סוף הכדורסל האירופי? לא בטוח

מצבה האמיתי של הפועל ירושלים משתפר ולא מורע כתוצאה מהמבנה החדש של היורוליג

אתמול התקבלה החלטה דרמטית במיוחד. היורוליג הופכת לליגה אירופית לכל דבר ועניין. 16 קבוצות, 11 מתוכן חברות קבועות, משחקות 30 מחזורים ולאחר מכן פלייאוף בין שמונה הראשונות ופיינל פור. הליגה האירופאית החדשה תגבה הרבה יותר כסף עבור חברותיה מזכויות השידור, וכן תסדר למכבי לדוגמה, 15 משחקי בית מובטחים בעונה, ותבטיח משחקים נגד העידית של הכדורסל האירופי, ולא את המפגשים המוכרים ברמה הנמוכה בסיבוב הראשון.

*

היתרונות לקבוצות כמו מכבי תל אביב הם ברורים לחלוטין. מכבי חברה קבועה, יוצרת לעצמה יתרון תחרותי עצום על פני שאר הקבוצות בישראל מבחינת האפשרות לתזרים הכנסות משמעותי, וכן יתרון בתחרות על שחקנים זרים מול קבוצות אירופאיות משאר הליגות באירופה, אשר ננעלו מחוץ ליורוליג. אני מניח שמכבי תזכה להכנסות גבוהות יותר בסך הכל מזכויות השידור. השאלה היא האם ההחלטה מאתמול היא גזר דין מוות על המפעל של אורי אלון בירושלים?

*

למרות שהנטייה הראשונית היא לענות בחיוב, לדעתי התשובה מורכבת מעט יותר. סגירת היורוליג למועדון קבוע של 11 קבוצות עם מעט מאוד השלמות, מותירה מחוץ לליגה קבוצות חזקות נוספות פרט לירושלים. בעולם בכלל ובספורט בפרט, אין ואקום. בעוד שליגה דומה בכדורגל אכן היתה פוגעת משמעותית בהסכמי זכויות השידור של הליגות המקומיות, כאן המצב שונה. העניין בכדורגל האירופי חוצה יבשות, מאחר והצ'מפיונס ליג, אך גם הלה ליגה, פרמייר ליג, הבונדס ליגה, מעוררות עניין לא רק במדינות עצמן, ולא רק ביבשת, אלא גם בשאר העולם. בכדורסל האירופי אין עניין גדול ברמה היבשתית, ואין עניין בכלל מחוץ ליבשת. מכאן שלא צפויה פגיעה גדולה במחירי זכויות השידור בליגות המקומיות שמתבססות על יריבויות מקומיות, שכן לא בטוח כלל שבספרד לדוגמה, העניין ביורוליג גם עכשיו, יהיה גדול יותר מהעניין בליגה הספרדית.

מכאן, שיוותרו קבוצות חזקות בהגדרה מחוץ ליורוליג, קבוצות שצריכות מפעל מקביל אשר יתן תשובה לצרכים שלהן. ההגיון הוא שהיורופקאפ יתחזק בצורה משמעותית מבחינת העניין שהוא יעורר, והקבוצות שנעולות בחוץ ימצאו דרך להזרים לשם עניין. לא רק שהזוכה ביורופקאפ תזכה לכרטיס כניסה ליורוליג בעונה שלאחר מכן, סביר שפרנסי הקבוצות ינסו לגרום לסדרה בין הזוכה ביורופקאפ ובין הזוכה ביורוליג, דבר שיעלה את קרנה של הליגה השנייה בצורה משמעותית. מאחר והיורוליג אינו עוד מועדון של אלופות אירופה, אלא מועדון המשקף בצורה רגעית את החוזק הכלכלי הנוכחי של הקבוצות, היורופקאפ לא יהיה עוד המקבילה של ליגת אירופה מהכדורגל. למעשה, הסופרבול שאנו מכירים כיום, נולד בדיוק בצורה זהה. מאחר והNFL היה מועדון סגור, קמה הAFL, והקבוצות בליגה המשנית הלכו והתחזקו, עד שלליגת הפוטבול המקורית, לא היתה עוד ברירה אלא להכיר במתחרה, ולהתאחד.

*

16 קבוצות זה בדיוק המספר שיותיר מספיק קבוצות חזקות וממורמרות מחוץ לליגה, ומכאן שבאופן מידי למדי, הליגה המתחרה תקום. למעשה, המצב החדש יהיה טוב יותר להפועל ירושלים בהשוואה למצב הקודם בו עמדה לרשותם רק החלום להצטרף ליורוליג, והדרך להגשמת החלום היתה שרויה בערפל.

 

סו נגד ההודית של המלך
דירוג עוצמה: הכישלונות של מכבי ת"א כדורסל

175 Comments

אהד 11 בנובמבר 2015

זה אולי (אולי) נכון, אבל רק בטווח הארוך. עניין של כמה שנים טובות.

ועוד שאלה בהקשר הזה – האם קבוצות הליגה הישראלית יכולות להחליט שלא מתאים להן שמכבי תא תשחק בליגה הישראלית בתנאים האלה? כלומר לדחוק אותה מהליגה בחסות איגוד הכדורסל?

רועי 11 בנובמבר 2015

מה האינטרס הכלכלי של לזרוק את מכבי מהליגה ? זו מכת מוות.

אהד 11 בנובמבר 2015

למה זו מכת מוות? בגלל החסויות? הרי ממילא יעדיפו לפרסם מוצרים ביורוליג במשחקים של מכבי ולא במשחק שלה מול הפועל אילת או נהריה. הליגה התרוממה מעט בשנים האחרונות בגלל שהשליטה של מכבי נחלשה. אם התכנית של היורוליג תצא לפועל, מכבי תחזור להיות מכבי של שנות האלפיים ואז מי בדיוק בישראל יחזור לצפות בליגה הזו?
והמטרה תהיה לאלץ את מכבי לחלוק את המקום שלה עם קבוצות אחרות. ואם היא תעמוד במריה ותסרב, לפחות לפגוע בה. אני בטוח שזה יפריע לאוהדי מכבי האמיתיים. יתרון נוסף הוא שהדבר אולי ימשוך משקיעים נוספים לרכוש קבוצות סל ישראליות. כי בתכלס, מי המשוגע שירצה לנסות להתמודד עם מכבי תא מפלצתית?

יריב ס. 11 בנובמבר 2015

אין להן כל אפשרות לדחוק אותה, היא לא עברה על חוקי האיגוד או המנהלת. אין כל קשר לעובדה שליגה פרטית כיורוליג הזמינה אותה לשחק בשורותיה למשחקיה בליגה המקומית.
וזריקת מכבי מהליגה תהיה מכת מוות לליגה. השם מכבי מביא רייטינג כלומר כסף תמורת זכויות שידור, חסויות וכו' שבזכותן חלק מהקבוצות מתקיימות. אפשר לבדוק בנתוני ערוץ 1 כמה רייטינג מביא משחק שמכבי משחקת לעומת משחקים אחרים.

רועי 11 בנובמבר 2015

כשאתה אומר שהליגה התרוממה בשנים האחרונות, על מה אתה מתבסס ?
על זה שמכבי לא לוקחת אליפות כל שנה ?
יש לך נתוני רייטינג, או על סמך תחושה ?

אוריה 11 בנובמבר 2015

לא נראה לי שאפשר חוקית לזרוק את מכבי מהליגה.
היורוליג זו ליגה פרטית שזכותה של מכבי לחתום איתם על איזה הסכם שהם רוצים, ולהתאחדות ולמנהלת אין שום אפשרות להתערב.
אגב, בבג"ץ תיאורטי על הוצאת מכבי מהליגה בשל נימוק של חתימה על חוזה פרטי שלא פוגע בשאר הקבוצות- מכבי תנצח כמובן…

אהד 11 בנובמבר 2015

1. לגבי רייטינג, מודה שזה עניין של תחושה ושל סביבה קרובה לי. אבל, אם העובדה שהפועל ירושלים הופכת לכוח משמעותי בליגה לא הרימה את הליגה, שום דבר כבר לא ירים אותה. אם יגיעו עוד 2 משקיעים לחולון, הפועל תא, חיפה וכו', הליגה תתרומם מאוד. ברור שזה חתיכת אם, אבל נסו לחשוב כמו משקיע ולא כמו אוהד מכבי תא. כבר עכשיו צריך משוגע כדי לנסות להילחם במכבי. תוסיפו את העובדה שאין סיגוי ליורוליג ושמכבי תתחזק מאוד כלכלית, ותקבלו מצב בו מחסומי הכניסה יהיו פשוט גבוהים.
2. עניתי כבר על עניין של מכת המוות. מזכיר לי את הקשקושים של הטייקונים שצועקים "תחזיקו אותי". פוקס ומנורה משקיעות במכבי לא בגלל המפגשים מול אשדוד ונהריה, אלא בגלל היורוליג. פה זה מתחיל ו]ה זה נגמר. אם כבר, העובדה שהאליפות לא תוכרע מראש עשויה לחזק את הדבר הזה שנקרא ליגת ווינר סל.
3. אני באמת מנסה לחשוב על דרכים להוצאת מכבי מהליגה. נניח ואין דרך משפטית. האם מחר הליגה לא יכולה להחליט שמשחקי הגביע יתקיימו בימי חמישי? שמותר לרשום כל עונה רק ארבעה זרים? שמשחקים ישוחקו תמיד ביום ראשון ושהמשחק המרכזי (שמכבי מן הסתם תופיע בו לא פעם) ישוחק במוצש?
אני חושב שיש דרכים לאמלל לכל הפחות את מכבי. אין שום חוק שקובע שעל הליגה להתגמש בגלל שמכבי חתמה על חוזה לעוד ליגה.

רועי 11 בנובמבר 2015

לא הבנת, לא מדובר על פוקס ומנורה, מדובר על סופנסרים של שאר הקבוצות וזכויות השידור של של ליגת הכדורסל בארץ,
כמה זכויות השידור האלה שוות אם מכבי ת"א לא בליגה ?

אהד 11 בנובמבר 2015

למה זה משנה, ברצינות? אז יורידו את תקציב המינ' במיליון שקל והמדינה תפחית קצת את המס על שחקנים ישראלים. האם בעקבות פגיעה בהכנסות שחקנים כמו סטפן קרי והארדן יפסיקו לנחות פה? כנראה שבמקום לגייס חמישה זרים בינוניים מינוס יגייסו ארבעה. לא סוף העולם. יש מספיק ריג'קטים מהמכללות בארה"ב.
מצאתי כתבה מגלובס על עונת 2011. קבוצת ליגה על (להוציא י-ם ומכבי) מחזיקות בתקציב של 7 מיליון, כאשר שליש מהתקציב שלהן מגיע מהעיריות. אנשים מהמרים בווינר על ליגה שנייה בנורבגיה. נראה לי שהם יהמרו גם על אשדוד נגד חולון.

S&M 11 בנובמבר 2015

אין שום בעיה חוקית "להוציא" את מכבי מהליגה.
למכבי בהחלט יש זכות שלא יוציאו אותה מהליגה, כלומר, מהמסגרת הקיימת.
אבל זה לא מה שיקרה. יקימו ליגה חדשה, מסגרת חדשה, ובה לא ישתפו את מכבי. ובמסגרת החדשה אין למכבי זכות מוקנית להשתתף.
זה גם לא חייב להיות דרך איגוד הכדורסל. שאיגוד הכדורסל ימשיך לנהל את הליגות הצעירות והחובבניות, ואת הליגה המקצוענית ינהל תאגיד עסקי.
והליגה החדשה תהיה מועדון סגור של קבוצות. ניראה את מכבי טוענת שזה לא חוקי. המשפט הראשון בכתב התגובה יהיה "מי שגר בבית זכוכית (יורוליג) מוטב לו שלא יזרוק אבנים על אחרים (המנהלת החדשה)".

כלכלית, אם יש הצדקה למהלך כזה, מי יינזק יותר, מכבי או שאר הליגה – לא יודע. בהרגשה שלי שני הצדדים יינזקו, לא יודע מי יותר מי פחות. לפעמים אנשים מעדיפים להוציא לעצמם עין, העיקר להוציא לשני שתי עיניים. אם יהיו עוד ספונסרים כמו זה של הפועל ירושלים, אולי אפשר יהיה להקים כמה קבוצות חזקות. אבל למה שיהיו? אם יהיו, למה הם לא באים עכשיו? יותר מדי אם ואולי למהלך כזה.

yaron 11 בנובמבר 2015

אני לא חושב שצריך ולא יודע אם אפשר להוציא אותם, אבל בהחלט כדאי לחזור לפיינל פור עם משחק גמר אחד… :-)

yaron 11 בנובמבר 2015

מה שאני בא להגיד זה שלליגה הישראלית זה בטוח רע, צריך להגדיל את הסיכויים של עוד קבוצות לזכות באליפות.
למכבי זה טוב, ליורוליג (לדעתי) זה רע, אבל אלה דברים שלא בשליטתינו, בליגה כן אפשר לעשות התאמות בהתאם להחלטה הזאת.

ערן הדר 11 בנובמבר 2015

כמו שנאמר אין ואקום. ירושלים תהפוך למכבי ותקבור את הליגה

אהד 11 בנובמבר 2015

שאלה, איך שינוי השיטה יוביל לגידול במספר הצופים ביורוליג? הרי אם יש סיכוי שאצפה ביורוליג, זה רק אם הפועל י-ם תעפיל לשם. אם לא, אוותר. אני מניח שכמוני יש עוד עשרות אלפי אוהדים בגרמניה, רוסיה, יוגוסלביה וספרד שפשוט יפסיקו להתעניין (או ימשיכו שלא להתעניין) עתה כאשר ברור להן שאין סיכוי שהקבוצות שלהן תעפילנה ליורוליג..

רועי 11 בנובמבר 2015

אתה מסתכל על זה מנקודת מבט של אוהד של קבוצה X.
לפי דעתי, היורוליג וסוכנות IMG ששותפה למהלך מסתכלים על זה מנקודת מבט כוללת יותר –
מפגשים שבוע אחר שבוע של צסקא, ברצלונה, ריאל, פאו, אולימ', מכבי וכו', מושך יותר רייטינג ממפגשים תקופים יותר מול קבוצות כמו סטרסבורג וססארי. להפוך את היורוליג למשהו בסגנון ה NBA מבחינת המבנה פחות או יותר, רק עם פחות משחקים (כי עדיין יש ליגות מקומיות).

אהד 11 בנובמבר 2015

יש שלושה סוגי אוהדים לדעתי שעשויים לצפות ביורוליג:
1. אוהדי הקבוצות המשוריינות. החברה האלה ימשיכו לצפות ביורוליג בכל מקרה.
2. אוהדי קבוצות X כמוני שעכשיו לעולם לא יצפו ביורוליג.
3. ניטרלאיים (לא יודע כמה יש כאלה ומה הכוח הכלכלי שלהם). אולי בשנתיים הראשונות עם ההייפ יראו קצת יותר, אבל אחרי כמה שנים מפגשי מכבי-צסקא ופנר-פנא יהיו שגרתיים ויאבדו את האפיל. בדיוק כמו שקרה עם משחק קצת יותר מעניין – הקלאסיקו, שבתחילה היה אירוע בלוח השנה ובשנים האחרונות הפך למשחק הרבה פחות מרגש בגלל תדירות המפגשים בין הקבוצות.

בסוף יש את הNBA למי שרוצה לראות כדורסל איכותי. מי שצופה ביורוליג עושה את זה בשל האהדה שלו לקבוצה שמשחקת שם. אם לקחת לי את הסיכוי לראות את הקבוצה שלי משחקת במפעל, איבדת אותי. זה ככ פשוט.

יריב ס. 11 בנובמבר 2015

תבדוק מה קורה בליגת האלופות בכדורגל שמשלב שמינית הגמר ובעיקר רבע הגמר מדובר במועדון די סגור. עדיין אנשים חוזרים ורואים והרייטינג עולה אף שמדובר באותן קבוצות

אהד 11 בנובמבר 2015

יריב, זה פשוט לא אותו דבר. הצמפיונס זה הקרם דה לה קרם. היורוליג, איך להגיד בעדינות, זה לא. המקבילה של הצמפיונס זה הNBA.
חוץ מזה, תמיד יש לקבוצות דרג ב' להעפיל לפחות לשמינית. זניט, ולנסיה, אינדהובן, בנפיקה, אולימפיאקוס כולן דרג ב' או ג' ונמצאות כרגע בדרך לשמינית. אני מניח שיש סיכוי לראות לפחות אחת מהן ברבע. האם ולנסיה סל יכולה להגיע לפליאוף ביורוליג? כנראה שלא כי היא לא תוזמן ליורוליג.

רועי 11 בנובמבר 2015

לגבי 1. אני משוכנע שגם אוהדים של קבוצות משוריינות כיום מוותרים פה ושם על משחקים פחות אטרקטיבים.
קבוצות X ישתלבו ביורוקאפ שיצומצם ל24, חזקות יותר מהנוכחי, ולכן גם אטרקטיבי יותר, הרייטינג של המפעל הזה יעלה.
3. האם הרייטינג של ה NBA (בליגה הסדירה) יורד עם השנים ? אני לא יודע את התשובה, אני חושב שלא.

אהד 11 בנובמבר 2015

1. מי שמוותר על משחקים מול ססארי יוותר גם על משחקים ביורוליג החדשה. המשחק לא מכריע, היריבה לא משהו. מתישהו יווצר פער גם בתוך היורוליג עצמה. אל חשש, יבריזו גם יבריזו. זה לא שמדובר באוהדים שרופים.
עם יד על הלב, אתה באמת מאמין שאוהדי קבוצה X יראו משחקים מהיורוקאפ שקבוצותיהם לא משחקות בו? בחייאת, אתה רואה אותי רואה משחק בין אאק אתונה לאיזו קבוצה תורנית מרוסיה? באיזה סרט בדיוק? אתה תראה משחק כזה?
3. גם לא בטוח, נראה לי שכן. אני יודע שאני אישית צופה בהרבה פחות משחקים מהעונה הסדירה כי הם סתם משחקים. מניח שזה קורה גם בNBA. אני כן יודע שיותר אנשים מגיעים למשחקים בפליאוף מאשר בעונה הסדירה. מניח שהדבר דומה מבחינת אחוזי הצפייה.

רועי 11 בנובמבר 2015

התכוונתי שאוהדי קבוצות X יראו את הקבוצות שהם אוהדים ביורוקאפ יותר מאשר הם צופים בהן כיום.
ה NBA זו דוגמה קיצונית, עונה ארוכה מאוד של 82 משחקים שרוב המשחקים לא קריטיים (ועדיין אני לא בטוח אם יש ירידה), היורוליג יהיה ליגה של 30 מחזורים, יותר קרוב לפלייאוף של ה NBA ברמת הענין (לא מבחינת המבנה כמובן).

yaron 11 בנובמבר 2015

אני בכלל לא בטוח,
נשמע כמו הסיבוב הראשון במונדיאל…
נכון שאלה הטופ -16 אבל בכל זאת, שלושים מחזורים רק בסיבוב הראשון ועוד 14 בסיבוב השני מול אותן קבוצות, איפה העניין?
אוהדים נייטראלים בטח שיוותרו על הסיבוב הזה, אבל לדעתי גם אוהדי הקבוצות.

רועי 11 בנובמבר 2015

אין סיבוב שני, יש ליגה של 30 מחזורים ואז פלייאוף של מקומות 1-8.

אהד 11 בנובמבר 2015

אחרי עשרה מחזורים יהיו 3-4 קבוצות שלא יהיו בתמונה של הפליאוף. חמישה מחזורים לאחר מכן התחרות תהיה על מיקום בעיקר + 3 קבוצות שמתחרות על שני המקומות האחרונים. 6 קבוצות לפחות לא יהיו בתמונה בעשרת המחזורים האחרונים.
רועי, אני צופה בכל המשחקים של ירושלים ביורוליג. פחות חשוב לי אם זה נגד נוביגראד או ססארי/באירן (שמסתבר משום מה שהגעה שלהן ליורוקאפ תעלה את הרמה). אני גם לא חושב שהרמה תעלה מדי. הקבוצות דרג ב' תיחלשנה והרמה רק תרד.

yaron 11 בנובמבר 2015

מה שאני קראתי (לא הופך את זה לנכון) זה שהסיבוב השני הוא שוב ליגה בין שמונה העולות, ואז פיינל פור.

אהד 11 בנובמבר 2015

פחות משנה לתיאור שלי.

רועי 11 בנובמבר 2015

מהאתר של היורוליג:
The 16 teams will compete in a round-robin regular season of 30 rounds, to be followed by best-of-five playoffs, with series winners advancing to the Final Four

yaron 11 בנובמבר 2015

אוהד, אני מסכים איתך לגבי רמת העניין ביורוליג, אבל חושב שביורוקאפ העיניין והרמה יעלו.
רועי, תודה, באחד האתרים הישראלים זה תואר אחרת…
בכל אופן, אני לא בטוח מה יותר גרוע…

אהד 11 בנובמבר 2015

ירון הרמה לא תעלה כי הקבוצות ייחלשו. יש איזושהי פיקציה שיש הבדלים משמעותיים בין הקבוצות החלשות ביורוליג לקבוצות הבינוניות מינוס והחלשות ביורוליג. אין. חד וחלק ססארי לא יותר טובה מהפועל ירושלים. היא בטח לא איזה שדרוג גדול.

yaron 12 בנובמבר 2015

אוהד, אולי אני נאיבי, אבל יש לי הרגשה שדווקא היורוקאפ תרוויח מכל הסיפור.
לא בגלל ההצטרפות של קבוצות מהיורו ליג, בזה אני מסכים איתך, אבל תסכים איתי שהן לא יורידו את הרמה.
מה שאני מרגיש שיקרה זה שבשלב הליגה (30 מחזורים) היורוקאפ יזכה ליותר התעניינות מבעבר.

omer 11 בנובמבר 2015

בנוגע לסעיף ג.

בליגת האלופות בכדורגל מדי שנה יש מפגשים מאוסים שחוזרים על עצמם, ועדיין מדי שנה יש עלייה ברייטינג ובהכנסות.
ריאל-ברצלונה פחות מרגש? אני מאמין שלא מעט אנשים יסכימו איתך, אבל גם כשיש 4-7 משחקים ביניהן בעונה עדיין צריך למכור כליה כדי לממן רכישת כרטיס.

אהד 11 בנובמבר 2015

כמו שכתבתי כבר ליריב למעלה: זה פשוט לא אותו דבר. הצמפיונס זה הקרם דה לה קרם. היורוליג, איך להגיד בעדינות, זה לא. המקבילה של הצמפיונס זה הNBA.
חוץ מזה, תמיד יש לקבוצות דרג ב' להעפיל לפחות לשמינית. זניט, ולנסיה, אינדהובן, בנפיקה, אולימפיאקוס כולן דרג ב' או ג' ונמצאות כרגע בדרך לשמינית. אני מניח שיש סיכוי לראות לפחות אחת מהן ברבע. האם ולנסיה סל יכולה להגיע לפליאוף ביורוליג? כנראה שלא כי היא לא תוזמן ליורוליג.
עניין רכישת הכרטיס הוא גם לא דומה. לא מכיר המון יפנים, סינים וסעודים שטסים במיוחד לראות את משחקי היורוליג. הם רוצים לראות את הדבר הטוב ביותר ולכן יטוסו למדיסון סקוור גארדן (הטיסה תשלב גם מכונת זמן ;) ) או לאורקל ארינה. זו הסיבה שהם מגיעים משחק אחר משחק לקלאסיקו. כי הם רוצים לראות את המשחק הטוב ביותר בעולם בענף מסוים.

-גיסנו- 11 בנובמבר 2015

אתה שוכח שהסיבה העיקרית ש 11 הקבוצות המדוברות משוריינות, זה כי הן מושכות הכי הרבה כסף והכי הרבה קהל.
אם וכאשר הפועל י-ם תתחיל להציג יכולת ראויה ביורופקאפ, ותתחיל להוות אופציה לשחקנים בעלי שם יחסי באירופה – אז אולי זה יתחיל להטריד את עסקני היורוליג שאוהדיה לא רואים משחקי יורוליג של קבוצות אחרות.

או בוא נציג את זה ככה: כמה אנשים שאינם אוהדי מכבי ת"א יושבים לראות את המשחקים שלה ביורוליג, וכמה ישבו לראות את המשחקים של י-ם? וזה לא משנה אם זה אנשים שלא אוהבים כדורסל בכלל אבל עדיין רואים רק מכבי בימי חמישי, או אוהדי הפועל י-ם/הפועל ת"א/מכבי חיפה/כל קבוצה אחרת ששונאים את מכבי ורואים את המשחקים רק כדי לקוות שהיריבה תנצח?

אהד 11 בנובמבר 2015

שמע, נראה לי שגם אתה מבין שזה לא ספורטיבי. יש לזה אולי מלא הצדקות, אבל ספורטיבי זה לא, ואם אתה חושב אחרת, אין לי ככ עניין להתווכח בהקשר הזה איתך. סתם יבזבז לשנינו את הזמן. כאילו, זה שהן הכי עשירות או חזקות אמור להפוך אותן להכי מקומבנות?
לפי אותו הגיון אם מכבי חיפה תרד ליגה השנה, על ההתאחדות הכדורגל לתת לה חסינות כי היא חשובה מדי לליגה. ואפשר להגיד מעכשיו להפועל עפולה שאין לה מה לשחק על עלייה כי היא ענייה מדי ולא תביא חשיפה.
בסוף צריך לשאול האם מדובר בספורט (על כל המשתמע מכך) או בעסק כלכלי גרידא.

ורק נקודה למחשבה, למה שאוהדי קבוצות אחרות ירצו בהצלחתה של מכבי תא ביורוליג? למה שאני לא אקווה שהיא תסריח את היורוליג? האם נשאר לי עניין אחר ביורוליג עכשיו כשהבנתי שהקבוצה שלי לעולם לא תשחק שם? אם הפועל תא הייתה מקבלת באופן קבוע את הכרטיס למוקדמות הצמפיונס עח מכבי, האם אתה באמת תצפה במשחקים שלה ותעודד אותה מול פורטו/דינמו קייב?

-גיסנו- 11 בנובמבר 2015

איכשהו הצלחת לקחת כל משפט שלי בתגובה למעלה ולפרש אותו אחרת.

– לא דיברתי פה על ספורטיבי או לא ספורטיבי. לפרוטוקול אין לי ספק שזה עקום ממש, אבל זו כנראה הדרך היחידה של היורוליג להצדיק את קיומושל המפעל הזה ולהחזיק איזושהי תדמית כאילו הכדורסל האירופי חי, בועט ונותן פייט לצ'מפיונס ליג. אבל זה ממש לא הדיון.

אתה דיברת על זה שאתה בתור אוהד הפועל י-ם לא תראה אף משחק של היורוליג שהוא לא של הקבוצה שלך. היורוליג כארגון רוצה למקסם רייטינג, קהל והכנסות ומנסה למצוא את הדרך לעשות את ה גם אם הספורטיביות נרמסת ברגל גסה. כנראה שאי אפשר לרצות את כולם, והיות וירושלים עוד רחוקה מלהוכיח עצמה ככוח כלכלי ומושך רייטינג לאורך זמן – אז אוהדים כמוך לא יצפו ביורוליג. אבל קבוצה כמו מכבי ת"א מושכת המון רייטינג כבר שנים. של אוהדים שלה, של צופים ישראלים די נייטרלים, וגם של הרבה שונאים. אז אתה אולי לא רואה מכבי ביורוליג, אבל אני מכיר כמה וכמה אוהדי הפועל י-ם ות"א שצופים במשחקים כדי לקוות למפלה ולשמוח לאיד אחר כך.
דיברת על פורטו ודינמו קייב? כמה ישראלים שאינם אוהדי מכבי יושבים ורואים את המשחקים שלה בצ'מפיונס, על חשבון באיירן ארסנל וברצלונה, רק כדי שיוכלו אח"כ להתנגח באוהדי מכבי? אני בטוח שיש כמה אלפים טובים גם אם אתה לא ביניהם.

זו לא שאלה של ספורטיביות ולא שאלה של להראות למי יש יותר גדול או איזה אוהדים יותר גברים. זה מצב נתון כרגע ואני משוכנע שהשינוי הזה הולך להתבצע כי פשוט כי עסקני היורוליג בטוחים שככה הם ימקסמו רייטינג ורווחים, שזה הדבר היחיד שחשוב להם.

אהד 11 בנובמבר 2015

"לפרוטוקול זה עקום". יש לך את זה ביותר אנדרסטייטמנט?
אולי מכבי היא היוצא דופן, אבל צסקא פנר ואנאדולו לא מושכות מספיק קהל כרגע. הרעיון לדעתי הוא פחות להגביר את החשי]ה והרייטינג, אלא לחלק את המשאבים לפחות קבוצות.
לא קונה את זה שאלפים רואים את המשחקים של פורטו נגד קייב כדי לנגח את אוהדי מכבי תא. אם אני זוכר נכון המשחק המרכזי היה ארסנל באירן וברסה נגד באטה. ככה שכנראה פרנסי ערוץ הספורט פחות מסכימים איתך. אגב, בלי להעליב, יש משהו סופר שחצני בטענה הזו.
ברור שעסקני היורוליג בטוחים שככה הם ימקסמו רייטינג ורווחים. לעצמם. והשאלה על חשבון מה זה יבוא. ושוב, אני חושב שבטווח הארוך זו עשויה להיות נשיקת מוות לכדורסל האירופי הגווע ממילא.

בלייק 11 בנובמבר 2015

המשחק המרכזי היה ארסנל – באיירן?
אין לי מושג לפי מה אתה קובע שזה היה המשחק המרכזי. לא זוכר שיום לפני זה הרימו פריגיים מ- 8 בבוקר באיצטדיון של ברצלונה (או ריאל או מי שלא תרצה שהיתה "המשחק המרכזי" ביום שלישי). גם לא תראה את זה ברגע שמכבי תודח. המשחקים של מכבי בצ'מפיונס משודרים בערוץ 2, 10 או 5 (הרגיל, בלי פלוסים). זה די הופך אותם למשחקים המרכזיים בכל מחזור (יותר אנשים יכולים להיחשף אליהם). גם הפרומואים כל השבוע פמפמו לנו את השאלה הקיומית ההיסטורית – האם מכבי תבקיע גול, ופחות האם לבנדובסקי יבקיע שלושער או 7 שערים נגד ארסנל.
ולגבי הרכישה של אלפים שצופים במשחקים רק כדי לנגח את מכבי, אז קודם כל רק ביציע העיתונאים באיצטדיון בחיפה היו 300 כאלה. וברצינות, אז אתה אומר שכל התגובות נגד מכבי אחרי המשחק נגד פורטו (וגם המשחק הקודם נגד פורטו ואלה נגד צ'לסי וקייב) היו מאנשים שלא ראו את המשחק?? מעניין… אני זוכר שרומן ראה קייב-צ'לסי, וכל השאר שכתבו, קטלו, השוו וזלזלו לא באמת היו שווים התיחסות? חבל שלא ידעתי את זה אז.
המשחק של מכבי בצ'לסי הביא 23.8% (ברשת וב- HD של ערוץ הספורט). אתה בטוח שכולם אוהדים של מכבי? אני לא חושב שכל מי שצופה במשחקים ולא אוהד מכבי עושה את זה כדי לנגח אותה, וגם די ברור שלא צופים בה כי הרמה גבוהה, אז אולי סתם מתוך סקרנות? רצון להשתייך? רצון להידמות? לא יודע…. אני יודע שכשהפועל שיחקה בליגת האלופות ראיתי 3 משחקים בשידור חי ורציתי שהפועל תפסיד. זה כל כך מוזר??

-גיסנו- 11 בנובמבר 2015

שמע, יש לי תחושה שאתה נכנס לפה בציפיה שכולם יספרו לך כמה אתה צודק וכמה מכבי היא התגלמות הרוע ועקב השריון האוטומטי גם היורוליג הם התגלמות הרוע.

אתה נותן הרגשה שאתה שוצף וקוצף על חוסר הספורטיביות ונעלב כשלא כולם ישר נעמדים ומוחאים לך כפיים על לוחמת הצדק. גם נראה שאתה מופתע ו/או נפגע מזה שחלק נכבד מאוהדי הספורט בעולם לא נוהג בדיוק כמוך בהרגלי הצפייה שלו.

לא אמרתי בשום שלב "משחק מרכזי", לא אמרתי שהבחירה של ערוץ הספורט היא כזו או אחרת – דיברתי רק על הצופים. ערוץ הספורט אגב, כפי שבלייק כתב, מפמפם את המשחק של מכבי כל הזמן כמו שהוא היה מפמפם את הקלאסיקו כל הזמן – כי זה מה שיביא לו רייטינג. בדיוק מהסיבות שציינתי.
אם אתה חושב שאני מדמיין ושחצן – אחרי המשחק נגד צ'לסי קח לך כמה דקות, שוטט לך באתרי הספורט והחדשות, קצת אתרי בלוגים אם בא לך, קצת פייסבוק וטוויטר – תיווכח שכמות האנשים שלא אוהדים את מכבי אבל מדברים על המשחק שזה עתה ראו תפתיע אותך מאוד.

אתה טענת שהמהלך של היורוליג יפגע להם ברייטינג ובהכנסות, אני הסברתי לך למה ממש לא בהכרח, משם אתה מנסה בכוח להפליג לויכוח אידיאולוגי-ספורטיבי למרות שבכלל לא טענתי שום דבר בנושא. הסיבה היחידה שכתבתי את הערת ה"לפרוטוקול" היא כדי שתבין שגם אני חושב שספורטיבית זה דפוק לגמרי ולא נכנס לפינה הזאת, אתה נכנסת עם הראש בקיר בכוח.

רפאל 11 בנובמבר 2015

הפתרון צריך להתקיים במקביל.
ליגה אירופית 'פתוחה' ואיכותית שמנוהלת בצורה מקצועית, מודרנית ואטרקטיבית עם נציגות מהרבה מדינות ופורמט תחרותי ומסקרן ( ויש המון דרכים הרבה יותר מעניינות ממה שהיורוליג מציע לעונה הבאה ).
כמובן שגולת הכותרת תהיה סדרות של הטוב מחמש כל הדרך מרבע הגמר, אפילו מהשמינית אם צריך.

לגבי ישראל-
הקהל יצטרך להתאחד ופשוט להתייחס למכבי כאילו היא לא קיימת.
מי שרוצה לראות את מכבי ביורוליג, בבקשה.
שמכבי באים לחולון, ירושלים, נהריה, אפילו בדרבי… אין קהל. רק אילן השועל וחבר מרעיו.
דממה. אף אחד לא מגיע, אין עידוד, אין צבעים, אין תפאורה. לאף אחד לא אכפת.
אבל מה הסיכוי שזה יקרה?

הכי מצחיק שנתקענו עם פיינל פור גם באירופה וגם בארץ בליגות לא תחרותיות בעליל ובטח לא ספורטיביות משום הגדרה או שאיפה להיות כאלה. העיקר עושים סדרה של הטוב מחמש לפני…
מי שלא הבין עדיין, אין שום קשר לספורט. זה הכל פוליטיקה של כח ותועלת.
אף אחד אפילו לא מנסה להגיד אחרת.
אין בעיה, בואו נמשיך לבוא למגרשים ולנסות לגנוב נצחון 'הסטורי' 'והירואי' מול האימפריה שרק גדלה על חשבון האחרות. כן, זה הרבה יותר טוב מלהחרים הלכה למעשה…
כרגיל, מי שאוהב ספורט יוצא פראייר ומי שבצד הנכון של בעלי השררה חוגג ולא מבין מה הבעיה ולמה אנשים מקנאים בהצלחתם…
בקיצור, שמח : )

אהד 11 בנובמבר 2015

בלייק וגיסנו,
המשחק המרכזי הכוונה אחרי מכבי נגד פורטו. נראה לי שהייתה אי הבנה בינינו בקטע הזה. לוקח עלי את האחריות.
אני גם צפיתי במכבי תא (בשידור חוזר אחרי המשחק של ארסנל). וקטלתי אותם. אבל הייתי בעדם ואני אוהד הפועל פ"ת. לא סותר.
לגבי ההכנסות, כתבתי למעלה. לא רואה איך זה אמור לקדם את הכדורסל האירופאי או לחשוף אותו לקהלים אחרים. אני כן רואה איך זה הולך לסייע למשוריינות וזה לא הולך לשרת את הכדורסל האירופאי גם כן.

בלייק 11 בנובמבר 2015

אין בעיה. אני לא חולק על השורה התחתונה שלך (אני אגב לא אוהד מכבי בכדורסל. גם לא שונא). פשוט לא היה לי מה להוסיף בעניין על דברים שאחרים כבר כתבו, למעט התגובה הצפויה אך נכונה להכאיב של רפאל (חיכיתי שיכתוב אותה בעצמו, זכויות יוצרים וזה). ״האפוקליפסה״ שלו של חיסול תחרותיות בליגות מקצועניות רק הולך ומקצין במציאות, והפתרונות לא מסובכים אם מי שקובע יחליט להשתמש בהם, או בדומים להם. אני לא מתכוון להתעלמות ממכבי, אלא לשיטה תחרותית אמיתית, גם בכדורסל וגם בכדורגל.

גיסנו 11 בנובמבר 2015

אתה יכול להיות גם נגד מכבי זו זכותך המלאה. הנקודה שלי הייתה רק שהרבה אנשים ישבו לצפות במשחק של מכבי על חשבון אחרים, כל אחד מסיבותיו האישיות.

לגבי גידול הכנסות, יש לי תחושה שביורוליג רואים שהענף שירידה ביבשת מלבד פחות או יותר אותן קבוצות ששוריין להם מקום. נראה שהם מעדיפים להמשיך לשחק חזק על מה שיש להם ביד מאשר להכנס לקרב פופולריות אבוד מראש. בגלל זה התסריט של גיל לא נראה לי דמיוני בכלל גם אם ייקח כמה שנים.
אופציה אחרת כמו שהוצע כאן היא שככה היורוליג יכולים לעשות ריסט על הכל, ואם הפורמט החדש יצליח שנה-שנתיים הם יתחילו לשקול הוספה של קבוצות, בין אם בשריון או בהרחבת המוקדמות – וככה לגדול מחדש על הבסיס החזק ביותר הקיים.

איציק 11 בנובמבר 2015

אני חושב שאתה עם חום גבוה אם אתה באמת מאמין שאם ירושלים לא תהייה ביורוליג אז "עשרות אלפי אוהדים בגרמניה, רוסיה, יוגוסלביה וספרד שפשוט יפסיקו להתעניין." זה שיגעון גדלות שאפילו לדון שמעון אין ;)

אהד 11 בנובמבר 2015

והזוכה בפרס על הוצא מהקשרו הולך לאיציק ;)
אני מניח שכמוני יש עוד עשרות אלפי אוהדים בגרמניה, רוסיה, יוגוסלביה וספרד שפשוט יפסיקו להתעניין (או ימשיכו שלא להתעניין) !!עתה כאשר ברור להן שאין סיכוי שהקבוצות שלהן תעפילנה ליורוליג.!!

איציק 11 בנובמבר 2015

איך פספסתי את המשפט האחרון… תודה!!!
רק שאלה, למה אתה חושב שהם הסתכלו עד עכשיו? מי שלא רואה כי הקבוצה שלו לא שם, לא ראה לפני וימשיך לא לראות (כגון אהד ירושלים – אוהד, אהד). מי שצפה בכול מקרה, לא ראה בגלל ציפייה עתידית וימשיך לצפות. מבחינה זו שום דבר לא השתנה.

אהד 11 בנובמבר 2015

אני מסכים. אני לא חושב שזה אמור לשפר את הרייטינג. רק את הכספים שתקבלנה הקבוצות.

בלייק 11 בנובמבר 2015

אני לא חושב שאהדה זאת תכונה דיכוטומית (אוהד/לא אוהד), יש רמות מעורבות שונות. כשמכבי מארחת את הגדולות העניין והרייטינג עולים לעומת משחקים נגד ססארי או באמברג. בנוסף, עוד מפגשים עם קבוצות חזקות קבועות מובילים ליריבויות, נקמות ובסוף ליצירת אתוסים שמסייעים לאוהדים להתחבר ולהרגיש יותר מעורבות. בגלל זה בליגה סגורה במהלכה מובטחים לפחות שני משחקים נגד ריאל, ברצלונה, פנא, אוליפיאקוס, צסק״א ושות, מייצרים יותר רייטינג. גם הגדלת מספר המשחקים תורם להגדלת הרייטינג המצטבר (בו כל צפיה נרשמת, ולא כל צופה).

omer 11 בנובמבר 2015

"סביר שפרנסי הקבוצות ינסו לגרום לסדרה בין הזוכה ביורופקאפ ובין הזוכה ביורוליג".

על סמך מה קבעת את זה?

היורוקאפ אכן יתחזק, מאחר והוא יצומצם מ48 ל24 ובנוסף יזלגו לשם קבוצות שהיו רגילות לשחק ביורוליג, אבל עדיין המרחק מהיורוליג יהיה גדול.
11 הקבוצות ששוריינו הן חברות קבועות ביורוליג, שזכו בלמעלה מ80% מהאליפויות המקומיות ב20 השנים האחרונות בליגות שמובילות את הכדורסל באירופה (ספרד, טורקיה, יוון, רוסיה וגם ישראל וליטא…). אותן 11 קבוצות הם גם הכי אהודות במדינותיהן (ובהפרש), אספקט קריטי להכנסות. בנוסף, עוד 3 אלופות מקומיות מליגות חזקות ישוריינו אוטמטית ביורוליג.

אריאל גרייזס 11 בנובמבר 2015

יש פה איזה נקודת הנחה שהכדורסל האירופאי עדיין חי. לא יודע מאיפה היא מגיעה

רועי 11 בנובמבר 2015

על סמך מה אתה קובע שהוא אינו חי ?

אריאל גרייזס 11 בנובמבר 2015

הוא ספורט זניח לגמרי באירופה. כל שחקן אירופאי בינוני מגיע ל-NBA ולא נשאר פה, הפיינל פור שלו לא מעניין אף אחד ביבשת, לא מגיע לפה אפילו זר אחד ראוי לשמו (אני לא מדבר רק על ישראל, בה שיחקו כוכבי NBA כמו צ'יימברס, מיצ'ל וכו, אני מדבר על אירופה כולה. פעם היו מגיעים לפה שחקנים כמו ווילקינס, בוב מקאדו וכו'. היום רמת הזרים נמוכה ביותר). זה ספורט גוסס שפה ושם יש עוד קבוצות שעושות ממנו קצת כסף. ל-90-95% מהיבשת לא אכפת ממנו

omer 11 בנובמבר 2015

כמו רוב ענפי הספורט, מאז ומעולם הכדורסל היה ספורט זניח באירופה. מאז ומעולם הכדורסל האירופאי, כמו רוב ענפי הספורט, אינו ענף רווחי. זה לא אומר שהוא מת.

ברמת השחקנים יש עלייה ביחס לעבר. ברמת המועדונים ישנה בעיה מאחר ובניגוד לעבר דלתות הNBA פתוחות עבור והאירופאים הטובים ו"כוכבים" אמריקאים שנפלטים מהליגה (מרבורי, בלאטץ' ואפילו מודאי מדנבר) מעדיפים את הכסף הגדול והחיים הקלים בסין על פני אירופה.

ועדיין, במשחקי החוץ של מכבי ביורוליג לרוב אנחנו רואים אולמות מפוצצים, הליגה הצרפתית והליגה הספרדית חתמו בקיץ על הסכמי שידור ענקיים (10 מיליון אירו לעונה בצרפת, הליגה הספרדית תקבל 3 מיליון יורו לעומת ההסכם הקודם שעמד על 500 אלף), גם בגרמניה הכדורסל בעלייה והדרבי של בלגרד עדיין מפוצץ ב25,000 צופים למרות שבניגוד לעבר אין אף כוכב סרבי שמשחק בליגה המקומית.

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

אני חושב שבאופן מוזר דווקא מדינות להן אין כרטיס (אקס יוגוסלביה, צרפת, גרמניה) ושהסיכוי שלהן לשלוח קבוצה ירד דרמטית (כי עכשיו זה 5 כרטיסים ולא 13) ירוויחו – הליגות שם באמת יהיו מקומיות ותהיה יותר תחרות.
המדינות שהכי ייפגעו זה מדינות עם נציגה אחת – ישראל, רוסיהף ליטא.

עד השכדורסל התעורר קצת דון שמעון וחבריו מצאו דרך לוודא הריגה. פעם הם אמרו "למה להוריד את מכבי, תהיו טובים ותגיעו לאירופה". מה הם יגידו עכשיו?

רועי 11 בנובמבר 2015

"אמרנו לכם ולא הקשבתם, הורדתם את מכבי, אז עכשיו מכבי דואגת לעצמה"

אהד 11 בנובמבר 2015

אמר העקרב לצפרדע.
חשבתי שמי שהוריד את מכבי זה דני פדרמן, ניקולה וגודס. מסתבר שבאר טוביה ודני קופל אחראים על זה.

רועי 11 בנובמבר 2015

גיל,
אפשר לבדוק את הטענה ש"16 קבוצות זה בדיוק המספר שיותיר מספיק קבוצות חזקות וממורמרות מחוץ לליגה".
אם נסתכל על היורוליג כיום, בו 24 קבוצות, מי הן פחות או יותר החזקות שישארו בחוץ:
מלאגה,וחימקי הן קבוצות חזקות.
מי עוד ? שתי הטורקיות מלבד פנר ואפס (שמקומן משוריין) לא נחשבות חזקות (על אף שאולי אחת מהן תנצח מחר :().
קובאן ? באיירן ? הן לא קבוצות שחזקות מסורתית, קבוצות יורוקאפ קלאסיות.
3 מקומות נוספים ילכו לאלופות מקומיות (כנראה האדריאטית אז נניח שהכוכב האדום, אלופת גרמניה ואלופת צרפית).
ועולה מהמוקדמות שלבטח תהיה אחת מהחזקות שנשארו בחוץ.
לדעתי זה לא משאיר יותר מדי קבוצות חזקות.

אין הרבה קבוצות חזקות להצדיק יליגה של 24 קבוצות, הרי אחת הטענות הנשמעות בשנים האחרונות (בארץ לפחות) שהיורוליג הוא יורופח, שיש שם לפחות 4 קבוצות (איזו פולניה חלשה, קרואטית חלשה וכו') שלטענת רבים היו קבוצות אמצע טבלה בליגה בארץ.

ובנוגע להפועל ירושלים, אני עדיין חושב שהצ'אנס הכי טוב שלהם זה היורוקאפ, הם צריכים לשים למטרה וללכת בכל הכח על זכיה ביורוקאפ, זה מה שצריך להיות לנגד עיניהם.

גיל שלי 11 בנובמבר 2015

אתה מניח שהקבוצות החזקות הן סטטיות. ספורט זה דבר דינאמי, כמו שמכבי קורסת, יהיו גם אחרות בקרב ה11 שיקרסו, ויהיו מי שיצמחו המקומן

רועי 11 בנובמבר 2015

הקריסות שאתה מדבר עליהן הן רגעיות, כמו שצסקא לא עלתה לטופ 16 לפני כמה שנים, כמו שפאו לא עלתה,
כמו שיונייטד לא העפילו לצ'מפיונס.
לכל מועדון יש שנים פחות טובות, בגדול, המועדונים הגדולים והוותיקים נשארים,
מלבד מקרים של פשיטת רגל כלכלית דוגמת סיינה ובולוניה.

omer 11 בנובמבר 2015

זאת ספקולציה.

מה שאתה אומר נכון לליגות האמריקאיות.

באירופה, 10 מתוך ה11 הקבוצות ששוריינו הן קבוצות ששולטות בליגה שלהן ב20 שנה האחרונות (אתה מוזמן לבדוק כמה תארים פספסו ריאל וברצלונה בספרד, פאו ואלימפיאקוס ביוון, ריטאס בליטא או צסקא ברוסיה בתקופה הנ"ל). בנוסף, הקבוצות ששוריינו זכו ביורוליג בכל שנה ב21 עונות האחרונות, פרט לעונה אחת (הקבוצה היחידה שזכתה ביורוליג מחוץ למועדון הנ"ל כבר מזמן התפרקה).

מנין לך הביטחון שבעוד 5 שנים המצב יהיה שונה?

גיל שלי 11 בנובמבר 2015

זו השערה, אך דווקא המהלך שנועד לשמר את הכח שלהן, יוביל להחלשותן בקצב מהיר יותר

אהד 11 בנובמבר 2015

לדעתי זה רק יגמור את הפופולריות של הענף באירופה. אני פשוט לא רואה קבוצות אחרות צומחות. צסקא תמשיך לשלוט ברוסיה ולא לעניין שם אף אחד. יתר הליגות ילכו בעקבותיה.

ארז 11 בנובמבר 2015

גיל,
לצערי אני מסכים עם אהד ולא יתך (הלוואי שיכולתי להסכים איתך…).
כשיש כל כך הרבה כסף לאורך כל כך הרבה זמן, אפשר לטעות הרבה יותר מבלי לשלם את מחירן הריאלי של הטעויות.
וברגע ששאלת האליפות בישראל מתייתרת במובן של הסוכריה הכלכלית ושל ההשתתפות במפעל היוקרתי והמכניס ביבשת – אף בן אדם נורמלי לא יתקרב לזה, מה שיקטין עוד יותר את התקציבים של מי שאינן מכבי.

אם ניקח את האוהדים הפחות קיצוניים של מכבי, אני חושב שגם הם מבינים שזה מהלך שנוגד לחלוטין את רוח הספורט ומוציא את כל העוקץ מהליגות הרלוונטיות.
כבר קודם די איבדתי עניין, אבל עדיין חבל לי.

אהד 11 בנובמבר 2015

למה ככ עצוב לך להסכים איתי?? :(

איציק 11 בנובמבר 2015

ריגשי???

אהד 11 בנובמבר 2015

חח עד שמישהו מסכים איתי פה, הוא חייב לעשות את זה בצער..
אין פה אוהדי הפועל (כל הפועל) בקהל?

ארז 12 בנובמבר 2015

יש. אני. דווקא בגלל זה הייתי שמח להאמין בדברים שגיל אומר ולא באלו שאתה ואני מעריכים שיקרו.

איציק 11 בנובמבר 2015

לדעתי זה תכנון לטווח ארוך (אולי תיכנון שגוי) של הצטרפות ל-NBA ויציאה מהליגות המקומיות. אם זה יקרה אז שאלת הדחיקה של מכבי החוצה מהליגה הישראלית לא רלונטית. הם יצאו לבד, אולי יחזיקו קבוצת בת כמו ה-D-League.

ארז 11 בנובמבר 2015

לא מאמין שמכבי הצטרפה. זאת טעות.
מכבי לא תיתן יד לליגה כל כך ארוכה שמוכרעת לבסוף בפיינל פור, בו עלול להיגנב התואר. ועקרונות לא מוכרים בעד שום סכום.

אריק י. 12 בנובמבר 2015

+

S&M 11 בנובמבר 2015

גיל, היה כבר נסיון כזה באירופה. היו שתי ליגות, והן לא הגיעו לנקודת איזון. היורוליג משכה את מכבי ופנתינייקוס מהסופרוליג, וחיסלה אותה.
זה בדיוק מה שיקרה אם תקום ליגה מתחרה. היורוליג לא ייתן לה לגדול ולהגיע לשוויון, אלא יפתה את הקבוצות הגדולות מתוכה לעבור ליורוליג תמורת חבילת הטבות (שיריון מוחלט או רב שנתי), ואח"כ יגדילו את מספר המשתתפות מ-16 ל-18 (או יותר).
אין באירופה קהל לשתי ליגות. גם היום, חוץ ממשחקי מכבי, אין כמעט אולמות סולד-אאוט. ואלו שיש הם כבר ביורוליג. ואם יש עוד כאלו, אז זה אולמות של 5,000 צופים, לא 10,000 ומעלה.
זה ספורט לא פופולארי באירופה, לכן לא יכול לקרות כאן מה שקרה בפוטבול ובכדורסל בארה"ב. הליגה השניה תישאר תמיד שניה.

אני חושב ששיטת השיריון של היורוליג היא מטופשת. מהבחינה הזו ליגת האלופות בכדורגל הרבה יותר חכמה. ועובדה שזה לא פוגע בסיכוי של הגדולות להגיע לליגה הזו שנה אחרי שנה. פעם ב-20 שנה ריאל לא תגיע לליגת האלופות, ומנצ'סטר (שתיהן) וצ'לסי, וביירן מינכן. ואין להן שיריון.
אם המקום ה-1 היה התנאי של מכבי להגיע ליורוליג, מכבי הייתה מתאבדת על הליגה כדי להשיג מקום ראשון, ומושיבה בקצה הספסל שלה שחקני נבחרת שלא ישחקו דקה (כמו חנן קרן).
היורוליג יכולה להבטיח את המקום של מכבי ושאר המשוריינות ע"י הכנסת תקנה מטומטמת כמו "מישראל רק מקום ראשון, אלא אם קבוצה השתתפה ביורוליג במשך 10 שנים במצטבר, וסיימה עד מקום 4, אז היא תוכל להיכנס למוקדמות ולהתמודד עם מקום 1 בקפריסין על המקום ביורוליג". זה בעיה? ממש לא. וכך היו יוצרים מראית עין של תחרות, וממסמסים את הרעיון המבעבע כל הזמן להקים ליגה מתחרה.
מה שעושה השיריון ליורוליג, הוא גורם למכבי להפוך לקבוצה מנומנמת, פחות תחרותית, להרשות לעצמה לעשות ניסויים בהנהלה ובעמדת המאמן, כי מה יקרה לה, היא תפסיד את צלחת החומוס להפועל חולון/ירושלים/גליל/חיפה? כלום לא קורה לה. ולנו נדמה שהליגה הפכה יותר תחרותית. ממש לא, היורוליג הפכה מנומנמת ופחות תחרותית, מה שגורם למשוריינות לזלזל בליגה המקומית. זה הכל.

רועי 11 בנובמבר 2015

במה שונה שיטת השיריון ביורוליג משיטת הפרנצ'ייז של ה NBA ?

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

ה NBA לא מתחרה בליגות מקומיות (להלן "הלחם והחמאה")
שיתנו פרנצ'ייז וישחקו עם עצמם – לדעתי רוב הקבוצות יוותרו על זה

רועי 11 בנובמבר 2015

אני חושב שדווקא זה הכיוון.

אהד 11 בנובמבר 2015

תנסה לחשוב בעצמך.. יש כמה הבדלים קטנים, אני בטוח שתעלה עליהם

S&M 11 בנובמבר 2015

רועי, השוני הוא תרבותי בעיקרו.
באירופה נהוג להעפיל לטורניר בינלאומי על סמך הישגים בליגה מקומית. ואז אתה משתתף בשני מפעלים.
בארה"ב אין טורניר בינלאומי, אלא רק ליגה מקומית. ואפשר להסתכל על זה גם הפוך, בגלל המשטר הפדרטיבי, ולהגיד שיש רק טורניר בינלאומי (נו, בערך) ולא מקומי. שיטת הזיכיון לוקחת בחשבון גודל שוק, ואין בשום מקרה בזבוז אנרגיה על שתי מסגרות.

היורוליג הוא שעטנז. אני חושב שאם הליגה המלאה של 30 מחזורים תתפוס, ובאמת תהיה הצלחה כלכלית בסדר הגודל שהם צופים, האבולוציה תהיה ויתור על ליגה מקומית, והיורוליג תעבוד במתכונת זהה לארה"ב. יהיה קשה למכבי לוותר על הליגה, אבל אני מניח שלא תהיה לה ברירה. העומס יכריע אותם.

רועי 11 בנובמבר 2015

בדיוק.
זה נראה לי הכיוון בגדול. יקח זמן.

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

מדהים שאתה מתנגד לזה כי זה יפגע במכבי :)

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

לא מסכים – אתה יוצא מנקודת הנחה שיש מספיק קבוצות שלאורך זמן מוכנות להפסיד המון כסף בתחרות מקומית, כדי אולי יום אחד לייצר ליגה שתהיה תחרות. זה לא מחזיק מים לדעתי. זה לא פוטבול, ולא אמריקה. זה ספורט שולי באירופה.

אם אני פיב"א והליגות המקומיות אני זורק את כל ה 11 מהליגות, ולא הייתי פוסל ששאר הקבוצות צריכות להשבית כבר השנה את היורוליג/ליגות. אתם רוצים מועדון סגור? NBA של אירופה – בבקשה, אבל אי אפשר גם וגם – גם מועדון סגור (קרטל) וגם תחרות חופשית (ליגות)

מכבי זה הדוגמא הכי טובה – שנה שעברה הפסידו אליפות, השנה הם ביזיון – ואין שום שכר ועונש. ומצד שני לקבוצות מתחתיה לא יוצא כלום מצמצום הפערים. למעשה – המסלול שדרכו מכבי הצליחה להפוך להיות מכבי (אירופה) חסום עכשיו בפני הקבוצות האחרות. יש מצב יותר מסביר עכשיו שגם אם ירושלים ייקחו אליפות 2-3 רצוף עדיין הם לא יהיה באירופה, ולא יוכלו להעמיד תקציב תחרותי בלי כסף פרטי של אורי אלון. זה לא סביר. ירושלים עכשיו לא צריכים משקיעים/ספונסרים – הם צריכים פילנטרופים.

רועי 11 בנובמבר 2015

השכר והעונש של מכבי זו הקטנת ההכנסות מחסויות, מנויים וזכויות שידור,
ואם היא לא תתרומם אז זה מה שיקרה בלי קשר לשיריון או לא.

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

זאת התממות – יש לה תקציב מובטח מהיורוליג (כולל זכויות שידור) לעשר שנים. וזה נכון גם לחסויות.
ברור שאם הם ינצחו זה יגדל ואם יפסידו זה ייקטן, אבל עדיין הבסיס המובטח של 11 הקבוצות האלה הוא בסדר גודל אחר משל שאר אירופה.
צריך להיות תמים/עיוור כדי להכחיש את זה. זאת הרי גם הסיבה שהקבוצות הלכו על זה.

רועי 11 בנובמבר 2015

התקציב המובטח מהיורוליג הוא זניח, עד למתכונת החדשה, הזוכה ביורוליג היתה מקבלת פחות מקבוצה שעלתה לשלב הבתים בליגת האלופות.
לפי פרסומים מהיום, הקבוצות במתכונת החדשה יקבלו בסביבות ה 2 מיליון יורו. לא הייתי מגדיר את זה תקציב מובטח.
רוב הכסף הוא ממכירת מנויים, אם יחזרו למצב של אמצע שנות ה 90 של יד אליהו עם 5000-6000 איש בימי חמישי, זה יהיה העונש.

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

נו באמת – השתתפות במפעל הבכיר בצורה מובטחת לא נותנת יתרון תקציבי משמעותי – עד כדי בלתי ניתן לגישור על השאר. או שאתה תמים או שהאהדה מעוורת. למה אתה חושב עשו את זה?

רועי 11 בנובמבר 2015

אני דיברתי על העונש של מכבי במקרה של אי הצלחה, לא דיברתי בשום מקום על יתרון תקציבי.

omer 11 בנובמבר 2015

2 מיליון יורו זה בערך עשירית מהתקציב של מועדון טופ בכדורסל האירופי (במכבי, פאו ואולימפיאקוס קצת יותר, בצסקא,ריאל וברצלונה קצת פחות).

בכדורגל, קבוצות פאר כמו ריאל/ברצלונה/באיירן/יונייטד וכו' מרוויחות בערך 50-30 מיליון יורו מזכויות שידור (תלוי בהישגים באותה עונה ובמדינה ממנה הקבוצה באה) ובונוסים על ניצחונות- בערך עשירית מהתקציב השנתי שלהן.

כך שאם הכסף מזכויות שידור בכדורסל זניח בעיניך, אותו הדבר צריך להיות תקף גם בכדורגל.

ארז 11 בנובמבר 2015

הקבוצות יקבלו מינימום של 30 מיליון יורו בעונה!
2.25 לפני תחילת העונה.

אהד 11 בנובמבר 2015

זה לא מספיק. זה ספורט ולא בית מלון. השכר והעונש צריך לעלות בירידת ליגה/אבדן מקום ביורוליג. וגם מה זה משנה אם הקבוצה תרוויח 20 מיליון דולר או 23 מיליון?
חוץ מזה שמכבי היא מונופול ישראלי ביורוליג. ככזו יש לה יכולת גדולה יותר לעמוד על שלה.

רועי 11 בנובמבר 2015

מי קבע שהעונש זה אובדן המקום ביורוליג ?
זה עסק כלכלי לכל דבר.

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

אז בוא נקנה אליפויות – זה עסק כלכלי לכל דבר

אהד 11 בנובמבר 2015

סבבה. אז למה זה שיטת הפיינל פור בליגה כזו נוראית? אם הכל פונקציה של כסף, לעזאזל הספורטיביות והתחרות.

רועי 11 בנובמבר 2015

אתה אומר את זה כאילו זה לא קרה כבר וכאילו זה לא המצב כיום.

אהד 11 בנובמבר 2015

אבל בכיתם על חוסר הספורטיביות, לא?
יש פה הרבה צביעות.

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

לא יודע רועי – פעם היה עניין שאם אתה רוצה להתקדם אתה צריך להצליח – ואז תקבל הזדמנות לשחק נגד טובים יותר, ואם נכשלת אתה "יורד ליגה". זה היה נכון בארץ ובעולם וזה בעצם נכון בכל ספורט עד היום חוץ מהספורט המקצועני בארה"ב שהוא גם מבודד משאר העולם. קבוצות בארה"ב לא משחקות גם בליגה "מדינתית", יש לזה מסגרות אחרות. למה? כי זה לא כוחות.
ואם זה קיים – כמו נניח בצ'מפיונז, אז אם ליברפול (או יונייטד) עם כל הקהל שלה לא מספיק טובה כדי להיות בטופ 4 באנגליה – היא בחוץ. יש אינטרס להשקיע כסף כדי לנצח אותה, כי הכסף הזה אולי יחזור באיזהשהיא דרך, והיא חייבת להשאר חדה, כי אחרת היא תאבד הכנסות, חשיפה, והזדמנות לשחק נגד הטובים ביותר. זה מדהים אותי שבעיינך הריגת הרעיון הזה בכדורסל היא בסדר.

בוא נגיד אחרת – תאר לך שמכבי חיפה תחתום חוזה עם הצ'מפיונז – בכל זאת מועדון עם מסורת, מתקן, וכו'. ועכשיו גם הסיכוי של מכבי לעלות אחרי שלוש שאנים של אליפות, נמחק. זה ססבבה בעינך? וכמה תחרותית תהיה הליגה בארץ אם חיפה תדע שיש לה תקציב מובטח שמגיע עם הצ'מפיונז (זכויות שידור, השתתפות ברווחים, מנויים) לעשר שנים הקרובות?

רועי 11 בנובמבר 2015

אמרת את מילת המפתח – פעם.
כיום העסק הפך להרבה יותר עניין כלכלי והרבה יותר תלוי רייטינג.
אתה יכול שלא לאהוב את זה, אבל זה המצב.
וזה קרה בלי קשר למכבי, אז לפחות בזה אי אפשר להאשים אותה.

אהד 11 בנובמבר 2015

לא ענית לו על השאלה. אם חיפה מקבלת שיריון לצמפיונס על חשבון מכבי תא, זה יהיה בסדר מבחינתך?

רועי 11 בנובמבר 2015

אם זו תהיה השיטה שבה הצ'מפיונס ליג עובדת אז כן.
אני רק אקווה שמיץ' ידאג לזה שגם מכבי תקבל שיריון כזה.

אזי 12 בנובמבר 2015

בוודאי שזה לא יהיה בסדר מבחינתי, אבל לא חיפה תהיה האשמה בזה.
אני אכעס על השיטה של אותו המפעל.
לכעוס על זה שמכבי משוריינת בליגה מסוימת זה כמו לכעוס שהספונסר של מכבי משלם יותר כסף.
אתה כועס עליה כי היא הצליחה לסגור חוזה יותר טוב במסגרת החוקים הקיימים.

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

לא נכנס כאן לעניין האשמה של מכבי למרות שברור שגם לה יש אחריות לעניין.
אבל – א. לא ענית על השאלה שלי בכדורגל ו – ב. רייטינג קשור בתחרותיות, גם ב NBA הבינו את זה. פה למועדונים כמו צסק"א, ז'לגיריס ומכבי אין בעיה להרוג את התחרותיות במדינות, כי הם מפוצים על זה מההכנסות שלהם באירופה. למעשה הם צריכים שיישאר כדורסל "קטן" במדינות, כדי שיהיה להם מאיפה לקחת שחקנים. אבל אם תהיה שם תחרות (ורייטינג) או לא – מזיז להם את הביצה. בספרד ויוון לפחות תשאר תחרות מקומית כי יש כמה משורינים…

אהד 11 בנובמבר 2015

רועי – מצטער, אבל אני פשוט לא מאמין לך. זה בסדר מבחינתך אם מחר מחליטים שמכבי תתחיל את העונה עם מינוס עשר נקודות כדי לאזן את התחרות ולהרים את הרייטינג? אוהדים עדיין בוכים על שיטת הקיזוז..
קשקשן – אנחנו נאיביים. אין כדורסל גם בספרד וביוון. ברצלונה הפסידה בין השנים 2009-2011 מעל חמישים מיליון יורו כאשר מי שכיסה על ההפסדים הייתה קבוצת הכדורגל. ריאל וברצלונה לקחו ביחד 50 אליפויות. יתר הקבוצות לקחו 9.
לפי נתונים שמצאתי בויקיפדיה, ממוצע האוהדים במשחקים בליגה הספרדית עומד על 6,300, בגרמניה זה 4,500, בליגה הרוסית 2500, בליגה הישראלית זה עומד על 1800 לשנת 2013-14 (באתר המנהלת זה עומד על קצת פחות מאלפיים). הליגה היוונית? קצת פחות מ-1500. אגב, מאז 1992 רק פעם אחת אולימפ' או פנא לא לקחו אליפות.

איציק 11 בנובמבר 2015

למה? אולי עונש אין, אבל שכר בטח שיש.

שייקה 11 בנובמבר 2015

גיל,
לדעתי, הפתרון של ירושלים ושאר הקבוצות מדרג ב' באירופה (ולנסיה, מלאגה, קאזן, חימקי, ועוד…) היא לעזוב את יול"ב לגמרי ולעבור לליגה מתחרה של פיב"א.
הסיכוי הקטן לזכות ביורוקאפ או לעלות מהמוקדמות כדי להבטיח שנה אחת של משחק בטופ האירופי, לא שווה את המאמץ. אי אפשר לתכנן כך לטווח ארוך. צעד כזה יצור הרבה יותר עניין בליגת המשנה ויכול גם להפעיל לחץ על יול"ב לשנות את שיטת השריונים.

רועי 11 בנובמבר 2015

ממש לא בקטע רע,
אבל,
היד שלך לא רעדה כשכתבת את ירושלים באותו משפט עם ולנסיה, מלאגה, קאזאן וחימקי ?

מתן גילור 11 בנובמבר 2015

ולנסיה: 0 אליפויות, 1 גביע, 3 יורוקאפ (על גלגוליו), אולם 9,000 מקומות, אוכלוסיה כ-800 אלף תושבים.
מלאגה: 1 אליפות, 1 גביע, 1 קוראץ', אולם 11,000 מקומות, אוכלוסיה כ-600 אלף תושבים.
קאזאן: 0 אליפויות, 3 גביעים, 1 יורוקאפ, 2 יורופליג, אולם 7,500 מקומות, אוכלוסיה כ-1.2 מיליון תושבים.
חימקי: 0 אליפויות, 1 גביע, 2 יורוקאפ, אולם 6,000 מקומות, כ-12 מיליון תושבים (אבל לא הבכירה בעיר).
הפועל ירושלים: 1 אליפות, 4 גביע, 1 יול"ב קאפ, אולם 11,600 מקומות, כ-800 אלף תושבים.
סה"כ די אותו סדר של הישגים ופוטנציאל כלכלי. מבחינת הקריטריונים של הקבוצות שנבחרות ליורוליג, כולן סביב הדרג השני.

איציק 11 בנובמבר 2015

זו השוואה מאד טכנית של השורות האחרונות של הצלחות. אני מניח שאם תשווה מה הן עשו (במיוחד באירופה) בשנים בהן לא זכו, ההשוואה תתן נקודת מבט אחרת לגמרי. מי הגיעה להצלבה, מי הגיעה לשלבים מתקדמים, ביאיזה מפעלים שיחקה ועוד.

משה 11 בנובמבר 2015

אצל ירושלים הזכייה באירופה היתה חריגה ומרעישה. מעבר לכל יש לה הישגים בינוניים בליגה בדרג שלישי או רביעי, ממש לא בר השוואה.

מתן גילור 11 בנובמבר 2015

תראו, חימקי מוסקבה קיימת 18 שנים ועד לפני עשור כלל לא הגיעה לצמרת הליגה המקומית. כשהיא עברה לראשונה את שלב הבתים, להפועל י-ם כבר היה חצי גמר בקנה (בספורטה, שהיה מפעל חזק בהרבה). ירושלים גם עשו עוד חצי ביול"ב, 3 פעמים רבע ועוד הישגים רבים באירופה. אז אמנם חימקי העפילה פעם אחת לטופ 16 של היורוליג, אבל ההנחה שהיא עשתה יותר בשנים שהיא לא זכתה לא ממש מסתדרת עם העובדות.
ועם גם מתחילים להכניס גמרים (ליגה וגביע) מקומיים, אז בכלל י-ם יוצאת טוב יותר.

איציק 11 בנובמבר 2015

אבל זה בליגה הישראלית של העכברים.
עכברה באה לפילה ואומרת, תראי אותי, כל שלושה חודשים 12-18 עכברים קטנים. ומה את? בקושי אחד לשנתיים. עונה הפילה, אבל אצלי זה פיל ;)
ככה זה כשעושים השוואה בין הליגה השישית בטיבה באירופה לליגות של הגדולות.

מתן גילור 12 בנובמבר 2015

האם בליגה הישראלית של העכברים יודעים שגביע ספורטה/יול"ב זה אצלם?

איציק 12 בנובמבר 2015

כן, לפעמים זה קורה, אבל תסכים אותי שקבוצה מס' 8 או 10 בליגה הישראלית כנראה חלשה בהרבה מהמקבילות בליגות הספרדית או היוונית. אז אם קבוצה אחת או נדיר אבל שתים מצליחות, חלקית זה גם כי התאמצו פחות בליגה ויכלו להתכונן לאירופה (לא פעם האשימו את מכבי שזו הסיבה שהיא מצליחה באירופה). אבל לא בזה העיניין. אז יש הצלחות פה ושם באירופה מקבוצה אחת יותר קונסיסטנטי מהשניה פחות אבל גם מכובד. אבל ההצלחה המקומית לא יכולה להלקח בחשבון בהשוואה עם קבוצות ממדינות אחרות. אחרת תגיע למסכנה שמכבי היא הקבוצה הגדולה בכל הזמנים בכול העולם. שנינו יודעים שזה נכון אבל זה לא תופס לגבי ירושלים.

מתן גילור 12 בנובמבר 2015

לכן הראיתי לך שהיא באותו סדר גודל מבחינת ההצלחות האירופאית (זכיות, חצאים, רבעים וכיו"ב) כמענה להנחה שלך.

איציק 12 בנובמבר 2015

את זה קיבלתי ממך. הטענה שלי פה היתה שכל עוד אתה משווה אירופה מול אירופה זה בסדר. ברגע שאתה מוסיף הצלחות בליגה, אותם קשה לי לקבל.

אהד 12 בנובמבר 2015

זה לא נכון פשוט.. הקבוצוצ ביוון איטליה וליטא הן ממש לא קבוצות חזקות. גם בספרד לא מדובר על קבוצות ברמה גבוהה מדי

איציק 12 בנובמבר 2015

תדרג את האיטלקיות או היווניות ותדרג את הישראליות ותגיד לי אתה איפה יהיו הרצליה, נהריה, קרית-גת אצלם מבחינת החוזק. גם מכבי וירושלים לא יהיו שם תמיד במקומות 1-2.

אהד 11 בנובמבר 2015

בתור מישהו שהפסיד כרגע לבאר טוביה אתה די שחצן. אבל אני אומר את זה בקטע טוב כמובן.

רועי 11 בנובמבר 2015

מכבי הנוכחית גרועה. מה הקשר ?
ירושלים, עם כל הכבוד לזכייה באליפות, ובלי שום קשר למכבי (ולזה שאני אוהד מכבי), לא מתקרבת למועדונים ששייקה ציין.
אתה יכול להגיד שכרגע הפועל ירושלים היא קבוצת דרג ב' באירופה ?

אהד 11 בנובמבר 2015

אתה שואל אותי אם יש לי רגשי נחיתות מול קבוצה כמו ולנסיה שההישג הגדול שלה הוא גביע ספרדי אחד ועוד סגנות ליגה לפני 12 שנים?
כן, הם זכו בשלושה גביעי יולב, והפועל רק באחד. לא התעלפתי.
מלגה הגדולה זכתה באליפות אחת, גביע אחד ובגביע קוראץ'. לא בדיוק ענקית.

רועי 11 בנובמבר 2015

מלאגה פחות או יותר בטופ 4 של הליגה הספרדית, ודי קבועה בטופ 16 ביורוליג בשנים האחרונות.
זה שזה לא מספיק בשביל לזכות ביורוליג לא הופך אותם לקבוצה בדרג של הפועל ירושלים.

אהד 11 בנובמבר 2015

זה הקטע, מה זה טופ ליגה ספרדית? אני יודע שיש את ריאל, ברסה וטאו/קאחה. מה יש מתחת? מלאגה ביורוליג מבחינתי לא כי היא טובה, אלא כי היא ביורוליג החליטו לתת דווקא לה כרטיס.
ברור לי שהיא עדיפה על ירושלים (וכפועל יוצא מכך גם על מכבי של השנתיים האחרונות), אבל לא ברמה שאני אבטל את עצמי מולה. בתכלס, אם בשנה הבאה היא תאבד את התמיכה של הספונסר שלה, היא עלולה ללכת לאיבוד כמו קבוצות אחרות. אלו פשוט לא קבוצות חזקות. אני מניח שלפני שנתיים היית אומר את אותו הדבר על סיינה ובדאלונה היום?

רועי 11 בנובמבר 2015

אהבתי את ה"כפועל יוצא מכך", שנה שעברה ניצחנו את מלאגה פעמיים, ביד אליהו ובספרד.

אהד 11 בנובמבר 2015

ברור, כי הם לא משהו. נראה לי שזה אומר את הכל, לא?
בכל מקרה, זה לא בקטע של ניגוח (למרות שהאמירה הראשונה שלך הייתה מאוד מזלזלת), זה פשוט הסתכלות על המציאות: מלאגה = קבוצה שלא עשתה דבר בליגה שלה ומשתתפת ביורוליג על סמך החלטות פוליטיות. ירושלים לא מספיק גדולה לעומתה כי היא לא השתתפה ביורוליג. למה? פוליטיקה. אז למה שאני אתרשם מקבוצה כזו.
כמו שאמרתי, מדובר בקבוצות ללא גב אמיתי, בדומה לסיינה ולסקיפר בולוניה.

גיל שלי 11 בנובמבר 2015

יש משהו שלא התיחסתי אליו מספיק. כמעט כל התגובות עושות חטא משותף. הן מניחות שלהפועל ירושלים היה צ'אנס אמיתי לשחק ביורוליג, ראינו הקיץ שצ'אנס כזה לא היה ממש ריאלי.
הצעד הזה של מכבי וחברות היורוליג האחרות, מונעות מהקבוצות מחוץ ליורוליג, לשגות באשליות. מכאן שההתמודדות של קבוצות דמויות הפועל ירושלים עם המצב תהיה שונה לחלוטין, והישרדות היא גורם ממריץ חזק מאוד.
לכן אני חושב שלמעשה הצעד הזה לא רק שלא מחליש אותן לטווח הרחוק בהשוואה למצב הנוכחי, אלא יחזק אותן. מכבי תמשיך לשגות באשליה שהבטיחה את מעמדה, ותמשיך להדרדר. הפועל ירושלים תאלץ להלחם על קיומה, כמו ולנסיה ומלאגה, וביחד עם קבוצות דומות, יגרמו להקמת מתחרה אמיתי, ולא ישחקו בדרג ב' כפי שהן משחקות כיום, מתוך ציפיה נכזבת להתקדם לדרג א'.

רועי 11 בנובמבר 2015

דווקא התגובה של אורי אלון למהלך מראה שהוא לא חושב כמוך,
לטענתו, במצב החדש יהיה להפועל ירושלים יותר קל להיכנס ליורוליג, כי במצב החדש המסלול הוא ברור ולא תלוי פוליטיקות.
(מה שלדעתי לא נכון, כי מה יקבע את הרכב הקבוצות המשתתפות במוקדמות אם לא פוליטיקה ?).
ולהיכנס ליורוליג דרך זכיה ביורוקאפ היא אופציה שכבר היתה קיימת ואין בה חידוש.

גיל שלי 11 בנובמבר 2015

יקח קצת זמן, והוא יאלץ לפעול בדרכים אחרות, מסכים איתך לגבי סיכויי הכניסה הנוכחיים. מה שכן, זה מראה שאורי אלון חשב שבאמת לא היה להם סיכוי במצב הנוכחי להיות ביורוליג.

רועי 11 בנובמבר 2015

אני מאמין שהוא חשב באמת שיש להם סיכוי, עד המציאות בדמות קבוצה טורקית נוספת טפחה על פניו.

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

אורי אלון בוודאות בנה על יורוליג כאסטרטגיה לקבוצה, הוא פשוט לא בנה על זה כבר עכשיו (מידיעה אישית). לא סתם ההשקעות הגדולות הגיעו יחד עם הארנה והמגבלה של 10,000 ליורוליג. עכשיו הוא לא יכול לבנות על זה בכלל

גיל שלי 11 בנובמבר 2015

כן, הוא יצטרך לבנות על אסטרטגיה חילופית, שלהערכתי תהיה ריאלית יותר מלבנות על היורוליג

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

אין אסטרטגיה חלופית שלא כוללת שפיכת כסף בלתי נגמרת והשתתפות במעפל משני, בשאיפה ש"אולי" יהיה בסדר . 5
מקומות פנויים מול 13 זה דרמה. האפשרות הריאלית לקבלת מקום בטוח נמחקה בעצם, בעוד שקודם עם כמה שנים מוצלחות רצופות, היא היתה ממשית.

גיל שלי 11 בנובמבר 2015

מסכים שיש כאן דרמה, אך לדעתי זו לא הסתכלות נכונה, 13 מול 5. הסיכוי הגודל היה שישארו תקועים ביורופקאפ רוב הזמן עם הבלחות ליורוליג. עכשיו הם ישתתפו במפעל משני חזק יותר, וכשיורוליג יאלצו להתרחב, הם יהיו ממוקמים טוב יותר

אהד 11 בנובמבר 2015

למה אתה חושב שהמפעל השני יהיה חזק יותר?

גיל שלי 11 בנובמבר 2015

כי הוא כבר לא יהיה המפעל השני בהצהרה, אלא מפעל שבו משחקות הקבוצות שננעלו בחוץ. זה יקח זמן, אבל הקבוצות האלה יצליחו לייצר משהו אם בשיתוף פעולה עם פיב"א או בדרך אחרת, וזה לדעתי יהיה משהו שישים לעצמו למטרה להתחרות ביורוליג.

אהד 11 בנובמבר 2015

החלק הראשון קצת סמנטי. הן ננעלו בחוץ כי הן פחות טובות.
החלק השני – הלוואי. אבל במקרה כזה אתה לא מדבר על יורוקאפ אלא על ליגה חדשה שתתחרה עם היורוליג.

גיל שלי 11 בנובמבר 2015

כן, לא תהיה להן ברירה אלא להקים ליגה מתחרה. והחלק הראשון הוא לא רק סמנטי, מכבי למשל לא היתה זוכה למקום ביורוליג על בסיס יכולתה הנוכחית, כלומר יש הבדל משמעותי. אגב, יכולתה הנוכחית בעוד שנה, תגרום למכבי להיות קבוצה עם פוטנציאל הכנסות נמוך בהרבה.

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

ימים יגידו.
לדעתי לא יקום מפעל חדש שיהיה מתחרה משמעותי

omer 11 בנובמבר 2015

מסכים עם 2 הפסקאות הראשונות, אך חולק לגמרי על המסקנה שלך.

נניח שכל קבוצות דרג ב יקימו ליגה עצמאית במקום להיכנע לתכתיבי הנהלת היורוליג ולשחק ביולב קאפ/יורוקאפ או איך שלא קוראים למפעל הזה היום- האם יש סיכוי לליגה הזאת? הכדורסל הוא ענף קטן באירופה ולא בטוח שיש מקום ל2 ליגות בו. במשחק האחרון של ירושלים ביורוקאפ היו בערך 200 צופים. עונת הפיצול החזיקה מעמד שנה או שנתיים.

לצורך העניין, כמה אנשים פה צפו בפיינל פור של היולב קאפ? כמה מאיתנו יכולים לנקוב בשם של אלופת היולב קאפ מבלי לבדוק קודם? זאת הליגה השנייה באירופה והיא מושכת 0 עניין ביבשת, אפילו במדינה כמו ישראל, בה הכדורסל פופולרי בהרבה ביחס לממוצע האירופי.

להקים ליגה, כשנק' הפתיחה שלך היא שכל הקבוצות הגדולות, העשירות, בעלות המסורת והקהל נמצאות בליגה אחרת כשאתה נמצא בענף ספורט שולי ומפסיד- יותר סביר שזה ייכשל מאשר יצליח.

שייקה 11 בנובמבר 2015

גם אם כל מה שרשמת הוא נכון, והוא לא, מה האלטרנטיבה בדיוק?
להמשיך לשחק ביורוקאפ? מה האינטרס הכלכלי/ שיווקי/ ספורטיבי שיש בזה?
יש הרבה יותר מה להרוויח מהקמת מפעל חדש.
אם כל קבוצות דרג ב' באירופה יעזבו את היורוקאפ זה מכה כלכלית ליול"ב.

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

המצב הקיים הוא מחורבן לגמרי, זה שחירבנו אותו יותר לא משנה את זה. כבר עכשיו השריון פוגע מאוד באינטרס להצליח – ראה בדיוק דוגמת הפועל ירושלים או ריטאס וילנה בליטא. במקום לתקן אותו חירבנו אותו יותר, ואם התיקון הגדול הוא שעכשיו אין אשליות, אז אכן עשו תיקון.

אני חולק על המסקנה שלך גיל – אין מקום למתחרה אמיתית ליורוליג, ליגה אחת בקושי מחזיקה מים.
והמשפט שלך לגבי השרדות הוא נכון אבל אין כאן עניין של השרדות, יש כאן עניין של מוטיבציה להצטיין. אם עד עכשיו היא היתה נמוכה, עכשיו הרגו אותה לגמרי

תומר (הוותיק) 11 בנובמבר 2015

שני הסנט שלי.
אני לא חושב שהרעיון של השיריון הוא לדפוק קבוצות אחרות, אלא יותר מכיוון שאני רואה בו הגיון רב.
משחקים יותר איכותיים של קבוצות אחת עם השנייה (מאד הייתי רוצה כזה דבר בכדורגל).
לאורך זמן זה יספק מוצר טוב יותר ותחרותי יותר.

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

עשית בחירה מאוד ברורה, ולגיטימית – אתה רוצה "כמו NBA" באירופה, בכדורסל ובכדורגל.
זה סבבה – רק שתבין שהמחיר הוא לגמור את הליגות המקומיות. פה מנסים גם וגם….

ואגב יש עוד מלא מנגנונים של ה NBA שלא הכניסו פה, ולא סתם

אנונימוס 11 בנובמבר 2015

אני פשוט לא מצליח להבין את אורי אלון. בנאדם כ"כ אינטליגנטי, שקורא את המציאות בצורה כ"כ עקומה.

אני חושב שדווקא עכשיו זאת ה-הזדמנות של פיבא. ליגה אלטרנטיבית אולי לא תהיה עם ה-שמות הכי מפוצצים, אבל בפירוש תהיה עם הרבה שמות גדולים ומעניינים. יש מספיק מועדונים באירופה עכשיו שאמורים להיות זועמים מספיק בשביל ללכת על זה. אם פיבא תקים ליגה מתחרה עם קריטריונים שפויים יותר להעפלה, אני מאמין שיהיה לזה סיכוי טוב לתת פייט ליורוליג.
ואולי גם יצליחו לשכנע את האיגודים השונים לעשות את המוות למשתתפות ביורוליג בקביעת לו"ז, ולהקל על המשתתפות במפעל של פיב"א, מה שיגרום למשוריינות לעשות חושבים מחדש.

גיל שלי 11 בנובמבר 2015

אני בטוח שאורי אלון יראה את אותו דבר

איציק 11 בנובמבר 2015

למה ישר לקלל? למה ישר "אינטליגנטי"?
פיב"א זה אירגון מסואב, ואולי גם מושחט. אלון מבין שהם לא יצליחו להרים משהו ראוי, כזה שיש לו סיכוי להתחרות בקונגלומרט כלכלי כמו יול"ב. אני גם לא מאמין שיש מספיק קבוצות שיהיו מוכנות להיכנס למלחמה מול יול"ב, כי זה יצריך מהן השקעה שהם לא מוכנים לה. הם לא יצליחו לארגן זכויות שידור בהיקפים גדולים אחרי שכל מי שיכל/רצה חתם עם יול"ב. אותו כנ"ל לגבי מכירת פרסומות מזכרות ומה שבינהם. פשוט לא מעשי. כרגע, הדרך היחידה זה לחפש דרכים לצמוח מתוך יול"ב וזה מה שאלון מנסה לעשות.

אנונימוס 11 בנובמבר 2015

אפשר לחשוב שהיול"ב זה איזה גוף מחושב ומתוקתק.
פיב"א זה כנראה חבורת עסקנים לא מרשימה, אבל זה עדיין לא אמור להיות קשה מדי

איציק 11 בנובמבר 2015

אני מסכים שיול"ב הם לא משהו, ועדיין הם הרבה מעל פיב"א. לא היתי נותן להם ללכת וללעוס מסטיק, לא רק בו זמנית כי אם גם לא בהפרשי זמן קצרים.

שייקה 11 בנובמבר 2015

אל תדאג לאורי אלון ולקריאת המציאות שלו. שלא תטעה אותך התגובה הראשונית והמדודה שלו, אני בטוח שהוא רואה היטב את המפה ויפעל בהתאם

גיל ז. 11 בנובמבר 2015

גיל, לא בדקתי אבל לדעתי, אם יבצעו בדיקה לגבי 16 הקבוצות האחרונות בליגת האלופות בשנים האחרונות יגלו שגם שם יהיו קרוב ל-11 קבוצות קבועות.
אני גם מניח שכמו בליגת האלופות, שהתחילה במתכונת דומה והוגדלה לאחר מכן, כך גם בכדורסל זה יקרה.

no propaganda 11 בנובמבר 2015

סיקרנת אותי אז בדקתי, הנה הממצאים:
סה"כ ב5 השנים האחרונות השתתפו 34 קבוצות שונות בשמינית גמר ליגת האלופות.
רק 4 קבוצות השתתפו בכל 5 השנים: באיירן, בארסה, ריאל וארסנל
עוד 3 קבוצות השתתפו 4 פעמים: שאלקה, צ'לסי ומילאן
עוד 5 קבוצות השתתפו 3 פעמים:פסז', לברקוזן, דורטמונד, שחטאר, יונייטד
11 קבוצות השתתפו פעמיים: מנצ'סטר סיטי, אתלטיקו, יובנטוס, באזל, פורטו, זניט, גאלאטסריי, ולנסיה, מארסיי, אינטר, ליון
11 קבוצות השתתפו פעם אחת: מונאקו, אולימפיאקוס, מאלגה, סלטיק, אפועל ניקוסיה, צסקא, בנפיקה, נאפולי, טוטנהאם, רומא קופנהגן

לא הייתי קורה ליותר מ7 קבוצות כקבועות. השנה שאלקה ומילאן ירדו ל3(לא משתתפות) ויומייטד ופסז' יעלו ל4, כך שהמספק 7 ישמר.

no propaganda 11 בנובמבר 2015

תיקון טעות, יונייטד ישארו עם 3 גם אם יעלו.
מצד שני אם לברקוזן תעלה(כרגע לא סביר), אז היא גם תגייע ל4.
בנוסף ארסנל תרד ל4 אם לא תעלה.

אז בשנה הבאה זה יכול לרדת ל6 קבוצות קבועות. ורק 3 שזה ממש רשום עליהן בטאבו.

no propaganda 11 בנובמבר 2015

ממצאים לגבי רבע הגמר:
סה"כ ב5 שנים השתתפו 21 קבוצות שונות ברבע הגמר.
2 קבוצות בשתתפו בכל 5 השנים: ריאל ובארסה
קבוצה 1 השתתפה 4 פעמים: באיירן
2 קבוצות השתתפו 3 פעמים: צ'לסי ופסז'
4 קבוצות השתתפו פעמיים: יונייטד, דורטמונד, יובנטוס, אתלטיקו
12 קבוצות השתפו פעם אחת: טוטנהאם, שאחטאר, אינטר, שאלקה, מרסיי, אפועל ניקוסיה, בנפיקה, מילאן, מאלאגה, גאלאטסריי,מונאקו, פורטו

אהד 11 בנובמבר 2015

ואני חוזר לשאלה המקורית שלי – מה עושים עם מכבי תא בליגה?
אני בעד תקרת תקציב. 10 מיליון דולר גג. שמכבי תחליט כבר מה עדיף לה.

איציק 11 בנובמבר 2015

יש לך מטרות/שאיפות אחרות בחיים פרט ללנסות להזיק למכבי?
באמת, אתה מנסה להתעלל בסוס מת. הם מפורקים וממש לא נראה לי (למרות היורוליג) שהם הולכים לאיזה מקום בריא. בעוד שנה שנתיים הם יהיו על הקרשים. תן לגסוס בשקט.

אהד 11 בנובמבר 2015

זה ממש לא נובע משנאה למכבי תא. אני רוצה ליגה בריאה יותר וספורטיבית יותר. איום כזה על מכבי תא יביא לשניים: או שמכבי תוותר על השריון (כנראה שלא) או לליגה מאוזנת יותר עם יותר סיכויים עבור הקבוצות האחרות לקחת אליפות. אסור לליגה לחזור למצב בו מכבי תא חוזרת לזכות כל שנה באליפות.

S&M 11 בנובמבר 2015

המהלך היחיד של פיב"א שיכול לדגדג את היורוליג, זה להקים מפעל בין יבשתי. שיאספו 16 קבוצות מכל העולם, אחרי מוקדמות בכל יבשת, וכל קבוצות היורוליג יתחננו להשתתף.

מתי 11 בנובמבר 2015

אכן מתקרבים ל-N.B.A. פורמט של 30 מחזורים בשיטת בית-חוץ רק כדי להפריד את 8 האחרונות נשמע לי כמו פוטנציאל בלתי נגמר לגרבאג'-טיים.
אבל אם כבר מגדילים את מספר המשחקים, למה השאירו את הפיינל פור במקום לעבור לסדרות גמר?

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

רועי עדיין לא ענה על שאלת שריון מכבי חיפה בצ'מפיונז והאם לדעתו הליגה הישראלית צריכה להשלים עם זה…
ואם לא – אז מה ההבדל מול עניין מכבי

קשקשן בקומקום 11 בנובמבר 2015

סליחה עכשיו אני רואה שכן ענית.
זאת אומרת שמבחינתך זה בסדר שעכשיו חיפה תדע שיש לה:
א. לעשר שנים הקרובות תקציב מובטח של XXX יותר מכל קבוצה אחרת בארץ לפני שהתחילה העונה (גם ממנויים – אפשר לראות את בארסה וריאל, גם מזכויות שידור, וגם מחלוקת הרווחים של הצ'מפיונס)
ב. מפגשים על בסיס קבוע וחשיפה באירופה ככה שזרים יעדיפו לשחק אצלה על פני קבוצות אחרות – שוב, באופן מובטח
ג. שקבוצות אחרות – גם אם יביסו אותה שלוש שנים רצוף – לא יקבלו את היתרון הזה

אם זה יקרה – מה לדעתך הסיכוי שמיץ' ישקיע במכבי את מה שהוא משקיע כיום? מה הסיכוי שג'ורדי ישקיע שם זמן ואנרגיה?
התשובה היא שאלא אם הוא באמת פילנטרופ בלי שאיפות – הוא לא ישקיע

מכביסט שמאלני 11 בנובמבר 2015

כמה שטויות אתם רושמים , למה ליגת האלופות של הכדורסל צריכה להיות עם כלכך הרבה קבוצות?? בשביל הפועל ירושלים??

מה הטעם ב24 קבוצות?? בואו נהיה כנים הפועל ירושלים לא יכולה להתמודד עם קבוצות כמו ריאל, ברצלונה, צסקא , פאו , אולימפיאקוס, וכו'.

אנונימוס 11 בנובמבר 2015

אז מה אם לא מסוגלת? ומכבי ת"א כדורגל מסוגלת להתמודד עם צ'לסי? פורטו?
אולי היו צריכים לפסול אותה מהעפלה וזהו.
בחיאת

אהד 11 בנובמבר 2015

לא רצית להגיד: בואו נהיה כנים הפועל ירושלים או מכבי תל אביב לא יכולות להתמודד עם קבוצות כמו ריאל, ברצלונה, צסקא , פאו , אולימפיאקוס

איציק 11 בנובמבר 2015

למה לא יכולות? הן לא יצאו טוב מההתמודדות, אבל להתמודד יכולות.
דרך אגב, מכבי כבר הראתה שבשלבים המוקדמים אולי קשה לה איתם, אבל בפינל פורים התוצאות שלה מולם ממש לא רעות. אני חושב שלמרות מצבה, הסיכוי שלה להתמודד בכבוד מולם הרבה יותר גבוה מאשר של ירושלים (טוב, היא ביורוליג וירושלים לא), במיוחד בגלל הניסיון. הפועל בנתיים לא עושה רושם טוב גם מול קבוצות חלשות בהרבה באירופה. מה שאנו רואים מירושלים בליגה לא דומה למה שרואים באירופה. מכבי לאומת זאת גם כשצלעה בליגה ידעה להיות לפחות בסדר באירופה (להוציא השנה בנתיים), בגלל שבירושלים בניית הקבוצה קודם כל מוכוונת ליגה ובמכבי מוכוונת אירופה.

אהד 11 בנובמבר 2015

איציק אני מדבר על מכבי תא של השנה. בינתיים היא הפסידה פעמיים בה]רש דו ספרתי לבאמברג ולמלאגה וחטפה תבוסה מצסקא.
ואני כמובן לא חושב שבשנה הבאה שתי הקבוצות ישתפרו ויוכלו לנצח את הגדולות הנוכחיות של אירוףה.

איציק 11 בנובמבר 2015

מצבך חמור!!!
אתה פסימיסט,
עד שמישהו בעדך, אתה לא מבסוט כי הסיבה לא מוצאת חן בעיינך,
אתה חייב לעבוד על עצמך ;)

יורם 11 בנובמבר 2015

קצת מפתיע שאין התייחסות לכשל החמור של ההחלטה מאתמול: שיטת הפיינל פור אחרי שרבע הגמר יתנהל בסדרות.
עד היום הסבירו שהסיבה לפיינל פור האירופי הוא ש"היורוליג זה לא ליגה". אבל בפורמט החדש מקבלים ליגה אירופאית לכל דבר.
אז למה לא לעשות סדרות?

אנונימוס 11 בנובמבר 2015

בעיקר מפתיע שלא שמענו על ההתנגדות הנחרצת של מכבי ת"א לשיטה הלא ספורטיבית הזאת

מכביסט שמאלני 11 בנובמבר 2015

בגלל שאין זמן לעשות סדרות לחצי גמר והגמר , יש לקבוצות גם סדרות בליגות המקומיות , ואי אפשר לשחק בשני סדרות פליאוף בו זמנית.

אנונימוס 12 בנובמבר 2015

איך סדרת רבע הגמר של הטוב מ5 לא מתנגשת?
למה לא להפוך אותה לטוב מ3 או בית-חוץ, כדי להוסיף משחקים לחצי ולגמר ולהימנע משיטת הפיינל פור הלא ספורטיבית?
אפשר למצוא פתרון בלי בעיה.

צור שפי 12 בנובמבר 2015

אחרי שקראתי בזהירות את כל התגובות האינטליגנטיות כאן (לא בציניות) אני עדיין לא מבין מה יוצא ל-11 החברות הקבועות מהשתתפות בליגות המקומיות שלהן. מישהו יכול להסביר?

ארז 12 בנובמבר 2015

בשליפה מהמותן, צור:
עוד כסף
חיזוק בסיס האהדה המקומי
יוקרה
ספונסרים
אגו
חוסר נכונות לוותר על תואר "הקבוצה של המדינה" שהוא גם אתוס שיש לטפח וגם מקור הכנסה והזדהות.

אריק י. 12 בנובמבר 2015

מיתוס 'הלחם והחמאה', צריך להצדיק אותו חביבי.

-גיסנו- 12 בנובמבר 2015

כנראה שבעיקר מסורת, עד שהיורוליג במתכונת החדשה תתבסס מספיק כדי למחוק את הרלוונטיות של הליגות האלה לחלוטין.

מכביסט שמאלני 12 בנובמבר 2015

מה יוצא לריאל ובאיירן כל עונה להשתתף בצ'מפיונס ליג?

ארז 12 בנובמבר 2015

הפוך, גוטה, הפוך.
מה הוא שאל ומה אתה עונה…

רומן 13 בנובמבר 2015

לדעתי הדבר שיכניס עניין לענף המת הזה, זה הגבלה רצינית של מספר הזרים, גג אמריקקי אחד, ועוד 2 מהאיחוד, כל השאר מקומיים. זה לא כדורגל,שם המועדון זה קודש, זה מסורת, זה סיפור בכלל לא משנה מי משחק, הזהות נשארת.
בכדורסל, שחקנים לא מחוברים, אין מסורת, זה נראה כמו תחתית רכבת, אמריקקים שלא מתקבלים לכרכס הנודד שלהם שם בנבא, באים לקפץ פה באירופה, זה לא נראה רציני.
שיתנו למקומיים לשחק, ייצרו הזדהות, ייצרו עניין, ייצרו מסורת, זה הסיכוי היחיד.

שמעון 13 בנובמבר 2015

זה רעיון מצויין ושנים אמרתי שכך זה צריך להיות, סוף סוף מישהו שם קיבל שכל. אותו דבר מנסים המועדונים הגדולים להוביל בכדורגל הקמת סופר ליג שברלוסקוני הוא המוביל שדוחף למהלך כזה. בסוף תקום ליגה כזאת, זה רק שאלה של זמן ופיפ"א ואופ"א לא יוכלו לעשות כלום בנדון.
תארו לכם ליגה של כל הגדולות 38 מחזורים מפגשי על בלי לראות בארסה לבאנטה וכו רק מפגשי אריות.
זה יהיה אדיר.
זה אמנם יפגע בליגות המקומיות כי הקבוצות האלו לא ישחקו שם אבל הכסף בסוף מדבר וכולם יחלמו מתישהו להגיע לליגה הזאת.

רומן 14 בנובמבר 2015

בחיים זה לא יקרה.
אולי ברצלונה לבאנטה באמת לא מעניין אף אחד, אבל יונייטד נגד קיו פי אר כן.
אולי יהיו איחודים כאלה ואחרים, רוסיה עם אוקאינה, ספרד עם פורטוגל, צרפת עם איטליה, אנגליה עם סקוטלנד, אבל בחיים לא תהיה ליגה שתאחד את כולם.
למה שתהיה? זה מוציא את הכיף

Comments closed