מכבי – סיכום שלב הבתים בצ'מפיונס ליג

קצת מדממים אבל עדיין על הרגליים

אתמול נגמרה העונה האירופית של מכבי. בהשוואה לעונה הקודמת, עונה אירופית שנגמרה בחודש יולי, השנה הצלחנו להגיע לתוך החורף, עמוק לתוך דצמבר. ישנם אנשים שמזלזלים במילה תהליך, וזה בסדר גמור. אך אם נסתכל בריחוק מסוים על מה שקורה במכבי מאז שהגיע ג'ורדי קרויף, אז נקבל את התמונה הבאה – עונה ראשונה ללא כדורגל אירופי, עם אליפות. עונה שנייה, הגעה לליגת אירופה, עליה מהבית במקום השני, הפסד בשלב הפלייאוף בבאזל. עונה שלישית, עונה אירופית שנגמרה כבר ביולי, עונה רביעית עונה אירופית שבה מכבי השתתפה בשלב הבתים בצ'מפיונס ליג. כלומר, בינתיים למכבי היתה עונה אירופית משמעותית בשתיים מתוך שלוש ההזדמנויות שהיו לה. בשתי ההזדמנויות המוצלחות, מכבי עברה קבוצות ברמה אירופית בינונית גבוהה, קבוצות כמו באזל, פלזן, איינטרכט פרנקפורט, בורדו. אפשר כמובן להגיב בתגובה הישראלית הטיפוסית, אנחנו ממש חרא, הוכחנו שאין לנו מקום באירופה, כמובן רק אחרי שקודם היינו בטופ של העולם, וערן זהבי היה מתמודד לגיטימי על כדור הזהב השנה, זה היה רק באוגוסט, ממש לא מזמן.

*

באופן כללי, הקמפיין בשלב הבתים אכן היה מחורבן. הפסדנו את כל המשחקים, רק במשחק אחד היינו בתמונה לאורך תשעים דקות, כבשנו רק שער אחד וגם הוא בעוונטה. אך אולי כדאי לבדוק פנים נוספים שקיבלנו במסע האירופי.

אפשר למשל להתחיל את ההתבוננות בתפקוד של ראיקוביץ'. הלגלוג שהיה מנת חלקם של רבים, כבר לא ממש במקום. ראיקוביץ' פתח אמנם חלש בלונדון, אך ככל שהקמפיין התקדם, ראיקוביץ' השתפר, ובשני המשחקים האחרונים ראינו בדיוק למה שחררנו את חואן פאבלו, והשקענו שלושה מליון יורו בילד מוכשר אך צעיר. בהנחה שגרף ההתקדמות של ראיקוביץ' לא יעצר באופן פתאומי, כל זמן שראיקוביץ' יהיה במכבי, יהיה לנו עוגן הגנתי שלא היה לנו בעבר. סביר שכשראיקוביץ' לא יהיה במכבי, נקבל תמורתו יותר משלושה מליון יורו שהושקעו בו. אין ספק שראיקוביץ' לא היה מגיע למכבי אילולא מכבי העפילה לשלב הבתים. הגעתו יתכן ומבשרת שינוי בגישה כלפי הזרים במכבי. לא עוד שחקנים מבוגרים שבאים לסיים את הקריירה כאן, אלא השקעה בשחקנים צעירים עם עתיד, כאלה שחושבים שמכבי תאפשר להם במה להציג את יכולתם בדרך לתחנה הבאה בקריירה.

אפשר גם לראות את המשחק של קרלוס גרסיה. אני כמו רבים אחרים, חשבתי שג'ורדי השאיר את קרלוס במכבי משיקולים שאינם קשורים בהכרח ליכולתו על המגרש. כיום אפשר לקבוע בצורה די רגועה, שקרלוס הוא הבלם הטוב ביותר בהרכב של מכבי, וכאשר מכבי מנסה לחפות על חסרון האיטיות שלו, הוא עדין נמצא ברמה גבוהה מספיק. אגב, בניגוד לראדה פריצה למשל, קרלוס הפגין יכולת טובה בקמפיין האירופי לפני שנתיים, וראינו כיצד מכבי התפרקה בבאזל כאשר שרן ייני נאלץ למלא את מקומו במשחק ההכרעה בבאזל בפלייאוף של ליגת אירופה.

עידוד ניתן לשאוב גם מתפקודו של דסה באירופה, שחקן צעיר שעוד ישחק במכבי כמה שנים, והוכיח שאינו מפחד מגודל הבמה. ראינו גם שכאשר יוקאנוסיץ' מוכן לקבל את המגבלות של הרכב השחקנים, ומעלה את הרכב שלושת הבלמים (הרכב שלמען האמת חשבתי שישחק קבוע באירופה לאור העובדה שאין לנו מגן שמאלי בסגל), משחק ההגנה של מכבי נראה הגיוני יותר, ועמב"ה לא נראה כמו דג מחוץ למים.

בקיצור, על אף קמפיין לא מוצלח, אפשר לראות תועלות שנבעו ממנו.

*

אני לא מוצא טעם בויכוחים למי היה קמפיין מחורבן יותר, או לבכי על כך שהכדורגל הישראלי הולך ומתדרדר על בסיס ההופעה של מכבי בשלב הבתים. את העובדה שדור השחקנים הנוכחי בכדורגל הישראלי, מעט פחות טוב בהשוואה האירופית, ניתן לראות בהישגי נבחרת ישראל בקמפיינים שלה. אך לקבוע שהכדורגל הישראלי נמצא בהתדרדות קבועה על בסיס עובדה זו, נראית לי כמו קביעה מעט נמהרת. מכבי הנוכחית התבססה על סגל ישראלי, ואכן נראתה רק מעט טוב יותר מנבחרת ישראל. אך כמו בכל מדינה קטנה יחסית, תמיד יהיו דורות של שחקנים טובים יותר, ודורות מעט פחות מוצלחים. דווקא ניתן לשאוב עידוד מכך שנראה שהדור הצעיר יותר אולי מצויד בשחקנים שיהוו שיפור לעומת הדור הבוגר הנוכחי, למשל הנבחרת הצעירה שכללה את דאבור, דסה וניר ביטון הכילה שחקנים עם רמת כשרון והתפתחות שנוטעות תקווה לקידום ברמת השחקן הישראלי בהשוואה אירופית.

*

לסיכום, למרות שהקמפיין היה מחורבן, אפשר גם לחשוב שמדובר בקמפיין מוצלח בחשיבה ארוכת טווח. אם אכן מיטש גולדהר הגיע למסקנה שכדי להתמודד בצורה טובה יותר באירופה, הוא צריך להרשות למנהל הקבוצה, בין אם זה ג'ורדי ובין אם יבוא מחליף, לקחת סיכונים גדולים יותר בבחירת הזרים, מכבי תראה בשנה הבאה טוב יותר מכפי שנראתה השנה. הקמפיין היה מוצלח בכך שהציב מראה ראויה לתמונת המצב הנוכחית של מכבי בהשוואה לרמה האירופית, וכך ניתן יהיה ללמוד איפה צריך לחזק כדי שהתמונה הנוכחית תתחלף בסרט מוצלח יותר.

 

ניצחון המכביסטים על באמברגיוכוס
התראיינתי אצל דסקל

152 Comments

גיא 10 בדצמבר 2015

+1

רציתי לכתוב את רב הדברים האלו בעצמי אבל אתה מהיר יותר :)

גיל שלי 10 בדצמבר 2015

סליחה :-)

גורביץ' 10 בדצמבר 2015

לטווח הרחוק קשה לדעת מה יהיו ההשלכות של הקמפיין הזה –
יכול להיות שכמו שכתבת זה יהיה שלב נוסף בהתקדמות של מכבי באירופה שציינת, והשלב הבא יהיה קמפיין מוצלח.
יכול גם להיות שכמו בתקדים של חיפה, ההשפעה של הקמפיין תהיה הרסנית, במקרה הטוב שחקנים לא ממש ירצו להעפיל לאלופות כדי לא להתבזות, ויעדיפו את הליגה האירופאית, ובמקרה הפחות הטוב קריסה טוטאלית של המערכת גם בזירה המקומית (יכול לקרות רק אם ג'ורדי עוזב לדעתי).
לבינתיים המערכת של מכבי נראית יותר יציבה וחזקה בהשוואה ליריבות משל חיפה בזמנו (גם בגלל שהיריבות בליגה יותר חלשות, הפועל באר שבע לא מתקרבת לרמה של הפועל גוטמן).
אבל מצד שני הצלחתם לחקות את חיפה מצוין בהכל, כולל קמפיין ביזיון באלופות, אז התסריט של השפעה שלילית על המועדון כתוצאה מהכישלון לא מופרך.

שגיא 11 בדצמבר 2015

"במקרה הטוב שחקנים לא ממש ירצו להעפיל לאלופות כדי לא להתבזות". מצטער, אבל כזאת שטות לא שמעתי מימיי.

אורן 10 בדצמבר 2015

גיל,אתה רציני?
ראיקוביץ? סביר שתקבלו עליו 3 מליון יורו?
הוא קיבל 16 גולים ואף אחד מארופה לא התרשם ממכבי וממנו.
מה ראית ממנו שלא ראית מפאבלו?

סמובר 10 בדצמבר 2015

וואו אורן, אתה כבר יודע שאף אחד באירופה לא התרשם מראיקוביץ׳. אני ממש מקנא בך ובקשרים שלך ברחבי באירופה שאתה יודע את הדברים האלה. ריספקט.

אורן 10 בדצמבר 2015

סמובר,
אין לי את הקשרים בארופה(חבל שלא),אבל אפשר היה להתרשם מראיקוביץ בארופה באותה מידה כמו טיבי למשל.
אני טועה?
נשבע שלא מכיר את ראיקוביץ.מאמין שהוא היה נהדר בנבחרת סרביה הצעירה והוא שם ענק בסרביה.
אבל ,סמובר,עניינית,ראית ממנו משהו יוצא דופן בקמפיין הזה.טעויות יכולות לקרות לכל שוער.הוא הציל כמה מצבים נגד צלסי בחיפה
אבל לא הראה משהו ששוער כמו פאבלו היה עושה.

אורן 10 בדצמבר 2015

פאבלו היה עושה=פאבלו לא היה עושה.
אגב,יכולת לשאול את השאלה אם יש את הקשרים בארופה את גיל שטוען הפוך-שסביר שיקנו אותו.
אני לא קופץ לשום מסקנה ,אבל זה עובד לשני הצדדים.

דור 10 בדצמבר 2015

אורן.. לך תבדוק כמה משלמים על שוערים באירופה, במיוחד על כאלה צעירים עם נתונים והופעות בנבחרת. אחר כך תחזור ותכתוב את השטויות שלך, בור.

עידן. 10 בדצמבר 2015

כמה משלמים? כנראה לא יותר ממה שמכבי שילמה. אני מניח שאם קבוצת מרכז טבלה באנגליה או גרמניה הייתה מעוניית בו, סביר להניח שהוא היה הולך לשם ולא למכבי.

דורפן כתב על זה יפה לא מזמן. בסופו של דבר יש הרבה יותר שחקנים שהיו "פוטנציאל גדול" שנכשלו, מאשר כאלו שהגשימו את הציפיות.
http://debuzzer.com/dorfan/61613/

אני מנחש שההצלחה של מכבי לגזור עליו קופון לא תגיע בעקבות משחקים בליגת העל. הבמה שלו צריכה להיות באירופה (או בנבחרת), ועל כן אם הוא נתן קמפיין לא מרשים, זה וודאי לא יעזור לשאיפות של מכבי.

-גיסנו- 10 בדצמבר 2015

מתוך כתבה של הארץ, כשלפחות חלק מהשמות זכורים לי גם מכתבות אחרות שלא הצלחתי לאתר:

"גם עיתונאים ומאמנים סרבים אחרים בטוחים שמכבי היא רק תחנת מעבר בדרך לקבוצה גדולה באמת. למעשה היו לראיקוביץ' הצעות רבות מקבוצות כמו המבורג, אאוגסבורג, גלאטסראי ואפילו סן ז'רמן. המאמן סיניסה מיכאלוביץ', האיש שזימן אותו לנבחרת בגיל 17, רצה להביא אותו לסמפדוריה. המעבר של מיכאלוביץ' למילאן בקיץ שינה את התוכניות."

בלייק 10 בדצמבר 2015

הלוואי ולא יקנו את ראיקוביץ' לעולם.
לצערי, אם למרציאנו היתה הזדמנות במוסקורן (והוא איבד אותה מהר מאוד), אז לראיקוביץ' כנראה תגיע הזדמנות בריאל מדריד. להערכתי הוא גם ייקח אותה.

אורן 10 בדצמבר 2015

אחלה תגובה.לא יאומן שמגיעים פה לקללות על דעות.
בוא נראה כמה ישלמו על שוערים שהגיעו מהליגה הישראלית(אפילו אניימה לא היה מגיע למליון יורו העברה).

אדם 10 בדצמבר 2015

דור שתהייה בריא.
אבל בכל זאת, קשה לי למצוא מצב דומה למה שיש כאן. הכי קרוב זה צ׳ך וגם הוא קודם כל הגיע לליגה הצרפתית ורק אח״כ לצ׳לסי (וכל הסכומים שהוא נמכק בהם היו גבוהים מאשר שולם על ראיקוביץ׳, גם המעבר לראן) ככה שגם במקרה הזה אי אפשר ממש להשוות. מעניין אותי על סמך איזה רכישות אתה מבסס את דעתך הכל כך מנומקת שאורן הוא בור.

אורן 10 בדצמבר 2015

בלי קשר, אני בור(אבל זה קשור לגנטיקה ולא לענייני שוערים).

אדם 10 בדצמבר 2015

בור זה לא משהו שיכול לנבוע מגנטיקה :)

אורן 10 בדצמבר 2015

עוד הוכחה לכך שאני בור

צור שפי 10 בדצמבר 2015

צחקתי. שאפו.

אנדר 11 בדצמבר 2015

סתם בא לי לכתוב שהתגובה שלך מגעילה ואתה איש קטן ודוחה

קפטן קוקי 10 בדצמבר 2015

אורן, ראיתי את המשחק בשידור אנגלי. השדר שפך מחמאות על ראיקוביץ, ציין כמה פעמים את סיטואציית ההגעה שלו למכבי (והפגין בקיאות מרשימה) ובעיקר סיכם באופן מאוד חיובי את ההופעה שלו בשלב הבתים.
דעתי האישית (בדיעבד) היא שלא היה טעם להשקיע 3 מיליון יורו בשוער, אבל מי שטוען שאף אחד לא התרשם מההופעות שלו בשלב הבתים או שהיא לקחה אותו אחורה מבחינת התפתחות בקריירה או שווי פשוט טועה.

אורן 10 בדצמבר 2015

או קפטן קוקי,
תגובה עניינית ולא קללות למיניהן,
ראיתי את מכבי נגד פורטו(המשחק שנערך בחיפה)בערוץ אנגלי.
בחצי השני השדרנים החמיאו למכבי על המאבק. מפה ועד לאמר שסביר שיקנו את השוער בלפחות 3 מליון יורו-לדעתי,קצת רחוק.
אגב,דסה נהדר בעיניי.ואם יש שחקן שבאמת יכול להצליח ברמות יותר גבוהות -זה הוא.
עוד דבר,לא אומר שראיקוביץ לא יגיע רחוק.אי אפשר לדעת את זה.מה שאמרתי-שהוא לא הוכיח שהוא יותר טוב מפאבלו ושההנחה שסביר להניח שיקנו אותו בשלוש מליון יורו-נכון להיום,לא הגיונית.

-גיסנו- 10 בדצמבר 2015

ראיקוביץ' רק עכשיו התחיל להראות מה הוא שווה, לקח לו חודשיים לצאת מההלם.
אני חש שאתם (=אוהדי היריבות ) תמיד לוקחים את הזמן אחורה. כשמדברים על עתיד אתם מתעקשים על ההווה, כשמדברים על ההווה אתם נזכרים בערגה בעבר (זה לא מה שצחקתם עלינו במשך שנים? שהעבר כבר לא משנה כשההווה כ"כ עגום?).

ראיקוביץ' לא יימכר בינואר וכנראה גם לא בקיץ בסכומים האלה. הוא פשוט גם לא יהיה למכירה אלא אם תגיע הצעה שלא ניתן לסרב לה. קיים סיכוי סביר שמכבי תשתתף בשלב בתים של אחד המפעלים גם שנה הבאה – ואז, בלי הלם קליטה והייפ לא פרופורציונלי, הרושם שהוא יוכל להשאיר יהיה שונה לגמרי. ואני משוכנע שלזה גיל התכוון.

דור 10 בדצמבר 2015

א. חידשת לי, לא ידעתי שבכך שכיניתי אותך בור בסוגיה הספציפית הזו קיללתי אותך, מתנצל לא התכוונתי.
ב. נתוני האתר טרנספרמרקט (סכומי ההעברה במיליוני פאונדים):

פרדרג ראייקוביץ' – 2.1 מ' (בן 20)
פפה ריינה – 1.4 מ' (בן 33)
לוקאס הרדקי – 1.4 מ' (בן 26)
סוון אולריך – 2.45 מ' (בן 27)
מיטשל לנגרק – 2.45 מ' (בן 27)
אלכס מקרת'י – 3.43 מ' (בן 26)
מת'יו ראיין – 4.9 מ' (בן 23)
קווין טראפ – 6.65 מ' (בן 25)

תוכל לתקוף את סכום ההעברה ה'הזוי' הזה רק אם הפוטנציאל באמת לא ימומש. להשוות בין ראיקוביץ' לחואן פאבלו זו גניבת דעת רצינית.

יואב 10 בדצמבר 2015

דור,
חדש לך העניין של גונבי דעת פה?
ביג לייק

אדם 10 בדצמבר 2015

סליחה, אבל מה לנתונים שהבאת ולמקרה ראיקוביץ והדיון בכמה ימכרו אותו בעתיד?
נראה שכל הנתונים פה בכלל לא רלוונטיים לדיון

אורן 10 בדצמבר 2015

אתה באמת חושב שישלמו 3 מליון יורו לשוער בליגת העל?
וכדי שלא יתחילו לדבר פה על הפועל-נראה לך שבומבה ימכר בכמה מליונים כמו שהפועל חשבה?(גם אם היה כובש פה 10 שערים ב10 משחקים).

יוגב 10 בדצמבר 2015

הוא לא התגלה פה, הוא הגיע לפה כפוטנציאל עצום, וזה הבדל גדול. הוא כבר רשום בפנקסים.
כבר היו לחשושים בתקשורת (מקומית וזרה) שדינמו קייב (או דינמו אחרת, לא זוכר) מציעה עליו 4 מיליון והשאלה למכבי עד סוף העונה.

הוא יכול להיפצע מחר ולגמור את הקריירה, והוא יכול להגיע לרמה של אניימה שבגיל מאוחר מצא קבוצת ביניים אירופית מרשימה.
לחרוץ שזה לא יקרה זו סתם הגזמה.

רועי 10 בדצמבר 2015

עוד נקודה שמשום מה אף אחד לא מתייחס אליה כשבאים לבחון את הקמפיין הזה, היא שמכבי שיחקה 6 משחקי חוץ.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

מכבי חיפה שיחקה בזמנו שישה משחקי חוץ אמיתיים ועדיין הצליחה לנצח את אוליפיאקוס ומנצ'סטר.

רועי 10 בדצמבר 2015

מי דיבר כאן על מכבי חיפה ?
אני מדבר על הקמפיין הנוכחי.
בבלומפילד סביר להניח שהיינו מוציאים יותר.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

זה להתעלם מהפרשי הרמות. לא היה משחק בית אחד שבו הייתם קרובים בכלל. אולי אולי אולי הייתם מוציאים נקודה בבית. גם זה בקושי. האם זה היה הופך את הפרשי הרמות לפחות גדולים?

no propaganda 10 בדצמבר 2015

זה היה הופך אבל אין שום סיכוי שזה היה קורה. ההפרשים היו גדולים מדי.

-גיסנו- 10 בדצמבר 2015

אווירה ביתית, בנוסף לשחק על המגרש שאתה רגיל אליו כל הזמן – יכולים לצמצם את ההפרש נקודתית במשחק יחיד.
שלח את ליברפול לארח כמה משחקים מול יריבות עדיפות באחד האצטדיונים של מנצ'סטר למשל, במקום באנפילד. אתה באמת חושב שזה לא משפיע בכלל על הסיכויים להפתיע?

בלייק 10 בדצמבר 2015

גם קמפיין ה 0-0 של חיפה לא שוחק בבית (איצטדיון ר"ג נדמה לי).
אבל בלי קשר, רועי צודק כמובן. לפחות לחיפה של 2002 תמיד מזכירים את זה, כאן אפילו בעיצומו של הקמפיין אף אחד לא מזכיר את זה.

גיא זהר 10 בדצמבר 2015

גם מכבי של קלינגר שפתאום התעורר לחיים עכשיו לא שיחקה בבלומפילד. הפועל היו היחידים שבאמת שיחקו בבית.

אסף the kop 10 בדצמבר 2015

מכבי היא רק סימפטום למה שהכדורגל הישראלי חושב את עצמו.
עושה קולות דל גורילה בשעה שהיא סתם למור.

לא נורא, זה לא מה שימנע מהכדורגל הישראלי לסתום את הפה בקמפיין הבא.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

לגמרי

יואב 10 בדצמבר 2015

למה שיסתום? הגעה לשם היא הישג ענק.

אסף the kop 10 בדצמבר 2015

הכדורגל הישראלי לא מודע לקוטנו.
ההשג של מכבי בהעפלה אכן ענק אבל צריך שיהיה עקבי לא ?

יואב 10 בדצמבר 2015

אז נראה אם הוא יהיה עקבי. כרגע זה הישג מרשים. לא מפריע לי גם כמה עונות בליגה האירופאית.

בלייק 10 בדצמבר 2015

בגדול אתה צודק שהכדורגל הישראלי לא מודע לקוטנו, או לפחות מנהליו, אבל למה אתה מתכוון שמכבי "עושה קולות של גורילה"? מישהו שם אמר שמכבי בדרך לזכיה בצ'מפיונס? לחצי הגמר? כל מה ששמעתי ממכבי זה ציטוטים מאוד מרירים וכנים על פערי הרמות.

אסף the kop 10 בדצמבר 2015

לא רק מכבי.
הכדורגל הישראלי בכללי.
הצהרות כמו חול ואין מה לאכול.

עופר כהן 10 בדצמבר 2015

מאיך שנראינו מול כפר סבא- לדעתי יוקאנוביץ עדיין חושב שהוא משחק נגד קבוצות שמשחקות כדורגל ופה הטעות שלו אם זה נכון.
הרי גם פאקו בהתחלה לא הבין מי נגד מי ולראייה אחוזי ההצלחה בסיבוב הראשון של שני המאמנים די זהים (29 מתוך 39 אם אני לא טועה).
ואין לזה קשר לליג"א, השחקנים לא נדרשים לעשות בליגת ווינר מה שהם צריכים לעשות בליגת אלופות ולכן הם לא יעשו את זה, הם לא נושמים וחיים את הכדורגל הזה. הם שיחקו העונה רק 10 משחקים (!) נגד קבוצות מעל רמתם. בהפרשי זמן משמעותיים.

הפיתרון של מכבי חייב להיות מאוד מאוד יצירתי וזה לא רק להביא זרים ולעלות לשלבי בתים, זה יכול להיות שבתחילת העונה לשחק בטורנירי הכנה נגד קבוצות איכותיות מארצות מגוונות, לא לעשות כמו אוסקר שמשחקים נגד ליגה שלישית בספרד. עברנו את זה. זה שיש לנו פגרה בזמן שבאוקראינה ורוסיה יש פגרה ולשחקן איתן (לא יודע אם זמני הפגרות חופפים אבל הפגרת תחילת עונה שלנו יוצאת על סף הפגרה שלהם).

שנית- כל שחקן צעיר שמסיים את תקופתו בקבוצות הנוער חובה לשדך לו קבוצה מליגת העל אם הוא לא בתוכניות הבוגרת. ככה שחקנים שחונכו על ידי מכבי יקבלו דקות משחק בקבוצות הכי טובות שיש כרגע בארץ וכך הרמה בארץ תעלה. נכון- זה לא לגיטימי לבקש ממכבי לשפר את הכדורגל בארץ, אבל אם למכבי אכפת מהעתיד שלה, ובמיוחד כאשר מסתכלים על הנכים בראש שמנהלים את הכדורגל- אין לה באמת ברירה. מקסימום יצאו לה שחקני נוער טובים יותר.

בלייק 10 בדצמבר 2015

לא ממש מבין את הטיעונים….
אחרי העונה של אוסקר כבר לא משחקים נגד קבוצות ליגה שישית בטרום עונה. גם ככה המשחקים האלה נערכים לעיני 6 צופים ושיח נשיר באווירה וברמת מתנ"ס. אגב, לאוסקר לא היתה אירופה באותה עונה ככה שהוא חיפש יריבות ברמת ליגת העל.
לגבי הטיעון השני – "חבה לשדך לו קבוצה"… זה גם חובת הקבוצה השניה לקחת אותו? אני לא רואה את חיפה, הפועל וב"ש משאילות שחקן של מכבי בשום מקרה (אלא אם יש להן אופציה לקניה). קבוצות קטנות שרוצות להשאיל יכולות להשאיל שחקני נוער גם מחיפה למשל, וכולן רוצות את אותם 5 שחקני נוער (במכבי זה כולל בערך את צ'יבוטה, קהינדה, ברק לוי, מרגוליס, לוגסי ונראה שיתווספו עוד שניים לפחות בעונה הבאה – יונתן כהן ואחד הבלמים שמושאלים לבית"ר ת"א. יכול להיות שמכבי תחזיר מישהו מהם לסגל כמובן). מה השאר יעשו – ישבו על הספסל של עכו או רעננה כטובה למכבי?

עופר כהן 10 בדצמבר 2015

השתמשתי באוסקר כדוגמא למה לא לעשות.
ויש למכבי מספיק כישרון כדי ששחקי הנוער שלה יפתו בהרכבי הקבוצות מליגת העל.

עדי אבני 10 בדצמבר 2015

אז ככה:
א. הקמפיין השנה, מלבד הנס נגד באזל, היה רע משמעותית לא רק מהקמפיינים הקודמים של קבוצות ישראליות בליגת האלופות, אלא אף מול הקמפיין של מכבי בליגה האירופאית לפני שנתיים. התבטלות מוחלטת בפני הכדורגל באירופה, שאמנם הביא (בנס) לעלייה לשלב הבתים, אבל הביך לאורך כל הדרך.
ב. ראיקוביץ' אמנם נתן 2 משחקים סבירים אחרונים, אבל שום דבר שמתקרב על תשלום מהסוג שדיברת עליו. הסכום הגבוה ביותר ששולם עד היום על כדורגלן מהליגה שלנו הוא 2.5 מיליון יורו (בשלושה מקרים: שכטר, דה סילבה ורפאלוב). וכאן מדובר בשוער, כשאניימה, אחרי הופעות השיא שלו במונדיאל ובליגת האלופות עבר רק בהעברה חופשית לקבוצת דרג ג' אירופאי.
ג. עדיין אי אפשר להגיד שלמרות שהיה רע לטווח קצר הוא יהיה מועיל לטווח ארוך. את זה רק הטווח הארוך וכל להגיד

יואב 10 בדצמבר 2015

אניימה לא גבוה ולא היה צעיר. השם של רייקו כבר נמצא בפנקסים. אין ספק שהוא פרוספקט טוב יותר מכל השמות שציינת ובפער גדול.

גדי 10 בדצמבר 2015

אין ספק שיש לו מגמת שיפור אבל אני שואל את עצמי באמת אם הוא כל כך מוכשר אז מדוע דווקא מכבי זכתה?

יש לפחות 100 קבוצות באירופה שיכלו לקנות אותו בסכומים יותר גדולים ולהשאיל אותו.

מה אני מפספס?

יואב 10 בדצמבר 2015

עיתוי ומזל.
אני בטוח שמיטש עשה את כל הבדיקות הרלוונטיות לפני שהוציא סכום כזה. האם זה יתממש? קשה לדעת.

גדי 10 בדצמבר 2015

אני לא קונה את עניין הבדיקות.
זה היה תהליך חפוז מאוד.

מזל? זה בהנחה שהוא באמת יהיה ענק.

אני מסכים שלפחות הוא הפריח את החשש שלכם (תקווה של אחרים) שזה פלופ. הוא ללא ספק שוער לגיטימי לפחות.

אני עדיין תוהה איך זה שבמציאות של סקאוטינג שמתבצע ברמה מדעית כמעט ברחבי אירופה דווקא מכבי תל אביב זוכה?

היום גיל 20 לטלנטים זה גיל מאוחר לרוב.

-גיסנו- 10 בדצמבר 2015

כי כנראה ש"ליגת האלופות" זה צמד מילים שיכול לפתוח הרבה דלתות. שאר המעוניינות היו קבוצות מרכז-תחתית גם אם בליגות הבכירות (זכורה לי למשל האנובר).
אולי הוא עצמו לא רצה לצאת להשאלות.
מכבי כנראה הייתה מוכנה לשלם יותר משאר המתחרות. גם למועדון וגם לשחקן.
ולדעתי הוא יגדל להיות שוער מצויין, אבל כנראה שהוא לא קורטואה.

יואב 10 בדצמבר 2015

וקבוצתו היתה זקוקה נואשות לכסף.
חפוז מידי? מיטש לא משלם סכום כזה בחפוז מידי. אנחנו לא יודעים מתי זה התחיל אלא רק מתי זה הבשיל.

גדי 10 בדצמבר 2015

יש משהו כמעט דתי בלהגיד שגולדאר לא טועה ופועל תמיד מתוך הגיון ושיקול דעת מושלם. אין ספק שמדובר באדם מאוד מוצלח וחכם אבל קצת צניעות לא תזיק. בכל זאת נדמה שבשלוש השנים הראשונות שלו הוא לא היה בכיוון.

הוא בנתיים השקיע מאות מליוני שקלים ולא ברור בשביל מה. אני מבין מגיל שאתם עדיין בתהליך ולכן חובת ההוכחה שההשקעה הייתה חכמה עדיין עליו.

-גיסנו- 10 בדצמבר 2015

נעשה פעם מחקר על דברים שגורמים לאנשים לעשות טעויות. אחת השאלות הראשונות הייתה "מה הרגשת כשלקחת את ההחלטה, באותו רגע ממש?" וכל האנשים אמרו שברגע לקיחת ההחלטה זה היה נראה להם הדבר הנכון לעשות.

אף אחד לא חף מטעויות, אבל יש הבדל בין החלטה מושכלת שמתבררת כשגיאה (למשל להחתים את בן בסט, או להפקיד 100 מליון שח בידי נמני), לבין החלטה פזיזה ללא מחשבה.

המצב של מכבי כיום לעומת מצבה ביום שגולדהאר רכש את הקבוצה, זו כנראה הראיה הכי טובה לזה שלאורך זמן עדיף לסמוך על שיקול הדעת שלו.

בלייק 10 בדצמבר 2015

בסוף השבוע שראיקוביץ' הגיע, עידן ורד "דיווח" מאימון הכוכב האדום שנציגי אוגסבורג יושבים עם ההנהלה והסוכן של ראיקוביץ' כדי לשכנע אותם בכל זאת שראיקוביץ' יעבור אליהם. בונדסליגה, כן? מה שלמכבי היה ולאוגסבורג לא היה זה קמפיין בליגת האלופות. על פי דיווחים בתקשורת, שאין לי כל כך דרך לאמת או להפריך, בעסקה של ראיקוביץ' יש עוד פרטים שלא נחשפו, כנראה אחוזים מהעברה עתידית לכוכב האדום, יש אפשרות שגם רווח יפה לאיזה סוכן.
בכל מקרה, התיזה שלך אומרת שכל הזרים בארץ הם ברמה נמוכה כמו הליגה שלנו. אם הם היו טובים אז מישהו אחר, עשיר ונוצץ יותר היה מביא אותם ממילא. אין סיבה לעשות סקאוטינג, ליצור קשרים, להציע הצעות כספיות.

no propaganda 10 בדצמבר 2015

על יעקובו שילמו 4.75 מיליון יורו

גיא זהר 10 בדצמבר 2015

עוד דבר ששיחק לטובת מכבי ( את עניין ליגת האלופות פחות קונה, זה לא שבאטה הפכה פתאום להיות כל כל אטרקטיבית), זה שבמכבי, בניגוד לקבוצות האחרות, הבטיחו לו להיות שוער ראשון

בלייק 10 בדצמבר 2015

אני מסכים שמקום מובטח בהרכב, עד כמה שהמושג הזה יכול להתקיים בקבוצת כדורגל, גם יכל היה להיות פקטור.
לגבי ליגת אלופות כהסבר, לא הייתי מזלזל באטרקטיביות של המפעל אפילו בקבוצה חלשה כמו מכבי. אני לא יודע אם באטה היתה משלמת סכום כזה, וגם אם כן, יכול להיות שאנשים, ועוד אירופאים, מעדיפים לחיות כאן מאשר בבלארוס.

תולעת 10 בדצמבר 2015

במיקרו – מאכזב מאד. לא רק משום שלא השגנו נקודות ושערים (אבל בעיקר), אלא כי לא היינו תחרות ולא היינו קרובים בשום משחק. כל התירוצים ברורים ומקובלים, אנחנו באמת לא מספיק טובים ומספיק לראות את נבחרות ישראל מתרסקות בבית מול ווילס (הבוגרת) ומול פורטוגל (הצעירה) במשחקים שהזכירו מאד את אלה של מכבי באלופות, ובכל זאת ציפיתי לקצת יותר – התקפות מעבר איכותיות יותר (גם בליגה אנחנו מגמגמים באספקט הזה כבר שנתיים) ולא לספוג בדקות הראשונות כמו שקרה ברוב המשחקים.

במאקרו – אין לי מושג אם זה היה שיאו/סופו של "התהליך" או חלק ממנו כמו שהניצחון על פרנקפורט התברר להיות. מקווה מאד שהמערכת תצליח להסתגל לחיים שאחרי המפעל ותצליח להגיע לפיק נוסף במרץ-אפריל אחרת כנראה לא נדע.

צהוב כחול 47 10 בדצמבר 2015

החטא היחיד של מכבי ת"א הוא שצוות מיקצועי זר שם ללעג וקלס את כל המומחים בתקשורת ועושה בית ספר לאנשי הכדורגל המקומיים
3אליפויות
1 גביע המדינה
עליה לשלב 32 בליגה האירופית
עליה לשלב הבתים בליגת האלופות
לפני 3 שנים התארים הנ"ל היו בגדר מדע בדיוני
הכלבים נובחים והשיירה עוברת

שלו 10 בדצמבר 2015

גם אם היו פורשים את ההישגים האלו על 15 שנה היינו קונים את זה לפני ארבע שנים…

yaron 10 בדצמבר 2015

תנסה להציע את ההצעה הזאת למכבי חיפה או הפועל תל אביב והם חוטפים את זה לפני שתספיק להגיד ג'ק :-)

ערן (המקורי) 11 בדצמבר 2015

Big Time!

אדם 10 בדצמבר 2015

לא נמאס לכם לדבר על ה״דור״? שוב, תשבו את הסגלים של הפועל באלופות ומכבי, זה עד כדי כך פשוט. אותו דור רק שעכשיו אמור להיות בשיאו (זהבי וורמוט). ידין ואבוטבול היו מרכז השדה, לא עדיף אלברמן?
מכבי נכשלו בראש ובראשונה עם הזרים. אף אחד מהם לא נתן למכבי אקסטרה (גם לא ראיקוביץ בהשוואה לפאבלו). אני חושב שגם די ברור שיש פה חוסר הצלחה מקצועית של הקבוצה עצמה שלא הצליחה לייצר שום דבר, כמעט.

יואב 10 בדצמבר 2015

ידין ואבוטבול בכלל לא באיזור חיוג של גל(שנתן קמפיין יפה).
שיאו של ורמוט היה בדיוק אז…וערן של היום? אין מקור להשוואה בכלל.
נלמד ונתקדם. הקמפיין הלא טוב הזה הוא בשורה רעה מאד לשאר הקבוצות בליגה כי אם נשקיע ונפגע בזרים(וזה מה שיקרה) אז….

אדם 10 בדצמבר 2015

אני לא מבין, יכולת פשוט לרשום שאתה מסכים איתי. או שלא הבנת בכלל את כוונתי. גיל כותב שהדור פחות טוב אבל כשמסתכלים על השחקנים ממש לא ברור שזה נכון, נהפוכו… ואלו אותם שחקנים פחות או יותר.

בלייק 10 בדצמבר 2015

הזרים? בהפועל של ליגת האלופות היו שני זרים נהדרים – אניימה ודה סילבה, אחד בינוני – פרנסמן ואחד חלש – רוקי. זה מה שעשה את ההבדל? כי לא השוער גרם למכבי ל- 30% החזקה בכדור ו- 0 שערי שדה. אז דה סילבה היה שחקן-שחקן, אבל לא נראה לי שזה ההבדל. אל תתעלם מעניינים מקריים (ה- 3:0 על בנפיקה הוא אחת התוצאות המשקרות ביותר באירופה של הכדורגל הישראלי), גם הפועל של אז לא היתה קבוצה של שלב שני בליגת האלופות, ולא היתה שווה יותר ממקום אחרון בבית.
היה שם גוטמן שבנה תלכיד מצוין שהגיע לשיא תחתיו באותה עונה. למעשה, מהישראלים חוץ מזהבי כל האחרים פשוט שקעו בתוך שנתיים. אפשר להתווכח על שהר ותמוז שעוד עשו משהו פה ושם, אבל כל האחרים קרסו ולמעשה סיימו את הקריירה בסיום העונה. רובם עדיין מרוויחים כסף מהביזנס הזה אבל כדורגל?
אז כן, חלק מהכישלון זה גם בדיוק מה שקלינגר אמר בריאיון העצבני בוואלה לפני המשחק בקייב – מכבי לא לקחו את הצ'מפיונס כמשימה לאומית, לא "הלכו לישון" עם תמונה של השחקן שמולו הם ישחקו. מה שקלינגר לא רוצה להבין זה שהוא היום במכבי שעריים, בין היתר, בגלל שהוא מאמן שבעונת צ'מפיונס מרשה לעצמו לסיים במקום ה- 8 בליגה המקומית וחושב שזה לגיטימי. בגלל שכדי להוציא נקודה ממשחק בליגת האלופות הוא מוכן לשחק 3 עונות בונקר כולל בליגה המקומית.
אז בקבוצות אחרות זה לא היה כל כך בולט, אבל העובדה היא שלא הפועל ולא אף קבוצה ישראלית אחרת לא הצליחה לחזור לליגת האלופות (בהפרש של פחות מ- 10 שנים), ולא הצליחה לקחת אליפות. הבלחה. על מה מעידה הבלחה כזאת, זה בעצם מה שאתה שואל. אני מעדיף את הקמפיין הזה עם עוד אליפות גם בשנתיים הקרובות.

אדם 10 בדצמבר 2015

פיספסת לחלוטין את כוונתי. גיל שלי מדבר על דור שחקנים גרוע אבל כשמשסתכלים על השחקנים ששיחקו בהפועל, למעט הזרים, את מי אתה מכניס להרכב של מכבי? ויותר מזה, חלק מהשחקנים האלו בכלל היו אמורים להיות היום בשיאם, יותר טובים, ודברים אחרים קרו בדרך. זה לא הכישרון או איכות השחקן הישראלי, יש כאן משהו אחר. אולי כשלון מקצועי, אולי חולשת הליגה, לא יודע, אבל ההסבר של כישרון לא מחזיק מים.

ולמען האמת, אניימה ודה סילבה עשו הבדל, אפילו גדול. כשיש לך בטחון בהגנה שלך פחות רועדות הרגליים והן פחות כבדות. את זה דה סילבה ואניימה נתנו להפועל מה שאין במכבי בכלל.

בלייק 10 בדצמבר 2015

ואתה פספסת את שלי (פיטים?)…
זה לא היה דור מצוין, הוא היה דור גרוע גם אז. אגב, מכבי של קלינגר היתה הקבוצה החלשה ביותר מהקבוצות הישראליות ששיחקו בליגת האלופות לדעתי. מי מהם היה נכנס היום להרכב של מכבי חיפה? ועדיין, הם לקחו 4 נקודות.
ברור שחולשת הליגה לא עוזרת למכבי.
אם אניימה ודה סילבה עשו את ההבדל הגדול, אז המצב של מכבי מצוין. ראיקוביץ' שוער מצוין (יותר טוב ממה שהיה אניימה בעונה הראשונה שלו בבני יהודה לדעתי), והוא רק בן 19. ככה שמספיק למצוא בלם מצוין. לא משימה פשוטה, אבל בהחלט אפשרית. ואז תשאל איך אותו סגל עשה 0 נק' ושנה אחרי הוציא 10 נק'?

גיל שלי 10 בדצמבר 2015

לא כתבתי גרוע, כתבתי דור שחקנים ישראלים פחות טוב מהדור הקודם שכלל שחקנים כמו ברקוביץ ואחרים.

אדם 11 בדצמבר 2015

אבל גיל, הדור הזה עשה כבר דברים יפים בצ׳מפיונס…

יש מצב שראיקוביץ יותר טוב ממה שאניימה היה אבל אין ספק שגם בשנה הבאה הוא יהיה פחות טוב ממה שאניימה היה בצ׳מפיונס ואני לא חושב שהוא יישאר פה יותר משלוש עונות. מעבר לכך, אין לו כרגע את ההשפעה שהייתה לאניימה באותה תקופה. אמנם השפעה כזו הוא גם יכול להרוויח דרך הליגה (לא בטוח שבאיכות שלה היום אבל בעיקרון) אבל בשביל זה צריך זמן ושחקנים שיכירו אותו ויבטחו בו ובמקרה של מכבי אני לא חושב שיהיה לו סגל שיכיר אותו בתקפת הזמן שהוא במכבי.

אמנון 10 בדצמבר 2015

אני רק מקווה כי "התהליך" שמדובר עליו ביחס למשחקים באירופה לא דומה לתהליך שעובר על קבוצת הכדורסל פילדלפיה 76.
בסך הכל זו הייתה הופעה הגרועה ביותר של קבוצה ישראלית בליגת האלופות למרות שהתקציב והאמצעים שעמדו לרשותה היו הגדולים ביותר.

גורביץ' 10 בדצמבר 2015

+1
חטא ההיבריס

בלייק 10 בדצמבר 2015

מה היה התקציב של מכבי? כמה היה שכר השחקנים?
מה היה התקציב של חיפה בקמפיין ה 0-0? מה היה תקציב שכר השחקנים?
מה היה התקציב של הפועל? שכר השחקנים?

יואב דובינסקי 10 בדצמבר 2015

עונה אירופאית טובה מאוד, שבה עברנו שתי קבוצות יותר טובות מאיתנו ושיחקנו בחורף. קמפיין לא טוב בליגת האלופות.

אורן 10 בדצמבר 2015

אפשר גם לראות את זה כ-8 הפסדים,2 תיקו ו2 נצחונות. "קמפיין לא טוב בליגת האלופות" זה מכובס מדי.

-גיסנו- 10 בדצמבר 2015

אני מבין שעד שלא כל אוהדי מכבי ת"א יצעדו בעירום ברח' אבן גבירול, בעוד שלמה שרף הולך מאחוריהם וצועק "בוצ'ה וחרפה! בוצ'ה וחרפה!" ואוהדי הפועל וחיפה זורקים עליהם עגבניות רקובות, שוקו פג תוקף ותמונות של בן רייכרט – לא תהיה מרוצה

מאיר (חדש בשכונה) 10 בדצמבר 2015

אהבתי☺

יואב דובינסקי 10 בדצמבר 2015

מכובס זה לעשות ספין ולהעלים משמעות במילים אחרות. קמפיין לא טוב בליגת האלופות זה הכי ישיר שיכול להיות, אבל כל הדיון הזה צריך להיות תחת מטריה של שיח על קמפיין אירופי טוב מאוד, כי עברנו שתי קבוצות יותר טובות מאיתנו בדרך לשם.

אין שום סיבה שקבוצה בכירה מצ'כיה לא תעבור קבוצה מישראל. כזכור הכדורגל הישראלי הראה נחיתות בשנה האחרונה מול הכדורגל הבוסני, הקפריסאי והוולשי. באזל, שהדיחה את ליברפול בעונה שעברה בליגת האלופות ולפני שנתיים הדיחה אותנו פעמיים, זו בכלל ספירה אחרת. ככה שלעבור שתי קבוצות שאמורות להדיח אותך בדרך לשלב בתים כלשהו זו הצלחה.

גדי 10 בדצמבר 2015

הגעה לשלב הבתים היא הישג גדול מאוד. ייתכן מאוד שיש כאן "תהליך" אבל לי לפחות נראה שמעל כל דבר אחר הייתה פה הופעה הרואית של שחקן אחד שאגב הראה שהוא בהחלט שייך לרמות הגבוהות.

מעבר להגעה לשלב הבתים אם מסתכלים על ההופעה האירופית השנה אז למכבי תל אביב היו 12 משחקים. 2 נצחונות, 2 תוצאות תיקו ו8 הפסדים. הם כבשו 13 שערים ספגו 26 שערים.

באירופה אני לא רואה שום שיפור. להפך, בקמפיין של סוזה התוצאות היו מרשימות הרבה יותר וחשוב מכך גם הדרך.

יואב 10 בדצמבר 2015

בוודאי שיש שיפור. מבחינת מכבי עצמה.
אוסקר-אליפות אחרי עשור.
סוזה-אליפות ונוער אאוט.
פאקו-טראבל.
יוקאן-הגעה לליגה של הגדולות.
הפערים בין המפעלים עצומים. גם באיכות וגם ברצינות הקבוצות לכל אחד מהמפעלים.

no propaganda 10 בדצמבר 2015

טרבל? טרבל זה ביחד עם ליגת אלופות במקרה הקיצוני הליגה האירופית.
אפילו אוהד שרוף צריך להבין שגביע הטוטו זה בדיחה.
שנה שעברה לא הייתה התקדמות במכבי.

-גיסנו- 10 בדצמבר 2015

3 תארים מקומיים נשמעים לי שיפור לעומת אחד. מעבר לזה, בעונות של אוסקר וסוזה, לא היו אלה אוהדי היריבות שכל הזמן אמרו ש"עם הסגל והתקציב של מכבי הם היו צריכים לקחת דאבל בהליכה, מתחת לזה זה כשלון"?

גביע הטוטו קיבל משמעות רק בגלל שהוא בא לצד דאבל. אחרת הוא באמת לא היה מעניין אף אחד.
זניח ככל שיהיה, בכל זאת אף קבוצה לא זכתה להניף אותו לצד דאבל. אז כנראה שזה כן מוסיף קצת.
אגב, בגמר (בהרכב משני) נגד מכבי חיפה האוהדים הניפו שלט לעבר הקהל הירוק "המעפל הזה מיותר כמעט כמוכם", אז כנראה שהם דווקא כן מודעים לערכו ;)

no propaganda 10 בדצמבר 2015

אני גם חושב שהם מודעים בגלל זה אני מופתע לשמוע את המילה טרבל.

-גיסנו- 10 בדצמבר 2015

את המונח הזה התקשורת טבעה, זה נשמע טוב, אז זורמים.
לרוב אגב תמיד היה מצויין "טרבל מקומי", בהתחשב בזה שאני בספק שקבוצה ישראלית תתקרב לזכיה בתואר אירופי כלשהו ניאלץ להסתפק בזה….

no propaganda 10 בדצמבר 2015

:)

יואב 10 בדצמבר 2015

אז קח את זה כדאבל. לא קרה לנו מאז 96. אני אישית מוקסם מזה.

no propaganda 10 בדצמבר 2015

לא אמרתי שהעונה לא הייתה מעולה, רק שהיא לא הייתה התקדמות.
ואם להיות הוגנים העונה עם סוזה הייתה הרבה יותר טובה על אף שמכבי לא זכתה בגביע.

יואב 10 בדצמבר 2015

נכון ולא נכון.
מכבי היתה מרוסקת מהמלחמה והכישלון עם אוסקר. פאקו היה נהדר.
ברמת הכדורגל? זה נכון ואנחנו לקראת סוף שושלת. נצטרך להמציא עצמנו מחדש.
אחדד- הכדורגל הכי טוב שמכבי שיחקה היה ינואר עד ינואר עם אוסקר וסוזה.
ובהקשר להתקדמות, ליגת האלופות זאת התקדמות. נראה איך ימנפו את זה.

יואב 10 בדצמבר 2015

להזכירך, מכבי לא עברה שמינית גביע במשך שמונה עונות.

יואב 10 בדצמבר 2015

ובדרך לזכיה גברה על מקומות 2, 3.

נולי 10 בדצמבר 2015

לא נורא להיכשל ולא נורא להתאכזב. זה חלק מהחיים ומהספורט. מה שחשוב הוא לא להישבר אלא ללמוד ולהפיק לקחים. הניסיון של השנים האחרונות מלמד שגולדהאר וקרויף עושים זאת לא רע בכלל.
ורק בשביל הפרופורציה – הפועל באר שבע, שכולם כה מהללים השנה, לא הצליחה לעבור קבוצת מרכז טבלה שוויצרית בדרך לבתים של הליגה האירופית.
אני גאה במכבי למרות האכזבה. מבחינתי ה- 2:2 בבאזל היה שווה את כל התלאות שבאו אחר כך :)
יאללה מכבי!!!

no propaganda 10 בדצמבר 2015

צודק.
אני רואה שקצת התפכחת מהתהליך שמשתפר כל משחק ואתה רואה את התמונה כמו שהיא צריכה להיות עצם ההגעה לליגת אלופות היא ההתקדמות בתהליך.

ותמיד רציתי לעת איך כותבים עוונטה :)

עופר כהן 10 בדצמבר 2015

כדי לעשות מה שמכבי עשתה מול באזל צריך את כל הדברים שאין לכדורגל הישראלי, והדיבורים על מזל זה או טמטום או צביעות.

אלון 10 בדצמבר 2015

הלו הלו
קבוצות ישראליות כבר עשו הרבה יותר מאשר מה שמכבי עשתה נגד באזל
טיפת צניעות…

עופר כהן 10 בדצמבר 2015

מתי קבוצה ישראלית עברה כזו קבוצה במוקדמות?

אלון 11 בדצמבר 2015

קודם כל זלצבורג נהדרת. אבל לא דיברתי ספציפית על מוקדמות אלופות אלא בכלל כל שלבי נוק אווט באירופה. קבוצות עברו כבר קבוצות קשות הרבה יותר מבאזל

ניב 10 בדצמבר 2015

תודה גיל, היית חלק לא מבוטל מהחוויה של ליגת האלופות.
מקווה שנזכה לזה גם שנה הבאה..

Gil - Zimbabwe 10 בדצמבר 2015

סכנין ביום שני מוקש, אלא אם משחקים מחוץ לסכנין…

יעקב נקש 10 בדצמבר 2015

כמה נוח, תהליך הצמיחה של בית מכבי… תרשה לי לגלגל ואז לפתוח בפרץ צחוק בלתי נשלט…
התהליך הוא אחר, כזה שבו מכבי תל אביב לוקחת את הכדורגל הישראלי אחורה…

יואב 10 בדצמבר 2015

השריקה לסיום המשחק מול באזל שווה הכל. בטח את דברי ההבל שלך. זה אפילו מוסיף לכיף אדון נקש. כמו מוזיקה לאוזני.

בלייק 10 בדצמבר 2015

עזוב, עדיף שנסתכל כל שבוע איך מכבי חיפה לוקחת את הכדורגל הישראלי קדימה.

יעקב נקש 10 בדצמבר 2015

לגחגח*

-גיסנו- 10 בדצמבר 2015

כדי שקבוצה ישראלית תצליח להוציא משהו בליגת האלופות, היא צריכה לשחק על תוצאה, ולהנות מקצת מזל והתעלות נקודתית.
מכבי פשוט שרפה את כל המזל וההתעלויות שלה על המוקדמות הכי קשות שהיו לישראלית בדרך לצ'מפיונס.
במוקדמות מכבי שיחקה על תוצאה. בכל המשחקים מלבד אתמול – היא לא, והתוצאות הלא מחמיאות בהתאם.

לגבי מצב הכדורגל שלנו ביחס ליבשת, קחו נקודה למחשבה:
כשחיפה שיחקה בצ'מפיונס פעם אחרונה, הפועל שיחקה בליגה האירופית (ונתנה קמפיין יפה מאוד) ובני יהודה הודחה בשלב הפלייאוף. נתניה גם עברה סיבוב אחד לפני שהודחה בסיבוב השלישי.
כשהפועל שיחקה בצ'מפיונס, מכבי עברה את אולימפיאקוס והודחה ע"י פסז' בפלייאוף. בני יהודה עברה את הסיבוב הראשון והודחה בשני. חיפה נכנסה ישירות לשלישי והודחה.

בשנתיים האחרונות, כן גם בעונה שעברה שנגמרה ביולי, מכבי ת"א היא הקבוצה היחידה שעברה שלב מוקדמות כלשהו באירופה.

גורביץ' 10 בדצמבר 2015

אני חושב בדיוק הפוך (ולא בפעם הראשונה..)
כדי שקבוצה ישראלית תצליח להוציא משהו באלופות אסור לה לשחק על תוצאה, כי קבוצה ישראלית לא יודעת להגן ותמיד תחטוף ממצבים נייחים. זה לא בשליטתה. ואז אחרי שחוטפים את הראשון, ברגע שהתוצאה כבר לא בהישג יד מגיעה ההתפרקות.
כדי להוציא משהו באלופות (וגם הנבחרת במוקדמות לצורך העניין) צריך לשחק בשיטת שלמה שרף, רק לחשוב התקפה כל הזמן. משחק אחד תקבל 5-1, משחק שני 1-4, ובמשחק אחריו תבקיע ראשון ויהיה לך סיכוי גם לתוצאה סבירה. הכדור שלג של לא להבקיע שרף כבר שתי קבוצות ישראליות במפעל, וגם גוטמן הוציא משהו מהקמפיין שלו ברגע שויתר על לשחק על תוצאה.

-גיסנו- 10 בדצמבר 2015

מצטער, בדיוק שנת 2001 התקשרה לספר שכבר אז השיטות של שלמה שרף הפסיקו להיות רלוונטיות. בגלל זה בערך אז הוא הפסיק לאמן והתחיל לעסקן.
מכבי ניסתה לשחק כדורגל "רגיל" שלה. זה הסתכם בתוצאות בערך כמו שאתה מתאר, לא רואה אותך רץ לפרגן. די להיפך.

אני מצטער אבל "וגם גוטמן הוציא משהו מהקמפיין שלו ברגע שויתר על לשחק על תוצאה"??!?!?!?
גוטמן ניצח בצירוף נסיבות בלתי רגיל לטובתנו את בוסניה במשחק נהדר. אחד. ומאז? הוא לא שיחק על תוצאה נגד ווילס בבית וחטף 3. הוא לא שיחק על תוצאה נגד בוסניה בחוץ וחטף 3. הוא לא שיחק על תוצאה נגד קפריסין בבית, נגד בלגיה בבית ובחוץ. כמה משחקים כאלה ניצחנו? כמה תצוגות כדורגל מהנות ראית? כמה שיפור ראית ממשחק למשחק?
איפה גוטמן שיחק על תוצאה? נגד וויילס בחוץ. זה היה קשה לצפיה אבל הסתיים ב 0-0. כולם אוהבים ללהג על כדורגל התקפי ו"סקסי" וכולם בטוחים שצריך לשחק במערך 10-0-0-1, שוער ו 10 חלוצים. אבל אם פעם אחת קבוצה ישראלית או הנבחרת ישחקו מגעיל אך אפקטיבי ויגיעו לתוצאות – כולם ישכחו מזה בשתי שניות.

גורביץ' 10 בדצמבר 2015

א. התכוונתי גוטמן בקמפיין שלו עם הפועל תל אביב באירופה – מהמשחק הרביעי הוא הפסיק לנסות לשחק על תוצאה והפלא ופלא זה עבד.
ב. נחמד לזלזל בשלמה שרף וה"שיטות" שלו, אבל הנבחרת ישראל האחרונה ששיחקה כדורגל הייתה שלו, לפני שנת 2001
3. מכבי ניסתה לשחק "רגיל" בערך 10 דקות בהתחלה של כל משחק עד שהיא חטפה את הגול / הפסידה את האמצע טוטאלית, ואחרי זה במקום להמשיך לנסות לשחק "רגיל", היא נשברה יותר מהר מסן מרינו במשחק מוקדמות, אז על מה לפרגן ? על החוסר אופי והסף שבירה הנמוך ?

-גיסנו- 10 בדצמבר 2015

א. מוזר, לי זה זכור דווקא בדיוק להיפך.
ב. כששלמה שרף אימן את הנבחרת האחרונה ששיחקה כדורגל, מודם של 56.6K היה פסגת המהירות באינטרנט הביתי. השיטות שלו כ"כ מדהימות, שכבר ב 2001 הוא לא שרד יותר מחודשיים בשתי קבוצות שונות ונשאר בבית מאז. זה שמשהו עבד לפני 15-20 שנה לא אומר שזה שווה משהו היום. כמו שקלינגר בא ומספר כמה הקבוצה שלו הייתה גדולה וכמה הוא מאמן ענק. כ"כ ענק שכיום הוא בקושי מנהל מקצועי בליגה א' ופוטר מכל קבוצה שדרך בה מאז אותו קמפיין.
3. מכבי ניסתה לתקוף ולא הצליחה כי היא לא ברמה. כשמנסים לתקוף ומפקירים הגנה חלשה גם ככה חוטפים הרבה. אפשר לחשוב שנבחרת ישראל של שלמה שרף שטפה את המגרש 90 דקות, הגיעה לעשרות מצבים, ורק בגלל חוסר מזל הפסידה פה ושם. הזכרון הסלקטיבי המתעתע שלנו הפך את נבחרת ישראל של שרף למינימום ספרד 2008, בפועל היו מספיק רגעים מביכים גם אז.

מכבי 2004 הצליחה יותר, ומה קרה לה מאז ועד גולדהאר?
איפה הפועל היום?
איפה חיפה היום?
זה מה שבמכבי מנסים להמנע ממנו. ואם קמפיין אחד כושל מאוד אחרי העפלה כנגד כל הסיכויים הוא מחיר שצריך לשלם – so be it.
כי נכון להיום ולאור 3 וחצי השנים האחרונות – אם תצטרכו לשים את הכסף על איזו קבוצה ישראלית תהיה הבאה להעפיל לליגת האלופות, על מי תשימו?

(אתם יכולים להמשיך לצאת מגדרכם כדי להוכיח כמה הוא עוד יותר נוראי אם זה מה שעושה לכם טוב וגורם לכם להדחיק את המציאות העגומה של קבוצתכם. מעדיף מקום ראשון וקמפיין גרוע בצ'מפיונס על חגיגות העפלה לפלייאוף העליון בישראל)

גורביץ' 10 בדצמבר 2015

חיפה היום עם 4 שנים בלי אליפות (5 בדרך), וקהל המנויים הכי גדול בארץ, מעל 20 אלף, גם בהפסדים וגם בכישלונות. פורצת דרך בכל מה שקשור לכמות הקהל, נאמנות הקהל (ממשיכים למלא את סמי גם במשחקים נגד רעננה), ובעיקר בהרכב הקהל שמורכב מהרבה ילדים ויחסית הרבה נשים.
מכבי ת"א אכן פורצת דרך בלהביא ניהול זר, אבל חוץ מלשלוט בליגת פח שלנו (קרה כבר לפני), ולהתבזות בקמפיין אלופות (קרה כבר לפני).
השאלה שצריכה להישאל היא לא מי הבאה להעפיל לאלופות אלא מי הבאה לתת קמפיין מכובד באלופות.
אני את הצ'יפים שלי שם על חיפה (הייתי שם על הפועל לפני מכבי אבל לא נראה לי שהם יקחו אליפות בחמש שנים הקרובות)

יואב 10 בדצמבר 2015

תנסה להימנע מקזינו בשנים הקרובות. לא ממש התחום שלך, הימורים.

מאיר (חדש בשכונה) 10 בדצמבר 2015

סתם מעניין מדוע היית שם על הפועל לפני מכבי, חוץ מאמוציות אין כלום בהימור הזה, משמע, קצת "קשה לך" עם ההצלחה של מכבי.

גורביץ' 10 בדצמבר 2015

כי הפועל קבוצה שבאופן מסורתי מצליחה באירופה, כמו שבית"ר באופן מסורתי כושלת באירופה.
כמו שאמרתי – הייתי שם על הפועל הרבה לפני מכבי שתעשה קמפיין מוצלח באלופות אבל אני פשוט לא רואה שום תסריט שהם יקחו אליפות בכמה שנים הקרובות.

יואב 10 בדצמבר 2015

תנוח דעתך גורביץ. גם עוד קמפיין לא טוב של מכבי יתן לה בוסט כלכלי שלא יהיה ניתן לסגירה. כך שזה לא ממש משנה.

אלון 11 בדצמבר 2015

אבל אנחנו מדברים על הקמפיין הנוכחי.
אוקיי, מכבי תחזור לצמפיונס והפועל וחיפה לא חזרו. אז אתם מסיקים מזה שצריך להיכשל כדי לחזור? ככה זה נשמע. אפשר גם להצליח ולחזור. וזה אפילו לא בא אחד על חשבון השני

גיסנו 12 בדצמבר 2015

במדינת ישראל אם אתה מצליח אתה לא מנסה ללמוד יותר כלום. כבר הצלחת וסימנת וי. אולי גם בגלל זה שתי קבוצות ישראליות שהעפילו פעמיים לצ'מפיונס עשו קמפיין של 0 נק' בפעם השניה.
במכבי של עידן גולדהאר הראו שלומדים מטעויות. היות ולא מזמן, כשקונספציה אחת קרסה ושינו כוון ב 180 מעלות – מה שעובד לא רע בינתיים – אז עכשיו קונספציה נוספת נשברת, וסביר להניח שמי שצריך ילמד איפה צריך לעשות לה תיקון (כי אין צורך במהפך מן היסוד כמו לפני 4 שנים).
אתם צוחקים על ה"תהליך" – אבל כל הסיפור הזה זה כמו ירידה במשקל. אתה יכול לעשות איזה דיאטת כסאח-פלא ולרדת 20 ק"ג תוך 3 חודשים. רוב הסיכויים שתוך שנה תעלה ב 30 ק"ג. ואתה יכול לעשות שינוי מהותי ועמוק יותר, לשנות את דרך החיים שלך ולרדת לאט, עם מהמורות קטנות בדרך – אבל שהשינוי יחזיק לאורך שנים.
מכבי "עלתה" כמה קילו בשנה שעברה עם ההדחה מאירופה, ירדה אותם חזרה עם הגביע וההעפלה לצ'מפיונס, ועכשיו עלתה 4 ק"ג שהיא תצטרך להוריד חזרה עד הקיץ הבא. אני מאמין ב"דיאטנית" שלנו ;)

איציק 10 בדצמבר 2015

ראיקוביץ' הוא הבנדר של הכדורגל, רק עלה 3 מיליון יורו. לא יודע האם שווה או לא, אך בהחלט יתכן שבא לעשות סיבוב וללכת לליגות הגדולות באמת.

בלייק 10 בדצמבר 2015

יש עוד הבדל זניח. ראיקוביץ' משחק כל משחק 90 דקות.

איציק 10 בדצמבר 2015

בכדורסל אפילו ג'ורדן הגדול לא היה מסוגל לכך.
לשחק 90 דקות כל משחק בכדורסל זו משימה לצ'ק נוריס!

בלייק 10 בדצמבר 2015

עם מספיק הארכות זה אפשרי. ואם יש מישהו שיכל היה לדרוג לזה זה הוא.

duncan 10 בדצמבר 2015

לדעתי זה הישג
ההפרש האמיתי זה יחס שערים 25:0.

קפטן קוקי 10 בדצמבר 2015

הרושם שלי מהקמפיין הזה היה שמכבי (סגל השחקנים, לא בטוח לגבי הארגון) הסתפקה בלהגיד "הייתי, ניסיתי". המהלך האחרון במשחק אתמול (מסרו כדור קצר במקום להרים לרחבה אחרי תום תוספת הזמן) משקף גישה לפיה לא באמת רוצים לנצח. רצים, מנסים, אבל אם זה לא מצליח זה לא באמת נורא, כי אנחנו לא מספיק טובים. הרגשתי שהקבוצה אומרת לעצמה "זה שאנחנו פה משקף תהליך לימודי ובעתיד נהיה יותר טובים" אבל כקבוצה היא לא באמת השתתפה בתהליך הלימודי. שוב דבר לא נשבר והורכב מחדש בצורה טובה יותר, כמעט אף שחקן לא הראה התעלות, גם לא בפרקים של המשחק.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 10 בדצמבר 2015

כרגיל (בנושאי מכבי בלבד, בשאר אתה מצויין) נראה שאתה יורה את החץ ואז מצייר את המטרה. בשביל הקמפיין שמכבי ת"א הציגה, אין שום צורך ב"תהליך". מכבי ת"א של ניר קלינגר הייתה קבוצה גרועה בהרבה והעפילה לליגת האלופות תוך כדי הופעה מרשימה בהרבה. הפועל ת"א של גוטמן עם הניהול הטביבי הצליחה להגיע להישגים מרשימים בהרבה באירופה. ההישגים של מכבי זהים לאלו של מכבי חיפה.
ההישגים של מכבי הם הישגים סבירים בהחלט לקבוצה עם התקציב שלה, ההזדמנויות שלה בזכות השיטה של פלטיני והעובדה שגביע אירופה נחשב לנטל על הקבוצות שאין להן פטיש לנושא. בשביל לא לעבור את החצי ב5 מתוך 6 משחקים באירופה, אין צורך בתהליך. הניצחונות על באזל ופלזן היו מקריים יותר מאשר של קבוצה שרואים עליה שמשחקת ביחד כבר 3-4 שנים. אני לא טוען שמדובר בהישג, אבל אין פה שום עדות לתהליך שאתה מדבר עליו מתחילת העונה.
כמו גם ראיקוביץ', הייתי חושב שמדובר על פרופיל אחר של זרים אילו הזר השני היה תואם את הראשון. אין לי מושג אפילו איך קוראים לחלוץ של מכבי שלא שמתי לב ששיחק בכלל, אבל הוא קרוב יותר לפרופיל החלוצים של הפועל רעננה מאשר לראיקוביץ'.

אלון 10 בדצמבר 2015

קבוצות ישראליות, כולל מכבי עצמה, כבר עשו הרבה יותר באירופה.
לא מובנת לי הורדת הציפיות של אוהדי מכבי מעצמם. מכבי היתה צריכה להצליח יותר. היו לה את התנאים האובייקטיביים הכי טובים מבין אלה שכבר ביקרו שם כדי לעשות את זה, ובסוף היא יצאה הכי גרועה.
אז אוקיי, יש כיס ללא תחתית ומכבי תביא עוד רכש ותגיע לשם שוב ותעשה נקודות כי הכיס בלתי מוגבל. זה סבבה, גם השלמתי עם זה שאל הליגה מכבי כנראה תגמור. אבל מה זה אומר? שמכבי היא כמו הילד המפונק שמקבל את הציונים הכי גבוהים בכיתה כי יש לו הכי הרבה שיעורים פרטיים, ריטאלין והארכות זמן

בלייק 10 בדצמבר 2015

כשמכבי משחקת בארץ נגד יריבות שאחת מהן לפחות מחזיקה בתקציב נמוך מעט מזה של מכבי (על פי הדיווחים), לפחות עד הבונוסים על ההעפלה לליגת האלופות, זה לא חכמה כי ריטאלין, אבל כשצ'לסי, פורטו וקייב, קבוצות עם הרבה יותר ריטאלין והארכות זמן, מנצחות את מכבי בקלות (עושות למכבי מה שהיא עושה ליריבות המקומית שלה) זה אמור לאכזב? היינו אמורים לצפות ליותר?

אלון 11 בדצמבר 2015

חיפה היא כרגע הערס שלוקח ריטאלין אבל מבריז מהשיעורים הפרטיים וההורים משלמים אקסטרה על הביטולים.
מכבי? עובדה. היא צריכה יותר שיעורים פרטיים ויותר ריטאלין ויותר הארכות זמן כדי לנצח, לפחות בפעם אחת מתוך 6, את הבן של ההורים מהעיר האחרת והמפותחת יותר, מאשר כמות השיעורים, ריטאלין והארכות שהיו צריכות קבוצות אחרות שיצאו לעיר העשירה להתמודד מול הילדים העשירים.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 11 בדצמבר 2015

התקציב של מכבי חיפה נמוך בדיוק בכמות הקריטית מזה של מכבי ת"א. היא תעלה את התקציב בקצת מכבי תעלה בקצת ותיקח לה את הישראלים הטובים. חיפה צריכה לשלם הרבה מאוד כסף רק כדי ששחקנים לא ילכו לשבת במכבי על הספסל ויגיעו אליה.

גיסנו 12 בדצמבר 2015

ההבדל בין 120 מליון ל 85-90 מליון הוא הרבה פחות קריטי מאשר ההבדל בין אותם 85-90 מליון ל 45-50 מליון של ב"ש.
ועדיין לב"ש סגל ישראלי טוב בהרבה מלחיפה, וזה ממש לא שכולם צמחו באקדמיה של ב"ש והגיעו מהנוער בחינם.
ראדי, ארבייטמן, בן שהר – כל אחד מהם היה מגיע לחיפה בלי למצמץ אם היה מאמין שיש לה סיכוי אמיתי לאליפות, כי כסף בהצעות לא היה חסר. (מליקסון, ברדה ובוזגלו זה מקרים שונים בגלל ההסטוריה של הראשונים עם ב"ש ושל האחרון עם מכבי חיפה).

Lord Anthony 12 בדצמבר 2015

למכבי חיפה (לפחות לפי הדוחות של שנה שעברה) יש תקציב באותו הסדר גודל של מכבי תל אביב אם לא גבוה יותר.

MOBY 10 בדצמבר 2015

מזל שהצלחתם למזער את הקמפיין הלא משהו שלנו לא היינו יכולים לעשות זאת בלעדיכם.
נכון להיום מבחינת שוער אנחנו עדיפים אבל גם באיטיות הבלמים והמגינים. לפחות מצאנו את החלוץ שלנו בבעיטות עונשין. וטוב שהוא מבקיע כי לרדת אחר כך להגנה הוא פשוט לא יכול.
בכל מקרה נראה שאתם במגמת שיפור. נקווה שינואר או סוף העונה הזהב(י) ימכר למרבה במחיר. נראה אתכם אז.

ש 10 בדצמבר 2015

בעיניי בסהכ היה חיובי, חוץ מעניין העברת המשחק לחיפה, זאת הייתה חוויה מעצבת למועדון וגם לאוהדים.
רגע הנצחון על באזל לא ישכח כ"כ מהר אצלנו כמו שהוא נשכח בתקשורת, לדעתי האכזבה מקמפיין 0 בקרב האוהדים לא כזאת גדולה כדי למחוק אותו.
וכל עוד הקמפיין הזה לא ייאש את מיטש אלא להיפך -עפי הדיווחים- יגרום לו להשקיע ולשפר אותנו עוד אז דיינו, הרווחנו לא רק שחקנים והתרגשות ואושר ענק אלא גם קבוצה עוד טובה יותר

מאיר (חדש בשכונה) 10 בדצמבר 2015

אוהדי קבוצות אחרות, זו ההזדמנות שלכם לרדת עלינו ואין ספק שלקחתם אותה. הנקודה היא מאוד פשוטה וחלק מהכותבים העלו אותה בדרך זו או אחרת. נראה היה שמכבי באו לשחק ולתת המכסימום בשביל להראות מה הם יודעים וזה פשוט לא הספיק, אבל, כן, זה בית ספר לעתיד, כי המטרה היא קודם כל לא ליפול פה בליגה כדי שגם בשנה הבאה תהיה הזדמנות לנסות להגיע לאותה ליגת אלופות או ליגה אירופית, נו המילה הזו "תהליך", רק שאצלנו חושבים שתהליך לוקח מעט זמן, אין בו עליות וירידות וכו' רק שבמציאות מתברר שהפער יותר גדול, סו וואט. אני כאוהד של עשרות שנים הייתי רוצה לשמוח עם נקודה או גול שדה, אבל לא כתחליף לאליפות.
ואגב, כל הקבוצות הקודמות שהיו באלופות, כולל כולן, ירקו דם בבונקרים מפוארים כאשר באף נצחון שלהן הן לא היו אפילו שקולות ליריב. עניין של צורת משחק, גישת היריבות למשחק, מזל להבקיע שער ראשון שמלחיץ יריבה וכו'.

רומן 10 בדצמבר 2015

נו באמת, 3-0 על אולימפיאקוס בג'י אס פי, שטפנו את המגרש, כדורגל קונצרט, גם מול לברקוזן שטפנו את המגרש, להרכב מוחלש של היונייטד נתנו 3-0, אתה קולט שהינו רחוקים החמצה של פנדל מעליה לשמינית גמר?? איך אתה יכול להגיד בונקר מפואר? היינו שווים בין שווים, תהיה הוגן.

בלייק 11 בדצמבר 2015

אתה צודק רומן.
אני חושב שהקמפיין הראשון של חיפה היה שונה מכל הקמפיינים שהגיעו אחרי (בליגת האלופות). כנראה שמאז הלכנו אחורה, בטח ביחס לזרים.

גיסנו 12 בדצמבר 2015

הקבוצה ההיא של חיפה הייתה חד פעמית באיכותה בעיקר בגלל הזרים.
היום כדי להביא זרים ברמה הזאת צריך 5 מסדר גודל המחיר והשכר של ראיקוביץ'.

MOBY 10 בדצמבר 2015

תמשיך לספר לעצמך סיפורים לפני השינה, בסוף תאמין לחלומות הללו.

רומן 11 בדצמבר 2015

מה סיפורים? זה עובדות, תרענן את הזכרון.

גלזר 11 בדצמבר 2015

חד וחלק רומן צודק. המשחק הכי טוב שלחיםה ומתסכל היה נגד לוןרקוזן. מסוג המשחקים שההרגשה הייתה שבאמת מנצחים ולא רק מדגדגים ( מה שלא עזר, וגם דודו אוואט לא) . כל ההתנגחויות אידיוטיות. מכבי ניסו , אלו הבדלי הרמות בעת הנוכחית. לא הצלחה ולא כשלון. תמונת מצב ותוא לא.

רומן 10 בדצמבר 2015

מכבי תא שיחקה עם 9 ישראלים וזה דבר יפה ומבורך, יאמר לזכותם שלא היה שום משחק בו ליריבה לא היה על מה לשחק, מבחינת היכולת אז באמת מביך זו המילה המתאימה ביותר

רפאל 11 בדצמבר 2015

מעיקרו של דבר,
כל הכיף והעניין בספורט הוא שאתה מצליח לדמיין את עצמך מתמודד ומשתפר, גם אם הסיכויים ההתחלתיים לא לטובתך.
מכבי עשתה הרבה כבוד עם ההעפלה על חשבון אלופות צ'כיה ושוויץ, קבוצות ליגת אלופות לגיטימיות מהשנים האחרונות.
היה הרבה עניין לקראת כל משחק ואנשים לא התאכזבו שישבו לצפות. אף בנאדם ריאלי לא חשב שביחסי הכוחות האלה נהיה שווים אפילו מקום שלישי, בינתיים בדיעבד באים וצוחקים על אלו שהאמינו שיהיה פה ושם סנסציה. זוכרים את הדיבורים לפני צ'לסי ואיך אולי נפתיע ( כקבוצה ישראלית )בגשר?
– נו, וזה לא קרה… אז מה???
אז התרגשנו, רצינו מאוד לנצח, האמנו שאפשר איכשהו לדמיין תסריט כזה כי כבר עשו דברים מדהימים
ו never say never.
האמונה הזאת היתה עם הקהל והשחקנים לאורך כל המשחקים ועלו באופן עקבי עם לפחות 8 ישראלים בהרכב.
זה מחזה ששווה לאוהד הספורט הישראלי, לא משנה איזה קבוצה הוא אוהד מלכתחילה.
אם שווה לחשוב איזה שיעמום מצפה לנו בליגה המיותרת הזו שמבטיחה מקסימום עוד 3 משחקים בין 2 מועמדות לתואר…
זה סיפור אחר.
אבל היי, הטבלה לא משקרת, כן. כל עוד יש פער סביר בין המוליכה לסגניתה מספרים שיש לנו ליגה למרות שבפועל כל האחרות כבר בים מזמן.
אז בנימה אפולוגטית זו אוסיף ואתוודה שתכל'ס, היה לי ממש כיף כל החוויה והרשמים מהקמפיין הזה באירופה.
ובהצלחה למי שמקבל את ההחלטות לשיפור הכדורגל שלנו.

אלון 11 בדצמבר 2015

אוהדי מכבי – הרי אתם אותם אלה שצחקו, נהנו ושרו ״אפס נקודות אפס שערים!״ לחיפה אחרי הקמפיין ההוא.
אם זה היה קורה גם לכם, מה הייתם אומרים? אותו דבר כמו עכשיו? הרי אתם צחקתם על חיפה. אז יוצא שפנדל אחד שינה הכל. זה נראה לכם הגיוני?

Freddy Wr.Up 11 בדצמבר 2015

צחקנו עליהם ועכשיו מגיע לנו שיצחקו עלינו. מה שנכון נכון. הפנדל לא שינה כלום.
אבל עשינו קופה יפה, לאוהדים היו 3 חוויות ביתיות , צברנו ניקוד, ובניגוד לכל שאר הקבוצות בליגה שרוצות אירופה ועפות בשלב ראשון – גם עשינו משהו.
הלוואי שכל שנה ניתן לכולם כאלה סיבות לצחוק עלינו.

אלון 11 בדצמבר 2015

ניקוד בקושי עשיתם
פחות מחצי מאשר מה שעשיתם בעונת פרנקפורט
פיספסתם הזדמנות לעשות ניקוד ושנה הבאה כנראה שוב תהיו לא מדורגים כבר בסיבוב המוקדם השלישי

פורנוהוליק 11 בדצמבר 2015

שנאמר: טרנטה אבל לפניך

עופר כהן 11 בדצמבר 2015

אלון, אם אני הייתי מאלו שממש אבל ממש לא צחקו על חיפה ואני אוהד מכבי תל אביב, אז האם מותר לצחוק עליי עכשיו?
בקיצור זה ממש ילדותי….

עופר כהן 11 בדצמבר 2015

למה משווים בין מכבי תל אביב של עכשיו לחיפה של לפני עשור?
אם ההפרשים בין ההופעות כל כך ניכר וכל כך משמעותי, אולי זה בגלל סיבות אחרות? אולי חיפה של אז ממש יותר טובה ממכבי של היום, אולי זה כי צ'לסי,פורטו ודינמו קייב משחקות טוב יותר מאלומפיאקוס, יונייטד ולברקוזן?
מה הנקודה בהשוואה הזו? להראות שמכבי אפסים? מה זה משנה לאוהדי חיפה אם הקבוצה שלהם לא מזכירה את הקבוצה מלפני עשור?
אשמח להסבר

גלזר 11 בדצמבר 2015

כלם משועממים. כל העניין והדיון פה חוזר על עצמו מאז צ'לסי בחוץ או מקסימום קייב בבית. ההתנגחויות הן כמובן בלי ערך מוסף אלא רק הנאה ילדותית שזה בסדר. זה חלק מהאהדה והוצאת תסכול כשהדשא שלך ירוק יותר או פחות.

יעקב נקש 11 בדצמבר 2015

האמת היא, ששנים אוהדי מכבי תל אביב נהנו יותר מדי מלצחוק על הנושא הזה… זה רק מתבקש וגם זה יעבור יחסית מהר לדעתי, כי הפעם, בניגוד לקמפיין האפס של חיפה, הבדלי הרמות היו גדולים יותר, מול קבוצות פחות חזקות, הכדורגל הישראלי הולך אחורה…

ניר 11 בדצמבר 2015

אני יכול להגיד למה אני עושה את ההשוואה הזו. כאוהד של מכבי חיפה ושל הכדורגל הישראלי אני מתבעס שבמקום שהרמה תעלה בעקבות הוצאות השכר המטורפות היא יורדת. זה כאילו אתה נדפק פעמיים, גם משלמים יותר וגם מקבלים פחות, תחשוב שאתה מנוי של יס ופתאום מעלים לך את המחיר ב-50 שקל ונותנים לך מיידית עשרים ערוצים פחות.

הכסף כשלעצמו לא מעניין אותי, שכל בעל בית יעשה מה שבא לו, אבל הייתי מצפה שלפחות הרמה תישמר בכדורגל הישראלי ולא תרד. יש סיבות אובייקטיביות, כמו זה שחלק מהזרים שהסכימו לבוא לפני עשור לא מסכימים לבוא יותר, אבל יש גם סיבות כמו כישלון בבחירת הזרים. זה עצוב אבל היו שנים שהליגה הישראלית היתה הרבה יותר טובה בהן, כשהיו 12 קבוצות. הדבר היחיד שהשתנה בעקבות תשלום הכסף הגדול הוא המשכורות של השחקנים. אם גולדהאר מחר בבוקר היה מחליט לחתוך בחצי את השכר של הישראלים כולם היו נשארים אצלו בדיוק באותה מידה, ולכן זה שמכבי תל אביב היא קבוצה של 80-100 מיליון שקל זו רמאות, כי זו לא באמת קבוצה של 80-100 מיליון שקל בסטנדרטים נורמליים, זו קבוצה של 80-100 מיליון שקל עם שכר מנופח לישראלים שאם היתה מנוהלת כמו שצריך, הוצאות השכר על הישראליים היו נחתכות בחצי ואז היה כסף להביא זרים נורמליים.

פאןפאן 11 בדצמבר 2015

קמפיין צ'מפיונס מזעזע, מביך, מכאיב
יכל להיות יותר גרוע כן? אני לא חי בללה לנד של לוזון
ועדיין, הם לא נתנו לנו אפילו צ'אנס לקוות. כל משחק , עוד לא פתחנו את השקיות בבית או נפחנו את השקיות באיצטדיון וכבר חילקנו ליריבה מתנה
ראיקוביץ', טב"ח12, עמב"ה , טיבי – לא משנה השחקן העיקר הכיבוד והמתנות.
אתה רואה את זהבי תולש שערות, אלברמן מנסה לתלוש אבל כבר לא נשאר, ויוקאנוביץ לא מפסיק לקלל בלב. שמר על פאסון מצוברח אבל לא ברחה לו שום קללה
אלא אם הקללות בסרבית הן ללא מילים
חיפשתי את הצלם האמיץ שימצא את הפנים של מיטש, לראות איזה עווית חמוצה שלא לומר צרבתית כמו של יענק'לה, אולי סומק של בושה על האוזניים הקנדיות אבל כל מה שאני זוכר זה תמונות שאחרי , שהוא כבר שם המסיכה הקולית של המליארדר שלא יודע מה זה להפסיד ויאדה יאדה יאדה
הזיכרון ממשחקי העלייה מתוק הוא וטעמו לא נשכח במהרה אבל אין לי ספק שהרגשתי כמה חודשים כמו איזה ילד מסתנן למסיבה לא שלו שנתפס ומקבל כמה כאפות בדרך החוצה לפקקים הארורים

יחד עם זאת, אם נקח אליפות השנה, וכבר בינואר נחתים זרים באיכות אחרת אני בטוח שבסוף העונה כל זה יהיה זכרון מר מהיר שנרצה לשנות במהרה עוד בימי חיינו וחיי ילדינו ונאמר אמן :-)

ערן (המקורי) 11 בדצמבר 2015

מאמין שהשינוי הגדול לקראת השנה הבאה, ואולי אף בינואר הקרוב, יהיה בגזרת שחקני שדה זרים.
זו החולשה שלנו השנה, שינוי כאן יכול לעשות הבדל גדול – במיוחד בקמפיינים ארופאים.
אם יש דבר בו ניתן לבקר את ג'ורדי, הרי זה בבניית הסגל לשנה הנוכחית, לרבות שחרור מוקדם מדי (פריצה, ראדי) של שחקנים ותיקים שיש להם עדיין הרבה מה לתרום – לבטח בליגה הישראלית; היעדר רכישות משמעותיות בחלק ההתקפי.
דסה הוא קנייה מצוינת;
טב"ח הבלם – רחוק מימיו הצעירים. אך עזר מאד מול בזל בבית.

איתן 12 בדצמבר 2015

בהקשר לתמונה שמפנה לפוסט, היום מתקיים קרב הענקים שנדחה בUFC אלדו מקגרגור,לאף אחד מהפאנל שרושם על MMA אין משהו בשלוף לכתוב (ליבוביץ?) על הקרב?

Comments closed