על הסביבה הרעילה ותוצאותיה

טביב בדרכו המוזרה מצליח לנטרל את השחקנים והמאמן מהרעש מסביב, שחר נותן לכולם לטבוע ברעל שמסביב

באחד הפוסטים של מכביבול, צחקתי עם טל. סברתי כי בית"ר ירושלים תלחם על מקומה בפלייאוף העליון לאור העובדה שאלי טביב החליט להביא את שכטר לבית"ר. כולנו ראינו את שכטר במכבי חיפה, כמו הרבה שחקנים אחרים שם, ניתן היה לטעון ששכטר גרם לחיפה הרבה יותר נזק מכפי שהועיל. לאור כך הנחתי שגם בבית"ר הוא יגרום נזק, נזק שניתן לקזז מהתועלת היחסית שבית"ר הפיקה מחלוצים אחרים שלה כמו דובב גבאי למשל.

אך הפלא ופלא, שכטר השחקן, זה שבמשחקים מול מכבי הפסיד לקרולוס גריסה בכל מיאוץ לכדור, כן משיא תשואה לבית"ר, תשואה יפה במיוחד לאור ההשקעה האפסית בשחקן. יעקב שחר היה מוכן לממן את שכרו של שכטר בבית"ר כדי לפנות מקום לשחקן מועיל בהרכב של חיפה, לשחקן האולי מועיל הזה יש שם, גיל ורמוט.

נדמה לי שבינתיים שכטר מביא לבית"ר יותר מכפי שורמוט תורם לחיפה, אך כמובן עוד מוקדם לקבוע, הרי בשנה שעברה כולם חשבו בשלב דומה של העונה שאלירן עטר הוא סוג של גניבת השנה למכבי חיפה.

*

אם כך, מה בכל זאת ניתן ללמוד על מכבי חיפה, ובכלל על הכדורגל. נדמה לי שיש משפט של דורפן שרבים לא מבינים עד הסוף. העניין הוא לא להביא שחקנים מוכשרים, העניין הוא מה המועדון מוציא מהשחקנים המצויים ברשותו. כלומר, אני לא בטוח שלטביב יש עין יוצאת דופן לשחקנים, כמו שטביב בדרכו המוזרה מצליח לבנות סביבה שמנטרלת את הרעלים ונותנת לשחקנים ולמאמן להוציא מעצמם את המיטב, בעוד שבחיפה המצב הוא בדיוק הפוך.

בוא נראה את השבוע האחרון ואת התגובות למשחק האחרון בין השתיים כדוגמה. בבית"ר לא קראנו הרבה רכילויות מחדר ההלבשה. אין שם מאמץ מרוכז להלחם בנושא כפי שיש במכבי. בבית"ר ירושלים יש רק סיפור אחד שמעניין את התקשורת, לסיפור הזה יש שם, אלי טביב. בכך שטביב מושך את כל תשומת הלב, כל פעם בפרשה אחרת, לדראפיץ' יש שקט יחסי.

לאלי טביב יש גם יתרון נוסף על שחר. האגו של טביב מגיע במקום השני אצלו, ישר אחרי הכסף בכיס. הוא לא רצה להוכיח שהוא גאון כשהביא את קורצקי, ונפרד ממנו בזריזות כאשר לא היו תוצאות. גם החוזה היה בנוי כך שטביב יכול לספוג נזק כספי מועט כתוצאה מהפרידה. טביב גם לא נקשר נפשית בגיא לוי, הוא העריך בצורה מדויקת את התרומה הלא מאוד גדולה של גיא לוי לבית"ר בשנה שעברה, ונפרד ממנו בלי שום נקיפות מצפון. אלי טביב ידע להביא את דראפיץ' בזול, וידע גם לתת לו את החבל לאחר פתיחת עונה לא מרשימה. כלומר, לטביב בהחלט יש יכולת מרשימה אחת. היכולת הזאת היא לנטרל את הרגשות הלא קיימים אצלו (הוא לא נקשר למאמנים או לשחקנים, הוא רואה בכולם נכסים או הוצאות), הוא מסוגל לשים לרגע את האגו בצד, ולראות את התמונה בלי שום משקפיים רגשיות.

*

וזה ההבדל הגדול בין טביב לשחר. שחר משקיע הרבה יותר כסף בחיפה בהשוואה לטביב בבית"ר. שחר גם מחויב יותר להצלחת המועדון בליגה מכפי שטביב מחויב לבית"ר. טביב בחיים לא היה מממן משכורת לשחקן כדי שזה ישחק בקבוצה אחרת, הוא גם לא היה מביא את ורמוט באמצע העונה כדי לעזור לחיפה לעלות מהמקום החמישי לרביעי, אולי.

מה שמנטרל את המחויבות של שחר לחיפה, וגם את הכסף של שחר, בהשוואה לבית"ר, הוא חוסר היכולת של שחר לנתק את האגו שלו מהצלחת הקבוצה. שחר מחויב לרוני לוי, בעיקר משום שהוא השקיע בו את הכבוד שלו. לכן רוני לוי ימשיך בחיפה, נו מטר וואט.

שחר רואה בחיפה הזדמנות להוכיח שהוא צדק, והאחרים לא מבינים. לכן שחר יעשה את הכל כדי להוכיח שהוא צדק, ולא כמו טביב, שחר לא יעשה את הכל כדי להרוויח כסף, או כדי להצליח. כמובן ששחר רוצה להצליח, אך הוא רוצה עוד יותר להוכיח שהוא צודק.

לכן בחיפה יש אוירה רעילה, בין השאר כי שחר לא מאמין בשטויות כאלה של מועדון מקצועני שמנוהל על ידי מישהו שזה מקצועו. רוני לוי עסוק בלערבב עיתונאים, השחקנים עסוקים בלערבב עיתונאים, ומשום מה זה משליך גם על אוירה רעילה בקבוצה, אין לי מושג למה. אולי זו גם הסיבה ששחקנים בחיפה נראים פחות טוב במדים הירוקים, בהשוואה לאיך שהם נראים אחר כך במדים אחרים. זה מאוד מזכיר את מה שהיה במכבי תל אביב עד לא מזמן, עד להגעת ג'ורדי למכבי.

העניין הוא לא עין לשחקנים. העניין הוא שכולם עובדים על שחר ומוכרים לו זבל. העניין הוא הביצה שנקראת מכבי חיפה. תקראו את הכותרות אחרי המשחק. כמו מכבי פוקס, שם שחקנים מאשימים את מקל בעילום שם אחרי המשחק, כאן אנו קוראים שעטר התפוצץ בחד ההלבשה. אנחנו קוראים שדקל קינן בכה. הקיצר, חדר ההלבשה, או נכון יותר גורמים שם, מיצרים כותרות לאתרים. גם בשנה לא מאוד מוצלחת של מכבי, אנחנו לא קוראים את הרעל הזה. בבית"ר הרעל הזה לא מעניין אף אחד, יש להם את סיפורי טביב במקום.

אין פה סיפור של עין נפלאה של טביב לשחקנים, כמו שהסיפור בקריית שמונה לא היה העין הנהדרת של שרצקי, לאיפה היא נעלמה השנה? הסיפור הוא אחר. בית"ר נהנית מהיתרונות של מועדון גדול עם קהל יחסית גדול, אך לא סובלת מהחסרונות של הביצה הטובענית. בחיפה אין שום גורם שמתיחס ברצינות לעניין הזה של המועדון. שחר מסתכל על הנסיבות האוביקטיוויות, הוא משלם בזמן, הוא משקיע בציוד, הוא משקיע במגרשים, הוא לא מבין למה אין תשואה להשקעה. יש את הדברים שלא ניתן למדוד אותם בכסף, ושחר לא מתיחס אליהם. העיסה הדביקה מורידה את חיפה למטה, היא פוגעת ביכולת שהשחקנים מפגינים על המגרש. היא מנטרלת את הכסף שנשפך שם. עד ששחר לא יתיחס גם לדברים הלא מדידים, יהיה לחיפה מאוד קשה לצאת מהביצה.

 

חשיבות הליגה התחרותית - שמינית הגמר כמקרה מבחן
כדורגל בלי חלוצים - יאיר אלון

115 Comments

אריאל גרייזס 16 בפברואר 2016

סך הכל מסכים איתך. אני חושב שטביב נהנה בעיקר מהעובדה שאין ציפיות מסביב לקבוצה שלו, בניגוד לחיפה. האוהדים הירושלמים שכחו כבר מזמן מתקופת האליפויות וכל שנה שהקבוצה שלהם לא במאבק נגד הירידה זאת עונה טובה. זה היתרון הגדול שטביב מביא לקבוצה עכשיו, אחרי שריסק את הפועל (ואת כפר סבא) – מצפים לריסוק כל כך שכל דבר חוץ מזה נחשב להצלחה.
אני מסכים ששחר לא מפטר את רוני לוי כדי לא להיראות כאידיוט אבל חשוב לזכור שחיפה החליפה בשנים האחרונות מאמנים כמו גרביים. מאמן זר, מקומי, מתוך המועדון, מבחוץ – כולם היו כשלונות. אז אני מניח שהוא אומר לעצמו – מה הטעם לפטר את לוי אם מה שאני אקבל במקום יתן לי את אותו הדבר? אני חושב שהוא גם מנסה לשדר לשחקנים שהפעם הם לא יקבלו הנחות והאחריות תיפול עליהם ולא על המאמן, אבל מסיבות מוזרות זה לא ממש עובד

אודי 16 בפברואר 2016

כי רוני לוי פשוט לא מאמן טוב.

אריאל גרייזס 16 בפברואר 2016

הוא לא לקח כמה אליפויות עם המועדון הזה? אולי הוא לא מאמן טוב אבל הוא לא הסיבה לכשלון המתמשך של חיפה

yaron 16 בפברואר 2016

עוד לא למדת שחיפה לוקחת אליפות למרות המאמן ונכשלת בגלל המאמן?
אתה מכיר מאמן כלשהו שבחיפה ממש ממש מעריכים?
כשאלישע לקח זאת לא חוכמה, כשלוי לקח, לא חוכמה…
במקביל, הם בחיים, אבל בחיים לא יאשימו את יענקל'ה… כשלא הולך זה תמיד המאמן.

פנדה 17 בפברואר 2016

אני לא יודע אם רוני לוי מאמן טוב או לא, אבל הבעיות של חיפה העונה הן בהחלט בגלל חוסר באימון.
מי שראה את המשחק נגד בית"ר וגם הרבה משחקים אחרים העונה, רואה שהרבה ממה שקורה בחיפה הוא די רנדומאלי.
כמעט כל חילוץ כדור/דריבל/מסירה לא הולכים לשום מקום. בחלק מהמקרים זה נראה כמו גרסא עלובה לפינבול, שבה החילוץ/מסירה במקום להגיע לשחקן הקבוצה פשוט ניתז כמה פעמים עד ששחקן יריב משתלט עליו.

אחד מהעם 16 בפברואר 2016

נכון חלקית, אני לא חושב שאפשר לומר שלטביב אין עין לשחקנים, אבל כן נכון לומר שזה לא הכל.

גיל שלי 16 בפברואר 2016

אם תבדוק בצורה יסודית את כל ההחתמות של בית"ר וגם את אלה של הפועל לפני זה, תראה שלטביב יש פגיעות, ויש פספוסים כמו לכל אחד אחר.

אחד מהעם 16 בפברואר 2016

כן, אבל ההבדל זה שהוא חכם לחפש שחקנים באפס כסף…

ארז 16 בפברואר 2016

אחוז פגיעות גבוה יותר בהרבה יותר כסף.
וגם הפספוסים זניחים, כי הם זולים מאוד.

ארז 16 בפברואר 2016

תיקון:
אחוז פגיעות גבוה יותר בהרבה פחות כסף.
וגם הפספוסים זניחים, כי הם זולים מאוד.

yaron 17 בפברואר 2016

גיל,
סוחר טוב בבורסה יכול להצליח מאוד עם יהיה צודק בחמישים אחוז מהטריידים…
לדעתי הוא בנה יופי של סגל בבית"ר וזאת תוך כדי שהוא מוכר "כוכבים" במחירים מצויינים.

גיל שלי 17 בפברואר 2016

הוא סוחר טוב, הוא לא משקיע, זו הכוונה שלי בדיוק

yaron 17 בפברואר 2016

נכון ובצדק. אתה חושב שבית"ר זה מועדון להשקיע בו לטווח ארוך?
העניין הוא שטביב משקיע מיליונים ולא רואה שקל מבית"ר.
אם הוא יצליח להביא משקיע רציני יגיע לו כל הכבוד וגם לגזור קופון.

בני תבורי 16 בפברואר 2016

דורפן צודק. חבל ששחר לא יכול היה למצוא נקודת איזון בין האגו שלו למחויבות שלו לחיפה ויכולות הניהול המצוינות שהביא לכדורגל הישראלי. אפשר לזקוף לחובתו את הסכסוך עם גיורא שפיגל, איש הכדורגל האינטליגנטי והאיכותי ביותר בארץ, סכסוך שמנע גם את מינויו של שפיגל למאמן הנבחרת.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 16 בפברואר 2016

שפיגל נכשל בכל מקום שהגיע אליו. חי על אליפות אחת נהדרת והרבה פיספוסים גדולים מאז.

אריאל גרייזס 16 בפברואר 2016

שפיגל לקח אליפות גם בבני יהודה וגם במכבי חיפה. אבל אין ספק שהוא היה אוברייטד לא קטן שהיה יכול להוציא יותר מחומר השחקנים שהיה לו בחיפה.

Harry Hole 17 בפברואר 2016

שפיגל הביא לחיפה הרבה יותר מאליפות אחת, הוא בנה יסודות לשנים קדימה, בשנותיו בחיפה הוא השפיע על הכדורגל בישראל יותר מכל מאמן בשלושים השנה האחרונות. וכן הוא בהחלט כשל ברוב הקבוצות בהן אימן ובניגוד לבני אני ממש לא בטוח שהיה מצליח בנבחרת.

סמובר 17 בפברואר 2016

השפיע יותר מכל מאמן בשלושים השנים האחרונות? תסביר את עצמך בבקשה

יניב פרנקו 16 בפברואר 2016

בית"ר קבוצה נהדרת ומאומנת מאוד
עמוסה בכשרון – מאוזנת – יש שם לפחות 3-4 שחקנים שימכרו בכסף גדול .
אני מתעב את האיש אבל הוא לקח קבוצה בגרעון ובעוד שנה או שנתיים בקצב הזה ינקה אותו לגמרי ועל הדרך עושה שנים מרשימות של כדורגל מצוין.

לפעמים מה שרואים על הדשא זה מה שרואים על הדשא.

גיל שלי 16 בפברואר 2016

אין פה טענה למקריות או לכך שהאיש לא יודע מה הוא עושה. ההיפך

יניב פרנקו 16 בפברואר 2016

אבל הוא מצליח לא בגלל שהוא "כולא ברקים" או שניקה את ההדלפות – הוא מצליח כי היכולת שלו להביא שנה אחרי שנה בלם ספרדי מצוין בכסף סביר היא גבוהה.

גיל שלי 16 בפברואר 2016

הוא מצליח להביא בזול גם שחקנים טובים, הוא הצליח להביא בזול מאמן טוב, והוא קולט ברקים עם אינטואיציות טובות. מתכון טוב להצלחה יחסית אך בסוף הרצון שלו למצוץ החוצה את הכסף כמה שיותר מהר יביא לקריסה.

יואלזיניו 16 בפברואר 2016

האינטרסים שלו מפוקפקים. היכולת שלו, לא.

yaron 17 בפברואר 2016

כל כך קל לבקר את טביב ולייחס לו רצון "למצוץ כסף" אבל האמת היא שטביב השקיע בבית"ר מיליונים ונכון להיום לא רואה ולא יראה שקל. הדרך היחידה לעשות כסף בכדורגל הישראלי היא ע"י מכירה ואם טביב יביא משקיע רציני (אני בספק) אז מגיע לו אם ייצא ברווח.
גם מאוד קל להתעלם אם מה שטביב צריך להתמודד. קהל שלא קונה מנויים… אתה לא יכול לתכנן עונה עם 2000 מנויים כשבכל יום נתון ומכל סיבה שהיא פתאום הקהל יחרים והלכה העונה…
בנוסף, בכל שנה בית"ר נקנסת בכמה מיליונים ע"י הקהל שלה עצמה..
אני לא חושב שטביב הוא צדיק הדור אבל מגיע לו קצת יותר קרדיט על מה שעשה בבית"ר.

גיל שלי 17 בפברואר 2016

מאיפה הבאת את זה שטביב השקיע מליונים? כמה מליונים? המכירה של דסה ואזולאי אולי קזזה קצת מהמליונים למשל? אף אחד לא יודע כמה טביב השקיע, אבל אם נשתמש במקרה של הפועל כדוגמה, סביר שכיוון זרימת הכסף הוא הפוך

yaron 17 בפברואר 2016

קודם כל טביב לא מושך ולא יכול למשוך שקל מבית"ר. גם הכספים על דסה ואזולאי נכנסים לתקציב ולא לכיס שלו.
לגבי הפועל, אתה בטוח שהוא יצא ברווח? אני לא… וגם אם כן, אז כמו שאמרתי הדרך היחידה להרוויח בכדורגל היא ע"י מכירה.
מישהו בדק כמה כסף טביב השקיע בהפועל (תקציב פלוס קניית המועדון) ועם כמה הוא יצא מהמכירה?

בלייק 17 בפברואר 2016

יש מספיק דרכים להוציא כסף מהמועדון גם בלי למכור אותו. טביב, אגב, מומחה בהן.
בהפועל נעלמו עשרות מיליונים מתקופתו. נעלמו. אין קשר לכספים שהוא שילם בבמבי או לכספים שרמון העביר לו (או יעביר) על הבעלות.
אפשר למנות מקורבים לתפקידים בשכר, אפשר לגזור קופונים ממכירות שחקנים אם עובדים עם הסוכנים הנכונים, אפשר להתקשר עם ספקים חיצוניים בסכומים גבוהים תמורת הנחות חריגות בהתקשרות איתם דרך חברה אחרת.

yaron 17 בפברואר 2016

אני בטוח במאה אחוז שטביב לא עושה כסף מכדורגל!
השאלה היחידה היא כמה מיליונים הוא מוציא בשנה. יכול להיות שיותר, יכול להיות שפחות אבל כסף הוא לא עושה.

בלייק 17 בפברואר 2016

מאה אחוז אמונה או ידיעה? קשה לי מאוד להאמין שטביב לא הרוויח מהפועל.

yaron 17 בפברואר 2016

מהפועל אולי. כמו שאמרתי, הדרך היחידה לעשות כסף היא ממכירת קבוצה. הוא קנה את החצי של הראל ב-6 ומכר את הכל ב-12 פלוס חמש (עם קיזוז חובות). בהנחה ולא הוציא שקל מהכיס בכל השנים בהפועל הוא עשה כמה מיליונים…
את בית"ר (75%) הוא קנה תמורת 12 מיליון של חובות שלקח על עצמו. הוא מעמיד בבית"ר תקציב של 30 מיליון בשנה שזה אומר הזרמת כספים וערבויות. במקרה הטוב הוא מפסיד "רק" כמה מיליונים בשנה…
לטביב אולי עין טובה אבל הוא עדיין לא המציא נוסחה שתעשה כסף מכדורגל ישראלי :-)

אבי גלברט 16 בפברואר 2016

מכיר את ביתר ירושלים מבפנים ומבחוץ כבר הרבה זמן .
שלא תתבלבלו עם טביב ,האיש בעל תביעת עין חדה זה נכון אבל גם נכשל עם שחקנים כמו פרדה ועוד לא מעט .
האיש בשיטת הפרד ומשול שיחרר את כ ל שחקני הבית כדי שלא יסכנו אותו באהדה של הקהל .כחילה וקלטינס הבאים בתור . כחילה כבר קיבל סדרת חינוך .
האיש חירב את מחלקת הנוער עד יסוד בכול ההספקטים .
האיש משלם משכורות רעב למאמנים שגם ככה לא קיבלו יותר מידי אף פעם .
השיקול היחידי שלו בקביעת מאמנים לקבוצה הבוגרת זה זול ופודל .
להגיד האיש קמצן חולני זה פשטני מידי ,צריך להבין את כל המשמעויות של זה .
כל הצלחה יחסית של ביתר זה למרות טביב ולא בגללו .

אחד מהעם 16 בפברואר 2016

כן, כי לפני טביב היא הייתה אי שם במאבקים על האליפות.

ניר 16 בפברואר 2016

מה שטביב עושה למערכת מזכיר את מה שפיני גרשון עשה בימיו היפים או כמו שהוא קרא לזה "כולא ברקים".

טביב באמת הצליח בכל קבוצה אבל עד היום היה מוטיב חוזר, לאחר כמה שנים מוצלחות הוא פירק את הקבוצה והשאיר אותה מול שוקת שבורה, וזה כתוצאה מהדבר היחיד שמעניין אותו וזה הכיס שלו.

במאזן האימה הזה אולי עדיפה הדרך של שחר, כנראה שהכי טובה היא הדרך של מיץ'.

גיל שלי 16 בפברואר 2016

אני מסכים שלטווח ארוך הסוף של ביתר יהיה ריסוק טוטאלי ככל הנראה

יניב פרנקו 16 בפברואר 2016

אני לא חושב ככה.
הוא כבר מרסק את מחלקת הנוער לדוגמא ועוד ועוד דוגמאות.
אבל לדעתי הסוף של בית"ר תהיה מכירה לגורם מאוד עשיר – לשם הוא מכוון – בסוף החיבור של בית"ר והפוליטיקה ותשתיות המועדון שוות הרבה מאוד לאיש הנכון – הוא ינקה את הגרעון , יעמיד קבוצה תחרותית ובריאה וימכור אותה בהמון כסף.

אריאל גרייזס 16 בפברואר 2016

ביתר היא נכס רעיל. הבעיה שלה אף פעם לא היתה הגרעון או הבריאות של המועדון. וגאיידמק הראה שהחיבור של ביתר לפוליטיקה לא תורם כלום ושום דבר. יש סיבה שאף איש עסקים נורמלי לא הסכים להתקרב אל הקבוצה הזאת בעשר השנים האחרונות ושכל אלו ששמם הוזכר בהקשר של הקבוצה הם חבר'ה שחסר להם יותר מבורג אחד בראש.
ברור שזה מה שטביב מתכוון לעשות, אבל ביתר היא לא הפועל.

ניר 16 בפברואר 2016

אני גם לא חושב שהוא בונה דווקא על מכירת המועדון, הוא בונה על מכירת נכסים (שחקנים) במקסימום רווח, וכשימצה זאת מאיזה שהיא סיבה טוטו תמוז ירוץ ויקלל אותו.

יניב פרנקו 16 בפברואר 2016

כשטביב השתלט על הפועל לאחר הבמבי הוא קיבל קבוצה עם קופת מועדון שמנה מאוד מהכספים של ליגת האלופות וחבורת שחקנים מבוקשת מאוד שנמכרה במיליוני יורו – הוא ככל הנראה (לכאורה) ניקה את הקופה ואז מכר אותה לאחר המחאה בסכום כסף גבוה מהסכום ששילם למוני הראל . אקזיט משובח.

בבית"ר זה סיפור אחר לגמרי. הוא קיבל (בחינם!) מועדון גרעוני ומכירת השחקנים עד כה נועדה לכסות חובות ולא להביא כסף מהבית – במקרה הזה טביב קונה בזול ומוכר ביוקר ולאט לאט ינקה את העסק.

לבית"ר יש את הלה פמליה כגיבנת – אבל גם אצטדיון ענק, קהל גדול, חיבור למפלגה השלטת ושוק שההכנסות בו יעלו בשנים הבאות ולצד זה גם קבוצה בריאה (בוגרת) לא תזיק – אני מעריך שהוא יעשה יופי של אקזיט פה.

ניר 16 בפברואר 2016

ייתכן שייעשה יופי של אקזיט, אבל אני מניח שגם מתווה כפר סבא בנסיבות מסוימות יספק אותו.

יואלזיניו 16 בפברואר 2016

ללה פמיליה יש את בית"ר כגיבנת.

אריאל גרייזס 16 בפברואר 2016

אתה סובל מתסמונת הלסינקי הא?
חוץ מאיצטדיון אין לביתר שום נכס אמיתי. הקהל שלה אף פעם לא קונה מנויים שחקנים באים והולכים ומחלקת נוער אין להם בכלל. וזה לפני שמדברים על לה פאמיליה וחוסר היכולת של הקבוצה הזאת להביא ספונסרים.

עדי אבני 16 בפברואר 2016

אני מתאר לעצמי שהתכוונת לתסמונת שטוקהולם

אריאל גרייזס 16 בפברואר 2016

לאוהדי הפועל יש עיר משלהם…

פאןפאן 17 בפברואר 2016

ענק :)

יניב פרנקו 16 בפברואר 2016

אריאל – אתה טועה בגדול.
הקהל של בית"ר לא קונה מנויים כי הוא לא מאמין לבעל הבית – ובעל הבית הרוויח את זה בגדול- אמרו את זה בהתנשאות על ירושלמים ואז באה הקהל של הפועל ירושלים ושבר שיא השנה.
לבעלים ראוי הקהל של בית"ר יקנה מנויים ובכמות אבסולוטית יש להם את המאסה הכי מרשימה .
הפוטנציאל המסחרי של בית"ר עצום.

יואב 16 בפברואר 2016

יניב,
אתה טועה.הם מעולם לא קנו מנויים במסה, לא בתקופת זאבי ולא ארקדי, או בכלל. גם לא בימי אורי ואלי. זה לא קשור בהכרח לעיר, אלא להרגלי הקניה שלהם.
והשיאים של קטמון לגמרי לא רלוונטים. דנא אחר של מועדונים.

-גיסנו- 16 בפברואר 2016

עשיתי בדיקה זריזה לכמה משחקים של בית"ר, וסתם לדוגמה:
למשחק ביתי נגד עכו הגיעו 8000 צופים.
למשחק ביתי נגד הפועל חיפה הגיעו 4000 צופים.
למשחק נגד בני יהודה 2500 צופים.

שלושת המשחקים היו בטדי.

הקהל של בית"ר לא קונה מנויים בעיקר כי רובו הגדול לא אוהב להגיע למשחקים קטנים ו/או כשהקבוצה במצב מקצועי רע. חלק נוסף לא רוצה להגיע בגלל לה פמיליה. אין לזה קשר לאובדן אמון עם הבעלים, בתחילת העונה אחרי הפאדיחות באירופה כולם רצו לגרש את טביב מבית"ר ועכשיו הוא שוב יקיר העיר, עד הפאדיחה הבאה שבה שוב ירצו לתלות אותו בין כיכר ציון לכיכר החתולות.
אין ספק שלבית"ר אחלה פוטנציאל מסחרי, כרגע מרגיש לי שממצים שם משהו כמו 2% ממנו. תראה לי איש עסקים שפוי שיודע איזה מלחמות מחכות לו בכל צעד כדי להגיע אפילו ל 10% מיצוי.

יניב פרנקו 16 בפברואר 2016

יואב וגיסנו – מה הטענה ? שמדובר בקהל שונה משאר הקהלים ? שמה שעובד מסחרית בחיפה ות"א לא יעבוד שם ?
יש היגיון שיווקי בטענה שלבית"ר קהל גדול בכל הארץ והרבה מאוד ירושלמים גרים היום בת"א – אבל גם פה פתרונות של מיני מנויים וכיוצ"ב יכפרו על הפער.
אבסולוטית זה קהל ענק – גדול להערכתי לפחות כמו מכבי ת"א וחיפה.
מעשית זה מועדון שתקוע כבר עשור ניהולית – ושמנהל אותו אדם שגם היום לאחר הצלחה ספורטיבית טובה החשדנות ממנו צריכה להיות גבוהה.

אם יגיע בעלים חדש וישדר רצינות וישדר רצון אמיתי להילחם על תארים ויגיש הצעה מסחרית משתלמת ברמת המנויים הוא ימכור הרבה .
ובלי קשר – גם בלי מנויים – בית"ר זה מועדון שיש לו קהל ויש לו מאסת אוהדים – אז תעשו חשבון שגולדהר מוכר בשנה 18 פעם בלומפילד מלא שזה 18 כפול 14,000 = 252,000 כרטיסים .
לבית"ר פוטנציאל של 6 פעמים טדי מלא בשקט שזה כ180,000 כרטיסים ובעונה היא יכולה לעבור את ה300,000 בקלות .

יואב 16 בפברואר 2016

הטענה היא שנורמת קניית מנויים לא מושרשת שם. אוהדים לא מוכנים להתחייב מראש, כבר שנים. מכיר את זה מלא מעט אוהדי ביתר שרופים.
בעלים חדש ידרש להמון סבלנות ואומץ על מנת לשנות את מאזן היציעים שם. זה לא באופק כרגע.
מיטש כרגע מוגבל ולכן זה מעולה- הפוטינציאל הוא כמעט כפול שתיים- לכל משחק.
עדיין לא ראיתי את טדי מתמלא שש פעמים בעונה ועל כל 14 אלף שלנו, יש גם המון חמשת אלפים אצלם.

יניב פרנקו 16 בפברואר 2016

אז פה אנחנו חלוקים על הפוטנציאל – כי אני חושב שהשוק השתנה.
אתה צריך לזכור עוד דבר – היום אוהד בית"ר יודע שתמיד יהיה לו כרטיס כי האצטדיון ענק – אז למה לקנות מנוי – אם תוגש ההצעה הנכונה זה גם ישתנה .
אחרי 3 אליפויות תאמין לי שטדי יהיה מפוצץ.

יואב 16 בפברואר 2016

גם בחיפה יש איצטדיון ענק והם עדיין קונים מנויים. מודע היטב לפוטינציאל, הם הכי הרבה מסה אחרי מכבי אבל לממש את זה שם- מאד לא פשוט.

-גיסנו- 17 בפברואר 2016

הטענה שלי היא שהמודלים שאתה מתאר רחוקים מדי מהמציאות וככל הנראה לא יעניינו את רובם המוחלט של אוהדי בית"ר. בנוסף, נראה גם ששכחת מה עשו לקורנפיין, אריאל הרוש וחדר הגביעים של המועדון. בעלים חדש ככל הנראה ירצה לנתק את האחיזה שיש לאוהדים במועדון, אתה יכול לדמיין מה תהיה תגובת לה פמיליה אם יסגרו את בית וגן כמו שעושים בקרית שלום?

אריאל גרייזס 16 בפברואר 2016

אם הוא כל כך עצום איך לא ראינו אנשי עסקים עומדים בתור כדי לקנות אותה? איך זה שהיו צריכים להתחנן למישהו שיקח אותה ונתנו אותה בסוף לעבריין שכבר הרס שתי קבוצות ופחות או יותר בחינם?
זאת קבוצה רעילה כרגע שאף אחד לא ייגע בה. אולי בסוף יגיע הבעלים שיעשה סדר שם אבל לא הייתי בונה על זה. בטח לא על טביב.

יניב פרנקו 16 בפברואר 2016

כי מועדון כדורגל ישראלי לא מוכרים בן לילה – כשהקבוצה תהיה מספיק זמן על המדף יגיע קונה.
וכבר כתבתי בעבר פה שברקת עשה טעות שנתן אותה לטביב בחינם.

יואב 16 בפברואר 2016

מותג חזק וקלאסי ולא בעייתי-יכול גם להימכר פעמיים בעונה לשני מיליארדרים שונים. והיום? תספיק רק שמועה כדי להימכר שוב(חלילה וחס).

yaron 16 בפברואר 2016

רק שכחת שמייד אחרי הבמבי חברו לא מעט אינטרסים ועשו הכל כדי להעיף אותו…

גיא זהר 16 בפברואר 2016

יניב, לא זכור לי שהוא מכר את כפר סבא (שהעונה האחרונה שלו שם היא כשלון מפואר ומעורר תמיהה שלא לומר מעבר לזה כאחד) וגם הפועל (כמה הוא קיבל בפועל מרמון, הרוב עדיין במשפט, לא?) בהמון כסף ובטח לא השאיר בשתי הקבוצות תשתית בריאה. המטרה שלו כרגיל, לממש נכסים.

יניב פרנקו 16 בפברואר 2016

תנוח דעתך גיא – את מה שהוא קיבל מרמון + מה שלקח אף אחד אחר לא עשה בכדורגל הישראלי ואני לא בטוח שיעשה.

אלון 16 בפברואר 2016

קיבל כבר 9.6 (3.6 מכבירי, 2.4 מהעמותה והיתר מעידו חג׳ג׳, בכור צבאן ושות׳), עוד 2.4 אצל נאמן

גיא זהר 16 בפברואר 2016

לגבי העניין שלקח זה לא ברור לי איך אפשרי. אתם הפריירים שנתתם לזה לעבור בשקט (מתכוון משפטית). לגבי מה שקיבל מרמון מדובר בכסף לא גדול יחסית. על הדרך הסתבך שוב בפלילים כך שלהציג אותו כגאון הדור זה קצת מוגזם

ניר 16 בפברואר 2016

לטביב יש עין טובה לשחקנים, וגם היכולת לנהל את התקשורת בצורה מדהימה. במובן מסויים הוא עושה מה שמוריניו עושה, אני לא יודע אם זה מבחירה או לא אבל התקשורת מתרכזת בו, וזה לזכותו.

את ההבדל בין שכטר של בית"ר לשכטר של מכבי חיפה כל אחד רואה, אבל דווקא עטר משחק מעולה גם בחיפה וגם ורמוט, פשוט הקבוצה חולה כי יש לה ארבעה שחקנים טובים ושבעה בינוניים, וזה עוד במקרה הטוב. היה לי פעם מורה לסוציולוגיה שדיבר על זה בהקשר של חדר מורים, מגיעה מורה חדשה ומוכשרת עם המון מוטיבציה אבל היא נכנס לחדר מורים חולה של מורות ששותות תה ולא עושות כלום ותוך שנה היא נדבקת בכל המחלות שלהן, והפיתרון היחיד הוא להפריש במכה את כל המורות החולות. בחיפה לא עשו את זה שנים, ואם ניסו, השאירו מספיק מורות חולות והמורות שהביאו היו בינוניות, זה כל הסיפור.

אחד מהעם 16 בפברואר 2016

אני חושב שהבעיה העיקרית של חיפה היא ההיסטריה מכל הפסד. חיפה צריכה להבין את מקומה החדש ולטפס לאט לאט למעלה במקום כל הזמן לרדוף אחרי עצמה ואחרי קבוצות שלא בליגה שלה.

ניינר / ווריור 16 בפברואר 2016

נתעב את אביב אבל לא יעזור, הוא פאקינג חכם. מה שהכי מטריד אותי זה שהקבוצה הנוכחית מחזירה לי את האהדה חביתר ואני לא יודע איך להתמודד עם זה

יואלזיניו 16 בפברואר 2016

תשובה פשוטה. בית"ר נורדיה. הרבה ניסו והתמכרו.
אחרי שטביב יחרב את בית"ר. נורדיה תהיה האופציה ההגיונית, אז למה לא מעכשיו.

ניינר / ווריור 16 בפברואר 2016

לא מתחבר לקטע הזה של ז'בוטינסקי וההדר הביתרי

גדי 16 בפברואר 2016

ללא ספק זבוטינסקי והדר אין בבית"ר ירושלים. רובי ריבלין שהוא הכי זבוטינסקי בישראל נחשב בוגד ביציע השולט ממזרח.

מיליארדר ימני כמו זה שמימן לביבי את קמפיין "פרס יחלק את ירושלים " יוכל לקחת את בית"ר מידי טביב.

שגיא 16 בפברואר 2016

מעדיף לקחת 10 יענקלה שחר לקבוצה שלי מאשר אביב אחד.
טביב עושה עונה אחת או שתיים מצוינות ועל הדרך מחריב את המועדון.
תראה הפועל, תראה עכשיו בית"ר. הנוער שלהם כבר יורד ליגה. קלטינס שני כבר לא ייצא משם.

אורי 16 בפברואר 2016

"הוא גם לא היה מביא את ורמוט באמצע העונה כדי לעזור לחיפה לעלות מהמקום החמישי לרביעי, אולי."
הוא הביא את שכטר כדי לעלות מהמקום השלישי ל…שלישי?

גיל שלי 16 בפברואר 2016

בחינם

אביאל 16 בפברואר 2016

אורי – להבטיח את ההעפלה לאירופה, תראה הפער שבית״ר פתחה ממקום רביעי לפני ואחרי שכטר.

yaron 16 בפברואר 2016

ביום שיתחילו להעריך באמת (אבל באמת) השתתפות באירופה וכן, "רק" באירופאית נדע שעשינו עוד התקדמות קטנה.

אבשלום 16 בפברואר 2016

דווקא השנה כמות הציטוטים מחדר ההלבשה של מכבי עלתה פלאים. זה התחיל בכך שיוקנוביץ הרשה לעצמו לדרוש מג'ורני חיזוק בראיונות לתקשורת אחרי משחקים, וממשיך בכל מיני התמרמרויות מצד שחקנים שלא משחקים…

נולי 16 בפברואר 2016

מכבי חיפה קורסת מדי שנה תחת עומס הציפיות שלה מעצמה. בכל קיץ בשנים האחרונות מדברים שם על "בניית קבוצה לאליפות" שתדרוס את הליגה ואז היא מפסידה כבר במחזורים הראשונים למכבי ת"א או לבני יהודה או לכפר סבא וכל האוויר יוצא מהמפרשים, במקום להבין שלא נורא להפסיד ושאין קיצורי דרך. גם באר שבע עברה תהליך לא קל של כמה שנים, לרבות הפסד משפיל בגמר הגביע, עד שהגיעה עד הלום.
בית"ר ירושלים נמצאת כל קיץ מאז גאידמק על סף פשיטת רגל או התפרקות מנכסיה המקצועיים (והשנה גם ביזתה את עצמה באירופה) ואז כל התעלות שלה מעל לביזיון של הקיץ נחשבת להצלחה כבירה. אם בית"ר הייתה מכריזה בקיץ שהיא רצה לאליפות, העונה הזו שלה הייתה נחשבת לכישלון, לא?
הפער בין הציפיות (הלא ראליות) לבין המציאות הוא שעושה הרבה פעמים את ההבדל בין הצלחה לכישלון.

יותם 16 בפברואר 2016

הפסקה על חיפה מדהימה, אחד לאחד מכבי של לוני

-גיסנו- 16 בפברואר 2016

ואם עוד היו חסרות הקבלות, אז חיפה מסתמנת כוואחד בית קברות לחלוצים….

ערן (המקורי) 16 בפברואר 2016

קשה לי להודות בכך, אבל טביב הוא המנהל הספורטיבי המוצלח ביותר בישראל, לבטח בין הקבוצות עם תקציב נמוך מזה של ג׳ורדי/אלונה/שחר.
בכך הוא מחליף את איזי.
טביעת עין מעולה לשחקנים ומאמנים. יש מדי פעם נפילות, אך עדיין סטטיסטיקה מעולה ביחס לתקציב ולתשתיות.

tom 16 בפברואר 2016

חייבים להתייחס גם לרמת הצפיות.
היו שנים שאוהדי בית"ר לא היו מוכנים לקבל קבוצה סימפטית בפליאוף העליון (העובדה שהיא במקום שלישי או חמישי חסרת חשיבות כשזה הפער מהמוליכות). היום זאת חגיגה בשבילם. לאלי גוטמן שתו שם את הדם בעונה טובה בהרבה.
במכבי חיפה כל רגע שהיא לא בתמונת האליפות נחשב כישלון.

ג. סמסא 16 בפברואר 2016

הציפיות נגזרות מהתקציב. כשאלי גוטמן היה מאמן בית"ר היתה הקבוצה העשירה בליגה אז ברור שקבוצה סימפטית בפלייאוף העליון זה לא מספק עבור האוהדים.

tom 16 בפברואר 2016

אתה צודק כמובן,
ובכל זאת יש לי תחושה שאם אתה מחליף היום מקומות בין בית"ר וחיפה בחיפה עדיין יהיו מאוכזבים ובבית"ר עדיין מרוצים.
ברמת הלחץ הנוכחית כנראה קל יותר לשחק בבית"ר מאשר בחיפה, לא תמיד זה היה המצב בקבוצה הזו.
כמובן שגם לבעלים יש חשיבות בנושא כפי שמציע הפוסט אבל לקהל בשתי הקבוצות האלה יש משמעות אדירה בכל הקשור לרמת הלחץ שהוא מפעיל על השחקנים.

רפאל 16 בפברואר 2016

אם בתאריך הזה שנה שעברה אומרים ללסטר שיהיה להם את המאזן של צ'לסי העונה
ולצ'לסי את המאזן של לסטר…
מי יהיה מרוצה ומי לא?

האמת שחיפה מאוד אכזבו. עד המשחק האחרון ההרגשה שלי הייתה שיש סיכוי של 50/50 למקום השלישי, גם אם האליפות ברחה כבר לאחר 6 מחזורים ( וכנראה גם לפני תחילת העונה, אבל לא היינו בטוחים עוד ).
בית"ר תצטרך לשבור שיאים חדשים של לוזריות בשביל לאבד את המקום השלישי וחיפה פשוט יצטרכו לחזור להיות מי שהיו.
החלק הראשון לא נכון ( כי גם אם יפסידו את כל המשחקים, היו להם פאדיחות יותר גדולות כבר… חחח ) והחלק השני לא יהיה.

ג. סמסא 16 בפברואר 2016

רפאל, אני לא יודע מאיפה אתה מביא את הלוזריות של בית"ר שצריכה לשבור שיאים, היא אובר אצ'יברית כבר שלוש שנים. אני גם לא יודע מאיפה שאבת את האמונה שהמצב הוא 50\50 לגבי המקום השלישי כשחיפה לא נראית כמו קבוצה טובה בשום שלב של העונה, גם אם מתעלמים מהיכולת הנהדרת של בית"ר.
tom, אין ספק שהקהלים משחקים תפקיד מאוד מרכזי בשתי הקבוצות האלה ובאותה מידה שהם דוחפים ונותנים כוח לקבוצה יש להם גם כוח להלחיץ ולשתק מה שאכן קורה לעיתים קרובות. מצד שני האוהדים הם לא מטומטמים, כשהקבוצה צעירה, חדורת מוטיבציה ולא מפסיקה לרוץ האוהדים ימשיכו לעודד גם אחרי הפסד למכבי פ"ת האפורה (מקרה שקרה השנה). מצד שני כשחבורה של שחקנים שמרוויחים במשחק אחד כמו רוב האוהדים בחודש משחקים באנוכיות, מאשימים אחד את השני ועסוקים בלריב עם הקהל שמקלל ברור שזאת תהיה התגובה של האוהדים

רפאל 16 בפברואר 2016

מפרגן בכיף לעונה היפה של בית"ר, במיוחד ליכולת והתוצאות מול מכבי ת"א ומכבי חיפה.
ההבדל הוא שחיפה עם זה מועדון שמחפש להתחרות על האליפות ולעשות משהו באירופה, גם אם זה הופעה סבירה
בשלב הבתים באירופה ליג. בית"ר זה קבוצה שמחפשת לא להסתבך בתחתית, לנצח בדרבי ( סכנין והפועל )
ואם אפשר על הדרך, לתסכל קבוצות שכן יש להם שאיפות.
אין לי העדפה לחיפה או לכל קבוצה אחרת. עובדתית זה כך.
אז בשביל חיפה זו אכזבה הרבה יותר ממה שזה הישג לבית"ר למרות שהם מרוויחים ביושר את המיקום שלהם ואת ההבטחה הכמעט וודאית של 'אליפות' שאר הליגה.

אילנסו 16 בפברואר 2016

זו בדיוק הנקודה שעלתה לי בראש. היכולת להנמיך ציפיות של טביב די מדהימה. קבוצה עם תקציב לא קטן, סגל שחקנים טוב מאוד, והקהל מרגיש כאילו זכה באליפות…

yaron 17 בפברואר 2016

פלייאוף עליון, אירופה וקבוצה שמשחקת כדורגל חיובי, למה שלא ירגישו טוב?

ירוק 16 בפברואר 2016

זו קצת התעלמות ממה שקורה בפועל. נכון, יש אצלנו ציפיות, אבל אני חושב שהקהל שלנו הוכיח בשנתיים האחרונות שהוא תומך לא משנה מה. אני ממש לא חושב שהציפיות השנה היו לקחת אליפות. אם היינו משחקים טוב סה"כ, מתמודדים בשלושת המקומות הראשונים, מראים איזושהיא תחרותיות – זה היה מספיק (לפחות להשנה). המרחק בין זה לבין מה שקורה בפועל הוא מאד רחוק.

ג. סמסא 16 בפברואר 2016

גם כשמישהו מפרגן לבית"ר זה רק על רקע הכישלון של חיפה. אתם יכולים לשנוא את טביב כמה שאתם רוצים אבל בכל שנה מאז שנוא בא הקבוצה משתפרת ועולה בטבלה בחצי מהתקציב של חיפה ובהרבה פחות כסף מהפועל (שהחליפו את הניהול "הזוועתי" של טביב בקלאס והמקצועיות של כבירי). דרך אגב גם הקהל מאוד השתפר גם אם תגכחו בית"ר הולכת קדימה כדאי שתתרגלו לזה.

ארז 16 בפברואר 2016

טוב.
כומ שאמרתי לאוהדי בית"ר שהתפעלו מגיידאמק, בוא נדבר עוד שנה שנתיים.

יואב 16 בפברואר 2016

לפחות בתקופת ארקדי, הם מיקסמו תארים.
אבל כן שחר, צודק לגמרי.
אם אתה "עני", אתה חייב להיות מחודד ומקורי כדי לשרוד. טביב, עני מרצון ושורד נהדר.
רק שאין לזה שום אופק.
ירידת ליגה בנוער עבור מועדון כמו ביתר זאת בושה וחרפה. זאת הזנחה פושעת ממש.
טביב הוא מראה מדוייקת של הכדורגל שלנו.
אני שמח שמכבי לא.

ג. סמסא 16 בפברואר 2016

אני לא חושב שטביב מונע מאהבה לבית"ר או שאכפת לו מאוד מהאוהדים, אבל הבנאדם מביא הצלחות ויותר חשוב מזה מביא יציבות. לא יודע אם אהדת קבוצה שכל קיץ במשך 5 שנים לא יודעים אם תפתח את הליגה או לא, שעושים לה מבצעי התרמה כמו לאמן מזדקן. אני באמת מאמין שכאשר טביב יעזוב אין לי ספק שהוא יעשה רווח אבל הקבוצה תעבור למישהו שיכול לדאוג לה ולא לבייביסיטר סטייל קורנפיין.

יואב 16 בפברואר 2016

ג. סמסא(ניק אדיר בחרת לך),
מאחל לך שכן. מכל שלושת הגדולות האחרות, מעדיף אתכם חזקים.

ג. סמסא 16 בפברואר 2016

תודה (:

זיו 16 בפברואר 2016

האם מותר כבר להגיד שאולי כן היתה גזענות מצד אוהדי הפועל שרצו להעיף את טביב ?
בעל הבית היחיד בישראל שאשכרה מרויח מכדורגל וגם די מצליח.
נכון שהוא עבריין מורשע אבל יש כמה אחרים בכדורגל הישראלי זה שההבדל היחיד בינהם לבינו הוא שאותם אפילו מפחדים להעמיד לדין.

ארז 16 בפברואר 2016

כן.
אוהדי הפועל הונעו מגזענות.
גם אוהדי כפר סבא.
ועווד מעט גם אוהדי בית"ר. לזכותם ייאמר שהם כבר גזענים, רק שזה עדיין לא הופנה לטביב.

יואב 16 בפברואר 2016

הפועל לא גזענית. ברור שלא. ואני לא ציני.
אבל… גזענות קיימת אצל אנשים.בגלל זה היא מחלה ארורה, תמיד מזדחלת ומוצאת כלי קיבול. חבר דירקטוריון בהפועל התבטא בשיחה פרטית בקשר לניסיונות של בן זקן לרכוש את הפועל- נראה לך שמרוקאי יהיה הבעלים של הפועל?
זה בכל מקום החרא הזה…

ארז 16 בפברואר 2016

זה ברור יואב.
לא יודע מי היה הדירקטור שדיבר ככה, אם זה אכן קרה אין לו מקום שם.
אבל להגיד שמחאת הקהל נגד טביב הייתה גזענית זה מפגר.
ראינו את האיש ופועלו בכמה גלגולים, זה יגיע גם בבית"ר. את הניצנים ראינו אחרי שרלרואה.

איתמר 16 בפברואר 2016

מעניין שהטענה לגזענות לא עלתה במחאה של אוהדי הפועל נגד שאול אייזנברג ורון חולדאי.

omer 16 בפברואר 2016

שאול אייזנברג הרס במו ידיו את קבוצת הכדורסל.
חולדאי החליט על ההריסה של הבית המיתולוגי של הקבוצה.
טביב? מקצועית-הצלחה אדירה (דאבל והופעה באלופות)+רצון להרוויח מהקבוצה.

לא יודע אם היה קשר לגזענות במלחמה של הפועל נגד טביב או שסתם לא מצא חן בעיניי האוהדים בעלים שאינו אדום, אבל אם המחאה הייתה בשל נזק שגרם טביב למועדון, הרי שנגד כבירי כבר מזמן הייתה אמורה להיות מחאה גדולה פי כמה.

ארז 17 בפברואר 2016

עומר,
ההסתכלות הזאת צרה ופשטנית.
מה שהפריע אצל טביב הוא לא משהו נקודתי, אלא מגמה והתנהלות כללית.
כן, אצל כבירי יש ים של טעויות אבל הוא שופך ים של כסף ועושה כל מאמץ כדי לתקן תוך כדי תנועה. הוא ממשיך לטעות, אבל אי אפשר לטעות בכוונותיו ובנכונותו להשקיע.
אצל טביב כל יום, כל היום הייתה דרמה. כמו בבית"ר. מוציא את המיץ לכולם. שום דבר לא קורה בזמן. חובות אדירים לספקים נצברים. מופרחים שמות שברור שבסוף לא יוחתמו. יוצר חוסר שקט עצום וקבוע במערכת. ממרר לגוטמן את החיים במקום לתת לו שקט ומפתחות לחמש שנים. מינויי מאמנים מסדר הגודל של פרדי דוד וניצן שירזי (ז"ל). הוא המרכז. ההצלחה זה הוא ולא אף אחד אחר. ההתפרצות של תמוז (גאון בפני עצמו) עליו מראה היטב שגם מי שבפנים ידע לזהות מי מחבל בקבוצה ובהצלחתה.
הוא הצטרף על סף שיא של הקבוצה, ועזב אחרי מספר שנים כשהקבוצה חלשה בהרבה, מקצועית וכלכלית. אלוהים יודע לאן נעלם הרבה מאוד כסף (עשרות מיליונים) בדרך.
זכותך המלאה לתעב את הפועל, אבל לייחס דברים כאלו, אפילו ברמז, זה פשוט לא במקום.

יואב 16 בפברואר 2016

טביב מבין כדורגל. מסכים עם רוב הדברים שכתבת גיל ומוסיף- עין טובה וחושים. שמעתי מאדם מאד מקורב אליו שהוא קובע את ההרכב בלא מעט מיקרים. יש לו גם פיספוסים, כמו לכל אחד אבל סך ההחלטות שלו בהקשר הזה הוא מעולה.
אין שם טווח ארוך ולא הייתי חפץ שינהל את קבוצתי אבל הוא פיתרון זמני לא רע בכדורגל האירעי שלנו.

אבי גלברט 16 בפברואר 2016

לא יעזור כלום הכדורגל זה המראה של החברה הישראלית נקודה .
מי שחושב שביתר זה הבעיה טועה .
יש קהלים גרועים לא פחות ובליגות הנמוכות האלימות היא יום יומית .
טביב מתחנף ומתרפס בפני הקהל וחושב שכולם טיפשים .
הקהל של ביתר מנהל את הקבוצה כבר 50 שנה וטביב מראש מיישר איתו קו בנושא .
איזה תרבות ניהול מסודרת יש בכדורגל בארץ חוץ ממכבי ת"א וחיפה .
להגיד לכם ממה מורכבת שדרת הניהול בביתר ? זה אפילו לא מצחיק .
לגנן שישקה ויכסח את הדשא פעם בשבועיים לא משלמים ,תשתיות בסיסיות ,ציוד ,חדרי הלבשה ומה לא .
גם שהיה גידאמק ושפך מיליונים הכסף הלך בעיקר למשכורות לכל מיני שרלטנים וטרמפיסטים במקום לילדים .
מזל שעשו משטח סינטטי (שגם בו לא מטפלים ) ככה לפחות אפשר להתאמן (4 קבוצות במקביל !) על מגרש נורמאלי .
הכול נופל על ההורים שחושבים שהילד שלהם זה בניון הבא ….
תראו כמה שחקנים שחרר טביב בגלל יענו כסף .קריאף ,ריקן,חדד,ברוכיאן,בראשי (טוב מכחילה) ,עזריאל ,הרוש ועוד ועוד ששכחתי .בשביל מה ? להביא את נס זמיר ופרדה ???
הכול אצלו קומבינות עקומות ורצון לדפוק קופה .
מדברים אצלנו על אקדמיה ,בזמנו היה בביתר "אקדמיה " מי שניהל אותה ,טוב נעזוב שלא אקבל תביעת דיבה .
מקורבים זה שם המשחק .
בזמנו ההינו בביקור בריאל מדריד ,מאיפה להתחיל ?
כל מועדון ליגה שלישית בהולנד משקיע במחלקת הנוער יותר כסף מקבוצות הכדורגל הכי גדולות בארץ להוציא מכבי ת"א ….בדוק מניסיון ההיתי שם גם עם ביתר ירושלים….

גיא זהר 16 בפברואר 2016

ומכבי חיפה. מסכים איתך לגמרי. חורה לי מאוד מה שקורה בב"ש במחלקת הנוער.

MOBY 16 בפברואר 2016

שחקני הבית של חיפה שמפוזרים בארץ ובחו"ל היו יכולים להיות יופי של קבוצה אי שם מעל לבאר שבע.
אבל בשביל זה צריך סבלנות קוהונאס וכסף (להביא את מוצלחי שחקנינו בנכר). כ\
עד היום המאמנים (למעט הבלם והתחנה האחרונה) העדיפו לבזבז את הכסף של בעל הבית על כל מיני רכישות לא מוצלחות בוק המקומי.
חבל.

איציק 16 בפברואר 2016

אם היתי יריב, כנראה שלא היתי מסכים שיש פרמטרים לא מדידים ומתקן שיש פרמטרים שאנחנו לא מודדים או לא יודעים עדיין איך למדוד אבל בהחלט אפשר למדוד אותום. אבל אני לא יריב, ולכן חושב שחשוב להתחשב בפרמטרים לא מדידים באמצעות מדידתם וכימותם לכדי קריטריון כלשהו :-)
זה נכון ששכטר פורח כשיצע מסביבה רעילה לסביבה תומכת. אותו הדבר ניתן לומר על גילי ורמוט (הכל יחסי כמובן).

yaron 16 בפברואר 2016

איך אפשר להגיד את אותו הדבר על וורמוט?

איציק 16 בפברואר 2016

גם הוא נתן משחק טוב בחיפה אחרי שעזב את הרעל של מכבי :-)

מכביסט שמאלני 16 בפברואר 2016

ביתר נכשלה בגביע ,ונחלה תבוסה קשה באירופה ,ככה שמקום שלישי בוואקום שנוצר בגלל כשלונות של מכבי חיפה , הפועל , וק"ש , זאת לא הצחלה כזו גדולה כמו שהתקשורת וביתר משדרים.

רפאל 17 בפברואר 2016

כל עוד לא מחתימים שחקן ערבי זה הצלחה… : )

ירוק 16 בפברואר 2016

לצערי מסכים עם רוב מה שאתה רושם, גיל. סביבה רעילה, ביצה, איזה דימוי שתבחר – הכל כנראה נכון. ובנוסף לכל גם מאמן חלש וגונב דעת ברמות היסטוריות. אבל לצערי אני לא יודע אם להפטר ממנו (וחייבים לעשות את זה) יעזור, כי הסביבה הרעילה עדיין שם.

אגב, חשבתי ואני עדיין חושב ששכטר שחקן טוב. אפילו טוב מאד יחסית לכדורגל שלנו. אני גם חושב שמבחינת פוטנציאל, עטר הוא השחקן הכי טוב בארץ חוץ מזהבי (בהפרש גדול ממנו כמובן :) ). פשוט צריך להסתכל איך הם נראים אצלנו, וזה אומר הכל.

רפאל 17 בפברואר 2016

התסכול הרב נוצר ממבנה הליגה.
אם מכבי היו עכשיו בפער 7-8 נקודות, הרעל היה צף גם שם.
לו היו בפער 10 נקודות בערך מהמחזור ה 15 לא היינו שומעים את הסוף.
לא מאפשרים לך להתעסק עם ספורט, זה כל הזמן הסתכלות בטבלה.
אם יש סיכוי לחזור לעניינים? יש בכלל טעם למטרות אחרות? הן בכלל קיימות?
מי היריבות שאתה מתמודד מולם, הן משחקות על משהו?

קשה לחיות במציאות שמרגישים שלא מנצלים אחוז מהפוטנציאל בגלל
שמתייחסים לספורט כמו דת ממוסדת.
צריך להבין שאין שום דבר קדוש או מהותי בלתת אליפות למאזן הטוב בליגה.
זה פשוט גורם לקבוצה אחת או שתיים להיות מעל כל השאר למשך העונה ( או עונות )
וליתר או להסתפק בכלום או לטבוע ברעל.
אז הגיע הזמן לתבוע צדק והגיון שישפר את הרווח של כולנו

Ljos 17 בפברואר 2016

משלמים הרבה בדת הפלייאוף או שזה כמו סיינטולוגיה ויש רק הבטחות לחייזרים שיעשו טוב לכולם?
(סגנון הכתיבה שלך הדי דמגוגי שמזכיר קצת סוכן מכירות של עדי יהוה יכול להיות מעיק לפעמים. יהיה נחמד אם תפסיק לקרוא לכל מי שלא מסכים איתך שהוא "מתייחס לספורט כמו דת. קדוש. לטבוע ברעל". לתת אליפות למאזן הטוב בליגה זה הדבר שלשמו התכנסנו לדעתי, וזו לא תוצאה של שטיפת מוח או דת, אלא דעה).

רפאל 18 בפברואר 2016

התכוונתי שזה מה שעושים לנו.
יש כ"כ הרבה בעיות בפורמט הליגות.
מילא היו אומרים שזה פחות מעניין לקראת הסוף ואין מפגשים ישירים
אך בדרך הזו מצליחים לרענן את השורות בצמרת והשמת מתחלפים כל שנה. ניחא.
אבל אין כאן לא זה ולא זה.

לטעמי, התבלבלנו כאן בין אמצעי למטרה.
המטרה היא לשחק כמה שיותר טוב ולהשיג מאזן גבוה ככל הניתן ( בטח לעומת המתחרות )
ובאמצעות כך להשיג כרטיסים נחשקים לאירופה ( שם המשך הקידום, בניית המותג, יציבותו ומידת היוקרה שהוא מקרין )
וכמובן להרוויח יתרון ביתיות חשוב ( בסדרה של הטוב משלוש או חמש עם יתרון נקודה לפני פתיחת הסבב ) וכנראה גם יריבות יותר 'נוחות' על הדרך.

כשבונים פורמט תחרותי והגיוני, תשומת הלב שלנו תופנה לכלל הליגה ולא רק למי שיכול לאורך זמן לאיים ברצינות על המקום הראשון.
קבוצות כמו בית"ר, חיפה ( גם הפועל בפורמטים מסוימים ) והאדומים מת"א או רעננה יהיו עם מטרות חשובות וריאליות מול העיניים כל הזמן
וכך גם היריבות שיעלו מולם כל שבוע.

נכון שהפערים ימשיכו להיות גדולים תקציבית, אך מבחינת התפישה שלנו – כל אחד יהיה תלוי הרבה יותר בעצמו, בין אם יש לו סיכוי לרוץ בקצב של 80 אחוז או 50 אחוז.
עכשיו, בשביל שזה יעבוד יפה- צריך לשים לב לפרטים ולא סתם לתת מסגרת שלא מנתבת את העניין והאנרגיה כמו שצריך.
ואת זה ניתן לעשות. רק צריך להבין למה.
וכאן הראש בקיר.
אנשים לא מבינים מה הבעייה.
כי שטפו לנו את המוח, כן.

עופר כהן 17 בפברואר 2016

רפאל, נניח לכל קבוצה בליגת העל היה תקציב של 15 מיליון שקלים לקבוצת הבוגרים,שזה משהו שליגת 12 קבוצות יכולה לעמוד בו ( התקציב כולל משכורות, רכש, השאלות, בונוסים, סגל מקצועי),
אתה יודע מה היה קורה? היה נוצר חוסר שוויון מסוג אחר לגמרי. אחד הרבה יותר חמור אגב, היה נוצר חוסר שוויון גיאוגרפי.
הרי בבאר שבע גדלים פחות כדורגלנים מאשר כל חיפה רבתי. ולחיפה יש את הקריות, הכרמל ושטח כיסוי ענק.
השחקנים ישארו בעיקרון איפה שגדלו.
איפה יבוא ההבדל? בבחירת מאמן (נו באמת, בליגה שלנו זה יותר רולטה ומילוי מקום מאשר אשכרה בחירה מושכלת), וחלוקת תשלום נכונה לפי שחקנים. בוא נגיד שבליגה הישראלית עם הבנת הכדורגל הלקויה של המועדונים פה תהיה לך ליגה פח. יווצרו לך קבוצות מעוותות, בנויות גרוע, ופציעה של משתכרים גבוהים זה גזר דין מוות. תחשוב לברון נפצע, רק עם שחקנים שמאומנים גרוע מבחינת כושר ובאמת יפצעו לך כמו (המממ בניון? אזולאי? כל שחקן מפתח בהפועל בשנים האחרונות, מליקסון?).

זרים לא יבואו, כי לא יקבלו כסף. כנ"ל אנשי מקצוע זרים. הכדורגל לא יעלה ברמה.
גם הפיתרון האפשרי ממש לא תואם את השאיפות והחזון שלך רפאל. כי עדיין תהיה קבוצה עם 15-25% תקציב יותר מכולם שתנצל כסף להבאת ערך מוסף.
קח את מכבי של אוסקר- על מה הלך הכסף? אניימה, עטר,אלברמן, ייני קצת ושם זה נגמר. כל שאר החוזים הם חוזי טופ 4 מצויים. הכסף הלך על שיפוצים, נוער וצוות מקצועי וניהולי רחב ויקר.

קבוצות כאן לא משלמות בזמן, משדרות לחץ, לא אכפת להן מהשחקנים, בעלים קאקמייקה, תן להם עוד 7 מיליון זה לא ישנה. תראה את חיפה, תראה את הפועל, תראה את מכבי פ"ת, תראה את עכו, את הפועל חיפה. זה לא תקציב זה שכל ישר. ואין להם ממנו.

רפאל 18 בפברואר 2016

היי עופר,
אם מחליטים שליגה לאורך זמן זה לבדוק מי הכי טובה ולהעניק לה מיד את תואר האליפות
אז לכל הפחות יש לדאוג לכך שתנאי הפתיחה יהיו פחות או יותר שווים.
במציאות, זה לא משתלם לאף אחד ( מהרבה סיבות, חלק מהן ציינת בעין חדה )
אבל זה תנאי הסף אם רוצים לקרוא למה שאנחנו רואים ספורטיבי.

ברגע שמכניסים לאנשים לראש שגם אם אין לך סיכוי למאזן הטוב בליגה לאורך זמן,
אתה עוד תלוי בעצמך לאליפות/אירופה, זה יוצר פתח לאנשי מקצוע רציניים ולהתעניינות ביותר מקומות.

המירוץ בטבלה בין ב"ש למכבי ת"א הוא לא מעכשיו.
מהמחזור השישי/שביעי בערך כל בנאדם בארץ הבין שה'ליגה' היא התחרות בטבלה בין השתיים האלו כאשר נותרו עוד 3 מפגשים ישירים והיתר מול קבוצות שלא מאיימות/מאמינות/יכולות לשחק על המטרה הזו. וככל שהזמן עובר, הפערים בטבלה כאמור רק גדלים ואי לכך משחקים בסיבוב השלישי ( מה שקוראים לו משום מה פלייאוף, אומנם סמנטיקה, אך זה סיבוב נוסף ולא ראוי את השם שנקשר להכרעה ישירה ) כבר מפגישים את המועמדות שלנו בין קבוצות שאפילו באופן היפותטי ( כמו זכיה בלוטו ) לא יכולות לקחת.
לא פלא שנמאס לנו לראות את כל המפגשים האלה שכל אחד פחות תחרותי מקודמו.

במסגרת הקיימת אנו מתעסקים בעיקר בספקולציות וסופרלטיבים שתואמים את האינטרסים של המפרסמים ע"מ לייצר עניין פיקטיבי.
כשב"ש 'חס וחלילה' תפסיד כמה נקודות, פתאום יתקפו אותה ויגידו שהיא לא התבגרה מספיק וכו' וכו'.
הנקודה היא שכל העניין מתחילת הליגה ועד סופה הוא מה מכבי וב"ש עושים במשחקים שלהם.
וכן, יש גם את הקבוצות הנוספות שמשלימות את הוואקום בטבלה.
במקרה דנן, יש את חיפה והפועל ת"א לצחוק עליהם ( או לרחם עליהם ) ובית"ר להחמיא להם.
אבל ברור לנו שהם מזמן משחקים בליגה אחרת שהמטרה בה היא בעיקר איך להעביר את העונה הזאת כבר.
כשמרגישים כך מחודש ספטמבר/אוקטובר יש לך בעייה במבנה הליגה.

ודבר נוסף וחשוב לא פחות- שבונים עניין ומתח צריך להגיע לשיא.
מזמן אנו יודעים שהמשחקים של מכבי ת"א וב"ש במחזורים ה 28 וה 33.
לא היינו בטוחים מי יארח מתי( ועדיין לא סגור ) וכמה הפרש יהיה ( בשביל זה יש את יתר הקבוצות )
מהמפגש האחרון של המוליכות נותרו 3 מחזורים. כן, מול קבוצות שכבר סיימו את העונה באוקטובר או לפני.
כל הסאגה המטורפת הזו תוכרע על חודה של נקודה או הפרש שערים כשסופרים במשורה שער אחד יותר מול פ"ת או רעננה.
בכל מקרה, מה שלא יהיה – מובטח שקבוצה אחת תגיע כשהיא תלויה בעצמה והשנייה לא.
וכמובן שתיהן ישחקו מול קבוצות לא קשורות למטרת העל שאנו צופים בספורט מקצועני ( אנו יכולים לבקר ו'לזלזל' כמה שרוצים, חלק מהחבר'ה האלה גם בארץ מרוויחים את מה שלא נעשה בהרבה מאוד שנים של עבודה ).

בסדר, ככה זה בכל ליגה אירופית.
השאלה אם צריך לקבל את זה כאמת שאין לערער עליה או שניתן לבנות ליגה יותר טובה, צודקת, תחרותית ומעניינת.
התשובה היא שאפשר בקלות.
אבל אנחנו מעדיפים להתעסק ברמה הנמוכה שמוכרים לנו.
אז מי אשם פה? המוכר או הקונה

S&M 22 בפברואר 2016

ההסבר הגיוני.
אז למה בעבר שחר כן הצליח? הכסף הגדול (אז, יחסית) שלו כיסה על הפגמים באישיות?

גיל שלי 22 בפברואר 2016

כי בעבר כל הקבוצות היו מנוהלות בצורה גרועה אף יותר, ובפחות כסף

Comments closed