מה אפשר ללמוד משכרו של יוקאנוביץ

מיטש גולדהאר כועס על ג'ורדי בגלל הסיפור של יוקאנוביץ'? הצחקתם אותי

עכשיו כשיוקאנוביץ עזב אותנו לאנחות, אנחנו קוראים הרבה תגובות בסגנון ברוך שפטרנו. בהחלט אפשר להבין תחושה זו, בעיקר לאור חוסר הנוחות שחשו אוהדי מכבי מהידיעות על המו"מ עם פולהאם, ולאחר מכן ההרכב המעניין שעלה במשחק מול באר שבע. אך כדאי להסתכל טוב על המכלול של מה שמכבי השיגה תחת השגחתו, לפני שממשיכים בטרוניות כלפיו וכלפי ג'ורדי שהביא אותו.

*

יוקאנוביץ' קיבל שכר של 850,000 יורו כולל הבונוס על העלייה לשלב הבתים בליגת האלופות. מקרב השחקנים והמאמנים בקבוצה, זהו שכר ששני רק לזה של זהבי. כלומר, מכבי העריכה את יוקאנוביץ' כשני בחשיבותו פרט לזהבי בהקשר של הצלחת הקבוצה. למען האמת, כאשר אני חושב על כך, מכבי פגעה בול.

*

אוהדים רבים קובעים עכשיו שרק זהבי הביא אותנו לשלב הבתים בליגת האלופות, אך הם שוכחים שני דברים חשובים. זהבי היה במכבי גם בשנתיים הקודמות, שנתיים בהן מכבי נכשלה במשימה זו. למען האמת, הסגל של מכבי בשנתיים הקודמות, לבטח לא היה חלש יותר מזה שעלה לשלב הבתים השנה, אני די בטוח שהוא היה חזק יותר ולא במעט.

כאשר בוחנים תפקוד של מאמן לאורך עונה שלמה, התפקוד הטקטי הוא חשוב, אך חשוב פחות מהיכולת לנהל את הקבוצה, להביא כל שחקן לתת את המקסימום בכל משחק, ולדאוג לכימיה קבוצתית מוצלחת. אך כאשר בוחנים עמידה במשימה קצרת טווח כמו עלייה לשלב הבתים בליגת האלופות, הדבר החשוב ביותר הוא ההכנה הטקטית, והיכולת לגרום לשחקנים להשאר קרי רוח וחדורי אמונה למרות הנסיבות הקשות. אין ספק שבכך יוקאנוביץ' הצליח מעל ומעבר. מכבי עברה את פלזן לאחר הפסד ביתי, וקשה לאמר שהיו הצלחות רבות דומות של הכדורגל הישראלי בכללותו ומכבי בפרט, במצב עניינים דומה. לאחר מכן מכבי עברה קבוצה העולה עליה בכמה דרגות, באזל. יוקאנוביץ' הצליח לגרום למכבי לנטרל את באזל לחלוטין בגומלין בבלומפילד, באזל כמעט ולא הגיעה למצבי כיבוש.

*

מכאן אני מסיק שבבחינה קרת רוח של ג'ורדי, ניתן לתת לו ציון מושלם על הבאת יוקאנוביץ', גם לאחר שזה עזב באמצע העונה. הלוואי וניתן היה לכתוב דברים דומים על הרבה שחקנים שהביא.

 

תיק #3467 - הסחוס של טוטו תמוז
ההופעה הכי גדולה

94 Comments

MOBY 30 בדצמבר 2015

ברוך השם! לא הבנתי על מה החגיגה, חשבתי שאני היחידי.

רועי 30 בדצמבר 2015

החגיגה בתקשורת לפחות, היא על זה שסופסוף אפשר להדביק לג'ורדי "כישלון".
כישלון בבחירת המאמן, איך הוא בוחר מאמן שרוצה לעזוב באמצע השנה. אני מניח שאם בהגדרת המטרות של גולדהאר לג'ורדי אחת המטרות היא "החתמת מאמן שישאר עד סוף העונה", אז אפשר להגיד שהוא נכשל במטרה הזו :)
ואני חשבתי שמאמן זה אמצעי ולא מטרה.

MOBY 30 בדצמבר 2015

בתור אוהד קבוצה שהרכש העיקרי השנה היה הבאת ה"מאמן" על פי הבעלים אני מקנא בקבוצות שהמטרות בהן יותר ברורות.

אביטל 30 בדצמבר 2015

גם אני לא מצטרף לחגיגות הצהובות על עזיבתו, בטח לפני שאמרו מי מגיע במקומו. הרי עוד לא נבחנה הקבוצה שלו ללא ליגת האלופות(כמו למשל זו של פאקו וזו של אוסקר ה1. סוזה זה משהו אחר. תקראו מה אמר עליו מרצ'לו ליפי הגדול אמש). דווקא המשחק האחרון נתן תחושה שאם סלאבישה היה נשאר לאחר עידן ליגת האלופות היה מייצר הרכב נכון ומגובש עם רוטציה היררכית נכונה(בלי בן בסט למשל) והיה מצליח מאד. בכל מקרה אין לדעת.

מה שכן הופתעתי מהאמירה בטור שהסגל הנוכחי חלש מבשנים הקודמות ולא במעט. עד כדי כך אתה חושב. נכון עזבו שחקנים משמעותיים כמו ייני ראדי פריצה ופבלו אבל גם באו רבים וטובים לפחות על פי הפוטנציאל(שזה מה שבוחנים בחוזק סגל). לא יודע – לדעתי כאן נתת הנחה מסויימת ליוקאנוביץ על הרקורד שהשיג ומאידך ביקרת קשה מידי את קרוייף(על בניית סגל חלש יותר "ולא במעט")

גיל שלי 30 בדצמבר 2015

ציינת את אלו שעזבו, חוץ מדסה שלא היה בקמפיין המדובר, לא הגיע מישהו חזק יותר (דאבור גם היה בסגל לפני שנתיים) ותקבל את התשובה

אביטל 30 בדצמבר 2015

יתכן שאתה צודק, במיוחד לגבי הסגל בחצי השנה הראשונה של סוזה. למרות זאת לפי דעתי עם וורמוט, דסה, אזולאי, טל בן חיים הבלם, ראיקוביץ, אבי ריקן, ברק יצחקי בריא וראדוניץ(נכון הוא היה פצוע אך גם פריצה היה פצוע 70 אחוז מהעונה הקודמת לכן מתקזז) לא צריך להיות הבדל גדול לעומת הסגל של פאקו אשתקד. לפחות לא ברמה שניתן לצפות מהסגלים הללו להציג. להערכתי היה ניתן לצפות מהסגל הזה לרוץ חזק עכשיו גם עם יוקאנוביץ (וקל וחומר שכעת עם מאמן אחר) לא פחות ממה שעשו שחקניו של פאקו ב14/15

yaron 30 בדצמבר 2015

כל הדיונים על סגל רלוונטים רק לליגת האלופות. שם אפשר היה לראות איפה נעשו טעויות ואיפה חייבים חיזוק.
הסגל הנוכחי, למעט בעמדת החלוץ (וזה רק כל עוד ראדוניץ' פצוע) הוא לא תירוץ לרמה הפחות טובה שהקבוצה מפגינה במשחקי הליגה.

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

ירון לדעתי סיכם את זה הכי טוב.
מכבי נראית רע מבחינת איכות המשחק שלה מאז תצוגות השיא של סוזה, ההרגשה שהסגל אפילו לא קרוב למצות את הפוטנציאל הטמון בו לא קיימת רק אצל המגיבים בוואן אלא גם פה ואפילו יוקאנוביץ הודה בזה.
הסיבה שמכבי משיגה תוצאות היא בגלל שבכדורגל אם תסחט מהכוכבים שלך 10 דקות של קסם אתה מביא 3 נקודות הבייתה.

ניק 30 בדצמבר 2015

כל ההתעסקות התקשורתית בפרשה הזאת מגוחכת.
אנחנו לא באמת יודעים מתי גורדי ידע שהוא מנהל מומ עם פולהם (זה בטח היה לפני התקשורת) אבל בכל מקרה לא מבין מה רוצים שגורדי יעשה?
יצטט לו לטלפון? ישלח מרגלים כשהוא נוסע לחול?
אם מכבי כל כך רוצים מאמן שישאר פה הרבה זמן שיקחו מאמן ישראלי…
וגם שמעתי שקישרו את הגוב בפולהאם לזה שהוא העלה אותם לאלופות, שזה קשקוש. הכל זה נטו מהתקופה שלו בווטפורד.

yaron 30 בדצמבר 2015

לא נראה לי שזה קשקוש.
ברור שהם מכירים אותו וסימנו אותו בתקופה עם ווטפורד אבל אין ספק שכשהם רואים אותו הולך ומעלה קבוצה בינונית אחרי כמה שבועות הכנה לאלופות זה מוסיף לרצון ולבטחון שלהם להביא אותו.

ניק 30 בדצמבר 2015

כן מצד שני הם גם רואים את מה שהקבוצה הזאת עושה באלופות.

בלייק 30 בדצמבר 2015

אי לא בטוח אם ההופעה בליגת האלופות לא חיזקה את הרושם מהיכולות של יוקאנוביץ' במוקדמות ליגת האלופות.

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

ניק, אני חושב שבשלב הבתים גם המנהלים בפולהאם לא ציפה שהבדלי הרמות יחופו על ידי פעולות טקטיות, גאוניות ככל שיהיו.
דווקא העובדה שלא התבנקר הראתה משהו עצום בחשיבותו על מיהו כמאמן, מאמן שלא פוחד לחטוף בראש, וחזק, על חשבון פילוסופית המשחק שלו.

-גיסנו- 30 בדצמבר 2015

לא יודע אם זה ציון "מושלם" (בעיקר התחשב בזה שאני לא יודע מי היו האלטרנטיבות) – אבל בטח לא כשלון.
הייתי נותן "טוב מאוד" – כי הוא השיג את המטרה העיקרית שלשמה הגיע (העפלה לצ'מפיונס) אבל הרגיש לי מרגע שהתחיל שלב הבתים שהוא הבין עם איזה רמה באמת יש לו עסק וחיפש נתיב יציאה.
אני לא חושב שזו הייתה טעות להביא אותו, לא חושב שזה "מביך" או כל שם תואר אחר שהמציאו פה לזה שהוא עוזב באמצע העונה – אבל אני לא חושב שאפשר לומר שהזיווג מושלם כשמאמן עוזב מרצונו באמצע עונה אחרי שהעפיל לצ'מפיונס וכשהוא עדיין חזק מאוד בתמונת האליפות.

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

גיסנו, העסק מאוד פשוט, יוקאנוביץ היה מקצוען 100% מהרגע שחתם במכבי ועד הרגע שחתם בפולהאם, הבעיה הייתה כבר במחנה אימונים שיוקא אמר שהוא רוצה חיזוק,
מה קיבל? חלוץ פצוע, קשר פצוע, מגן ימין שלא היה יותר טוב מהאלטרנטיבות שלו עד לבערך הסיבוב השני בצ'מפיונס, ושוער שקונקרטית היה התקפי תעוקת חזה להגנה של מכבי 24/7. לא מכיר הרבה מאמנים שהיו מביאים תוצאות כאלו, ובטוח מאמנים ישראלים היו מתבכיינים על זה ונאחזים בזה כאילו הם נאשמים ברצח וזה האליבי שלהם.

-גיסנו- 30 בדצמבר 2015

אני לא מאשים את יוקאנוביץ' בכלום. כל מה שעשה לגיטימי.
אני רק אומר שלדעתי אתה לא יכול לומר שמאמן הוא מושלם לקבוצה מסויימת אם אחרי חצי שנה הוא חותך, גם אם כל הסיבות שלו מובנות בהחלט.

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

ואם ערן זהבי היה עוזב עכשיו אז אי אפשר היה להגיד שזהבי על גבול המושלם מבחינת מכבי?
לדעתי זה שמדובר במאמן לא כל כך שונה, והרי ג'ורדי ידע שזה עשוי לקרות.

-גיסנו- 31 בדצמבר 2015

אם זהבי היה לוקח את האליפות הראשונה אצל אוסקר ויוצא שוב לאירופה אחרי חצי שנה – אז זה ממש לא מושלם.
זה לא עצם העובדה שהוא רצה לעזוב – זה העובדה שהוא אפילו לא רצה לסיים את העונה שהוא התחיל ברגע שליגת האלופות נגמרה.
אם זהבי יעזוב עכשיו, אחרי 3 שנים במועדון שבהן השיג בערך כל דבר שיכל ומיצב עצמו כאחד הגדולים בתולדות המועדון והכדורגל הישראלי בכלל – המצב שונה לחלוטין.

יואב 30 בדצמבר 2015

גיל,
מעולה.
שמח שמכבי התנסתה במאמן כל כך טוב וברמת שכר כזאת.
הגומלין מול באזל היה מופת לכל מה שהוא לא ישראלי.
לא לעצור כאן-רק זרים.

אריק האחר 30 בדצמבר 2015

יש דבר מדהים בכול הנוגע לרכבת המאמנים
הזרים במכבי בעידן קרויף.
במציאות אף עזיבה לא גרמה למשבר
במציאות מכבי לקחה כל שנה תואר
במציאות מכבי עלתה פעם ראשונה לשלב הבתים
במציאות בארבע העונות האחרונות מכבי
לא ירדה מהמקום השלישי.
המציאות מראה שאם יש משהו ברור במכבי
שאין בו בעיה זה עמדת המאמן.
אז למה ״ כל דורשי הטובה ״ שמפרשנים
את מכבי אומרים שבמציאות יש למכבי בעיה
בעמדת המאמן ?

-גיסנו- 30 בדצמבר 2015

כי אף אחד מהמאמנים הנ"ל לא מדליף לפרשנים ו/או תופס להם ג'וב שלדעתם הם ראויים לו. ע"ע המנהל המקצועי של מכבי שעריים מליגה א'

the bird 31 בדצמבר 2015

בול בפוני (:

yaron 30 בדצמבר 2015

אם המטרה היחידה היא העפלה לליגת האלופות אז בהחלט אפשר לתת לו ציון מושלם.
אבל במכבי, כמו שקרויף חוזר ואומר המטרה העליונה היא אליפות. מאמן שעזב באמצע השנה בטח של יקבל ציון מושלם…
דעתי האישית – סיכוי סביר שתחת יוקאנוביץ היינו מאבדים את הכתר השנה. הוא איבד עיניין, נראה עייף וגרוע מכל – לא הצליח להתחבר לשחקנים.
אם המאמן המחליף יוביל אותנו לאליפות רביעית ניתן לתת לו ולקרויף ציון מושלם :-)

קפטן קוקי 30 בדצמבר 2015

מסכים מאוד, ומוסיף למה שאמרת – ניכר שמעט שחקנים התקדמו תחתיו. למתבונן מבחוץ נראה שהוא פשוט פגע בבטחון שלהם. אני קצת מהסס להגיד את זה, כי זה בעצם אומר שכל מיני זמרים בתקשורת צודקים, אבל בסופו של דבר השחקנים נראו כאילו לא כיף להם במיוחד, ובעיקר הם פשוט לא התקדמו.
אני לא מדבר על שחקנים שאולי השיא מאחוריהם כמו קרלוס, אלא למשל דור פרץ ואבי ריקן. קיבלו דקות (גם בליגה וגם באירופה), וכנראה שגם הערכה מהמאמן, אבל ממשחק למשחק התחושה היתה שהחסרונות שלהם הופכים לבולטים יותר. כשזה משותף למרבית השחקנים בקבוצה, התחושה היא שזה נובע מהדינמיקה שמכתיב המאמן.
זה משפיע גם על הציון שנותנים לג'ורדי, כי אם יש מאמן שלא מוציא מהשחקנים שלו את המיטב, אז כל הרכש לא ממש משנה.

yaron 30 בדצמבר 2015

אין ספק שהשחקנים לא קיבלו ממנו את מה שקיבלו מגרסייה (בסיבוב הראשון), סוזה ופאקו.
שלושתם היו הרבה יותר איכפתיים ממנו והרבה פחות מתנשאים.
לכולם שאיפות מעבר למכבי ולישראל אבל כשהם היו כאן הם היו כ א ן.
יכול להיות שגם המסר של יוקאנוביץ חשוב – רדו מהאולימפוס אתם לא ברמה של ליגת האלופות. אבל הוא שידר מההתחלה שהשחקנים שלו לא מספיק טובים ושמה שהוא רוצה זה רכש ולאו דווקא לקדם אותם.

vered s 31 בדצמבר 2015

זה שיוקאנוביץ׳ אמר שהוא חייב רכש זה משהו ששחקנים מיקצוענים צריכים להבין. המעבר של מכבי ת״א לליגת אלופות ואפילו לליגה אירופאית זה כמו שקבוצה עולה ליגה. וזה סיטואציה שמשאירה שחקנים מתוסכלים ופגועים. הרבה פעמים שחקנים מובילים שלא יודעים מה יהיה מעמדם ואם ביכלל יישארו כשהקבוצה שלהם תעבור לנקסט לבל. זה הסיטואציה המעליבה ביותר שיש בכדורגל תחרותי. יוקאנוביץ׳ הגדיר את המצב ככה בצורה מאד אגרסיבית מול התיקשורת. נקסט לבל. סגל לא מספיק טוב. רוצה שחקנים. ופה הוא נהג כמקצוען קר ומחושב וזה פעם ראשונה ששחקנים במכבי ת״א ניתקלו בזוית הזאת של עבודה עם מאמן זר. בקבוצות אירופאיות שחקנים שומעים מהמנג׳ר שהקבוצה צריכה חיזוק גם לא בסיטואציה של נקסט לבל. מספיק שמחליפים מאמן או שיש תקופה שלא עונה על ציפיות המועדון. גם שחקנים במועדונים אירופאיים ניכנסים ללחץ כמו כל בן אדם אבל זה חלק מחוקי המקצוע. זה גם לא תמיד נגמר טוב עבור שחקן אירופאי מצליח. יורד לספסל, רואה רכש איכותי בעמדה שלו, נחתך מהקבוצה. שחקן יכול להבין שהוא לא מתאים לתפיסת העולם של מאמן חדש או שהשיטת מישחק דופקת אותו. אנחנו קוראים על זה כל יום במדורי ספורט על ליגות באנגליה וספרד ואיטליה ונישארים אדישים לגמרי. כי זה ככה. יוקאנוביץ׳ העריך נכון מאד שלמכבי אין מספיק שחקנים איכותיים למשחקים באירופה ומן הסתם רצה לפחות ארבעה זרים איכותיים בעמדות מובילות. אם היו מגיעים לדוגמא ארבעה זרים דומיננטים בעמדות של מגן, קשר אחורי מרכזי, קשר התקפי וחלוץ בנוסף לשוער אז מכבי ת״א היתה עוברת שינוי מקצועי והררכי רציני. אז רכש כמו אלי דסה ואבי ריקן היו אמורים להישתלב במערך של קבוצה יותר מהירה ומאוזנת מבחינת חלוקה של אחריות על המיגרש הבנת מישחק יותר טובה וכדומה. שילוב של צעירים ומחליפים היה שונה מה שהיה נידרש מהם היה פחות גרנדיוזי ויותר תפור למידותיהם והם היו מיתפתחים וכמובן חלק מהשחקנים היו נאלצים לחפש קבוצה חדשה. בפועל כלום מזה לא קרה אבל ממש כלום ויוקאנוביץ׳ נישאר עם שחקנים שהוא ״העליב״ בכל העמדות. ועם הררכיה עויינת. זה לא מתכון להצלחה בקשר שבין מאמן לשחקנים. וזה אגב לגמרי אחריות של המועדון. מכבי ת״א עלתה לנקסט לבל והעדיפה לא לעשות שינויים שהיו קשים גם כלכלית וגם רגשית. ההדחה של חואן פאבלו רק הדגימה עד כמה שינויים כאלו הם קשים. שחקני מכבי ת״א היו בטוחים שמגיע להם לשחק במפעל האירופאי אלופים. מקצוענים. עובדים קשה. מוכשרים. התוצאות הראו שהקבוצה חלשה. לא בנויה נכון. שאין לה זרים מספיק דומיננטים ואיכותיים שיובילו. עכשיו בטח שיכולים לחגוג בחדר הלבשה. השאלה מה ג׳ורדי קרוייף למד מהסיפור הזה וכמה שינויים הוא מיתכוון לעשות גם מקצועית וגם בקטע של הכישלון של כמה משחקני מכבי ת״א להתמודד עם סמכויות של מאמן ועם אחריות של מועדון לקחת החלטות.

גיל שלי 31 בדצמבר 2015

מסכים לגמרי

קפטן קוקי 31 בדצמבר 2015

רמת הסגל נתונה, ואני מניח שהמאמן קיבל מג'ורדי את כל המידע לגבי התקדמות הרכש והקשיים סביב זה. עכשיו השאלה – האם אתה משדר לשחקנים שלך שאתה מאמין בהם ומנסה להוציא מהם את המיטב, או שאתה משדר להם שאין לך יותר מדי עם מה לעבוד?
באיזו גישה בחר פאולו סוזה, שהתמודד מול קבוצות חזקות בהרבה מהקבוצה שלו?
האם אפשר להגיד שיוקאנוביץ היה יותר קרוב לגישה הראשונה או לשניה? בעיני התשובה ברורה.

holden 30 בדצמבר 2015

יוקאנובי'ץ ממש לא כשלון של ג'ורדי קרויף.
יוקא מאמן טוב לעניות דעתי, אם כי הוא מצטיר כיהיר וארגונטי מדי, יש לו פוזה של מליון דולאר.
הוא נראה כמו אציל בריטי שנפלט מספינה טרופה והגיע לאי נידח של ילידים שאוכלים בננות ומפצחים אגוזי קוקוס.
הכשלום העונה של קרויף זה השחרור של ראדי ושל פריצה.
אם שניהם היו העונה אצל הצהובים כעת היה להם פער בטחון מבאר שבע.

השוער שקרויף הביא זה הימור , הימור מטבעו נדון או לאכזבה או להצלחה,
במקרה של פריצה ושל ראדי לא היה שום הימור, שניהם היו מניות סולידיות ובטוחות להשקעה,
הטעות הזו של קרויף עלולה להוביל לקטיעת הרצף ההסטורי

D! פה ועכשיו 30 בדצמבר 2015

פריצה באמת טעות
בשביל להשאיר את ראדי מכבי היו צריכים לצאת לקרב גדול מול שער 11. לצערי הרב זה לא קרה.
אחרי התיקונים בינואר – לא מאמין שיהיו שינויים בטבלה בסוף השנה לעומת השנה הקודמת.

Lord Anthony 30 בדצמבר 2015

צריך לזכור שבסופו של דבר פריצה היה פצוע רוב העונה שעברה, וגם ראדי לא ראה יותר מדי מגרש. הפרידה משניהם הייתה הגיונית לגמרי.

-גיסנו- 30 בדצמבר 2015

ראדי לא עזב בגלל שער 11.
ראדי עזב כי הוא הבין שלא יהיה באנקר בהרכב במכבי, והוא רצה קבוצה הישגית שכן תתן לו להיות באנקר בהרכב. למה שקורה עם שער 11 אין קשר להחלטה הזו.

yaron 30 בדצמבר 2015

פריצה באמת טעות…
ואם היו משאירים אותו והוא שוב היה פצוע 70% מהעונה אז הוא גם טעות…
בסופו של דבר ג'ורדי פיספס בעמדת החלוץ. בין אם זה פריצה, ראדוניץ' (עדיין לא סגור הסיפור איתו, אם הוא בריא הוא יפתיע), וההוא ששכחתי איך קוראים לו… אה כן, עדן בן בסט :-)
אפשר להניח שאם ראדוניץ' בריא עד סוף העונה ו/או מביאים חלוץ ברמה בינואר הבעיה הזאת נפתרת.
לא חושב שיש לנו איזשהי בעיה במרכז השדה.
השוער מתגלה כאחלה שוער – לא מעניין אותי הארנק של גולדהר, רק שאף אחד כבר לא מתגעגע לחואן פאבלו (האהוב).
בהגנה יש יותר מבעיה אחת – סביר להניח שאחרי ינואר יהיה יותר טוב.

מה נשאר? מאמן שמתחבר לשחקנים וייצליח להטריף אותם עד סוף העונה :-)

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

הולדן, כמה הערות:
1) יש מצב שיוקאנוביץ עצמו לא רצה את ראדי, אבל אני לא זוכר אם הוא הועזב/עזב לפני יוקאנוביץ'.
בכל מקרה לדעתי אתה חוטא פה בחכמה בדיעבד, שכן גם בתקופות הטובות שלו הוא לא הזכיר את ראדי של אוסקר.
2) אם אני לא טועה אשתו של פריצה לחצה עליו לעזוב, ובכל מקרה כמו שנאמר למעלה- הוא היה פצוע רוב הזמן ותפס מקום של זר.
וגם אף אחד לא ציפה שיצחקי ובן בסט ימשיכו לבעוט ביונים כל פעם שהם רואים דשא, בטח לא במידה שמצדיקה הוצאת סכומים על חלוץ זר איכותי.
3) צריך לזכור שרכש מחליף עולה כסף והחוזים של בן בסט ויצחקי גבוהים, להביא עוד חלוץ זר ויקר לא ממש יתאים לג'ורדי כשמיטש יבקש תשובות אם משהו ישתבש. קבלת החלטות במערכת כזו זה לא פוטבול מנג'ר.

יואב 30 בדצמבר 2015

ראדי הלך כי רצו לקדם את בן ודור פרץ והיו צריכים לאוורר את הסגל לשם כך.
זה נראה מצחיק היום אבל יורדי בנה על בן והוא לפחות היה מקבל הזדמנויות אמיתיות. ואם היה נשאר, אזולאי לא היה מגיע.

גיל שלי 30 בדצמבר 2015

אני מאמין שאם בן היה נשאר במכבי, הוא היה תורם יותר מאזולאי, מדהים איך האדיוט הזה ירה לעצמו עם תותח בביצים

יואב 30 בדצמבר 2015

גיל,
לגמרי. אנשים לא זוכרים אבל זאת היתה הסיבה לשיחרור ראדי.

-גיסנו- 30 בדצמבר 2015

האמת שכשאני רואה אותו בהפועל אני בכלל לא בטוח, עושה רושם שילד חרא הוא ילד חרא ללא קשר למדים שהוא לובש

holden 30 בדצמבר 2015

חכמת הבדיעבד זה לא אני.
אני בזמן אמת קוננתי ואף לגלגתי איך קרויף בעל המח האנליטי לכדורגל(נניח) משחרר חלוץ 9 קלאסי,
מראדי תמיד החזקתי כשחקן כדורגל, ראדי הוא שחקן של מאמן ושל הישגים, אני מעדיף את ראדי צולע מאשר את ורמוט שועט.
יצחקי?
ברק טוב במשחק קט- רגל או בכדורגל חופים,
ברק שחקן של דקות ספורות ולא מעבר

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

אתה מעדיף את ראדי? איזה מזל באמת, הבנאדם לא נתן את המספרים ו-וורמוט והוא לא משחקים במכבי על אותה עמדה בכלל….
יצחקי העונה עם 3 בישולים ו-2 שערים, הוא אמנם לא נותן מספרים גדולים והופעות מרהיבות אבל יש לזכור שהוא לא מקבל הרבה דקות.

holden 30 בדצמבר 2015

עופר, אני יודע שגילי ורמוט לא משחק על אותה הבלטה של ראדי,
התכוונתי שראדי נחוש יותר גם כשהוא לא במיטבו,
ורמוט שחקן מנומנם שפעם פעמיים בעונה עושה איזה מהלך יפה לעין, ראדי זה מנוע שפועם ללא הפסקה,
יצחקי לא מקבל דקות כי הגוף שלו פצוע ושחוק, יצחקי לא מסוגל לשחק 90 דקות כל שבוע ,
יצחקי טוב לשכונה לקט רגל למשחק של רבע שעה.

במכבי עשו לו ג'סטה ופינקו אותו בהון עתק

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

שמע, יצחקי היה פצוע תקופה ארוכה, אבל!
בעידן ג'ורדי יש מן אקט תדמיתי וערכי של המועדון במקרים כמו יצחקי- אם הם חוטפים טלטלות קשות כמו פציעה- לא זורקים אותם לכלבים, להפך. החוזה של יצחקי כנראה נחתם בתקופה יחסית טובה שלו, הרי ג'ורדי לא רוצה לשלם לו סתם, גם גולדהאר לא אידיוט ואנגלידיס בזמנו בטח לא אידיוט.

בקשר לוורמוט- השוואה יותר טובה אם כבר הייתה מיטרוביץ, כי גם אם וורמוט היה פורש מחר מכדורגל וראדי היה במכבי זה לא היה משפיע על בחירתו/אי בחירתו להרכב. מיטרוביץ שחקן בעייתי למכבי כי הוא לא עושה פעולות הגנתיות באיכות של אלברמן/פרץ/אייגבור וגם המסירות הטובות לא מגיעות בתדירות גבוה.
מצד שני, ראדי לא פגע והיה בירידה בכושר, ובאמת לא רציתי להשתמש בטיעון הזה, אבל בנו על בן רייכרט, ובאמת מי ציפה שהבנאדם כזה מפגר?
ועכשיו יש את אזולאי שיותר טוב משניהם. מיטרוביץ מסתמן עוזב לטובת זר (כי הוא לא רואה דקות) או לא יישאר לשחק הרבה העונה ובא לציון גואל.
אני משוכנע שאם ראדי לא היה בב"ש עכשיו לא היית מדבר על זה, וזה לגיטימי, אבל באמת, מי בונה על קשר שעבר כבר את גיל 30 ונמצא בירידת כושר מהרגע שהניפו צלחת לפני 3 שנים?
כנ"ל לגבי חלוץ……זר…..פציע…….מזדקן…..

מאיר (חדש בשכונה) 30 בדצמבר 2015

חוכמת הבדיעבד. הן ראדי והן פריצה נמצאים בחלק האחרון של הקריירה והמחשבה להחליפם היתה סבירה ביותר כדי להזרים דם חדש וצעיר יותר. לא צלח ולמרות זאת זה לא כשלון.

בלייק 30 בדצמבר 2015

הכישלון הכי גדול של גו'רדי עם יוקאנוביץ' מבחינתי, אם בכלל חייבים להגדיר כל דבר שלילי ככישלון, הוא הסטיה מהנתיב של המאמנים הקודמים ביחס לתקשורת. אני העדפתי את אוסקר-סוזה-פאקו בהתנהלותם מול התקשורת. התקבל אצלי הרושם שגם קרויף. יכול להיות שקרויף הסכים להתפשר על הנושא הזה בשביל מאמן כזה (כמה מזלזלים כאן בתקשורת בהעפלה לפרמיירליג, בורות מדהימה). יכול להיות שהוא קיווה שיוקאנוביץ' יתנהג אחרת, אולי הוא אפילו דרש את זה לפני, אבל ברגע שיוקאנוביץ' "פתח את הפה" קרויף נאלץ לאכול את הצפרדע כדי להתקדם מקצועית.

ניר 30 בדצמבר 2015

לדעתי בכלל כל דבר שלילי שכותבים על מכבי תל אביב נובע בעיקר מסגירת חשבונות של התקשורת מול מכבי תל אביב על חוסר שיתוף הפעולה והמחסור בהדלפות, ככה שלא הייתי מתרגש מזה יותר מדי.

יוקאנוביץ' בינתיים הוא בכלל לא כישלון, הוא עלה סכום כסף מסויים על השכר, ממנו קוזז סכום לא קטן על העזיבה באמצע העונה והוא השיג אחת משתי המטרות המרכזיות העונה – עלייה לליגת האלופות (שלא לדבר על הכסף שנכנס בזכות זה). כן, אולי זה לא בזכותו ואולי היה חסר מילימטר כדי שמכבי תהיה בחוץ, אבל היא נכנסה בכל זאת, והוא לגמרי מציג ROI חיובי מאוד. את המשימה השנייה, של האליפות, לא ברור אם הוא היה משיג, ולטעמי דווקא מאמן אחר אולי עשוי לתת למכבי תל אביב את הניעור הרצוי כרגע.

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

השכר פיצוע חצי מילון יורו, ואם גיל שלי צודק שכר שנתי של 850K יורו, והבנאדם הביא אלופות, ג'ורדי לא נכשל ולא בטיח, ב-350K יורו קיבלנו חצי עונה חלומית מאמן שלקח קבוצה לאליפות הצ'פיונשיפ. התקשורת כאן בדיחה

yaron 30 בדצמבר 2015

למה אתה חושב שהוא קיבל את כל השכר השנתי?
סביר להניח שפחות מחצי פלוס מענק עלייה לאלופות.
שוב, מבחינה כלכלית אין ספק שהרווחנו בגדול, אבל המטרה חשובה ביותר של מכבי כל שנה היא אליפות המדינה ולא עלייה לאלופות עם כל המשמעויות הכלכליות האדירות.
לא אנחנו מגדירים את המטרות אלא גולדהר וקרויף.
מהבחינה הזאת אפשר להגדיר את הבחירה ביוקאנוביץ' ככישלון. הבאנו מאמן שאיבד עיניין ברגע ששלב הבתים נגמר…

צהוב בדם 30 בדצמבר 2015

גיל, חולק עלייך בגדול.
כל העלייה של מכבי השנה לצ׳מפיונס, ואני מפרגן לנו בגדול פה, זה פוקס אחד גדול…

המשחק היחיד בכל המוקדמות שבאמת היה תלוי ביוקאנוביץ זה המשחק נגד פלזן בבית. והפסדנו אותו.
המשחק נגד פלזן בחוץ + צמד המשחקים נגד באזל היו הרבה יותר תלויים ביריב ובהתעלות של זהבי מאשר בנו(כלומר ההשפעה של יוקאנוביץ).

כשאני חושב על זה שמכבי עם 3 הפסדי בית(לא נראה לי שהפסדנו 3 משחקי בית בכל ה 3 שנים הקודמות) ובאיך שאנחנו נראים, אין לי אשם אחר חוץ מאדון קאוץ.

בגלל זה השמחה של רובנו…

יואב 30 בדצמבר 2015

אני חושב שההופעה ההגנתית המושלמת מול באזל בבית(לא הגיעו למצב) היא בהחלט לזכותו של יוקאן.
מאמן של כסף גדול(אליפויות, עליית ליגה ועלייה לליגת האלופות).

yaron 30 בדצמבר 2015

חוץ מהפסד הבית לפאלזן יוקאנוביץ' עשה עבודה מצויינת.
הניסים של זהבי לא היו ניסים בלי העמידה הטקטית הנכונה של כל הקבוצה.

-גיסנו- 30 בדצמבר 2015

3 הפסדי בית זה לא רק יוקאנוביץ'. זה קורה כשסגל נשחק, גם הקהל שבע (וחלקו הקטן אך דומיננטי מעדיף לריב עם ההנהלה מאשר לעודד). גם לצ'לסי ויובה היו רצפים של כשנתיים בלי הפסדי בית בכל המסגרות, ובד"כ כשרצף כזה נגמר נפרץ איזשהו סכר. גם בגלות לקפריסין במוקדמות הכושלות מול מאריבור ואסטרס – מכבי לא הפסידה בבית (תיקו מול מאריבור ונצחון שלא הספיק על אסטרס).
כבר אמרתי שהעובדה שבלומפילד כבר לא המבצר שהיה וזה מטריד אותי, אבל יוקאנוביץ' הוא ממש לא האשם היחיד.

yaron 30 בדצמבר 2015

אף אחד לא חושב שהוא האדם החיד.
קרויף לא הביא אף בינגו השנה.
היתה פגרה קצרה, קמפעין נבחרת ומוקדמות וליגת האלופות.
א ב ל, ליוקאנוביץ' יש את החלק שלו ובראש ובראשונה חוסר העניין שבלט מקילומטרים.

מאיר (חדש בשכונה) 30 בדצמבר 2015

האמת היא שדווקא בהפסדי הבית בליגה נראה לי שחלק מהותי מהאשמה היא של המאמן משום שלכל ההפסדים הנל יש דפוס קבוע של שליטה במשחק וספיגה במתפרצות. יותר מזה, היו גם נצחונות שבהם מכבי ספגו גולים מביכים או הגיעו נגדם למצבים נהדרים שהוחמצו, אפילו בחמש אפס הלא משכנע של השבוע. ארגון משחק ההגנה בקבוצה שתוקפת הרבה זו מלאכה של מאמן ובקטע הזה לא היה שיפור מתחילת השנה ועד המשחק האחרון. אזכיר את המשחק עם סכנין במחזור הראשון על הספיגות המביכות, עבור דרך נתניה ועד כאמור קריית שמונה, וזה בנצחונות.
יתכן שחלק מהעניין היה סוגי היריבים השונים בליגה ובאירופה ואולי היום זה היה מתחיל להיראות אחרת אבל לא נדע לעולם את הסיבה עם עזיבתו.

yaron 30 בדצמבר 2015

שכחת את ההשפלה מול בית"ר

-גיסנו- 31 בדצמבר 2015

אמרתי שזה לא ר-ק יוקנוביץ'.
ברור שיש לו חלק נכבד בפארסות ההגנתיות – אבל זה לא בלעדי על הראש שלו.

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

משהו שחשוב לציין,
אחוזי ההצלחה של מאמני מכבי בסיבוב הראשון זהים פחות או יותר, ומדובר ב-4 סוגים שונים לחלוטין של עונות:
בעונה הראשונה זה הספתח בעידן ג'ורדי, אלמנטים של תחילת הדרך, אין אירופה, בום-אליפות.
עונה שנייה יש מאמן טוב יותר, אבל יש אירופה- בערך אותם אחוזי הצלחה.
עונה שלישית פתיחת העונה המזוויעה ביותר לקבוצה אלופה שראיתי מאז עונת האליפות של בארסה עם פפ, חילופי מאמנים לאחר שנקבע סגל והדחה מאירופה, מגיע מאמן ולוקח 3 תארים (שזה יותר משחקים ממה שתשחק מכבי השנה גם אם תגיע לגמר גביע) ויש לו יריבה קצת יותר רצינית והכדורגל זוכה לקיתונות עצומות של ביקורת.
עונה רביעית- ליג"א, סיפורי רכש, עלילות פרדראג בארץ הקודם, ב"ש מועמדת שווה ואפילו פייבוריטית לאליפות, 2-3 נקודות פחות מפאקו לאחר הסיבוב הראשון. מדהים!
המערכת שג'ורדי בנה פה היא בולם זעזועים בלי תאריך תפוגה, כל טיעוני התקציב מתבטלים מול הנתון הזה.

גיא 30 בדצמבר 2015

טוב, זה לא נכון. למכבי השנה היו 3 סיבובי מוקדמות (כמו בשנה שעברה – קולומה, מאריבור, אסטראס), 6 משחקי שלב בתים ועוד 3 משחקים בבתים של הטוטו.
בשנה שעברה היו 3 סיבובי מוקדמות, 3 בבתים של הטוטו ועוד 4 בפלייאוף של הטוטו (שני רבע, חצי וגמר) כך שהשנה מכבי יכולה לשחק יותר.

פאקו סיים את הסיבוב הראשון עם 27 (מינוס השתיים שהורידו על הדרבי של פואד), כלומר הקבוצה השיגה 29 נקודות. השנה הקבוצה לקחה בסיבוב הראשון (טה דה דאאאאם) 29 נקודות.
בעונה שעברה מכבי אחרי 16 מחזורים היתה עם 34 נקודות (כלומר תאורטית 36), כאשר בצמד המשחקים מול ב"ש נרשמו הפסד ותיקו והפער מהמוליכה (ק"ש) היה 4 נקודות (תאורטית 2 אבל אתה מבין לאן זה הולך).
העונה, עם ליגת האלופות, יוקאנוביץ' עזב את מכבי במחזור ה-16 כשהיא עם 35 נקודות ובפער 3 מהמקום הראשון, בצמד המשחקים מול ב"ש נרשמו הפסד ונצחון.

אני חושב שהוא עשה עבודה מצוינת, גם במבחן התוצאה וגם במראה שהעמיד מול שאר הצוות, הסגל, האוהדים וכו' ושיקף את הרמה הירודה של הכדורגל פה
כן, זה מה שאנחנו שווים באירופה, אני חושב שגם ג'ורדי היה צריך לקבל את הכאפה הזו כדי להתעורר עם רכש, מקווה שנראה מזה פירות בטווח המיידי.
בונוס נהדר שיהיה לכל מאמן יגיע הוא חלון העברות עם הגעתו.

מאיר (חדש בשכונה) 30 בדצמבר 2015

וההישג של השנה גדול יותר כשמבינים שמשחק בליגת האלופות הוא כמו מאמץ של משחק וחצי מינימום בארץ, תוסיף את כל המסביב זה שני משחקים.

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

גיא תודה על התיקון, יצא אפילו יותר טוב משחשבתי :)
בקשר לכמות נקודות בסיבוב הראשון: להגנתי יאמר שעבדתי עם הנתונים מהאתר הרשמי של מכבי, והתבלבלתי בחישוב הנקודות. (זה לא מסודר שם בשיט, באתר הקודם זה היה ברור מתי מדובר במשחק נוער ומתי במשחק בוגרים, מי מנהל את מכבי?!).

בקשר לג'ורדי, שוב, הדיון בסוגית הרכש הגיע לרמות הזויות: הרי כולם פה אוהבים ספורט, ובספורט ידוע שלומדים מכישלונות יותר מהצלחות, פעם ראשונה מחדל (לא כישלון, כי זה פשוט לא כישלון) מתפוצץ לו בפנים וכולם לוקחים את הקלישאה הכל כך אמיתית ונכונה הזו, זורקים אותהללהבות ודורכים על השאריות עד לכדי אפר המתעופף לו ברוח.
יורדי קרויף בא מלרנקה, לא מבאזל, לא מברייטון ולא מווטפורד. הוא לומד ממכבי והיא לומדת ממנו.
עכשיו הוא וגם גולדהאר מבינים שצריך זרים תותחים ולא זרים משוק הפשפשים- זולים ולפעמים יש מציאה.

גיא 30 בדצמבר 2015

אני לא חושב שזה מחדל, אין טעם בכותרות מיותרות רק לשם הכותרת – אף אחד מאיתנו הוא לא פרימו – אני חושב שהוא שגה בבחירת הזרים השנה (כלומר הבחירה להחליף את פריצה בראדוניץ', הבחירה להשאר עם קרלוס ומיטרו ובאופן כללי הבחירה להשאיר את מיטרו במקום את ראדי), בנוסף לזרים שלא מצאו פה את מקומם (רשימה חלקית: גורי, ארנשו, מאנה, מארוול, גונסאלו גארסיה).
נדמה לי שאם ההופעה המעט מביכה הזו בליגת האלופות (ברמת השורה התחתונה; אני ממש לא נבוך מהעובדה שספגנו כי לא שיחקנו בונקר) תנער את קונספצית הרכש של קרויף, כולנו נהיה מרוצים.

ביצה קשה 30 בדצמבר 2015

ההצלחות מול פלזן ובאזל הרשימו, אבל הביזיון בשלב הבתים מחק אותן.
יוקאן לא הצליח לשחזר דבר מהמוקדמות, לא בליגה ולא בבתים, ולכן ההרגשה שההישג נובע בעיקר ממזל (למשל הפציעה של יאנקו תוך החמצה מול שער ריק בדקה השניה…) ומרגעי זהבי (כמו בסופו אותו משחק).
אחרי חצי עונה נראה שבמבחן התוצאה יוקאן נכשל, מפני שלפי הגדרת המועדון הליגה חשובה מאירופה, וכאן יוקאן עוזב במקום שני.

יואב 30 בדצמבר 2015

גם בעונה קודמת היא היתה במקום השני בשלב הזה.

בלייק 30 בדצמבר 2015

איך אפשר להגיד שהוא נכשל אם אחרי פחות מחצי עונה הוא במרחק 3 נקודות מאליפות?
גם אם הוא היה עוזב במקום הראשון עם פער 10 נק' מב"ש הוא עזב בלי אליפות.
בכל מקרה, הוא היחיד במכבי שאימן את הקבוצה כשבמקביל יש ליגת אלופות. אה, רגע, היה עוד אחד. הוא באמת לקח את מכבי לעונה מופתית במקביל לליגת האלופות.

-גיסנו- 30 בדצמבר 2015

מעניין אם אלכס פרגוסון נכשל ביוניטד בעונת 95/96, כשהיה במקום השני בפיגור 10 נק' בכריסמס. אתה מוזמן לבדוק מי סיימה ראשונה באותה השנה.

רועי 30 בדצמבר 2015

למכבי היה מזל בהעפלה לליגת אלופות.
במיוחד מול באזל.
ההתנהלות שלו והדיבור יצרו כנראה סלידה

רינוס מיכלס 30 בדצמבר 2015

מכבי תל אביב הגיעה לשלב הבתים של ליגת האלופות בזכות שני דברים עיקריים

( מלבד מיצ'ל וההולנדי המעופף כמובן , שאחראים בכלל על תחיית המתים )

ערן זהבי ומזל

עוד טור אופייני של זריקת החץ , ואז ציור המטרה שמסביבו

זה שערן זהבי לא הצליח להעלות את מכבי תל אביב לבדו בהזדמנויות הקודמות , לא קבע ( וגם לא יכול היה לקבוע ) ישירות , שערן זהבי לא מסוגל להוביל ( ובמקרה הנוכחי זה אפילו יותר מלהוביל , זה להעלות ! ) את מכבי תל אביב לשלב הבתים של ליגת האלופות

אין פה שום משוואה מדעית להקיש מנתונים ארעיים ומעורפלים כאחד , אלא להסתכל נכוחה לעובדות ולפעולות המשחק במשחקים השייכים להעפלה

להבדיל מיליארד מיליארדי הבדלות !!!
גם התפישה לפיה אלוהים היה צריך את פיל ג'קסון כדי לקחת אליפויות , באה מערך אמיתי ועובדות נכוחות לפי מה שהוא הוסיף להצלחה במשחקים עצמם , ולא כניסיון להקיש מנתונים חלולים ומעורפלים בסגנון של :
לפניו אלוהים לא זכה בטבעת , עד שהגיע הזן מאסטר

השמן 30 בדצמבר 2015

מה עם כתבלבי החצר?

רינוס מיכלס 30 בדצמבר 2015

עובדים במלוא המרץ , כמו תמיד

yaron 30 בדצמבר 2015

נכון, זהבי העלה את מכבי ומיצידי אפשר לקרא לזה נס באזל, אבל כל זה לא היה קורה בלי תכנית טקטית מסודרת וקבוצה שידעה וביצעה בדיוק את מה שתוכנן.
גם אתה מסמן מטרה אחרי שהחץ נורה – אם זהבי היה מבקיע נגד צ'לסי בדקה ה-92 זה היה משנה משהו?

רינוס מיכלס 30 בדצמבר 2015

ירון , אתה נשמע לי בחור מאוד אמין ומקצוען

תביא לי בבקשה את התוכנית ההצבתית המסודרת והמתוכננת כדי שזהבי יבקיע את השערים שהבקיע בזמנים שהבקיע

אבל לא ציטוטים שאחרי ( אם היו הזויים כאלה בכלל ) המשחקים ,

אלא את התוכניות עצמן , עם הקווים , השירטוטים , השמות , הזמנים , הזוויות

תאמין לי , אם לא הייתי סומך עליך , לא הייתי מבקש זאת ,
בתודה מראש

ולגבי הפיסקה השנייה ,
אפשר בבקשה להבין למה התכוונת ?
איזו מטרה סימנתי ? ואיפה כתבתי על זהבי נגד צ'לסי בתגובה שלי ?

באמת מצאת לך מישהו שישנה את התפישה שלו לפי תוצאה כזאת או אחרת

רינוס מיכלס 30 בדצמבר 2015

התגובה נקטעה באמצע *

לא יודע כמה זמן אתה בדה באזר , אבל לך תחפור בארכיון מי הלין על בחירות השחקנים של ההולנדי המעופף עוד בזמנים שכולם עשו איתו קאמא סוטרא ( שלא לדבר על שבט עובדי האלילים הסמרטוטי שלו שעדיין מתקשה לעכל את המציאות וממשיך לפלוט את אימרות היח"צ של הכתבלבים שלו ) , על איכות המשחק כקבוצה וכפרטים ( בלי קשר לשום תוצאה כזאת או אחרת ) , ועל צורך בהמשכיות התקדמות המועדון ממצב חצי מקצועני שאליו הצליח להגיע , למקצועני ( בלי קשר לשום תוצאה כזאת או אחרת )

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

רינוס, אני מאוד אוהב דעות בדה באזר שמבקרות את ג'ורדי, זה נותן משוב שלילי ובמיוחד זווית הסתכלות מעניינת עבור הצהובים פה,ביניהם אני, אבל אתה לא חושב שאתה מבזבז את הידע שלך?
אם אתה באמת מבין בכדורגל,בלי ציניות, למה אתה לא מנסה להתקבל לקורס מאמנים/עוזרי מאמנים ומתחיל לעבוד בכדורגל?
אני באמת לא ציני, הרי חייבים להתחיל מאיפשהו.

רינוס מיכלס 30 בדצמבר 2015

עופר , מבזבז מבחינת מה ?
אתה מייחס חשיבות לכדורגל כמו למחקרי רפואה מצילי חיים או לרעיון חדשני שישפר את רמת החיים בעולם ?

זה בסך הכל כדורגל

עזוב לרגע את זה שגם אם היית עוקצני ומלגלג בתגובה שלך לא הייתי נעלב , כי זה נכון שמי שלא עושה לא טועה …

אבל אם הדרך חשיבה הזאת הייתה נהוגה לפני כל בוחן / ביקורת , אז רק אנשים מאותו הענף / מקצוע , היו יכולים להעריך / לבקר אחד את השני

אתה באמת רוצה עולם כזה ?

חוץ מזה שעד היום כולם מנסים לחקות את השיטה שלי שהמצאתי לפני עשרות שנים ואף אחד עוד לא הצליח , למעט הבלחות נדירות פה ושם

אז טוב עשיתי כשפרשתי בשיא ☺

-גיסנו- 31 בדצמבר 2015

וואו, לא ידעתי שאפשר להגיב בדה באזר מהקבר
מסתבר שיש לך עוד כוחות על חוץ מלראות את האמת שכולנו הסמרטוטים העלובים הנלוזים והנחותים לעומת הוד מעלתו לא מסוגלים לראות

yaron 30 בדצמבר 2015

אני לא אמרתי שהגולים של זהבי היו חלק מהתכנית, הסכמתי לקרא להם "נס באזל".
מה שאמרתי שבשביל שהנס הזה יהיה אפשרי היתה צריכה לעבוד קבוצה שלמה קשה מאוד ולא לספוג.
אם זהבי היה מבקיע נגד צ'לסי בדקה ה92 זה נחמד מאוד אבל זה לא היה "נס צ'לסי".
אני בטוח שאתה מתבסס על כל "האין תוכנית יאללה זהבי"…

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

רינוס- זה על נס פלזן:
http://nivdal.co.il/?p=29915
זה סיכום של מיכאל רבין וגם הוא פרשן מעולה, שכתב לקראת המשחק השני בבלומפילד נגד באזל:
http://nivdal.co.il/?p=29964
חסכתי לירון עבודה. הנה לך- טקטיקות, תרשימים ומספרים.

רינוס מיכלס 31 בדצמבר 2015

עופר , אני מצטער שלא הבנת אותי נכון ונאלצת לכתת אצבעותיך באתרים מתוסבכים ומתיימרים ( שאגב אני מכיר )

אני אצטט את עצמי עוד פעם :
" אלא את התוכניות עצמן , עם הקווים , השירטוטים , השמות , הזמנים , הזוויות "

לא את הפרשנויות המתיימרות למשחק , ולמהלכים שבו

כתבתי שאני רוצה את הדבר האמיתי ! תרשים מחדר ההלבשה של מכבי תל אביב לפני המשחקים , הקלטות שמע וסירטונים של ההתכנסויות באימונים ובאסיפות לפני המשחקים , אתה יודע , מין דבר כזה שנקרא עובדה

עובדות זאת ההוכחה הכי חזקה , לכן כדאי להיעזר בהן לפני שמתיימרים לדעת

וזה רק בגלל שאני מאמין לכם לגמרי לגבי תיכנון המהלכים של זהבי על ידי המאמן ( זוויות כניסה ויציאה למהלכים , הערכת מרחק ריצה וסיומה במהלכים עצמם , דקת המהלכים , מי ימסור לו … אתה יודע , הדברים הבסיסיים של משהו מתוכנן ) באימונים , בהתכנסויות לפני המשחקים ובהוראות שבאו מהמאמן

לך על זה , סומך עליך

רינוס מיכלס 30 בדצמבר 2015

ירון לגבי הפיסקה הראשונה , תמיד צריכה לעבוד בשביל זה קבוצה שלמה , לכן כדורגל זה משחק קבוצתי

והשערים עצמם של זהבי הם לא נס ולא מזל , הם מראים יכולת שלו ושל מי שהיה שותף לביצועים האלו

המזל מבחינת מכבי תל אביב התבטא אצל היריבות שלה
( בפיספוסים , בפציעות )

מזל = משהו שאין לך שליטה עליו או על תוצאתו

ולגבי הפיסקה השנייה ,
באמת שאני לא מצליח להבין את הקישור שאתה עושה בין התגובה שלי לעניין זהבי נגד צ'לסי , או ניסיון דימוי כלשהו שאני לא מצליח להבין

אני יודע שיש לי פיגור מסוים , אבל אני מתעקש להבין למה אתה מתכוון

בבקשה תפרט בדיוק למה אתה מתכוון בפיסקה הזאת , אולי אני אוכל לענות גם על זה

ולגבי הביטחון שלך בזה שאני מתבסס על " אין תוכנית , קדימה זהבי " ,
כולנו בעלי תוכנית כזאת או אחרת בכל דבר בחיים שלנו ( או כמעט כל דבר ) אבל כבר אמר מישהו פעם …

החיים זה מה שקורה בזמן שאתה עסוק בלתכנן תוכניות

yaron 30 בדצמבר 2015

לגבי הפסקה השניה – סימנת מטרה שמכבי עלו בזכות זהבי ומזל והרגשת חובה למחוק את העבודה האדירה של המאמן ושאר השחקנים…
אתה מבקש ממני את התוכניות, השרטוטים, הקווים כאילו אתה היית שם באימונים ובחדר ההלבשה והדעה שלך מבוססת על יותר מצפייה במשחקים…

רינוס מיכלס 30 בדצמבר 2015

אבל לא סימנתי כלום , אלו הן העובדות

לא מחקתי עבודה אדירה של המאמן כי פשוט לא הייתה כזו , ושאר השחקנים לא כבשו את השערים שזהבי כבש והעלו את מכבי תל אביב לשלב הבתים של ליגת האלופות

וזה העניין , שמה שאני כותב לגבי זהבי והמזל שהיה למכבי תל אביב בהעפלה , זאת לא דעה

אלו הן פשוט עובדות , ומתבססים עליהן מצפייה במשחקים

יואב 30 בדצמבר 2015

מה זה קדימה זהבי? מה רע בלהשתמש במשאב הכי טוב שלך לכיבוש?
מכבי עמדה נפלא בגומלין.
היה לה מזל כי הוא נדרש מול קבוצה טובה הרבה יותר. ככה בדיוק התייחסו לזה במערכת. הכל דבש.

yaron 31 בדצמבר 2015

שמח שהבנת את הפיסקה השניה :-)

רינוס מיכלס 31 בדצמבר 2015

אם זה היה מכוון אלי , שמח שאתה שמח ☺

ערן (המקורי) 30 בדצמבר 2015

גיל, מוקדם מכדי להעריך כרגע את האפקט הכלכלי המלא (כמה יעלה עכשיו להביא מאמן מחליך זמין ברמה גבוהה? ואולי גם ירצה צוות מקצועי לבחירתו?)
לא כל שכם לא ניתן להעריך את האפקט המקצועי.
במקרה הטוב: משמרים העונה אליפות.
במקרה הרע; חילופי המאמן יוצרים זעזוע שלילי בקבוצה (ולו בשבל עקומת הלמידה של המאמן החדש). אין אליפות. מה העלות של יוקאן אז? האם חצי מיליון היורו של פולהאם שווים את ההפסד המקצועי ואיתןו הכלכלי? (כמובן שלא)
מבחינתי, אגב, מרגע שרצה ללכת – שילך (לעזאזל). השאיר לי טעם רע מאד בפה בכך שלא יכול לסגור עונה בודדת במועדון. כפי שאמרתי לך בעבר, אני לא מסכים עם מי'ץ' וג'ורדי בכך שמאפשרים לעזוב תמיד. בעסקים יש ערכים כמו מחויבות, אינטגריטי, יציבות.
רבאק, חתמת על חוזה, תעמוד בו למשך 10 חודשים כולה. אפילו אם ריאל קוראת לך. ופולהאם היא לא ריאל.

יואב 30 בדצמבר 2015

אתה לא יכול להשאיר מישהו שלא רוצה. לא תרוויח מזה כלום מקצועית.
יש מחיר לזה שיורדי מביא מאמנים אוברקולייפיד לליגה האסייתית הזאת. מחיר שאני מוכן לשלם. רק זרים.

ערן (המקורי) 31 בדצמבר 2015

ברור שרק זרים. מי אמר אחרת?
אבל יש זרים שיסכימו להשלים שנה שלמה (12 חודשים), עם כל ההקרבה הקשה שבכך.
מאמנים שבאים ל 3 חודשים עד 6 חודשים, לטעום אירופה עד שעפים, וגם בחודשים אלה לעסוק בעיקר בטענות ממורמרות על הסגל החלש, ועל הבעלים שלא מביא חיזוק, וממוקדים בסוכנים ובקבוצות הבאות יותר מאשר במשחק עונה מול באר שבע, ותרומתם העיקרית לסגל היא מחיקתו הכמעט מוחלטת של המבשל הבלעדי בקבוצה- יתכבדו ויישארו בחו״ל. מכל המאמנים, ובפער ניכר, יוקאן לא היה בכלל במכבי, והיא לא עניינה אותו, גם במעט החודשים שעבד כאן.
לא צריך בשום ארגון עובדים שלא רוצים להיות בו, בזים לסגל שלו, חושבים רק על המקום הבא.

yaron 31 בדצמבר 2015

צודק במאה אחוז – הוספתי לינק בתגובתי מתחת שבו יוקטנוביץ' מודה שהמשא ומתן ארך כמה שבועות…
אני בטוח שאם סוזה היה משדר לסוכן שלו להתחיל לנהל משא ומתן לקראת סיום שלב הבתים באירופאית הוא היה עובר לקבוצה קצת יותר טובה מפולהם. אבל לסוזה היה קלאס והוא היה מחוייב לקבוצה במאה אחוז עד תום החוזה.
הפך אותי לאוהד פיורנטינה :-)
לדעתי האישית יוקאנוביץ לא הוסיף לעצמו נקודות במהלך הזה.
ועדיין, בוא נזכור לו את זה שהעלה אותנו לליגת האלופות.

yaron 31 בדצמבר 2015

אלא אם קרויף חושב כמוני שלא היינו לוקחים איתו אליפות…
גם נטש וגם קיבלנו חצי מיליון :-)

yaron 31 בדצמבר 2015

הרבה קלאס מצד יוקאנובץ' אין כאן…
http://m.one.co.il/Mobile/Article/15-16/1,1,3,0/263050.html

the bird 31 בדצמבר 2015

ואן זה ממש אתר מכובד להתעסק בו

גלעד בלום 1 בינואר 2016

מה שאני לא מבין זה איך אפשר לסכם את העונה ככשלון או הצלחה בשלב הזה. עד עכשיו מכבי עומדת בצפיות שלה העונה, עם מכה קטנה לאגו בגלל התבוסות הצפויות בליגת האלופות. היכולת ה״בינונית״ נובעת כנראה מעייפות בגלל ההשתתפות בליגת האלופות ומשלוש אליפויות רצופות, בישורת האחרונה הם כנראה ייתנו גז ויברחו לליגה, כך ההגיון אומר. ראינו מה קורה כשהם משחקים טיפה מעל הממוצע שלהם בשבוע שעבר מול סכנין.

גם אם בטעות באר שבע יגנבו אליפות (עם כדורגל די ציני יש לומר) סביר להניח שמכבי יחזרו לשלוט בכיפה בשנה הבאה, זהות המאמן לא ממש משנה במקרה הזה, ויש כבר מספיק נתונים כדי לקבוע את זה.

הכל כמובן בהנחה שערן זהבי כשיר ועדיין צהוב, אם הוא יילך או ייפצע מכבי תיראה כמו גולדן סטייט מול דאלאס לפני יומיים.

סגל עדיף איכותית ועמוק (יצחקי ו-וורמוט על הספסל?) פלוס זהבי שהוא ברמה אחת או שתיים מעל הליגה פלוס תקציב להביא מאמן רציני (וכל הארבעה שהביאו היו רציניים) שווה שושלת עד שמישהו יציב אלטרנטיבה. מזל שיש את באר שבע אחרת גם מכבי פצועה, חבולה, עייפה ושבעה היתה כבר ביתרון של 10 נקודות העונה.

מכבי עושה את שלה יפה, תמיד אפשר למתוח בקורת על קרויף אבל המספרים מדברים , הבעיה היא שאר הקבוצות שלא מוציאות כלום מהסגל שלהם, בעיקר מכבי חיפה, מקש או מהפועל כבר אין למה לצפות בקרוב.

yaron 1 בינואר 2016

גלעד,
אני לא חושב שמנסים לסכם כאן את העונה של מכבי אלא את "אפיזודת" יוקאנוביץ'
אני מאלה שחושבים שטוב שהוא בא וטוב שהלך…
ההרגשה שלי היתה שאם הוא נשאר אנחנו מפספסים את האליפות השנה ואני הרבה יותר אופטימי מהרגע שהודיעו שהוא עוזב בלי קשר לזהות המאמן הבא.
לגבי ב"ש – לא חושב שהם משחקים כדורגל ציני ואם הם יקחו זה בגלל שהם יהיו יותר טובים לא בגניבה.
מסכים שחבל שחיפה מבזבזים כל כך הרבה שנים בגלל האגו של שחר. אנחנו צריכים לפחות שלוש "גדולות" בליגה ועדיף יותר.

מובי דיק 2 בינואר 2016

נו שוב קבלו בפרצוף. בכלל כל דבר שלילי שכותבים על מכבי תל אביב נובע בעיקר מסגירת חשבונות של התקשורת מול מכבי תל אביב על חוסר שיתוף הפעולה והמחסור בהדלפות, ככה שלא הייתי מתרגש מזה יותר מדי. כתבלבי שנאת צהוב כחול.

גלעד בלום 2 בינואר 2016

כשיפסיקו לשנוא אותכם תתחיל לדאוג

Comments closed