ממשיכים להתקדם בתהליך

אני יצאתי מרוצה מהמשחק אתמול, ממש לא מזיז לי שגם אוהדי חיפה למשל יצאו מרוצים

אתמול אכן ראינו את השינוי, בטח בהשוואה למשחק מול צ'לסי. ההבדל הגדול הוא בכבוד המוגזם שלא ניתן לשחקני פורטו, וכן בפיק הבירכיים שנעלם משחקני מכבי, כולם.

פורטו באמת קבוצה ממש בינונית, בסך הכל קרעה את באזל בשמינית הצ'מפיונס בשנה שעברה, והביסה את באיירן מינכן בבית, לא הפסידה בבית כבר דורות, וקורעת קבוצות על בסיס קבוע. אסור להתבלבל מהניצחון שלה על צ'לסי, אך מה לעשות, מכבי עוד לא הגיעה לדרגת הבינוניות הזאת, ולמען האמת, הלוואי ונגיע בהמשך לדרגה אחת מתחת לבינוניות הזאת.

בכל מקרה, אתמול כן ראינו את מכבי ששיחקה מול באזל בבאזל, למען האמת, ראינו גירסה משופרת של הקבוצה ההיא. הדקות הראשונות לא היו מטווח של פורטו על שער מכבי. טל בן חיים הצליח להביא את עצמו לידי ביטוי בהתקפה, וגם חטף כדורים במחצית המגרש של פורטו, כדורים שהפכו למצבים, ולפריצה מאיימת במיוחד שיכולה היתה להוביל לשריקה לבעיטת עונשין מ11 מטרים באחוזים גבוהים (זו לא היתה הצגה, היה גליץ' מאחור עם מגע, הרבה שופטים לא היו שורקים, אך הרבה שופטים כן).

מהדקה העשרים עד לדקה השלושים, מכבי שיחקה בצורה מרשימה למדי, הניעה כדור בנגיעה, והגיעה למצבי בעיטה. אנשים אולי שוכחים, אבל מול באזל הגענו בערך לשלוש בעיטות למסגרת, וכאן מול קבוצה שהגיעה מוכנה יותר, ובעיקר שלא ספגה את השער הראשון, אכן לא הצלחנו להגיע לבעיטה מסוכנת למסגרת, אך בהחלט היינו במגרש.

*

כל זיוני המוח על הלא שייכים לרמה, על כך שאיקר קסיאס יכול היה להשאר בבית, זה באמת יפה כשרוצים ללגלג על מכבי. אבל, כמי שנמצא כבר שנים בבלומפילד, וחוזה במשחקים של מכבי מול רוב הקבוצות הישראליות, אני יכול לכתוב לכם בלב שלם, הפערים ברוב המשחקים של מכבי מול הקבוצות הישראליות הקטנות (דוגמת מכבי חיפה למשל), הרבה יותר חד צדדיים בהשוואה למה שראינו אתמול.

אז כן, ספגנו גול מהרמה לא מכוסה (טל בן חיים 2 לא הספיק להגיע לכסות את ההכנסה לרחבה), וגם גול ממתפרצת שהגיעה כתוצאה מאיבוד ריכוז (ונבדל גבולי) וכן מסירת עומק איומה של מיטרוביץ', אך לאורך כל המחצית השנייה, היינו במגרש, ונפלנו אמנם מפורטו, אך היינו שם.

זוהי ההתקדמות שרציתי לראות, מקבוצה שהגיעה ללונדון ולא הרגישה שווה בין שווים, לקבוצה שהגיעה לחוצה ולא מרוכזת מול דינאמו קייב, לקבוצה שהגיעה מרוכזת ומרגישה שייכת מול פורטו. וכן, זה שזה קרה עם שמונה שחקני שדה ישראליים, בתוספת שני זרים בינוניים, ושוער שיהיה מצוין וכבר עכשיו מתפקד בסדר גמור, מראה לי דווקא לא את הכשלון של קרויף בהבאת זרים איכותיים יותר, אלא שמכבי נמצאת בדרך הנכונה.

דור פרץ צובר נסיון קריטי ולא הולך לשום מקום. כך גם רוב שאר שחקני מכבי. אנחנו לא נגיע לצ'מפיונס ליג שלב הבתים בכל שנה, אך כשנגיע בפעם הבאה, לא נשקשק כמו שקרה לנו מול צ'לסי.

כל מה שצריך זה לראות את המשך ההתקדמות בשלושת המשחקים הנותרים, ומאחר ואני כבר מכיר את הקבוצה מספיק טוב, אני יודע שההתקדמות הזאת תגיע.

אז אוהדי שאר הקבוצות בארץ, תהנו ממה שאפשר, אין לכם הרבה זמן להתענג על כך.

 

אקס דינמו / שאול פליידר
אולי הפעם?

151 Comments

יובל 21 באוקטובר 2015

מכבי שיחקו סביר, אין לי ספק שאם בן חיים היה משחק בפורטו נגד מכבי השריקה לפנדל היתה מגיעה, אבל זה חלק משכר הלימוד.
בשביל לקבל כבוד מהשופטים צריכים שיכירו אותנו ונכון לעכשיו השופטים מכירים רק את קבוצת הכדורסל (אולי ).
זהבי לדעתי היה אנוכי מדי אתמול, כל כדור שהגיע אליו הוא בעט לעננים. רואים שהוא ממש רוצה אבל הוא צריך להיות יותר סבלני.
אני בעיקר מרוצה מכך שבינתיים אנחנו צולחים את המשחקים באירופה בלי נזק ממשי בליגה ובלי פצועים.

אזי 21 באוקטובר 2015

אכן, היתה התקדמות משמעותית.
למעשה, היתה כל כך התקדמות, שאני חושב שאם תראה את המשחק מול פורטו ותשים לידו את המשחק מול פתח תקווה, תגלה נתונים די דומים.

מכבי תל אביב מתקשה מאוד ביצירת בעיטות למסגרת.
מול פ"ת את שני השערים כבשנו ממצבים נייחים וגם אתמול הבעיטה היחידה למסגרת היתה בבעיטה חופשית וגם המון שערים השנה, בליגה ובאירופה, נכבשו מפריצה של טב"ח לרחבה, פריצה שהסתיימה בשריקה לפנדל.

משהו בהתקפה של מכבי לא עובד.
טב"ח לא עוצר עד שמישהו לוקח לו את הכדור, ורמוט נהנה להעביר שחקנים 30 מטר מהשער ולעשות כלום, מיכה הוא ילד נחמד. זהבי בכלל לא היה קיים אתמול, כשהיה קיים, בעיקר הרס.

אני קצת מרגיש שיוקאנוביץ' מאמן את הקבוצה כקבוצה, עמידה טקטית על המגרש ומי מכפה על מי ומתי עושים הגנה ומתי התקנה.
אבל יוקאנוביץ' לא עובד עם שחקנים בודדים. לא משפר את השחקנים בפועלות האישיות שלהם.

גיא זהר 21 באוקטובר 2015

+1. יפה שיש אוהד שפוי של מכבי. ועוד הערה לגבי דור פרץ,למיטב ידעתי החוזה שלו נגמר בסוף השנה, אם מכבי לא יזהרו מקרה מואנס דאבור יחזור על עצמו.

Funfun 21 באוקטובר 2015

טועה. הוא חתם על חוזה חדש

גיא זהר 21 באוקטובר 2015

כן. עוד שנתיים. טעות שלי.

אריאל גרייזס 21 באוקטובר 2015

אי אפשר להאשים אותי באהדה לאיזה קבוצה שמתחרה איתכם אבל נראה לי שההתקדמות שלך היא מדומינת. הייתם במגרש בחצי השני כי פורטו הבטיחה את הניצחון בחצי הראשון והורידה קצב בשני. גם בחלק הראשון כשמכבי תקפה, זה היה נראה עקר לגמרי. מול באזל לפחות הגעתם למצבים, פה לא היה מצב אמיתי אחד. את פתח תקווה בקושי ניצחתם בשבת ואתה חושב שאתם רק קצת פחות מפורטו? וואלה.

גיל שלי 21 באוקטובר 2015

איפה קראת קרובים לפורטו?

אריאל גרייזס 21 באוקטובר 2015

"הפערים ברוב המשחקים של מכבי מול הקבוצות הישראליות הקטנות (דוגמת מכבי חיפה למשל), הרבה יותר חד צדדיים בהשוואה למה שראינו אתמול" למשל. לאור העובדה שנראיתם בדיוק מכבי פתח תקווה לפני שלושה ימים, אין אלא להסיק שאתה חושב שאתם ממש קרובים לפורטו

גיל שלי 21 באוקטובר 2015

זה לא אומר שאנחנו קרובים לפורטו, זה אומר שאנחנו רחוקים מאוד מחיפה למשל

אריאל גרייזס 21 באוקטובר 2015

אני מבין את הצורך להתעלל באוהדי חיפה אבל לחשוב שאתם יותר קרובים לפורטו מאשר לחיפה זה מופרך באותה המידה. האם יש שחקן אחד במכבי שהיה מקבל מקום ברוסטר של פורטו, לא לדבר על לפתוח בהרכב? אני בספק. זה כמובן לא נכון לגבי אף קבוצה ישראלית ביחס למכבי.
לרדת על חיפה אחרי שלא הבקעתם גול בשלושה משחקים באירופה זה מפלטו של הנבל. אני לא חושב שההופעה של מכבי היא מביכה או משהו כזה, כי אין לי שום ציפיות מהם באירופה, הכדורגל הישראלי רחוק שנות אור מאירופה. אבל אל תטעה – אתם הרבה יותר כדורגל ישראלי מאשר אירופאי

-גיסנו- 21 באוקטובר 2015

אם "לרדת על חיפה אחרי שלא הבקעתם גול בשלושה משחקים באירופה זה מפלטו של הנבל", מה זה אומר על אוהדי חיפה והפועל בפוסט הזה?

גורביץ' 21 באוקטובר 2015

בוא נגיד שקריאף היה הרבה יותר קרוב לשים 1-0 נגדכם מאשר ה-0 הזדמנויות שהגעתם אליהם עד עכשיו באירופה. (ולא, בעיטה של זהבי מ-30 מטר לקסיאס אחרי עוד התחזות של אלברמן כדי לסחוט עבירה לא נקראת מצב מסוכן).
במכבי חיפה לפחות קיבלו את זה כמו גברים, סתמו את הפה ולא דיברו על איזשהיא התקדמות מדומה בקמפיין המביש ההוא, עד שלא תשימו גול במפעל הזה שנקרא ליגת אלופות עדיף לא להקניט אחרים..
אבל בוא נגיד שבתקופה חשוכה זו, הרבה זמן לא נהניתי מכדורגל כמו המשחקים שלכם באירופה, כיף גדול, ביג סמייל :)

גיל שלי 21 באוקטובר 2015

אם כך אז הכל טוב, מכבי עוזרת לכולנו להנות, גם לאוהדיה וגם לשונאיה, אולי ג'ורדי יקבל פרס ישראל השנה

ארז 21 באוקטובר 2015

רק אם טל ברודי יהיה בוועדה

Funfun 21 באוקטובר 2015

חחחח
זיכרון קצר של פרפר
עד עכשיו אלישע משוכנע שהיה קמפיין מדהים שפשוט היה חסר לכם גרוש ללירה
זוכר את הכתבות על האמבטיות קרח של גולסה גדיר ושותפים אחרים
נא לא לשכוח – אנחנו סיימנו חצי קמפיין ולא נסיים עם אפס נקודות ושערים גם אם נצטרך להשים את השרה מירי רגב בהתקפה!!!

גורביץ' 21 באוקטובר 2015

כמו שאמרתי לגיסנו באיזה פוסט קודם – נחיה ונראה אם לא תסיימו עם אפס..

-גיסנו- 21 באוקטובר 2015

עד שלא תצאו מהמקום האחרון במפעל הזה שנקרא "ליגת העל" עדיף באמת לא להקניט אחרים

עומר 21 באוקטובר 2015

אני חושב שלמכבי יש יותר בעיטות למסגרת בליגת האלופות, מאשר גולים של חיפה בליגת העל.

ילדיסקו 23 באוקטובר 2015

הרבה יותר

-גיסנו- 21 באוקטובר 2015

"פורטו באמת קבוצה ממש בינונית, בסך הכל קרעה את באזל בשמינית הצ'מפיונס בשנה שעברה, והביסה את באיירן מינכן בבית, לא הפסידה בבית כבר דורות, וקורעת קבוצות על בסיס קבוע. אסור להתבלבל מהניצחון שלה על צ'לסי, אך מה לעשות, מכבי עוד לא הגיעה לדרגת הבינוניות הזאת, ולמען האמת, הלוואי ונגיע בהמשך לדרגה אחת מתחת לבינוניות הזאת"

מהמשפט האחרון נובע בבירור שאנחנו לפחות שתי דרגות מתחת לפורטו אם לא יותר.

משה 21 באוקטובר 2015

גם אני לא אוהד אף קבוצה אבל כנראה שאני וגיל ראינו משחק שונה. פורטו יכלה לכבוש עוד 2-3 בשקט, עניין של הורדת רגל מהגז. דרך אגב גם קסיאס אמר שזה אחד המשחקים הקלים שהיו לו.
בנוגע להשוואה לחיפה של אלישע לוי, בספירה שלי (ייתכן ואני טועה מעט ) מכבי אחרי סיבוב אחד ספגה כמו חיפה בכל המפעל, בטור הזכות לשתיהן יש אפס.

4 קל 22 באוקטובר 2015

קסיאס לא אמר את זה, יעקבי שאל אותו אם זה המשחק הכי קל שהיה לו בקריירה וקסיאס ענה שהקבוצה שיחקה הגנה טובה ולכן לא נדרש להרבה הצלות, יעקבי העדיף לתרגם את זה לעברית כאילו שקסיאס אמר בעצמו שזה המשחק הקל שהיה לו בקריירה.

אזי 21 באוקטובר 2015

ההתקדמות היא לא מדומיינת. היה הבדל גדול בין שני המשחקים הראשונים למשחק הזה.
מה שכן, גם התקדמות ממינוס 200 למינוס 100 היא התקדמות.

אנחנו לא ברמות האלה.

שלו 21 באוקטובר 2015

בקצב הזה דור פרץ לא יהיה כאן עוד הרבה זמן,
היה נעים לראות את דור מיכה, אולי הוא סופסוף יתחיל את העונה לפני פברואר.
אפילו עמב"ה הצליח לבלבל אותי, ולתת תחושה שזה יכול להיות שהוא שחקן לרמות הללו (של מכבי) וצריך רק לסדר לו את הקופסה.
משך את תשומת לבי שבעשר דקות האחרונות היו לא מעט שחקנים בלי כוח.
אז כשאוהדי הקבוצות האחרות טוענים (ובצדק) שההבדל בין מכבי לליגה זה הכושר הגופני,
תחשבו איזה פער יש בין הקבוצות שלכם לאירופה אם מול מכבי הקבוצות נופלות מהרגליים בדקה ה 70.

להמשך
נראה לי ששלושה בלמים זה מספיק לחלוטין לליגה שלנו, ואפשר להציב הרכבים עם שני קשרים אחוריים וחמישה שחקנים עם אוריינטציה התקפית. (שני שחקני אגף ועוד שלושה קישור והתקפה).
כי נראה לי שמה שיחכה כאן בבית אלו מערכי הגנה לתפארת הפועל יהוד. (שזה בסדר גמור).
דבר אחד ברור לי, הפער בין מכבי לכל השאר ממשיך לגדול.
עם נוסא וראדוניץ' בריאים, מיטרוביץ' וקרלוס בכושר תהיה יופי של עונה.

גיא זהר 21 באוקטובר 2015

הפער ממשיך לגדול כי הקבוצות שמסורתית היו גדולות הולכות אחורה ולא בגלל ששמו שער ברזל בקריית שלום וגי'.פי.אס על השחקנים.

-גיסנו- 21 באוקטובר 2015

אז אתה בעצם אומר שכל זמן שמכבי חיפה והפועל ת"א במצב קשה, ההתקדמות של ב"ש וק"ש לא שווה כלום, שהן לא מתקרבות בכלל למכבי ת"א ושבעצם אין להן סיכוי?

גיא זהר 21 באוקטובר 2015

קריית שמונה לא התקדמה בכלום מאז עונת האליפות שלה שגם בה נכנסה לוואקום שהשאירו הגדולות. באר שבע בהחלט התקדמה אחרי שהתקציב שלה גדל. מבחינה ניהולית המצב בבאר שבע לא משהו. בעיניי בהמון דברים מכבי רחוקים מאוד מבחינת מעטפת מקבוצה אירופאית בינונית, למשל מחלקת סקאוט (ברור שמכבי לא מתחרה עם קבוצות כמו באזל או פורטו אבל לפחות שיהיה משהו מינימאלי). אבל בסדר כולנו מקנאים ומתוסכלים.

גיא זהר 21 באוקטובר 2015

ועוד דבר. לא כל כך הבנתי את ההתנהגות של מכבי בשאלת האבוקות. מצד אחד העבירו צילומים שעזרו במעצר האוהדים שזה סבבה ומצד שני אדון ביין הפעיל שתדלנות על מנת שישחררו אותם (למה?)

גיסנו 21 באוקטובר 2015

כי להביא אשמים זה מהלך פוליטי טוב, לתת להם להתקע בכלא במדינה זרה (כל עוד לא פגעו במישהו פיזית ואז זה סיפור אחר) זה סיפור אחר לגמרי.

ניינר / ווריור 21 באוקטובר 2015

היו כמה רגעים טובים מאד של מכבי במשחק. עם זאת אני לא מבין איך אתם רוצים להגיע לאנשהו עם שני הטבחי"ם:
אחד עגלה שרק עושה חורים איומים בהגנה, איטי להחריד ובכלל שחקן די גמור
השני חסר שכל לחלוטין שתוכל לסמוך עליו שתמיד ייקח החלטה רעה, שגוייה, אופצייה פחות טובה. צריך מינימום שכל על מנת לשחק באלופות ולבחור הזה אין אפילו קמצוץ ממנו
חוץ מזה הכל אחלה

רועי 21 באוקטובר 2015

מה האלטרנטיבות להם ? איזה ישראלים טובים מהם יש בעמדות האלה שלא משחקים במכבי ?

אדם 21 באוקטובר 2015

מליקסון, בוזגלו, רפאלוב, אצילי ואפילו אצלכם יש אחד, ריקן. לא ברור איך טב״ח הטיפש הזה עדיין משחק, הוא שחקן של בלאגן מדקה 70, לא יותר

רועי 21 באוקטובר 2015

רפאלוב הוא לא אלטרנטיבה כי הוא לא יחזור לארץ.
מליקסון ובוזגלו ? נו באמת.
אצילי נתן משחק אחד טוב בבית"ר נגד סכנין כבר הפכו אותו למשיח (לא אומר שהוא לא יהיה שחקן טוב בעתיד, כרגע הוא לא טוב יותר מבן חיים).
ומה לגבי טל בן חיים הבלם ? מה האלטרנטיבות ? שיר צדק ?

גיא זהר 21 באוקטובר 2015

למיטב הבנתי ג'ורדי רצה את מליקסון, רק שלא רצה לתת לו חוזה ארוך טווח וגם העניין הרגשי הכריע לטובת ב"ש

רועי 21 באוקטובר 2015

ג'ורדי גם רצה את בן בסט :)

גיל שלי 21 באוקטובר 2015

היו מי שטענו שחיפה חטפו לנו את שכטר, אם כי אני מתקשה להאמין

אדם 21 באוקטובר 2015

אצילי לא משיח, אצילי משחק עם שכל ולוקח החלטות נכונות. הוא עוד לא בשל אבל שנה במכבי תהפוך אותו, לדעתי, לשחקן מעולה. טב״ח לא יהיה שחקן מעולה והוא בעיקר יזיק, כשאתה לא יודע להחליט אתה נטל לא משנה כמה מוכשר אתה.
אני באמת לא חושב שעל השאר יש ויכוח, מליקסון גם מוכשר לפחות כמוהו וגם אין לו ריק מוחלט בין האזניים.

רומן 21 באוקטובר 2015

אם היתי פסיכולוג בטח הייתי מסיק משהו מההשתלחות שלך בשאר הקבוצות בארץ.
אבל לענייננו, לא ראיתי את המשחק, ראיתי כדורגל אמיתי, אבל תגיד לי בבקשה איך אפשר להיות מרוצה מ3 הפסדים ו0 גולים? באמת כל כך הרבה קישקושים על דרך שמרך, כדורגל משחק נורא נורא פשוט מי שמבקיע יותר מנצח.
חוץ מזה שזה א.ב שקבוצות עדיפות נותנות לנמושות כמו מכבי תא בכוונה להחזיק קצת בכדור ולפתח משחק, כדי למנוע בונקר הרואי וליצור שטחים, אז תמיד נוצר הרושם המוטעה שעשיתם משהו טוב. שורה תחתונה בכדורגל יש לכם 0 נקודות ו0 שערים ואתם רק בחצי דרך..

-גיסנו- 21 באוקטובר 2015

נותן ניתוח של משחק בלי לראות אותו בכלל, יותר שלמה שרף ממה שחשבתי

רומן 21 באוקטובר 2015

מה אתה מבלבל? אמרתי שלא ראיתי ולא ניתחתי כלום, רק אמרתי שיש קשקושים ויש תוצאות, ובתוצאות אתם מביכים. וזה עובדה ידועה שקבוצות גדולות פותחות בכוונה את המשחק ונותנות לנמושות להחזיק בכדור.

יידישקייט 22 באוקטובר 2015

יש לך דוגמאות קונקרטיות?

איתן מסוארי 21 באוקטובר 2015

ללא ספק, יוקאנוביץ' את שלו עושה. עמידה נכונה. פערי כושר גופני מול אירופה מצטמצמים. הכנה מנטלית טובה. אבל בלי שום קשר למכבי תל אביב, הישראלים לא מספיק טובים. בגול השני אבובקר מצליח להשחיל בישול כששלושה שחקנים עליו (רוצה כזה שחקן במכבי? תכין 10+ מליון יורו.). הוא מוסר לשחקן שמשאיר עשן לשומר שלו… ההבדל בין שחקן הגנה שמצליח להדביק את הספרינט של ברהמי לבין טיבי(זה היה הוא ?) הוא בערך 15 מליון יורו (או איתור כישרון מתאים ואימון נכון מגיל 12 בישראל – וגם אז זה הופך ל 15 מליון יורו).
כשפורטו תגיע לארץ אחרי שהבטיחה את מקומה בשלב הבא ותשחק בהילוך ראשון (לעומת ההילוך השני אתמול) – יהיה סיכוי טוב. אבל זה לא אומר שהפערים הצטמצמו.
הביקורת היא על הכדורגל הישראלי ולא על מכבי תל אביב. אין כאן בדל של שמחה לאיד. יש כאן הבנה של מציאות עגומה.
אני לא מצרכני סרטוני עריפת הראשים של דאעש – כי אני סמוך ובטוח שברוס ויליס לא יציל את הקורבן ברגע האחרון. וזאת הסיבה שאת המחצית השניה לא טרחתי אפילו לראות.

משה 21 באוקטובר 2015

פורטו נגד מכבי במשחק הבא, היא עדיין לא הבטיחה עליה.

איתן מסוארי 21 באוקטובר 2015

אז צ'לסי

גיא זהר 21 באוקטובר 2015

לצערך, אם לא תפתיעו את דינמו, גם צ'לסי לא תבטיח עליה.

איתן מסוארי 21 באוקטובר 2015

אני אדום, אז זה לא ממש "לצערי" :-)… אבל המסר הוא שמקרה ה – 3:0 של חיפה על יונייטד יכול לחזור (אם בכלל) רק מול קבוצה שכבר הבטיחה עליה.

ארז 21 באוקטובר 2015

הפועל שמה 3:0 לבנפיקה בהרכב מלא. מסוארי, בטוח שאתה אדום?…

איתן מסוארי 21 באוקטובר 2015

נראה לי שכמה עניינים התבלגנו…
הפועל הליגת האלופות נתנה אחלה הופעה לשמחת כולנו.
מה שמכבי תעשה, זה עניינה.

משה 21 באוקטובר 2015

צ'לסי אחרי פורטו, אין סיכוי שהם יבטיחו עליה עד אז, יש להם פחות נקודות מקייב ופורטו כרגע.

גורביץ' 21 באוקטובר 2015

מסכים,
הפער נובע מזרים בסקאלות אחרות של איכות – פאק של ג'ורדי שהוא לא חימש את מכבי בכמה שחקני על לקראת ליגת אלופות, הוא גם היה מחזיר את ההשקעה בקלות יחסית על כל נקודה שהוא היה מוציא.
ועדיין – יש למכבי עוד סיכוי טוב לעשות משהו בקמפיין הזה, שלושה משחקים זה הרבה

דרור בר-נור 21 באוקטובר 2015

איזה שחקני על היו פנוים וגם מוכנים לעבור לשחק בישראל?

ארז 21 באוקטובר 2015

לא מתאימה לך המגננה הפולנית הזאת, גיל.
מעניין מה אוהדי מכבי שתוקפים את פרנקו על משקפיים ורודים יגידו על הטור הזה.
מבחינת כדורגל, חיפה לא התבזתה בקמפיין ה-ס-ס-ס, ולמרות זאת אנימניח שאין צורך להזכיר לך כיצד אוהדי מכבי התייחסו לדברים של אלישע לוי ושל אוהדי חיפה בהקשר הזה (שהיו דומים מאוד לדברים שכתבת כאן).

כמי שקצת עוקב אחרי הליגה הפורטוגלית (אני אוהד של בנפיקה דווקא), התחושה היא שפורטו לא הגיעה דרוכה ולא באמת לקחה את מכבי ברצינות. האצטדיון היה הרבה פחות ביתי מהסטנדרט שם במשחקים גדולים/ליגת אלופות (30% ממנו היה ריק) והאינטנסיביות של המשחק הייתה פחותה מהרגיל, בוודאי מהרגע שהניצחון הובטח על סף המחצית.
ראיתי אצל אחד הכתבים מוואלה ששוחח עם עיתונאים מקומיים עדות לזלזול ולעובדה שפורטו לא בדיוק התאבדה על המשחק הזה אלא עשתה זאת בקלילות. לצד האירועים שאתה בוחר להזכיר, אני מזכיר לך, למשל, חצי דקה במחצית השנייה שבה כדור נדבק לקורה ועוד כדור נבעט מ-3 מטר מול שער ריק מעל המשקוף.
אני חושב שבשלב הזה אפשר לצפות ממכבי לכדורגל טוב יותר.

בסיטואציה הנוכחית של מכבי ושל שאר הקבוצות בישראל (בסייג קל ביחס לב"ש), להתנחם ביחסי הכוחות בין מכבי לבין שאר הליגה זה אפשרי אבל לא ממש רציני בעיניי.

יונתן 21 באוקטובר 2015

בינתיים בחצי הדרך המאזן הוא 0 שערים בזכות ו 8 בחובה שזה סך כל הגולים שחיפה קיבלה בקמפיין ה 000 שלה. אתם עוד תגרמו לקמפיין ההוא להראות מוצלח.

רועי 21 באוקטובר 2015

לא מבין את ההתרגשות ממה אחרים אומרים, עד השנה היה להם את ה"כן אבל לצ'מפיונס עוד לא עליתם" האלמותי.
אז עכשיו יש להם להיאחז בשלב בתים לא מוצלח.

גיל שלי 21 באוקטובר 2015

חכה, שלב הבתים עוד לא נגמר, והוא יהיה מוצלח בסיכום, מוצלח יחסית כמובן

יניב פרנקו 21 באוקטובר 2015

מפתיע אותי שלא התייחסת לערן זהבי.
האיש סחוט. הוא כבר שנתיים משחק רצוף בכל המסגרות האפשריות .

גיל שלי 21 באוקטובר 2015

מסכים, האיש סחוט, רואים את זה. זה המקום להודות לגוטמן על כך שחסך לו שני משחקים בנובמבר, הגיע הזמן שגם יוקאנוביץ' ייתן לו לנוח קצת בליגה.

יניב פרנקו 21 באוקטובר 2015

זה חלק מתהליך הצמיחה והדרך שאתם מדברים (בלי ציניות) – מכבי צריכה להראות שהיא יכולה לעשות רוטציה גם בעמדה שלו.
לא כדאי להוכיח משהו למישהו – אבל להמשיך להעמיס עליו ככה זה מתכון מסוכן (פציעות, יכולת וכיוצ"ב).

גיל שלי 21 באוקטובר 2015

לגמרי, אגב יוקאנוביץ' אמר במסיבת העיתונאים שהוא צריך לתת לו קצת מנוחה, מאמין שנראה את זה.

תורג׳י 21 באוקטובר 2015

זהבי היה צריך לנוח נגד עכו ובלגיה.
עכשיו זה בעיה כי יש חודש קשה מאוד.
אולי ההתאחדות תסדר מנוחה.

אדם 21 באוקטובר 2015

זהבי היה צריך למל נגד בלגיה? למה? זה לא שלא היה סיכוי בכלל להגיע לפלייאוף. כרגיל מאוהדי מכבי, אני ואפסי עוד

תורג׳י 22 באוקטובר 2015

ברגע שהפסדת נגד קפריסין, הקמפיין היה גמור.

אזי 21 באוקטובר 2015

כבר כשראיתי אותו לא מסוגל לזוז ברבע שעה האחרונה נגד קייב, חשבתי שהוא לא צריך לשחק נגד עכו.
עכשיו זה נכון עוד יותר.

בפועל, אני לא אופתע אם הוא ישחק 90 דקות גם בגביע הטוטו מול בני יהודה.

רומן 21 באוקטובר 2015

רגע הוא יודע לזוז?

matipool 21 באוקטובר 2015

כן , אבל רק בתקופות שהוא אוכל בשר ולא חומוס או פלאפל .

יואב 21 באוקטובר 2015

מאטיפול,
קרעת אותי. ביג לייק. ואל תשכח את הסביח((((((:

רומן 21 באוקטובר 2015

בינתיים 0 שערים לפיצ'צ'ו מפאלרמו.
אירופה כמרקחה.

יואב 21 באוקטובר 2015

זה בגלל הסביח!!!!!
אמסור לו לאכול רק בשר אדום.
אגב, באזל היתה כמרקחה. והיא אפילו טובה יותר מקייב האגדתית ששיחקה את הכדורגל המרהיב בהיסטוריה.
אבל זה הכל גזענות כי הרי אתם הכי טובים בעולם. בטח לזהבי היתה פרוטקציה על יבגני בנערים.

יואב 21 באוקטובר 2015

בנתיים אתה נועל את הטבלה עם תקציב של שמונים מיליון שקל שבטח יגדל בינואר. שחר בזון…

רומן 22 באוקטובר 2015

לא יודע מי זה יבגני, אבל אחד אנדריי בא לפה לפני שבועיים, נתן ספרינט אחד, השאיר את כל אוכלי הסביח מאחור, שם את הכדור בפינה והלך לנוח. באזל קבוצה חלשה אל תשלה את עצמך, וויקטוריה זה בכלל שם של מלכת אנגליה.
עזוב את הכדורגל, תמשיך לספור כסף של אחרים, בזה אתם מצטיינים פה.

רומן 22 באוקטובר 2015

בנתיים רוסיה ביורו, אוקראינה בדרך, וישראל בקזינו

יידישקייט 22 באוקטובר 2015

ואיפה אתה?

רומן 22 באוקטובר 2015

בעבודה, שובר את הראש מול המחשב

יואב 22 באוקטובר 2015

ידעתי, זה הסביח!
יבגני זה שם גנרי לכדורגלן מופלא במעלות תרשיחא שבטח הופלה לרעה.
ועם כל הרוח והצילצולים אדון רומן הכדורגלן המבוזבז, רוסיה ואוקראינה האדירות בגודל, לא ממש איימו על הכדורגל העולמי מעולם. שיתרכזו בשח.
אגב, איך הסביח בחיפה? נראה לי שקוזניצוב היה מכור לו.

יידישקייט 22 באוקטובר 2015

נראה לי שהמקבילה שלך בקולחוז ההומופובי אותו אתה מרומם כלכך היה משתין קוביות קרח בסיביר אם היה לו את מוסר העבודה שלך לא? מגיב לבלוגרים על חשבון זמן עבודה. דיוס מיו….

רומן 22 באוקטובר 2015

בריה"מ זכתה פעם אחת ביורו, 3 פעמים בפסידה בגמר ופעם אחת בחצי הגמר, רוסיה הגיעה גם פעם אחת לחצי הגמר.
ברית המועצות הגיעה פעם אחת לחצי גמר המונדיאל, עוד 3 פעמים לרבע הגמר, אוקראינה גם הגיעה עצמאית לרבע הגמר.
זה ככה שיעור היסטורי..
והנה תרגום של רברור מצוטט בעיתון אוקראיני "זהבי? לא היה לו מקום בסגל המצומצם שלנו" , מה שמעניין זה שדינמו מעוניינת דווקא בטב"ח שאני כבר כמה שנים טוען שהוא השחקן מספר 1 בארץ.
בכל אופן בהצלחה נגד פורטו.

רומן 22 באוקטובר 2015

ואדון יידישקט, למרות שעכשיו בארץ עוסקים בלשכתב את ההיסטוריה, אבל אם לא ה"קולחוז ההומופובי", לא היתה בכלל נולד.

יואב 22 באוקטובר 2015

רומן, הוא לא(טבח). הלוואי והיה משפר עוד אספקטים במשחק שלו. אבל כן, הוא מהיר.

רומן 22 באוקטובר 2015

יואב, אם הפרסומים נכונים(זה פורסם גם לפני שנה) דינמו קייב מעוניינת בו וזה אומר המון, זאת קבוצה שבוחרת את הזרים שלה בפינצטה.
הוא שחקן אדיר, שמשום מה מזלזלים בו פה, לא אשכח איך במחצית השניה מול קפריסין במשחק הראשון, פשוט הפסיקו למסור לו, בכוונה, כי הם מגעילים וקנאים שיגע אותי גם שהפרשנים לא ראו את זה.

יואב 22 באוקטובר 2015

אבל מה עם קבלת ההחלטות? היא לא טובה. אם עסקה כזאת תבשיל, נוכל לדון בה.

דור 21 באוקטובר 2015

העלייה של מכבי הייתה הירואית בפני עצמה, ההתמודדות ברמות האלה היא בונוס, היעדר הביתיות יפגע בנו קשה בקמפיין. יכול להיות שהיה עדיף אירופית, אבל באמת שהעיקר הוא שהשחקנים מתמודדים עם עומס כזה של משחקים. בל נשכח שמכבי פצועה וחבולה. לגבי ההשוואות לקמפיין של אלישע – זה נחמד להתנצחויות בין אוהדי הקבוצות, אבל אין להשוואה הזו ערך מבחינת כדורגל. ולא, הקבוצה של אלישע לא הייתה טובה ממכבי הנוכחית. דרך אגב, את הכסף סופרים במדרגות.

גיא זהר 21 באוקטובר 2015

מה זה היעדר ביתיות. הבעלים שלך בחר לשחק בסמי בורקס. יכל להישאר בבלומפילד.

נולי 21 באוקטובר 2015

וגם אם הקמפיין של מכבי בצ'מפיונס עד כה מבאס או חלילה מבייש – ולדעתי הוא לא זה ולא זה – עדיף להתבאס מהפסדים בצ'מפיונס מאשר להתבאס ממקום אחרון בליגת העל עם שני שערי זכות בשבעה משחקים או מתבוסה 4:0 בבית לבני סכנין, האין זאת?

רפאל 21 באוקטובר 2015

בהחלט נכון.
באופן כללי- הבאסה היא מכיוון שאי אפשר כבר לשנות את המצב.
גם 3 נצחונות רצופים לא יפיחו תקווה מחודשת בירוקים או האדומים.
בגלל השיטה בליגה, אין להם שום סיכוי להתמודד על האליפות, לא העונה ולא בשום עונה שירשמו בסביבות ה 60 אחוזי הצלחה.
מכבי חיפה למרות המיקום בטבלה עדיין פייבוריטית מובהקת לסיים במקום השלישי.
אולי לא ברמה של 80 אחוז, אבל הייתי נותן להם לפחות 50 אחוז צ'אנס לזה.
הם רוצים לפחות אירופה, כנראה ישיגו.
הפועל רק רוצים שלא יתייחסו אליהם יותר מידי העונה, הם קרובים להשיג את זה…
לאף אחד לא איכפת מקבוצה שאין לה מטרות ורק רוצה להעביר את הזמן.

לא יקרה כלום העונה ובכל זאת כולם יהיו מרוצים- that's the beauty in it.
מכבי ייקחו אליפות שוב ( כנראה )
באר שבע יראו שהם רציניים עם הסגל, האצטדיון, המאמן והשאיפות החד משמעיות להתחרות על מקום ראשון.
ימשיכו לקחת נקודות בקצב יפה נגד קבוצות פחות טובות מהם שכבר סיימו את העונה ( כן, אני יודע שאנחנו רק אחרי 7 מחזורים ).
מכבי חיפה ישחקו סביר וזה יספיק להם למקומות 3-4.
בית"ר ירושלים תיקח איזה נקודה או שתיים מיריבותיה האדומות ואולי תיקח גם נקודות מחיפה האימפריה לשעבר, הם יהיו מרוצים מלראות את השחקנים שלהם רצים, לא משנה אם הם בכלל יודעים לאן.
מכבי פ"ת יהיו שמחים כל עוד הם לא מועמדים לירידה ויפרסמו כותרות באתרים והעיתונים שלולא השיפוט היו מנצחים כל משחק בעצם.
קרית שמונה מבסוטים כי תכל'ס, כי שירצקי יודע להגיד את המילה האחרונה וזה מה שחשוב שם.
סכנין יקבלו איזה המחאה מקטאר ויניפו פה ושם את הדגל בדרך לבית העליון שם יוכלו להניף ברוב עם.
נתניה תוכל להיות הראשונה שמפטרת מאמן וחוץ מזה, הם לא הקבוצה הכי מיותרת בליגה.. יש את עכו וכפ"ס.
כפר סבא שמחים כי מאז אלי טביב לא ידעו אם בכלל יראו עוד ימים בליגה הראשונה.
רעננה שמחים שהם נחשבים להיות הצד היותר טוב של כפר סבא.
עכו מרוצים שהפועל חיפה תשחק אצלם ולא באצטדיון הענק שלהם.
בני יהודה… הם עפים על עצמם כי הזכירו בדה באזר את מאיה דמאיו ובואו נודה על האמת- תמיד חושבים על התרנגולים שלהם.

השדרנית מערוץ 1 מרוצה כי יושבים לידה 3-4 פרשנים וותיקים וידועים מעולם הכדורגל שגורמים לה להיראות טוב ולהשמע חכמה.
וכל היתר כמובן מרוצים כי הם עושים ים כסף ומידי פעם אפילו מזכירים אותם בגליצ'ים.
שמח

איתן מסוארי 21 באוקטובר 2015

+100
יש עוד כמה מבסוטים כמו רב"ש שיגיד ש"יש דרך"…

רועי 21 באוקטובר 2015

האמת היא שעד עכשיו לא האמנתי לזה שאנשים אמרו שמכבי כדורגל הופכת להיות מכבי כדורסל,לשיטתי אין סיכוי לכדורגל להתקרב לדומיננטיות של הכדורסל, אבל איכשהו התגובות הצוהלות של אוהדי שאר הקבוצות, שמתנחמים בהפסדים של מכבי באירופה מתחיל לשכנע אותי שאולי זה באמת הכיוון.

רפאל 21 באוקטובר 2015

מכבי בכדורסל הישראלי זה יותר דומיננטי מהקבוצת החיילים של אסד בליגה הסורית בזמנו.
יותר מגואל רצון בחמולה שלו.
יותר מהאפיפיור בותיקן
יותר משרה נתניהו על ראש הממשלה.

מכבי כדורסל כ"כ דומיננטית שהם יכולים להפסיד סדרה אחרי שהובילו 2-0 ולהגיד שהם אפילו לא שמו לב שהיה משחק כי חשבו שגם בחצי גמר זה הטוב מ 2 והמשחקים הנוספים היו אימון בלבד.
היורוליג קנה את התירוץ הזה ועשה ביג לייק.
גם אנחנו מסתבר.

-גיסנו- 21 באוקטובר 2015

מכבי מביאה רייטינג ואולם מלא. זה מה שמעניין את היורוליג, בגלל זה יותר מחצי מהמפעל הזה משוריין

רניב 21 באוקטובר 2015

אתמול במכבי שיחקו 9 ישראלים. בפורטו 9 זרים, לא פורטוגזים. במובן הזה מכבי כדורגל רחוקה מאוד מהכדורסל

שמייכל 21 באוקטובר 2015

לפחות הבנו למה בניטז זרק את קסיאס. האיש נעלם במשחקים גדולים. מישהו ראה אותו אתמול?

כסיפוביץ 21 באוקטובר 2015

למה נעלם?
הוא שיחק פוקר און ליין אתמול בדיוק בשעת המשחק.

כסיפוביץ 21 באוקטובר 2015

קודם כל משחק ראוי בהחלט
ההתקדמות היא בכלל מנטלית אם תשאל אותי כאובייקט.

והערה על טל בן חיים הצעיר. אחד השחקנים הכי בעייתים שראיתי לאחרונה. מזכיר מאוד את ראובן עובד במבט הריקני שלו ובבלאגן על המגרש.
חוץ מקצת מהירות שכל ילד אירופאי עם חצ'קונים אוכל בלי בעיה אני לא מבין את ההתלהבות.

אלברמן מלך
שחקן נהדר

holden 21 באוקטובר 2015

ככל הנראה חלק מאוהדי הצהובים לוקים בתסמונת: המציאות -המדומה",
נכון שבחלקים לא מעטים של המחצית הראשונה מכבי התגוננו נעון, עמדו יפה על המגרש ואף סיכנו את השער יותר מפעם אחת מבחינת אפשרות לתקוע גול.

עדיין מכבי ממשיכה להסתמך על ירון זהבי, הא סליחה ערן זהבי,
זהבי עם כל ההערכה שלי כלפיו הוא לא כל יכול, זה מביך שקבוצה שמתיימרת לתקוע יתד באירופה מסתמכת רק על ירון זהבי, אופס שוב ברח לי.
עד עכשיו אני מתקשה להבין איך הגאון מוילנה(קרויף) שיחרר את פריצה, פריצה היה תפור על הקמפיין הזה,
מה עם החלוץ הזה שהביאו במקומו? ראדוניץ? מה איתו באמת?
הוא חי?
אולי הוא סתם מקבל משכורת ואוכל לחם בוכרי בקרית-שלום?
אבי כל חטאת של קרויף השנה היה שחרור של חלוץ 9 קלאסי כמו פריצה השבדי
אם משחק שמסתיים בהפסד של שני שערים נחשב פה הצלחה מסחררת אז אני תוהה מהו כשלון?

עופר כהן 21 באוקטובר 2015

תגובה מלאה בחורים עובדתיים, גניבת דעת וילדותיות.

holden 21 באוקטובר 2015

גניבת דעת וילדותיות?
אולי הקישור שלי בין ערן זהבי לירון זהבי מחבורת סוד מוחלט בהחלט זה הדבר היחיד שילדותי במה שרשמתי,
השאר זה עובדות מוחלטות.
ציינתי במפורש שברוב השלבים בחצי הראשון מכבי שיחקה טוב, מבין? אני חוזר שנית:
ברוב שלבי המחצית הראשונה מכבי שיחקה טוב!
החור היחיד שיש הוא לא אצלי, החור הוא בהרכב של מכבי הנוכחית שמשליכה את כל יהבה על הגיבור הלאומי ערן זהבי,
אי אפשר להסתמך ולשים את כל הקלפים על שחקן בודד, מה קשה פה להבין?
אם היה לצד ערן זהבי חלוץ תשע קלאסי בדמותו של ראדה פריצה מכבי יכלה לעשות הרבה יותר בצמפיונס ליג,

מכבי קנתה חלוץ פצוע מלכתחילה, קנתה חתול בשק,
קנתה שק תפוח-אדמה מבין?
מה אגיד לך, מכל הלב שיהיה למכבי בהצלחה באירופה אך ורק עם ערן זהבי

תולעת 21 באוקטובר 2015

ראדוניץ' פצוע, כמו שהיה פריצה בערך חצי מהעונה שעברה

גיל שלי 21 באוקטובר 2015

חצי? נסי שלושה רבעים. בכלל, אני זוכר איך פריצה הטיל את חיתתו על ההגנות האירופאיות

תולעת 21 באוקטובר 2015

היה פצוע חצי אבל שיחק מעט כי לא התאים לקונספציות שלו

תולעת 21 באוקטובר 2015

פורטו ניצחה אתמול די בקלות, למרות משחק לא רע של מכבי. הפערים בפיזיות במרכז השדה (אף אחד מהארבעה ששיחקו שם אינו ברמה – הם מחפים על זה עם מידה מסוימת של חכמת משחק, אבל זה רחוק מלהספיק) והקלות שבה שחקני האגף כדררו לתוך הרחבה של מכבי הביאה בסופו של דבר לשני שערים פשוטים ממהלכי כדורגל מדויקים אבל לא מבריקים או מיוחדים, וזה מה שמבאס. לתחושתי מכבי הגיעה פחות מוכנה ברמה המנטלית למשחקים, ועם תכניות התקפיות שלא כל כך עובדות.
אם ישנה התקדמות, היא צריכה לבוא לידי ביטוי בסיבוב הבא, כשלמכבי שני משחקי "בית". והיא צריכה לבוא לידי ביטוי בנקודות, ביצירת התקפות ראויות ולא מקריות ובעמידה מרוכזת בהגנה (בסדר הזה).

ארז 21 באוקטובר 2015

תולעת,
את סתם אדומה קנאית. יש התקדמות מטורפת כבר עכשיו.

תולעת 21 באוקטובר 2015

יודעת שאתה ציני (מקווה אחרת אין הצדקה לכנות אותי "אדומה") אבל חושבת שתהליכים מטיבם נשפטים בראי של כמה שנים ולא מיד, גם אם מה שנצרב זה משחק הירואי וחד פעמי. לכן אני לא חושבת שגיל בהכרח טועה אלא שהטענות שלו דרושות הוכחה בטווח הארוך.
אם מכבי תדע בשנים הבאות לעשות שימוש בידע הספורטיבי/זיכרון ארגוני שייצבר כדי לייצר הופעות רציפות בשלבי בתים באלופות/אירופית אהיה מאד מרוצה גם אם נספוג בדרך הפסדים שכל מיני שלמה שרפים יחשבו שהם "מביכים".
מקצועית הייתי מצפה לראות שיפור כבר במשחקים הקרובים – אם במכבי משחקים השחקנים הטובים בישראל הם צריכים להוכיח את זה ביכולת ללמוד ולהשתפר ולא רק בלשחק כדורגל נגד מכבי פ"ת, וזה גם חלק מהתהליך שהסימנים שלו דווקא ניכרים במכבי של השנים האחרונות ולראיה העובדה שעברנו את באזל.

ארז 21 באוקטובר 2015

אין לנו ויכוח.
שנינו מסכימים שכרגע לא ניתן לראות התקדמות.

עידוקוליס ליפשיץ 21 באוקטובר 2015

לגמרי מסכים. עם האנשים שאומרים שאתה רואה דרך עיניים ורודות דברים שגם יניב פרנקו לא מצליח לזהות.

איך זה נשמע מהצד:
אתמול – קבלו, קבלו, מכבי נמצאת בתהליך והיום היא תוכיח את זה! היא תשחק הגנתי, פיסי וטקטי נגד קבוצה הרבה יותר טובה. ממש נבואת השנה.

היום – ראיתם?! בדיוק מה שאמרתי קרה! מכבי ת"א שיחקה הגנתי, פיסי וטקטי. וואטאבר דת מינס. ועבר עוד יום והתהליך התקדם בעוד צעד.

זה פשוט נראה שמרוב עצים לא רואים יער. מרוב התמקדות בתהליך, למידה ושיפור אתה מסיט את תשומת הלב ממשחק הכדורגל עצמו. אפשר פשוט להודות שמכבי תל אביב לא הראתה משהו מלהיב ובטח לא שום שיפור לעומת ההישגים של הישראליות עד כה.
אם יום אחד זה יקרה? אולי. אבל המשחק של אתמול לא תרם הרבה לזה.

אורליוס 21 באוקטובר 2015

לפני כמה שנים נחת פה איזה קנדי
כמה חודשים אחרי זה כולם שאלו מה קורה?
ענה להם הקנדי, זה תהליך, נדבר עוד שש שנים.

הקנדי צדק.

השנה הזו היא התחלה של תהליך נוסף, עוד שש שנים מכבי תהיה כמו באזל

וגם אז תהיה שנה שאיזו נמושה תמנע מאיתנו להגיע לבתים (מה שקרה השנה לבאזל), ותהיה לכולם הזדמנות שוב לשאול שאלות מיותרות

אני מכביסט מאושר, אתם לא יודעים עד כמה אני מאושר

בלאנקו 21 באוקטובר 2015

וואלה יש פה צביעות, מניה-דיפרסיה ושמחה לאיד ברמות חריגות. גם של אוהדים צהובים וגם של כל השאר.

לפני המשחק דובר על זה שפורטו אחת הטובות באירופה, מאזן מפחיד בדרגאו, שחקנים ששווים מיליונים וכו' וכו'… לא היה אחד שדיבר על פחות מ- 3-0 כולל אמירות של לשחק 5-3-2 סופר מגננתי ולקוות לנס.

מפה לשם, ובאופן מאוד לא צפוי לנוכח התצוגה בשבת, התפתח משחק נפלא של מכבי. ההגנה עמדה לא רע, הקבוצה הגיעה להזדמנויות טובות (6-6 במאזן הבעיטות לשער בהפסקה), הקבוצה לא הסתגרה, לא ניסתה לגנוב גול אלא עמדה בצורה מעוררת כבוד מול קבוצה שאין שום ויכוח שהיא 3 רמות מעל. רק האלג'יראי הזה לבד הוא 3 רמות מעל.

ועכשיו, אם מכבי הייתה עושה בונקר מזעזע וגונבת תיקו, הייתם אומרים ממה יש להיות מרוצים… כשמשחקים כשווים מול שווים ומפסידים, אומרים ממה יש להיות מרוצים… שלא לדבר מה היה קורה אם התבוסה המיוחלת הייתה מתממשת. בקיצור, מהתגובות פה אני מבין שרק ניצחון 4-0 גרנדיוזי של מכבי תוך תצוגת כדורגל מרהיבה הייתה מספקת פה את ההמון (וגם אז היו נשמעות טענות על זה שפורטו זלזלה).

המציאות מאוד פשוטה, כשמשחקים עם הרכב של 8-9 ישראלים באופן קבוע, זה בכלל לא עניין של מערך, פשוט אין מספיק כישרון בקבוצה. אין במכבי שחקן אחד ששווה כמו השחקנים שפורטו/צ'לסי/קייב יכולה להביא. יש להם עודף מהירות וכישרון שאפשר להסתיר ב- 98 אחוז מהזמן במקרה הטוב אבל כשאבובקר סוחב 4 ובראהימי טס למעלה אין המון מה לעשות. וכל זה בלי שני שחקנים שאמורים להיות שחקני מפתח כמו נוסא וראדוניץ'.

אז נכון שזה לא מרשים במיוחד, אבל ברור שיש פה קו שיפור. זה בגדול מה שגיל אמר. וצודקים שקו השיפור הזה לא יביא את מכבי לרמה של פורטו בקרוב, אבל זה קו שיפור שיהפוך את הקבוצה לקטלנית בחצי השני של העונה ולחזקה יותר בפתיחת העונה הבאה. את היעד כבר הקבוצה השיגה – כל השאר בונוס.

יואב 21 באוקטובר 2015

יפה כתבת בלאנקו

holden 21 באוקטובר 2015

באמת כתבת יפה בלאנקו, גם נכון נשבמחצית היו 6 נסיונות בעיטה, רק שכחת לציין שאף בעיטה לא היתה למסגרת השער,
מה שווה כל ההתקדמות של מכבי אם הם מתפרקים ב 4 דקות וחוטפים צמד שערים שלחות אחד מהם היה שער טיפשי?

אולי באמת יש התקדמות כלשהיא במכבי אבל ההתקדמות היא בקצב של צב שיכור

-גיסנו- 21 באוקטובר 2015

"מהתגובות פה אני מבין שרק ניצחון 4-0 גרנדיוזי של מכבי תוך תצוגת כדורגל מרהיבה הייתה מספקת פה את ההמון"

הנה דוגמה חיה

holden 21 באוקטובר 2015

אתה מגזים ידידי גיסנו,
אני אישית לא ציפיתי ל4-0 למכבי תל -אביב, מה שכן לאור ההתחלה האופטימית שלהם הם יכלו אולי להשיג תוצאת-תיקו מכובדת ביותר.
המחצית הראשונה הזכירה לי איך עמדו נבחרת ישראל בזניצה מול בוסניה, התחילו טוב ואז התפרקו סמוך למחצית.

מכבי פשוט מתבססת ומסתמכת רק על כתפיו של ערן זהבי, הוא לדעתי שחקן טוב, הוא שאפתן ואמביציוזי, אבל עם כל הכבוד אי אפשר לבנות אימפריה על שחקן אחד טוב ככל שיהיה, גם לריאל קשה שרונלדו לא פוגע להבדיל אלף אלפי הבדלות.

אוהדי מכבי תל אביב לא מוכרים לי כלוזרים, מוזר לי שלאחר 3 הפסדים קלילים מול קבוצות אירופאיות אתם מצליחים לראות התקדמות.

אני רואה את זה בדיוק הפוך ממך!
זה נקרא כאילו אתה ציפית לתבוסה שלכם של 6-0 וברגע שהפסדתם " רק " 2-0 אתה מחשיב את זה כהישג פנומנאלי.
תאמין לי מכבי מסוגלת ליותר.
אני אומר את זה בכאב מסויים אבל בפכחון, מכבי היתה אמורה להוציא לפחות 2-4 נקודות גם נהבית הקשה הזה, נכון לעכשיו זה נראה כחלום באספמיה

-גיסנו- 21 באוקטובר 2015

מלבד חיפה 2002 שכבר ציינתי מס' פעמים שלא רלוונטית לדיון גם מפאת הזמן שעבר וגם מפאת איכות הזרים החד פעמית שהייתה שם, שלושת הנציגות האחרות הפסידו את שלושת המשחקים הראשונים. הפועל גירדה 2 גולים די מקריים בהפסדים האלה, מכבי 2004 גם כן לא כבשה בכלל.
האמת שציפיתי להופעה שתזכיר יותר את המשחק נגד צ'לסי מאשר נגד קייב. חששתי מאוד מהמשחק הזה כי אצלנו כרגיל אוהבים להמעיט בערכן של קבוצות שאינן בארסה או ריאל. שמחתי לראות שרוב המשחק מכבי עמדו יפה על המגרש, הצליחו להפתיע מדי פעם, התקרבו לרחבה אבל יש חסך גדול במסירה והבעיטה האחרונות (חלק נכבד מהבדלי הרמות המשמעותיים). וכמובן הפאקים בהגנה, שלצערי כבר לא מפתיעים אף אחד.
אז כן המשחק הזה היה טוב בהרבה מקודמיו גם אם שורת התוצאה לא הייתה שונה בהרבה. משום מה התחושה מהתגובות כאן היא שלמעשה הכל תלוי במכבי, אין הפרשי רמות….
אז כן להפסיד 2-0 זה לא הצלחה גדולה, אבל זו לא בושה במגרש כזה (לאחר מכבי: 16 נצחונות בית ב 2015, ב 16 משחקים, מאזן שערים 51:4). בטח לא כשמכבי נראו כמו קבוצה לפרקים ארוכים במשחק.
אז יש תלות מוגזמת ביכולת הסיום של זהבי, וכשהוא מנסה להציל לבד את המולדת ולעשות דברים לבד הוא פשוט נראה רע כמו אתמול, היו דברים יפים והיו דברים שכאב לראות במשחק הזה, מכאן ועד הבזיון הגדול שאתם מרחשים עליו המרחק גדול.

מאיר (חדש בשכונה) 21 באוקטובר 2015

מהשבע נקודות של חיפה בשנת 2002, מהותית צריך לנטרל 3 שהושגו נגד מילואי יונייטד שגם הם באו לנפוש. מהקמפיין של מכבי בשנת 2004 יש להוריד את הנקודה מיובה שלא בדיוק התאבדו על המגרש. נשארנו עם נצחון הירואי לכל אחת מהנציגות בעבר שכולם הושגו נגד מהלך המשחק כשחיפה משיגה אותו נגד קבוצה יוונית, מכבי נגד איאקס שבאותה שנה לא היתה גדולה ורק הפועל השיגה נצחון נגד קבוצה מדרג משמעותי אז, אבל במשחק שבו היו לבנפיקה כמעט עשרים קרנות והפועל החנתה אוטובוס.
רוצה לומר, למכבי היום יש את דרגת הקושי הגדולה ביותר ולכן צפוי שתיקח הכי מעט נקודות אם בכלל.
ולא הזכרתי את האפס אפס אפס.

רומן 23 באוקטובר 2015

חיפה רמסה את אולימפיקאקוס 3-0 תוך הצגת כדורגל פנטסטי. זה היה המשחק ההכי גדול של קבוצה ישראלית אי פעם, אך תסלף את העובדות.

ישי 21 באוקטובר 2015

ואם הם היו לשער? היית אומר "שכחת לציין שאף אחת לא נכנסה".

גורביץ' 21 באוקטובר 2015

וואו בלנקו יותר מ-15 שורות שאפשר לתמצת במשפט (סתם.. תשפוך חופשי אני בעד) –
תירוצים למה מכבי לא מצליחה לשים גול באלופות, בהצלחה בבית (של מכבי חיפה) נגד פורטו.
וד"א – קמפיין מסויט של 0-0-0 עושה הרבה יותר נזק מנטלי מההישגים של עצם ההעפלה, תשאל כל אוהד / בעלים של חיפה, אני עד היום טוען שלקריסה של חיפה שרק הולכת ומחריפה יש קשר ישיר לסיוט ההוא באלופות.
ככה ששער / נקודות בקמפיין זה לא רק בונוס, זה חובה.

רפאל 21 באוקטובר 2015

פוסט יפה, באמת.
אבל התהליך היחיד שקיים בכדורגל העולמי הוא שהכסף קונה את הכשרון ובונה סגלים איכותיים ועמוקים.
במשחקים נתונים אפשר לתת פייט ולעמוד יפה, לפעמים אפילו לנצח בהפתעה.
לאורך עונה שלמה פשוט אי אפשר לעמוד בקצב של מי שיותר עשיר ולא רק שהתוצאה ידועה מראש אלא כל עונת המשחקים
היא הומאז' לאלופה שבדרך… הדבר הכי טוב שאפשר לצפות לו הוא 'לחגוג' בתקשורת משבר אחרי שאותה מלכת הליגה המיועדת לא מנצחת כבר 2 מחזורים ברציפות.

איזה עוד תהליך יש?
שהשחקנים הטובים של מכבי יבינו שאין להם עוד איפה להתקדם פה ויעוטו על ההצעה הראשונה הנורמלית מאירופה?
שהאוהדים בארץ ולא רק של מכבי ייהנו ממשחקים טובים שמעניינים לשתי הקבוצות ולא רק למי שבדרך לאליפות?
שיהיה פה איזה התקדמות מבחינת סובלנות וחתירה ליהנות מספורט עם היצע תחרותי רחב יותר?

אין פה כלום. רק כמה משחקים שאנו ממתינים להם בקוצר רוח. ליגת האלופות ו עוד 3 משחקים מול באר שבע ( אם יהיו רלוונטיים למשך העונה ).
כל היתר זה עבודה בעיניים.

רפאל 21 באוקטובר 2015

סליחה על החפירה, נקודה שחייבים לומר אותה.
עם כל הכבוד לגולדהאר ( ויש המון ), זה שאנשים מתעניינים במכבי שלו היא לא עניין של תהליך שהוא עשה עם הקבוצה.
זה התוצאה של המציאות המחפירה שיש בעולם הכדורגל.
פשוט אין אלטרנטיבות לריגוש, עניין ורמה.
אין, לא קיים.

אנחנו יושבים לראות את מכבי כל שבוע בליגה כי בעצם חד הם.
ברגע שאין אפילו אשליה של מאבק על המקום הראשון, סוגרים את העונה והולכים כולנו לים.
לאף אחד לא משנה ש 12 מהקבוצות כבר שם עוד לפני שההעונה החלה.
מספיק שיש עוד אחת שאיכשהו קוראת תיגר בשביל שנכנה את המסגרת המגוחכת הזו של מתמודדת אחת ו 12 משוכות ליגה.

זו המציאות, כשאתה מצליח, כל תשומת הלב היא עליך.
הדינאמיקה כיום לא מעודדת התקדמות ושיפור בתהליכים.
השינוי הוא לא בהדרגה, הוא מיידי וכשאתה למעלה אתה אבסולוטי.
זה בדיוק ההיפך ממה שאנו אמורים לשאוף אליו.

לא קשה להזכר בימים הרעים של המועדון הצהוב.
כל שנה אחרי 5 מחזורים כשהבינו שאין סיכוי להתמודד עם המוליכה התורנית, הלכו לים והתעסקו רק עם ריבים, רכילות, אלימות, שמחה לאיד, תירוצים ואיך לא… תקוות לשנה הבאה.

מכבי יכולה לנצח את צ'לסי ואת פורטו איכשהו.
אבל שנראה כאן ליגה חזקה ותחרותית כמו שצריך במתכונת הקיימת- זה אין סיכוי בעולם שיהיה.
וגם אין תקווה.
כי אנחנו לא מבינים שיש בכלל בעיה.

אורן השני 21 באוקטובר 2015

רק אני חושב שהיה שם פנדל בלי ספק בכלל?

ואם זהבי מכניס אותו המשחק יכול להתפתח אחרת (ככל הנראה פורטו היו כובשים 3-4 שערים, אבל תמיד יש סיכוי שלא יעברו את הבונקר ולעקוץ במתפרצת)

על החתום: אוהד חיפה.

אורן השני 21 באוקטובר 2015

למה לא? גלישה לרגליים, הכשלה, פנדל

אדם 21 באוקטובר 2015

בגלל שהוא התחיל ליפול הרבה לפני המגע. בעצם הוא יוצר את המגע בגלל הנפילה המוקדמת. יש סיכוי שאם הוא היה ממשיך לרוץ באמת הגליץ היה פוגע בו והיה פנדל אבל זה ממש לא היה המצב. לא קרוב לפנדל.

טאיווני 21 באוקטובר 2015

בקיצור נמרץ:

בהינתן עשרה מפגשים בין הקבוצות. פורטו מנצחת 8-9 מהן.

ככה שהם באו עשו את העבודה במינימום זמן ומאמץ ונחו לקראת המשחק הבא.

מפה ועד לייחס משהו לאיך שמכבי מתקדמת זה קצת מוגזם.

עופר כהן 21 באוקטובר 2015

אבל ראו התקדמות
ראו משחק בנגיע ראו יציאה מהירה קדימה ראו איומים כלשהם. גיל לא טען על התקדמות ענקית אלא על משמעותית. ואם אנשים לא הבינו כמה משחק בנגיעה הוא התקדמות משמעותית אז זה אומר שבאמת למכבי אין מתחרים בליגה המקומית, כי זה בסיסי בכדורגל.

no propaganda 21 באוקטובר 2015

יש במכבי תהליך. דור פרץ הוא למשל תוצאה של אותו תהליך.
אפשר לאמר שההגעה לליגת האלופות אף על פי שהושגה קצת במזל היא תוצאה של התהליך.
מעבר לזה זה דמגוגיה,לאמר שכל משחק הוא התקדמות זה כבר לא תהליך זה שיפור מטאורי, הרי אחרי שמכבי שוב תשקשק מול צ'לסי אתה לא תגיד שהייתה רגרסיה בתהליך, אז אל תגיד שהייתה התקדמות אחקי משחק בודד טוב או לא טוב כמה שיהיה.
כשאתה עושה את זה אתה רק מרים להנחתה לאנשים שיחפשו אותך בציציות כשמכבי תשחק פחות טב מהיום. תהליך הוא משהו שלוקח זמן לא משהו שקורה או לא קורה בגלל משחק אחד.

D! פה ועכשיו 21 באוקטובר 2015

השער הראשון של פורטו. העברת הכדור מימין לשמאל והרמה מדוייקת בלי לזוז לנקודה שבה לשוער קשה מאד לצאת היא בדיוק הטכניקה שאנשים בישראל לא מוכנים להכיר בה. אין לא במכבי ולא באף קבוצה בארץ שחקן שמסוגל לעשות פעולה כלכך פשוטה. פשוט אין.

MOBY 21 באוקטובר 2015

ממש חכם, על האחרונה בטבלה…..
שמח שאנחנו לפחות רלוונטים בלהטיל צל (קטן) שגורם לכם להסתכל כלכך אחורה בחשש :)
מאמן, מאמן, מאמן, קשר 50:50 קשר תוקף ומגן שמאלי/ימני וחלוץ ואנחנו קורעים את הליגה (לפחות שוער יש לנו, ואולי אפילו בלם)

גורביץ' 21 באוקטובר 2015

חלוץ ?

יואב 21 באוקטובר 2015

מעבר להפרשי הרמות, מכבי סובלת מחסרונו של השחקן הכי פיזי שלה במרכז המגרש ומהיעדר חלוץ נוסף שיוריד את הלחץ מזהבי ואולי יתן לו לשחק במקומות פחות צפופים. כנראה שיורדי הימר על הסוס הלא נכון(חלוץ פצוע) ובמכלול הפעולות שעשה בשנים האחרונות, זאת טעות. ברור שהמאזן שלו הכללי מעולה.
בכל מקרה, זה לא אסון גדול לקבל שיעור והתנסות מול קבוצות בסדר הגודל הזה.
וכן, יש את הישראלים הכי טובים ועדיין אפשר לשדרג מאד את הקבוצה בעתיד עם זרים טובים יותר.
מה שכן, מכבי שוב פגעה בול עם המאמן שלה וזה בעיני הכי חשוב שיש.

קפטן קוקי 21 באוקטובר 2015

הבעיה היא שלא בטוח שהמאמן יישאר בעונה הבאה, וזה כנראה אומר שתהיה חזרה מסוימת אחורה.

יואב 21 באוקטובר 2015

לא ישאר. לא שייך לכאן בכלל.

קפטן קוקי 21 באוקטובר 2015

ההשוואות לקמפיינים קודמים פשוט לא רלבנטיות כי יש כל כך הרבה משתנים שאי אפשר למדוד.
אם מודדים את מכבי ביחס לעצמה אז אין ספק שיש פה שיפור. גם בעצם ההעפלה וגם ממשחק למשחק בשלב הבתים. גם אם נסיים את הקמפיין באפס נקודות ואפס שערים, אנחנו נראה תוצאות בקמפיין האירופי של שנה הבאה (אם וכאשר).
זה לא נעים להפסיד, אבל בראייה היסטורית וכחלק מהתהליך של גולדהאר העונה הזאת תיתן בוסט רציני למכבי כמועדון ולכל אחד מהשחקנים שלה.

אורן 21 באוקטובר 2015

פרשני ערוץ הספורט מלמדים אותנו כמו מנטרה שצריך לטפטף יומית -"שצריך ללמוד מגולדהאר וקרויף כד להצליח בארופה".
איך לעזאזל ניהול של פאקינג אלי טביב ומוני הראל -הביא להפועל חמש נקודות מליגת האלופות(ונצחון של 0-3 על בנפיקה.
אולי זה רק קשקוש הקטע הזה של הניהול הארופאי. ואולי נלמד מקרויף איך להביא זרים?
חוץ משטיפת מח מכביסטית ,על גבול המשיחית,של איווניר,שגיא כהן,שפיגללר ויעקובי שפשוט לא משקפת את המציאות על המגרש-אין שם
כלום באמת(ברמה הארופאית).
זה נח להאמין למה שרוצים להאמין.
וגיל,מצטרף לקריאתך שקרויף נותן לנו ולכם סיבות להנות מקמפיין ליגת האלופות.
האחדות מאד חשובה בימים כאלה.

יואב 21 באוקטובר 2015

מכבי של מסיקה ולירן כהן עשתה ארבע נקודות בבית של שלוש אלופות אירופה. אז? היה ברור שלא יהיה לזה אופק כמו שהיה ברור שלהפועל אין אופק.
במכבי הזאת? השמיים מאד בהירים, צלולים ואופטימיים.

יואב 21 באוקטובר 2015

ועוד נקודה, הנקודות שנצברו היו כשהבתים פחות או יותר היו גמורים. הכושר הרע של צלסי בהחלט פועל לרעת מכבי בצבירת נקודות בזמן הזבל.
מה שכן, מכבי אתמול לא שיחקה ציני. היא מנסה לשחק כדורגל. זוכר את בנפיקה, זה היה נס ענק עם סטטיסטיקה מטורפת. היה אמור להסתיים הפוך. וכשהפועל היתה זקוקה לנקודה למקום שלישי, היא שילשלה תוך דקות. כהרגלה ניתן להגיד. אז אל תתרשם מידי. גם מכבי היתה רחוקה הצלה אחת גדולה של שוער יובה מנגיחה של ג׳ובניני כדי לסיים מעל אייאקס.

יניב פרנקו 21 באוקטובר 2015

שלשלה כהרגלה תוך כמה דקות.
הלוואי על מכבי של קרויף את ההישגים ופריצות הדרך של הפועל באירופה.

יואב 21 באוקטובר 2015

הצלה אחת גדולה של פרוצי ואנחנו מקום שלישי. עם כל הרוח מהפועל ההיא, שכמעט אף אחד ממנה לא שיחזר כלום אחר כך. ההפך, רובם נראים כמו שכטר שממוצע הגולים שלו כמעט שווה לאלברמן(:
כתבת בפוסט שלך , שלך יש תקווה בניגוד לחיפה(הזוי אבל ניחא). פריצות הדרך שלך עוד עשור יראו זניחות. אגב, הקמפיין הראשון של חיפה באלופות לא רואה אתכם ממטר אפרופו פריצת דרך. חיפה שיחקה כדורגל יוזם ונהדר. זאת פריצת דרך.
מכביסל זאת פריצת דרך.
אבל כן, אנחנו עדיין לא הפועל מבחינת ההמשכיות ורצף העונות. אני שואף ליותר מזה.
אגב פריצות דרך, זה כולל אליפויות רצופות או שזה זניח כשזה נוח לך? כל הטוב הזה שלוני נתן לכם, וואחד פיספוס הייתי אומר(;

אורן 21 באוקטובר 2015

יואב,
ברור שלמכבי יש יותר אופק מזו של טביב.זה ברור לגמרי.
אבל להסביר כשלונות או הצלחות מקצועיים ברק מעטפת -זה שטחי במקרה הטוב או סתם התבטלות.
גוטמן הצליח להביא להפועל חמש נקודות-עם הניהול הכי גרוע בהסטוריה בערך.
יותר מזה-הפועל של גוטמן ,נגד בנפיקה,עברה את החצי שלוש פעמים בלבד-ובשלושתם היא ניצחה.
זה הרמה של הכדורגל הישראלי במקרה הטוב.
גולדהאר וקרויף( וכמובן הכסף הגדול)יביא לך הרבה אליפויות בארץ.בארופה הסיכוי להתקדם הוא קלוש ביותר,במיוחד לאור
רמת הליגה בארץ.

אורן 21 באוקטובר 2015

אגב ,שלשול.
המשלשל היה ורמוט(לא בקטע של הפועל מכבי כזה).הוא איבד כדור בחצי -ישר לגול.
והלוואי שתהיו לוזרים כמונו ותעשו תיקו בליון-במשחק שקבע לה גם.

יואב 21 באוקטובר 2015

אורן,
צודק בשתי התגובות.
המעטפת חשובה כי היא מאפשרת המשכיות. והשתתפות במפעל הזה זה בונוס אדיר. גם כלכלית וגם במראה שהיא מספקת. יורדי, אולי יוכל להביא זרים משמעותיים יותר בזכות זה או בכלל לעשות חישוב מסלול חדש בנושא הזה שבו הוא קצת מקובע. הרי הישג השיא של קבוצה ישראלית יהיה נוק אאוט. בנתיים זה לא קרוב. אבל אפילו מודלים כמו פנר, לא הגיעה השנה לבתים עם ואן פרסי ונאני.

אורן 21 באוקטובר 2015

המעטפת תביא לכם המשכיות בליגה. כל עוד הליגה פה מזעזעת(והפועל שלי הכי מזעזעת) אין פה סיכוי לכלום ברמה האירופית.
זהבי אחד ענק הביא את מכבי למקום לא לה(ולא לאף ישראלית).פלזן ובאזל ישבו על מכבי ורק הבלחות של זהבי עשו את הנס.וזה לגמרי נס.

יואב 21 באוקטובר 2015

מכבי התנהלה הגנתית מופתית מול באזל בבית, באזל לא החמיצה בכלל.
הגול במשחק החוץ של זהבי היה מהלך יפה של קור רוח ושל כדורגל. גם אתמול מכבי ניסתה לשחק כדורגל. לא ציני ונחות.
יש לי חדשות בשבילך- הליגה פה תמשיך להיות רעה. תמיד. אין לנו(לליגה) קיבולת ליותר מזה. אם שלושת הגדולות ישתפרו וזה בטח יקרה , זה רק יגביר את המתח. לא את הרמה. אנחנו מדינה קטנה מידי,לא מקצועית בתרבות הפנאי שלה ולא יכולה למשוך לכאן זרים אדירים. זה גם לא קשור לתשתיות או עבודה נכונה מגיל ילדים. כי גם אם נשתפר בזה, קיים פה יתרון בלתי מחיק מול רוב המדינות ביבשת. אגב, קבוצת הנוער של מכבי בהחלט נראית ראויה בשלב הבתים הנוכחי. זה לא מבשר כלום.
ובכלל, לאוהד ספורט(לא תקף למכביסל) בכל העולם ובכל תחום, יש את רגעי החסד המעטים שלו. גם לאוהד ריאל מדריד. הוא יותר יפסיד תארים מאשר יזכה בהם. חשוב להנות מאותם מיילים בודדים של הצלחה.
אני חושב שקלינגר כמאמן ומסיקה ואדו בהרכב, זה הרבה יותר נס מזהבי. והיא ניצחה את פאוק בחוץ עם קבוצה שלא נכנסת לטופ 20 של הטובות בליגה הישראלית לדורותיה. כדורגל הוא משחק מוזר.
בוא לא נשכח, הובלנו בבאזל ממהלך כדורגל מתורגל ויפה.
ומצד שני, המלטזים בדקה השישים בבלומפילד, היו כבר בשלב הבא.
יהיה מעניין לראות איך מכבי תגיב לקמפיין הזה בקיץ. או כאלופה, או כמתמודדת על עליה לליגה האירופאית. כרגע, אנחנו בטירונות קרבית קשה. לא יודע מה טיב החיילים שיצאו ממנה.

אורן 21 באוקטובר 2015

מסכים איתך לגמרי בפסקה השנייה

יואב 21 באוקטובר 2015

העניין הוא מאד פשוט,
מכבי מקדימה את לוח הזמנים של עצמה.
האליפות הראשונה של אוסקר באה ״ מוקדם״ מידי מהמתוכנן, עליה לנוק אאוט בליגה האירופאית באה מוקדם מידי. גם העלייה הנוכחית. וזה מעולה כי זה מקצר תהליכים.
אנחנו מדברים על מועדון הכי אנדראצ׳יבר בעשורים האחרונים ביחס להיסטוריה והתקציב שלו.
מה שקורה בשלוש עונות האחרונות קורה מהר ופנומנלי.
מיטש רצה שיורדי יעשה סדר וייצב את המערכת וקיבל אליפות דו ספרתית מאד קלה. כך גם האליפויות הבאות.
זה קמפיין נפלא מבחינת המראה שהוא מציב ליורדי בכל הקשור לזרים. ומכבי של מיטש זאת קבוצה שלומדת מהר.
אני מאד נהנה(:

נולי 21 באוקטובר 2015

בכלל לא בטוח שמכבי תיקח השנה אליפות. ב"ש נראית חזקה מאד.
לא ברור לי מה הביא את יוקאנוביץ לקבוצה. הוא מאמן מגלקסיה אחרת, כמו סוזה לפניו.
נראה לי שהעלייה של מכבי לשלב הבתים של הצ'מפיונס הפתיעה את קרויף והקבוצה לא נערכה לזה. השוער לא הובא בשביל הצ'מפיונס אלא כהזדמנות להשבחת שחקן.
למיטרוביץ מנית זהב בעליה – בישל את השער של זהבי בבלומפילד. יש לו הברקות מעת לעת. גם אתמול ניסה להרים לזהבי וזה הפך למתפרצת שהביאה את הגול השני. לא נורא. מי שלא טועה לא שוגה.
אם מכבי תצליח לקחת גם השנה אליפות למרות ליגת האלופות זה יהיה הישג בפני עצמו שאין לזלזל בו.

צור שפי 21 באוקטובר 2015

הלוגואים ברקע קצת מגלומניה לא?

מאיר (חדש בשכונה) 21 באוקטובר 2015

מה ששלוש שנים של שליטה של מכבי עשו ליחסי אוהדי היריבות פשוט מדהים. מיחס של זלזול לפני גורדי ליחס של טינה ספורטיבית עמוקה שבאה לגמד כל הישג. פשוט, ראו את התגובות המתוחכמות וציניות פה או השנאה היוקדת בתגובות בוואלה.

ערן (המקורי) 22 באוקטובר 2015

שתי נקודות שהתחדדו אצלי בקמפיין האירופאי הנוכחי נוגעות לפעכרים פיזיים:
1) בלי לפגוע בהתקדמות האדירה של דור פרץ, היעדרו של נוסא משמעותי ביותר. הפיזיות שלו חסרה מאד בחודש האחרון.
2) כך גם היעדרו של חלוץ 9 אמיתי, גבוה וחזק. פריצה היה מושלם לכך בישראל, בה איטיותו היחסית לא היתה מהותית. ייתכן וג'ורדי לקח הימור גדול מדי בנוגע לראדוניץ' שתקופה ארוכה לא שיחק. אני מניח שהפתיעה המהירה עשויה להיות קשורה לכך.

זה מדגיש כמה מגבלת 5 הזרים קריטית, במיוחד לגבי תפקידים בהם כמעט ואין ישראלים טובים בנמצא. אחד הקריטריונים החשובים בבחירתם חייב להיות הסתברות לפציעה (לאור ההיסטוריה של השחקן).

ילדיסקו 23 באוקטובר 2015

חצי צודק
דור פרץ היה משחק במקום מיטרוביץ ולצידו של נוסא.

ג'ורדי טעה בהימור עם הזרים.
פריצה היה מוסיף מחץ ועוצמה אירופית שחסרה לנו בהתקפה
, ראדוניץ מסתמן כפצוע תמידי. ממה? שיחק עשרים דקות בצ'לסי? comeon

חואן פאבלו גם יכול היה לספוג את אותם 8 שערים ואולי אפילו להציל אחד או שניים עם הנסיון שלו.
עם השוער ג'ורדי טעה בגדול.
את הכסף הזה היה עדיף להשקיע בחלוץ או קשר יצירתי רבע מהאלגיראי.

עופר כהן 22 באוקטובר 2015

2 דברים שמאוד חורים לי בדיונים על מכבי:

1) עניין הזרים: כאשר מכבי לוקחת 3 אליפויות, כאשר האחרונה היא טרבל, בלי זרים איכותיים (ואת זה המבקרים את הזרים במכבי אמרו, לא אני), לאף אחד לא אכפת, בעוד שבחיפה ובית"ר היו זרים הרבה מעל רמת הליגה ברצפי האליפויות שלהן, אף אחד לא אומר כלום. אבל כאשר מכבי מתמודדת בלי זרים איכותיים בליגת האלופות פתאום זו לא הנחה שהמבקרים עושים למכבי. תמוה לדעתי.
ג'ורדי לא הולך להשתגע עם רכש בשביל שישה משחקים חבר'ה, גם העלייה לא הייתה בטוחה בכלל ולא היה לו זמן לעשות את העבודה המכינה לרכישת זרים איכותיים. אני מאמין שלעונה הבאה נראה שיפור בעניין, כי קרלוס ומיטרו כנראה יועזבו / יעזבו.

2) כאשר מכבי עוברים את באזל ופלזן זה מזל, מעניין מה יקרה אם מכבי הייתה כובשת מול פורטו, צ'לסי וקייב, האם גם זה היה מזל. יש לי תחושה שהמוסר הכפול היה מכה שנית…

גיסנו 23 באוקטובר 2015

בואנה
שלושה הפסדים משלושה משחקים, כדורגל לא טוב, מאזן שערים 8-0, והפסידו על האפס את המשחק נגד הקבוצה שהכי סביר שיוציאו נגדה נקודות.

ועוד לחשוב שהם ניצחו רק לא מזמן 3-0 את הקבוצה הטובה בתבל במשחק בליגה המקומית הבינונית.

אני אומר לכם, פשוט בזיון השחטאר דונייצק האלה.

Comments closed