רמזים למכבי של בוס

אפשר כבר להבין מה יש לנו במכבי של בוס

ראינו עד עכשיו שישה משחקי ליגה ועוד שלושה משחקי גביע תחת ניהולו של בוס. עד עכשיו מכבי לא הפסידה, ספגה שער בכל המשחקים פרט לאלו שמול ק"ש וכפר סבא, והבקיעה בכל המשחקים לפחות שני שערים, פרט לדרבי המקולל, זה שדור פרץ היה אמור להבקיע בו את השער השני.

נדמה לי שהמשחק הטוב ביותר בעידן בוס עד עכשיו היה המשחק מול מכבי חיפה, המשחק האחרון עם מיטרוביץ', והראשון בעידן בוס. במשחק הזה ראינו את ההחלטה הכי מעניינת של בוס עד עכשיו, החזרה של מיכה לעמדת הבאנקר בצד ימין. את הלחץ שראינו במשחק הזה, מכבי עוד לא שחזרה, כלומר לא באינטנסיביות ולא בכמות הזמן.

עכשיו אני קורא בכל מיני מקומות שמכבי עדיין לא השתפרה תחת ניהולו של בוס, ולמען האמת אני מסכים שעדיין איננו רואים שיפור, אך אנחנו כן רואים קבוצה שונה מזו שהיתה בעידן יוקאנוביץ'. אצל יוקאנוביץ' ראינו קבוצה זיקית, כלומר יוקאנוביץ' התאים את מכבי ליריבה, עד שיצא לו החשק להתכונן לליגה. לא היתה מכבי אחת, היתה את מכבי שנתנה את השליטה לבאר שבע בטדי, אבל מנעה מצבים. היתה את מכבי ששיחקה מול בית"ר בבלומפילד, זו שבמחצית הראשונה היתה צריכה להבקיע עשרה שערים והסתפקה באחד, וזו שהתמוססה במחצית השניה בסגנון אחר לחלוטין.

אצל בוס אנחנו רואים מכבי עם קו מנחה זהה. אנחנו יודעים מה בוס רוצה באגפים. במשחק מול חיפה למשל, טיבי עלה מגן ימני, לכן ראינו את דור מיכה ומיטרוביץ' משחקים בצד ימין, אך הקן היה מוזנח. כאשר דסה עולה, הוא משחק באגף, מיכה משחק יותר לכיוון האמצע עם מדונינין מאחוריו. אנחנו רואים הרבה חילופי מקום בהם זהבי מתחיל התקפות  מאחור, ומצטרף לרחבה מאוחר יותר בהתקפה. אנחנו רואים את נוסא מאוד אקטיבי בצד שמאל, ומגיע פעמים רבות לתוך הרחבה. וכן, אנחנו רואים הגנה שעומדת בלחץ גדול יותר, בעיקר משום וההנחיה היא לשחק הרבה יותר קדימה.

סגנון הנעת הכדור שונה ממה שראינו אצל פאקו ואוסקר. הנעת הכדור תכליתית יותר, ומכבי שואפת ליצר יותר מסירות עומק. ראינו כבר שני גולים שלא ראינו בעידן פאקו, המסירה של מדוניאנין לבן בסט, והמסירה של נוסא לזהבי מול בית"ר. מסירת עומק לחלוץ בין שני הבלמים, כאשר החלוץ משלים את המסירה בגול בנגיעה. מדוניאנין משחק את התפקיד של מיטרוביץ' מול חיפה, נמצא קרוב למיכה, אבל מייצר הרבה יותר בעיטות לשער, מסירות לשחקנים שאינם נקראים זהבי, וגם לוחץ פחות בהגנה.

*

לא צריך להתפלא על עליית בן בסט אתמול בהרכב. יש לי תחושה שכאשר אורלנדו סה יהיה בריא בשעה טובה, זהבי ישחק באגף שמאל ויחליף עם אורלנדו מקום מדי פעם, ריקן ישחק מגן שמאלי שכן הוא מתמסר היטב עם זהבי בצד שמאל, וכך אפשר להשאיר את נוסא בעמדה השמאלית שלו.

*

האם מכבי של בוס יכולה להפעיל לחץ על באר שבע ולנצח מספיק משחקים כדי להיות בעמדה של סיכון האליפות במשחק הראשון בינהן בפליאוף? לדעתי התשובה חיובית. מכבי של בוס משחקת בסגנון חדש עבורה, אך סגנון קבוע. סביר להניח שהמשחק של מכבי ישתפר עם השפשוף בשיטה, וכן עם חזרתו של אורלנדו סה לעניינים. מעניין לראות האם טיבי יהיה בלם הבאנקר לאור חוסר הריכוז שהוא מפגין. בכל מקרה, סביר שמכבי אכן תיתן הרבה מצבים לקבוצות היריבות, אך כאשר ראיקוביץ' בשער, לא כל מצב מתורגם לשער, האחוזים נמוכים יותר בהשוואה לעידן חואן פאבלו. מכבי כנראה תייצר הרבה מצבים בצד השני. שלושת המשחקים שנותרו למכבי לפני הפלייאוף העליון הם בבלומפילד. הפועל חיפה הראתה בונקר חדיר למדי מול באר שבע, ולא אמורה למנוע ממכבי להגיע למצבים במשחק בין הקבוצות בשבת. בני יהודה לא תרוויח כלום מבונקר. עושה רושם שכפר סבא של מימר גם לא משחקת בונקרים.

בפלייאוף העליון אני מניח שלא נראה בונקרים בסגנון עדות גוטמן בדרבי. לכן אני מניח שנרבה להבקיע ונספוג לא מעט, אך נצליח להבקיע מספיק שערים כדי לנצח את רוב המשחקים עד למפגש הראשון מול באר שבע בפלייאוף. נקווה לשיפור בריכוז של טיבי, או להחלפתו בידי טבח כאשר זה יחלים מפציעתו. עדיף לקבל גולים ממהירות היריבה בהשוואה לגולים שנובעים מחוסר ריכוז אצלנו, עושה רושם שטיבי פשוט מחקה את עמב"ה בזמן האחרון.

אם אני צריך להמר, יש שמונה באנקרים בהרכב כאשר אורלנדו סה יהיה בריא. דור מיכה וטל בן חיים יתחרו ויתחלפו בעמדה ימין של ההתקפה. אבי ריקן יתחלף עם עמב"ה בצד שמאל לפי זהות היריבה. התחרות הגדולה ביותר תהיה בעמדת הבלם, שם עושה רושם שקרלוס זוכה בעדיפות, והתחרות תהיה בין טיבי, טב"ח ועמב"ה מדי פעם.

יאללה מכבי, סוף סוף יש לנו מאבק ראוי על האליפות, אולי השנה נהנה עד השנייה האחרונה ממתח בליגה.

 

מספיק ודי
חשיבות הליגה התחרותית - שמינית הגמר כמקרה מבחן

48 Comments

-גיסנו- 15 בפברואר 2016

ההגנה שלנו פשוט מחפירה, נקודה.
כן טקטיקה התקפית ומהירה או לא, זה לא הגיוני בשום צורה שקבוצות תחתית וליגה שניה מגיעות נגדנו לכ"כ הרבה מצבים, ולא בהכרח ממתפרצות.
בן בסט אתמול למרות השער חירפן אותי, אבל ממש. פשוט לא יודע להשתתף בהנעת כדור וכמעט תמיד נמצא במקום הלא נכון. אולי יותר מדי שנים בקבוצות תחתית שמשחקות רק על להעיף לו כדורים למעלה (כי זו התנועה היחידה שהוא עושה ללא כדור) שיבשו אצלו את קריאת המשחק באופן בלתי הפיך.
אם לא נגיע למשחק בטרנר במרחק של משחק אחד מב"ש אני מתקשה לראות אותנו עוברים אותם ביכולת הנוכחית. מצד שני לאוהדי ב"ש שפרסמו את השירים לזהבי שצוחקים עליו בשל פער 5 הנקודות מגיע לשלם על ההיבריס…

גיל שלי 15 בפברואר 2016

חוסר ההבנה הטקטי של בן בסט באמת מרשים. זו תופעה יוצאת דופן היכולת שלו לא להיות מעורב במשחק הקבוצה.
מסכים שכרגע משחק ההגנה שלנו נראה רע. טיבי יוצר הזדמנויות בעצמו (לצד הלא נכון), ואין שום קשר לעניין של מתפרצות. אני עדיין סבור שעם עוד כמה משחקים בסגנון קבוע, גם משחק ההגנה ישתפר.

גיא זהר 15 בפברואר 2016

אני לא יודע מי היו המפגרים, אבל מצחיק אותי שאוהד מכבי מדבר על היבריס

עומר 16 בפברואר 2016

יכול להיות שאוהדי מכבי שחצנים, אבל ואללה- יש על מה. לאוהדי קבוצה שזכתה בתואר האחרון שלה ב97(?), והאליפות האחרונה (היחידה?) שלה הייתה בשנות ה70- אין כל כך. גם אם קבוצתם מוליכה את הליגה בפער של 5 נקודות.

גיא זהר 16 בפברואר 2016

מסכים שחלק מהאוהדים בבאר שבע התלבלבלו. תופעה מעציבה ודוחה. גם אם נזכה חמסה חמסה זו לא צריכה להיות הדרך. את השחצנות צריך להשאיר למי שזה חלק הדי.אן. איי שלו

גיסנו 16 בפברואר 2016

עומר – בול בפוני
גיא – זה פשוט שאני לא זוכר אוהדי מכבי כלשהם מפרסמים סרטון שלועג לשחקני חיפה כשמכבי הייתה ביתרון 5 לקראת הפלייאוף בעונה של אוסקר, אחרי זכיה מעשית זה כבר משהו אחר. בטח שאחרי 3 ברצף.

גיא זהר 16 בפברואר 2016

לא צריך לפרסם נקודה. אני חושב שרובם המוחלט של אוהדי באר שבע לא כאלו (ע"ע דף הפייסבוק עמה יעמיק), ומי שכזה מפגר ואדיוט בנוסף לשריקות בוז אחרי 20 דקות במשחק גביע. אני ועוד רבים כמותי זוכרים איפה היינו לפני קצת פחות משלוש שנים.
ובלי קשר אצל רבים מאוהדי מכבי (אולי בגלל רשימת התארים הבלתי נתפסת בכדורסל) השחצנות מובנית לבי קשר לסרטון כזה או אחר

רועי הצרפתי האמיתי 16 בפברואר 2016

כמובן שלא היחידה. ב"ש לקחו 2 אליפויות ברצף. בכל זאת. בוא

עומר 16 בפברואר 2016

לא התכוונתי לזלזל, באמת לא זכרתי.
פרדון מיסייה

רן 16 בפברואר 2016

אפשר לינק לשיר

יואב 15 בפברואר 2016

אני חושב שבוס מאמין שנבקיע יותר מאשר נספוג וזה טריקי לאללה. בטח בעיצומו של קרב אליפות. הוא חייב להגן על ההגנה שלו יותר. גם שיר צדק יפסיד בספרינטים מול רוב החלוצים(הוא איטי מאד) אבל לא חושפים אותו לזה. ואם גל הוא הילד ההולנדי שעוצר את הסחף- זה לא מספיק. נוסא נשאב קדימה, האריס נפלא אבל רק כשהכדור אצלו, לא אוב מספיק. תגן על ההגנה שלך.
מנסים להרוויח את בן בסט לפליאוף וגם ליצור חעלוף משמעותי(טבח) עד שסה יבריא. זה הגיוני בעיני.
האינטנסיביות קצת ירדה, ישנה עייפות חומר ואשמח אם ניתן שם קרב עד הסוף.
אם רייקו הוא שחקן ההגנהמהכי טוב שלנו היום, זאת מראה נהדרת למקום בו נצטרך להתחזק.
אני תמיד מעדיף שחקנים חכמים בהרכב ואוהב את ההחלטה של בוס ללכת עם האריס ומיכה. הם תמיד יכולים לעשות הבדל. אבל איזון הגנתי לזה הוא מאסט.

גיל שלי 15 בפברואר 2016

ההימור שלי, לא נראה איזון הגנתי, בעיקר בגלל שאם נעלה עם ריקן בקישור לדוגמה, למכבי אין מספיק שחקנים שיוצרים התקפה (ריקן במקום נוסא לא משפר את החיפוי ההגנתי)

יואב 15 בפברואר 2016

אני חושב שנוסא הכרחי התקפית.
בגלל התנועה(נהדרת) ובגלל היכולת שלו לחלץ כדור קרוב לשער היריב ולבטל פוזיישן ארוך.

אילנסו 15 בפברואר 2016

אני חושב שהפתרון יהיה להשאיר דווקא את אלברמן קצת יותר מאחורה. כרגע הוא מחכה 25 מטרים מהשער ועט על ההגנה ומנסה לחטוף. זה מעניין, אבל יכול להיות שמשאיר אותנו חשופים מדי מאחור. לראיה- המרחקים בין הקישור להגנה ברגע שמאבדים כדור בחלק ההתקפי..

yaron 16 בפברואר 2016

בשנים הקודמות אלה היו אלברמן וייני שסוגרים מאחור. ייני לא היה חזק מספיק בצד ההתקפי אבל השקט שהוא נתן לקבוצה בצד ההגנתי מאוד חסר מאז שעזב.
שני בלמים ואלברמן אחד לא מספיקים בשביל שמכבי תוכל ללחוץ כ"כ גבוה ולהישאר רגועה במקרים שזה לא עובד.
אני דווקא רואה שינוי בשיטה של בוס. הלחץ גבוה יותר ואגרסיבי יותר ואנחנו כן מצליחים לסכל התקפות של היריב ולחטוף כדורים על סף ה-16 מה שיביא ליותר מצבים וגולים. הבעיה היא שזה מקצין את נקודות התורפה ההגנתיות.

קפטן קוקי 16 בפברואר 2016

הגול שקיבלנו מנתניה היה מחדל. הפעם זה כבר לא היה איזה מתפרצת, או הגנה גבוהה וחוסר תיאום עם השוער. פשוט מחדל.
זה דברים שיכולים לקרות, אבל הרמה פשוטה מהאגף כששחקן לא גבוה במיוחד, מקבוצה שלא כבשה איזה מילארד ארבע מאות אלף דקות נוגח לרשת זה פשוט לא מתקבל על הדעת בקבוצה שרוצה להיות אלופה.

טיפה סרוחה 15 בפברואר 2016

אז ככה
בתור אחד שמאחוריו עשרות אלפי שעות של משחקי כדורגל(חובבניים אומנם)ועוד עשרות אלפי שעות של צפייה במשחקים
אני מאמין שאין דבר כזה מאמן טוב בכדורגל(למעט יחידי סגולה שמשנים את המשחק מהיסוד)
יש מאמן גרוע ויש מאמן שמבין כדורגל ולא מפריע למשחק.
כדורגל זה משחק פשוט
ולרוב לחילופי מאמנים אין כל משמעות אמיתית רק מנטלית(אולי יחליפו עמדה אחת לא קריטית כדי לצאת ידי חובה)
והאוהדים עושים רציונליזציה ומדמיינים שינויים
לדוגמא רשמת -"סגנון הנעת הכדור שונה ממה שראינו אצל פאקו ואוסקר. הנעת הכדור תכליתית יותר, ומכבי שואפת ליצר יותר מסירות עומק"
אתה באמת מאמין שפאקו ואוסקר אמרו לשחקנים-"שחקו לרוחב ובסבלנות מתישהוא זה יבוא"?
הקבוצות היחידות בעולם שמשחקות לפי הפילוסופיה הזאת(כמובן שונה קצת)הם הקבוצות של פפ.
שאר הקבוצות שנראות כך סובלות מחוסר יצירתיות ומתקשות למצוא פירצה, זה לא במתכוון לדעתי.
גילוי נאות-אני בקושי רואה ליגה ישראלית ויכול רק לנחש שזה המצב גם במכבי
היו כבר איזה 5 מאמנים ב3 שנים האחרונות אתה באמת חושב שכל אחד נתן הוראות אחרות?
אני מהמר שרוב האוהדים- אם לא היו יודעים על החלפת המאמן לא היו מרגישים בשינוי(שוב,אלא אם כן המאמן עושה שינוי קטן כדי להשאיר חותם)
ושווה לעשות ניסוי כזה
סליחה על התוקפנות זה לא אישי כמובן.

יואב 15 בפברואר 2016

אני חושב שיש לא מעט במה שכתבת.
היחיד שבאמת לימד אותי כדורגל(מכבי) היה סוזה שהיה כל כך פתוח מבחינת רעיונות ושינויי מערך תוך כדי משחק ואין פלא שהוא כבר עכשיו משדרג את מעמדו.
פפ הוא דוגמה נכונה ומובחנת למאמן על שהקבוצות שלו משחקות את המשחק שלו- וזה עובד.
פרגי הוא דוגמה לאופורטוניסט שישיג את המקסימום ממה שיש לו. נמשך לכאלה יותר(:
חלק גדול מהעניין הוא ניהול אנשים.
עניין המאמנים הזרים במכבי הוא פחות טקטי(מלבד סוזה) ויותר מתודה, הרגלי עבודה מקצועיים וניסיון מצטבר בפילוסופות משחק שונות. זה לכשעצמו עושה את ההבדל. כן, זאת רק הליגה הישראלית. חשוב הוא להביא אנשים שלא ראו הכל אלא כאלה שרוצים להתקדם ומכבי תיהיה פלטפורמה. אני נהנה מזה מאד(:

אריאל גרייזס 15 בפברואר 2016

מאוד מתחבר לזה. מזכיר לי איך אחרי שקלופ הגיע לליברפול אוהדים פתאום ראו מלא סימנים לשינוי תחתיו כשבתכלס הם נראו בדיוק אותו הדבר, בטח אחרי שעברה ההתלהבות הראשונית.

D! פה ועכשיו 15 בפברואר 2016

אתה עדיין חושב שליברפול נראית אותו הדבר כמו תחת BR?

אריאל גרייזס 15 בפברואר 2016

כן. תן לרוגרס את קוטיניו, פירמינו וסטארידג בריאים והיא תיראה מצוין, תן לו את לאלנה ומילנר ותקבל את מה שראינו תחת קלופ.
למאמן יש דרך אבל לוקח לו המון זמן להטמיע אותה.
אני כן מסכים עם גיל שההשפעה של מאמן היא בעיקר בניהול אנשים (זה מה שהפך את פרגי לאומן) וכנראה שרוג'רס איבד את השחקנים מתישהו שנה שעברה ולכן לא היתה ברירה אלא לעשות שינוי – אבל מבחינת יכולת נטו על המגרש? אותו הדבר. כשאין חלוץ חוד נורמלי ואין מי שיחלק מסירות אז נראים אימפוטנטים ומשחקים לרוחב בדיוק אותו הדבר.
לכן אני גם חושב שואן חאל חוטף קצת יותר ממה שמגיע לו מאוהדי יונייטד. עובדה שהיא נראית אותו דבר כמו אצל מויס. יותר מדי שחקנים בינוניים או כאלו שלא מצליחים להוציא מעצמם את מה שציפו מהם. ברור שגם למאמן יש יד בזה אבל אני מתקשה להאמין שואן חאל אומר להם למסור לרוחב ולא לבעוט לשער

D! פה ועכשיו 15 בפברואר 2016

תודה

אלון 15 בפברואר 2016

גם אני מסכים. זה בערך מה שבורוביץ כתב כל הזמן אבל ניסחת את זה טוב יותר

גיל שלי 15 בפברואר 2016

אני מאלה שחושבים שהתפקיד החשוב של המאמן הוא ניהול האנשים ופחות הטקטיקה. עדיין רואים הבדל בגישה של בוס והגישה של יוקנוביץ, זה בהחלט דומה יותר לתחילת עידן פאקו

טום 15 בפברואר 2016

כל מילה בסלע. ראה יונייטד בחודש האחרון, ללא קשר לתוצאות הקבוצה פשוט נראית יותר טוב. ואן חאל טוען ואני מאמין לו שהוא לא שינה כלום ופשוט השחקנים צברו ביטחון, וזה מביא אותי לנק הבאה שלך: של מאמן גרוע שהורס- קח את העברת מארטיאל במשחק החארון מאגף שמאל לאגף ימין כדוגמה..
תפקיד המאמן למרות כל הנאמר לעיל חשוב מאד, מאמן כדורגל הוא הרבה יותר מטקטיקן. הוא מיתוס, הוא עוגן, הוא הקש ששובר את גב הגמל ומטה את המאזניים, לטוב או לרע. מוריניו פרגסון פפ סימאונה הם דמויות שכל אחד בדרכו הצליח לגרום לשחקנים לשחק עבורו ולעומת זאת ואן חאל פשוט לא מצליח ולכן תמיד הקבוצות של ואן חאל מצליחות אחרי שהוא עוזב (ושל מוריניו מתרסקות לאחר יותר מדי זמן אתו מאותה סיבה בדיוק), פשוט כי הוא מביא שחקנים טובים ולכאורה עושה הכל נכון, אבל אלוהים לא נגע בו.

טיפה סרוחה 15 בפברואר 2016

חייב לציין שציפיתי לעליהום,הפתעתם

גיא זהר 16 בפברואר 2016

אני חושב שכרגיל האמת היא באמצע. יש השפעה למאמן (אף אחד לא יכול להשוות את בש של בכר לזו זל אלישע ולא רק בגלל שינוי השחקנים, אם כי זה איפשר לו לשנות מערך, אלא בכלל מבחינה טאקטית), אבל ההשפעה שלו מוגבלת.

אזי 16 בפברואר 2016

אני לא מבין איך כל כך הרבה מסכימים איתך.
כן, הנעת הכדור שונה בצורה מוחלטת.
מאז שבוס הגיע רואים במכבי הרבה יותר מסירות ישירות, אפילו מהבלמים לחלוצים, מאשר מסירות במרכז המגרש.
בוודאי שיוקאנוביץ לא אמר "תתמסרו באמצע, בסוף משהו יקרה"
אלא אמר: אם אין לך מסירה של 98% לחלוץ, אל תמסור, תחכה. חבל לאבד את הכדור.
ובוס אומר: רואה שם חלוץ? תעיף אליו את הכדור. שלוש ארבע חמש פעמים, בסוף זה יצליח.

בוודאי שההבדלים הם לא שמים וארץ, בעיקר כשכולם משחקים 4-3-3 (אפילו שבוס עולה עם שלשיית קישור הרבה יותר התקפית, המערך אותו מערך), אבל כן רואים את ההבדלים.

אתה אומר שהתפקיד של מאמן הוא לא להפריע, בדיוק בזה זה מתבטא.
האם לתת לנוסא לעלות יותר או למדוניאנין? מי "יפריע" פחות *או* מה יתן תפוקה יותר גדולה?
האם זהבי חלוץ או באגף?
האם שני המגינים עולים?
האם הקשרים בורחים למרכז?
איך אפשר לתת לשחקנים למצות את המיטב שלהם? איך אפשר להפריע להם כמה שפחות.

D! פה ועכשיו 16 בפברואר 2016

יפה אזי.
חבל שהדיון הזה הולך להתמוסס

אורי 15 בפברואר 2016

כשפאקו (וברב הזמן גם יוקאנוביץ') שיחק כל העונה עם שלושה קשרים עם נטייה דפנסיבית כולם אמרו שההתקפה אנמית ולא צריך קישור הגנתי מעובה בליגה המקומית.
בא בוס, משחק עם קשר הגנתי אחד, ופתאום מגיעים מולנו ל5-6 מצבים טובים כל משחק. אם נתניה והפועל מבקיעות 1 מ-6, ב"ש, בית"ר וחיפה יגיעו ל-8-9 ויבקיעו 2-3 ואז נפסיד
כל עוד השחקנים בחלקם הגדול לא מתאימים לשיטה של בוס, אני לא בטוח שצריף להשתמש בה בכח.
אני מעדיף 0-2 משעמם על פני 1-3 מלחיץ

D! פה ועכשיו 15 בפברואר 2016

גם פאקו פתח את העונה שלו עם הפקרות מאחורה ומהמון שערים לטובתנו ואז החליט שלא מתאים ועבר לשחק סגור, הדוק וחזק

אבשלום 15 בפברואר 2016

א. המשפט הזה "סגנון הנעת הכדור שונה ממה שראינו אצל פאקו ואוסקר. הנעת הכדור תכליתית יותר, ומכבי שואפת ליצר יותר מסירות עומק" היה בפירוש לא נכון בדרבי. אני מבין שזה היה בגלל ההיעדרות של נוסא, אבל במחצית השניה של הדרבי מכבי בזבזה הרבה יותר זמן בהנעת כדור חסרת תכלית בין הבלמים מאשר השחקנים של הפועל עם כל השטויות שלהם.
ב. הדבר המוזר יותר שראינו במשחקים האחרונים (בית"ר, כפ"ס בגביע ואפילו נתניה), שכאשר הקבוצות שנגדנו מנסות ללחוץ, מכבי מאדת את האיזון (וגם המון כדורים) ואת השליטה במשחק, וכך מתקשה לייצר מצבים (כאשר לא לחצו, התקשנו לייצר מצבים בגלל הצפיפות). החוליה שאמורה לחבר את המסירות ביציאה קדימה מההגנה אל הקישור הקדמי לא עובדת מספיק טוב, וההגנה שלנו מאבדת המון כדורים על שטויות של חוסר ריכוז.
ג. אין ספק שהשינוי העיקרי במשחקים האחרונים הוא שהאריס, שעדיין מסיר חלודה, בהחלט מגוון את האופציות ההתקפיות של מכבי (וגם גורר את זהבי לתחרות משונה שבה ינצח הראשון שיבקיע ישירות מכדור הקרן).
ד. אם סה יחלים בקרוב ולא יהפוך לראדוניץ' 2, נראה שבהחלט תהיה למכבי התקפה מסוכנת, ונוכל לנסות את ההימור של ג'ורדי שנבקיע 3-4 גם אם נספוג 2-3. הבעיה תהיה במקרים שבהם נספוג ראשונים, ואז בהחלט נפגוש מערך מתגונן, ובמקרים של ספיגת 2 זה יהיה קשה גם פסיכולוגית. אני לא רואה דרך להסביר את אי-חיזוק הסגל בהגנה בחלון ההעברות מעבר להימור הזה.
ה. אם אני לא טועה, המשחק שבו הראשונה מארחת את השניה ממוקם במחזור השני או השלישי של הפלייאוף העליון, ואם לא נעשה שטויות בדרך, הוא בהחלט יהפוך למשחק המפתח. נצטרף לנצח בו את באר שבע בחוץ, ואני מניח שאם זה יקרה הפסיכולוגיה כבר תעשה את שלה גם להמשך. הסיכוי לאליפות לא רע, אבל לצערי נראה שהוא תלוי בבאר-שבע (בראש, לא ביכולת) לא פחות מאשר הוא תלוי בנו.

נולי 15 בפברואר 2016

המתח לא יפה לבריאות :)
מדוניאנין מהווה חיזוק רציני ומספק גיוון בהתקפה, הן משום שהוא לא מהסס לבעוט לשער (ויש לו בעיטות פצצה) והן משום שעושה רושם שהוא בינתיים לא נדבק באובססיה של מיכה והאחרים – למסור לזהבי בכל מצב.
מפלס האופטימיות שלי דווקא עלה, למרות הדרבי המעצבן ולמרות ההגנה שממש מתעקשת לבשל גולים ליריבות.
לפי מה שאומרים פרשנינו, גם ב"ש לא ממש מבריקה.
יהיה מעניין.

יואב 15 בפברואר 2016

האריס אכן בועט חזק. אבל עם הפס. לכן הדיוק. מיומנות נכחדת(:

ניינר / ווריור 15 בפברואר 2016

כשאני רואה את העבודה של פוצ'טינו בספרס אני נוטה לחשוב שיש למאמן השפעה עצומה על הקבוצה

מאיר (חדש בשכונה) 15 בפברואר 2016

גיל, המשחק עם קריית שמונה היה האחרון של יוקנוביץ, אם זכרוני אינו מטעני ובכל מקרה גם בו היינו שווים ספיגה וכנל מול כפר סבא. ההגנה גרועה מתחילת העונה ואני בכלל חשבתי שיוקנוביץ לא עבד על זה. משחק ההגנה הקבוצתי התדרדר לרמות נוראיות. נדמה לי שאם בוס רוצה עדיין לזכות באליפות הוא חייב להדק את ההגנה ולסמוך על הכשרון שיש בקבוצה שיביא את הגול, כן אפילו מול הנמושות בשלושת המשחקים הקרובים, פשוט חייבים להפסיק לחלק מתנות בכל משחק כדי לצבור בטחון והרתעה. אולי זה לא מתאים לדרך של בוס אבל לחזרה למסלול זה לדעתי מחוייב.

יואב בורוביץ' 15 בפברואר 2016

"מכבי של בוס", "עידן בוס", "מכבי עוד לא השתפרה תחת בוס"..נו באמת שלי. סבלנות. אורח רוח. תן לבן אדם לעבוד. כמה שבועות לא אומרים דבר וחצי דבר. גם עונה לא אומרת דבר וחצי דבר בתרבות כדורגל רצינית. מאמן צריך (ביחד עם המנהל המקצועי) להביא את הכדורגלנים שמתאימים לפילוסופיה שלו, כדי שבכלל נוכל להבין מהי הפילוסופיה שלו (אם יש לו כזאת). ואם אתה רוצה להתרכז באימון גרידא (גם עם חומר שחקנים קיים שהמאמן לא הביא), אז גם אתה צריך לתת לאיש הרבה יותר זמן. עד לא מזמן הוא בכלל לא הכיר את השחקנים. בינתיים הוא בתקופת היכרות. לא יותר. כל הפרשנויות לא שוות דבר.

גיל שלי 15 בפברואר 2016

הגבתי לטור בעיתון שלך, תקרא את עירד צפריר

יואב בורוביץ' 16 בפברואר 2016

אין לי גישה לכל הטור של צפריר.

גיא זהר 15 בפברואר 2016

שתי הקבוצות נראות עם הלשון בחוץ. לא הבנתי איך זה תלוי בכם שתגיעו במרחק של שלוש מבש. נכון שיש לכם משחקים נוחים בארבעת המחזורים הקרובים, אבל ככה גם על הנייר לבש (אולי חוץ מכפר סבא בחוץ) ולכן, למרות שהיא מתגרה בגורל במשחקים האחרונים, זה תלוי קודם כל בה.

yaron 16 בפברואר 2016

לשתי הקבוצות משחקים נוחים יחסית ולכן זה תלוי כרגע בב"ש.
כדי שמכבי תוכל לקחת אליפות השנה היא צריכה לנצח את שלושת המשחקים הקרובים ולקוות לנפילה אחת קטנה של ב"ש. אם זה יקרה וניכנס לפלייאוף בפיגור 2-3 נקודות יש על מה לדבר. אם ניכנס בפיגור 5 זה יהיה מאוד מאוד קשה. המחשבה שננצח את ב"ש פעמיים ונוציא תוצאות יותר טובות ממנה נגד ביתר (כשכל הלחץ עלינו) לא ממש מבוססת…

ניב 16 בפברואר 2016

זה תלוי בבאר שבע.
מכבי צריכה לעשות את המקסימום שלה וזה עדיין תלוי בבאר שבע.

אזי 16 בפברואר 2016

בעיקרון, אם מכבי תנצח את כל המשחקים עד סוף העונה, כולל את השניים מול ב"ש, היא תיקח אליפות.
אז אפשר להגיד שזה תלוי בה.
אבל את אותו הדבר אפשר להגיד על באר שבע, רק שמספיק לה תיקו אחד משני משחקים מול מכבי.

גיא זהר 16 בפברואר 2016

מה ששלי כתב "האם מכבי של בוס יכולה להפעיל לחץ על באר שבע ולנצח מספיק משחקים כדי להיות בעמדה של סיכון האליפות במשחק הראשון בינהן בפליאוף?". בתגובה לזה כתבת שזה לא תלוי במכבי אלא בב"ש והוסיף ואומר שהתחושה שלי שההפרש יצטמצם עד למפגש ביניהן.

יואב דובינסקי 16 בפברואר 2016

אני חושב שהעונה מבהירה עד כמה שרן היה עצום בחשיבות שלו.

yaron 16 בפברואר 2016

אין ספק, התרומה ההגנתית שלו עולה בהרבה על התרומה ההתקפית של דסה.
וזה בלי לדבר על אופי ומנהיגות.

אבי 16 בפברואר 2016

כמה הערות ,
בכללי מאוד נהנתי לקרוא את הטור.
לא קראתי את כל התגובות , אולי כבר תיקנו אותך
אבל המשחק נגד קש היה האחרון של יוקאובניץ ולא תחת בוס (ציינת אותו במשחקים שלא ספגנו )
והמשחק נגד ביתר בבלומפילד? עשיריה מחצית ראשונה? לא זוכר ששיחקנו כל כך טוב במשחק הזה , ובכל זאת כבשנו פעמיים בחצי הראשון (צמד של זהבי או ש"שכחת" בכוונה את הבישול היחיד של ורמוט אצלנו חח :) )

גיל שלי 16 בפברואר 2016

כן, התבלבלתי עם קש, ואכן הדחקתי את הבישול היחיד של ורמוט

Comments closed