ליגת שוקי ההון – תמכור גילברט, תמכור

מעולם לא היתה לי המלצת מכירה ברורה כל כך

כולם זוכרים את הסיפור של מג'יק ופול ווסטהד. מג'יק הרגיש שהפילוסופיה של ווסטהד לא תביא אליפויות, והביא להחלפתו בפט ריילי. ההחלפה היתה מוצלחת למדי, והלייקרס אכן זכו באליפויות בהנהגת האיש והג'ל. מג'יק כמובן מעולם לא טען שהחלפת המאמן תפסה אותו מופתע. יש מקרה מפורסם נוסף של סמול פורוורד היסטורי שדאג להחלפת המאמן בעוזרו, והעוזר לקח אותם לאליפויות. העוזר היה קיי סי ג'ונס, המאמן היה ביל פיטש והסמול פורוורד היה לארי לג'נד. שחקני הסלטיקס לא סבלו את ביל פיטש, כך גם עוזרי המאמן. קיי סי ג'ונס היה מתעדכן אצל עיתונאים לגבי שעות האימון, כדי שלא יאחר. גם ווסטהד וגם פיטש הגיעו להישגים, אך כשהשחקנים לא מאמינים במאמן, יש רק אפשרות אחת, להחליף אותו.

*

ג'רי באס לא מכר את הלייקרס לאחר שמג'יק דאג להחליף את ווסטהד, ולא היו לו סיבות ממשיות להצטער על כך. גם הסלטיקס נשארו מועדון ענק לאחר החלפת המאמן, רד אאורבך לא כינס מסיבת עיתונאים כדי להסביר שהוא זה שמנהל את המועדון.

למה אם כן אני ממליץ לגילברט לממש את השקעתו בקאבס ובמהירות האפשרית?

*

אם למישהו היה עדיין ספק מסוים, הרי שדווקא לאחר ההכחשות הבוטות של גריפין, אפשר לקבוע דבר אחד בוודאות. יש רק מנהל אחד בקליבלנד, ושמו לברון ג'יימס. שיקאגו של ג'ורדן הושפעה מאוד מרצונותיו של מייקל, אך ג'רי קראוס הרגיש בטוח מספיק כדי לנסות וליטול קרדיט על האליפויות. כאשר מייקל פרש בשנית, הערך של הבולס אכן ירד לתקופת מה, אך שיקאגו נשארה מועדון חזק, יציב, כזה המושך שחקנים מעולים וזוכה לתמיכה אדירה באחד המטרופולינים הגדולים בארצות הברית. אפילו ג'רי קראוס לא הצליח להשמיד את ערך המועדון לטווח ארוך.

הקאבלירס נמצאים במצב שונה לגמרי. הקאבלירס נודעים בכל הליגה כמועדון כושל מאז שנות השמונים העליזות של המועדון. גילברט מוכר כמתחרה רציני ביותר על התואר הנחשק, הבעלים הגרוע ביותר בNBA, וכדאי לזכור שהטוען העיקרי לתואר הינו ג'יימס דולאן, לא קוטל קנים בתחרות הבעלים הגרוע ביותר בהיסטוריה של עולם הספורט. אדון גילברט זכה בלוטו כאשר לברון ג'יימס בחר לקחת את הכשרון שלו חזרה לטעות שליד האגם. עצם חזרתו של לברון לקליבלנד הקפיצה את הערך של המועדון פי כמה מונים.

הבעיה היא פשוטה. על אף העובדה שלברון עדיין מחונן ביתרונות פיסיים משמעותיים על פני רוב שחקני הליגה, גם לאחר ששיחק יותר משחקים מכפי שמג'יק או בירד שיחקו בקריירה, גם לברון לא יהיה כוכב בלתי מעורער בליגה עד גיל 50. אפשר להניח בסבירות גבוהה למדי, שלברון נמצא בחלק היורד של גרף הקריירה שלו. כל מי שהרס בית ישן כדי לבנות בית חדש, יודע שהריסת בית לוקחת יום אחד, לבנות אותו לוקח טיפה יותר. במקרה של עלייה וירידה, הירידה תמיד מהירה יותר מהעלייה. כלומר, ניתן להניח שללברון נותרו מקסימום עוד שנתיים מתום שנה זו כאחד השחקנים הדומיננטיים בליגה. הוא כבר עכשיו לא השחקן הטוב בליגה, וייתכן שאפילו לא הסמול פורוורד הטוב בליגה.

ההבדל בין הקאבלירס ובין הסלטיקס, הלייקרס והבולס בנוי מכמה רבדים. בשלוש הקבוצות האחרונות, הכוכבים העשירו מבנה קיים, והמועדונים היו בערים עם מסורת ספורטיבית עשירה, ובערים חזקות מבחינה כלכלית. קהל האוהדים בקליבלנד הוא אחד הנאמנים בליגה, אך העצמה הכלכלית לא נמצאת באוהיו. הבעיה הגדולה עוד יותר היא שלברון השמיד בקליבלנד כל אפשרות להניח שקיים מבנה כלשהוא במועדון. גריפין יכול לצעוק עד מחר שהוא המנהל בקליבלנד. הוא אכן זה שבחר באנתוני בנט בבחירה הראשונה בדראפט, כך שיש לו יכולת מובהקת לבצע טעויות קולוסאליות. אך אין שום סיבה להניח שגריפין על דעת עצמו היה בונה את הקבוצה על בדרך שהיא בנויה היום, ללא ההשפעה של לברון.

סך המשכורות העונה בקליבלנד עולה על 110 מליון דולר, הרבה מעבר לתקרת השכר המותרת, ולמעשה הקבוצה תאלץ לשלם מס כבד לליגה. בעידן בו חמישיות הקבוצות המובילות בליגה מורכבות משחקנים ורסטליים שמסוגלים לעשות הרבה דברים על המגרש, קליבלנד בנויה מלברון אחד, ושאר השחקנים הנם בעלי התמחויות ספציפיות. תומפסון הוא ריבאונדר. קווין לאב הוא … (וואלה, אין לי מושג מה הוא). קיירי ארווינג, סקורר. ג'יי אר סמית', שוטר חסר מצפון. שמפרט, שומר. מוזגוב, שומר על הטבעת. הבנתם את הסיפור. אני לא יכול להאמין שקיים ג'נרל מנג'ר שהיה בוחר את המועדון שלו בצורה כזו, ומשלם על כך את סך המשכורות הגבוה בליגה, ללא השפעה של שחקן המעוניין לסדר את הניצבים סביבו בדרך שתשלים אותו באופן המושלם ביותר לדעתו.

ברגע דעיכתו של לברון, הערך של הקבלירס ידעך מידית, ואינני רואה סיכוי גדול שהערך יחזור למקומו היום. שחקן כמו לברון מגיע לליגה פעם בעשר שנים בערך, ואין סיבה טובה להניח שהוא יגיע שוב לקליבלנד בזכות מזל יוצא דופן בדראפט. אין מבנה חזק שיחזיק את המועדון בזמן הקריסה, ראינו מה קורה שם כאשר לברון הלך. יש לגילברט הזדמנות אדירה למכור את המועדון לאחד החברים של לברון, אני בטוח שלברון יצליח לגבש קבוצת רכישה שתשלם לגילברט סכום הגון, ולברון ישמח להיות מוכר כשחקן הראשון בהיסטוריה שיש לו קבוצה בבעלותו המרומזת ממש, ולא כפי שמייקל היה, רק שותף זוטר בוושינגטון.

ההמלצה החד משמעית שלי לגילברט היא פשוטה, תמכור כמה שיותר מהר, כל יום שעובר שווה הרבה מאוד כסף. הרבה מאוד מאוד.

 

יומן האליפות של הפטס (18) - בין בירד לבריידי. לפני דנבר
הטרייד עבור ליאור אליהו

47 Comments

ניינר / ווריור 24 בינואר 2016

שום מועדון בעיר המקוללת הזו לא שווה הרבה וכל נושא לברון והקאבס הוא פיקצייה זמנית. ביום שהדושבג הולך הקאבס יחזרו להיות בדיחת האן בי איי כמקובל בקבוצות הספורט בקליבלנד שהן הבדיחה של הענף שלהן. יש דברים שלא ניתנים לשינוי ואחד מהם זה הלוזריות המובנית של הקבוצות מהמיסטייק ביי דה לייק. מקווה שלפחות ג'וני פוטבול יישאר בבראונס כדי שיהיו קצת צחוקים

dmc 24 בינואר 2016

נראה לי שכל קונה פוטנציאלי לקאבס יודע בדיוק את זה

יניר 24 בינואר 2016

בוודאי, הנתונים והפוטנציאל השלילי של קליבלנד ברורים לכל ויבואו לידי ביטוי במחיר.
אלא אם כן הוא ימצא טייקון שירצה להיות הבוס של המלך.
מזכיר לי סיפור על התקופה שקבלני בניין היו בעלים של שחקני כדורגל " יש לי את כרטיס השחקן של רונן חרזי בתא הכפפות של המרצדס שלי" ( מתוך ראיון עם קבלן בניין ב"חדשות הספורט")

גיא זהר 24 בינואר 2016

כרגע גילברט משלם למיטב זכרוני לשני מאמנים שיושבים בבית ומי שמאמן את הקבוצה הוא עדיין מאמן רוקי. רק על זה גריפין צריך לעוף, מעבר לכל הדברים האחרים. מסכים שזה הזמן למכור (בין השאר לברון עוד עלול לברוח בסוף השנה שוב ולהשאיר שוקת שבורה). הערה לגבי ג'רי קראוס: מגיע לו בהחלט קרדיט: 1. החלפת קולינס בג'קסון (כנראה שבמקרה הזה זו היתה החלטה של ג'ורדן). 2. בחירת פיפן בדראפט 3. הטרייד של קרטרייט – אוקלי (למיטב זכרוני אוקלי היה חבר של ג'ורדן) 4. בחירה של קוקוץ' 5. הבאת רודמן (ג'קסון לקח על זה קרדיט אבל בראש ובראשונה הבאת שחקן היא בסמכותו של הgm. התפעול שלו זה באחריות המאמן).

גיל שלי 24 בינואר 2016

נדמה לי שהקרדיט העיקרי באליפויות של שיקאגו שייך לג'ורדן, ג'רי קראוס היה היחיד שניסה לערער על קביעה זאת.

גיא זהר 24 בינואר 2016

ברור שזה קודם כל ג'ורדן, אבל כזכור לקח לו שש שנים לזכות. ג'ורדן לבד עם כמה חברה שאסף מהרחוב כנראה לא היה זוכה, אפילו עם ג'קסון כמאמן. לקראוס יש חלק מרכזי בבניית הצוות המסייע בשתי השושלות של האליפויות ומגיע לו קרדיט על כך. אתה רוצה לומר שפחות מביופורד או הילד מג"ס (שלמזלו מינסוטה הצילה אותו מטעות קולוסלית) סבבה , אבל עדיין מגיע לו קרדיט (כמו גם על פירוק החבילה).

גיל שלי 24 בינואר 2016

בהחלט מגיע לו קרדיט, הרבה פחות ממה שהוא מיחס לעצמו. מגיע לו המון קרדיט גם בעבודת הפירוק הנאה בעשה, מטים פלויד, דרך אדי קרי, ועד העברת למרקוס אולרידג' לפורטלנד תמורת טיירוס תומאס

עופר 24 בינואר 2016

דווקא ביופורד הוא איש של פופוביץ' ולא ברור שמגיע לו הקרדיט.

גיא זהר 24 בינואר 2016

על זה אין ויכוח. טים פלויד זה הסוף. בראש ובראשונה היו צריכים להוריד את השמיים והכוכבים על מנת שג'ורדן (ופיפן) ישאר. אני חושב שבעניין הזה יש גם חלק לריינדולף.

גיל שלי 24 בינואר 2016

ריינסדורף בחר בקראוס על פני ג'ורדן, איך אדם כל כך חכם, עושה בחירה כל כך מטופשת, ממש לא ברור.

גיא זהר 24 בינואר 2016

קמצנות אולי? מחשבה שג'ורדן בן 35 לא שווה הרבה. יחי ההבדל בינו לבין באס שהמשיך לשמור על המסגרת של אל.איי אחרי לצורך העניין ההפסד הכואב ב84 כשג'אבר בגיל דומה.

גיל 24 בינואר 2016

ווסטהאד דווקא הביא אליפות אחת רק שמג'יק הרגיש שהוא לא טוב מספיק.

עופר 24 בינואר 2016

מג'יק בעיקר רצה להיות הרכז היחידי של הקבוצה

LEONIDAS 24 בינואר 2016

גם פיטש הביא אליפות לבוסטון בסדרה מול יוסטון.

דורפן 24 בינואר 2016

ערכים של קבוצות כמעט לא מושפעים מיכולתן. הניקס, הלייקרס ושיקגו תמיד ממוקמות מאד גבוה – גם אם הן בתקופה נפלאה או איומה. בגלל תקרת השכר גם יכולתן של קבוצות כמעט לא מושפעות מערכן.

בכל הדיון – בלאט, לברון, גילברט, גריפין – שוכחים דבר אחד שהוא חשוב מבחינה ערכית. האדם היחיד מכל אלו שאותו אוהדי הספורט בקליבלנד באמת אוהבים הוא לברון. ולכן יש צדק מסויים שדברים ייעשו בדברו.

כיהודי אמנם נורא אכפת לי שלדן גילברט יהיו 200 מליון או יותר, אבל מבחינה ערכית לברון הוא קליבלנד. אז שינהיג את המועדון הזה. האם תתפלק אליפות? לא חושב, אבל זה ייתכן. אולי דוראנט יחבור אליו.

S&M 24 בינואר 2016

קשה להאמין שאוהדי קליבלנד *אוהבים* את לברון. אחרי שנטש אותם ב'החלטה' הם עברו תקופה ארוכה של שטיפת מוח והסתה נגדו בהובלתו של גילברט. לא היה דבר דומה לזה עד אז.

האוהדים יודעים שהמועדון ויתר על 10 שנים קדימה כדי לתת ללברון את הקבוצה שרצה.

לדעתי, בניתוח פסיכולוגי בשתיגרוש, בהינתן הזדמנות הקהל יצא נגדו. רק צריך את הסיטואציה הנכונה.
זו אחת הסיבות שהוא לא לוקח אחריות על פיטורי בלאט. הוא יודע שאהדת הקהל, במקרה הספציפי שלו, היא מותנית.

קפטן קוקי 24 בינואר 2016

ביליתי את השבת בחרישה של פורום אוהדי הקאבס. כשהתפרסמה ההודעה על פיטוריו של בלאט היה מבול של פוסטים נגד לברון ועל הביצים של גילברט את גריפין. פשוט ככה.
בלי קשר לפיטורים של בלאט, לברון הוא בהחלט הבן המועדף באוהיו אבל גם שם מבינים שהוא מנהל את העניינים וזה לא בהכרח יביא להם הצלחות. טון הדברים בחלק גדול מההודעות שם היה כזה שמבין שגם מבחינת לברון מדובר בביזנס, ולכן אין סיבה שמצידם היחס יהיה אחר. העובדה שלברון מסרב לחתום על חוזה ליותר מעונה כל פעם מעידה על זה בצורה הכי ברורה שיכולה להיות.

ניק 24 בינואר 2016

אם יש וויכוח על מקומו של לברון ברשימת הגדולים באמת, אני חושב שלא יכול להיות וויכוח על היותו גדול האגומניאקים שצמח אי פעם באיזשהוא ספורט.
מבחינת האגו, קובי נראה ליד לברון כמו שקארי נראה ליד קובי – מלאך קטן.

דיזידין 24 בינואר 2016

יכול להיות ויכוח.
שחקן, והאגו שלו, צריכים להיבחן על המגרש.
ועל המגרש האגו של לברון לא היה גדול משל סופרסטארים אחרים.

עופר 24 בינואר 2016

נכון אבל מבחינת בניה של המועדון לברון תוקע את קליבלנד ואפילו לא מוכן להתחייב.

shadow 24 בינואר 2016

הסיבה שהוא לא חותם היא עליית תיקרת השכר שנה הבאה.

הוא מעוניין להשיג חוזה מקסימום בתנאים החדשים ולא הישנים.

יהודה 24 בינואר 2016

שנים אהבתי את השחקן הזה אפילו אחרי 'ההחלטה' אבל הוא באמת הגזים..
לפחות שהיה לוקח אחריות ואומר זה הקבוצה שלי ולא מתחבא מאחור כאילו לא הוא פיטר את בלאט…

shadow 24 בינואר 2016

רגע, לא היה ברור לך שהוא מוג לב?? זה הטיפוס.

גיל 24 בינואר 2016

כמו שאתה אומר, קליבלנד תלויה לגמרי בלברון כי אין שם איזה מסורת יוצאת דופן של הצלחות. עם זאת, אני חושב שגילברט לא שיחק נכון את הקלפים שהוא קיבל. ביודעו שלברון חוזר הוא יכל להתעקש על זה שלברון לא יהיה המחליט כי מאוד לא סביר שלברון יעזוב אחרי שנה או שנתיים שוב.

מבחינת לברון, הוא שוב מראה כמה האגו שלו הורס את הקריירה שלו. אם לא היה עובר למיאמי יכול מאוד להיות שהיה מקים שושלת בקליבלנד. שחקנים היו באים לשחק איתו במקום להפך ואם היה נותן שיאמנו אותו אז גם היה מגיע מאמן מתאים. במקום זה יש את כל הזיג זגים האלו שפשוט מבזבזים את השנים הכי טובות שלו.

צ 24 בינואר 2016

לדעתי הטעות שלו דוקא לא שהלך למיאמי אלא שחזר לקליבלנד. מה היה לו רע להישאר במיאמי? ארגון יציב בשוק יחסית גדול עם קבוצה טובה שהגיעה לגמר והפסידה לסן-אנטוניו המעולים, עם חברים (וייד ובוש) שהוא מסתדר איתם, מאמן (ספולסטרה) שהוא כבר מכיר ורגיל אליו וג'נרל מנג'ר (ריילי) שהוא ווינר ומוערך בליגה ויכול להביא שחקנים טובים (שגם מעדיפים את השמש של פלורידה על לחיות בחור קפוא באוהיו).
כנראה לברון העריך שוייד בירידה גדולה בגלל הגיל והפציעות ולכן החלון הזדמנויות של הקבוצה הזו נסגר – אבל וייד עדיין משחק ברמה של אולסטאר, בוש תורם יותר ממה שלאב תורם לקליבלנד – ובנוסף הם הגרילו שנה שעברה את וייטסייד שזה תומפסון משודרג.
הכל ספקולציות אבל אם לברון נשאר אז שנה שעברה אולי שוב לא היו לוקחים אליפות (בגלל הפציעה של בוש) אבל להערכתי היו להם יותר סיכויים
(עם בוש בריא היו לוקחים אליפות לדעתי וגם השנה אם לברון במיאמי היה להם סיכוי מצויין למרות גולדן-סטייט וסן אנטוניו בעונות הסטוריות)

ניינר / ווריור 24 בינואר 2016

במיאמי הוא והסוכן שלו לא היו יכולים להשתלט על העסק ולהפוך את הקבוצה לצעצוע הפרטי של לברון. במיאמי הם לא היו יכולים לדחוף לקבוצה שחקנים שהם מייצגים במחיר מופקע. במיאמי ריילי לא היה נותן להם להחליט מי המאמן. כל העניין הזה יותר ישים בקליבלנד

אמוץ כהן-פז 24 בינואר 2016

אסייג מראש, אני לא מומחה גדול… ולמרות זאת, נראה לי שבסופו של דבר ניינר, דבריך מדוייקים.
דאגות של אנשים חסרי דאגות… הלגאסי שלי!

shadow 24 בינואר 2016

מיאמי זה ממש לא שוק גדול. לא בכללי ובטח שלא באנבאיי.
עיר נופש במקרה הטוב.

S&M 24 בינואר 2016

מאחר והמועדון הזה כפוף לרצון של לברון, הוא לא יודע אם לברון נשאר או הולך, ולכן הוא לא יכול להחליט. נכון ששוי הקבוצה ייפול אחרי לברון, אבל אחרי שג"ס יטאטאו אותם בסוף העונה, לא תהיה שום משמעות גם אם לברון יישאר.

מעבר לזה, בהסתכלות רחבה יותר (מאקרו), אני חושב שזו טעות למכור. זיכיון על קבוצת נבא הוכיח עצמו כמכפיל שווי עצום מאז מג'יק ובירד הצטרפו לליגה. השווי רק עולה ועולה, כמו נדל"ן ישראלי, ומיקום הקבוצה בשוק קטן פחות רלבנטי כי אפשר לעבור.

קפטן קוקי 24 בינואר 2016

לפני כמה ימים התפרסמה טבלה של הכנסות הקבוצות בנבא ממרצ'נדייז. אם אני לא טועה הקאבס היו במקום שלישי אחרי ג"ס והבולס.

HagoMan 24 בינואר 2016

אצלנו בליגת פנטזי הדעיכה של לברון היא כבר מזמן עובדה מוגמרת. שנה שעברה הוא הלך ראשון בדראפט (וזה שבחר אותו הצטער על זה כמעט כל העונה), העונה הוא נבחר שביעי. אני מהמר ששנה הבאה הוא כבר לא בטופ-10.

ירון ארבל 24 בינואר 2016

כמה תיקונים קטנים.

גריפין לא בחר בדראפט את אנתוני בנט. זו היתה בחירה של הג'י.אמ. הקודם וגילברט.

לא תיקון אבל חידוד לקונטרה – מייקל לקח את אליפויות מספר 4-5-6 שלו כשהוא בן 33-34-35. לברון בן 31 היום. גם מייקל (באופן יחסי כמובן) היה כבר בדעיכה אז. הוסיף דברים למשחק שלו וכו', אבל כבר בירידה. רק שאז נכנס הרובד של ניסיון וכו'. לשחקנים הגדולים בכל ענף, ודורפן פה לתקן אותי, יש עוד כמה שנים של גדולה אחרי השיא הפיזי בגלל השילוב של הניסיון וכיוצ"בים. לברון נמצא שם עכשיו.

להגיד על קיירי ולאב שהם שחקנים חד מימדיים זה קצת.. דמגוגי. תגיד שזה מה שהם נראים לעיתים בקליבלנד – סבבה. אבל להגיד שהם שחקנים למשימות מיוחדות קצת בעייתי. צורם אפילו. מאד. זה שלא זה עובד כמו שרוצים – ברור, והרי בגלל זה כולנו כאן. לכן פותר המאמן. אבל כשרון בטח לא חסר שם מסביב ללברון. הרבה יותר כישרון לצורך העניין מאשר היה במיאמי.

ירון ארבל 24 בינואר 2016

פוטר כמובן.

גיל שלי 24 בינואר 2016

אהלן ירון, ברוכים הבאים.
לגבי שחקנים שעברו את שיאם הפיזי – זו האכזבה הגדולה ביותר שלי בכל הנוגע ללברון. מוזר שהוא מתכחש למציאות השנה, ולא ביצע ולו התאמה אחת לגילו. נדמה לי שיש פה משהו שכדאי לשים לב אליו, יתכן ולברון לא מסוגל להתמודד עם המציאות שגופו פחות חזק ומהיר מכפי שהיה. כדי לעשות את ההתאמות, הוא היה צריך להיות חלק מקבוצה, כמו שמייקל היה. עושה רושם שלברון חושב שהוא יודע הכי טוב, ולכן לא מוכן לתת לאחרים לגבש קבוצה ומסגרת סביבו, לכן אני לא בטוח שיצליח לבצע את ההתאמות המדוברות.
לגבי שחקנים חד מימדיים – זו היתה דחקה שלי. אבל, איירווינג לא שומר, לאב גם, אני בהחלט חושב שב110 מליון דולר ניתן היה להשיג שחקנים מתאימים יותר לעידן הנוכחי במקום לאב, תומפסון, ג'פרסון ואחרים.
אני ממש חולק עליך שיש סביבו יותר כשרון מכפי שהיה כשהלך למיאמי. הוא הלך לקבוצה שבה ווייד היה כמעט בשיאו, שחקן שלקח אליפות כמעט לבד רק שנים מועטות קודם, נדמה לי שהיכולות שלו לסחוב קבוצה למקום כלשהוא עלו בהרבה על אלה של איירווינג היום, גם אם במבחן של כדרור וקליעה איירווינג היה מנצח אותו. גם כריס בוש עלה בהרבה על קווין לאב מבחינת סך היכולות, הוא אתלט טוב בהרבה, שומר טוב בהרבה, קלע שלשות לא פחות טוב. בקיצור, לא בטוח בכלל שבמיאמי המקורית לברון היה בסיטואציה טובה פחות מכפי שהוא נמצא בה היום.

אסף 24 בינואר 2016

אני תוהה על מה מבוססת הטענה שלברון לא עשה התאמה אחת.
כבר בתחילת העונה שעברה הוריד משקל ומסת שריר כדי להקל על הגוף ולהקטין את השחיקה, ועבר לשחק רחוק יותר מהסל.
הוא מכוון את המאמצים שלו לרגעים הקריטיים במשחק ובעונה ( ולראיה – ההתעלות שלו בפלייאוף הקודם, כשהקבוצה נזקקה לזה). מבחינת מיומנות וגיוון התקפי הוא לא חיכה לדעיכה פיזית, אלא שיפר את אחוזי הקליעה שלו ב 9 מ 10 העונות הראשונות שלו בליגה, ככה שגם היום רואים שהוא יכול להשיג נקודות בקלות יחסית במגוון דרכים.

קפטן קוקי 25 בינואר 2016

לברון אולי עושה התאמות ואולי גם משתפר כשחקן, אבל אפשר בהחלט להניח שעם הירידה הפיזית יכולתו של לברון לסחוב סגל שמורכב משחקנים משלימים לגמר אזורי תהיה תחת סימן שאלה גדול.
סימן השאלה הזה היה קיים גם בעבר, אבל אז הוא היה צריך כאלה שיכולים להרוויח את הכבוד שלו ולהיראות בעיניו כשחקני (או מאמני) כדורסל ראויים שמסוגלים גם לנצח משחקים ולא רק לעמוד ולהסתכל על איך הוא עושה את זה בעצמו.
ככל שהגיל יעלה היכולת הפיזית תרד והאגו (כך נראה) ימשיך לגדול. היכולת שלו למשוך את עצמו לקצה גבול היכולת ולהשיג דברים מדהימים היא עדיין משהו להעריך, אבל היא לבד לא הביאה לו אליפויות ואין סיבה להאמין שהיא תביא בעתיד.

גורביץ' 24 בינואר 2016

אני גם חושב שלברון מתכחש למציאות שהוא בירידה פיזית, וזאת הסיבה לירידה ביכולת של קליבלנד השנה, בעיקר במשחקים הגדולים. ממתי לעזאזל שחקן אחד, שומר טוב ככל שיהיה, כמו קוואי, מצליח לעצור לבד את לברון. לברון של מיאמי טרף את הליגה והדבר היחיד שעצר אותו לפרקים מלהראות הכי טוב בהיסטוריה היה הקריסות המנטליות התכופות שלו ברבע הרביעי.
יכול להיות שה-IQ כדורסל שלו לא כזה גבוה כמו שמייחסים לו ?

shadow 24 בינואר 2016

נראה שהאבחנה הבסיסית צריכה להיות שלברון לא עושה את אלה שסביבו לטוב יותר אלה להיפך.

תראה איך נראה בוש היום ואיך היה נראה בתקופת לברון. תראה איך נראה קווין לאב היום.
תמיד היה נראה שסביב לברון אין קבוצה וזה אכן נכון הוא גורם לזה להראות ככה.

shadow 24 בינואר 2016

טוב = טובים
אלה = אלא

NoOne 24 בינואר 2016

כשהקאבס בחרו את בנט גריפין היה vice president of basketball operations for the Cleveland Cavaliers
הוא בקבוצה מ 2010 וגודל במיוחד כדי להיות ה GM , ואכן הוא מונה ל GM מספר חודשים אחרי הבחירה ב-בנט
אין שום סיכוי שבנט היה נבחר אם גריפין לא היה שותף ותומך בהחלטה

גלעד 24 בינואר 2016

התשובה בגוף הפוסט – היחיד ששווה לו לכאורה לקנות יהיה לברון בעקיפין או מישרין. כל קנדידט אחר יודע לעשות את הניתוח שעשית כאן לא פחות טוב, והשאלה היא מי יהיה מוכן לשלם על החבילה הזו את מה שגילברט יסכיםצ לקבל עליה. כנראה רק לברון.

גיסנו 24 בינואר 2016

תהיה –
בהסכמה למה שאתה אומר, שהערך של קליבלנד תלוי לחלוטין בלברון – ובניגוד לפעם קודמת שהלך ועוד היה פתח לתקווה, כשילך הפעם זה יהיה הסוף – יש תחושה שהמועדון לעולם יחיה בצל של התקופה הזו וכנראה לא יתקרב בעתיד הנראה לעין לאותם ההישגים.
אז התהיה היא – האם יכול להיות שהפרנצ'ייז של הקאבס יעבור לעיר אחרת ו"יתחיל מחדש"? בין אם תחת בעלות של גילברט ובין אם ימכור.

גיל שלי 24 בינואר 2016

אם הבראונס המקוריים עזבו את קליבלנד באישון ליל, זה בהחלט יכול לקרות לקאבלירס. למזלם של אוהדי הקאבס, בכדורסל יש מועדונים בניו יורק ובלוס אנג'לס, השוקים הגדולים באמת תפוסים.

איציק 24 בינואר 2016

אני חושב שאתה טועה. לברון אמר שהוא בא להשאיר אחריו בקליבלנד מורשת של קבוצה מנצחת. לברון אומר, לברון עושה. לכן גם אם יצטרך לשחק עד גיל 50 לברון לא יעזוב עד שיסיים לבנות מורשת של קבוצה מנצחת. ברגע שזה יהייה טבוע בקבוצה אז היא תישאר קבוצה מנצחת גם אחרי לכתו. לא מבין למה למכור קבוצה עם אופק של ניצחונות שנים קדימה.

א ח 24 בינואר 2016

לא תמיד אני מסכים איתך.. אבל כל מילה!
בנוסף, עוד שנתיים שלוש, שהחבילה התומכת עם הכוכב הגדול תסיים את תפקידה ישאר בקליבלנד ״ מדבר ספורטיבי…״
הריקנות הכספית, והריקנות של התקופה שאחרי לברון והתומכים תשאיר ריק קשה להכלה…
ועדיין, זה כואב בסמנטיקה שדיווד לא יאמן באול סטאר, או שהוא איבד את ההזדמנות שתהיה הכי קרובה להיות אלוף הליגה,למרות שאין פה הרבה קוראים שהיו מהמרים שהוא יהיה אפילו אלוף המזרח..אני חושב שהפיטורים ההזויים, הבזויים, הכואבים יעשו לו רק טוב…
דיוויד יעשה לימונדה מהלימון הזה…
הוא ידע להזכיר לכולם שהוא פוטר בגלל ההוא..
שהוא הראשון שפוטר כשהוא מוביל את האיזור בצורה בולטת…
שהוא היה קרבן לביג מן הכי קטן מוח…
כי בסוף, מה שירה עם דיוויד הרבה יותר מעניין ממה שיקרה עם לברון…

עומרי 24 בינואר 2016

קצת קשה לבסס החלטה על התקווה למצוא קונים לא רציונאליים מהעבר השני.
בעיקרון, אם הייתה בידיי כיום קבוצת NBA לא הייתי מוכר, חד וחלק. אלא אם מהעבר השני של הטלפון נמצא מישהו כמו סטיב באלמר ששילם על הקליפרס תמחור של פי 3 מכל הערכת שווי מרחיבה שנעשתה.
לדעתי גם קבוצת NBA בינונית מינוס תהיה עסק רווחי בעשורים הקרובים, אולי אפילו משתלם להיות מתחת לתקרה בהנחה שיש מעט שחקני סופר-מקס שבאמת נותנים סיכוי להצלחה אמיתית בפלייאוף.
התמורות בעולם פלטפורמות הצפייה, המדיה, הפרסום כל כך נוטות בעד בעלות על קבוצת ספורט שפועלת בתוך עולם תקרת שכר קרטליסטי למחצה, ובנוסף די בטוח לומר שרמת הכישרון הזמין הולכת ועולה ושהמשחק עוד רחוק מלמצות את הפוטנציאל הבינלאומי שלו.

ארז 25 בינואר 2016

ניתוח חכם מאוד בעיניי.

Comments closed