוביץ 31 באוגוסט 2015

היא האושיה המייצגת את משרד התרבות והספורט
אין כאן שום עניין אישי.
בדיוק כמו שמשרד החינוך בראשותו של שר החינוך הוא האחראי הישיר כרגע על זה שהילד שלי ילמד עם עוד 38 ילדים בכיתה מחר.
אבל זה באמת אוף טופיק שחירפן לי את הפופיק על הבוקר במקביל לאוננות הלאומית בגלל החבורה הצהובה הקשורה לפוסט הנ"ל.

איציק 31 באוגוסט 2015

נכון, אבל מה שקרה איתו התחיל פחות או יותר מ-2008 והחמיר ב-4 החודשים האחרונים, אך בשום צורה לא קשור בה. היא תעשה הרבה נזק ללא קשר לקלגנוב. היא גם לא מייצגת את מה שקרה לפני X שנים. היתה לנו אז את לימור.

איציק 31 באוגוסט 2015

אתמול, כמה שעות לפני המשחק יצא לי לדבר עם אוהדי באר-שבע שאינם אוהדי כורסא כמוני. הם טענו שהכינו טיטולים במידות גדולות כי מצפים לשיחזור הגמר מהעונה שעברה. אז זה לא היה ככה ובאר-שבע בהחלט עמדה בכבוד למרות ההפסד. צריך לזכור שבאר-שבע הפסידה 1-0 קטן לאחת מ-32 הקבוצות של הצ'מפיונס ליג, אז בכבוד, לא נורא, פעם הינו חוטפים שביעיות מול כאלו…

בילבו באגינס 31 באוגוסט 2015

איציק מכבי לא ב32 הגדולות של אירופה אפילו לא קרוב. כי כל ה-20 באנגליה וספרד וה -18 בגרמניה ועוד איזה 14 באיטליה וכו.. טובות ממנה ככה שמכבי היא אולי ה -ה -70 באירופה . אני מקוה שאתה לא חושב שמכבי טובה יותר מווסט ברומיץ' .
בכל מקרה בש ומכבי הרבה מעל הרמה של הליגה. המשחק אתמול היה משחק אירופאי לכל דבר עם קצב גבוה וכדור שלא נשאר הרבה ברגל.
חבל לי שחיפה לא שם. אבל כמו שזה נראה ב"ש תפרק כל יריבה שהיא לא מכבי. יש לה עומק אדיר בהתקפה . והשלישיה ראדי אוגו הובאן היא הקישור האחורי הטוב ביותר בארץ או לפחות באותה רמה של אלברמן נוסא מיטרו. גם צמד הבלמים סוארז צדק לעניות דעתי משתווה לטיבי טבח .
ההבדל הגדול בין הקבוצות הוא זהבי . דרך אגב לא ברור למה מרציאנו עדיף על גורש? שוער מהליגה השניה בישראל לעומת שוער בקבוצה מובילה מליגת העל.
אני לא קונה את הדיבורים על הגנה נמוכה וסגירת האגפים בש הייתה יכולה להכניס עם קצת מזל 3 שערים בעיטות מרחוק זה אמנם סיכוי נמוך אבל עם מספיק בעיטות זה נכנס . אני גם לא ממליץ למכבי לתת לשחקני צ'לסי לבעוט בכזאת חופשיות מרחוק.

כסיפוביץ 31 באוגוסט 2015

מדויק ביותר
אישית אני מאמין שגם לערן זהבי תבוא הנפילה העונתית ובתקופת היובש שלו באר שבע צריכה להראות את היתרון שיש לה בקו הקדמי מול מכבי תל אביב

בנוסף הייתי דואג להעמיד מרכז שדה עוצמתי.
אלברמן בגילו לא סוחב עונה שלמה של ליגה ואלופות באותה רמה גבוהה שהוא מציג.

כל עוד באר שבע תשאר יציבה מול הקטנות יש לה סיכוי מצוין לקרוא תיגר על מכבי תל אביב.
לטעמי היא גם קבוצה עם סגל התקפי טוב יותר אך חסרון ברור בעמדת המאמן וההנהלה.

ומזל של מכבי שיש מי שדואג לשמור לורמוט על הכושר ולהעיף את אליניב ברדה לצבור חלודה :-)
מי אמר שגוטמן אדום?

yaron 31 באוגוסט 2015

לערן זהבי תבוא הנפילה, אבל סיכוי סביר שתחת המאמן החדש ועם הזמן לאחרים תבוא הקפיצה.
בן בסט הראה כבר אתמול שהוא מתחיל להבין את השיטה, החלוץ החדש, יצחקי, וורמוט, כולם שחקנים שעדיין לא ממש בעניינים עם פוטנציאל תרומה רציני.

איציק 31 באוגוסט 2015

בילבו, מזל שסיפרת לי, ואני כבר האמנתי שהם כאלו :-)

זיו 31 באוגוסט 2015

במחצית פתאום הופיע קדימון למשחקי הנבחרת – יום חמישי הקרוב ויום ראשון.
הלם !!!
מי בכלל זכר שיש נבחרת ויש כבר ביום חמישי משחק.
מוזר איך זה עבר כל כך בשקט מתחת לרדאר. איך לא היו עשרות כתבות על הזימונים וכו'
יכול להיות שהתבגרנו ?

כסיפוביץ 31 באוגוסט 2015

לא

ערן (המקורי) 31 באוגוסט 2015

אני מזהה אצל המאמן גמישות מחשבתית רבה ופרגמטיות. במובן הזה, מזכיר לי את סודה. ושונה מאד מפאקו. אני מעריך שאם נוסא, מיטרוביץ, (ואזולאי שעדיין אינו בכושר משחק) היו כשירים אתמול, היההיינו רואים עשוי להיו מערך שונה.

אני צופה שיהיו לא מעט שינויים והתאמות השנה בין משחק למשחק, בהתאם ליריבות:
1) קבוצת ברמת צ'לסי ופורטו: קבוצות חזקות בהרבה ממכבי, ולהן היערכות בדומה למשחקים מול באזל
2) קבוצות ישראליות חזקות שבאות לשחק התקפי כדי לנצח (באר שבע אתמול, ק"ש בחוץ, וקבוצות אחרות עם שאיפה לאירופה)
3) קבוצות ישראליות בינוניות וחלשות שבאות לשחק בונקר כדי לגנוב תיקו / שער מקרי

אזי 31 באוגוסט 2015

אני קורא את כל התגובות ונורא נורא חבל לי שלא לקחו איזו קבוצת ביקורת של פרשן, עיתונאי ו 200 אוהדים, שלא יספרו להם שראיקוביץ הוא השוער הטוב ביותר מאז בריאת העולם.
מעניין אותי איך הם היו מתיחסים אליו.

אני חושב שהרבה יותר מדי מהדעות על ראיקוביץ מבוססות על זה שכתבו לנו בעיתונים שהוא השוער הכי טוב בעולם לגילו.

מעניין אותי כמה היו אומרים עליו שהוא פזיז, שאי אפשר לסמוך עליך, שיש לו ביטחון גבוה מדי.
כמה יגידו שהוא עשה שטויות ברמה שלא מתאימה למכבי.
כמה יגידו שפשוט לא היתה לו הרבה עבודה כי ההגנה של מכבי ניקתה את כל האיומים.

מעניין…

בלייק 31 באוגוסט 2015

כמה היו אומרים אתמול על זהבי שהוא שחקן בשתי רמות מעל הליגה?

גיא זהר 31 באוגוסט 2015

הרבה. נתן גול ולבישול לאחד על אחד

בלייק 31 באוגוסט 2015

לפי זה יש כאן הרבה שחקנים בשתי רמות מעל הליגה…
זהבי היה בסדר, נגיחה אחרי תנועה נכונה, העמיד את ורמוט באחד על אחד, אבל חוץ מזה נראה עייף, לא לחץ את ההגנה ואיבד לא מעט כדורים. אבל אנחנו יודעים שהוא זהבי, אז אנחנו מבינים שהוא ברמה אחרת.

גיא זהר 31 באוגוסט 2015

מה זהבי עשה מול באזל חוץ מהגול והבישול לבן חיים . ולא שאני לא מסכים שכל הדיבור על השוער מוטה

בלייק 31 באוגוסט 2015

זהבי זה רק דוגמה.
הנה באה נוספת: אם היינו מסתמכים רק על המשחק אתמול אז היינו חושבים שבוזגלו לא שחקן.

אזי 31 באוגוסט 2015

על בסיס המשחק של אתמול זהבי הוא לא שתי רמות מעל שום דבר.
גם בן בסט שם כדור בקורה, אז הוא רמה מעל משהו?

אני לא אומר שהוא לא יוכיח שהוא שוער גדול.
אני אומר שמי שאומר שהוא שוער גדול על בסיס המשחק של אתמול, מתבסס המון על זה שאמרו לו לפני המשחק שהוא שוער גדול.

בלייק 31 באוגוסט 2015

אני מסכים איתך.
לוקחים בחשבון שהוא מאוד צעיר, שהוא הוכיח את עצמו בכל שלב בדרך (שוער מצטיין באליפות אירופה עד גיל 19, שוער מצטיין אליפות העולם עד גיל 20, קפטן בן 19 של הכוכב האדום ועוד כשחקן רכש של שתי עונות במועדון), שהוא נחת באמצע הלילה (של שבת), התאמן אימון אחד, ועדיין נראה כאילו יש לו ביטחון של שוער מנוסה ומבוגר (מסכים שלפעמים אתמול זה נראה מוגזם, במיוחד על רקע כל "התירוצים" שכתבתי).
הכוונה שלי עם זהבי, שאכן הבקיע ובישל, אבל גם נראה סחוט ואיבד לא מעט כדורים, היא שאנחנו לא יכולים להתעלם מהעבר, גם אם לא ראינו אותו, ואנחנו מסתמכים על מדדים אחרים.

גיל שלי 31 באוגוסט 2015

אני חושב שההשואה עם חואן פאבלו עושה עמו חסד גדול אף יותר, אבל בכל מקרה בעיני מדובר באמת השוער שנמצא מעל כל שוער אחר בארץ, למרות שבאמת קשה לקבוע את זה אחרי משחק אחד

אזי 31 באוגוסט 2015

הדבר היחיד שניתן להבין מאתמול הוא שהוא יותר סומך על עצמו מאשר חואן פאבלו.
הוא תופס כדורים במקום להדוף, הוא משתטח במקום לחכות שבלם ירחיק והוא יוצא לכדורי גובה במקום לקוות שהמצב יעלם מעצמו.
חואן פאבלו לקח מינימום סיכונים בתור שוער ונדמה שראיקוביץ' לוקח על עצמו את המקסימום.

אבל אי אפשר על סמך משחק אחד להבין שהוא באמת טוב כמו שהוא חושב שהוא טוב.
הוא פשוט סומך על עצמו, אז זה משפיע גם על אחרים וגורם להם לסמוך עליו גם.

גיל שלי 31 באוגוסט 2015

אוקי, בעיני הגדרת שוער טוב עכשיו

עופר כהן 31 באוגוסט 2015

לא מבין למה אומרים שב"ש הייתה יותר טובה, כי היא הגיעה ליותר מצבים?
בואו ננסה חוק: כל 10 יונים שנפגעו מבעיטה מזכות את הקבוצה בשער יתרון וכל 3 קרנות בפנדל, הולך?
הגישה צריכה לטעמי להיות הפוכה- קבוצה מגיעה ל-20 מצבים ולא מבקיעה? אז היא מראה חוסר יעילות, רשלנות, אימון וטכניקה לקויים.
מכבי לעומת זאת הבינה שהקישור של ב"ש עדיף, החזיקה פחות והייתה יותר יעילה- בדיוק מה שתצפה מקבוצה שמחזיקה פחות בכדור,
אז עכשיו, מי שיחקה (הוציאה לפועל את האסטרטגיה שלה) יותר טוב? מכבי.
אם להיות טלב"י לרגע- שב"ש ימשיכו להגיד שהם יותר טובים ואנחנו ניקח נקודות, אחלה תרחיש :)

שגיא 31 באוגוסט 2015

100+

גיא זהר 31 באוגוסט 2015

אני חושב שהיה פשוט קשה לעכל לרוב הצופים והסו קולד פרשנים שבאר שבע שלטה במגרש, עניין נדיר בשלוש השנים האחרונות. בתור אוהד באר שבע התגובה של בכר שבסך הכל מאמן טוב, לא מצאה חן בעיני בסוף המשחק ולא הפעם הראשונה

Comments closed