גם במכבי פוקס יש תהליך

התהליך במכבי פוקס ברור וחזק. אפשר להניח במידה רבה של וודאות, שאמנם השנה היתה זוועה, אך שנה הבאה יהיה יותר גרוע.

אתחיל את הפוסט בגילוי קטן על עצמי. אני משמש כבעלים וכמנהל בחברה שלי. אני לא בעלים יחיד, אך יש לי כמחצית ממניות החברה. מאחר וכאשר החברה מצליחה אני נהנה מבחינה פיננסית, אין לי צורך גדול לקרדיט. מה שיוצא מהעסק הזה חוזר על עצמו כחוט השני. כאשר ישנן הצלחות (ולמען האמת ישנן הרבה בשנים האחרונות) אני תמיד מוצא את עצמי משבח את העובדים והמנהלים שתחתי על כך שהרימו את החברה. גם בפגישות אני תמיד מקפיד לספר שאני מיותר יחסית, המנהלת שתחתי היא החשובה לחברה.

אולם זה מתהפך כאשר יש כשלון או אי הצלחה. כשלונות שייכים אך ורק לי. ככה נח לי. אני בהחלט מנסה למצוא טעויות ולתקן, כשלונות הם אחד המנועים החשובים ביותר להצלחה. אך האחריות תמיד מוטלת על כתפי, אני הוא זה שנכשל, אני הוא זה שצריך למצוא את הדרך לתקן.

*

נכון שזה מזכיר לכם נורא את מה שמתרחש במכבי פוקס?

כולנו כבר לא יכולים לחכות למסיבת העיתונאים בה יקום מישהו (אתם יודעים מי מנהל את מכבי פוקס? לי אין מושג. נראה לי למרות כל הסיפורים שמקבל ההחלטות העיקרי במכבי פוקס הוא דני פדרמן באישרורו של דייוויד, אך בהחלט יכול להיות שאני טועה. בכל מקרה, מי מוגדר כג'נרל מנג'ר? אל תגידו לי וויצ'יץ' כי אז אשאל אתכם, מי מינה את וויצ'יץ'?) ויספר לנו כי כל האחריות נופלת על כתפיו. הוא זה שאישר או בחר את השחקנים, הוא זה שאישר או בחר את המאמן, הוא זה שכבר שנתיים (למעשה כמעט ארבע שנים אנחנו בתהליך, בלאט הסתיר אותו יפה מאוד) המועדון שתחת אחריותו מדרדר מדחי אל דחי.

ברור לכם שתהיה מסיבת עיתונאים כזאת, נכון? הם לא יסתפקו בהדלפה הקבועה של דני לורד כהן מוואלה, לפיה המאמן יועף, רוב השחקנים יודעים שהם לא ישחקו במכבי שנה הבאה, נכון?

*

למען האמת, אני מסכים שלרוח המועדון היה תפקיד בגביע אירופה האחרון בו זכתה הקבוצה. אין ספק שבלאט הוציא מהקבוצה הזאת הרבה יותר מסך הכשרון שהיה בה. סך הכשרון במכבי היה נחות מזה שהיה קיים ביותר משלוש קבוצות אחרות ביורוליג באותה שנה. הרבה מאוד שנים הקבוצות של מכבי הוציאו יותר מסך הכשרון שהיה טמון בהן. היתה ידיעה שהמועדון נותן מעטפת אידיאלית לשחקנים, והשחקנים נדרשים לתת את כל מה שיש להם ולנצח, שום דבר אחר חוץ מנצחון. הנצחון היה הערך היחידי של המועדון, הכל מוצדק כדי להגיע אליו, והשחקנים ידעו את זה.

גם היום יש רוח מועדון. רוח המועדון גורמת לכך שהשחקנים מוציאים מעצמם הרבה פחות מסך הכשרון הטמון בקבוצה, וסך הכשרון נחות מסך התקציב. את שואלים למה? נתחיל עם הביצועים הנחותים של השחקנים. אם אתם הייתם משחקים בקבוצה, והייתם יודעים שאתם נמצאים שם בדיוק עד סוף השנה, כל הפסד יוטל על הכתפיים שלכם, אבל ההצלחה תהיה שייכת למשהו אחר, כמה אתם חושבים שהייתם מפיקים מעצמכם?

זה מה שקורה במכבי. אופייבו יהיה במכבי שנה הבאה? לא. רנדל? לא. אמבקווה? לא. רוצ'סטי? הוא לא יודע, הוא קורא באתרים ובעיתונים שרוצים להפטר ממנו, אבל היי יש לו חוזה ענק לעוד שנתיים. דווין סמית'? אותו דבר כמו רוצ'סטי. מי מהם אמור לעלות לפיינל פור ולחשוב רק על דבר אחד, על להביא את מכבי לגמר? אין.

אך גם הישראלים לא יכולים על הרקע הזה להוציא מעצמם את המיטב. הלחץ עצום, אי אפשר להצליח, אפשר רק להכשל. אתם זוכרים את גל מקל מנצח את מכבי ברוממה ומעניק אליפות למכבי חיפה? יש קשר בין השחקן ההוא וזה ששיחק אתמול? זה לא מקרי, יש לזה סיבה, רוח המועדון.

*

לגבי סך התקציב, כאשר חלק אדיר מהתקציב מוצא על שחקנים שלא ישחקו, בין אם ההסדר שרוצ'סטי יקח כדי ללכת לקבוצה אחרת שנה הבאה, פארמר לקח כבר השנה, דווין סמית' או שיקח או שיישאר ולא ייתן תפוקה, זוכרים את פבראני, גם הוא עלה הרבה כסף. כאשר מוציאים כסף מת שהוא לפחות חצי מהתקציב של מכבי, ברור שסך הכשרון בקבוצה יהיה נחות לעומת התקציב.

*

אתם זוכרים את התקוות האדירות ששתלו באוהדי קבוצת מכבי פוקס לגבי השנה, בדיוק בתקופה זו בסוף השנה שעברה? כולם התפעלו מתותחי העל, פארמר ורוצ'סטי, שני כשרונות מוכחים שיקלעו כל אחד שלושים נקודות למשחק. קראנו על היהלום הלא מלוטש, פבראני, שחקן NBA שנפצע קצת, ומזל שכך שכן בזכות זה מכבי עשתה את עסקת חייה, ופבראני ישלוט ביורוליג.

אתם מזהים את התמה בהחתמות שאתם קוראים עליהם עכשיו? אתם קוראים שדווין סמית' ורוצ'סטי פחות או יותר ישלמו כסף למכבי בשביל ללכת. יש לי חדשות בשבילכם, זה לא יקרה. סמית' לא יוותר על 2.4 מליון אירו שמובטחים לו, גם לא רוצ'סטי. אתם קוראים כבר חודשים על כשרונות העל מהכוכב האדום ועל סוני ווימס, במה הם יותר טובים ממה שקראתם שנה שעברה על השלישיה שצויינה מעלה?

*

אני יודע רק דבר אחד. כאשר הבסיס רקוב, אפשר להצליח בצורה רנדומלית. למשל, בלאט מכיר את המועדון הזה כמו שאני מכיר את אשתי. הוא יודע לנטרל את השחקנים מהחרא שמסביב, ויודע לקחת את הקבוצה למעלה למרות רוח המועדון הנוכחית. אך גם אם מכבי היתה מביאה את פופוביץ' שנה הבאה, פופוביץ' לא יודע להתמודד עם הבסיס הרקוב של המועדון. הוא לא ידע שהוא צריך להתמודד לא רק עם השאלה כיצד להוציא את המקסימום מהשחקנים שיהיו לו (וכזכור סך הכשרון שלהם יהיה פחות מסך התקציב שיושקע בשנה הבאה), אלא שהוא צריך להתמודד עם הרעל שמסביב, זה שהוא ישמע עליו בכל פעם שהקבוצה תפסיד, וגם שחקניו.

לכן אני יכול לבשר לכם רק דבר אחד. השנה נהנתם? מאמין שלא כל כך (אוהדי מכבי פוקס, אוהדי האחרות כן), עדיין זה יותר ממה שתהנו בשנה הבאה.

הלוחם
לפעמים אין תמונה גדולה

94 Comments

רועי 7 ביוני 2016

כשאתה אומר שהידיעות על ההחתמות כביכול של שנה הבאה הן שמנעו מהשחקנים לתפקד בפיינלפור אתה עושה להם הנחה.
כולם מסריחים את הפרקט מהרגע הראשון של העונה, אין שום קשר לידיעות על מי בא ומי הולך.
מקל יודע בוודאות שהוא נשאר, איך זה קשור לתצוגה המחפירה שלו ? אני גם לא קונה את זה שה"אווירה במועדון" גורמת לו להיראות כמו שהוא נראה,
הוא פשוט מאשש את מה שתמיד חשבתי וידעתי לגביו, הוא פשוט לא כזה שחקן טוב, ושום הבלחה בגליל או בחיפה במשחק אחד תשנה את זה.

אנונימוס 7 ביוני 2016

אולי מקל לא נתן עונה טובה במכבי. אבל הוא לא "הבליח למשחק אחד" בחיפה או בגליל. הוא היה שם מצוין.

B. Goren 7 ביוני 2016

סיפור עצוב גיל.
אני לא בטוח שיהיה כאן הפי אנד.

ישי 7 ביוני 2016

גם אם באמת יש תהליך כמו זה שאתה מתאר, קשה לי להאמין שהקבוצה תיראה גרוע יותר בשנה הבאה. בהחלט נראה שהשנה היה הרבה מזל לרעת מכבי באופן שלא סביר שיחזור על עצמו. אז גם אם אתה צודק, והקבוצה לא תהיה טובה, כנראה שיש עוד זמן עד שהמועדון יגיע למצב שבו באופן קבוע הוא עף בשלב הראשון ביורוליג ואז עף גם מהיורוקאפ ובחצי הגמר בארץ.

רועי 7 ביוני 2016

להחתים שחקן שלא שיחק שנה וחצי בגלל פציעה בברך, ואז לגלות שהוא צריך קביים בשביל ללכת זה לא מזל רע.
להאריך לדווין סמית את החוזה ל 3 שנים ביותר ממיליון דולר, כשיודעים שיש לו בעיה בברך והוא צריך ניתוח זה לא מזל רע.
להחתים מחדש את רנדל אחרי ששיחררת אותו כי יש לו נטייה להיפצע (וגם כי הוא לא מתאים ליורוליג) זה לא מזל רע.

אגב,
אין יותר שלב ראשון ביורוליג, יש ליגה של 30 משחקים ואז פלייאוף.

ישי 7 ביוני 2016

כשמדברים פה על השוואה לאריות היורוליג, אז התקציב של מכבי הרבה יותר נמוך והיא מחפשת מציאות. ככה זה כבר הרבה שנים בלי קשר לבעיות שגיל מדבר עליהן. ברור שיש בזה סיכון אבל בדרך כלל הצליחו יותר.
אני יודע שהיורוליג משתנה. העניין הוא שאני לא מאמין שמכבי תהיה גרועה כמו השנה, ויהיו לה לצורך העניין 9 ניצחונות ב-30 משחקים.

רועי 7 ביוני 2016

מציאות זה שחקנים שיש פוטנציאל שיתנו עונה טובה (רייס, היקמן וכו'), לא להתחתים שחקנים שאף אחד לא רוצה לגעת בהם כי לא יודעים אם הם יכולים לשחק 50% מהמשחקים בעונה.
בוא נתחיל משחקנים שיכולים לשחק 80% מהמשחקים בעונה ?

רועי 7 ביוני 2016

להחתים*

יניר 7 ביוני 2016

לפני שעה עלה שמעון מזרחי אצל רזי ברקאי והסביר שהקבוצה סבלה ממכת פציעות ולמאמנים לא עמד הסגל המתאים.
כדי לתקן בעיה אתה קודם כל צריך לא לרמות את עצמך.
מכבי מצליחה לייצר פלא פיזיקלי- להשיג כל שנה פחות עם תקציב יותר גדול

רועי 7 ביוני 2016

עובדתית זה נכון, כשאתה מחתים שחקנים פצועים סביר להניח שתסבול ממכת פציעות…
עצוב.

MOBY 7 ביוני 2016

השנה נהנתי מאוד, אבל אז החליט מי שהחליט שהמאמן שלנו לא מספיק טוב לו.
אז אני מלא חששות לשנה הבאה.
נו, שתתחיל כבר האולימפיאדה.
אתמול דווקא מצאתי את עצמי בצד הצהוב, אחרי 5 משחקים של לראות את שיבק (שלא הכרתי אותו מספיק) ואת חבורת השחקנים שלו בכתום יושבת על האוזניים של השופטים. אני לא יכול לסבול אותו את ליונס, בן שימול, יאנגר ואת חנוכי (את מונרו,רייט ודאוסן כן, שחקנים מעולים שלא יגררו אחרי הבכיינים).

כוכב עליון 7 ביוני 2016

5 משחקים עם שיבק גרמו לך לשכוח שנים של שימון על השופטים, מזכירות וכל מה שתחפוץ?
בתור אחד שראה 30 משחקים של ראשון השנה, דווקא מונרו (מלך, מונרוענק אולי זה יתפוס..) לא בוכה לשופטים?

ישי 7 ביוני 2016

שיבק נמצא כל הזמן על האוזן של השופט. זה היה ממש בולט בסדרה נגד חיפה. באמת לא ברור לי איך אפשר לשפוט ככה משחק.

נולי 7 ביוני 2016

לעניות דעתי, שום דבר טוב לא יכול לצמוח בקבוצה שהקפטן שלה הוא גל פניני הגועלי. גם אתמול המצלמה תפסה אותו מסנן מהפה את המילה "אפס".
אשמח מאד אם מכבי ראשון תיקח את האליפות ושכל שנה תהיה אלופה אחרת.
השלטון של מכבי ת"א בכדורסל לאורך כמה עשורים היה לא נורמלי. טוב שזה נגמר.
אם אין בארץ רמה גבוהה של כדורסל, לפחות שתהיה תחרותיות ודרמה.

פאקו 7 ביוני 2016

אתה מן הסתם מתכוון לגיא מקל.

נולי 7 ביוני 2016

למיטב ידיעתי פניני הוא הקפטן

אמיתי 7 ביוני 2016

חח. הצליח לך פעמיים

פאקו 7 ביוני 2016

כן, הולך למלא לוטו.

נולי 8 ביוני 2016

מקווה שמילאת גם טוטו, לכבוד זה שהצלחת להפיל אותי בפח פעמיים :)

ניתאי 2 7 ביוני 2016

סל לפה או לשם, ורוב הטור הזה לא רלוונטי, לדעתי. זה לא שראשון פירקה למכבי את הצורה אתמול. גם קבוצה יותר חזקה של מכבי הייתה יכול להפסיד במשחק אחד לראשון.

נולי 7 ביוני 2016

בדיוק לזה נועד הפיינל פור

רועי 7 ביוני 2016

גם אם מכבי היתה באורח נס לוקחת גם את הגביע הזה, זה לא היה משנה את העובדה שזו העונה הגרועה ב 50 שנים האחרונות.

אריאל גרייזס 7 ביוני 2016

כשאני מסתכל על מכבי של השנה, וגם של שנה שעברה, אין שום ספק שמדובר בקבוצה שקטנה מסך החלקים שלה. בהרבה. וזה לא תלוי מאמן זה או אחר, יש פה בעיה יסודית. זה גם לא קשור לסוף שנה או לא (אם כי אני בטוח שלא היה לשחקנים אתמול יותר מדי אינסנטיב להצליח).
האם יש שחקנים פצועים? כן, ברור. אבל זה לא שממול התייצבו אריות יורוליג. כולה ראשון. ושנה שעברה הפסידו לאילת אחרי שכבר הובילו 2-0 בסדרה.
אז בואו נסכים שהבעיה פה היא מהותית יותר מאשר שחקן בעייתי או רכש ממש גרוע. זה לא עונת 93 שהיה בה שילוב נסיבות של פציעה (גודס) וזרים ממש גרועים (אנקרם וקינג כמדומני). יש פה בעיה יסודית.
זה לא שמכבי גרועה כמו שהיא פשוט סתם קבוצה. אתמול היא הפסידה משחק שהיא היתה יכולה גם לנצח, גם שנה שעברה זה לא היה רחוק מלהגיע לגמר. מכבי היום, בניגוד ללפני 10 ו-20 שנה, היא פשוט עוד קבוצה בליגה.
אני חושב שקונספט הפיינל פור/משחק אחד מכריע גרם למכבי לאבד כמה אליפויות שבהתחלה לפחות לא היה אכפת להם לאבד. הם היו חזק ביורוליג ואפילו לקחו גביע אירופה, מבחינתם אליפות בארץ שמוכרעת על משחק אחד זה לא משהו כל כך משמעותי (לפחות פעם היה). רק שאיבוד האליפויות האלו גרמו לסוג של אובדן הילה למכבי. פעם היתה הרגשה שלא משנה מה יקרה, מכבי תמיד תנצח. למכבי אין את זה יותר. כמו שאמרתי – עוד קבוצה.
אני רוצה להגיד שמכבי איבדה זהות מכביסטית שהיתה לה פעם – שחקנים שהיו בה שנים וסיפקו את עמוד השדרה שלה לאורך שנים, אבל גם עכשיו יש לה את פניני ודווין סמית, וקשה להגיד שפניני הוא לא מכביסט.
בקיצור, יש פה אוסף של בעיות. בעיית אקאונטביליטי קשה, ניהול גרוע, אימון לא משהו ועוד לא מעט דברים. כמו שגיל אומר – תמיד יכול להיות יותר גרוע. כל עוד מכבי חושבת שהיא תביא איזה מאמן טוב ותפגע בול ברכש והיא חוזרת לדומיננטיות של פעם – זה לא יקרה.
לדעתי זה הכל נובע מאובדן הכח של שמעון (אם בגלל הגיל ואם בגלל ההשתלטות של הפרידמנים). הוא לא היה נותן לכזה דבר לקרות פעם

יניב פרנקו 7 ביוני 2016

מכבי של שמעון מזרחי היתה ארגון שמוציא מעצמו 200% – אם כל אהבתי לאיש מדובר היה בפנומן בעל מחויבות יוצאת דופן.
אבל שמעון כבר לא רלוונטי.
לכן יהיו למכבי עונות טובות ועונות רעות. כמו כל מועדון.
אבל הזהות המכביסטית היא מונח ערפילי – שמעון מזרחי חדש לא יהיה לה.

זינק 7 ביוני 2016

אריאל, מכבי ששיחקה אתמול לא קטנה מסך חלקיה.
זה בדיוק מה שהיא שווה.
מבין ארבע הקבוצות ששיחקו אתמול, הזרים של מכבי ברמה הכי נמוכה (ואני די בטוח שיש עוד מספר קבוצות עם זרים איכותיים יותר).
בעיני מפריזים קצת במשקל הישראלים בליגה, אבל גם שם אני לא בטוח שלמכבי יש איזו עדיפות ברורה.
אני באמת לא חושב שבסגל של אתמול יש אפילו קמצוץ של הפתעה בהדחה של מכבי בחצי. הם לא שווים יותר.

יובל 7 ביוני 2016

שום הפתעה, מבחינת תרומה, הזרים של מכבי הם בין הגרועים בליגה.
ברצינות, דיימון סימפסון אחד של נס ציונה היה תורם למכבי הרבה יותר מאשר בנדר, סמית' , אופייבו ורנדל תרמו אתמול "ביחד".
צריך כשרון מיוחד לבחור כאלה כשלונות והגיע הזמן שאנשים בהנהלה (וויצ'יץ' במיוחד, הוא אשכרה הופך לאבי נמני לנגד עינינו ) יתחילו לשלם על העבודה הגרועה שהם עושים.

בני תבורי 7 ביוני 2016

לי זה מאוד מזכיר את קליבלנד, ההצלחות של לברון, טיירון לו, הבעלים וה GM והכישלונות של בלאט. זה מאוד יפה עד שאתה מבין שקראת את זה בוואלה ודה באזר.

איציק 7 ביוני 2016

כבר שנים התהליך הזה מחלחל. מי שחושב שהפועל ירושלים או ראשון-לציון או לך תדע מי הם הגורמים לנפילה של מכבי, שיחשוב שוב. מי שחושב שחוקי הליגה המציקים והמגעילים הפילו את מכבי, שיחשוב שוב ושוב. להזכיר לכם, מכבי היתה אימפריה ואימפריות לא מתרסקות, הן מתפוררות בקול איוושה חנוקה ושקטה. האמפריות הולכות בגלל פרוק מבפנים ולא מבחוץ. הברברים מתחילים להטריד (ירושלים, המנהלת) והאימפריה אומרת, שהם לא שווים התייחסות, אנחנו חזקים כל-כך שהם לא מזיזים, אבל מה שמפיל את האימפריה זו האמירה לגבי הברברים ולא הברברים עצמם. ברגע שככה הם מדברים, ככה הם מתנהגים, ואז מתחילות הטעויות, אי-ההסכמות, הריבים, ההדלפות. אין יד אחת שמכוונת, אין בוס ברור ואין הגדרת תפקידים חד משמעית. פתאום אף אחד לא אשם (וכולם, שזה אותו הדבר במקרה זה). התקלות נלקחות כמשהו אקראי ולא משהו שצריך להתייחס אליו ולתקן במיידי. לבסוף כמעט ואין דברים טובים כי אם המון תקלות אקראיות, וזה נכון, כולן אקראיות, גם אירוע שההסתרות שלו היא 0.9999 הוא אירוע אקראי, רק הסיכוי שהוא יקרה הוא גבוה מאד. כשאתה מנתר תקלות ומתחזק במיידי אז הסיכוי לתקלה הוא 0.0001 לדוגמא, וכשלא מתחזקים התקלה עדיין אקראית, אבל כבר אמרנו, בהסתברות 0.9999. זה מה שקורה במכבי והכריסה היא מבפנים, ראשון-לציון רק צריכה לתת דחיפה קלה, וזהו.
רוצים לדעת למה אני לא מאמין שמשהו יתוקן, כי אני קורא שני שמות בולטים לאימון הקבוצה: אריק שיבק – אין לי משהו אישי נגדו, הוא לא נראה לי מספיק טוב אבל גם אם כן, הדרך בעיתית. הוא ניצח אותנו אתמול ניקח אותו היום. מתאים, לא מתאים, נקח. הרי גם קטש, ואלפסי, והדר יכלו לנצח את מכבי במצבה, אז כי במקרה שיבק העיף אותה (שנה שנייה ברציפות) אז הוא המועמד? והשני שארס – שוב, לא ברור מה יכולת האימון שלו, אבל השם מפוצץ, יותר נכון מסנוור, שוב נמכור לכולם משהו מסנוור שלא יראו את חוסר התכנון, את התהליכים הקלוקלים, העם יקנה הכל כי הוא מסונוור מכוכב העבר, מח כדורסל מבריק על המגרש, אבל האם הוא גם מח מבריק מעמדת המאמן, יכול ללכד את כולם, להתוות דרך, לנהל משחק… זה לא משנה, הוא נוצץ. אז בלי מילה רעה על שיבק או שארס, אבל הם דוגמאות לאיך מתנהלים העיניינים היום במכבי. זה אולי יצליח בפוקס בהסתברות 0.0001, אבל שאר הזמן (0.9999) זה יהיה עצוב, וללא אשמים, סתם מזל רע.

גיל שלי 7 ביוני 2016

נהדר ומדויק עד מאוד איציק

עירן 7 ביוני 2016

מעולה, ואפשר גם לנתב את זה מבחינת הכרונולוגיה לעליית דני פדרמן, שביחד עם הכוורת שלו, הכוללת את אבי אבן וויציץ, מחרבים שם את כל מה שכתבת בהתחלה ומציבים בסיס פורה לכל אותן "תקלות אקראיות" שקורות ומצטברות שכתבת עליהן. ככה גם מתקבלות שם ההחלטות.

רק לשם ההמחשה, דני וניקולה ממשיכים (לטענת ורד כהן וגלדסטון, שלא בטוח מידת מהימנותם ככתבים, או שהם אנשי יח"צ של דני ואודי בתקשורת, בהתאמה) להחתים שחקנים ורק אז מביאים מאמן.

-גיסנו- 7 ביוני 2016

מתישהו בשנים האחרונות, במכבי הגיעו למסקנה שבתכלס להפסיד 2-3 משחקים בעונה זה לא סוף העולם, בניגוד לרוב השנים עד לפני 10 שנים בערך שבהן הפסד ליגה של מכבי היה מאורע חד שנתי וסחף קבוצות לחגיגות סוג-של-אליפות.

במכבי כמו במכבי שואפים למצויינות, ואם זה בסדר להפסיד 2-3 משחקים למה לעצור שם? אפשר להפסיד הרבה יותר!

מכבי סל הנוכחית מאוד מזכירה את מכבי לוני או מכבי חיפה של השנים האחרונות – קבעון מחשבתי, זלזול באוהדים וחוסר יכולת להודות בשום טעות. השילוש הקדוש של כשלון מקצועי ידוע מראש. וכמו חיפה כדורגל, גם מכבי סל זכתה בגביע בעונה זוועתית….

איציק 7 ביוני 2016

#גיסנו#
למה אני שומע כל הזמן "פדרמנים" מהתגובה שלך?

גיל שלי 7 ביוני 2016

לגמרי, לוני, שחר פדרמנים, בול אותו דבר

גורביץ' 7 ביוני 2016

במחי יד הפכת את שחר, איש שהרים קבוצת פריפריה לקבוצה הכי מצליחה בכדורגל הישראלי ב-30 שנים האחרונות ללוני והפדרמן הצעיר.
ד"א, עוד לא ראיתי את מיץ' מתמודד עם קבוצות פי 2 תקציב משלו לאורך זמן
(לא אני דחפתי את חיפה עוד פעם לפוסט על מכביזם, ומשום מה תמיד יש למכביסטים צורך להשוות את עצמם לחיפה.. זה גיסנו, לפחות הוא כתב שחר של השניא האחרונות)

גיל שלי 7 ביוני 2016

מקבל, שחר של השנים האחרונות, זה מה שמשנה, הלא כן?

-גיסנו- 7 ביוני 2016

אוף איזה אבי נעלבי אתה, זה מעייף. תקרא פעם יותר מ 3 מילים בתגובה ותפנים את המסר לפני שאתה קופץ בראש.
כן, כשמדברים על קבוצות עשירות עם עבר גדול והווה עגום לא רואה סיבה שלא לדבר על מכבי חיפה שנת 2011 ואילך.

יפה שטיעוני הפרשי התקציב זה בסדר כשזה עובד לטובתך אבל לא להיפך.

כח הגברה 7 ביוני 2016

גיל, אם יורשה לי, אתה ואני אוהדים ספורט בצורה מאד שונה:
אתה אוהב להבין את התהליכים, למצוא סיבה ומסובב, לנתח את ההשפעה של ההנהלה, התקציב, רוח המועדון, השינויים בחוקה. אתה מבין את הגדרת התפקידים, את כוחו של המנג'ר, את מידת ההשפעה של המאמן, את תהליך בניית הסגל, שלא לדבר על הליגות באמריקה – אתה מבין את ההשפעה של תקרת השכר, סוגי החוזים, הטריידים האפשריים, הדראפט והשלכותיו.
זה מרשים, זה מלמד, זה מעורר מחשבה.
ואני? אני אוהב להדליק את הטלוויזיה בשמונה בערב, לראות את גיא פניני מחטיא שלשה שגומרת למכבי ת"א את העונה, ולחייך מאוזן לאוזן.

גיל שלי 7 ביוני 2016

למה שלא יורשה? ברור לי שאני קצת פוץ, וברור לי שיש המונים כמוך, העיקר ששנינו נהנים

איציק 7 ביוני 2016

ההבדל הוא שאתה מחייך אחרי אתמול מאוזן לאוזן. גיל מסביר לך למה תמשיך לחייך ככה גם בעתיד.

זינק 7 ביוני 2016

ההימור שלך לגבי העונה הבאה קיצוני.
הסיכוי שההחתמות האחרונות עם שחקנים די מוכחים, יהיו ברמה של העונה הנוכחית שואף לאפס.
זה נכון שגם העונה היו החתמות שנראו על הנייר מעולה, כמו פארמר ורוצ'סטי, אבל חוסר התאמה קורה. הפיאסקו הגדול הוא בעמדות הגבוהים בעיקר, שם הוחתמו גוויות מהלכות ואת זה אפשר היה לראות גם בלי להיות גאון כדורסל.

אני לא מסכים שהשחקנים לא הוציאו מעצמם את מה שאפשר.
כפי שכתבתי בתגובה לגרייזס – זה מה ששווה הסגל ששיחק אתמול.
השחקנים שעלו על המגרש אתמול לא טובים מאף סגל של שלוש האחרות ואף נחותים מהם.

גיל שלי 7 ביוני 2016

יתכן וההימור קיצוני, אני עדיין זוכר את התגובות לפוסט דומה בעונה שעברה, פוסט בו המרתי שבחמש השנים הקרובות, הפועל ירושלים תזכה ביותר אליפויות ממכבי, תתפלא אבל גם אז חשבו שאני מהמר הימור מופרך לחלוטין.

זינק 7 ביוני 2016

זה דווקא לא הימור מופרך לדעתי. גם אם יחזרו לסדרות.
שתי הקבוצות עם תקציבי ענק ביחס לאחרות. לים אולם ביתי נהדר עם קהל גדול. אז למה שלא יזכו…

-גיסנו- 7 ביוני 2016

כי כששמעון מזרחי באמת שלט בעניינים במכבי, הוא היה דואג שזה לא יקרה. בדרכים ישרות יותר או פחות….

ישי 7 ביוני 2016

עזוב את זה. ירושלים מצליחה הרבה הרבה פחות מהתקציב שלה. הדבר היחיד שקצת מסתיר את זה הוא שמכבי נכשלה עוד יותר בגדול. אם מכבי הייתה ממשיכה כמו בעבר, העובדה שירושלים בנתה ארנה ונשארה קבוצת יורוקאפ זניחה לא הייתה משנה בכלל למכבי.

-גיסנו- 7 ביוני 2016

זה מה שניסיתי לומר.
מכבי הנוכחית, עם שמעון מזרחי של לפני 20 שנה, הייתה מוצאת דרך לפחות לקחת אליפות גם בעונה מחורבנת שכזו. אם לא על הפרקט, אז דונטה היה מקבל איזה מגש או שניים של דומינוס…;)

זינק 7 ביוני 2016

אתה מדבר על תקופות אחרות לחלוטין.
לא היה מצב אז שקבוצה אחרת, השקיעה תקציבים גדולים במשך מספר עונות רצופות (היו הבלחות לעונה אחת פה ושם).
לא היה לאף קבוצה למעט מכבי אולם ראוי וגדול שיכול לסייע בפיתוח המועדון.
אני חושב שאפשר להפסיק עם הטיעון שלפני 20 שנה זה לא היה קורה לשמעון. לפני 20 שנה הייתי צעיר וחתיך (נו טוב… לא באמת חתיך)

-גיסנו- 7 ביוני 2016

אם מכבי הייתה נופלת מול ירושלים גם בפלייאוף הייתי מסכים איתך.
עד עכשיו גם כשהפסידה אליפויות, מכבי הפסידה או בגמר הפיינל פור או בסדרה לגליל.
שנה שעברה מכבי עפה מול אילת, לא מול היריבה הישירה לתואר. השנה אותו דבר בדיוק.

אני משוכנע שבימים אחרים במכבי, גם בעונה מחורבנת כזו היו מצליחים בסוף לקחת אליפות.
זה קרה גם באייטיז לא מעט – היו יריבות ישירות שעשו למכבי את המוות בסדרות ובסוף מכבי, בדרכים ישרות יותר או פחות, מצאה את הדרך לנצח.
עכשיו זה נראה שכל אנשי הקבוצה – לא רק השחקנים, המועדון כולו – פשוט רכרוכיים מדי. כמו בימי לוני בכדורגל.

רועי 7 ביוני 2016

אני חייב לציין, שעם כל זה שהביקורת על הנהלת מכבי תל אביב כדורסל במקום,
ההתנשאות והזחיחות של אלה שפתאום "אוהדים את מכבי תל אביב רק בכדורגל" קצת גורמת לי לזוז באי נוחות.
ואני לא מתכוון בהכרח לדברים שאני קורא כאן.

גיל שלי 7 ביוני 2016

לא מכיר את התופעה חוץ מאצלי, התנשאות?

אלון 7 ביוני 2016

האנשים הכי נחמדים שהכרתי הם אוהדי מכבי בכדורגל ושלא אוהדים אותם בסל

ישי 7 ביוני 2016

אתה בעצם רומז שגיל הוא אוהד הצלחות?

איציק 7 ביוני 2016

למה רומז…

אמיתי 7 ביוני 2016

אוהד הצלחות ניהוליות… נראה לי שאם הוא לא היה אוהד לא היה כותב את הפוסט הזה. למרות מה שהוא אומר

ישי 7 ביוני 2016

הוא בתסביך אהבה-שנאה…

אריק י. 8 ביוני 2016

אוהד הצלחות ניהוליות זה ענק!

תומר 7 ביוני 2016

אני בעיקר מרגיש ששמעון יושב על הספסל ומשהו בתוכו מבעבע
לא אתפלא אם מתישהו הקיץ יכנס מר מזרחי מסיבת עיתונאים ובה יודיע לכולם על פרישתו מתפקיד פעיל בקבוצה.

גדי 7 ביוני 2016

יום אחרי ששמעון פרס יפרוש מהחיים הציבוריים.

איציק 7 ביוני 2016

זה לא יקרה לעולם!!!

גדי 7 ביוני 2016

פוסט מדוייק.

פתאום הפוסט על חד הקרן שעלול להופיע נראה כמו לפני מיליון שנה

ניר 7 ביוני 2016

בעיניי העדות הכי גרועה למצב הקבוצה היא שלא משנה מי יהיה המאמן בעונה הבאה, כבר הנחיתו עליו ארבעה שחקנים. מי בדיוק בוחר את השחקנים, מי מתווה את הדרך? איזו השפעה יש למאמן שהקבוצה שלו סגורה עוד לפני שהוא בכלל הגיע, לטוב ולרע?

פאקו 7 ביוני 2016

זה לא דבר מופרך כאשר יש לקבוצה מנהל מקצועי, זהות המנהל המקצועי היא הבעייתי במקרה זה.

ניר 7 ביוני 2016

ההגיון אומר שגם למאמן יש איזושהיא אמירה בנוגע לסגל שהוא יאמן, בעיקר אחרי שנים כה מוצלחות. ארבעה שחקנים כבר הוחתמו, בסגל יש עוד שלושה-ארבעה שיישארו ועוד כמה חוזים כבדים, בקיצור, למאמן אין שום מרחב תימרון. רק טמבל ייכנס לסיטואציה הזו.

תומאס נוימן 7 ביוני 2016

מאמנים ב – NBA נכנסים לסיטואציה הזו כל שנה

ניר 7 ביוני 2016

ה-NBA שונה מאוד בהרבה בחינות מבחינת ניהול סגל שחקנים, ויש שם כוחות שונים שפועלים מאשר בכדורסל האירופי, החל מתקרות שכר וכלה בדראפט, ולכן ניהול סגל בארצות הברית אינו דומה לניהול סגל בשום מקום אחר בעולם, החל משחקנים שמחזירים אותם כזומבים כדי לפנות תקרת שכר לשחקן אחר וכלה בטריידים הזויים על שחקנים שמעולם לא היו ולעולם לא יהיו בליגה.

ישי 7 ביוני 2016

נדמה לי שזה ככה במכבי שנים, וזה עבד. כנראה שלא זו הסיבה להידרדרות.

ניר 7 ביוני 2016

לי מהצד נדמה שהמגמה הזו יותר ויותר החריפה, תמיד הבעלים היו מאוד מעורבים אבל מה שקורה בחמשת השנים האחרונות אמז כניסתו של דני פדרמן מאוד שינה את המצב.

זינק 7 ביוני 2016

רק שאלה – מה עושים עם כל שחקני המועדון חתומים לחוזים ארוכים ואין קבוצות חדשות לקלוט אותם? יגיע מאמן חדש ויכפילו את התקציב?
בנוסף, כשמכבי חיכו עד הקיץ להתחיל להחתים שחקנים, צלבו אותם מכל עבר על חוסר ההכנה בזמן. כשמחתימים לפני צולבים אותם. ויש בעיה אמתית להחתים מאמן לעונה הבאה בזמן שהעונה עוד משוחקת.

זה לא שההנהלה של מכבי נקייה מטעויות, נהפכו. אבל אני לא רואה בעיה בתזמון החתמת השחקנים, אלא בדרך קבלת ההחלטות לגביהם.

עומר ב. 7 ביוני 2016

פוסט מעולה , אבל אני עדיין מחכה לפוסט של טלב"י …

ד"ר רזי הופמן 7 ביוני 2016

מה רוח המועדון?
זה הפדרמניזם שיודע הכל יותר טוב.
שיהיה לו לבריאות, הוא לא חייב לי כלום…

צור שפי 7 ביוני 2016

גיל, האם אתה עדיין מגדיר את עצמך כאוהד מכבי ת"א כדורסל? ואם לא – מה הסטטוס? האם האהדה מושהית/מושעית/מוקפאת (ואז – מה התנאים לביטול הנ"ל וחזרה למצב צבירה של אוהד). היו כבר פוסטים (ותגובות) על אוהדים שעל ציר הזמן מתנתקים ממושא האהדה שלהם. בבית"ר ירושלים זה קרה לאנשים בגלל השתלטות "הקומץ" הגזעני, העניין הוא שבמכבי כדורסל לא היה אף פעם ניהול על פי הספר, היה שימון והיום (בפועל) אין. זה לא שהיתה שם אי פעם איזו תרבות ניהול לתפארת ככה שהדבר היחיד שהשתנה היה מעבר ממודל ייחודי שעובד למודל ייחודי שלא עובד. האם זו סיבה לנתק אהדה (או להקפיא אותה)? וכמובן גילוי נאות – כאוהד הפועל את הספרים על ניהול תקין אני כמובן יכול לחפש רק על מדף המד"ב.

גיל שלי 7 ביוני 2016

אני מרגיש מנותק רגשית מהמועדון מכבי פוקס, אין לי מושג מה יקרה בעתיד. הייתי מנותק ממכבי נמני, וחזרתי כשחלפה המחלה. אני מנותק רגשית ממכבי דני, ואולי כשתחלוף המחלה אחזור להרגיש משהו. אין לי שום קבוצת כדורסל אחרת בישראל, וכנראה גם לא תהיה.

גיל שלי 7 ביוני 2016

הסיבה היא לא איכות הניהול, בכדורגל אף פעם לא היה ניהול איכותי עד להגעתו של מיטש. אני מרגיש שהמועדון נחטף והפך לצעצוע של מישהו אחר, לא מרגיש קשר רגשי לצעצועים מאז שהייתי ילד קטן

רועי 7 ביוני 2016

בקיצור, אתה אוהד הצלחות (וצלחות) :)

גיל שלי 7 ביוני 2016

אבל רק צלחות יוקרתיות

Amir A 7 ביוני 2016

מהטור הזה נשמע כאילו מכבי של השנים האחרונות היא איזו אנומליה שלא ברור איך היא התרחשה. האמת היא שמכבי הישנה היא האנומליה שלא ברור איך קרתה (ברור, ברור, אבל זה לא השתלב טוב עם תחילת המשפט). מה שקורה עכשיו זה מה שצפוי לקרות בחיי ארגונים מדי פעם.

יואב 7 ביוני 2016

מדוייק אמיר.

רפאל 7 ביוני 2016

יפה.
בעוד ירושלים מתכוננת לחגוג את נשמתה לאחר נצחונות נוקאאוט מול אילת וראשון,
במכבי מתכוננים לבנות את הקבוצה העשירה ביותר( שלה ) שאי פעם נראתה במסגרת האירופית החזקה והארוכה ביותר ( יחסית ליורוליג ).
לא חושב שבר רפאלי וליאור שליין יוותרו בקרוב על המקומות ביד אליהו.
לא חושב שעוד הפסד בשש בערב של יום שני מול קבוצה שאף אחד לא מכיר את ההרכב שלה ובכלל ידע שהיא שם משנה דבר בתמונה הכללית.
זה בעיקר מנע עוד 'השפלה' יחסית מול ירושלים שבעונות האחרונות מנצחת את מכבי מידי פעם.

אפילו לא מכה קטנה בכנף.
ומיותר לציין שאיני אוהד מכבי כמובן וכבר אמרתי בעבר ואחזור שוב שמבחינתי להעיף אותם מהליגה ( יחד עם כל קבוצה שמשוריינת מראש, לא צריכים את הטובות של אף אחד )

רועי 7 ביוני 2016

השאלה היא לא כמה עשירה היא, השאלה היא מי בונה אותה.
ובתור אוהד, זו לא מכה קלה בכנף, זה לא איבוד האליפות כמו הבינוניות (בלשון המעטה) של הקבוצה הזו,
אם היתה בטעות לוקחת אליפות זה היה משנה משהו מבחינת התחושות ?
ולפי דעתי הרבה אנשים שוקלים אם לחדש את המנוי שלהם.

החתול של שרדינגר 7 ביוני 2016

אמנם זה לא העיקר, אבל אני חייב להתייחס לחלק בתגובה שלך לגבי "העפת מכבי מהליגה" – קל להיות גיבור גדול ולומר "מבחינתי להעיף את מכבי מהליגה", קצת יותר קשה להודות שבלי מכבי הליגה הזאת לא זוכה ליותר חשיפה מליגת התיכונים בקדאווה. מה לעשות, עם כמה שזה קשה לשונאי מכבי להודות, במדינה הזאת אף אחד לא מתעניין בכדורסל; מתעניינים פה קודם כל בכדורגל, אח"כ בענף המכונה "כדורגל ישראלי", ולבסוף במכבי-סל בימי חמישי (גם מדליות באולימפיאדה זה נחמד אבל לא קריטי).

אבי 7 ביוני 2016

כמה הייטרים כמה כמה שמחה לאיד
אנחנו לא ניפול ותיהנו while it lasts

פאןפאן 7 ביוני 2016

אני הייתי איתך עד לתחזית שיהיה יותר גרוע בעונה הבאה…

בלתי אפשרי!

אין עלובה מהעונה הזו לפחות ב38 השנים האחרונות שאני זוכר..

לא דרך, לא שחקנים, לא הגנה , לא התקפה, לא כשירים, לא תקוות ולא אשליות. נאדה

עצוב כמה שזה היה מעליב לראות את כל החבורה הזו בצהוב – למי ששרד את התופת כמובן :)

אם אני ג'ורדי (של היורוליג כן) אני קורא לשמעון ודייויד , קורע להם את החוזה מול העיניים ומסגיר אותם לבית דין ל"צדק" של האג בעבור התחזות לאימפריה.
לא יכול להיות יותר גרוע

גיל שלי 7 ביוני 2016

תמיד יכול להיות יותר גרוע לצערי

ניינר / ווריור 7 ביוני 2016

בקשר לפסקאות הראשונות בפוסט, בשנות התשעים הד ארצי היתה אימפריה שעשתה כסף במשאיות, הודות גם למנהלי המחלקות השונות שהיו מאד מוצלחים בתפקידם . כששאלו את מנכל החברה מה תפקידו הוא ענה "משתדל לא להפריע".
אני מקווה ששמעון, דני. ניקולה או מי שלא יהיה ימשיכו להפריע

יניב פרנקו 7 ביוני 2016

גם אם היית שואל את סטיב גובס בשיאו מה תפקידו בחברה הוא היה עונה שהוא משתדל לא להפריע.
זה כמו לשאול דוגמנית איך הייתה בתור ילדה ולצפות לתשובה אחרת מטום בוי.

פה איתמר 7 ביוני 2016

תוהנה

פה איתמר 7 ביוני 2016

תובנה יפה פרנקו

גיל שלי 7 ביוני 2016

אני מסכים איתך לגבי סטיב ג'ובס, אבל הסבירות שמנכל ישראלי יתן תשובה כזאת היא פחות מ30%. כל פעם שאני אומר את זה בכנסים שלנו אנשים מופתעים מחדש

יניב פרנקו 7 ביוני 2016

סביר להניח גיל שהם מגיבים לאינטונציה שלך שמשדרת כנות באמירה – אני נתקלתי בריכוזיים שבמנכלים בארץ שמשתדלים לא להפריע לאף אחד לדווח להם על כל החלטה ולוקחים אחריות מלאה על כשלונות של כפיפים בטכס הפרידה מהם.

מאיר (חדש בשכונה) 7 ביוני 2016

עונה יותר גרועה מזו לא יכולה להיות. נקודה. מכבי של השנה הפסידה ים של משחקים ובכולם בגלל רמת כדורסל זוועתית.
מכבי של השנה שינתה פניה תוך כדי תנועה והפכה מגרועה בניהול גודס, לא דווקא באשמתו, עם פארמר לגרועה יותר עם טבק ומשיחי עבר כמו מקל והנדריקס, ופתאום איזה אופייבו. מזכירכם שכבר כשנבנתה הקבוצה, פרשני הכדורסל הציעו לעבור לשחק עם שני כדורים לרוצסטי ופארמר, הציקו בשאלה מי יעשה נקודות בצבע ולא התרשמו מהבנייה.
פעם, עוד היו כדורסלנים ישראלים ברמה אירופית מעולה עד טובה וגם הם היו אחד או שניים בחמישייה כשהזרים דומיננטיים, יותר או פחות. היום, הישראלים, למעט אוחיון אולי, הם ברמה בינונית במקרה הטוב והם עוד הדומיננטיים בקבוצה. זה בעצם אומר הכל.
נפילה כזו עם הזרים לא יכולה לקרות שנית כי פשוט, אף אחד מהם לא ברמה, ואו לא מתאים ואו לא כשיר ולפיכך, כנראה לא יהיה טוב בהרבה, אבל כזה גרוע, לא יהיה אם זה מנחם מישהו.

שלו 7 ביוני 2016

אפשר להגיד את זה גם ככה,
מאז סוף הבנק של מוני, מכבי מדרדרת.
יש פחות יכולת השפעה על השופטים ומזג האוויר.
פחות יכולת לשלם לשחקנים בדרכים עקיפות.
מגיעים שחקנים הרבה יותר חלשים.
אי אפשר לחזק שופטים לקבל החלטה נכונה ברגע קשה, ממש כמו במשחק האחרון.
שהטעויות היו רנדומליות, לא ממש רנדומליות אבל איזנו אחת את השנייה.
ומכבי עדיין לא מבינה שעד שלא יחקרו את כל מה שהתנהל שם, איך ולמה לא תהיה לה תקומה.
הכדורסל דרך אגב ממש כאב לעיינים.

פורד פרפקט 8 ביוני 2016

ואחרי שאתה לא בטוח מי אחראי ומי מנהל את הקבוצה שאתה אוהד איך אתה מרגיש בקשר לזה? את העובדה שעונה שלמה אתה מרגיש שזורקים את האחריות מאחד לשני ואין תשובה רצינית מהגוף ששלט פה בספורט בתחום שלו שנים ארוכות…

יואב דובינסקי 8 ביוני 2016

מה שמדהים אותי, זה שפארמר סיים את העונה כרכז פותח של קבוצת פלייאוף במערב ובנדר מסומן על ידי פרשני הNBA האמריקנים כבחירת טופ 5 בדראפט (ככה לפחות על פי התחזיות שהיו ביום של הגרלת הלוטרי). לא מסתדר לי הסיפור הזה.

איציק 8 ביוני 2016

זה רק מראה לכך מה חוזקה של הליגה הישראלית, כאן זה לא מספיק ;)

אריק י. 8 ביוני 2016

מכבי פוקס חייבים להביא את יורדי מהכדורגל שינהל אותם, אחרת זה לא יעבוד.

Comments closed