מזהבי דרך נוסא ועד פפ

השאלה מה מכבי היתה שווה בלי זהבי היא שאלה מאוד לא מעניינת. אני בטוח שהפער בין מכבי עם זהבי למכבי בלי זהבי, הוא גדול מהפער של סיטי עם פפ לעומת סיטי בלעדיו, אז מה?

למען האמת אתמול טעיתי טעות חמורה. ירדתי למרתף כדי לראות את המשחק עם ווליום. הפרשנות הישראלית בשיאה. מגיע מאמן עם רזומה מסוים למכבי, ובעמדת הפרשן נמצא מאמן עם רזומה מעט פחות מרשים, גם במכבי. עדין, במקום לשמוע את הפרשן מסביר לנו את שיקול דעתו של בוס, ממחיש לנו את צעדיו הטקטיים, וכן את התגובה הטקטית של ביתר, אנו שומעים במשך תשעים דקות שמכבי זה זהבי, אני הייתי מכניס את בן בסט, ולמה זהבי לא משחק קשר.

כלומר, אנו שומעים מה איווניר היה עושה אילו היה מאמן מכבי, וזהו. למען האמת, מזל שאיווניר לא מאמן את מכבי, אנחנו זוכרים היטב מה היה לנו כאשר אימן, ואם לאחר העונה הזאת אנחנו עדיין שומעים ממנו שבן באסט צריך לשחק בהרכב, כנראה שמכבי לא היתה נראית טוב יותר תחתיו העונה.

מרוב שצוות השידור התעסק במה מכבי צריכה לעשות, מה מכבי שווה בלי זהבי, הוא התעלם מהדבר הברור ביותר לכל צופה. היה ברור לכל בר דעת, שביתר תיפול מהרגלים באזור הדקה ה70, וזה בדיוק מה שקרה. מכבי היו קרובים מאוד לנצחון בזכות זה, אבל שמענו על זה רק בדקה ה85.

*

בהמשך לאווירת הנכאים שהפרשן המהולל מנסה להכניס אותנו אליה, אנחנו שמענו ממנו ומכל הפרשנים הסובבים, עד כמה באר שבע היא קבוצה מרשימה, ומכבי היא דרדלה. מכבי ללא זהבי היא בלוף. יודעים מה, בהחלט יתכן שמכבי היתה צוברת הרבה פחות נקודות אילו זהבי לא היה משחק בשורותיה, אך למה זו שאלה מעניינת? האם זהבי הולך למקום כלשהוא העונה? חוץ מזה לפי איווניר, אם זהבי לא היה משחק, בטח בן באסט היה כובש 25 גולים בליגה השנה.

*

אין סיבה לדכאון בקרב אוהדי מכבי. יש לנו מאבק אליפות אמיתי, באר שבע מרשימה בעצמה המנטלית שלה עד כה (במשחקים שראיתי באר שבע לא מציגה יכולת טובה יותר ממכבי), ואין בכך כדי להעיד דבר וחצי דבר על מכבי. אם יש דבר שהכדורגל שלנו יהנה ממנו, הרי זה מאבק צמוד עד סוף הליגה, בכיף מבחינתי.

*

פפ חתם במנצ'סטר סיטי, נדמה לי שכולם הוכו בתדהמה מעצמת ההפתעה. פפ יקבל משכורת הקרובה לזו של מסי בברצלונה העונה (הבנתי שמסי יקבל יותר בשנה הבאה). השאלה הגדולה היא האם פפ למנצ'סטר סיטי הוא מה שזהבי למכבי תל אביב. האם באמת החילוף בעמדת המאמן לבדו, יעיף את מנצ'סטר סיטי לצמרת הגבוהה של הכדורגל האירופי, כמו שזהבי הוא השובר שוויון לגבי מכבי תל אביב. באם פפ יקבל את השכר הגבוה ביותר במנצ'סטר סיטי, הרי זה כנראה מה שחושבים פרנסי המועדון.

הרשו לי להשאיר את סימן השאלה במקום. פפ מאמן נהדר, אני לא בטוח שההבדל בינו לבין פלגריני למשל, יקדם את הקבוצה כמו ההבדל בין מסי לבין שחקן בינוני בברצלונה. כלומר, האם ברצלונה עם פדרו במקום מסי היתה נפגעת יותר מאשר מנצ'סטר סיטי עם פלגריני במקום פפ? נדמה לי שהתשובה היא כן. פפ אכן עשה הבדל משמעותי בברצלונה, אך אני חושב שסוארז וניימאר עשו בה הבדל משמעותי הרבה יותר. נחיה ונראה מה יהיה באנגליה שנה הבאה.

*

אחרון חביב, ההרחקה של נוסא, והתגובות של הפרשן הכביר בטלוויזיה. נתחיל דווקא בבישול הנפלא של נוסא לזהבי, בישול שלא זכה אפילו לאזכור קל על ידי צוות השידור. נדמה לי שאילו מיכה היה מוסר מסירה דומה לזהבי, היינו שומעים גדולות ונצורות על המסירה הגאונית של השחקן הנפלא (אגב, לאיפה מיכה נעלם אתמול? הוא מנסה לחזק את מעמדו של ורמוט ולהשאיר אותו בכח בקבוצה? באמת מחווה חברית יפה מצידו).

אני זוכר הרחקה מעט יותר הזויה של ריינשרייבר, זו משנה שעברה, כאשר הרחיק את זהבי. מוטי איווניר קפץ ישר, ונתן עמדה אמיצה, כאשר פרש את הצעד של ריינשרייבר כפי שהיה צריך לפרש. פתאום אתמול, ההרחקה של נוסא, שקפץ אולי עם הרגל מעט קדימה, לא פגע באף שחקן, והגיע לכדור עם הראש, היתה הרחקה מוצדקת מארץ המוצדקים. אני ממש קרוב להגיד שאילו מיטרוביץ' היה מורחק בגין פעולה דומה, איווניר היה מגיב אחרת. אני די בטוח שגם אם אלברמן היה מורחק בגין פעולה דומה, למרות המשקעים בין איווניר ואלברמן, איווניר היה מגיב אחרת. בקיצור, בא לי להקיא.

*

שבוע הבא דרבי. מרוץ האליפות עדין צמוד למרות מה שאתם קוראים בעיתונים ובאתרים. במקום להנות מעונה שכללה שלב בתים בליגת אלופות, מרוץ צמוד לאליפות, מעבר שלבים חלק בגביע, אני קורא רק תלונות מצד אוהדי מכבי. תתעוררו ותריחו את הקפה, תהנו ממה שיש, אף אחד לא מבטיח לכם שאלו יהיו העונות החלשות ביותר שתחוו. כל מה שצריך זה לראות מה קורה במנצ'סטר יונייטד למשל. זה יגיע מתישהוא, ואז באמת תהיה לכם סיבה להתלונן.

 

וייק אן זה: אין חדש - קרלסן זוכה בפעם החמישית
ערכת אליפות צהובה 15/16

203 Comments

Fred the red 2 בפברואר 2016

לעניין ההרחקה בלבד, מצטער אבל אתה מביע את דעתך כאוהד בצורה מאוד לא אובייקטיבית. ההרחקה מוצדקת לחלוטין. איגיבור עלה לנגיחה כששתי הרגליים שלו מופנות קדימה במטרה לפגוע במי שיעמוד לו בדרך. אקט לא ספורטיבי ומסוכן שמצדיק הרחקה באדום ישיר.

גיל שלי 2 בפברואר 2016

ממש לא שתי רגליים, רגל אחת, וראו בבירור שהוא פשוט עלה חזק לנגיחה. בכל מקרה לא מדובר במקרה כל כך חד וחלק כמו שאיווניר קבע, ואני דבק בדעתי שאילו היה מדובר בשחקן ישראלי, איווניר היה מדבר אחרת. יש תחושה לא נעימה מהיחס שאגדיר אותו בעדינות "מוזר" של איווניר לנוסא. לא שמעתי ממנו דבר אחד טוב על השחקן, אפילו על דור פרץ, שחקן שנמצא עכשיו בדעיכה איומה, איווניר מצא דברים טובים להגיד.

בלייק 2 בפברואר 2016

נכון שאיווניר לא מחבב את אייגיבור (על פי פרשנויותיו), אבל גם לדעתי, ואני אוהד מכבי, זה אדום. גם אם אייגיבור בכלל לא התכוון. לא אמורים לעלות ככה לנגיחה, עם רגליים מונפות קדימה בגובה של חזה/ראש של שחקנים. זה משחק מסוכן. ואם, לרוע מזלך או לזדוניות כוונותיך, גם עבר שם שחקן אז זה כבר אדום. אגב, איווניר אכן הצדיק את האדום אבל טען מול שפיגלר שנוסא לא התכוון לפגוע, אלא לנגוח, ועדיין הצדיק את הכרטיס.

Fred the red 2 בפברואר 2016

אני לא מתייחס ליחס של איויניר כי ראיתי את המשחק במיוט אבל מסכים בגדול עם דעתך עליו ועל יתר הפרשנים הישראלים.
צפיתי שוב ושוב במקרה ההרחקה. נוסא עלה לכדור כשהוא רואה את קלינטס בא מולו. לא רק שהוא לא ניסה להימנע מפגיעה גם אם היתה בלתי נמנעת, אלא שלח את הרגל בצורה אגרסיבית אפילו יותר במטרה לפגוע בשחקן.

גיל שלי 2 בפברואר 2016

אז זהו, שהוא לא נגע בקלינטס, לכן מוזר שקיבל אדום ישיר ולא צהוב. לא מסכים בכלל שהוא שלח את הרגל בצורה אגרסיבית.

yaron 2 בפברואר 2016

משחק מסוכן היה, פגיעה בשחקן לא היתה והוא הגיע ראשון לכדור. מסכים שזה כרטיס צהוב

סולי 2 בפברואר 2016

הרמת רגל גבוהה ומסוכנת- אדום ישיר בלי לחשוב

מאנו 2 בפברואר 2016

הרגל שלו פגעה בוודאות בשחקן ביתר. אדום ישיר ומוצדק. די עם השטויות.

ד"ר רזי הופמן 2 בפברואר 2016

כאוהד מכבי אני מסכים שהיה פה כרטיס אדום מוצדק.
יש חוק בכדורגל לגבי משחק קרטה. ראיתי לא אחת שחקנים שמורחקים בגלל משחק מסוכן כזה!

אריק י. 2 בפברואר 2016

+1 סופר אדום ישיר

אמיתי 2 בפברואר 2016

קצת המעטת לדעתי בחשיבות של פפ בבארסה. מבחינה היסטורית הוא חולל מהפכה. זהבי לא שם במכבי. זה לא התארים כמו הדרך והדומיננטיות. פפ יקבל בשיטי משכורת גבוהה כי הם יכולים לשלם והוא יכול לדרוש לא כי עד עכשיו הם היו קבוצת תחתית. מה שכן זה יהיה מבחן מאד גדול בשבילו כמו שעוזי דן כתב. הימור שלי: לא ישחזר את ההשגים שלהם ב4 עונות האחרונות. אולי יצליח יותר בצ׳מפיונס

גיל שלי 2 בפברואר 2016

אני לא התכוונתי להמעיט. אני מאוד מעריך את המהפיכה שעשה בברסה, אך נדמה לי שהצירוף של סוארז לבדו שנה שעברה, השפיע על בארסה אפילו יותר.

יוני (המקורי, מפעם) 2 בפברואר 2016

גיל, איך הצירוף של סוארז השפיע יותר? הוא מגיע לקבוצה מצליחה עם שיטת משחק מסודרת. פפ לקח קבוצה אחרי שנתיים קשות והרים אותה לגבהים כבר בעונה הראשונה.

גיל שלי 2 בפברואר 2016

תשווה את ברצלונה של העונה שעברה לעומת זו שהובסה על ידי באיירן וזו שלא היוותה יריב לאתלטיקו שנה לאחר מכן

ארז 2 בפברואר 2016

אאל"ט, זו שלא היוותה יריב לאתלטיקו כבר לא הייתה של פפ. הוא וצ'ולו לא חפפו יותר מדי זמן יחד.

ק. 2 בפברואר 2016

גיל,
טיטו היה המאמן של הקבוצה שהובסה מול באיירן, טאטה היה של זאת שהתקשתה מאד מול אתלטיקו (מצחיק לכתוב לא היוותה יריב שהיו 3 תוצאות תיקו והפסד 1:0 בליגה ובצ'מפיונס, כשהאליפות מוכרעת במחזור האחרון במפגש ישער).
אתה יכול להשוות את תוספת סוארס רק לקבוצה של אנריקה ששיחקה חודשיים בלעדיו.
קשה לי להאמין שפפ יעשה בסיטי מה שעשה בבארסה (בכל זאת, להעמיד קבוצה היסטורית), אבל לפחות לעומת באיירן הוא מתחיל מרף מעט נמוך יותר.

גיל שלי 2 בפברואר 2016

אני יודע שטיטו היה מול באיירן וטאטה מול אתלטיקו. ברצלונה לא היוותה יריב מול אתלטיקו בדיוק בגלל שבכל פעם שאתלטיקו נפגשה עם ברסה ראש בראש, היא קיבלה את התוצאה שרצתה.
תוספת סוארס משפיעה יותר על בארסה בעיני לעומת ההחלפה של המאמן, בעיקר בגלל איך שברסה נראתה בחצי העונה הראשונה לפני שסוארס הגיע, ברור שגם ללואיס אנריקה יש חלק בכך, אבל לא הוכח במועדונים אחרים שהוא טוב יותר מפלגריני לדוגמה.

ק. 2 בפברואר 2016

אוקיי מקבל את הנקודה על אתלטיקו (עזוב לגבי הביטוי לא היוותה יריב ).
לגבי סוארס ברור שהוא תוספת אדירה אבל לדעתי:
א. רקאטיץ היה לא פחות חשוב (לא אומר לא פחות )- קשר לפני בוסקטס שמץמודד פיזית ועושה עבודה טקטית אדירה ולחץ לא היה מאז שצאבינייסטה היו בכושר פיזי טוב. בנוסף, היה פער משמעותי ביכולת של פיקה ואלבס בחצי השני של העונה לחולשה שלהם בשנתיים וחצי שלפני. כלומר סוארס אדיר אבל היה צירוף של המון גורמים שהביאו את השינוי הזה, לעומת ההבדלים בין לפני פפ לאחרי שהושפעו ממהלכים של פפ

ק. 2 בפברואר 2016

בסוגריים צ"ל לא אומר לא פחות טוב

ניק 2 בפברואר 2016

פפ עשה מהפכה היסטורית?!
מה ה"גאון" הזה כבר המציא שאפשר להגיד שהוא עשה מהפכה היסטורית??
שום צעד טקטי שלו לא היה חידוש, גם אם רמת הביצוע שאפה לשלמות.
ולגבי הדיבורים על הקבוצה הטובה בהיסטוריה, לדעתי זאת שטות, אבל בכל מקרה ברסה של שנה שעברה הייתה לטעמי הרבה יותר מעניינת וטובה מברסה שלו, והזכייה שלהם באלופות הייתה מרשימה בהרבה (המון) מהזכיות של פפ.

וודר 2 בפברואר 2016

פפ חידש והמציא מחדש או יהיה יותר נכון שידרג בהמון את ה"טוטאל פוטבול" של בארסה. המסירות הקצרות תמיד היו שם, גם העניין של חילופי המקומות בין שחקני ההתקפה כל זה נכון, אבל וזה אבל גדול ופה נכנס השינוי המשמעותי, פפ הוסיף את מימד הלחץ על היריבה והוצאת הכדור מהם עוד בחצי שלה. בארסה פשוט לא היו נותנים ליריבה לנשום פויול ומרקז היו משחקים על קו החצי, אלבס בכלל היה על תקן של קיצוני ימיני יותר מאשר מגן כל זה בעצם הפך את בארסה למה שהיא היום, כי השלד והשיטה די נשארו רק התחלפו שחקנים ומאמנים, אני למשל לא יכול לראות מה לוצ'ו בדיוק הוסיף, אני לא רואה טביעת אצבע שלו בקבוצה, מרגע שפפ עזב זו אותה בארסה עם שינויים שכמובן השפיעו במידה כזו או אחרת אבל אי אפשר להגיד שפפ לא עשה כלום. ולטעמי בארסה של פפ טובה מבארסה הנוכחית, היא היתה יותר רוצחת יותר קילרית וגם הביאה חידוש בזמנו הקבוצה ההיא היתה מכונה אחת ואילו זו יותר טובה בעיקר בגלל השלישיה מקדימה.
ולעניין הסיטי, אני חושב שלפפ יש את היכולת לעשות את השינוי הוא יודע כדורגל ומבין אותו מצויין, השאלה כמה מזה ישפיע על התמודדות באירופה ששם כבר יש קבוצות עם סגלים יותר איכותיים

ניק 2 בפברואר 2016

הוא לא המציא או חידש כלום. היו לפניו קבוצות ששיחקו טוטאל פוטבול\אחזקת כדור\לחץ… הוא אמנם הצליח לגרום לקבוצה שלו לבצע את זה בצורה מדהימה, ולזכותו יאמר שהוא פרפקטציוניסט וככה גם הקבוצות שלו נראות.
אם זאת הוא עדיין לא הראה שהוא מסוגל לשחק בשיטה שונה מהשיטה של אחזקת כדור. לא תמיד יש לך את צאבי או צאבי אלונסו שמאוד מתאימים לשיטה הזאת.
אני לרגע לא אומר שפפ לא מאמן טוב, ושאין לו זכויות בברסה ההיא, אבל וואלה, שנה אחריו הם לקחו אליפות בלי מאמן (תרתה משמע).
ולגבי לוצ'ו, מ"ז שאתה לא מבין מה הוא עשה?! כל משחק הלחץ שלהם בא ממנו וגם אם נעזוב טקטיקה, הווינריות שהוא הנחיל להם היא מדהימה. אליפות אחת של אתלטיקו שווה ל5 אליפויות של ברסה. בטח בפערים המטורפים שיש בין ברסה וריאל לשאר הליגה בשנים האחרונות.

עובר אורח 2 בפברואר 2016

לוצ׳ו – לואיס אנריקה
צ׳ולו – דייגו סימאונה

אני מסכים שזה מבלבל

דויד 2 בפברואר 2016

שפה של רפי שכל הספרדית

צור שפי 2 בפברואר 2016

הפוסל במומו פוסל

מאנו 2 בפברואר 2016

לא נעים להגיד את האמת, אבל ברצלונה של הנריקה טובה, מהנה, מגוונת ומרשימה בהרבה מזו של פפ. ברצלונה של פפ שיחקה כדורגל קיצוני וטוטאלי, אך הייתה כל כך קיצונית בגישה שלה שכאשר נתקלה ביריבה שלמדה את שיטת המשחק וידעה איך לעקוץ אותה, ברצלונה לא ידעה איך להגיב. ברצלונה של הנריקה חכמה, ערמומית וגמישה בהרבה. וגם יותר טובה. חד וחלק.

אמיתי 2 בפברואר 2016

בארסה של אנריקה היא המשך אבולוציוני של מה שהיה לפניה. הקפיצה נעשתה עי פפ

אמיתי 2 בפברואר 2016

תן שם של קבוצה (עדיף מה20 שנה האחרונות…) ששיחקה החזקת כדור ולחץ כמו בארסה
של גוורדיולה…אפילו קבוצה שלא הצליחה אין כי אפחד לפניו לא עשה את זה. אחריו היחידות
שעשו את זה זה בארסה באירן שלו וקצת ארסנל…בבאיירן הוא בהחלט שינה את השיטה והם
לא ממש משחקים טיקי טקה אלא מעין שילוב. אגב לא מכיר קבוצה שמחליפה מערכים תוך כדי
מישחק כמו באיירן לעיתים ללא קשר לתוצאה.

גלעד בלום 2 בפברואר 2016

ניק אין ספק שפפ מאמן גרוע שלא חידש דבר ואין לו שום קרדיט על מה שקרה בברסה או בבאיירן, עכשיו תעשה הפוך ותגיע לאמת, אה ושכחתי, מסי שחקן בינוני , אין התחממות גלובלית ויגאל עמיר לא רצח את רבין, הרגת אותי…

איציק 2 בפברואר 2016

מה קרה, עברת שטיפת רומן?

גאזה 3 בפברואר 2016

בארסה של פפ הייתה בעיני היסטורית, מכיוון שב25 שנה שאני רואה כדורגל לא ראיתי מעולם קבוצה כ"כ דומיננטית. לבארסה של רונאלדיניו היה את זה לפרקים (למשל ב3-0 בברנבאו) אבל הקבוצה של פפ נתנה כמה עונות אגדיות ברצף. בארסה הנוכחית היסטורית גם כן, פשוט בגלל ששלושה מחמשת (או עשרת) שחקני ההתקפה הגדולים של העשור ויותר האחרון משחקים אצלה ביחד. ולגבי החידושים הטקטיים של פפ- נכון שהוא לא המציא שום דבר מאפס (גם הביטלס לא המציאו שום דבר מאפס) אבל הוא לקח את השיטה המסורתית של ברצלונה ו"הלביש" עליה עקרונות חדשים- משחק הלחץ (כמו שציינו כבר) ולא פחות חשוב השכלול של ה9 המדומה. אני כותב שכלול מכיוון שרומא של ספאלטי שחקה עם טוטי כ9 מזויף כמה שנים טובות קודם לכן. אז קראו לזה 4-6-0

ברלה 2 בפברואר 2016

ניק, אני לא יודע מה ההגדרה שלך לגאונות וחדשנות אבל בזיכרון שלי בארסה ההיא הייתה קבוצה שגרמה לי לרצות ולראות כדורגל, כמו גולדן סטייט היום וסן אנטוניו של לפני שנתיים בנ.ב.א. וכמו שכולם בנ.ב.א מצהירים היום שהם רוצים כדורסל של הנעת כדור ותנועה, ככה היה גם בכדורגל. כולם ניסו לחקות אותם עם החלוץ המדומה והטיקי-טקה, נראה לי שאפילו בנבחרת ישראל הכריזו על איזו מהפיכת טיקי-טקה..
אז לדעתי אפשר לתת לפפ את הקרדיט שהוא אחד המאמנים שעיצבו את הכדורגל בעשור האחרון כמו שפופוביץ וקר המאמנים שמעצבים את הכדורסל של העשור הנוכחי. וגם אם תגיד שזה עניין של מזל לקבל דור עם מסי, אנייסטה וצ'אבי, זה עדיין לא מובן מאליו לייצר שיטה שתמקסם את היתרונות שלהם.
האם לקרוא לזה גאונות או "סתם פרפקציוניזם", זאת כבר נראית לי הגדרה סובייקטיבית.

ניק 3 בפברואר 2016

ברלה,
אתה רצית לראות את ברסה בלי סוף, אני ממש לא. היא הייתה כל כך צפוייה שאותי זה שעמם. גם עניין סובייקטיבי.
אני לא מזלזל בפפ, הוא מאמן מעולה. פשוט רחוק מלהיות מה שעושים ממנו.
רונלדו שיחק חלוץ מדומה ביונייטד כשפפ עוד היה בברסה ב'. הוא לא זה שהמציא את זה.

גלעד,
תגובה ילדותית משהוא.

גאזה 3 בפברואר 2016

ניק, התגובה שלך נותנת לי תירוץ מעולה לחפור עוד קצת על טקטיקה, אז-
יונייטד של 04/05 (מניח שלעונה הזו או סביבתה אתה מתכוון) הייתה חדשנית מהרבה בחינות, אבל תרשה לי לחלוק עליך ולומר שרונאלדו לא שיחק שם את ה9 המדומה. לרוב יונייטד היתה מתחילה משחקים עם רוני בשמאל, טבז באמצע ורונאלדו מימין. במהלך המשחק השלישיה הזאת היתה מחליפה מקומות לא מעט, אבל לרוב טבז או רוני היו באמצע. רונאלדו תמיד העדיף לשחק באגף

אחד 2 בפברואר 2016

מכבי עם זהבי טובה ממכבי ללא זהבי. סיטי עם פפ תהיה גרועה בהרבה מסיטי ללא פפ.

matipool 2 בפברואר 2016

זהו – שזו לא תהיה רק "סיטי עם פפ" . זו תהיה "סיטי עם פפ + תקציב רכש חלומי" .
קבוצת שייח'ים ונפט לא מביאה שם כזה בכסף כזה בלי לאשר לו תקציב רכש חלומי .
ברור שהוא ירצה תותח על במרכז הקישור להחליף את טורה וכנראה חלוץ ובלם מהדרגים הכי גבוהים .

thomas 2 בפברואר 2016

מסי, בוסקטס, אלבה, ניימאר?

ניק 2 בפברואר 2016

זה לא שהיום הם חוסכים שם

matipool 2 בפברואר 2016

תומס – ע"פ השמועות – גם , גם וגם ( במקום בוסקטס – גונדוגן ופוגבה וגם סטונס – אלוהים , איך השם שלו נדחף לכל מקום כאילו הוא בארזי או טרי בשיאו ) .
ניק – זה בדיוק העניין . קבוצה עם הסגל היקר באנגליה ( אולי ביחד עם צ'לסי ) שהולכת לרכש מטורף לכבוד המאמן החדש .

ניק 2 בפברואר 2016

לבריאות. אני אשמח שיביאו את מסי (ברור שלא יקרה אבל נניח). לגמור את הדיון אחת ולתמיד לגבי האם הוא יצליח מחוץ לברסה.
ואגב, אני מאמין שהפניקה ששוררת ביונייטד תגרום גם להם ללכת למסע רכש מטורף לכבוד המאמן החדש, מי שזה לא יהיה.

D! פה ועכשיו 2 בפברואר 2016

מסכים.!

-גיסנו- 2 בפברואר 2016

היה לי הבוקר דיון אירוני בעבודה, שבו אוהד ב"ש מסביר לי בלהט למה לנוסא לא הגיע אדום, ואני חושב שדווקא כן. ובכל מקרה שום דבר שריינשרייבר עשה לא יותר מגוחך מהצהוב לשפונגין במחצית הראשונה שכמעט הסתיים בפנדל.

התשובה להיעלמותו של מיכה לדעתי גם מסבירה את כל משחק הנפל ההתקפי של מכבי אתמול. שפונגין כמגן שמאלי לא תומך בהתקפה, אז הוא נשאר מאחור, וככה אין התקפות משמאל ובן חיים נעלם לחלוטין. בתוספת משחק נוראי של טיבי שגרם לדסה לפחד לעלות, קיבלנו את מיכה וטב"ח חסרי תועלת.

לא מאמין שאני עדיין אומר את זה ב 2016 אבל אשכרה היה עדיף לעלות עם יואב זיו בהרכב

גיל שלי 2 בפברואר 2016

שים את קלטיס במקום נוסא באותה קפיצה, אתה חושב שריינשרייבר היה מוציא אדום? אני לא

-גיסנו- 2 בפברואר 2016

אני חושב שדווקא יש מצב.

בלייק 2 בפברואר 2016

יכול להיות שלא, אבל אז הוא היה טועה.
ומסכים עם גיסנו לגבי הצהוב לשפונגין. זה היה ממש משונה, בלי הפרעה לשדה הראיה של השופט או הקוון, כשכולם יודעים שזה שכטר.

רניב 2 בפברואר 2016

השופט הזה גם חשב שמגיע לזהבי אדום ולא ראיתי שממש חזר בו. אסור לתת לו לשפוט – השיקול דעת שלו לקוי.

בלייק 2 בפברואר 2016

הוא כאילו חזר בו, כי הוא אמר שהוא לא היה מוציא על זה אדום. הוא לא הסכים להגיד שהוא טעה "כי הוא פעל לפי החוקה". לא חשובה הביקורת הלא קלה שהעביר עליו בית הדין, ההתיחסות של בית הדין לאי ביטול האדום (מסיבה טכנית של סמכות, ולא מסיבה עניינית) וכל הביקורת הציבורית. הוא צדק אז, אבל היום היה נוהג אחרת ועדיין יהיה צודק. היגיון שכזה.

רניב 2 בפברואר 2016

והוא גם זרק שיו דאלאס (או איזה בר סמכא שקר כלשהו כזה) דיבר איתו ואמר לו שהיה גם מוציא אדום…

תולעת 3 בפברואר 2016

דווקא קלטינס קיבל כבר שני צהובים (אחד מהם הפך לאדום) על עבירות מומצאות, מול ב"ש ומול פ"ת

אילנסו 2 בפברואר 2016

יובל שפונגין היה מבוהל אתמול. אין לי דרך אחרת לתאר את הבריחה שלו מכל כדור שהגיע אליו. זה הגיע למצב שקרלוס צורח עליו לעלות..

-גיסנו- 2 בפברואר 2016

הוא ניסה לעלות קצת בהתחלה, אבל הוא לא יודע להוביל כדור על הקו בשמאל. אז הוא ניסה פעמיים לחתוך לאמצע ואיבד, משם הדרך לא לעבור את קו החצי לא הייתה ארוכה. מניח שגם העובדה שהוא קיבל צהוב על זה שהעז לנשום במרחק של כמטר וחצי משכטר לא עזרה לבטחון שלו.

אילנסו 2 בפברואר 2016

ברור לי (ולכל מי שראה את המשחק) שזו לא העמדה הטבעית שלו, אבל אין הצדקה ששחקן ברמתו יראה כך. הוא ממש פחד לקבל את הכדור (הפחד מטעות משתק), והעלים לגמרי את אגף שמאל שלנו, שהיה חשוב שבעתיים עקב החושך ששרר באגף ימין..

-גיסנו- 2 בפברואר 2016

מסכים איתך אבל גם קצת חולק עליך. רוב המגנים בכלל, והישראלים בפרט, מתקשים לעשות מעבר חד פעמי בין אגפים.אבל אין ספק שההצבה הזו מול בית"ר עשתה נזק. מול קבוצות חלשות יותר זה היה הרבה פחות מורגש.

D! פה ועכשיו 2 בפברואר 2016

צר לי אבל
רוב המגינים הישראלים מתקשים. וזהו.

yaron 2 בפברואר 2016

אין ספק, וכן, היה עדיף יואב זיו :-)

קפטן קוקי 2 בפברואר 2016

+1
קשה להמעיט בערך של מגן עם רגל "טבעית" לצד שלו. כשפערי הרמות בין הקבוצות לא עצומים יש לזה חשיבות טקטית עצומה.

אילנסו 2 בפברואר 2016

די ברור ששפונגין הועדף בעקבות יכולותיו ההגנתיות, אבל היה נראה שהוא כל כך מרוכז בלעצור את אצילי (מה שנעשה בהצלחה יחסית..), ששכח כל אלמנט אחר במשחק שלו.

ד"ר רזי הופמן 2 בפברואר 2016

כשהוא הוציא את הצהוב חשבתי שיוציא אותו לשכטר על התחזות. לא ייאומן. בטוח שבריפליי בבית הוא תפש את הראש:)

אזי 2 בפברואר 2016

מה שמדהים אצל שכטר (וגם אצל ברדה לצורך העניין), שלא נתפסת אליו התדמית של שחקן מלוכלך

-גיסנו- 3 בפברואר 2016

במקום שבו ברדה נחשב למופת לספורטיביות ומשחק נקי, למה אתה מצפה…

בלייק 2 בפברואר 2016

אני מסכים אם מה שכתבת לגבי זהבי. אני רק אוסיף שאמרו את זה על אלירן עטר אצל אוסקר. כמה פרשנים היכו על חטא אחרי עזיבת עטר והמשך ההצלחה של מכבי? אני לא שמעתי אחד כזה.
לגבי איווניר, נראה לי שקצת הגזמת. הפרשנות הישראלית של "מה אני הייתי עושה טוב יותר" לא פסחה עליו. הוא כן ציין את המסירה של אייגיבור. אמנם לא בהתלהבות יוצאת דופן, אבל הזכיר ואפילו בהמשך השתמש בה כדי לנגח את הקישור של מכבי ("חוץ מהמסירה לגול של אייגיבור לא תומכים בהתקפה"). בעניין בן בסט, הוא אמר שלדעתו בוס חייב להכניס חלוץ, לא משנה מי, יצחקי או בן בסט, לא כי בן בסט יבקיע שלושער פתאום, אלא כדי לשחרר את זהבי לנהל את המשחק של מכבי ולהעיר את הקבוצה. הוא גם שיבח את ההחלטה להכניס את שלומי אזולאי, שנכנס למעשה למשבצת הזאת של מנהל משחק מהקישור והוסיף תנופה מסוימת (לא הייתי נסחף גם בתשבוחות).
ב"ש בהחלט קבוצה מרשימה, אבל יש לפרשנים נטיה להקטין משחקים חלשים שלה ולהעצים משחקים חלשים של מכבי. בכל זאת, יש כאן נאראטיב שצריך לשמור עליו, וזה די קשה, במיוחד שמשבוע לשבוע מכבי מבקיעה יותר שערים מב"ש וקצת מקלקלת את תזת הקבוצה ההתקפית השמחה שרוצה לקחת אליפות לקבוצה משעממת וכבויה. אם אני לא טועה, בשלושת המחזורים האחרונים ב"ש ניצחה 1:0 משער עצמי (נגד הפועל) ו- 1:0 מפנדל של בוזגלו (מכבי פ"ת).
אני לא שופט את איכות המשחק של מכבי ביחס לאיכות המשחק של ב"ש. אני מסתכל באופן אוביקטיבי על כל משחק של מכבי לגופו. דווקא ההתחלה עם בוס היתה לא רעה בכלל. אבל את דעתי על הרכב שכולל את אלברמן-אייגיבור-דור פרץ (או בעבר מיטרוביץ' במקום פרץ) כבר הבעתי גם כשפאקו עשה את זה וגם כשיוקאנוביץ' שיחק ככה. במצב הזה, מספיק שטב"ח 1 בראש של בלגן או שדור מיכה נעלם (משהו שצריך לקחת בחשבון שיקרה פעם בכמה משחקים, נקווה שלא יותר), זאת אכן התקפה של איש אחד (גם כשטב"ח ומיכה בסדר הם לא יהיו סקוררים). לא ממהר להאשים, נראה את אורלנדו סה ישתלב, איך מדוניאנין ייראה, אבל איכות המשחק של מכבי לא גבוהה ביחס לפוטנציאל שלה עצמה. הקשרים המצטרפים לא יודעים להבקיע, והיחיד שעושה תנועה לעומק הוא זהבי (וגם אייגיבור, אבל במקרה שלו אני לא בטוח שכדאי שהוא יגיע להזדמנויות הטובות של הקבוצה).
יכול להיות שההרכב אתמול נובע מניסיון להשיג איזה יתרון טקטי במשחק חוץ קשה, אולי ההיעדרות של סה והכושר הבינוני של יצחקי והחלש של בן בסט "הכריחו" את בוס, אולי הוא רוצה לבדוק שחקנים עדיין (הרי עד אתמול שמעתי ש"הוא מחק את דור פרץ"),אולי ממחשבות על ההגנה החלשה. מבחינתי מוקדם לשפוט, בטח לא על משחק חוץ אחד נגד יריבה טובה ששיחקה אתמול טוב ובהתלהבות גדולה.

קפטן קוקי 2 בפברואר 2016

מעולה!
עניין הנרטיב כל כך חשוב פה.
אני עד היום בדעה שבעונת הקיזוז הנרטיב של התקשורת על כך שהפועל משחקת את הכדורגל הטוב בארץ נתן לה דחיפה שהספיקה עד לאליפות בפוטו פיניש.
התקשורת מחפשת סיפור טוב, וב"ש אחרי 40 שנה זה סיפור הרבה יותר טוב ממכבי בפעם הרביעית. לכן מעצימים דברים מסוימים ומחלישים צדדים אחרים. בסופו של דבר, לבני אדם יש נטייה טבעית לבחור צד. האוהד הנייטרלי לא יכול להסתפק בהתלהבות ממירוץ דו ראשי לאליפות.

-גיסנו- 2 בפברואר 2016

וזו הצרה הכי גדולה של מכבי – לא התקשורת, אלא זה שאחרי 3 אליפויות ואינסוף ברבורים על התקציב שלה, יריבות נותנות 10-20% אקסטרה מאמץ נגד מכבי לעומת נגד ב"ש. זה ככה בכל ליגה נגד ה team to beat, ומכבי צריכה ללמוד להתמודד עם זה.

בלייק 2 בפברואר 2016

"ב"ש זוכה באליפות אחרי 40 שנה" זה סיפור טוב.
"דויד מנצח את גוליית" זה סיפור טוב תמיד (דויד מול גוליית מבחינת מסורת, תארים, תקציב)

"מכבי של קרויף עם תקציב של 250 מיליון שקל מאבדת אליפות" – זה כבר סיפור מצויין!

yaron 2 בפברואר 2016

מיליון יורו :-)

צחי אוהד מכבי 2 בפברואר 2016

ראיתי את המשחק בטלוויזיה
הייתי בטוח שגולדברג, שמעונוב ואיתן לוי כבר פרשו… מסתבר שלא

ארז 2 בפברואר 2016

גיל, כמה דברים:
1. לא לגמרי הבנתי את מה שאתה אומר בהקשר של איגיבור. כאן בתגובות אתה מפריד בין ישראלי ללא ישראלי, אבל בטקסט אתה אומר שעל מיטרוביץ' איווניר היה מגיב אחרת ושבא לך להקיא. אז או שאתה רומז על גזענות מעבר לישראלי-לא ישראלי או שהטקסט לא מדויק. אתה בד"כ מאוד מדויק.
2. אפשר להגיד הרבה דברים על פפ ואפשר בהחלט גם לא לאהוב, אבל הרבה מהדברים שעשה השפיעו השפעה ממשית על הכדורגל העולמי וחרגו בהרבה מגבולות המועדון של ברצלונה. לא חושב שזה בר השוואה להצטרפות של שחקן מסוים או החלפה של שחקן בשחקן. בעיניי זה יותר כמו החלפה של פלטפורמה/תפיסה/דרך חשיבה, שייתכן שהתרומה שלהם להתפתחות של שחקנים במועדון ולרשימת התארים שלו גדולה בהרבה מההצטרפות של סוארז, החשובה מאוד בפני עצמה.
3. נראה לי שסיטי רצתה להצטייד בו לא רק כאיש מקצוע, אלא גם ובעיקר כסמל סטטוס ייחודי ומבוקש. במסגרת הרצון של המועדונים שקנו דרכם מעלה בשנים האחרונות, יש לא מעט מהלכים שמיועדים לשדרגאת התפיסה של המועדון בעולם ובעיני עצמו. זה נראה לי קודם כל זה (מסכים שייתכן שהתוצאות עם פלגריני תהיינה מרשימות מאלו עם פפ, אבל אני מניח שתהיה מהפכה גדולה בסגל, כך שבכל מקרה קשה להשוות), פלוס חבירה לחבריו מברצלונה שהם דמויות מפתח במועדון.
4. לא עקבתי מקרוב ואין לי את הידע והתחושה מקרוב של הדברים (כפי שיש לך וליתר הצהובים כאן), אבל לתחושתי איווניר יכול היה להצליח יותר בהינתן תנאים מתאימים. למיטב זכרוני, הפילו עליו בזמנו לעשות מהפכת צעירים ובאופן טבעי החומר שהיה לו והתנאים מסביב היו הרבה פחות נוחים ומאפשרים מאלו שמהם נהנים המאמנים כיום. לפחות בנבחרת הצעירה ובמועדונים שלפני מכבי (וגם בפרשנות לליגה האיטלקית, עד כמה שאפשר ללמוד ממנה משהו), התרשמתי לחיוב מהגישה וטביעת האצבע שלו.
5. נראה לי שמאמן התקפי במכבי בשלב כזה של העונה, ובעונה המסוימת הזאת, זה הימור לא קטן. מהמעט שראיתי מאז שהגיע, השיטה שלו והשחקנים שלו לא בדיוק תואמים. קשה לגבש תוך כדי תנועה שיטת משחק שונה מבלי שהסגל הוכן ותורגל מראש, ובייחוד כשההגנה לא מדהימה והיריבה הראשית שלך רצה חזק. מצד שני, מול רוב היריבות מכבי תנצח כך או כך (פער איכותי גדול מדי), כך שייתכן שהסיכון אינו כה גדול.
6. בלי קשר לכלום, בהקשר של דיוני דרך/מנטליות/תהליך, הסגירה של הפועל עם ורמוט ואז ההודעה שהמהלך לא ייצא לפועל היא טעות על גבי טעות, ומעל הכל – העובדה שכבירי הוא אוהד/סר למרותם של אוהדים מטרידה מאוד, מחלישה את המועדון (פנימה והחוצה) ומרחיקה את הפועל ממסלול ראוי למועדון שרוצה להשתקם ולהתקדם. זה פחות שייך לכאן ועל כך התנצלותי, אבל ורמוט כרגע עדיין במכבי אז ויתרתי לעצמי והשחלתי את זה לכאן. :)

אריאל גרייזס 2 בפברואר 2016

לפי מה שאני מבין, הסגירה עם ורמוט לא היתה ולא נבראה והיא סתם המצאה של כתבי חצר ישראלים

גיל שלי 2 בפברואר 2016

אגדיר זאת כך, אתה קולט היטב את התחושה הלא נעימה שלי מהפרשנות, לכן גם הקדשתי לכל כר נרחב. לא יודע אם זו רק תחושת בטן, אבל זה מעבר לישראלי לא ישראלי אצלו

-גיסנו- 2 בפברואר 2016

לגבי 4, הבעיה של איווניר כמו שאר הפרשנים-שפעם-אימנו, היא שהוא מפרשן כאילו הוא מאמן, ומאמן כאילו הוא פרשן.
עם כל הכבוד, לא הוא לא קלינגר ולא לחמן נצמאים בכסא הפרשן מבחירה, אלא רק בגלל שאף קבוצה מליגת העל לא רוצה אותם על הקווים מהסיבה הפשוטה שהם פשוט לא מצליחים יותר.
קלינגר עד היום מתרברב על עונות 2002-2005 פשוט כי הוא לא עשה כלום מאז. איווניר רק מדבר על כל מיני שחקנים שפעם הוא ראה בצעירה כאילו הוא עצמו גידל אותם מאפס ולימד אותם את כל מה שהם יודעים, כי אין לו שום הישג אחר להתפאר בו בשנים האחרונות. לחמן מאז עונת הכסאח המוצלחת בסכנין גם כן לא עשה גדולות ונצורות. כל אחד מהם היה מוותר בצ'יק על כסא הפרשן אם קבוצה מליגת העל באמת הייתה מעוניינת בשירותיו.
אמנם במכבי של אז הסיכוי להצליח היה אפסי, אבל יש גבול לגניבת הדעת

איציק 2 בפברואר 2016

גם ב-NBA מסתובבים כל מיני פרשנים שהיו מאמנים לא מוצלחים ומפרשנים פרשנויות לא מוצלחות. ככה זה עובד בהרבה מקומות וכנראה מביא רייטינג. ולאחר שאמרנו זאת, פרשנים בשקל, פרשנות בגרוש.
נ.ב.: אדלשטיין וגרשון גם עושים זאת, עם ביקורת על מה המאמן עושה ומה צריך לעשות, רק שאצלם (כאשר אין טינה למישהו ספציפי) זה נראה מיקצועי. אולי הם פשוט מבינים במיקצוע שלהם טוב יותר מאיוניר, קלינגר וכמה נוספים.

-גיסנו- 2 בפברואר 2016

מאמן בינוני יכול להיות פרשן טוב אם הוא באמת מנסה לנתח את המשחק. כמו שהפרשן הנהדר שציינת מתגלה כמאמן בינוני מינוס במקרה הטוב.
מאמן כושל שמסביר מה הוא היה עושה כי זה בטוח יותר טוב זה עצוב.

איציק 2 בפברואר 2016

לא נכון, אתה הקטע הזה בשידור שמעתי. הוא אמר מה הוא היה עושה. הוא לא אמר שזה יותר טוב. להערכתי זו היתה יותר הזהרה מה לא לעשות ;)

-גיסנו- 2 בפברואר 2016

זה לא "הקטע הזה בשידור", וזה לא רק אתמול, זו גישה כללית של אעלק-מאמנים-אעלק-פרשנים.
כשקלינגר "מפרשן" את מכבי ומספר איך "הקבוצות שלי בחיים לא היו נראות ככה וככה וככה" אני לא יודע אם לצחוק או לבכות, אבל כבר התרגלתי לזה שחוסר מודעות עצמית זה יתרון בימינו….

גאזה 3 בפברואר 2016

סיפור ורמוט להפועל הוא ברווז עיתונאי צולע,
מעבר לזה, יפה אמרת ארז :)

אריאל גרייזס 2 בפברואר 2016

לא מבין למה להקדיש איזה חצי מהטור לפרשנות של פרשן זה או אחר. אתה תוקף אותם אבל בעצם חוטא באותו חטא – תתרכז במשחק ובבעיות/יתרונות של הקבוצה שלך ולא במה שפרשן זה או אחר אמר.
גם התעסקות בשיפוט זאת מחלה לא קטנה אצל פרשנים (לא רק ישראלים, יש לומר) – השיפוט הוא מה שיש. כמו ששמעתי מאמן אומר לשחקן שלו – שופט הוא כמו דשא, אין מה להתעסק בו. הוא פשוט שם.

גיל שלי 2 בפברואר 2016

אריאל, לא התיחסתי לשיפוט, התיחסתי לתגובות של איווניר לשיפוט, לכן לא התיחסתי לשערורייה של הצהוב לשפונגין

אריאל גרייזס 2 בפברואר 2016

עזוב, תתרכז במשחק, היה הרבה יותר מעניין מאשר מה אמר פרשן זה או אחר.

גיל שלי 2 בפברואר 2016

מתרכז במשחק, בדרך כלל איווניר לא מפריע לי, אבל אתמול פתאום קלטתי משהו מאוד מסריח

אריאל גרייזס 2 בפברואר 2016

תזהר, בסוף תקבל את דני נוימן בחזרה..
לפרשנים יש אינטרסים, לא צריך להתרגש מזה. איווניר לעומת פרשנים קודמים עוד סביר. הוא לפחות רהוט, גם אם לא אומר הרבה דברים מרחיבי דעת. זה עדיין עדיף על 90% מהפרשנים בארץ. הוא לפחות לא גורם לי לסבול מהמשחק, שזה שיפור.

D! פה ועכשיו 2 בפברואר 2016

לי הוא מפריע, מאד. מה שציינת זו בדיוק התכונה היחידה שמתארת את הצמד הזה – האלו שלפניהם היו יותר גרועים.

D! פה ועכשיו 2 בפברואר 2016

כמעט ולא שומע פרשנות בעברית אבל כשכן זה פשוט מעליב. איך אפשר לא להתייחס לזה. זה מדרדר את החוויה בעשרים רמות. בטח כשאתה רואה את איה נותנת בחינם ניתוחים מפורטים מלווים בתמונות וסטטיסטיקות. ניסיתי לשאול חבר שעבד פעם בתחום איך יכול להיות שכל הפרשנים שאנחנו מקבלים הם במקרה הטוב אינטרסטנים חסרי מושג בטלויזיה ופרשנות ולא קיבלתי תשובה מספקת מעבר לפוליטיקה.
מישהו פה רוצה לספר לי?

מצד שני, כבר שלוש שנים + שכל שבוע אני שומע ברדיו או בטלויזיה שזה משחק חלש של מכבי (אולי למעט שניים שלושה משחקים בעונה), שאם רק הקבוצה השנייה הייתה בעלת מזל אז מכבי היו מובסים ושבלי זהבי הם לא שווים כלום. התחלתי לחשוב שאולי הם צודקים. הם פרשנים מעולים, שחיים את הכדורגל הישראלי ומבינים את תת הרמה שלו. לא סתם אנחנו מתבטלים בכל משחקי הנבחרת.

רניב 2 בפברואר 2016

אני אף פעם לא אבין איך לדעת כמעט כל עיתונות הספורט בארץ "מכבי חלשה השנה" ולעומת זאת "באר שבע חזקה ודורסת" כששתיהן צמודות בטבלה ועם אחוזי הצלחה גבוהים כשבד"כ הניצחונות של מכבי על הקבוצות שמגיעות שבוע אחרי שהפסידו לבאר שבע הרבה יותר משכנעים,

אחד 2 בפברואר 2016

הפרשי הרמות בין באר שבע לביתר במשחק ביניהן היו גבוהים בהרבה ממה שראינו אתמול(ואני לא בטוח בכלל שמכבי היתה הקבוצה היותר טובה אתמול)

גיל שלי 2 בפברואר 2016

נכון, ואם תשווה את המשחקים מול חיפה תקבל תוצאה הפוכה

-גיסנו- 2 בפברואר 2016

מכבי ת"א ניצחה את מכבי חיפה פעמיים וב"ש הוציאה מהם שני תיקו.
מכבי ת"א נתנה לק"ש חמישיה, ב"ש הגיעה להרבה פחות מצבים ונזקקה לשער נצחון בתוספת הזמן.
מנגנון ההשוואה הזה עובד לשני הכוונים, בלי קשר לזה שמכבי לא נראתה טוב אתמול.

אילנסו 2 בפברואר 2016

אני חושב שזה עניין של מאצ' אפ. לבש יש סגל שיותר מתאים למשחקים מהסוג של ביתר (בש יותר מיומנים במשחק מעבר מאשר מכבי, שהצעת הכדור שלה תלויה בעיקר בלמים. בעוד בש מתקשה במשחקים מול יריבות שמסתגרות לחלוטין.. ).

אביטל 2 בפברואר 2016

טור מעולה. כל כך דייקת לגבי פרשנות איווניר בדיוק חשבתי כך אמש.

הלוואי והייתי אופטימי כמוך אני מרגיש שאתה לוקה בהערכת חסר מסויימת של באר שבע, יש בהחלט משחקים לדעתי שהיא מציגה בהחלט רמה גבוהה ממכבי(כמו למשל נגד בית"ר בשבוע שעבר.

יוגב 2 בפברואר 2016

אני בדרך כלל לא סובל במיוחד בשידורי ליגת העל. שפיגלר ואיווניר לרוב סבירים לטעמי (יחסית להיצע המקומי כמובן). אתמול היה מחריד.
ברגע שהם אמרו על שכטר שהוא "פשוט נפל, לא בכוונה כמובן" הבנתי שמשהו עקום לגמרי שם. שכטר צוללן מס' אחד בליגה, כל משחק יש לו נפילה מגה-תיאטרלית ברחבת היריב, כשאתמול באמת היה שיא השיאים. מאיזשהי סיבה הוא זוכה לטיפול עדין מאוד בתקשורת. מאוד מאוד.
יתר השידור התאפיין בהשתפכות אינסופית על ב"ש. כמה מכבי גרועה ותלויה רק בזהבי, ואיך זהבי בכלל צריך להיות מאחורי החלוץ.
איווניר חופר על העניין הזה כבר עונה וחצי, ולא ברור מה הקטע שלו. עומד מולו החלוץ הכי אפקטיבי, אולי בהיסטוריה של הליגה, והוא מתעקש שזה קשר. לא מובן מה הוא רוצה.

אתמול ספציפית באמת היה משחק לא טוב של מכבי. פרץ היה בגדר נעלם, ואלברמן נראה עייף מהחוויה בראשון. טיבי גם היה חלש. למרות כל זה, מכבי היתה בעמדת ניצחון לקראת הסיום ורק צירוף מקרים משונה מנע מאיגיבור את השער (השופט עיכב את החילוף של ביתר, והשחקן שלא הוחלף הציל גול).

השיפוט כרגיל היה מזעזע, אבל אין ציפיות מריינשרייבר. אפשר להסתכל על סטטיסטיקות האדומים/צהובים/פאולים שבוצעו ולראות שהדבר לא מתיישר
לגמרי עם אחוזי השליטה בכדור.

אריאל גרייזס 2 בפברואר 2016

שכטר באמת נפל. כאילו, אפילו צוללן כמוהו לא יחשוב ליפול כשאין שחקן ברדיוס 10 מטר ממנו (וזה שהשופט אהבל, זה משהו אחר). פשוט הרגליים שלו נתקלו אחת בשניה

איציק 2 בפברואר 2016

מזל שאין לו רגל שלישית ;)

yaron 2 בפברואר 2016

דור פרץ ודור מיכה פשוט לא הופיעו למשחק. לא בהגנה ולא בהתקפה.
לדסה ושפונגין רעדו הרגליים ושקשקו הבי___.
הרגיש כאילו אנחנו משחקים בעשרה שחקנים…
את השינוי עשה ברק יצחקי שהופך לסופר-סאב של השנה. חבל שהוא נכנס כ"כ מאוחר.
לא אתפלא אם במשחקים הבאים יצחקי יפתח ומיכה יישב על הספסל.

קורא בין השורות 2 בפברואר 2016

לא היה משחק טוב אתמול מבחינת מכבי…
פרץ החליט כנראה שהוא מעדיף את הספסל, מיכה לא הורגש כלל וגם טב"ח. חבל שלא נגבקו בחצי מהאנרגיות של זהבי אתמול…
מצד אחד התפקוד של הקישור אתמול הצדיק בהחלט הבאה של שחקן כמו מדוניאנין מצד שני אני תוהה אם לא היה עדיף לחזק את ההגנה שנראית לא טוב העונה
עצוב שטיבי מתחיל לגלוש במורד הגרף של היכולת מוקדם מהצפוי

בלי קשר, בהמהלך של יצחקי שאלמלא הראש של קלאודמיר היה כנראה מועמד בכיר לבישול השנה והיה שווה לצפות במשחק רק כדי לא להפסיד אותו חבל שלא נגמר בשער
יצחק-י כל כך הרבה כישרון כל כך מעט הנאה(קבוצתית) ממנו

אורי 2 בפברואר 2016

טיבי מצטיין כשהוא מצוות ליד בלם טוב (קרלוס של השנתיים וחצי הראשונות במכבי)
ברגע שהו מצוות לבלם חלש (קרלוס השנה, טב"ח בנבחרת ומכבי השנה) הוא משחק איום ונורא
לא מובן לי איך יום לסגירת החלון, ההגנה, ובעיקר מרכזה, לא חוזקו בכלל

yaron 2 בפברואר 2016

לא חושב לרגע שהיה משחק טוב של טיבי וקרלוס אבל כששני המגנים בפאניקה ושני קשרים לא עושים כלום לא בהתקפה ולא בהגנה קשה להאשים אותם.

S&M 2 בפברואר 2016

ניראה שהמשמעות של פפ בסיטי, היא שהסיטי קיבעה את מעמדה כקבוצה הבכירה של העיר מנצ'סטר כמה שנים קדימה. וזה כל כך מוזר.
אוהדי היונייטד שחולמים על גיגס שוגים באשליות. הם צריכים מאמן מוכח, לא פנטזיה על קוסם (פרגוסון) שמוריש את כוחותיו לשוליה. ואן חאל מוכח, אבל הסגנון שלו לא מתאים. אם רוצים גם שוליה, גם רוח המועדון וגם מאמן מוכח, הם צריכים את סולשיאר.

אמיתי 2 בפברואר 2016

מסכים עם הכל חוץ מסולישיאר… אתה הולך לשים אותו מול פפ. אולי צ׳ולו או זה מפסז׳… אחרת כבר עדיף גיגס שמכיר הכי טוב את השחקנים והמערכת. שיטי כנראה לא הולכים להיות חלשים בקרוב אבל עדיין אליפות באנגליה איתם קצת יותר קשה ממה שיש לפפ בבאירן

Fred the red 2 בפברואר 2016

קפצת למסקנות נמהרות. סיטי לא קיבעה את עצמה לכלום. שייקחו 2 אליפויות ברצף, ימלאו את האצטדיון כל משחק ויגיעו שנתיים ברצף לחצי גמר הצ׳מפיונס לפחות ואז יהיה להם קייס.
הם קבוצה טובה בהרבה מיונייטד נכון ל-3 השנים האחרונות אבל הם עדיין לא הקבוצה הבכירה בעיר.

אמיתי 2 בפברואר 2016

לצערי הוא צודק…בייחוד ברמת הניהול יש להם יתרון לא ככ מחיק עלינו.
עכשיו איך אתה מגדיר בכירה? בתארים וכדורגל ב3 שנים האחרונות הם
משאירים לנו אבק…מבחינת אוהדים בטייואן אנחנו אחלה

Fred the red 2 בפברואר 2016

סיטי טובה מיונייטד מקצועית, על זה אין ויכוח. מה שכן, אנשים מייחסים לפפ יכולות של סופר הירו ובטוחים שבשלוש השנים הקרובות סיטי יקחו אליפות עם יד קשורה מאחורי הגב ועם כדורגל פלאי שהעולם לא חזה בו.
אני לא הייתי ממהר לקפוץ למסקנות האלה. הפרמיירליג תחרותית יותר מהליגות שפפ אימן בהן גם אם מבחינת הרמה היא פחות טובה, התקשורת הרבה יותר נושכת והיכולת שלו להפוך את הסיטי לעקבית ולגורם משפיע באירופה טעונה הוכחה.
לכן סיטי היא לא הקבוצה הבכירה בעיר נכון לעכשיו, על אף שהיא עושה את הצעדים הנכונים כדי להגיע לשם.

אמיתי 2 בפברואר 2016

זה מה שכתבתי פה באיזה תגובה…נראה לי יהיה לו קשה בליגה
ומצד שני יחסית להישגים הדלים שלהם באירופה יהיה בטח שיפור.
הוא לא קוסם אבל בוא נגיד שיש לו יכולות..ההחתמה שלו היא גם סוג
של הצהרה

עידוקוליס ליפשיץ 2 בפברואר 2016

הייתי מצפה שתתעורר, תריח את הקפה, תהנה ממה שיש.
כמה התקרבנות:
גזלו לי, לקחו לי, נתנו לי אדום (חחח באמת יש מה לדבר? אין יותר אדום מזה!), פרשנו אותי לרעה, האוהדים סביבי לא מרוצים

נולי 2 בפברואר 2016

המחצית הראשונה אתמול הייתה קשה מאד לצפייה למי שאוהד את מכבי. השחקנים היו לחוצים נורא, כאילו הם משחקים נגד צ'לסי בלונדון.
ההגנה חושך מצרים. ממש ייצרה את המצבים לבית"ר.
דור פרץ ודור מיכה היו חלשים ולא קיימים. געגועים למיטרוביץ?
ההתעלמות של איווניר ושפיגלר מהבישול הנהדר של איגיבור הייתה אכן צורמת מאד. איווניר ממש נזהר מלהגיד עליו מילה טובה.
הצלילה של שכטר על גבול הרחבה הייתה רמאות טהורה והצדיקה צהוב על התחזות. הפרשנים לא ממש דיברו על זה.
התקשורת רוצה אקשן בכל מחיר ולכן מקטינה את מכבי ומאדירה את ב"ש. זה שקוף ומעצבן אבל מובן.
אני לא צופה בד"כ במשחקים של ב"ש אבל ממה שראיתי מול מכבי בבלומפילד, ב"ש שיחקה כמו קבוצה קטנה שמסתגרת ובונה על מתפרצות.
נקווה לטוב.
יאללה מכבי! (מוקדש למגיב ארז :))

ארז 2 בפברואר 2016

:)
כשהייתי ילד היה על קיר אחד גרפיטי שאמר כך:
"שבי כי הוא שבלול
בץ כי הוא צב
אוזה כי היא אווזה
אבל למה לעזאזל נולי?!"

יש לך במקרה תשובה?…

נולי 2 בפברואר 2016

כמובן. לפי ויקיפדיה, יש סברה (שלא אומתה) שנולי האפרוחה נקראה על שם נולי עומר, בתו של המשורר ע. הלל.

ארז 3 בפברואר 2016

חן חן.

-גיסנו- 3 בפברואר 2016

תודה, סוף סוף אוכל לישון בשקט בלילה! :)

נולי 3 בפברואר 2016

בשביל זה אנחנו פה

בלאנקו 2 בפברואר 2016

מסכים עם הטור.

שתי תוספות שקצת נגעו בהן גם למעלה:
1. בהמשך לקו לגבי איגיבור, אותו סיפור בדיוק עם קרלוס. הוא לא עשה הגנה מי יודע מה, אבל איווניר ירד לו לחיים כשבאותו הזמן טיבי פשוט הרג אותנו. כל כדור שהגיע אליו הפך לאיבוד כדור והגנתית הוא גם היה קטסטרופה, מה שלא הפריע לאיווניר ושפיגלר להיכנס בקרלוס כאילו אין מחר. כבר חשבתי שבמחצית הוא יירד לחדר ההלבשה ויתלו בשבילו את הנעליים.
2. ההתקפה לא יכולה לעבוד עם שלישיה במרכז שכוללת את דור פרץ ואיגיבור. הם כל כך לא טכניים ואין להם שום יכולת להניע את הכדור למעלה. זאת טעות קשה מאוד של בוס שתוקנה באיחור. בגלל שהם כל כך לא טכניים הלחץ של בית"ר היה מאוד אפקטיבי והיתרונות ההגנתיים שלהם לא באו לידי ביטוי כי ההתקפות של ביתר נבעו בעיקר מאיבודים טיפשיים ולא מהתקפות מסודרות.

רועי 2 בפברואר 2016

מצטרף לגמרי ל 1. לצערי הרב שני הגולים רשומים על שמו של אלברמן, כנראה ש 120 הדקות נגד ראשון עשו את הנזק שלהם.

בלייק 2 בפברואר 2016

הם (איווניר ושפיגלר) גם כבר הכריזו על חילוף קרוב כי טב"ח הבלם מתחמם. כמה משחקים של מכבי הם צריכים לשדר כדי להבין שבמכבי כל הספסל מתחמם לפי תורות?
אחר כך הם כבר "כעסו" על בוס שהכניס בכלל את שלומי אזולאי כחילוף ראשון, ולא עמד בציפיות שלהם.

חכם בדיעבד 2 בפברואר 2016

אני מסכים עם S&M לגבי פפ.
קודם כל יש כאן אימרה לגבי הדומיננטיות באנגליה.
סיטי משחקים את המשחק המודרני ותוך כמה שנים מספר הם הופכים להיות הקבוצה הבכירה ביותר באנגליה בלי להעמיס את ארון הגביעים.
בתור אחד מהצד אתה שם לב שיונייטד כבר לא בשיח המקומי.
משום מה היה די ברור שגם במאבק עם גווארדיולה הם יפסידו.
המטרה הבאה לדעתי היא לעבור את ריאל במספר החולצות שנמכרות בסין.

ערן (המקורי) 2 בפברואר 2016

כל מילה.
בקשר לפרשנים: עברתי למיטא

ערן (המקורי) 2 בפברואר 2016

עברתי למיוט חצי שני. אבל חצי ראשון פספסו את הצלילה של שכטר בניסיון לסחוט פנדל שהצדיקה צהוב לו, ולא לשפונגין).
ופספסו את זה שמכבי נראתה לו טוב חצי ראשון גם כי ביתר לחצה מעולה על כל המגרש וגם כי שחקניה מכבי עוד סחבו את שיירי המשחק הארוך בראשון בגביע.

רועי 2 בפברואר 2016

אם כבר ביקורת על איוניר,
הדבר שהכי בלט זו הביקורת שהוא העביר לפני החילוף של אזולאי במקום פרץ, איך לא יצחקי או בן בסט הוא התפלא, "מכבי חייבת התקפה",
כאשר כל בר דעת ראה שהבעיה של מכבי היא לא השלישיה הקדמית, אלא הקישור שלא מצליח להחזיק בכדור והעביר כדורים קדימה לחלק הקדמי (פרץ במשחק איום ונורא, החילוף הזה התבקש במחצית).
כמובן שכמה דקות אחרי שהוא נכנס הכל נשכח, הכניסה של אזולאי שינתה לחלוטין את המאזן במרכז השדה ואת השליטה של מכבי, ואיוניר אפילו ציין זאת, הוא רק שכח כמה הוא חשב שהחילוף הזה הוא טעות.

רועי 2 בפברואר 2016

ולגבי המאבק נגד ב"ש, אני לא אופטימי, ב"ש מנצחים משחקים שהם חלשים בהם, וזה מה שצריך בשביל לקחת אליפות.
כתבת שראית אותה והיא לא מציגה יכולת יותר טובה ממכבי, אבל ההבדל הוא שהם לא שומטים נק' כבר תקופה ארוכה.
ככה בדיוק דיברו על מכבי של פאקו בשנה שעברה, יכולת לא מרשימה, אבל קשה מאוד לנצח אותה. וזה מה שמפחיד אותי.

גיל שלי 2 בפברואר 2016

ההבדל היחידי בצבירת הנקודות בסיבוב הנוכחי הוא אחד, באר שבע נצחה את מכבי, ומשם שלוש נקודות ההפרש. כל מה שאתה כותב על באר שבע, נכון גם למכבי. אני לא ממעיט בערכם, אבל אני עדין סבור שמכבי קבוצה חזקה יותר, ובמפגשים ראש בראש יקחו יותר נקודות מבאר שבע, ולכן גם יקחו את האליפות.

ניב 2 בפברואר 2016

נכון

ניק 2 בפברואר 2016

אני רחוק מלהיות מאוהדי פפ,
אבל אני חושב שההחלפה שלו עם פלגריני היא מאוד קריטית. פלגריני פשוט מאמן נורא (לרמות האלה).
עםהחולשה הנוראית של הליגה האנגלית, פפ וסיטי כנראה יקחו אליפות די בקלות בשנה הבאה. אבל אחרי שהשאר יתעוררו קצת (וזה יקח לפחות שנה), נוכל לראות מה הוא באמת שווה. האם הוא מאמן שיכול להצליח רק עם סגלים של אלופות עולם או שגם בסגלים קצת פחות נוצצים (אפילו שהסגל של הסיטי שווה איזה חצי מיליארד וצפונה).

חכם בדיעבד 2 בפברואר 2016

אני יודע אם הוא יכול להצליח ר ק עם סגילם של אלופת עולם, אבל אין ספק שזו תהיה הדרישה הראשונה שלו בסיטי.
מה שכן עד היום הוא הצליח הרבה בעזרת הדורסנות הכלכלית של הקבוצות שלו.

מה שכן מעניין לראות זה האם בעוד 3-4 שנים הוא עדין יהיה שם, והאקדמיה של הסיטי בהנהגת "אקס מן ברצלונה" תתן פירות.

ניק 2 בפברואר 2016

את הסגל של אלופת העולם הנוכחית הוא כבר אימן.. הוא יצטרך לחכות שנתיים עד שתהיהי אלופה חדשה כדי להתחיל לקנות אותם… וגם אז זה לא יהיה כזה פשוט, כי חצי סגל של ספרד היה מברסה וחצי סגל של גרמניה היה מביארן.
גם אם אנגליה תזכה במונדיאל (ממש..) אין כמעט אנגלים בסיטי

אחד 2 בפברואר 2016

זה לא שהתקופה שלו בבאיירן הייתה הצלחה מזהרת

חובצי 2 בפברואר 2016

מכל מה שקראתי ושמעתי עד כה, ההתייחסויות היו רק לגבי "חולשה" של מכבי או "תלות" בזהבי או "עייפות" וכדומה.
בשום מקום לא נאמר או נכתב משהו על דראפיץ' המאמן של בית"ר.
עם כל הכבוד למאמנים מסרביה והולנד, לברק בכר שעושה עונה מעולה בב"ש, אף-אחד לא אומר מילה על המאמן הכי טוב בארץ היום.
הוא לקח את בית"ר, אוסף של שחקנים צעירים ובעל-בית משוגע, והעמיד קבוצה שבליגה יותר שוויונית הייתה עכשיו רצה לאליפות.

זה לא שמכבי היו חלשים אתמול, פשוט המערך של בית"ר והדרך שבה כל אחד שיחק שם אתמול פשוט ביטלו את מכבי.
הלחץ על שחקני ההגנה של מכבי שלא הצליחו לנהל את המשחק כמו שבוס רוצה ובמקום זה כל רגע מסרו אחורה לראיקוביץ', הסגירה באגפים, הבידוד של מיכה וטב"ח2 – הכל עבד לפי התוכנית שלו.
דראפיץ' הצליח לבטל את מכבי למשך 70 דקות, כשאחריהן מכבי הגיעה לכמה מצבים שלולא ראש של שחקן (כחילה וקלואדמיר) או אינסטינקטים בריאים של קליימן המשחק הזה היה מסתיים בתבוסה בית"רית.

אם נוציא מפה את הפרשנות (אגב, אחלה רעיון לראות את המשחק במיוט. אני אאמץ) הבוסרית נבין שלא הייתה פה חולשה, אלא פשוט מאמן שלמד את היריבה בצורה מופתית והצליח להנחיל את זה לשחקנים שלו.

ואגב, מישהו כבר העלה את זה על קלינגר/איוניר/וחבריהם – למעט גארי נוויל (ומקרה מצער מאוד של טון קאנן שקיבל את העגלקטיקוס של מכבי אחרי ראיון שבו הוא אמר איך הוא היה מאמן אותם לו הוא היה בתפקיד), האם היה איזה מאמן שקיבל את התפקיד לאור עבודתו כפרשן?
או האם ברגע שהגעת לכסא הפרשן אתה בעצם אומר "תודה, חברים. היה כיף. אני מוותר" וסוגר את הבאסטה?

אילנסו 2 בפברואר 2016

מעתיק לך תגובה קודמת שלי בעניין בית"ר: אני חושב שזה עניין של מאצ' אפ. לבש יש סגל שיותר מתאים למשחקים מהסוג של ביתר (בש יותר מיומנים במשחק מעבר מאשר מכבי, שהצעת הכדור שלה תלויה בעיקר בלמים. בעוד בש מתקשה במשחקים מול יריבות שמסתגרות לחלוטין.. ).
בית"ר אכן נראית טוב מול מכבי, אך בשאר הזמן לא מספקת כדורגל, או תוצאות, שמצדיקים ריצה לאליפות.

קפטן קוקי 2 בפברואר 2016

אתה צודק, אבל זה לא מסתדר עם הנרטיבים של התקשורת.
ב"ש מועמדת נפלאה לאליפות, אבל היא טובה בשביל שני דברים:
1. אליפות ראשונה אחרי 40 שנה
2. לייצר את הקונסטלציה ל"כשלון" של מכבי.
באופן דומה, בית"ר של אתמול עמדה נהדר על המגרש ועשתה בית ספר טקטי למכבי. זה לא עומד בפני עצמו, אלא רק כחלק מההסבר של התלות בזהבי ועד כמה מכבי חלשה.
ככה זה בתקשורת, יש להם סיפור לספר.

אילנסו 2 בפברואר 2016

התייחסות לנרטיב התקשורתי קצת מיותרת בעיניי, כיוון שהיא מספרת סיפור די מוזר:
כשב"ש מנצחת בצורה לא מרשימה- ככה משחקת אלופה.
כשמכבי מנצחת כך- ככה משחק אלופה?
הבדל סמנטי שמסביר בדיוק איך התקשורת מנסה להציג את המצב. אז יסלחו לי החבר'ה באתרים השונים אם אני מעדיף להתעלם מהסיפור שלהם :)

קפטן קוקי 2 בפברואר 2016

הטוב מבחינתנו הוא שגם שחקני מכבי מתעלמים מהסיפור של התקשורת. הפחות טוב הוא שהאוהדים לא תמיד מצליחים.
והנקודה המרכזית – בעיני זה לא עניין סמנטי בלבד. בגלל שאנחנו עוסקים באנשים, בסופו של דבר יש לזה השפעה על מה שקורה על הדשא כמו שכתב גיסנו.

מאיר (חדש בשכונה) 2 בפברואר 2016

דראפיץ הכי טוב הארץ? נו שויין. לפני שבועיים הוא הפסיד לקבוצה שמשחקת בסגנון של קבוצתו והיא פחות מוכשרת- מכבי פתח תקוה. אתמול היה צירוף נסיבות שהביא למחצית פלוס נוראה מבחינת מכבי. הראשונה היא כנראה המצ אפ שכולם מדברים עליו שגרם גם להפסד בבלומפילד עם ארבע התקפות וארבעה גולים, השניה, לדעתי מכבי לא באו מוכנים מנטלית ללחץ של ביתר על מובילי הכדור ולטירוף שלהם בתחילה דבר שגרם לכך שבכל תיקול ביתר היו ראשונים. שני הגולים שמכבי קיבלו שיקפו את הבלאק אאוט הכי טוב, בראשון אלברמן, הסלע היציב, איבד כדור ברחבה לשכטר, דבר הזוי, ובשני שלושה סבבו את שכטר, דבר שאמור בדרך כלל להסתיים בחטיפה או הרחקת הסכנה ומה שיצא הוא משהו שאף אחד לא התכוון, אסיסט מקרי לוולה פנטסטי.
כל זה לא עושה את דראפיץ למאמן הכי טוב, הוא כנראה מאמן טוב, אבל בינתיים נבחן ביכולת לשבש ליריב ולהפתיע או ללחוץ בטירוף יריבה שלא באה מוכנה. כשמכבי התעשתה וביתר התעייפה השער השלישי היה עניין של זמן שלא הספיק.

מאיר (חדש בשכונה) 2 בפברואר 2016

התגובה היא לחובצי

אורן השני 2 בפברואר 2016

האם מכבי תשבור את קללת ליגת האלופות?

אני מהמר שכן, אבל מקווה שלא

גיא 2 בפברואר 2016

כנראה שלא

איציק 2 בפברואר 2016

כנראה שאולי

בנישי 2 בפברואר 2016

לעניין הצהוב של שפונגין..
אני לא מבין למה לא ניתן לבטל אותו בהתאחדות אחרי המשחק? הרי אם היה יורק חלילה על מישהו היו מרחיקים אותו ע"פ צילומי הטלויזיה.. אז למה לא הפוך?
זה לא שיש ספק אם נגע או לא.. או שיקולו הבלעדי של השופט.. השופט אכל את ההצגה.. נו בסדר.. הוציא צהוב.. גם בסדר.. אבל דחילק.. בטלו את הצהוב

בלייק 2 בפברואר 2016

הרחקה על פי צילומי הטלוויזיה?
זה תופס רק לטל בן חיים, לא? כי מאז ניר רשף נדם, למרות כמה מקרים שנתפסו במצלמות ונעלמו מעיני השופט (אגב, במקרה טל בן חיים העבירה לא נעלמה מעיני השופט).

yaron 2 בפברואר 2016

כי אחרי ההרחקה הזאת הוחלט שזה לא הוגן ושלא יעשו את זה יותר…

בלייק 2 בפברואר 2016

כמו שביטלו את חוק יעקובו אחרי ששחר לא היה צריך אותו (את החוק, לא את יעקובו) יותר?

איציק 2 בפברואר 2016

במקביל למשחק הכדורגל היה אחלה משחק עם תוצאה נפלאה של קרית-גת מול הפועל תל-אביב כדורסל. היתה לי העדפה מתקנת עם זיפזופים רגעיים לכדורגל. מה אומר, בכדורסל איוניר לא מפריע.
תפסה את תשומת ליבי הפסקה לגבי התלות בזהבי. אני עדיין בטוח שמכבי תל-אביב תיקח אליפות בפער ניכר מבאר-שבע אם זהבי יהיה בריא. העיניין הוא, שאם זהבי יפצע לתקופה משמעותית, ההערכה שלי תשתנה, ואני אטה לכיוון באר-שבע. באר-שבע סבלה מהרבה פציעות של שחקנים בכירים כמו בוזגלו, ברדה, עכשיו מליקסון ואחרים, ועברה את המשברים כקבוצה שנשארה במתכונת משחק שלה. אני חושב שגם מכבי תעבור כל פציעה של כל שחקן באותו אופן, פרט לזהבי, ולכן הטענה שמכבי זה זהבי נכונה במידה רבה. התלות בו היא מאד חזקה, ואפילו בן-בסט כנראה לא יכל לפצות. במידה רבה אני מאמין שזו הסיבה לרכש שהביא ג'ורדי. אני בטוח שהוא מבין שזו תלות לא בריאה וצריך להקטין אותה.

אמיתי 2 בפברואר 2016

אפילו בן בסט לא יכול לפצות?…

בלייק 2 בפברואר 2016

מיכה מאיים על השער לא פחות טוב ממליקסון למשל. שניהם יותר מבשלים ומעבירים את כובד המשקל לכיוון האזור המסוכן.
לוואקמה, סגן מלך השערים של ב"ש, יש שער אחד יותר מלטב"ח.

במכבי, היחיד שלא ברוטציה בחלק הקדמי הוא זהבי. הוא גם בועט את הפנדלים ואת הכדורים החופשיים. אי אפשר להשוות את מיכה למליקסון רק לפי השורה התחתונה, כי מיכה רק עכשיו לא שיחק חודש. גם טב"ח יושב בחוץ לא מעט (בגלל רוטציה, ולא בגלל פציעות).
כחלוץ מחליף (או לפעמים בהרכב לצד זהבי) שיחקו יצחקי, בן בסט, קצת ראדוניץ', תכף יתווסף גם סה.

כל הסגל של ב"ש בלי ברדה הבקיע 5 שערים יותר מכל הסגל של מכבי בלי זהבי. אם זה כזה מספר משמעותי שמעיד על תלות, אז שמכבי (עם זהבי) הבקיעה 9 שערים יותר מב"ש (עם ברדה) אומרת שמכבי קבוצה התקפית הרבה יותר טובה, לא?

גדי 2 בפברואר 2016

If you can't convince them try to confuse them.

איציק 2 בפברואר 2016

זה חול בעיינים. תספור כמה נקודות הביא זהבי, כלומר היחיד שהבקיע במשחק ותבין.
במשחק שנגמר 4 או 5 אפס אז הבקיעו גם אחרים. אף שחקן בבאר-שבע לא מתקרב לתרומה כזו והיא מתחלקת הרבה יותר שיוויוני. תוסיף לזה את הביצועים באירופה ותבין את כל הסיפור.

בלייק 2 בפברואר 2016

זה לא חול – זאת סטטיסטיקה!

החלוקה בב"ש היא הרבה יותר שיווונית כי אין לה סקורר שמתקרב למספרים האלה.
את הספירה ששלחת אותי לעשות, אני אעשה אחרי שתספור כמה מהגולים של זהבי הגיעו במשחקים בהם הוא כבר כבש והשערים הנוספים לא היו נדרשים מבחינת התוצאה.

הנקודה היא שוב – נרטיב. הנרטיב הוא שמכבי תלויה בזהבי. אני שומע/קורא כל הזמן שזהבי הביא למכבי שלוש אליפויות, ומשתומם. מעניין אם סיפרו לעטר, ראדי וטיבי שאת האליפות תחת אוסקר זהבי הביא. יש כמובן מספרים שתומכים בזה. אני הצגתי מספרים אחרים. ושוב אני אזכיר שזה בדיוק מה שאמרו על אלירן עטר. אחרי שהוא עזב כבר (כמעט) אף אחד לא רצה שהוא יחזור.
כל שנה כולם מחכים לפציעה או היעדרות של זהבי כדי להוכיח את התלות. תמיד זה קורה, ומכבי תמיד מסתדרת. ברור שהוא הכוכב ובלעדיו זה יותר קשה, אבל תלות? מבוכה?
אגב, התלות הזאת נובעת גם מכך שהוא לוקח את הפנדלים והכדורים החופשיים המסוכנים.

בציוות כמו של אתמול מכבי תלויה בזהבי. כשמכבי משחקת עם שלישיה אחרת בקישור או עם חלוץ (חלוץ, כן? לא בן בסט) זה כבר לא מדויק.

איציק 2 בפברואר 2016

שים לב מה כתבת "כל הסגל של ב"ש בלי ברדה הבקיע 5 שערים יותר מכל הסגל של מכבי בלי זהבי." ובכמה מכבי מובילה על באר-שבע כשמוסיפים את ברדה וזהבי. זה לא מצביע על תלות? הוא מבקיע 24 מתוך 47, יותר מחצי. ברדה הבקיע 10, קצת יותר מרבע. אתה משווה תלות במבקיע יחיד. אתה רוצה לומר שברדה הביא בערך אותה כמות נקודות כמו זהבי? חובת ההוכחה עליך. אם אתה מוריד את התרומה של ברדה ושל זהבי, אני בלי בדיקה לוקח עכשיו את ההפרש החדש.
אני חס וחלילה לא מאחל פציעה לזהבי אך אין דין פציעה של זהבי כדין ויתור על עטר. על עטר ויתרו כשהיה לו מחליף, פציעה זה לא משהו שמתכוננים אליו ועושים במודע.

בלייק 2 בפברואר 2016

מספר השערים של מכבי בלי זהבי מושווה למספר השערים של ב"ש בלי ברדה (הסקורר המוביל), לא כי ברדה נמצא בכזה פער מחבריו לקבוצה כמו זהבי. הוצאתי את הסקורר הראשי של כל קבוצה כדי לראות מה האחרים נותנים (מבחינת שערים בלבד).
לאורך 21 כל שחקני ב"ש (בלי ברדה) הבקיעו 5 שערים יותר מחבורת הכלומניקים שתלויה בזהבי. וב"ש היא באמת קבוצה מצוינת, בלי ציניות. אז אני אומר שאולי הכלומניקים לא כאלה כלומניקים? אולי גם הם מסוגלים לעשות משהו בלי זהבי?

אם 5 שערים הפרש אחרי 21 מחזורים מצביע על תלות בסקורר הראשי, אז שאלתי מה אומרים 9 השערים שמכבי בכלל הבקיעה יותר מב"ש?

אבל שטויות, כבר קבענו שמכבי תלויה בזהבי מזמן (למשעה, בדיעבד מכבי תלויה בזהבי עוד לפני שהוא חתם בה), וכל נתון אחר שלא מתיישב עם הקביעה הזאת הוא חול בעיניים או ניסיון לבלבל את האוייב (לקורא ברק בכר: זהבי אפס, אל תשמור עליו).

בלייק 2 בפברואר 2016

*21 מחזורים

איציק 2 בפברואר 2016

ועכשיו תוסיף לזהבי 5 בישולים ולברדה 2 (שניהם בערך בישול על כל חמישה שערים). אני לא חושב שהכל סטטיסטיקה אבל אני בהחלט חושב שהתלות בזהבי הרבה יותר גדולה. בתשעה משחקים הוא הביא נקודות, כלומר אם לא היה מבקיע מכבי היתה מפסידה או עושה תיקו במקום ניצחון, או מפסידה במקום תיקו. לברדה זה קרה בשני משחקים בלבד. זהבי לא הוחלף ולא נכנס כמחליף באף אחד מהמשחקים, כלומר היה במגרש ומשך תשומת לב כל הזמן. ברדה מוחלף או מחליף כמעט כל משחק, כלומר הקבוצה מסתדרת בלעדיו. אם אתה חושב שההשפעה של שניהם זהה פחות או יותר, אתה מספר מעשיות. אם אתה חושב שמכבי מסתדרת בלי זהבי בערך כמו באר-שבע בלי ברדה, אין לך כל דרך לבדוק זאת כי הוא לא יורד מהמגרש.
נ.ב.1: בשום מקום בשירשור הנ"ל לא נכתב שמכבי בלי זהבי אפסים. נאמר רק שהתלות בו גדולה, וגדולה מכל קבוצה אחרת בשחקן המוביל שלה ובודאי בהשוואה לבאר-שבע. אם אתה טוען אחרת, אני לא רואה את הקייס שלך.
נ.ב.2: יתכן שאם זהבי/ברדה לא היו מבקיעים את השערים שהבקיעו במשחקים שהשערים הביאו נקודות, מישהו אחר היה מבקיע, אך את זה אין לי דרך לאמת.

בלייק 2 בפברואר 2016

כמות הדקות של זהבי רק מעצימה את התרומה של ברדה. נראה את זה אם נעבור לסטטיסטיקה של שערים/בישולים פר דקה.
התלות בזהבי גדולה מהתלות של ב"ש בברדה? מסכים.
ההשפעה של זהבי על מכבי גדולה מההשפעה של ברדה על ב"ש? מסכים (לפחות על המגרש, בלי להיכנס לתרומה של ברדה בכל ההתעוררות של ב"ש בשנים האחרונות).

האם מכבי בלי זהבי מסתדרת טוב או רע יותר מב"ש בלי ברדה? כתבת שאין דרך לבדוק כרגע, ואני נוטה להסכים. כאן נעוצה המחלוקת בינינו. זאת בדיוק (טוב, לא בדיוק) ההגדרה של תלות בשחקן, ואין לנו כלים מספקים לשפוט אותה. אז לא אמרתי שאתה טועה בהכרח, אלא שזה מתחבר לנרטיב כללי שמבוסס על מציאות, שעליה התבססו עוד כמה סיפורים כמו קללת חלוצים, מאמן זר תמיד ייכשל בארץ וכו, כלומר על מציאות סוביקטיבית שניתנת לפירוש בהרבה דרכים.

אגב, אני מסכים גם עם הנ.ב. (השני ברור), עושה רושם שמכבי תלויה בזהבי יותר מאשר כל קבוצת צמרת (ואולי כל קבוצהבליגה) תלויה בסקורר/כוכב שלה. האם זה שם את מכבי 6 דרגות מעל האחרים מבחינת התלות? לא יודע, ממש לא בטוח. אולי זאת מדרגה 1? לאוהדי מכבי יש מזל שזהבי לא שיחק בחצי העונה הראשונה לשושלת קרויף, ובקושי בחצי השני.
לא התיחסת לזה, אבל זה בדיוק מה שאמרו על עטר, וחוץ מזה זה מראה שגם לפני זהבי מכבי של קרויף היתה הכי טובה בליגה. זה עוד טיעון מחליש לתיאוריית התלות בזהבי, בטח לאור תחושות שנשמעות מידי פעם שאם זהבי יעזוב לחו"ל מכבי תסיים במרכז הטבלה +-).

איציק 2 בפברואר 2016

התחושה שלי לתלות הגדולה בזהבי היא במיוחד לאור העובדה שהוא כמעט ולא יורד מהמגרש. מכבי משחקת בשלוש משגרות (שיחקה), ליגה, גביע ואירופה. קבוצות בכירות מחזיקות סגל רחב כדי לתת לכוכבים לנוח במישחקים כמו עכו, או הפועל תל-אביב (הנמושות של הליגה). מכבי לא מאפשרת זאת לזהבי. אולי זה בגלל שהוא רוצה לשחק ומה שלברון (סליחה, זהבי) רוצה, לברון מקבל, או שפשוט מכבי לא מרגישה שהיא יכולה לותר על הדקות שלו. תחשוב על זה.

בלייק 2 בפברואר 2016

בשנים קודמות היו דיווחים בתקשורת שסוזה ופאקו רצו לתת לו לנוח במשחקים מסוימים וזהבי ביקש לשחק בכל זאת. הוא פשוט לא רוצה לרדת מהמגרש. אולי הוא רודף אחרי השיא של אלמליח, אולי להבטיח את האליפות. בגביע ובגביע הטוטו הוא דווקא ישב על הספסל לא מעט פעמים. בחלק מהן הוא נכנס כמחליף כדי ״להציל״ את המשחק. לא נראה לי שמישהו שאל את זהבי אם הוא רוצה את יוקאנוביץ׳ או פאקו כמאמנים.
ברור שזהבי, ברמה ובעקביות שלו, הוא שחקן שגם מכבי רוצה על המגרש כמה שיותר.

איציק 2 בפברואר 2016

בדיוק בגלל שלא שאלו אותו פאקו ויוקאנוביץ' נאלצו לעזוב ;)

אוהד כ. 2 בפברואר 2016

ורק אני כל המשחק הייתי בהרגשה שכל עוד זהבי משחק במכבי – זה פשוט לא כוחות.

קפטן קוקי 2 בפברואר 2016

במהלך המשחק היתה לי תחושה מאוד חזקה ששחקן כמו האריס הוא בדיוק מה שנחוץ למכבי כדי להתמודד עם קבוצות כמו בית"ר.
מסירה טובה, בעיטה טובה, קור רוח, בא לקבל כדורים ולא נעלם (כן, כן). היה יכול לייתר את הלחץ של בית"ר באמצע.

גדי 2 בפברואר 2016

מה מהדברים שאיווניר אמר הוא לא סביר או חלילה שיקרי מעבר לטענה המביכה שהוא גזען ??

גיל שלי 2 בפברואר 2016

המון. נראה לך הגיוני שהבישול של נוסא לא זכה למחמאה ממנו? נראה לך הגיוני שנוסא תמיד משחק חלש אצלו? תעבור פה על התגובות, ותראה מה עוד לא הגיוני, יש המון.
אגב, עד אתמול איווניר היה אחד הפרשנים הישראלים המועדפים עלי. באמת כאשר הוא מפרש משחקים מליגות זרות, הוא משקיען, הוא מגיע מוכן, הוא אוהב כדורגל. משחק לטובתו גם שאהבתי אותו כשחקן.
מה לעשות, אתמול מאוד הוטרדתי מהמגמתיות הברורה שלו נגד נוסא, אני לא מוצא לה שום סיבה הגיונית. אני לא קובע שהוא גזען, אני רק מציין שזה מאוד מוזר שיש לו אג'נדה ברורה כל כך נגד השחקן. אני גם לא מצליח למצוא לה שום סיבה סבירה, הרי הם לא היו חברים שרבו או משהו כזה.

בלייק 2 בפברואר 2016

לדעתי זאת לא גזענות, אלא לייבלינג (הדבקת תוויות?).
הוא כבר החליט שהוא גרוע עוד בתחילת העונה שעברה. מאז, כל פעולה שלו נמדדת לפי הקביעה הראשונית. אחרת יווצר דיסוננס.
אייגיבור חלש ומסר מסירת אומן? כנראה שזה פוקס. אייגיבור מחמיץ ממטר? טוב, נו, זאת הרמה שלו.

גיל שלי 2 בפברואר 2016

מקבל, אני לא באמת חושב שמוטי איווניר גזען, רק שאתמול הוא הגזים ברמה כזאת, שהתחלתי לחשוד. אני מעדיף את הגדרת הלייבלינג שלך

אלון 2 בפברואר 2016

אז למה אתה רומז לזה?

גיל שלי 2 בפברואר 2016

אני רומז למשהו שקיבלתי תחושה לא נעימה לגביו, ההסבר של בלייק נתן לי מוצא טוב יותר, אך הוא התקבל לאחר כתיבת הפוסט. אגדיר זאת כך, כבר התחלתי לפחד אתמול שאולי גם זה משפיע על איווניר

גדי 2 בפברואר 2016

מסירה מדהימה של איגאבור. לצערך כל הפוקוס הלך על זהבי. שפיגלר ואיווניר הם גרופים של הבלתי פציע ולכן כאשר הוא מבקיע אין דבר אחר בעולם. האמת שהתופעה שנקראת זהבי בהחלט מדהימה. זה כבר לא נתפס.
כל שער שלו מגלה יכולת חדשה שלו להתעלות על עצמו.

גיל שלי 2 בפברואר 2016

אם מיכה היה מוסר את אותה מסירה, הפוקוס לא היה כולו על זהבי, תהיה בטוח בזה

-גיסנו- 3 בפברואר 2016

אז יכול להיות שאיווניר הוא בעצם איש שיווק של נמני גרופ?

אוהד 2 בפברואר 2016

בעניין נוסא אני חייב להגיד משהו קטן. בתור אוהד הפועל אני זוכר אותו כשחקן פיזי ונמהר שלא חושב אבל שיש פוטנציאל. אתמול ראיתי אותו במשחק שלם ( כפי שהבנתם אני לא מרבה לעקוב אחרי משחקי שתי הקבוצות) אבל שתי מסקנות לגביו:
1. הוא בשתי רמות פיזי מהמומצע הירוד של הליגה שלנו. זה פשוט יתרון אדיר. בהקשר של האדום- נראה לי שהוא פשוט כל כך גדול ופיזי לעומת קלינטיס שהשופט פשוט ריחם עליו אז הוא הוציא לנוסא אדום.
2. יש לו נגיעות שרואים במהלך המשחק של שחקן עם כישרון מולד. אתמול בתחילת המשחק הוא שחרר כדור בנגיעה תחת לחץ שפתחה התקפה מאוד מסוכנת של מכבי. הוא פשוט שחקן מצוין.
בלי קשר לכלום- ההגנה של מכבי פשוח נוראה. כל קבוצה השנה שבאה לשחק ( ביתר פשוט אדירים נגד מכבי השנה- המון כישרון בוסרי שמשום מה פורץ רק במשחקים "גדולים") שווה לפחות גול. אם ( וזה אם גדול) מכבי תפסיד ( כן תפסיד- כמו בסל..) את האליפות זה יהיה בגלל ההגנה.

רן 2 בפברואר 2016

מה שאני לא מבין זה איך אף אחד בתשקורת לא מדבר על הצלילה של שכטר
ויותר גרוע איך אף פרשן לא ראה ששפןונגין שובר נבדל פעפ אחרי פעם , מה שהוביל את בית"ר להרבה מצבים
בנודע לאוייניר, הוא ו 90% מאוהדי מכבי לוקים בתסמונת הראיה הסלקטיבית
דור מיכה היה נותן מסירה כמו אייגבור והיינו שומעים על זה חודש ועל איך יוקאנוביץ אידיוט שלא שיבץ אותו והכל, לעומת זאת כאשר נוסא נותן כזו מסירה אף אחד לא מדבר, וממשיכים לטפטף את זה שהוא "זר לכדורגל" .
דחילק נוסא שחקן מהזרים הטובים בארץ , אם הייתה לו סיומת התקפית הוא היה משחק בספרד ולא כאן.
ומיכה, אני לא בטוח שהוא מקבל הרכב קבוע באחת מהבאות : ב"ש חיפה בית"ר ואגדיל ואגיד אני לא חושב שהוא מקבל הרכב קבוע בקבוצה חצי נורמלית בארץ

בלייק 2 בפברואר 2016

המספרים ממש לא תומכים בטענה שלך. לא השנה ולא בשנה שעברה (אפילו אם נתיחס לחריגה הסטטיסטית של קדם-תחילת העונה הנוכחית).

רן 2 בפברואר 2016

איזה מספרים?
אתה רוצה מספרים אז תבדוק את אחוזי השלמת המסירות וכמות המסירות של שחקני מכבי (אני אחסוך לך מיטרוביץ ואייגבור מובילים) זה לא הפריע לכולם להגיד שהם רק מאטבדים כדורים (או הגירסא המועדפת עלי לא הכל נמדד במספרים)
אולי נבדוק את כמות הגליצים המוצלחים לעומת אחרים
או את כמות לקיחת כדורי הגובה
על איזה מספרים בדיוק אתה מדבר?
כמות ההחמצות, אוקי זה באמת מה שנצרב בזיכרון אבל כמו שאמרתי שחקן התקפה גדול הוא לא.
אתה מדבר על המספרים של מיכה?
למיכה יש המון בישולים ואני מאוד אוהב אותו בעיקר כי הוא שחקן בית, אבל אתה יכול לראות שלמרות שלא שיחק חצי עונה במכבי לא שמעתי אף קבוצה מציעה עליו הצעה כלשהי ולמרות הכישרון האדיר שלו לא שמעתי עניין מאף קבוצה בישראל או באירופה עדיין

בלייק 2 בפברואר 2016

אם אתה כבר חוסך, אז תן את המספרים.
אחוזי השלמת מסירות? את מי זה מעניין? יש לך אחוזי השלמת מסירות קדימה? כי אייגיבור ומיטרוביץ' אלופים בלמסור אחורה לאלברמן או לבלם. אלה מסירות קלות ללא לחץ אמיתי וקל להשלים אותן.
ברור שלאייגיבור יש יותר גליצ'ים ממיכה. אפשר גם להשוות את מספר השערים שספג ראיקוביץ' ולקבוע על פי זה שהוא שוער גרוע יותר מאלברמן כי אלברמן לא ספג אפילו שער אחד.
דווקא מבחינת כמות ההחמצות אני לא בטוח מי מוביל את הטבלה המשולשת מיכה-אייגיבור-פרץ.
אתה דיברת על מסירת העומק הנהדרת של אייגיבור אתמול. אז המספרים שהתכוונתי אליהם הם בישולים. אפשר גם למדוד מספר כדורי עומק מסוכנים, יצירת מצבים.

לגבי מיכה, בתקופה שהוא לא שיחק אז התקשורת דווקא הצמידה סיפורים על קבוצות שרוצות להביא אותו. לא יודע אם זה נכון. זה גם לא כזה חשוב לי. אם רעננה היתה מגישה הצעה רשמית על מיכה אז הוא היה שחקן גדול יותר בעיניך? למיכה יש חוזה, אין לו סעיף יציאה, יש לו הרבה יתרונות מקצועיים וגם כמה חסרונות בולטים. הוא לא שחקן מושלם, רחוק מזה. הוא תורם להתקפה של מכבי יותר מאייגיבור.

רן 2 בפברואר 2016

ברור שהוא תורם להתקפה יותר מאייגבור
הוא שחקן התקפה אייגבור קשר 50/50 במקרה הטוב.
וכרגיל כשהמספרים מתאימים להשקפה אז הם מייצגים וכשלא אז אפשר לשחק איתם.
הטענה שלי על הבישול אתמול הייתה שיש חוסר ראייה סלקטיבית כאשר נוסא מבשל לא מדברים על זה כאשר מיכה מבשל כולם יוצאים מגדרם
כאשר נוסא מאבד כדור כולם מסבירים איזה שחקן גרוע הוא כאשר מיכה מאבד כדור אף אחד לא מדבר.
שוב אני מציין ומחזק אני מאוד אוהב לראות את מיכה מצליח בעיקר כי הוא שחקן בית.
אבל הואו נהייה כנים, יש סיבה שנוסא שיחק בבטיס ויש סיבה שגורדי הביא אותו בכזה סכום, ולעומת זאת דאבור וקהת בני המחזור של מיכה נמצאים היום באירופה ומיכה בקושי מוצא מקום בישראל.

בלייק 2 בפברואר 2016

אין לי מחלוקת איתך לגבי אייגיבור (לפחות מה שכתבת כאן). התקפית הוא בינוני-מינוס. בעיני פחות טוב מראדי או הובאן, למשל. אפשר להתווכח האם היכולת ההגנתית, הפיסיות והכושר הגופני מספיקים כדי להיות בהרכב הראשון של מכבי.
בעיני התשובה היא לא אם עולים המערך שלצד אייגיבור משחקים אלברמן ופרץ (או מיטרוביץ' לפני כן). הקישור של מכבי בציוות הזה לא מספיק מסוכן לשער.

רן 2 בפברואר 2016

מסכים.
כל.מה שאני אומר שכנל לגבי מיכה הוא שחקן עם הרבה כישרון ברגליים אבל מפחד ממגע ונעלם ליותר מידי דקות האם זה מספיק להרכב פותח במכבי, או למחול השדים נגד יוקאנוביץ על שלא שיתף אותו. פה אני חושב שלא

מאיר (חדש בשכונה) 2 בפברואר 2016

"מיכה בקושי מוצא מקום בישראל" – קרא שנית מה שכתבת. מיכה בעונה שישית בקבוצה מתוכן שלוש אליפויות ומי יודע, אולי רביעית, מלך הבישולים ואחת הסיבות למה זהבי כל כך טוב, בדיוק כמו שזהבי עושה את מיכה למלך הבישולים. אתמול הוא היה גרוע, אבל כאמרת הפולניה " מי היה טוב אתמול?"

רן 2 בפברואר 2016

מאיר, כמה שערים יש לזהבי עד לפני 4 מחזורים, שבהם מיכה לא שיחק כמעט בכלל??
מעבר לזה, אני טוען שאם מיכה לא שחקן בית של מכבי ממזמן הוא לא היה שם.
גם מאור בוזגלו סיים מלך הבישולים של מכבי לא זוכר שמישהו פירגן לו ככה

מאיר (חדש בשכונה) 2 בפברואר 2016

לא מדובר רק על עונה זו, כבר כמה עונות שמיכה מוצא את זהבי טוב מכולם, לא מסכים איתך שלולא היה שחקן בית לא היה במכבי, הוא תמיד יוצר משהו. נכון, לא מהיר, בעיטת ציפור, תלוי בתנועה של שחקנים מסביבו, אבל אם תהיה כזו, סמוך עליו שימצא את מי שצריך. בוזגלו לעומתו הרוויח את הבישולים בקרנות ובעיטות עונשין, ובשפת העם "זה למה לא פירגנו לו".

-גיסנו- 3 בפברואר 2016

אני לא מאמין שהצלחת לסובב את זה שמיכה שחקן בית כטיעון נגדו. תמיד הרי באים בטענות למכבי שלא מקדמת צעירים, וכשאחד המוסרים הטובים בליגה גדל במועדון ומשתלב נהדר בבוגרים פתאום זה חסרון?!

לגבי בוזגלו היה אמור להיות הכוכב שסוחף את מכבי קדימה לתארים.
זה לא ממש קרה. להיות מלך הבישולים בקבוצה שמסיימת איפשהו במקומות 3-6, עשרות קילומטרים ממאבק אליפות ותחתית רף הציפיות, זה לא כזה מלהיב. אתה חושב למשל שמישהו יתרגש השנה ממלך הבישולים של מכבי חיפה? יש איזושהי סיבה להתרגש ממנו לאור היכולת של הקבוצה? שלא לדבר על תקרית החילוף בגביע.
מיכה מלך הבישולים בעונות מהגדולות שידעה הקבוצה. בכל מקרה הוא שחקן משלים. חשוב, טוב, אבל נחשב ל"צוות מסייע". כשאתה מלך הבישולים מעמדה כזו זה אחרת מאשר כשאתה אמור להיות הכוכב של הקבוצה.

ד"א כשבוזגלו היה מלך הבישולים בב"ש באחת העונות האחרונות הפרגונים נשפכו מכל הכוונים (ובצדק).

שלו 2 בפברואר 2016

איווניר היה זהב לעומת מבקר המסעדות של עריץ הספורט.
עלבון לאינטלגנציה.

גיל שלי 2 בפברואר 2016

אני כבר לא רואה יותר ערוץ הספורט, אלא כשממש חייבים כמו משחק בצ'מפיונס ליג או משהו. סופר את הימים עד שיסגר הערוץ

D! פה ועכשיו 2 בפברואר 2016

אתה יודע שכבר לא צריך

ניב 2 בפברואר 2016

לא צריך לשדר קצת נו איך קוראים לזה, ספורט, בשביל להיות ערוץ "הספורט"?

שלו 2 בפברואר 2016

זה היה מגוחך, אני יודע כבר הרבה זמן שהוא טיפוס מגוחך,
ועדיין ביקורת כל כך נוקבת על מאמן שנמצא שלושה משחקים והצהיר שהוא רוצה לראות את השחקנים משחקים.
מה לעשות שבמשחק הוא יכול לראות בין 11 ל 14 ולכולם הוא רוצה לתת הזדמנות.
ומכבי נראו אתמול לא מי יודע מה, נכון, אבל מקהלת ה"פרשנים" כאילו לא ראומעולם כדורגל.
מקובל שיש לפרשן אינטרסים, אבל צריך להיות משהו נוסף.
וזה אין לאף אחד.
יש רק אינטרסים.

אפרופו זהבי,
נראה לי די דבילי אם יש לך חלוץ / שחקן שמבקיע כל כך הרבה,
לבנות קבוצה סביב בן בסט או משהו אחר.
בטח כשזה עובד כל כך הרבה זמן.
זאת אומרת שזה לא צירוף מקרים.

ולאיווניר, ששמורה לו פינה חמה בלב.
ברצינות,
עם תקציב דומה הוא לא הצליח לעשות 10% ממה שמכבי עושה,
קצת צניעות…
משרף גם את זה לא הייתי מבקש.

עופר כהן 2 בפברואר 2016

איווניר לקח קבוצה מאוד בוסרית והעפיל איתה לליגה אירופית/וואפא, שם קיבל קבוצות חזקות בהרבה ממה שקיבלה מכבי של סוזה.
בנוסף מכבי פתחה את העונה טוב עם כדורגל יותר יפה מכל כדורגל שמכבי הציגה מאז השיא בעונה של סוזה.
הבעיה היא שאיווניר לא הצליח להשתלט על חדר הלבשה בקבוצה בה החוזים הכבדים והכוכבים נראים קטסטרופה. וכמובן שזה כישלון שלו, אנשים לא רואים את זה עכשיו, אבל בחדר ההלבשה הנוכחי של מכבי יש לך את יצחקי(שרק לאחרונה נראה כמו יצחקי) , ורמוט, בן בסט, אזולאי,ריקן וזיו שלא משחקים באופן קבוע והכל שקט!
(וזה שהתקשורת מפמפמת על ורמוט ובן בסט זה כי הצד השני מדליף כמו ברז בן 60)

-גיסנו- 4 בפברואר 2016

איווניר התחיל את העונה לא רע, לא הייתי נסחף עד כדי כך לגבי רמת הכדורגל.
אבל כדור השלג התחיל מהר מאוד והקבוצה התרסקה בצורה קולוסלית.
לצערו של איווניר מה שבאמת משנה זה איפה אתה נמצא בסוף העונה, ולא רק נצחון יפה על פנתינאיקוס ושני תיקו בתחילתה.

מה שאני אומר כל הזמן לגבי קלינגר ואיווניר, שתמיד יודעים להצביע על למה המאמנים של מכבי כ"כ גרועים, זה שאם הם עצמם כאלה מאמנים טובים – למה אף קבוצה לא מתנפלת על שירותיהם? למה הם מפוטרים סדרתיים?

funfun 2 בפברואר 2016

מוטי כבר מזמן מזייף במשחקים של מכבי – לי זה לא חדש. מה שכן לרמוז לגזענות שלו במקרה של נוסא זו היסחפות
אגב לדעתי כן הגיע לו אדום. לא בגלל הפגיעה הפיזית השולית אלא בגלל התנועה המסוכנת שגם מתלבשת על גוף של מפלצת שרירים. אין מה לעשות..
מכבי אתמול היתה גרועה. זה בסדר, זה ייתכן וזה אפשרי להודות בזה
גם המאמן שלנו הודה בזה , גם הזהב שלנו אמר את זה ובכלל זה בלט החל מהדקה הראשונה ועד ל60 בערך. גם בשלושים דקות האחרונות לא ראינו כדורגל מטורף כמו יותר עייפות של ביטר פלוס שנוי נכון של אזולאי ויצחקי.
לחלוטין מסכים עם גיל שיש לנו פייט מהסרטים העונה ולא נשאר לנו אלא להתענג ולקוות שהמוזהב לא ייפצע ושהשושלת האימתנית הזו תדע איכשהו להתגבר על הגמלים (שנראים טוב גיל) גם פנים מול פנים וגם מול הקבוצות האחרות (2 הקבוצות עוד יאבדו נקודות על בליינד)
אני עדיין מאוכזב מהרכש שג'ורדי הביא לנו עד כה למרות שיש עוד 24 שעות להפתעות בקנה :-)
הערת אגב – זה שכל עדת העיתונאים והמתחזים מעדיפים את הסיפור של הסינדרלה הדרומית -מתבקש
זהבי ממש מתרגש :-)

גדי 2 בפברואר 2016

מסכים עם כל מילה.

אני מת מפחד מהבלתי פציע. אתמול אחרי הגולים שלו בכיתי לבת שלי שזה הבלתי פציע נגד החיים שלי.
בתסריט דמיוני בו באר שבע מובילה 4 נקודות ומשחק אחד לסיום זה עדיין לא סגור מבחינתי. הבלתי פציע מסוגל להבקיע גם רטרואקטיבית.

אגב – מתי פעם אחרונה הייתה לו נזלת ? התעטש ?
פשוט ספורטאי אדיר. אדיר.

טרנטה 3 בפברואר 2016

אתה אפס

אריק י. 2 בפברואר 2016

+1 אני לא אוהד מכבי אבל כתבת יפה.

רמו 2 בפברואר 2016

נוסא בהחלט פגע ברגלו בשחקן בית"ר.

משחק פראי ביותר, שבסוף גם פגע בשחקן. אדום ברור.
מה הוא אמור לקבל? נזיפה? מה הוא אלברמן?

צביקה 2 בפברואר 2016

איך דורפן עדיין לא פרסם פוסט על פפ?

עופר כהן 2 בפברואר 2016

כואב לו שהגאון חותם בצד השני של הכביש ;)

אהד 2 בפברואר 2016

פפ? יהיה מאוד מעניין לראות מה הוא יעשה בסיטי. אחרי שהצליח עם הקבוצה הכי טובה בהיסטוריה (או אחת המועמדות לכך) ואחרי שהשיג תוצאות פושרות במיוחד בבאירן שעד בואו נחשבה לקבוצה הכי טובה בעולם, יהיה מאוד מעניין מה הוא יצליח לעשות בסיטי, שהיא כרגע רק הקבוצה החמישית הכי טובה בעולם.
ניחוש שלי? שתי אליפויות וחצי גמר אלופות. שזה בערך מה שפלגריני היה מביא, רק עם הסגל הנוכחי ורבע מהשכר של פפ.

צהוב בלב 2 בפברואר 2016

אדום בוודאות והוא גם פגע בו תראה שוב את התקציר אם אתה לא חושב כך. פגע בו בחזה בוודאות. מה גם שמיד לאחר העבירה נוסא הרים את הידיים במין התנצלות כזו כאילו נבהל מהעבירה של עצמו. אדום בוודאות ואני אוהד מכבי שרוף. בכל מקרה לביתר היה אתמול 2 הצלות מהקו אז נכון גם לנו היה מזל אתמול אבל להם לא פחות. העונה עוד ארוכה ושום דבר לא סגור ונפגש בפלייאוף. לא ניתן לאליפות הזו לברוח.

אופיר 2 בפברואר 2016

כל מי שמבטל בהינף יד את הישגיו של פפ כמאמן (לא מדבר על גיל, שעושה את זה בצניעות ובאנדרסטייטמנט) כנראה מבין בכדורגל יותר מבקנבאואר, מרצ'לו ליפי ושות', שסבורים שהבן אדם גאון ומהפכן.

לגבי עניין סוארז, גיל: בלי פפ אין בארסה הגדולה של היום (שהפסד האליפויות של 2012 ו-2014 לא גרע דבר ממעמדה) וגם ניימאר וסוארז לא היו הופכים עולמות כדי להצטרף.
אם אתה סקרן לגבי קבוצה שכוללת את מסי ואינה מאומנת היטב, תן מבט במסי משחק לצד "נגרים" כמו אגווארו, היגוואין, די מאריה, משצ'רנו, פסטורה וחברים נוספים ששוברים שיאי העברות בכל הליגות באירופה.

פפ הולך לתקן את יסודות הכדורגל הקלוקלים שנרכשו באנגליה ע"י כשרונות כמו סטרלינג, ועל הדרך לרסק את הפרמיירליג. ולי נותר רק למחות עוד דמעה על כך שארסנל מעדיפה להאריך בכל פעם את החוזה של הסוסיתא המשומשת שלה.

גיל שלי 2 בפברואר 2016

אני ממש לא מבטל את פפ. הוא מאמן מעולה. אני פשוט חושב שההפרש בין מסי לפדרו חשוב יותר מההקשר בין פפ לפלגריני. אני אוהב את הפרופורציה בשכר של פופ שהוא מאמן לא פחות גדול, ובין השכר של קוואיי לנארד

איתן 2 בפברואר 2016

סוסיתא אבל עדיין סוחבת וגם לפניך ברמזור.ואולי גם בטבלה כנראה בסוף העונה

אופיר 3 בפברואר 2016

לא סוחבת ולא לפניך, והרכרוכיות שלו מחלחלת לקבוצה שתמיד נחנקת כשהכסף על השולחן.

עופר כהן 2 בפברואר 2016

בלייק איציק, עשיתי מחקר לפני כשבועיים, לאחר 19 מחזורים, ותאמינו לי שזה מדגם רחב ומייצג מספיק (אם אין לכם כוח למספרים אפשר לרדת למה שכתבתי על המשחק עצמו):
אז ככה, ישבתי משחק אחר משחק, תקציר אחרי תקציר, ובדקתי כל גול של ב"ש מול כל גול של מכבי, והתוצאות מעט מפתיעות:
הנחת המוצא שלי כאן היא לבדוק גולים שהשוו או שהעלו ליתרון מול גולים שלא (כלומר גולים קריטיים מול שערי "דריסה", שהם נטו להגדלת תוצאה ומראים דומיננטיות).
לדוגמא: במצב של 2:0 לב"ש, הגול של דסה לא נחשב כי הוא לא שוויון ולא העלאה ליתרון.
התפלגות:
במכבי, התפלגות כובשי שערים קריטים לאחר 19 מחזורים:
זהבי- 11
אזולאי- 1
קרלוס-2
עב"ב- 1
אלברמן-1
טב"ח החלוץ-1
סה"כ: 17 קריטיים מתוך 39 שערים. 22 שערים "דומיננטיים".

אצל ב"ש: התפלגות כיבושים קריטיים לאחר 19 מחזורים:
ברדה- 5
בוזגלו-2
הובאן- 2
אוגו-1
ראדי-4 (!!!!)
ארבייטמן-1
ווקאמה- 2 (!!!)
מליקסון-1
סהר-1
סה"כ 19 מתוך 34.

*שחקני הקישור של ב"ש הרבה יותר כובשים מהקשרים של מכבי, חוץ ממליקסון שיותר מבשל מכובש. ראדי לא תמיד פותח, והוא מכריע מעט פחות מברדה.
התשובה לכך פשוטה, בעוד במכבי מחתימים את מדוניאנין בדיוק בגלל שאין קשרים מתקיפים מידפילדרים (כלומר לא מיכה), בב"ש זה בערך כל מה שיש חוץ מאוגו. בעצם מדובר פה דווקא בחלוצים, שם ב"ש הצליחה ומכבי נכשלת לגמרי באשמתה. חלוץ טוב במכבי משחרר את זהבי לשחק מאחורי החלוץ ומשחרר את המשחק של מכבי. אבל סה נראה מבטיח….

* ב"ש פחות התקפית ממכבי, זה כי מכבי כובשת יותר, וכששני שערים קריטיים הגיעו בהפסד 4:2 לבית"ר (וב"ש לא כובשים בהפסדים שלהם, בכלל נתון מעניין) אפשר להגיד שמכבי קבוצה התקפית הרבה יותר.
וזה לא מפתיע, כבר אמרו חכמים כי ב"ש לא טובה נגד בונקרים ולכן סוחטת 1:0 מול פ"ת והפועל חיפה. ב"ש טובה במשחק מעבר (וכי הבלמים שלה זה לא צבים עם גרביונים, אבל ניחא).

* מכבי תלויה בזהבי, נקודה. האם זה רע? אין נימוק אחד שישכנע אותי שזה אכן כך, והעובדה שקול תרועה לא התריע כאשר סוארס קרע רשתות בליברפול, ומסי בעשור הקודם (וגם בנוכחי) ואיברהימוביץ בפסז', ו-וארדי בלסטר….בקיצר כל הטיעונים הללו רק מחזקים את עמדתי שזה לא מצב רע, לטווח הקצר, אם זהבי נפצע זה משתנה. בינתיים, ולא בנימה עוקצנית- לנו לא נפצעו בוזגלו, מליקסון ושות'.
בכל זאת, אפשר להמשיך ב"אם ואם ואם", או שפשוט אפשר להבין את מכבי שלא מתנצלת על העונה של זהבי.

* קרלוס חייב להעלות לנייחים, גם כשהוא לא כובש הוא מגיע למצבים ולעיתים גם נמצא במקום הנכון.

כמה מילים על המשחק מול בית"ר:
*צפוי עד כאב, אמרתי לכולם שיגמר 3:1. לא הייתי רחוק.
*איווניר ושפיגלר מקבלים הוראות מלמעלה, שניהם הבנתי אוהדי מכבי או משהו בסגנון.
*קרויף לצערי כשל העונה ברכש. לאף איש מקצוע אחר לא היו סולחים על חומר השחקנים בהגנה.
*למה ריקן לא תופקד כמגן שמאלי? זה הרבה יותר טוב משפונגין שם.
*העובדה שמכבי מעלים לחימום לפי תור לא מאפשר ליריבה לדעת מתי באמת מכבי הולכים להכניס שחקן. אני מניח שזו לא הכוונה תחילה, אבל זה אנקדוטה מעניינת.
*מול בית"ר לקחנו נקודה וב"ש השיגה מול מחיפה נקודה. ההבדל הוא שמכבי הפסידה לב"ש, זה הכל. ההפסד אגב נבע מהגנה זוועה. עד מחר יש למכבי להציל את העונה.

איציק 2 בפברואר 2016

ואללה, באמת יש לך המון זמן פנוי, ואין לך איך למלא אותו :-)

עופר כהן 2 בפברואר 2016

לא סגור על מה התכוונת….

איציק 2 בפברואר 2016

התכוונתי שזו חתיכת השקעה שלי בשום אופן לא היתה סבלנות לכך.
לא היתה שום כוונה רעה, קצת ציניות.
בכול אופן שאפו ותודה.

ניב 2 בפברואר 2016

שפיגלר במפתיע אוהד נתניה.
הוראה מלמעלה זאת קונספירציה לטעמי.

בלייק 2 בפברואר 2016

תודה על הנתונים וההשקעה.
ריקן לא שיחק כי היה חולה. האופציה היחידה ״הטבעית״ היתה יואב זיו. אפשר היה גם לשנות מערך לשלושה בלמים, אבל כנראה שזה עוד מוקדם בעידן בוס, אם הוא בכלל ישנה מערכים מידי פעם.
אם קראת כאן את כל התגובות שלי ראית שאני מסכים שבהרכב כזה עם אייגיבור-אלברמן-פרץ בקישור מכבי בבעיה ותלויה בזהבי יותר מידי. אפילו כשאזולאי נכנס לקישור מכבי כבר נראתה טוב יותר, טב״ח, אייגיבור ואחר כך גם יצחקי הגיעו למצבים טובים.

עופר כהן 2 בפברואר 2016

אזולאי לא מקבל מספיק קרדיט לטעמי, וחבל.

ניר 3 בפברואר 2016

מכבי תל אביב על סף התחזקות במגן הכי טוב בארץ כרגע, טוואטחה. מבחינת מכבי חיפה זה הודאה בזה שהקבוצה היא כבר לא קבוצת צמרת ואין לה יומרות כאלה, ובתור אוהד של חיפה אני עצוב. מצד שני, האוהדים עשו לו את המוות ואני אשמח לראות את ההצלחה שלו, גם במקום אחר, אפילו אם זו מכבי תל אביב. בעיניי זה ישפר מהותית את סיכויי האליפות של מכבי תל אביב, עם שני מגנים כמו טוואטחה ודסה זה משפיע מאוד על משחק ההתקפה ועל זה שההגנה תחשף הרבה פחות.

קובי 3 בפברואר 2016

טואטחה נשאר בחיפה וטוב שכך,אחת הסיבות שההגנה של מכבי סופגת יותר זה שהיא משחקת עם מגן תוקף בניגוד לשנה שעברה שהיא שיחקה עם שתי מגנים הגנתיים

שי 3 בפברואר 2016

אם אני רואה בטלויזיה אז על מיוט, לקח זמן אבל התרגלתי לשקט ומומלץ מאוד, פשוט חוסכים את העצבים על הקשקושים שלהם
חבל שגם אוהדי מכבי מתחילים לדוש בנרטיב המפגר של תלויים בזהבי, כשברור שזו סתם הדרך שמצאו כדי להקטין את ההישגים שלנו ולהאדיר את ב"ש
האליפות לצערי כן בסכנה אם הבלמים לא יתאפסו על עצמם, וכן לדעתי בוס טעה שפתח עם שפונגין ופרץ במקום זיו ואזולאי, אבל בדיעבד הכי קל להצביע על טעויות. נקווה שלא יהיו עוד כאלו בעתיד כי אין לנו נקודות לבזבז

Comments closed