אלונה ברקת – שירצקי רטרוספקטיבה

אומרים שהיתרון הגדול של נשים בעמדות ניהול הוא האגו הגברי

6:2 נגמר המפגש ההוא באצטדיון על שם מזהם העיר בחיפה. מכבי חגגה מהדקה ה70 בערך. כמה ימים לפני כן, שרצקי אילץ את אלונה ברקת לחשוף את היד שלה. אלונה ברקת נחשפה כמי שהגיעה לסיכום עם בכר, וכתוצאה מכך נודע שאלישע לוי לא יזכה לחוזה חדש לעונה הבאה.

*

קיתונות הבוז על אלונה ברקת ניתכו בתכניות הצעקות בשעה 18:00 בערב עוד לפני הגמר. זלזלו באלונה ברקת, אותם אנשים שנותנים כבוד אין סופי ליעקב שחר למשל. איך אמרו, שרצקי עשה לה בית ספר.

ברטרוספקטיבה של כמעט שנה, איפה אלונה ברקת ובאר שבע היום, ואיפה שרצקי עם קריית שמונה?

*

אלונה ברקת אולי לא צברה את הנסיון העסקי של שרצקי, אך היתרון שלה בניהול הפועל באר שבע מגיע בדיוק מהחסרון של שרצקי ושחר. אלונה ברקת מנהלת את באר שבע ללא שיקולי אגו. היתה לה הזדמנות לפני גמר הגביע בשנה שעברה. היא הבינה שבאר שבע מיצתה את עצמה תחת אלישע לוי. מן הסתם, דודו דהאן לחץ עליה להגיע לסיכום עם בכר, שכן זה סבל מחוסר בטחון תעסוקתי כל עוד לא חתם עם שרצקי על חוזה חדש בקריית שמונה. אלונה ברקת יכולה היתה להמר ולדחות את דהאן ובכר עד אחרי גמר הגביע, אך אז יתכן ובכר היה נועל את עצמו בקרית שמונה. היא נהגה בהגינות מירבית וצלצלה לשרצקי מיד כאשר הגיעה לסיכום עם בכר, מתוך כבוד לשרצקי. שרצקי בחר למשוח אותה ואת בכר בזפת ובנוצות בתמורה. משום מה באותו זמן שרצקי זכה לקולות המקהלה, ואלונה ברקת כונתה כחובבנית, אך מי שנהג מתוך שיקולי אגו בלבד היה שרצקי.

*

נדמה לי שהיום כבר אפשר לקבוע חד משמעית שהזוכה הגדולה באותה התנגשות היתה אלונה ברקת. היא כנראה בחרה את המאמן הישראלי הטוב ביותר לבאר שבע. היא ראתה נכון שהפוטנציאל הגלום בהרכב של הקבוצה ימוצה בצורה טובה יותר עם בכר, לעומת אלישע לוי. היא יכולה היתה לחשוב על מה יגידו, ובמקום זה היא בחרה במה טוב לקבוצה.

קריית שמונה של שרצקי נראית בדיוק כמו קבוצה שהבעלים שלה סובל מהיבריס. שרצקי כל כך נהנה מהתדמית של מי שהמועדון הוא יציר כפיו הבלעדי, הוא נהנה מכך שהמועדון בתקשורת מצטייר כמי שלא השחקנים ולא המאמן חשובים בו, אלא רק הבעלים. כך שרצקי הלך כמה צעדים רחוק מדי, והיום לא ברור כלל שקריית שמונה תשאר בליגה. גם אם כן, שרצקי יתקשה להחזיר את הקבוצה למקום בכיר בשנה הבאה. מאמן שיסגור עם שרצקי לשנה הבאה, יעשה זאת מחוסר ברירה ולא מתוך בחירה במקום הטוב ביותר עבורו. התקציב של שרצקי יגרום לו להמשיך לסמוך על העין שלו, ולא להחתים שחקנים מובילים.

*

בקיצור, מה אתם אומרים עכשיו?

*

נ.ב – באר שבע נותנת סיבוב שני שלא נראה כמעט מעולם בישראל. מתוך עשרים המשחקים האחרונים היא נצחה שמונה עשר ויצאה תיקו בשניים בלבד. אך לבאר שבע יש חסרון אחד שלא היה למכבי בעונה של סוזה. יש לה מתמודדת שלא מתפרקת תחת הלחץ של הרדיפה. ממוצע הגיל של השחקנים המובילים בבאר שבע גבוה בהרבה מזה של השחקנים המובילים במכבי. הקבוצות עוברות לשחק בקצב של שני משחקים בשבוע כמעט עד סוף העונה. היתרון של הגיל נמצא כנראה ביכולת המנטלית המדהימה שבאר שבע מציגה עד עכשיו. השאלה היא אם נראה גם את הצד השני בקרוב, הצד של התשישות. האליפות עדיין לא הוכרעה, למרות שבאר שבע באמת נותנת עונה שאפשר רק לעמוד ולהתפעל מהעצמה שהיא מפגינה. דומה שבשקט אלונה ברקת הצליחה לבנות שם מסגרת שנותנת שקט מלא למאמן, וכן הצליחה מאוד בבחירתו, גם אם תגיע התפרקות בפלייאוף, עדיין ניתן לאמר רק שתי מילים, כל הכבוד.

 

הגדולים - דיון סטטיסטי
איש ושמו זאטופק

211 Comments

אריאל גרייזס 29 בפברואר 2016

באמת כל הכבוד. בתור אוהד כפר סבא התבאסתי על ההפסד אתמול אבל ממש שמחתי בשביל באר שבע. אני ממש ממש רוצה שהם יקחו אליפות. לראות בסיס אוהדים גדול כל כך שסובל כל כך הרבה זמן לוקח אליפות סוף סוף זה יהיה אחד הדברים הכי משמחים שיש. האליפות של קרית שמונה היתה מפתיעה ויפה אבל בסופו של דבר לא מעניינת. שאר הקבוצות שלקחו אליפות בשנים האחרונות אלו אוהדים שראו אליפויות כבר. פה אנחנו מדברים על אוהדים שלא ראו אליפות בחלקם בחיים שלהם. אם אתה לא אוהד מכבי תל אביב, לא יודע איך אפשר לא להיות בעדם.
לכן אני באמת לא מבין את התלונות לתקשורת על הסיקור האוהד לבאר שבע. ברור שזה סיפור הרבה יותר גדול מאשר מכבי לוקחת עוד אליפות.

גיל שלי 29 בפברואר 2016

מסכים לגמרי

ירוק 29 בפברואר 2016

+מליון.
ועם זאת, עם הניחוס שלך ושל גיל כאן, נראה שכבר עכשיו אפשר למסור את הצלחת לזהבי.

סימנטוב 29 בפברואר 2016

+1

חכם בדיעבד 29 בפברואר 2016

+3

בלייק 29 בפברואר 2016

לא רוצה להמשיך ולהתקטנן, אבל אני אעשה בניגוד לרצוני: אין לי תלונות לפרשן (?) כמו אריה מליניאק שמצהיר שהוא בעד האנדרדוג והגיוון. מצידי שכל המדינה תעודד את ב"ש. כשהפרשנות המקצועית, כביכול, נצבעת בהתאם לשאיפות של הפרשנים זה נהיה בעייתי. כשזה חוצה מדיות וזה הופך להיות הזרם המרכזי של הפרשנות, וכשזה בא על רקע 3 השנים הרצופות הטובות ביותר של קבוצה ישראלית – זה מגוחך ומקומם.

גיא זהר 29 בפברואר 2016

מליניאק פרשן כדורגל? ממתי הפרשנות כאן, באיזשהו תחום דרך אגב היתה אפילו למראית עין אוביקטיבית. עזוב, בחייך. אין לך בכלל ממה להתבאס לגבי התקשורת

בלייק 29 בפברואר 2016

בגלל זה סימן השאלה אחרי הטייטל של מליניאק.
בעיקרון כן, הוא כותב בידיעות לא רק על כדורסל וגם ברדיו הם כולם הרי גאונים בהכל.

לא מצה לאוביקטיביות מאף אחד ובשום מצב. ועדיין, כשזה מגיע בכזאת קיצוניות…. כמו שאומרים, חיזר לו היה נוחת כאן בשלוש וחצי השנים האחרונות היה חושב שמדברים על קבוצת תחתית כושלת.

אריאל גרייזס 29 בפברואר 2016

אני חושב שכתבתי על זה כמה פעמים – אני לא מאמין שיש כזה דבר אוביקטיביות בכתיבה עיתונאית. לא באמת. תמיד דברים נגזרים מהדרך שבה אתה רואה את הדברים. אני לא חושב שאנשים בתקשורת (עזוב מליניאק, אני מדבר על פרשנים רציניים) מנסים להיות בעד קבוצה זו או אחרת. אבל יש להם דרך שבה הם רואים את הדברים, זה תקוע להם בפנים גם אם הם לא רוצים. וזה משפיע על הכתיבה שלהם.
וחוץ מזה, נראה לי שהגיע הזמן להכיר בעובדה שתקשורת הספורט בארץ (שלא שונה במהותה מהתקשורת הכללית בארץ) היא ביסודה צהובה ופרובוקטיבית עם ניסיון לעורר ריגושים מהירים עם הרבה הקלקות ועל כן אין מה להתרגש ממנה.

איציק 29 בפברואר 2016

כמובן שיש דבר כזה אוביקטיביות בפרשנות, רק שהיא סוביקטיבית תמיד.

אריאל גרייזס 29 בפברואר 2016

ושוב, אתה מתחכם :-)

אמיתי 29 בפברואר 2016

הנקודה היא לא אוביקטיביות. זה אין. מה שמצופה היא הוגנות. וגם זה אין

yaron 1 במרץ 2016

דרך אגב, ספורט, עיתונאות, ואפילו מדע – אין באמת דבר כזה אובייקטיביות.

הגולנצ׳יק 29 בפברואר 2016

לי הפרשנים פחות מפריעים (לפחות בקטע הזה) – אירי שקטלו את ארבעת המאמנים הקודמים (שכיום מאמנים את רד בול זלצבורג, פיורנטינה, ולנסיה ופולהאם) כל פעם שהם מדברים רעה על מכבי אני צובר ביטחון בקבוצה.
מפריע לי שמאמן יריבה שעתיד לשחק נגד ב״ש אומר שהוא ישמח אם ב״ש תיקח אליפות ויראה בזה הישג אישי…

טל 29 בפברואר 2016

למה אתה לא מפרסם כתבה כלשהי גם על כפ"ס שאתה טוען שאתה אוהד.
כפ"ס – גם אם תשאר וגם אם לא היא הסיפור הגדול ביותר בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות.
קבוצה שמליגה א' הצליחה להפוך ב-3 שנים לקבוצת ליגת על לגיטימית.
קבוצה שמתנהלת ללא בסיס אוהדים רחב מידי, ללא בעלים שיכול לשפוך כסף בלי הבחנה ועדיין שחקנים שהיו בליגה א' לפני 2 עונות משחקים שווה מול שווה מול הפועל ב"ש העונה.

למרות זאת – בכל אתר דה באזר לא נתקלתי במאמר אחד רציני על התופעה

אריאל גרייזס 29 בפברואר 2016

דווקא כתבתי עליהם מדי פעם, בעיקר כשעלו ליגה.
אני לא יודע כמה הם "תופעה". בסופו של דבר זה נראה שהם ישרדו בליגה אבל זאת עונה אחת בלבד. אני לא יודע כמה זה יחזיק – זאת עונה ראשונה בליגת העל אחרי הרבה מאוד שנים, הם משחקים בכפר סבא אז עדיין מגיעה כמות אוהדים די נחמדה. שנה הבאה ההתלהבות תרד והם כנראה יעברו לשחק בנתניה או פתח תקווה כי האיצטדיון שלהם באמת לא ראוי לארח קהל ואז נראה איך היא תחזיק מעמד.
בכלל, בליגה של 16 קבוצות אני לא חושב שזה כזה קשה להישאר בליגה. קרית שמונה לקחה אליפות (זרקו שם כמובן יותר כסף), רעננה בלי אוהדים בכלל הולכת לשחק בפלייאוף העליון, מכבי פתח תקווה עושה תוצאות סבירות גם בלי אוהדים.
אני באמת מעריך את סתיו שחם על הניהול השפוי שלו אבל איך מישהו אמר – זאת קבוצה לא באמת מעניינת. גם אם היא תצליח להישאר בליגה, הרי שאין לה יכולת אמיתית להתחרות עם הגדולות. אליפות היא לא תיקח. פעם בכמה שנים היא תעשה ריצה יפה בגביע – זה מה שיש לצפות לו.

רפאל 29 בפברואר 2016

טל,
מהמגיבים היו הרבה דברים רציניים לגבי התופעה והתהליך.
לקבוצות בסדר גודל של כפ"ס ( וכמעט כל הליגה למעט 3-4 קבוצות, בעונות האחרונות התבססה החמישית במזל טוב )
אין מטרות או ציפיות במסגרת הליגה.
הם יכלו גם השנה לעלות לטופ 6, רעננה וסכנין עשו זאת. היה יכול להיות גם עכו, בני יהודה או פ"ת ( גם הפועל הכחולה.. כן )
זה לא מעניין אף אחד.
השאלה היא אם אתה רואה את עצמך בונה קבוצה שלאורך 36 מחזורים ( או כמה שלא יהיה ) תוכל איכשהו להתמודד על המאזן הטוב בליגה.
לכן, כשיש לך 'אימפריות' שצוברות נקודות בקצב של כ 80 אחוזי הצלחה… אף אחד לא יורק לכיוון של ה 50 אחוז ( ולא משנה כמה זה מרשים לעומת התחזית והתקציב ).

מה שאנחנו קוראים לו ליגה השנה ( וכל העונות כי זו המתכונת ) זו התחרות הבלעדית על ראשות הטבלה ( מהמחזור השביעי ואילך ) בין הפועל אלונה ב"ש למכבי גולדהאר ת"א.
המשחק הוא מי תפסיד פחות נקודות ( תיקו קרוב להפסד וזה עוד אפיון המייצר עניין נוסף אצל שתי המתמודדות ) נגד יתר הליגה שכאמור משחקת על מיקום בטבלה, רכילות ואולי איזה תחרות כלשהי בתמונת המעצרים במפגשים של בית"ר-סכנין.
זורקים את כולם לפח האשפה אבל נותנים להם להיות כמו זומבים שבכוחם לקחת נקודות מקבוצות שכן עוד יש להם עניין בליגה ולמעשה כולו מתרכז בהן.
ואז מתפלאים למה כולם לחוצים, מיואשים או סתם שונאים אחד את השני…
זה הכל נגזר מהמציאות הזו.
איך לא מבינים זאת יותר אנשים נשגב מבינתי.

רפאל 29 בפברואר 2016

סליחה, לא סיימתי.
מילא היו אומרים שבדרך הזאת מעלים את המגוון של האלופות.
כל שנה קבוצה אחרת מקבלת את תשומת הלב הבלעדית וכך זה פחות או יותר מתאזן.
אוקי, סביר.

או שהיו אומרים שכך יש יותר עניין איכשהו בליגה, המשחקים יותר קצביים וכיפיים כשאין על מה לשחק
והקהל נהנה ממשחקים פתוחים והמון מצבים וגולים.
בסדר.

אבל זה לא.
זה ל-א.
זה ממש לא.
ממש ממש רחוק מכך.
הכי רחוק שיכול להיות.

אז מה עשינו בזה?
אין תחרות.
אין רמה.
אין מגוון.
אין בכלל תקרת שכר.

ההגיון הוא שכסף מתחבר לכסף.
וטיפשות חוברת לטיפשות.

טל 1 במרץ 2016

לטעמי בכל הליגות באירופה זה המצב
באיטליה כבר שנים יובה שולטת.
באנגליה שהיא מאוד שוויונית עדיין יש 3-4 קבוצות גדולות (העונה הזאת חריגה מאוד והלוואי ותמשיך ליותר מכך)
בצרפת ובגרמניה אין שום תחרות כבר שנים.
בספרד יש לאורך כל ההיסטוריה הגמוניה של 2 קבוצות עם הבלחות של אתליטקו, ולנסיה ולה קורניה אחת לכמה שנים.
גם בארץ זה המצב.

לפי מה שאתם אומרים אין שום קיום לקבוצות שהן לא ה2-3 הגדולות ולכן אין טעם לאהוד אותם.
אני ממש לא מסכים לזה . נכון שכפ"ס או פ"ש וכד' לא יכולות ככל הנראה להתמודד על אליפות. אבל הן יכולות להציג כדורגל מהנה, יכולות לבנות קבוצה להגיע להתמודדות על אירופה, יכולות לנסות לזכות בגביע .

ירושלמי 29 בפברואר 2016

מצד שני, באר שבע שחקה פחות משחקים מאשר מכבי שהייתה באלופוות, לכן השחקנים שלה צריכים להיות פחות עייפים.
בנוסף לכך, הגיוון בשחקני ההתקפה (מליקסון, ברדה, סהר, בוזגלו, גאדיר, נווקמה) והעומק בשחקני מרכז המגרש (אוגו, ראדי בראון, הובאן) אמורים להפחית את העומס והעייפות.

בסופו של דבר, אם מכבי לא מנצחת את באר שבע פעמיים היא לא תזכה באליפות וכנראה שגם לא יגיע לה.
וכנראה זה מה שיקרה.

ארז 29 בפברואר 2016

לגבי המשפט האחרון, אני שומע את זה הרבה ולא מבין את זה.
נניח שיהיה תיקו במשחק הראשון בב"ש, למה זה גמור?!
ההנחה הסמויה היא שבכל יתר המשחקים מכבי לא תצבור לפחות 2 נקודות יותר מב"ש. ואת ההנחה הזאת אני לא מבין.
לדעתי, עם תיקו בב"ש וניצחון בבלומפילד, יש למכבי לפחות 50% לזכות.

ירושלמי 29 בפברואר 2016

תיקו בב"ש משאיר את הפער על 5 נקודות.
גם אם מכבי מנצחת את המשחק בבלומפילד, זה כבר לא תלוי רק בה וביכולת שלה, אלא בעיקר באיבוד נקודות של ב"ש.
אני גם יוצא מנקודת הנחה שבשנים האחרונות לבית"ר קשה מאוד מול ב"ש לעומת המשחקים מול מכבי בהם בית"ר מצליחה להוציא נקודות.
רעננה וסכנין כנראה יפסידו את כל המשחקים שלהם למובילות.
חיפה היא הנעלם הגדול.

ההגיון אומר שלמכבי יהיה קשה מאוד עד חסר סיכוי לזכות באליפות מבלי לנצח את 2 המשחקים מול ב"ש.
רק אם פתאום ב"ש תקרוס בצורה בלתי צפויה או שיורחקו לה 2 שחקנים באחד המשחקים האחרים, או שהשופטים יגנבו לה נצחון.
וזה עוד בלי לקחת בחשבון שלמכבי אסור לאבד אפילו נקודה מל שאר הקבוצות בפלייאוף העליון, כשאני סבור שמול בית"ר וכנראה גם חיפה יהיה לה קשה להוציא 12 נקודות.

תשאל את עצמך היום, אם אתה צריך לשים את הכסף על צד אחד, על מי אתה שם?

ארז 29 בפברואר 2016

אני בעד ב"ש אז זאת שאלה קשה…
אני רק אומר שקצב צבירת הנקודות המטורף של ב"ש לא יוכל להימשך לנצח, והלחץ המנטלי עליהם גדול יותר ורק יגבר.
תיקו בב"ש ועוד תיקו או הפסד של ב"ש לפני המשחק בבלומפילד (בהנחה שמכבי לא מפשלת) – במצב כזה אני מהמר על מכבי.
הניסיון שלהם בשנים האחרונות מול העומס המנטלי על ב"ש עלול לעשות את ההבדל.

בלייק 29 בפברואר 2016

יכול להיות שמה שכתבת יתממש, ובהחלט ב"ש קבוצה מצוינת וראויה.
אבל לכתוב שמכבי מתקשה מול בית"ר וב"ש לא, אבל חיפה היא נעלם גדול זה להתאים את המציאות לתיזה שלך. את בית"ר מכבי לא ניצחה וב"ש כן, את חיפה ב"ש לא ניצחה ומכבי כן. בלי נעלמים.

רועי 29 בפברואר 2016

במצב של נקודה יתרון בטבלה של ב"ש, מכבי עושה תיקו עם בית"ר ותיקו עם הפועל, זו כן סוג של התפרקות תחת הלחץ.

גיל שלי 29 בפברואר 2016

רועי, מה שראינו מקריית שמונה בשנה שעברה (וגם מבאר שבע), מה שראינו מחיפה בעונה של אוסקר, כך נראות התפרקויות, רצפים של ארבעה משחקים בלי נצחון בהם אתה יוצא מתמונת האליפות, זה לא קרה למכבי

רועי 29 בפברואר 2016

אתה קצת משכתב את ההיסטוריה, או שאתה פשוט לא זוכר.
לפני שנתיים, מכבי נכנסה לפלייאוף ביתרון 7 נק', במחזור השני בפלייאוף לפני המשחק נגד ב"ש השניה הפער כבר היה 5 נק' (כמו היום נכון לרגע זה), מכבי ניצחו את המשחק הזה בבלומפילד ופתחו פער של 8 נק' שממנו כבר היה קשה לב"ש לחזור, אותו תסריט בדיוק קרה שנה שעברה, מחזור שני של הפלייאוף, מכבי מובילה ב 5 על ב"ש, מנצחת בבלומפילד, ההפרש עולה 8 נק'.
זו לא התפרקות, זה הפסד במשחק העונה.
וזה תסריט שמאוד יכול לחזור על עצמו השנה (רק הפוך כמובן).

גיל שלי 29 בפברואר 2016

אתה מדבר על פערים, אני מדבר על רצפים, תבדוק אותי לפני שאתה טוען שאני משכתב את ההיסטוריה.

רועי 29 בפברואר 2016

לאיזה רצפים אתה מתכוון ?
איזה רצף של איבוד נק' של ב"ש שנה שעברה הוציא אותה ממאבק האליפות ? רצף שבא אחרי ההפסד בפלייאוף שהפער כבר היה 8 ?

-גיסנו- 29 בפברואר 2016

בעונה שעברה מכבי הפסידה במחזור ה 25 – ב"ש עשתה תיקו.
במחזור ה 23 מכבי הפסידה – גם ב"ש הפסידה.
במחזור ה 21 מכבי עשתה תיקו – גם ב"ש עשתה תיקו.
וזה אחרי שבמחזורים 17-18 מכבי ניצחה וב"ש הפסידה.

יש פה קצת הבדל.

רועי 29 בפברואר 2016

העונה:
מחזור 21 ב"ש מנצחת, מכבי עושה תיקו.
מחזור 22 ב"ש מנצחת, מכבי עושה תיקו.
לא הבדל כזה גדול, אם כבר יש "רצף" אז הוא שתי תוצאות התיקו האלה אחת אחרי השניה.

yaron 29 בפברואר 2016

לגמרי. התיקו בדרבי כמשחק בודד הוא המשחק הכי חשוב העונה שכנראה הכריע את האליפות.

צור שפי 29 בפברואר 2016

ירון, כאדום השורה שלך מהווה עבורי רגע נדיר מאוד של נחת (ורק שנעבור את עכו בשלום…).

yaron 1 במרץ 2016

הייתי אומר שזה שחטפתם מעכו מסב לי נחת, אבל האמת היא שבתור צהוב אני ממש לא רוצה שתרדו. ליגה בלי דרבי זה לא אותו דבר…
אבל, אם בסוף תצליחו לזכות בכרטיס ללאומית אני מודה שאקרע מצחוק :-)

-גיסנו- 29 בפברואר 2016

יודע מה? בוא נשים בצד את מחזורים 17-18 מהעונה שעברה.

אין ספק שמכבי מאוד בעטה בדלי ולא טענתי אחרת. מצד שני אם אתה שואל אותי לא לנצח 3 פעמים כשיריבה שלך כבר גם מאבדת נקודות זה רמה מעל.
בנוסף, למכבי יש כבר קבלות של 3 אליפויות. לב"ש עוד אין קבלות של סוף העונה. אז למרות שמכבי מגיעה מעמדת נחיתות והסיכויים שלה לא גבוהים – בהנחה שהפער לא יגדל, היא מגיעה לפליאוף במצב פחות גרוע מב"ש שנה שעברה.

רועי 29 בפברואר 2016

פחות גרוע, יותר גרוע, רצף לא רצף, כל זה לא משנה, ב"ש לא צריכה קבלות, ב"ש רק צריכה לנצח את מכבי בטרנר עוד שלושה שבועות. זה מסתכם בזה.

yaron 29 בפברואר 2016

תכל'ס

-גיסנו- 29 בפברואר 2016

שזה משהו שכולם הסכימו עליו ולא מוקד הדיון הנ"ל בכל מקרה

אריק האדום 29 בפברואר 2016

שני דברים שצריך לזכור לקראת הפליאוף:
1. באר שבע רעבה ואליפות שם תהיה היסטורית. מכבי נראית שבעה חוץ מזהבי (מדהים הדרייב שלו) ואליפות שם תהיה "עוד אחת".
2. מכבי תחווה בפליאוף הזה את מה שהפועל שלי חוותה מול חיפה כמה שנים. העדפה ברורה של היריבה על ידי הקבוצות האחרות. בעיקר אומר שיתאמצו הרבה יותר נגד מכבי. אם מתוך שנאה (חיפה ובית"ר) ואם מתוך רצון לעצור את "הכסף הגדול" ובעיקר את רצף האליפויות של מכבי.

בכל מקרנ אני בעד באר שבע…. (:
גם אם לא היה מגיע להם

שגיא 29 בפברואר 2016

סלח לי אבל אני לא קונה את הבולשיט הזה שמכבי שבעה. אפשר אולי להגיד את זה על פתיחת עונה כשמאבדים נקודות במשחקים קלים על הנייר. אבל כשמגיעים למאני טיים אף שחקן לא עולה באדישות או בשובע למגרש.
בייחוד כשיש לך יריבה כל כך חזקה ואתה רודף אחריה.
ב"ש אם תזכה באליפות תעשה זאת רק בזכות העובדה שיש לה קבוצה יותר טובה ממכבי העונה.

אריק האדום 29 בפברואר 2016

פחות רעבה… האליפות הרביעית פחות מרגשת מהראשונה. בטח אם הראשונה מגיעה אחרי 3294 שנים בלי אליפות

מכביסט שמאלני 29 בפברואר 2016

אלונה ברקת עשתה המון טעויות במהלך השנים , ואם הייתה נפרדת מאלישע בדרך יותר יפה ולא מאחורי הגב אז לא היה קורה כלום .

העונה בש עושה ריצה של פעם בחיים , קשה להאמין שבעונה הבאה הם יצליחו לשמור על קצב כזה.

גיל שלי 29 בפברואר 2016

מי לא עושה טעויות? אני לא מכיר כאלה, יתרה מכך מי שמפחד מטעויות לא יצליח לעולם. אין לי מושג מה היא עשתה לא בסדר עם אלישע לוי, למה היא היתה צריכה להודיע לו שלא ימשיך, לא מספיק שהיא לא הבטיחה לו חוזה חדש לעונה הבאה?

מכביסט שמאלני 29 בפברואר 2016

מה זאת אומרת??? הכל נעשה מאחורי הגב של אלישע שהיה בטוח שהם הולכים למשא ומתן על המשך החוזה , המינימום זה להיפרד בכבוד מהמאמן שהחזיר את ב"ש לצמרת .

איזה טעם יש לזה שהמאמן יודע דרך התקשורת מה קרה ולמה הוא לא ימשיך במועדון.

גיל שלי 29 בפברואר 2016

זה לא נכון. אלישע לוי דרש חוזה לעונה הבאה בערך מתחילת העונה. אלונה ברקת סרבה לתת לו. איך זה בדיוק לתת לו להיות בטוח שהולכים איתו למשא ומתן על המשך החוזה?

מכביסט שמאלני 29 בפברואר 2016

אתה מעוות את המציאות , שני הצדדים אמרו שבסוף העונה ישבו לדבר לגבי החוזה , ובפועל סגרה עם בכר שבכלל סיכם עם איזי שהוא ממשיך עוד עונה בק"ש , בוא נגיד לעשות את זה שבוע לפני גמר גביע זה לא מהלך חכם.

אז כן אני יודע אלונה הנסיכה שבאה להציל את הליגה מהמיליארדר האיום שנמצא בקנדה , אבל האובר פרגון הזה מוציא אותי מדעתי.

מכביסט שמאלני 29 בפברואר 2016

ואני אוסיף לטעויות של אלונה , את חוק המושאלים הדבילי , את הציוצים בטוויטר על זה שהשופטים בעד מכבי , ואת הבכי על זה שערוץ 11 משדר רק את מכבי . מי שרוצה להיות בצמרת שיפסיק להתבכיין .

איציק 29 בפברואר 2016

אלישע ידע זאת מהתקשורת בגלל שירצקי ולא בגלל אלונה. אם אלונה לא היתה מתקשרת בקולגיאליות לשירצקי (והיא לא היתה חייבת) והוא לא היה מוציא את זה בצורה מגעילה, אז הכל כנראה היה נעשה באופן מכובד. אולי השיעור של אלונה צריך להיות, אל תהי קולגיאלית, לפחות לא עם שירצקי.

גיל שלי 29 בפברואר 2016

זה השיעור המדויק כנראה, מעניין אם שירצקי היה מעז לעשות אותו דבר ליעקב שחר למשל

מכביסט שמאלני 29 בפברואר 2016

תהיה לי בריא , שרצקי קיבל את כל הסכין בגב מבכר , למה שהוא יישב בשקט אחרי שעשו לו מהלך מאחורי הגב??

איציק 29 בפברואר 2016

היה צריך להחתים את בכר קודם. איזה סכין בגב? בכר היה בסיום חוזה באי ודאות כלכלית. הציעו לו לאמן קבוצת צמרת וכנראה בשכר סביר פלוס. אז מה אתה רוצה, שהוא יותר וישאר בחוסר ודאות ואולי יצא קרח משני הצדדים? שירצקי כבר זרק אנשים לפניו.

מכביסט שמאלני 29 בפברואר 2016

הם סיכמו בינואר על המשך הדרך ביחד, אפילו בתקשורת יצאו בכותרות על זה, זה שלא נחתם חוזה לא אומר שאין סיכום .

אתה יכול להגיד הרבה דברים על שירצקי אבל הוא מעולם לא מנע משחקנים שלו ומאמנים שלו להתקדם מקצועית , כל מה שבכר ןאלונה היו צריכים לעשות זה לדבר עם איזי ולא ללכת מאחורי הגב שלו.

איציק 29 בפברואר 2016

זו בדיוק הנקודה, לא נחתם חוזה אין ביטחון!!!
אני פעמיים בחיי קיבלתי עבודה שלא נחתמה ולאחר מכן אמרו לי מצטערים אבל לא יוצא. רצה שימשיך שיחתום איתו חוזה. מאחורי הגב זה כשיש חוזה, וכאן לא היה, לכן הכל היה נקי לחלוטין.

ברק 29 בפברואר 2016

מעולם לא מנע.
גם לדרוש סכום משולש משווי השוק הריאלי על שחקן זו מניעת התקדמות.

yaron 29 בפברואר 2016

בשנה שעברה הטעות הזאת (אולי) עלתה לה בגביע, השנה הטעות הזאת (כנראה) תביא לה אליפות.

איציק 29 בפברואר 2016

לפני שבועיים סימסתי לך שמכבי תסיים ראשונה את הליגה כי באר-שבע משחקת שנייה ואם מכבי תנצח אז באר-שבע לא תעמוד בלחץ. אתמול סימסתי לך שטעיתי (כנראה, הרי יש עוד מחזור לסיום העונה הסדירה). באמת לא יודע מה לחשוב ואלי זו באמת העונה שלנו. ללא קשר לאיך שתסתיים העונה, אלונה עושה עבודה מצוינת, וכנרה גם צוות הניהול שאיתה, ואותו בחרה. מאד מקווה שזה יחזיק עד הסוף.
לגבי שירצקי, לא אהבתי אותו אף פעם. לא אותו ולא את ההתנהלות שלו. למרות שלא אהבתי, היתה תקופה שחשבתי שהוא זה הצודק. קבוצה בתקציב קטן מנוהלת על-ידי בעלים שמבינים בכדורגל, אז הוא מרשה לעצמו להחליט דברים בשביל המאמן (הוא גם לא פעם הזכיר שהוא רוצה מאמן שמקשיב לו). בתקופה האחרונה נראה לי שמשהו הסתובב אצלו לכיוון הלא נכון, וזה לא רק ההיבריס כנראה. הסיפור שיצא לא טוב עם אלונה הוא לא היחיד. בשנים האחרונות הוא גמר כמה מערכות בקבוצה שלו במצב לא טוב. זה יוצר אוירה לא טובה בקבוצה, הרגשה של כפייה וחמיצות גדולה. צריך שיהיה ברור, שחקן/מאמן שהחוזה שלו נגמר ולא חתום על חוזה חדש רשאי לחתום עם מי שהוא רואה לנכון ולא לחקות מתי יהיה נח לשירצקי לקבל החלטה לגביו. לא סתם אלונה מחתימה הרבה זמן מראש את אלו שהיא חושבת שחשובים למועדון. כל אחד אחר רשאי לדאוג לעתידו ואם ימצא מקום אחר ויחליט ששם טוב לו יותר, זכותו המלאה.

ירוק 1 במרץ 2016

אוי לא איציק, תחזור מהר לעשות אנטי-נאחס!!

איציק 1 במרץ 2016

כפי שכתבתי לא פעם, אני לא מאמין באמונות תפלות, זה מביא מזל רע.
אני באמת חשבתי שבאר-שבע לא תעמוד בלחץ אם תל-אביב תנצח ראשונה, וזה נעשה מרשים יותר ויותר. עדיין אני חושב שלתל-אביב סיכוים טובים יותר בגלל הניסיון. שתי הקבוצות תלויות רק בעצמן (כיוון שיש פחות משבע נקודות הפרש ומפגש כפול בינהן) עם יתרון נקודות לבאר-שבע ויתרון ניסיון לתל-אביב. לאט, לאט גם אני מתחיל להאמין שזה אפשרי. דבר איתי אחרי המפגש השני מול מכבי, נראה אז.

מתן גילור 29 בפברואר 2016

ולחשוב שאת כל זה הפועל ב"ש עושה תו"כ קללת האצטדיון החדש…

איציק 29 בפברואר 2016

ליתר ביטחון השחקנים בטח קוראים לו וסרמיל ;)

מתן גילור 29 בפברואר 2016

אני לא יודע אם אתה מכיר את כל תרבות העמה יעמיק של אוהדי ב"ש, אבל הם שרים "באר שבע לא תרד".

איציק 29 בפברואר 2016

לפחות השנה הם צודקים!!!

תומר חרוב 29 בפברואר 2016

הם עושים שם עבודה ממש נהדרת נגד המנחוס. כולם מדברים על אלונה, בכר והיועץ המנטלי. אבל אלו הדברים שבאמת מביאים תארים.

אריאל גרייזס 29 בפברואר 2016

מעולה

תולעת 1 במרץ 2016

+1
עושים לנו בית ספר

סימנטוב 29 בפברואר 2016

+1

גיא זהר 29 בפברואר 2016

+55

מתן גילור 29 בפברואר 2016

אני אגיד משהו על מאבק האליפות, ברשותכם – מכבי השנה ממש לא משהו, אבל גורל האליפות יכול להיות מוכרע אם היא תסיים את העונה הסדירה 4 (מחזור אחרון בבלומפילד) או 5 (מחזור אחרון בב"ש). יש הבדל עצום כשאתה בא למשחק האחרון עם אצטדיון מלא (ושלא יהיה לכם ספק, סכנין ורעננה לא יביאו אוהדי חוץ למשחק מכריע של קבוצה אחרת או לכל היותר, אם לא יספסרו בהם, יהיו בכמות כזו שאפשר להעביר אותם לכבוד ולפתוח את כל היציע שלהם) או שיש יציע שלם של אוהדי היריבה (ומכבי, כרגיל, תמלא את היציע שלה, קל וחמר בבלומפילד, אם אפשר "להרוס" למת"א.
יתרה מזאת, במשחק כזה, אתה הולך על התקפה (נניח לרגע 2 נק' הפרש והפרש שערים עדיף למת"א מה שאומר ששתי הקבוצות חייבות ניצחון). כשיש שטחים מתים, הכישרון של השחקנים הבודדים בא יותר לידי ביטוי. אז אולי מכבי לא טובה יותר מרעננה או סכנין, אבל השחקנים שלה יותר כישרוניים.
בכל מקרה, נראה לי ששתי הקבוצות תעדפנה לארח את רעננה/סכנין ולא את מכבי וכל אחת צריכה לקוות שהיריבה היא זו שכן תאלץ לארח את מכבי.

-גיסנו- 29 בפברואר 2016

ב"ש עשתה פעמיים תיקו נגד חיפה, בית וחוץ. לעומת זאת מכבי ת"א ניצחה את חיפה פעמיים בלי המון בעיות.
מכבי עשתה תיקו והפסד מול בית"ר. ב"ש ניצחה אותם פעמיים.
רעננה ניצחה את מכבי פעם אחת ועשתה חיים קשים גם לב"ש בשני המשחקים.

והאמת היא שהרבה פעמים, בטח בשביל שחקנים כמו ברדה וזהבי, דווקא העובדה שיש קהל ליריבה שמדליק את הקהל המקומי מחזקת אותם. לזהבי, כמו שאנחנו יודעים, אין בעיה לכבוש שערים ששווים אליפות גם במגרש חוץ קשה מול היריבה (כמעט) הכי שנואה. גם אם היריבה הישירה יוצאת למשחק חוץ נוח על הנייר וממלאת את כל האצטדיון באוהדים שלה…ובאותה עונה, הייתה קבוצה אחרת שאיבדה עניין בליגה כבר באזור נובמבר, אבל הציגה יכולת משופרת משהו כשהכל היה כבר מזמן אבוד, והייתה בטוחה שגורל האליפות טמון ביכולת שלה להרוס ליריבה השנואה.

מתן גילור 29 בפברואר 2016

דבר תכלס – האם במחזור האחרון (נניח אתם 2 אחרי ב"ש והפרש שערים עדיף) אתה מעדיף לארח את מכבי חיפה, רעננה או סכנין? יותר נכון – את מי הכי פחות היית רוצה לארח.

גיל שלי 29 בפברואר 2016

אישית אני מעדיף את חיפה במחזור הסיום, יש לכם איזושהיא כניעות חביבה ברגע שהשחקנים שלכם רואים צהוב בעיניים, תוסיף לכך את מקדם הכח שלנו רוני לוי

מתן גילור 29 בפברואר 2016

בדקתי מתי בפעם האחרונה עשיתם לנו סוויפ – 1998/1999. הסטטיסטיקה לא לטובתכם :)
מצד שני, ב"ש ניצחו אצלנו בפעם האחרונה בעונת 1996/1997.

-גיסנו- 29 בפברואר 2016

מצד שלישי בתסריט שאתה מתאר מספיק שב"ש יעשו תיקו, וזה כבר קרה השנה פעמיים…

-גיסנו- 29 בפברואר 2016

דווקא בגלל שאין להם קהל, אין להם מתח והקהל שכבר יש להם לא באמת יתבאס אם מכבי יחגגו לו אליפות על הראש – כלומר אין להם מה להפסיד – רעננה הכי מפחידה אותי מבין שלוש האפשרויות.
מה גם שהם אולי פחות מוכשרים אבל פשוט יותר חזקים מחיפה השנה.

מתן גילור 29 בפברואר 2016

אז כולנו מקווים למחזור אחרון מת"א-מכבי. נהדר. הלוואי :)

איציק 29 בפברואר 2016

יותר מזה, אנחנו מקווים שזה יהיה משחק חסר חשיבות לטובת באר-שבע ;)

גורביץ' 29 בפברואר 2016

איציק אתה לא אוהד מכבי תל אביב ? מה נסגר ?

איציק 29 בפברואר 2016

אתה מבלבל בין כדורסל לכדורגל.
בחול אני מעודד כל קבוצה ישראלית.

רפאל 29 בפברואר 2016

עם כל העליהום הזה שעשו לאלונה שנה שעברה כבר חשבתי שבכר למעשה היה חתום בק"ש, אך החליט להפר את החוזה בעקבות הצעה אטרקטיבית יותר מב"ש ועל כך שירצקי נפגע והוציא את מה שיש לו.
אם הוא ממש העריך אותו ופחד שיעזוב, היה צריך להגיש לו מסמכים עם תוספת שכר משמעותית( במיוחד לאור ההצלחה, הידיעה שהוא מבוקש בקבוצות אחרות ושעונות הבאות לא מתכוונים להתמודד בצמרת עם סגל צעיר ולא מנוסה ).
התייחס לעובד המועדון כאילו הוא העבד הפרטי שלו שברח.
שיעבוד על איך להביא קהל לקבוצה שלו. מכבי ת"א מזמן לא מחכה לו.
עוד דמות צבעונית לבובה של לילה. כמו כל מה שקורה ב'ספורט הישראלי'.
רק מי שלא נורמלי מצליח לשרוד. כנראה שמכניסים לכיס גם סכומים לא נורמלים ממלכ"רים לכאורה.

-גיסנו- 29 בפברואר 2016

אני ממש לא מבין את ההתלהבות.
בסה"כ קבוצה עם תקציב גבוה שהחזירה איזה 5 לגיונרים וקנתה עוד כמה ישראלים מובילים מהליגה. היה מזל ופגעו בשני זרים, עוד אחד בקבוצה עוד מימי אלי זינו בערך ואחד פשוט היה זר טוב בליגה, לא איזה גאונות מטורפת.
כולה הם מנצלים ואקום שמכבי חיפה והפועל ת"א לא תחרותיות בכלל ומכבי עייפה מעונה אירופית ושבעה אחרי 3 אליפויות. נראה אותם מתקרבים לצמרת כשמכבי חיפה תחזור לתמונה.
אפשר לחשוב שזה חכמה גדולה להביא מאמן שהיה מוצלח בק"ש, סתם מזל שהוא לא יצא כמו בן שמעון במכבי והפועל. ובכלל, עם השחקנים האלה וברדה בכושר כזה גם אני הייתי לוקח אליפות.
ובכלל, נראה אותם בכלל מתקרבים למה שהפועל עשתה באירופה.

(התעצבנתם? זה נראה לכם דבילי, מגמתי ומסולף? פשוט ככה נראות רוב הביקורות על מכבי בשנתיים וחצי האחרונות)
(לא בציניות, אין לי דבר נגד ב"ש מגיע להם כל הכבוד ואם אכן יזכו הם יהיו אלופה ראויה בהחלט)

מכביסט שמאלני 29 בפברואר 2016

חח אכן מדוייק , אהבתי , מקווה שבקיץ וואלה יצאו בסדרת כתבות איך הכסף של אלונה "הורס את הכדורגל בארץ".

רפאל 29 בפברואר 2016

יכתבו שזה שאנשים לא קוראים כבר את הטורים המסכנים והמטופשים שלהם
הורס את הכדורגל בארץ.

אלון 29 בפברואר 2016

אתה חושב שמה שפריס סן גרמן עושה זו חכמה גדולה? לא לקחה אליפות שנים, הגיע אוליגרך, לקחה 3 אליפויות ובדרך לרביעית (ואם לא תיקח את הרביעית זה כשלון). תאמין לי שאף אחד בצרפת לא מתרשם מזה. זה ברור שרוב אוהדי הספורט רוצים תחרות, ורוצים שהunderdog ינצח.
מספיק להתבכיין

-גיסנו- 29 בפברואר 2016

אין לי בעיה שיתרגשו. כשיפסיקו להיות צבועים אני אפסיק להתלונן

רפאל 29 בפברואר 2016

חחח, אף אחד לא יפסיק לעשות שום דבר.
אלה הם חיינו… הרגלים.
הצביעות והטמטום ייעצרו כי העמדת מראה מול הפנים, כן.
זה מה שהיה חסר ע"מ לעצור את מכונת הכסף של האינטרסנטים.
אל תיקח ללב. תיקח את הרגעים הטובים של קבוצתך ואם ירצו השופטים, 3 נקודות בב"ש.

גורביץ' 29 בפברואר 2016

לפחות בבאר שבע אין "תהליך"

רפאל 29 בפברואר 2016

כשיהיה להם בלוגר קבוע פה, יהיה גם יהיה.
אם גרייזס יפתח בלוג כפ"ס, תראה איזה דברים מדהימים הולכים שם ואיך כל משחק היה צריך לנצח אם לא הטעות הנקודתית פה ושם.
כשחיפה יפתחו לשם שינוי את העונה באופן סביר ( ולמה לחכות עד אז… בקיץ הרי אין טבלה ואפשר לקשקש אינסוף )
נשמע פרשנויות וזוויות שונות על התהליכים הקורים שם.

התהליך האמיתי העיקרי שקורה בליגה הוא
שממשיכים באופן שיטתי ומכוון להגדיר את התחרות בתור מי יכול לסיים את העונה במאזן הטוב ביותר
ובכך מתמקדים רק בו/בהם וכל השאר לא רלוונטיים ל shi….
העיקר אנו אולי בדרך לאלופה שישית ב 9 השנים האחרונות. אז יש גיוון והכל בסדר.
נמשיך לחלום, יהיה טוב. יש תהליך

-גיסנו- 29 בפברואר 2016

מזל שיש את גורביץ' שיסתור את מה שאלונה אמרה בעצמה

the bird 29 בפברואר 2016

ב"ש נותנים עונה מטורפת
אבל אם מכבי יעמדו בקצב
ויצליחו לנצח שם בב"ש
אז הם יתמודדו עם מצב פסיכולוגי קשה מאוד
לדעתי עוד לא נגמר הסיפור
כוסס ציפורניים למפגש שם (במידה והכל יישאר כמו עכשיו עד אז)

נולי 29 בפברואר 2016

למרבה השמחה ב"ש כבר משתחצנים כאילו לקחו כבר את הדאבל וזה מן הסתם עוד יותר מדרבן את זהבי ולהקתו השבעה והמותשת :)
מה שבטוח – יהיה מעניין.
בכל מקרה, ללא קשר ל(אי) לקיחת תארים השנה, אין ספק שמכבי צריכה לבנות את עצמה מחדש בשנה הבאה ולרענן את הסגל בצורה משמעותית.

yaron 29 בפברואר 2016

הבעיה היא שלא ממש רואים את הדירבון הזה על המגרש ולא ממש רואים שהשחצנות המוקדמת (סלפי עם כל העולם ואשתו) של ב"ש פוגעת בהם.
אני מתאר לעצמי שב"ש תסתפק (תחתום!) באליפות בלבד השנה אבל נכון לעכשיו הם קודם כל קבוצה יותר טובה וכן, מועמדת מובילה לדאבל.

גדי 29 בפברואר 2016

אתם לוקחים שמחה טבעית של אנשים על עונה חלומית עד לכאן ומפרשים כשחצנות.

מה שחצנות? ששמחים אחרי נצחון דחוק על כפר סבא כאילו זכינו גביע. בחיי שכך אנחנו מרגישים. אם לא היינו מפחדים ממכבי אז היינו לוקחים נצחונות בנחת.
תאמינו לי שאין מישהו במועדון או בקהל שמזלזל במכבי תל אביב. אפשר לקחת ציטוטים ולפרש אותם לכאן או לכאן.
רק טמבלים יזלזלו במכבי.

איציק 29 בפברואר 2016

גדי,
אני חושב שהם לוקחים כשחצנות את העובדה שבכר, בוזגלו וברדה הפסיקו לשתוק ואומרים במפורש שבאר-שבע כן נאבקת על אליפות. מבחינתם רק למכבי מותר לדבר על כך שהם רצים (לא נאבקים, רצים) לאליפות.
אני אישית היתי מעדיך שהחברה לא ידברו על זה כלל. העיניין הוא שיש כאלו שמפרשים את זה לא כביטחון עצמי שבאפשרותם לזכות באליפות כי אם כשחצנות. מוזר, רק לצד אחד מותר לדבר על זה.

בלייק 29 בפברואר 2016

כרגיל, לא עניין ציטוט כזה או אחר. רק מבקשים (באופן קצת טרחני) להימנע מצביעות.
וכפי שכתבתי לגדי – הציטוט "הבעייתי" הוא של בוזגלו, לא הצהרות על מאבק על אליפות של בכר או ברדה.

איציק 29 בפברואר 2016

אז שחקן אחד לא חכם במיוחד עשה שטות אז עושים הכללה לכל באר-שבע?
נ.ב.: לא אתפלה אם יש עוד כמה שחקנים לא חכמים (ולא רק בבאר-שבע).

בלייק 29 בפברואר 2016

ברור. ואין הכללה (לא מצידי לפחות).
אין לי בעיה עם ציטוטים כמו זה של בוזגלו. בסך הכל יריבות ספורטיבית עם כמה עקיצות.
רק ממי שקרא לזהבי יהיר או שחצן בגלל ציטוט דומה, הייתי מצפה שיגיב באופן דומה לגבי בוזגלו. לי אישית אין בעיה עם הציטוט של בוזגלו וגם לא עם זה של זהבי.

איציק 29 בפברואר 2016

OK, חזור לתגובה הראשונה בשרשור, של נולי, ותראה שמדובר ברבים.

בלייק 29 בפברואר 2016

אני מבין, ושוב אני לא מכליל.
אני אפילו ארחיב ואומר שתמיד אהבתי (ועדיין) את בוזגלו, ולא הבנתי למה מיררו לו את החיים במכבי, ועד היום הוא זוכה לשריקות בוז כשהוא משחק נגד מכבי. הוא תמיד (לפחות עד שהסכסוך נהיה גלוי בסוף דרכו) דיבר והתנהג באלגנטיות ובאינטלגנטיות. אולי זוכרים אותו לרעה בגלל אבא שלו, אולי כי הקבוצה עצמה היתה די פרווה והוא לא הצליח להוביל אותה להשגים (לא נראה לי שזהבי של היום היה מצליח להוביל את מכבי של אז להשגים).
הציטוט הזה הוא כמובן עקיצה, אבל קטנה ולגיטימית בעיני.

גדי 29 בפברואר 2016

מקבל – אמירה מיותרת.

בלייק 29 בפברואר 2016

סחטיין!

-גיסנו- 29 בפברואר 2016

הרבה אוהדים של ב"ש שחצנים, לפחות ברשתות החברתיות. אבל ככה זה אוהדים (שכנראה לא למדו את הלקח מגמר הגביע בשנה שעברה), זה לא קשור למועדון עצמו.
יש לא מעט ציטוטים לכאורה, בעילום שם, כמיטב המסורת העיתונאית בארץ, שלועגים לא מעט למכבי לאורך העונה. אבל אלו ככל הנראה מסולפים אם לא מומצאים לחלוטין. אז גם אותם ניקח בערבון מאוד מאוד מוגבל. במסיבות העיתונאים וראיונות אחרי משחק לרוב מדברים שם לעניין.
ויש את הציטוט של בוזגלו, שכמו שאמרתם הוא סוג של טב"ח 2. שזה מפתיע, כי שנה שעברה הוא דווקא דיבר לעניין. מצד שני אמרתי כל הזמן שב"ש תגיע למשהו רק כשבוזגלו יפסיק להיות הגו-טו-גאי שלהם.

ככה שכן, בכותרות זריזות וזולות שחקני ב"ש מצטיירים כשחצנים. מצד שני לאחרונה, למשל, לא מעט אמירות שחצניות לכאורה שכאלו נאמרו בתגובה לזה שפיטר בוס אמר במסיבת עיתונאים "אני לא יודע איך זה ישפיע על ב"ש שהם משחקים אחרינו, כי זה עוד לא קרה מאז שהגעתי" אבל הכותרות הפכו את זה לאמירה מתגרה.

yaron 29 בפברואר 2016

ממש לא, אני מדבר על תחרות הסלפיס של השחקנים ושל בכר (!) אחרי הנצחונות על ב"י וכפ"ס.
ובלי קשר, אחרי כל סשן כזה אני אומר לעצמי שהנה אתם מתחילים לחגוג מוקדם מדי ושבמשחק הבא תפסידו וזה לא קורה, אתם עולים חדורי מוטיבציה ולוקחים עוד 3 נקודות…

עופר כהן 29 בפברואר 2016

אוי כאילו יש איזה power bar שיורד כמו במשחק מחשב אחרי כל צילום סלפי, מה זה פוטבול מנג'ר?
יש להם אימון יום אחרי, המאמן מוריד אותם לקרקע (זה ממש פשוט להוריד שחקנים מנוסים לקרקע, לפחות באימונים ובהכנה) ובסופו של דבר הבדלי הרמות גדולים מדי. מה שיותר משפיע למשל זה שצ'יבוטה יורד לסגור את מרכז ההגנה ומשאיר את ביטון להגביה בכיף שלו בדרך לגול קליל. לא סלפי, לא ירידות בטוויטר ובמדיה ולא בטיח. זה גם לא שהם מנצחים בקלות שאפשר להגיד שהם עפים על עצמם.

בלייק 29 בפברואר 2016

רק לפני שבוע-שבועיים ניתחת את הציטוטים של זהבי. לא רק אתה כמובן, אבל זכור לי דיון כזה בתגובות לאחד הפוסטים כאן. בגדול, היתה כאן קביעה שזהבי שחצן.
כשבוזגלו אומר שבמכבי יש את הישראלים הכי טובים בת"א, ובב"ש את הישראלים הכי טובים בארץ אז זאת כבר "פרשנות לכאן ולכאן"?

גדי 29 בפברואר 2016

קטונתי מלהיכנס לראש של זהבי ובוזגלו. אפשר להגיד שבוזגלו ענה לזהבי. אולי משהו אחר ? כאמור קטונתי.

אפשר להתפשר ששניהם לא הכי צנועים בעולם ??

בלייק 29 בפברואר 2016

כפי שנאמר – סחטיין!

עופר כהן 29 בפברואר 2016

זה לא עניין של צניעות או שחצנות- שניהם משחקים במשחק, לשניהם יש טקסטים שהם מקריאים למיקרופון ומצלמה ולמקלדת שלהם.
בן ביטון לא טוב מדסה, ראדי לא טוב מאלברמן, מיכה ובוזגלו (מאז שמיכה אשכרה משחק) הם בערך אותו דבר בחשיבות, זהבי טוב מברדה, בן בסט ויצחקי יותר אפקטיבים מכל חלוצי הספסל של ב"ש (ארבייטמן לפני שעזב, שהר וגאדיר), דוידזאדה טוב מעמב"ה/ריקן, טיבי וטב"ח טובים מטהא וצדק לדעתי, למרות שמשחק ההגנה של ב"ש טוב יותר.
זה בתחום הישראלים.
אגב אף מילה על הרכש של ב"ש, אבל אני כבר לא מתפלא…

בועז 1 במרץ 2016

לא יודע איך להתייחס להשוואות שעשית בין השחקנים… כנראה שאנחנו רואים את הדברים בצורה שונה.
מהמגן הימני ועד חלוצי הספסל ב"ש טובים יותר. שים בצד את זהבי כמובן.
ומעניין שלא הזכרת את שאר ההרכב אבל ניחא.
באר שבע לא תרד!

גיא זהר 1 במרץ 2016

ההשוואה לא רלוונטית כי התפקידים שונים. בכל מקרה נסכם שבמכבי יש את הישראלים הכי טובים מתל אביב צפונה ובבאר שבע את הכי טובים מתל אביב דרומה…

יניב 29 בפברואר 2016

כל הכבוד למכבי,באמת בלי ציניות,כפי שגיל כתב ב"ש עושה אחוזים בלתי נתפסים ועדיין מכבי דבוקה אליה וזה בעונה שגם שיחקו בליגת האלופות וגם רוב הסגל שבע ודי חסר אנרגיות.אני חייב לציין שבתור מי שלא אוהד לא את ב"ש ולא את נכבי ת"א,וכמו כל מי שלא אוהד מכבי מייחל לאליפות של ב"ש,מכבי מאוד מאוד מפחידים אותי.נכון זה 5 נקודות אבל בינתיים מכבי עושה את שלה ומנצחת וב"ש עולה לשחק בידיעה שאם היא לא מנצחת הפער הופך להיות של משחק אחד.עד עכשיו ב"ש עומדים בלחץ בצורה מעוררת כבוד,נראה איך היא תמשיך.
לסיכום באמת שכל הכבוד ל2 הקבוצות על מאבק אליפות שלפחות עד עכשיו מאוד מעניין ועד כמה שאני זוכר מאז האליפות של הפועל ת"א אני לא זוכר מאבק כזה צמוד

מתן גילור 29 בפברואר 2016

2010/2011 – 4 מחזורים לסוף, משחק עונה בקרית אליעזר, הפועל ת"א במקום הראשון. בסוף העונה מכבי חיפה זכתה באליפות.

yaron 29 בפברואר 2016

אנחנו מחכים למעידה של ב"ש והיא לא מגיעה. שבוע הבא הם בחוץ נגד סכנין שהבטיחה פלייאוף עליון ולעומתם מכבי בבית נגד כפ"ס שעדיין נאבקת נגד ירידה ובעודף מוטיבציה לעזור לב"ש מצד המאמן.
אם ב"ש נכנסים לפלייאוף בחמש יתרון הם במצב מדהים שספק אם יחזור בשנים הקרובות.
אני לא רואה את מכבי לוקחת 6 נקודות מב"ש ושש מבית"ר…

בלייק 29 בפברואר 2016

תיקון קטן: ב"ש מארחת את סכנין במחזור האחרון לפני הפלייאוף.
אם אני לא טועה ב"ש גם תארח את מחזור הפתיחה בפלייאוף ואז את מכבי. כלומר, לב"ש מחכים עכשיו 3 משחקי בית (סכנין, מקום 6 בפלייאוף ומכבי). 9 נקודות כנראה יסגרו את הסיפור.

yaron 1 במרץ 2016

תיקון גדול… סביר להניח שהפלייאוף נפתח עם חמש יתרון לב"ש.
ולמי שיטען שאני מנסה לנאחס – אני לא מכחיש ולא מאשר :-)

איציק 1 במרץ 2016

לנחס את מי?
אתה חושב שהפער לפני הפלאי-אוף יכול להיות 8 נק,?

yaron 1 במרץ 2016

זה פחות סביר מפער 2 ?

גדי 29 בפברואר 2016

תודה גיל. הטור כמדומני לא על מרוץ האליפות אלא על מפגן השוביניזם שקרה שנה שעברה.

שבוע הבא יום האישה הבין לאומי.
אלונה ברקת תתארח באינטל לשיחה על איך זה להיות אישה בעלים של קבוצת כדורגל בסביבה של כרישים ותקשורת שוביניסטית צמאת דם. אני אהיה המראיין שלה.
אפשר לחזור לכותרות שנה שעברה לאחר מהלך ברק בכר ולהבין על מה מדובר.
מתרגש כמו ילד קטן.

עניין האליפות : בלי קשר לעמהיעמיק. ברור שזה פתוח לחלוטין. כאמור גם מכבי תל אביב מנצחת ללא הפסקה כמעט. אין שום סיבה הגיונית לחשוב שמלבד יתרון קל לנו יש משהו סגור.

גיל שלי 29 בפברואר 2016

הטור הזה הוא לגמרי על מפגן השוביניזם של שנה שעברה, ציין בפניה את הפוסט כאשר אתה מראיין אותה :-)

גדי 29 בפברואר 2016

אין בעייה גיל.
עוד היום אעביר זאת לגיל לבנוני הדובר שלה.
ברשותך אולי אצטט אותך בשיחה עם העובדים.

גיל שלי 29 בפברואר 2016

מאוד מאוד מאוד אשמח שתצטט אותי

אריאל גרייזס 29 בפברואר 2016

אני מכיר את גדי, אתה לא רוצה שהוא יצטט אותך :-)

איציק 29 בפברואר 2016

:-)

מכביסט שמאלני 29 בפברואר 2016

צמאת דם??? הם צמאי דם רק בנוגע למכבי וג'ורדי קרויף , תראה את כל הליקוקים של התקשורת לב"ש וכל הבינגו של רכש חודש ינואר שבינתיים משחקים כמה דקות פה ושם.

גדי 29 בפברואר 2016

אני חייב להגיד שאתה לוקח את כל העניין מאוד קשה "מכביסט שמאלני". זה נראה שישנו משהו עמוק יותר שמכבי לך. תנסה להסתכל על כל העניין בעיניים קצת יותר אובייקטיביות. תעשה קצת גוגל.
עזוב את באר שבע, זה סיפור תקשורת קלאסי של אנדר דוג. גם עיתונאים רציניים יגידו לך. אליפות רביעית של מכבי זה משעמם את הציבור. זה לא קשור אם זה מכבי תל אביב, חיפה או הפועל פתח תקווה של שנות השישים.

מכביסט שמאלני 29 בפברואר 2016

אני לוקח את זה קשה , אני מודה ,כי בתקופה שהיינו חרא קיבלנו ביקורות ובצדק ואפילו הסכמתי עם הביקורות , אבל עכשיו מה שעושים למכבי בתקשורת זה עוול היסטורי , מכבי מציגה את אחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי וכל מה ששומעים זה רק "כישלון , כישלון, כשלון", בעוד שב"ש מוצדקת כסוג של ברצלונה , וזה ממש לא נראאה לי הגיוני.

גיא זהר 29 בפברואר 2016

מכביסט זה בגלל שאתם יותר מעניינים לשלילה וגם לחיוב. אם נגיד יתרחש נס ונעלה לשלב הבתים של הצ'מפיונס בשנה הבאה נראה לך שיהיה כזה פרה גיים בערוץ הספורט כמו השנה וערוצים פתוחים ישדרו אותנו? תסתכל איך קורעים את מכבי סל על הכשלון שלהם ואיך ירושלים מקבלת יחס מינורי. ככה זה, מי שמעניין חוטף.

עופר כהן 29 בפברואר 2016

הייתי אומר שמכביסט שמאלני בכיין אם זה לא היה מגיע לרמת סילוף וניסיונות סכסכוך במועדון (זוכרים את הראיון עם ייני שאמר שניסו לסכסכך בינו לבין ברק לוי בזמנו?).
כמו למשל הכותרת "מתיחות בין ג'ורדי לגולדהאר" או אמירות בעילום שם על "אוי אוי אוי" נגד ב"ש.
זה מקומם לראות גוף שמעביר לך מידע ואחראי עליך כלקוח שבוי (כי אתה לא תיכנס לאתרים זרים בשפות שאתה לא יודע לדבר בשביל להשיג מידע, או תברר אישית תוצאות בזמן אמת במשחקים בארץ)
משפיע על תודעה של אנשים בצורה כזו. יש לסקר בצורה מוטה ויש לסלף באובסיביות.
יש הבדל בין כותרת "ב"ש- האנדרדוג שאנחנו צריכים" לבין "ב"ש קבוצה דורסנית ממכבי", סתם לדוגמא.

זה שתקשורת מסלפת מידע עבור בצע כסף לא נושא שצריך לעבור בשתיקה על סדר היום, הרי כשאנשי ציבור עושים את זה קם קול צעקה, ולמרות שהתקשורת הינה בבעלות פרטית זה עדיין מעשה חמור כשלעצמו.

אם רוצים להתחיל אני מחרים את כל אתרי המיינסטרים ספורט בארץ מצדי מרגע זה ועובר לעיתונים האנגלים והאיטלקים.

אמיתי 29 בפברואר 2016

הגאזטה דלה ספורט גם מוטה לטובת באר שבע

MOBY 29 בפברואר 2016

מה שחשוב באמת
באר שבע לא תרד!!! ואיזה חמודים האוהדים….
לא מבין איך אתם מכניסים את חיפה לסיפור? אנחנו בשנה השחונה הזו שבצפון כבר מינואר (האמת מספטמבר) בים…

איציק 29 בפברואר 2016

אולי שנה שחונה אבל לפני קריית שמונה וזה הישג בשנים האחרונות.

עופר כהן 29 בפברואר 2016

ובינתיים במוח של בוס:
כפר סבא עולים עם מחליפים בגביע? עכשיו זה הזמן לשים את אלברמן ב-11 ,ימים ספורים לפני משחק מולם בליגה.
אפשר באותה מידה לתת לב"ש את הצלחת עם קבלת ההחלטות המוזרה הזו.

גיל שלי 29 בפברואר 2016

לא הבנתי. נניח ובאמת אלברמן יעלה הרכב, למה זה נורא? נראה לי שנוסא פצוע. דבר נוסף, מאוד יתכן שההרכב שעלה מול בני יהודה יהיה ההרכב הקבוע של מכבי פרט לעמב"ה במקום ריקן.

עופר כהן 29 בפברואר 2016

זה נורא כי אז הוא עייף למשחק מולם בליגה, אלברמן סוחב המון העונה.
עכשיו, אתה טוען שזו לא בעיה כי במילא לא מתוכנן לפתוח איתו בליגה. אני אומר שזה פשוט מיותר להכנס לבור הזה מלכתחילה, נגיד אלברמן מקבל צהוב, בעייתי מבחינת צבירת כרטיסים צהובים.
בכלל, זה עבד מול בני יהודה אבל מול כפר סבא שבאה גם לתקוף זה ממש מסוכן.
גלזר ודור פרץ יספיקו למשחק הזה, ובטוח זהבי לא צריך לשחק, מצידי שנראה כמו ליגה ט' רק שנעבור שלב במינימום סיכונים.

תולעת 1 במרץ 2016

גלזר כבר לא במכבי. מניחה שבכל זאת למרות הצורך במנוחה נעלה עם 11 שחקנים

גיא זהר 29 בפברואר 2016

קבלת ההחלטות של אלונה בשלוש השנים האחרונות (מאמנים + שחקנים) קרובה למופתית. עכשיו צריך להתחיל לבנות מועדון.
הדברים של בוזגלו לא חכמים (טב"ח, מאחוריך. אם אתה רוצה להשתחצן (והוא מאלו שלא לקחו תארים) תעשה את זה כשהכל חתום ונעול).
סדר המשחקים בפלייאוף ממש מוזר. במקום שהמשחק בין מקום 1-2 יהיה במחזורים 5 ו-10 בהתאמה הוא במחזורים 2-7. דבר שני למקום ראשון יש במחזורים 5-7 שלושה משחקי חוץ ברצף (סיכוי לא קטן של חיפה, סחנין ומכבי השנה). שום דבר לא סגור.

איציק 29 בפברואר 2016

אל תשכח שכולם ציפו שתל-אביב תסיים ראשונה, אז במנהלת ניסו לדפוק אותם. יצא שבאר-שבע נדפקת. פאשלה לא צפויה.

גיא זהר 29 בפברואר 2016

חחח. הלוח ככה כבר שנים אחורה וזה שהמשחק בין 1-2 לא בסיבוב חמישי דופק את המתח. טמטום נטו.

גיא זהר 29 בפברואר 2016

ועוד דבר לגבי העומס אז כמו שאמרו לפניי הסגל של ב"ש מבוגר, אבל חוץ מברדה, אוגו, ראדי, הובאן, ווקאמה וצדק שאר השחקנים סבלו מפציעות והחמיצו כל אחד מעל חמישה משחקים (המגינים, בוזגלו, שהר, מליקסון). אני גם לא זוכר שני משחקים בשבוע (השבוע יעלה הרכב משני) חוץ מחצי הגמר ואולי עוד מחזור באמצע שבוע.

רועי 29 בפברואר 2016

אני חושב שקו המחשבה הוא שלרוב הדברים סגורים עוד לפני המחזור האחרון, אז להשאיר את המשחק בין מקום ראשון לשני למחזור הסיום של העונה יאבד מהעניין.
סדר המשחקים בפלייאוף הוא אותו דבר כל שנה (מאז שיש פלייאוף כמובן).

גיא זהר 29 בפברואר 2016

אני דווקא יותר התכוונתי שהמשחק הראשון יהיה במחזור חמישי ולא שני וגם הקטע ההזוי של שלושה משחקי חוץ רצופים.

רועי 29 בפברואר 2016

אבל עכשיו יש לב"ש שלושה משחקי בית רצופים, למי שמסיימת במקום הראשון זה סיכוי של 50-50 שיהיה לה את הרצף הזה :)

טרנטה 29 בפברואר 2016

לא רוצים שמשחק העונה יהיה משחק חסר חשיבות

קורא בין השורות 29 בפברואר 2016

לא חושב שב"ש תתרסק או תציג ירידה ביכולת, נדמה לי שמנטאלית הם בדיוק במקום הנכון כרגע
בהנחה שהפער נשאר כמות שהוא בסוף הליגה הסדירה אז מכבי תצטרך להציג פלייאוף מושלם ללא איבוד נקודות.
קשה לי לראות את זה קורה במיוחד בשני משחקים מוך הכבשה השחורה העונתית בית"ר

איציק 29 בפברואר 2016

מספיק שתנצח פעמים את באר-שבע.

-גיסנו- 29 בפברואר 2016

נצחון של מכבי בטרנר, אם יקרה, יטרוף את כל הקלפים מחדש גם אם הפער עצמו לא ייסגר במשחק הזה

עופר כהן 29 בפברואר 2016

אנשים אמנם לא רואים את זה, אבל הסיבה שמכבי מתקשה מול בית"ר היא שהקישור האחורי שלה לא עומד בעומס שטף המשחק כאשר קו ההגנה גבוה.
מול בית"ר לגיטימי לעשות פאקו ולשחק עם הרכב יותר הגנתי. הרי הגול של קלטינס בא די משום מקום והשער הראשון נבע מבלאגן מוחלט בחצי של מכבי. ועדיין מכבי כובשת מולם שתי שערים גם בטדי וגם בבלומפילד, אין דאגה זה בטיפול.
אם כבר מדאיגה אותי רעננה…

נולי 29 בפברואר 2016

כמובן שהסיכוי לאליפות נוטה בברור לטובת ב"ש, אבל בספורט אף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה.
מישהו הימר בתחילת השנה על לסטר או אפילו על טוטנהם באנגליה?
אם מכבי ייקחו גם השנה אליפות זה יהיה הישג מדהים, נוכח העונה המצוינת של ב"ש והשחיקה המובנת של מכבי.
וכל הכבוד לאלונה ברקת, שהרימה קבוצה מהתחתית עד הפסגה ומתמודדת עד עכשיו יפה מאד בעולם של גברים.

יואב 29 בפברואר 2016

אני מצדיע לבש. היא נותנת עונה היסטורית עד עכשיו, מספרים שגם ברצלונה ובאיירן היו גאות בהם.
ומצדיע גם למכבי שעדיין לא איבדה קשר עין. הקצב שלה לא שונה מהותית מהשלוש עונות האחרונות והיה אמור להספיק. לתחושתי, מכבי תמצמץ ראשונה ותתחלק באיזה תיקו.
החשוב ביותר- איצטדיון חדש למכבי. זאת מטרת העל והבטחת העתיד.

איציק 29 בפברואר 2016

השורה התחתונה שלך מאד חשוב. מיץ' בזמנו הבטיח שיעשה כל מאמץ שיהיה למכבי בית משלה. איכשהו נראה שהוא שכח מזה. לא מאמין שאיש כמו גולדהר לא מצליח כל-כך הרבה זמן למצוא פתרון לבעיה. הרי אפילו אבן פינה אין. חבל מאד כי זה באמת חשוב. כולם מסביב בונים ודווקא הקבוצה הכי טובה והכי עשירה של השנים האחרונות נימצאת מחוץ למשחק במובן זה.

גיא זהר 29 בפברואר 2016

קשה לי להאמין שמיטש מזניח את העניין (יש דיבורים על רמת השרון, מעבר זמני לר"ג נראה לי הזוי). זה לא כל כך פשוט. אצטדיון בבעלות פרטית (בניגוד לכל הבניות, איציק, שהן עירוניות) יטרוף את הקלפים ויהפוך את מכבי לסוג של פ.ס.ג' ישראלי לאורך שנים ארוכות.

יואב 29 בפברואר 2016

עצם זה שמכבי לא ניגשה בכלל למכרז בבת ים, גורם לי לאופטימיות מסויימת. קיים יעד אחר.

רועי 29 בפברואר 2016

תסביר לגבי איצטדיון בבעלות פרטית והפיכה של מכבי לסוג של פ.ס.ז.
כסף הרי לא הבעיה של מיץ', תקרת הזכוכית בנויה ממרכיבים אחרים.

מאנו 29 בפברואר 2016

ריץ' גולדהאר מוערך בכ-2.1 מיליארד דולר. אצטדיון חדש, אם יחל בקידומו היום, ייקח לפחות 5-6 שנים עד סיום, בעלות ראשונית, להערכתי הבלתי זהירה בלבד, של כ-600-700 מיליון ש"ח. לכן לדעתי חלום האצטדיון הפרטי של מכבי הוא חלום רחוק כרגע, שספק אם ייקרה. הוא דורש רצון עז של הובלת חזון, כסף רב זמן לא מבוטל והתעסקות ביורוקרטית לא פשוטה. לדעתי התסריט היותר הגיוני הוא בניית אצטדיון עירוני חדש או שיפוצו של בלומפילד. זהו תסריט פחות נוצץ ולא מאוד ממשי כרגע, למרות ההבטחות, אבל הוא עדיין יותר ישים כרגע.

יואב 29 בפברואר 2016

מאנו, 600 מיליון לא כולל אדמה.
זה אכן קשה. אבל התחושה שאני מקבל שלשם מיטש שואף. רואה באיצטדיון העתידי הזדמנות להנצחת שם הוריו.
בלומפילד של 24 אלף מקומות לא יספק את צרכיו, נראה לי.

-גיסנו- 29 בפברואר 2016

בארץ זה בעיקר שילוב של הרבה בירוקרטיה ועוד יותר חמדנות.
נדמה לי שגולדהאר אמר פעם בראיון שבכל מקום שבו בירר על האופציה לרכוש שטח ולבנות אצטדיון, גורמים כמו העיריות, הטוטו, מקרקעי ישראל ומי לא באו אליו בערימה של דרישות טובות והתחייבויות, אבל אף אחד לא היה מוכן להשתתף במימון (ואני יכול רק לנחש שכמו בשוק השחקנים בארץ, ברגע שזה הוא גם העלו מחירים של לא מעט דברים בדרך).

מאנו 29 בפברואר 2016

אני שמח שהתגובות למה שכתבתי יותר ריאליות והגיוניות מהפעם הקודמת שהעליתי את הטענה הזאת – אז לעגו לי.
בתחשיב של 600-700 מיליון שח התבססתי על האצטדיון בחיפה שעלה בערך 450 מיליון שח, עליו יש להוסיף קרקע של נניח 150-200 מיליון שח (וזה באמת מספר באוויר, אבל שמרני), אינפלציה, ריבית (אני מניח שריץ' יממן זאת מבנקים מקומיים) והוצאות לא צפויות.
בסוף אנחנו מגיעים לבערך 700 מיליון שח. זה לא בלתי אפשרי מבחינתו, אבל לאדם עם הון בסדר גודל שלו ומוטיבציה שמוטלת בספק (אין לי מושג לכמה זמן מיץ' מתכנן להישאר פה, ובנוסף להלחם על הקמת האצטדיון), זה נראה לי כרגע לא ישים במיוחד.

-גיסנו- 29 בפברואר 2016

מצרך פה קטע מראיון שנערך עם אנגלידיס עוד ב 2013 לאחר שנבנו המשרדים החדשים למועדון:
"נציג הבעלים התייחס לסוגיית בניית איצטדיון חדש ובית עבור הקבוצה: "זה בהחלט הגיוני שהצעד הבא הוא שיהיה לנו איצטדיון חדש. אני מקווה שעיריית תל אביב תעשה את מה שדרוש ותעבוד קשה בכיוון הזה, כדי שזה אכן יקרה. כמו במדינות שונות באירופה, לרשות המקומית יש תפקיד מפתח בפיתוח הנושא הזה ואני חושב שראוי שבעיר כמו תל אביב יהיה איצטדיון חדש 'first class'".

אנגלידיס נשאל האם הוא אכן מאמין שבשנים הקרובות יקום בית חדש לצהובים ואמר: "בלומפילד הוא איצטדיון פנטסטי ומעולה עם אווירה נפלאה. אני לא יודע אם יהיה לנו בית משלנו, אבל הכדורגל מתקדם קדימה ואתה צריך לוודא שגם מבחינה שיווקית ופרסומית, לאצטדיון יהיה מקסימום תכולה עבורנו. אנחנו עובדים קשה בעניין הזה. אנחנו נעשה את הצד שלנו כדי שזה ייצא לפועל, אבל לא נוכל לעשות זאת לבדנו ונצטרך פרטנרים לדרך הזו"."

גולדהאר מלכתחילה לא חשב לעשות הכל לבד כי ברור שזה לא ריאלי, מעשית וכלכלית. מעוד כל מיני סיפורים ששמעתי לאורך הזמן ואני כבר לא זוכר את המקורות – מה מהם שמועה ומה מהם מבוסס – משתמע שכל גורם מקומי שניסו לעבוד איתו חשב ש"הנה בא הדוד הלחמניה מאמריקה, שנוכל להוציא ממנו ים כסף ויבנה לנו אצטדיון בחינם". אבל גולדהאר סבלני וממש לא הולך לשום מקום בקרוב, אני בטוח שהוא ימשיך לבחון אפשרויות.

-גיסנו- 29 בפברואר 2016

ודבר נוסף, לא זוכר מה כתבת פעם קודמת בנושא, אבל כמו בעניין הביקורת מהתקשורת – ניתוח ענייני ומסקנה שזה כרגע לא ישים זה משהו אחד. לזרוק לאוויר "יאללה יאללה השייח הקנדי שלכם גם ככה עף מפה עוד יומיים" זה משהו אחר (למרות שלא מאמין שאתה אישית כתבת דבר ברוח הזו – אבל יש כאלה שכן).

קפטן קוקי 1 במרץ 2016

+1

יואב 29 בפברואר 2016

המוטיבציה שלו כלל לא עומדת בספק. הוא פה ולהמון זמן.

גיא זהר 29 בפברואר 2016

מיטש, להבנתי, רוצה קבוצה שתחזיק את עצמה כלכלית ולא להזרים בכל שנה עשרות מליונים. אצטדיון בבעלות פרטית של נגיד 30 אלף מייצר רק מבחינת הכנסות מנ25 אלף מינויים 25-30. תוסיף לזה שטחי מסחר, מרצ'נדייז, הכנסות מטלוויזיה וטוטו וספונסרים והגעת להכנסות של 80-100 מליון בלי להתאמץ בכלל (אין סיבה שמכבי סל תכניס יותר ממכבי רגל במצב כזה אם לא הפוך). נגמר הסיפור.

רועי 29 בפברואר 2016

סבבה, אז הוא לא יצטרך להזרים כספים, עדיין לא הבנתי את הקישור לפ.ס.ז.
כפי שכולם כבר סיכמו והסכימו, שליטה כמו של מכבי תא כדורסל לא יכולה לקרות בליגה בכדורגל בארץ.

גיא זהר 29 בפברואר 2016

מי אמר? אז לא יהיו 23 אליפויות ברצף אבל יהיו 7 מ-10. אף אחד לא ירצה להתחרות עם מכבי במצב הזה לאורך זמן.

רועי 29 בפברואר 2016

אני לא חושב שזה יכול לקרות, בגלל שוק השחקנים.
ההבדלים בין הישראלים האיכותיים ביותר שיש שכן רוצים לשחק בארץ, לאלה שקצת פחות טובים לא כזה גדול. יש לך את זהבי מעל כולם, שאר השחקנים הבדלי הרמות לא משמעותיים.
בנוסף, קשה לפגוע בחמישה זרים איכותיים, גם אם יש לך יותר כסף, לא פשוט להביא לארץ כל שחקן שרוצים.

גיא זהר 29 בפברואר 2016

מזכיר לך מה קרה עם חיפה בתחילת שנות האלפיים. כל השחקנים הטובים נשאבו אליהם ולשאר נשאר רק פירורים. זה עניין של ביצה ותרנגולת כמובן אבל עם אצטדיון אף אחד לא יוכל להתמודד עם מכבי.

עופר כהן 29 בפברואר 2016

לא יוכלו להתמודד?
שיתחילו להשקיע בנוער שלהם, להנהיג משמעת אימונים נכונה ולשלם משכורות בזמן. חוץ מהקטע עם הנוער לא מדובר בכלל בענייני כסף. וגם להשקיע בנוער זה לא צריך להיות סיפור של שמונה ספרות.

גיא זהר 29 בפברואר 2016

ספר את זה לליון ולמארסיי אם נמשיך באנלוגיה. הכסף מדבר בסופו של דבר

עופר כהן 29 בפברואר 2016

גיא בחייאת, זו לא פרופורציה בכלל בין הטופ הצרפתי לתחתית הצרפתית, אל מול התחתית הישראלית והעילית הישראלית.
מכבי ת"א של היום מושתת על שלד די צנוע מבחינת תוצרי מחלקות נוער (טב"ח החלוץ,דסה, עמב"ה, ריקן, טיבי, אזולאי- כל אלו הגיעו ממחלקות נוער שאינן מכבי ת"א/חיפה), פ.ס.ז יכולה בכל רגע נתון לקטוף בלם מקבוצת מרכז טבלה באנגליה כדי שיעלה כמחליף מול איזו סושו או סנט-אטיין, מכבי ת"א תמיד תצטרך איזה טב"ח או דסה שיסגרו לה עמדות קריטיות בסגל.

גיא זהר 29 בפברואר 2016

והכוונה לפ.ס.ז בארץ כמובן, באירופה מכבי יכולה להיות באטה מבחינת הישגים פלוס מינוס

יואב 29 בפברואר 2016

גיא, ניתוח נכון.

תומר חרוב 29 בפברואר 2016

לא יודע מאיפה הבאתם את העניין הזה של אצטדיון חדש למכבי. אם מגדילים את בלומפילד ל25 אלף מושבים אז אין שום סיבה הגיונית לעבור לאצטדיון חדש ועוד לבנות אותו בעצמך. כל ההשקעה הזאת, בשביל מה? העיריות שבנו אצטדיונים לא מצליחות להחזיר את ההשקעה. אז להשקיע מאות מליוני שקלים שכנראה לא יחזרו לכיס לעולם? איזה רווח יהיה פה? הוא ימכור 50 אלף מנויים לליגה הישראלית? הוא ימכור כרטיס במאתיים שקל? כל עוד יש תקרת זכוכית אירופאית (ויש תקרה כזו והיא לא הולכת להתנפץ בעשורים הקרובים) אין טעם במהלך כזה. לא מאמין שזה יקרה.

יניב פרנקו 29 בפברואר 2016

בלומפילד משופץ זה קצת אקמול – זה אומר בשנה עוד מכירה אופטימית של 10,000 כרטיסים למשק כפול נגיד 20 במחיר ממוצע של עוד 60 ש"ח לכרטיס ממוצע – אז בהערכה אופטימית זה עוד 12 מיליון שקל הכנסות ומזה תוריד הוצאות שגדלות כמו תשלום גבוה יותר להיכלי הספורט, יותר אבטחה, עמלות משרד כרטיסים – לא גיםצ'נצ'ר.

אצטדיון של 40,000 מקומות + תאי צפייה + חנות מועדון במתחם זה סיפור אחר לגמרי .

ארז 29 בפברואר 2016

פלוס השכרת שטחים (וחברת ניהול, אם תרצה לגרד עוד משהו).
זה הבדל מהותי בבעלות פרטית על מתחם.

יואב 29 בפברואר 2016

לגמרי.
ומיטש מומחה לעניין הזה. לא רואה איצטדיון למכבי ללא שטחי מסחר, ללא קניון שיהיה בו.

תומר חרוב 29 בפברואר 2016

אל תהיה בנקאי, אתה רואה רק את ההכנסות אבל יש גם הוצאות. תבין, הכדורגל הישראלי זה חור, פה לא יעזור אצטדיון, פה צריך רמונט ורמונט עולה כסף.
ברצינות. זה טוב ויפה על הנייר אבל זו הוצאה מטורפת שיש בה הימור גדול מידי. ההנחה שאם יהיה אצטדיון של 40 אלף אז הוא יהיה מלא כל שבוע בליגה הישראלית היא פשוט לא ריאלית. זה גם לא עובד ככה שאתה פתאום תבנה אצטדיון וקניון ומיד יהיו עסקים שמוכנים להשכיר במחירים גבוהים ומיד יהיו קונים ואנחנו מדברים פה על קרקע במרכז הארץ (אי אפשר להתרחק מידי מתל אביב) שהיא יקרה במיוחד כשההוצאות בישראל מאוד מאוד גבוהות ואין שום סיבה שעם אצטדיון עירוני ראוי מישהו יעשה פה הנחות ולפחות עשור עד שמתחילים איכשהו לראות את ההשקעה חוזרת.
בקיצור, נשמע כמו פנטזיה של אוהדי מכבי. לדעתי גולדהאר השתעשע עם הרעיון גם כדי לאותת לעירייה שבלומפילד הנוכחי לא מספיק בשבילו. לא רואה את זה באמת קורה.

יואב 29 בפברואר 2016

תומר,
אתה מוזמן לצטט אותי אם וכאשר(:
האמת היא שהפנטזיה הזאת נוצרה רק בגלל מיטש.
אסתפק במודל צנוע הרבה פחות, אבל לא במספר מושבים.
אם כבר גודלים-אז שתיהיה לזה משמעות.
בלומפילד לא ריאלי בגודל שלו. כבירי הציע עליו 200 מיליון? כי הוא יודע שמשהו קורה.
והוא נותן מענה, גם אם זה רק למראית עין.

גיא זהר 1 במרץ 2016

יואב, מה בעיניי גודל אצטדיון סביר למכבי? אתה חושב שאתם יכולים להביא 30 אלף מינויים לדוגמא?

yaron 1 במרץ 2016

בלומפילד משפץ עם 25000 זה יופי של אקמול לכמה שנים טובות. הבעיה היא שגולדהר לא מוכן להתחייב שישחק שם מה שמלחיץ את העירייה.
אם גולדהר יבנה אני מאמין שעד-35 זה גודל מעולה.

יואב 1 במרץ 2016

גיא, שלושים אלף.

גיא זהר 1 במרץ 2016

30 אלף זה נשמע סביר, השאלה למה לא מגדילים את בלומפילד שהיום 14 לסביבות 30?

יואב 2 במרץ 2016

שאלה טובה. אין לי מושג.

תומר חרוב 29 בפברואר 2016

ולא לקחת בחשבון שגם באצטדיון שלך האבטחה לא חינם. ואתה אולי לא משלם להיכלי הספורט אבל מה עם ארנונה/חשמל/מים/תפעול? זה לא ייצא לפחות כמה עשרות אלפי שקלים בחודש (בערך הסכום שמשלמים לעיריות)? חנות מועדון אפשר להקים גם ליד בלומפילד, תאי צפייה יהיו אחרי השיפוץ. עלות מול תועלת זה פשוט לא שווה. אם גולדהאר רוצה להשקיע מאות מליונים עכשיו מהכיס (פלוס להחזיק את תקציב הקבוצה ולדאוג שתהיה תחרותית ותתקדם) למה שהוא יעשה את זה על אצטדיון כשבונים לו בחינם חלופה שאולי לא תהיה גיים צ'יינג'ר אבל כן תקדם את המועדון צעד צעד ולא תעלה לו גרוש.

יואב 29 בפברואר 2016

אולי אתה צודק. ריאלית זה אכן נשמע כך.
מדובר רק בתחושת בטן, שבמקרה מיטש, לא מאכזבת אותי.

ארז 29 בפברואר 2016

פה לא יעזור שום בנון?

יניב פרנקו 29 בפברואר 2016

תומר – באצטדיון בבעלות פרטית – הזיכיון למכירת מזון לדוגמא שייך לקבוצה ולא להיכלי הספורט.
תחשוב שמכל מבקר אפשר לעשות רווח של 10 שקלים (לפחות)
באצטדיון של 40,000 מקומות קבוצה כמו מכבי מוכרת בעונה כולל אירופה כ700,000 כרטיסים בשנה – רק הרווח מהמזנונים זה הון.
וכמובן מכל השאר.

תומר חרוב 29 בפברואר 2016

אתה לא משקיע חצי מליארד שקל כדי למכור נקניקיות. זה נהדר על הנייר אם הכל עובד כמו שצריך אבל זה סיכון שלא נראה לי שגולדהאר הולך לקחת, לפחות לא בחמש השנים הקרובות. אל תשכח שמדברים גם על תכנית לאצטדיון לאומי במקום רמת גן שזו גם יכולה להיות אופציה בשביל מכבי.

יניב פרנקו 29 בפברואר 2016

אתה משקיע גם מיליארד שקל אם בסוף אתה מקבל נכס נדלני ששווה יותר ועל הדרך מייצר הכנסות.

זה מודל שעובד בכל העולם

תומר חרוב 29 בפברואר 2016

אמרתי, זה יכול להיות נהדר על הנייר אבל לא נראה לי שזה הולך לשם. בינתיים האצטדיונים העירוניים לא הצליחו להחזיר את ההשקעה שלהם, הם בכלל לא רווחיים. אז יכול להיות שיעשו את זה אחרת ויותר טוב כשזה כסף פרטי אבל בכל זאת מדובר בסיכון גבוה.

אריאל גרייזס 29 בפברואר 2016

זה מודל שעובד במדינות גדולות עם קבוצות שיכולות לפוצץ איצטדיון בגודל הזה. לא במדינות בסדר גודל שלנו. לנסות להסיק מארה"ב או אנגליה עלינו זה מופרך

yaron 1 במרץ 2016

יניב, מסכים איתך לגמרי רק שלדעתי אתה טועה ללמטה, איצטדיון כזה יכול בקלות למכור 900,000 כרטיסים בשנה.
תומר, זה בהחלט חלק מהחישוב. אולי לא החלק המרכזי אבל בהחלט חלק שאי אפשר להתעלם ממנו.
לרוב המזנונים מושכרים לזכיין שמשלם כסף טוב בעבורם. גם חנויות המרצ'נדייס הם לא הגורם עליו נשען המועדון אבל הן כן חלק מהתקציב.
דרך אגב, לא סתם גולדהר מתעקש שהאיצטדיון יהיה חלק מקומפלקס מסחרי גדול, הוא מבין משהו בתחום :-)

גיא זהר 1 במרץ 2016

רק תסביר לי איך הגעת ל900 אלף

קפטן קוקי 1 במרץ 2016

יש עניין אחד שאף אחד לא התייחס אליו.
עיריית תל אביב היא היום חברה כלכלית. אצטדיון בלומפילד גם היום הוא היקר ביותר בארץ פר משחק.
אחרי שיפוץ הוא יהיה יקר הרבה יותר. העירייה מחפשת להגדיל את הרווחים שלה על חשבון הקבוצות ולא בטוח שזה משתלם.

אריק י. 29 בפברואר 2016

אז מה, ב"ש הולכת לזכות באליפות מבלי שיש לה ג'נרל מנג'ר וצוות ניהול אירופאי? זה לא פחות מסנסציה!

עופר כהן 29 בפברואר 2016

יואו איזה גבר יצאת עם העקיצה הזאת

השמן 29 בפברואר 2016

כמה דברים:
1. לגבי אלונה ובאר שבע. אין מה להגיד חוץ מכל הכבוד. עשו שם תהליך מרשים והדרגתי. ואגב לדעתי אין מה לצפות לקריסה שלהם שנה הבאה. נכון, תמיד קשה יותר להתמיד, אבל אין מה להשוות אותם לקרית שמונה, הם לא נופלים ממכבי ברמת הניהול והשקט שיש במועדון ובחדר ההלבשה. הם פה כדי להישאר וזה מצויין. הלוואי ועוד קבוצות ילכו בדרכם
2. אין שום חובה בצוות זר. גם ישראלים יכולים לנהל מקצועית ובצורה נכונה את הקבוצה שלהם. אבל אל תגידו לי שרצקי, טביב או שחר. את הרף מכבי קבעה באר שבע בצורה מרשימה מגיעה אליו.
3. בכל הקשור למכבי, המשחק ביום שבת מאוד עודד אותי. טיבי נראה הרבה יותר מאופס, הלחץ עבד, הגענו למגוון מצבים במגוון דרכים. ביום רגיל של זהבי זה היה נגמר בשלישייה. סה עוד צריך להתחבר (וזהבי צריך לעזור לו בזה כפי שעזר למדוניאנין) אבל לדעתי זה היה המשחק הכי טוב של מכבי מאז המשחק מטל חיפה (לא ראיתי את המשחק מול הפועל חיפה). אני מודע לחולשת היריבה אבל נראינו זוועה גם מול נתניה ואחרות, אז אני טיפה התעודדתי
4. גם אני התפלצתי שאלברמן סופסל, אבל נוסא היה מצויין בעיני, והאמת שאני מעריך את הביצים של בוס. שנה וחצי אנחנו עם אלברמן ואיגייבור בהרכב כשמקדימה מנסים שוב ושוב את הציוות הנכון ליד זהבי זה כמעט אף פעם לא נראה טוב התקפית. אז אולי שווה לנסות משהו חדש

מאיר (חדש בשכונה) 29 בפברואר 2016

גם אני יצאתי מעודד מהמשחק עם בני יהודה ובאמת נראה היה שסוף סוף לטיבי היה בטחון ווואלה לא ספגנו, לבני יהודה היו אולי שני חצאי מצבים כאשר בכל אחד מהמשחקים האחרונים כולם הגיעו נגדנו לפחות לשניים שלושה מצבים לגול. וההתקפה נראתה מגוונת, משמאל ,מימין מהאמצע, ממרחק וכו'.
כבר שנים שלא היה מאבק ראוי כל כך על האליפות. אם לא ניקח, זה יהיה חבל מאוד מבחינתי הרבה בגלל שבעונה כל כך קסומה של זהבי, ייגרם לו עוול אם לא ניקח. מצד שני, אנחנו כרגע האנדרדוג שצריך לפעול כדי לזכות ואם נזכה זה יהיה הישג אדיר, לא פחות.

גדי 29 בפברואר 2016

אחרי הרבה זמן ראיתי שההגנה שלנו הייתה יותר חדירה מההגנה של מכבי.
אותי זה מדאיג

עופר כהן 29 בפברואר 2016

גדי, יכול להיות שזה בגלל שכפר סבא הם לא קבוצת תחתית רגילה: הם באים לשחק כדורגל התקפי יותר ומשחק הריצה הזה, מה לעשות, יוצר בקיעים בהגנה, גם בזו של ב"ש.
מן הסתם תספגו יותר בפלייאוף העליון, אבל אתם אחת משלושת הקבוצות מעבר הכי טובות פה ב10 שנים האחרונות (חיפה של עונה לפני צ'מפיונס, מכבי של סוזה ואתם).

צור שפי 29 בפברואר 2016

מסכים שטעינו (לפחות אני טעיתי) בקביעת העמדה הערכית לגבי אלונה-שירצקי-בכר-לוי לפני שנה.
אפרופו הדיבור על איצטדיונים, מה יהיה הסוף עם רמת גן?

גיא זהר 29 בפברואר 2016

זה נראה לי ספין. אין מצב שמכבי תעבור לשם

yaron 1 במרץ 2016

הגישה הכללית של גולדהר אומרת ש- או שאני משקיע ובונה איצטדיון ואז אני רוצה שיהיה חלק ממרכז מסחרי גדול.
או שיתכבדו עיריות ת"א / ר"ג וישפצו את האיצטודינים שלהם ואנחנו נשחק שם תחת חוזה שמתחדש כל כמה שנים.
יש כאן מילכוד מסויים לעיריות ובייחוד לעיריית ר"ג שלא יכולה להשקיע מאות מיליונים בשיפוץ בלי התחייבות של כמה שנים של לפחות קבוצה גדולה אחת.
מצד שני, גולדהר לא ישקיע באיצטדיון אם הוא לא יודע מראש שיש כאן עסק נדל"ני מניב ולא רק איצטדיון שלא בטוח מתי יחזיר את ההשקעה.

מכביסט שמאלני 29 בפברואר 2016

תגובה אחרונה שלי בנושא , אני די בטוח שמימר ובכר סגרו על תוצאה לפני המשחק בעקבות דבריו של מימר " אלך לחגוג עם ב"ש אליפות , הם כמו משפחה" , ודבריה של אלונה למימר בסוף המשחק " עשית לנו התקף לב" , תעודת עניות לכדורגל הישראלי , שלא תטעו עם זה היה להיפך מלחמת עולם בתקשורת.

איציק 29 בפברואר 2016

מה קרה, עוד לא התחיל הפליי אוף וכבר איבדת את טיפת כבודך האחרונה. אתה ממש לוזר.

מכביסט שמאלני 29 בפברואר 2016

טעות שלי ,הלכתי רחוק מידי , אני חוזר בי , לא חושב שהייתה מכירה או משהו…. בכל אופן חושב שב"ש משחקת אותה העונה , והכעס שלי לתקשורת לא קשור בקנאה לב"ש .

גדי 29 בפברואר 2016

נראה כמו טוקבק מוואן

איך סוגרים על תוצאת משחק? תכניס אותי לראש שלך.
ככה אולי?

בכר: "על כמה נסגור ?"

מימר:"אנחנו סליחה אתם שמים בדרך כלל 2 גולים אז נשמור על זה"

בכר: "אבל זה לא יהיה אמין. אתה הרי אמרת שתחגוג אליפות שלנו. צריך משהו יותר מתוחכם"

מימר: "אז תן לנו לשים שער אחד ושיהיה ראשון"

בכר: "בסדר. תן לי לסגור עם אוגו שיאבד כדור ליד הרחבה שלנו. אתה תסגור עם ביטון והשני שסיימו עקבים"

מימר:" לגבי השערים שנחטוף. אני אסגור שאוהד כהן יהיה פצוע והכניס את הגמד במקומו. אתם רק תרימו לרחבה וזה יכנס"

בכר: "סגור אח. שוב כדי שוויצמן לא יחשדו נעשה שטוני יתן פצצה לקורה, גאדיר יחמיץ מול שער ריק והכי חשוב אני אסגור עם שיר צדק ששחקן של כפר סבא ישאר חופשי ברחבה בדקה ה88 ותגיד לו שיבוט לשער. נקווה שגורש יתפוס"

מימר: "אוהב אותך אח. צריך דחוף את המענק שלי.

ככה זה עובד?

ברק 29 בפברואר 2016

אתה ענק גדי!

אריק י. 1 במרץ 2016

חחחחח

דור 1 במרץ 2016

או זה או שבכפר סבא שכחו שצריכים לקפוץ לנגיחה כשיש כדור גובה

מאשקה 1 במרץ 2016

אלונה ברקת היא במוצאה אשקלונית דרומית.
אני מפרגנת לה מהתחלה גם בגלל היותה אישה מצליחה בחבורה של גברים מנהלים, והיא לא סופרת אותם.
חוץ מזה, אני כדרומית הולכת במדבר 40 שנה אחרי הפועל באר שבע כדורגל, מהימים של אביטן, מאיר ברד, קול צבר וכו'.
מקווה לאליפות השנה בגלל אלונה, ובגלל הקהל הנהדר של הפועל באר שבע, וכדרומית

איציק 1 במרץ 2016

מאשקה,
למה אותי כל הזמן שואלים האם אני אוהד מכבי או של באר-שבע ואותך לא שואלים האם את אוהדת ירושלים או באר-שבע?
זה לא הוגן. הלוואי ותהינה השנה שתי אליפויות.

היסטוריון ששל ספורט 2 במרץ 2016

מצטער שראיתי רק עכשיו .
לא מסכים איתך כמעט בדבר.
ראשית לא מסכים שצריך לבדוק פרבפקטיבה של שנה אחת.
בינתיים לשירצקי יש אליפות וגביע ( ושני גביעי טוטו ) בשנים האחרונות ….ולברקת יש …עליית ליגה.
שנית באר שבע בתקציב הרבה יותר גדול מקריית שמונה….השנה בפרט ובכלל בשנים האחרונות.
בקיצור שירצקי עשה דברים מדהימים בתקצבים קטנים יחסית.
מאז כפר סבא של 82 לא הייתה קבוצה אלופה שלא מירושלים ,תל אביב או חיפה …עד שהגיע איזי לכן מגיע לו יותר כבוד.
בנוסף נציין שבכר לא עמד בהסכם עם איזי וברקת נהגה בצורה טיפשית והפסידה גביע.
לסיום איני יכול לחלוק על עבודתו המצוינת של בכר …אך איני בטוח שגם עם אלישע הקבוצה הזו הייתה מצליחה פחות.

Comments closed