האם אנו חושפים את ההבדל בין יזם לבין בעלים של חברות ענק – אורי אלון

השאלות שהיו מטרידות אותי אילו הייתי אוהד הפועל ירושלים

נדמה לי שגם אם הפועל ירושלים תצליח לנצל את החולשה הלא מדהימה של מכבי פוקס, ותיקח אליפות, עדיין ניתן יהיה לסכם את העונה הירושלמית כאכזבה. אני בטוח שאורי אלון לא מאמין במבחן התוצאה כנייר לקמוס יחידי, אלא מסתכל על התוצאה בהקשר של הדרך, והדרך שהפועל ירושלים עושה השנה היא דרך בעייתית בלשון המעטה. התוצאות באירופה ראויות לתיאור אחד בלבד, כשלון חרוץ. התוצאות בליגה המקומית לא ראויות לשום הגדרה אחרת.

*

אורי אלון איש מוכשר באופן יוצא דופן, ככל הנראה. ישנם אנשים המתעשרים בלי שום קשר ליכולת ספציפית, אך אורי אלון הצליח להביא חברות סטארט אפ לאקזיטים מרשימים, אין כאן מקריות. עדיין, סט הכישורים הנדרש מיזם המוכר את הסטארט אפ שלו הלאה, שונה מסט הכישורים הנדרשים ממנהל של חברה גדולה, או גם מבעלים של חברות גדולות כמו מיטש גולדהאר למשל.

יזם הסטארט אפ הוא חיה שונה. הוא נדרש לאמונה עיוורת בפוטנציאל של הרעיון שלו, גם כאשר יווכח שקיימים רעיונות דומים במיוחד מסביב. הוא נדרש לאמונה עצמית חפה מספקות, הוא נדרש לדרייב מיוחד מאוד, דרייב הדוחף אותו להשקיע את כל כולו בקידום הסטארט אפ בלי שישאר מקום לשום דבר אחר.

אחד הדברים שיזם מסוגו של אורי אלון לא נדרש אליהם במיוחד הוא בחירת מנהלים תחתיו, שכן בדרך כלל התחושה היא שהכל יקום או יפול על היזם עצמו, שאר האנשים המצויים בחברה ניתנים להחלפה מבחינת היכולת הניהולית, או שהם בעלי ייוחד בתום ספציפי אשר אינו ניהולי כלל וכלל.

*

וכאן אנו מגיעים לשאלת גיא הראל. ורד כהן עשתה משהו יוצא דופן עבורה. היא לא הסתפקה בתפקידה כמעבירת הדלפות של גורם עלום שם במועדון. היא ממש עשתה עבודה עתונאית בוואלה, ראיינה לציטוט שחקנים שתובעים את המועדון, שחקנים החושפים פן מסוים בהתנהלות של גיא הראל, פן שבטח היה מוכר לרבים מאוהדי הפועל ירושלים, אך לא מוכר לצופה הממוצע.

הנה הלינק

*

הפועל ירושלים לקחה אליפות שנה שעברה, אך הכשלון באירופה היה שם. כמו שרבים עושים, גם בהפועל ירושלים נתנו לאליפות לאלחש את הכאב מהנפילה באירופה. הנפילה זכתה לתירוצים שבעיני אורי אלון נראו יותר כהסברים. אך לכאב יש תפקיד, הוא נמצא שם כדי להכריח אותנו למחשבה מחדש. ברגע שאנו מאלחשים את הכאב, אנו גם לא מאוד דואגים שלא להפצע שוב.

האם אורי אלון יודע להתנהל גם כבעלים מרוחק של עסק, הסומך על המנכ"ל כמו שהוא יודע להתנהל כיזם? אני מאוד התרשמתי מהאמירות של אורי אלון בשנה שעברה, התרשמתי גם מהדרך בה הוא התחיל את המהפך האמיתי של הפועל ירושלים. אני חייב לציין שעדיין אין לי תשובה לגבי השאלה ששאלתי הרגע. אני זוכר שלאחר הכשלון האירופי בשנה שעברה, היו הדלפות שהפועל ירושלים יחפשו ג'נרל מנג'ר. האליפות כנראה מנעה מהם את הצעד הזה. מכאן אני מסיק שגיא הראל הוא הג'נרל מנג'ר בירושלים. האם אורי אלון מרוצה בדיעבד מזריקתו של בראד גרינברג והחלפתו בדני פרנקו? האם אורי אלון משוכנע שרק שיקולים מקצועיים מנחים את המנכ"ל שלו בבחירת שחקנים ומאמנים? אילו אני אוהד הפועל ירושלים, הייתי מוטרד ביותר אם אורי אלון אפילו לא שואל את עצמו את השאלות האלה. בהחלט יכול להיות שאורי אלון חושב שהתשובה לשאלות אלה חיובית, ואז השינוי יכול להיות מובל על ידי גיא הראל. אך הבעיה הגדולה מצויה באפשרות שאורי אלון מאמין בגיא הראל אמונה עיוורת.

 

עם ביסלי ביציע
על הפירגון

59 Comments

ניינר / ווריור 1 במרץ 2016

כל כך מבאס מה שקורה שם. מקווה שזה לא ישבור את אורי אלון

תומר 2 במרץ 2016

לפי דעתי אורי אלון הולך להנחית שם 2-3 שחקנים חדשים ולקחת אליפות גם השנה

-גיסנו- 1 במרץ 2016

לדעתי לא נגעת בהבדל משמעותי יותר בין מנהל סטארט אפ ששואף לאקזיט למנהל/בעלים של חברה גדולה וקיימת.
מנהל סטארט אפ צריך לתת פוש יחסית קצר טווח, לצמוח בו כמה שיותר מהר, ובסופו של דבר או שמוכרים ועושים את המכה, או שהכל קורס והחברה נסגרת. כך או כך הסיפור נגמר וממשיכים הלאה לפרוייקט הבא.
מנהל/בעלים של חברה גדולה צריך הרבה יותר סבלנות, אורך רוח, ראייה לטווח ארוך ושמירה על הקיים. גם מנגנוני הצמיחה של חברה גדולה שונים לחלוטין.
ייתכן שאורי אלון יודע איך לעשות את פוש הגדילה המטאורית והמהירה באופן נהדר, כפי שיעידו אקזיטים בעברו, אבל אין לו את הידע ו/או האופי להמשיך ולהשאר למעלה לאורך זמן.

זה אגב מבחינתי גם דומה לכל הויכוחים שרצו פה על ג'ורדי מול שירצקי/טביב וגודל התקציב של כל אחד – סט הכישורים המקצועיים/ניהוליים שהסטטוס של כל אחד דורש ממנו שונה לחלוטין, מי שמצליח מקטן לא בטוח ידע להצליח גם בגדול.

גיל שלי 1 במרץ 2016

מסכים לגמרי

ישי 1 במרץ 2016

אני בהחלט התרשמתי שאלון הוא בעניין של טווח קצר. הוא גם עושה רושם של אוהד ולא של בעלים אחראי. כשבמכבי רגל מדברים על תהליך, אפשר אולי לצחוק עליהם, אבל זה נכון שמועדון ספורט לא עושה קפיצה ומגיע לרמה אחרת באופן קבוע תוך יומיים. הצהרות כמו יורוליג תוך שלוש שנים הן טמטום מוחלט.
מצד שני, כיוון שאומרים שהוא מאוד מוכשר, יכול להיות שהוא ידע לתקן.

גורביץ' 1 במרץ 2016

מכבי רגל או לפחות האוהדים שלה, מצדיקה אי הצלחות ב"תהליך" כשנוח להם, והצלחות ב"תהליך" כשנוח להם.
האמת פשוטה יותר ודומה יותר להפועל ירושלים –
התהליך הוא תקציב ענק שקונה שלוש אליפויות בארץ, אבל עדיין לא מספיק גדול כדי להתמודד בכבוד באירופה ברמה של אלופות. ברגע שעוד קבוצה מגדילה את התקציב, היא הפלא ופלא נותנת פייט, ושם אף אחד לא מברבר על תהליך, רק על אליפות שהם מנסים לקחת.
הפועל ירושלים כנ"ל – השוו תקציב עם מכבי או שהם באותו אזור חיוג, זה הספיק לאליפות ואולי לעוד אחת-שניים עד שמכבי תתעשת ותגדיל את התקציב. אם הם יקחו עוד אליפות-שתיים בשלוש שנים הקרובות, סביר להניח שהם גם יגיעו בסוף ליורוליג וסביר להניח שלא יעמדו בקצב בקמפיין הראשון שלהם שם כמו שקרה למכבי רגל, עד שהם יגדילו עוד יותר את התקציב ויצליחו יותר.
די פשוט בסה"כ

ישי 1 במרץ 2016

ממש לא פשוט. העובדות מלמדות שתקציב הוא ממש לא חזות הכול. ככה גם אפשר לראות אצל הפועל ירושלים שהגדילה את התקציב מאוד אבל לא הצליחה ביורוקאפ מול קבוצות עם תקציב נמוך. גם אם תשפוך בשנה הבאה על הפועל עכו ים של כסף, הם לא יקחו את האלופות.

גורביץ' 1 במרץ 2016

אבל זאת בדיוק הנקודה שלי: הפועל ירושלים הגדילה תקציב – לקחה אליפות – הגיעה לאירופה ולא הצליחה לעלות מדרגה, אם היא תמשיך בקו הזה, ותמשיך להגדיל את התקציב, היא כנראה תיקח עוד אליפויות ותעשה קמפיינים יותר מוצלחים באירופה כולל העפלה ליורוליג, עד המדרגה הבאה שגם שם היא תתקע בגלל תקציב.
ואם הפועל עכו ישפכו ים של כסף הם לא יקחו את האלופות אבל הם כן יקחו אליפות בארץ.

גיסנו 1 במרץ 2016

אתה יודע, גם מכבי חיפה שופכת ים כסף כל שנה גם ב 5 שנים האחרונות, איך זה עובד בינתיים?

גורביץ' 1 במרץ 2016

לא מתקרבת לסקלות של מכבי תל אביב, והלוואי ששחר היה הולך ראש בראש עם גולדהאר על השחקנים הישראלים הטובים, אבל הוא לא, הוא פשוט שופך כסף על שחקנים בררה.
כל זה לא משנה את זה שתקציב יותר גדול בהרבה מהשאר קונה אליפויות, כמו במקרה של מכבי תל אביב.

יואב 1 במרץ 2016

נגמרו הימים שלשחר היה הכי גדול, תתמודד.
האם שכטר, עטר, בניוו, פלט, ורמוט, קינן, טווטחה, ידין, עזרא קריאף ועוד ועוד-הם בררה?
מה מנע ממך להביא את טיבי, ראדי וזהבי? הם היו זולים(יחסית) ועל המדף. הבאת זרים יקרים עם רקורד טוב, אז מה מונע מחיפה להיראות טוב יותר? הלוואי ושחר יאמין לך שזה רק כסף.
ואם אתה בנחיתות כלכלית(לא גדולה כמו שאתה סבור), תייעל את העסק, תיהיה ממזר בשוק, תעשה מה שקבוצות כמו ביתר עושות. אבל לא, אתה בדצמבר צריך משקפת כדי לראות את בש (עזוב מכבי) לאחר שפוצצת המון כסף. אתה אפילו לא מתמודד למשך החודשיים הראשונים. איך זה קשור לכסף

גורביץ' 1 במרץ 2016

בית"ר לא עושים כלום, התמזל מזלם השנה. מאז תקופת פוסט גאידמק, תקופת הפלייאוף זאת התקופה הרגילה בשנה שהבעלים מתנער מהאוהדים, והמכסת קהל בטדי צונחת לאזור ה-2000 צופים.
ונחמד להיתפס לקבוצה במשבר כמו חיפה כדי לנסות ולטעון שהכסף לא קונה הצלחה, ולהתעלם מזה שהתקציב של מכבי תל אביב רגל הוא הגדול ביי פאר בשלוש שנים האחרונות, עד השנה, מה שמאפשר להם להביא את זהבי ופריצה באמצע עונה, את החלוץ הוולשי שאני לא זוכר את השם שלו לכמה שבועות בשביל הכיף, ולעשות כמה מקצי שיפורים שצריך, כי התקציב שלהם בלתי מוגבל בהשוואה ליריבות.
אבל עזוב זה פוסט על ירושלים, מכבי סל, והניהול של אורי אלון

יואב 2 במרץ 2016

מכבי גם הכניסה קרוב למאה מיליון.
על זהבי לא קפצו ופריצה בא עם כרטיס ביד.
הודית- חיפה במשבר. אין בזה בושה, זה קורה לכולן. זאת לא שאלה רק של כסף כי אתם מקום שני בתחום הזה ורק בתחום הזה.
וזאת לא הקנטה. זאת המציאות. חוויתי אותה עם תקציבי עתק של שניידר ומיטש. המערכת היתה רקובה. רק כמיטש ניקה את האורוות ומינה אנשים מקצועיים, זה התחיל להסתדר.

-גיסנו- 2 במרץ 2016

הביאו את "החלוץ הוולשי הזה לכיף" לפני שהיה את פריצה. בהעברה חופשית עם אופציית יציאה מהחוזה. ואז פריצה גם הגיע ללא דמי העברה. זהבי עלה 250 אלף יורו בדמי העברה. מילא היית שוב זורק את בן בסט לאוויר אבל בחרת בכל הדוגמאות של הרכש הכי מוצלח מבחינה מקצועית וכלכלית כאחד כדי להוכיח טענה חלשה ממילא. שזה הגיוני, כי זו הפעם האחרונה שמכבי חיפה הייתה רלוונטית למשהו בליגה מעבר לחודש נובמבר.

אז בפעם ה 123872387067834756:
כסף זה חשוב. כסף הוא מרכיב קריטי להצלחה לאורך זמן. כי אפשר להסתובב בצמרת בתקציב נמוך יחסית, כמו ק"ש או בית"ר. אפילו לזכות באיזה אליפות פעם ב-. אבל בלי כסף אי אפשר להשאר בטופ לאורך זמן. בטח ובטח שכסף הוא מצרך קריטי אם אתה רוצה להשתלב באירופה לאורך זמן ולא רק במקריות.
לעומת זאת כפי שאנחנו רואים על מכבי חיפה ב 5 השנים האחרונות, וכפי שראינו על מכבי ת"א ב 17 השנים שקדמו להגעתו של קרויף למכבי, כל הכסף שבעולם לא יעזור לך אם לאף אחד במערכת אין מושג מה לעשות איתו.

גורביץ' 2 במרץ 2016

זה שתגיד בפעם המיליון ומשהו שכסף זה לא המיין פקטור, ושמכבי תל אביב עושה תהליך מדהים, לא אומר שזה משכנע.
מכבי תל אביב ב-4 שנים האחרונות עם תקציב גדול משמעותית משל השאר, כולל מכבי חיפה, וזאת עובדה.
זה פלוס עצבני והכי משמעותי בכל מה שנוגע לאליפות בישראל, כפי שהוכיחו לפני בית"ר של גאידמק, חיפה של תחילת אמצע שנות ה-2000, הפועל חיפה של רובי שפירא, ועוד רבים וטובים.. הרבה לפני שבמכבי תל אביב התחילו לדבר על תהליך רוחני-מטאפיזי שעובר על הקבוצה והשחקנים שמכשף את שאר הקבוצות ומביא להם אליפויות, מבלי לציין שיש להם הרבה יותר תקציב משל השאר.
להגיד שהיא ניקתה את האורוות מהעבר ומתנהלת עם הכסף יותר טוב, נכון חלקית. אני לא יעשה עכשיו רשימה של הרכישות של מכבי תל אביב פלוס המשכורות המנופחות שהיא משלמת לשחקנים, אבל אני בטוח שלא יהיה משהו חריג לטובה במאזן פלופים מול הצלחות, מה שכן נראה זה באפר תקציבי גדול מאד לג'ורדי לתקן טעויות, מה שלא שחר, לא איזי, לא טביב מאפשרים, אולי אלונה.
כל מי שילך ראש בראש עם גולדהאר מבחינה תקציבית יהיה מועמד שווה לאליפות, כמו שבאר שבע מוכיחים השנה, אחרי שלוש שנים של עליונות תקציבית בלתי מעורערת.

-גיסנו- 2 במרץ 2016

מוזר שאתה פוסל כל הזמן את התהליך שאלונה ברקת מדברת עליו בב"ש, הגדילה של הקבוצה והמועדון מכמעט ירידת ליגה למועמדת בכירה לאליפות השנה. בכל זאת, מה אלונה מבינה בניהול ובתהליכים.
אולי יום אחד תפנים שבשביל גולדהאר וקרויף אליפות בארץ היא אמצעי ולא מטרה, זה יקל עליך את החיים. בשביל זה צריך להשקיע הרבה כסף ובשל המציאות בכדורגל הישראלי גם לשלם שכר מנופח לשחקני מפתח כדי שלא יברחו לליגות בינוניות בחו"ל. נראה איך ב"ש תתמודד עם הרצון שבודאי יהיה לחלק משחקניה להשתדרג בסוף העונה.

אני בטוח שעד לפני כמה שנים היית מהאנשים שצועקים בכל מקום "פחחחח 100 מליון שקל ואפילו לא קרובים לאליפות" ועכשיו אתה צועק "פחחח 100 מליון שקל מה החכמה לקחת אליפות"

יואב 2 במרץ 2016

בערות היא כח

Lord Anthony 2 במרץ 2016

להגיד שלמכבי תל אביב תקציב גדול משל חיפה זה גנבת דעת.
למכבי תל אביב יש תקציב בסדר גודל של מכבי חיפה. השנה בגלל העליה לליגת האלופות יש במכבי תקציב קצת יותר גדול, אבל בגדול התקציב במכבי, למרות מה שהעיתונות מנסה למכור, הוא באותו הסדר גודל של חיפה.

גורביץ' 2 במרץ 2016

לא אמרתי שאני פוסל שבאר שבע עברה שינוי, ברור שאם לפני שלוש שנים היא הייתה מועמדת לירידה והיום היא רצה לאליפות אז משהו השתנה, אני רק אומר שזה הכל כסף, בדיוק כמו מכבי תל אביב.
ולא זלזלתי לרגע בניהול של אלונה ולא בניהול ג'ורדי, הם פשוט משחקים עם סכומים הררבה יותר גבוהים.
והחיים שלי כבר עכשיו קלים, תודה על הדאגה, בטח עם קמפיין ה"אם אני יבקיע מול צ'לסי אני לא יחגוג" של מכבי תל אביב השנה באלופות, אחרי כל ההתרברבות והשחצנות שבאה לפני. הרבה נחת.
ולגבי גנבת דעת – לורד אנטוני אם תביא הוכחות שלמכבי חיפה תקציב שווה למכבי תל אביב בשלוש שנים שקדמו לשנה, סחתיין, אם לא אתה גונב דעת

יואב 2 במרץ 2016

מקסים שזאת הנחת שלך. התקציב שלך גדול הרבה יותר מבש וכפול שלוש לפחות מביתר. מקסים העניין הזה.
העיקר שאתה מתרכז במה שחשוב. זה תמיד טוב.

Lord Anthony 3 במרץ 2016

אין לי את התקציבים של שלוש שנים אחורה, אבל לפי המספרים שפורסמו שנה שעברה למכבי חיפה היה את התקציב הגדול בליגה, אתה מוזמן לחפש באתר ההתאחדות את המסמכים.
למיטב התרשמותי לא היו שינויים משמעותיים בסדרי הגודל של התקציב של שתי הקבוצות אז אפשר להניח בביטחון מסויים שהתקציבים של שתי הקבוצות הם באותו סדר גודל.

ישי 1 במרץ 2016

אם התקציב הוא העניין, למה היא לא מצליחה לנצח קבוצות עם תקציב נמוך משלה באירופה?

גורביץ' 1 במרץ 2016

כי באירופה המשחק הוא שונה, והם לא רגילים לשחק מול כל מיני קבוצות ליטאיות או אקס יוגוסלביות ששורפות את המגרש. וזה לא שהשחקנים הנוכחיים של הפועל תל אביב יעברו תהליך וילמדו להוביל קבוצה באירופה, במקרה הטוב ההנהלה של הפועל תבין שהיא צריכה להביא שחקנים יותר מתאימים באירופה, בעוד יותר כסף

גורביץ' 1 במרץ 2016

*הפועל ירושלים

ישי 2 במרץ 2016

היא לא צריכה בעוד יותר כסף. היא יכולה להביא את אותם שחקנים בדיוק יש בקבוצות פולניות שמנצחות אותה. העניין הוא בדיוק שצריך ללמוד דברים ולהתאים את המערכת אליהם וזה נעשה בהדרגה. לחשוב שקבוצה שלא מצליחה ביורוקאפ תהפוך לקבוצת יורוליג תוך שלוש שנים זה טיפשי. כמובן שהגעה מקרית ליורוליג הייתה יכולה להתרחש (אם היורוליג לא היה משתנה), אבל כדי להגיע באופן קבוע לרמה של יורוליג צריך זמן.

Lord Anthony 3 במרץ 2016

כי ירושלים בנויה לליגה הישראלית ולכן משקיעה בישראלים בינוניים ויקרים במקום להשקיע בזרים בינוניים וזולים.
לקבוצה שהכוכבים שלה הם אליהו והלפרין אין מה למכור באירופה.

שלום 1 במרץ 2016

אני חושב שהוא מנהל מצויין ויש שקט תעשייתי יוצא דופן בירושלים כרגע. וכמו שאחרים ציינו היה לו אקזיטים בעברו אבל כבר כמה שנים הוא מנהל חברה גדולה באמריקה, אז בטוח שיש לו את הכישורים. בלי לציין את ההמשכיות אחרי האליפות ההיסטורית… (בשונה מאקזיט שאתה עוזב אחריו)

רועי 1 במרץ 2016

כנראה שזה מה שקורה כשהבעלים עסוק בלצייץ "הישראלים הכי טובים בוחרים לשחק באלופה".
הם בוחרים במכבי.

שלום 1 במרץ 2016

תבדוק מי האלופה ותחזור אליי. הישראלים הטובים אכן בירושלים

נביא בעירו 1 במרץ 2016

כן, כנראה שאורי אלון עסוק בציוצים. או שזה קשור בזה שהתקציב של מכבי גדול פי שלוש מזה של הפועל, אחת מהשתיים…

אחד הדברים הטובים בעשור האחרון הוא שנראה היה שלא נצטרך לשמוע את המנטרה המכביסטית המאוסה ״זה לא הכסף, זה בגלל הניהול״. אבל מאז שאורי אלון נכנס לתמונה והכניס את המערכת לסחרור (למה בעצם? כי הוא צמצם את הפער התקציבי מלהיות שישית ממכבי לשליש ממכבי?), אנחנו שוב מתחילים לשמוע דיבורים בסגנון של ״בירושלים מתחילים להבין שכסף זה לא מספיק״.

שיהיה ברור – הפועל ירושלים לא קרובה השנה לרמה של קבוצה ב-9 מיליון דולר והאשמה היא כולה שלה, אבל גם אם היא היתה ממצה את הפוטנציאל שלה, צריך לזכור שמכבי עדיין ברמה אחרת מבחינה תקציבית ולא נראה שזה עומד להשתנות בקרוב….

רועי 1 במרץ 2016

מה הקשר למכבי ?
ירושלים מתקרבת למקסימום שהכסף שיש שם יכול לתת ?
כמו שאוהבים לומר על מכבי בשנה האחרונה: "הפועל ירושלים הפסידה אתמול לקבוצה שהתקציב שלה הוא כמו של שחקן אחד של ירושלים".

ישי 1 במרץ 2016

השאלה איפה היא ביורוקאפ. הטעות היא בדיוק למדוד ביחס למכבי, אבל הטעות הזו היא לא של גיל שלי או מגיבים פה, אלא של אורי אלון בעצמו. הוא בהחלט עסוק מדי במכבי במקום בקבוצה שלו. המטרה שלו בכלל לא צריכה להיות להתחרות במכבי, קבוצה שמקומה הקבוע הוא בטופ 8 של היורוליג. זה חלום רחוק. המטרה הייתה צריכה להיות התקדמות באירופה אבל לפי ההתנהלות נראה שתחרות עם מכבי הרבה יותר מעניינת אותו.

גורביץ' 1 במרץ 2016

אבל הולך לו לא רע בתחרות עם מכבי עד עכשיו

ישי 1 במרץ 2016

במכבי החליטו לעזור לו.

נביא בעירו 2 במרץ 2016

מה הקשר למכבי? אתה זה שהעלית את שאלת ״איפה משחקים הישראלים הכי טובים״. הם משחקים במכבי. הם משחקים במכבי כי יש שם פי 3 כסף מבירושלים. מספיק קשור בעינייך? אני הראשון שיודה שהפעול רחוקה מאוד מהפוטנציאל התקציבי שלה. הבעיה שלי היא עם מכביסטים מסוגך (עוד קשר למכבי…) שברגע שקבוצה שהעזה להתקרב אליהם כלכלית (שוב, לא מדובר פה בהיצמדות, חלילה וחס, מדובר בצמצום הפער מ-600% ל-300% אחוז) לא הופכת מייד לאלופה הנצחית, מיד מעלים טענות כמו ״עכשיו מבינים שם שזה לא רק כסף״ או ״אולי יש להם כסף, אבל הם עדיין לא שינו את האופי״…

אז כן – בפערים האלה, זה תמיד עניין של כסף. כשהקבוצות יהיו פחות או יותר מאוזנות מבחינה תקציבית, אז גם לדברים אחרים כמו ניהול נכון, אופי של מועדון, מאמן, חיבור בין השחקנים – תהיה השפעה.

ישי 2 במרץ 2016

מה? קראת את כל הדיון פה לפני שהגבת? ממש קשה לי להבין מה אתה רוצה.
אני לא העליתי בשום מקום את שאלת איפה משחקים הישראלים הטובים ביותר. העובדה שאתה מעלה את זה ושאורי אלון עסוק בזה מראות במה עסוקים אוהדי הפועל ירושלים, ובמה עסוק כנראה גם הבעלים שלה. הם עסוקים בסגירת הפער ממכבי במקום בשיפור הקיים ועלייה הדרגתית.
ושוב, העניין הוא בכלל לא להיות האלופה הנצחית או להיות מתחרה ראויה קבועה באחת מהקבוצות הגדולות של היבשת. זה בכלל לא אמור לעניין אתכם. מה שצריך לעניין הוא תחרות באירופה עם קבוצות בעלות תקציב נמוך בהרבה. אני בכלל לא בעניין של דיבורים על פער ממכבי. הפער כרגע כל כך גדול שאתם בכלל לא צריכים לשים את הסגירה שלו כמטרה (אלא אם כן מכבי תמשיך לקזז את הפער מהצד השני). המטרה צריכה להיות טופ יורוקאפ באופן קבוע. יש לכם תקציב בשביל זה אבל ההצלחה בכלל לא באה בגלל שהעיסוק הוא במשהו אחר.

נביא בעירו 2 במרץ 2016

הגבתי (לא במקום הנכון, מתנצל) לרועי, שטען שהפועל לא מצליחה כי אורי אלון עסוק בלצייץ על הישראלים הכי טובים, לא אלייך.

למרות שגם הטענה שלך (״ההצלחה לא באה כי העיסוק הוא במשהו אחר״) מופרכת בעיניי…

במה העיסוק? הפועל ירושלים בנתה קבוצה ב-9 מיליון דולר, וכשלה בזה. בייחוד בזירה האירופית. יש לזה כל מיני סיבות (ישראלים לא אתלטיים, מחסור בסנטר, יותר מדי שחקני הגנה חלשים בסגל). מה מזה קשור בעיסוק אחר?

ישי 2 במרץ 2016

מצטער על אי ההבנה.
קבוצה שמשתתפת בשני מפעלים צריכה לעשות תעדוף. זה גם בסגל וגם במאמן וגם בהתנהלות השוטפת במהלך השנה. להבנתי אלון והראל החליטו לתעדף את הליגה. בגלל זה הם מחפשים את הישראלים הטובים ביותר (חוק רוסי), בגלל זה הם זרקו מאמן שהביא הישג באירופה אבל לא הצליח מספיק בארץ ובגלל זה הם המשיכו עם מאמן שכשל באירופה אבל לקח אליפות בארץ. לדעתי, זו טעות גדולה כי היכולת של הפועל ירושלים להתפתח היא רק דרך אירופה ולא דרך הליגה.

רועי 1 במרץ 2016

למה להכניס את מכבי לשמחות בירושלים.
ירושלים לא שינתה עדין אופי, דרך אגב צי שהולך למגרש עם הלפרין שלא יתפלא שהוא לא טתפקד לרוב כאשר צריך אותו,

נולי 1 במרץ 2016

כנראה שהפועל ירושלים החליטה להתחרות עם מכבי ת"א בכל דבר ועניין – גם על האליפות וגם על העליבות :)

יניב פרנקו 1 במרץ 2016

כל אחד יכול לבנות קבוצה – לא כל אחד יכול לבנות מועדון.
ובניית מועדון זה סיפור של הרבה שנים.
אני מאמין יש לו את היכולות – השאלה אם תהיה לו הסבלנות בשנים הפחות טובות.

עמי 1 במרץ 2016

אורי אלון מנהל היום חברה של מיליארד דולר ומעל 1000 עובדים. הוא גם עשה אקזיטים מהירים. הוא יכול לעשות את שניהם אבל הדברים האלה לוקחים זמן. האליפות שנה שעברה היתה הצלחה מדהימה, בניית מועדון מפואר לאורך שנים תיקח קצת
יותר זמן.

גיל שלי 1 במרץ 2016

זה שונה לנהל בעצמך ולהיות מנכל ולהיות בעלים ולבחור מנהל, בזה הפוסט דן. אני לא טוען שאורי אלון לא בעלים טוב, אני טוען שאנחנו עדיין לא יודעים

אוהד ירושלים 1 במרץ 2016

הטענה שלך מופרכת מעיקרה – אלון מנהל חברת ענק כרגע (קומפאס)

גיל שלי 1 במרץ 2016

אנחנו יודעים שהוא יזם מוצלח לא יודעים עדיין אם הוא מנהל מוצלח

שלום 1 במרץ 2016

לנהל חברה של 1000 עובדים זה לא מעבר לכישורי יזם כבר?

פאקו 1 במרץ 2016

קומפאס בסוג של דעיכה

יריב 2 במרץ 2016

קומפאס ממש לא בסוג של דעיכה – בדיוק הפוך, הם מתרחבים בטירוף ובדיוק סגרו עיסקה של מיליארד דולר או משהו כזה

אנונימוס 2 במרץ 2016

אני חושב שיש פה עוד מסקנה מעניינת – העונה הזאת צריכה להכניס את כל פרשני ועיתונאי הכדורסל שלנו לפינה בה הם ישבו בשקט וידעו שבעצם אין להם מושג מה מביא הצלחה לקבוצת כדורסל ישראלית.

-גיסנו- 2 במרץ 2016

חחחחחחחחחח שהפרשנים ישבו בשקט בפינה חחחחחחחח
זו הרי אקסיומה ידועה שכל העולם טועה כל הזמן ורק הפרשן תמיד צודק שהרי כל פרשן בארץ הוא סוג של captain hindsight

MOBY 2 במרץ 2016

לא מבין את הביקורות.
1. לצערי אני זוכר את "ההצלחות" באירופה של מכבי סל בתחילת הדרך (הצערי הוא בשל הגיל).
2. אני זוכר כמה שנים לקח לפינחס גרשון להפוך ממאמן צבעוני למאמן מצליח (וואחד עוזרי מאמן היו לו).
3.ירושלים לא הצליחה באירופה (אבל לא כשלה!) היא ממוקמת במקום הראשון, (שחר היה לוקח את הכשלון הזה בשתי ידיים). כן היא משחקת איום ונורא.
4.כל מאמן ישראלי כשל-בעונותיו הראשונות באירופה (אפילו בכדורגל) אנחנו אוהדי הכדורסל מפונקים בשל הצהבת.
5. לא אוהב את המאמן של ירושלים הוא ברח מאיתנו תמורת בצע כסף (מבין אותו, לא חייב לאהוב אותו) ו"גנב" לנו שחקנים. אבל משפט השדה שעושים לו חבורת הצעקנים של הרדיו או החבריה ממארגני העבודה ביום שלישי בלילה לא במקום.

ישי 2 במרץ 2016

לא כשלה?!
מה זה כישלון אם לא מה שהיה בשנתיים האחרונות?

MOBY 2 במרץ 2016

לא, לא נראה לי שכשלה בשנה הזו.
תהליך בניה של קבוצה מתחיל איפשהו ונגמר איפשהו. היות ולא שמעתי שהמטרה של גביע אירופה כמטרה (קבוצה ללא מסורת בדרך כלל לא מציבה לעצמה כזו מטרה). אז יש שיפור משנה שעברה, עברה שלב! האם ההצלבה היתה המטרה שלה?
יש יעדים, לא תמיד עומדים ביעדים, ואז יש לתת הסברים.
לדעתי, היעד היה לעבור שלב ואת זה היא הצליחה.
מקום ראשון הוא טוב יותר ממה שחשבו בתחילת שנה, אבל סיכומים עושים בסוף.

גיל שלי 2 במרץ 2016

אני חולק עליך, יתרה מכך אני בטוח שמר אלון רואה בכך כשלון. מילא היו מנצחים לפחות משחק אחד בשלב השני באירופה, זו היתה הופעה איומה. המקום הראשון שווה משהו רק אם הוא הושג בכדורסל שתואם את רמת הכשרון בקבוצה, זה לא מה שקורה שם.

funfun 2 במרץ 2016

מוזר אבל אני דיי מסכים עם מובי. :)
עם כל הכבוד למה שאתה מייחס לירושליים אבל אני חושב שאם בסוף עונה הם יעשו אליפות בק טו בק אז ההסתכלות על העונה הזו תהיה שונה. זה לא מכבי כאן! :-)
בארופה זה כשלון ולא יעזרו אלפי המילים המנחמות..
בכלל לדעתי גיל אתה קצת ממהר להסיק מסקנות הגם שיש מקום להעלות תהיות ושאלות לגטימיות

גיל שלי 2 במרץ 2016

איפה קראת מסקנות בפוסט? יש בו רק תהיות. לדעתי הצנועה כמובן, גם אליפות השנה לא תהפוך את העונה הזאת של ירושלים להצלחה מסחררת, בעיני לא הצלחה בכלל

MOBY 2 במרץ 2016

גם אני לא רואה בעונה הזו של ירושלים הצלחה.
אבל הצלחה וכשלון הם אינם הטלות מטבע.
אי הצלחה אינה הופכת עונה לכשלון.
חיפה סל לא הצליחה לקחת גביע שהיה מונח על המדף לקחת (וכשלה כשלון חרוץ לעשות סל במשך 7 דקות) יחד עם עזרת שופט (יאללה תגובות) עפנו מהגביע- זה עדיין לא כשלון.
וגם אם לא ניקח אליפות השנה (וזו תהיה הפתעה….) עדיין העונה הזו היא הצלחה כבר עכשיו.
ולסיכום:
"ירושלים לא הצליחה באירופה (אבל לא כשלה!) היא ממוקמת במקום הראשון בליגה, (שחר היה לוקח את הכשלון הזה בשתי ידיים). כן היא משחקת איום ונורא." – לא נראה לי שיש לנו חילוקי דעות למהות, רק להגדרות.

ישי 2 במרץ 2016

המטרה הייתה להגיע ליורוליג בשנה הבאה, כך שלומר שהמטרות שלהן באירופה הן צנועות זה לא מתאים להצהרות שלהם.
לגבי השיפור, זה כמו להגיד שאם שנה הבאה היורוליג היה ממשיך באותה מתכונת ומכבי הייתה עולה בקושי שלב ומפסידה בו את כל המשחקים זו הייתה הצלחה כי זה שיפור מהשנה. בשנה שעברה ירושלים עשתה קמפיין אירופי מזעזע (ניצחה קבוצה אחת) אפילו במונחים של תקופת טרום אלון.

טרוצקי 2 במרץ 2016

מובי, ירושלים לא כשלה באירופה, היא התבזתה. בחצי מהמשחקים בשלב השני היא לא היותה יריב בכלל, בשאר המשחקים היא סתם הייתה הרבה פחות טובה. אני מרשה לעצמי להניח שלא ראית את המשחקים.לא מאשים אותך, זה היה לא נעים לצפייה

Comments closed