יומן האליפות של הג'איינטס (9) – חזרתו של ג'יי פי פי

משחק שהיינו חייבים לנצח וניצחנו, אך הסיפור האנושי גדול יותר

ג'יי פי פי השתתף במשחקו הראשון העונה. הגנת הג'איינטס שוועה לשחקן אשר יטיל את אימתו על הקווטרבק היריב. הג'איינטס מדורגים אחרונים בליגה בכל הנוגע לסאקס וללחץ על הקווטרבק המתנגד. קבוצות אוספות יארדים בקצב הגבוה ביותר מול הג'איינטס. מדהים שלמרות המחסור בלחץ על הקווטרבק המתנגד, הג'איינטס מובילים את הליגה בפער איבודי כדור, +13, לראשונה בעידן איליי כקווטרבק.

*

אך הסיפור הוא סיפור אנושי מרגש, לא סיפור של פוטבול. רבים מאוהדי הג'איינטס כעסו על ג'יי פי פי, אחרים כינו אותו אידיוט. לא מדובר פה במקרה של גרג הארדי שהפך את חברתו לשק אגרוף, ולא מדובר פה בפושע שגרם עוול למישהו. ג'יי פי פי היה על סף קבלת הצעת חוזה ל60 מליון דולר, כאשר החליט לשמח את ילדי השכונה, ככל שנה ב4.7, ושלח זיקוקים לשמיים. כידוע, כף ידו התפוצצה, הוא איבד שתי אצבעות וחצי, שאר כף היד ניזוק ונכוותה באופן קשה. הג'איינטס הותירו את הטנדר לשחקן הפרנצ'ייז, אך היה ברור שהם יקבלו וישלמו לג'יי פי פי, רק כאשר יוכל לשחק. לפני שבוע וחצי, ג'יי פי פי עבר את הבדיקות הרפואיות, וקיבל חוזה שמותנה בביצועים, אך כזה שיכול לשלם לו עד 8.5 מליון דולר עד תום העונה, במידה ויעמוד בכל המדדים.

מדובר באיש שאיבד מיליונים של דולרים בגין טעות איומה בשיקול הדעת, אך מדובר בטעות. לכן זה כל כך משמח לראותו אותו חוזר לשחק, ומשמח במיוחד לראות את ההשפעה שלו על חבריו להגנה. ניתן היה לראות בתגובות של אוסי אומניורה וג'סטין טאק, חברים שכיום לא משחקים עם הג'איינטס, עד כמה חבריו אוהבים לשחק איתו, ומעריכים אותו. ג'יי פי פי הצליח להשתתף אתמול ב75% מהמהלכים ההגנתיים, יותר מפי 2 מהציפיות. מכאן אפשר ללמוד שהוא שמר על כושר גופני מעולה, למרות הפציעה, בכוחות עצמו. למרות שלא הצליח להגיע לקווטרבק, הוא הפעיל לחץ גדול ברבע הרביעי, הרבע בו ההגנה של הג'איינטס נוטה להתפרק, וכך סוף סוף נצחנו משחק באמצעות סטופ הגנתי, בלי לאבד את היתרון. ההגנה אתמול לא היתה מרשימה, אך הצליחה לכפות עוד שלושה איבודי כדור. בשבוע הבא, ג'יי פי פי יהיה טוב יותר, פרינס אמוקמרה יחזור, וגם ג'יי טי תומאס ג'וניור. נראה שנמצא ליינבקר אמצעי סביר בדמות ברינקלי, והפצוע התמידי ביסון הועבר לIR, וכנראה גמר את הקריירה. למרות הפציעה של שחקן הקו הטוב ביותר של הג'איינטס, הנקינס, ניתן לצפות לשיפור הגנתי, ונזדקק לו מאוד נגד טום בריידי ושאר החברים אחרי הביי.

*

איליי התחיל את המשחק במסירה לא מדויקת במיקומה, ובאינטרספשן, שתורגם רק לשלוש נקודות. לאחר מכן הגיעה מחצית התקפית לא רעה בכלל, מחצית שכללה שני דרייבים לט"ד, בעיטת שדה קצרה, ומהלך שנגמר בדאון רביעי בקו 35 היארד, זכר לשבוע שעבר, בו קופלין ויתר על הנסיון להמיר דאון רביעי, וחטף שבע נקודות בצד השני. החטיפה השנייה של הבאקנירס הגיעה כאשר כל העולם ואשתו ידעו שאיליי ינסה למסור לאודל בסלנט בדאון שלישי, וורנר הצליח להקדים את אודל למסירה. לאחר מכן הגיע הרגע המפחיד במשחק, אודל הכה באגרופו בחבית הגייטורייד בצד, מזל שלא שבר את היד.

מייק אוונס תרם רבות לנצחון של הג'יינטס כאשר רשם שיא עונתי של שש השמטות, שש השמטות שמנעו מווינסטון משחק של 300 יארד, הג'איינטס ממש לא הגיעו עדיין למצב בו הם יכולים לעצור קווטרבק יריב, כאשר הוסלי הוא הקורנר הפותח.

בכל מקרה, נצחון חשוב. שבוע הבא אנחנו מארחים את טום בריידי, נדמה לי שאיליי הוא אחד הקווטרבקים היחידים בליגה שיכול להתגאות במאזן חיובי במשחקים מול בריידי ורודג'רס. יש למה לחכות, אולי בריידי ישלם על מחסור בקו הגנה, עכשיו כשג'יי פי פי משחק, ואז נשים את מבטחנו באיליי ואודל. השבוע ראינו גם משחק ריצה מעולה של ארבעה רצים, כך שבהחלט התקפה מאוזנת ישנה. המתמודדת היחידה על הכרטיס בבית הNFC מזרח היא האיגלס, פרט לג'איינטס כמובן, אנחנו בתמונה, ונקווה לצבור מומנטום בדיוק בזמן הנכון. יאללה ג'י מן.

 

Foul play
המטרה: מאמן על חדש

4 Comments

BlindTree 9 בנובמבר 2015

אי אפשר שלא לפרגן ל-JPP.
שטות, טעות, מה שזה לא יהיה הוא משלם על זה בגדול.
שהיה לו בהצלחה. אבל רק מעוד שבועים. (לא כולל SB כמובן..)

אסף מונד 9 בנובמבר 2015

זה היה יכול להיגמר לגמרי אחרת… אם אוואנס היה יודע לתפוס כדור היינו בקלות יכולים להפסיד את המשחק הזה, ליריבה מאוד חלשה עם כלים התקפיים מאוד מאוד מוגבלים. זה ניצחון משמח, אבל התוצאה לא משקפת והוא ממש לא הותיר אותי עם תחושה טובה.

7even 9 בנובמבר 2015

לא הבנתי אם אודל בקהאם כעס על עצמו או על איליי בחטיפה שהיתה שם.

גיל שלי 9 בנובמבר 2015

על עצמו, רואים את זה, היחסים שלו עם איליי טובים מדי

Comments closed