באר שבע אוחזת באליפות

כשמגיע מגיע, וכשלא לא.

היה משחק כדורגל טוב אתמול בבלומפילד. אני קורא אנשים שתפקידם בחיים הוא להשוות את הכדורגל הישראלי לזה המשוחק באירופה, לבכות את הרמה, לזלזל, אני לא מבין אותם. מישהו כותב על אלופת ספרד בכדורסל שאין לה מה לחפש בNBA?

יש לנו עונה טובה מאוד השנה, בטח מצד שתי מובילות הטבלה, אך ניתן לתת תעודת כבוד לארבע מתוך שש משתתפות הפלייאוף העליון על פלייאוף איכותי ומותח. מי שאוהב ספורט, אמור להנות מעונה כזאת, היא אכן תעודת כבוד לכדורגל הישראלי ולא ההיפך, למרות כל הנסיונות של ההסתדרות לכדורגל לקלקל.

*

אתמול בבלומפילד נחשפו כל המגרעות של מכבי, אך לא נחשפה קבוצה חלשה. מכבי מפיקה מעצמה את המקסימום האפשרי בהתחשב במגבלות. בוס פתח עם מערך שלושת הבלמים כאשר דור פרץ בצד שמאל, ההפתעה היתה בתפקוד של מיכה בשמאל כשחקן אגף שאמור לעזור בצד שמאל. רבים תהו מדוע מיכה עלה בשמאל וטבח בימין. חשבתי על כך רבות במהלך המשחק, התשובה היא כנראה שבוס רצה את טבח קרוב יותר לשער, והעדיף את מיכה בעזרה להגנה, כאשר בצד הימני נמצא באותו תפקיד דסה.

זה לא ממש הלך. בוס עשה משהו שנוגד את המדיניות שלו בישראל. הוא עשה התאמה טקטית לקבוצה השנייה, במקום לתת לקבוצה השנייה לעשות את ההתאמות מתוך כח, כפי שעשה במחצית השניה. אך מדובר בצעד טקטי הגיוני לגמרי, שכן מכבי ידעה שהיא חייבת לנצח, ואכן טבח מאיים הרבה יותר על השער, מספיק לראות את הבעיטה האיומה של מיכה מהאוויר חמישה מטרים מהשער, חופשי ומאושר. בעצם זו היתה מסירה לגורש במקום וולה אדיר שיגיע או לשמים או לרשת.

מכאן גם נבעה עלייתו של ברק יצחקי בהרכב. יש לו חוש ריח טוב יותר לגולים מאורלנדו הנוכחי. אכן יצחקי הגיע למצב שלו במחצית הראשונה, אך בעט איום ונורא לרגלי שחקני ההגנה. בשאר הזמן הוא בעיקר הפריע, לא הלך, אבל מובן.

*

דווקא השחקן המושמץ ביותר במכבי השנה נתן את משחקו הטוב ביותר השנה, ומדובר בקרלוס גרסיה. מסתבר שכאשר המאמן לא דורש ממנו להיות אלוף העולם בריצה לארבעים מטר, אלא בונה מערך שמתחשב במגבלות שלו, קרלוס יודע עדיין לשחק היטב.

*

למגבלות. מכבי עלתה אתמול עם שלושה זרים. נוסא שנה שניה ברציפות מפסיד בערך חצי מהמשחקים. החסרון שלו אתמול היה מהותי ביותר, בטח לאור היכולת הפחות מבינונית של גל אלברמן. גל אלברמן הפעם לא הצליח להתמודד עם הפיסיות של הקישור הבאר שבעי, גדול עליו אוגו, הובאן וראדי. אורלנדו סה שהגיע, לא הצליח להגיע לרמה טובה מספיק כדי שתהפוך אותו לאיום נוסף מהותי על השער. אין די ישראלים טובים בליגה, כדי שמכבי תוכל להרשות לעצמה להסתפק בשלושה זרים בהרכב, ואנו שלמנו אתמול את המחיר.

זהבי עשה השנה יותר ממה שניתן להעלות על הדמיון, אך גם אל אנושי שכמותו, לא מסוגל להגיע שוב ושוב לשיא. הוא הגיע לשיאים בלתי נתפסים באוגוסט, אך טבעי שבאפריל ומאי תגיע ירידה. גם לאחר הגעתו של אורלנדו ומדוניאנין, מכבי לא מסוגלת לשמור על רמה גבוהה כאשר זהבי לא משחק ב100% יכולת, אלא רק ב95%. המשחק מול בית"ר נבע מההגנה המצחיקה של בית"ר יותר מהתעלות של זהבי. פרט למשחק הזה, ערן נותן פלייאוף בינוני יחסית אליו, וזה אך הגיוני.

דור פרץ עשה את תפקידו היטב כבלם שמאלי. אך מדובר בפתרון של חוסר ברירה, ולא כעמדה חזקה. אבי ריקן הוכיח שאינו מגן שמאלי, בן הרוש פצוע, וגם כשלא הוא מגן שמאלי בינוני. בדקה העשרים בערך, בוס ויתר על מערך שלושת הבלמים, ועבר לשחק עם דור פרץ כמגן שמאלי. הוא היה טוב יותר משפונגין בתפקיד, אך זה לא תפקידו.

*

האנשים שידברו עכשיו על קארמה, על כך שמכבי לא הצליחה להתרכז בגלל פארסת בית המשפט, מפספסים משהו מהותי. צריך לתת את הכבוד לבאר שבע. היא באה אתמול ולקחה את מה שהיא רוצה בשיניים. היא היתה צריכה להוציא תיקו, והוציאה אותו, כי מדובר בקבוצה טובה מאוד. קבוצה עם מאמן טוב שמוכן לקחת את ההחלטות הקשות אך הפשוטות. קבוצה שמונהגת על ידי הקשר הטוב בליגה, אוגו, וקבוצה שיודעת לא לוותר.

לכן גם אסור לכתוב שמכבי איבדה אתמול את האליפות. היחידה שיכולה לאבד אותה כעת היא באר שבע. אתמול באר שבע הרוויחה את הזכות, או לקחת אליפות נהדרת, או להפסיד אותה, ואז מכבי רק תרוויח מן ההפקר.

חמשת אלפים לאחת
ערב של כדורגל

193 Comments

א ח 3 במאי 2016

באר שבע מובילה ב 3 נקודות, 3 משחקים לסוף מהסיבה שהיא קבוצה טובה יותר השנה…
בלי זהבי והשיא המדהים שלו,האליפות כבר היתה סגורה..
קבוצה רעבה,אנרגטית,עם בית חדש ומרשים( מה שמספרים…)
שחקנים טובים וחזקים שלא נשברים מול הלחץ של ה" דרומיים" מול תל אביב…

מכבי עשתה עונה יפה..קשה למצוא אנרגיות אחרי 3 אליפויות..
זה כנראה לא עבודה סזיפית,אלא מלאה באמוציות ורגשות,ובגלל זה אנחנו כל כך אוהבים את המשחק,ומכבי התקשתה למצוא כאלו,אחרי 3 שנים…

( כמעט…) מזל טוב לבאר שבע..

( כמעט) אלופה ראויה…!

משה 3 במאי 2016

אלופה ראויה? אני לא בטוח

ב"ש טובה משאר הליגה, אבל מכבי יותר טובה מבאר שבע, כפי שנראה בבירור בשני המשחקים האחרונים ביניהם בפלייאוף. בטרנר ובבלומפילד.

מכבי הפסידה את האליפות, עם כל הכבוד לברא-שבע, בעיקר בשל שלושה משחקים בהם שלטה אך לא כבשה ונסתיימו ב-0-0 מול קבוצות נחותות ממנה.

אליפות לוקחים מול הקבוצות הקטנות ולא במשחקי עונה.

גיל שלי 3 במאי 2016

משה, זה קשקוש שאנחנו יותר טובים מבאר שבע. כדי לטעון זאת, היינו צריכים לנצח אותם יותר מפעם אחת בעונה, וגם זאת היתה במשחק השני של העונה

סימונה זאזאזאזא 3 במאי 2016

יאללה יאללה.
אתה הזיה.

גורביץ' 3 במאי 2016

בעונות צמודות אליפות דווקא לוקחים במשחקי עונה – בשנים של חיפה הפועל, כל מי שניצחה את המשחק עונה שבפלייאוף לקחה אליפות.

היסטוריון ששל ספורט 3 במאי 2016

השנה מכבי וב"ש התמודדו ביניהם 4 פעמים ( בניגוד לליגות ללא פליאוף ).
התוצאה 5-5 בנקודות.
באר שבע מובילה את הטבלה בגלל יותר נקודות מול שאר הליגה וזה טבעי ואני חזיתי זאת בתחילת העונה ולו בגלל שני הנתונים הבאים.
1. אין אף קבוצה מאז הפוכל פ"ת שנות ה60 שזכתה יותר מ3 אליפויות ברצף.
2. אין אף קבוצה ישראלית שזכתה להגיע לצמפיון שלב הבתים והגנה כל תוארה.
מה שכן כאוהד נטראלי איני בטוח כלל שב"ש כבר זכתה בייחוד המפגש בחיפה יהווה מוקש רציני.
ב"ש עם 3 תיקו מול חיפה והפסד בחצי גמר גביע …ניצחון חיפאי יכול להביא גם ביתר קלות גביע ….מסיבות שונות.
ובכלל באר שבע כבר מעדה במקום בלתי צפוי בתחילת בפליאוף.
באחוזים זה 75 לבאר שבע אבל עוד לא מאה.

גורביץ' 3 במאי 2016

לדעתי באחוזים זה פחות מ-75%, יותר כמו 65-35, מספיק תיקו אחד של באר שבע וכל הלחץ עליהם בכל הכח. ולגבי משחק עונה – הכוונה למשחק אחד ויחיד שמשוחק בסיבוב השני של הפלייאוף בין שתי המועמדות לתואר, ראש בראש על כל הקופה, כמו שהיה אתמול. ההיסטוריה מלמדת שמי שמנצחת / יוצאת עם ידה על העליונה מהמשחק הזה לוקחת אליפות.

זיו 3 במאי 2016

גם לאוהד מכבי – כמוני – מותר לומר שבאר שבע תהיה אלופה ראויה. לדעתי הרבה יותר מקרית שמונה למשל שלא היו לה מתחרות בכלל.
מכבי השנה היתה קבוצה טובה אבל נפלה פה ושם בגלל הבעיה הידועה – גם שיש את זהבי קשה להבקיע אם אין חלוצים, בטח ששליש מהעונה שיחקו בלי חלוצים בכלל.
בחיי שאני לא מבין את סיפור יצחקי – לא זוכר מתי נתן משחק של ממש.
ההפסד של אתמול (סליחה התיקו…) הוא באחריות גדולה של המאמן שיודע את זה היטב ואפילו די הודה בזה בראיונות לאחר המשחק.
חייבים לומר שבמשחקים האחרונים ההגנה המושמצת היא זו שהביאה את הנקודות וההתקפה (זהבי?) נעלמה.
לא נורא –
ניקח גביע, שנה הבאה יעשו רענון של ממש , שלב בתים ליגה ארופית עם שאיפה להגיע לנוק אאוט.

א ח 3 במאי 2016

אגב…
נתניה( ועוד 15..) היתה ראויה ומלהיבה..
ביתר של ארקדי היתה אלופה של נייר( כסף..) לא אלופה כיפית, לא מלהיבה, לא ראויה..

ב״ש ראויה..

orimor2212 3 במאי 2016

מכבי איכותית מבאר שבע, היא יכולה לעשות יותר מבאר שבע ולהציג כדורגל טוב יותר. אבל היא לא טובה מבאר שבע העונה.

ארז 3 במאי 2016

פוסט מצוין גיל.
המשחק אתמול היה 0-0 טוב ומכובד מאוד (סליחה על המילה המבוגרת) בין שתי קבוצות טובות מאוד שיודעות ומשחקות כדורגל. אכן ערב שעשה כבוד לכדורגל שלנו, אם אם ראינו משתי הקבוצות משחקים טובים יותר וגם אם מה שמתרחש בשתיהן מנותק ברובו מהדבר שנקרא "כדורגל ישראלי".
באר שבע פחות שיחקה במחצית השנייה, הייתה פאסיבית ומגיבה מדי לטעמי, אבל קשה לשפוט אותה וצריך לכבד אותה מאוד על ההתומדדות שלה עם המעמסה הפסיכולוגית העצומה.
הכבוד שרחשתי לבכר משלהי תקופתו בק"ש ומתחילת הדרך שלו בב"ש, מקצועית ומנטלית, רק גובר כל הזמן. סחתיין עליו.
לא מבין איך אתה ואחרים ידעתם לסביר כל כך בלהט למה פער של שלוש נקודות עדיף על אחת. מכבי הייתה צריכה לנצח בכל מקרה כדי להיות תלויה בעצמה, ועכשיו ב"ש יכולה להסתפק בתיקו ושני נצחונות (או פחות אם מכבי תאבד נקודות). לוליינות מחשבתית כזאת סתם מסרבלת ומעוותת מציאות די פשוטה.
כבוד גדול לבוס על ריאיונות המחצית והסיום, כולל הודאה בטעות ביחס למערך שבחר. הכבוד ליריבה ולמראיינת (שחטאה לא פעם בשאלות "ישראליות" ולא לגמרי מכבדות) ממש מצא חן בעיניי. לא מובן מאליו, על אחת כמה וכמה במשחק כזה ולאור תוצאות המחצית והסיום.
דבר אחרון: אני חושב שבריאיון שלו זהבי (לרוב מרואיין מצוין בעיניי, בייחוד בשנה האחרונה) טעה במתן הציונים לסגנון המשחק של ב"ש ובתיאור ההתרחשויות. מעבר לשאלה אם התיאור נכון או לא, ולשאלה אם זה ג'נטלמני או לא, זה שגוי לדעתי מנטלית ולא משרת דבר.

עופר כהן 4 במאי 2016

שמע, אפשר להבין את זהבי. מצד אחד מהללים את הווינריות שלו והרצון לנצח משחק, ומצד שני מצפים ממנו להיות מיילי סיירוס לפני הקדחת, ההתבטאויות שלו לאחר המשחק והרצון לנצח אחד הם.

מאשקה 3 במאי 2016

40 שנה אני הולכת במדבר אחרי הפועל באר שבע, נכון, לא באותה עוצמה כמו שאני הולכת אחרי הפועל ירושלים בכדורסל,
אבל, לפחות עם הפועל ירושלים זכיתי אחרי למעלה מ – 50 שנה שאני אוהדת אותם לצלחת אליפות.
כדורגל מעניין אותי קצת פחות, אבל הפועל באר שבע צרובה בליבי מאז הייתי נערה אוהדת ספורט מקיבוץ בדרום,
מהימים העליזים של ווסרמיל עם מאיר ברד, קול צבר, אביטן וחבריהם ואמציה לבקוביץ כמאמן.
אשמח מאוד, מאוד, אם באר שבע תהיה אלופה, זה מגיע להם.
אשמח עוד יותר אם יהיה לי דאבל בעונת 2016 בכדורגל ובכדורסל, לאוהדי ספורט ותיקים כמוני מגיע גם קצת נחת….. :)
תודה לך על הטור

איציק 3 במאי 2016

מאשקה, אם תבוא אליפות זה לא סתם מימי וסרמיל העליזים כי אם מימי וסרמיל ללא המושבים, כאשר ישבו במקרה הטוב על בטון ובמקרה הפחות טוב על בוץ. כאשר שאר הצופים ראו את המשחקים מהמשאיות, צמרות העצים, חורים בחומה או גגות הבתים השכנים. ראיתי כמה חצאי משחקים בילדותי, כי מהגג שלנו ראו רק חצי מגרש ;)

ירוק 3 במאי 2016

איציק! די נו, תכתוב מיד ״מאשקה, עזבי, אין סיכוי״ :)

איציק 3 במאי 2016

דוקא בתגובה זו אתה כותב את זה?
זה נכון להרבה תגובות אחרות שלי, אבל איך זה פה מתאים. יא ציני אחד… רואה שחורות ;)

אזי 3 במאי 2016

כל המחמאות לבאר שבע, אין ספק.
אומרים שמכבי איבדה את האליפות כי כולם היו בטוחים שהיא תיקח אותה, אבל אין ספק שבאר זוכה באליפות הזאת בזכות.
עכשיו שסיימנו עם זה…

מכבי כבר שנתיים נמצאת במצב שהיא מחפשת מאמנים שיצליחו לחפות על החסרונות בקבוצה, במקום להביא שחקנים מתאימים ולתת למאמן לאמן.
כל פעם שעולה הרכב מנסים להסביר איזה חור הוא מנסה לסתום.
יצחקי עלה כי יש לו יותר סיכוי לכבוש מסה, לא כי יצחקי הוא שחקן מספיק טוב
ופרץ עלה כי שני התחלפים האחרים שיש לנו למגן שמאלי עוד יותר פחות טובים ממנו
ומיכה עלה בצד שמאל כי המגן השמאלי המחליף השלישי לא מספיק טוב
ואחד מחפה על השני מחפה על השלישי

זה מזכיר לי כשהיינו משחקים כדורעף 6 על 6 ותמיד הייתי לוקח חצי צעד לכיוון השחקן הפחות טוב, והייתי משחק גם את העמדה שלי וגם את שלו.
זה עובד עם 12 שחקנים חובבים מינוס. זה לא עובד בספורט מקצועני.

הגיע הזמן שמכבי תייצב את ההגנה
הגיע הזמן שמכבי תביא חלוץ שיודע להיות חלוץ
הגיע הזמן שג'ורדי יתאפס על עצמו

מכבי עם 3 תוצאות 0-0 רצופות בליגה.
מעניין לדעת מתי הפעם האחרונה שמכבי לא ניצחה שלושה משחקים רצופים.
מעניין אם לקחנו אליפות באותה עונה.

מכבי כבר שלושה שבועות מתעסקת בשטויות, והבעיה עם שטויות, זה שהן פועלות בספירלה, ולא משנה מה תהיה השטות הבאה וכמה קטנה היא תהיה, היא תהיה יותר גדולה מהקודמת.
טל בן יהודה כתב אתמול שאין שום בעיה עם מה שזהבי אמר והכותרות סתם ניפחו את זה.
יכול להיות.
אבל אחרי הבכיינות על הבונקר של חיפה, ואחרי המלחמה על החוץ של בן חיים, ואחרי המכות בסכנין, ואחרי ההשוואה לרמאללה, ואחרי זה שניצלנו מעונש לראיקו על נושאים טכניים… אחרי כל זה.. כן, אתה צריך להיות יותר צדיק מהאפיפיור. כי כל דבר הופך להיות יותר ויותר ויותר גדול ויותר ויותר ויותר רועש.
ואין מי שמנהל את הרעש במכבי.
ג'ורדי נעלם, מרטין ביין לא נכנס לואקום.

שלושת השבועות האחרונים הוכיחו שוב כמה למחליף של ג'ורדי יהיו נעלים גדולות מאוד להכנס עליהם.
בנתיים חשוב שג'ורדי יחזור כבר לנעליים שלו.
יש לו המון עבודה לעשות בקיץ. אני מקווה שהפעם הוא יעשה אותה.

ארז 3 במאי 2016

+1.
קצת מוזר (בלשון המעטה) לראות שגיל כותב על מועדון חזק, מקצוען ועשיר כמו מכבי, בליגה כמו שלנו, אחרי שלוש אליפויות, "מכבי מפיקה מעצמה את המקסימום האפשרי בהתחשב במגבלות".
למעט קלקול קיבה המוני בקרב שחקני הסגל או חלילה אסון המפיל חללים בסגל, זאת לא אמירה סבירה.

גיל שלי 3 במאי 2016

מפיקה את המקסימום מסגל השחקנים הקיים, בהחלט ייתכן שניתן היה להשיג סגל שחקנים טוב יותר, מסכים עם כל מילה של אזי, חשבתי שכתבתי דברים די דומים

ארז 3 במאי 2016

הניסוח שלי לא היה מוצלח.
הביקורת אינה על תיאור המצב אלא על המצב.
הביקורת היא על כך שמועדון בסדר גודל כזה, עם תקציב כזה, ועם כל כך הרבה הישגים וקבלות בשנים האחרונות, מגיע למצב שבמשחק עונה עליו להתמודד עם לא מעט מגבלות שכולן למעשה נעוצות בהתנהלות שלו עצמו.

גיל שלי 3 במאי 2016

מסכים עם הביקורת, אם כי את הפציעה של נוסא לא ניתן להשליך על ג'ורדי. הוא ניסה עם אורלנדו, ואורלנדו שחקן טוב, אבל לא הספיק להתחבר. העניין המהותי מסתבר הוא עמדת המגן השמאלי המוזנחת. ניתן להסתדר עם מגן שמאלי בינוני, מה שמקשה עלינו את החיים הוא כל מסכת הפיצויים שאנו נאלצים לחשב על מנת לכפר על העובדה שאפילו מגן שמאלי בינוני אין לנו.

yaron 3 במאי 2016

אני חושב שה"כשלון" היחידי השנה הוא כשלון מנטלי. לקחת אליפות רביעית תוך כדי משחק בליגת האלופות, קמפיין נבחרת וחילופי מאמנים באמצע העונה מאוד מאוד קשה. מה שחסר לנו השנה זה רעב ו"קליר אינסטינקט".
אם מכבי היתה משחקת השנה באטרף של שנים קודמות היינו לוקחים אליפות גם עם עמב"ה כמגן שמאלי וגם עם טב"ח 1 כבלם :-)

אנדר 3 במאי 2016

אני לא יודע אם אורלנדו אשם במה שאני הולך להגיד או מכבי, אבל ניראה שלא עשו איתו שם תיאום ציפיות. הוא לא שיחק אתמול כשחקן משלים/צוות מסייע (לזהבי כמובן) אלא כמי שאמור לסיים את המשחק. אני סופר שתי הזדמנויות מאתמול (מימין ומשמאל) שיכל לתת פס לגול שיסגור את הסיפור והתעקש לנסות לבד. כמו שזה ניראה לפחות עכשיו, מנטלית הוא לא מתאים. גם לא ראיתי כאלה ניצוצות מטורפים ממנו להגיד שהוא רכש טוב

גיא זהר 3 במאי 2016

אזי, לגבי המסביב מסכים לגמרי. מצחיק אותי שאני פרקליטו של השטן אבל זה לא שעומדים מגינים שמאליים ראויים על העץ וג'ורדי מפספס אותם. זוהי בעיה כלל עולמית וזה לא שהוא לא ניסה. הביא שניים שהיו פלופים. אותו כנ"ל לגבי חלוץ. אין ספק (אפילו למעריצים עיוורים כמו גיל שלי) שההבאה של רדוניץ היתה טעות, אבל זה לא שיש 9 ברמה שיודע לשחק עם גולר כמו זהבי בכל מקום. סה כרגע נראה מאוד חלוד והוקפץ כנראה למים מהר מדי, אבל וואלה טיפה סבלנות.

גורביץ' 3 במאי 2016

ג'ורדי יכל לבנות חבילה יפה ולתת לשחר על טוואטחה. מפחיד אותי לחשוב איך טוואטחה היה נראה במכבי עם שחקנים יותר טובים ובלי הלחץ מהקהל שיש לו בחיפה

גיסנו 3 במאי 2016

במחיר ששחר רצה עליו, אם זה היה קורה כולכם הייתם מתפלצים על איך מכבי הורסת את הכדורגל ומקפיצה מחירים….

השמן 3 במאי 2016

תשובה גם לאזי וגם לארז,
השאלה היא אם ג'ורדי ישב בבית וחשב אחרי העונה הקודמת שההגנה שלנו נפלאה, ושלא צריך חלוץ נוסף ולא מגן שמאלי וכו' וכו'.
לדעתי, ועד כמה שאני מבין גם לדעת גיל, לא.
הביאו שני חלוצים זרים
הציעו כסף גדול על טוואטחה
ניסו להחליף בלם זר בבלם.מגן שמאלי זר
לא קל לפגוע בול. גם גיל וגם כולם העבירו ביקורת על ג'ורדי על מספיק רכישות לא מוצלחות. להגיד "שיתאפס על עצמו" זה מוגזם. וכן יש טעויות ולכן יש מגבלות
לגבי התנהלות התקשורתית וההיעלמות של ג'ורדי אני די מסכים, אבל כמו ששדמי כתב, מובן בהתחשב במה שקרה

אזי 3 במאי 2016

לגבי ההעלמות, לא שפטתי אותו – לא ממקומי.
לכן כתבתי רק שהוא נעלם (שזאת עובדה) ושמרטין ביין לא נכנס לואקום.

לגבי השחקנים שהוא מביא, ברור שלא קל לקלוע בול, אבל בגלל זה הוא זה שעושה את הרכש ולא אני.
ירדתי על ההתהלות שלו מספיק לפני ינואר, הקיץ האחרון היה נורא לדעתי, למרות העליה לצ'מפיונס (זה משפט מוזר, אבל זה המצב).
ראיקוביץ' היה בינגו מטורף, גם על מדוניאנין מגיעות לו מחמאות (למרות שכתבתי גם כבר שרוב השחקנים שהוא הביא כבר הצליחו בארץ לכן לא צריך להיות חכם גדול כדי להביא אותם).
אבל ראדוניץ' היה פלופ היסטרי ובנתיים סה לא מספק את הסחורה. אני לא יודע אם זה עניין של התאקלמות, הרי גם ראיקו לא היה מדהים בחצי העונה הראשונה שלו.
מכבי נפטרה העונה מהרבה "משקל עודף"
חואן פאבלו שהיה בגרף ירידה, ורמוט שלא תרם, פריצה שכנראה היה מעבר לשיא, מיטרוביץ', אייבינדר.
בקיץ הקרוב יהיה צריך להתחיל לעבות את הקבוצה מחדש עם שחקנים יותר מתאימים.

אבי 3 במאי 2016

בעונה שעברה היו לנו 3 משחקים רצופים שלא ניצחנו בליגה
תיקו עם נתניה , תיקו עם קש והפסד להפועל חיפה וסיימנו את העונה עם אליפות .

-גיסנו- 3 במאי 2016

ההבדל העיקרי הוא שזה לא קרה 3 מחזורים לסיום העונה, ובפער של משחק מהמקום הראשון.

אזי 3 במאי 2016

שונא שמישהו הורס לי תיאוריה טובה עם עובדות :)

רומן 3 במאי 2016

החילוף של טב"ח גמר לכם את המשחק. כל פעם שהכדור אצלו ברגל זה חצי גול, להכניס במקומו את עדן היתה פשוט טעות נוראית, ברגע הזה נשמתי לרווחה והבנתי שב"A אלופה.
לא הבנתי גם למה הפעם הראשונה שמדוניאנין בעט לשער היתה בדקה ה90.
בקיצור בעטתם בדלי, ב"ש היתה מתחת לכל ביקורת אתמול במחצית השניה, היתם חייבים לתת שם גול..

yaron 3 במאי 2016

זאת בדיוק היתה הבעיה, קשה להיות מדויק כשמשחקים עם דלי :-)

עופר כהן 4 במאי 2016

רומן, הבעיטה הראשונה של מדו הייתה מצד ימין עם רגל שמאל, הלכה שטוחה 10 מטר מהפינה הקרובה.
אגב, מדו לא בועט כי 30 מטר מהשער סוגרים אותו, אם אתה רוצה שהוא יבעט מ-40 מטר אז אני ממליץ לך על פרואבולושן.

עופר כהן 4 במאי 2016

אה, וזה שסה היה פנוי לגמרי וטב"ח בעט על השוער? גם זה חצי גול לשיטתך?

גיא זהר 3 במאי 2016

פוסט מצוין. והעניינים עוד לא גמורים. נער הייתי וגם זקנתי וראיתי את ב"ש מפשלת ברוב משחקי המאני טיים ב-40 השנים האחרונות. עד שזה לא גמור זה לא גמור. ומעבר לכל הסחות הדעת, קשה להגיע להרבה פיקים בעונה אחת. היה ברור שהשחקנים המובילים (זהבי, אלברמן) יישחקו. קצת מבאס אותי לגבי זהבי שאין לו את הפאסון. אולי זה משהו שמגיע יחד עם הקילר אינסטינקט.

רועי 3 במאי 2016

כמה פעמים אתה צריך שהיא לא תפשל כדי להבין שאין קשר בין מה שהיה ב 40 שנה האחרונות לעונה הזו ?
זה גמור.

גיא זהר 3 במאי 2016

להזכירך כבר פישלה השנה שלוש פעמים (נגד סכנין ורעננה בבית וחיפה בחצי הגמר). נכון שהוכיחה גם חוסן מנטאלי במשחקים אחרים. מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננין. קבוצה מנוסה ברובה והכל אבל המשקולות הולכות ונהיות כבדות. קל זה לא יהיה.

רועי 3 במאי 2016

זה לא היה מאני טיים. מאני טיים זה המשחקים נגד מכבי.

סימונה זאזאזאזא 3 במאי 2016

פחחחחח
עוד חולה צהבת.
חצי גמר גביע אינו מאני טיים?
כמה מגוחך יכול אדם להיות…

רועי 3 במאי 2016

עם כל הכבוד לגביע, האליפות הרבה יותר חשובה לב"ש.

אזי 3 במאי 2016

אתם מדברים על זה שבאר שבע תפשל כאילו ברור שמכבי תנצח בשלושת המשחקים הקרובים.
מכבי בגרף ירידה אחרי שלושה תוצאות תיקו ובלאגן תקשורתי, הרוח בגב של באר שבע.

איציק 3 במאי 2016

עם כל הירידה של מכבי, ויש ירידה, תראה לי משחק אחד שיש לה בלו"ז שבו יש סיכוי כלשהו לאבד נקודות. ואל תספר לי על חיפה בבלומפילד, כי מכבי תיקח את המשחק הזה עם הציפורניים, חמישה אדומים אם צריך ומה שלא יהיה אם זה משחק קובע לאליפות במחזור האחרון.

רועי 3 במאי 2016

תן לי משחק שבו לב"ש יש סיכוי לאבד נקודות, ולא תיקו לא מחשב, כי זה עדיין יספיק לה לאליפות

רועי 3 במאי 2016

נחשב*

איציק 3 במאי 2016

אני עושה לך העתק הדבק מאתמול כי זה עדיין תקף:
באר-שבע:
בית"ר בית – קבוצה מפורקת, ניצחון – 3 נק'
חיפה בחוץ – באר-שבע לא מצליחב בסמי בכלל ומול חיפה בפרט – 0 או 1 נק'
סכנין בית – באר-שבע אמורה לנצח, אך אם זה יקבע אליפות כנראה שתפסיד – 0, 1, 3 נק'
סכ"ה – 3-7 נק'
בחיפה נאבד נקודות כי לא מצליחים שם, וסכנין פוטנציאל גבוהה לאיבוד לא בגלל היכולת (מבחינת יכולת לבאר-שבע יתרון ברור) כי אם בגלל הלחץ של המחזור האחרון.

פאקו 3 במאי 2016

יופי של אנטי ניחוס. לפחות לגבי סכנין במחזור האחרון, אני מריח משחק שרוכים מס' 2.

איציק 3 במאי 2016

גם לזה התייחסתי אתמול. אני מעדיף להפסיד אליפות מאשר לקבל משחק שרוכים. למרות מה שהיה בינם לבין מכבי מקווה שיבואו לתת הכל על המגרש.

עופר כהן 4 במאי 2016

איציק, בית"ר בטדי? איפה מכבי לוקחת שם 3 נקודות? אולי אם ניקיטה ייקח משהו…

איציק 3 במאי 2016

ברוך הבא למועדון השפוים גיא ;)
רק אתמול הראתי למה למכבי התיקו טוב עם סיכוי מצוין לאליפות (כמובן שהניצחון היה טוב יותר). לדעתי לבאר-שבע הנצחון אתמול היה חשוב יותר מאשר למכבי בגלל מה שכתבת. גם אתמול רועי לא הסכים איתי, וגם אתמול הוא כנראה טעה.
אם היתי צריך להמר היום על אלופה היתי שם 70% מכבי, 30% באר-שבע. הרבה יותר טוב מאשר בתחילת הפאיי-אוף ששם שמתי 100% מכבי עם לפחות 5 נק' פור. כך שיש עוד סיכוי.

רועי 3 במאי 2016

בחייאת איציק, לא הגיע הזמן לסיים עם העמה הזה ?
לקחתם, נגמר, קחו אוויר.

איציק 3 במאי 2016

אני לא מדבר על אמונות וכל הבולשיט הזה. כבר כתבתי לא פעם, זה מביא מזל רע ;)
כמו שגיא ענה לך, יש לנו ניסיון מצטבר, ואני לא מדבר על 40 שנה כי זה לא מעניין. בשתי עונות הקודמות שיחקנו טוב וקרסנו בגדול בפלאיי-אוף. השנה, לא ניצחנו אף מישחק מאסט. כתבתי כבר מספר פעמים, שאם השנה באר-שבע תלך עם מכבי עד הסוף, השנה הבאה צריכה להיות עונת האליפות. אני חושב שהעונה היא עוד לא בשלה להחזיק מנטאלית, למרות שמבחינת יכולת נטו היא בהחלט ראויה.

ארז 3 במאי 2016

נראה לי שמה שאתה כותב כאן נקרא "השלכה" והוא נכתב ממעמקי הטראומות הפרטיות שלך…
נכון שזה לא גמור, אבל ברק בכר לגמרי נראה לי בשל וחזק.

איציק 3 במאי 2016

אתה יכול לקרוא לזה איך שאתה רוצה. אני קורא לזה ניסיון מצטבר. שים לב, אני לא רואה בזה כישלון כי ככה אנחנו. אני רואה זאת כשלב לבשלות שלהערכתי צריכה להגיע בשנה הבאה.

ארז 3 במאי 2016

אני חושב/ש שבמצב שנוצר, אם ב"ש לא אלופה השנה היא תחטוף כזאת מכה מוראלית שהיא לא תצליח להרים את עצמה ולתת עוד עונה גדולה.

yaron 3 במאי 2016

איציק, המלצתי לך כבר לפני כמה שבועות לחכות קצת עם ההימור הסופי על ההפרש לטובת מכבי בסיום העונה. תחזיק מעמד, רק עוד שלושה מחזורים ותוכל לפגוע בול :-)

איציק 3 במאי 2016

אתה צודק, אבל כמו שציינת, לא משנה מאיפה כל אחד מתחיל, בסוף כולם מתכנסים להימור הנכון ;)

נתן 3 במאי 2016

אם ברדה מסופסל לפני חודשיים ,האליפות בנגב כבר באמצע אפריל. עיין ערך תיקו נגד רעננה וסכנין הפסד בגביע איתו ופירוק יריבות במחזורים האחרונים בלעדיו.

yaron 3 במאי 2016

בכר הבהיר אתמול לכל העולם שזאת ב"ש חדשה ושזו ב"ש שלו.

רומן 3 במאי 2016

זה ממש ממש לא נכון.
ברדה חלוץ אדיר, בלי המהירות הסילונית של שהר וגאדיר אמנם, אבל יש לו מה שאני קורה לו רגליים דביקות, הוא קטלני ברחבה, חד מאוד ופשוט מייצר הזדמנויות.

-גיסנו- 3 במאי 2016

בתור בנאדם ש"רק רואה כדורגל" היית אמור לראות שברדה לא פוגע מאז סוף ינואר בערך. גם היית אמור לראות שבן חיים היה חלש מאוד אתמול.

רומן 3 במאי 2016

חלש כי לא קיבל כדורים.
כשקיבל זרק את בן ביטון כמו ילד בשכונה.

-גיסנו- 3 במאי 2016

זה מרתק לראות איך אתה לוקח כל פעם אירוע נקודתי, מתעלם מכל שאר הנתונים, ועם זה מוכיח תיאוריות שלמות.
מעניין מה החוקרים בטכניון היו אומרים על שיטת העבודה הזו

רומן 3 במאי 2016

אין לי כח לריב איתך.
תראה כדורגל ותיהנה, טב"ח וחאריס מדוניאנין הם שחקנים ברמה מעל כל השאר במכבי, תפנים.

עופר כהן 4 במאי 2016

רומן, בערך 4 פעמים ברבע השעה האחרונה טב"ח קיבל כדור בשמאל- עשה כאילו יש לו כוח לעשות את הספרינט הקלאסי שלו ואז מסתובב על ימין ומוסר לאלברמן. משחק הכי לא טל בן חיימי שאפשר.

נולי 3 במאי 2016

ועדיין, מכבי לא הייתה רחוקה מלהבקיע לפחות שני שערים ולשנות לחלוטין את הטבלה ואת המומנטום.
בעיניי זה גם עניין של מזל, למרות הפינה הפרסומית של בוני באולפן ליגת האלופות.
ב"ש אמנם שיחקה אתמול רוב המשחק כמו קבוצה קטנה שבאה להסתגר, אבל זה לא גורע מההישג שלה ומהכישלון של מכבי לקחת אליפות רביעית.
לא נורא בכלל. אפשר להפסיד אליפות פעם בארבע שנים :)
יאללה מכבי!!!

גיא זהר 3 במאי 2016

לא הבנתי את הקטע על הקבוצה הקטנה במשחק הספציפי הזה. יש כאן משחק על תוצאה פרופר כמו משחק חוץ בנוקאאוט כשאתה מוביל 0:1. אתלטיקו קבוצה קטנה? אינטר של מוריניו קבוצה קטנה? חיפה 86 קבוצה קטנה? אם כבר בסיבוב הקודם בטרנר ב"ש הסתגרה כמו קבוצה קטנה.

נולי 3 במאי 2016

גם במחצית השנייה אתמול ב"ש הסתגרה כמו קבוצה קטנה ובקושי יצאה להתקפות.

קפטן קוקי 3 במאי 2016

מסוג ההופעות שבדיעבד מכנים אותן "הירואית"

רועי 3 במאי 2016

כל קבוצה אחרת בעולם באותה סיטואציה היתה עושה אותו דבר בדיוק.

ארז 3 במאי 2016

זה נקרא לשחק על תוצאה.
ואם הקבוצה מולך קטנה ואת גדולה, דעי לכבוש יותר ממנה.
טרבליסטית ואלופה 3 שנים ברצף שלא כובשת 270 דקות רצופות בפלייאוף, כולל במשחק העונה – שתבוא בטענות רק לעצמה.

גיל שלי 3 במאי 2016

לגמרי, רק לעצמנו, 270 דקות בלי שער, זה לא קרה לנו מאז שג'ורדי הגיע

עופר כהן 4 במאי 2016

הפעם האחרונה שזה קרה היה בפלייאוף העליון חודשים ספורים לפני שג'ורדי נחת…אבל אז הפסדנות בשלישיות ורביעיות…

נולי 3 במאי 2016

אין לי חלילה שום טענות נגד ב"ש. רק ציינתי עובדה. ב"ש הימרה על הגנה וזה הצליח לה.

ניב 3 במאי 2016

זה אפילו לא כזה "הימור" אלא יותר החלטה מתבקשת. מכבי מתקשה שמצופפים מולה, ב"ש צריכה לא להפסיד, כמעט בלתי נמנע.
ב"ש אלופה ראויה חד משמעית, ליגה מוציאה ממזערת השפעות של "מזל" או אירועים נקודתיים, ב"ש בקצב צבירת נקודות היסטורי.
נ. ב – צריך להיות פסימיסט/אופטימיסט מוטרף בכדי לחשוב שב"ש תפסיד משחק דווקא עכשיו. גם שני תוצאות תיקו לא סבירות לדעתי.

אלברט 3 במאי 2016

מאוד נהניתי משתי הקבוצות אתמול.
משמח לראות שתי קבוצות באיכות כזו בישראל. מקווה שהן יובילו את הכדור הישראלי קדימה, גם בליגה, וגם באירופה.
באירופה יהיה להם קשה בגלל מגבלת הזרים בהשוואה למרבית מדינות אירופה, כפי שגיל ציין, אך עדיין אני מניח שניתן להגיע לשלב הבתים בליגה האירופית (מטרה ראויה עבור שתי הקבוצות).

מקווה שקבוצה נוספת תתקרב ברמתה לשתי קבוצות אלו.
מבחינת היצע שחקנים מקומי אני חושב שיש מקום ל-3 קבוצות ברמה גבוהה.

אזי 3 במאי 2016

כרגע במכבי מגבלית הזרים אפילו נמוכה יחסית לליגה הישראלית

עופר כהן 4 במאי 2016

אזי- וזה לא מונע מהתקשורת לזבל בשכל ולהגיד שמכבי דורסניים וקונים כל מה שזז.
יש לכולם בדה באזר המון מה להגיע כשזה מגיע למגבלת זרים, והאמת זה יהיה טור סיכום עונה עם פוטנציאל לקריסת השרת…

רועי 3 במאי 2016

אין משהו שמעצבן אותי יותר מאשר מאמן שמגיע למשחק חשוב ומנסה להמציא את הגלגל מחדש.
מיכה לא יכול לשחק בשמאל וטל בן חיים לא יכול לשחק בימין. נקודה.
ועם כל הירידה בכושר של סה, הוא עדיין עדיף על יצחקי, הייתי בטוח ששני משחקים ללא שער, כשבשניהם יצחקי פותח, יבהירו את הנקודה הזו.
בוס בזבז מחצית ראשונה על כלום, ואז עובר למערך הנכון למכבי כשהלחץ להבקיע מוכפל. חבל.

השמן 3 במאי 2016

+1

קפטן קוקי 3 במאי 2016

+1

גיל שלי 3 במאי 2016

זה היה נסיון לגיטימי, גם הגענו ליותר מצבים מבאר שבע למרות שהיה שוויון בהחזקת כדור. זהבי הגיע למצב, דור מיכה הגיע למצב מעולה, וגם ברק יצחקי הגיע למצב סביר לגמרי, וכך גם טב"ח. הבעיה היתה בצד שמאל של ההגנה, מיכה לא מצא את עצמו, לכן בוס שינה בדקה ה20 לארבעה בהגנה, ומיכה חזר לתפקיד שלו. בדיעבד אולי היה צריך לנסות בדיוק אותו מערך, עם ריקן במקום מיכה, אבל בוס מאוד אוהב את מיכה

רועי 3 במאי 2016

הקבוצה נראתה אבודה לחלוטין, אף אחד לא הצליח להיות ממש מעורב במשחק, הגיעו למצבים בעיקר מחצי מתפרצות/התקפות מעבר, שלפי דעתי הצנועה זו לא היתה תוכנית המשחק של בוס. היה נראה שגם ב"ש הופתעו מאחוזי החזקת הכדור של עצמם ומהמשחק שהתפתח במחצית הזו.

גיל שלי 3 במאי 2016

אני מסכים שזה לא הצליח, אני חושב שלא מדובר במחצית מבוזבזת, למעשה היא הניחה את היסודות למחצית השניה

רועי 3 במאי 2016

נו גיל ברצינות, מה זה "הניחה את היסודות למחצית השניה" ? תרגום – ניסוי כושל, חייבים לשנות.
אם לא היה הניסוי הזה, לא היה צריך להניח יסודות למחצית השניה.

אזי 3 במאי 2016

כל המשחקים מאז שבוס הגיע "הניחו את היסודות" למחצית השניה
המחצית הראשונה רק עיקבה את זה.

רועי 3 במאי 2016

כתבת "ניסיון לגיטימי", ומילת המפתח כאן היא – ניסיון, זה היה ניסוי, שלפי דעתי אין לו מקום במשחק עם חשיבות כזו. היה צריך ללכת עם המוכר והידוע.

גיל שלי 3 במאי 2016

למעשה אני מסכים איתך, כמו שכתבתי, הופתעתי שבוס נטש את הגישה הרגילה שלו שהקבוצה שלנו היא החזקה, ושהאחרות יעשו התאמות טקטיות

מאיר (חדש בשכונה) 3 במאי 2016

ובצדק, מאוד אוהב את דור מיכה. אחרי עשרים דקות ראשונות לא טובות הוא היה מצויין, יוצר, מחזיק כדור דבוק לרגל ומשחרר לחץ. מכבי בלי מיכה היא לא אותה קבוצה.

ניק 3 במאי 2016

לפפ זה לפעמים עובד :)

רועי 3 במאי 2016

כשמכבי יתחילו לשווק חולצות של מולר אחרי שהוא יחתום, אז אני מסכים שיהיו ניסויים.

יוסי 3 במאי 2016

מסכים. יותר מזה, אני חושב שהיה מקום לשחק כמו בשנת 2015 (פאקו+יוקאנוביץ'), עם זהבי בחוד.
ככה הקישור מעובה יותר, לדוגמה, אלברמן מדו' ואזולאי, וקל יותר להשתלט על המשחק. בנוסף, כשזהבי משחק בחוד ברור לשתי הקבוצות שהוא המטרה העיקרית. שחקני מכבי יעשו הכול כדי להכניס כדור טוב, ושחקני ב"ש יעשו הכול כדי להרחיק אותו מהשער. עם כזאת תשומת לב, האגפים נשארים הרבה פעמים ללא השגחה.
בהרכב כזה אין סיכון גדול, ההגנה בטוחה יחסית. אם המשחק עדיין בתיקו, אז אחרי כשעה אפשר להכניס חלוץ, ההתקפה נעשית מפחידה לקבוצה השנייה, שכבר עייפה ורגילה להיות ממוקדת בזהבי.
ככה פאקו ויוקאנוביץ' ניצחו, כל אחד בדרכו, משחקים שאין מהם דרך חזרה. וכך לדעתי בוס היה צריך לשחק אתמול.

עופר כהן 4 במאי 2016

יוסי- יוקאנוביץ עשה משהו דומה, ואז באו רעננה ששמרו עליו עם כל מה שהיה להם וזה ההפסד הכי מפגר של מכבי מאז ההפסד לסנטה קולומה….

יוסי 4 במאי 2016

כן, אבל במשחקים שווי-כוחות, או במשחקים בהם מכבי האנדרדוג, או במשחקים בהם הקבוצה השנייה לא מתבנקרת, השיטה הזו הוכיחה את עצמה.

שלו 3 במאי 2016

הפועל באר שבע נותנת עונה נהדרת,
לקחה נקודות בקצב מסחרר והיא אלופה ראויה.
העונה מכבי נתנה לה פייט חזק ורציני ולדעתי ככה צריך להסתכל על זה.
היא מובילה את הטבלה, הראתה הרבה אופי לאורך השנה ומגיעה לה כי היא הקבוצה כי טובה בליגה.
כל התעסקות במכבי וכאילו מכבי איבדה את האליפות לא רציני.
מכבי נתנה כל מה שיש לה וזה לא מספיק.

ולגבי העונה הבאה.
יש חוסר איזון בולט בין ההגנה להתקפה.
בין הזרים לניצול שלהם.
קרלוס גרסיה צריך לדעתי לעבור לשבת עם אוברוב ולהצטרף לצוות האימון.
מנוסא צריך להיפרד בידידות.
הייתי שמח אם ראיקוביץ' יישאר, ואם מסה יהיה אפשר להוציא יותר.
לגבי מדוניאנין תלוי איך הקבוצה תבנה.

לדעתי צריך בלם ומגן שמאלי, באופן בהול.
את אלברמן אפשר לסחוט עוד עונה ולהכין את דור פרץ לרשת אותו.
בהנחה שסה ראיקוביץ' ומדוניאנין נשארים, הייתי מחפש בלם זר ואולי שניים.
מנסה להביא מגן שמאלי ישראלי, אבל אמתי.
ומנסה ללכת רחוק בליגה האירופאית.
לשפר ניקוד ואם לוקחים שנה הבאה אליפות להגיע למוקדמות ליגת האלופות עם סיכוי סביר לעבור.

אני מניח ששנה הבאה חיפה תצטרף לבאר שבע ומכבי במאבק.
נראה לי שבית"ר תתפרק מנכסיה והפועל תשתפר מעט.
גם סכנין נראית לי בדרך להתפרקות מנכסים.
הייתי רוצה לראות את מכבי לוקחת משם שניים שלושה שחקנים…

אודי 3 במאי 2016

"אני מניח ששנה הבאה חיפה תצטרף למאבק…"

יותר מדי שנים אומרים את המשפט הזה והוא לא מתממש.

yaron 3 במאי 2016

אם מכבי לא תיקח אליפות לא אתפלא אם בעונה הבאה נראה מכבי שונה לגמרי בלי לפחות שניים מהשלישיה זהבי, ראיקוביץ', טב"ח 2 וכנראה גם בלי גרסייה ושחקן שניים נוספים…
ב"ש תהיה מועמדת לפחות כמו שהיתה השנה, מכבי תהיה מועמדת בלי קשר לסגל וחיפה? הייתי מחליף את המילה "מניח" במילה "מקווה" :-)

גדי 3 במאי 2016

תודה רבה גיל מעומק הלב על הטור.
התרגשתי.

40 שנה מאז שהייתי בוסרמיל וחוויית אליפות כילד קטן.
מאז תמיד הייתי פסימי ותמיד צדקתי.

אני בטוח שהפעם זה שלנו. פעם ראשונה בשנים האחרונות שבאנו לבלומפילד ולא היה צריך להשתמש בטיטולים שהבאנו.

מחצית שנייה הרגשתי שכל דקה שעוברת היא שוות ערך לשנת מדבר.

גיא זהר 3 במאי 2016

כמאמר השלט בחצי הגמר הנוראי אנחנו רק בזמן המסע. אני מודה שלמרות שזה נראה טוב, אני עוד רועד מפחד.

גדי 3 במאי 2016

ההפסד בחצי גמר היה הדבר הכי טוב שיכל לקרות לנו.
רק כך אפשר לקבוצה לחוצה כמונו להתמקד במטרה.

גיא זהר 3 במאי 2016

בזה אני מסכים כמו גם לבכר לעשות התאמות נחוצות בהרכב.

shadow 4 במאי 2016

אני אוהד מכבי חיפה ויש לי חברים שרופים של באר שבע וזה בדיוק מה שאמרתי להם לפני חצי הגמר.

בואו נעשה דיל. אנחנו מעיפים אתכם מהגביע בשביל שתוכלו להתרכז באליפות ואתם תעייפו את מכבי בשביל שניקח את הגביע.

מכבי ת"א נשארת בלי כלום וכולם מרוצים.

חלק אחד כבר מאחורינו החלק השני אוטוטו קורה ורק נשאר לראות אם אנחנו מסוגלים לקחת גביע אחרי כל כך הרבה שנים ולסיים את העונה עם טעם מתוק בפה ותקווה לשנה הבאה.

ניר 3 במאי 2016

יש שלוש נקודות שהן בעיניי קריטיות להבנת העונה של מכבי תל אביב שפחות התייחסת אליהן:
1. ליגת האלופות – עדיין לא היתה קבוצה בישראל שהשתתפה בליגת האלופות והצליחה לקחת אליפות, מכבי חיפה שהיה לה סגל מפואר באותה עונה לא הצליחה, וגם מכבי תל אביב שיש לה סגל פחות מפואר לא מצליחה. משימה כזו דורשת סגל איכותי ועמוק וכזה לא היה למכבי תל אביב.

2. החלפת מאמן באמצע העונה. יוקאנוביץ' אכן יכול לסמן וי משמעותי בזה שהוא הביא את מכבי תל אביב לליגת האלופות אבל המחיר של החלפת מאמן באמצע העונה השפיע על האליפות בצורה מהותית. ברור שרב התועלת על הנזק, אבל עדיין, אני בטוח שאפשר היה לאתר מאמן שגם היה מביא את מכבי תל אביב לליגת האלופות וגם היה נשאר אחר כך.

3. טעויות טקטיות קטנות של התנהלות. ההתנהלות מול סכנין, כל הר הגעש שמתרחש בשבועות האחרונים בגלל ההיעדרות של ג'ורדי ובגלל איבוד פוקוס מקצועני, כולל התבטאויות אומללות של ערן זהבי.

בגלל זה גם יש סיבה לאופטימיות לעונה הבאה, אין שום סיכוי ששלושת הדברים האלה יקרו שוב במקביל.

ניק 3 במאי 2016

לגבי נקודה 1 – יכול מאוד להיות שמדובר סתם במשהוא מקרי. צריך לבדוק מה ממוצע הנקודות בשבוע שיש בו משחק באלופות (שבת לפני ושבת אחרי) לעומת שאר המחזורים. יכול מאוד להיות שהממוצע זהה בכלל.
בטוח שנקודתית למשחק אתמול אין באמת קשר לזה שמכבי היו באלופות.

ארז 3 במאי 2016

לשחיקה ולעייפות המצטברת, פיזית ומנטלית, יש גם יש.
יש שם שחקני מפתח ששיחקו כמות מטורפת של משחקים.

-גיסנו- 3 במאי 2016

זה לא רק בשבוע של משחק, תראה את חיפה של 2009/10 – בזמן הקמפיין באלופות הם פתחו את העונה עם 11 נצחונות רצופים. הנפילה באה בהמשך

גיא זהר 3 במאי 2016

כבר בתחילת העונה כשאנשים במכבי חגגו את זה שב"ש לא מצליחה לברוח למרות שהראש של מכבי בצ'מפיונס, אמרתי שדווקא ב"ש היא זו שצריכה להגיע ביתרון קטן לסף ושמכבי יישחקו. ועדיין, כלום לא גמור.

ניק 3 במאי 2016

אבל אי אפשר להוכיח את הקשר בין הנפילה לבין הקמפיין באלופות. אולי הנפילה באה בעקבות הנצחונות בכלל? שהגיעו לשיא מוקדם מדי?

מאיר (חדש בשכונה) 3 במאי 2016

על איזו נפילה מדברים פה? מקום שני שעם טיפת ריכוז ליד השער היה מקום ראשון בעונה שגם המובילה נמצאת בשיא, אה ושכחתי גמר גביע.

גיא זהר 3 במאי 2016

חיפה הפסידה בשני הקמפיינים שלה אליפות על הפרש שערים

עופר כהן 4 במאי 2016

גיא, אף אחד לא אומר שהעונות של חיפה היו נפילה. יש אנשים שחסר להם עניין בחיים ומנפחים שטויות.
לאנשים מאוד נוח להתעלם מזה שקבוצה שמשחקת 12 משחקים באירופה בעונה נשחקת.
אלברמן בן 33/4/5 לעזאזל, הוא יסיים את העונה הזו עם כ-50 משחקים!!! ותחשוב שמאז מדו הוא מחזיק קישור לבד

ושוב: האליפות של ב"ש בזכות, האליפות של ב"ש לא מועכרת ע"י השחיקה של מכבי, האליפות של ב"ש הראתה עליונות מנטלית ומקצועית על מכבי. שאפו שאפו שאפו
סוף פוליטקלי קורקט

עמית 3 במאי 2016

לתחושתי (היפוטתית),אם בכר מכניס את מאור בוזגלו בסביבות דקה 70 במקום מליקסון, ב"ש עוקצת את מכבי וחוגגת אליפות כבר אתמול

איציק 3 במאי 2016

היה אתמול משחק סביר, אבל מאד איטי. נראה לי מביך קצת ששתי הקבוצות הבכירות משחקות ככה. אני לא משווה לאירופה, אני משווה למהירויות שהקבוצות האלו הציגו במשחקים אחרים. שתי הקבוצות מסוגלות לשחק הרבה יותר מהר ומהנה, אך שתיהן פחדו אחת מהשניה וקודם כל דאגו לא לאבד כדור מאשר ניסו לייצר משחק התקפה עם מעוף ודימיון. מובן, אך עדיין מאכזב. רציתי שיעיזו קצת יותר.
לגבי התוצאה, אני לא מסכים שהיא טובה יותר לבאר-שבע. יש הרבה נקודות בקופה ולבאר-שבע יש יותר איפה ליפול. מקווה שהנפילה תהייה ברמה של תיקו אחד ולא יותר מכך.

גדי 3 במאי 2016

לפחות הפער לטובת מכבי לא יהיה דו סיפרתי כמו שחזית.

לא ברורה לי הקביעה שבאר שבע יש פונציאל יותר גדול ליפול.
סך הכל ההבדל הוא משחק שלנו נגד סכנין מול של מכבי נגד רעננה.

לא הפסדנו 28 משחקים ברציפות. תן כבוד.

איציק 3 במאי 2016

נותן המון כבוד. לגבי הפרוט, אתה יכול לעלות לאחת התגובות שלי לשרשור 6 של גיא ולראות למה אני חושב שלמכבי סיכוי טוב יותר. אני מניח שהיא לא תעבד נקודות ובאר-שבע כן.

yaron 3 במאי 2016

לכל קבוצה היו מטרות שונות במשחק…
לגבי מכבי – מסכים איתך לגמרי ששיחקנו לאט מדי ונרפה מדי.
ב"ש – זה שרת את מטרתם. ב"ש באו קודם כל לא להפסיד ובצדק.
מכבי באו כשהם "מאוד רוצים" לנצח אבל לא מוכנים לתת את כל מה שיש להם וגם לקחת סיכונים.

איציק 3 במאי 2016

אבל גם לשיטתך, באר-שבע רצתה לעקוץ. כדי לעקוץ, כשהכדור אצלה צריך לטוס להתקפה. היא לא עשתה זאת. באר-שבע רצתה להרדים את המשחק כשהיא בהגנה, או בהתקפה מסודרת, אבל למה לא לנסות מידי פעם לעקוץ?

yaron 3 במאי 2016

כשאתה מנסה להרדים את המשחק וזה מצליח לך כ"כ טוב אתה זורם :-)

איציק 3 במאי 2016

:-)

גורביץ' 3 במאי 2016

מה זה ? הכל פה הגיוני –
זהבי נותן פלייאוף רע ? הגיוני אחרי שהגיע לשיא באפריל, מיכה בשמאל, טבח בימין ודור פרץ מגן ? הגיוני, הפציעות, מחסור בתקציב, מחסור בשחקנים ישראלים, ברור
כשהכל כל כך הגיוני, אני מתחיל להתגעגע לפוסטים על הרכש המוצלח בינואר, על הדאבל שיגיע על אפם וחמתם של כל המלעיזים, ועל ה"תהליך".
בכלל לא בטוח שהאליפות סגורה, אבל השחצנות והיהרות של מכבי גמרה אותם אחרי המשחק בסכנין, זה בטוח. אם תפסידו את האליפות זה חד וחלק על חטא ההיבריס הזה.

רועי 3 במאי 2016

נו עוד קשקוש על יהירות.
גיל שלי מתבטא ככה כבר 3 שנים, איפה היה חטא ההיבריס אז ?
לא ניקח אליפות כי לא שיחקנו מספיק טוב ביותר מדי מדי משחקים.

עופר כהן 4 במאי 2016

אמנם ב"ש תנצח אתכם גם במשחק סטנדרטי, אבל על פתיחת הרגליים שלכם תקבלו מה זו מקלחת.

-גיסנו- 3 במאי 2016

האליפות הייתה בידיים של מכבי והיא נתנה לה לחמוק.
יותר מאשר 3 פעמים 0-0, כמו שכתבתי בפוסט הקודם של גיל – כשאתה משחק 3 משחקים הרבה יותר טוב מהיריבה הישירה שלך לאליפות, אבל מוציא רק 2 נקודות מתוך 9 – כנראה שלא מגיע לך לקחת.
מוזר לי קצת שדווקא אחרי התוצאה הזו שב"ש רצתה והשיגה בשיניים, לפחות אצלי בעבודה כל מי שרוצה שב"ש תיקח אליפות אפילו יותר לחוץ.

זה כמובן לא גורע מההישג או היכולת של ב"ש לאורך העונה. אם וכאשר הם יזכו באליפות הזו ביושר ובזכות, ואנחנו נוכל לבוא בטענות לעצמנו בלבד.

מדברים הרבה על בוס והטעויות שלו אתמול, אף אחד לא מדבר על זה שברק בכר חירב את המשחק בל ב"ש במחצית השניה בחילופים פשוט גרועים שהחלישו את הקישור והוציאו כל אפשרות לעוקץ בהתקפה. אבל שוב, אתמול מכבי לא ידעה לקחת.

מכבי צריכה לעשות מייקאובר, אין בזה ספק. כמו ששדמי כתב – אחרי הטרבל וההעפלה לצ'מפיונס נראה שהשלד הנוכחי מגיע למיצוי וצריך להתחיל לרענן את השורות. וחוץ מזה, אני חושב שצריך ללכת להשתלמות אצל הסקאוטים של לסטר, בהתחשב בזה שדמי ההעברה של ריאד מאחרז היו נמוכים מאלו של עדן בן בסט וחצי ממה שהפועל קנתה את רייכרט….

גיא זהר 3 במאי 2016

בכר חירב בחילופים שלו גם את המשחק בטרנר. צעיר. ילמד.

עופר כהן 4 במאי 2016

ריאד מחרז זה קלאץ', קורה ששחקנים מגיעים בסכומים נמוכים לקבוצות תחתית ונותנים הרבה יותר. בערך כמו שקרלוס הגיע בחינם ונתן 2 עונות מעולות.

המייקאובר שמכבי צריכה לעשות הוא לא למצוא תחליף לזהבי, זה נועד לכישלון, מכבי צריכה לשפר את הנקודות הכי חלשות שלה נקודתית:
להחליף את עמבה, קרלוס ואייגבור, בן בסט ולמכור את ראייקוביץ' בכמה שיותר.

הפסד האליפות הזו זו לא "סטירת לחי לג'ורדי" כפי שבטח יכתבו כל החרטטנים, כי ג'ורדי יודע מה לא בסדר כבר שנה (ובעונה של פאקו לא ביצע החתמות גדולות כי לא הייתה אירופה וגם ככה הייתה בעיה של הפיירפליי הפיננסי).
הפסד האליפות הזו מהווה חותמת וקבלה גמורה עבור גולדהאר שהוא יצטרך להוציא כסף לשיפור הסגל. לא מפאניקה, אלא מהבנה עמוקה של מה בסדר ומה לא בסדר. וג'ורדי לא עוזב, בוס אמר שהוא נשאר.

-גיסנו- 4 במאי 2016

מחליף לזהבי אכן נידון לכשלון.
אבל כשזהבי הגיע מכבי לא הייתה עדיין קבוצה של איש אחד, זה פשוט קרה מעצמו כי הוא היה כ"כ טוב.
אם לא יהיה זהבי, שחקנים אחרים – שנמצאים או שיגיעו – יצטרכו למלא את החסר, אולי זה דווקא ירשה/יאפשר לשחקנים אחרים לגדול.

צריך בלם ומגן מובילים, לפחות עוד קשר אמצע דומיננטי בספירות של אלברמן, ורענון מסיבי להתקפה. צריך גם סגל יותר רחב, היו כמה וכמה משחקים בתקופה האחרונה שהמשחק היה תקוע ופשוט לא היו אופציות ראויות על הספסל.

ק. 3 במאי 2016

אתייחס רק לפיסקת הפתיחה – עשיתי ניסוי שלא עשיתי הרבה זמן וראיתי 20 דקות רצופות של כדורגל ישראלי (האחרונות). בכל זאת, שתי הקבוצות הטובות ביותר ראש בראש על האליפות
מבין את כל העניין של חיבור רגשי וזהות אבל זה היה פשוט קשה לצפייה. נכון שהייתה אגרסיביות והייתה מלחמה על כל כדור אבל כל כך הרבה עצירות (שזה גם על המדיניות של השופט) וכל כך מעט זמן נטו. שלא לדבר על הקושי לחבר כמה מסירות רצופות ולשמור על הכדור.
בלי לזלזל או לעשות השוואות, יכול להיות שזו באמת עונה טובה ושתי הקבוצות מאורגנות היטב ומשחקות באינטנסיביות גבוהה (ולדבריך גם עוד קבוצות בפלייאוף העליון), אבל זה קשה לצפייה, וכן כנראה אפשר גם להאשים את הכדרגל האירופאי שאנחנו רגילים לצפות.
לא יודע למה בכדורסל ישראלי (בסיטואציה שיש עניין בליגה או בשלבי ההכרעה), יותר קל לי לצפות פעם ב..

חיים הצהוב 3 במאי 2016

שטויות, הרמה בפלייאוף העליון לא נופלה משמעותית מהרמה באירופה ובטח שלא נפלה ברמה מהליגות שלא נמנות מה-6 המובילות.
ראית משחק של יונייטד העונה? בלתי ניתן לצפייה, עדיף לצפות בעכו.

ארז 3 במאי 2016

"הרמה בפלייאוף העליון לא נופלת משמעותית מהרמה באירופה"?
לא נסחפת בכלל.

חיים הצהוב 3 במאי 2016

ממש לא נסחפתי, כמה משחקים ראית העונה שלא מהליגה הספרדית/אנגלית/גרמנית/ איטלקית? כמה משחקים ראית שאחת מהקבוצות היא לא מאריות אירופה (או לסטר)? הבדלי הרמות לא גבוהים כמו שאנחנו אוהבים לחשוב.
אירופה היא קצת יותר גדולה מברצלונה מדריד ולונדון ופרט לטופ האירופי הרמה בפלייאוף העליון ממש לא נפלה בהרבה אם בכלל מהרמה באירופה

ארז 3 במאי 2016

ראיתי גם הרבה פורטוגל וצרפת וקצת הולנד.
היה משחק טוב בקנה מידה ישראלי, הרמה לטעמי לא דומה לאף אחת מהליגות הנ"ל.
אולי למשחקים בין קבוצות לא גדולות בהולנד או פורטוגל, לא משהו שמעיד על רמה "אירופית".
וכן, אירופה כוללת גם את אלבניה וליכטנשטיין, אבל בשיח הספורטיבי, כשאומרים שהרמה לא נופלת משמעותית מהרמה באירופה, מתכוונים לרוב לרמות הגבוהות יותר ולמפעלים האירופיים בשלבי הבתים וצפונה.

חיים הצהוב 3 במאי 2016

אני לא מדבר על המשחק הספציפי הזה אלא על הרמה הכללית בפלייאוף העליון.
ברור שאני לא מתכוון לליגות באלבניה וליכטנשטיין אבל כשאתה משווה את המשחקים בפלייאוף העליון למשחק ממוצע ב10 הליגות המובילות פרט ל4 שציינתי אז אין הבדל גדול.
פרט ל-3 קבוצות בפורטוגל ו3 קבוצות בהולנד כל שאר הקבוצות הם לא קבוצות גדולות והמשחקים ביניהם לא ברמה גבוה באופן משמעותי מהרמה של הפלייאוף העליון.

מאיר (חדש בשכונה) 3 במאי 2016

גם מקדוניה באירופה….

ר.בקצה 3 במאי 2016

כיצד אתה מגדיר ״משמעותית״?
נניח, אפס נקודות וגול אחד בשלב הבתים של ליגת האלופות?
וזו עוד אחת משתי הקבוצות הטובות בארץ…

חיים הצהוב 3 במאי 2016

מה הקשר בין התגובה שלך לבין מה שרשמתי?
אני מדבר על רמת המשחקים בפלייאוף העליון אין קשר לתוצאות שמכבי השיגה בצ'מפיונס ולרמה שהציגה ברוב העונה, אני מדבר על הרמה שהקבוצות הראו בפלייאוף העליון.
אני אישית לא זוכר פלייאוף ברמה גבוהה שכזו

גיל שלי 3 במאי 2016

רמת הכדורסל הישראלי השנה, ויצא לי לבהות בכמה משחקים, רחוקה מהNBA בערך פי חמש יותר מכפי שרמת המשחק של באר שבע ומכבי רחוקות מרמת המשחק בליגה הספרדית

ק. 3 במאי 2016

גיל, על זה אין לי ויכוח, בגלל זה רשמתי מילת שאלה במשפט האחרון שלי.
אבל הדבר הראשון שהיה לי מאד קשה, לפני הרמה והטכניקה, (אפשר לחשוב כמה קשה יכולה להיות ישיבה על ספה…) זה ריבוי העצירות על כל שטות וזמן הנטו המועט. בכדורסל (השנה אגב ראיתי מישראל רק מחצית שנייה של דרבי) פחות קריטי העניין של השטף.

אייל 3 במאי 2016

לא זוכר טורניר תחרותי בין קבוצות אמריקניות לאירופאיות.
אלופת ישראל בכדורגל מכוונת לליגת האלופות.
אבל אם כבר מתעניינים, שיפרגנו. סה"כ ספורט.
טוב נו, אוהדים רציניים הם תחרותיים, בטטות כורסה רציניות שופטות איכות.
זה מה יש.

מאיר (חדש בשכונה) 3 במאי 2016

ריבוי העצירות באמת אופייני לכל משחק בו שופט ה"עילוי" אלון יפת. מניח שאם היו בודקים היו מוצאים שאצלו משחקים בממוצע פחות דקות מאצל כל שופט אחר.

יובל 3 במאי 2016

מזכיר לי מאוד את עונת 92/3. גם אז מכבי הגיעו כאלופה מכהנת, גם אז במשחקים הישירים נגד בית"ר ירושליים שזכתה באליפות מכבי היתה עדיפה ( נצחון 2:0 ושתי תוצאות תיקו בטדי ), גם אז הגענו לגמר גביע המדינה נגד מכבי חיפה…..
מקווה שהסוף יהיה שונה.

יואב 3 במאי 2016

לגמרי

ירוק 3 במאי 2016

אפשר לסדר גם שעונה הבאה תהיה שחזור של 93/94? :)

yaron 3 במאי 2016

גיל, שיחקת אותה עם ההימור על ההרכב :-)
פחות התרגשתי מראיקוביץ כי לי אישית לפחות היה נראה סביר שהוא ישחק, אבל הפגיעה בתפקוד של פרץ כ"בלם שמאלי" הפתיעה אותי.
אני קורא הרבה דעות על השינוי בהרכב כולל "ציטוטים" של שחקנים שאומרים שלא הבינו את השיטה, אבל לדעתי הבעיה לא היתה עם דור פרץ.
אתה קראת לו "בלם שמאלי" אבל אני חושב שהוא שיחק לאורך המשחק כ- "בלם, קשר, מגן שמאלי" ולדעתי הוכיח כמה הוא ורסטילי.
פרץ לדעתי שיחק לא רע גם במחצית הראשונה כששיחק יותר מגן/בלם שמאלי ובטח במחצית השניה כששיחק יותר כ- מגן/קשר שמאלי ההבדל היה יותר בשינוי המקומות של מיכה וטב"ח ופחות בשינויי התפקוד של פרץ.
הנסיונות האלה לשחק עם מיכה משמאל וטב"ח מימין שראינו לא מעט פעמים בעבר עובדים ביחס של 3:1 ואתמול זה לא עבד. כשגם זהבי וגם מיכה בשמאל, מיכה הולך לאיבוד… כשזהבי משחק כחלוץ / 9 מדומה זה עובד יותר טוב.
אם יש משהו שהיה חסר לי אתמול במשחק (וברוב העונה) יותר מהכל זה ה"קילר אינסטינקט" שאיפיין את הקבוצה בשלושת השנים האחרונות ואם בוס כשל אז זה אך ורק בצד המנטאלי. שיחקנו אתמול כמו קבוצה שמאוד רוצה לנצח ולא כמו קבוצה שחייבת לנצח ומוכנה לקחת סיכונים. עם היינו עולים במנטליות הנכונה אני חושב שהיינו מנצחים בכל אחד מההרכבים/שיטות ששיחקו אתמול…

גיל שלי 3 במאי 2016

מסכים לגמרי עם כל מה שכתבת. בעניין בוס, הוא בהחלט לקח הימורים כדי לנצח, בשביל זה הוא עלה בהרכב שלושת הבלמים, כדי שגם טבח גם זהבי וגם יצחקי, שלושת הגולרים שלו, יהיו קרובים לשער.

yaron 3 במאי 2016

מסכים שהוא לקח "הימורים" בהרכב כדי לנצח אבל כמו שכתבתי כבר לדעתי הכשלון הוא מנטלי. עם מנטליות נכונה היינו מנצחים את המשחק הזה בכל הרכב ושיטה ששיחקנו בהם בתקופת בוס.

גיל שלי 3 במאי 2016

לא חושב, מה שחסר לנו אתמול זה לא המנטליות, אלא החדות. אסביר את ההבדל בעיני, זהבי הגיע להמון שיאים מטורפים השנה, קשה לבקש ממנו להגיע לשיא נוסף כזה, וחוץ מטבח, אין לנו אף אחד שיודע לתת את הקווץ' הזה כשצריך, וגם טב"ח עוד רחוק מהמקום בו זה יגיע לו בקלות.

גלעד בלום 3 במאי 2016

1) זה לא גמור עדיין וברק בכר יודע את זה, כפי שאיציק, גיא זוהר וכל אדם עם קצת נסיון מבין.

אבל, טעיתי בהערכתי, כנראה שמכבי לא טובים כמו שחשבתי ובאר שבע יותר טובים ממה שהערכתי (בעיקר מנטלית). הם לא שיקשקו, לא עשו כמעט טעויות, השוער היה בטוח בעצמו, הם התמסרו בשקט מאחורה גם כשמכבי לחצה ולא התרגשו מהקהל, זה היה יפה לראות, זה היה מבחן בגרות קשה שהם עברו בהצלחה, נאמר מתמטיקה חמש יחידות, נשארו להם עוד שלושה מבחני בגרות די קלים על הנייר- בלשון, בהבעה ובאזרחות, הבעיה היא שהם צריכים להוציא ציון 100 בשתיים מתוך השלוש (שני נצחונות ותיקו והם אלופים), זה אפשרי אבל לא קל בכלל, אין לצפות שמכבח תאבד נקודות כי זה לא יקרה, לבאר שבע עוד הרבה עבודה אבל יש תקווה.

איציק 3 במאי 2016

מה אתה יודע על הניסיון שלי ;)

גלעד בלום 3 במאי 2016

שניים מתוך השלושה

יואב 3 במאי 2016

גדי, גיא ואיציק,
ברכות. זה שלכם בכבוד.
נחזור בשנה הבאה וננסה שוב.

איציק 3 במאי 2016

שכחת את מאשקה, לא יפה.

יואב 3 במאי 2016

ומאשקה(:

גדי 3 במאי 2016

תודה רבה על הפרגון. איזה כיף שיש עולם מקביל לפייסבוק.

אני בהחלט משוכנע שזה שלנו אבל כמובן שזה לא מופרך שנפסיד באיצטדיון המקולל ואז זה סיפור אחר.

נולי 3 במאי 2016

לצערי אין מצב שב"ש לא לוקחת את האליפות

yaron 3 במאי 2016

נולי, אתמול עוד כתבו כאן לגיל שאין מצב שראיקוביץ' משחק…
זה תלוי בב"ש וזה אולי לא סביר אבל מצב יש

נולי 3 במאי 2016

איבדתי אמונה. אגב, גם לפני המשחק אתמול היה לי ברור שמכבי לא מנצחים. הלך המוג'ו.

חיים הצהוב 3 במאי 2016

מזל טוב לבאר שבע.
לכל אלא שמתווכחים על ראויה לא ראויה טובה ממכבי לא טובה ממכבי, זה לא משנה, אין מגיע בכדורגל וכל ההשוואות האלה מיותרת לחלוטין.
לבאר שבע מגיע לזכות באליפות מהסיבה הפשוטה שהיא תסיים את העונה עם מספר נקודות גבוה יותר.
השנה הרמה בפלייאוף העליון מאוד הפתיעה אותי, כל משחק היה ברמה גבוה וברמה שאין הרבה ליגות בעולם שמגיעות לרמה הזו, אם הפלייאוף העליון היה כל השנה אז אבי לוזון לא הגזים בהרבה כשאמר הליגה ה-6 באירופה, רמת כדורגל שכזו לא ראינו הרבה גם בליגות בכירות כמו הליגה הצרפתית לדוגמא (פרט לפ.ס.ז) שהעונה הציגה ליגה די חלשה אז אני מסיים אותה בסך הכל בתחושה אופטימית.
הדבר שהכי מעציב אותי זה שאנחנו נפרדים מבלומפילד, אחד באבני היסוד של הכדורגל הישראלי, זה לא יהיה אותו הדבר בנתניה ומדכא אותי לדמיין את הפקקי תנועה שנצטרך לעבור, בכל מקרה יאלה מכבי! נתראה בעונה הבאה.

holden 3 במאי 2016

לסטר באנגליה-באר שבע בישראל

-גיסנו- 3 במאי 2016

*אם לסטר הייתה רצה שנה שלישית בצמרת הגבוהה ומחזיקה בתקציב השלישי בגודלו בליגה

אם וכאשר ב"ש תזכה זה יהיה מרגש, ולגמרי בזכות, אבל פרופורציות…

איציק 3 במאי 2016

באירן בגרמניה, קרצלונה בספרד ויובה באיטליה.
גם שם יש הפתעות.

שמעון כסאח 3 במאי 2016

הטעות הכי גדולה של בוס אתמול הייתה שלא העלה בהרכב את מורן מאירי.

יניב פרנקו 3 במאי 2016

בסוף המקצוען הכי גדול במכבי זה ישראלי

Vered s 4 במאי 2016

גדול. מצחיק מאד מאד. האבחנה. של שמעון

השמן 3 במאי 2016

כמה קיטונות של בוז נשפכו על אוהדי מכבי פה באתר בשבועות האחרונים. מגיבים ותיקים וחדשים, בלוגרים, "יהירים", "שחצנים", "בכיינים" מה לא? הכללות והכללות והכללות. שרשורי תגובות פה הידרדרו לשפת רחוב כל כך מהר וכל כך נמוך. כל כך חבל.
תעברו פה למעלה החל מכותב הבלוג ועד אחרון אוהדי מכבי, פרגון מקיר לקיר לב"ש. מנתחים את הטעויות של בוס, מעירים על הטעויות של ג'ורדי, אבל אין פה אחד מ"צבא הצייצנים של ג'ורדי" שלא הגיב בספורטיביות ולא הדגיש כמה האליפות היא של ב"ש בזכות. לשחקנים של מכבי לדוגמא היה הרבה פחות פאסון לאחר הכשלונות האחרונים. לא שמעתי מאף אחד "אם בוס היה פותח את העונה" לא "פעם בארבעים שנה" דקל קינן סטייל ולא כלום.
אז כן, הרבה יותר קל להפסיד בכבוד אחרי ארבע שנים מופלאות כמו שעברנו, וכן אף אחד מאיתנו לא מושלם ובוודאי לא אובייקטיבי עד הסוף כשזה מגיע לקבוצה שלו. אבל העליהום הבוטה והשנאה העזה שחשתי לא כלפי המועדון, אלא כלפי הקהל, ולא באתרים אחרים, אלא באתר הזה, המיוחד והחשוב לכולנו כל כך, הייתה מיותרת ומעציבה.

יניב פרנקו 3 במאי 2016

יש בדבריך משהו.
אני חושב שההתנהגות של מכבי בשבוע האחרון הייתה כוחנית ולעומתית והביאה לשיא את תחושת "הכעס" על המועדון.
אני חושב אם זאת שאתה צודק וההתבטאות של הרבה מהמגיבים פה היא ספורטיבית ויפה *

*אישית אני אראה בפוסט הזה את אחד האשמים אם וכאשר תשמוט באר שבע את התואר – כמה חבל ש18 שנה ויום לאחר משחק השרוכים והלקח המרכזי לא נלמד – לא צועקים יש לפני הגול ולא חוגגים אליפות בבלומפילד כאשר שום דבר עוד לא נגמר.

השמן 3 במאי 2016

אין לי בעיה עם כעס על המועדון ואף לא עם שנאה ספורטיבית, בוודאי שההתנהלות של מכבי בשבועות האחרונים הייתה מעוררת מחלוקת בלשון ממעיטה מאוד.
זה יצא בצורה מאוד לא יפה על אוהדיה בכלל, ואוהדיה החברים בקהילה פה בפרט. יותר מידי הכללות, מעט מידי יחס אנושי, בעיני זה מדרדר את השיח באתר.
כשאוהד מכבי מצדיק את טב"ח הוא לא תמיד עושה את זה כי הוא יהיר, או שחצן, או מגעיל. לפעמים כן, אבל לפעמים זה כי הוא פשוט חושב אחרת, ולפעמים זה כי הקבוצה שלנו היא כמו הילדים שלנו, קשה לנו לראות את המגרעות שלה.

גדי 3 במאי 2016

מצדיע לאוהדי מכבי כאן ולאתר.
בסופו של יום רוח הספורט מעל הכל.

גורביץ' 3 במאי 2016

היה הרבה פאסון באמירה של זהבי אחרי המשחק שרק קבוצה אחת באה לשחק כדורגל אתמול והשנייה באה להרוס משחק.
no doubt about it, קלאס.
תמשיך לספר לעצמך שקרים.

השמן 3 במאי 2016

רשמתי במפורש: "לשחקנים של מכבי לדוגמא היה הרבה פחות פאסון לאחר הכשלונות האחרונים" התכוונתי לריאיונות שלהם אחרי משחקים זהבי אתמול זו דוגמא

גורביץ' 3 במאי 2016

סליחה טעות שלי :)

the bird 3 במאי 2016

אם יש משהו שיכול "לאיים" על האליפות של ב"ש
זה רק "הילד ענק "
קדימה יעקב (:

גלעד בלום 3 במאי 2016

ל״השמן״- קוראי דה באזר לצערינו לא מייצגים את כלל האוהדים בכלל, אם זה היה כך ביבי לא היה בשלטון. לא יודע על איזה קיתונות בוז אתה מדבר, אולי לא קראתי את כל התגובות בפוסטים האחרים (מעדיף טור עם תמונות כדורסל נפלאות של דורפן מאשר עוד טור על הוצאת החוץ של בן חיים או ההתנפלות של ראייקוביץ ). כל בר דעת כולל מכביסטים מבינים שמכבי לא יצאו טוב מכל הבלגן שנוצר, אפילו שדמי. הבעיה היא שלא היו כמעט ברי דעת כאלה, כפי שכתבת כשזה מגיע לאהדה אז קשה לבקר את הקבוצה שלך, אלא מה, מאנשים בוגרים עם מודעות עצמית מצופה שכן יבקרו את קבוצתם כשצריך, שדמי עושה את זה, גם גיל שלי ואלפסי לקח את זה עוד צעד והקים קבוצה משלו כשקבוצתו האהודה סרחה לפי השקפתו.

אני לא אומר שתפסיק לאהוד את מכבי , הם לא עשו שום דבר שקבוצות אחרות לא היו עושות, אבל נראיתם מגעילים החל מהמהלך של בן חיים ( מהלך לא ספורטיבי נטו ) וכלה בנסיון הפאתטי לנקות את ראייקוביץ מאשמה. זכותה של מכבי לעשות זאת, רק שאוהדים הגונים כמוך צריכים להיות מוכנים לבקורת ול״קיתונות בוז״ כי זה המחיר של להיות הקבוצה הכי מצליחה במדינה, הכל בזכוכית מגדלת, כשהייתם גדולים קיבלתם מחמאות אדירות וכשאתם מגעילים אז כנל רק הפוך, אתה כמובן לא מגעיל (ההיפך) אבל איך שמכבי התנהלו היה די מגעיל ועלבון לאינטיליגנציה, מכבי בקושי עברה את החצי בליגת האלופות ונראתה הרבה פחות טוב מאיך שבאר שבע נראתה אתמול אבל לא שמעתי מישהו שאומר שקבוצה אחת באה לעשות בונקר (זה לגבי האמירה של זהבי).

סטיגמות בדרך כלל לא נוצרות בוואקום, אולי אתה וחלק מהמגיבים פה כמו יואב או בעל הטור הגונים, ספורטיביים, מפרגנים ולא כוחניים אבל צריך להיות חסר מודעות כדי לא לזהות זחיחות, שחצנות, התנשאות, כוחניות ועוד כמה מילות תואר כשמדובר במכבי תל אביב (סל או רגל) ואוהדיה.

יואב 4 במאי 2016

גלעד,
מכבי לא ניסתה לנקות את רייקו מאשמה. גם אם תחזור על זה אלף פעם.
לא יכול להיות הליך בו יש חקירה, שאין יצוג.
אתה וכל אוהדי הכדורגל צריכים לשמוח על כך.
אתה ניזוק מהם לא פחות ממני.

the bird 4 במאי 2016

יש דברים שלא משתנים,אוהד הפועל שמאלני שבטוח שהשמש זורחת לו מהתחת
וגם לא גר בארץ
אולי נחליף את העם?

השמן 4 במאי 2016

גלעד,
לא חייבים "השמן" אפשר גם סתם שמן :-)
לא ירדת לסוף דעתי. אין לי בעיה עם קיטונות הבוז על מועדון מכבי תל אביב כדורגל. לגיטימי לחלוטין. כמו שאמרתי ההתנהלות הייתה לחלוטין מעוררת מחלוקת. הבעיה שלי הייתה עם היחס לאוהדי מכבי בכלל ואלה שקבועים פה באתר בפרט. אנשים בוחרים קבוצת כדורגל לאהוד ממגוון סיבות. לא תמיד זה איזה שהוא חיבור לאתוס המועדון שגם הוא משתנה לחלוטין לאורך השנים. מה הקשר בין ארסנל של היום לארסנל של ג'ורג' גראהם?
אני אוהד מכבי האם אני אוטומטית שחצן ובכיין? אין אוהדי הפועל שחצנים? אוהדי חיפה שחצנים? כאבו לי ההכללות הגורפות והחוסר המוחלט בדיאלוג או באיזה שהוא כבוד בין חברי הקהילה פה. העובדה שמכבי נהגה בשחצנות לדעת הרבה אנשים פה לחלוטין לא אומרת שכל מי שהצדיק אותה או אפילו לא קטל אותה לחלוטין הוא שחצן בעצמו. איך הרגשת כשבירד טען שהשמש זורחת לך מהתחת רק בגלל שאתה שמאלני, מהגר, ואוהד הפועל?
זה גם הפריע כי הכל היה בוטה כל כך ומכל כיוון כולל כותבים ומגיבים שלא ציפיתי לזה מהם. אני מבין שהיה אירוע מסעיר אבל בכל זאת. ההערות בסגנון "כמובן שאף אוהד מכבי לא יודה שהייתה פה התנהגות ביזיונית…" המשיכו הרבה אחרי שכמה וכמה אוהדי מכבי הודו לפחות בבעייתיות של ההתנהגות וגם התחילו עוד באותו הערב של חצי הגמר אחרי מספר תגובות מועט מאוד בבלוג הראשון בעניין. תוסיף לזה את הפרגון מקיר לקיר פה בבלוג ותבין שאולי לא כל מי שהצדיק את המעשה של טל בן חיים הוא שחצן חסר ספורטיביות.

גלעד בלום 4 במאי 2016

יואב, אני שמחתי שהשוער שיחק אתמול דווקא וכתבתי את זה גם, זה לא הפך את התנהלות מכבי לפחות פאתטית לדעתי.

בירד, להיפך, אני בטוח שהשמש לא זורחת לי מהתחת, גם בעל האתר ועוד כמה כותבים לא גרים בארץ , לא מבין מה הקשר? אתה ואסף דה קופ מאותה עדה? אם אתה לא מסכים עם דעתי אז נמק, לאמר על בן אדם שהוא שמאלני ושהשמש זורחת לו מהתחת ושהוא מהגר זה לא טיעון.

the bird 4 במאי 2016

התגובה היא בדיוק מראה כמה השמש תקועה לך עמוק בתחת,"אתה ואסף דה קופ מאותה עדה"
ולגבי שאר הכותבים מחו"ל כנ"ל
בכל מה שקשור לפוליטיקה אולי נחליף את העם?
עזוב נחליף מדינה יותר טוב

גלעד בלום 4 במאי 2016

ל״השמן״- יש הרבה אוהדי הפועל בכיינים ושחצנים, יש גם הרבה אוהדי ביתר י-ם שלא גזעניים ולא אלימים, חלקם אפילו התבייש במשחק השרוכים ( למרות שמבחינת ביתר-נתנו להם אז הם לקחו, זו לא היתה מכירה אלא מתנה של בית שאן ללא תמורה) הם (אוהדי הפועל) לא יותר טובים מאוהדי שאר הקבוצות ומעולם לא אמרתי שהם כן, חלק מהקהל של הפועל גרוע כמו זה של ביתר או האולטראס של מכבי, אני למשל מעולם לא שרתי שירי שואה ולא צעקתי לשימון שיתאבד, אני חנון שמפחד ממכות וגם לא מקלל, אבל חטפתי על התנהגות האוהדים בקורת ובצדק (למרות שאין לי שליטה על הבבונים הללו) זה דוחה וכשזה קורה זה פוגע בי כאוהד ומוציא את החשק לאהוד, בגלל זה אני פחות עוקב אחרי קבוצת הכדורסל, הם קיצונים וילדותיים מידי, וגם פחות אוהד את קבוצת הכדורגל מאשר פעם, יותר חשוב לי בגילי רוח הספורט וניהול נכון מאשר עוד נצחון וההתנהגות הבהמית של הקהל מוציאה את הכיף, למשל סיפור פואד וכל השנאה הזאת לזהבי או וורמוט(אני דווקא מפרגן להם, הביאו לי דאבל בלתי נשכח, שיהיו בריאים. )

בקיצור- אתה יכול לאהוד קבוצה בלי להתחבר לאתוס שלה, להיות אוהד מכבי צנוע, נחבא אל הכלים, ספורטיבי למופת ומפרגן לכולם, יש כאלו, אני מכיר לא מעט כאלו אבל אתה לא יכול להתכחש לאוהדים כמו טל בן יהודה שמתגאה במכביזם הדורסני, הכוחני, המתריס והזחוח ועושה מזה טורים יפים, אין לי בעיה עם זה כי הוא עם מודעות עצמית וחוש הומור, כפי שאמרתי- כולה ספורט, פרנקו כתב פוסט על השרירותיות של האהדה, הרי אם מיטש היה קונה את הפועל אז הפועל היו היום איפה שמכבי, זה די ברור לך, לא?

ובירד- כי גם הוא (אסף) קורא לי מהגר, אתם עדה של שני אנשים בינתיים…לא מבין מה פוליטיקה קשורה? אני לא מגיב פה על פוליטיקה כבר מזמן, כולה ספורט מה קרה? מישהו אמר מילה לא טובה על קבוצתך האהובה אז אתה מתנפל על בן אדם עם קריאות שמאלן , מהגר וזריחת שמש מהתחת?

לא הבנתי את כוונתך כשאתה כותב אולי נחליף את העם, מה קשור מקום מגוריו של בן אדם לדיון? איזה עם? האם אסור להגיב בדה באזר אם אתה לא חי בישראל? האם תגובה של מהגר לא נחשבת בדיון כשווה לזו של אדם שגר בישראל? ואם הוא גר באריאל או ברמאללה אז הוא כן נחשב כמגיב לגיטימי? האם להיות שמאלן זה פשע? האם לכתוב שבן חיים היה לא ספורטיבי מראה שהשמש זורחת לך מהתחת?

לכל אחד דיעה, גם לי, תגיב עניינית, תכתוב שאני מדבר שטויות, תסתור את מה שאני כותב, תנהל דיאלוג, ברגע שאתה מתחיל עם כינויים והעלבות אז איבדתי עניין, כפי שהזכרתי מדובר בספורט חבוב, למה להתלהם?

the bird 4 במאי 2016

אם מדובר על ספורט אז מאיפה הגיע המשפט הבא?
"קוראי דה באזר לצערינו לא מייצגים את כלל האוהדים בכלל, אם זה היה כך ביבי לא היה בשלטון."
ממתי לצערך מייצג מישהו אחר?
אם השותפות גורל היא כזו כי אתה ואולי עוד כותבים לא גרים פה.
אז תעשה את ההקשר לבד

עופר כהן 4 במאי 2016

כל הכבוד לבאר שבע
אגב, שמעתי שגם אם מכבי מפסידה אליפות היא מוגרלת במוקדמות הצ'מפיונס, האם זו רק שמועה?

איציק 4 במאי 2016

נראה לי שאתה מתבלבל עם כדורסל.

עופר כהן 4 במאי 2016

אני כבר מזמן לא מתעניין בכדורסל

גלעד בלום 4 במאי 2016

אוקיי בירד עכשיו יש לנו דיו- כשכתבתי לצערינו התכוונתי לזה שקוראי דה באזר באופן כללי ( ללא קשר לדעותיהם הפוליטיות ) הם אנשים ברמה יותר גבוהה מאלו שמגיבים לאתר וואן, בהקשר של תרבות ספורט, תרבות דיון ורמה אינטלקטואלית מסויימת. אני משער שאתה מסכים עם האמירה הזאת. בהנימי הנחת יסוד זו (שאתה מוזמן להפריך אותה) ועל סמך קריאת התגובות פה בשנים האחרונות הערכתי שאם היתה הצבעה היפותטית בקרב מגיבי דה באזר ביבי לא היה זוכה.

אין פה שום דבר פוליטי, מאז שספגתי עלבונות מכמה מגיבים פה כשהבעתי דיעה על פוליטיקה אני נמנע מלהגיב על נושאים פוליטיים באתר הזה כי זה מהר מאד מגיע למלים כמו שמאלן, מהגר, מתנשא וכולי.

אני רואה שגם כשאני מביע דיעה על ספורט זה קורה, נו מילא, אגב הדיעות שהבעתי על מכבי והמכביזם פה הן די מתונות לעומת חלק מהמגיבים האחרים, אני משתדל לא לרדת לרמה נמוכה ונמנע מלהעליב אנשים באופן אישי או לתת מכות מתחת לחגורה ( כמה פעמים אפשר לשמוע על זה שאני לא חי בישראל? יש לי דירה שם, משפחה, הכל אבל אני מתפרנס בחוץ לארץ מה פה הפשע? גם בלאט ועמרי כספי לא ישראלים שחיים בחול לא ראויים להגיב פה? דורפן כותב מהונגריה, מישהו מעיז לכתוב לו שהוא מהגר?? וערן לוי?)

השמן 4 במאי 2016

גלעד,
מגיב לך גם על מה שכתבת לי וגם על מה שכתבת לבירד.
ההעלבות כלפיך על המקום בו אתה חי דוחות! מקווה שלא הבנת בטעות שיש לי חלק בהן.
לגבי מה שענית לי, אנחנו מסכימים. אני לא מכחיש שיש אוהדי מכבי שחצנים, וכל שביקשתי הוא שלא יכחישו שיש גם אוהדי מכבי צנועים, וכמו שרואים פה גם ספורטיביים ומפרגנים. משהו שדי נשכח פה בדיונים האיומים משבוע שעבר. ולא רק זה, אנשים הם מספיק מורכבים כדי להתנהג לפעמים בצניעות ולפעמים ביהירות, לפעמים בספורטיביות, ולפעמים בחוסר ספורטיביות. כל ההכללות והקטילות פה כלפי האוהדים, לא כלפי המועדון, זה מה שהפריע לי

איציק 4 במאי 2016

מה המשמעות של מנסה לא להעליב אף אחד באופן אישי? האם זה אומר שכשאתה מעליב אתה משתדל לעשות זאת קבוצתי?

the bird 4 במאי 2016

שוב פעם גלעד
"לצערנו" מי שמך לקבוע שזה לצערנו?
ההנחה האוטמטית שלך שיש לך פטרונות על מה "נכון" לנו,היא המקוממת.
ובאותה מידה שאתה מתנשא בפטרונות…אפשר להתנשא עליך בצורת "מהגר" כך אתה מבין שפטרונות היא
הבעיה אז זה גורם לך להגיב ביתר התנשאות נוספת כמו שהגבת כשהכנסת את אסף לעניין
הנק' מבחינתי הובהרה
ולדעתי לגביי מכבי נוסף גם העניין שתיארתי זוית כל כך נגד מכבי באופן לא אובייקטיבי בעליל
כך ואני רואה זאת אחרת ממך לחלוטין.
ואני מדגיש שוב אתה הכנסת פטרונות פוליטית אז צפה פגיעה בהתאם בלי להתחסד !

the bird 4 במאי 2016

לצערי קפצה התגובה ,
אם כמו שכתבת התכוונת רק לדוגמא על תרבות הדיון
ולא על פוליטיקה אז אין לי בעיה לקחת את זה בחזרה
אבל לפי איך שזה נראה זה שיקף יותר את דעתך האישית הפוליטית בנוסף,
לכן התגובה היתה כך.
בכל מקרה נסיים ביאללה מכבי (:

גלעד בלום 4 במאי 2016

ל-״השמן״, סטיגמות זה דבר נפוץ וחלק לא קטן מהם מבוסס על מציאות. הסטיגמה על מכבי מבוססת על אוהדי שער 11 ועל אוהדי הפרוות והרולקסים מיד אליהו, אבל זהו אחוז קטן מאד מאוהדי מכבי. כנ״ל לגבי הפועל, אוהדי שער 5 נותנים את הטון ויצרו סטיגמה לשאר האוהדים, אבל יש גם את ה״שרופים״ הוותיקים משער 7, יש את חברי ההסתדרות משער 13, יש את האבות וילדים משער 6 ויש את ה״צפוניים״ המערכניקים הוותיקים משערים 1,2 ו-3.

באופן כללי אין כמעט שום דבר משותף בין אוהדי שער 4-5 לשאר האוהדים, יש הבדל עצום בפאנאטיות של יושבי 4-5 לשאר האיצטדיון וגם דמוגרפית וסוציו אקונומית, למעשה אוהדי הפועל למעט הקומץ הם מהאוהדים החנונים ביותר במדינה, עיגולדים, אנשי מעמד הפועלים, קיבוצניקים, אנשים שלא מתעסקים בשטויות כמו אלימות ורק רוצים לחזור הביתה מבלומפילד בלי פקקים.

זה עוזר להם שהם אוהדים נורמטיביים מסורים שהולכים עם הקבוצה למרות הנהלות מייאשות ועונות שחורות עם תבוסות בדרבי? לא, כי מספיק פואד אחד או כמה ילדים מפגרים עם בובה כדי להשחיר מועדון לשנים.

כנ״ל לגבי בן חיים שעשה פעולה ששמה את מכבי באור לא מחמיא, הוא שם אנשים נורמטיביים כמו שדמי, יואב, גיל שלי במצב שבו הם לא מרגישים נוח עם העניין. במעשה של בן חיים והמהומה אחריו כמעט נשכחה העובדה שמכבי נותנת שנים אדירות של יציבות ודומיננטיות כולל עונת ליגת אלופות בלי להתפרק כמו שאר הקבוצות שהעפילו למפעל. וכל זה תוך כדי התנהלות מקצוענית והצבת סטנדרטים חדשים של ניהול. יכול להיות שאם ג׳ורדי לא היה מאבד את אביו חלק מהנזק היה נמנע.

מכבי אמנם ניצחו את אותו משחק והוכיחו שהנצחון מעל הכל שזה נשמע יפה אבל בפועל בזמן אמת לא נראה טוב, ההיתממות והפלפולים שלאחר המקרה היו מביכים. כל מה שמכבי היתה צריכה לעשות כמועדון (בעיני) היה להוציא הצהרה קטנה שהמעשה של בן חיים לא עומד בקנה אחד עם המדיניות הכללית של המועדון שהיא שמירה על ספורטיביות ושהיא מתנצלת בפני סכנין, לא היה קורה כלום אם היו לוקחים את בן חיים לשיחה ומבהירים לו שמה שעשה לא נכון, אבל מכבי מעולם לא מודה שעשתה טעות ותמיד תגן על בניה, זה יביא לה הרבה הישגים אבל גם הרבה שונאים (שנאה ספורטיבית, ספורטיבית לא יותר, כלום לא אישי כמובן, כולנו בני אדם ).

אפשר להיות אלופה עם קלאס ואפשר להיות אלופה שכשהיא חוששת לאבד את התואר היא מאבדת עשתונות ומתלוננת על דברים באנאליים כמו העובדה שכולם נגדה (נו, מה אתם הראשונים ששונאים אותם כי הם מצליחים?) ושקבוצה ששיחקה משחק הגנה מושלם בחוץ כשמספיק לה תיקו במקום לפרגן לבאר שבע ולהודות שבמשחק הספציפי הזה תכנית המשחק שלה עבדה, זה לא היה עושה את זהבי לפחות ווינר, ההיפך הוא הנכון.

וחוץ מזה זה עוד לא גמור, אני עשיין לא רואה את באר שבע אלופה

-גיסנו- 4 במאי 2016

"אבל מכבי מעולם לא מודה שעשתה טעות ותמיד תגן על בניה"
נכון או לא – להוציא משפט כזה בתור אוהד הפועל זה סוג של שיא בחוסר מודעות עצמית.

מצטער שנתפסתי רק על זה, אני פשוט לא רואה טעם להגיב לשאר הדברים ולהתחיל עוד דו שיח של חירשים. רק אומר שאני בהחלט מבין למה במכבי הפסיקו לנסות להיות חכמים ומעכשיו פשוט צודקים (לפי ראות עיניהם לפחות, בין אם תסכים איתם או לא).

גלעד בלום 4 במאי 2016

גיסנו- אני לא טוען שהפועל יותר טובה, כתבתי את זה הרבה פעמים, כשמגיעה בקורת אז אני גם מחטיף להפועל למרות שאני ״אוהד הפועל״. הפועל, ההנהלה שלה וכמובן חלק מהאוהדים שלה ראויים להרבה בקורת אבל האם העובדה שאני ״אוהד הפועל״ הופכת את כל מה שאני אומר על מכבי ״לא אוביקטיבי״ כי אני משוחד לכאורה?

אבל אם אני מפרגן למכבי אז זה בסדר כשזה בא מ״אוהד הפועל״? (נתתי לא מעט מחמאות לצהובים על העונות האחרונות וגם פרגנתי לזהבי על עונות מדהימות)

אם אתה לא רוצה לנהל שיח חרשים אז תוציא את צמר הגפן מהאזניים ותקשיב לדברים בלי להכניס פה הפועל -מכבי, תן לי יותר רספקט מאשר לטעון שכל מה שאני אומר בא ממניעים של הפועל-מכבי. גם אם זה היה ביתר ג׳לג׳וליה בחצי הגמר שלא מחזירה כדור חוץ אז הייתי מבקר את המהלך, פשוט יצא שזה מכבי, מה לעשות? ואם סכנין היו עושים את אותה פעולה אז גם אתה והקבוצה שלך הייתם מזדעקים.

אפשר לומר שיש לנו חילוקי דיעות לגבי המקרה,אני מכבד את דעתך אבל אתה עושה דה לגיטימציה לדיעות שלי על סמך הקבוצה שאני לכאורה אוהד.

זה לא אסון להודות שמישהו בקבוצה שלך עשה מעשה לא מקובל ולא קונבנציונלי, זכותו לעשות את זה אבל לבוא ולומר שזה לגמרי לגיטימי זה בעייתי בעיני (ואם הפועל היו עושים את זה הייתי מתבאס אבל מגנה)

-גיסנו- 5 במאי 2016

אני לא מתכוון להכנס לויכוח הזה עוד פעם, זה חסר טעם. אתה אומר לי להוציא צמר גפן מהאזניים בזמן שאתה עם כיסוי עיניים ואזניות מטווחים. אם בא לך אתה מוזמן לחפש את דעתי בנושא בעשרות תגובות אחרות ותבין שלמרות שאתה לא מתלהם, בניגוד לאחרים, גם אתה לא באמת רוצה להיות קשוב ולא באמת פתוח לדעות אחרות.

ולגבי המשפט הראשון שאמרתי לך, תחשוב שעכשיו היה קורה אירוע שנוי במחלוקת במשחק של הפועל והייתי בא ומזדעק על כמה הפועל לא ספורטיבית.

ובכל זאת משפט אחד – ואישית אני אומר כבר שנים שכל המנהג הזה של הוצאת כדור אם שחקן נפצע הפך סתם לכלי למשחק מלוכלך ואין בו שמץ של ג'נטלמניות וספורטיביות, וצריך להעביר אותו מהעולם. אבל אתה לא מכיר אותי אז כנראה שלא תאמין לי, ולך תוכיח שאין לך אחות.

גלעד בלום 5 במאי 2016

בירד- התכוונתי לתרבות הדיון, אני מבין את הטעות שעשית, זו בעיה שלי בניסוח, מצטער שהטעיתי אותך….כשאני אומר שאם היו עושים סקר בדה באזר אז ביבי לא היה זוכה זו לא אמירה פוליטית, זו הערכה על פי קריאת תגובות במשך שנים, אתה לא מסכים עם הקביעה הזאת?….אני מקפיד לא לכתוב על פוליטיקה כי אין לי שום ענין בזה, לשכנע אנשים שכבר משוכנעים ( כמוני) אני רק חוטף בראש וזה תמיד מגיע ל ״מהגר״, שמאלן וכולי ונגמר לא נעים…..מצטער אם יצאתי פטרון, זו לא הכוונה….בוא נדבר על ספורט , הבנתי בין השורות באיזה צד אתה בקשת הפוליטית, אני טיפוס חיובי ואין לי צורך בעימותים אינטרנטים
גיסנו, אם המקרה היה קורה להפועל הייתי מגנה אותה ומתבאס, גיניתי את הפועל לא פעם ואני בכלל לא פאנאט של הפועל כפי שמנסים לצייר אותי פה, כבר עברתי את הגיל של אהדה עיוורת מזמן, יש חלק בהפועל סל ורגל שדי מגעיל אותי ( בעיקר חלק מהאוהדים וההתנהלות החובבנית של המועדון שלא נוקט יד יותר קשה נגד הגרעין הבבוני ומושפע ממנו לבצע צעדים גרועים ואימפולסיביים, בקטע הזה מכבי עברה את הפועל בשנות אור מאז שג׳ורדי הגיע.

אני מבין את מה שאתה אומר לגבי המנהג של הוצאות חוץ והחזרת הכדור, אבל זה הנוהג המקובל ולא תשכנע אותי שמה שבן חיים עשה היה בסדר וזה בסדר שאתה לא מסכים עם זה, מצטער שלא קראתי את התגובות שלך לגבי הנושא, היו איזה 4 פוסטים על המקרה ואיבדתי עניין בשלב מסוים.

אני טוען כבר שנים שצריך להחיל שעון עצר בכדורגל, בדומה לכדורסל (נניח 80 דקות אבל נטו), ברגע שזה יקרה ייפתרו כל הבעיות, יש טכנולוגיה מתוחכמת על קו השער, למה שלא יהיה בן אדם עם שעון עצר בצד המגרש שעוצר את השעון בכל פעם שהכדור יוצא החוצה או כשהשופט שורק לעבירה, אז לא תראה כמעט בזבוזי זמן ולשוער לא יהיה אינטרס לקחת את הזמן כי השעון לא יתחיל עד שהוא לא יבעט בעיטת שוער, ניתן יהיה לבזבז זמן רק על ידי אחזקת הכדור במשחק עצמו, קבוצות שירצו לבזבז זמן יצטרכו לדעת להתמסר או לקחת את הכדור לדגל הקרן.

בירד- התכוונתי לתרבות הדיון….כשאני אומר שאם היו עושים בדה באזר אז ביבי לא היה זוכה זו לא אמירה פוליטית, זו הערכה על פי קריאת תגובות במשך שנים….אני מקפיד לא לכתוב על פוליטיקה כי אין שום ענין בזה, אני רק חוטף בראש וזה תמיד מגיע ל ״מהגר״, שמאלן וכולי ונגמר לא נעים, לא תשמע את דעתי על פוליטיקה פה…..מצטער אם יצאתי פטרון, זו לא הכוונה….יאללה מכבי :)

וכמוך אני אוסיף משפט אחד לגבי מקרה בן חיים- בן חיים החליט שעותמאן התחזה לפצוע על דעת עצמו ולא החזיר את הכדור, אבל אם במקרה מישהו כן ייפצע באופן רציני ובן חיים היה עושה את אותה פעולה אז זה היה יכול לסכן את הבריאות של אותו שחקן, באותה מידה זה היה יכול להיות שחקן מכבי שנפצע אבל כתגובה למעשה של בן חיים שחקן סכנין לא מחויב להוציא את הכדור כי בן חיים עשה את זה וכך באופן תיאורטי בן חיים סיכן בפוטנציאל את הבריאות של שחקן קבוצתו.

אני לא תמים ומבין שיש בזבוזי זמן הכדורגל אבל כשבן חיים החליט שהוא קובע מי מתחזה ומי לא יש פה פתח לכאוס, תקרא לי טרחן ותפלסף אבל יש פה נקודה ואני לא היחיד שהעלה אותה, גם אנשים שהם ״לא אוהדי הפועל״ העלו אותה, יש סיבה שהרוב המכריע של הקבוצות כן מכבדות את הכלל הלא כתוב הזה, אני רואה דווקא הרבה פעמים ג׳נטלמניות בין קבוצות כשזה מגיע לשחקן פצוע.

רפאל 4 במאי 2016

פעם ראשונה מאז תחילת עונת 2012/2013 שמכבי ת"א לא תלויה בעצמה.
גם כשהפער היה כבר 5 נק', עוד נשארו 6 בקופה מול ב"ש.
מבחינתי, ב"ש לקחה אליפות.
איני מתכוון בשום אופן אפילו בטעות לראות את המשחקים הנוספים.
מספיק כל העונה חפרו לנו על המירוץ בטבלה כשהיה ברור מההתחלה שרק שתי הקבוצות האלה מתחרות על הסיפור העיקרי, סליחה, היחיד שמעניין מישהו.
מכבי ואוהדי וויתרו על התואר לאחר שלא הצליחו לנצח.
סה"כ עוד ספליט במאזן בין הראשונה והסגנית. לא יוצא דופן.
הלחץ של ב"ש מובן לי לגמרי. גם עייפות החומר של שתי הקבוצות.
מה שלא מובן לי הוא למה לעזאזל אמור להיות אכפת לי מליגה שמקדמת את האינטרסים של מי שעומד בראש הטבלה ומתעלמת מכל השאר.
אז תודה על משחק מהנה ( נהניתי ) ותודה לתקשורת על העניין הפיקטיבי.
כשנבין שהתחרות היא העיקר ולא מי שזוכה – נרוויח גם רמה גבוהה יותר וגם תרבות ספורט גבוהה יותר.
אשרי המאמין.
אני לא

Comments closed