יומן הכאב של הג'איינטס (והמטס) (8) – אין הגנה

לילה קשה במיוחד

נתחיל במילות פרידה למטס. אוהדי הרדסוקס זוכרים את גריידי ליטל משאיר את פדרו קצת יותר מדי זמן בפנים, ואז את אהרון פאקינג בון. הבוקר קולינס השאיר את הארווי קצת יותר מדי, אולי השנה הבאה תהיה השנה של המטס?

*

שני קוורטבקים מסרו ל1,000 מייל וחמישים ט"ד במשחק הזה, סליחה רק 861 יארד ו13 ט"ד. במחצית הראשונה דרו בריז מסר לארבעה ט"ד 300 יארד והחטיא רק שתי מסירות, איליי היה חלש, הוא השלים רק 18-21 ושני ט"ד. הג'איינטס הצליחו לסגור פעמיים פיגור של 14 נקודות בזכות דרייבים מעולים של איליי, ובזכות אחד אודל.

הדבר המצחיק הוא שהג'איינטס עלו ליתרון ממהלך הגנתי ענק של DRC, בעצם שחקן ההגנה היחיד הקיים בג'איינטס היום. הבעיה היתה שהכדור אחרי זה חזר לבריז. כל אוהדי הג'איינטס שישבו מול הטלוויזיה, צעקו לקופלין, תורה להגנה לחטוף את הט"ד מהר, כדי שיישאר מספיק זמן לאיליי. ממתי ההגנה שלנו מסוגלת לעצור קוורטבק ברמה סבירה? זה לא קרה מול ראיין, זה לא קרה מול רומו, זה לא קרה אפילו מול קפרניק, אז למה שזה יקרה מול בריז?

אבל קופלין וההגנה חשבו שאולי כן יצליחו הפעם, ולכן נשארו רק 36 שניות לאיליי.

במהלך הראשון, מסירה מעולה לראנדל, שלא עושה מאמץ מיוחד כדי לתפוס את הכדור שנמצא סנטימטרים מהידיים שלו, לאחר מכן הוא יטען שזה השריר האחורי התפוס. בקיצור, פאנט, שטויות, ובעיטה מ50 יארד, הפסד טיפוסי שלנו, אני עדיין לא התאוששתי מדשון ג'קסון שמחזיר פאנט לנצחון של האיגלס.

*

השנה ההגנה שלנו נותנת יארדים לכל דורש. אין לנו קו קדמי שמסוגל להגיע לקווטרבק. לכן, בכל דרייב שהקווטרבק מחליט ללכת על מסירה, ההגנה תכנע, אלא אם DRC יצליח לחטוף את הכדור.

תאונת הזיקוקים של JPP הותירה בור של 14 מליון דולר בהגנה. כשפרינס פצוע, זה אומר ששניים מתוך שלושת הכוכבים היחידים בהגנה הזאת, לא נמצאים. תוסיפו את הפצוע האנגלי ביסון, ותבינו שהחומר שיש לספאגס לעבוד איתו זה בערך DRC וזהו. הנקינס השנה לא מגיע לקוורטבק, זה מאוד קשה להגיע מהאמצע כאשר אין לחץ מהצדדים. בעצם כרגע, יש לנו הגנה של קולג' בינוני.

*

מה שיש לג'איינטס השנה זה אופי, מה שחסר זה שחקנים בהגנה. קולינס יהיה סייפטי טוב, מריוות'ר לא היה ולא יהיה. קורנרים יש לנו, למרות שפרינס מאבד בכל עונה כמה משחקים. נראה בכמה אחוזים ג'יי פי פי יחזור, אולי יהיה לנו מישהו אחד שיפעיל לחץ על קו ההתקפה ממול. אבל, ההגנה הזאת של הג'איינטס תתן יארדים באלפיהם, אני חושב שבמשחק מול הפאטס, יצטרכו להגדיל את המגרש ל200 יארד, אולי בריידי יתעייף מללכת קדימה כל הזמן.

בזכות הNFC ליסט, הג'איינטס חזק בתמונת הפלייאוף. הקאובויס יפסידו מספיק משחקים עד שרומו יחזור, והרכב השחקנים עם האופי היחודי שם, יפרק את הקבוצה מבפנים. הרדסקינס לא באמת קבוצה, והאיגלס משוללי קווטרבק נורמלי, יש סיכוי לא רע לנצח את הבית הזה ב8:8.

הדבר היחיד שמנחם הוא שגם ב2011 ההגנה שלנו נדרסה בכל משחק, עד למשחק ה14. ההבדל, אז היו לנו בקו הקדמי את ג'סטין טאק, אוסי וג'יי פי פי עם שתי כפות ידיים. השנה מאוד קשה לי לראות איך תהיה לנו הגנה סבירה אפילו, אבל לך תדע, יש המון כסף מתחת לתקרה, אולי יעשו טרייד לשם שינוי.

 

בתמונה: רמאי
השחקן כסחורה - סיפורו של לוק רידנאוור

20 Comments

יוסי מהאבטיחים 2 בנובמבר 2015

הייתם מרחק פייס מאסק אחד (מאד מטופש ולא הכרחי,אגב) מלקחת גם את המשחק הזה.
איזה פנאלטי אידיוטי

אריאל גרייזס 2 בנובמבר 2015

תנחומיי, אני יודע איך זה להיות במצב הזה. שני המאמנים שלך לא תפקדו הלילה. קולינס לא רק השאיר את הארווי יותר מדי זמן, הוא גם העלה את ריד ואז השאיר אותו כשברור שאין לו את זה. יש לו את דה גרום על הספסל, למה הוא מחכה, יש עוד משחק מחר?
וקופלין, פעם שניה העונה שהוא מפסיד לכם משחק. מה היה לו לקחת טיים אאוט, 30 שניות לסיום בדאון שני ו-5 מה-20 שלו. מה הוא כבר חשב שיקרה?

גיל שלי 2 בנובמבר 2015

קופלין פישל בכמה פעמים. בדאון רביעי עם שלושה יארד באמצע המגרש, ברבע השלישי, הוא בחר להרחיק את הכדור, כאשר היה ברור שלהגנה זה ממש לא משנה כמה יארדים יתנו לבריז. הפסק זמן דווקא היה הגיוני, עם ההגנה המצחיקה של הסיינטס, הגנה שהשאירה לראנדל מקום לט"ד בדאון הראשון, אפשר לפנטז על שתי מסירות ארוכות וכניסה לאזור הבעיטה. אבל, למה לא להנחות את הבועט המצוין שלנו, לבעוט את הפאנט החוצה? למה להשאיר סיכוי בכלל להחזרה?
קולניס ניהל פלייאוף גדול, אבל את הוורל סירייס הזה הוא לא ירצה לזכור, זה כואב להפסיד שלושה משחקים עם יתרון באינינג השמיני, אבל עם הפיצ'רים שלנו, יש סיכוי שנגיע למעמד הזה שוב מתישהוא.

אריאל גרייזס 2 בנובמבר 2015

אין ספק שהמטס בנויים לחזור לשם, קבוצה טובה מאוד. אבל איכשהו ידעת שפמיליה יתפרק בסוף

גיל שלי 2 בנובמבר 2015

נקווה שרק ילמד מזה, הוא נתן פלייאוף ענק עד ההתפרקות בוורלד סירייס

עידו ג. 2 בנובמבר 2015

מאד הזכיר לי את המשחק של דאלאס מול דנבר לפני שנתיים. רק שבריס בתפקיד רומו דווקא ניצח את המשחק בסוף.

בני תבורי 2 בנובמבר 2015

במציאות הפוליטית בישראל אסור באיסור חמור שקבוצה שעופר שלח אוהד תהיה אלופה.

גיל שלי 2 בנובמבר 2015

את מי שלח אוהד?

YG 2 בנובמבר 2015

איליי אחרי 6 טי דיס, עבר את פאקינג ג'ו מונטנה ו-ויני טסטורדה ונכנס לעשרת הגדולים במסירות לטאצ'ים
בריז מצידו, השווה את שיא הטי דיס למשחק ונמצא במקום החמישי אי פעם (קצת מתחת בריידי במקום הרביעי, שניהם יעברו את דן מרינו השנה)

אסף מונד 2 בנובמבר 2015

היה מאוד מתסכל אתמול, מיותר לחלוטין…. עכשיו חייבים לנצח את טמפה-ביי בשבוע הבא, כדי לא לצאת לביי עם 4:6. ותכל'ס, יש יותר סיכוי לנצח בשבוע הביי מאשר בשבוע 10 את הפאטס.

Mets 2 בנובמבר 2015

אוי מטס מטס הנה עכשיו חזרתי הביתה מהמשחק
איזה משחק נדיר אבל איכשהו הבנתי שהגיע לרויאלס יותר סספדיס הייתה מרפי רק במחיר נורמלי העתיד נראה וורוד אבל לחכות 15 שנה רק בשביל לראות את אותו הדבר פשוט שובר לב #LGM

METS 2 בנובמבר 2015

ואם כבר פוטבול מה עם הג'טס?!

מיקיג' 2 בנובמבר 2015

1. המטס חגגו כל כך את העלייה לוורלסיריז שהם שכחו שצריך לשחק שם. נתראה בעוד 20 שנה. אתנחם בכך שזה יותר מהר ממה שהג'טס יגיעו לסופרבול.
2. ראיתי חלק גדול מהג'ייאנס סיינטס. חוויית האין הגנה הזו היתה כל כך מהממת. זה זיקוק של אין הגנה. הייתי עם פה פתוח במשחק הזה – עד כדי כך. לא יודע איך רוב ראיין עדיין מאמן הגנה, ובג'ייאנטס, התירוץ של שחקנים רעים מצדיק משחק הגנה רע, לא מה שהיה אתמול.

אריאל גרייזס 2 בנובמבר 2015

לא יודע איך רוב ראיין עדיין מאמן בליגה. איזה מאמן איום ונורא. אין לו שום דבר

גיל שלי 2 בנובמבר 2015

לגמרי

יובל 2 בנובמבר 2015

היתה עונה נפלאה למטס, בכל זאת הגיע לרויאלס לזכות, אחרי שברון הלב בשנה שעברה. שמח שהם עשו את זה.
לגבי הג'איינטס – חשבתי שגרין ביי יקחו את ה-NFC בקלות, אבל אחרי שראיתי אותם הבוקר אני מבין שהקרב שם הוא פתוח לגמריי וכמעט כל קבוצה שתגיע לפלייאוף יכולה להגיע לסופרבול.
לשם השוואה, ב- AFC יש רק 2 קבוצות שאני מאמין שיכולות להגיע לסופרבול.
מבחינת הג'איינטס זה רק להגיע בכושר הטוב ביותר בזמן הנכון, בדיוק כמו ב-2007.

red sox 2 בנובמבר 2015

מרפי בתפקיד באקנר, הארווי בתפקיד פדרו, אבל גריידי ליטל יש רק אחד.

Amir A 2 בנובמבר 2015

הרוייאלס הכניסו 40 ריצות בפלייאוף הזה החל מהאינינג ה-8 והלאה. בסיכום האינינג ה-7 והלאה אם ניצחו את היריבות שלהם משהו כמו 51-4. בלתי נתפס.

שגיא 2 בנובמבר 2015

סלח לי שאני מתפרץ לפוסט לא קשור, אבל היה דרבי השבוע. לא ראיתי אפילו מילה אחת עליו בכל דה באזר.

Comments closed