תובנות מהנצחון על ק"ש

בעיקר שיר הלל לזהבי

אתמול למדתי שעדן בן בסט הוא ראש גדול אמיתי. כלומר, מסתבר שטקטיקת ההמנעות מהכדור של עב"ב היא פרי החלטתו הבלעדית, ולא תוצר של הוראות טקטיות של יוקאנוביץ'. מסתבר שכאשר יש חלוץ בהרכב, והוא מעוניין בשילובו במשחק, הרי הוא משולב במשחק, גם אם לא בהכרח מגיע למצבים אין ספור, ומדובר בראדוניץ' למי שעדין מקנן הספק בליבו. אגב, ראדוניץ' משחק בנגיעה אחת, מזכיר במידה מסוימת את פריצה בעניין הזה, רק חבל שכבר אחרי עשר דקות משחק, הוא נראה כמי שעשוי להזקק לשירותי החיאה על המגרש.

*

התופעה ושמה ערן זהבי. מעניין לשאול את התולעת לגבי אחוז ניצול המצבים שלו בהשוואה לנעשה בליגה, ובהשוואה בינלאומית בכלל, אך אין לי ספק שמדובר באחוז שעולה ללא שיעור על כל שחקן אחר בליגה הישראלית לכל הפחות. הגיוון ביכולת הסיום שלו, הוא משהו שלא ראיתי בישראל. אתמול היתה עוד דוגמה, ראש, רגל ימין, רגל שמאל. כך גם הגיוון בצורת כיבוש השערים. הראשון כתוצאה מלחץ על השחקן היריב עמוק בשטח המגרש של ק"ש (בשילוב הלחץ המובנה על ריינשרייבר לא לשרוק חלילה נגד ערן), השני בתנועה מבריקה לנגיחה, דווקא אחרי מסירה לא טובה של ערן לראדוניץ' ששללה מראדוניץ' עמדה לשער. השלישי היה ניצול תנועה לעומק, והבנה עיוורת עם מיכה. החמישי שוב נבע מלחץ על היריב אך הפעם בצד שמאל ולא בצד ימין, וכך גם הסיומת.

מסכן המנתח של תנועות השחקנים במכבי. כאשר הוא מנתח את התנועה של ערן, אני בטוח שהוא מקבל סחרחורת. ערן רץ הכי הרבה במכבי, אבל על השטח הכי קטן. הוא מבצע אין ספור שינויי כיוון על מ"ר כדי לקבל את הכדור. הוא מארגן את הלחץ בשטח היריב, הוא גם מחליף מקומות בהתקפה כל כמה דקות. הבנת המשחק שלו היא משהו שעולה על כל מה שראיתי במכבי עד היום במשך השנים. מכאן גם קיים תסכול מובנה על כך שאחרים לא רואים את שהוא רואה. לדוגמה, כאשר דסה הגיע למצב הגבהה בצד ימין, הוא חיפש את ראדוניץ', וההגבהה לא היתה מוצלחת. ערן היה הכי קרוב לדסה, והצליח לפנות עצמו בתוך הרחבה בדיוק כאשר דסה הלך להגביה, אך דסה עדיין לא מתוכנת להבין את התנועה של זהבי. כך נשלל מזהבי שער, אך אין לבוא בטענות לדסה (למרות שזהבי לא הסתיר את תסכולו).

יש מי שחושש מפני החלפת המאמן בשלב כה מאוחר של העונה, אך ברור לחלוטין שמכבי הנוכחית מנוהלת על ידי ערן זהבי, זה ברור לכל מי שנמצא במגרש. הוא שמכוון את השחקנים ללחץ, הוא שנותן את הסימן מתי ללחוץ עמוק ומתי לנוע לכיוון האמצע, הוא הרבה יותר ממאמן על המגרש.

ידידי יואב (יואב המכביסט מפה) אשר ישב לידי אתמול ביציע, הגדיר זאת נפלא. היו שחקנים טובים מערן, לא היה אף שחקן שלם כמו ערן בישראל. הוא שמונה בכל דבר ששייך לכדורגל. הוא לא דריבליסט כמו נמני או אוחנה, אין לו את כמות המסירות לעומק של אייל ברקוביץ, אך יש לו טיפה פחות מהגדולים ביותר, בכל דבר שקשור למשחק. עוד דבר שייחודי לערן הוא הרצון העז, והווינריות. הוא הכוכב שרץ הכי הרבה. הוא התאכזב עמוקות מכך שב5:0 הוא רץ עם ורמוט לכיוון שער ק"ש, וורמוט לא הצליח להעביר לו את הכדור לאחד על אחד מול השער. כלומר גם ב5:0 כאשר כבש רביעייה, הוא השחקן שרץ הכי הרבה על המגרש ובמלוא הכח, בעוד האחרים כבר הורידו הילוך.

*

אגב, מסתבר שערן באמת מועיל לקבוצה יותר כאשר הוא משחק עם עוד חלוץ, בהשוואה למצב בו הוא חלוץ יחיד. אפשר לנמק בכך את העלאת בן בסט בהרכב בשבוע שעבר, אך נדמה לי שבן בסט לקח רחוק מדי את הגדרת החלוץ המדומה, הוא עושה כאילו הוא משחק, ולכן זה לא באמת נחשב.

*

דור מיכה, התובנה היחידה, הוא חייב לשחק, בטח כאשר אין אף שחקן אחר פרט לערן שמסוגל לתת את המסירה החכמה פנימה. נכון, אפשר לדרוש ממיכה הרבה יותר מעורבות במהלך המשחק, בעיטות לשער, עצמה בהגנה (בטח לדרוש שלא יאבד כדור בתוך הרחבה של מכבי בכדרור מול שחקן יריב), אך יש למיכה את מה שאין לאף שחקן אחר בקישור או בכנף של מכבי, היכולת לבטל במסירה את השחקנים היריבים. בהנחה שמכבי תתרכז יותר בכיבוש שערים מול קבוצות מתגוננות, מאשר בשמירה על השער והתמודדות מול לחץ כמו שהם מתמודדים באירופה, אין לי ספק שמיכה צריך להיות בהרכב, תוך דרישה בלתי פוסקת לשיפור החלקים החלשים במשחקו.

*

שלום יוקאנוביץ'. בסופו של יום נזכור לך את הטקטיקה המופלאה שגם בזכותה מכבי עלתה לשלב הבתים בצ'מפיונס ליג (כלומר בעיקר בזכות ערן, אך גם אם היינו מחליפים את יוקאנוביץ' בפאקו, אני בספק גדול אם היינו עוברים את פלזן, ובטח את באזל). האדישות ואף הזלזול של יוקאנוביץ' כלפי הכדורגלן המקומי שאינו ערן זהבי, לא גרמו לנזק, ואולי טוב עשה ג'ורדי שהסכים לשחרר את יוקאנוביץ', למרות הבלגן היחסי בהחלפת מאמן תוך העונה.

 

נו האדל - סיכום מחזור 16
הצל שלי ואני

67 Comments

גיא 28 בדצמבר 2015

הבעיה עם דור מיכה היא ההתעקשות שלו לא ללמוד ולהשתפר. אם אפילו אצל המוח ראינו עקומת למידה (בחלקים מסוימים – הוא עדיין חמום מוח ואגואיסט, אבל ההבנה הטקטית שלו והעבודה ההגנתית השתפרו פלאים מאז הגיע) אז קל וחומר שמיכה צריך להראות שיפור, הוא מתעקש שלא להשתפר ומכאן הספסול הממושך.

נותר רק לחלום מה היה קורה לו למכבי היה חלוץ 9 כשיר לאורך השנה וחצי האחרונות. דוגמאות ניתן לקבל במשחק אמש ובגמר הגביע – זו פשוט קבוצה שונה בתכלית.

גיל שלי 28 בדצמבר 2015

לגמרי, אתמול אגב ראינו מדגם של מה קורה, ראדוניץ' עדיין לא בכושר מספק עבור 60 דקות, תאר לעצך אילו היה לו כושר לתשעים דקות משחק

-גיסנו- 28 בדצמבר 2015

אם טב"ח זה המוח, אז עמב"ה זה פינקי?

גיא 28 בדצמבר 2015

עמבה זה עמבה.

תסיק לבד לגבי יכולות של הכלאה גנטית בין מנגו וחילבה.

ארז 28 בדצמבר 2015

ענק.

-גיסנו- 28 בדצמבר 2015

חריף

גדי 29 בדצמבר 2015

גדול

יניר 28 בדצמבר 2015

לערן זהבי יש כמה תכונות שלכאורה הן לא נדירות כל כך- רצון להיות מעורב בכל דבר, קור רוח ויכולת לרוץ ללא הפסק גם בהגנה וגם בהתקפה.
אין לו שום יכולת "כדורגלנית" יוצאת דופן- מהירות , טכניקה, בעיטה חזקה, ניתור, נגיחה מדויקת ,כוח או אפילו ראיית משחק
זה צריך לעודד כל ילד שמשחק עכשיו בילדים

גיא 28 בדצמבר 2015

יש לו ראיית משחק כבירה וטכניקת בעיטה מצוינת, אבל אלו בהחלט דברים שאפשר ללמוד לאורך השנים ואינם קשורים למטען גנטי זה או אחר.

-גיסנו- 28 בדצמבר 2015

לזהבי יש טכניקה טובה, מצויינת לישראלי. פשוט אין לו דריבל ממש טוב אז בארץ הוא לא נחשב "טכני".

יואב 28 בדצמבר 2015

גיסנו,
לא הייתי מבטל את האחד על אחד שלו. כשהוא נזקק לזה, הוא עובר אותך. ראה יצירת הפנדל מול פלזן ועוד ועוד.

-גיסנו- 28 בדצמבר 2015

לא אמרתי שאין לו דריבל בכלל. הוא פשוט לא דריבליסט, כמו שאתה וגיל אמרתם.
פשוט בישראל לרוב טכני == דריבליסט וככה הכדורגלן הישראלי מאבד אומנויות עתיקות ונדירות כגון עצירת כדור ומסירה מדוייקת

יואב 28 בדצמבר 2015

לגמרי. טכניקה=המפגש בין הרגל לכדור.
ערן עוצר כדור על השרוך, ערן מוסר נהדר, ערן בועט מחונן.

יואב 28 בדצמבר 2015

ערן שחקן מאד מבלבל לכן ניתן לחשוב שאין לו דברים מסויימים. ההפך-הוא שמונה בכל. שזה המון. בעיטה מדוייקת ונקיה, אחד על אחד טוב, משחק ראש מעל הממוצע, הוא מהיר בציד הראשון וראיית משחק מרהיבה.
הוא עשר בחוכמה וכיבוש.

קפטן קוקי 28 בדצמבר 2015

הכי מהיר בציד הראשון :-)

yaron 29 בדצמבר 2015

התנועה שלו בלי כדור היא מדהימה אבל בביצה הישראלית מה זה כבר תנועה בלי כדור?
אותו דבר לגבי ראדוניץ' -מה שהוא עשה במשחק בלי לגעת בכדור לא מובן ע"י רבים.
השילוב של מיכה וראדוניץ' הוא שאיפשר לזהבי להיות ענק.
הרגשה אישית שלי – מי שהחליט על ההרכב והטקטיקה במשחק הזה היה עוזר המאמן :-)
נראה כאילו פתאום מישהו ראה את מה שכולם יודעים כבר תקופה. זהבי לא יכול להיות גם קשר, גם חלוץ מדומה וגם חלוץ מרכזי. מיכה וראדוניץ' איפשרו לו להיות פשוט זהבי :-)

ארז 28 בדצמבר 2015

ועל זה נאמר – אמור לי מיהם חבריך ואשאל אותך מדוע אתה מתפשר. :)

ההגדרה של יואב נכונה. על התוספת שלךגיל אני מעט חולק – יש חלקים במשחק של זהבי שהם ברמה גבוהה יותר ממה שהיה פה (הכל כמובן מתייחס לפה – קנה מידה ישראלי), לפחות עד כמה שאני זוכר: תנועה ללא כדור (בשילוב עם חוכמת משחק נדירה), יכולת סיום, חוסן מנטלי. בטח יש עוד כמה שהדחקתי. באלו זה קרוב יותר ל-10 בסולם הארצישראלי.
ההגדרה הזאת גם מסבירה מדוע הוא עילוי כאן אך לא מספיק אטרקטיבי למועדונים גדולים באירופה – שם נדרש 8 כמינימום בפרמטרים השונים ו-9 פלוס במה שאמור להיות הערך המוסף.

יואב 28 בדצמבר 2015

אכן.
ערן נופל בין הכיסאות אבל גם בגלל שהוא לייט בלומר. הוא מאד התקדם בשנים האחרונות אבל הגיל כבר מהווה חסם.
הוא לא ווינגר שמאל ספציפי כמו רביבו ולא מנהל משחק מושלם כמו איל. והוא לא בדיוק חלוץ 9 כמו חמד.
רווח נקי למכבי כי ערן בליגה פה כמו להשתמש באטום על כפר דייגים קטן. וזאת סיטואציה בהחלט נדירה(ששחקן ברמתו נשאר כאן) שמשחקת לגמרי לטובת מכבי.

איתמר 28 בדצמבר 2015

זהבי מתבלט בזכות יכולותיו אבל גם בגלל שהוא מוקף בשחקנים בינוניים.
אילו היו משחקים לצדו שניים שלושה זרים איכותיים ועוד ישראלי או שניים טובים אז בהכרח גם התרומה שלו היתה פוחתת ומכבי לא היתה מפתחת את התלות חסרת התקדים.

יואב 28 בדצמבר 2015

איתמר,
זה יקרה בקרוב. ואז אני אהיה אפילו יותר מרוצה ממה שאני עכשיו.

יואב 28 בדצמבר 2015

פוסט נהדר. תודה.

סמובר 28 בדצמבר 2015

המכבייה, זה אתה???

יואב 28 בדצמבר 2015

אכן(:

סמובר 28 בדצמבר 2015

מרגש. אחי אתה חייב להחליף תמונת פרופיל אני כל בזמן מתבלבל בינך לבין קוסמיק

יואב 29 בדצמבר 2015

גדול חחחח
התמונה שלו יותר מרגשת לדעתי (:

ניר 28 בדצמבר 2015

זהבי בעיניי הוא בעיקר הבנת משחק, בכל היתר הוא שחקן טוב אבל לא מדהים, כמו שכתבת, הכל באזור ה-8. ברקוביץ' ורביבו היו טובים ממנו בהכל, אבל ההצלחה שלו והבולטות שלו נובעת גם מזה שאין אף שחקן אחד בדור הנוכחי שהוא ברמתו, וזה בעיקר חבל בשביל הליגה שיש דור כזה שחון.

יואב 28 בדצמבר 2015

ניר,
זה פשוט לא נכון. היה להם סט כלים ספציפי להצלחה ביבשת.
איל לא יכול להבקיע כמוהו, רביבו רק דרך על רגל ימין ועוד ועוד. ממש לא טובים ממנו בהכל. ממש לא.
הם כן שחקני כדורגל משמעותיים ממנו.
אל תזלזל בשמונה בהכל. זה מאד מאד גבוה.
ערן הוא לייט בלומר. לכן הגיל מהווה חסם.
הוא העיף לבד את אלופת צ'כיה ושוויץ. אני מעריך שיש המון ליגות ביבשת שם הוא יהיה דו ספרתי.
בליגות הגדולות? שחקן רוטציה בקבוצות התחתית.
וזה מעולה.

D! פה ועכשיו 28 בדצמבר 2015

כתבתי את זה בפוסט של דובינסקי.

פריצה זה החיסרון הכי גדול במכבי והטעות הכי גדולה של העונה הזו. היה צריך להמשיך לפחות עד שהיו רואים מה עם ליג"א.

נולי 28 בדצמבר 2015

דומני שהמשפחה של פריצה הייתה בשבדיה. ייתכן שהוא היה מעוניין לעזוב.
בעיניי הפספוס הכי גדול של ג'ורדי הוא מואנס דאבור. אסור היה לתת לו ללכת בגלל כסף לא גדול. זו הייתה טעות קולוסאלית.

-גיסנו- 28 בדצמבר 2015

אם אני זוכר נכון, דאבור רצה גם לקבל שכר של כ 250 אלף יורו וגם לשמור על סעיף יציאה מגוחך של 450 אלף יורו. גם לשלם לו שכר יחסית גבוה (אז גם זהבי וטב"ח למשל קיבלו סביב 300K, רק יצחקי קיבל אז שכר כ"כ גבוה וגם זה היה שריד מתקופת נמני) וגם למעשה לפסול אפשרות לקבל דמי השבחה ראויים בהמשך – אני יכול להבין למה בסוף ג'ורדי התייאש, גם אם זו היה חבל כבר אז וכשכולנו חכמים בדיעבד אפילו יותר חבל.

מה שכן, מעולם לא היה ספק שהוא מוכשר, אבל לאור יכולתו במכבי עד העזיבה אני בספק שמישהו (כולל הוא עצמו וסבא שלו) האמין שהוא יהיה כזה סיפור הצלחה בשוויץ, כ"כ מהר.

יואב 28 בדצמבר 2015

אני האמנתי. הוא פנומן. לא שולל את השתלשלות העניינים הנכונה שתארת.

D! פה ועכשיו 28 בדצמבר 2015

היו אי אילו דיבורים על זה שהוא שנהיה קשה כשהמשפחה לא איתו כל הזמן. אבל הוא היה נשאר כדי לראות מה קורה עם ליג"א ואז היה נשאר הלאה.

זה חול, כי זה עבר וחלף, אבל ברור לכל כמה נוכחות של חלוץ מסוגו הייתה תורמת והוהא היה הכי טוב שיש, בעיקר בגלל ההיכרות.

טרנטה 28 בדצמבר 2015

לזהבי יש התכונה החשובה מכל במשחק הכדורגל: היכולת והרצון להפגיש את הכדור עם הרשת. כל השאר זה התעסקות בשטויות.
יש מעט שחקנים שכשהכדור אצלהם משתרר מין שקט כזה וכולם עוצרים את נשימתם. כזה הוא ערן. לנימני היה קצת מזה, אבל אופיו הרקוב השכיח את יכולות הכדורגל שלו.
לגבי מיכה – חשיבותו ברורה לכל אוהד שאינו עיוור. חכם ותכליתי. כל כך מעצבן שורמוט משחק לפניו.
נוכחות החלוץ היא הבשורה מהמשחק הזה (כך יש לקוות). גם כשאינו בכושר, נוכחותו המאסיבית של ראדוניץ' מקלה מאד על מיכה וזהבי להניע את המשחק קדימה. הוא מרתק אליו בלם או שניים, עוצר כדור ונותן לעוד שחקנים זמן להצטרף. מהמעט ששיחק עד עכשיו הוא נראה לי כמו שחקן לא רע בכלל ודי חכם. עדיין הייתי בודק בינואר מה הסטטוס של פריצה אהובי.

בילבו באגינס 28 בדצמבר 2015

גיל אני לא יודע איך לבשר לך את זה אבל ערן זהבי עוזב בחול . אם כל הרצון הטוב של ג'ורגי ומיטש שחקן שמבקיע 18 שערים ב16 משחקים לא נשאר בישראל בטח לא אחרי שמוריניו ועוד כמה אנשים בעולם ראו אותו בצ'מפיונס . בשביל הרבה קבוצות לשים עליו חמש מיליון יורו זה לא הרבה בכלל ובשביל מכבי זה סכום שהיא לא יכולה לעמוד בפניו. אז במקום לכתוב פוסט על זהבי תכתוב פוסט על מה עושים ב20 מיליון שקל .
אני הייתי הולך על 10% מהכרטיס של נאתכו

גיל שלי 28 בדצמבר 2015

בחוזה החדש של ערן זהבי, אין סעיף יציאה. לכן הקלפים בידיים של מכבי. כמו שג'ורדי כבר הבהיר, בינואר מכבי לא מוכנה לדבר עם אף מועדון. במידה וימכר בעשרה מליון אירו בקיץ, אני בטוח שלא נמצא שחקן ברמתו, אך אולי נוכל להביא מספיק שחקנים איכותיים יותר מכפי שיש אצלנו כיום, כדי לפצות על עזיבתו. בהחלט לא בטוח שנצליח

רניב 28 בדצמבר 2015

ג'ורדי מענטש, או משחק אותה מענטש, מי שרוצה ללכת הוא לא עומד בדרכו: ע"ע אוסקר, ראדי (שאם מכבי לא תהיה אלופה השנה אז זה בעיקר בגלל השחרור שלו לבאר שבע) ועכשיו יוקאנוביץ'

אני מאמין שאם זהבי יביא הצעה הולמת ויגיד שהוא רוצה לעזוב ישחררו אותו. .

שלו 28 בדצמבר 2015

אם מכבי לא תהיה אלופה זה לא בגלל השחרור לבאר שבע,
זה בגלל מכבי.
בסכומי הכסף שמסתובבים שם הקבוצה צריכה להיות רעבה, וחזקה מספיק להתגבר על באר שבע + ראדי.

גיא זהר 28 בדצמבר 2015

+1

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

להגיד שמכבי תפסיד אליפות על שחרור ראדי לבאר שבע זה בערך כמו להגיד שאם מחר ליברפול משחררת את אלן לקריסטל פאלאס ולא מגיעה למקום רביעי, זה בגלל זה.
מכבי הביאה את אזולאי שטוב מראדי של 2 העונות באחרונות בצהוב. חד וחלק.

yaron 29 בדצמבר 2015

בילבו, הכל נכון חוץ מהסכום של 5 מליון. מכבי יכולה לעמוד בהצעה כזאת בטח באמצע עונה.
אם זה יקרה בינואר זה יהיה לפחות 6-7 וקבוצה סופר אטרקטיבית. פיורנטיה למשל :-)

מתן גילור 28 בדצמבר 2015

ערן זהבי זה תומאס מולר לעניים.

גיל שלי 28 בדצמבר 2015

המחמאה הכי גדולה שערן יכול לצפות לה

-גיסנו- 28 בדצמבר 2015

+18

ע' בעל הטיפ 28 בדצמבר 2015

+25

holden 29 בדצמבר 2015

זהבי דווקא מזכיר לי גרמני אחר, שחקן עם אינסטינקט של רוצח ברחבה ויכולת סיום אדירה:
קרל היינץ רומינגה, שהוא על כר הדשא הכל פתוח עד לשנייה האחרונה,
זהבי בהחלט שחקן חרוץ שמבקש את הכדור וחותר למגע.

יואב 29 בדצמבר 2015

רומיניגה היה חלוץ נפלא. אבל רק חלוץ. ערן יכול לשחק בכל עמדה(ברמה כזאת או יותר של הצלחה) בשישיה הקדמית. אצל גוטמן הוא היה גם קשר אחורי.

רפאל 29 בדצמבר 2015

אותם עניים שעושים מנוי לערוצים בתשלום בשביל ליגה אנגלית וגרמנית
ומקבלים חשבון מנופח בגלל הליגה הישראלית.
איפה משיגים עותק של הפרוטוקולים? : )

funfun 29 בדצמבר 2015

מדויק להפליא

funfun 29 בדצמבר 2015

המדויק מתייחס להערה של מתן כמובן

גיא זהר 28 בדצמבר 2015

מצחיקה אותי האלהה של זהבי שהוא הפך לשם פרטי. המספרים שלו, במיוחד בשנתיים האחרונות, מפלצתיים. לא היה דבר כזה כנראה מעולם כאן בליגה. ועדיין וכמו שכתבתי במקום אחר ובלי להוריד מגדולתו של זהבי, להשוות בין הליגה הישראלית לליגות הגדולות זה כמו להשוות בין כדורגל גברים לנשים. ןלמי שמדבר על זה שלזהבי אין סעיף יציאה (ולדעתי הוא לא יעזוב עכשיו וגם לא בקיץ), למיטב הבנתי גם ליוקנוביץ לא היה סעיף יציאה באמצע העונה.

יואב 28 בדצמבר 2015

אני קורא לגילי ורמוט-ורמוט.
זה הכל קשור ליחס הריגשי שלך לשחקן.
שרן, דור, גל.
בעצם ניתן להגיד שברגע שעבר לשם פרטי-עשה את שלו.
ערן עשה את שלו.
אבל זה עניין של רגשות ותחושות, לא באיזור של מבט מפוכח. קווים מקבילים.
מקווה שהבנת.

יואב 28 בדצמבר 2015

אני גם קורא למאמן יונייטד לשעבר-פרגי. כזה אני אדון זוהר. למה נדרשת רשמיות לאנשים שאתה אוהב?

יואלזיניו 29 בדצמבר 2015

וגם פרגי קורא לך יואב. ככה זה בין חברים.

יואב 29 בדצמבר 2015

רק ברמת הרגש. אני קורא לאנשים שאני אוהב בשמות חיבה או פרטיים. זה ההפך מהלאהה. בדיוק ההפך.
זה לא מחייב את פרגי אגב כי:
1- לא מכיר אותי.
2- לא גרמתי לו אושר.
מקווה שהייתי מובן מיסטר משהו שם ברזילאי. וגם אם לא, לא נורא. אל תבוא יותר.

-גיסנו- 28 בדצמבר 2015

זה שאין סעיף יציאה לא אומר שהשחקן כבול למועדון ולא יעזוב לעולם. זה פשוט אומר שאין סכום מוגדר שעבורו מכבי מחוייבת חוקית לשחרר את השחקן, כמו שהיה במקרה דאבור.

ניב 28 בדצמבר 2015

תודה גיל

אזי 28 בדצמבר 2015

התובנות שלי מהניצחון על ק"ש הן שכל המתלוננים (במקרה אני בניהם) צדקו לאורך כל הדרך.
צריך חלוץ. וכשיש חלוץ, יותר קל לכולם לשחק.
צריך קשר עושה משחק. לא עושה את עצמו – עושה משחק! וכרגע רק מיכה עונה לקריטריון הזה.
מיטירוביץ עושה יותר מדי טעויות במרכז המגרש ויש לו לפעמים מסירות שאין אף שחקן בארץ שיכול לתת. לא יודע מה יותר חזק ולאיזה מהם מתיחסים.
ההגנה העונה לא מספיק טובה.
זהבי השליט הבלתי מעורער של הליגה.

הכל ידוע.
מאמן שעולה למשחק עם ורמוט ועב"ב הוא מטומטם. לא פחות.
מאמן שעולה למשחק כשהוא מצפה שרק זהבי יקח את כל המשחק על עצמו בלי לתת לו אף אחד שיעזור לו, סתם עושה צחוק מעבודה.

מקווה שהמאמן הבא לא יעבור את אותה עקומת לימוד בלתי נסבלת.

yaron 29 בדצמבר 2015

כתבתי למעלה שלדעתי עוזר המאמן חאבייר פריירה הוא שקבע את ההרכב ותוכנית המשחק.
היו דיווחים שהוא גם זה שהעביר את האימונים בשבוע האחרון ושיוקאנוביץ' השקיף. כולם מדברים על מתנת פרידה מהשחקנים ליוקאנוביץ' ולי זה נראה יותר כהתרסה נגדו.
לא יודע אם יוקאנוביץ' מטומטם אבל אין ספק שהוא היה שבוי בקונספציה שלו וגם לא ממש היה בעניין…
לגבי משחק ההגנה – אני רואה את הבעיה הזאת כבר משנה שעברה. חצי מהשערים שאנחנו חוטפים הם במתפרצות. הבעיה היא שאנחנו תמיד משחקים כאילו אנחנו בפיגור ולא משנה הדקה והתוצאה… ההגנה שלנו היתה חשופה ב-0-0 והיתה חשופה גם כשהובלנו 0-3… לא מובן.
בניגוד לרוב המגיבים/אוהדים אני חושב שקרלוס נתן משחק לא רע בכלל (ובטח שעדיף על טב"ח1) אבל שהעמידה על המגרש לא נכונה. כשאנחנו בהתקפה אנחנו משחקים עם שני הבלמים על קו החצי ודסה עמוק עמוק בצד ימין.
יכול להיות שזה אחד הפערים שלנו מאירופה – חוסר היכולת ללחוץ על היריב עם 8-10 שחקנים ומבקביל לסגור טוב בהגנה ולהימנע ממצבים מסוכנים בכל מתפרצת.

-גיסנו- 29 בדצמבר 2015

זה לא רק "יכול להיות" – זה עוד פער אחד מיני רבים.
שילוב של הבנה טקטית לקויה של רוב השחקנים פלוס כושר גופני לא מספיק גבוה כדי לבצע את המעברים הללו מספיק מהר ומספיק פעמים במהלך המשחק.

yaron 29 בדצמבר 2015

מסכים לגמרי שזה לא "יכול להיות" כשמדובר במשחקים באירופה ובטח שבליגת האלופות, אבל בבלומפילד נגד ק"ש? גם כשאנחנו ביתרון 0-3? גם עם פאקו וגם עם יוקאנוביץ'?
גרסייה וקרלוס ידעו לשחק שונה בתחילת משחק, כשאנחנו בתיקו, ביתרון וגם "להתאבד" כשאנחנו בפיגור בדקה ה-70.
עם פאקו חטפנו כמה וכמה גולים מפגרים ממתפרצות וטעויות מסמרות שיער בהגנה, אבל יוקאנוביץ' הביא את זה לדרגת אומנות…
מצטער, אבל משהו כאן לא מסתדר לי…

-גיסנו- 29 בדצמבר 2015

התשובה לזה מאוד פשוטה – שרן ייני.
אצל סוזה ולרוב אצל פאקו – המגן ההתקפי יותר היה בן הרוש וייני היה נשאר לסגירות מאחור.
עכשיו דסה הוא המגן ההתקפי ובן הרוש הוא זה שצריך לספק סבלנות וסגירות חכמות. וכמו שאמרו מעלי – בכל זאת הכלאה בין מנגו וחילבה….

yaron 29 בדצמבר 2015

תודה רבה!
סוף סוף תשובה שעושה שכל.
ברור לי שזאת לא הסיבה היחידה אבל זה מסביר כ"כ הרבה על משחק ההגנה שלנו.

רניב 29 בדצמבר 2015

לדעתי, השניים עלו בהרכב כדי לעשות מערוף אחרון לג'ורדי. למה זה חשוב לג'ורדי שבן בסט וורמוט ישחקו: אופ' ראשונה כי הביא אותם בהרבה מאוד כסף (כולל תסבוכת עם הפועל במקרה של ורמוט) וצריך להצדיק את ההשקעה האדירה בפני הבוס מקנדה או שאולי ציפה שיכניסו איזה גול במשחק העונה ואולי סוף סוף יכנסו לעניינים…

חכם בדיעבד 28 בדצמבר 2015

אלון מזרחי היה מספר אחת בניצול מצבים

טל לא בן יהודה 29 בדצמבר 2015

לגבי אחוז ניצול המצבים הייתי בודק גם את של דקל קינן…

-גיסנו- 29 בדצמבר 2015

קוריוז – אחרי הצמד של קינן נגד הפועל ת"א, שיר צדק צייץ לו בטוויטר "כל הכבוד על הצמד, זה לא קל לבלם, אבל נראה אותך שם צמד עצמי…" (לא הצלחתי למצוא את הציוץ המקורי :( )

D! פה ועכשיו 29 בדצמבר 2015

:)

Comments closed