דור מיכה – יותם הלפרין של הכדורגל

יאללה מיכה, תתחיל להתאמן אצל איציק פרנקו קצת

התקפה מסוכנת ראשונה במשחק. בתוך עשר הדקות הראשונות. מכבי יוצאת להתקפה נפלאה, מעמיסה את צד ימין כמו בתכנית של בוס, כדור עולה לשמים ומגיע לאט לאט לדור מיכה. דור מיכה נמצא חמישה מטרים מהשער, אין לידו שחקן יריב ברדיוס של קילומטר. בזמן שהכדור ירד, הספקתי לקרוא את יוליסס בפעם הראשונה בחיי. דור מיכה מקבל את פני הכדור בנגיעה עדינה ומשיב אותו לבעליו החוקיים, גורש. איך איה שורק כתבה, יפת הלך לשרוק על תפיסה לא חוקית ביד לאחר החזרת כדור.

*

בואו נדמיין לרגע שחקן אחר במכבי במעמד הזה, ערן זהבי, השאלה היחידה אם מדובר בוולה או במספרת, ברק יצחקי, סיים. טבח היה הורג צופה בשער 11 מרוב כוונה, השאלה היחידה עם הכדור היה מגיע לצופה יחד עם הרשת של השער, או בפגיעה ישירה ללא כל מעצור. איך זה שדווקא מיכה היה שם, איך?

*

האם זו טכניקת הבעיטה הלקויה של מיכה שאחראית לביצוע המדהים? התשובה שלי היא חד משמעית לא. אתם זוכרים שמדובר בשחקן שכבש מ70 מטר בטיל מול דינאמו קייב בעידן אחר לגמרי.

דור מיכה הוא מסוג השחקן שיותם הלפרין רשם עליו פטנט. דור מיכה יעשה רק פעולות נכונות. דור מיכה יחשוב מה נכון לעשות, הוא לא ירגיש אינסטינקטיבית או נכון יותר אינטואיטיבית. ההפך הגמור מערן זהבי ברור שתמונת הראי של טל בן חיים וברק יצחקי. דור מיכה מחושב מדי, חושש לטעות, שוקל מה הפעולה הנכונה, ורק אז מבצע אותה.

זאת הבעיה, לכן דור מיכה בועט חלש כל כך, לא בגלל שאין לו יכולת בעיטה, הסיבה היא פשוטה, עד שהוא מחליט לבעוט, כבר אין זמן להשלים בעיטה חזקה.

שחקן גדול חייב לחוש את המשחק, מיכה שחקן חכם מדי, הוא לא סומך על האינטואיציה שלו. שישאל את יותם כמה התכונה הזאת תורמת לקריירה. אין לי מושג איך נפטרים מזה, או האם יש דרך. העצה שלי היא שמיכה יתחיל להתאמן באגרוף תאילנדי, זה גם ישפר לו את טכניקת הבעיטה, וגם ילמד אותו כמה זה כואב לחשוב יותר מדי, אולי זאת הדרך.

*

נ.ב – עושה רושם שערן זהבי פשוט גמר את הבטריה בגול מול ביתר. לא מדבר על הבטריה הפיסית, מבחינה פיסית ערן על אדים כבר חודשיים. הדבר המדהים הוא דווקא עניין החדות המנטלית. האיש שהצליח להגיע לשיאים בתוך שבועיים מול פלזן, ואז מול באזל. האיש שהיה חד כל העונה. כבש מול סכנין בבית דקה 82, ואז הגיע המכה הסופית לבטריה. בניגוד למצבר של אוטו, אצל ערן היו כל הסימנים לסוף הבטריה.

זו תופעה מרתקת בעיני. אין לי כמובן טענה וחצי טענה. אבל כבר מול חיפה ערן עמד במצב שזהבי כובש מתוך שינה, ולא. אחר כך זה חזר בסכנין. ואז ביום שני מול באר שבע המצב השני במשחק, ערן מגיע לבד מול גורש, ובועט עליו. מחצית שניה, ערן בועט טיפה מעל השער, פוף, נעלם הזהבי, הוא מיצה את מכסת הניסים שלו. האל האנושי.

דווקא כאן הוא מתגלה בגדולותו האמיתית כמנהיג של מכבי. האיש גמור, אבל נותן כל מה שאין לו. האיש סחוט נפשית, אבל עסוק כל הזמן בלהרים את חבריו. דבר אחד בטוח, אין מצב שיש לאיש עוד עונה כזאת בקנה. פשוט אין לאף אחד עוד עונה כזאת. בגלל זה מאוד כדאי למכבי להערך אחרת לעונה הבאה, כי מה שזהבי עשה העונה הוא בטוח חד פעמי.

 

הבלדה על עונת המלפפונים
אש, קרח ומה שבינהם - יומן משחקי הכס (פרק 2)

70 Comments

Oded 4 במאי 2016

מניח שהתכוונת שזהבי גמר את הבטרייה בגול נגד ביתר, כי נגד באר שבע הוא לא הבקיע
חוץ מזה הכל נכון…

גיל שלי 4 במאי 2016

תוקן כבר, בול

D! פה ועכשיו 4 במאי 2016

כמו יותם גם דור מיכה יוכל *להצליח* באמת רק במקום אחר.
כלכך הרבה שנים בקבוצה הבוגרת ולא מצליח להרים שום אספקט של המשחק שלו.

אריק האחר 4 במאי 2016

הכול מדויק
ובכול זאת יש לזהבי ארבעה משחקים
להוכיח שיש לו עוד כבלים למצבר

גיל שלי 4 במאי 2016

אני חושב שרק מייקל היה מצליח להפיק מעצמו עוד כאלה, ואפילו הוא זה לא בטוח.

איציק 4 במאי 2016

אני חושב שאתה שופט את מיכה לחומרה בבעיטה הזו. הכדור הגיע קרוב מידי אליו שלא איפשר בעיטה חזקה. להתחיל לזוז אחורה ולתאם זה לא מעשי. אם מישהו היה מסוגל לעשות מזה משהו זה ברק יצחקי, לנסות לנגוח במקום לבעוט. אם היה הקדור עף מטר קרוב יותר או מיכה עומד מטר רחוק יותר היתה יכוללה לצאת פצצה. טוב שלא יצא.

גיל שלי 4 במאי 2016

אני אפילו לא שופט, אבל היה לו מליון שנה להערך לבעיטה פצצה, יוליסס זה ספר של אלף עמודים, אם הספקתי לקרוא אותם בזמן הזה, הוא היה יכול להערך עם הגוף

איציק 4 במאי 2016

לא כל-כך מסכים, אבל תשוב על אופציה אחרת… אולי גם הוא קרא את יוליסס יחד איתך?

גיל שלי 4 במאי 2016

יש מצב, כל הזמן הרגשתי שאני אשם בזה

איתן 8 5 במאי 2016

מסכים עם איציק עם הסתייגות. היה לי ויכוח זהה עם אוהד מכבי שהתלהם וטען שמיכה אפס ומה זה הדרדלה הזה. אבל היה באמת כדור קשה, קצת גבוה מידי ונגד כיוון התנועה. אבל גם נכון שיש פה עניין מנטאלי – זהבי ויצחקי היו מנסים מספרת חצי לאחור, גם אלירן עטר.

B. Goren 4 במאי 2016

ההבדל בין דור מיכה ליותם הוא שיותם כבר לא ישתנה לעולם. מיכה עדין צעיר יחסית ולכן עדין יש לו תקוה.

בלאנקו 4 במאי 2016

במשחק הזה נמאס לי סופית ממיכה.
עם כל הכאב שבדבר כי כמובן שאני מת עליו כשחקן בית, הוא פשוט לא מספיק טוב. אתה מסתכל לצד השני ורואה כמה וואקמה ומליקסון מסוכנים באגפים ומבין שלמיכה אין את זה. הוא חושב יותר מדי ולאט מדי והוא בעצמו איטי מדי.

לדעתי הוא לא יצליח יותר בשום מקום אחר, הוא פשוט צריך להפוך לשחקן רוטציה במקום לבאנקר בהרכב (המחליף של אצילי?).

דניאל 4 במאי 2016

מצטרף, והלוואי שזה היה רק וואקמה ומליקסון לחצי ליגה יש שחקנים טובים ממנו על הקו (אצילי,מוגרבי,עאבד,עטר,אפילו שגיב יחזקאל )
מוכן להתערב שאם היו בוחנים אותו מקצועית נטו ללא קשר להיותו שחקן בית מזמן, הוא לא היה במכבי

תולעת 5 במאי 2016

מצחיק שמדברים על מיכה כבאנקר בהרכב – עד לפני חודשיים דיברו על יוקאנוביץ' הרשע שלא נותן לו דקות. מיכה שחקן מצוין שהיה מצוין גם לפני שזהבי הגיע, והוא שיפר הרבה מאד אספקטים במשחק שלו מרגע שעלה לבוגרים, בעיקר בהגנה ובלקיחת האחריות במגרש. אין מקום בכלל להשוות ליחזקאל, מוגרבי ואצילי – שחקנים שאולי יש להם תכונות דומות (למרות שלדעתי ראיית המשחק של מיכה ויכולת המסירה שלו עולות על של כולם) אבל לא שיחקו רבע דקה בקבוצה שמתחרה על תארים. עטר ועאבד כן שיחקו, אבל סט התכונות שלהם, כמו של וואקמה, שונה כל כך ממיכה שההשוואה לא ברורה לי. אף אחד מהם לא מוסר אדיר כמו מיכה ולא מסוגל לשחק באמצע כמוהו.

ההשוואה עם מליקסון באמת מעניינת, גם בגלל התפקוד במגרש וגם בגלל ששניהם היו בסיטואציות די זהות בקריירה: מליקסון שיחק בבית"ר טרום גאידמק, היה מאד אהוב שם אבל לא הצליח בעצמו להרים את הקבוצה להיות תחרותית – די דומה למיכה שעלה לבוגרים אצל איווניר, בקבוצה מבולגנת מקצועית וחברתית ולא הצליח לשנות את המסלול שלה. אצל שניהם נקרתה ההזדמנות להיות חלק מקבוצה עשירה ומלאת כישרון ומנהיגות – אחד מהם לא מצא את עצמו, התייבש על הספסל ועבר לחיפה רגע לפני שהקבוצה התחילה לזכות בתארים. השני שחקן משמעותי בקבוצה שזכתה בשלוש אליפויות וגביע. למעשה, אחד הרגעים הכי משמעותיים של עונת 12/13 היה זה שבו מיכה החליף את גונסאלו גרסיה במחצית הראשונה במשחק מול סכנין בבלומפילד.

אין ספק שבנקודת הזמן הזו, מליקסון תורם יותר לב"ש מאשר מיכה למכבי, אבל זו בסך הכל נקודת זמן די קטנה. נגיד בנקודת הזמן הקטנה שהיא גמר הגביע של העונה שעברה, שמיכה בישל ולקח גביע ומליקסון חצי פצוע (וזה גם קורה די הרבה – וקרה למליקסון גם כשהיה צעיר יותר) עולה ולא תורם כלום בטח לא חשבת ככה.
מליקסון שחקן אדיר וגם מגוון יותר ממיכה (בגלל דריבל מעולה בעיקר) אבל אם צריך להמר מי מהשניים ייתן יותר מספרים בטווח זמן של שנתיים/שלוש, הייתי הולכת על מיכה.

ודבר אחרון – אחת הבעיות הגדולות של מיכה ומכבי היא שאין תחרות על העמדה בקו ימין, ואם אני מסיקה מדבריו של ג'ורדי בעבר בכל הנוגע לתחרות על ההרכב, אני די בטוחה שבעונה הבאה יהיה שם עוד שחקן.

יניב פרנקו 5 במאי 2016

לכל מה שאמרת יש צד שני – מיכה גדל בחממה – שכר נהדר, תנאים מצוינים, רמת אימון גבוהה – שום דבר שמזכיר את מה שעבר עד היום עומר אצילי.
שיחק בקבוצה של תארים – בוודאי היותו שחקן משלים בקבוצה מובילה גורמת לו לרדוף פחות אחרי מגינים ומאפשרת לו לרשום יופי של מספרים – כן יש לו המון בישולים – אבל כשהמוציא לאור שלך זה ערן זהבי זה קל יותר כנראה מדובב גבאי או דודו ביטון.

תולעת 5 במאי 2016

מיכה עלה לקבוצה הבוגרת שהייתה בשיא הבלאגן המקצועי והחברתי שלה, עם מדוניאנין נגד נמני ומזרחי ואיווניר, וקונאטה נגד יצחקי ועטר והתפוררות קבועה בנובמבר (טוב, לפעמים כבר באוקטובר). נכון שמאז המועדון עבר שינוי והתמזל מזלו של מיכה להיות טוב מספיק כדי להישאר בו – מה ששחקנים אחרים מהשנתון הזה לא הצליחו לעשות.
אין באמת מה להשוות למה שעבר אצילי, אבל זה נכון גם לצד השני – אצילי שיחק בקבוצה ללא יומרות שבה יש לבעל הבית אינטרס משמעותי שיהיה הכוכב הגדול. הוא מקבל הרבה יותר הזדמנויות (פר משחק) לבלוט והציפיות ממנו – וממוגרבי ובטח מיחזקאל – נמוכות בהרבה. אף אחד לא ביקר את מוגרבי שלא בא לקחת את הכדור בדקות הסיום של חצי הגמר מול מכבי, ואף אחד לא ביקר אותו שלא בעט לשער מספיק במעמד הזה, כי אף אחד לא מצפה ממוגרבי שיוביל וינהיג.
יכול להיות שכל אלה יהיו מצוינים במכבי או בקבוצה אחרת ששואפת לתארים אבל זה עוד טעון הוכחה. זה שמיכה כבר היה מצוין בקבוצה שאפתנית הוכח.

לא כתבתי על מספרים בהקשר של המועמדים הפוטנציאליים אלא בהשוואה למליקסון, שהחלוצים ששיחק איתו נותנים מספרים דו ספרתיים איתו ובלעדיו, כמו שזהבי כנראה ייתן גם בלי מיכה.

יניב פרנקו 5 במאי 2016

מליקסון זו קריירה מבוזבזת.
אין מה להשוות ליחזקאל – מיכה מבוגר ממנו ב3 שנים פלוס מינוס ובגילאים האלה זה המון.
דווקא תקופת איווניר הייתה טובה למיכה – איוניר נתן לו דקות ששחקן שעולה לבוגרים במכבי לא מקבל ואז התמזל מזלו להיות בשנים הכי קריטיות להתפתחות בנקודה הכי טובה.
דור מיכה בעולם מקביל שמסיים נוער ועולה לבוגרים של מכבי חיפה עושה מסלול קריירה אחר לגמרי.

בלאנקו 5 במאי 2016

תולעת,
אני לא אומר שצריך את מליקסון במכבי. הוא באמת פצוע חצי מהזמן ויש לנו כבר מספיק כאלה.

אני אומר שמליקסון וואקמה הם דוגמא לאיזה משמעות יש לשחקני אגף מסוכנים ומהירים במיוחד לקבוצה גדולה שכולם מחנים מולה אוטובוסים.
אז נכון שלאורך עונה מיכה ישחק יותר ממליקסון והסטטסיטיקה אולי תתאזן (בזה את מבינה הרבה יותר ממני…), אבל פר משחק מיכה שחקן הרבה פחות מסוכן שתורם פחות לקבוצה ואין לו מקום כאופציה היחידה פחות או יותר באגף ימין.

ויניב צודק לגמרי, עזוב מה היה המסלול קריירה שלו בעולם מקביל, שים את מיכה עכשיו בכל קבוצה שהיא לא מכבי ושלחלוץ שלה לא קוראים זהבי והוא דועך לאיטו א-לה לוגסי.

תולעת 5 במאי 2016

שים את טיבי בכל קבוצה שהיא לא מכבי והוא שחקן ספסל שמריצים עליו דאחקות ביוטיוב. כאילו, עובדתית, זה בעצם מה שהיה לפני שהגיע למכבי. אז זה אומר שהוא בלם גרוע? שהוא לא מתאים למכבי?
מיכה שחקן משלים ולא מוביל ולכן ברור שיצטרך שחקנים מצוינים סביבו כדי להיות מצוין, ולצד שחקנים טובים פחות כנראה יהיה "רק" שחקן טוב. זה נכון לגבי רוב השחקנים בעולם.

תולעת 5 במאי 2016

ניצול הזדמנויות במגרש ומחוצה לו זה לפעמים סיפור של מזל ולפעמים של יכולת וכמעט תמיד של שניהם ביחד. מיכה קיבל הזדמנות, יחד עם עוד הרבה שחקנים שנחשבו לשחקנים נחמדים פלוס בנוער (ורד, ריף פרץ, לוגסי, אורי כהן, קהת – את דאבור אני מחריגה מהסיפור הזה כי הוא נחשב לפרוספקט ענק בנוער ולכן נקנה מאחי נצרת בגיל צעיר) והוא בעצם היחיד שלקח את ההזדמנות במכבי וענה על הצורך של המועדון. הוא עשה את זה כשכל עונה הביאו שחקן שיתחרה איתו על העמדה, מגרסיה דרך אלטמן ומרגוליס ועד ורמוט, ותחת 3 מאמנים שונים, ובכל זאת מצא את עצמו בסוף כל עונה באנקר בהרכב.

עולם מקביל זה משחק נחמד – שיחקתי בו לא מעט בדימיוני בזמן שהשחקנים בצהוב התרסקו בעוד דרבי או התפוררו מול איזו קבוצה מקרית במחזור 7. בעולם מקביל שכטר חותם במכבי, נהיה BFF של בוזגלו וזהבי מבקיע שער חסר חשיבות בטדי בזמן שאנחנו חוגגים בר"ג מול אשדוד.

יניב פרנקו 5 במאי 2016

ועדיין אני חושב שהפוסט מדויק – כי אם את מסתכלת בפרמטרים הקרים על הקריירה של יותם הלפרין את רואה משהו שמאוד מזכיר את דור מיכה (גם בנקודות הזמן השוות בקריירה ) – אם תשווי את הקריירה של הלפרין למאיר טפירו לדוגמא באותם פרמטרים (תארים, המסלול) אז את יכולה להגיע למסקנה שהלפרין הוא שחקן טוב בהרבה מטפירו שלא השיג אפילו עשירית ממנו.

קריירה של שחקן כדורגל מורכבת מהמון נקודות זמן שבהם הרוב לא תלוי בו – לכן להשוות את דור מיכה לדוגמאות שנתת זה קצת לשחק עם מספרים – האם אצילי טוב ממנו ? יחזקאל ? לא יודע. נדע בהמשך הדרך .
התחושה האישית שלי שמדובר בשחקן מוכשר שהיקום בירך אותו להיות במקום הנכון בזמן הנכון.

יניב 5 במאי 2016

מסכים עם יניב פרנקו.מיכה הכי מזכיר לי את ברוכיאן (לא מבחינת התפקיד או סט התכונות) אלא בכך שכל עוד ברוכיאן שיחק בביתר של גאידמק עם שחקנים גדולים הוא היה מצויין והשוו אותו לא פחות לדוד שלו.ברגע שנגמר הכסף וברוכיאן היה צריך לסחוב קבוצה הוא התרסק.
המקרה של מיכה מאוד מזכיר לי את זה

קפטן קוקי 4 במאי 2016

מסכים עם הכל.
אוסיף לגבי זהבי – הסרטון של מנהלת הליגה שבו הוא נתפס אומר "אבא שבשמיים, תעזור לי, תעזור לי (מכאן במחלוקת: נתתי הכל/לתת את הגול/כי רק אתה יכול)" גרם לי להזיל דמעה. בהתחלה חשבתי שזה כי זה מפעים לראות כמה הוא רוצה ואת חוסר האונים כשהמחסנית מתרוקנת.
אבל אח"כ הבנתי שזה בעצם שהשחקן הכי "אל אנושי" נתפס ברגע הכי אנושי שיכול להיות, ובוודאי הכי אנושי שראיתי מהכדורגל הישראלי בשנים האחרונות.

חן הצהוב 4 במאי 2016

קורא פעם, ועוד פעם, ועדיין לא מגיע למסקנה – "אל אנושי" בפתח/קמץ (Non human) או "אל אנושי" בצירה (Human god) …

גיל שלי 4 במאי 2016

צירה

תני 4 במאי 2016

sad but true

אלון 4 במאי 2016

כנראה שבעיטה חזקה ומדויקת לשער קשה מאד לביצוע ותכונה שיש רק למעט שחקנים. אתה יוכל לומר על שחקנים רבים כמה הם היו טובים יותר עם יכולות סיום. לדוגמא: ורמוט, איגיבור, אבידור, דור פרץ ואפילו ברקוביץ ובניון. ובחו"ל מסוט אוזיל ואפילו אינייסטה.

אדם 4 במאי 2016

לאינייסטה יש בעיטה מצוינת, גם לאוזיל.

גיל שלי 4 במאי 2016

יוסי בניון במצב דומה נותן כדור לגול, לא מסירה לשוער

איתן 8 5 במאי 2016

גם מיכה ניסה לתת כדור לגול רק שההרמה הלכה ישר לשוער. גם מסירות מפקששים, לא רק בעיטות תותח.

רועי 4 במאי 2016

אני מוחה.

yaron 4 במאי 2016

גם אני :-)

עדי אבני 5 במאי 2016

גם אסף בר מוחה

אזי 4 במאי 2016

אני לא מתכוון בכלל להגיב על ההשוואה הזו מרוב חלחלה.
הלאה.

לנושא הבעיטה עצמה, זה קצת מזכיר לי את פרשני היציע, שכשחקן בועט חלש, צועקים "תפוצץ את הכדור הזה תעיף אותו ביחד עם השוער לשער!!!" וכששחקן בועט חזק והחוצה, צועקים "מה אתה מעיף ככה את הכדור? לפחות תכוון לשער, שיהיה למסגרת!"

-גיסנו- 4 במאי 2016

אני מסכים איתך ועם גיל בו זמנית.
כשלזהבי יוצאת בעיטה כזאת אתה יודע שקורה, מתפלק.
בן חיים בועט או נפלא או ממש גרוע, כמעט שאין לו אמצע.

האי-בעיטה, או בעיטה גרועה של מיכה זה משהו שחוזר על עצמו יותר מדי. אז יש דברים בגו למרות שההשוואה אכן מעבירה רעד לא נעים בגב…

גיל שלי 4 במאי 2016

הבעיטה לשער היתה איומה בעיניי, זה לא שהוא כיוון למסגרת, הוא לא באמת ניסה לכבוש, אין נורא מזה בעיני.

גיא זהר 4 במאי 2016

התכוות עשה אלכס סמית

גיל שלי 4 במאי 2016

בול

-גיסנו- 4 במאי 2016

* כוסס ציפורניים בציפיה לתגובה של יואב דובינסקי *

D! פה ועכשיו 4 במאי 2016

מעולה :)

גיל שלי 4 במאי 2016

שני דברים בעקבות התגובות – אתם עושים הערכת חסר ליותם הלפרין, מיכה ישמח להגיע בסוף הקריירה שלו למעמד שיותם כבר הגיע אליו בכדורסל הישראלי.
בכל מקרה, ברור שמיכה יותר אמיץ. האיש לקח על עצמו את הכדור במשחק מול באר שבע, יתרה מכך, דווקא בדקות הראשונות בהן תופקד באגף שמאל, ונקלע כתוצאה מכך למצבי לחץ קשים, הוא ביקש את הכדור ועשה איתו דברים אמיצים.
ההשוואה היחידה בינהם היא בצורך של שניהם לעשות את הפעולה הנכונה, הפעולה המתוכננת, הם לא סומכים על האינטואיציה.

רועי 4 במאי 2016

ההשוואה לא במקום, אצל הלפרין הפחד לטעות משתק אותו. ממש לא דור מיכה.

אזי 4 במאי 2016

המעמד של הלפרין, בדומה לחוסר הספורטיבית של מכבי תל אביב, נובע מניפוח לא מבוסס וחסר פרופורציות של התקשורת.
לא בגלל משהו מבוסס מציאות.

גיל שלי 4 במאי 2016

אפשר לאמר עליו מה שרוצים, האיש היה שחקן מספר אחד או שניים בנבחרת במשך כמה שנים, לקח אליפות עם ירושלים, עלה לפיינל פור עם מכבי תל אביב כשחקן מרכזי, ולקחו אותו לאולימפיאקוס, קבוצה בכירה בכדורסל האירופי

גיא זהר 4 במאי 2016

לעניין זהבי, אני חושב שהוא צריך להתאוור קצת.

YG 4 במאי 2016

לעניין איציק פרנקו- אחד האנשים היותר טובים ומקצועיים.. הממשיך הטבעי של אלי אלימלך

גיל שלי 4 במאי 2016

לגמרי

רן 4 במאי 2016

מיכה לב בועט כמו שחקן בילדים מיוחד. לא מצפה ליותר מזה
לפעמים זה נראה כאילו גם אם נסים את מלחמה ושלום הכדור עדיין לא יגיע לרשת מרוב שזה חלש
סה"כ מיכה שחקן טוב בדיוק כמו הלפרין הוא רק ילד טוב מידי לא יודע ללכת פיזי לא יוד לשחק קצת מלוכלך

רן 4 במאי 2016

לב = נכתב בטעות
נסים= נסיים

אבנעזר בלפור 4 במאי 2016

היתה פה תגובה דוחה, היא נמחקה על ידי, גיל שלי

תולעת 5 במאי 2016

ואתה מה שקוראים אצלנו בשכונה – אפס.

נולי 5 במאי 2016

בדיוק!

מאיר (חדש בשכונה) 4 במאי 2016

חבר'ה, נפלתם על הראש. מבחינתי, מכבי בלי מיכה היא לא אותה קבוצה. לא שיפר אף פרמטר במשחק שלו? יש בדיוק פרמטר אחד שהוא צריך לשפר והוא הבעיטה. יש שיפור בזה למרות שאף פעם לא תהיה לו בעיטה חזקה. גם לבניון לא היתה אף פעם ותראו לאן הגיע. חכם מידי זו לא תכונה רעה אפילו שבאופן מובנה בכל משפט בו מופיעה המילה מידי, הכוונה היא שלילית. אחרי רבע שעה ראשונה זוועתית של כל הקבוצה, מי שירד למטה לקבל כדור היה מיכה, והוא יוצר תוך כדי תנועה, דבר שאף אחד אחר לא יכול לעשות. כתב מי שכתב למעלה שנמאס לו סופית ממיכה. טוב שבוס לא חושב כמוך.
ספציפית לבעיטה הזו שסביבתי בשער שבע יודעת והרגישה כמה רציתי שתיכנס, חבל, אבל לא משקף שום דבר, רק זהבי או יצחקי היו בועטים למסגרת מהזווית הזו. הדמיון בין מיכה להלפרין הוא רק בזה ששניהם בחורים נחמדים. התדמית של הלפרין שנעלם במאני טיים לא תואמת לזו של מיכה.
כתב מי שכתב שמיכה יכול להיות מחליף לאצילי. אם אצילי כל כך טוב, יש לו מקום בהרכב ליד מיכה, בשום פנים לא במקומו.

גיל שלי 4 במאי 2016

לא כתבתי כתב אשמה נגד מיכה, נתחתי משהו במשחקו

יואב דובינסקי 4 במאי 2016

איזה השוואה לא במקום. לא זכור לי שדור מיכה נבחר בדראפט הNBA. יותם הלפרין שחקן שסומן מגיל צעיר כיורש של קטש, מיקי ומי לא. הוא שחקן שנבחר בדראפט הNBA וקיבל צ'אנס אחרי צ'אנס בקבוצות יורוליג ולא הצליח לממש את כל הכישרון שלו. דור מיכה היה שחקן נחמד בנוער שעלה לבוגרים, אצל כל מאמן זר מצא מקום בהרכב והיה שותף בשלוש אליפויות כשבראשונה הוא כובש שערים מכריעים, כולל בדרבי ושער אליפות. כמו כן, הוא המפעיל מס' 1 של זהבי בארץ. איזה השוואה מקוממת בין כישרון עצום שלא הוציא מעצמו את המקסימום לשחקן חביב שמוציא מעצמו הרבה יותר ממה שציפו. רק מה, שיבעט.

איציק 4 במאי 2016

זו לא בקשה יותר מידי גדולה משחקן כדורגל "שיבעט." לא מבקשים ממנו לשחק שחמט.

אבשלום 4 במאי 2016

גיל, איך מסתדרת לך הטענה שלך שערן זהבי גמר את הבטריה המנטלית בגול מול ביתר, עם הטענה העקבית שלך בשבועות שלפני שהוא משחק פחות יעיל כי הוא לחוץ על השיא בטירוף, ואחרי שהוא יגיע אליו ישתחרר הלחץ והוא יוכל לחזור להבקיע בצרורות כמו שהוא רגיל?

גיל שלי 4 במאי 2016

טעיתי בהערכה הראשונית שלי כנראה, סליחה ומחילה אני מבקש

ארז 5 במאי 2016

כמאמר היום הזה, לא נשכח ולא נסלח.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 4 במאי 2016

מארקו ואן באסטן כבש ממצב דומה וזה נחשב לאחד הגולים היפים בכל הזמנים. יש מעט מאוד שחקנים בעולם שמסוגלים לשים כדור כזה בנגיעה ברשת, טל בן חיים הוא בטוח לא אחד מהם. הוא גם היה מוסיף קללה לשחקן שלא מסר לו במצב טוב יותר.

אנדר 5 במאי 2016

פוסט נהדר, הכתיבה והתכן

נולי 5 במאי 2016

מיכה נראה לי כמו בחור עדין וחסר "רעל", שמעדיף למסור ולבשל במקום להבקיע בעצמו. הבעיטה לידיים של גורש נראתה לי כמו הכלאה בין ניסיון הבקעה לניסיון מסירה לתוך הרחבה, כי הוא לא הצליח להחליט מה יותר נכון לעשות.
יש להניח שעובדים אתו על זה באימונים אבל זה לא ממש עובד ואולי גם מבלבל אותו.
נדמה לי שבמשחק בב"ש, כשמיכה צריך היה בדקות האחרונות למסור לשחקן (סה?) שהיה פנוי ברחבה, הוא קיבל החלטה לא נכונה, ניסה לבעוט לשער ומכבי פספסה ניצחון.
ברור שיש הבדלי רמות, אבל מיכה מזכיר את הרפיסות של מסוט אוזיל מול השער, בהשוואה לחלוצי ארסנל שמפציצים את השער מכל מקום באזור הרחבה.
כמובן שגם עם המגבלה הגדולה הזו יש למיכה תרומה גדולה מאד לקבוצה. ואולי בכלל צריך להוריד ממנו את "נטל הבקעת השערים" על מנת להוציא ממנו את המיטב….

בלייק 5 במאי 2016

אני לא רואה את זה ככה.
למיכה יש אינסטינקטים. אם לי יש אינסטיקטים בכדורגל אחרי שנים של קטרגל בשכונה, אז שחקן מקצועני כמוהו שכל כך רגיל להיות על המגרש עם הכדור מפתח אינסטינקטים, אין לו ברירה.
השאלה היא איזה אינסטינקטים. או בעניין האינטואיטיביות, איזה אינטואיציות יש לו.
האינסטיקנקט של מיכה הוא פשוט לא לבעוט. גם לא דריבל. מיכה קודם כל מחפש את המסירה. אבל זה לא בהכרח נובע ממחסור באינסטינקטים או רגש למשחק. זה כמובן לא אומר שהוא לא בועט פה ושם או מבצע דריבל.

אני מניח שבמכבי עובדים איתו על נושא הבעיטה (גם נאמרו כמה דברים ברוח הזאת בריאיונות). יכול להיות שזה דווקא מה שמוציא אותו קצת מהאיזון, כי הוא לומד "להילחם" באינסטינקטים שלו, וזה אומר גם לטעות לפעמים ובטח להתעכב בפעולות שבעבר הוא היה עושה מתוך אינסטינקט. עכשיו הוא כבר עוצר (בראש) לפני כדי לחשוב האם זאת סיטואציה שבה הוא אמור לבועט כפי שתוכנת או למסור כפי שהוא מרגיש.

בעיני, שני הדברים העיקריים שהוא צריך לעבוד עליהם זה היציבות והאישיות. לגבי האישיות- הוא מתקדם, גם עם הגיל והניסיון באופן טבעי אני מניח, הוא יותר מנהיג, לוקח על עצמו יותר אחריות ומנסה פעולות בדקות קריטיות (עונה שהתחילה עם בישול לגול ששווה 80 מילון שקל בדקה ה- 95 בבאזל ונגמרה עם התיקו נגד ב"ש, אולי). אני יותר מוטרד מהיציבות. הוא יכול להיעלם לכמה מחזורים ובקושי לתרום, ואז לתת כמה משחקים מצוינים. הוא יצטרך ללמוד איך גם בימים פחות טובים, הוא שומר על רמה מינימלית ומוצא את הדקות בהן הוא כן יכול להשפיע. אם הוא ישפר את זה, לא חושב שלמכבי יש בכלל מה לחשוב על להחליף אותו.

איתן 8 5 במאי 2016

+++

-גיסנו- 5 במאי 2016

לדור מיכה חסר אינסטינקט אחד, ואולי הכי חשוב – הקילר אינסטינקט.

עופר כהן 5 במאי 2016

לדור מיכה חסרים הרבה דברים, כמו כוח פיזי, מהירות, חשיבה מהירה, לעצור כדור גבוה ולהוריד מהר לרצפה.
קילר אינסטינקט אין להרבה שחקנים, במקום מיכה יבוא אצילי, במקום בן בסט יבוא רוקביציה ושנה הבאה
קאוודראבל !

פאןפאן 6 במאי 2016

אני מת על מיכה ומאוד חשוב לי שהוא ישחק ויקבל צ'אנסים כי הוא גדל במועדון. גם אם הוא בועט כמו ילדה
בהיכלי התהילה של הכדורגל יש מקום גם לקשרים שבעיטה זה לא הצד החזק שלהם :-)
בוא לא נשכח שמיכה הוא אחד השינויים הגדולים שעשה בוס מבחינת ההרכב אחרי המלפפון החמוץ! וזה נראה יותר טוב.

אז נכון, ביעס את הצורה שהוא מסר ככה לגורש אבל יצחקי ואורלנדו ביעסו אותי יותר כי הם יודעים לבעוט הרבה יותר טוב

עם כל האמור לעיל אני בהחלט חושב שמכבי צריכה ישראלי נוסף על הצד והתפקיד שלו כדוגמת אצילי\מוגרבי – זה גם ירים את מיכה כי לדעתי יש לו אופי של לוחם

השוואה ליותמית לא מוצלחת בעיניי

גיסנו 6 במאי 2016

מוגרבי הוא מסוג השחקנים שלדעתי לא יצליח מחוץ לסכנין (או בקבוצה אחרת מסדר גודל דומה).
אין בעיה עם שחקנים שמוסרים יותר מלבעוט אבל התחושה שהוא לא מהווה איום אמיתי על השער מאפשרת להגנות לשים יותר לחץ על מי שכן מסוגל.

תומר 5 במאי 2016

ערן זהבי הוא אל אנושי.
31 שערים בעונה אחת העלה אותנו לבד לצמפיונס ליג עם 7 שערים במוקדמות.
העונה הזאת רשומה עליו באותיות זהב. אגדה מס' 7 בצהוב כחול.

עופר כהן 5 במאי 2016

מיכה לא השם, טלב"י אשם!
ולא אהבתי את ההשוואה בכלל.

Comments closed