כמה מילים על השווי של מרסיאל

איך קובעים שווי?

הבה נניח רק לשם המשחק האינטלקטואלי, שהפוטנציאל של מרסיאל הוא להגיע לרמה של לואיס סוארז. לואיס סוארז נמכר לברצלונה בשנה שעברה במחיר של 80 מליון יורו, מרסיאל נמכר למנצ'סטר יונייטד בשווי של 50 מליון יורו פלוס רוחו השנה, למרות שדווקא אין סימנים לאינפלציה במחירי השחקנים השנה.

*

איך בדיוק אפשר לתמחר פוטנציאל של שחקן צעיר בן 19? לשם ההשוואה בלבד, ניקח שתי חברות, האחת פייסבוק שב2007 נחשבה לחברה צעירה אך מאוד מאוד מבטיחה, הבטחה ברמה של פוטנציאל להגעה לתחרות עם ענקית כמו גוגל, והשנייה תהיה גוגל.

בשנת 2007 פייסבוק גייסה סיבוב נוסף של הון (אפריל 2007) שבה מיקרוסופט רכשה כ1.6% מפייסבוק לפי שווי של 525 מליון דולר, שווי יפה מאוד בהתחשב בכך ששנה וחצי קודם פייסבוק גייסה לפי שווי של 100 מליון דולר בלבד.

גוגל בערך באותו זמן, היתה שווה כ149 מליארד דולר.

זה ההבדל בשווי בין חברה עם פוטנציאל אדיר, אך כזו שכבר ממשת אותו, ובין חברה צעירה בשלב של טרום ממוש הפוטנציאל.

אני מבין שבכדורגל זה אחרת.

טוב, אפשר להבין את זה אולי, הרי אין שום סכנה שמרסיאל יפצע, וברור לגמרי שהוא יהיה טוב כמו סוארס, למעשה מנצ'סטר יונייטד קבלו הנחה שכן יש להם יותר שנים להנות משירותיו.

אני רוצה למכור לוודוורד את היצירה של הבן שלי במחיר של תמונה של קדישמן.

 

אני בכלל עושה לכם טובה, אז שבו בשקט
מהומת הרכש (ב) פוסט מתגלגל

56 Comments

אריק האדום 1 בספטמבר 2015

העסקה הזו לא ברורה. וזה שזה מועדון כמו היונייטד הופך אתזה לפחות ברור אפילו.
לא מוצא דרך לעכל את זה.

ניינר / ווריור 1 בספטמבר 2015

כל העניין הזה תמוה לחלוטין. הלואי וגם אני הייתי יכול לעשות עסקים עם וודוורד ויונייטד

אריק 1 בספטמבר 2015

גיל אל תעלב. אבל זה מהגרועים שלך. דמגוגיה בגרוש.
הדיל מופרך זה ברור. אבל אני יכול להשוות אותו רק לשתי החתמות מהקיץ הזה: בנטקה וסטרלינג..עכשיו תבדוק שוב כמה הוא מופרך…

גיל שלי 1 בספטמבר 2015

אין לי בעיה שתשווה גם למחיר של בייל לדוגמה, גם לזה של בנטקה, ההשוואה היא בין שחקן צעיר עם פוטנציאל כלשהוא שעוד לא ממש כלום ממנו, לבין שחקן מבוגר שמימש כבר משהו מהפוטנציאל, ההשוואה לסוארס נועדה רק לשם ההמחשה, ומתוך הנחה פיקטיבית שלמרסיאל יש פוטנציאל שווה.

אריק 1 בספטמבר 2015

אבל המציאות היא לא כזאת שמוצאים איזה דיל ומשווים אליו יש אטמוספירה מסביב.
אם הוא יהיה רכישה טובה אף אחד לא יזכור כמה עלה. אז הוא עלה 12 מיליון יותר ממחיר השוק… אז מה?
אם יהיה נפילה, כולם ידברו על זה. זה לא דומה להשקעה בחברות. כשיונייטד/סיטי/צ'לסי מגיעות לשולחן המחיר עולה ב-20% אז פה הוא עלה ב-50%. לא כזה ביג דיל.

גיל שלי 1 בספטמבר 2015

אריק, עדיין צריך למצוא מנגנון נורמלי לקביעת שווי. אני כמובן לא חושב שסוארס צריך לעלות פי 500 משחקן צעיר בן 19 בעל פוטנציאל עצום, אך בכל זאת צריך למצוא משהו לוגי. למשל, אולי בכלל צריך להשוות את השווי של מרסיאל לזה של ראיקוביץ', עם פרמיה על כך שמדובר בחלוץ לעומת שוער?

אריק 1 בספטמבר 2015

אבל הבאת דוגמא של פי 500… מניח שההגיון אומר ששחקן שכבר הגיע לנבחרת צרפת בגיל 19 ומקבל ביקורות נהדרות מאנשי מקצוע שהוא יעלה לפחות 20 מיליון. אז אם אם הציור של הבן שווה 100 שח תקבל 250… יעלה לך יותר ליצור קשר :)

גיל שלי 1 בספטמבר 2015

אתה לא חושב שהוא ברמה של קדישמן?

אריק 1 בספטמבר 2015

לא צירפת דוגמא

גיל שלי 1 בספטמבר 2015

בצד הפוסט

אריק 1 בספטמבר 2015

קרובץ יש לו קו משלו.

ארז 1 בספטמבר 2015

גיל,
יש בציור צהוב וכחול אך רובו אדום.
אם לוקחים את האומן ומשווים לאביו, אפשר בהחלט לקרוא לזה אבולוציה. :)

איציק 1 בספטמבר 2015

:-(

גיל שלי 1 בספטמבר 2015

רואים שאתה לא מבין בציור, הרקע האדום נועד להדגיש את הדמות בכחול צהוב, כמו במציאות

אריאל גרייזס 1 בספטמבר 2015

עדיין מופרך לחלוטין. בנטקה חלוץ פריימרליג מוכח, שחקן באחת הנבחרות הטובות בעולם, ממוצע של 0.5 גול למשחק בפריימרליג. מכרו אותו ב-32 מיליון פאונד. סטרלינג הוא אנגלי, שזה חשוב מאוד למועדוני פריימרליג בזכות החוקים החדשים, יש לו ניסיון של שלוש שנים בפריימרליג, שיחק במונדיאל ונבחר לשחקן הצעיר הטוב בעולם. ועדיין כולם אומרים שהמחיר עליו מופקע.
מרסיאל הוא חלוץ בן 19, עם מספרים מצחיקים של גולים, יש לו משחק וחצי ברמות הגבוהות של אירופה , אין לו ניסיון בינלאומי ולמעשה – היתרון העיקרי שלו זה המהירות שלו, יתרון שיתבטל מאוד בשיטת המשחק של ואן חאל. והוא מגיע לקבוצה בלי אף חלוץ טבעי. מופרך זה קטן על זה

אריק 1 בספטמבר 2015

אז יש את אריאל גרייזס עם נסיון של שנים בכדורגל העולמי שאומר ככה ואז אני קורא שפיל נוויל שהתמודד עם מונאקו בשבועיים האחרונים שחושב שזה דיל מצויין. אני הולך עם פיל. ימים יגידו. מניח שיהיה רכישה טובה מקארול או די מריה.

אריאל גרייזס 1 בספטמבר 2015

גם אם מדובר במישהו שיהפוך לשחקן על, לשלם עליו מחיר יותר גבוה ממה שארסנל, למשל, שילמו על אלכסיס סאנצ'ז – שחקן מוכח ברמות הגבוהות, או אפילו יונייטד על די מאריה שנה שעברה – זה עדיין מופרך ברמות.
טוב, אם פיל נוויל אמר. הרי אין לו שום אינטרס. מי הוא לעומת עשרות אנשי כדורגל שמנידים בראשם בתדהמה הבוקר

אריק 1 בספטמבר 2015

נאלץ לחכות ולראות אני מניח…

יואב 1 בספטמבר 2015

העיקר שיש אקשן ביונייטד כדי שלאריאל לא יהיה משעמם(:

אריאל גרייזס 1 בספטמבר 2015

אני וכל העולם בערך, אבל בכיף.
וואי וואי, מה שאוהדי יונייטד עשו כששילמנו 35 על קארול, אני חושב שהם הרוויחו את היום הזה

יואב 1 בספטמבר 2015

לא הזיז לי שערה מהגבה. ליברפול מעסיקה אותי בדיוק פעמיים בשנה(:

אלעד 1 בספטמבר 2015

לבנטקה יש תקרת זכוכית שהתבררה בשנים האחרונות. חלוץ ליגה לא רע ולכן הלך לקבוצה לא רעה.
אף אח. מהגדולות לא הסתכלה לכיוונו. זה משפיע על המחיר

אריאל גרייזס 1 בספטמבר 2015

על סווארז שילמו 60 מיליון פאונד, שזה 80 מיליון יורו.

צור שפי 1 בספטמבר 2015

וודוורד – צייר לי כבשה.

אלכס 1 בספטמבר 2015

גדול צור,

משה 2 בספטמבר 2015

וודוורד-שלם לי כבשה.

איציק 1 בספטמבר 2015

גיל,
מסכים עם שתי הסתיגויות:
1. לגלייזרים אין בעייה של תקציב אז הם מוכנים להסתכן בסכום מופרח, כי אם זה יכשל זו אפילו לא מכה קלה בכנף.
2. אם לא היא את חוק שכר הצעירים, האם יש לך ספק שלברון היה מקבל חוצה מקסימום כפרשמן? הרי גם הוא היה פוטנציאל, כנראה יותר מוכח, אך הוא היה מייד מקבל שכר של קובי ושאק. הרי שם אף אחד לא היה מרים גבה. אז למה התדהמה פה?
במחירים בספורט אין הגיון. אם זהבי שווה מיליון יורו, גם הבן שלך ראוי למחיר של קדישמן, לפחות, והיתי הולך יותר לכיוון ואן-גוך או פיקאסו.

ג'וש 1 בספטמבר 2015

אני קונה את היצירה של הבן שלך. עדיפה על עוד כבשה של קדישמן…

מעולם לא נמכר שחקן בגיל הזה במחיר כזה. אלק ויכוח.
בבורסת המחירים של השחקנים יש לו שווי של 8 מיליון יורו. מנצסטר לחוצה מאוד- נניח זה עולה ל-20. אבל 50???

גל ד 1 בספטמבר 2015

אהבתי שצירפת יצירת אומנות כדוגמה. אם במהלך הזה אין הגיון, אז מה תגיד על שוק שבו יצירות שבעליהן (אוצרי מוזיאונים, לא דילטאנטים כמוני) תולים אותן על הצד בטעות שוות מאות אלפי ליש"ט?

edgecator 1 בספטמבר 2015

וודוורד לא אשם הפעם, הוא אפילו עשה עבודה טובה לאורך הקיץ. האשמה כולה על ואן חאל, שהואיל בטובו להחליט שהוא רוצה חלוץ (שהוא בעצם בכלל לא באמת חלוץ) יומיים לפני סגירת החלון, אחרי ההפסד לסוונזי, כשברור לכולם שהמועדון נואש במיוחד.

דורפן 1 בספטמבר 2015

הוא לא צריך להיות סוארז כדי שהדיל ישתלם. בגלל גילו גם אם הוא שחקן הרכב סביר (נניח רמת נאני) הדיל ישתלם.
אם הוא לגמרי לא בכוון זה באסט ענק.

הפאונד באמת היכה קצת ביורו – אבל בפאונדים הוא עלה כמו אנדי קרול.

לגבי מה עשה קודם? רוני הבקיע 17 שערים לפני שבא ליונייטד (אבל הצטיין בנבחרת), רונאלדו שלושה.

מציק לי שזו רכישה מאוחרת. בגלל אופיה יותר הגיוני שתהיה רכישה של תחילת הקיץ – עם מחשבה לטווח ארוך.

גיל שלי 1 בספטמבר 2015

שוק לא קובע מהו המחיר המשתלם, המחיר נקבע בהתאם לשוק. כאן כנראה אין באמת שוק.

עומרי 1 בספטמבר 2015

ההשקעה הספציפית של מייקרוסופט בפייסבוק היא דווקא דוגמא טובה בעד העסקה הנוכחית.

פייסבוק 2007 עבור מייקרוסופט היא לא פייסבוק עבור קרן הון סיכון. כך שניסיון להבין את ערכה הפנימי פספס את העניין. למיקרוסופט היה עשרות מיליארדים זמינים בקופה ושלל שאיפות אסטרטגיות לשיתופי פעולה עם פייסבוק (שרובם ככולם התפיידו). הציפייה לרווח ישיר על ההשקעה לא הייתה אפילו מקצת משיקוליה לדעתי.

יונייטד היא אולי הקבוצה העשירה באירופה של הפייר פליי. אז שילמה על שחקן 20 מיליון אירו יותר משווי השוק שלו (אם אבני הדרך ל-80 מיליון יתגשמו היא תהיה מאוד מרוצה דווקא). זה ממש לא ביג דיל. זה הרבה פחות מעלות השכר של ויין רוני לשנה.
זו גם עסקה עם דאונסייד נמוך בגלל גילו של השחקן והרזומה הנאה ביחס לגילו. סביר שערכו לא יירד מ25 מיליון אירו ב-4-5 השנים הקרובות אם לא ייפצע.

Guss 1 בספטמבר 2015

אבל יש כל מיני דרכים להעריך עלות, וממש לא ברור שזה "מופרך".
א. דרך אחת היא בהשוואה למחירי השוק הקיימים. זאת דרך בעייתית מאוד, כי שווי שוק לא נקבע בתנאים שווים. שחקן כשלעצמו יכול להיות שווה יותר או פחות משכרו בזמנים שונים בחלון העברות – לפי הלחץ שלו למצוא קבוצה, ולפי לחץ קבוצות שונות לרכוש שחקן. שחקנים הם גם סוג של "משאב מתכלה". אם נניח 3 חלוצים שמוצעים למכירה, בערך ברמה שווה. החלוץ הראשון ימכר, נניח ב-20 מיליון יורו. לאחר סגירת העסקה יהיו פחות חלוצים ברמה הזו למכירה, ולכן תיאורטית מחירם יעלה. החלוץ האחרון, זה שנשאר אחרון יהיה יקר מאוד. כך יכול שחקן "פחות טוב" לקבל תג מחיר מאוד גבוה. זה ביקוש והיצע שנה א' – שאומר שמה שמשנה את המחיר הוא לא ערך חיצוני (השווי המוחלט של השחקן) אלא תנאי השוק הספציפיים.
ב. דרך אחרת שמוזכרת פה היא מכירה עתידית. כלומר מה יהיה שווי השוק העתידי שלו. קבוצות קטנות ובינוניות (כמו מכבי תל אביב בדוגמת ריאקוביץ) שוקלות את השיקול הזה. הן מניחות שהשחקן אצלהן לזמן מוגבל, ולא איכפת להן לשלם מחיר יקר אם ישנו סיכוי טוב שימכרו אותו ברווח נאה. אפשר לראות פה חלק מהמגיבים שחושבים לפי ההגיון הזה (נניח, אוהדי ליברפול). אך מנצ'סטר יונייטד לא רוצה להיות שם. אני חושב שהיא שוקלת שווי גם לפי קריטריונים נוספים.
ג. הערכת שווי שלא מקבלת מספיק מקום היא הגדלת פוטנציאל הרווח הקבוצתי (לטווח קצר וארוך), כמו גם הגדלת שווי ערך הקבוצה. בואו נניח שהוא באמת שחקן מצוין כרגע, ועוד יגדל להיות שחקן מצוין. האם נעריך אותו רק לפי פוטנציאל המכירה שלו? ומה עם פוטנציאל צבירת הנקודות? הרי המיקום הפנימי בפרמייר ליג משנה מאוד, ומיקום גבוה יותר משמעו הרבה יותר כסף (על פי ההסכם החדש), מיליוני יורו. הדבר נכון גם לגבי עליית שלבים בצ'מפיונס. עכשיו, נכפיל את זה ב-5 שנים (לשם ההנחה) ונראה ששחקן מצוין, שעושה את ההבדל ומעניק ניצחונות, יכול להיות שווה הרבה כסף מבחינת הישגי הקבוצה. נוסיף לזה את ערך המותג של מנצ'סטר יונייטד (דרך מכירת מרצ'נדייז, מסעות שיווק, חסויות) ונגלה שלטווח ארוך, בהחלט יתכן שמדובר בעסקה סבירה מאוד, ואולי אפילו מוצלחת

אריאל גרייזס 1 בספטמבר 2015

אני מת על שלב המטא שבו בעצם הופכים כיוון ומסבירים לך איך זאת רכישה הגיונית ובעצם גאונית בכלל. זוכר את זה מיד ראשונה במקרה קארול, עם ההסברים איך ליברפול החליטה שהיא נותנת 15 מיליון פחות ממה שהיא תקבל על טורס ו-35 מיליון זה מה שיצא.
בתכלס, אין שום דרך רציונלית להסביר את הסכום ששולם עליו. זה בערך כמו לבחור את טים טיבו בסיבוב הראשון בדראפט. אפילו אם ייצא ממנו שחקן על (ואולי זה יקרה, לך תדע), עדיין היה אפשר לקבל אותו בהרבה פחות. נכון, זה לא מזיז לחשבון הבנק של מנצ'סטר, זה עדיין חסר הגיון לחלוטין ורק יביא בעתיד לכך שמועדונים יסחטו אותם יותר.
וזה לפני שאני מדבר על הלחץ שזה שם על הכתפיים של ילד בן 19 שצריך להצדיק תג מחיר כזה.
איך סימונס היה אומר – כל מועדון צריך להחזיק בן אדם שאחראי על קומון סנס ויעצור שטויות כאלו.

7even 1 בספטמבר 2015

או לבזבז בחירה ראשונה בדראפט על ג'מארקוס ראסל

Guss 1 בספטמבר 2015

זה לא שלב מטא ולא הופכים כיוון (אלא אם רק הקשבת לאלו שמסכימים איתך מלכתחילה).
זאת בהחלט לא רכישה גאונית, לפחות לא עדיין, כי את זה קובעים בדיעבד. השאלה היא אם זאת רכישה הגיונית – והתשובה היא: בהחלט לא לפני חודש, אבל אולי כן היום.
בתור אוהד מנצ'סטר אני מתוסכל מאוד מהחודש האחרון. ההתנהלות היתה מגוכחת. הרכישות של שניידרלין, דפאי, ושוויני היו נהדרות. נשארו 2 תפקידים לחזק לאחר מכן – חלוץ ובלם. ההתנהלות מול ריאל בפנטזיה להביא את ראמוס, והכשלון להביא בלם (בזמן שמתחרותיה של יונייטד בהחלט רכשו בלמים טובים) היו מצערים, אך לא נוראים. שנה שעברה מנצ'סטר ספגה מעט מאוד שערים, אחד יותר מארסנל ואחד פחות מהסיטי, ופער סביר של 8 שערים מצ'לסי. נכון שדה-חאה היה אחראי לא פחות לספיגה הנמוכה, אבל לא היתה הגנה זוועתית שחייבים לשפר בכל מחיר.
אך הכשלון להביא חלוץ היה באמת כשלון קשה. היה ברור שחייבים להשתפר, מנצ'סטר שנה שעברה הבקיעה 9 שערים פחות מארסנל, 14 פחות מצ'לסי, ו-21 שערים (!) פחות מהסיטי. ואז מתבחבשים עם פדרו, רק כדי שבסוף צ'לסי יגנבו אותו מתחת לאף (צעד לגיטימי לחלוטין). ואז מעלים שמות מגוכחים ולא רלוונטיים (בייל, מולר, ניימאר). הקיצר, התנהלות הפוכה מתחילת הקיץ. כל זה – התנהלות לא מקצועית.
אבל, כל זה גם לא רלוונטי לשאלה שעמדה בפני וודוורד ביום-יומיים האחרונים. חייבים חיזוק בעמדת החלוץ. יש באופציה חלוץ מבטיח. הסכום מופרך לכאורה. אך ללא החלוץ אין סיכוי להיאבק על תארים באנגליה, ובטח באירופה. ההימור בעצם אינו על מרסיאל עצמו, אלא על הצלת העונה (וכל שאר הרכש והסגל). אם וודוורד מאמין שהסגל יכול להתחרות על כל התארים עם חלוץ טוב, אז ההחלטה הגיונית – ביחס לנקודה הזמן בה היא הוחלטה (לאחר טעויות קודמות).

אריאל גרייזס 1 בספטמבר 2015

זה בערך כמו ההימור של ליברפול להביא את באלוטלי בשניה האחרונה של חלון ההעברות כי לא נשארה לה ברירה. אולי זה יעבוד, רוב הסיכויים שלא. הגיוני זה בטח לא

קורא 1 בספטמבר 2015

גיל, בתור מישהו שמתעסק הרבה עם חברות ציבוריות אתה רואה כמה הכסף זול. הכסף הזול הזה מגיע להרבה מקומות, גם למנצ'סטר יונייטד, והיום לרכוש שחקן במחיר הזה זה לא כמו לרכוש אותו ב-2008. באמת, יש בועה מטורפת בהמון מקומות וזה רק אחד מהם.

גיל שלי 1 בספטמבר 2015

מסכים, בגלל זה הבאתי את סוארז שנמכר בשנה שעברה ולא את רונאלדו למשל

איציק 1 בספטמבר 2015

גיל, אתה כל הזמן אומר שיש הרבה כסף זרוק שמחפש אפיק השקעה… הינה, מצאו, מה הבעייה? זו מנייה ספקולטיווית, אולי עוד תניב רווח יפה. מנצ'סטר שמו 80% על סולידיות ו-20% ספקולטיוי. נראה לי בסדר גמור.

shohat 1 בספטמבר 2015

בינתיים טריסטן תומפסון, שחקן ספסל בהחלט טוב, מסרב בתוקף לקבל הצעה של מעל 80 מיליון דולר (16 לעונה).

אשטון איטון מרוויח (אם המקור שקראתי אמין) 70 אלף דולר לעונה. על שיא העולם ב2012 קיבל מנייקי מענק של 750,000.

איציק 1 בספטמבר 2015

אם יש מפגרים שמשלמים אז הוא צודק.
ד.א. גם מענק של 750 אלף $ זה יפה מאוד. אם כל אחד יקח מהענק הזה כל כך הרבה, הוא לא יהיהכזה ענק.
כל התפוצצות השכר הזו מעבירה את הצעירים הללו על דעתם ואף אחד לא חושב להרגיע אותם. בסוף כמו כל בועה, זה יתפוצץ בפנים של אלו שמזלם לא יהיה כל כך טוב.

אריאל גרייזס 1 בספטמבר 2015

אם היה לי דולר על כל פעם ששמעתי מישהו אומר שהשכר לספורטאים זה בועה ובסוף זה יתפוצץ הייתי עשיר כמו הילד הצרפתי הזה. זה לא בועה ולא יתפוצץ. אם משלמים להם את זה, זה מה שהם שווים. מה לעשות, שחקני כדורסל מביאים כסף, את האולימפיאדה משדרים בארה"ב בשידור דחוי ואולי כל בן אדם 20 שם יודע מי זה אשטון איטון, וגם זה רק פעם בארבע שנים.

איציק 2 בספטמבר 2015

אריאל, אתה חסר סבלנות… כנראה עדיין צעיר. תהייה סבלני וזה יתפוצץ. אתה באמת מאמין שהכנסות ה-NBA ימשיכו לעלות לעד, להערכתי לא. הכדורגל גרעוני ובשלב כלשהו, גם אם כדורגל הינו רק מנוף להכנסות אחרות, הוא יצטרך להרגע. זה לא שיהיו משכורות רעב אבל הן יופחתו משמעותית.

אופיר 1 בספטמבר 2015

אני אגיד משהו שערורייתי, ומצדי שיאשימו אותי בקומוניזם: לא ברור לי עדיין איך אוהדים לא מתקוממים ומפסיקים לקנות מנויים (או לפחות מרצ'נדייז) עד שהמועדונים יורידו להם את מחירי הכרטיסים במקום לזרוק כסף על כל מיני no-names.

קירקגור 1 בספטמבר 2015

אפשר לקנות קדישמן היום יחסית בדי זול.

Kirma der faux 1 בספטמבר 2015

שיחת וידאו טראנס אטלנטית, יום שלישי בסביבות שמונה בערב:
– וואט דה פאק אד, וואט דה פאק?
– כן מר גלייזר, אני מצטער אדוני, אני יכול להסביר הכל.
– אני מקשיב אד.
– הסיפור עם ריאל היה לגמרי באשמתם, זה הם התחילו. אני רק רציתי ללמד אותם לקח, עניין של עיקרון. אף אחד לא מזיין את מנצ'סטר יונייטד. אבל לא חשבתי שהספרדים העצלנים האלה לא יצליחו להעביר את העסקה.
– אתה רוצה להגיד לי שעלית לי 20 מליון יורו ועוד כמה שיעלה להביא את קליסן אי מי שזה לא יהיה שהמנג'ר של שנה הבאה ירצה להביא, כי לימדת את ריאל מדריד לקח?
– כן אדוני, ואז הסיפור הזה עם הילד הצרפתי שהבאנו במקום ינוזאי, זה באמת היה מצחיק, פשוט לא שמתי לב שזה 36 מליון פאונד ולא 3.6…אתה יודע כל כך הרבה שעות במשרד, העיניים מתעייפות…
– אד, אתה רוצח אותי עכשיו, אתה רוצח אותי. ומה עם רויס, גרייזמן. מישהו שאני יכול למכור את החולצה שלו?
– אמממ, פשוט לא נשאר כסף אדוני…
– אד, אתה לובש צעיף צהוב ירוק עכשיו?
אני נשבע לך אד, אבא שלי עולה הלילה מהגיהנום וחונק אותך עם הצעיף הזה…

YG 2 בספטמבר 2015

אגב שווי שחקן- אנא תגובתך לדברים הבאים מתוך וואלה!

"פרטי חוזהו של בן ה-19 הגיעו לידי וואלה ספורט, ובמוקד:

ראיקוביץ' חתם במדי הצהובים לחמש עונות, עד קיץ 2020, כאשר השכר בארבע העונות הראשונות זהה, ובעונה החמישית יקפוץ מדרגה. שכר הבסיס של ראיקו בעונות הראשונות יעמוד על כ-2.4 מיליון שקל (כ-540 אלף יורו); אל בסיס זה יצטרפו מענקים על נקודות, אליפות וזכייה בגביע. גודל החוזה פר עונה יעמוד על כ-2.9 מיליון שקל, ובסך הכול, לחמש שנים (לאחר הקפיצה בשנה האחרונה ובתוספת מענקים): כ-15 מיליון שקל (3.4 מיליון יורו).
תלושים ()

כך שבעצם עסקת הבאת הילד מבלגרד לקרית שלום מסתכמת בכ-6.4 מיליון יורו; או אם תרצו – מעל ל-28 מיליון שקל – וזה בלי לשקלל את העובדה שאפילו המשכורת של חואן פאבלו לא תיחסך. כמובן, סביר להניח שבמכבי תל אביב בונים על כך שראיקוביץ' לא 'ישרוד' בקרית שלום את כל משך החוזה אלא יעבור למקום טוב יותר ויכניס לחשבון הבנק הצהוב סכום רב יותר.

28 מיליון שקל, סכום הגבוה מתקציבן השנתי של תשע קבוצות בליגת העל (לפי "גלובס" – רק מכבי תל אביב, מכבי חיפה, הפועל באר שבע, הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים נמצאות מעל הרף).
הזרים של מכבי ()

ראיקוביץ' כמובן לא יהיה המשתכר הבכיר במכבי תל אביב – המקום שייך בלעדית ובהפרש לערן זהבי. בין הזרים (ובהתחשב בהפרשי המיסוי, גם בכלל) הוא בהחלט בטופ. לשם השוואה, חוזהו של חואן פאבלו בעונה שעברה הורכב משכר בסיס של מיליון שקל, ותוספות של כ-800 אלף שקל"

גיל שלי 2 בספטמבר 2015

מה דורש פה תגובה? מסתבר שחואן פאבלו קיבל מעט מאוד כסף באופן יחסי, אך המאמן חשב שאינו נותן מספיק תפוקה כדי להבטיח לו שקט נפשי לקראת שלב הבתים של הצ'מפיונס ליג. לאור המשכורות של שאר שחקני מכבי, המשכורת של שוער ברמה גבוהה לא נראית לי מופרכת, הוא מקבל לא רק פחות מזהבי, אלא גם פחות מטל בן חיים לדוגמה, עב"ב, ורמוט ועוד.
בקיצור, דווקא במקרה זה, מכבי נראה שעשתה מהלך שתואם הגיון כלכלי.

YG 2 בספטמבר 2015

לא קלעת לנקודה- " 28 מיליון שקל, סכום הגבוה מתקציבן השנתי של תשע קבוצות בליגת העל ".?

גיל שלי 2 בספטמבר 2015

מה הקשר בין 28 מליון שקל על פני חמש שנים, ותקציב של קבוצות אחרות?

YG 3 בספטמבר 2015

תחרותיות.

בתור ילד כמו כולם אהבתי את מכביסל.
מתישהו באמצע שנות ה-80 קראתי ידיעה קצרה באחד העיתונים על כך שיש איזה כמה שחקנים במכבי שוויים כמו כל הליגה כולה.

שאלתי בתמימותי איפה התחרותיות? ומאז הפסקתי לגמרי לראות כדורסל ישראלי.

מכבירגל הופכת להיות מכביסל

גיל שלי 3 בספטמבר 2015

עוד מעט יעלה פוסט של טלבי, שם אפרט בדיוק את ההבדלים עם מכבי סל.

איתן 2 בספטמבר 2015

זהו מהיום לא משקיע בדירה להשקעה,אלה שם כסף על קניית כרטיסי שחקן מפרוספקטים בFM
:)
אפשר גם לעשות הרבה שחור בדרך: לפרטים נוספים יש לפנות לאבא של ניימאר.

Comments closed