הגבורה בקרב במתלה (בראשון לציון)

מרוב פצועים שמסתובבים על המגרש, חשבתי שאנחנו עדים לשחזור הקרב במתלה

אני רק מתאר לעצמי את הכותרות לו היה מדובר בגביע האנגלי. הסינדרלה מהליגה השניה הדגימה את מה שיפה בגביע. לגביע חוקים משלו. ראשון לציון עמדה בגבורה מול הקבוצה העשירה והגדולה, והיתה קרובה כפסע מהפתעה אדירה.

למען האמת, אין לי מושג מה אמרו בשידור, אתם יודעים, כששלמה שרף מפרש, אני משתיק את הטלוויזיה.

*

הרגע המדאיג ביותר במשחק היה כאשר עדן בן בסט תפס את השריר האחורי לאחר התקפה מתפרצת מהירה בדקה ה108. מיד חשבתי על איך נשרוד את השבועות הקרובים ללא החלוץ המוחץ, איך נסתדר מול בית"ר ואחר כך יש דרבי בלי תפוקת השערים של האיש.

מה אפשר להוסיף על ערן זהבי. עזבו את השער במספרת, מעניין באמת כמה שחקנים בעולם כובשים שער במספרת בשני משחקים רצופים. כאשר מכבי שיחקה בתשעה שחקנים בעשר הדקות האחרונות בהארכה (למעשה שבעה, מיכה ואורלנדו סה היו עם תאומים תפוסים ולא זזו), זהבי רץ כמו משוגע במגרש, ושיחק את הקשר האחורי, זה שיורד לגליצ'ים בצד שמאל ומחסל התקפה, ולאחר מכן מחסל בצד ימין את ההתקפה הבאה. זו הסיבה שאני לא מודאג בקשר לאליפות, ערן זהבי לא יתן לאליפות ללכת לשום מקום, הוא רוצה אותה יותר מכל שחקן אחר בליגה, יש מצב שהוא רוצה לנצח יותר מכל שחקן כדורגל ישראלי ששיחק כאן אי פעם.

*

אורלנדו סה אכן סבל מהתכווצויות, ונראה זקוק לשפשוף גופני, אך רואים שמדובר בשחקן, עכשיו רק שלא יחקה את ראדוניץ' ופריצה של שנה שעברה ויבלה יותר על ספסל הטיפולים מאשר על המגרש. אם הוא כשיר, מדובר בתוספת כח אדירה.

הפנטזיות שלי שעמרי בן הרוש יהווה עוד בלם מהיר, בלם שחסר לנו מאוד, ספגו מכה אנושה אתמול. האיש לא מסוגל להתרכז לאורך תשעים דקות, בטח שלא 120 דקות. אדרל וריטלין הם ברשימת החומרים האסורים? חבל, זה היה מאוד עוזר לעמב"ה שלנו.

*

ברק יצחקי התחיל את המהלך שהוביל לשער השוויון, וזהו. פשוט מדהים לראות כמה יכולת יש לברק, וכמה מעט אנחנו נהנים ממנה במכבי.

*

נתתי הנחות ליוקאנוביץ' בזמן שהיה פה, אבל באמת, ורמוט לפני מיכה? ריקן לפני מיכה? כאילו, עד כמה אפשר ללכת. זה לא שמיכה שחקן ענק, אבל הוא היחיד שנותן מסירות עומק במכבי, איך אמורים להסתדר בלעדיהם?

אחרי שהאתרים הביאו לפה את מדוניאנין, וכבר סיפרו לנו על קשר הולנדי בשני מליון יורו שיחתום פה, אתמול קבלנו ידיעות על כך שישחררו את קרלוס ויביאו בלם זר. האמת, נראה לי הגיוני, למרות שקרלוס קפץ מדרגה תוך כדי העונה, וכיום הוא הבלם הטוב במכבי, אך עדיין נמצא רמה מתחת לאיכות שלו כפי שהתבטאה בשנתיים הראשונות שלו כאן. מעניין באמת לראות איך נסגור את חלון ההעברות, הפנטזיה האישית שלי היא טרייד עם חיפה, נקבל את טוואטחה ונפרד בצער עמוק וביגון קודר מעדן בן בסט וגיל ורמוט בתמורה. זהו ווין ווין קלאסי, מכבי תרוויח משני הצדדדים של הטרייד.

 

פארסת האולסטאר
"פאסים אנגליים"

79 Comments

משה 29 בינואר 2016

יש לכם יכולת מדהימה להפוך לסיפור גבורה קורע לב גם משחק עם יכולת עלובה שכמעט מסתיים בהפסד לקבוצה מהליגה השניה.

עופר כהן 29 בינואר 2016

קשה לזהות ציניות הא?

משה 29 בינואר 2016

כל הקטע השני על זהבי והשבעה שחקנים זה ציניות ? בחייאת…

עופר כהן 29 בינואר 2016

אה חשבתי שאתה מדבר על הכל…
לגבי הקטע השני: אולי דמיינתי את הגליצ'ים של זהבי בחצי השני של הארכה, אולי דמיינתי את הריצה שלו מצד לצד, אולי דמיינתי ואת הגולים במספרת הוא בכלל הבקיע עם הציצים, לא יודע…
מה לעשות שזהבי נתן עבודה 120 דקות, זה לא שגיל רואה הכל במשקפיים ורודות, אם היית שומע אותו בפודקסטים היית מבין כמה הוא יכול להיות ביקורתי כלפי מכבי וכמה ציני הוא יכול להיות.

אריאל גרייזס 29 בינואר 2016

נפרק אתכם!

Matipool 29 בינואר 2016

שרון מימר – אימת הליגה והגביע !
ממליץ על מנוחה לזהבי במשחק נגד כפ״ס . הליגה יותר חשובה .. (-:

עופר כהן 29 בינואר 2016

שמע למשחק בכפר סבא (יריקה מהבית שלי) לא הגעתי, האם המשחק מול כפר סבא יהיה בבלומפילד או בלויטא?

Matipool 29 בינואר 2016

גם אני גר מרחק יריקה מהאיצטדיון . הבנתי שהשיטה מהשלב הזה תהיה בית / חוץ אז יש גם וגם .

אסף the kop 29 בינואר 2016

יש הבדל.
במתלה הטובים ניצחו.

גיא זהר 29 בינואר 2016

+1. לו רק היה אפשר להוציא את החבר הנאמן ברקוביץ מראשון.

אילנסו 29 בינואר 2016

אתחיל מהסוף:

טוואטחה למכבי יהווה באמת שדרוג נהדר, גם מבחינת היכולות ההתקפיות וגם אופציה לתקוף משמאל כמו מימין ( משחק שלם הלכו למידה ונסה שנפלו מהרגליים בסוף.. ).

*

עמרי בתור בלם זה שדרוג נהדר, ובל נשפוט עקב טעות אחת. כל משחק שהועבר לעמדה אחורית היה הטוב שבשלישייה/צמד הבלמים. ובינינו, לא בטוח שהיה מקום לאדום. . לא מצב וודאי לכיבוש שער ( מאמצע החצי עם שלושה בעקבותיו ).

*

זהבי ויצחקי ( כקשר אמצע??) הרשימו יותר מכולם במחויבות והרצון, שרק ימשיכו ככה.

*

המשחק של אורלנדו עבר אצלי ברגשות מעורבים. מחד, שער, משחק גובה טוב, חוזק, טכניקה לא רעה. מאידך, לוקה בשחרור מהיר של הכדור, ולא משחק בנגיעה, מה שלעתים מעכב התקפות, מה גם שהוא לא מהיר במיוחד.
עם זאת, ברור לי שתוך שבועיים- שלושה, אם יהיה כשיר :) , נראה ממנו יותר חדות שהייתה חסרה.

*

מהשוויון רק התפללתי שנבקיע ולא ניגרר להארכה כי היה לי קר והייתי רעב. כשחבר צעק את המחשבות האלה בקול רם, לא מעט הסכמה נשמעה ביציעים ; )

פורד פרפקט 29 בינואר 2016

קשר אמצע היה התפקיד המרכזי של זהבי בתחילת הקריירה. ככה שאין לו בעיה לעבור בין הגנה להתקפה. לצערי בתור אוהד אדום קיוויתי שיקבלו מהלומה. מאיתנו אני לא מצפה לכלום. שנשאר ליגה וזהו

yaron 29 בינואר 2016

עמב"ה נתן אתמול תשובה מוחצת לכל מי שהציע אותו כבלם. רציתי לכתוב כאן בשבוע שעבר שהטעויות שלו בעמדה הזאת יעלו לנו ביוקר לעומת בעמדת המגן אבל הוא הקדים אותי :-)
חוץ מזה לא היה משחק כל כך חלש… שני משקופים ומשחק ענק של שוער מחליף הם כל ההבדל בין "מכבי טיילה לרבע הגמר" לבין "הגבורה הקרב המתלה".
יצחקי שחקן גדול שמשחק בצילו של זהבי אבל בחוזה החדש שלו, עם האופי החיובי ובטח אם זהבי יעזוב הוא נכס לקבוצה. לראות איך הוא יושב על הספסל, איך הוא מתחמם ואיך הוא עולה למשחק לעומת וורמוט ובן בסט אומר הכל.
הפציעות ולוח המשחקים מאוד מטרידים. אם נעבור את השבועיים הקרובים בשלום אפשר להיות אופטימים.

עופר כהן 29 בינואר 2016

ירון, מסכים אתך לחלוטין שהבנאדם פצצה מתקתקת, אבל גם טב"ח הבלם ככה וגם קרלוס עושה טעויות.
הרי אם תסתכל על המשחק מול בית"ר אתה תראה שלפני הכל חייבים למצוא בעיה לאיטיות בהגנה, ורוקאביצה פותח. לא בא לנו עוד רביעייה.
מאוד מקווה שדסה יוסט לשמאל ושפונגין יפתח.
מה אתה אומר? יצחקי כשיר ויפתח מול בית"ר? כי הוא עדיין לא נראה בכושר למשחק כל כך קשה.

yaron 29 בינואר 2016

זה נכון, גם טב"ח1 פצצה מתקתקת.
יצחקי נראה כשיר אבל אני פחות מוטרד מאם הוא פותח או עולה מהספסל.מסתפק בזה שהמאמן מודע לאנרגיות שהוא מוסיף. מאז שזה מיכה ויצחקי בצורות כאלה או אחרות במקום וורמוט משחק ההתקפה נראה הרבה יותר טוב.

נולי 29 בינואר 2016

היה שלב במשחק שכבר רציתי שראשון ינצחו. הגיע להם. הבלון הנפוח של מכבי כמעט התפוצץ. מה קרה שם?
שיא הביזיון והגיחוך הוא ששחקני מכבי התפרקו ואלה של ראשון המשיכו לרוץ. אמנם, כשמתגוננים בבונקר רצים פחות, אבל מכבי מתהדרים בכושר הגופני המופלא ובאימונים הכמו מדעיים עם צוות אימון בינלאומי. משונה מאד

מתן גילור 29 בינואר 2016

הפוך. אולי מישהו יוכל לנתת נתונים מספריים מדוייקים, אבל המתגונן רץ יותר ולדעתי גם ממוצע מהירות גדול יותר לשחקנים שרצים יותר, בגלל התקפות מתפרצות.
ואני אסביר בקצרה:
נניח שהכדור מגיע לטב"ח. ברור ששחקן אחד לא מספיק, אז עוד שחקן צריך לרוץ אליו, לכל הפחות כדי להוות גיבוי. עכשיו טב"ח שחרר את הכדור וכבר אי אפשר להשאיר עליו 2, כי אז יהיה שחקן פנוי, אז המגבה צריך לרוץ למקום אחר.
מהצד השני, הבלמים של הקבוצה שמחזיקה בכדור די סטטים התקפית ואין להם בעיה לחזור בספרינט להגנה, בעוד ששחקני ההתקפה של המתגוננת, שרדפו אחרי הכדור בהגנה, צריכים לתת ספרינט להתקפה.
לדעתי, המתגונן מסיים את המשחק עייף יותר בממוצע. אפשר לראות זאת למשל בכמות הפציעות הגדולה של דורטמונד לאורך השנים האחרונות שנטתה להחזיק פחות בכדור מיריבותיה. לעומת זאת, באיירן החזיקה בכדור הרבה ולכן היריבות שלה נפלו מהרגליים בסופי משחקים, מה שלא קרה להם מול דורטמונד.

שגיא 29 בינואר 2016

אני ממש בספק. שחקני הגנה בדרך כלל שומרים אזורית, בעוד ששחקני התקפה צריכים לנוע כל הזמן בין השטחים. לדוגמא, כששחקן קו נכנס לאמצע או עובר לצד השני, המגן של הצד שלו לא רץ יחד איתו. או כשזהבי עושה תנועה ממרכז המגרש לתוך הרחבה, הקשר האחורי ששמר עליו לא נכנס איתו למרכז הרחבה, אלא משאיר אותו לבלם.

מתן גילור 29 בינואר 2016

הכל במידת הרלוונטיות. בלמים כמעט ולא שופכים לאגר. אז אולי בממוצע, בגלל הבלמים, זה יותר מאוזן. מגנים ייתן של התוקפת ושם זה יותר משמעותי. אבל הקישור וההתקפה של המתגוננת. ושוב, יותר מאשר במרחק בתזמון ובמהירות. הם לא נחים בכלל ונותנים ספרינטים ארוכים אחרי עבודת הגנה מאומצת. הגנה גם דורשת יותר דריכות גופנית שמעייפת את השרירים (עמידת מוצא נכונה מול התוקף וכו).

בלייק 30 בינואר 2016

כשעומדים 10 שחקנים 70% מזמן המשחק עד 30 מטר מהשער שלהם הם לא צריכים לרוץ הרבה בזמן ההתגוננות, יש מעט מאוד שטחים פנויים שצריך לרוץ לסגור, או בדוגמה שלך השחקן השני שרץ לסגירה לא צריך לרוץ יותר ממטרים בודדים והוא כבר בעמדת סגירה. והקבוצה היריבה אמורה כל הזמן לרוץ בין שחקני ההגנה ולעומק כדי למצוא את השטח או בדריבלים כדי לזכות בשטח עם הכדור. מצד שני, אם המסירות מדויקות שחקן ההתקפה מקבל כדור לרגל ושחקן ההגנה צריך תמיד עוד שניים שלושה מטרים כדי להיצמד ולסגור את השחקן שמקבל את הכדור.
השאלה מה קורה בשאר 30% מהזמן. קבוצות מתגוננות ששולחות הרבה שחקנים להתקפה בהזדמנויות המעטות לצאת קדימה, למעשה שולחות הרבה שחקנים למאוצים ארוכים עד שער היריב, ובסיום ההתקפה – בחזרה להגנה.

ארז 29 בינואר 2016

נולי, אמרתי לך שאת בכיוון הנכון!
שבת שלום.

עופר כהן 29 בינואר 2016

נולי, בניגוד לגיל שלי לא ראיתי על מיוט, ואני קורא לך לא להקשיב לשלמה "אהבל" שרף. צריך לזכור ששחקני מכבי תל אביב
מגיעים עם הרבה יותר עייפות מכל העונה, מאימונים ובקילומטראז' פר משחק מאשר כל שחקן בראשון.
אצל מיכה זה ממש גנטי, הוא חלש פיזית וגם רק לאחרונה החל לשחק כל כך הרבה. כנ"ל בן בסט, כנ"ל שפונגין. דסה זה באמת מוזר שזה קרה לו, מצד שני הוא מוציא המון אנרגיה ביחס לאחרים (מגן תוקף ושחקן שמשחק פיזי).
צריך לשים לב שהשחקנים שלא נפלו מהרגליים היו הקבועים בהרכב כמו טיבי זהבי ואלברמן.

אריק י. 29 בינואר 2016

+1 נולי

שלומי 29 בינואר 2016

אבל שמת לב לשחקנים שנפלו מהרגליים?
היו ארבעה כאלו:
אלי דסה, דור מיכה, אורלנדו סה ועדן בן בסט.
דסה רק חזר מפציעה של כשלושה שבועות, הגיוני שהוא לא יהיה כשיר לשחק 120 דקות במשחק הראשון שלו.
למיכה הייתה מאז ומעולם בעיה עם הפיזיות והכושר. זה הדבר העיקרי שמונע ממנו לעבור לקבוצה באירופה. הוא לא מטפל בבעיה הזו וזה ניכר לעין. כמובן גם צריך לציין שהוא רק חזר לשחק משחקים מלאים לפני כמה שבועות.
סה רק הגיע אחרי ייבוש ברידינג, אין צורך להרחיב.
ועדן בן בסט… טוב נו, עדן בן בסט.

בקיצור, הם לא המדד לכושר גופני. כל שאר השחקנים נראו מצוין מבחינת כושר. כולל שפונגין אגב.

תולעת 29 בינואר 2016

היה משחק רע של מכבי ובעיקר לא מספיק מדויק ויצירתי, אבל קצת פרופורציות: על פי סטטיסטיקה שרצה אתמול בטוויטר מכבי בעטה לשער 36 פעמים. רוב הקבוצות בארץ צריכות שלושה משחקים להגיע למספר הזה, לא משחק ושליש.

yaron 29 בינואר 2016

אז למה היה משחק רע, בגלל שני משקופים ויום גדול של שוער מחליף בלאומית?
אם היה נגמר 1-3 בתשעים דקות (מה שהיה משקף) זה היה הופך את המשחק לטוב?

תולעת 29 בינואר 2016

היה משחק רע כי מכבי הייתה שבלונית והיו לה מעט מדי רעיונות התקפיים, בין היתר בגלל שאין מספיק כישרון התקפי במרכז המגרש. הכניסה של יצחקי שינתה את המשחק עבורנו. התוצאה הייתה משנה את ההרגשה של האוהדים (בעיקר בגלל חצי שעה מיותרת בקור וחזרה הביתה ב-12 בלילה) אבל לא את השורה התחתונה, והיא שהמשחק היה רע ומכבי חייבת להשתפר. עד הפלייאוף העליון כל המשחקים שלה הולכים להיראות ככה פחות או יותר.

yaron 29 בינואר 2016

שונא להתעקש אבל איך קבוצה שבועטת 36 פעמים לשער שבלונית וחסרת רעיונות?
אני לא טוען שהיה משחק טוב, אבל גם לא חלש ורע.
נכנסנו לעסק ביש ויצאנו ממנו בשן ועין.

קפטן קוקי 29 בינואר 2016

אני מצטרף לאלה שאומרים שלא היה משחק רע. ברור שבסוף סיימנו עם הלשון בחוץ ועם תחושה חמוצה בגלל הפציעות ובגלל שנדרשנו להארכה, אבל לםעמים זה לא נובע ממשחק רע. כשמשחקים בגביע מול קבוצה שנותנת את החיים שלה ומבקיעה גול מקרי ולא ממש מנסה לעבור את החצי זה אף פעם לא פשוט. מהכיוון ההפוך – זה תמיד מאתגר. בחצי הראשון מכבי היו בינוניים אבל הנעת הכדור היתה סוחפת ואם לא ההתלבשות של אבו אל היג'א אפילו לשרף לא היה מה להגיד

תולעת 30 בינואר 2016

לתחושתי הנעת הכדור לא הייתה סוחפת בכלל. נתקענו הרבה מאד באמצע עם ריקן ואזולאי, שהיו מאד לא דינמיים ואיבדו המון כדורים. זהבי ניסה לעשות הרבה דריבלים מול 3-4 שחקנים שסגרו אותו. על בן-בסט אין צורך להרחיב ובטח באגף איתו ועם שפונגין שאין לו רגל שמאל (כלומר יש אבל רק בשביל שיווי משקל). מצד שני ראשל"צ עשו מלכודות יפות וניצלו את הנטייה של אלברמן לסמוך מאד על הגליץ' שלו ולנסות לצאת קדימה. ברור שהם קבוצה הרבה פחות מוכשרת, והיכולת האישית של מיכה וזהבי (ובטח השילוב ביניהם) מרסק כל קבוצה בליגת העל, אז בוודאי ליגה לאומית.

קפטן קוקי 31 בינואר 2016

היתה לי תחושה שזה יותר מהיר מבמקרים קודמים.
אבל האמת, מעבר לזה שלהשתמש במילה "סוחפת" היה מוגזם מבחינתי, שכנעת אותי.

MOBY 29 בינואר 2016

אכזרי, אכזריות לשמה.
העיסקה בתוקף רק אם אתם לוקחים את החיזוק המשמעותי שלנו השנה. מצידי תעשו עיסקה סיבובית ותשאילו אותו לנתניה.
שוער (שלנו פצוע) בלם קשר 50:50,קשר בונה, קשר הורס חלוץ ומאמן ואנחנו מפרקים אתכם.
היי לפחות הנוער…..

קורא בין השורות 29 בינואר 2016

טרייד על טוואטחה באמת יהיה מוצלח מאד

יצחקי הוא מקרה לא ברור, כשלא היה פצוע הוא לא בדיוק קיבל יותר מידי דקות משחק מהמאמנים השונים. לא זוכר אותו כאופציה להרכב במשחק ליגה סטנדרטי בשנתיים האחרונות וגם לא תיפקד כאיזה סופר-סאב…
סוף חלון ההעברות מתקרב וזה בד"כ הזמן בו שג'ורדי מבצע את המהלכים שלו, נמתין בסבלנות…

חיים הצהוב 29 בינואר 2016

היה שווה להגיע להארכה רק בגלל שהפציעה של בן בסט תגרום לו להיעדר מהדרבי

ויקטור מורוז 29 בינואר 2016

דור פרץ הרשים הרבה יותר כבלם מאשר כקשר.

yaron 29 בינואר 2016

לגמרי.
כולם מדברים על עמב"ה כבלם ושכחו ממנו לגמרי.

עופר כהן 29 בינואר 2016

הסיבה היא שיוקאנוביץ רצה לפתח אותו כקשר (כי כל הבלמים היו בריאים ויוקא אהב אותו) ועכשיו בוס לא ממש סופר אותו, אבל אכן דור פרץ היה בלם במקור ממה שזכור לי.

גיא 29 בינואר 2016

דור פרץ הוא קשר אחורי בכל רמ"ח אבריו ושס"ה גידיו.
בעונה שעברה, בעיקר לאור היכולת הירודה של קרלוס, פאקו השתמש בו כבלם.

yaron 29 בינואר 2016

למיטב זכרוני (העייף), סוזה התחיל להשתמש בו כבלם והוא נראה מצויין.
במצב הנוכחי אנחנו זקוקים לו בעמדה הזאת יותר מאשר בקישור.

ילדיסקו 29 בינואר 2016

גם אני חשבתי כך בתקופה ששיחק כבלם,
אבל העונה אצל יוקא פתח הרבה משחקים כקשר ולא עשה כלום ושום דבר.
אפילו גליצים בקושי, סתם נתקע בין הרגליים של אלברמן, כל פעם שמיטרו החליף אותו המשחק השתנה.

חוץ מזה שהוא מחמיצן פסיכופת, ואולי עדיף שיהיה רחוק מהשער של היריבה ,
ההחמצות הנוראיות שלו העבירו את מיכה למקום השני בדירוג בדירוג המחמיצנים תולשי השערות.

אקיצר אכזבה אפילו יכולת המסירה חלשה מאוד, סתם בלון שנופח טרם עת. יש לדור עוד דרך ארוכה.

בלייק 30 בינואר 2016

דור פרץ הוא קשר 50:50 במקור, כך גדל. בנוער השתמשו הו לעיתים כקשר אחורי ולעיתים אפילו כקשר תוקף נגד קבוצות שממילא התגוננו רוב הזמן. בכל אופן, רוב הזמן שיחק 50:50, בדיוק כמו שיוקאנוביץ׳ השתמש בו כקשר 50:50 עם אייגיבור (או מיטרוביץ׳ כשאייגיבור נפצע) כשמאחוריהם אלברמן.

חיים הצהוב 29 בינואר 2016

נכון אבל הפוטנציאל שלו הרבה יותר גדול מאשר רק להיות בלם

יואב 29 בינואר 2016

דור פרץ קשר. הסיבה ששיחק בלם היא כדי שיקושש דקות משחק ולא יושאל. מכבי רצתה אותו אצלה.

ויקטור מורוז 29 בינואר 2016

כאשר אתה במצוקה, תשתמש בפתרון הכי טוב שיש לך.

עופר כהן 29 בינואר 2016

המצב די מחורבן:
נוסא פצוע ועמב"ה מורחק, אזולאי וריקן תשושים, אלברמן קשה לדעת מה יהיה ובכלל כל ההגנה עם אינפוזיה.
מקווה שראיקוביץ יתפוס את משחק חייו.
מעל כל זה, אם שחקני מכבי היום מתאמנים "לייט" (בדרך כלל יום אחרי המשחק יש יום אימונים קליל אם לא יום מנוחה), יש להם רק יומיים של אימונים לקראת אחד המשחקים הכי קשים שלה העונה. אני לא רואה את טב"ח האיטי והגריאטרי מתמודד מול עומר אצילי בטדי.
לאן הגענו אם אני בעד הפועל השבוע……..

שגיא 29 בינואר 2016

מזכיר לי קצת את המצב שלנו לפני גמר הגביע. כולם כבר נתנו את הגביע לב"ש בגלל מכת הפציעות במכבי…

yaron 29 בינואר 2016

ושוב זה מחזיר אותנו לאופצית פרץ כבלם.
ויואב זיו זה השחקן שמפשיר הכי מהר בליגה הישראלית :)
בקישור ובהתקפה אני פחות מודאג. טב"ח 2, יצחקי וכן, אפילו וורמוט אמורים להספיק.
ובקישור ההגנתי מבין כל התשושים יימצאו שניים שלושה שחקנים שיכולים לשחק לפחות 60-70 דקות.

עופר כהן 29 בינואר 2016

מעניין מה סוזה היה עושה

יוסי 29 בינואר 2016

סוזה כנראה היה מפסיד אתמול עם הרכב משני…
ונותן 3-4 חתיכות לבית"ר.

funfun 31 בינואר 2016

צודק!

עופר כהן 31 בינואר 2016

זה למה אהבנו את סוזה, הוא לא פחד מהאמת וידע מה באמת חשוב.
העונה מכבי הייתה צריכה להתייחס לגביע המדינה כמו לפח זבל ולהתמקד בליגה.

צהוב ממרכז תל אביב 29 בינואר 2016

גיל אני חייב שתסביר לי דבר אחד.
איך האריס שהיה בעידן של מיץ הולך לחזור למכבי.
זה פשוט לא נתפס.חות מזה שהוא לא שחקן שישדרג אותנו(איטי,טכניקה גרועה,משחק ראש לא קיים ורגל ימין מעץ)חוץ מזה הבן אדם רעל בחדש הלבשה ובעייתי מאד
אז מה קורה?

yaron 29 בינואר 2016

אני סומך בעניין הזה על קרויף.
יש לו את היכולת להיפרד יפה משחקנים ואם יחליט להחזיר אותו הוא כנראה יודע משהו שאנחנו לא. ראה מקרה ברק יצחקי.

קפטן קוקי 29 בינואר 2016

צהוב – הזכרון שלך מטעה אותך לדעתי.
הוא איטי, זה נכון, אבל זה נבע מכך שהוא הובא בתור קשר התקפי/חצי חלוץ. זה היה התפקיד שלו עד לפני כמה שנים, כשעשו לו הסבה בנבחרת. מאז הוא כיכב (בנבחרת, פחות בקבוצות).
טכניקה – הטכניקה שלו נהדרת. תמיד היתה. הוא גם יודע לעבור שחקנים וגם יודע למסור.
לגבי רעל בחדר ההלבשה – הוא היה בקבוצה מאוד בעייתית. הוא שונא את נמני ועל איווניר הוא אמר דווקא דברים טובים, אבל שמבחינתו הוא הרס את הקבוצה בזה שהוא ויתר לכל מיני גורמים מרעילים. אנחנו עד היום רק מנחשים ולא יודעים בוודאות מה היה שם, אבל אפשר לתת לו את הקרדיט שזה לא היה רק באשמתו.
הוא היה הרבה יותר צעיר, הרבה יותר סנוב ובא לקבוצה שהוא חשב שיהיה בה הכוכב. היום זה אחרת. ג'ורדי שם אותו במקום, יודע בדיוק מה האריס יכול לתת לו ועל מה צריך לעבוד איתו.
לדעתי, כקשר מרכזי שבא בחינם ונותן מענה להרבה חוסרים בקבוצה הוא יכול להיות החתמה מצוינת (כמובן שזה גם תלוי באלטרנטיבות).
נ.ב. – הרבה מהדברים שכתבת אפשר להגיד גם על נמני. ונמני בסופו של דבר היה שחקן גדול.

גיא זהר 29 בינואר 2016

מכבי מותשים מה שהיה ברור וככל שהעונה תתקדם רק יחמיר, ורק מחזק את העמידות הנדירה של זהבי. לא הבנתי למה הוגו בוס זרק את כל החלוצים שהיו לו מעשה אלישע אלא אם מדובר היה בענייני כשירות. יצחקי עם כל הכבוד להברקות מתאים היום אולי לביתר. טוואטחה הוא חרב פיפיות כי אולי פותח אופציות בהתקפה, אבל בור בהגנה. לטרייד כזה אולי יסכים ג'נרל מנג'ר של ממפיס בימי גאסול המבוגר יותר.

ירוק 30 בינואר 2016

או רוני לוי

yaron 29 בינואר 2016

למה זרק?
משחק גביע, פיגור 1-0…
יצחקי התחיל מהלך לגול, סה הבקיע ואנחנו ברבע הגמר :-)
טוואטחה אחלה טרייד בעיקר אם זה משחרר את וורמוט והחוזה שלו.
יצחקי כסופר סאב מוכיח את עצמו בצורה יוצאת מן הכלל.
תשישות – כמה שאתה צודק ואתמול נפל האסימון להרבה אנשים במערכת. ציפיתי שראשון יפלו מהרגליים (מה שקרה מהדקה ה-70) אבל בהארכה הכל התהפך והם גמרו אותנו.

yaron 29 בינואר 2016

תשובה לגיא (13)

עופר כהן 29 בינואר 2016

סה פצוע, יצחקי (שיש לו כרס קטנה) לא יפתח, וכמו שאמרת הוא סופר-סאב. דור פרץ וקרלוס נקראים להציל את המולדת, דור פרץ יכול לקנות את עולמו אצל בוס.

גיא זהר 29 בינואר 2016

ירון, למה שחיפה יקחו את ורמוט ו/או בן בסט. הא, בעצם זו חיפה, הכל יכול להיות

יואב 29 בינואר 2016

תשעים ותשע אחוז מהכדורגלנים בעולם, נזקקים לקריירה שלמה בשביל מספרת משמעותית שנכנסת.
אצל ערן, זה עוד כלי נשק בארסנל הלא נגמר שלו. עוד סוג בעיטה שהוא מבצע מושלם. שני שערי מספרות בארבעה ימים? לא ביג דיל בשבילו. זה שווה ערך לשערים בשמאל או בראש שהם רק קצת יותר נדירים משערים בימין.
השוער של ראשון במופע אדיר. סחתיין.
מעולם לא היה לי קר כמו אתמול. גם לא בסטוק.
ברור שמכבי רצה אתמול הרבה יותר מראשון. בוודאי שיותר מיאוצים. מכבי היתה על הגז כמעט תשעים דקות רצופות ובטמפו גבוה.

גיא זהר 29 בינואר 2016

תתנחם שלא היה משחק אתמול בבאר שבע, בוסרמיל או ברייסר הישן. אין דברים כאלו.

תולעת 29 בינואר 2016

שלוש מעלות בסיום המשחק, לטענת הטלפון החכם. זהבי היה חלש מאד לאורך המשחק ואיבד המון כדורים, אבל מה יש עוד להגיד על האיש הזה ומה שהוא עושה. מספרת שהיא גם שער ניצחון בהארכה, כדור לגול לסה, ושתי פעולות הגנה קריטיות בסיום.

יואב 29 בינואר 2016

נכון תולעת. משחק מאד מפוזר של זהבי. ועדיין, תצוגת ענק של שוער מנעה ממנו שלושער. הסטנדרטים בהקשר שלו כבר לא מובנים לי.

ירוק 30 בינואר 2016

קראת לו זהבי! מקווה שמכאן תתחיל הירידה… :)

יואב 30 בינואר 2016

((:

תולעת 30 בינואר 2016

לגמרי. נתונים פסיכיים.

עופר כהן 31 בינואר 2016

הנתונים שלו אישית הם פסיכיים, אבל במבט כולל- הם לא סטטיסטיקה שמתיישרת?
כי מכבי קבוצה לאליפות אז מישהו צריך להכניס גולים, בגלל שזהבי כל כך דומיננטי אז הוא מחזיק בנתונים הגבוהים הללו.

קפטן קוקי 29 בינואר 2016

לגבי עניין הפציעות – זה נאמר פה, אבל לא הודגש מספיק לדעתי.
מכבי רצו והשקיעו המון במשחק. גם בחצי הראשון, החלש והלא תכליתי לכאורה, אפשר היה לראות שמכבי מקיפה את המגרש ומשחקת מאוד מהר.
לא מייחסים מספיק חשיבות לזה שכשמשחקים מול בונקר, הקבוצה המתגוננת מצופפת את חצי המגרש שלה והקבוצה המתקיפה יכולה להביא את מסי שיתמסר עם עצמו ויעשה משולשים סביב שחקנים ההגנה, אבל כשמסי נשאר בברצלונה, קבוצות אחרות צריכות לנוע המון על המגרש ולהטיס את הכדור כמה שאפשר כדי למצוא את הפרצה. זה היה שונה מהכדורגל של בוס לעומת הכדורגל של יוקאנוביץ למשל. גם כשזה "לא עבד" (אפשר להשוות את כמות ההזדמנויות שהיו למכבי אתמול בחצי הראשון לעומת החצי הראשון מול כפ"ס או רעננה למשל), עדיין מכבי נראתה כאילו היא מבינה מה היא רוצה וצריכה לעשות כדי לפרוץ את הבונקר.
כשמצרפים לזה:
1. את הקור הדי קיצוני שהיה שם – ואין טעם באמירות כמו "באירופה משחקים גם במינוס 10" כי באירופה גם מתאמנים במינוס 10 וזה לא אירוע חד פעמי. שיקום מומחה הפיזיולוגיה שטוען שאין לזה השפעה.
2. הלחץ להשוות
3. ההארכה.
4. כל השחקנים שנפצעו לא נמצאים בפיק של עצמם מבחינת פיזיות.
אפשר להבין את תפיסות השרירים. שלמה שרף יכול לקשקש עד מחר על הכושר הגופני, אבל זה דברים שקורים. טוריחו הוא עדיין טוריחו, אין מה לדאוג.

עופר כהן 29 בינואר 2016

שלמה שרף גם טען כשתקציב הג'י פי אס של מכבי גדול מתקציב רשל"צ, אז אמר.
הג'י פי אס נועד לנתח תנועה, ולוקח המון זמן להביא תוצאות עם כלי כזה, כי שחקן לא חושב ברזולוציות עמוקות במהלך המשחק לאיפה הוא זז, במיוחד שחקנים שעברו את גיל הנוער והמוח שלהם לא מעבד את השינוי כמו מוח של ילד צעיר שגדל עם התובנות הללו.
הציבור לדעתי לא חשוף מספיק לכיצד אימונים כדורגל משפיעים על משחק (זמן השפעה, איך מתאמנים וכו') ואז קל להגיד לאנשים שמכבי צריכה לדרוס את הליגה בהליכה עם כדורגל טוב. אבל מכבי כן דורסת בהליכה, רק בלי כדורגל טוב.
מאוד קשה לפרוץ בונקרים כמו זה של ראשון, כי בונקרים מחפים על חסרונות טקטיים וטכניים ועל איטיות (כי קו ההגנה נמוך מאוד וכדורי עומק וגובה פשוט לא חודרים), וגם דאבל פסים כמעט לא ניתן להעביר בצפיפות שיש. מכבי מתמודדת המון מול קבוצות בונקר ואם כן יש ביקורת היא שהקבוצה לא נבנתה בצורה אידיאלית להתמודד עם המצב:
רוב העונה אין כמעט שערים מנגיחות והמצבים הנייחים לא מנוצלים כהלכה, ההגנה איטית ולא מתמודדת מול מתפרצות ושערים מחוץ לרחבה חסרים באופן ניכר. טיירון שרי הזה בועט מצוין, הלוואי ויבוא. אך יותר חשוב שיחתום בלם.

מצד שני, אף אחד לא שם לב שמכבי, אחרי שמאבדת כדור, מחזירה את הכדור כהרף עין לאחר מכן לרגליים שלה, אף אחד לא שם לב לצמצום המרחב בין הקשרים , זה הא'-ב' של משחק לחץ שבוס מנסה להנחיל.

מול בית"ר לצערי צריך נס לא קטן.

קפטן קוקי 30 בינואר 2016

+1

מאנו 30 בינואר 2016

אל דאגה – יענקל'ה אומנם איבד את זה כבר ממזמן, אבל את טוואטחה הוא לא יתן לת"א, ושחקני נפל כמו עב"ב וגיל ורמוט הוא לא יביא, אחרי הכשלון עם תאומיהם עטר ושכטר.

עופר גבאי 30 בינואר 2016

אני בטוח שאם טאלב ישחק במכבי הוא יהיה בערך פי שלוש טוב מאיך שהוא נראה בתקופות הכי טובות שלו בחיפה.
אז לטובת הילד המסכן, שסובל כל כך הרבה אצלנו(ואני לא ציני) יש בי משהו שמתפתה להגיד "קחו". אבל להביא לנו בתמורה את ורמוט ובן בסט? לנו לא מגיע קצת רחמים??

עופר כהן 31 בינואר 2016

כנראה מדובר בשווי החוזה, כי הינקלה שלכם חושב שהילד שווה מיליון יורו, וזה למה אף אחד לא קונה. מה הפלא? מציג משחק בינוני בקבוצה שרק לאחרונה הגיע לרמה של לעשות קולות של שטיח. אם היה מוריד ל700/600 היה נפטר ממנו כבר בעונה שעברה וחוסך על המשכורת, התדמית והדם הרע.
וורמוט עלה מיליון יורו, ולדעתי הוא שווה מיליון יורו אך לא במכבי, בחיפה הוא יקבל הרכב קבוע וצורת משחק מתאימה יותר. בן בסט? לא כזה נורא כמו שאתם חושבים. ברצינות, לאחרונה הוא הפריך את השמועות על הפחד שלו מכדורי-רגל.

דני 30 בינואר 2016

אחד הדברים שלא נאמרו או דוברו בקשר למשחק בראשון הוא כמות הנבדלים שהיו במשחק; לא היו כמעט כאלה בשום צד. אני כמעט מתפתה לומר אפילו לא אחד. הנתון, מלבד היותו פריט אנקדוטלי בסטטיסטיקה, מצביע על האופן בו שיחקה ראשון: נמוך, כמעט על קו השער שלה וללא שום יומרה התקפית. במילים אחרות – בונקר. אולי אין לה שחקנים בעלי יכולת מסירה שתעביר את קו ההגנה של מכבי, או אולי היא לא ניסתה; כך או אחרת לא היה מצב שבו האצנים של ההגנה שלנו עמדו במצבים מביכים. אני די בטוח שנגד ביתר יהיו יותר אופסיידים ויותר גם כאלה שלא ישרקו. לקו הגנה גבוה כפי ששוחק שלשום יש המון יתרונות אבל הוא דורש תיאום מושלם, שכל, ומהירות רבה; כל אלו לא מאפיינים לצערי את הקו האחורי שלנו. אמנם עמב״ה, החריף מבין השחקנים באותו קו לא ישחק, אבל עדיין..הכתובת שם, ופתרון, לי לפחות, אין לצרה שעלולה להתרגש עלינו.

גיסנו 30 בינואר 2016

לקבוצות גדולות יש רק מה להפסיד במשחקים האלה וקשה לשחקנים לבוא בשיא הדריכות, לעומת קבוצות ליגה שניה שיש להן רק מה להרוויח בסיטואציה.
זה הרגיש דומה מאוד למשחק נגד אשדוד לפני שנתיים, המון קווים מקבילים, רק שהפעם יצאנו בסוף טוב.

רק מקווה שלא נשלם על ההארכה הזאת נגד בית״ר, למרות שהפעם הם באים בכושר הרבה יותר גרוע מפעם קודמת. וחוצמזה רוקביציה לא נתן משחק ראוי מאז השלושער בסיבוב הראשון.

ויקטור מורוז 30 בינואר 2016

רוקאביציה לא נתן משחק ראוי מלבד השלושער.

שלו 30 בינואר 2016

יש שלושה שחקנים חשובים בהרכב היום.
זהבי – ברור.
אלברמן ומיכה.
אח"כ טב"ח 2 שאין מה לעשות אומנם טיפש אבל מפרק הגנות.
כל השאר ברי החלפה כולל שלושת הבלמים שניתן להחליף גם בקונוסים.

Comments closed