יומן האליפות של הג'איינטס (13) – הזמן של איליי

משחק ענק של איליי ואודל

הייתי עייף מדי מכדי לקום ב3:30 ולראות את המשחק בשידור ישיר, אך ראיתי את המשחק במלואו. ייתכן ועלינו כאן על משהו, הג'איינטס פשוט צריכים שאוותר על ההשכמות כדי לנצח.

*

עונת 2011 היתה העונה האחרונה בה הגענו לפלייאוף. בעונת 2011 היתה לנו הגנה מחורבנת לאורך כל השנה עד לשלושת המשחקים האחרונים. ב2011 לא היה לנו משחק ריצה כלל, עד הפליאוף. סיימנו בראש הבית ביחס משחקים של 9:7 כאשר הבטחנו את ראשות הבית במשחק האחרון של העונה מול דאלאס בבית. עד עכשיו אפשר לאמר שזה מזכיר משהו, הלא כן?

בעונת 2011, איליי לקח אותנו על הגב כל הדרך לפליאוף. איליי לא נתן עונה מושלמת, אך הוא רשם שיא במשחקים שהוא ניצח ברבע האחרון ובחזרות מפיגור. זה ההבדל הגדול מהעונה הנוכחית כרגע, הג'איינטס ב2011 או הובסו, או לקחו את המשחק בשיניים. בעונה הנוכחית הג'איינטס מפסידים משחקים צמודים פרט למשחק האחד מול פילדלפיה. הסיבה היא פשוטה, הג'איינטס העונה לא מסוגלים להפעיל לחץ על הקווטרבק היריב, והג'איינטס השנה לא מסוגלים לרוץ לפירסט דאון, גם כאשר מדובר בדאון שלישי ויארד אחד או שניים. הלילה הג'איינטס סוף סוף הסכינו עם המציאות. אמנם בדרייב הראשון שלהם אחרי הפצצה לאודל ברבע הרביעי, הג'איינטס ניסו לרוץ פעמיים, ולמסור בדאון השלישי (מסירה שהסתיימה באינקומפלישן הרביעי והאחרון של איליי במשחק), אך סוף סוף ראינו שינוי בדרייב האחרון במשחק. הג'איינטס ויתרו על הנסיון לדבוק בשמרנות. הם שיחקו את המשחק הרגיל שלהם, איליי השלים מסירות, וסיים את המשחק בעוד תפיסה מדהימה של אודל בדאון השלישי, כאשר היה לג'איינטס אפשרות לרוץ. סוף סוף קופלין החליט לבצע שינוי בדרך בה הוא מסיים את המשחק.

*

זה היה שבוע מסריח לג'איינטס. דמנטרה מור בחירת הסיבוב השלישי בדראפט, שבר את הגב של הגמל. הוא הלך מכות עם ג'נקינס על אוזניות שאודל חילק לחברה. לאחר שבמהלך השנה הג'איינטס ויתרו לו על קללות שקילל את קופלין, ועל צעקות שצעק על הגב היחיד שלי, ריס, הפעם הג'איינטס החליטו שמספיק זה מספיק, וחתכו את דמנטה מור, האיש שהיה אמור להתפתח לאנד שילחץ את הקווטרבק היריב. זו תמצית הכשלון של ריס בשנים האחרונות. בעוד בחירות הסיבובים הראשונים שלו, בהחלט סבירות, מהסיבוב השלישי ומטה, ריס פשוט לא מוצא שחקני סגל. בגלל זה יש לנו סגל דק מדי, ואנחנו צריכים להחתים בפרי אייג'נסי שחקנים לספיישל טימס.

בשבוע הזה איליי החליט לפתוח את הפה. הוא נתן שני נאומים באימונים האחרונים לפני המשחק, ועוד אחד במחצית. שחקני הג'איינטס מאוד מכבדים את איליי, גם שחקני ההגנה. מה שאיליי נתן חוץ ממנהיגות דרך דיבורים, זה מנהיגות דרך מעשים. במשחק שאין חזרה ממנו, איליי השלים 27-31 (87%) ל337 יארד וארבעה ט"ד בלי אינטרספשן. גם האינקומפלישנס היו קרובים. אנחנו יודעים שאיליי מסוגל להתעלות במשחקים החשובים, אולי זה משחק הפלייאוף הראשון השנה של איליי, בשבוע הבא יש יריבה טיפה יותר רצינית כדי לבחון את זה.

למעשה השנה הג'איינטס היא קבוצה של סופרסטאר ענק בשם אודל, וסופרסטאר שרק אוהדי הג'איינטס מכירים בו ככזה, איליי. בשאר העמדות יש לנו שחקנים ממוצעים מאוד, או חלשים. ג'יי פי פי היה אמור להיות העוגן ההגנתי, וגם עם יד אחת הוא העלה את הרמה של ההגנה, אך אנחנו רואים את המגבלות בכך שהוא לא מסוגל להשלים תאקלים. בשאר הקו הקדמי של ההגנה הנקינס פצוע, ושאר השחקנים מאוד ממוצעים, ולכן לא מסוגלים לסגור את הריצה, או להפעיל לחץ על הקווטרבק. בליינבקרס יש לנו שחקנים ממוצעים, בסייפטי יש לנו רוקי מוכשר, אך שחקן ממוצע, ומספיק לציין שמריוות'ר פותח אצלנו כאשר הוא בריא בעמדת הסייפטי השנייה. בפינות יש לנו שחקנים שהם מעל הממוצע כאשר הם בריאים, אך זה לא קורה מספיק, וגם אמוקמרה משחק עם יד אחת ומתקשה בתאקלים שבעבר היה משלים.

*

בקיצור השנה יש לנו קבוצה מאוד ממוצעת, אך התעלות של איליי לרמת הסופרסטאר יכולה להביא אותנו לפלייאוף. נשאר לחכות לראות האם המשחק היום הוא פתיחת המסע המופלא לפלייאוף, או עוד משחק שבעקבותיו נחזור לממוצע.

 

הצד האפל של גולדן סטייט
אקדמיה ואשליית השליטה

4 Comments

אריאל גרייזס 15 בדצמבר 2015

אם אני נותן מחמאות לאיליי, כנראה שהוא באמת נותן עונה אדירה. אבל כל השאר, למעט בקהאם האדיר, פשוט מתחת לממוצע

ניינר / ווריור 15 בדצמבר 2015

הפוקס של 2011 לא יחזור על עצמו כמה שלא תנסה לשכנע את עצמך (ו בינתיים אני מנסה לשכנע את עצמי….)

אלון 15 בדצמבר 2015

אני לא מצליח להבין איך כל השחקנים קופצים על הפאמבל ודווקא זה בלי האצבעות משתלט על הכדור.

אבו צ'יצ'ריטה 17 בדצמבר 2015

איליי נותן העונה עונה סטטיסטית טובה, וזה מעניין – הוא תמיד היה טוב יותר ממה שהמספרים שלו מראים, בטח כשזה היה מכריע. נראה מה יהיה השנה.
בגדול הסכימה ההגנתית של ניו יורק נגד הריצה היא להציב קורנרים כל כך חלשים עד שהקבוצה השניה תעדיף לזרוק. יש חסרונות מסויימים בשיטה הזו

Comments closed