חידת בן בסט

אתמול הבנתי שבן בסט אמנם כבר לא יככב במכבי, אך אולי זה לא יהיה טמטום צרוף לקבוצה אחרת לקלוט אותו

אתמול נפל לי אסימון. שמעתי רבים שחושבים שהסיבה שעדן בן בסט לא מצליח למכבי נעוצה בכך שהוא מתאים כמו כפפה ליד לקבוצות מהסוג של הפועל חיפה. הוא מתאים לקבוצות שמסתגרות ויוצאות למתפרצות. אני לא חשבתי שזו הנקודה. אגב, אין לי טענה וחצי טענה להשקעה של עדן במגרש, הוא לא מתבטל, הוא באמת מנסה.

*

אתמול ראיתי משהו ונדמה לי שקלטתי. הוא שיחק בתפקיד דומה לתפקיד אותו הוא משחק כאשר ערן זהבי עולה כחלוץ. הוא התחלף קצת עם ברק יצחקי, כמו שהוא מתחליף קצת עם זהבי כאשר הם עולים עם מיכה בשלישייה הקדמית. הפריצה של עדן שהובילה לפנדל, אך גם המעורבות שלו במשחק, לא נראית כאשר הוא עולה בהרכב האמיתי של מכבי. כלומר, איכשהוא כשזהבי על המגרש, עדן לא מוצא את עצמו. וזה לא מקרה נמני, כלומר זהבי הוא בדיוק הפוך לאדון ההוא. מיכה, טב"ח החלוץ אבל גם מדוניאנין ונוסא, משחקים טוב יותר כשזהבי בסביבה שלהם מאשר הפוך. רק על עדן זה משפיע בדיוק הפוך.

אין לי כוונה להכנס לניתוח פסיכולוגי. אני אביא פה משהו שלא קשור בכלום לרמה של השחקנים, אבל זה מזכיר לי את מקרה דוויד וויה ומסי. לא היתה התנגשות אגו בין השניים, ומסי לא משמיד שחקנים סדרתי, אנחנו רואים מה הוא עושה עם ניימאר וסוארז למי שעוד היה ספק. אך יש שחקנים שפשוט לא מוצאים את עצמם ליד כוכבים מסדר גודל כזה, בעיקר אם הם מגיעים ממצב שבו הם היו הכוכב הנחשב ממש לא מזמן.

עדן בן בסט לא היה כוכב בצרפת כמו שוויה היה בולנסיה, אך עדן בן בסט כן הגיע ממצב בו הוא תפס את עצמו ככמעט שווה לזהבי.

איכשהוא כאשר הוא במגרש עם זהבי, הוא לא מוצא את עצמו. הוא מוותר מראש על מלחמה עם זהבי על תפקיד המלך, הוא חכם מספיק. אבל, אין לו מושג מה עושים עם תפקיד משני. אולי בגלל זה הוא שומר על הרדיוס הקבוע מהכדור, אולי למעשה הוא שומר על מרחק מסוים מזהבי כדי לא להפריע.

*

לא נראה לי שאפשר לשנות את העניין הזה. זה לא סיפור של הוראות טקטיות, הן לא מסובכות מדי. למען האמת זה די חבל, יש לבן בסט את הכישורים לתורם למכבי, אבל דווקא אחרי המשחק אתמול הבנתי שזה כבר לא יקרה כאשר זהבי כאן. לכן הכי טוב לעדן בן בסט זה למצוא קבוצה אחרת לשנה הבאה. הוא צריך לראות את שכטר בבית"ר ולהבין שהוא לא מקרה אבוד. הוא בטוח יצטרך לוותר על כסף, אבל אם הוא ימשיך במכבי, החוזה הנוכחי שלו הוא גם החוזה האחרון שלו. אני גם די בטוח שעדן ממש סובל מאיך שהוא נראה במכבי, לפעמים שווה לוותר על קצת כסף בטווח הקצר בשביל התחושה הטובה. קריירה של שחקן כדורגל קצרה מדי, חבל לזרוק לפח את השנים הכי טובות שלו.

 

חלומות ("זאטופקיזם") (איליה בר זאב)
גיא פניני כפי שאף פעם לא שמעתם אותו

58 Comments

גיא 3 במרץ 2016

חשבתי על זה גם כן, אבל בצורה מעט שונה. אני לא חושב שזה עניין של מי כוכב יותר גדול, ממש לא. בן בסט הוא חלוץ שני, אחד שחי על שטחים פתוחים שמתפנים בגלל תנועה של חלוץ מרכזי אה-לה פריצה (אגב אני חושב ששילוב שלהם, עם זהבי מעט מאחור, יכול היה להיות מאד מעניין) או נע לאגף ואז מתגנב חזרה לרחבה עם פחות לחץ מצד ההגנה. למכבי יש כרגע את השחקן הכי טוב בישראלי בניצול שטחים פתוחים והצטרפות מקו שני וממילא אין יותר מדי כאלו ברב המשחקים של מכבי. מה גם שלאורך כל תקופת קרויף מכבי שיחקה וריאציות על 4:3:3, מעט מאד פעמים ראינו מערך של שני חלוצים, וכשזה כבר קרה בן בסט עוד לא היה במכבי. בהנחה שזהבי באנקר בהרכב וכדי שיתפנו לו שטחים צריך גם את סה, האופציה יחידה של עדן לעלות באותו הרכב היא באגף, בו הוא פחות אפקטיבי. הייתי שמח לראותו כחלוץ שני ליד סה (במערך כלשהו של שני חלוצים) אבל זה דורש הפקרות הגנתית מוחלטת, שינוי מערך נרחב או מגן שמאלי עם יכולות התקפיות, אף אחת המאופציות אינה ריאלית.

גיל שלי 3 במרץ 2016

כשזהבי משחק באגף ב4:3:3 הוא משחק חלוץ שני למעשה, המון. בוס ניסה לשים את עדן בהרכב ביחד עם זהבי, ושהם יתחלפו בתפקידים באמצע המחצית כך שעדן ישחק את התפקיד הזה. הבעיה היא שכשזהבי על המגרש, עדן לא מוצא את עצמו, בקיצור אנחנו מסכימים, עם זהבי במכבי עדן כבר לא יתן לנו כלום, אבל הוא לא שחקן גמור.

גיא 3 במרץ 2016

נניח ורוצים את סה ועדן כחלוצים. זה 2 שחקנים. קלשבע מאחוריהם ועוד שני שחקנים לכנפיים זה כבר 5. אתה נותר עם 5 שחקנים להגנה ומרכז המגרש, התאבדות בהתחשב במצב ההגנה הנוכחי.
לו היו לנו בלמים יותר טובים ומגן שמאלי ראוי, עם יכולת התקפית, היה מה לדבר על הצבה שלו ושל דסה כשחקני הכנף במערך 3:5:2 או אפילו 4:1:2:1:2 (יהלום)

אזי 3 במרץ 2016

ועדיין, ככה עלינו במשחק מול הפועל חיפה וגם בדרבי

עופר כהן 3 במרץ 2016

גיא, אבל זה בדיוק ההרכב שפתח מול בני יהודה:
רבייעית הגנה, נוסא על תקן קשר אחורי, מדויניאנין על תקן היצירתי, ואז רבייעיה הכוללת את טב"ח,מיכה,זהבי,סה.
במקום סה/טב"ח אתה שם את בן בסט ואין שינוי מבחינת המערך.
הבעיה שבוס מצא פה הרכב שלא יחזיק 90 דקות מול אף קבוצה בפלייאוף העליון, אבל זה אכן הרכב שיכול לפתוח מול כפר סבא בשבת וגם לפרקים במשחקים כמו סכנין, חיפה ורעננה.

yaron 4 במרץ 2016

אני לא חושב שזאת בעיה, בן בסט יכול להחליף את סה או טב"ח ואם הוא יעשה את זה טוב, דיינו :-)

yaron 4 במרץ 2016

אם עולים עם סה ובן בסט זה אומר שבן בסט בשמאל וטב"ח על הספסל.

yaron 6 במרץ 2016

יצא שבמשחק נגד ב"ש טב"ח 2 ממילא על הספסל…
אם בוס יחליט לעלות עם ההרכב ההתקפי של השבועות האחרונים יהיה מעניין לראות את בן-בסט בשמאל ביחד עם זהבי וסה למרות שלדעתי בוס יעלה עם הרכב קצת יותר זהיר וישמור את בן-בסט כאופציה לחילוף.

רועי 3 במרץ 2016

ובלי קשר, טל בן חיים הבלם הראה בדיוק למה הוא לא בהרכב הפותח בחודש וחצי האחרונים.

ניב 3 במרץ 2016

ראיית משחק ויכולת טכנית נדירה למסור ישירות למתפרצות מסוכנות, היו לו איזה מאה אחוז הצלחה.
חבל שהוא לא השכיל להבין שהוא צריך למסור לאלה עם החולצות הצהובות. (אולי הוא עיוור צבעים?).

ניב 3 במרץ 2016

כמה נקודות:
* לא פשוט להיכשל בכל מסירה, בן חיים הצליח בצורה מרהיבה.
* יואב זיו צריך לשבת על הספסל שנתגעגע, שם גם נקודות החוזקה שלו – מקצוענות מופלאה.
* ברק יצחקי עוד לא הצליח לצאת מהחנייה בבלומפילד, הוא מנסה לצאת תוך כדי צלחת ברוורס עם עיניים מכוסות (כי אחרת למה להיכנס לאוטו הרי).

אביטל 3 במרץ 2016

מסכים עם כל מה שכתבת רק שהמשפט "לפעמים שווה לוותר על קצת כסף" צריך להפוך ל"לפעמים שווה לוותר על הרבה מאד כסף" כי בניגוד לשכטר שהרוויח 300 אלף דולר לעונה וקצת ויתר והוריד, עדן מרוויח 450 אלף יורו נטו לעונה ויש לו חוזה לעוד שתי עונות. זה הבדל גדול ומשמעותי, זה רחוק מלהיות כסף קטן

גיל שלי 3 במרץ 2016

נכון, השאלה היא כמה שנים נשארו לו בקריירה לדעתו. גם אם יקבל במכבי חיפה "רק" 300 לשנה, מספיק שיהיו לו עוד שתי עונות כדי שיפצה את עצמו על ההפסד בטווח הקצר.

אריאל גרייזס 3 במרץ 2016

אני חושב שראינו בארץ שאין כזה דבר אף פעם "חוזה אחרון". השוק פה כל כך דל בהיצע שאני בטוח שהוא ימצא לעצמו חוזה נאה גם בעוד שנתיים

ניר 3 במרץ 2016

המהלך של שכטר היה מבריק לכולם, כי בכובע מסויים הוא גם יכול לחזור לחיפה עכשיו, אחרי שהוכיח שהוא יצא מהטראומה, ולשחק עם חברו הטוב גילי ורמוט. לא בטוח שהוא ירצה ולא בטוח שזה אפשרי, ועדיין, זו אופציה.

בן בסט בהחלט יכול ללמוד מהמקרה הזה וללכת למועדון שבו הוא יהיה הגו-טו-גאי בהתקפה, אבל זה לא יהיה במכבי חיפה כי זה לא הסגנון שלה, וזה גם לא יהיה בבאר שבע, הוא יצטרך ללכת למקום כמו בית"ר ירושלים או מועדון קטן יותר.

yaron 3 במרץ 2016

לבית"ר אופציה לשתי עונות נוספות על שכטר בתנאים הבאים (תחזיקו חזק!) – מכבי חיפה משלמת שליש משכרו (WTF), הוא מוותר על 50K, ובית"ר משלמת את השאר…
השנה אני חושב שזה 50-50 אחרי שהוא ויתר על 50K

ניר 3 במרץ 2016

ירון, בסוף אנחנו ניזונים מעיתונים. השורה התחתונה היא ששכטר הוא עדיין שחקן של מכבי חיפה והיא יכולה להגיד שפחות מתאים לה בעונה הבאה הסידור הזה. שנינו לא יודעים מה באמת מופיע בחוזה או לא..

yaron 3 במרץ 2016

נכון, אבל ההנחה שהאופציה היא של בית"ר לא פחות מבוססת מזאת שהאופציה היא של חיפה.

גיא 3 במרץ 2016

בן בסט הוא לא GTG, תמיד כינור שני.

אזי 3 במרץ 2016

גם בימים הגדולים שלו בנבחרת הוא היה כינור שני לתומר חמד

yaron 3 במרץ 2016

קשה לי להאמין שהוא יסכים, אבל השאלה היא אם מכבי חיפה (או קבוצה כלשהי) תסכים לתת לו "רק" 300K

אביטל 3 במרץ 2016

עד היום עדן במכבי היה קטסטרופה בכל הופעה שלו כבר שנה וחצי.
אני מסכים שאמש לראשונה הוא היה טוב. אשכרה פעם ראשונה מאז שהוא במכבי (ואני רואה כל משחק) שהסתיים המשחק ואמרתי בן בסט היה טוב היום(אולי זה באמת בגלל אפקט זהבי שתיארת)
לכן דעתי אין מי שיתן לו סכומים כאלה. מקסימום כ200 אלף לעונה.אחרי היכולות הקונסיסטנטיות הנמוכות שהוא מציג. זהו פער כספי עצום שגם לא ייסגר בהשגת חוזים עתידיים. עקב כך לדעתי הוא ישאף להשאר עד הסוף החוזה ובטח בעונה הבאה.

עופר כהן 3 במרץ 2016

חבל לי על עדן
הוא שחקן עם המון רעב ורצון להוכיח

-גיסנו- 3 במרץ 2016

לפי איך שבן בסט נראה במשחקי הגביע, נגד קבוצות תחתית/ליגה שניה, נראה שהבעיה העיקרית שלו בלשחק לצד זהבי, טב"ח ומיכה – שהוא כנראה לא חושב מספיק מהר. לא ראיתי את המשחק אתמול אבל מהתקציר ולפי משחקים קודמים שבהם היה טוב (המשחק הראשון נגד כפ"ס, רמה:ש בסיבוב ח) נראה שהולך לו טוב כשמשחקים נגד יריבה שלא לוחצת, כשיש לו זמן לחשוב לחפש ולכוון. במשחק מהיר של הנעת כדור ותנועה על שטח קטן (לא רק לרוץ קדימה ולקוות לכדור עומק) הוא לא מוצא את עצמו גם לצד שחקנים אחרים.

תולעת 3 במרץ 2016

מסכימה. עדן משחק מאד לאט, לוקח לו המון זמן להסתובב עם הכדור כשהוא מקבל אותו עם הגב לשער, ולשחרר מסירה. כשמקבל מסירות לעומק ניכרים ה…(אומרת בזהירות) יתרונות המסוימים שלו. אבל החלוצים שהצליחו במכבי בשלוש השנים האחרונות הם כאלה שידעו לפנות שטח בסיבוב הזה ולשחרר את הכדור מהר לאגף או לדאבל פס דרך האמצע.
זו נקודה למחשבה – מעבר לכל הסיבות הכנראה לא מקצועיות – לגבי הסיבה שעטר לא חזר למכבי. יכול להיות שבמכבי שלא קיבלה כבוד מהיריבות וקיבלה הרבה שטחים פנויים, בן-בסט היה מצליח כמו עטר.

גיא 3 במרץ 2016

אני חושב שאת קצת ממעיטה בערכו. אם ידעו פעם במשחק-שניים לייצר לו מצב לגול כמו מול נתניה, זה בכיף שחקן של 10-15 שערים בעונה.
מצד שני צורת משחק כזו דורשת לשחק תרגילים מסודרים בהתקפה, כמות מחשבה בקנה מידה של כדורסל יכולת לעשות יותר מאשר מזמוזי כדור \ זהבי בכל הכח.

-גיסנו- 3 במרץ 2016

הבעיה היא, כמו במשחק נגד נתניה, שחוץ מהמצב או שניים האלה הוא עושה יותר נזק מתועלת ופוגע בשטף המשחק והנעת הכדור.
מכבי לא יכולה להגיע ל 2 ורבע מצבים כל המשחק בשביל שאולי בן בסט ישים גול באחד מהם.

גיא 3 במרץ 2016

מכבי באופן כללי צריכה לייצר יותר מצבים משמעותיים, כלומר שמותירים שחקן מול שוער או מגן ושוער או באופן כללי מהלכים שיש להם תכלית. כשמכבי תדע לעשות את זה (נכון, זה אומר לעשות יותר מאשר לחפש את זהבי או להתמסר על החצי עד שזהבי יבוא לקחת כדור) תהיה משמעות לאחוז ניצול המצבים של עדן ושל כל שחקן אחר. בדיוק כמו שיש מהלכי התקפה מתוכננים בכדורסל (ובפוטבול, כך שמעתי) ומהלכי קרן\בעיטות חופשיות שמתוכננים בדקדוק על מנת למצות את המירב, כך יש לתכנן מהלכים 'רצים' כלומר הכדור אצל השוער ואז מי עושה מה, בשלבים, כדי שאפשר יהיה להעמיד את X בנקודה Y ממנה יוכל לבעוט לשער ו\או למסור לשחקנים A B C שבאים מאחור.

זה לא פשוט ודורש כאמור תכנון ויכולות שלא בטוח שיש לכל השחקנים במכבי.

תולעת 3 במרץ 2016

לא ממעיטה בערכו בכלל. בניגוד לתחושה הרווחת ביציע ובטוויטר לדעתי יש לו איכויות מסוימות, ולמרות שהוא נכשל באופן מוחלט במכבי בשנתיים האחרונות ולמרות הפרצופים שעשה לא פעם מחוץ למגרש, על הדשא הוא כמעט תמיד עובד.
עם זאת, יש לו העונה ממוצע בעיטות בערך כמו של איגיבור ודור פרץ וקצת פחות משל טב"ח – ואחוזי הדיוק שלו למסגרת משמעותית פחות טובים. יצחקי עם פחות בעיטות בממוצע ומספר שערים זהה. זה לעניין הסטטיסטיקה. לעניין התחושה האישית (שלי) – למכבי יש לא מעט תבניות תנועה ומסירה (ואצל פאקו, תחתיו עדן הצליח אפילו פחות, זה בא מאד לידי ביטוי במגרש) ובעונה האחרונה זהבי משחק, גם כשהוא מוצב כחלוץ, בעמדה מעט אחורית יותר ומחפש את המסירה יותר מבעונות קודמות (לא זוכרת סיטואציה שאמרתי לעצמי שהוא היה חייב למסור ובכל זאת בעט – כן זוכרת סיטואציות הפוכות). מעבר לזה, בן-בסט עבר כבר שלושה מאמנים (טכנית ארבעה, אבל נניח שאוסקר לא נחשב) במכבי- יכול להיות שהם הרבה פחות טובים משלומי דורה, ניצן שירזי ז"ל ורב"ש אבל לתחושתי לא. לשלושת המאמנים במכבי לא רק הייתה אישיות אחרת לגמרי (לפחות כמו שהיא מתבטאת תקשורתית) אלא גם סגנון כדורגל אחר.
ואם, כמו שטוען גיל, ההצלחה של בן-בסט תלויה בזה שזהבי לא ישחק אז הוא בבעיה קשה מאד.

נולי 3 במרץ 2016

מאד שמחתי בשביל עדן בן בסט אתמול. קשה באמת להבין למה הוא לא מצליח לעשות כלום במשחקי הליגה.
אולי ההסבר טמון גם בכך ששחקני מכבי (למעט אולי מדוניאנין וסה, שטרם נדבקו בחיידק הזה) מחפשים קודם כל וכמעט בכל מצב (עד כדי אבסורד לעתים) למסור לזהבי. ייתכן שבן בסט נראה משוטט באזור רחבת היריב ללא שום תוחלת כי הוא פשוט לא מקבל כדורים?
נדמה לי שבדקות המעטות שמדוניאנין שיחק אתמול, הוא חיפש את בן בסט ברחבה ואף שלח לו מסירה או שתיים שפיצחו את הגנת כפ"ס. מדוניאנין הכניס גיוון ואינטליגנציה במשחק של מכבי ואני מקווה שגם בן בסט ייהנה מכך ויראה יותר מחובר במשחק.

yaron 4 במרץ 2016

הבחנה חשובה. מדוניאנין הוא השחקן הראשון במכבי שלא "מתבטל" מול זהבי.
בכל כך הרבה משחקים רואים נסיונות מאולצים למסור לזהבי גם כשיש שחקן בעמדה טובה יותר וגם כשהדבר הנכון הוא לבעוט לשער.
מדוניאנין מוסר למי שצריך למסור ובועט כשצריך לבעוט. זה אמור לעזור לבן בסט (כשישחק) ולסה כמובן.
הדבר היפה הוא שגם זהבי רואה את זה ומשתף איתו פעולה יותר מאשר עם שחקנים אחרים.

גיסנו 4 במרץ 2016

מאז שמדוניאנין הגחע משהו נדלק קצת בזהבי
הוא משדר וייב של "סוף סוף יש פה מישהו שמבין אותי באמת!"

יואב 4 במרץ 2016

זהבי תמיד היה הטיימפלייר המושלם.

yaron 4 במרץ 2016

לגמרי, ומה שהם צריכים זה חלוץ שיבין אותם. בהנחה שסה טוב כמו שאומרים שהוא, יהיה מעניין ויהיה שמח :-)

yaron 6 במרץ 2016

אתמול היה שמח :-)

אזי 3 במרץ 2016

גם לי זה עבר אתמול בראש.
אני לא יודע אם דמיינתי, אבל ברגע שזהבי עלה למגרש היה נראה שבן בסט הבין שהחגיגה נגמרה.

כתבת שמות של הרבה שחקנים שזהבי משפר את המשחק שלהם, אבל כמעט כולם משחקים או בתפקיד שצריך להזין את ערן זהבי (מיכה, מדוניאנין), או ממלאים את החורים שזהבי יוצר (לדוגמה נוסא שמשחק כראי של זהבי. כשזהבי יורד, נוסא עולה).
בן בסט לא משחק לעומת זהבי. הוא מנסה לשחק במקביל אליו. וכן, נורא קשה לשחק *לצד* זהבי, לא כי זהבי חונק אותו, אלא כי אם כל שחקן במגרש צריך לקבל החלטה לפי המיקום של זהבי או לפי המיקום של בן בסט, הוא יתאים את עצמו לזהבי.

ממש ראיתי (או דמיינתי) על הפנים של בן בסט את ההכרה שתור הזהב (שנמשך מחצית שלמה) נגמר כשזהבי עלה.

גיל שלי 3 במרץ 2016

לגמרי, כנראה שכדי לשחק עם לצד זהבי צריך את אינטילגנציית המשחק שלו, דרישה מאוד גבוהה ולא מציאותית מרוב השחקנים הישראליים, פריצה וסה נראים מתאימים לזה

עופר כהן 3 במרץ 2016

חשוב לי להרחיב בנושא אינטיליגנציית משחק:
יש שחקנים שהם באמת גאוני המשחק, כמו צ'אבי, מסי וגם נוייר. אבל יש שחקנים שביחס לשאר הקאדר קיבלו התניות טקטיות נכונות יותר, וזה נכון פי כמה וכמה לקבוצות בישראל שכל זר טוב פה הוא על תקן משיח.
אורלנדו סה הינו בעל התניות טובות מעדן בן בסט. התניות כאלו לוקח (כנראה) לא מעט זמן לפתח, ולכן, כאשר במשחק גם זהבי וגם מדו, בעלי אינטיליגנציית משחק יוצאת מן הכלל, נתקעים עם שחקן עם התניות פגומות כמו של בן בסט, מן הסתם שלא ימסרו לו.
זה אגב משהו שלא מבינים ב"תהליך של מכבי", לא משנה כמה צוות זר תביא לפה, לשבור התניות וליצור חדשות לוקח זמן. לבאר שבע יש שחקנים מאוד חכמים ובעלי אותן התניות נכונות כמו בוזגלו, מליקסון, וואקמה,ברדה,אוגו,הובאן. זה קיצר להם את התהליך בשנה (הם התחילו אותו ברצינות בשנה של סוזה), ותכלס התהליך הזה היה רכש נטו, בלי להעליב.

-גיסנו- 3 במרץ 2016

גם רכש מדויק זה חלק מהסיפור. להביא את השחקנים הנכונים שגם יעזרו לשפר את אלה שעוד יש להם תקווה

אבשלום 3 במרץ 2016

רוצים להבין את הכל? תראו שוב את השער הראשון במשחק הראשון של רבע הגמר נגד כפ"ס. עדן הבקיע שם בטעות של ההגנה את השער השני, אבל החשוב הוא הראשון. ריקן הוציא מתפרצת נדירה של מכבי שיש בה הרבה שטח פנוי. ערן זהבי דוהר באגף שמאל, בן-בסט רץ לעומק באמצע. ריקן מוסר (כמובן) שמאלה לזהבי. בן-בסט, במקום להתארגן לכדור רוחב, קופץ בתסכול ומוציא את עצמו מהמלך בשניות הקריטיות. זהבי מוציא את הרוחב אחורה למדוניאנין, שמפציץ את שער הבכורה שלו.

יוני 3 במרץ 2016

מעולה אבשלום, זה בדיוק זה.
בתוספת למה שגיל כתב, שהיה גם מאוד מדויק. אוסיף ואומר שספורטאי-על, גם ברמה המקומית, ניחן בדרך כלל בחוסר פחד.
דוג׳: כספי, בניון, ברקוביץ, אוחנה, צוברי, ואפילו שחר פאר במידה מסוימת. לכולם ברשימה יש כל מיני מגבלות, אבל אלמנט הפחד לא משתק אותם.

בצד השני – ״הפחדנים״. ורמוט, מיכה, עוד מלא דוגמאות, וביניהם גם בן בסט.

תוסיף את זה למגבלות הגופניות והטכניות ותקבל שחקן בינוני שיכול להבליח בתנאים מאוד מסוימים.

מאיר (חדש בשכונה) 3 במרץ 2016

מיכה פחדן?????? הוא תמיד מבקש כדור בתוך הפלונטר כדי להתיר אותו. אם זה שהוא לא בועט מספיק עושה אותו פחדן בעיניך, לדעתי זו טעות, זה אינסטינקט חזק יותר למסירה.

השמן 3 במרץ 2016

אני חושב שזה בעיקר מצב מנטאלי + מה שנולי כתבה החיפוש הכולל אחר זהבי שאומנם מובן לחלוטין אבל אולי מתחיל במיקרים מסוימים לפגוע בנו.
הןא הגיע עם שק ציפיות עצום לאור ההצלחה בהחזרה של זהבי מחול, ומהר מאוד נכנס למוד המתבכיין שלו. מאותו רגע הוא בעצם מנסה לצאת מהבור וזה קשה כשאתה חלוץ שלא מקבל זמן משחק רציף ואף פעם לא משחק כאופציה התקפית ראשונה.
אני חושב שאחרי ינואר הוא הבין(מעבר לעובדה שנראה לי שמערכת היחסים שלו עם בוס טובה יותר מאשר יוקאנוביץ' ופאקו) שיש לו שתי אופציות לאור מה שקרה לפורמט. או לוותר על הכסף (גולדהאר בחיים לא יסכים למצווה שכטר) או לנסות למצוא את מקומו במכבי. הלחץ ממנו ירד, ואף אחד כבר לא מצפה ממנו לתפוקה שתיהיה שווה את הכספים שהושקעו בו. אם הוא יהיה מעין בדש בשבילנו עד סוף החוזה, חלוץ שלישי, רביעי ככה, חילוף התקפי ראשון או שני זה סבבה מבחינתו. הוא נותן את הכל במשחקי הגביע וברור שזה רק יקדם אותו בהיררכיה ויגדל את הסיכוי שלו למצוא חוזה נוסף ברמה סבירה. אם זה המוד מחשבה שלו עכשיו אז הוא רק יתקדם מפה

השמן 3 במרץ 2016

*מה שקרה לורמוט

השמן 3 במרץ 2016

*מתווה שכטר

yaron 4 במרץ 2016

אני חושב שבו בסט מבין ויודע שהוא קיבל מספיק הזדמנויות ממספיק מאמנים. מקווה שהוא יחזור לעצמו למרות שנראה שבמכבי המקסימום שנקבל ממנו זה מחליף טוב.

omer 3 במרץ 2016

קצת לא מדייק במקרה של ויה ומסי.

ויה היה מצויין בברצלונה ב2 מתוך 3 עונותיו (בשלישית סבל מפציעות) אבל חברתית לא הסתדר עם מסי ולכן הועזב. בדומה לאיברהימוביץ'.

היסטוריון ששל ספורט 3 במרץ 2016

תובנה מעניינת

בן בסט בעיני חתיכת שחקן ..ראיתי אותו בנבחרת כ 9 רציני ביותר עם סט' מכובדות ביותר בצרפת.הוא עוד יעשה קמבק

מאיר (חדש בשכונה) 3 במרץ 2016

לצערי, החידה היחידה אצל בן בסט היא מה ראה בו גורדי כשהתעקש כל כך לקנות אותו. כשהוא במגרש יש תחושה שמכבי בעשרה שחקנים. לא נעים, אבל זו התחושה.

יואב 3 במרץ 2016

כאחד שגולש הרבה בפורום שלנו, היה אושר גדול בהחתמה שלו. ליגיונר עם סטטיסטיקה לא רעה. במגבלת הזרים, הוא היה מלפפון לוהט. לא הכל מצליח(:

גיסנו 4 במרץ 2016

על הנייר הוא היה חלוץ לגיטימי בליגה הצרפתית (מס' דו ספרתי של שערים בעונתו השניה שם בברסט וטולוז) שעבר עונה חלשה אחרי פציעה ומחפש לחזור לכושר ובטחון. ירידה לצורך עליה. נראה לי שגם הפסימים ביותר לא צפו כשלון כזה קולוסלי.

עופר כהן 4 במרץ 2016

זהו, שסקאוט לא אמור להסתכל רק על תוצאות אלא על הסיבות לתוצאות, בינתיים לא נראה שאפילו סוזה (או ברק בכר ;) )היו עושים איתו משהו. בטח ובטח מאמנים מקובעים כמו פאקו, יוקא ובוס.

yaron 4 במרץ 2016

הוא בטח לא ראה את שתי העונות במכבי…
כמו שכתבו כאן הוא היה טוב (לא ענק, טוב) בצרפת ובנבחרת ואחרי חמד שהיה אופציה ראשונה וסרב בנימוס בן בסט נראה כמו חיזוק לעניין.
אף אחד לא חשב שזאת טעות להביא אותו כמו רבים וטובים שהתנגדו לטב"ח 1.

דניאל 4 במרץ 2016

למישהו יש הסבר למה בוס החליט להכניס את זהבי כשהוא מוביל חמש אפס ?

דביר 4 במרץ 2016

זאת החידה הגדולה מכולם. במיוחד אחרי שראית כמה הוא עייף מול בני יהודה.
היתה תחושה קצת לא נעימה אפילו . כאילו אף אחד לא מסוגל להגיד לזהבי שב תנוח

סתם סטודנט 4 במרץ 2016

אני חושב שהמשחק החליף אימון באותו היום…

עופר כהן 4 במרץ 2016

+1 סטונדט
הרי ביום משחק אין אימון רגיל ויום אחרי יש אימון קליל יותר, חצי שעה של משחק זה אימון מצוין. שחקן כמו זהבי יכול ללמוד על היריבה שלו מהזמן הזה.

yaron 4 במרץ 2016

אין כאן חידה.
בן בסט מחליף סביר והחוזה שלו לא קשור לעניין.

Comments closed