עוד משחק חלש בדצמבר

מכבי זקוקה לתמיכה על מנת לחצות ראשונה את קו הסיום.

משחק חלש מאוד של מכבי אתמול. קשה לי מעט להבין את ההתלהבות מבאר שבע, היא שיחקה בצורה סבירה, אך לא הרבה מעבר. במחצית הראשונה היה משחק חד צדדי, משחק בו מכבי שלטה לחלוטין, אך לא הגיעה למצבים, ובאר שבע ניצלה התקפה וחצי לשני שערים. השער השני היה קופי של השערים מול בית"ר, גם טב"ח וגם קרלוס עלו למעלה בקרן, אלברמן עלה גבוה מדי במקום לחפות מאחור, הפסיד עוד קרב פיסי לראדי, הפסד אחד מני רבים בערב אתמול, ומליקסון הגיע לאחד על אחד מול ראיקוביץ'. המסירה של ראדי לא היתה מבריקה במיוחד, בעקבות הנפילה של אלברמן, ראדי היה חופשי ומאושר, וכך גם מליקסון.

קראתי הרבה טרוניות על היציאה של ראיקוביץ', יתכן ואכן התוצאה הסופית היתה שונה אילו לא ניסה לצאת כל כך גבוה, אך אין פה טעות נוראית שמשקפת רמה נמוכה של השוער. ההחלטה לצאת היתה סבירה, ואילו היה מצליח להקדים את מליקסון, לא היינו קוראים כל כך הרבה אזכורים לשוער הטוב ביותר בעולם בגילו. אני מבין שישנם מי שרואים את מכבי בצורה ספורדית וחושבים במדובר בבאסט. אך כמי שעוקב אחרי מכבי ביסודיות, אני יכול לספר לכם שכבר לאחר מספר משחקים מועט יחסית, ראיקוביץ' השאיר אצלנו יותר נקודות מחואן פאבלו. לא רואה כל כך הרבה דיבורים על שערים שסטויקוביץ' נותן, או גורש, חלק מהעניין אצל שוערים זה טעויות.

*

הבעיות של מכבי התגלו בצורה יפה על פני שתי המחציות. בראשונה כאשר מכבי היתה בהרכב שלושת הקשרים החזקים, מכבי שלטה ללא עוררין במגרש, אך לא הגיעה למצבים מסוכנים במיוחד, בעיקר משום שאין בהרכב הזה שחקן אחד שנותן את כדור העומק המפתיע. נוסא מנסה לתמוך בהתקפה, אך לא ממש מצליח. דור פרץ מנסה להתנהל עם הכדור, ומתחרה בנוסא במספר החלקות פר החזקת כדור, וגם באיבודים יש תחרות מעניינת בינהם. אלברמן פשוט לא מנסה להכניס כדורי עומק, ומסתפק במסירות קצרות, או סיבוב עם הכדור. ברוב המאבקים הפיסיים במרכז המגרש ניצחו שחקני באר שבע, חייבים לציין שראדי היה חזק יותר מאלברמן כמעט בכל עימות.

כדור העומק היחידי שניתן בצורה מרשימה, היה הכדור של זהבי לדסה, ומכדור זה ניתן להבין מדוע יוקנוביץ ממשיך לנסות להעלות חלוץ בהרכב, או בן באסט, או יצחקי. הוא מבין שניתן להפיק איכויות נוספות מזהבי, הבעיה היא שבתפקיד החלוץ אני הייתי תורם תרומה לא פחותה משני המוזכרים מעלה. בן באסט מתמחה בחוסר נגיעה בכדור, מין התמחות יסודית כזאת, שבה הוא מקפיד שלא להיות במקום הנכון בשום התקפה, ולא מגיע למצב בו הוא קרוב מדי לכדור. יצחקי מעורב מעט יותר, אך ללא כל תרומה משמעותית.

ורמוט ניסה לתרום באמצעות הכדרורים והשילוב עם דסה, אך הרכות שלו, וגם חוסר היכולת למסור מסירות מפתיעות, או להעביר בצורה בטוחה את הכדור לדסה תחת לחץ בינוני, גרמו לכך שפרט להגבהה אחת טובה לזהבי, תרומתו של גילי היתה בעיקר שלילית.

*

במחצית השנייה יוקאנוביץ ויתר על דור פרץ, ושילב את בן חיים במקומו. באר שבע סגרה יפה את בן חיים בשני האגפים בהם שיחק. בעקבות הויתור על מרכז השדה, מכבי ויתרה גם על השליטה במשחק, אך גם לא הצליחה להפתיע את באר שבע ולו בהתקפה מהירה אחת. באר שבע בהחלט הסתפקה במחצית זו בניטרול המשחק של מכבי, ולא חיפשה בצורה ממשית את השער, כמובן שגם לא הגיעה למצבים. באופן כללי, באר שבע ניצלה את שני המצבים שהיו לה אתמול.

*

החולשות הבולטות של מכבי השנה, אין מי שיכניס כדורי עומק. כלומר, מיטרוביץ מסוגל, אך תרומתו דומה לתרומה של בועט בפוטבול, תמורת מסירת עומק אחת או שתיים, צריך לוותר על שחקן שמחלץ כדורים במרכז המגרש, ולוותר על ניידות כלשהיא, בעצם הוא מזכיר לי את איציק זהר בימיו הגדולים, איציק היה בועט עונשין, מיטרוביץ מוסר מסירות עומק, ושניהם הסתפקו בתרומה חד מימדית.

שלומי אזולאי הגיע במצב פיסי ירוד מבית"ר, ולא מצליח להחלץ ממצבו, וחבל. במשחקים בהם היה בכשירות, ניתן היה לראות כי קיימת האפשרות שאזולאי יתרום.

נוסא איגבור לא חזר מהפציעה.

גל אלברמן הפסיק לתרום אי שם בסיבוב הראשון בצ'מפיונס ליג.

*

לסיכום, יוקאנוביץ סובל מסגל לוקה, אך גם לא הצליח במקום בו סוזה הצליח. יוקאנוביץ' לא מצליח לגבש שני סגנונות משחק למכבי, לא מצליח בינתיים לייצר גמישות טקטית.

*

האם זה סוף הסיפור של האליפות במכבי, ממש לא. השלד של מכבי חזק דיו. סיפור יוקאנוביץ' צריך להחתך עכשיו. ההשערה שלי היא פשוטה, אם הוא הביע עניין בפולהאם, זה מתוך רצון להפעיל לחץ על ג'ורדי להביא לו שחקנים בינואר. לא בטוח שיוקאנוביץ' עוזב, יתכן ומדובר דווקא בצעד שיתרום למכבי, שכן מכבי זקוקה בדחיפות לרענון השורות, וכרגע רענון זה יכול להגיע בעיקר מכיוון הזרים. גם ביכולת חלשה של מכבי אתמול, באר שבע לא הצליחה לייצר דומיננטיות, היא הצליחה לנטרל, לא ליצר. מכאן ששיפור בעמדות המגן השמאלי, ובחלוץ, בהחלט עשוי ליצר גם סגל מאוזן יותר, גם אפשרויות טקטיות טובות יותר, וגם להכניס זריקת מרץ בשחקנים מעט שחוקים.

 

בין הטובים בעולם לגילו
נו האדל - סיכום שבוע 15 (וגם יומן אליפות)

115 Comments

אלון 22 בדצמבר 2015

למכבי יש היום קישור חזק מאוד הגנה סבירה +(כמעט כל קבוצה כובשת מולה) והסיבה שהיא לא בפער 7 נקודות במקום ראשון היא דיי פשוט, וזה פחות קשור לדעתי למערך או לאימון.
בן בסט, מיכה, ורמוט, יצחקי,בן חיים,איגבור, כל מי שאמור מלבד זהבי לשים את הדבר העגול הזה ברשת או לסדר למישהו כדור ברשת פשוט לא עושים שום דבר תכליתי וטוב.

בלייק 22 בדצמבר 2015

עד המשחק בב"ש ראיקוביץ' ספג פעם אחת בששת המחזורים האחרונים של מכבי.

יובל 22 בדצמבר 2015

מצטרף לחוסר ההתלהבות מבאר שבע, מי שקורא את הכותרות יכול עוד לחשוב שנגמר פה 5:0. הם עשו שני גולים משני חצאי מצב, בחשבון פשוט שני גולים ממצב אחד, וזהו.
אבל מה שצריך לעניין אותנו זו מכבי בלבד. מאוד עייפים, מאוד שבעים, מאוד כבויים. אף אחד מהזרים לא תורם. חייבים להביא מחליפים בינואר.
אגב יש לך ניחוש מושכל מי יהיה מאמן מכבי אם יוקאנוביץ' עוזב?

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

יש לי ניחוש שהוא לא יהיה ישראלי, מוכן לשים על זה הרבה כסף

יובל 22 בדצמבר 2015

זה אומר להחזיר את פאקו או אוסקר גארסייה? לא נשמע לי מעודד….אבל בהחלט עדיף מלהביא איזה איווניר.

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

לא נראה לי שיחזירו, למדו את השיעור מגרסייה. ימצאו מישהו

ירושלמי 22 בדצמבר 2015

מה עם גוטמן? הוא כבר מכיר חצי הרכב של מכבי\הפועל, ואת החצי השני מהנבחרת, דבר שיכול להבטיח כניסה חלקה יחסית בלי צורך ללמוד את כל השחקנים מחדש.
למרות שזו לא הדרך של ג'ורדי עד עכשיו במכבי, אולי הפעם הוא יראה בכך יתרון מפני שאין סכנה שגוטמן יעזוב אחרי כמה חודשים או בסוף העונה, מה שיכול להקנות יציבות בעמדת המאמן לפחות לשתי עונות.

אני אישית הייתי אומר שהוא מתאים מאוד למכבי של ליגת האלופות אבל לא של הליגה הישראלית.
אבל עצם המחשבה לראות ולשמוע אותו מתראיין לקראת ואחרי משחקים, מעוררת בי חלחלה.

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

גוטמן לא יגיע כי הוא מסמל את כל מה שג'ורדי מתעב בכדורגל הישראלי. הוא איש מקצוע גוטמן, אך מתנהל כדי למצוא חן, מדליף לעיתונאים, ולא ישר או בעל אינטגריטי מספק. אגב, בעקרון ג'ורדי יצטרך לבחור בין גוטמן לזהבי אם היה רוצה להביא אותו, נראה לי בחירה קלה למדי.

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

מתי ב 4 השנים האחרונות מישהו בתקשורת ידע מי יהיה המאמן של מכבי?
אולי אולי אוסקר באחת מן הפעמים.

לא צפו שסוזה יגיע, לא צפו שפאקו יגיע אחרי אוסקר, ובתחילת השנה עלו שמות של 2-3 ספרדים כל אחד כ"עובדה מוגמרת" שהוא חותם במכבי – ופתאום יוקנוביץ'.

yaron 22 בדצמבר 2015

מסכים ומקווה שאתה צודק לגבי גוטמן.
אני סומך על קרויף שאם צריך (או שאולי הוא בכלל מעוניין) להחליף מאמן הוא יביא מאמן רציני.

יובל 24 בדצמבר 2015

טמקא אומרים שגארסייה חוזר…חבל שלא התערבתי איתך על זה במקום על הגלמים מהכדורסל…

גיל שלי 24 בדצמבר 2015

טמקא אולי פגעו עם ראיקוביץ', אבל זה העלה את ההצלחות שלהם בפגיעות מ0:200 ל 1:201 לא משהו להסתמך עליו

שלו 22 בדצמבר 2015

היכולת של מכבי להעלים את הטעויות / חוסר היכולת של עמב"ה היא מדהימה.
הוא היה חלש להפליא, ועדיין זה לא בלט לעין.
דור פרץ בנסיגה, דווקא דור מיכה הכניס קצת חיים, זה הזמן בעונה שהוא מתעורר…
יצחקי לא ממש וגם טב"ח 2.
טב"ח 1 ממש לא.

צריך :
מגן שמאלי וחלוץ – דחוף.
אח"כ אפשר לדבר על חיזוק.

חוץ מזה מחצית ראשונה סבירה,
רק שבעונות הקודמות היא הייתה מפילה את הקבוצה מנגד מהרגליים והשנה כבר לא.
המחצית השנייה הייתה רעה גם כי יצחקי ובן חיים לא נכנסו טוב למשחק, מזל שטב"ח 2 לא הורחק.
ובסוף גם באר שבע פחדו שיגנבו להם את המשחק….

גיא 22 בדצמבר 2015

+1
א. אם הכדור של נוסא בדקה 1 נכנס זה משחק אחר לגמרי
ב. אם מיכה פותח במקום ורמוט זה משחק אחר לגמרי
ג. מסכים לגבי הצורך בחלוץ. פריצה ממש רוצה לחזור.
ד. מסכים במיליון אחוז לגבי היציאה של ראיקו. זו החלטה סבירה עם סיכויי הצלחה של (להערכתי) 50%, יכול היה לצאת ענק אבל הפעם זה לא הצליח. הוא משחק עם המון ביטחון וזה מצוין.
ה. עם יוקאנוביץ' ובלעדיו – מכבי צריכה רכש והיא צריכה אותו עכשיו. למעשה היא צריכה אותו כבר בקיץ.

מאיר 22 בדצמבר 2015

הכדור של נוסא הוא 'אם' כפול, כי זה לא רק שהכדור הורחק, הוא לא היה נכנס לשער גם ככה…

יואב דובינסקי 22 בדצמבר 2015

לפתוח בלי דור מיכה זה לא רציני. לא במכבי ולא בנבחרת.

רוצ'ו 22 בדצמבר 2015

מה?? למי מי הוא בכלל ומה הוא עשה?? סתם עוד שחקן שעשוי מפורצלן סוג של יוסי שבחון מודרני

מאיר (חדש בשכונה) 22 בדצמבר 2015

ממש ממש לא יוסי שבחון. הבחור עובד, מבקש את הכדור, יוצר כל הזמן. נכון, לא חזק פיזית ולא ממש בועט לשער אבל הוא מסוג אלה שעושה את האחרים טובים יותר.

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

אני לא מסכים כ"כ עם התיאוריה שלך לגבי יוקאנוביץ'.
אני חושב שיש איזשהו קונצנזוס גם במכבי עצמה שצריך רכש ורענון, יוקאנוביץ' גם מקטר הרבה פחות על השחקנים שלו לעומת חודש-חודשיים אחורה.
מאבקי הביצה פה לא מעניינים לו את הביצה, את שלו הוא עשה בצ'מפיונס ומבחינתו הוא מוכן לעוף חזרה לאנגליה גם למקום ה 18 בליגת המשנה – העיקר להיות שם. מכבי אמנם שומרים על עמימות רוב הזמן, אבל עד עכשיו כל פעם שהיו רחשים שמאמן עומד לעזוב בסוף העונה – במכבי לא אמרו על זה מילה עד שכמה ימים אח"כ יצאה ההודעה הרשמית שהמאמן עוזב.

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

זו לא בדיוק תיאוריה. אני חושב שיוקאנוביץ' מאוכזב מהחומר שיש לו, הוא אומר את זה לא מאתמול, וזו הסיבה שהוא בכלל שוקל את פולהאם. אם היה מקבל את מה שהבטיחו לו כנראה, אני מאמין שהוא לא היה שוקל הצעה באמצע השנה.
אני כן חושב שאם מכבי אומרים לו – שכח מזה, יוקאנוביץ' נשאר פה עד סוף השנה.
אני במקום ג'ורדי הייתי אומר לו שכח מזה.

קפטן קוקי 22 בדצמבר 2015

כמו במקרה של ראדי, מכבי כארגון מחויבת לפאסון מסוים, גם אם זה פוגע בה מקצועית וגם אם מיטש חושב שההתנהגות של הכפוף אליו לא ראויה. לא רק שמכבי לא תעמוד בדרכו של יוקאנוביץ, היא גם תתפשר בגובה הפיצוי בסופו של דבר, כי לא רוצים להחזיק מאמן שרוצה להשתדרג.

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

לגבי ראדי, מכבי תל אביב כדורגל לא מנוהלת על ידי שמעון מזרחי. ברגע ששחקן מבקש להשתחרר, היא לא תעמוד בדרכו, וגם לא תכוון אותו לקבוצת תחתית על מנת לפגוע בו, או לפגוע בתחרות. זו דרך ניהולית מקצועית ונכונה שמעדיפה את ההשקעה בכבוד לשחקן, כבוד שמוחזר על ידי שאר השחקנים המשחקים במועדון.
כאשר מאמן מבקש להשתחרר מהחוזה בסוף השנה זה דבר אחד, כאשר הוא מבקש להשתחרר באמצע השנה, מדובר במשהו אחר לחלוטין. אילו אני בנעלי ג'ורדי הייתי אומר לסלבישה שבדיוק כפי שהיינו מחויבים לשלם לך עד תום כל יורו מהחוזה גם אילו פטרנו אותך באמצע העונה, אנו דורשים ממך לכבד את ההתחיבות שלך ולהשאר פה עד תום העונה. אני מסכים שאילו יוקאנוביץ' היה מקבל הצעה ממנצ'סטר יונייטד לדוגמה, התשובה היתה אחרת.

גיא זהר 22 בדצמבר 2015

אז למה לא להגיד את זה ליוקנוביץ לפני יומיים ולצאת בהצהרה חד משמעית. נוצר מחול שדים מיותר. אם ישחררו מאמן באמצע עונה זה הזוי. ולגבי היציאה של ראיקוביץ אולי מבחינת החלטה היתה סבירה מבחינת ביצוע גרועה. אני רואה אצלו יסודות לקויים בכמה תחומים. לטיפולו של אוברוב

בלייק 22 בדצמבר 2015

ראיקוביץ' עשה טעות, אולי בהחלטה אולי בביצוע, וכולם שמים עליו את זכוכית המגדלת בגלל המחיר והתווית של "הטוב בעולם לגילו". הטעות הגדולה בגול של מליקסון היא קבוצתית. אולי שחקן או שניים שחלמו ואולי חוסר תרגול ראוי מצד צוות האימון. כמו שגיל כתב, זה אותם שערים כמו במשחק מול בית"ר. מכבי איטית מידי להגנה כזאת. מה גם שבמצב כזה השחקן האחרון חייב לעמוד על קו החצי כך שכל מי שעומד מאחוריו אוטומטית בנבדל.

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

אני ממש לא תולה את ההפסד של מכבי בשיפוט – מכבי ירתה לעצמה ברגל מספיק טוב לבד – אבל יש לי הרגשה שאם למשל טב"ח היה כובש שער זהה לזה שמליקסון כבש, לא היינו מפסיקים לשמוע שהשופטים של מכבי.

בלייק 22 בדצמבר 2015

זה היה בהתיחסות למה שאני כתבתי…?

-בגלל הפאול על אלברמן? יכול להיות שהיינו שומעים שהשופטחם של מכבי. אנחנו שומעים את זה גם במשחקים בהם נפסלים למכבי שערים חוקיים, ככה שבטח לא הייתי פוסל את זה. לגבי אתמול, אולי הגיעה שריקה, אבל זה רק העיד על המצב המנטלי של מכבי. הגיע לנו פאול, לא שרקו, נוציא קצת עצבים על השופט ועל הדשא. פשוט כאן ב"ש כבשה "מהר מידי"…
השופט היה חלש כמו בהרבה משחקים, לא משהו דרמטי. שם פספס קרן, פה פספס פאול או כרטיס. בהתחלה הטעויות היו יותר נגד מכבי, בהמשך יותר נגד ב"ש.

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

זה היה בהתייחסות לגול של מליקסון באופן כללי, בתוספת הבהרה שאני לא חושב שמכבי הפסידה בגלל השופט.
גם העבירה על אלברמן וגם יש לי הרגשה שהמסירה של ראדי למליקסון הייתה הופכת לנבדל (שלא היה, ולא היה פשוט לגלות את זה) במצב הפוך.

משהו בהגנה של מכבי לא דופק כל העונה, ידעתי שנצטער על העזיבה של ייני :/

בלייק 22 בדצמבר 2015

יני חסר מבחינתי קודם כל במנהיגות ובקור הרוח. דווקא המחליף שלו זה רכש מצוין. הבעיה היא כששלושה מ- 4 שחקני ההגנה משתמשים בידיים יותר מאשר בראש כדי לעצור יריבים. שניים מהם מעבר לשיא – טב"ח וקרלוס, והשיא של השלישי בינוני מאוד – עמב"ה.

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

מנהיגות, קור רוח ולדעתי הוא היה ה"מוח" של חוליית ההגנה ב 3 העונות האלה. ובגלל זה הוא חסר. דסה אחלה של מחליף, מפתיע אותי לטובה, אבל זה לא אותו הסגנון.
עמב"ה מגן מזעזע אבל עד עכשיו כל פעם שתופקד כבלם עשה עבודה לא רעה. אני בעד שיעבור קבוע לעמדת הבלם ושיביאו מגן שמאלי זר, שאולי לשם שינוי לא יהיה בדיחה :/

קפטן קוקי 22 בדצמבר 2015

התלבטתי אם להוסיף "זה לא שימון" :)
בכל מקרה, אני חושב שברור לג'ורדי שיוקאנוביץ לא ממש רוצה להיות פה ובניגוד למאמנים קודמים, הוא מתנהל כמי שרואה את עצמו מעל המועדון. בעיני זה יספיק.

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

לא חושב שלג'ורדי יש יותר מדי סיי בעניין.
בסופו של דבר אם יוקנוביץ' באמת רוצה לעזוב הוא ישלם את סעיף הפיצוי בחוזה שלו ויתפטר, ויתקזז עם פולהאם בהמשך.
לגבי החיזוק – ברור שצריך וברור שיוקאנוביץ' רוצה. אבל לי זה נראה כאילו כבר כמה שבועות שהוא לא מתלונן על השחקנים ועל הסגל שיש לו – מבחינתי זה מעיד על השלמה ו/או שהוא קיבל הבנות שבחלון הקרוב יגיע חיזוק.

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

אין סעיף פיצוי בהסכם לדעתי, לא מכיר סעיף כזה בהסכמים עם מאמנים.

yaron 22 בדצמבר 2015

לא ממש רלוונטי אם יש או אין סעיף פיצוי. קרויף לא ישאיר כאן מאמן בכוח כל עוד הוא רוצה להמשיך להביא לכאן מאמנים זרים ברמה.

yaron 22 בדצמבר 2015

חוץ מזה, יכול להיות שקרויף מעוניין לתת לו ללכת.
אם קרויף חושב שהוא לא מתחבר לקבוצה ושיהיה לו קשה להוביל אותה לאליפות זאת לא אפשרות כ"כ גרועה. בייחוד אם יש לו מועמד רציני שמוכן לחתום לשנה וחצי ולחסוך לנו את הכאב ראש בפגרה :-)

גיא זהר 22 בדצמבר 2015

לא משאירים מאמן בכוח בסוף עונה. באמצע עונה? אני לא מכיר דבר כזה אלא עם מכבי מחזיקה מעצמה פולנדבדה

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

אני חושב שבמכבי מוסיפים סעיף כזה מאז מקרה אוסקר בעונה הראשונה של קרויף.
אם אין סעיף כזה, אז מה מונע מיוקנוביץ' פשוט להתפטר כאחד האדם?

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

לדעתי רק דבר אחד, הוא יודע שזה יצור לו שם לא מי יודע מה, אם ילך ממכבי לקבוצה אחרת, בלי הסכמה של מכבי. זה גם יצור לפולהאם בעיה, היא פנתה למאמן תחת חוזה.

yaron 23 בדצמבר 2015

הוא לא יכול ללכת בלי הסכמה. אין לו סעיף שחרור באמצע העונה ולכן זה תלוי ברצונו הטוב של גולדהר.
מצד שני לא נראה לי שקרויף יחזיק אותו בכוח…
באופן אישי אני חושב שהוא עושה לקרויף טובה גדולה אבל שקרויף רוצה לקבל פיצוי הולם ולמצא מחליף.

-גיסנו- 23 בדצמבר 2015

חשבתי על זה קצת וזה נשמע לי מאוד מוזר.
שבשנת 2015, חוזה בין מעסיק למועסק – ולמועסק אין שום אפשרות להשתחרר מהחוזה, גם לא תמורת פיצוי כספי?
הרי על פניו, שחקן למשל יכול לשלם את דמי ההעברה שלו – שהם בעצם פיצוי לקבוצתו על התרת חוזה בטרם הסתיים – ולקבל כרטיס ליד. למאמן אין את האופציה הזאת אבל אין לו שום אפשרות להתפטר, גם לא תמורת פיצוי כזה או אחר? נשמע לי תמוה מבחינה חוקית, אם יש לכם מידע נוסף אשמח לשמוע.

yaron 24 בדצמבר 2015

רק אם לשחקן יש סעיף יציאה.
לזהבי וטב"ח 2 לדוגמה אין…

יניב פרנקו 22 בדצמבר 2015

"לגבי ראדי, מכבי תל אביב כדורגל לא מנוהלת על ידי שמעון מזרחי. ברגע ששחקן מבקש להשתחרר, היא לא תעמוד בדרכו, וגם לא תכוון אותו לקבוצת תחתית על מנת לפגוע בו, או לפגוע בתחרות. זו דרך ניהולית מקצועית ונכונה שמעדיפה את ההשקעה בכבוד לשחקן, כבוד שמוחזר על ידי שאר השחקנים המשחקים במועדון"

גיל אני זוכר בקיץ מקרה שונה.
ועוד כן כיוונתם אותו לקבוצת תחתית

יואב 22 בדצמבר 2015

מקרים שונים בתכלית.
ואם בן מוסת, שהמסיתים ישלמו(:

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

בניגוד לרייכרט, לא זכור לי שראדי התלונן שהקבוצה מתעללת בו ושנהגו בו בניגוד לחוק.
בניגוד לראדי, לא זכור לי שרייכרט תרם משהו למכבי…

ערן (המקורי) 22 בדצמבר 2015

גיל, אני חושב שג׳נטלמניות עודפת, פוגעת במועדון.
מי שעובד 6 חודשים במועדון, ולא קרה שום דבר חריג לרעה (עמדו בחוזה מולו ומשלמים לו כל חודש; הקבוצה מקום שני עם 3 נקודות ממקום ראשון) יהיה בעיניי חצוף ביותר כשיבוא אחרי זמן כה קצר ויבקש להשתחרר. השיחרור הינו מטעמים אגואיסטיים, ופוגע בקבוצה קשות. בכל הכבוד לקריירה העתידית של המאמן, למה היא באה קודם למועדון? למה שהמאמן לא יכבד חוזה עליו חתם? בכלל שקיבל הזדמנויות חדשות (בין היתר בזכות הצלחה במכבי)?
העיקרון עובד באופן דומה אם מכבי תעיף מאמן באמצע עונה רק כי התפנה מישהו אטרקטיבי (ולא בשל כשלון).
אני מניח שמיץ מחפה למחויבות מכח מי שהוא עודה איתו עסקים. כך צריך להיות גם כאן. מבחינתי גם לעזוב בקיץ, אחרי שהתחייבת לשנתיים, זה לא מכובד.
אחרי חצי שנה- שערוריה.
מקווה שהגישה של ״לא מונעים ממאמן לעזוב״ תהפוך ל״אנו מכבדים חוזים ומבקשים ממה שחותם איתנו לנהוג באופן דומה ולא לראות בנו תחנת רכבת״.

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

מסכים

vered s 22 בדצמבר 2015

ג׳ורדי הולך על קטע של מאמנים שהם overqaulified עבור הליגה הישראלית אם מכבי תל אביב תקבל חצי מליון יורו כפיצוי מפולהאם יש מצב שזה מתחיל להיות מישתלם כלכלית. אבל תדע כל אם עבריה שיכול להיות שמיטש יוריד את קרוייף מהקטע ומכבי תל אביב תקבל מאמן ישראלי. מה שאומר סו, הפרוייקט.

vered s 22 בדצמבר 2015

הכוונה סוף הפרוייקט. ושום היתקדמות לכדורגל הישראלי.

יואב 22 בדצמבר 2015

ורד,
מאד מסכים עם האוברקאולייפייד. מאד קשה לשמר כזאת איכות בליגה הזאת.
מקווה שזה לא סוף עידן המאמנים הזרים במכבי. אני פשוט לא מאמין במאמנים הישראלים.
אבל לא חושב שזה סוף הפרוייקט. רק איצטדיון חדש יסמל את סופו של הפרוייקט כמו שאנחנו מכירים היום.

ערן (המקורי) 22 בדצמבר 2015

פיצויים הם כמובן בדיחה- הם אינם באמת מפצים על מלוא הנזק מכך שקבוצה מאבדת את המאמן שלה באמצע העונה, ללא סיבה (ניעור קבוצה שמשחקת רע ונקלעת לסכנת ירידה זה סיפור אחר כמובן). להביא מאמן חדש שייעשה שוב מהפכה לאחר עקות למידה של מספר חודשים- מיותר.
אמנם הצליח אצל פאקו, אבל לקח לו עונה שלמה. לו 4 חודשים.
מאמן ישראלי כלשהו יהיה כמובן תחילת הסוף או אפילו הסוף עצמו של פרויקט גורדי. היחיד שהיה עשוי להיות מתאים מקצועית הוא ברק בכר, והמועדון גדול עליו בעשר דרגות.
פוליטיקאים כמו גוטמן (או אברם) זה הכי גרוע ולא מקצועי שיש.

איציק 22 בדצמבר 2015

ראשית, בן-בסט או יצחקי משחקים בחוד ולא אתה, כנראה בגלל המחיר הגבוה שלך, במיוחד לגילך ;)
שנית, באר-שבע ניצחה אתמול עם הרבה מזל במשחק חלש מאד של שתי הקבוצות. נראה שזה שלב המשבר של מכבי, וזה קורה לכל קבוצה במשך העונה, ואפילו במצב זה היא טובה משמעותית מבאר-שבע, והיתה ראויה לנקודה פלוס. גם לבאר-שבע יגיע המשבר ואז נראה את החוסן המנטאלי הידוע לשימצה.
בקיצור, מי ששם שקל על אליפות באר-שבע מפסיק שקל בודאות של 100%. לא צריך ליצר דרמה היכן שהיא לא קיימת. תל-אביב עדיין גדולה על באר-שבע בכמה מידות. אולי עוד שנתיים של ריצה קבועה בצמרת תיצור את האפשרות הריאלית להלחם על האליפות. עד אז, אוהדי מכבי תל-אביב, אתם יכולים לישון בשקט כי הצלחת תהייה שלכם. אם בנוסף נגיע לשלבים הגבוהים בגביע נראה בכך השיג יפה.
נ.ב.: מזל שלא מראים את באר-שבע לעיתים קרובות, כך אין סיבה לפתוח ערוץ של כדורגל ישראלי. באמת חוויה קשה לצפייה.

מישהו 22 בדצמבר 2015

צהוב ממורמר. תלמדו לפרגן לקבוצה טובה מכם.
תשתחוו, תשתחוו, תשתחוו יא בני #$&@£.
מוכר לך?? שחצנים, קיבלתם את המגיע לכם ובסוף העונה ניקח דאבל על הראש שלכם.
אה, ובכר הרבה יותר טוב מיוקאנוביץ', פשוט ככה.

איציק 22 בדצמבר 2015

מאד יפה שאתה מגיב ככה. אני אוהד באר-שבע ומאד רוצה שתזכה, אבל ריאלי.
בכול אופן תודה על המחמאות והשפה העשירה ומשכנעת.
אנסה ללמוד ממך קצת.

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

אתה מזכיר לי איזה תגובת פייסבוק שראיתי לאחת הכתבות, שמספרת על איך אתמול מכבי ביום הכי טוב שלה העונה הפסידה לב"ש במשחק בינוני מינוס

אלכס דוקורסקי 22 בדצמבר 2015

היי גיל,
למה צרפת דווקא את התמונה של דורנדו פייטרי, שמסיים (בעזרת מספר אנשים) את המרתון האולימפי בלונדון, 1908? אולי כי הוא הגיע באפיסת כוחות לקו הסיום, וגם חלק משחקני מכבי, להבדיל, פחות כשירים בתקופה הזו?
כשראיתי אותה, חשבתי שאולי תכתוב על אתלטיקה (אבל היה גם מעניין).

אלכס דוקורסקי 22 בדצמבר 2015

קראתי איפשהו, כבר לא זוכר באמת, שאחד מהעוזרים שעזר לפייטרי היה ארתור קונן דויל.

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

צירפתי את התמונה כי אכן הגיע באפיסת כוחות, אך נפסל בגלל עזרה של אנשים, מכבי זקוקה לעזרה, והיא לא תפסל על כך.

אלכס דוקורסקי 22 בדצמבר 2015

תודה

פנדה 22 בדצמבר 2015

מדובר פה על קבוצה (מכבי) שהכוכב הראשי שלה רוצה לעבור לאירופה "בכל מחיר" ויש לגביו כותרות כבר חדשיים כמעט והמאמן גם כן רוצה לעזוב, וזה יהיה כבר מאמן רביעי (או אולי חמישי? לא עוקב כבר) בארבע השנים האחרונות שעוזב מיוזמתו אחרי עונה או פחות (אני סופר את אוסקר פעמיים).

זה לא מצב בריא לדעתי…

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

לא מאמין לכתבות בעיתונים, לפיהם זהבי היה אמור לעבור בכל מחיר בכל עונה.
לגבי יוקאנוביץ – אכן מצב לא בריא, לא סוף העולם.

קפטן קוקי 22 בדצמבר 2015

שחקן שרוצה לעזוב "בכל מחיר" לא חותם על חוזה שמבטל את סעיף היציאה שלו, ולא אומר כמעט בכל ראיון שטוב לו במכבי ושמי שרוצה אותו צריך לדבר עם הבוסים.

ניר 22 בדצמבר 2015

לי יש כמה מסקנות שונות מהמשחק:
1. דור מיכה – לא ברור למה הוא לא פותח, הרבה שהוא הרבה יותר טוב מכל מה שיש למכבי תל אביב בעמדה הזו ברגע שעלה.
2. הטקטיקה הזו של יוקאנוביץ' לשלוט במחצית הראשונה ואז לעלות בשנייה עם שני שחקנ ים שיפרצו את ההגנה נכשלה, ולא בפעם הראשונה, כשהיא נתקלה בקבוצה מספיק טובה, אולי הגיע הזמן לשנות תקליט.
3. יש כמה שחקנים דוחים במכבי תל אביב, ביניהם טל בן חיים הבלם, שלמזלו מקבל כבוד מהשופטים בארץ, אחרת כל משחק שלו היה נגמר באדום. אני מבין שהאגרסיביות שלו משרתת את מכבי תל אביב כרגע, אבל העבירות על מליקסון היו פשוט מכוערות. שוב, כל עוד השופטים נותנים לו את זה, זה עוזר למכבי תל אביב, אבל עוד פעמיים שהם יראו בטלוויזיה מה הוא עושה וזה ייגמר. באשר לברק יצחקי, גם הוא הפך לאישיות דוחה וזה חבל, ההצגה שלו כשהוא התקוטט על הקו עם שחקן הפועל באר שבע ועשה כאילו חבטו לו בפרצוף היתה בסגנון טל בן חיים הקשר, וחבל שדווקא את זה הוא לומד ממנו.

בכלל, כשמכבי עצבנית היא נראית הרבה פחות טוב, שחקנים נראים כמו הילד המקובל בכיתה שפתאום גזלו לו את החברה אז הואו נדלק, קצת רוגע והקבוצה היתה משווה את המשחק בקלילות – וזה תפקידו של המאמן. לא בטוח שעזיבה של יוקאנוביץ' לטובת מאמן שיודע להרגיע את השחקנים דווקא תזיק לקבוצה, הבעיה היא שגוטמן הוא טיפוס הרבה יותר היסטרי ממנו.

נולי 22 בדצמבר 2015

המשחק אתמול הזכיר לי את המשחקים של מכבי נגד ק"ש בשנה שעברה. מכבי שולטת במגרש וה"מתמודדת על האליפות", "הקבוצה הטובה בישראל" לדברי הפרשנים, מסתגרת ובונה על מתפרצות כמו קבוצה קטנה. אולי אפשר לקחת כך אליפות (כי כדורגל זה משחק קצת משונה) אבל אין לי ספק שההפסד אתמול, שהצטרף להופעה החלשה בצ'מפיונס, יובילו להתחזקות משמעותית של הקבוצה בינואר ולרענון המוטיבציה של השחקנים העייפים והשבעים של מכבי, שיעשו אקסטרא מאמץ להוכיח שמכבי היא עדיין הקבוצה הטובה בארץ.
יאללה מכבי!!!

קפטן קוקי 22 בדצמבר 2015

+1

yaron 22 בדצמבר 2015

קרויף שאין לי רבע טענה אליו גם אם לא ניקח אליפות וגם אם הוא יעזוב בסוף העונה עשה כמה טעויות בשנתיים האחרונות שצפות במלוא חומרתן השנה.
1. בן בסט ווורמוט – הכסף הזה יכל להיות מנוצל בצורה הרבה יותר טובה.
2. חוסר ההצלחה בשדרוג הזרים השנה – אני לא מחפש הצלחה בחמש מחמש אבל אם בשנים הראשונות היו לנו את קרלוס בכושר הרבה יותר טוב, אניימה ופריצה, השנה לא הצלחנו להשתדרג.
לגבי מאמן – קרויף אמר בעבר שמי שלא רוצה מאמנים שעוזבים בסוף העונה שיביא מאמנים פחות טובים… האמת היא שעד עכשיו זה עובד לו ואם נסיים עם אליפות גם השנה מי אנחנו שנלין? מצד שני אין ספק שזה פוגע בקבוצה וביכולת שלה לממש את מלוא הפוטנציאל והדבר בולט בעיקר בשלבים המוקדמים של העונה.
יוקאנוביץ' – לא בטוח שלהחליף את יוקאנוביץ' עכשיו זה צעד כ"כ גרוע בייחוד אם לקרויף יש מועמדים רציניים על הכוונת. יכול להיות שחוזה לעונה וחצי יפתור לפחות חלק מהבעיות של החילופים התכופים.
ראיקוביץ' – אין לי שום בעיה איתו ועם ההחלטה להביא אותו אבל את הדיבידנדים (הכלכליים) על העסקה לא נקבל השנה. אם נקבל יכולת טובה זה מעל ומעבר.
לגבי ינואר (וגם סוף העונה) – אין לי ספק שיהיו שינויים וסביר להניח שנצליח יותר מאשר בשנה האחרונה אבל כולם כאן יוצאים בהנחה שרק נוסיף ואני חושש שנאבד כמה שחקנים טובים – נראה לי שאנחנו לא מתחילים את השנה (או העונה) הבאה כשגם זהבי וגם טב"ח 2 בסגל.

גיא 22 בדצמבר 2015

המוח (הידוע גם בכינויו טל בן חיים החלוץ) יכול מצדי כבר היום לארוז את המזוודה כולל כל הפאולים המכוערים, הדריבל האינסופי וההצגות המטומטמות וללכת לדינמו קייב תמורת כמה שהם יסכימו לשלם. 2.2 מיליון אירו עבורו זה מחיר מדהים עבור מכבי, הוא לא שווה רבע מזה.

yaron 22 בדצמבר 2015

גיא, אני חושב שלכולם יהיה יותר טוב אם הוא ימשיך הלאה, אבל גם שהוא פוטנציאל ענק שעוד יפתיע את כולנו :-)

עדי אבני 23 בדצמבר 2015

בן חיים בן 26. זה שנה פחות מטוטו תמוז, לדוגמה (ואני בכוונה לא מכוון גבןה יותר).
אם היה שם פוטנציאל ליותר , הוא כנראה כבר היה מציג את עצמו.

ארז 22 בדצמבר 2015

גיל,
נראה לי שאת הקרדיט שאתה נותן למכבי על משחק טקטי חכם של ניצול הזדמנויות מול יריבה שנהנית מפוזשן/תוקפת יותר (הצ'כים/באזל/ב"ש) אתה מסרב לתת לב"ש מול מכבי.
אני זוכר את הפוסט שלך בעקבות המשחק הראשון בין השתיים ואת התחזית שלך שבמשחקים רבים העונה הדברים ייראו כך, אמרת שזאת החכמה: לתת לצד השני תחושה שהיה טוב יותר ולקחת את הנקודות.
לכמה הזדמנויות מכבי הגיעה מול באזל, כאן או שם?

אז עכשיו היוצרות התהפכו. זה לא היה מאוד מרשים או יפה לעין, זה לגמרי היה לעשות את העבודה וללכת.

ב"ש היא כמו טירון שאחרי אינספור נסיונות מנסה לעבור את מכשול הקיר וגם מצליח. זה ההישג. לא יותר ולא פחות. מכבי עדיין פייבוריטית, אבל מגיע לב"ש כל הפרגון וההערכה על העמידה ביעד, במשחק חוץ מול האלופה והעומדת העיקרית לאליפות, במשחק שהוא בעל חשיבות של ממש.
נראה לי שאתה עושה בעצמך את מה שייחסת לב"ש (ודי ביטלת) בסיבוב הראשון.

ארז 22 בדצמבר 2015

אגב, מדהים לראות כמה טב"ח 2 הוא מקרה ראש. שחקן עם איכויות פיזיות נדירות (בטח במושגים שלנו) שלא מתפתח מנטלית.
אם היה לו האופי והחוסן המנטלי של זהבי (שלא לדבר על תנועה וחוכמת משחק), הוא היה פוטנציאל כמעט לכל מועדון דרג 2 באירופה.

בלייק 22 בדצמבר 2015

אז אתה אומר שהפערים בין מכבי לב"ש דומים לפערים בין באזל למכבי?
קראתי קצת לפני המשחק, ודווקא ראיתי שב"ש פייבוריטית, קבוצה טובה יותר. אחרי המשחק ראיתי שהוכיחו ליוקאנוביץ מי קבוצה חזקה יותר.

זה תמיד קצת מעציב אותי לראות משחק עונה שאחת היריבות משחקת כל כך סגור (אסור להגיד בונקר). לזכותה ייאמר, שהיחידה שכל משחק נגד מכבי עולה כאילו היא קבוצה שווה זאת מכבי חיפה. היא גם תמיד מפסידה….
אבל בסך הכל, למכבי אין על מה להתלונן אחרי המשחק. מכבי יכלה לעשות הרבה יותר במשחק ולא עשתה. ויתרה על אגף שמאל לחלוטין בחצי הראשון וספגה ממנו שער, ויתרה על מרכז המגרש לחלוטין בחצי השני ואיבדה את הקישור. שתי הקבוצות צריכות לצאת מהמשחק בתחושה שיש להן לאן להשתפר. ב"ש יצאה גם עם שלוש הנקודות והרוח הגבית.

ארז 22 בדצמבר 2015

לא, זה לא מה שאני אומר.
בלי להשוות לפערים בין מכבי לבאזל, ב"ש לא יותר טובה בעיניי. ודווקא בגלל זה אני מכבד מאוד את הניצחון ואת הדרך בו הושג. במשחק חכם וטקטי (ולא יפה) ללא תצוגת שיא של אף שחקן (מלבד מליקסון שהיה טוב). אני אומר שאם זה לגיטימי וראוי להערכה כשזה פועל לטובתי אז אותו דבר כשזה פועל נגדי.

בלייק 22 בדצמבר 2015

מבחינתי, לגטימי זה ברור.
ראוי להערכה מסוימת כן, כי בסופו של דבר המטרה הושגה – ניצחון, 3 נק׳ ואולי גם ענייני מנטליות שתמיד קצת קשה לאמוד אלא רק בדיעבד.
זה יכל היה להיות ראוי להערכה רבה יותר בעיני אם הניצחון היה מושג בדומיננטיות, בכדורגל התקפי יותר. לא שבכר צריך לשחק ככה כדי לרצות מישהו, שוב – המטרה החשובה היא כמובן הניצחון.
גם מכבי שיחקה לא מעט משחקים גדולים בעבר שגרמו לי להתכווץ באי נוחות מההרכב או הסגנון.

yaron 22 בדצמבר 2015

יש לי הרגשה שניפטר מ "מקרה ראש" הזה כבר בינואר…
נכון שהוא מקרה ראש אבל הוא עוד ילד והפוטנציאל שלו אדיר. לדעתי הוא סומן ע"י כמה סקאוטרים באלופות.

ארז 22 בדצמבר 2015

כבר לא ילד.
חשבתי כמוך כשהיה במפ"ת. ובהפועל. אבל אם גם בחממה הנוכחית זה לא קורה, אני בספק רב אם זה עוד יקרה.

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

אם כך אני משתמע, אז לא התנסחתי טוב. כוונתי היתה שבאר שבע אכן השיגה את מטרותיה, שיחקה טקטי מאוד חכם, אך לא שכנעה אותי שהיא טובה יותר ממכבי, או שיש לה יכולת דומיננטית ברמה שתגרום לה לברוח לליגה. כל מילה בקשר לטבח 2

זיו 22 בדצמבר 2015

כדורגל זה משחק פשוט – המטרה שלו: להבקיע שערים. יש תפקיד של מבקיע שערים – קוראים לו חלוץ מרכזי. קבוצה בלי חלוץ לא יכולה להבקיע שערים באותה כמות ובאותה אינטנסיביות של קבוצה עם חלוץ של ממש.
נכון שזהבי זה זהבי אבל בחייך ג'ורדי, סדר לו חלוץ מטרה נורמלי.
ועדיין מכבי תיקח בסוף אליפות וזה אפילו יהיה יותר כיף לזכות שיש תחרות

yaron 22 בדצמבר 2015

פריצה הלך, בן בסט נוכח נפקד, ראדוניץ' פצוע…
אחת הנפילות של קרויף השנה בתקווה שיראה אחרת כבר מ-2016 :-)

אריק י. 24 בדצמבר 2015

+1

MOBY 22 בדצמבר 2015

לא מבין איך הקרח שרץ לחבק את זהבי לא קיבל אדום.
החצוף חוץ מחנגוח בשופט עשה הכל כדי לקבל אדום.
ולחשוב שהוא אבא טרי, "מה לקח ילמדו ילדי"

נולי 22 בדצמבר 2015

אין מחלוקת שגו'רדי עשה המון פשלות לקראת העונה הנוכחית (מי שלא טועה לא שוגה). אבל, לא מאוחר לתקן בשביל לקחת אליפות ואולי גם גביע ולבסס שוב דומיננטיות בליגה.
אם מכבי תצליח גם השנה לקחת אליפות זה יהיה בכל מקרה הישג גדול נוכח עייפות החומר ותסמונת ליגת אלופות.
להזכירכם – בתקופה המקבילה אשתקד רבים חשבו שמכבי לא תיקח אליפות ושפאקו מאמן גרוע של קבוצה בינונית.
האפשרות שב"ש תיקח אליפות משמחת את כולם – חוץ מאוהדי מכבי – בגלל הקנאה ובשל הפחד שמכבי תיצור בליגה דומיננטיות רבת שנים, ללא תחרות אמתית..
יהיה נחמד לקלקל לכולם את השמחה :)

funfun 22 בדצמבר 2015

כל הכבוד לגמלים. באמת שיחקו אותה
באו לבלומפילד, הובילו תוך דקות, נסוגו לאחור וסגרו את הסיפור עוד לפני המחצית הראשונה
ראאאאדי היה טוב, מליקסון היה אדיר וההגנה נתנה יום מושלם בניצוחו של סוארס
להזכירכם גם בעונות הקודמות , במשחקים שהאדומים ניצחו אותנו (לא בבלומפילד אומנם) הם היו פחות טובים, פחות החזיקו בכדור ונהנו מיום מטורף של ברדה או גיבור תורן אחר ו\או שופט "כוכב" שעזר להם להתפוצץ עלינו.
אני אולי מסכים עם כותב הפוסט על זה שאתמול ב"ש לא הראתה עליונות מסוימת וכו' אבל בהחלט לא ניתן להתעלם מהדרך שהם עוברים העונה במשחקים בליגה, בסטטיסטיקות המשופרות , בטקטיקות של בכר, בחלוקה התפוקתית של מספר שחקני מפתח – זה בהחלט נראה הרבה יותר טוב ורק עיוור לא רואה זאת.
עד כמה שידוע לי , ג'ורדי לא איבד את חוש הראיה , וגם מיטש ראה את המשחק אתמול – אני רק יכול לקוות שפעם בינואר יתקנו מספר עוולות שאנחנו מושכים כבר יותר מעונה אחת.
גיל מקריאת הפוסטים שלך על מכבי אני ממש מקבל את הרושם שאתה להוט להגן על עיסקת ראיקוביץ' – לא מבין למה – ועדיין את הכסף סופרים במדרגות. הייתי מחכה לפחות עד סוף העונה כדי לבדוק האם זה מהלך שהצדיק את עצמו מקצועית. כלכלית כנראה שזה ייקח יותר זמן …
יוקאנוביץ? בושה וחרפה וזה אינו לגטימי בעיניי בכלל. מאמן זו משרת אמון, זה לא בורג קטן במערכת ואפשר לחשוב איזו הצעה מטורפת הוא קיבל. הגישה שהצגת כאן היא קצת נאיבית לטעמי (הפעלת לחץ על ג'ורדי בגזרת החיזוק?) ורק נשאר לי לקוות שהתחליף לא יחלום בעברית

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

מבחינה כלכלית עסקת ראיקוביץ' מעניינת לי את התחת, כלומר מצידי שראיקוביץ' ישאר במכבי עד הפרישה ולא נעשה עליו גרוש, או שנמכור אותו במחיר יותר נמוך ממה שקנינו.
אני פשוט זוכר טוב את חואן פאבלו, ומה לעשות, אני בטוח שאם תשאל כל אוהד מכבי את מי עדיף לשים בשער, הוא יעדיף את ראיקוביץ על חואן פאבלו וגם על ברק לוי.
אני מסכים שאני קצת נאיבי עם יוקאנוביץ', זה מבחינתי מעשה נבלה שיוקאנוביץ' בכלל שוקל לעזוב באמצע השנה, ומתעסק עם זה לפני משחק כל כך חשוב מול באר שבע.

yaron 23 בדצמבר 2015

אני מסכים לגמרי בנוגע לראיקוביץ' – כולם כאן דואגים לארנק של גולדהר אבל מה שבאמת חשוב זה אם הבאנו שוער יותר טוב (בטווח של חמש שנות החוזה) או לא.
לגבי יוקאנוביץ' – אין ספק שזה מעשה נבלה ובטח שלפני משחק העונה. מזכיר את סאגת לוי/בכר בב"ש ערב גמר הגביע…
אבל בשורה התחתונה צריך להסתכל על זה בצורה קרה – האם אנחנו רוצים אותו עד סוף העונה ושוב להחליף מאמן שבועיים לפני המוקדמות באירופה? האם אנחנו חושבים שהוא יביא אליפות רביעית במידה וישאר?
אני חושב שיוקאנוביץ' מאמן מצויין אבל הוא לא התחבר לשחקנים ואני מאוד חושש שלא תהיה אליפות רביעית אם הוא יישאר, בטח לאחר שהקלפים נחשפו והוא איבד את הכבוד לו זכה מהשחקנים והאוהדים.
ולכן, אני מעדיף שיילך עכשיו ושקרויף יחתים מאמן לשנה וחצי. הימור? אין ספק, אבל בשורת הרווח/סיכון הוא נראה לי הימור שכדאי לקחת.

ברק 22 בדצמבר 2015

אמנם זה בלוג מכביסטי והרוח בהתאם, אבל בכל זאת.
להגיד שבאר שבע שיחקה לא טוב זו הסתכלות חד מימדית על מה שראינו. באר שבע אולי שיחקה לא טוב את שיטת המשחק של מכבי. אבל הקבוצה הגיעה עם תוכנית סדורה של הגנה חזקה ויציאה מהירה שמנצלת את המהירות של מליקסון, ברדה וואקמה אל מול האיטיות של בן חיים וקרלוס והעמדה הגבוהה של ראיקוביץ'. את זה באר שבע עשתה מעולה. עזרו לזה יום מעולה של מליקסון ומשחקו הטוב בקריירה של בן תורג'מן.
במחצית השנייה מכבי אבדה את האמצע ואת זה באר שבע ניצלה כדי ליזום יותר וגם הגיעה למספר הזדמנויות לא רעות בחצי השני.
בנושא אחר, אני רואה כמעט בכל מקום תלונות של אוהדי מכבי על השיפוט. אני לא חושב שהיה משהו חריג. אם כבר מחפשים טעויות, אז בדקה הראשונה ככל הנראה הגיע פנדל לבאר שבע בעקבות נגיעת יד (לא מופיע בתקציר, במגרש היה קשה לראות), שני הטב"חים היו ראויים לצהוב שני, וברק יצחקי היה צריך להוציא את עצמו מהמגרש בעוון ביזיון הענף אחרי ההצגה האומללה שקדמו לה עבירה מכוערת ודחיפה של שחקן יריב.
אז כן, מכבי עדיין טובה יותר על הנייר, ובעיקר יותר מרתיעה, אבל אתמול קרה דבר שכבר יותר משנתיים מנסים לעשות. עוד נקודת ציון בדרך אל היעד.

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

איפה קראת שבאר שבע שיחקו לא טוב? מסכים עם כל מה שכתבת, עדין, אם זה האגרוף החזק ביותר שיש לבאר שבע לתת, לא יצאתי מפוחד, קיבלתי בוקס בפנים ונשארתי לעמוד

ברק 22 בדצמבר 2015

בתגובות קראתי, גם קצת מהמלל שלך. אם זה לא מדויק, מצטער על אי ההבנה.
לגבי החזק ביותר? לא יודע, יש כל מיני אגרופים, הפעם הלכו על האגרוף הזה, במשחק בתחילת העונה אלה היו אגרופים הפוכים וגם התוצאה הייתה הפוכה.
מה גם, שבדומה להתחזקות הצפויה של מכבי בינואר, סביר מאוד שגם באר שבע תתחזק. בנוסף בוזגלו (על אף חוסר ההערכה שלכם אליו) חוזר ובקרוב מאוד גם בן שהר, שבמעט שהספיק לשחק הוכיח שהוא חלוץ ראוי לליגה שלנו. כך ששתי הקבוצות יתחזקו וצפוי לנו במשך של מאבק צמוד העונה. גם אם האגרוף של אתמול עוד לא הפיל מהרגליים.

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

לא אמרו שב"ש היו גרועים, אבל ההשתפכויות על המשחק המדהים של ב"ש והמשחק הנוראי של מכבי היו קצת מופרזות. הרי בסה"כ אם מכבי היו מסיימים את המחצית הראשונה ביתרון 2-1 אף אחד לא היה מופתע מדי בהתאם למה שהתפתח על הדשא, אבל ככה זה כדורגל בסופו של דבר. כי גם אף אחד לא היה מופתע אם מכבי הייתה מפסידה 3-1 לבאזל בגומלין בהתאם למשחק שהתפתח, קצת מזל זה חלק מהמשחק.

ברק 22 בדצמבר 2015

כמובן, אבל ברור שבלי גול בדקה ה 2 גם המשחק היה מתפתח אחרת, ככה שלנתח על בסיס 'אם' זה נחמד, אבל לא בהכרח רלבנטי.
אני לא יודע על אילו השתפכויות מדובר, כי בתקשורת אני משתדל לקרוא רק את אורי קופר ואוהדים הם אוהדים וזה תפקידנו, אבל אני בהחלט הייתי מרוצה מההופעה של הקבוצה שלי, בייחוד שהמטרה לנגד עיני הייתה לעשות את זה סוף כל סוף. לא רוצה מחמאות, רוצה נקודות.

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

הכותרות ברוב האתרים שיבחו היללו וקילסו את ב"ש על משחק מרהיב, "נוקאאוט" ומה לא.
את אורי קופר אני מאוד אוהב ומעריך אבל קצת צרם לי שהוא בחר להדגים שוויון במדדים מסויימים ע"י זה שהוא הוריד מצבים נייחים מהמשוואה – כי אם בשתי העונות הקודמות היית מוריד מצבים נייחים מהמשוואה של ב"ש, בכל משחק, כנראה שהיית נשאר עם קבוצה במקום ה 8 לערך….אבל זה לא העניין.
ב"ש באו עם תכנית משחק שעבדה, פלוס שביב מזל = נצחון. וזה בסדר.

ד"א ראיתי גם פה וגם במקומות אחרים הרבה אוהדי ב"ש שאחרי הנצחונות בוסרמיל בשנים קודמות – שבהם מכבישיחקה טוב בהרבה והפסידה בסוף – אמרו שהעיקר הנקודות; אותם אנשים אמרו אחרי המשחק בטדי בתחילת העונה ש"למי אכפת מהנקודות העיקר מי שיחק יותר טוב", וכעת שוב העיקר הנקודות….מבולבלים? גם אנחנו :) (לא מדבר עליך אישית אלא על סיכום כללי של אוהדי ב"ש שאני מכיר ו/או נתקלתי בתגובותיהם ברשת)

אמיתי 22 בדצמבר 2015

רק לי זה מרגיש שמה שב"ש עשו
למכבי דומה למה שמכבי עשו לבאזל?
היו קצת השתפכויות של פרשנים ואוהדי מכבי
על המישחק ההירואי של מכבי לא?

השמן 22 בדצמבר 2015

כן. רק לך

-גיסנו- 23 בדצמבר 2015

אם יום אחד ב"ש תעבור שלב מוקדמות כלשהו באירופה אולי נדע

yaron 23 בדצמבר 2015

ברק, בתור אוהד מכבי אני אומר לך שאין לכם במה להתבייש ועל מה להתנצל. השגתם ניצחון חשוב והייתם ראויים לו.
הנצחון שלנו עליכם בסיבוב הראשון לא היה יותר יפה…
יוקאנוביץ' אמר שזאת ההזדמנות שלכם להוכיח שאתם יותר טובים ולדעתי במשחק הזה הייתם יותר טובים ובטח שיותר נחושים.
עכשיו ההזדמנות שלנו להוכיח ממה אנחנו עשויים :-)

מאיר (חדש בשכונה) 22 בדצמבר 2015

סטטיסטית, מכבי הפסידו חלק לא קטן מהמשחקים בשנתיים האחרונות עם אדלר, תוסיף לזה כמה החלטות קטנות אך מעצבנות ואת העובדה שהוא התנהל יחד עם צל במגרש בדמות ברדה שישב לו על האוזן, ברגעים של הפריע לבעיטות חופשיות, אז לתחושות על השיפוט יש לפחות על מה להתבסס, ולו סובייקטיבית. ואגב, תוך שנתיים ברדה הפך משחקן הוגן ומכובד לעידן טל או אבוקסיס מודרני (במילים אחרות פרובוקטור מאוס).

מאיר (חדש בשכונה) 22 בדצמבר 2015

של=שלא

ערן (המקורי) 22 בדצמבר 2015

ועוד משהו על עזיבת המאמן עכשיו:
5 מאמנים למכבי ב 20 חודשים- סוזה / אוסקר / פאקו / סלבישה / חדש
WTF?

טרנטה 22 בדצמבר 2015

הטקטיקה המדהימה של באר שבע היתה כמובן לתת גול מהיר מטעות של בן הרוש (בעיית iq קשה. דקה לפני הגול הוא הפקיר את האגף במהלך שלא הסתיים בשער ולא למד מזה כלום), ואז לנצל טעות קשה של השופט לגנוב את השער השני.
מילה על אדלר – הסטטיסטיקה של מכבי איתו דורשת חקירה של מודיעין אזרחי. בניגוד למה שקראתם אולי באתרי הספורט השונים, הוא היה פשוט נוראי ותרם לא מעט לעצבנות של שחקני מכבי. הוא גם נתן יד חופשית למנהיג הספורטיבי הגדול ברדה להתחזות ולהפריע למשחק השוטף. פשוט בזיון.
אז כמו שאמרו – אם זה משחק טוב של באר שבע אז אני רגוע. כל כך הרבה מזל לא יהיה להם שוב. אנחנו נתנו משחק חלש מאד כשבפועל היינו בתשעה שחקנים רוב המשחק (בן בסט ואיגיבור) ועדיין היינו ראויים לפחות לתיקו.
הדבר היחיד שמטריד אותי למעט העובדה שאני צריך לצפות בבלם טל בן חיים כל שבוע הוא הפסד בית שלישי, שנראה בדיוק כמו שני קודמיו. לא הגיע הזמן לא לספוג מכל התקפה?

קפטן קוקי 22 בדצמבר 2015

הזוי שבשום מקום לא מדברים על השופט.
כנראה שזה בגלל שכולם עסוקים בלחגוג את הנוקאאוט הטקטי של בכר, ושזו לא דרכה של מכבי לתרץ בשופט. אפשר רק לנחש מה היה אם זה היה הפוך.

ברק 22 בדצמבר 2015

או בכלל חוגגים את זה שהוא לא הרחיק אף אחד מהטב"חים, את יצחקי או התעלם מנגיעת היד ברחבה בדקה הראשונה.

טרנטה 22 בדצמבר 2015

עכשיו גם צפיתי במשחק. במחצית הראשונה רק היה חסר שמר אדלר ילבש חולצה אדומה ויתחבק עם ברדה בגולים. מלא עבירות שלא נשרקו בכלל, צהובים שלא יצאו, פזצטות מלבבות של שחקני באר שבע מעודדות ע"י מר אדלר וברדה אחד מלוכלך שמנצל כל הזדמנות להפריע למשחק. פנדל לא ראיתי (לשני הצדדים). השיא מבחינתי (חוץ מהעבירה הברורה על אלברמן בשער השני) היה הקטע שהיה עוד כדור באזור בו התנהלה התקפה של בש, שחקני מכבי מסתכלים בפליאה איך השופט לא עוצר את המשחק, ומצד שני שחקן בש נשכב על הדשא, אדלר מחכה עד שבאר שבע יאבדו את הכדור במתפרצת ורק אז עוצר מחשש לבריאותו. אני בהחלט מבין את כל העצבים שהיו במחצית השניה ואפשר לזקוף אותם לחובתו. אגב אני מסכים שיצחקי היה צריך לראות צהוב שני.

איציק 22 בדצמבר 2015

תמתין רגע, אני מתארגן ובא לנגב לך את הדמעות, או אולי את הטוסיק. חלאס בכיין!!!

קפטן קוקי 23 בדצמבר 2015

הנקודה היא שנעשו טעויות שהשפיעו על תוצאת המשחק.
אם הטעויות היו נעשות נגד ב"ש או אם ב"ש היתה מרגישה שהשיפוט היה נגדה, היו נשלחים מכתבים של אלונה, הקהל האדום היה יוצא מבלומפילד עם דמעות בעיניים וכתבי הספורט מפרימו ועד אורן יוסיפוביץ היו מדברים על השיפוט בצורה כזאת או אחרת.
כשזה הפוך -דממה. באף כתבה על המשחק לא צוין שבגול השני אפילו היה ספק לעבירה. במכבי אף אחד לא פצה פה, אפילו לא שחקן בעילום שם. כלום.
אז להגיד שאנחנו מתבכיינים?

גדי 23 בדצמבר 2015

שמת לב במקרה מה קרה באזור הספסל דל מכבי אחרי השער? האם הקשבת לשדרים והפרשנים בהפסקה?

יש כאן בעייה אחת. אתם לא מסוגלים להפסיד. מין נכות שכזאת.
צפיתי במשחק גם בשידור חוזר. במחצית הראשונה היו תיקולים של באר שבע שהשופט לא שרק וגם להפך. מבורך.

בלייק 23 בדצמבר 2015

אני מקווה שב"אתם" אתה לא מתכוון לכלל האוהדים, אלא למגיבים בשרשור. מספיק אוהדי מכבי לא התיחסו לעניין מעבר להערת אגב. כתבתי כאן באיזושהי תגובה את דעתי – השופט היה חלש כמו הרמה הרגילה כאן. פספס שריקות, פאולים, שכח כרטיסים, לפעמים שרק במקומות שהיה עדיף להמשיך. לא משהו שלא רואים כמעט בכל משחק בליגת העל.
מבחינת "המרוויחה", אז בלי שלקחתי סטטיסטיקה אלא רק מרושם מהצפייה במשחק – במחצית הראשונה ב"ש נהנתה יותר מהשטויות שלו ובמחצית השניה מכבי נהנתה יותר (במיוחד מחוסר היכולת שלו לשלוט במשחק ולהרגיע באסרטיביות טב"חים). בסך הכל, לא השופט הכריע את המשחק, גם אם נניח שראדי ביצע עבירה על אלברמן, אז עבירה כזאת במרכז המגרש לא אמורה להביא לשיתוק של דקה. במקום להמשיך לשחק (משהו שמכבי דווקא הצטיינה בו מאז הגעת קרויף והמאמנים הזרים) יותר מידי שחקנים כבר היו עצבניים, ובזה רק הם אשמים.

גדי 23 בדצמבר 2015

חוזר בי מ"אתם"
מסכים לכל מילה שלך

קפטן קוקי 23 בדצמבר 2015

אני עומד מאחורי התגובה שלי. אם תקרא שוב, תראה שה"אתם לא מסוגלים להפסיד" ממש לא במקום.
ציינתי – ואחזור על זה שוב- שבמקרים הפוכים כאשר ב"ש חשבה שהיא נשדדה בהחלטת שופט (צדקה, לא צדקה, לא משנה) נשלחו מכתבים וכל התקשורת עסקה בזה לפחות שבוע, וגם לפני המשחק הבא מול מכבי.
במקרה הזה – נאדה. מחאות לשופט תוך כדי המשחק לא נספר מבחינתי, כי זה בלהט המשחק. אף אחד ממכבי לא אמר כלום, לא התייחס לשופט או השתמש בזה כתירוץ. אפילו לא אמרו "יכול היה לשרוק אחרת". אגב, לא ראיתי את השידור כי הייתי במגרש אבל ראיתי את התקציר ושם האירועים הבעייתיים בכלל לא הופיעו. מי מכניס מה לתוך השיח ולמה?

קפטן קוקי 23 בדצמבר 2015

אז אל תגיד "אתם". כמו בלייק, גם אני חושב שמכבי הפסידה באשמת הקבוצה ולא באשמת השופט. אבל ציינתי עובדה שלדעתי לא חלקת עליה. זה ש"אתם" מניחים ש"אנחנו" לא מסוגלים להפסיד, בעצם מעיד על כך שאצלכם מושרשת תחושת הקיפוח.

איציק 23 בדצמבר 2015

אנחנו מקופחים, באר-שבע, יודע מחוץ למדינת גדרה-חדרה.

איציק 23 בדצמבר 2015

כנראה ראינו ושמענו שידורים שונים (אולי היתה במגרש ולא שמעת שידורים), בהחלט היתה היתייחסות וכנראה שהיה אפשר לשרוק ואפשר שלא. היו תעויות ולא ספרתי למי יותר אך לשני הכיוונים (מה שיותר מפתיע הוא שהיו גם שריקות נכונות ;) ). העיניין הוא לא בעצם ציון העובדה כי אם בהתפרצות רגשות כאילו כל ההפסד הוא באחריות השופט שבלעדיו מכבי היתה מנצחת כמו ריאל מדריד במחזור האחרון. אז אפשר לבקר, אבל להרגע קצת.
בלייק: התגובה שלי היתה אישית, ולא כוונה לכל המגיבים כמובן.

טרנטה 23 בדצמבר 2015

ואחרי התפרצות הרגשות: הסטטיסטיקה של מכבי עם אדלר במשחקי הליגה לא ניתנת להסבר פרט לשנאת מכבי במקרה הטוב או הוראות מגבוה במקרה הרע. מאוד התפלאתי שניצחנו בגביע איתו. כנראה שפריצה היה גדול גם עליו.
ספציפית למשחק השבוע – לא יודע אם היית בבלומפילד. אני כן. הוא נתן מופע של "הורג אותך ברכות" קלאסי בתוספת השער הלא חוקי. אז כן – הוא השפיע על התוצאה. וכן – שחקני מכבי היו עצבניים. מאד. והגיעו להם כרטיסים צהובים ואדומים ומה שצריך. אבל כשמכסחים אותך ולא שורקים זה מעצבן. שמתחזים ומקבלים שריקות זה מעצבן. כשברדה מפריע להוציא כל עבירה (והוא עושה את זה בשיטתיות כדי לעצבן את השחקנים והקהל) זה מטריף. כשהיריב נשכב כל דקה כאילו נורה קסאם זה מוציא מהכלים. רואה כדורגל הרבה שנים, וכזה הרבה זמן לא היה.
אז סבבה. הפעם ניצחתם. גם זה לא היה קורה אם היינו משחקים סביר, אם נוסא נועל סטופקס, אם לבן הרוש היה עוד קצת IQ ואם ואם ואם ואם. אז אני יודע שזה נשמע כמו נהי אדום רגיל. מודה. עכשיו הוצאתי הכל מהמערכת. שיהיה בהצלחה בהמשך.

איציק 23 בדצמבר 2015

עניין הסטופקס פתיר, אך את בעיית ה-IQ…

אמיתי 22 בדצמבר 2015

רק לי זה מרגיש שמה שב"ש עשו
למכבי דומה למה שמכבי עשו לבאזל?
היו קצת השתפכויות של פרשנים ואוהדי מכבי
על המישחק ההירואי של מכבי לא?

השמן 22 בדצמבר 2015

כן. רק לך

סמובר 23 בדצמבר 2015

ההבדל – מכבי עשו את זה לבאזל בשלב נוקאאוט, ב״ש עשו את זה למכבי במשחק עונה.

אתה באמת חושב שמכבי היו לוקחים אליפות בליגה שבאזל היתה משחקת בה?

רוצה לומר, בעקיצות מנצחים משחקים נקודתיים, לא לוקחים אליפות

yaron 23 בדצמבר 2015

ב"ש ניצחו אותנו, היו תכליתיים ונחושים יותר וחוזרים הביתה עם שלוש נקודות בצדק!
מצידי היינו יכולים אנחנו לשחק זהיר ולעקוץ. אם היינו לוקחים כך את הנקודות הייתי מבסוט בדיוק כמו שהיינו כולנו מבסוטים מהנצחון בסיבוב הראשון.
אנחנו אחרי שלוש אליפויות, ליגת האלופות, מאמן חדש (X2?) ופגרה קצרה במיוחד בעקבות קמפיין הנבחרת – זאת ההזדמנות של מכבי להראות ממה היא עשויה! ב"ש מאתגרת אותנו השנה הרבה יותר מאשר בשנה שעברה וטוב שכך!
במקרה הכי גרוע לא ניקח אליפות, זה לא סוף העולם.
אבל אם כן ניקח היא תהיה הישג אדיר והרבה יותר מתוקה מהקודמת :-)

Comments closed