הנקמה הטובה ביותר היא הנצחון

הנקמה הטובה ביותר היא הנצחון, מדובר על המטס, לא פוליטיקה

המטס מובילים 2:1 בסדרת הפליאוף מול הדודג'רס. הדודג'רס הם הקבוצה שמצוידת בשני הפיצ'רים הגדולים (והטובים ביותר חוץ מאריירטה בנשיונל ליג), קרשו וגרינקי. המטס ניצחו את קרשו במשחק הראשון, בזכות משחק מעולה של האייס המקומי דה גרום, והיו בעמדה טובה מאוד במשחק השני מול גרינקי. בתוך האינינג השביעי ביתרון 2:1, הדודג'רס חבטו חבטה חלשה לאינפילד. טחדה קיבל את הכדור עם הגב לבסיס השני, ניסה להסתובב כך שיוכל לפסול את צ'ייס אטלי, ואת החובט. צ'ייס אטלי החליט שהוא ליינבקר, ותיקל את טחדה בגב כדי לשבור את הדאבל פליי, ובדרך גם שבר לו את הרגל.

לאחר דקות של דיונים בריפליי, אטלי לא נפסל, הדודג'רס הצליחו לרשום ארבע ריצות באינינג, והמטס חזרו הביתה כעוסים, עם שורט סטופ שגמר את העונה בגבס.

*

הדודג'רס אולי מצוידים בקרשו וגרינקי שהם השילינג וג'ונסון של העידן הנוכחי (המקבילה של אריזונה) אך המטס מצוידים בארבעה פיצ'רים עם סטף מעולה, דה גרום, סינדגרד, הרווי ומטז. הם אמורים להיות המקבילה של אטלנטה בהיי דייס שלהם.

ניו יורק סערה לאחר המשחק הקודם, אטלי הפך לאיש השנוא ביותר בעיר, דייוויד רייט הבהיר שאטלי ידע איזה סיכון הוא לוקח, שכן הוא משחק בסיס שני. הרווי נשאר עמום לגבי האפשרות שיתקע באטלי כדור בגב במהירות של 100 מייל לשעה. הקהל הציף את סיטי פילד, הריע ארוכות לטחדה שיצא עם הגבס לסטנדינג אוביישן, וזעק בוז ענק, כאשר אטלי הוצג בספסל של הדודג'רס, בליווי קריאות אטלי מסריח ואנחנו רוצים את אטלי.

*

העניין הוא פשוט, אם היה מדובר בעונה הרגילה, תהיו בטוחים שהרווי היה תוקע פיץ' בשחקן הבסיס השני של הדודג'רס, גם אם אטלי היה נשאר על הספסל. אבל בפליאוף, יש דרך אחת לנקום, הדרך הזאת היא לנצח את המשחק.

המטס נקלעו לפיגור מוקדם של 3:0

הרווי התיצב לאחר האינינג השני, וההתקפה של המטס, זו שלא ידעה לרשום ריצות עד לאמצע העונה, שברה שיא מועדון בפליאוף עם 13 ריצות. המטס לקחו את המשחק היחיד שבו לא קרשו ולא גרינקי מגישים, ובקלות הנכונה. הרווי נדרש לחמישה אינינגים בלבד, קולון עלה בריליף, והמטס נקמו כמו שנקמה צריכה להיות.

*

הלילה מטז מגיש מול קרשו. לכל הפיצ'רים של המטס מדובר בפליאוף ראשון, וכולם עד עכשיו תפקדו כמצופה עם סטרייק אאוטס לרוב. מטז כבר הוכיח שיש לו יכולת להגיש משחקים גדולים ברמות הקודמות שלו, אבל היה פצוע רוב השנה. במשחקים בהם הגיש, מטז היה מצויין, במיוחד במשחקים מול הדודג'רס. קרשו עולה על מנוחה של שלושה ימים, הוא כבר רגיל לזה בפליאוף, אך המאזן הכללי שלו בפליאוף מאוד לא מרשים. הלילה מגיעה ההזדמנות של קרשו לשנות את הרזומה שלו בפליאוף, אך השאלה היא האם מטז יצליח להחזיק גם את הדודג'רס בלי יותר מדי ריצות במקביל. היתרון הענק של המטס בפליאוף הנוכחי הוא בעומק האדיר שלהם בפיצ'רים הפותחים, יתרון זה שיחק תפקיד מכריע במשחק 3, ונראה אם ינצח את הסדרה במשחק 4.

*

בקיצור, הנקמה הכי טובה היא הנצחון.

 

נו האדל - סיכום מחזור חמישי
לקראת בלגיה

20 Comments

ניינר / ווריור 13 באוקטובר 2015

כל התוצאות מאתמול נהדרות

אורן השני 13 באוקטובר 2015

שכחת לציין שאטלי הורחק לפני המשחק ע"י הליגה, ובצדק. אגב מי שהרחיק הוא ג'ו טורה, שהיה מאמן הדודג'רס בימי הפלייאוף הטובים של לפני כמה שנים (לפני כניסת הכסף הגדול).

בכל מקרה כבר איחלתי לך ואאחל לך שוב – שני ניצחונות למטס בסדרה :)

גיל שלי 13 באוקטובר 2015

אגב, בגלל שאטלי ערער על ההרחקה, ההרחקה אתמול לא היתה בתוקף, לכן יכול היה לשחק, אילו דון מטינגלי רצה לשחק באש. שניים כבר יש, אז אאחל לך משחק אדיר של קרשו, ושהריליף פיצ'רס שלכם יפסידו את המשחק.

אורן השני 13 באוקטובר 2015

אז כנראה שאני לא הייתי מעודכן.. אין ספק שהבולפן שלנו מסוכן, כנראה שיסחטו את קרשואו (ונקווה שגם את גריינקי) לפחות עד סוף השמיני אם יגישו היטב ונהיה בעמדת ניצחון / שיוויון

אריאל גרייזס 13 באוקטובר 2015

האמת שאטלי לא אשם פה אלא הליגה אשמה. מין דאבל סטנדרט כזה הם מפעילים עכשיו. אף אחד לא אמר שגלישה כזאת אסורה ואתה רואה אותה קורית מלא פעמים, כשהשחקן גולש בכלל לא לכיוון הבסיס אלא לשחקן בבסיס שני. ואתה שומע פרשנים משבחים את זה כפעולת בייסבול נכונה.
כמו שאחרי הפציעה של פוזי בזמנו אסרו על חסימת הצלחת על ידי הקאצר, גם פה הליגה צריכה להפסיק את זה ולאסור גלישה לרגליים של שחקן.

גיל 13 באוקטובר 2015

בייסבול הוא המשחק עם האתיקה הכי מסריחה.

עמית 13 באוקטובר 2015

אם קרשו רוצה להיזכר כאחד הגדולים באמת, זה הזמן שלו לקומפליט גיים על האפס

Amir A 13 באוקטובר 2015

אני מסתכל על הסדרה של הקאבס והקרדינלס ולא מאמין

אריאל גרייזס 13 באוקטובר 2015

מה זה היה שאתה הולך להיות חייב לי?
ומה יש פה לא להאמין? הקארדינלס ניצחו 100 משחקים השנה, הקאבס 96. זה הפרש מזערי. תוסיף לזה שלקאבס יש אס אמיתי ביד ושהם הגיעו עם מומנטום מאוד חזק לפלייאוף וההפרשים מצטמצמים לאפס

shohat 13 באוקטובר 2015

פלייאוף מאד מעניין. אחרי יותר מ-25 שנה בהן כמעט שלא עקבתי, המטס וה-cubs הצליחו לחבר אותי מחדש. וכאילו רק אתמול היה שם הרשייזר הרשע שבאופן אישי שם אז סוף לחלום השושלת של המטס. (עדיין לא ויתרתי על הקריירה החלומית שאמורה היתה להיות לדוק גודן).

בגלל הלו"ז יצא שבכלל ראיתי דווקא את המשחק בין יוסטון לקנזס סיטי. היה נהדר.

עידן. 13 באוקטובר 2015

הדרך שבה יוסטון הצליחו לבעוט בדלי ולחרב יתרון 6-2 בשמיני, הייתה מבאסת באותה מידה שהיא הייתה צפויה.

גיל שלי 13 באוקטובר 2015

זה היה פשוט נהדר לראות את זה קורה, כמובן שמאוד עזר לי שאני לא אוהד את יוסטון.
אני זוכר מסדרת הגמר שלהם מול הקרדינלס את הטייס שלקח אותם לסנט לואיס, הוא צחק על קלמנס ואמר לשחקנים אחרי שהמריאו – אם תסתכלו החוצה, תוכלו לראות את הכדור של פוהולס שמלווה אותנו.

אריאל גרייזס 13 באוקטובר 2015

הכדור של פוחולס היה על הקלוזר בראד לידג'. אח, היו ימים..

גיל שלי 13 באוקטובר 2015

נכון

הארכיון 14 באוקטובר 2015

אבל לידג' תקתק אליפות עם פילי ועשה רבוליישן

עופר ג. 13 באוקטובר 2015

ההשוואה של קרשו לשילינג או גונסון, היא לא מדוייקת בלשון המעטה. עד שהוא לא יוביל את קבוצת המיליונרים הזו לתואר או אפילו לסידרת הגמר הוא אפילו לא מתקרב לצמד הזה שלקח קבוצה בינונית כמו אריזונה לניצחון על היאנקיס המפחידים.
איפה קרשאו ואיפה משחק הגרב המדממת?.
בהחלט פלייאוף מרתק. שימשיך ככה.

תום 13 באוקטובר 2015

אריזונה שחטו את היאנקיז שחיטה לא כשרה במשחקים 1,2 ו–6. אלמלא הצ'וק-ג'וב של ריברה, היאנקיז היו מנצחים את את הסדרה עם הפרש ריצות כולל של 14-35 כנגדם.

אריאל גרייזס 14 באוקטובר 2015

זה מה שקורה כשקום קום שמונג הוא הקלוזר שלך

cookie-monster 15 באוקטובר 2015

אין לי הרבה מושג בבייסבול אבל נשמע שיש אקשן רציני בסדרה הזו

cookie-monster 15 באוקטובר 2015

וקראתי את כל הפוסט

Comments closed