הרודף אחר הכבוד, הכבוד בורח ממנו

מכבי פוקס כיום היא עטיפה המכילה תוכן רקוב.

ישנם קווים מקבילים רבים בין הדאלאס קאובויס ומכבי תל אביב כדורסל. הראשונה נקראת America's team, השניה מחשיבה עצמה כקבוצה של ישראל. אך ישנו מכנה משותף מעניין אף יותר, בשתי הקבוצות החורבן הונח דווקא בעונת אליפות היסטורית. כמו כן, הגורם לחורבן הוא משותף, בעלים אשר אינו מסתפק בנצחון, אלא מחפש לקבל את הקרדיט עליו.

*

כבעלים של חברה אני יכול לספר לכם, שהדבר האחרון שמעניין אותי הוא לקבל קרדיט על הצלחת החברה. מה שחשוב לי ולמרבית הבעלים בעולם, הוא שהחברה תשגשג, ושהכסף יזרום, ואני מוכן לעשות הכל כדי להבטיח שזה מה שיקרה. לכן בכל כנס שנתי בפני הלקוחות, אני פותח בהענקת הקרדיט למי שהקרדיט מגיע לו, במקרה האישי שלי, מנהלת החברה.

ג'רי ג'ונס קנה את הדאלאס קאובויס, ומינה את ג'ימי ג'ונסון לתפקיד המאמן. ג'ימי ג'ונסון עשה מהפכה אדירה שנסמכה גם על אחד הטריידים המבריקים בהיסטוריה, העברתו של הרשל ווקר האגדי למינסוטה תמורת העתיד של המועדון. אך אבוי, ג'רי ג'ונס לא הסתפק באליפויות, הוא ביכה את העובדה שהעולם כולו ייחס את האליפויות לאחד ג'ימי ג'ונסון. על כן ג'רי ג'ונס זרק את ג'ונסון והביא דחליל בשם בארי סוויצר כדי לאמן את הקבוצה. כך ג'ונס הוכיח שרוח המועדון היא שניצחה את האליפות, שכן הקאובויס אכן לקחו אליפות עם דחליל.

הבעיה היא, שאליפות זו עם הדחליל, היתה גם ההצלחה האחרונה של הקאובויס לשנים רבות מספור. ניתן היה לראות כיצד ג'ונס חושב על מה יגידו, ופחות על המהות, בשנים של בחירת כוכבים מבריקים, השקעת הכסף בכוכבים נוצצים בהגנה ובהתקפה, תוך הזנחת העמדות הנוצצות פחות. כך הקאובויס היוו דוגמה לאיך להרוס את הקבוצה בגלל הכבוד, דוגמה שבניינרס מיישמים באדיקות בימים אלה.

*

האסון של ג'ונס היה ההצלחה של סוויצר. האסון של מכבי היתה האליפות עם בלאט. משפחת פדרמן לא הסתפקה באליפות הנפלאה, היא דרשה לקבל את הקרדיט על האליפות. דני פדרמן עבד במשך שנים על הכבוד, באמצעות הדלפות לעיתונאית. הוא דאג שכולם ידעו מי בחר את השחקנים, ומי מקלקל. כאשר מכבי לקחה את האליפות, היה צורך לדייוויד פדרמן להבהיר שרוח המועדון היא האחראית, ולא המאמן.

איך ניתן להצדיק את השאיפה לקרדיט? צריך להראות איך המדיניות החדשה היא שהובילה להצלחת הקבוצה. כאן נולדה אגדת מחלקת הסקאוט. מחלקת הסקאוטינג היא הבייבי של משפחת פדרמן. כדי לקבל קרדיט על הצלחת המועדון, יש לדאוג שכולם ידעו, שלא המאמן בוחר את השחקנים, אלא מחלקת הסקאוט. לכן יש אפילו אינטרס בעימות בין המאמנים ובין מחלקת הסקאוט, שכן כך כל העולם ידע, מי אחראי על הבאת השחקנים.

אגב, את המחלה של ג'רי ג'ונס ניתן למצוא בהרכב הקבוצה של מכבי פוקס השנה. מאחר והיה ברור שצריך לעשות צעדים דראסטיים לאחר העונה הקודמת, מכבי חזרה לאינסטינקטים של איך נראה. הביאה את פארמר בהמון כסף, שחקן שמעולם לא שמר, אך כבר שנתיים שלא מפגין יכולת גם בהתקפה, אך מדובר בשחקן שהיה נפלא לפני כמה עונות. הביאו את רוצ'סטי, שמצטיין בהתקפה. אף אחד לא חשב על איך הקבוצה תשחק, חשבו רק על מה יגידו על השמות. בדיוק כמו ג'רי ג'ונס.

כאשר מתעסקים במה יגידו, ופחות במהות, כך גם נוצרים העיוותים. הרי בעולם המה יגידו, אין צורך לבחון את התוצאות, יש צורך לדברר כל תוצאה שלא תהא, כהצלחה. כך טייריס רייס הוא הצלחה של מחלקת הסקאוט, ומרקיס היינס הוא כשלון של המאמן. כך מביאים את ג'ו אלכסנדר וחוגגים לאחר המשחק הטוב היחיד ששיחק, תוך הדגשת העובדה שהמאמנים לא רצו אותו, אך בתום העונה שולחים אותו הביתה, ולא מסיקים את המסקנות לגבי מי שהביא אותו.

*

במלחמה לא נגמרת על הקרדיט, נעלם דבר מה נוסף, חשוב מאוד מאוד. מה שנעלם הוא היכולת להתבונן על המציאות. הרי, אם רוח המועדון היא שלקחה את האליפות, תפקיד המאמן בהבאתה היה משני למדי. לכן ניתן להחליף את בלאט בעוזר שלו, משום שכך הובטח, ובמילא רוח המועדון תדאג לשאר.

כאשר גודס נכשל בעונה שעברה, המסקנה היתה שהכשלון שייך אך ורק לו ולעוזריו. אם תסתכלו על כל הקבוצות בעולם, כאשר מפטרים את המאמן, המאמן הזמני אכן מגיע מתוך צוות העוזרים. וכאן המינוי של סקאוט שאין לו שום יכולת אימון כלשהיא ברמות הגבוהות, מדגישה את שיא הניתוק מהמציאות. מכבי הגיעה למשחק קריטי עבור העונה הנוכחית, אך גם עבור העונות הבאות שכן הבור התקציבי מאי העפלה לשלב הבא ישפיע בצורה מובהקת על השנים הבאות. העובדה שמכבי הגיעה למשחק קריטי כזה עם מאמן שחסר לא רק ניסיון באימון ברמות הגבוהות, אלא עם מאמן שאפילו לא היה עוזר מאמן ברמות הגבוהות עד לעונה זו, וגם נסיון כתוצאה ממשחק ברמות אלה לא נמצא אצלו, מדגישה את העיסוק במלחמות הכבוד, ולא את העיסוק בנצחון עצמו.

זה מה שקורה למי שמתעסק בעטיפה, הוא מפספס את התוכן לחלוטין, ולמעשה כאשר הוא לא מתעסק בתוכן, התוכן נרקב. התוכן של מכבי פוקס הוא רקוב לחלוטין כיום. לא רוח המועדון היא שעזבה את האולם שנמצא בשכונת יד אליהו, כל מה שנותר ממכבי פוקס היא עטיפה ריקה מתוכן. לא נותר שם דבר. זה לא עניין של מינוי ג'נרל מנג'ר מתאים. זה עניין של עטיפה שצריך למלא בתוכן חדש לחלוטין.

 

דרוש ג'נרל מנג'ר
מתווה פרנקו

40 Comments

S&M 13 בנובמבר 2015

"הבעיה" של מכבי היא שבכדורסל מאוד קל לתקן את הקבוצה, בלי לטפל טיפול שורש. מספיק שיחליפו שני שחקנים, וגם עם מאמן בינוני הם ייקחו אליפות בארץ ויעפילו לשלב הבא ביורוליג. וזה מה שעשו כל השנים. כך הם לקחו אליפות עשרות שנים.
בכדורגל הרבה יותר קשה לתקן קבוצה בשינוי של שחקן-שניים.

גיל שלי 13 בנובמבר 2015

אין לך בסיס ישראלי ממנו יגיעו שחקנים כאלה. ואין למכבי שום יתרון בלהביא אותם מקרב הזרים, כך שזה לא פשוט כמו שזה נראה

בילבו באגינס 13 בנובמבר 2015

קצת נסחפת אני חושב מכבי בתקופה רעה אבל לא יותר רעה מצ'לסי לצורך העניין שום דבר עוד לא אבוד העונה.
מסכים שההנהלה רקובה מחשיבות עצמית אבל האמת אני חושב שיש סגל טוב השנה ומה שצריך זה בעיקר סבלנות ואורך רוח. רנדל סמית אמבקווה פארמר ורוציסטי זה למעשיה חזקה ויש גם ספסל לא רע . אסור להסיק מסקנות אחרי כמה משחקים רעים

גיל שלי 13 בנובמבר 2015

ראית את המשחק אתמול? יש סגל טוב על הנייר, הסגל שאני רואה הוא סגל זוועתי, הכי גרוע שאני ראיתי, ואני רואה את מכבי מאז 1976. פארמר היום הוא שחקן רע בהתקפה, ונזק מטורף בהגנה. אין איך לשים אותו עם רוצ'סטי באותה חמישייה, ורוצ'סטי הוא בינוני בהתקפה, וזוועה בהגנה. דווין סמית' בחלק היורד של הגרף שלו, החוזה שלו הוא אלבטרוס רציני. לנדסברג הוא אותו שחקן שבלאט לא נתן לו דקות. הסגל של מכבי טוב רק באיך שהוא נראה כשמות על הנייר, אין איך להוציא ממנו הרבה, לא בטוח שאפשר להוציא ממנו יותר ממה שאנחנו רואים ממנו עכשיו.
רק כדי לסבר את האוזן, אנקראם היה שחקן טוב יותר מפארמר הנוכחי וגם מרוצ'סטי

איציק 13 בנובמבר 2015

בשורה האחרונה היא מכה רצינית מתחת לחגורה. מזל שלא השותה את הברזילאי עם וילפורד קינג.

אילן 14 בנובמבר 2015

וינפרד קינג.

בילבו באגינס 13 בנובמבר 2015

האמת שלא..

איציק 13 בנובמבר 2015

אתחיל מהסוף, צריך גם להחליף עטיפה, היא נראת מגעיל!!!
התהליך של התדרדרות של מכבי כמועדון (לא כקבוצה שזה אוסף זמני של שחקנים) הורגשה כבר שנה לפני האליפות הגדולה אך החלה כנראה ברגע שבו הצעירים נכנסו למועדון. גם ניהול זה מקצוע. הצעירים כנראה לא עבדו במקצוע זה לעולם כי אם ירשו את התפקיד, ועם עבדו, אז כנראה לא בהצטינות יתרה. הבאת וויצ'יץ' היתה המשך ההתדרדרות, יהיו הסיבות להבאתו אשר יהיו (כאן המקום להודות שאני בזמנו חשבתי שזה מינוי טוב, כנראה שלא חשבתי נכון בזמנו). וויצ'יץ' נראה לא כאחד שעושה עבודה לא טובה, כי אם להפך, הוא עושה עבודה מעולה למטרתו, ונראה כי מטרתו להרוס את מכבי. לא סביר מבחינה סטטיסטית לבצע רק מהלכים רעים מאדם שמבין כדורסל (לא סביר אך יתכן), ולכן נראה שזה נעשה מתוך כוונה ולא בשוגג.
אני לא יודע מה כוחו של אבי אבן במערכת אך לא נראה לי שהוא יותר מבורג. נראה לי שהוא הגיע לסיטואציה ולא יצר אותה. אך לזכותו יאמר שבמסיבת העיתונאים לפני המשחק הוא התאים היטב לפזל הזכוח והרדוד של מכבי דור 2015. הוא כמובן אפילו הדגיש שהוא מרגיש מוכן לגמרי לתפקיד (מעניין איזו הכנה עבר, כנראה שיחה עם דנילה שפרש ועם ניקולה שמערבב). בכול אופן אמש הוכח שהוא מוכן לתפקד במערכת, כיוון שהכניסה היתה חלקה לגמרי ולא הרגשנו שום שינוי.
מה צופן העתיד? אין לי מושג, אבל כל הסימנים מראים שהוא מבשר טובות להרבה קבוצות, פרט למכבי. זו לא התנהלון ששימעון היה מאפשר לפני עשר או חמשערה שנים. בתקופה ההיא גודס לא היה מתחיל עונה שנייה ואם היה מתחיל אז זה היה נגמר מהר, עם גיבוי והערכה גדולה, אבל גם עם מחליף ראוי בשנייה שהכיסא התפנה. בתקופה ההיא חבורת הליצנים שנימצאת במכבי לא היתה יודעת היכן הטרמינל לטיסה לישראל ולא מככבת בפוסטרים ומבזבזת את זמנינו פעמים בשבוע. הנחמה היחידה: תמיד יכול להיות גרוע יותר.

צור שפי 13 בנובמבר 2015

הפוסט הזה בכלל לא מכבי. וגם לא על ספורט. הוא על מגבלותיו של שיעור הקומה האנושי. הוא אוניברסלי. והוא מצויין.

צור שפי 13 בנובמבר 2015

בכלל לא על מכבי…

איציק 13 בנובמבר 2015

מכבי? מזה?

עופר ג. 13 בנובמבר 2015

חטא היוהרה. נקודה. סוף.

מאשקה 13 בנובמבר 2015

חטא היוהרה – " לקחו לנו את האליפות " , כאילו למכבי ת"א יש מינוי קבע על אליפות המדינה כמו היורוליג, " לקחו לי, שתו לי, יש לי פצועים" ואח"כ מרוב היסטריה על שעפו בחצי גמר האליפות, קונים שחקנים מהר מבלי לבדוק טוב, ולוקחים ספונסר ראשי חברת פוקס שידועה בהתנהלות שלה, רק מחליפים את הסמל שלה מאדום לכחול.
גיל שלי, כל מילה בסלע !!!

שלו 13 בנובמבר 2015

הבנתי שעל הכף מונחים 20 מליון ש"ח,
בהנחה שרקנטי & פדרמן (הבנים או האבות) יבינו שאת הכסף הם הפסידו בצורה כזאת או אחרת,
יש להם שתי אפשרויות (ועוד אחת לא ראלית):
1. לחכות שהעונה תגמר, גם במחיר של פגיעה כלכלית עמוקה יותר.
2. לחשוב שעוד ניתן להציל משהו ע"י שידוד מערכות, וניסיון העפלה לשלב הבא במחיר כבד.
גל מקל יבוא כנראה במחיר גבוה יותר,
יחליפו שניים שלושה זרים.
לא ראלי – להאמין שבורא עולם יסדר הכל, ועם ההרכב הנוכחי ניתן להעפיל שלב ולקחת אליפות.

מעניין אם הם רואים את המצב כמותי.

shadow 13 בנובמבר 2015

רק לא גל מקל.

ניינר / ווריור 13 בנובמבר 2015

אתה עושה כאן עוול גדול לג'רי ג'ונס עם ההשואה הזו. קודם כל ג'רי ג'ונס באמת מבין בפוטבול. את זה לא ייקחו ממנו. שנית הוא גם איש עסקים מבריק בניגוד לפדרמן למשל. וג'רי ג'ונס לא מביא כל שנה כסף מהבית אלא להיפך-לוקח הביתה ערימות.
אבל מה אני מלין-שימשיכו כולם בעבודת הקודש שלהם להרוס את מכבי ואת הקאובוייז

גיא זהר 13 בנובמבר 2015

גם החבר'ה האלו לא מביאים יותר מדי כסף מהבית. אולי מליון יורו ביחד!

shadow 13 בנובמבר 2015

מי שמביא כסף במכבי זה המנויים. הבעלים שודדים את הכסף הזה

גלעד 13 בנובמבר 2015

פיספסתם את הנקודה.
גם פדרמן וגם רקאנטי נותנים לילדים לשחק בניהול מכבי כדי שלא יצטרכו לתת להם תפקידי ניהול בעסקים האמיתיים שם יעשו נזק אמיתי…
זה הכל… פשוט מאד.

ישי החיפאי 13 בנובמבר 2015

גדול

ניר 13 בנובמבר 2015

תגיד, אתה יודע כמה הניהול של פדרמן מוצלח בניהול האמיתי? פטרוכימיים הגיעה להסדר חוב.

ארז 13 בנובמבר 2015

קצת קטנוני, ובכל זאת. ראיתי רק כמה תמונות בחטף אתמול, אז אני מפנה את זה כשאלה פתוחה: זה נדמה לי או שרמת הפוזה והשופוני של אבי אבן זה דבר שטרם נראה כמותו במחוזותינו?
ואני לא מדבר על היעדר הרזומה. רק על הפט ריילי וואנאבי.

גיל שלי 13 בנובמבר 2015

לגמרי

אורן השני 13 בנובמבר 2015

הוא דפק כמה פרצופים מוזרים. כנראה שהתרכז במצלמה יותר מאשר בלמצוא פתרונות למשחק

איציק 13 בנובמבר 2015

הוא אמר שהוא מוכן. הלך לספר, תספורת, תסרוקת, פן, ג'ל. הלך לחייט תפר חליפה, רכש עניבה תואמת ונעלים יקרות. מוכן

רפאל 13 בנובמבר 2015

בתור מי שלא מנהל חברה ( ובקושי את עצמו כמו הרבה גברים… ולכן גם מנהלי החברות/ והחברות/ נשים שלנו מנצלים יודעים לנצל אותנו )
אני אומר שמכבי יודעת לדאוג לעצמה וגם כשרע מאוד ( יחסית ) היא עדיין by far וללא תחרות האייטם המדובר ביותר והיחיד שיש בו עניין כלשהו. עונה הבאה הם כבר בליגה האירופית הגדולה והארוכה, בלי קשר למה שיעשו ב 5 המשחקים הבאים ואם העונה תסתיים בחנוכה ולא בפורים/פסח.

אני אומר שעם כח צריך להילחם ביותר כח יחד עם הסברה.
מכבי היא לא שורש כל הרע, היא אם כל האופרטוניזם וההצלחה מבחינתי.
צריך ללמוד מהם, לא לקנא. לשחק במשחק שהם פיתחו לאומנות לאורך השנים.

רוצים להיות דומיננטיים גם בליגה הישראלית וגם באירופה? אין בעיה.
האוהדים של יתר הקבוצות צריכים להתייחס לליגה כאילו מכבי לא קיימת.
הרגולטור שבוי בידי שמעון מזרחי ( מסתבר ), הדבר היחיד שתקבל זה חגיגות שמחה חסרות משמעות מעוד ניצחון מקרי במסגרת שנועדה להנציח את שלטון היחיד של הצהובים על פני השאר שלא רלוונטיים.

בימי המדיה החברתית האוהדים צריכים להשתלט על העסק.
להדפיס לוגו חדש לליגה, סמלים, חולצות ושאר מרצ'נדייס המדגישים את התחרות והקבוצות בליגת הכדורסל הישראלית
בלי אזכור של מכבי . להם כבר יש מרצ'נדייס עם ריאל מדריד, צסק"א ופנאתניייקוס ובאמת שיהיה בהצלחה.
הם צריכים להבין שיש מחיר לפוליטיקה הזאת. והיחידים שיכולים להלחם בזה הם האוהדים שיחרימו את מכבי באופן מעשי, בלי התגרויות, בלי קנאה, בלי שמחה לאיד. הם לא קיימים עוד מבחינתנו.
לא באים למשחקים מול מכבי בליגה. לא רושמים ניצחונות או הפסדים. לא מתייחסים למכבי בפוסטים הקשורים לליגה הישראלית. לא עונים בחזרה לבלוגרים שמדברים על מכבי בהקשר של הליגה.
יש את כל שאר הקבוצות שבאים בכוחות מתוגברים למשחקים עם עידוד ושלטים עם הלוגו החדש של הליגה.
האליפות תוכרע ע"י סדרות הטוב מחמש בלי קשר למה שקורה בפיינל פור הפוליטי והזניח שכמובן יופיעו אליו אוהדי הצהובים בלבד. השחקנים ישחקו בשביל הקהל ואנחנו שם בשביל הספורט, לא בשביל הפקידים של שמעון מזרחי ומכבי ת"א האימפריה.

אז בהצלחה ביורוליג, אני אישית מתכוון לראות את המשחקים שם ומקווה גם שיצליחו.
אבל בישראל. מכבי ת"א מבחינתי לא קיימת. מקווה להיות חלק מתנועה שתעשה זאת בדרכי שלום אחרת גם זה הולך לפח. מעדיף להיות חולם ( והוזה ) מאשר להיות פראייר מטומטם.
בשאיפה שהחלום יהפוך למציאות ושעם הזמן נוכל להחזיר את מכבי ת"א לליגה הישראלית שלנו.

קורא בין השורות 13 בנובמבר 2015

כמה עצוב כמה נכון…
הבעיה היא שאין שום סיכוי שהם יסתכלו בראי (אלא אם כן מדובר במראת הקסמים משלגיה שמתפקדת כיום כמאמן הראשי שץאמר להם כמה הם יפים וחכמים)

משה 13 בנובמבר 2015

האליפות לפני שנתיים לא היתה נפלאה, היא היתה אליפות זוועתית שהצליח להביא מאמן גדול. זו היתה קבוצה בינונית מאוד שהצליחה לחבר רצף מדהים של משחקים. אוהדי מכבי משלמים בין השאר על היותם אוהדי השורה התחתונה ומבחן התוצאה, מי שחגג את האליפות הזו על ראשה של התקשורת התוקפת והאוהדים הלא מרוצים מקבל את השנים הגרועות שבאו לאחר מכן. הכתובת הייתה על הקיר, הגב של בלאט היה רחב מספיק כדי להסתיר אותה.

יורם 13 בנובמבר 2015

התיזה שלך עובדת רק אם מניחים שלפני שנתיים הייתה מכבי תל אביב אימפריית כדורסל. הנחה זו מעידה שלא רק הבעלים הסתנוורו מהזכיה ביורוליג אלא גם האוהדים והכותבים.
לפני שנתיים הייתה עונת ניסים ונפלאות. מכבי הייתה ברמתה במקומות ה-5 עד 8 ביורוליג, ובסדרת ניסים הגיעה לפיינל פור וזכתה בו. בנס נוסף היא גם זכתה באליפות בארץ, וכל זאת אחרי שהמאמן היה על סף פיטורים בתחילת העונה.
אילו מכבי הייתה מפסידה למילאנו בסדרה ומפסידה את האליפות למכיב חיפה (עונה שניה ברציפות) בלאט היה מפוטר, וכולם היו תוהים איך לא עשו זאת שנה קודם.
להזכירך: בימי המשבר לפני שנתיים, שכלל סדרת הפסדים בליגה ובכלל זה בדרבי, גם רבים מאוהדי הקבוצה הפנו אצבע מאשימה כלפי בלאט.

גיא זהר 13 בנובמבר 2015

אני חושב שהפוסט משווה את העונה של שוויצר לעונה לפני שנתיים. זו היתה סטיית תקן שרק הגבירה את חטא היוהרה. מעניין כמה לבנק פנאן חלק בקבוצה הגדולה לפני עשור.

Srtest - ארטסט 13 בנובמבר 2015

מעניין לי נדמה שגם השושלת הגדולה התחילה את דרכה בפוקס שכמותו לא נראה במקומותינו עד אז.

יניר 13 בנובמבר 2015

יש לא מעט עסקים שהדור השני הרס מהר מאד את מה שדור המייסדים השיג במשך 40 שנה. בדרך כלל זה לא קורה כל כך מהר

shadow 13 בנובמבר 2015

אני יודע שאין לזה קשר לפוסט ואני רוצה להתנצל בפני גיל שלי שאני מגיב פה.

איך יכול להיות ששודדים לנו את הגז מתחת לאף ואף לא רושם על זה?

איך יכול להיות שעוצרים פעילים בשיטות של דיקטטורה ומאפיה?

איך יכול להיות שכשזה מגיע לבית המשפט המשטרה מושכת את התלונה כאילו לא קרה כלום וכולם שותקים?

איך יכול להיות שבכתבה על זה בוואלה, איזור התגובות חסום?

איך יכול להיות שזו הכתבה היחידה על הנושא הזה בכל האתר?

איך יכול להיות שכתבה בנושא עולה רק אחת לשבוע בערך?

אני לא יודע מה איתכם אבל מדברים על מאגרים בשווי 240 מיליארד דולר בערך זה טריליון שקלים.
למי שלא מבין מדובר ב 240,000,000,000 דולר או 1,000,000,000,000 שקלים. אתם מצליחים להבין את המספרים האלה בכלל?!?!?

לא נראה לכם מוזר שאתרי החדשות הפסיקו לדבר על זה ועברו לדבר על כל דבר אחר בערך?

מצטער על ההטרדה.

רן 14 בנובמבר 2015

בשביל זה יש "הארץ".
תחשוב לרגע איך זה יראה שגם העיתון הזה יקרוס,חשבת? נכון זה נראה כמו העיר הדיסטופית מ"איזה חיים נפלאים"?
האמת היא שהגז כולו מהווה פחות מ2% מהתל"ג של ישראל. בעיניי האספסוף ממרכז הליכוד עולה לנו הרבה יותר

ערן 14 בנובמבר 2015

כי התנהלות המפלגות האחרות לאורך השנים מלמדת שאם הן היו בשלטון הכסף היה מתחלק בין האזרחים בצורה הוגנת, נכון?

העיקר שהצלחת לדחוף את המילים אספסוף וליכוד באותו משפט…

איתן 14 בנובמבר 2015

כל העניין שזה עובר בשתיקה כי האנשים שיש להם כסף בישראל יש להם ריבוי עסקים ושליטה בתקשרות וכמובן שליטה על הפוליטיקאים ומן הסתם המון לוביסטים בכנסת שמקדמים את עניינם…ואף אחד לא יגיד שהמעסיק שלו הוא שמוק לפחות לא בפומבי כל עוד הוא רוצה לפרנס משפחה….

אנחנו מדינה מושחטת

הכל בגלל המנהיג העליון שבקרוב לא יזכרו מי מלך כאן לפניו, ולא ישאר לו את מי להאשים מלבד את אירן

איתן 14 בנובמבר 2015

מושחתת

ניר 13 בנובמבר 2015

מכבי של העונה מזכירה לי מכבי של עונה נוראית אחרת – העונה של טום צ'יימברס, וזו היתה המכבי הגרועה ביותר שראיתי אי פעם. מה שכן, אני לא חושב שהשחקנים של מכבי השנה כאלה גרועים, הם פשוט לא מאומנים, ואתה רואה את זה בכל תנועה. אין תרגילים, אין כלום, ואני בטוח שמאמן נורמלי היה מצליח להוציא מהם יותר. הכישלון הוא אמנם בבחירת הסגל, אבל גם על המאמן מוטלת פה אחריות.

cookie-monster 14 בנובמבר 2015

"הרודף אחר הכבוד, הכבוד בורח ממנו" < מישהו צריך להגיד את זה פעם ללברון

Comments closed