יפה מצד גריפין לדאוג כך לקריירת הNBA של בלאט

אלילת המזל שמלווה את הקריירה של בלאט, נגעה בו גם בפיטוריו.

פיטורי בלאט הם כבר חדשות ישנות. האיש ממשיך להרוויח כסף יפה במיוחד בעוד שהעבודה הנדרשת ממנו היא להסתובב ברחבי ארצות הברית, לתת הרצאות (תמורת תשלום כמובן) ולבקר בישראל לעיתים תכופות יותר. בתמורה בלאט נאלץ לאכול את הליכלוכים על היכולת האנושית שלו בעיתונות, ובעיקר למלא פיו מים.

*

בעת הפיטורים רבים נתקפו פליאה. מאמנים בליגה כמו גם עיתונאים בישראל. איך אפשר לפטר מאמן עם אחוזי הצלחה גבוהים כל כך? התשובה היתה ברורה, מדובר בקבוצה של לברון, אחוזי ההצלחה שייכים ללברון, ובלאט לא מוצא חן בעיני לברון.

כעת בפרספקטיבה של יותר מחודשיים, ניתן לראות דבר אחד בולט, לברון וגריפין עשו טובה גדולה מאוד לבלאט בפיטוריו. הטענה העיקרית היתה שבלאט לא תורם דבר לקליבלנד, ושטיירון לו במילא אחראי על ההגנה. המחשבה היתה שעם לכתו של בלאט, הכימיה הקבוצתית תשתפר, ההגנה תשאר חזקה, וקליבלנד תתחיל לרוץ ותחזור להתקפה הנהדרת שהיתה לה במחצית השנה השנייה אשתקד.

מבזק חדשות מיוחד, זה לא כל כך קורה.

היעילות ההגנתית של קליבלנד ירדה תחת לו, אמנם בצמוד לעלייה ביעילות ההתקפית בהשוואה לחצי השנה הראשונה, אך עדיין לא ברמה שבה ההתקפה של קליבלנד היתה בחצי השני של העונה שעברה. קליבלנד עדיין מובילה את הליגה במבטים מלאי אשמה לאחר קבלת סלים קלים, בעיקר מבטים של לברון כלפי קווין לאב. גם במשיכות כתפיים קליבלנד במקום הראשון בליגה. התקפת קליבלנד לא עברה מטמורופוזה והפכה לסן אנטוניו 2. קווין לאב לא משחזר את יכולתו במינסוטה, כלומר בהגנה כן, בהתקפה לא. קיירי איירווינג לא נתן קפיצת מדרגה, וקליבלנד תפסיד כנראה גם למכבי פוקס הנוכחית, אם תשחק ללא לברון.

*

הנחת המוצא שלי היא פשוטה. הסיכויים שקליבלנד תיקח אליפות קלושים ביותר (אפס מוחלט לדעתי). כלומר, גם אם בלאט היה מאמן קליבלנד, בתום העונה לאחר שנה נוספת בלי אליפות בקליבלנד, החיצים היו מופנים כלפיו. בזכות הפיטורים שלו, אפשר לקבל בדיקת מעבדה משמעותית עד כמה בלאט היה חסר משמעות בהישגים היחסיים של קליבלנד, והפלא ופלא, מסתבר שלמרות שהקבוצה היתה שייכת ללברון, לבלאט כנראה היתה תרומה משלו להצלחת הקבוצה. אנחנו עדיין לפני הפלייאוף, אך ההימור שלי הוא שהפלייאוף הקרוב של קליבלנד יהיה פחות טוב מזה שחוותה בשנה שעברה, למרות פציעותיהם של קווין לאב וקיירי ארווינג.

מסתבר שהאווירה הקשה שעליה דיבר גריפין, קשורה יותר למצבי הרוח של לברון, ולעובדה שלברון כבר לא נחשב לשחקן מספר 1 בליגה. עוד מסתבר שלברון מאוד מודאג מהמורשת שלו, ואין כלל בטחון שישחק במדי קליבלנד בשנה הבאה, בייחוד אם יצליח לארגן לעצמו קבוצת כוכבים אחרת, בשאיפה לא הגיונית לנצח את גולדן סטייט. אילו בלאט היה עדיין בקליבלנד, הוא היה קולט הברקים, ניתן היה להאשים אותו בכך. כלומר, הטענה היתה שאילו רק בלאט לא היה משמש שטיח ללברון, הקבוצה היתה מתישרת, מסתבר שלא כך המצב.

*

לאור כל האמור לעיל, סביר להניח שבלאט כן ימצא עבודה כמאמן ראשי בליגה, עכשיו כאשר מסתבר שיש בו משהו שתורם לקבוצה בליגה. הסיכויים שלו למצוא משרת מאמן ראשי במצב הנוכחי, טובים הרבה יותר ממצב בו היה מחפש את עבודתו הבאה, לאחר שהיה משלים עונה נוספת של אכזבה בטעות שליד האגם. מסתבר שגם בפיטורים, אלילת המזל מאירה את פניה לאיש.

 

אפס אחוז סיכוי לזכות ביורו
קרני תעתוע

147 Comments

אחד 30 במרץ 2016

מאחל לו את כל ההצלחה שבעולם, רק שלא יחזור למכבי

ניינר / ווריור 30 במרץ 2016

רק לראות את הפרצופים ושפת הגוף של קואוץ' / GM לברון ג'יימס על הספסל הערב היה שווה הכל.
אני חושב שהקאבס ולברון הפנימו סופסוף שהעסק הזה לא הולך לשום מקום ואני רק מחכה שהחרא יתחיל לעוף לכל עבר

רומן 30 במרץ 2016

יפגע המאוורר..

גיל 30 במרץ 2016

מדהים איזו עבודה מרשימה לברון עושה להרס המורשת שלו. בחיים לא ראיתי כזה דרמה קווין משחקן ברמתו והאמת היא שהתגובות שלו לכל מיני משברים בקריירה שלו מוציאה אותו רע מאוד.

ניינר / ווריור 30 במרץ 2016

נשארה לו מורשת בכלל חוץ מהיותו בכיין, אגואיסט, אנדראצ'יבר ואנקוצ'אבל?

גיל שלי 30 במרץ 2016

הוא שחקן האחד על אחד הטוב ביותר בהיסטוריה, לפני קובי, גם זו מורשת

רטקסס 30 במרץ 2016

אחרי רז ניסים כהן

איציק 30 במרץ 2016

+ענק

רמו 31 במרץ 2016

עם כל הכבוד לחבר'ה מהשכונה,
שחקן כדורסל אחד על אחד זה קצת כמו
מרתוניסט לשישים מטר.

גיל 30 במרץ 2016

אנדראצ'יבר אני חושב יהיה מה שישאר ממנו אם יסיים בלי עוד אליפות. משחקן שזה בכל כך הרבה MVP ונחשב להכי טוב בליגה לתקופה ארוכה, זה פשוט לא מספיק.

ניינר / ווריור 30 במרץ 2016

גיל, אתה רואה אותו לוקח עוד אליפות? הסיכוי היחיד שלו לעוד טבעת זה להצטרף לגולדן סטייט

גיל 30 במרץ 2016

זה בהחלט אפשרי לא רק בגולדן סטייט. אם יצטרך שוב לוייד ודוראנט בקבוצה אחרת הכל אפשרי, רק נראה שימיו כמוביל קבוצה לאליפות די מאחוריו.

קפטן קוקי 30 במרץ 2016

השאלה הגדולה היא אם הוא מסוגל לוותר על מעמד של מוביל קבוצה.

עומר ה 30 במרץ 2016

גם במיאמי הוא לא הוביל. זאת היתה הקבוצה של וייד. לברון היה השחקן הכי טוב, אבל עדיין זאת היתה הקבוצה של וייד

אלון 30 במרץ 2016

זה היה נכון עד אמצע 2012. אם ראית את פלייאוף 2012 ובעיקר עונות 2013-2014 זה פשוט לא נכון לברון היה הטוב בעולם וה-בוצה הייתה שלו.

אילן 1 באפריל 2016

הסיכוי היחידי שלו לעוד טבעת זה אם הוא יתחתן שוב.

Lord Anthony 30 במרץ 2016

מה שישאר מבלברון זה הבלוף היח"צני הכי גדול שהליגה הזאת טיפחה.
חוץ מסטטיסטיקות טובות הוא לא ישאיר אחריו שום דבר. הוא סוג של ברייאנט משודרג, רק בלי אף אליפות שרשומה על השם שלו.
סוג של דרון וויליאמס משופר.

גיל 30 במרץ 2016

לא צריך לקחת את זה לקיצוניות שנייה. ישאר ממנו שחקן ענק, בן אדם קטן שהשיג הרבה פחות ממה שיכל. ופרימדונה.

Lord Anthony 30 במרץ 2016

שחקן מוכשר ללא ספק, אבל ככל שעובר הזמן מסתבר ששחקן גדול הוא לא.
שחקנים כאלו עברו כבר לא מעט בליגה.
בהנחה הסבירה שהוא לא יזכה בעוד אליפות בקריירה שלו, גם על האליפויות שלו במיאמי יסתכלו בפרספקטיבה אחרת, ולא כזאת שמחמיאה ללברון.

אלון 30 במרץ 2016

לברון פרימדונה אנדר אציבר וחרא בן אדם.
אבל ברגע שהדיון הולך לעזאזל זה להגיד שהוא לא היה השחקן המרכזי באליפויות של מיאמי.

גיל 30 במרץ 2016

מה זה לא מעט? יש רק 4 שחקנים שקיבלו מספר שווה או יותר MVP ממנו כרגע. אז בעוד שזה לא המדד היחיד, אין כנראה יותר מ10-15 שחקנים עם רזומה כמו שלו שזה ממש מעט בליגה שעברו דרכה עשרות אלפי שחקנים.

duncan 30 במרץ 2016

זה לא מעניין אף אחד התואר הזה. חצי מהעונות זה הולך לשחקן הלא נכון.

גיל 30 במרץ 2016

אותך זה לא מעניין אבל זה מעניין הרבה אנשים ומעיד שהוא היה השחקן הטוב בעולם למשך תקופה של 5-6 שנים. לא חושב שבאף בחירה שלו היה ראוי לתת למישהו אחר.

Lord Anthony 30 במרץ 2016

MVP זה תואר שכולו הייפ, והזכיות של לברון רק מוכיחות את זה, אחת פחות משל ג'ורדן, ואחת יותר משל בירד ומג'יק, אתה מסתכל על החבורה הזאת ונראה לך שיש איזה מציאות שבה שלברון שייך לשם?
המזל שלו זה שהיה לו את השכל ללכת לקבוצה של וויד אחרת הוא היה מסיים את הקריירה כמו אייברסון, עם הרבה סיפורים על הכישרון שלו ובלי אף טבעת.
זה בסופו של דבר הסיפור של לברון, לקחו שחקן טוב והפכו אותו לכוכב בסדר גודל של ג'ורדן כשבמציאות הוא יותר קרוב לאייברסון ויואינג מאשר לגדולים ביותר.
ד.א גם ברייאנט וגם שאקיל זכו רק פעם אחת ב MVP, זה נותן קצת פרופורציות על הפרס הזה.

גיל 30 במרץ 2016

לא אמרתי שהוא טוב מהם אלא שזו אינדיקציה טובה לגדולתו. הוא לא היה בתקופה של ג'ורדן או בירד אז זה לא רלוונטי אבל במשך 5-6 שנים הוא היה הכי טוב בעולם ללא שום ספק. למרות שאני חושב שהוא אשם בזה שיגמור עם פחות טבעות ממה שיכל להיות כל ההערה שלי הייתה בתגובה לזה שהוא דרון וויליאמס משופר, זה פשוט עצוב שאנשים עושים מעצמם צחוק עם השוואות כאלו.

ולא הבנתי מה בדיוק נותן פרופורציות לפרס. בריאנט ושאקיל לא היו ראויים ליותר, אולי אחת יותר לכל אחד.

Lord Anthony 30 במרץ 2016

ברצינות?! 5-6 שנים השחקן הטוב בעולם? כשבחלקן ברייאנט ודווין וויד עוד היו בשיאם.
בעצם מה שאתה טוען שחמש שנים לברון שלט בליגה ביד רמה אבל רק כששיחקו איתו עוד שלושה אולסטארים הוא הצליח להשיג טבעת, משהו בלוגיקה הזאת נראה לי קצת לא בסדר.
כאילו יש רק את לברון ג'יימס ומסביב שממה, אבל איכשהו כל העניין הזה של לקחת אליפויות לא ממש מסתדר לו.

גיל 30 במרץ 2016

נו, למה להמציא דברים. יש גבול עד כמה אפשר להיות מגוכחים. מ2009 עד השנה הוא היה הכי טוב בעיניי רוב האנשים. הוא לא זכה בכל הMVP באותן שנים אבל כולם התייחסו אליו ככזה ובצדק. בריאנט ובטח ווייד לא בכיוון.

השחקן הכי טוב לא זוכה באליפות, מה בדיוק חדש בזה? יכול להיות שהוא עצמו דפק את הסיכויים של הקבוצה שלו אבל לומר שהוא לא הכי טוב במשך מספר שנים די גדול זה פשוט חוסר הכרה במציאות.

רן 31 במרץ 2016

ברצינות.
השחקן הכי טוב לא זוכה באליפות.
פעם.חשבתי שהמטרה של המשחק היא לנצח.
ומי שעושה את.זה הכי טוב הוא השחקן הכי טוב.
כנראה טעיתי

גיל 31 במרץ 2016

אכן טעית ואתה מבטא חוסר הבנה בסיסי בספורט קבוצתי.

יאיר 30 במרץ 2016

אין לי בעיה עם לברון או קליבלנד, וגם לא מעריץ גדול של בלאט, מה שכן הצורה בה גריפין דרס את המאמן שלו, בצורה מאוד לא אמריקאית יש לציין, גרמה לי לאחל לו ולקליבלנד כישלון בכל.

no propaganda 30 במרץ 2016

אתה טוען שקליבלנד לא יגיעו לגמר הנבא? אם כן אז אני לא מסכים וכמובן נחכה לסוף העונה לראות מי צודק.
אם יגיעו אז אין הבדל משמעותי בין עם בלאט לבלי בלאט.

כל זה כמובן כשאני מאוד רוצה בכשלונה של קליבלנד(ואין לזה קשר לבלאט).

גיל שלי 30 במרץ 2016

גם אם יגיעו לגמר ויפסידו (אני לא בטוח שיגיעו), עדיין אפשר יהיה להשוות לעונה שעברה, וההשוואה תחמיא לבלאט לדעתי

no propaganda 30 במרץ 2016

יהיה מאוד קשה להשוות.
גם אם יחטפו סוויפ, אפשר יהיה לאמר ובצדק שזה משום שגולדן סטייט או סן אנטוניו טובות יותר משנה שעברה.

Shadow 30 במרץ 2016

אי אפשר להגיד את זה אם גם קליבלנד התחזקה והיא אכן התחזקה.

גורביץ' 30 במרץ 2016

יש הבדל בין להגיע לסדרה עם הרכב חסר, להוביל 2-1, לעצור הגנתית את ג"ס, ולהיראות בכל שלב נתון כמו קבוצה שיכולה לקחת את הסידרה, לבין קבוצה שכנראה תתרפס בפני ג"ס אם תגיע השנה לגמר (את האמת אני בעד קליבלנד ואני ישמח אם זה לא יקרה).

no propaganda 30 במרץ 2016

יש הבדל רק בתנאי שגולדן סטייט היא אותה גולדן סטייט.
לפחות לפי העונה הסדירה זה לא נראה כך.

איציק 30 במרץ 2016

קליבלנד, תאורטית, התחזקה הרבה יותר. שלחה מאמן כושל הביתה והביאה קליבר (לברון); הפצועים חזרו; החתימה כמה משלימים איכותיים. אז זה לא רק לשאול האם זו אותה GS, זה גם להסתכל על מה שקרה עם קליבלנד.

Shadow 30 במרץ 2016

קליבלנד התחזקה משמעותית. את הפליאוף שנה שעברה היא עשתה בלי שני כוכבים

no propaganda 30 במרץ 2016

מה שאתם אומרים רק מחזק את הנקודה שלי שקשה מאוד להשוות. ודאי אם התוצאה הסופית דה פקטו היא אותה התוצאה(גמר).

איציק 30 במרץ 2016

זה לא מדויק. מבחינת שידרוג בשחקנים ברור שקליבלנד שודרגה יותר. השחקנים שהגיעו, ההחלמה של שני שחקני חמישיה (קרי ולאב), לעומת התוספות בשוליים של GS. מה שרואים זה שקליבלנד עם כל התוספות נסוגה או במקרה הטוב דרכה במקום. GS לעומת זאת הלכה קדימה בגדול. מה זה אומר, שהעבודה שנעשתה עם GS הרבה יותר טובה.

no propaganda 31 במרץ 2016

אתה צודק, רק שזו לא ההשוואה שמנסים לעשות פה. דווקא בגלל שהעבודה שנעשתה בגולדן סטייט כל כך טובה, קשה מאוד להשוות גמר השנה לעומת גמר בשנה שעברה. זה שקליבלנד התדרדרה או דרכה במקום זו דעה(גם שלי). בסופו של דבר אם קליבלנד תגיע לגמר יהיה קשה לאמר שפיטורי בלאט פגעו בהם גם אם תחטוף תבוסה.

איציק 31 במרץ 2016

אולי, אבל זה יאפשר לומר שהעבודה שעשה לברון בקליבלנד מרשימה. כדי להראות לאן הוא דרדר את הקבוצה הינה עוד משהו: http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/765/021.html?hp=3&cat=620&loc=37#:c7

no propaganda 31 במרץ 2016

מה שלברון עושה שם זה בדיחה במקרה הטוב ובזיון במקרה הרע. אבל אי אפשר להתעלם מזה שאם הוא הולך אז המצב שלהם( מבחינת הישגים ). יתדרדר. אבל לברון הוא נתון בקבוצה. השאלה היא העבודה של בלאט.

איציק 31 במרץ 2016

בא נקשור לך את הידים והרגליים, נשים כיסוי עיינים ונסתום ת'פה. אחר-כך נבדוק את התפקוד. הרי זה מה שניסה לברון לעשות בהצלחה מרובה אך לא מלאה. לכן בלאט בכל זאת הצליח לעשות משהו. התפקוד זה לא רק בייחס ליכולת האוביקטיבית כי אם גם בייחס לתנאים שהיו. בתנאים אלו, העבודה של בלאט מרשימה. ראה שחקנים שהתקדמו, אפילו ארווינג התחיל לשמור לפרקים. ראה את היכולת עם חזי הרכב בסדרת הגמר (משחק מכוער אבל התוצאה מרשימה בייחס למצב).

no propaganda 31 במרץ 2016

המצב של טיירון לו לא שונה במיוחד. רק שגולדן סטייט נהייתה טובה משמעותית.

מתן גילור 30 במרץ 2016

עדיין GM יותר טוב מפיל ג'קסון.

גיל שלי 30 במרץ 2016

לברון? בהחלט, הוא GM טוב מאוד, אולי אפילו יותר טוב משחקן

אילן 1 באפריל 2016

או כמאמן.

גיל 30 במרץ 2016

אתה משווה את כמות הכישרון שיש לו בקבוצה ביחס לזה של ג'קסון? אני דווקא חושב שהם מוציאים מהכישרון היחסי שלהם בערך אותו הדבר.

מתן גילור 30 במרץ 2016

ואני הייתי בטוח שהמטרה של GM היא להביא את הכישרון ושל המאמן להוציא ממנו את המרב.

גיל 30 במרץ 2016

הוא הGM והמאמן.

מתן גילור 30 במרץ 2016

על מי אנחנו מדברים עכשיו? ג'קסון? לו? גריפין? ג'יימס? מכל הספקולציות ההזויות שרצות לאחרונה כבר התבלבלתי.

גיל 30 במרץ 2016

לברון.

AdamB 30 במרץ 2016

לברון GM יותר טוב מג'ורדן. לפחות בזה הוא עבר אותו….

גיל 30 במרץ 2016

אתה כנראה לא מעודכן. שארלוט חזק בפלייאוף ויש להם יופי של קבוצה השנה.

AdamB 30 במרץ 2016

תראה. לג'ורדן יש רקורד של למעלה מעשור בבחירות דראפט. אם בעתיד לברון כGM יפספס בחירות לוטרי ברצף נוכל
להשוות בינהם.

גל ד 31 במרץ 2016

כן, אבל בינתיים לברון המיר בחירה מס' 1 מהמבטיחים בשנים האחרונות בקווין לאב. עוד מוקדם להשוות, אבל בינתיים לברון לא מרשים יותר מדי.

גיל שלי 30 במרץ 2016

התפקיד של הGM הוא לאסוף כשרון, לברון טוב בזה

Ljos 30 במרץ 2016

לא סתם לאסוף כשרון. לאסוף שחקנים טובים ככל האפשר שיכולים להתחבר, גם מקצועית וגם אישית (לא צריכים להיות חברים. מספיק שידעו להסתדר ולהוציא יותר אחד מהשני). לברון טוב רק בחלק הראשון, וגם זה רק לגבי שחקנים מהשורה הראשונה.

גיל שלי 30 במרץ 2016

לא אמרנו יותר טוב מפופ או ביופורד, יותר טוב מפיל ג'קסון

Ljos 30 במרץ 2016

היי, פיל ג׳קסון הצליח לשכנע את כרמלו להישא… לא. לא מסוגל לסיים את המשפט. מקבל. טוב מג׳קסון.

גל ד 30 במרץ 2016

נראה לי שאתה זוקף לזכותו גם את מיאמי. לבטל את התרומה של גריפין זה מילא, לבטל את התרומה של פאט ריילי (שהינדס את העסקה של מריון עבור ג'רמיין אוניל, שאיפשרה את יצירת אותה קבוצה במיאמי לפני שלברון הגיע, ודפקה את קולאנג'לו מכל כיוון אפשרי) זה פחות רציני.

גיל שלי 30 במרץ 2016

ריילי הוא תותח על, לא מייחס ללברון את ההצלחה של הgm במיאמי

ניינר / ווריור 30 במרץ 2016

ריילי זה המזל הכי גדול בקריירה של לברון. בזכות ריילי יזכרו ממנו משהו שקשור להצלחה

גל ד 31 במרץ 2016

אז אם אתה מסתמך רק על קריירת הGM שלו בקליבלנד, נראה לי שאתה מזלזל מאוד בלברון ג'יימס השחקן.

לגבי פיל ג'קסון הGM… הממ, אולי אתם צודקים.

ירון 30 במרץ 2016

חסרה לי השוואה של מאזן היריבות של קליבלנד העונה לפני ואחרי הפיטורין. יש לי תחושה שהלו"ז היה רבה יותר קשה לאחר הפיטורין

Yavor 30 במרץ 2016

גם לי זה חסר, מהסיבה ההפוכה. נדמה שהלו"ז היה קשה יותר בחצי הראשון, עם שני משחקים מול הלוחמים ואחד בחוץ מול הספרס, כמו גם שני מסעות מפרכים למערב עם לו"ז צפוף (זכור המסע של 6 משחקים ב-9 ימים, כולל 4 ב-5, ממנו יצאו עם הפסד בודד באלאמו דום. מקום שבו, אם ניזכר, אף קבוצה עוד לא ניצחה העונה). ולהוסיף על כל זה – בתחילת העונה לא היה את קיירי (לא שיחק ב-24 הראשונים, ובכלל החסיר 26 מתוך 41 משחקים), וגם עם הצטרפותו לקח קצת זמן להתניע.
בקיצור – הייתי מצפה לחצי עונה שני של 34-36 נצחונות. כרגע המקסימום יהיה 30 (אם ינצחו את כל השמונה האחרונים).

איציק 30 במרץ 2016

"מקום שבו, אם ניזכר, אף קבוצה עוד לא ניצחה העונה" לא הגיוני. בכל משחק יש מנצחת. אני מניח שלפחות הקבוצה הביתית ניצחה מידי פעם :-)

duncan 30 במרץ 2016

כבר שנים שלא משחקים באלמודום

Yavor 30 במרץ 2016

זאת ועוד: מתוך 41 המשחקים הראשונים של קליבלנד, 23 היו בחוץ. בחצי של לו זה כמובן הפוך.

דוד 30 במרץ 2016

כדאי לבדוק מה המאזן של קליבלנד בלי משחקי הבק-2-בק והמשחקים שבהם לברון ישב על הספסל.
כי זה מה שנראה מהם בפלייאוף

bambi 30 במרץ 2016

לברון כבר בן 31 בגילו הגרף הולך כלפי מטה ( במיוחד לשחקנים שחיים על אתלטיות) לא נראה שהוא חכם כמו מייקל ששינה לחלוטין את סגנון המשחק שלו אחרי גיל 30 . נראה שהוא מחפש לבנות מיני דרים טים כדי לקחת עוד אליפות או יותר כדי להיות לפחות כמו קובי.

לגבי בלאט נחייה ונראה, הרבה זה עניין של מזל .

duncan 30 במרץ 2016

מסכים. גם 2 האליפויות שלו הוא חייב לריי אלן (וגם פופוביץ שלא עשה עבירה) ולווייד.

הבעיה איתו שכעת כוכבים אחרים רואים את המצב ומבינים שלשחק ליד לברון זה לא תענוג גדול וגם לא מביא אליפויות.

shohat 30 במרץ 2016

רק לחשוב מה שבלאט היה סופג אחרי 17-35 ברבע הרביעי והפסד הפרש שהגיע בשיאו ל-20 נקודות.
אצל בלאט בשלב זה לעונה שעברה, הקבוצה גיבשה אופי וזהות הגנתית ברורה (הנתון החשוב היה אחוזי קליעה נמוכים ליריבה) ומימשה היטב מספר יתרונות יחסיים. נוצר מומנטום בתזמון נכון (אופייני לקבוצות של בלאט).
הקבוצה של לו עדיין מוכשרת מאוד אבל איבדה לחלוטין את הזהות ההגנתית ויוצאת מריכוז לעתים קרובות. לו לא מצא פתרון לחורים הגנתיים משמעותיים, ממשיך עם חוסר עקביות ברוטציה ועדיין בשלב הניסויים, והמעבר לקצב משחק מהיר מוכיח את עצמו רק באופן ספוראדי (שאחריו נפילה וחזרה לבידודים).

אם מסכמים עכשיו, ניתוח הוגן ממש מחייב התנצלות לבלאט. אבל הכל מתחיל מחדש בפלייאוף. ועדיין קיימת התחושה שאם ייצאו מהאפתיות אף קבוצה אחרת במזרח לא תנצח אותם בסדרה. מצב כזה לא יספיק לוינדיקציה של בלאט. הרוח הכללית תהיה שלא משנה מי המאמן.

איציק 30 במרץ 2016

הגנה גרועה זה גם סוג של זהות הגנתית.

אופיר 30 במרץ 2016

נחשון, בעיה נוספת היא שלעולם לא נדע אם אותן הבעיות שעליהן הצבעת לא היו צצות גם אצל בלאט השנה.

7even 30 במרץ 2016

בתור אוהד מיאמי – אני רואה איך החבורה מדרום פלורידה משחקת וזה פשוט עושה לי טוב על הלב.
זה הכי קרוב שיש לספרס.
שחקנים מניעים כדור כל הזמן, לא מפסיקים לרוץ גם בלי כדור, ומפרגנים בטירוף. פשוט כיף לצפות במיאמי.
אחלה חמישייה, אחלה ספסל, אחלה רוקיז, אחלה שחקנים משלימים, פרצ'ייז פלייר שעדיין משחק ברמה גבוהה, סנטר עם עתיד מבטיח, קבוצה שלא מפסיקה לנוע ולחפש את השחקן הפנוי.
מה צריך יותר?

לשם הבהרה אני חושב שלברון הוא עילוי על המגרש, לא פחות..ועשה טעות קשה כשעזב, ככה שזה לא נאמר כדי להוציא את לברון קטן.

רוג`רס אהרון 30 במרץ 2016

יש חמש קבוצות שמואמנות כרגע עי מאמני זמניים.
לא שמעתי בלאט מועמד לאחת מהן.
לפי התיאוריה הנוכחית הכל תלוי במצבי הרוח של לברון.

לא רואה את הקאבס עוברים את שארלוט או מיאמי.
לבלאט עדיף להתמנות לעוזר בקבוצה טובה.. גולדן סטרייט בהנחה ו וולטון עוזב לניקס.

גיל 30 במרץ 2016

לא שמעת לא אומר שהוא לא מועמד, ונראה לי שהחלטות בדבר מאמנים קבועים יהיו בסוף העונה כך שיש למה לחכות.

חובב 30 במרץ 2016

ההימור שלי שבלאט לא יאמן יותר ב NBA
הסנטימנט, מוצדק או לא, שהוא לא מסוגל להטיל מרות על השחקנים, וזה בכלל לא משנה כמה נסיון או ידע יש לו.

גיל 30 במרץ 2016

על סמך מה אתה אומר שהוא לא הטיל מרות? רק בגלל שבקליבלנד זה לא עבד כי לברון שם לא מרמז על זה. בכל הקבוצות האחרות הוא היה מאמן סמכותי ששחקנים לרוב אהבו.

חובב 31 במרץ 2016

למרות שזה היה בגלל לברון, לא בטוח שזה משנה. מאמן ב NBA צריך להסתדר עם כוכבים, בלאט לא הצליח ולכן הוחלף.
יש סיכון שדבר דומה יקרה בקבוצה הבאה, השאלה עם GM אחר יקח את הסיכון.

גיל 31 במרץ 2016

מה זה מאמן צריך לדעת להסתדר? אנחנו רואים איך לו מסתדר איתו מצוין. צריך שניים שמעוניינים לעבוד ביחד כדי להסתדר וששחקן יקבל סמכות. הוא כמעט אף פעם לא עושה את זה ולא חשוב מי המאמן ואילו בלאט הסתדר מצוין עם שחקנים אחרים לאורך הקריירה שלו. אם הכוכב בעייתי או פרימדונה אז אין הרבה מה לעשות. תראה מה קורה עם קאזינס שלא מסתדר עם קארל. האם גם קארל הוא מאמן שלא מסתדר עם שחקנים?

kazoo kid 30 במרץ 2016

בערך פעמיים בשבוע השם שלו מוזכר בהקשר של ברוקלין וגם היו דיווחים על מינסוטה והניקס.

גיל 30 במרץ 2016

מינסוטה מתאימה לו בול. כישרון צעיר במקום שקט אבל לא רואה את זה קורה.

kazoo kid 30 במרץ 2016

אחרי הדיווחים על המועמדות שלו הייתה הכחשה גורפת מצד מינסוטה (מה שלא היה במקרים אחרים) ככה שאני חושב שיש סיכוי קלוש שיגיע לשם

יהודה 30 במרץ 2016

רק שלא ילך לאיזה קבוצת זבל שערוץ הספורט יתחיל לשדר קבוע כמו סקרמנטו.
לא שאפשר לצפות בשידורים עם שימי ריגר וגיל ברק והזוי שאי אפשר אפילו לעשות גיימפאס

7even 30 במרץ 2016

דווקא אפשר לעשות (לא שיש לי)

ניינר / ווריור 30 במרץ 2016

בוודאי שאפשר לעשות גיים פאס. יש לי גיים פאס לווריורס וזה שווה כל אגורה

נתן 30 במרץ 2016

גיל,יש סיכוי די סביר שבסוף העונה קליבלנד תיקח אליפות .אז לעשות השוואות עכשיו זה לא רציני . סבלנות

גיל שלי 30 במרץ 2016

לדעתי אין סיכוי סביר, מוכן אפילו לשים כסף על כך שלא תיקח אליפות

kazoo kid 30 במרץ 2016

יש סיכוי אפסי שיזכו, יש סיכוי די סביר שיגיעו לגמר.

אביאל 30 במרץ 2016

יאללה שיגיע ללייקרס עם דוראנט, להמשיך את השושלת מקארים-מג׳יק-קובי.

נתן 30 במרץ 2016

לפי הימורי וגאס הם לפני סאן אנטוני אם זה לא סביר ,מהו סביר

גיל 30 במרץ 2016

הם לפניה רק בגלל שהם לא צריכים לעבור את גולדן סטייט בדרך לגמר. מכיוון שדרכם לגמר קלה יותר הם יצטרכו להתמודד בסדרה איכותית אחת, ובסדרה כזו בעוד שלושה חודשים הכל יכול לקרות כי מספיקה פציעה אחת של קארי והם פייבוריטים.

אמיתי 30 במרץ 2016

נוו אז יש להם סיכוי. משנה למה?
לא הייתי מהמר עליהם אבל הם במיזרח
ככה שגם להמר נגדם זה הימור..

נתן 30 במרץ 2016

ולזאת ייקרה סיכוי סביר

גיל 30 במרץ 2016

זה לא סביר בכלל. יותר סביר שקליבלנד יעופו לפני הגמר משהם יזכו.

פאקו 30 במרץ 2016

אני הייתי נותן סיכויים אפסיים לשני התרחישים (תעופה לפני הגמר או זכייה בו).

חכם בדיעבד 30 במרץ 2016

המורשת של לברון גיימס מעניינת בעיקר את אלו שכתבו שהוא הטוב בעולם וכו' וכו'.
כמויות המים שכתבי החצר שלו שותים כרגע, הם לא נחמה גדולה למפעל המים הציוני.

לשמחה לאיד קשה שלא להתפרץ כשאתה רואה את הקטר השרירי הזה מרסק את עצמו לחתיכות.

לגבי העיר קליבנלד…
נו טוף..זה כבר באמת חסר משמעות.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 30 במרץ 2016

כשבקליבלנד הגיעו למסקנה שעם הקבוצה הנוכחית כשבלאט המאמן שלה הם לא יצליחו לנצח את גולדן סטייט, אז הפיטורים היו אחד הצעדים האחרונים שהיו להם בקנה. זה לא עניין של הצלחה או כשלון, אלא פשוט חוסר ברירה. מנקודת המבט של גריפין כמובן.
אישית אני חושב שזו טעות, בלאט מתמחה בלמידת קבוצות ונטרול. לא תמיד הכלים שיש לו מספיקים, אבל הוא יכול למקסם אותם בהנתן זמן הכנה מספק, וזה דבר שקיים בפלייאוף.

Amir A 30 במרץ 2016

קליבלנד, קליבלנד. על מה נצחק עכשיו כשג'וני מנזיאל כבר לא שם? שמעתי שטיבו עדיין מחפש קבוצה.

אופיר 30 במרץ 2016

לא הבנתי מכל הטור (השוואה ספקולטיבית בין משהו שקרה למשהו שטרם קרה) מה בכל זאת היתה תרומתו של בלאט לקליבלנד.

אם כבר כל האפיזודה הזו (כמו גם התוצאות של גולדן סטייט בהיעדרו של קר) חושפת את חשיבותו המוגבלת (בלשון המעטה) של המאמן בעונה שבה אין כלל זמן להתאמן.

edgecator 30 במרץ 2016

אני תמיד מנסה להיכנס לראשו של מי שטוען לחשיבותו המוגבלת, ועוד בלשון המעטה, של המאמן בספורט קבוצתי כזה או אחר – האם הטענה היא שהתוצאות היו זהות גם אם המשרה כלל לא הייתה מאוישת? או שמא אין זה משנה אם המאמן יהיה פופוביץ' או ישראל כץ? או שאולי, אם לעדן זאת מעט, קרלייל או אדלשטיין?

איציק 30 במרץ 2016

אולי עדיף חיים כץ, מאמן וי"ר העובדים של הקבוצה.

אופיר 30 במרץ 2016

לדעתי ישנם מתי מעט (ופופוביץ' ביניהם) שהכריזמה והמעמד שלהם עוד מאפשרים להם להשפיע במידה מסויימת. אני גם לא טוען שאותם הדברים נכונים לעונת כדורגל של 45 משחקים באירופה, בספורט שבו המשקל הסגולי של שחקנים בודדים נמוך בהרבה והטקטיקה משמעותית יותר.

אני כן משוכנע שפופוביץ' היה משפר (משמעותית) את קליבלנד, אבל בין טיירון לו ללברון כמאמן-שחקן אני לא בטוח שתמצא הבדל.

איציק 30 במרץ 2016

בטח שלא, כי כשלו "מאמן" לברון עדיין מאמן שחקן. זה פחות קשור למאמן ויותר ל-GM שבחר איך להתנהל מול לברון.

edgecator 30 במרץ 2016

השאלה היא כיצד פופוביץ' הגיע למעמד אליו הגיע.
לגבי לו ולברון אתה כנראה צודק, אבל בעיקר בגלל הסיטואציה הייחודית – מאמן רוקי ושחקן אולטרה-דומיננטי בעל חכמת משחק גבוהה מאוד (שעומדת לא פעם בצילו של האגו המטורף).

ישי 30 במרץ 2016

אתה חושב שלא יהיה הבדל אם יעיפו את לו וימנו במקומו את לברון?! נשמע לי הזוי ברמות.

shohat 30 במרץ 2016

משמעות המאמן מתגלה בהתמודדות מול קבוצה מאומנת היטב. בוודאי בסדרת פלייאוף.

כלומר השאלה היא לא אם פופוביץ היה עוזר לקליבלנד אלא אם מאמן טוב הוא פקטור משפיע על היכולת של קליבלנד להתמודד מול סן אנטוניו של פופוביץ (למשל). מי שיענה לשאלה השניה ב"לא משנה" מאד יפתיע אותי.

איציק 30 במרץ 2016

לא משנה

shohat 30 במרץ 2016

:)

אופיר 30 במרץ 2016

מסכים בהחלט, הפלייאוף זה סיפור אחר לגמרי ושם יש התמקדות ביריבה ספציפית וגם זמן להתכונן אליה. המסקנות שעלו בפוסט הזה התייחסו לעונה הסדירה.

דיזידין 30 במרץ 2016

לא נראה לי שיש מישהו רציני שמערער על חשיבות המאמן בכדורסל.
אבל כדורגל זה סיפור אחר.

איציק 30 במרץ 2016

האם יואב בורוביץ' החליף שם?

איציק 30 במרץ 2016

האם לברון היום הפסיד את המשחק הראשון שלו כמאמן על הקוים? גם בלאט התחיל כך את קריירת האימון ב-NBA. אם ימשיך ככה, עוד יפטרו אותו תוך עונה וחצי.

יואב דובינסקי 30 במרץ 2016

לא מסכים עם המסקנה האחרונה בפוסט. אם היה מביא את קליבלנד פעמיים לגמר הNBA ומאמן באולסטאר, גם אם היה נפרד מקליבלנד בסיום העונה אני מעריך שהיו לו יותר סיכויים למצוא עבודה. כרגע הוא תלוי בנסיבות ובבעלים רוסי.

המזרח כל כך חלש שבמילא קליבלנד תגיע לגמר הNBA. לדעתי יש יותר סיכוי שקליבלנד תיקח אליפות מאשר שהיא לא תזכה במזרח וגם אם יפסידו 1-4 או אפילו בסוויפ לגולדן סטייט, זה לא ישחק לטובת בלאט.

Shadow 30 במרץ 2016

כל מה שקורה עכשיו כבר מחזק את מעמדו של בלאט.

יואב דובינסקי 30 במרץ 2016

בוודאי שזה טוב, אבל אני חושב שלקריירה של בלאט היה עדיף שהיה מפוטר בקיץ ולא באמצע העונה.

גיל 30 במרץ 2016

המזרח לא כל כך חלש. טורונטו ומיאמי נראות מצוין. אנשים מניחים שמה שהיה הוא שיהיה וזה בכלל לא נכון.

karim the dream 30 במרץ 2016

אם הם לא יגיעו לגמר או יפסידו בסוויפ בגמר ( מה שלא נראה הזוי בכלל) זה יהיה קיץ מעניין מאוד עבור לברון. אם הוא יעבור שוב הוא יהרוס לעצמו את התדמית לנצח, ןמספר האליפויות לא ישנה בכלל.

נ.ב: לברון צריך את פט ריילי.

duncan 30 במרץ 2016

לי נראה שלברון פשוט מתוסכל. האיש מעבר לשיא (גם אם עדיין טוב מאד).
זה התחיל מול קוואי שפשוט עמד מולו בכבוד ותכלס אפילו היה טוב ממנו.
מול קרי זה בכלל היה נוקאאוט.
לא מדברים עליו יותר.
זה מעצבן אותו.
הוא מנסה להיות מנהיג אבל הוא נראה פתאט. העמידה שלו על הקווים במשחק היתה משעשעת. היה גם נחמד לראות אותו צוחק על הספסל שהם הובילו ב20 ולראות אותו יושב בשקט כאשר היה שוויון.
האיש כולו עסוק בתדמית שלו, בשטויות, בריקודים, בטוויטר.
וואלה תראה את קוואי. איש שקט. איש של עבודה.
לך לברון. לך בקיץ ותעבוד על היד שלך. למה לך לקלוע 29% מהשלוש כאשר כל עונה אתה דועך פיזית. למה?

אלון 30 במרץ 2016

מסכים.
השנים במיאמי הראו לנו מה היה יכול להיות איתו במערכת נורמלית עם מאמן חזק שהיה שם אותו במקום. וחבל שב7 שנים בקליבלנד שהוא היה צעיר לא היה את זה

איציק 1 באפריל 2016

במיאמי לא היה לו מאמן חזק, היה לו GM שהבהיר לשחצן המגודל את מקומו. זה איפשר גם למאמן צעיר לאמן כמו שצריך. חבל שבתיכון לא היה לו מאמן כזה שהסביר לו את עובדות המשחק בקבוצה וההיררכיה בה.

Bad Boy 30 במרץ 2016

כמה הערות:
1) וקליבלנד תפסיד כנראה גם למכבי פוקס הנוכחית, אם תשחק ללא לברון…
מכבי פוקס תל אביב תפסיד גם עם אירווינג ולאב יהיו על הספסל.. אפילו די בקלות
2) ההימור שלי הוא שהפלייאוף הקרוב של קליבלנד יהיה פחות טוב מזה שחוותה בשנה שעברה, למרות פציעותיהם של קווין לאב וקיירי ארווינג.
ההימור שלי הוא ש-לא. קליבלנד תהיה בגמר הנבא גם השנה. אשמח אגב להתבדות אם זה תלוי בקבוצה שלי – פיסטונס
3) לברון בחיים לא יצליח להוציא לפועל את התכנית הדמיונית שלו לייצר קבוצה עם מלו, וייד ופול.. זה נשמע יותר כמו בדיחה פרטית.

חוצמזה אחלה פוסט, מסכים עם כל מה שקשור בבלאט, לאיש נעשתה טובה גדולה בעצם פיטורו..
לא דואג לו בכלל. הוא ימצא את עצמו בשנה הבאה כמאמן ראשי של אחת הקבוצות הבינוניות בליגה.

מאנו 31 במרץ 2016

טור נכון ומאוד מדויק באבחנות. שאפו

אחד 31 במרץ 2016

נראה לי שאפשר כבר לברך את ג"ס על שבירת השיא.
נשארו להם רק שני משחקי חוץ, ובבית הם כבר לא יפסידו העונה.

א.ב 31 במרץ 2016

עוד פרובנציאלי שונא לברון….
השחקן הטוב בעולם!!!
לבלאט לא הייתה שום השפעה, ולכן לא משנה אם הוא המאמן או לא.
לברון בגלל נאמנות טפשית לעיר הלך לקבוצה של נגרים.
ועדיין אני צופה שיגיע לפחות לגמר…

איציק 31 במרץ 2016

אויש איזה קוסמופליט, איש העולם הגדול מגיב כאן. אפשר חתימה.

גל ד 31 במרץ 2016

לי יש עמוד שדרה, נשארתי אורגינל.

ניר 31 במרץ 2016

הבעיה של לברון היא שהוא באמת חשב שהוא טוב כמו ג'ורדן כמו שהעיתונאים קבעו.

cookie-monster 31 במרץ 2016

נראה לי שהוא חושב ככה בלי קשר למה שכתבו עליו.
הקישקשיאדה מסביב החמירה שגעון גדלות שהיה שם מלכתחילה

Guss 31 במרץ 2016

הוידאו שפורסם על ההתנהגות המבזה של שאמפרט לכיוון טיירון "מתלה מגבות" לו, רק מבהיר את הכישלון המנהיגותי של לברון. שאמפרט למד את זה מהביזוי המתמשך של מעמד המאמן שהוביל לברון כלפי בלאט.
הרי השחקנים מתסכלים על לברון ורואים אותו משפיל את בלאט כל פעם מחדש. לברון יצר קישור אצל שאר השחקנים – אם הקבוצה נכשלת, הרי שזו אשמת המאמן, ואם כך מותר לבזות ולהשפיל אותו ציבורית. אז איזו הפתעה קטנה לראות את שחקן שמזלזל במאמן הבא כשלא מצליחים.

ישי 31 במרץ 2016

אני לא חושב שצריך לקשר את זה לבלאט. לברון כבר ביזה מספיק את לו במשחק הקודם כשהוא לקח את ענדת המאמן. אם לברון הוא המאמן, אז טיי לו בהחלט יכול להיות נער המגבות.

אמוץ כהן-פז 31 במרץ 2016

אני מתחיל לסמפט את לו…

austaldo 1 באפריל 2016

לסמפט את לו??? הוא עוד לא קיבל עשירית ממה שמגיע לו על המכות המלוכלכות שהוא נתן לאלן אייברסון (שגם ככה היה פצוע באיזה 20 מקומות) בסידרת הגמר ההיא.

cookie-monster 31 במרץ 2016

מה שהכי טוב לקרייגה של בלאט הוא למצוא עבודה
כל ההשוואות שלאחר הפיטורין לא שוות לשום כיוון אם הוא לא
ולא משנה כמה טוב הוא אולי יוצא מהן
כי מתישהוא בקרוב יפסיקו לשמוע את השם שלו
יפסיק להיות רלוונטי

Shadow 1 באפריל 2016

נראה לי שאצל אנשי מקצוע רציניים באנבייאיי לא בוחנים את בלאט לפי מה שמספרים עליו בתקשורת

אילן 1 באפריל 2016

בתקשורת הישראלית או האמריקנית?

cookie-monster 1 באפריל 2016

לא התכוונתי להגיד שכן
אבל אנשי מקצוע רצינים יש להם גם עינים וגם מספרים. לא רק לעיתונאים
וכרגע בלאט עדיין לא חזר למעגל המועסקים ההדוק הזה בNBA

גיל 1 באפריל 2016

בקושי עברו חודשיים מאז הפיטורים שלו והעונה עדיין בעיצומה, מי בדיוק יעסיקו אותו? אתה מכיר מאמן אחר שפוטר באמצע עונה ומצא קבוצה חדשה אחרי חודש? הוא ללא ספק יקבל עוד הזדמנות וגם כמאמן ראשי. מאוד מעריכים אותו בנבא ויודעים שהבלאגן בקליבלנד לא קשור אליו.

cookie-monster 1 באפריל 2016

אמרו פה שיש 5 קבוצות עם מאמן ראשי מתנדנד
ונראה שקבוצות NBA יש להם יד קלה יותר על ההדק ממה שאולי היה פעם
אבל אני מניחה קלהשאר בסביבה ולתת הרצאות, להראות את הפרצוף אבל להשאר עם הדברים בלב, זו תכנית משחק לא רעה בכלל בינתיים.

גיל 1 באפריל 2016

כמו שאמרת, הם מתנדנדים ועדיין לא פוטרו. בסוף העונה כשיחליטו את מי לפטר נראה כמה בלאט יהיה מבוקש. כרגע אין שום אינדיקציה שלא רוצים אותו. יש איזה שהוא מאמן אחר שמחזרים אחריו כרגע? אני לא מבין על סמך מה הקביעה שהוא לא מבוקש. מאיפה אתה יודע מה קורה מאחורי הקלעים וכמה מדברים איתו?

cookie-monster 1 באפריל 2016

אתה גם לא יכול לדעת שההפך הוא הנכון.
הדבר היחידי שברור שכרגע הוא לא מועסק.

גיל 1 באפריל 2016

אני לא ידוע כלום, אבל אני גם לא רואה שום סיבה שהוא יהיה מועסק כשאין אף מאמן שעדיין פוטר. מאמנים לרוב לא מפוטרים בשלב הזה של העונה אלא אם באמת כלו כל הקיצין. נראה באוף סיזן, אני מוכן להמר שהוא יקבל הצעה למישרת מאמן ראשי שוב.

cookie-monster 1 באפריל 2016

אמן

פרילי 1 באפריל 2016

בתור אוהד מכבי מאוד אהבתי את כל מה שהיה שנה שעברה ,אבל באמת שרק עכשיו מבינים שלהפסיד 4 2 בגמר היה סוג של הישג ענק בהתחשב במפלצת שרואים שם היום ב gs.

Comments closed