הכרה בכישלון היא שלב בדרך להצלחה

לפעמים אתה מנצח, לפעמים אתה לומד. דווקא כאשר נכשלים בצד הנצחונות המקומיים, תהליך הלמידה עשוי להיות זריז יותר.

כבר עכשיו, עוד לפני המשחק בקייב, אפשר לקבוע שאכן הקמפיין האירופי של מכבי היווה כישלון חד משמעי. מי שלא מכיר בכישלונות שלו, נידון לחזור עליהם, ראה מכבי חיפה כדורגל. הכרה בכישלון אינה מספקת, יש צורך בלימוד יסודי של הכשלון, וחובה לשנות מעט את הדרך כדי לעקוף את הבור שנפער לפנינו.

*

הכישלון השנה היה חשוב וטוב למכבי, הרבה יותר מזה שהיה בשנה שעברה. מכבי בשנה שעברה סיימה את דרכה באירופה כבר באוגוסט. הבעיה היתה, שמכישלון זה כמעט ולא ניתן היה להסיק מסקנות מועילות. היו יותר מדי סיבות ותירוצים לכישלון, וההצלחה שהגיעה מידית אחריו, הביאה לכך שמכבי פשוט קיבלה מכה קטנה בכנף, והמשיכה הלאה. אילולא היינו מגיעים לשלב הבתים בליגת האלופות, לא היינו יכולים למדוד את עצמנו ביחס לטובים ביותר, לכן טוב שהגענו ולמען האמת טוב שנכשלנו. אני מעדיף את המצב הנוכחי עשרות מונים על פני חמישה בונקרים מרהיבים שהיו מביאים אולי נקודה מקרית, תוצאות צמודות יותר, ואשליה שאנו קרובים. מצד שני, הבכי הישראלי על כך שלעולם לא נתקרב לרמה הזאת הוא מגוחך. מבחינה כלכלית הכדורגל הישראלי נמצא במצב הטוב ביותר באופן יחסי לכדורגל האירופי, מאז ומעולם, גם אם לא מבחינת יכולת המשחק של הקבוצות. כמות הקהל במגרשים מדי מחזור מהווה פוטנציאל כלכלי אמיתי. נקודת הפתיחה של הכדורגל הישראלי טובה לאין שיעור בהשוואה לקבוצות הקפריסאיות למשל, אך גם מול קבוצות מזרח אירופאיות, אנחנו לא צריכים להרכין את הראש. נכון, כרגע במזרח אירופה מיצרים יותר שחקנים, ואיכות השחקנים בדרגה הגבוהה טובה יותר, אך אין צורך בייצור עשרות שחקנים באיכות מדהימה כדי לייצר קבוצות טובות.

*

אפשר להתיחס למכבי תל אביב כאל כיתת המחוננים של הכדורגל הישראלי. כיתת המחוננים אינה גורמת לכיתות האחרות לרדת ברמה, כיתת המחוננים אמורה לגרום לתלמידים בכיתה זו, להיות בסביבה שמעודדת אצלם מצוינות. מקרה דור מיכה השנה, מדגים בדיוק את הסיפור. שחקן במכבי תל אביב לא יכול לנוח על זרי הדפנה לאחר עונה בה הפגין יכולת סבירה, ברגע שהוא יוריד את הרגל מהדוושה, הוא ימצא עצמו מחוץ לסגל. מכבי לא צריכה להתחיל עכשיו את הכל מהתחלה, היא צריכה לעשות את ההתאמות שיבטיחו התקדמות טובה יותר בדרך אל המטרה, והמטרה היא להקים קבוצה בעלת יכולת שתגיע לרמה של דרג שלישי באירופה.

הטענה של דורפן, שמכבי בעצם מעכבת את קידום השחקן הישראלי, בכך שהיא מונעת ממנו לצאת לאירופה ולחוות תחרות אמיתית, אולי נכונה כאשר מחפשים לייצר בישראל נבחרת מקומית טובה יותר. אך לצורך קידום הכדורגל בישראל, אין סיבה להפוך את הליגה המקומית לליגת פיתוח לא מעניינת, שתכלול את השחקנים שלא היו טובים מספיק כדי לצאת לאירופה, וזרים שלא היתה להם ברירה אלא להגיע לישראל. כך הכדורגל הישראלי יאבד את היתרון היחסי החשוב ביותר שלו, הקהל הישראלי שאכן נוהר למגרשים. הדרך של מכבי משפיעה בצורה טובה בהרבה על הכדורגל באופן כללי. היא מכריחה את השחקנים המצויים בקבוצה להיות מקצוענים אמיתיים, והיא מכריחה קבוצות אחרות בישראל להסתגל או לנשור, בדרך כלל במצבים כאלה ימצאו מספיק קבוצות שידעו איך להסתגל לדרישות החדשות.

*

מה אנחנו יכולים ללמוד עד עכשיו מהקמפיין? מסתבר שכאשר אתה מרכיב קבוצה שבה מתוך עשרה שחקני שדה, משחקים שמונה ישראלים, פערי הרמות אל מול קבוצות חזקות המצוידות לא רק בשחקנים מקומיים מעולים, אלא גם בשחקנים זרים הטובים ביותר שכסף יכול לקנות, פערים אלה ניכרים. מכאן שחובה להמשיך לעבוד על שיפור התוצרת הישראלית.

ניתן גם ללמוד שמכבי והשחקן הישראלי עדיין לא סיגלו לעצמם את המרכיב הנפשי שמאפשר עמידה בלחץ מתמשך ללא ביצוע טעויות קריטיות. כמובן שלצורך שיפור נקודה זו, יש צורך להיות במצבים דומים בהמשך, לכן חובה להתחזק בשחקנים זרים ומקומיים אשר יותירו סיכוי טוב יותר להגיע לתחרות מול קבוצות אירופיות בכירות גם בעונות הבאות.

בסוף אפשר גם להסתכל אחורה בסיפוק. מי שעוקב אחרי מכבי, רואה את השיפור המתמשך. ערן זהבי שחקן טוב יותר היום, בהשוואה לערן זהבי שהגיע למכבי לפני שלוש עונות. גל אלברמן למרות גילו, מצליח להתקדם מדי שנה. אפשר לראות את נקודת הפתיחה של דור פרץ, ולהניח שגם הוא יתקדם, אולי אפילו בקצב מהיר יותר, גם בזכות העובדה שהשנה הוא כבר שיחק מול הטובים ביותר, וגם משום שהחל את התהליך מוקדם יותר בגיל. אפשר לראות שבאלי דסה טמון פוטנציאל דומה. כלומר, ישנם מספר רכיבים בקבוצה, רכיבים המראים שהקבוצה מתקדמת, וכל מה שנדרש הוא רכיבים נוספים. לא רואה פה אסון שמראה אין לנו סיכוי, אני רואה פה סיכוי, נקודה.

*

כמה מילים על המשחק אתמול. אפשר לראות רק את התוצאה הסופית, ולשקוע בייאוש. אך אני ראיתי קבוצה שבעשרה שחקנים שיחקה ברמה גבוהה הרבה יותר מכפי שציפיתי. אני ראיתי שחקן שאיבד את דעתו, אך ראיתי הרבה אחרים שלא נשברו מכך. ראיתי כמובן גם את כל הכשלים, את הגול הרך מהקרן במחצית הראשונה, את חוסר התפקוד אחרי ספיגת השער הראשון ועד ההרחקה. אך אין בכך או בקריסה בדקות האחרונות, קריסה צפויה כאשר משחקים בפיגור בתוצאה ובפיגור בכמות השחקנים, כדי לבטל את ההתקדמות בהשוואה למשחקים הקודמים. אז כן, אין בכך כדי להצביע על הצלחה יוצאת דופן, ואין בי שום מרמור כלפי מי שקובע שמדובר בקמפיין האירופי הכושל ביותר של קבוצה ישראלית בליגת האלופות, אך אין בכך כדי לזרוע ייאוש בי, באוהדי הקבוצה, או בקבוצה עצמה. איך אני יודע את זה? דווקא לפי המשחק אתמול.

 

תוצאות של הרבה עבודה קשה
מיומנו של מיץ'

84 Comments

אריאל גרייזס 25 בנובמבר 2015

אני לא מבין איך אפשר להגיד שהליגה הישראלית במצב טוב. אתה מסתכל על מספרים כלכליים ולא על הדבר החשוב שזה היכולת. הפער שנפתח בין הכדורגלן הישראלי לזה האירופאי הוא אדיר והוא מתגבר כל שנה. העובדה היא שהכדורגלן הישראלי חושב לאט ומבצע לאט וכל עוד הוא ישחק בליגה הישראלית, זה לא ישתנה. אז אולי מכבי תל אביב יכולה לקנות כמה זרים שיגרמו לה להצליח יותר באירופה, אבל אני לא רואה שום סיבות לאופטימיות באשר לכדורגל הישראלי.

גיל שלי 25 בנובמבר 2015

הפער נפתח כבר קודם, היכולות הכלכליות יאפשרו לפתח תשתיות, וכן להשאיר פה את הטובים ביותר, ולהביא זרים טובים יותר. מה מיוחד כל כך בשחקן הישראלי שהוא יחשוב לאט יותר מהשחקן האירופי המקביל עד סוף כל הדורות?

אריאל גרייזס 25 בנובמבר 2015

שיש לו אפס תחרות ואפס אינסנטיב להשתפר.

אריאל גרייזס 25 בנובמבר 2015

וממה שאני רואה, איכות הזרים בארץ יורדת כל הזמן. פעם היו פה שחקנים כמו יעקובו, אובארוב, רוסי וכו' – שחקנים ברמה אירופאית לכל דבר. היום אין פה שום דבר כזה. הכי טוב שאפשר להשיג זה פריצה כזה. אז אתה רוצה עוד זרים גרועים? למכבי יש הרשאה לחמישה זרים והיא הביאה שחקנים בינוניים לחלוטין. אז מה עוד זרים יתנו לך?

גיל שלי 25 בנובמבר 2015

בשביל זה הבאתי את מקרה דור מיכה, יש לו את כל האינסנטיב להשתפר, ויש לו תחרות. ברור שכיום הזרים שמגיעים חלשים יותר, אבל עם ההתחזקות הכלכלית, ובמקביל להחלשות הכלכלית של ליגות מקבילות ברמתן, גם רמת הזרים שיגיעו לכאן תשתפר. אפשר לצחוק כמה שרוצים על ראיקוביץ', אבל הוא בדיוק הדוגמה לכך שהשינוי ברמת הזרים שיגיעו הוא אפשרי, ואפילו מתחיל לקרות. היו לראיקוביץ' אופציות אחרות, והוא הגיע לישראל, יהיו עוד כאלה.

אריאל גרייזס 25 בנובמבר 2015

דור מיכה ילך לחיפה או לבאר שבע או להפועל (המממ, רייכרט), שם ישלמו לו סכומים גדולים בלי שום אינטרס להשתפר.
אם לרייקוביץ' היו אופציות, הוא היה מגיע אליהן. הוציאו סכום מופרך על שוער עם פוטנציאל. אולי אפילו היה מצליח להם, אבל זה בטח לא מה שישנה פה בצורה משמעותית. תראה את סגל הזרים שהיה לחיפה בהופעות שלהם באלופות, אפילו את זה של הפועל בריצה בגביע המחזיקות – איפה זה ואיפה הסגל שיש היום. ראייקוביץ'? זה השיפור שאתה רואה?
אפשר לראות את העולם דרך משקפיים ורודים, זה בסדר, אבל רבאק – צריך הרבה יותר מקצת עליה בכמויות הצופים כדי לשפר פה את הכדורגל. תראה את חיפה שזורקת כסף כמו מטורפת על שכטר ובניון ועוד כל מיני אפסים. לכדורגלן הישראלי אין שום דרך להשתפר פה. הכדורגל הישראלי לא רק דורך במקום, הוא הולך אחורה.

גיל שלי 25 בנובמבר 2015

ראיקוביץ' הוא רק דוגמה לכך שגם שחקנים עם פוטנציאל יגיעו לישראל עכשיו, לא הגיעו עד עכשיו. זה שחיפה מבזבזים כסף, לא אומר שגם כל השאר יעשו את זה. מכבי תעשה טעויות, אך היא לא זורקת את הכסף שלה, אלא משקיעה אותו, חלק מההשקעות מצליחות, חלק לא. מיכה לא ילך לחיפה, גם אם נמני ינסה לדחוף אותו לשם, יש לו חוזה ארוך במכבי, והם לא ישחררו אותו בחינם. אני רואה שבאר שבע מתקדמים, אני בטוח שאפילו שחר בסוף יכנע ויתן למועודן שלו להיות מנוהל בצורה מקצועית, ואז לא רק מכבי יקדמו את הכדורגלן הישראלי.

אריאל גרייזס 25 בנובמבר 2015

אתה לא מבין – כל עוד קבוצות פה ימשיכו לזרוק כסף על ישראלים בינוניים (ומכבי עושים את זה, אבל חיפה והפועל עושים עוד יותר), לא יהיה שום אינטרס לשחקנים להשתפר. ברור שדור מיכה לא יילך בחינם, אבל תמיד תהיה קבוצה שתשלם עליו כסף טוב. רבאק, מכבי תל אביב שילמה די הרבה כסף על שחקן כמו ורמוט. אני לא רואה שום השתפרות בעתיד הקרוב

גיל שלי 25 בנובמבר 2015

שחקנים ישראלים כמו שחקנים בכל מקום אחר בעולם, רוצים קודם כל להצליח, לפני שהם רוצים להרוויח, לכן אני לא מסכים איתך.

אריאל גרייזס 25 בנובמבר 2015

כמו כל בן אדם בעולם, הם רוצים להרוויח מקסימום כסף במינימום מאמץ. אם הם היו כל כך רוצים להצליח, הם היו קורעים את התחת שלהם באירופה. אם זהבי כל כך טוב, מה יש לו לחפש בליגה שלנו? נוח לו פה, זה מה.

גורביץ' 25 בנובמבר 2015

באר שבע לא מתקדמים, הם אותה קבוצה לוזרית שלא תיקח אליפות לעולם אם היא תרוץ ראש בראש עם קבוצה אחרת וגם תפסיד 6-2 משפיל בגמר גביע.
ההבדל היחיד הוא כמו שאריאל אמר – אלונה כבר שנים שופכת כסף מטורף על שחקנים ישראלים (וגם זרים טובים יש לציין), מה שמספיק בליגה פח שלנו למקום שני ואיבוד סיכוי ממשי לאליפות משהו כמו חודש לפני הסוף.
אם אלונה סוגרת את הברז הם חוזרים להיות נתניה, וצר לי אבל זאת לא התקדמות.
מכבי תל אביב מועדון יותר גדול מבאר שבע ואחרי שלוש שנים של אליפות רצופה היא לא תתרסק גם אם מיץ' יסגור את הברז.
אפשר לכבס בהרבה מינוחים ולהגיד שמכבי תל אביב בתהליך למידה/התקדמות, ושעצם ההעפלה לאלופות זה כבר הישג, אבל אם השחקנים שלה היו נותנים את התחת גם בליגה הישראלית כל שבוע ולא מזלזלים בכדורגל ומחפשים טעיות שיפוט כל הזמן, הם היו משחקים הרבה יותר טוב גם באירופה, ואז באמת היה אפשר לדבר על התקדמות ולא לתרץ כישלון.

בלייק 25 בנובמבר 2015

כמה אינסטנטיב יש לשחקן בליגה הצרפתית להשתפר? כמה בבונדסליג? בשווייץ? רק אצלנו קבוצה שמפגינה שליטה בליגה המקומית היא מתכון להרס הכדורגלן המקומי מחוסר תחרות ואינסנטיב?

אולי צריך לחדד את זה, רק אצלנו כשמכבי ת"א מפגינה שליטה בליגה המקומית היא מתכון להרס הכדורגלן המקומי מחוסר תחרות ואינסנטיב?

ניק 25 בנובמבר 2015

שחקן מצטיין בבונדסליגה יגיע לביירן מינכן במקרה הטוב ולאחת המנצסטריות או ריאל במקרה ה"רע" .
שחקן מצטיין בצרפת יגיע לפ.ס.ג במקרה ה"רע" ולארסנל או ליובנטוס במקרה הטוב .
מה שחקן מצטיין בארץ יכול לעשות? להגיע למכבי ת"א? או לצרלטון?
זה ההבדל.

בלייק 25 בנובמבר 2015

רגע, אז אתה בעצם אומר שהרמה בליגה הגרמנית או האנגלית עדיפה על הרמה בארץ?

שחקן מצטיין בליגת העל יגיע למכבי ת"א במקרה הטוב ולאחת הפתח תקוואיות במקרה ה"רע".

אריאל גרייזס 25 בנובמבר 2015

אני לא אמרתי שום דבר על הרס הליגה המקומית, אל תקרא דברים שלא אמרתי. אמרתי שאין התקדמות בכדורגל המקומי ולא משנה כמה כסף תזרוק פה, גם לא יהיה כל עוד ישלמו לשחקנים יותר ממה שהם שווים. אם שחקן ישראלי יכול לקבל מיליון לעונה בלי להתאמץ פה אז אין לו אינסנטיב להשתפר. בליגה הצרפתית זה בכלל לא עניין של לעבור לפסז או באיירן – אם השחקן ישקיע את המאמץ שהשחקן הישראלי משקיע, הוא פשוט לא ישחק. לא סתם כל כך הרבה שחקנים ישראלים חוזרים עם זנב בין הרגליים. דווקא כל הכסף שזורקים פה על כדורגלנים ישראלים הוא חלק מהבעיה. יש פה היצע מאוד קטן וביקוש מאוד גבוה. התוצאה – משלמים הרבה על מוצר נחות.

בלייק 25 בנובמבר 2015

גם אני לא כתבתי על הרס הליגה המקומית.

לשלם לשחקנים יותר ממה שהם שווים זאת תופעה ישראלית?
אין התקדמות בכדורגל המקומי זה נכון, אפילו ירידה באופן יחסי. לא מקבל את האצבעות המאשימות כלפי מכבי. אם כבר אפשר להאשים מישהו זה את הקבוצות שלא מצליחות אפילו להתקדם לרמה של מכבי (שלא לדבר על רמה אירופאית). אם חיפה, בית"ר והפועל יהוו פקטור משמעותי בצמרת גם מכבי תשתפר (או שתיפול למטה ולא תפריע לכם באירופה), אם מכבי תרד לרמה שלהן אז לא יהיה כאן ליגת אלופות, הכדורגלן המקומי יהיה עוד יותר סגור בבועה החמימה ויחשוב שהוא כוכב.
כל מה שאתה אומר על ליגות בחו"ל נכון, אבל הוא נכון גם לליגה שלנו, רק ברמה אחרת. ברור שאם שחקן צרפתי ישקיע כמו בישראל הוא לא ישחק. בדיוק כמו ששלומי אזולאי יכול להיות כוכב בבית"ר, אבל הוא לא ישחק במכבי כל עוד הוא לא יתאמץ ויראה רמה לפחות כמו חבריו לקבוצה. אז יש לו אינסנטיב להשתפר או שהוא מעדיף ללכת לנוח בעכו. כמו בכל מקום בעולם (לפחות תחת ניהול סביר), לא תתאמץ ותהיינה חלופות – אתה תהיה בחוץ ובסוף בקבוצה נחותה יותר, בשכר נמוך יותר. כל הדוגמאות שהבאת ממחישות את זה. ההבדל הוא הרמה. אם אתה חושב שלכדורגלן המקומי אין רמה נמוכה יותר מכבי תל אביב – אתה טועה (ואני מניח שאתה לא חושב ככה).
כל כך הרבה שחקנים חוזרים עם הזנב בין הרגליים כי הם לא מספיק טובים, ולא כי אין תחרות בליגה או אינסנטיב בליגה (תמיד יש קבוצה טובה יותר, תמיד יש תפקיד משמעותי יותר, תמיד יש שכר גבוה יותר).
וכן, משלמים הרבה על מוצר נחות. זה כוחות השוק. גם הרכישות בפרמיירליג הן לשלם הברה על מוצר נחות (יחסית לכסף, לא יחסית למכבי).

אריאל גרייזס 25 בנובמבר 2015

שוב, איפה ראית האשמה כלפי מכבי?

בלייק 25 בנובמבר 2015

אוקי, אז לא מכבי.
מי שלא אחראי לזה שיש אפס תחרות ואפס אינסנטיב.

קשקשן בקונקום 25 בנובמבר 2015

לא הבנת.
מי שאשם (או אחראי) זה הקהל, התקשורת ובעלי הבית שמשלמים לשחקנים גרועים הרבה כסף.
אני לא מכיר טיעון שכזה על ליגות אחרות. אבל פה שחקנים שפעם אחרי פעם מתגלים כגרועים בכל בנצ'מרק מקבלים ים כסף ואפילו מקצוענות לא דורשים מהם….

רפאל 29 בנובמבר 2015

משפרים תחרותיות ותמריצים מקצועיים באמצעות שינוי פורמט בליגה.
זה לא קסם, זה הגיון פשוט וצרוף.
פותר את כל הבעיות בכדורגל? לא.
עוזר לקדם מטרות מקצועיות שאנו מציבים לעצמנו וחשובים לנו? בהחלט כן.

כולנו מסכימים על הדברים שאפשר וצריך לשפר, אבל אף אחד לא מוכן להסתכל למציאות בעיניים.
כאילו זה קודש הקודשים לעשות הכרעה ישירה בכדורגל.
במקום זה נותנים לנו גביע שהוא טורניר חסר משמעות מעשית וקושרים לו כתרים רבים על לא דבר ( שלא להזכיר את גביע הטוטו… ) .
יפה, אז יש לנו דיונים שנמשכים עוד עשרות שנים ואותן תוצאות.
כולם צודקים. ואפשר להיות מרוצים מעצמנו, לא להסיק מסקנות ( למרות שבכל תחום אחר ראיתי שמקבלים ומבינים דבר מתוך דבר ) ולא לקבל החלטות.
כן, המציאות תשתנה מעצמה. נמשיך לדבר ויהיה כאן יותר מעניין ומאתגר.
אנחנו פשוט לוזרים

גיא 25 בנובמבר 2015

+1000

אייל הצפון 25 בנובמבר 2015

מחוננים או לא מחוננים זו לא הבעיה.
אין ספק בכך שהשחקן הישראלי השתפר, גם בהשוואה לעבר וגם (ברמת השחקן), בהשוואה לאירופה.
הבעיה היא שברמת הקבוצות הפערים בין הכדורגל למשחק שמכונה כדורגל ישראלי רק הולכים וגדלים.
לא שיש סיבה לפאניקה, אבל כדי להגיע לשיפור בתוצאות לא מספיק לשחק כדורגל 6 משחקים בשנה ו50-60 משחקי כדורגל ישראלי.
כדי לשפר את השחקנים (כמו בכלכלה), צריך לחשוף אותם לשוק הבינלאומי החופשי, וצריך לעשות את זה בהדרגה, אבל כל עוד רק מדברים על הגנות (לשחקנים- בספורט ובכלכלה), ולא מאפשרים תחרות בכלל כל מה שנשאר זה לבנות על נס שיתרחש אחת ל-50 שנה.

גיל שלי 25 בנובמבר 2015

בזה אני מסכים לגמרי, מאמין שיש מספיק בעלי קבוצות שיש להם אינטרס בהגדלת מכסת הזרים, לכן המכסה תוגדל.

משה ו 25 בנובמבר 2015

לא לגמרי מסכים בקשר לערן זהבי.
– בליגה הוא אכן שחקן הרבה יותר טוב ממה שהיה בזמנו בהפועל ת"א (וגם אז הוא היה לא רע בכלל).
– ערן זהבי בליגת האלופות השנה הרבה פחות טוב ממה שהיה עם הפועל ת"א ב 2010.
לפני 5 שנים כבר הוא היה הדומיננטי ביותר בקבוצה, הבקיע 3 שערים מול סגנית אלופת פורטוגל בנפיקה (בדיוק כמו פורטו השנה), ומול ליון האלופה הצרפתית (בחוץ!). השנה זו גירסה חיוורת את ישראלי שלא הגיע לאף אלד מחשמת המשחקים, ומודה ש"הבדלי הרמות גדולים מידי"…

שלומי 25 בנובמבר 2015

שלושער מול באזל. צמד מול פלזן.
מספיק טוב בשבילך?

קשקשן בקונקום 25 בנובמבר 2015

פחות

S&M 25 בנובמבר 2015

אני לא מסכים עם השימוש במילה כישלון. אני לא חושב שמכבי נכשלה.
אם המטרה הייתה להעפיל משלב הבתים, היא נכשלה.
אם המטרה הייתה לשחק בשוויון עם היריבות, היא נכשלה.
אבל מי שמציב מטרות כאלה הוא לא ריאלי, והוא נכשל כבר בשלב הצבת המטרות.

המטרה היחידה שקבוצה ישראלית יכולה להציב בשלב זה של האבולוציה, היא להעפיל לשלב הבתים. ואחרי שיעברו מספיק שנים של לימוד, וצבירת די הון (כספי, אבל קודם כל מקצועי), אפשר יהיה לבקש מקבוצה ישראלית לשחק בשוויון מול יריבות מדרג 2-3 באירופה.
ניתן לומר שיש מיליארדר עם מספיק כסף, ואפשר לקנות כבר היום את ההון הכספי והמקצועי. נכון, וצ'לסי (סיטי, פ.ס.ז) ואחרות מוכיחות שזה אפשרי. אבל צריך שמישהו יהיה מוכן לשים 1.2 מיליארד כדי לקנות את זה. וצריך תשתית ארגונית שמסוגלת להביא 50,000 צופים לכל משחק, ועד שלא יהיה את זה, לא תהיה קבוצה ישראלית שיכולה לשחק בשוויון נגד אחת מ-24 הקבוצות הטובות באירופה.

לכן, מכבי לא נכשלה, היא השיגה כמעט את המקסימום האפשרי.
הכדורגל הישראלי כולו כושל, זה ברור. אבל מכבי יכולה לצמוח ממנו לכוח אירופי, כמו שעשה המועדון בכדורסל הכושל שלנו, שנחשב ענף "מצליח" בזכות מכבי, ולא למרות מכבי, כמו שכמה אוהדי הפועל מבקשים שנחשוב.

גיל שלי 25 בנובמבר 2015

הכישלון הוא לא בתוצאות, הכישלון הוא בכך שמכבי לא היתה תחרותית מספיק בשלב הבתים, לא מדובר בעונה כושלת, אך כן מדובר בכישלון בעיניי, אבל זה בסדר גמור להכשל.

רפאל 26 בנובמבר 2015

אז עדיף לא להגיע בכלל לאירופה ולהיות מספיק תחרותיים בשביל לקחת טרבל מפואר בישראל : )
לא היה שום כשלון- זה פשוט לא נראה טוב במספרים. ראינו שיפור תמידי במשחקים, תעוזה ובאיזשהו מקום היה חסר טיפה מזל לעוד שער-שתיים.
גם לא בטוח בכלל שהתוצאות בבית היו כאלה לו מתקיימים המשחקים בבלומפילד.

לא להצליח לפי רמת הפנטזיות שלנו זה חלק בונה ואינטגרלי מהחיים.
חבל שהחלומות שלנו הם לא לראות ליגה תחרותית מתפקדת בישראל ואנו מסתפקים במירוץ צללים מול קבוצות שסיימו את העונה ולא שוות כלום לכשעצמם בחסות אותו פורמט מיושן ( ומאוד לא ספורטיבי לטעמי ).
אז אחרי קייב, נתראה בשנה הבאה, בעזרת גולדהאר.
בהצלחה עם התהליך בו כולנו נהיים אוהדי מכבי ת"א כי אין אלטרנטיבה.

אורן 25 בנובמבר 2015

קלינגר,עם מסיקה ודגו לקחו 4 נקודות נגד באיירן,אייאקס ויובנטוס.
גוטמן,עם טביב והראל,לקחו 5 נקודות מליון,שאלקה ובנפיקה.
מכבי חיפה,עלו מהמקום השלישי.
עם כל הכבוד,לקרויף ולתקציב הגבוה בהרבה מהקבוצות הקודמות בצמפיונס,הם הוכיחו אחרת,בלי דיבורים על דרך ותהליך.
זה האמא של הכשלון.עכשיו ברור לי שתגיד-איפה הפועל שלך עכשיו?וזה נכון.
אבל הפועל ואחרות(כולל מכבי של קלינגר) הוכיחו שגם בלי כל הדאווין הזה אפשר להוציא הרבה יותר.

בלייק 25 בנובמבר 2015

המפתח הוא בדיוק זה – איפה הפועל שלך עכשיו? זאת אומרת, לא ממש משנה איפה היא עכשיו, אבל איפה היא היתה 5 שנים? נכון, היתה שם הבלחה, שלא החזיקה מעמד אפילו כדי לקחת אליפות נוספת (אפילו לא קריאת תיגר) שלא לדבר על לחזור לליגת האלופות.
מכבי הנוכחית, עם דור כושל של כדורגלנים ישראלים (דור בו הנבחרת מתדרדרת מלהיות על סף כניסה לקבוצת הדירוג השניה באירופה לקמפיין אחד לפני נפילה לדרג החמישי), מציאות שמקשה מאוד על הגעת זרים ברמה גבוהה (ולמי שחושב שהזרים של ב"ש למשל ברמה אירופאית טובה – מה ב"ש עשתה עם זה באירופה?), עברה שתי קבוצות ברמה אירופאית, אחת מהן היא הטובה ביותר בדרך לליגת האלופות שקבוצה ישראלית עברה (גם מבחינת דירוגה במוקדמות ליגת האלופות וגם מבחינת רמה).
אם מכבי תגיע לליגת האלופות עוד פעם אחת ב- 3 העונות הקרובות, אז הקמפיין הנוכחי עדיף על זה של הפועל או חיפה. האם גם אז תלעג לדיבורים על דרך ותהליך? דיבורים על דרך ותהליך אני שומע ממאמנים ומנהלים בכל אירופה (רק לאחרונה קראתי 3 או 4 ריאיונות עם האחראי לתהליך שעבר הכדורגל הבלגי. מצחיקים הבלגים עם הדאווין והדעאש שלהם…) ואפילו באפריקה (מר תהליך, אברהם גרנט).
אני מבין שאתה מעדיף שג'ורדי יגיד שהוא בא לזבנג וגמרנו, כי אז הוא יהיה יותר עממיקו, חאפר משלנו….
ואם כבר משווים את התקציב של מכבי ב- 2015 לתקציב של קבוצות מ- 2001 או אפילו 2010, אז כדאי גם להשוות את התקציב של היריבות, לא?

אורן 25 בנובמבר 2015

בלייק,
הפועל שלי היא כלום עכשיו.
הפועל בלי שום דרך ותהליך,בלי הניהול של גולדהאר ,אלא השילוב האימתני של טביב והראל,ובהרבה פחות כסף עשתה הרבה יותר מליגת האלופות.משמע ,הדיבורים על דרך ותהליך לא רלוונטיים לליגת האלופות.מה שכן חשוב שם,זה לקחת שחקנים בשיא שלהם,לקחת זרים טובים ומזה תוכל לגרד תוצאות לא רעות כמו הקודמות.
עכשיו ,ברור שגולדהאר זה חלום.הוא מעניק הרבה כסף,אבל בכסף הזה מכבי עשתה את המינימום האפשרי. אולי קרויף הוא רק שם מבחינה ארופית?איזה זרים הוא הביא לפה עם השם שלו? אולי הוא החתים יותר מדי שחקנים ביותר מדי כסף שלא ממש עשו כלום בארופה(ורמוט למשל).אז אחלה,תקחו פה ים אליפויות בארץ(עם עזרה של משיח וגרינפלד..הייתי חייב,סתם),אבל עד עכשיו,ואני מדגיש את העד עכשיו-הקמפיין הנוכחי הוא וואחד כשלון.מה יהיה בעתיד ואיך מכבי תלמד מזה,כמו שגיל אומר,זה כבר לא ידוע.גולדהאר מספיק אמיד ורציני כדי לשפר את מה שצריך.
ושוב,כל התגובה שלי היתה רק על הקמפיין הנוכחי.

בלייק 25 בנובמבר 2015

בעיני, זאת ההופעה הגרועה ביותר של קבוצה ישראלית בליגת האלופות, בשילוב עם המוקדמות הטובות ביותר של קבוצה ישראלית בדרך לליגת האלופות. הצלחה או כישלון? יכולת השיפוט שלך טובה לפחות כמו שלי.
קרויף לקח קבוצה כושלת, מסוכסכת ולוזרית ועשה ממנה אלופה תוך עונה, ותןך 3 עונות השיג 3 אליפויות, גביע, העפלה מבית בליגה האירופית והעפלה לליגת האלופות. בעיני זאת הצלחה לא רעה?
ברור שהכסף של גולדהאר היה הפקטור המשמעותי, אבל לא חסרות דוגמאות מקבוצות ששפכו בהן כסף ולא הגיעו לשום מקום, ככה שאני לא מבין את המושג מינימום אפשרי.
גם אני כמובן לא יודע מה יהיה בעתיד. טענתי שאם מכבי תעפיל שוב לליגת האלופות ב 2-3 עונות הקרובות אז הקמפיין הנוכחי ייחשב כהצלחה גם יחסית לקמפיינים קודמים כי האחרים לא הצליחו למנף את זה לעוד השתתפויות שמייצרות עוד הצלחות.

משה 25 בנובמבר 2015

זו מכבסת מילים, מכבי נכשלה לגמרי.

רינוס מיכלס 25 בנובמבר 2015

המסע האירופי השנה לא היה כישלון

ההיערכות אליו הייתה ( כמו גם בשנה הקודמת )

ועשה רושם שכל עוד ההולנדי המעופף לא ילך , ראיית משמעות איכות הזרים המעוותת וההזויה תימשך ( אלא אם כן הוא ישאר ויצליח לשכנע את הקנדי התמים לזרוק עוד כמה מיליוני אירו בשביל זרים , שגם בסכומים כאלה לא בטוח שההולנדי המעופף ידע לבחור כדי לשדרג )

כך מסתמן לפי כל הריאיונות האחרונים שלו בתשקורת אצל כל כתבלבי החצר שלו , שהבעייה המודגשת לכישלון היא עוד 786480 זרים שצריכים להיות בקבוצה ולשנות את החוקה כדי להביא אותם , כי תפוסת הזרים בקבוצה כבר מנוצלת ברמה הכי טובה שיכולה להיות אי פעם …

גיל שלי 25 בנובמבר 2015

אני לא כל כך מבין את הזעם שלך על ג'ורדי. ברור שהוא נכשל בבחירת הזרים, אך קשה לא לתת לו קרדיט על ההצלחה שלו במינוי מאמנים, לא תסכים איתי? לא מגיע לג'ורדי קרדיט על כך שהצליח לבנות מסגרת שניטרלה את כל החוליים הקודמים של הקבוצה?
מאוד ייתכן שג'ורדי הוא לא האיש הנכון להעביר את מכבי לשלב הבא בדרך, אך נראה לי שאתה קצת ממהר לקבוע את זה.

יניב פרנקו 25 בנובמבר 2015

השנתיים הראשונות של קרויף מדהימות.
מאז יש נסיגה – השליטה בליגה המקומית מסנוורת והושגה בזכות השנתיים הראשונות – אין ויכוח על יכולותיו ופריצת הדרך שהוא חתום עליה.
אבל הוא טעה בבחירת הישראליים בשנתיים האחרונות (בן בסט, בן החיים הבלם, ורמוט) ובוודאי בזרים.

גיל שלי 25 בנובמבר 2015

מסכים איתך יניב

רוצ'ו 25 בנובמבר 2015

לא מסכים לגבי ורמוט. שחקן מצויין שיתן עוד הרבה.
וכמובן שרוכשים הרבה שחקנים (במהלך כל 3 השנים) יהיו הצלחות וגם נפילות. זה בסדר.

רינוס מיכלס 25 בנובמבר 2015

ראשית , אין לי שום זעם על יורדי

אלא רק עצבים קטנים מזה שהוא משקר כל פעם מחדש ( כבר במשך שנתיים , כשאני היחיד בדה באזר עוד מאז , שכותב בדה באזר על הבחירות שחקנים ההזויות שלו ולא נותן לתארים ולהצלחות לסנוור אותו , כי לי חשובה גם הדרך , בניגוד לאחרים שרק התוצאות בונות את דעתם החסרת מושג ) תוך כדי שימוש כל כך מלגלג ועקשני בכתבלבי החצר שלו , ולא מודה בטעות שלו בראיית משמעות איכותם של הזרים בישראל ( לא יכול להיות שהחשיבה שלו כל כך מעוותת והזויה לגבי חשיבות איכותם הביצועית של השחקנים , וזה כבר מעלה אצלי במשך יותר משנה , תהיות על הסיבות … )

דבר שני , כבר כתבתי כמה פעמים בדה באזר , שבכל הקשור לשינוי ההתנהלות במועדון מכבי תל אביב , הכל בזכות יורדי וכל השבחים מגיעים לו ובזכותו מכבי תל אביב נמשטה ממצולות וחזרה להיות שולטת ומובילה , וגם למעשה בפעם הראשונה עברה ממצב של חובבנית למצב של חצי מקצוענית

אבל בכל הקשור לבחירת שחקנים ( ועוד כמה דברים שהמועדון צריך כדי להתקדם ממצב של חצי מקצועני למצב של מקצועני , ושאותם כמנהל מקצועי הוא צריך להתוות ) הוא פשוט נכשל בענק

הן בהיבט המהותי , והן בהיבט הנתוני

ומי שקובע שיורדי הוא לא האיש שיעלה את מכבי תל אביב רמה מבחינת האיכות , הוא יורדי בעצמו , שממשיך להתעקש בריאיונות שמכסת הזרים היא האשמה העיקרית ולא ניצולה השערורייתי

ערן (המקורי) 26 בנובמבר 2015

גיל, לא מסכים עם הטיעון ש״ברור לגמרי שג׳ורדי נכשל בזרים״. לא אומר שהוא הצליח במיוחד, אבל טיעון הישלון מוגזם בעיניי.
1) היו הצלחות אדירות כמו אניימה, פריצה, קרלוס בשנתיים הראשונות.
יש שחקנים שחשיבותם התגלתה ככל שעבר הזמן: נוסא.
וכמובן שגם היו ויד נפילות.
השאלה: איזו סטטיסטיקה רוצים? הצלחה בזרים של 100%? לא קורה בשום מקום.
2) הכל שאלה של תקציב. רק שחקן אחד הוא השקעה ענקית, ראיקוביץ. הימור כספי, נעשה רק אחרי בונוס אדיר של עלייה לליגת האלופות. מוקדם מדי לקבוע שהוא כישלון, למרות שעד כה ממש לא נראה כמו״הטוב בעולם לגילו". צריך זמן.
3) השוק היום שונה מבעבר. ישראל אטרקטיבית פחות. לא נוחתים בישראל כוכבים גדולים מארצות נידחות. הדרך שלהם כיום לאירופה מהירה יותר, לא צריכים תחנה מיותרת במזרח התיכון. איזו קבוצה ישראלית הצליחה להביא זרים טובים יותר ממכבי בארבע השנים האחרונות? חיפה??? הפועל??? גם באר שבע מבססת את יכולותיה על רכש מסיבי של ליגיונרים / כוכבים ישראלים. הזרים שלה אינם ובשום שלב לא היו טובים מאלה של מכבי.

גיל שלי 26 בנובמבר 2015

אתה צודק, הייתי צריך לנסח את עניין הזרים כך, ברור שהיה אפשר להצטייד בזרים טובים יותר ממיטרוביץ', קרלוס וראדוניץ' לקראת ליגת האלופות, אבל באמת שאי אפשר היה להחליף את כולם. לא התכוונתי לטרק רקורד הכללי שלו בבחירת זרים מאז נחת בישראל.
ראיקוביץ' בעיניי הוא בחירה סבירה לחלוטין, ובאמת מוקדם לקבוע שזה לא יצליח, בהשוואה לחואן פאבלו, הוא כבר יותר טוב, שאלת המחיר לא צריכה לעניין אותנו, אלא אם בגלל ההשקעה במחיר של ראיקו קיבלנו את ראדוניץ'.
ישראל לא אטרקטיבית פחות מסלובניה, סרביה, קרואטיה, רומניה, ועוד הרבה מדינות אחרות, וברגע שמכבי תשחק באופן קבוע במפעלים אירופיים, יהיה ניתן להביא זרים טובים יותר לדעתי.

Lord Anthony 26 בנובמבר 2015

ברור שהיה צריך להצטייד בזרים טובים יותר, לא ברור שהיה אפשר להצטייד בזרים טובים יותר.

ניק 25 בנובמבר 2015

סליחה אבל הולנדי מעופף יש רק אחד! והוא קצת בדיכאון כרגע כי השוו לו את השיא באנגליה :)

יאיר 25 בנובמבר 2015

אני חושב שמוקדם לעשות סיכומים כי אם מכבי איכשהו תנצח בקייב כולם ידברו פה אחרת, 3 נקודות זה משהו שבמכבי בהחלט היו קונים לפני תחילת הקמפיין.

קמפיין כושל אחד לא אומר שבעתיד הקרוב מכבי לא תצליח יותר באירופה, קשה להאמין שפתאום יצמחו בישראל שחקנים מעולים ולכן זה כנראה יקרה אם תצליח להביא זרים טובים בהרבה ממה שיש לה ולשמור על הישראלים הטובים ביותר.
לגבי ההווה, הקמפיין הנוכחי, היה מאוד עצוב לראות את חולשתה של מכבי ת"א כמייצגת של הכדורגל הישראלי. הצהובים כמעט ולא היוו תחרות או אתגר באף אחד מהמשחקים, לא הצליחו במשחקי הבית ליצור איזשהו טירוף או יתרון שקבוצות קטנות אחרות מצליחות להשיג נגד קבוצות עדיפות במשחקים הביתיים שלהן.
מהדקה הראשונה בסטמורד ברידג' ועד כה מכבי נראית מאוד לא שייכת, נכנעת ללא תנאי כשבשום שלב היריבה לא צריכה לגלות את מלוא עצמתה, לחיצה קטנה על הדוושה מספיקה להכריע.

טוב תעשה מכבי אם כבר בינואר תצליח להנחית פה זר או שניים איכותיים.

משה 25 בנובמבר 2015

לא, גם ניצחון בקייב לא ינקה כישלון של הפרש שערים כל כך גרוע אחרי 5 משחקים, מקסימום יסתיר אותו קצת.

רפאל 26 בנובמבר 2015

נצחון בקייב וידברו כל השנה על מאצ' אפ של זהבי ומסי בגמר ליגת האלופות עונה הבאה.

יניר 25 בנובמבר 2015

לגבי רכש זרים- ההיסטוריה מוכיחה שהזרים הטובים ביותר נרכשו מקבוצות ישראיליות אחרות- ראו אניימה, דה סילבה, יבואה, רוסו, קולמה ואפילו נוואקמה וסוארז.
קשה למצוא זר טוב בחו"ל שיסכים לבוא לכאן וקשה לאקלם אותו
דרך נוספת היא לקנות הרבה שחקנים אפריקאים צעירים מאד , לאתר את הטובים , לגדל אותם ולא למכור אותו כמו שמכרו את מאיוקה או קונאטה.
ולכל הרוחות, כמה גולים אפשר לקבל ממצבים נייחים ?!

פנדה 25 בנובמבר 2015

והרשימה מהצד השני: ז'וטאוטס, יעקובו, מסיללה, אובארוב ועוד.

גם רוסו לא היה צריך לחכות למעבר לחיפה בשביל להיות השחקן שהיה. כנ"ל אניימה. זה שהם נרכשו מקבוצה אחרת בליגה לא הפך אותם ליותר טובים. אם הם היו נשארים בקבוצה הראשונה שלהם בארץ הם היו עדיין מצויינים כפי שהיו.

B. Goren 25 בנובמבר 2015

תודה גיל. מאלף כרגיל.

yaron 25 בנובמבר 2015

אני מסכים עם רוב הדברים ובטח שלא מיואש.
נקודה אחת שחסרה לי בפוסט היא הדגש ששמו במכבי על כל הצוות המקצועי, מהמנכל ועד עוזרי המאמן.
הפוטנציאל בארץ באמת טוב ויש כאן לפחות חמש קבוצות שיכולות לחקות את המודל של מכבי אבל בלי ניהול מקצועי זה לא יעבוד.

רוצ'ו 25 בנובמבר 2015

כן, כישלון בהחלט. הוא נובע בעיקר מחוסר התחרותיות של מכבי במפעל. קבוצות רבות בצ'מפיונס מפסידות בכמויות כמו מכבי של הקמפיין הזה, אבל קשה לראות אחת שעשתה זאת שהיא לא מהווה יריבה באף אחד מהמשחקים שלה. קבוצות משחקות נגד מכבי בהילוך ראשון בזמן שמכבי מתקשה בכלל לצאת מהחניה, ברגע שקבוצות משחקות בהילוך ראשון הן מבצעות פחות טעויות וגם אלה שהן מבצעות ניתנות לתיקון ללא "קנסות" ממכבי. וגם אם מכבי תצליח למצוא את הניוטרל ולצאת מהחניה הרי שהיריבה פשוט תעביר להילוך שני ותשאיר לה אבק. שוב.
הדרך עוד ארוכה מאד (לכל הכדוגל הישראלי) ולדעתי הוא צריך לעבור דרך כמה שנים טובות של השתתפות בליגה האירופאית לפני שאפשר לחשוב על להוות יריב ראוי בליגת האלופות. וזה בדיוק מה שמכבי לא כרגע, יריב ראוי.

זיו 25 בנובמבר 2015

הכישלון העיקרי ואולי היחיד הוא העובדה שאני עכשיו בבוקר למחרת המשחק נוסע עם שני ילדים הביתה ברכבת ושהם הפסידו יום לימודים ואני יום עבודה כי 30000 איש צריכים לנסוע לחיפה ולחזור אחרי סיוט לפנות בוקר. אני העדפתי לישון בצפון.
לא הגיוני שאין במרכז שבו מרוכזות לא מעט קבוצות שום מגרש נורמלי.
הדברים היו נראים אחרת לדעתי במגרש ביתי

ניר 25 בנובמבר 2015

נתחיל מהסוף, מכבי תל אביב היא קבוצה טובה מאוד לליגה המקומית וסביר שהיא תקח שוב אליפות.

עכשיו, מהנקודה הזו, במה בדיוק ג'ורדי הצליח? לשלם כסף גדול מדי לשחקנים לא טובים מספיק? זו לא הצלחה, אם שכרו של ברק יצחקי היה נמוך ב-20%, האם היו לו אופציות אחרות? השחקן הישראלי לא השתפר אלא הלך אחורה, הלוואי והיינו יכולים לגדל שחקנים שמגרדים את הרמה של בניון או של אדורם קייסי אפילו בשיאם, שלא לדבר על דודו אוואט. השחקנים הזרים מאז הקמפיין ההוא של מכבי חיפה רק הלכו וירדו ברמה, ולא בגלל שאי אפשר להביא שחקנים זרים טובים גם היום, אלא בגלל יכולת בחירת הזרים של ג'ורדי קרויף לעומת אנשים כמו אלי טביב או אלי כהן בזמנו. השוער הכי טוב בליגה יושב במכבי חיפה, והוא לא עולה יותר מהשוער של מכבי תל אביב. החלוץ הזר הטוב ביותר בליגה נמצא בבית"ר ירושלים.. זה לא עניין של כסף, זה עניין של טביעת עין. אני בטוח שגם בכסף של מכבי תל אביב אפשר להביא זרים טובים יותר.

no propaganda 25 בנובמבר 2015

מסכים עם הכתוב חוץ מזה שזה כשלון.
זו לא הצלחה אמנם אבל זה לא כשלון.
מכבי נתנו את מה שהם שווים, הם באמת לא שווים יותר מזה כרגע.

אם חשבת שהם אמורים לתת יותר אז התפכחת אבל זה לא אומר שהם נכשלו אלא שאתה טעית בהערכות האופטימיות שלך(לגיטימי בתור אוהד).

וקטנה לסיום: אתה עדיין חושב שפורטו היא אחת הקבוצות הטובות באירופה לאור זה שהם כנראה לא יעלו מהבית?

אחד 25 בנובמבר 2015

להשיג תיקו מול צ'לסי בחוץ זה לא בשמיים עבור פורטו.

no propaganda 25 בנובמבר 2015

עם תיקו הם לא עולים. קייב עולים מהראשון וצ'לסי מהשני.
יהיה בית של 3 קבוצות עם 11 נקודות.
מה שקובע זה הפרש שערים בבית הפנימי(מאחר וכמות הנקודות בבית הפנימי זהה), לקייב יהיה 1+, לצ'לסי 0 ולפורטו 1-.

holden 25 בנובמבר 2015

my name is jordi jordi cruijff and im On Her Majesty'S Secret Service
אתם רשאים לקרוא לי סוכן חרש או סוכן חשאי שמזוהה עם הקוד ההומאז'י לאבי נמני" סוכן מספר-008
עד כה בלי ציניות ההישג היחיד של קרויף שגם הוא מעט התערער שלשום עם הסיפור של דור מיכה זה המידור והשקט והדממה מחדר -ההלבשה,
פעם היו מדור בידיעות :סודות מחדר ההלבשה, צאין ויכוח שבתקופת כהונתו של קרויף לא יצאה הרבה כביסה מלוכלכת, זה אולי החותמת היחידה שהוא משאיר כאן, זה והגופיות השחורות.

רבות גיחכו כאן על קמפיין הזירו של מכבי חיפה, איך נאמר : אל יתהלל חוגר כמפתח?
יחס שערים מכפיר ומביש,
מכבי זה המראה העגומה והמאובקת והסדוקה של הכדורגל הישראלי בכללותו,
גם אני מצטרף למגיבים מעלי שכתבו שעם כל ערימת הכסף שנשפכה על ג'ורדי כל מאמן סביר היה מצליח לקחת אליפות מקומית בליגת-העלאק (העל) שלנו.
קצת צניעות לא תזיק למחנה- הצהוב

ניק 25 בנובמבר 2015

כמשהוא נטרלי אני מעדיף את ההתנשאות של מיץ וגורדי (נניח שיש כזאת) על פני ניהול סטייל גדמייאק או\ו טביב.

holden 25 בנובמבר 2015

ג'ורדי לא מתנשא, גם מיטש לא מתנשא, ההיפך מיטש מתנהל בצניעות ובענווה ביחס למעמדו,
אלו שחטאו בהתנשאות הם חלק מאוהדי מכבי שהזכירו לאוהדי מכבי חיפה את קמפיין האפס אפס אפס,
מה עדיף?
8-0 או 15-1?
שאלה בחשבון לכיתה א'

בגדול כיוונתי שעם כל מסיבות העיתונאים המיוחדות וכל הטרלאליי סביב עזרי אימון טקטי וכל חנות המזכרות , עם כל אלו בשורה התחתונה מכבי עשתה במקרה הטוב והאופטימי את מה שקבוצות ישראליות אחרות עשו מזמן,
מבין 5 הקמפיינים של הישראליות במפעל המכובד הזה הקמפיין הנוכחי הוא הגרוע והחלש מכולם.
עצוב לראות עד כמה הכדורגל הישראלי דורך במקום לעומת שאר העולם ולעומת קבוצות כמו באטה בוריסוב או ניקוסיה,
כמו אותו הילד ההולנדי שבעזרת האצבע חסם את ההצפה ככה הגבר ההולנדי(קרויף) ניסה לשדרג את הכדורגל הישראלי ולא ממש הצליח,
בשורה התחתונה קרויף נכשל,
אפרופו אלי טביב הנכלולי-לטביב לפחות יש עין טובה בבחירת שחקנים, את זה אין לקרויף.

רומן 25 בנובמבר 2015

אל תתן להם לגנוב דעת, גם את ה1 שלהם הם לא באמת הבקיעו, הם קיבלו פנדל מתנה מהשופט.

קורא בין השורות 25 בנובמבר 2015

זו לא הפעם הראשונה בעידן קרוייף שמקורבים למיניהם מנסים לפעול בשיטות הישנות לשינוי מעמדו של שחקן זה או אחר (עיין ערך בן בסט שנה שעברה ואפילו שלומי אזולאי השנה) לא ראיתי שזה באמת חודר לחדר. ההלבשה או מערער את יסודות השקט מבית קרוייף (אזולאי עצמו נשמע אחרת לגמריי מה'מקורבים' שלו אחרי ששיחק)
לא צריך להיות גאון גדול כדי לנחש שמיכה מתוסכל מזה שהוא לא משחק… איך הוא יבחר להתמודד עם זה זה עניין שלו. הסיבה שמקורבים האלו נשמעים חזק יותר היא שהקבוצה 'חורקת' בליגה אחרת הם היו מקבלים לכל היותר תת כותרת.

צור שפי 25 בנובמבר 2015

הבעייה העיקרית של הכדורגל הישראלי היא תרבותית. זה מתחיל העדר תרבות ניהול שאחד מהסממנים הממאירים ביותר שלה הוא דווקא הכניעה לטירופי ההורים בגילאים הצעירים וכמובן שכל הרעל הערכי הזה חודר אחר כך למחזור הדם של השחקנים וקשה מאוד להוציא אותו משם.
מכבי בעידן מיטש, מנסה ליצור עבור עצמה בועה ניהולית, סוג של אוהל חמצן שבו ינשמו אויר נקי בלי הרעל הזה. זה יכול להצליח ואכן מצליח במידה ראוייה להערכה אבל זה לא יכול להצליח לגמרי כי כל עוד יש מגבלה של חמישה זרים ההתבססות חייבת להיות על שלד ישראלי ואז אנחנו חוזרים למשבצת הראשונה.
אז בעיקרון צריך לעשות שני דברים. האחד בטווח הקצר הוא להגדיל את מכסת הזרים לשבעה והשני, בטווח הארוך, הוא מה שדורפן כתב כאן אתמול – הפניית משאבים הרבה יותר משמעותיים לתשתית, כלומר לילדים ולנוער.
וחוץ מזה, בקטנה, צריך לעשות שלום כדי שזרים יותר איכותיים לא יפחדו לבוא לכאן.

duncan 25 בנובמבר 2015

מסכים.
ארחיב ואומר שהבעיה נוגעת בתקשורת. מספיק היה לראות כותרות שמוריניו אומר שזהבי יכול לשחק באנגליה. יש לכתבה כזאת משמעות? זה סתמי ומיותר. זה כל כך פרובנציונלי ומפגר..

רפאל 26 בנובמבר 2015

כלומר, הוא לא היה יכול לשחק בצ'לסי כי העונה הם בקושי ברמת הסף של הליגה האנגלית….
נו, כמו מה שאמרו בדינאמו קייב ומה שרומן אומר לנו כבר תקופה.
ואף על פי כן- פיו פיו….

רונן דורפן 25 בנובמבר 2015

גיל – לדעתי כן צריך כמה עשרות שחקנים טובים לייצור קבוצות טובות. כי קבוצה טובה צריכה סגל עמוק וגם כמה קבוצות אחרות שיתנו לה תחרות.

גיל שלי 25 בנובמבר 2015

אם יהיו שישה, שבעה זרים טובים, מספיקים עוד שישה שבעה ישראלים טובים (הרי יש גם שחקנים בינוניים בקבוצות) כדי לייצר קבוצה טובה. ההנחה שלי שהתחרות המקסימלית שאפשר לייצר בישראל זה שתיים, שלוש קבוצות טובות בזמן נתון, ואם זה נצטרך לנצח.

קורא בין השורות 25 בנובמבר 2015

גיל, נחמד מאד שאתה תמיד אופטמי (באמת!!!)

מבחינת רמת השחקנים הישראלים אני נוטה לכיוון של גרייזס, אין פה מספיק תחרות. בדומה לכדורסל לא גדלים פה מספיק שחקנים טובים בגלל בעיות אימון (יסודות!) ותשתית וגם למוכשרים שמסתובבים פה אין יותר מידי מה להתאמץ בכדי לזכות במקום העבודה הכמעט מובטח שלהם.
אפילו במכבי לצד השחקנים שמשתפרים אתה רואה את הדורכים במקום (מיכה, עמב"ה) ואפילו את טיבי שנסוג ביכולתו…

ישי 25 בנובמבר 2015

גיל
לא ממש קשור, אבל אם כבר ללמוד מכישלונות, אתה חושב שבהפועל ירושלים עושים את זה?

גיל שלי 25 בנובמבר 2015

לירושלים היתה אותה "תקלה" כמו מכבי כדורגל שנה שעברה, האליפות השכיחה ממנה את הכישלון באירופה, או לפחות הכהתה את התחושה של הכשלון.

יניב פרנקו 25 בנובמבר 2015

לא מדויק.
בירושלים הלכו על אסטרטגיה של "הישראלים הכי טובים" – שילמו פרמיה על ישראלים (כולל פישר) זה לרעתם כרגע.

ישי 25 בנובמבר 2015

אני לא שומע מכיוונם הבנה של הכישלון גם עכשיו.
אולי אורי אלון וגיא הראל פשוט שומרים את זה בבטן. אבל ג'ורדי אתמול אמר שגם הוא למד, ואצלם נראה שיש המון זחיחות. כאילו מה שכל מיני אומרים, שאורי אלון הוא הכי חכם ולכן אפשר לסמוך עליו, עלה גם לו לראש.

איציק 25 בנובמבר 2015

גיל, נראה שההנחה של כל הפוסט הזה הוא שמכבי כל שנה תהיה אלופת המדינה ולכן כל שנה תוכל לבחון את עצמה מול הכי טובות ולבצע התאמות לשיפור. זה נכון שבמצב הנוכחי לא רואים אף קבוצה שיכולה לערער את ההגמוניה של מכבי, אבל תחשוב, עוד שלוש שנים גידמאק יוצא מהכלא הצרפתי… מה שאני בא לומר זה שני דברים: הראשון, המשך השתתפות מכבי צ'מפיונס לא משפרת כלום בכדורגל הישראלי כי אם רק את מכבי (וכך מכבי צריכה להתנהל. לגבי התקדמות הקבוצות האחרות שידאגו הקבוצות האחרות, ההתאחדות והמנהלת); שנית, אם במעשה כישוף מכבי לא תהייה אלופה אז מה יקרה למודל הכלכלי שלה ומכאן המודל לשיפור שלה?

גיל שלי 25 בנובמבר 2015

לא יקרה שום אסון אם מכבי לא תיקח אליפות. קודם כל, אפשר להשתתף גם בליגת אירופה. דבר שני, השתתפות לא תהיה כל שנה, מדובר בתהליך ארוך מאוד.

רפאל 26 בנובמבר 2015

עשו כברת דרך וקחו אליפויות בששון מול קבוצות הליגה בהכרעה ישירה באמצעות סדרות!
ונשמח שתדבר איתנו על תהליכים גם עוד מאה או אלף שנים….
עד אז, הדיבורים האלה לא קשורים לספורט. הם קשורים לפוליטיקה של כוחניות ואלטרנטיבות ( מליון סימני קריאה ),
בדיוק איך שכל דבר אחר פועל בעולם הגדול והציני.
מכבי לא אשמה שהליגה לא מעניינת. אנחנו אשמים שאיננו מציעים אלטרנטיבות לקיום ליגה חזקה ותחרותית יותר.
ואין תהליך של התפכחות, לכן אין ספורט ויש דומיננטיות של קבוצות עשירות בלבד בעוד היתר רשומות על הטופס מטעמים מנהלתיים בלבד.

-גיסנו- 25 בנובמבר 2015

– אירוני כמה אוהדי חיפה והפועל, ששנים צחקו עלינו על כמה אנחנו נאחזים בעבר כדי להדחיק את ההווה העגום שלנו, עושים – הפלא ופלא – בדיוק אותו דבר!! גמל, דבשת, וכו' וכו'.
– אם איכשהו היו חסרות לנו הוכחות למצב העגום של הכדורגל הישראלי, בא הויכוח הדבילי איזה קמפיין גרוע יותר. שני הקמפיינים גרועים, יש שיגידו שמאזן שערים נוראי הוא גרוע יותר, יש שיגידו שלסיים 6 משחקים בלי שער זכות זה יותר גרוע, זה בעיקר תלוי איזה קבוצה אתה אוהד.
– מכבי לא באה לשחק על תוצאות, לטוב ולרע, אז התוצאות בהתאם. מה למדנו ואיזה תועלת תצמח מהקמפיין הזה אם בכלל – נדע עוד כמה שנים.
– אפשר וצריך לבוא לקרויף בטענות השנה על הטעויות שעשה. נראה שהשליטה בליגה הביאה אותו לשאננות יתר, אבל אני בטוח שהכאפה מהקמפיין הזה תעיר אותו מחדש. מאמין שנראה שינוי גישה ברכש בהמשך.
– לכל אלה שמהללים עכשיו את דינמו זאגרב, למשל, על איך היא נראית בשלב הבתים – תזכרו שזו אותה דינמו זגרב שאחראית לקמפיין חלש מאוד שהסתיים בשער בפנדל בדקה ה 95 של המשחק השישי וסחיטת תיקו מדינמו קייב, אחרי שלא היוו יריב באף משחק.
– ושאלה לסיום: לכל אלה שטוענים שזה לא תהליך ואין המשכיות וכו' וכו' – מי אתם מהמרים תהיה הקבוצה הישראלית הבאה להעפיל לליגת האלופות?

אורן 25 בנובמבר 2015

שם את כל הכסף על שעריים

אורן 25 בנובמבר 2015

לפחות המנהל המקצועי שלה זכה ב4 נקודות בשלב הבתים…

-גיסנו- 25 בנובמבר 2015

וכמו הקבוצה שלך, תראה איפה הוא היום

רומן 25 בנובמבר 2015

נו תפסיק כבר לגנוב דעת, לא הבקעתם שער.

רפאל 26 בנובמבר 2015

ילדים זה שמחה…
שיר חמוד

ד' 25 בנובמבר 2015

הכרה במציאות עדיפה על הכרה בכישלון (שלא היה כאן). הייתה מטרה אחת בלבד בכל הקמפיין של מכבי והיא העפלה לשלב הבתים של ליגת האלופות. ואולי גם ניסיון לשחק חיובי והתקפי ככל האפשר.זהו, שם כל הציפיות והמטרות היו צריכות להסתיים וכל נקודה שהיא היתה משיגה זה בחזקת בונוס ענק. בשתי המטרות מכבי עמדה בכבוד. כל השאר אלו מטרות וציפיות אישיות שלך או של האוהדים. זהו.
הקמפיין הזה, לדעתי, הוא שווה ערך בדיוק לקמפיין האפס-אפס של חיפה. כאן יש תבוסות כי שיחקו פתוח והתקפי ושם הפסדים קטנים כי שיחקו הגנתי או בונקר. זה מתקזז.
בסופו של דבר, עם כל הבעיות הרציניות בהגנה דווקא ההתקפה שעמדה לרשות מכבי לא היתה מספיק כישרונית כדי להבקיע את המצבים הטובים.

מאיר (חדש בשכונה) 25 בנובמבר 2015

התגובה השפויה ביותר פה. כולם פה נהיו מאיר איינשטיין שמנסה לתייג כל דבר ככשלון. האם באמת מישהו חשב שקבוצה ישראלית יכולה להתמודד לא בבונקר מול קבוצות עילית של אירופה שמתייחסות למשחקים ברצינות ולהביא תוצאות? לא וזה גם לא קרה בעבר באף קמפיין של אף קבוצה ישראלית קודם מהסיבה הפשוטה שכולן, כולל כולן שיחקו בונקר ומתפרצות ולכולן היתה הנחת קבוצות יריבות שלא היו חייבות נקודות ואף חלקן היו שלא מהעילית. אילו הפערים האמיתיים. מראה מול הפרצוף, ומי שכמוני אוהד שלא משלה עצמו, לוקח את המעט התקפות נאות שהיו אתמול ונהנה מהן, כמו גם מהאווירה.

זיו 26 בנובמבר 2015

המטרה של מכבי כדורגל כל שנה בעידן הנוכחי היא אליפות פלוס העפלה למפעל אירופי, רצוי ליגת האלופות אבל לא אסון גם ליגה אירופית עם סיכוי לעלות שלב. גביע בארץ זה בונוס וגם כל נקודה באלופות כי הבונוס הוא הגעה של קבוצות אטרקטיביות לשמח את האוהדים. באותה מידה המטרות של מכבי סל הן תארים בישראל ופיינל פור ומדי כמה שנים יתפלק איזה גביע.

Comments closed