סטף בין משחק 5 ל6

סטף מוצא דרכים

סטף נתן עונה רגילה היסטורית השנה. נדמה לי שאפילו בקרב קוראי דה באזר יהיו מעטים שיחלקו על כך. הסטטיסטיקות היו מחוץ לגרף, הקבוצה הגיעה ל73 נצחונות, ההמצאה של סגנון משחק חדש, כל אלה הצטרפו לכדי עונת קסם אחת מופלאה.

במשחק הראשון של הפלייאוף סטף נפצע אחרי מחצית שהיוותה המשך ישיר לעונה. רבים כבר שוכחים את ההצגה של סטף מול יוסטון, אבל לקיצרי הזכרון, אלו היו 20 דקות שדמו לחמש דקות ההארכה מול פורטלנד, ולשתי הדקות מול אוקלהומה.

כאשר דנים בגדולה של סטף, רבים נוטים לאמר עליו דברים הדומים לאלה הנאמרים על מסי, שסטף הוא תלוי קבוצה, אין לו את היכולת של מייקל, או אפילו של לברון, לקחת קבוצה על הכתפיים ולהפוך אותה בכוחות עצמו לקבוצת על.

*

משחק 5 של סטף מול אוקלהומה היה אמור להראות לנו כמה דברים. פתאום ראינו שסטף קולט שכח העל שלו נלקח ממנו. זה לא מקרה שבעונה הרגילה סטף קלע ב45% לשלוש, ובפלייאוף רק 35% לשלוש. כמובן ניתן וצריך לייחס את זה גם להגנה של אוקלהומה, אך כח העל של סטף נלקח ממנו. האפשרות לעשות הטעיה, לקפוץ הצידה ולקבור שלשה, לא נמצאת בארסנל של סטף לאחר החזרה מהפציעות.

לכן סטף נראה רק שחקן NBA מעולה, ולא כוכב העל שהתרגלנו לראות השנה. עכשיו החילופים האוטומטיים של אוקלהומה, והאורך שנמצא עליו בין אם של דוראנט ובין אם של אדאמס, מוציאים מסטף את העוקץ, שכן אינו יכול להוציא אותם משיווי משקל, לקפוץ הצידה ולקבור שלשה. השלשות של סטף בפלייאוף מאז הפציעה הן השלשות של קליי, השלשות הפנויות מתוך משחק קבוצתי, והרבה פחות מתוך כדרור.

*

אך דווקא מסיבה זאת משחק חמש מול אוקלהומה היה כל כך מרשים. סטף הסכין עם מצבו. התנועה קדימה ואחורה הושפעו הרבה פחות מהפציעות, לכן סטף ניצל את יכולת הכדרור שלו, ואת הפחד מקליעות השלוש שלו, כדי לחדור לסל ולקלוע את הסלים החשובים. עדיין לא היה מדובר במשחק בו סטף מבטל את הקבוצה, הוא בחר את הדקות שלו, והשאיר את הפתיחה לקליי למשל. כלומר, אם יש משהו נוסף שלומדים על סטף וגולדן סטייט בפלייאוף הזה, הרי שניתן לאמר שעד כמה שסטף הוא חלק מהקבוצה, הוא גם זה שהופך אותה לקבוצה שמנצחת 73 משחקים.

שימו לב לסטטיסטיקות של סטף במשחק 5, עוד משחק שמוכיח לדעת כמה קוראים שסטף לא מביא את זה לפלייאוף. הוא קלע 31 נקודות ב9-20 מהשדה, 3-8 לשלוש, הוסיף שבעה אסיסטים ושבעה ריבאונדים, עליהם הוסיף חמש חטיפות. יתרה מכך, מהלכי הנצחון היו שלו. הגג על קווין דוראנט מכל השחקנים. החטיפה מקווין דוראנט שוהבילה לחדירה שגמרה את המשחק. וזה משחק בינוני עבור הצופים שכן התרגלנו לראות קסמים אחרים.

*

כלומר, למדנו משהו חדש על סטף עכשיו. למדנו שהוא מסוגל להתגבר על איבוד כח העל שלו, ועדיין לנצח קבוצה אדירה שמצוידת בשניים מתוך ארבעת השחקנים הטובים בליגה, כאשר שני הסופרסטארים נמצאים עמוק בתוך היכולת שלהם. הטענות נגדו הן שהוא נראה בסך הכל טוב כמוהם, ולא הרבה יותר מהם. סטף ניצח את המשחק הזה עם מח הכדורסל שלו, ועם הלב, עוד משהו שהסתתר מאיתנו בעקבות כוחות העל.

ולעניין הקבוצה. שימו לב להרכב של אוקלהומה ולהרכב של גולדן סטייט. משהו יכול לטעון ברצינות שבגולדן סטייט יש יותר כשרון? כלומר דוראנט וראסל נמצאים מול סטף וקליי. כאשר סטף מאבד את יכולת העל שלו, אנחנו רואים את דריימונד גרין כבן אנוש, שכן ללא הדאבל אפ על סטף, דריימונד גרין נראה בדיוק כמו מה שהוא, שחקן התקפה בינוני. האם הוא כשרון גדול מאיבקה? סטיבן אדאמס מול בוגוט, את מי הייתם בוחרים? היתרון היחיד נמצא אצל האריסון בארנס על רוברסון, אבל אין פה משהו משנה גורלות.

ניקח את שחקני העל דוראנט וראסל, בקבוצה עמוסת כשרון, למה הם לא הצליחו להוביל קבוצה ל73 נצחונות? אחד הדברים שעושים את סטף גדול כמו שהוא, היא העובדה שכל העולם ואחותו מתייחסים ליכולתו להרים קבוצה לסטטוספירה כסימן לחולשה יחסית מול הגדולים באמת.

במשחק חמש מצאנו עוד דימיון בין סטף למסי. מסי בשנתיים האחרונות מוצא דרך להשפיע על המשחק באמצעות המעבר לעמדת בונה המשחק, ונותן לאחרים את התחושה שסוארס הוא כוכב העל, ובעונה בה ברצלונה לקחה דאבל והפסידה את העליה לחצי גמר על חודו של שער, עונה כזאת נחשבת חלשה יחסית.

גם סטף וגם מסי משתמשים במח הספורט שלהם כדי לייצר פתרונות שמשאירים אותם מעל שאר כוכבי העל בענף. נראה מה יהיה במשחק מספר 6, אבל גם אם גולדן סטייט יפסידו השנה, הדיבורים על כך שסטף "נחשף" הם דיבורים מגוחכים.

*

אחרון חביב. כולם זוכרים לאיזייה את המשחק על הקרסול שנראה כמו אבטיח, לא רבים זוכרים שבמשחק הבא איזייה נראה כמו בן אנוש. הפציעה של סטף משפיעה עליו, ודווקא היכולת למצוא דרך לנצח משחק מול קבוצה מצוידת באתלטים מטורפים ובעלת הגנה מדהימה, זו היכולת שאמורה להרשים אותנו, ולא לגרום לנו לזלזל.

 

מסקנות מהליכה בחוף מירטל
כמה כמה יצא בר-כוכבא?

111 Comments

אודי 28 במאי 2016

כוכב על > שחקן מעולה? איך עובד הדירוג הזה?

גיל שלי 28 במאי 2016

לברון יותר טוב מנוביצקי, תן הגדרות טובות יותר

אודי 28 במאי 2016

זה משהו שאתה רשמת: לכן סטף נראה רק שחקן NBA מעולה, ולא כוכב העל. רק רציתי לדעת איך הדירוג עובד

1. כוכב על
2. שחקן מעולה.
3. אול-סטאר
4. שחקן טוב.
5. רול פלייר / 3 & D
6. שחקן מחליף תמידי
7. משלים דקות, בעיקר גארבג' טיים.

גיל שלי 28 במאי 2016

דירוג טוב בעיני

Za\ 28 במאי 2016

לביל סימונס היה פעם דירוג כזה לפי בחירות דראפט. שווה קריאה (או לפחות להעיף מבט) אפילו למי שבד"כ פחות מתרשם מהמאמרים שלו

http://grantland.com/features/nba-draft-crapshoot-repick-1995/

טל 28 במאי 2016

אולסטאר מבחינתי מעל שחקן מעולה. מתיישב לי יותר טוב.

שמעון 28 במאי 2016

הכוונה שגם באולסטאר יש לך אולסטארים אמיתיים כמו קליי וקיירי בלייק למשל ויש לך כאלו שסתם נדחפו לשם מידי פעם אבל הם לא אולסטארים באמת כמו דריימונד גרין, אל הורפורד וכל מיני כאלו שהם רק שחקנים טובים (דרג 3 מה שנקרא).
סופרסטארים יש בין 3-5 בד"כ בליגה וזה קרי דוראנט לברון ראסל אנתוני דיוויס.

יריב 28 במאי 2016

אני רק אעיר שמהרשימה שנתת (קליי תומפסון, קיירי אירווינג, בלייק גריפין, דריימונד גרין ואל הורפורד) רק אחד קיבל קולות בהצבעה לMVP (קיבל קולות – הופיע בין 5 המועמדים של מי מהמצביעים).

גיל שלי 28 במאי 2016

משהו שעלה עם מתן גילור בדיון בפייס. אם אני קר, אני שם את סטף על ראסל בהגנה בפתיחת המשחק. ראסל הכניס את עצמו לפינה כאשר זלזל בהגנה של סטף במסיבת העיתונאים. אם קרי שומר על ראסל, הוא ירצה להוכיח שקרי לא מסוגל, ואז הוא יוציא את כל הקבוצה שלו מהמשחק

karim the dream 28 במאי 2016

תסתכן בבעיית עבירות של סטף? הם חייבים אותו במשחק מחר.

גיל שלי 28 במאי 2016

סטף מספיק חכם כדי לא להכנס לבעיית עבירות

karim the dream 28 במאי 2016

אני חושב שבגלל שאי אפשר לצפות איך השופטים ישרקו באוקלוהומה עדיף לשים את תומפסון עליו.

שמעון 28 במאי 2016

אני חושב שזו הייתה המטרה של אוק בדיוק שקר יתפתה לשים את קרי עליו כי הם רוצים את המאצאפ של ראסל מול קרי וזלזלו בכוונה שקרי ירצה להוכיח. הכל זה פסיכולוגיה, זה יכול גם להביא למצב הפוך וקרי יכול להתפוצץ בהתקפה על הראש של ראסל.
אני אישית לא הייתי שם את קרי על ראסל, אולי התקפה או שניים בפתיחה לראות לאיפה זה הולך, בכולל סטף לא מסוגל לעצור את ראסל ב1 על 1, קליי שומר ענק והיו מהלכים בגיים 5 שראסל פשוט עשה ממנו צחוק.
לדעתי המשחק הלילה ילך להארכה או יוכרע בשניות האחרונות, הכסף שלי על אוק הלילה.
אם אוק ימנעו מאיבודי כדור הם ינצחו, זה המפתח שלהם, כמה כדורים מפגרים ראסל/דוראנט יאבדו.
גולדן בשביל לנצח יצטרכו יום גדול מה3, מה שהם טרם הצליחו לתת בסידרה הזאת.
לגבי המאצאפים החמישייה של אוק די שווה לגולדן ואולי טובה יותר טיפה אבל בספסל יש יתרון ענק! לגולדן.
קרי יותר טוב מראסל, דוראנט הרבה יותר טוב מקליי, גרין יותר טוב מרוברסון בהרבה, איבאקה ובארנס די שווים וכך גם בוגוט ואדמס.
בספסל לוינגסטון, ספייטס, איגי, אזילי הרבה יותר טובים מהספסל הנכים של אוק אבל הרבה יותר טובים, החמישייה השנייה של גולדן יכולים להחזיק כמה דקות מול החמישייה הראשונה של אוק בכיף, ההיפך בלתי אפשרי. אם אחד מראסל/דוראנט יורד לנוח כמה דקות זה צרות צרורות כי אוק בקושי מסוגלים לעשות סל. אנתוני מורו קלעי נהדר אני חושב שבילי צריך להשתמש בו יותר כי הלילה הוא זה שיכול להיות האקס פקטור ולהרוג את גולדן ולשים את הזריקות הפנויות כי חוץ ממנו אין לאוק קלעים אחרים למעט שני הכוכבים שלהם.

אסף 28 במאי 2016

אף אחד לא טען שקארי פצוע אחרי שקלע 40 נקודות נגד הבלייזרס, ו17 בהארכה, ו 15 בשתי דקות. אז נראה לי לא רציני להשתמש בתירוץ הזה רק אחרי שרואים ירידה ברמה שלו.
הוא מתקשה מאוד מול הגנה קשוחה, כמו שכמעט כל שחקן היה מתקשה. זה בדיוק מה שקרה לו בגמר בשנה שעברה, ואז לא היתה אף פציעת רקע כדי להסביר את זה. היה לו משחק סביר פלוס במשחק 5, אבל בבירור מתחת לרמה הרגילה שלו (45% מהשדה). בהגנה הוא לא באמת מפריע לווסטברוק. כשהוא שומר עליו.

karim the dream 28 במאי 2016

מסכים, ועוד אם סטף בעצמו אומר שהוא בריא, אז אין לנו שום סיבה לתרץ את היכולת הבינונית שלו ביחס לעצמו בתירוץ שהוא לא כשיר במאה אחוז.

ובתכלס, מי בכל הפלייאוף הזה במאה אחוז כשירות? כולם כבר חבולים במידה מסוימת, ווסטברוק עיקם את הברך במשחק הקודם ונראה קצת צולע למשך דקה לדוגמא, ואני יכול להביא המון דוגמאות כאלה. אם הם יכולים לשחק ולרוץ דרך חסימות במשך 40 דקות, אז יש להניח שהם כשירים.

צביקה 28 במאי 2016

דווקא כן הייתה לו פציעה באחד המשחקים מול יוסטון.

שגיא 28 במאי 2016

בנבא הדברים נמדדים בפלייאוף. הליגה זה סתם בשביל להעביר את הזמן עד לשם. בינתיים סטף לא מתגלה כעילוי בפלייאוף כמו שהוא היה בליגה. פתאום הוא נראה נורמלי. גם שנה שעברה הוא לא הצטיין במיוחד.
לפני שמשווים אותו לענקי המשחק – במקרה זה אייזאה – צריך לחכות לפלייאוף טוב באמת שלו.

גיל שלי 28 במאי 2016

שנה שעברה לא הצטיין? חשבתי שגולדן סטייט לקחו אליפות, אולי טעיתי. אגב, היו לו פלייאופים של מאתיים נקודות במשחק אצל מארק ג'קסון, אבל גולדן סטייט לא הגיעו לגמר המערב, אלו היו פלייאופים טובים יותר? הסדרה שלו שנה שעברה מול ממפיס לא היתה מרשימה? מול יוסטון עד הנפילה על הגב?

אסף 28 במאי 2016

נתן משחק טוב פה ושם. אף סידרה לזיכרון. דווקא לאור העובדה שבכל ארבע הסדרות בשנה שעברה לא שיחק מול רכז פותח בריא אחד, היית מצפה שיעלה את הרמה שלו מזו של העונה הרגילה, וזה בטח שלא קרה.
העובדה שלא זכה ב finals mvp בעייתית מאוד. מילא שלא היה השחקן הטוב בסידרה (לברון בענק), אלא שאפילו לא היה השחקן הטוב בקבוצה שלו. זה לא אמור לקרות לשחקן שמתיימר להיות הטוב בליגה.

גיל שלי 28 במאי 2016

גם מג'יק ובירד לא לקחו MVP של סדרת הגמר בכל הסדרות בהן הקבוצות שלהם לקחו אליפות, מישהו זוכר את זה? אתה זוכר יותר את בירד או את סדריק מקסוול?

אסף 28 במאי 2016

כמובן שלא ראיתי את גמר 81, אבל לבירד היו שם 3 משחקים עם 12 נקודות או פחות. יכול להיות שגם הוא כשחקן שנה שניה לא היה בשיאו.
כל זה זה לא קשור ליכולת שקארי הציג בגמר שעבר. אם ימשיך ויזכה בעוד 2-3 finals mvp במהלך הקריירה, זה יוחלק. כרגע זה הרקורד שלו.

S&M 28 במאי 2016

גם כשבירד ומג'יק לא קלעו הכי הרבה, הם לא היו שחקן שנעלם. הם בכל מקרה היו השחקן הכי חשוב ומשמעותי שכל הקבוצה הייתה על הגב שלהם. אלו שתי דוגמאות לא טובות.

שמעון 28 במאי 2016

חחח בחייאת, האמויפי שנה שעברה היה הכי משקר בהיסטוריה, למה איגי זכה? כי השומר שלו תמיד שמר את קרי!! על קרי תמיד היו 2 שחקנים ואיגי את כל הסלים שלו קלע מול האוויר בלי שומר, אז בזכות מי הוא האמויפי באמת? כולם יודעים שהאמויפי האמיתי היה קרי.
יש לי שאלה אם עכשיו בגמר ישימו כל הזמן באופן קבוע 2 שומרים על לברון, מה הוא יעשה? ימסור ואז קיירי יהיה האמויפי או גי אר סמית.
בגמר שנה שעברה כל פעם שהקאבס היו במומנטום קרי רצח אותם עם סל. תהיה רציני

S&M 28 במאי 2016

לברון ייקח את שניהם תלויים עליו ויטביע. זה מה שהוא עושה בפלייאוף השנה.

שמעון 28 במאי 2016

לברון הוא אחד המשלשלים הגדולים בהיסטוריה בסדרות גמר הוא נחנק אוטומטית בגמר, את ההטבעות האלו הוא עושה במזרח המגוחך שנותנים לו לחדור, הבן אדם כבר בירידה ולא מסוגל לקלוע מחצי מרחק אלא אם כן תופס איזה יום יוצא דופן ןבמאני טיים בדקות האחרונות עדיין נחנק ומחטיא מהקו. אוק ינעלו לו את הצבע וגם גולדן הוא יקבל בראש הן מקרי והן מראסל/דוראנט אתה תראה.

סתם מישהו 28 במאי 2016

להזכיר לך שהוא קלע 37 נקודות בפאקינג משחק 7 מול הספרס וקבר אותם די לבדו? יש מעט מאוד שחקנים עם ממוצעי פלייאוף יותר טובים ממנו.

שמעון 28 במאי 2016

ומה עשה במשחקים 1-6? ניגר את התחת וגם במשחק 7 רוב הזריקות שלו היו לבד אחרי שפופ ניסה לעשות ממנו צחוק ולא שמרו עליו למעט בסוף. הממוצעים שלו זה עקב המזרח הפח

שגיא 28 במאי 2016

לא, לא הצטיין. היה טוב מאד כי הוא שחקן מעולה, אבל הוא לא הצטיין / התעלה בפלייאוף.

גיל שלי 28 במאי 2016

בעיני הצטיין ועוד איך

גיל 28 במאי 2016

ההגדרה מאוד פשוטה. בתור MVP שנבחר בתמימות דעים אני מצפה שיהיה השחקן הכי טוב בפלייאוף. כרגע זה לא ככה.

אלעד 28 במאי 2016

סטף הוא שחקן פלייאוף מצויין. אפשר להבין איך בסידרה של שבע למאמנים יש יכולת עדיפה להתכונן למשחקים מולו. זה עדיין מוגזם לטעון שהוא לא הופיע לפלייאוף. כנראה הסטנדרטים לא אנושיים.

אסף 28 במאי 2016

אף אחד לא טען (כאן) שהוא לא הופיע לפלייאוף. אבל הוא באמת לא התעלה. מהבורות שהקבוצה שלו נכנסה אליהם בשנה שעברה הוציאו אותם צוות האימון (בוגוט על טוני אלן מול ממפיס, בוגוט לספסל מול הקאבס), ולא קארי. נראה מה יהיה השנה.
הוא שחקן מצוין בכל מקרה, אבל בבירור פחות מצוין בפלייאוף מאשר בעונה הרגילה.

אלעד 28 במאי 2016

גם באליפות של שנה שעברה וגם בעונת השיר של קארי השנה, הדבר הראשון שאמרו על ג"ס שהיא קודם כל קבוצה. אתה קולט את הדו פרצופיות שלנו כאוהדים / פרשנים? שנה שעברה ובכלל כעשור כולם מבקרים את לברון שהוא קבוצה של איש אחד. ואז שחקן כמו קארי עושה התאמות, מוריד מעצמו כדי להגביר את סיכויי הקבוצה לקחת אליפות, וזה נחשב כנגדו. הרי ברור שיש צורך בהתאמות של קר ובוגוט. אתה רוצה שקארי בעצמו חעצור את גבוהי אוקלהומה? ישים גלימה ויעצור אותם בכוחות עצמו?

אסף 28 במאי 2016

קארי שחקן סופר קבוצתי, ואין ספק שזה מה שעושה את הווריורס לקבוצת העל שהם.
אבל הסיפור בפלייאוף הוא לא קארי שלוקח צעד אחורה לטובת הקבוצה, אלא שהיריבות מוצאות פתרונות לקארי, מה שמאלץ את קר לעשות התאמות. קארי לא נכנס למשחקי אגו וזה סבבה, אבל זו לא הצטיינות במובן שהיית מצפה מ mvp.
במילים אחרות, אפשר לומר שגבולות הכח של קארי משורטטים בפלייאוף, והם לא אינסופיים כמו שנדמה לפעמים.

אלעד 28 במאי 2016

אם לא היה ברור לפני כן שהגבולות שלו לא אינסופיים (דבר די מובן מאליו), אז באמת הייתה לו עונה מדהימה.

שמעון 28 במאי 2016

כולם פחות טובים בפלייאוף, קבוצות מתאמצות יותר, מתכוננות יותר, הגנות חזקות יותר ומעלות את הרמה.

גיל שלי 28 במאי 2016

כולם חוץ מאחד, מייקל

שמעון 28 במאי 2016

אכן

הגאון 28 במאי 2016

+1

יריב 28 במאי 2016

גם ג'ורדן אמנם היה קולע יותר בפלייאוף, אבל באחוזים פחות טובים. כמו כן, כדאי לזכור את חוקי illegal defense בתקופה של ג'ורדן (בוטלו בתקופה שבין הפרישה השנייה לסופית). יכול להיות שבחוקים הנוכחיים ההגנה יכולה להתארגן בצורה יותר אפקטיבית נגד כוכב היריבה (בלי קשר לשאלה אם שינויים אחרים בחוקים היו מקלים עליו, הגמישות ההגנתית היתה מאפשרת להגנה לעשות התאמות).

גיל 28 במאי 2016

ווסטברוק יותר טוב בפלייאוף השנה מבעונה הרגילה.

אסף 28 במאי 2016

נכון. גם דוראנט. ההגנה שלו מופלאה בפלייאוף.

אלעד 28 במאי 2016

זאת עוד הוכחה שנהיינו מפונקים כאוהדי ספורט. אם אוק' מנצחים היום (אני מאמין שזה מה שיקרה), צריך לתת להם את כל הקרדיט על ההתעלות ואין צורך לשם כך לגרוע מהעונה + פלייאוף של ג"ס שהיו באמת מופלאים.
אני זוכר שבשנות ה-80' כשהתרוצצו לנו בירד, מג'יק וג'ורדן הצעיר, כל הדיבורים היו על כך ששלושתם מעלים את הליגה למקום יותר טוב. אף אחד לא עסק בהשוואות למי יש יותר גדול.

גיל שלי 28 במאי 2016

בול בפוני

שמעון 28 במאי 2016

בדיוק!! אם אוק מנצחים זה לא אומר שגולדן היו גרועים, תנו קרדיט לאוק שמצאו פתרונות לקבוצה שחשבו שהיא בלתי פגיעה.

גיל 28 במאי 2016

חוץ מהעובדה שהם באמת היו גרועים. גרין היה ב73- בשני משחקים שהם הפסידו באוקלהומה והם ספגו 72 נקודות במחצית בכל משחק. זו לא הגדרה לקבוצה טובה.

אלעד 28 במאי 2016

לפחות חלק מזה אפשר לזקוף לזכות אוקלהומה? טיפה?

גיל 28 במאי 2016

וודאי, אבל לספוג 72 במחצית זה אומר יותר על ההגנה שלך מההתקפה של היריבה.

שמעון 28 במאי 2016

זה שיטת המשחק שלהם כמו פיניקס של דאנטוני הם ניזונים מהאסל משחק ריצה והצאקות מה-3, אוק שיבשו את זה ככל שניתן.

גיל 28 במאי 2016

אין שיטת משחק שבנויה על לתת 72 נקודות.

הילל 28 במאי 2016

צודק מאה אחוז, כמה מגיבים פה פשוט מוציאים אותי מדעתי, כמו תינוקים שלקחו להם את המוצץ "ביקורתיים עאלק".

אלון 28 במאי 2016

המחמאה הכי גדולה שסטף מקבל זה שמשחק קודם נחשב בינוני בשבילו.
הוא מתחיל להשפט בסטנדרטים לא הגיוניים כמו לברון.

רני 28 במאי 2016

אתה רציני ? כנראה לא ראינו את אותו משחק
סקאוטר מכוכב בחלל שלא יודע מי קיבל MVP ולא מקשיב לשידור של שימי ריגר היה כותב בדוח שלו על המשחק שראה שני קלעים נהדרים, 11 בלבן ו 35 בכחול ושלמספר 0 בכחול יש הרבה פוטנציאל ו ל 23 לבן הרבה לב והשפעה בהגנה. על 30 לבן הוא היה כותב שלמרות שהיה קצת אפאטי ולמרות שדי חירב לקבוצתו את המשחק עם החטאות מתחת לסל ומבחוץ, הוא תרם שתי חטיפות יפות בסוף (לצד איבוד קריטי שאם היה מוענש בסל שלוש היה מוביל כנראה להארכה רק שדוראנט החטיא קליעה חופשיה).
לא כל 31 נקודות הן אותו הדבר. את הסלים החשובים כשהמשחק היה בשוויון קלעו עבור גולדן סטייט תומפסון, גרין, איגודלה ובוגוט. אפילו שסטף קלע את מרבית הנקודות בסוף (מה לעשות הכדור היה אצלו כדי שיעשו עליו עבירות) לומר שהוא זה שניצח את המשחק זה אבסורד.

רני 28 במאי 2016

וכמובן שכל זה לא גורע מגדולתו ומהאפשרות והתקווה שבמשחק הבא הוא יתפוצץ עם 50 נקודות.

גיל שלי 28 במאי 2016

אני רציני לגמרי, ואתה? למה ה12-30 של דוראנט היה הרבה יותר טוב מה9-20 של קרי וההתעלות של קרי במאני טיים?

הילל 28 במאי 2016

ואוו איזה בולשיט

no propaganda 28 במאי 2016

הדמיון הכי גדול בין סטף למסי, זה שאוהדים שלהם מתבכיינים על פציעות כשהם משחקים משחק מלא.
סטף הוא שחקן אדיר אבל לפחות כרגע שום דבר לא מראה שהוא יותר טוב מדוראנט למשל ואת דוראנט אף אחד לא מנסה להשוות לגדולי המשחק.

לגבי מסי, אני לא בטוח מה ספציפית אתה מתכוון כשאתה אומר שמסי נהיה יותר עושה משחק אבל אם אתה מתכווון שהוא משחק בתפקיד צ'אבי, כמו שראיתי כמה פרשנים(למשל יוכין) כותבים אז זה שטויות. מסי לא משחק בתפקיד צ'אבי והוא גם לא מסוגל כי זה תפקיד שדורש המון תנועה ועבודה שחורה, משהו שמסי לא עושה. אם כבר הוא יותר אוזיל משופר, מסירות מדהימות ולא מספיק עבודה(מה שיותר לגיטימי בעמדה של מאחורי החלוץ מאשר כקשר אמצע כמו צ'אבי).

ועוד דבר, בכדורגל הרבה יותר לגיטימי להיות תלוי בקבוצה, כי לשחקן אחד כמה טוב שלא יהיה יש השפעה מוגבלת על הקבוצה, בכדורסל המצב שונה לגמרי. זה משחק של שחקנים ושחקן על לא אמור להיות תלוי בקבוצה(לא שאני טוען שקארי הוא כזה) וזו האשמה הרבה יותר חמורה מאשר במקרה של מסי.

ודבר אחרון. זה שטוענים שלבארסה הייתה עונה לא מזהירה במונחים שלה זה לא בגלל שיש לה את מסי אלא משום שאליפות זה כבר דבר כמעט מובן מאליו אצלה וזה נכון גם לבאיירן שאין לה את מסי ואף עברה שלב אחד יותר בליגת האלופות וגם הייתה יותר קרובה לעבור. זה פשוט תוצאה של קבוצות העל בכדורגל.

גיל שלי 28 במאי 2016

ממש לא צ'אבי, פשוט יותר מתרכז בלמסור. אתה טוען שריאל מדריד מצוידת בפחות כוכבים מברסה כמו למשל דורטמונד מול באירן? אגב, מי מתבכיין על פציעות סטף, הוא גמר כבר את הקריירה? את העונה?

no propaganda 28 במאי 2016

1. מסכים שהוא מוסר יותר, פשוט קראתי בכמה המקומות שהשוו אותו לצ'אבי וזה נראה לי מגוחך(גם סייגתי את בתגובה)
2. אם בכוכבים אתה מתכוון לאיכות של שחקנים אז ללא כל ספק, אם אתה מתכוון לשמות אז לא אבל זה לא נראה לי רלוונטי.
3. כשאתה כותב ואף יותר מפעם אחת בפוסט שהוא פצוע וא איבד את כח העל שלו בגלל שהוא פצוע או דברים דומים וכל זה כשהוא משחר 40 דקות במשחק אז אני לא רואה דרך להתייחס לזה חוץ מאשר כהתבכיינות. אתה בפועל אומר אם הוא לא היה נפצע הוא היה יותר טוב ומתרץ את היכולת שלו בפציעה שלא קיימת יותר.

גיל שלי 28 במאי 2016

אבל כתבתי בפירוש את מה שהוא איבד, את הקפיצה הצידה והשלשה, עדיין הוא מוצא דרך להתמודד עם איבוד כח העל, זה לזכותו ולא התבכיינות

no propaganda 28 במאי 2016

אתה טוען שהוא איבד את זה בגלל הפציעה ולא בגלל נניח ששומרים עליו יותר טוב או שהוא איבד ביטחון או כל דבר אחר, לי זה נשמע כמו התבכיינות, אולי אני טועה ולא הבנתי נכון את הכוונה.

גיל שלי 28 במאי 2016

ממש לא התבכיינות, קריאת המשחק כפי שאני רואה, מי שנפצע בברך מכיר את העניין

ק. 28 במאי 2016

נראה לי ברור לכולם שהכוונה ב"נהיה צ'אבי" היא לצד ההתקפי, מפעיל את ההתקפה ויוצר עם כדורי עומק את מרבית המצבים (גם אם לא המבשל הישיר). רקאטיץ' עושה את החלק ההגנתי. די ברור שמסי לא יעבור בערוב ימיו לשלישיית הקישור.
אני חושב שגיל בסך הכל התכוון זה ששניהם עשו התאמות למה שהם יכולים לעשות פיזית במצב נתון. סטף כשיר אבל הוא לא חזר ליכולת הפנומנלית לפני הפציעה, שבה הוא מסוגל להכל, וגם אני הרגשתי שבמשחק 5 פחות ניסה לייצר סלים מדהימים עם הסתברות נמוכה לבן אנוש.

no propaganda 28 במאי 2016

צ'אבי לא היה מבשל מצטיין במיוחד אף על פי שיצא לו שם של אחד. התפקיד שלו והדבר שהוא היה בו פנומנלי זה "תן קבל". כמו שכתבתי התפקיד החדש של מסי יותר מזכיר את אוזיל מאשר את צ'אבי.
גיל כבר הבהיר שבפליימייקר הוא לא מתכוון לשחקן כמו צ'אבי. קראתי את זה בכמה מקומות אחרים. הבלבול בא מזה שלא לגמרי ברור מה אומרת המילה פליימייקר.

ק. 28 במאי 2016

בישול למבשל. הפעלה של שחקני האגף מכל מקום. אלה כן דברים שצ'אבי עשה. מסי עושה את זה יותר טוב. תרצה תגיד אוזיל, למרות שאת המסירות מעל כמה מגינים לרגל של שחקן הוא פחות עושה

קלבדוס 28 במאי 2016

מי אמר שסטף קארי חזר פצוע?
לא הוא, לא המאמן שלו, ואף ידיעה על זה. ואנחנו באנ.בי.איי ובתקשורת באמריקה, לא בישיבת מטכ"ל בבור.
סטף קארי הוא קוסם עם כישרון על-על-על-חלל בקליעה, והרבה תכונות אחרות טובות מאוד עד מצוינות, ומעט – בינוניות. הוא עדיין לא לברון ג'יימס הפנומן (ואף אחד אחר לא, זולת ראסל ווסטברוק) מבחינת השפעה שלו על כל האספקטים של המשחק – ולרוב אין צורך בזה, בגלל מה שהוא נותן התקפית לקבוצה שלו, לאופציות שנפתחות סביבו, והפאניקה הכללית להתמודד מולו. הדוגמא המובהקת היא כמובן ליאונל מסי – האימה ששניהם מהלכים מעצם היותם. אבל בינתיים, לא בסדרה הזו. והדגש הוא על בינתיים, משחק ה-50 נקודות הוא בהחלט אופציה, גם הערב.

גורביץ' 28 במאי 2016

מסכים לגמרי עם האימה שקארי שמייצר סביבו מעצם קיומו, הוא מכונה ההתקפית שלא צריך לדרוש ממנה לעשות הכל מהכל, בשביל זה יש חלקים אחרים בפאזל של ג"ס. סטף די טוב עד עכשיו, חוץ מבמשחק 4 שהיה קריסה מערכתית כוללת שרשומה בעיקר על קר, ואם הקבוצה תתחבר מחדש למוד פלייאוף-מלחמה כמו שנה שעברה החל ממשחק 4 בפיינלס, סטף לדעתי ידאג לנצח את הסדרה.
מי שבאמת הורג לג"ס את הסדרה עד עכשיו זה דריימונד גרין שנראה באיחור אופנתי של כמה שנים כמו בחירה 35 בדראפט.

הגאון 28 במאי 2016

+1

גיל שלי 28 במאי 2016

לכל אלה שכותבים שהוא לא פצוע. אתם צודקים, הוא חזר מפציעה. מישהו מכם יכול להתייחס לנקודה הספציפית שהעליתי, הקפיצה הצידה כדי לקלוע 3, הקפיצה שהיתה סימן היכר שלו עד שחזר, ועכשיו לא קיימת? זה לא תירוץ לכלום, וכל הנקודה של הפוסט זה איך הוא התמודד עם זה

משה 28 במאי 2016

טענת ה "שניים מתוך ארבעת השחקנים הטובים בליגה " שרווחת כאן לאחרונה קיבלה את הפרופורציות הראויות במשחק האחרון. כשווסטברוק מחרב הוא השחקן הכי גרוע לקבוצה שלו בליגה (וכן, אני סופר גם וויטרס ). אי לכך ובהתאם לזאת, מכיוון שיכולת של שחקן נמדדת לא רק כשהוא בשיאו אלא גם כשהוא לא טוב ווסטברוק לא ראוי לסופרלטיבים האלה. אם הוא משחק עם מעט אחריות לקארי לא היתה ההזדמנות לקבל את הטור הזה.

גיל שלי 28 במאי 2016

ראסל לא היה ראסל הטוב בלי ראסל הרע, האש שבוערת בו ומביאה אותו למעלה, היא גם זו שדופקת לפעמים, אבל בסוף הסיכום הכולל נראה לא רע בכלל

משה 28 במאי 2016

אני חושב שזה עניין של גישה, די מקביל לויכוח על איליי (ברמת התועלת מול נזק ).

גיל שלי 28 במאי 2016

מצטער, לא יכול להיות ויכוח על איליי

שמעון 28 במאי 2016

מי אתה חושב יותר טוב מראסל? אנתוני דיוויס? פול? ליליארד? הארדן? לאונרד? קיירי? לאורי? הוא טופ 4 ללא עוררין.

שמעון 28 במאי 2016

אני חושב שזו הייתה המטרה של אוק בדיוק שקר יתפתה לשים את קרי עליו כי הם רוצים את המאצאפ של ראסל מול קרי וזלזלו בכוונה שקרי ירצה להוכיח. הכל זה פסיכולוגיה, זה יכול גם להביא למצב הפוך וקרי יכול להתפוצץ בהתקפה על הראש של ראסל.
אני אישית לא הייתי שם את קרי על ראסל, אולי התקפה או שניים בפתיחה לראות לאיפה זה הולך, בכולל סטף לא מסוגל לעצור את ראסל ב1 על 1, קליי שומר ענק והיו מהלכים בגיים 5 שראסל פשוט עשה ממנו צחוק.
לדעתי המשחק הלילה ילך להארכה או יוכרע בשניות האחרונות, הכסף שלי על אוק הלילה.
אם אוק ימנעו מאיבודי כדור הם ינצחו, זה המפתח שלהם, כמה כדורים מפגרים ראסל/דוראנט יאבדו.
גולדן בשביל לנצח יצטרכו יום גדול מה3, מה שהם טרם הצליחו לתת בסידרה הזאת.
לגבי המאצאפים החמישייה של אוק די שווה לגולדן ואולי טובה יותר טיפה אבל בספסל יש יתרון ענק! לגולדן.
קרי יותר טוב מראסל, דוראנט הרבה יותר טוב מקליי, גרין יותר טוב מרוברסון בהרבה, איבאקה ובארנס די שווים וכך גם בוגוט ואדמס.
בספסל לוינגסטון, ספייטס, איגי, אזילי הרבה יותר טובים מהספסל הנכים של אוק אבל הרבה יותר טובים, החמישייה השנייה של גולדן יכולים להחזיק כמה דקות מול החמישייה הראשונה של אוק בכיף, ההיפך בלתי אפשרי. אם אחד מראסל/דוראנט יורד לנוח כמה דקות זה צרות צרורות כי אוק בקושי מסוגלים לעשות סל. אנתוני מורו קלעי נהדר אני חושב שבילי צריך להשתמש בו יותר כי הלילה הוא זה שיכול להיות האקס פקטור ולהרוג את גולדן ולשים את הזריקות הפנויות כי חוץ ממנו אין לאוק קלעים אחרים למעט שני הכוכבים שלהם.

גיל 28 במאי 2016

אתה בונה יותר מדי תאוריות על משחק אחד. בפועל, קארי לא נתן שני משחקים מעולים בפלייאוף עד עכשיו מאז הסדרה נגד יוסטון. דוראנט ווסטברוק מעולים כל הסדרה הזו בלי קשר לתוצאה הסופית. היום זה משחק מאוד חשוב לקארי. הוא יכול לבנות משהו אגדי באמת או לגמור כמו מישהו שיש לו עוד הרבה מה להוכיח.

עומרי 28 במאי 2016

אחלה ניתוח

טל 12 28 במאי 2016

גם ששומרים אותו חזק ומוצאים אותו מהקצב שלו (אני כולל גם את סדרת הגמר שנה שעברה) או שהוא לא 100 חזר לעצמו ,סטף קארי עדיין וינר גדול לדעתי,אבל הוא צריך איתו את שאר השחקנים טובים, ביכולת טובה.בסופו של דבר הם צריכים למצוא את הדרך לנצח כקבוצה.

S&M 28 במאי 2016

כפי ששתי הקבוצות נראות כרגע, האחת משתפרת והשניה מתדרדרת, אני בספק אם גולדן סטייט מוציאים אפילו משחק אחד נגד קליבלנד. וזה ישים כוכב ענק על האליפות של שנה שעברה נגד לברון ודלבדובה.

הנפילה הזו הייתה צפויה. הם פתחו את העונה טוב מדי, נשחקו גופנית ומנטלית על ה-73, והיה ברור שזה יעלה ביוקר בפלייאוף.

את אוקלהומה הם יכולים להצליח ולעבור, את קליבלנד לא. אם ג"ס לוקחים אליפות, זה יהיה משהו מתחום הדת.

אלעד 28 במאי 2016

תפסיקו לשים כוכביות. אם נכנסים לנבכי כל עונה, תמיד תמצא סיבה להצמיד כוכביות, לכל אלופה.

שי ס. 28 במאי 2016

את אוקלהומה הם לא יעברו, אבל אם כן היו עוברים אותם את קליבלנד הם היו מפרקים.

S&M 28 במאי 2016

אז לא כוכבית, אלא נדבר על "מה היה קורה אם קליבלנד הייתה בהרכב מלא".

אלעד 28 במאי 2016

אז קבוצה זוכה באליפות, עונה אחרי זה רצה 73-9, ונכנעת (במידה ותיכנע) רק בגמר המערב לקבוצה עם 2 מהשחקנים הגדולים בליגה, ששניה לפני זה העיפה קבוצה היסטורית אחרת, ואתה מתחיל לפזר כוכביות על האליפות שלה?

אסף 28 במאי 2016

אני מת על דיוני ספורט, דירוגים והשוואות היסטוריות. ועדיין, כל פעם שמישהו מתחיל לחלק כוכביות יוצא לי החשק.

גיל 28 במאי 2016

למה לא? אני דווקא בעד לפתוח את הדיון. נדבר על מה היה קורה אם קליבלנד היייתה בהרכב מלא, מה היה קורה אם השופטים לא היו שורקים לכל כך הרבה עבירות לדאלאס בגמר נגד מיאמי, מה היה קורה אם הליגה לא הייתה מרחיקה את השחקנים של פניקס בסדרה נגד סן אנטוניו ונוהגת בכפפות של משי כמו שהם עושים עם גרין בסדרה הנוכחית. מה היה קורה אם קנדריק פרקינס לא היה נפצע במשחק 6 בגמר נגד הלייקרס, מה היה קורה אם השופטים לא היו מושחתים בגמר המערב ב2001 שבו סקרמנטו הפסידה ללייקרס, מה היה קורה עם מג'יק לא היה נפצע בסדרה נגד הפיסטונס ב89, והאם יוסטון היו זוכים באליפות עם ג'ורדן לא היה פורש. בוא נדבר על כל אלו.

אסף 28 במאי 2016

אני איתך, אני מאוד בעד לפתוח את הדיון. אבל לשים כוכבית זה לא לפתוח דיון, אלא לסגור דיון בצורה מזלזלת.

גיל 28 במאי 2016

שום דבר לא ברור. אם זה היה כל כך ברור האם היית מהמר על זה? כשהם התחילו עם הרצף הרצחני שלהם אז הרבה פקפקו שהם יצליחו לשמור על קצב כזה עונה שלמה ועובדה שהצליחו. דווקא בפלייאוף עם יותר ימי מנוחה הם פחות טובים. זה קשור קצת לפציעה של קארי, אבדן ההרתעה, היכולת של רוב השחקנים שבירידה והיכולת של היריבה.

S&M 28 במאי 2016

א. מה שאני אומר עכשיו על קרי וגולדן סטייט, אמרתי במשך כל העונה. כבר כשהם היו 20 ומשהו אפס אמרתי שזה מוקדם מדי.
ב. גם התערבתי על זה.
ג. הדבר היחיד שלא אמרתי נוגע לקליבלנד. לא הערכתי כמה טובים הם יהיו. והם עצומים עכשיו.

שלא יובן משהו שאני לא מתכוון אליו. גם אני נפעמתי מהפנומן קרי. זה לא כדורסל, זה לא קבוצתי, זו יכולת קליעה נדירה שמסתירה הכל. הלוואי שהם ייקחו אליפות, לא סובל את לברון ואשמח שמישהו אחר יזכה, אבל זה לא יקרה.

תכלס, יש רק ויכוח אחד שבעיני עוד ראוי לדבר עליו: האם מה שקרי עושה זה "כדורסל", או שזו יכולת קליעה שמבטלת את הצורך לשחק כדורסל. אני שומע את הטענות שג"ס משחקים קבוצתי, שקרי מושך שניים, ומשאיר את גרין לנהל משחק של 4 על 3. בסדר, לא קונה.

בעניין הזה אני משייך את עצמי לאסכולת השפיץ של הנעל. כשקרי מקפיץ מעבר לחצי וקולע מ-11 מטר, ועוד פעם ועוד פעם, זה כבר 9 נקודות שהקבוצה השניה צריכה לירוק דם כדי להחזיר. זה ההפרש שגורם לקבוצה השניה לפתוח את הבונקר, ואז פתאום יש 4 על 3.
כך גם מסי עושה את ההבדל, ואז הקבוצה השניה מפנה את האוטובוס מהרחבה, ואפשר שצ'אבי ואינייסטה יעשו קסמים קבוצתיים.

לא חוכמה להגיד 'קבוצתי' על קבוצה שמרדונה עובר שישה ומבקיע, או קרי קולע מהחצי.

למה הדיון הזה חשוב? כי כשקרי לא קולע מהחצי, אז אוקלהומה פתאום נראים אלוהיים. אין שם באמת קבוצה. סן אנטוניו זה קבוצה, ג"ס זה פנומן שמסתיר אין-קבוצה. זה גם די מעליב שאנשים מציגים את זה כאילו קר "בנה קבוצה" תוך שנתיים, כשזה לוקח לפופוביץ שנים רבות להנחיל שיטה קבוצתית.

מהבחינה הזה קר וקרי הם בלוף, מאחזי עיניים. אין שם קבוצה, יש קלעי על, והוא שחוק ופצוע ולא מסוגל לעשות את מה שעשה שנה שלמה. וכשזה מצליח לו, למשל נגד פורטלנד, אתה רואה את ההבדל שבין ג"ס של העונה הרגילה, שדרסה הכל, לבין ג"ס של עכשיו. זה, אגב, עוד הבדל בין קר לפופוביץ. בכלל לא באותה ליגה.

גיל 28 במאי 2016

גם אני אמרתי שצריך לחכות ועוד מוקדם אבל לא שללתי שזה אפשרי. עובדה שהבולס ב96 כן שמרו על רמה גבוהה כל העונה.

מה שקארי עושה הוא בוודאי כדורסל. אולי לא כזה שלטעמך אבל כל דבר במסגרת החוקים זה כדורסל. מה שכן, הקבוצות שנשארו בנויות על סופר סטארים ומשחק אנוכי של כולם ולכן זה די מבאס.

שמעון 28 במאי 2016

אין מה לעשות סופרסטארים מביאים אליפויות בליגה הזאת, מי כמוך יודע את זה, אני דווקא מבסוט מזה, הספרס ודטרויט של 04 זה היוצאי דופן וכן טימי גם היה סופרסטאר אם כי סופרסטאר שקט. זה לא מקרי שאלו הקבוצות שנותרו.

שמעון 28 במאי 2016

קרי רק קלעי, מה הוא רדיק? מה אתה אומר על השליטה שלו בכדור, הדריבלים, המהירות, החדירות, החוכמת משחק, יכולת המסירה, יכולת לנעוץ מסמרים שהמומנטום בצד השני? מה אין לו את זה? , קרי ודוראנט הם 2 הקלעים הכי גדולים שראיתי בתולדות המשחק מכל הטווחים, מייקל וקובי היו הכי טובים מחצי מרחק (דוראנט לא נופל מהם), הם יכולים לקלוע מכל טווח ומכל מצב אבל לקרי יש את הכדרור של נאש ואייקיו שלו, הוא שחקן ענק ואם יתן איזה 2 עונות כאלו ועוד אליפויות ואמויפי הוא יהיה בטופ 10 של כל הזמנים גם, עזוב את זה שהוא מהשחקנים ששינו את המשחק, לא מבין איך אנשים קוראים לו רק קלעי, זה מביך.

יוסי מהאבטיחים 28 במאי 2016

גם אם אתה בעצמך תיתן איזה 2 עונות כאלו ועוד אליפויות ואמויפי ככל הנרא תהיה בטופ 10 של כל הזמנים. זה טבעם של אליפויות ואמויפי.

וקרי בראש ובראשונה קלעי, ודרך זה הוא שינה את המשחק. לא בגלל הכדרור או ראיית המשחק. מה מביך בלהגיד את זה?

רוני 28 במאי 2016

אני חושב על קלעי בתור מישהו שקולע מעמידה, אחרי מסירה, חסימות וכו. כמו רגי מילר. קרי קולע מדהים גם אחרי כדרור ויש לו זריזות עצומה. וזה מה שמפריד אותו מקלעי ועושה אותו מיוחד. בנוסף הוא גם קולע ממרחקים שאחרים לא, בעיני זה יותר קוריוז, התנועה והכדרור ביחד עם הקליעה זה המפתח. וזה גם מה שגיל טוען שחסר לו בעקבות הפציעה. דיי הגיוני בעיני.

S&M 28 במאי 2016

שמעון, לא אמרתי שקרי רק קלעי, מה פתאום. אבל כל היתר לא מיוחד. מה שמיוחד זו הקליעה האבסולוטית. וגם זה שהוא לא קלעי שמחכה על הקשת שהתרגיל יסתיים אצלו.

אבל הקליעה ל-3 זה מה שמיוחד בו. דוראנט לא קרוב אליו ביכולת הקליעה, ולהגיד שקרי ודוראנט הם שני הקלעים הבולטים זה כמו שהנמלה תגיד לפיל 'אנחנו עושים הרבה אבק ביחד'.

אפקט הקליעה של קרי מהמם. זה שובר קבוצות. אתה יכול להתכונן בהגנה לכל דבר, אבל לא לפסיכי שקולע ממקומות שאף אחד לא ניסה לזרוק מהם. יש לזה אפקט מצנן, זה מרתיע, מייאש, מביא לשבירת שיטות של היריבים וגורם להם לשחק אחרת ממה שהם רגילים ומכירים ואחרת ממה שתכננו.

רונן ניסח את זה נכון באחד הפוסטים האחרונים. אוקלהומה משחקת בעצמה, לא מתכוננת לג"ס. אני הייתי מוסיף – כי אי אפשר להתכונן לג"ס.

וכשקרי לא קולע זריקות משוגעות, אין שום בעיה לעצור את ג"ס. זה הגורם שמנצח להם משחקים. קרי שחקן רך, הוא מועד לפציעות, וזה הוציא אותו מפוקוס. וכשהקליעה המטורפת לא נכנסת, ג"ס מתקשה. סתם קליעות 3 מהקשת זה לא מספיק, זה צריך להיות מה שהוא עשה בעונה, זריקות מהאמצע, מהקווים של הכדורעף כמו שהיינו קוראים לזה.

יואב דובינסקי 28 במאי 2016

אני חושב שבנית יפה על סטף, אבל ההשוואה למסי בהקשר של הקבוצתיות דווקא קצת סותרת. ההצלחה של מסי תמיד היתה בקבוצות שמורכבות או מסגל של אלופת עולם היסטורית, או לצד שניים מחמשת השחקנים הכי טובים ויקרים בעולם. סוארס לקח על הגב את ליברפול ואורוגוואי רחוק גם בלי מסי. ברור שיותר קל לסוארס להבקיע כשיש עליו שומר אחד ולא שמונה.

כפי שציינת, סטף מחבר קבוצה של שחקנים טובים, שרובם לא כוכבי על. מסי בכל הקריירה המקצוענית שלו משחק לצד כוכבי העל הכי טובים בעולם שהוכיחו את עצמם גם בלעדיו.

איתן 8 28 במאי 2016

הירידה באחוזים של קארי באה מהראש. פציעה קטנה, הפסד, ווסטברוק ופתאום הקליעה כבר לא כל כך אוטומטית. אחרי הניצחון שלשום הביטחון חוזר ולתחושתי הוא הולך להתפוצץ הלילה שוב, כולל הקליעות המטורפות ה"רגילות" שלו. מה שלא מבטיח ניצחון כשמולו משחקים ווסטברוק ודורנט עם יכולת ההתפוצצות שלהם.
תומפסון אנדרייטד בגלל קארי. לטעמי הוא השוטינג גארד הטוב בליגה.

עסק שחור 28 במאי 2016

מבחינת הסטטיסטיקות המתקדמות הקושי (מרחק המגן, זווית לסל, המהירות של המגן וכו׳) של הזריקות של קארי לשלוש בפלייאוף נורא דומה לעונה הרגילה. הוא קולע באחוזים הרבה יותר נמוכים. סיבות אפשריות זה הפציעה, עייפות, מחסום פסיכולוגי או סתם כושר קליעה רע. אבל לא נראה לי שזה הגנה מיוחדת של אוקלהומה – הוא עדיין מגיע לזריקות שהוא בדרך כלל קולע.

מתי 28 במאי 2016

עוד טור שמבוסס על רציונל דתי –

נתון שסטף שחקן היסטורי – עכשיו רק נשאר לבנות רציונל שיסביר את העובדה שהוא ממש לא משחק כמו אחד כזה כשהקריירה שלו מונחת על הכף.

אולי הוא פשוט אוברייטד, עוד תוצר של מנגנון השיווק המנופח של הליגה הכי משווקת בעולם?

גיל שלי 28 במאי 2016

יפה שאתה מחלק ציונים, אבל אולי לא?

מתי 28 במאי 2016

אולי.

הנקודה שלי היא שהליגה הפכה להיות מוצר שיווקי כל-כך מובהק שקצת קשה לדעת איך להתייחס לכוכבים ולשיאים שהם מעמידים.

למשל, איך אמורים להתייחס לשיא כמו 73-9 כשהוא מושג בליגה שבה טנקינג והגבלת דקות לכוכבים הפכו למדיניות מוצהרת. מה שווים 73 נצחונות שהושגו נגד קבוצות שרוצות להפסיד?

גיל שלי 28 במאי 2016

איזו קבוצה נצחה 70 משחקים בעשר השנים האחרונות? ואני מניח ששמת לב שהם הפסידו ללייקרס ולמינסוטה כך שהטנקינג לא ממש עזר להם, וסן אנטוניו כמו גם כל החזקות האחרות שיחקו מולן בהרכבים מלאים

מתי 28 במאי 2016

ואת כל ההשוואות למסי עדיף להחזיר לארון, לפחות עד שסטף יראה יציבות שמתבטאת באליפויות ותארים לאורך 5-6 עונות.

the bird 28 במאי 2016

אני חושב שזאת הנקודה העיקרית
כל השאר יהיה ניתן לדיון לאחר מכן

גיל שלי 28 במאי 2016

אני מסכים

גיל 28 במאי 2016

73 ניצחונות בעונה ובחירה כל כך חד משמעית לשחקן העונה אלו דברים היסטוריים ולא יכולים להיות אוברייטד. מה שקורה בפלייאוף זה סיפור אחר.

NoOne 28 במאי 2016

מאז הבכי של אריאל על איליי מאנינג לא ראיתי כזה בכי.
רק הבכי של קרי היום אחרי שווסטברוק יתפוצץ עליו יהיה דומה.

גיל שלי 28 במאי 2016

לא תישא את שם איליי לשווא

קשקשן בקומקום 28 במאי 2016

גיל אני אוהב את סטף ואת ג"ס לא פחות ממך ומה שהם עשו השנה עד לפלייאוף מדהים בעייני, פשוט המציאו כדורסל חדש. אבל את האמת צריך להגיד – הם פחות מרשימים בפלייאוף, וגם סטף ספציפית. פציעה שמשביתה אותך לשבועיים היא חלק מהמשחק, וגם ממנה הוא כבר חזר לפני שבועיים וחצי…

מה שאתה כותה נשמע כמו ערימת תרוצים והסברים שמנסים בכח למצוא למה לא בירידה, כשאין ספק שהוא בירידה בפלייאוף הזה – הוא פחות חד, הוא קולע פחות טוב גם כשהוא לבד. נכון שבמשחק 5 הוא עשה התאמות טובות, ומהלכים גדולים בהגנה, אבל זה בינתיים היוצא מהכלל בסדרה הזאת.

מעבר לזה – צריך לתת את הקרדיט ל OKC שעד עכשיו שולטים בסדרה, בזכות. לס"א לא היו פציעות וגם בסדרה מולם הם שלטו. הם פשוט שדרגו את עצמם. לגבי – למה הם לא הגיעו ל 73 נצחונות? לא נראה לי שזה יעניין מישהו אם הם ינצחו את משחק 6. הם הגיעו לשיא בזמן ומציגים את הכדורסל הגדול בהיסטוריה שלהם נגד ס"א ו ג"ס בפלייאוף הזה, בניגוד ל ג"ס שנראים פחות טוב עכשיו. גם קרי, גם גרין, וגם כל שטף המשחק.

זה כמובן עוד לא סוף הסיפור, אנחנו במשחק 5 רק, אבל לדעתי זאת התמונה עד עכשיו. ג"ס יכולים להפוך הכל ולהוכיח מאיזה חומר הם עשויים (לדעתי הם יעשו את זה), אבל לצערי הרב אם הם יפסידו הלילה גם ההסתכלות על 73 נצחונות, ובכלל על ההיסטוריות של הקבוצה הזאת, תהיה אחרת…

גיל שלי 28 במאי 2016

אני לגמרי מסכים שהפסד שלהם יקלקל מאוד את הרקורד, בדיוק כמו הפאטס של ה18:1

אשר 28 במאי 2016

אוף טופיק לגמרי:
אני מחפש נואשות מישהו לתגבב איתו את הג׳ירו החד פעמי שלמעשה נגמר היום.
גיל שלי – יש מצב שאתה פותח פוסט ריק למעטים שחזו במירוץ המטורף שהיה השנה?
הרי דה באזר נותן במה אפילו לפוסטים של אייל עם 5משת התגובות (אני אחד מהם) שלהם. גם לאופניים מגיע פוסט-שתיים בשנה.
ולאריאל ג. – חייב לך תודה. מאז שרשרת הפוסטים שלך לפני 3 שנים על הטור, אופניים הפכו לספורט הכמעט בלעדי שאני צופה בו.

גיל שלי 28 במאי 2016

כתוב פוסט ושלח אלי

Comments closed