פרידה מזהבי

מיטש מוכר את הקבוצה לסין, ומכריח את ג'ורדי לבנות קבוצה

הרמזים ניטעו בסוף העונה שעברה, בעיקר אחרי התיקו מול בדש. נדמה לי שאם מכבי היתה מתכוננת עכשיו למוקדמות הצ'מפיונס ליג, הסוכנים של זהבי לא היו מביאים את ההצעה הסינית, בעיקר כי היה לזהבי אתגר גדול שמעניין אותו יותר. ישנם אוהדים צהובים שלא מבינים איך זהבי עוזב אותנו לסין, אני בהחלט מבין.

זה לא רק הכסף הענק בסין, כמובן שבעיקר כן, אבל לא רק. זהבי בסוף העונה הקודמת הגיע לשחיקה נפשית גדולה. העומס עליו הלך וגדל, היה ברור שמכבי היא זהבי, וזהבי זה מכבי. הצורך לסחוב את הקבוצה על הגב פגע בביצועים, העייפות הנפשית עוד יותר מהפיסית, הורידה את הריכוז ליד השער, גם העונה הגדולה ביותר בכדורגל הישראלי, תוחמה בגבולות ברורים. בסופו של יום גם האל זהבי היה אל אנושי, גם לזהבי יש את התכולה המוגבלת של כל אדם, רק שאצל זהבי התכולה היא בכפולות של על אחד אחר בישראל.

לי כאוהד יש רק מילה אחת, תודה. תודה על שלוש שנים וחצי מופלאות, תודה על העונה האחרונה, העונה הגדולה ביותר שזכיתי לראות מצד שחקן מכבי כלשהוא (גם בכדורגל וגם בכדורסל), פשוט תודה על כל מה שנתן EZ7.

*

זה כמובן פרדוקס, אבל יכול להיות שהמעבר של זהבי לסין טוב גם למכבי. מכבי פתחה תלות מוגזמת באיש, גם בניית הקבוצה, הבנייה של ג'ורדי היתה מבוססת לחלוטין על המרכז, על זהבי. העונה הקרובה היא עונה קלאסית לשידוד מערכות, אין התמודדות על השתלבות בצ'מפיונס ליג, ולכן זה הזמן לבנות את הרכב הקבוצה להמשך העונות הבאות.

קחו למשל את דור מיכה. דור מיכה הוא שחקן הרכב קבוע כאשר זהבי נמצא בקבוצה, אך כדי להשאר כזה, הוא חייב ללמוד לאיים על השער, הוא חייב לתת לפחות עשרה גולים בעונה, אחרת זה לוקסוס גדול מדי להחזיק אותו בהרכב. מכבי לא יכולה לבנות הרכב בו יש שחקן וחצי שמהווים איום אמיתי על השער.

גל אלברמן הוא קשר הורס מעולה, אך קשרים הורסים שייכים לכדורגל של אתמול. בכדורגל של היום, קבוצה צריכה שישה שחקנים שיכולים להכנס לתוך הרחבה, שישה שחקנים שמהווים איום על השער, שישה שחקנים שתורמים למשחק ההתקפה גם בעשרים המטר האחרונים של המגרש. או שאלברמן יעשה את השינוי, או שיעלה מהספסל. אגב, אם נוסא לא היה נפצע, ההרכב הקלאסי של בוס היה אמור לכלול את נוסא, מדוניאנין וזהבי בקישור, בדיוק מהסיבה הזאת.

הקבוצה שלנו צריכה להיות עמוקה יותר במשחק ההתקפה שלה. היא צריכה שחקנים שיעלו מהספסל ויוכלו לעשות שינוי. ג'ורדי חייב לבנות קבוצה ורסטילית בהרבה, אורלנדו סה אולי יתרומם לרמה של שחקן התקפה מוביל. ג'ורדי צריך לצרף עוד שחקנים, זרים וישראלים, שיהיו חלק מהתקפה שונה לחלוטין. הקבוצה של פאקו התעלתה ברגעים החשובים, אך סיפקה כדורגל דל. הקבוצה של יוקאנוביץ' נתנה צ'מפיונס ליג, אך פרט לכך לא היתה קיימת. בוס ניסה להכניס כדורגל מלהיב יותר, אך לא הביא את הסחורה במאני טיים. עכשיו צריך את הסחורה במלואה. עכשיו צריך את הקבוצה שהיתה לנו עד פברואר עם סוזה. קל כבר לשכוח, אך הקבוצה ההיא לא סבבה סביב הפתרון הקל, זהבי. ברק יצחקי היה איום קבוע, ראדה פריצה, מואנס דאבור, כולם תרמו את שלהם. טוב שמכבי כבר לא יוכלו לברוח לברירת המחדל.

*

תודה לך ערן, התזמון שלך מעולה לא רק מול השער, גם כאן יש את התרומה שלך להתפתחות שלנו ושלך, אולי גם סין היא רק תחנה בדרך.

*

אחרון חביב, המקום הזה הוא שלכם, לתחושתי אפילו יותר משלנו, עזרו לנו להחזיק אותו עבור כולנו

 

 

בולט 3 - מחשבות על עבודה
הדרך לבית הלבן

101 Comments

המשגיח 16 ביוני 2016

כיף לקרוא, תודה.

אני חושב שזהבי היה עוזב גם אם מכבי הייתה לוקחת אליפות ומתמודדת במוקדמות. בסופו של דבר, הוא הצליח לסחוב אותם לשם גם בשנה שעברה, ואף אחד לא מבטיח שגוואנג'ו (כתבתי נכון?) הייתה מחכה לו ולא הולכת על כוכב אחר שנמצא בהישג יד.

לגבי השנה הבאה, אני מקווה שדור מיכה סוף סוף יעלה רמה, ומאחל לכם שלא תתפשרו ותצרפו לקבוצה שחקנים כמו אייל גולסה, שכנראה מחזיק סוכן\איש יח"צ מוכשר במיוחד.

מירון 16 ביוני 2016

סתם נכנסת לקטע של פאתוס.
שחקן טוב בתקופה הכי פח של הכדורגל הישראלי. לזכותו יאמר שיודע לנצל זאת במלואו.
לא סתם הוא לא נחטף לקבוצה טובה באירופה.

אריאל גרייזס 16 ביוני 2016

שחקנים ממדינה כמו ישראל מגיעים לאירופה בגיל צעיר או בכלל לא. קבוצות אוהבות לקנות אותם כשהם קטנים ולפתח אותם למידות שלהם. בגיל הזה הוא כבר לא כל כך מעניין אותם. וזה כמובן גם קשור לעובדה שהליגה שלנו פח אז מספרים כמו של זהבי לא כל כך מרשימים אותם

עופר כהן 16 ביוני 2016

כן, כי ידוע שקבוצות באירופה מנתחות את מצב הכדורגל בארץ, ולפי רמתו הן קובעות מה הערך של הMVP באותה תקופה.
תעשה לי טובה- הוא קיבל הצעות וכולם יודעים. אבל אם ההגדרה שלך לקבוצה טובה מאירופה זה טופ 5 ב-6 הליגות הבכירות (ניחוש מושכל שלי)
אז ברור שיש טובים יותר. בטח שבאירופה יש 30 שחקנים שיועדפו על פניו. זה לא הופך אותו לפחות טוב.

ירוק 16 ביוני 2016

30 שחקנים? אני מקווה שאתה מתבדח.

מירון 16 ביוני 2016

30? אולי יותר כמו 300-500

מאנו 17 ביוני 2016

+1

שגיא 16 ביוני 2016

במחיר שלו ובגיל שלו כן, לא הרבה יותר מ30.

גיא זהר 17 ביוני 2016

העובדות מדברות בעד עצמן. מבחינת דמי העברה הוא אולי 300. מבחינת שכר בלי לבדוק במאייה השנייה וגם זה בגלל שהשכר בסין מנופח

thomas 16 ביוני 2016

מה שיא המכירה לשחקן ישראלי? גם ישירות מקבוצה ישראלית וגם בכלל…

גיל שלי 16 ביוני 2016

לפי דסקל, ברקוביץ' 10.5 יורו, בניון 8.5

ישי 16 ביוני 2016

מה הסיכוי להגיע לליגה אירופית השנה?
בעיקרון זה נראה לי חשוב להתפתחות של מכבי.

yaron 16 ביוני 2016

לדעתי סביר ואם יש משהו שאותי אישית ביאס במיוחד בהפסד בגמר זה שזה יכל להיות סיכוי גבוה בהרבה עם עוד שבועיים מנוחה והגרלה נוחה יותר.

גיא זהר 16 ביוני 2016

ההבדל בין זכייה זה השלב שנכנסים, הדרוג לא משנה אלא תלוי בקבוצה עצמה. למיטב ידעתי מכבי מדורגים בשלושת הסיבובים הראשונים שאותם אמורה לעבור (בטח את הראשון והשני) ללא בעיות). הסיבוב השלישי הוא כבר סיפור אחר ותלוי במי מקבלים. קיבלת קבוצה מיוון? סיכוי טוב מאוד. מצד שני יכול לקבל את פיורנטינה או ווסטאהם

גיל שלי 16 ביוני 2016

מכבי אמורים להיות מדורגים בכל סיבובי המוקדמות

yaron 16 ביוני 2016

תודה גיא וגיל, חשבתי שבלי קשר לדרוג זה עדיין משפיע על איכות ההגרלות… בכל מקרה גם פחות סיבוב זה קריטי.

ישי 16 ביוני 2016

בעיקרון הסיבוב הראשון לא אמור להיות בעיה. אבל המאמן רק הגיע והשחקן שהכול היה בנוי עליו במשך 3 שנים הלך. תוך שבועיים אמורים לשחק, ואני לא בטוח שבבלגן הזה זה כל כך פשוט.

אורן השני 17 ביוני 2016

בשביל זה משלמים להם כסף

ניר 16 ביוני 2016

בעיניי המכירה דווקא תועיל למכבי, בדיוק כמו שאתה חושב. הקבוצה תהיה יותר מאוזנת, ולדעתי שחקנים כמו טל בן חיים יפרחו מקצועית או יפרחו לקבוצה אחרת. המשחק יהפך לפחות תלוי בשחקן אחד, ומכבי תל אביב תבנה קבוצה טובה יותר. מעניין מי השחקנים שיגיעו כעת, בהנחה שיצחקי לא מסוגל לשחק יותר מ-25 דקות במצבו הנוכחי ובניון בדיוק באותו מצב.

notRobot 16 ביוני 2016

צר לי עליך אחי ערן
בשיאך גזרת על הכדורגלן הישראלי עוד גזר דין מוות.

הידד לכסף הגדול! אמר אדון זהבי. הידד!
נבחרת ישראל? פחחחח
ליגת האלופות?? פפחח פעמיים
בשביל הפנתאון של מכבי יש את ברוך דגו באירופה
זהבי השאיר שם רק עוד פסית ג'ל מרוחה על הדשא אחרי עוד מספרת לפנתיאון.
מספרת ששווה הרבה כסף בסין.
גורנישט איפה שמבינים כדורגל.

וכמו בכל סיפור, בסופו של דבר המציאות תדפוק על הפנים.
שחקן טוב בשנים הכי גרועות של הכדורגל הישראלי.
מוצא את עצמו בדיוק היכן שהוא שווה.
הסכומים שזורקים החברס מהעיתון הם עבודה טובה של סוכני העל. לא שלו.

צ'או שין!
או איך שלא כותבים שלום בסינית

עופר כהן 16 ביוני 2016

אוי סליחה, העולם החופשי מצטער על היותו עולם חופשי.
ואיזו ליגת אלופות הייתה לזהבי? ואיפה הוא היה מתקדם מבלי לקבל שדרוג בשכר? ומי אמר שהליגה הסינית זה לא אתגר? היא טובה מהישראלית, וזה שזה לא באירופה לא הופך את זה לנחות. אז ברור שהוא עזב בשביל כסף, אבל יש לו משפחה וילדים והוא רוצה שיהיה להם טוב. מי אתה שישפוט?

notRobot 16 ביוני 2016

אני שופט בדיוק את מה שצריך לשפוט. את המעמד שזהבי דורש כשחקן כדורגל ישראלי.
לא כמפרנס [ אוי רחמים מהשכר במכבי..באמת הגזמת]

שיהיה השחקן הכי יקר בתולדות הכדורגל הישראלי. אין בעיה בכלל.
לגבי כל הססמאות על גדולתו כשחקן כדורגל- נו באמת… הסינים??

הוא פשוט יודע כנראה שבאירופה כל הבלון הזה היה מתפוצץ.
ככה הוא שומר על ההילה שלו בשוק המקומי.
גאון

שגיא 16 ביוני 2016

מתי פעם אחרונה שמעת את זהבי דורש מעמד כלשהו ?
להיפך, כל המהלכים שלו מראים שמעמד זה הדבר האחרון שמעניין אותו.

notRobot 17 ביוני 2016

מצחיק

רומן 17 ביוני 2016

מסכים לגמרי

yaron 16 ביוני 2016

אין ספק שהסינים אידיוטים של מבינים כלום…

השמן 16 ביוני 2016

צודק!!!!
עכשיו הוא לעולם לא ידיח את ברוך דגו ממקומו בפנתיאון של מכבי!!!

מיכאל 16 ביוני 2016

מה שאלברמן תרם למשחק ההתקפה כששיחק בבית״ר, נוסא והאריס יחד לא מסוגלים.

אריק י. 17 ביוני 2016

בתור אוהד ביתר שהחזיק במנוי בתקופה של ארקדי- אני לא מסכים איתך מיכאל אחי. בתקופה ההיא דרק בואטנג היה ה 50-50 של הקבוצה, אלברמן היה בפוזיציה די דומה לזו שלו היום במכבי.

B. Goren 16 ביוני 2016

תודה גיל. אני חושב שיש קונצנזוס על הדברים שכתבת.

עופר כהן 16 ביוני 2016

אני אתייחס שנייה למשפט הראשון שלך. בדש אחד השחקנים הכי מחרבי אליפות שהיו למכבי (אי פעם?). בדש לקח מאיתנו 4 נקודות בעונה. רוקביציה גם בערך, ואת דעתי לגבי הבאת רוקביציה (מזל שלא הביאו) לא אפרט כאן.
בדש זה שחקן שמכבי שחררה מסיבות תמוהות לדעתי, היה שחקן מצוין לעלות מהספסל, חלוץ ליגה טוב. אחת מהטעויות הכי אנטרייטד של ג'ורדי.

לגבי בוס- לדעתי להגיד שבוס כשל ברגע האמת, זה כי כתבת לא ברצינות (סתם כי הוא היה חלק מרצף המאמנים שבאו אחרי סוזה ולא היו סוזה) ואת האמת שזה מפלי אותי לשמוע דווקא מאנליסט מחושב כמוך שבוס לא סיפק את הסחורה.
בוס הגיע ביודעין שהוא בונה עכשיו את הכדורגל של שנה הבאה, הוא לא ציפה בשום צורה להצעה הזו, ואת האמת זה מוזר שמועדון כמו אייקס מגייס לשורותיו מאמן בסדר גודל כמו של בוס (עם כל הכבוד) ולא איזה מאמן לשעבר בפרמייר או סרייה A ודומיה.
בוס היה מעולה, אבל הקבוצה מגיעה למצבים ולא כובשת- איפה בוס אשם? הרי אפילו העייפות נצברה תחת שרביטו של יוקא….
הלוואי ובוס היה נשאר. אבל משרת מאמן ראשי באייקס זה כמו שתבוא לסתיו שחם ותציע לו לאמן את מכבי. לא ישאר בכפר סבא….

ברור לי שגולדהאר לא התכוון, אבל מעז ייצא מתוק- לפחות עכשיו מכבי תוכל לבנות את עצמה לשנים הבאות. רק לסבר את האוזן: 8.5 מיליון יורו, בנוסף למכירה של ראיקוביץ' ב-5 מיליון יורו, נותנים למכבי כמעט 68 מיליון שקל! מהכסף הזה מכבי יכולה להתחיל להתחרות על שחקני צמרת בהולנד (!) אנשים לא מבינים את המשמעות של הדבר הזה. מכבי בקלות יכולה להחזיר עכשיו את קהת, לבנות ספסל איכותי, להשביח שחקנים מבטיחים, ולשמור כמה מיליונים טובים לשלישיית זרים.

הערה חשובה: לדעתי צריך להכניס חוק בדיונים, שאומר שאסור לך להעביר ביקורת על רכש של מנהל מקצועי מבלי להציע חלופות ולהסביר מדוע החלופות מתאימות יותר, ולמה להם לבוא לפה. למשל רוקביציה- הטיעונים בעד ההבאה שלו לא תואמים את מכבי. כנ"ל ז'ורז'יניו.
עזבו את זה שזה מונע דיון ענייני ומרדד את השיח, יתחילו לרוץ פה שמות ממקלדותיהם של מביני עניין ועכברי כדורגל, עם נתונים. מדהים שעוד לא המציאו דבר כזה. מן עונת מלפפונים פיקטיבית לשם הדיון והעשרת הידע של הצופה. יכול להיות גדול.

דברים שלא הספקתי לכתוב בפוסט הקודם שלך ואסכם בקצרה:
הודעה בכישלון ו-וויתור על אגו זה קריטי להצלחה של קבוצה. לכן יש לאלתר לשלוח את אורלנדו סה הבייתה ברגע שמוצאים תחליף טוב יותר (וכדי להצדיק את ההערה שלי מלמעלה… https://en.wikipedia.org/wiki/Jody_Lukoki ). לכן גם טל בן חיים הבלם צריך ללכת, לדעתי חייב להשאר. הוא כלבויניק וזה מספיק ל-90% מהמשחקים בליגה. כמובן שאם יווצר מצב שיהיה חיזוק בעמדות שריקן אמור לכסות, אין צורך להחזיק בו.
אוליאל פרץ והשני שאת שמו שכחתי- נותנים תקווה.
מיכה- למכור ולהחליף. במי להחליף: עומר אצילי. חבל לבזבז זר על תפקיד כזה.

גיל שלי 16 ביוני 2016

לא כתבתי שבוס נכשל, כתבתי את הברור מאליו, מכבי לא ניצחו את באר שבע ולא ניצחו בגמר ומסכים לגמרי, הלוואי והיה נשאר

yaron 16 ביוני 2016

האם מוכרים את ראיקוביץ' ? לא שזה יפתיע אותי.
לגבי הכסף שכחת לציין את ההכנסות מליגת האלופות.
מצד שני מכבי מוגבלת ע"י הפייר פליי כך שהתקציב לא יגדל משמעותי.

בלייק 16 ביוני 2016

יד כמה שאני יודע הפייר פליי נגזר מהכנסות המועדון, כולל מכירת שחקנים.

yaron 16 ביוני 2016

מההכנסות בטוח, לא יודע עם כולל מכירות אבל בלי קשר גולדהר לא יכול להשתולל כי השנה בטוח שאין אלופות ואת זהבי כבר מכרנו… הוא חייב עקביות כלשהי אחרת בשנה הבאה יצטרך לקצץ.
ההערכה שלי היא שהתקציב ישאר דומה.

ע' 18 ביוני 2016

הפייר פליי מתקזז גם מול מכירה וגם מול כלל ההכנסות של המועדון. והוא משוקלל 3 או 4 שנים כל פעם

רניב 19 ביוני 2016

השחרור גם חוסך כשני מליון יורו עלויות השכר של זהבי (בהנחה שהדיווח על שכר נטו של מיליון יורו מדויק). ככה שגם אם ראיקוביץ נשאר יש תוספת תקציב יפה.

רומן 16 ביוני 2016

בעוד 10 שנים זהבי יסתכל אחורה וינשך את המרפקים.
במקום ללכת ולהוכיח לכולם ובעיקר לעצמו שהוא באמת שחקן גדול הוא ברח לעשות כסף.
בסהכ נזכור ממנו כמה עונות גדולות בליגת העל ( גם למזרחי היו ) וכשלון טוטאלי הקדנציה אירופית קצרה בסריה א.
זהבי לא שחקן של יציאה מהמקום, הגיל לא ככ מהווה פקטור, יכל ללכת בכיף לליגה אירופית בכירה, הוא בחר שלא, זה הרוויח לו כסף אבל בא על חשבון כבוד.

עופר כהן 16 ביוני 2016

כלומר, בעוד 10 שנים זהבי יסתכל אחורה ו*אתה* תחשוב שהוא ינשך את המרפקים.
מה זה חשבון כבוד? כבוד שאתה עושה לו? כשהוא יראה את הילדים והילדות שלו גדלים, לא חסר להם כלום ומתקדמים בחיים, לדעתי זה יעשה לו יותר טוב מכל גול שהוא ישים באיזה אצטדיון שהוא ישכח את השם שלו ברגע שיתלה את הנעליים.

יניב 16 ביוני 2016

כבוד שמכבוד. אם המספרים שמפורסמים הם נכונים. אין פה בכלל שאלה בשלוש השנים האלה הוא מסדר גם את הנכדים שלו. אם כבר הפספוס של אירופה היה שנה שעברה או לפני שנתיים. בגילו הוא כבר לא יכול להיות שחקן משמעותי באירופה. מקסימום לתת עונה שתיים טובות בקבוצה בינונית וזהו. שורה תחתונה עשה החלטה מצויינת מבחינתו

קובי 16 ביוני 2016

כבוד????
ראית כמה כבוד עשו לבניון השנה והוא היה שחקן הרבה יותר גדול מזהבי,מודל להערצה בתור מי שעלה מהמקום הכי נמוך(דימונה) למקום הכי גבוה(ליברפול הגדולה של מסצ'ראנו,אלונסו,ג'רארד וטורס).
היום 90% מאוהדי מכבי באבל מזה שבניון אצלם ושכמעט כל אוהדי חיפה בזים לו

ערן (המקורי) 16 ביוני 2016

מת על התגובות שלך. באמת. גם כשאני מבואס (ועזיבת זהבי מבאסת מאד מבחינתי), אתה מצליח לשחרר אצלי צחוק בריא. תודה לך רומן.

ירוק 16 ביוני 2016

לרומן יש תגובות הזויות הרבה פעמים, אבל רוח הדברים שלו הפעם היא דעה לגיטימית לגמרי, לא כ"כ מבין למה היא כ"כ מצחיקה אותך. האם זהבי שחקן ענק? אין ספק (אני כ"כ שמח שהוא עזב). האם מישהו היה עושה החלטה אחרת בהתחשב בכמות הכסף המדוברת? לא נראה לי (בטח לא אני). האם הוא ניסה למצות את הנסיון להצליח באירופה – לא. לגיטימי אבל עובדה.

אריק י. 17 ביוני 2016

כבוד? כשהאיש יחזור מסין הוא יוכל לבנות לעצמו טירה של מלך, עם לונה פארק וספארי, כמו של מייקל ג'קסון,
אני מאמין שזה קצת ישכיח אצלו את 'תחושת הכבוד האבוד'.

תולעת 17 ביוני 2016

+1
איזה ליצן

רומן 17 ביוני 2016

לכי תספרי מסירות

תולעת 17 ביוני 2016

אמנם לא מהנדסת עם תואר אבל לפחות טורחת לראות משחקים לפני שכותבת עליהם

רומן 17 ביוני 2016

גם אני לא

מאנו 17 ביוני 2016

הייתי מסכים איתך אם זהבי יכל באמת להצליח באירופה. זהבי שחקן מספיק טוב בשביל הרמות הגבוהות של אירופה, ומלבד זאת, אין לו גם את הגיל המתאים לזה. לכן לדעתי הוא עשה נכון בהתחשב באופציות.
אגב, הסכום (8.5 מיליון יורו) מגוחך לחלוטין לדעתי, זהבי שווה באירופה מקסימום חצי. מכבי ת"א עשתה קופה לא פחות מזהבי.

מאנו 17 ביוני 2016

*זהבי **לא** שחקן מספיק טוב

סמובר 17 ביוני 2016

אבוד. אמרת שהוא מספיק טוב נגמר. נגעת נסעת בלי חרטות

ניב 17 ביוני 2016

חחח

יניב פרנקו 16 ביוני 2016

מילה על הכסף של זהבי. הוא לא הלך בשביל 60 מיליון.
הוא הלך בשביל 160 מיליון.
מנגנון ההחלטות שלו אומר שאם הוא ייתן עונה טובה שם הוא יקבל חוזה נוסף אולי בקבוצה הנוכחית בסין ואולי בקבוצה אחרת שם.

בלייק 16 ביוני 2016

יש לי תחושה שזה ייגמר בזה שהוא יעשה עליהם סיבוב ויחזור עוד שנה עם הרבה כסף.

אריק י. 17 ביוני 2016

בדיוק בלייק +1

יניב פרנקו 17 ביוני 2016

לי יש תחושה אחרת.

טרנטה 17 ביוני 2016

מהכרותי הלא גדולה עם הליגה הסינית שמבוססת בעיקר על עדויות של חבר שחי מס' שנים בגואנז'ו אני מעריך שזהבי יהיה שם לא פחות טוב מאשר כאן. למיטב הבנתי שי 3 זרים בלבד בכל קבוצה וכל תפקידם של שמונה הסינים הוא חמסור לשלישיה הזו. לוקים בטכניקה ובטקטיקה. מחפים בתנועה ונחישות. גן עדן לשחקן אינטנגנטי כמו זהבי.

גיא זהר 17 ביוני 2016

60 מליון גם מספיק. לא חושבנ שיש לו כרגע מחשבה להתקדם או לחלופין לברוח

יוני (המקורי, מפעם) 16 ביוני 2016

גיל, תוכל לשלוח לי מייל?

גיל שלי 16 ביוני 2016

שלחתי

יואב 16 ביוני 2016

המוזהב הולך. תודה על הכל.
סינרגיה מוחלטת בין מכבי ואליו
כלכלית ומקצועית.
נפלא.

תולעת 17 ביוני 2016

לא זוכרת שחקן במכבי שבפרק זמן כזה ייצר כל כך הרבה רגעים בלתי נשכחים. אגדה.

D! פה ועכשיו 16 ביוני 2016

גיל – אפרופו כספים וזהבים.
אצלי לפחות כפתור התרומה לא עובד

גיל שלי 16 ביוני 2016

כן, יש תקלה, תודה על הסבת תשומת הלב

D! פה ועכשיו 16 ביוני 2016

בוודאי – תעדכן

ערן (המקורי) 16 ביוני 2016

הצלחתי דרך הלינק בדף הבית

רומן 17 ביוני 2016

חחחחח

השמן 16 ביוני 2016

מדהים שאחרי כל מה שהוא תרם לה, מכבי עוד עושה רווח עליו בניכוי כל מה שהושקע בו (שכר + מענקים + מחיר קניה).
מדהים גם הלוגיקה של חלק מהמגיבים פה למעלה. הושקעו בו הרגע משהו כמו 100 מליון שקל (מחיר קנייה + שכר) ובעיניהם זו רק הוכחה לכמה הוא לא כזה גדול.

yaron 16 ביוני 2016

לגמרי.
מכבי עשתה עליו רווח ענק. שלוש אליפויות וגביע, שני מפעלים אירופאים, מרצ'נדייז ובונוס פרידה של 8 מיליון.
כתבתי את זה כבר בפוסט הקודם של גיל אבל מבחינה כלכלית זאת היתה עונה אדירה ויש לי הרגשה קלה שזה גם טיפלה מעניין את גולדהר.
הזלזול בסינים זה בכלל קטע, קבוצה עם 20 מיליון דולר להשקיע בוחרת בזהבי וכאן מזלזלים…

יניב 16 ביוני 2016

קודם כל זה באמת מדהים שמכבי עוד מצליחה להרוויח עליו ועוד בגדול אבל לגבי הסינים זה שיש שם כסף גדול לא אומר שזאת ליגה חזקה. יש שם כן התעוררות והם הצליחו להביא כמה שחקנים בכלל לא רעים אבל העובדה המוגמרת היא שרק שנה שעברה זהבי לא רצה ללכת מבחינה מקצועית אז בשנה קשה לי להאמין שמשהו השתנה. בכל מקרה איך שלא תהפכו את זה זה יפגע במורשת שלו מהבחינה שאי אפשר יהיה להכניס אותו לדיון של הגדולים באמת אבל שוב בגילו ובסכומים שהוא מקבל אין מצב שיש מישהו שהיה מסרב להצעה כזאת

yaron 16 ביוני 2016

בשנה שעברה ההצעה היתה הרבה יותר נמוכה ולזהבי היתה אליפות ואתגר ענק של ליגת האלופות.

yaron 16 ביוני 2016

למה מדהים שהיא מצליחה להרוויח עליו?
הבן אדם הביא לה כל הישג אפשרי ומדובר בהון כסף יחסית למשכורת שלו.

שגיא 16 ביוני 2016

הלינק בעמוד של הד סטרט לא עובד. מוביל אותי לאיזה סוג של דף שגיאה בפייפאל.

גיל שלי 16 ביוני 2016

תודה, העברתי לבני ונטפל בכך, תודה רבה

Oded 16 ביוני 2016

הלינק בתחתית העמוד הראשי עובד

יוני 16 ביוני 2016

לא מבין את חוכמת המגיבים שמלינים על זה ש״הלך אחרי הכסף״.. לא מדובר בהצעה טובה בכמה אחוזים מההצעה של מכבי. מדובר בסכום שמשנה חיים של בנאדם. של משפחה שלמה. אין שאלה בכלל, החלטה קלה. שיעשה סיבוב של שנה-שנתיים בסין ויחזור למכבי לקדנציה שניה. קונה את זה עכשיו.
לגבי מכבי של העונה הבאה. קשר זר איכותי על המשבצת של אלברמן זו המשימה החשובה ביותר כרגע. יחד עם מדוניאנין שמתופקד מעל חלוץ זר נוסף (סה או החתמה חדשה) ושדרוג בכנף ימין (עם כל האהבה שלי למיכה, הילד לא מסוגל לתת גול), ההתקפה תסתדר.
ואולי בכסף שקיבלו על זהבי, ינחת כאן אחת ולתמיד מגן שמאלי שיעלה את הרמה. אם אפשר היה למצוא לאיגיבור קבוצה הייתי מאושר. ולראות את בן בסט ממריא עם כולם לאוסטריה זה בכלל כאבים בצד.

ניב 16 ביוני 2016

מסכים איתך לגמרי.

holden 16 ביוני 2016

אם תנובה הלכו לסין גם זהבי יכול,
זה לא בגלל הכסף-זה רק בגלל הכסף!
שיקול נכון של ערן זהבי, כעת יהיה מעניין לראות איך יתגבר קרויף על הבור בסגל,
לדעתי אלירן עטר תפור על מכבי תל -אביב, התעלומה מה יקנו בכסף שיתקבל מהסינים

בני תבורי 16 ביוני 2016

חברים, יש בעיה זמנית עם הלינק לתרומות לדה באזר בפוסט של הד סטארט, אך אם תיכנסו מהקישור בצד שמאל של עמוד הבית, לא תתקלו בבעיה כלשהי. בינתיים תודה מכל הלב לתורמים, זה פשוט מרגש.

D! פה ועכשיו 16 ביוני 2016

בני, טרם טסת. הקישור מעמוד הבית מחזיר אותי לעמוד הבית.

אריק 16 ביוני 2016

אפשר עדיין דרך הפיי פאל

D! פה ועכשיו 16 ביוני 2016

יש לך קישור עבורי?

ערן (המקורי) 16 ביוני 2016

מסכים שעל הזדמנות כזו זהבי (וכל אדם שאינו עשיר מופלג) לא צריך ולא יכול היה לוותר.
עוד מוקדם מבחינתי להפגין את רגשי התודה שלי כלפיו- הווינר הגדול ביותר שראיתי בישראל מאז שאני רואה כדורגל (40 שנים). ועבורי- גדול שחקני מכבי.
מכבי מתחילה את העונה כמו מכונית פרארי שתלשו לה את המנוע שעה לפני תחילת פורמולה 1.
עם כל הכבוד וההערכה לגורדי על התרומה והמהפכה האדירה שיצר, הרי ב 12 החודשים האחרונים הוא לא הביא תוצרת, לדעתי. אני לא יודע אם התעצל, נרדם, נענש על בן בסרט וחוזים דומים, או קיבל יד קפוצה / כתף קרה ממיץ׳ (ההיעדרות הארוכה שלו מדאיגה אותי – סימן לכך שלא נהנה יותר או שנמאס מקנסות בגין אוהדים טיפשים?). אבל כבר אחרי עונת הטרבל, בה פאקו הסיט אותו לעמדת החלוץ, היה ברור שזהבי הוא 90% מהתקפת הקבוצה. זה הפך את מכבי לחשופה ביותר לפציעה שלו. היה צריך – חובה- לסגור זאת אז, לבטח כששוחררו פריצה ובדש, יצחקי לא חוזר לעצמו, עדן חושך, מרגוליס לא יממש, נוסא מיכה ודור פרץ יחטיאו ממטר ברוב המקרים.
להביא פצועים שלא שיחקו זמן רב באופן סדיר, כמו ראדוניץ׳, היה מחדל אמיתי.
בשונה ממגיבים אופטימיים, אני פסימי כי הניסיון שלי הוא שכאשר מאבדים כוכב על- אפילו כשמקבלים עבורו כסף ענק- הקבוצה נפגעת קשות, ולזמן לא מבוטל. ליברפול השתמשה בכסף של סוארז לרכוש הרבה שחקנים טובים מאד עד מצוינים. אבל הקטע זה שהרבה שחקנים מצוינים לא מפצים על אובדן תותח חד פעמי שהליגה היתה עפר לרגליו,
הסגל של מכבי חוץ מזהבי היה שנה שעברה חלש, קצר ולא מאוזן בהשוואה לשל באר שבע. ועכשיו, בכלל.
כדי להיות דומיננטית שוב, מכבי בתאוריה צריכה רכש איכותי ומוכח רב (דמרי + קהת + עטר + חוליית הגנה חדשה חוץ מטיבי). ואז לנסות להלחים אותם על ידי שוטה. אבל אלכימיה כזאת לעתים רחוקות עובדת בעונה אחת.
ככה זה לנסות להשתיל מנוע חדש, לא מקורי, לפרארי, יום לפני עונת הפורמולה 1.
בהצלחה לנו.

צור שפי 16 ביוני 2016

גיל, אם הבנתי נכון הרי שלקראת הסוף התכוונת לתחולה (תאריך פקיעת תוקף) ולא לתכולה (קיבולת).

גיל שלי 17 ביוני 2016

התכוונתי לקיבולת

ירוק 16 ביוני 2016

ברוך שפטרנו :) סופסוף מהלך רכש חיובי מהזווית של מכבי חיפה (שכמובן יעזור רק לב"ש)

איתן 16 ביוני 2016

אז אם ככה לפי איך שהקריירה של זהבי התפתחה ועם המעבר כעת לסין,קשה לדעת אם זהבי הוא באמת שחקן ארופאי לגיטימי כמו שהיה רוזנטל רביבו ברקוביץ בניון ושות'. או סתם גיבור על חלשים בליגת הפח שלנו-במיוחד שבנבחרת הוא לא הביא את היכולות שלו אפילו נגד נבחרות דרג 3-4 באירופה.
מזכיר את מקרה ג'קסון מרטינז, ששיחק בפורטו שיחד עם בנפיקה וספורטינג שוחטות את הליגה בפורטוגל מול בלמים שלא יודעים איך לשרוך שרוכים,וכשהגיע לאתלטיקו התגלה כפלופ.

דווקא אני לא יודע למה כולם נגד ג'ורדי וגולדהאר,מכבי קיבלו סכום אסטרונומי בקנה מידה ישראלי עבור שחקן ישראלי שתיכף מגיע לגיל 29.
עם הכסף של הצ'מפיונס ומכירת זהב ועם זה שלגולדהאר יש מאיפה לשלם משכורות גבוהות.

עצם זה שבאירופה מבינים שממכבי אפשר להתקדם הלאה באירופה- אז מכבי יכולה להביא 3 שחקנים זרים ב3 מיליון דולר כל אחד,יחד עם שחקנים זרים מושאלים… ולהיות השחטאר דונייצק של ישראל…הריי מזג האוויר הרבה יותר טוב כאן מבאוקראינה, הבעיה האחרת היא הבעיה הביטחונית ואיך ישראל נתפסת בעולם-כמדינת חול וגמלים

ערן (המקורי) 16 ביוני 2016

אתה רואה את מיץ׳ מביא 3 שחקנים זרים ב 3 מיליון דולר כל אחד?
אחרי הכסף הענק של העלייה לבתים בצמפיונס השנה, הביאו אמנם ראיקו אחד בכסף ענק (עסקה מצוינת), ועוד רדוניץ זול, מסכן ופצוע.
גם ינואר בו היה ברור שהסגל לא מספיק רחב ומאוזן, כלל חיזוק טוב אחד (מדו במקום מיטרו), מינוי חירום של מאמן במקום אחד שברח באמצע חוזה, ושוב חלוץ שחקן שלא שיחק הרבה זמן / פצוע כרוני בפוטנציה / לא תרם כאשר כבר שיחק.
מיץ׳, אולי לאור לקחי בן בסט וורמוט, כבר לא שופך כסף גדול על רכש שחקנים כדרך לבנות סגל. זה היה פעם, ולא עוד (ראיקו זה החריג).

איתן 17 ביוני 2016

צריך לעשות סקאוטינג טוב-במיוחד מטורנירים של מתחת לגיל 19 והבאת שחקן בסגנון איגביני יעקובו ,יחד עם שימוש בנתונים סטטיסטים של בישולים\תיקולים\שערים ונתונים דומים שבאמצעות טכנולוגיה עדכנית ניתן למדוד אותם אפילו באתרים כמו transfermarkt + whoscored,ולנסות ללכת על שחקנים לא פצועים עם בעיות משמעת שנפלטו מקבוצות באירופה , יש מספר פעמים שזה יכול להצליח כמו במקרה רוקאביצה וקוביקה-אבל אלה לא שחקנים שיכולים לסחוב אותך לצ'מפיונס.

בעיה נוספת שנוצרת שזאת הבין ארסן ונגר מאוד טוב,היא שלשחקנים זרים יש פחות נאמנות מאשר שחקני אותה מדינה או שחקני נוער,ככה שחקן שעושה חצי עונה עד עונה יכול לדרוש סעיף בחוזה ליציאה לאירופה ומכבי עוד פעם צריכה למצוא שחקן אחר במקומו-בישראל מצב של אזרוח שחקן קשה במיוחד…שחקן מקבל אזרחות כאשר הוא כבר יוצא לפנסיה.

אני לא יודע למה גולדהאר לא ישקיע בזר שהוא יראה בו פוטנציאל,גם עבור מכירה עתידית.

אזי 17 ביוני 2016

לא יודע למה, אבל אני מקבל את זה יחסית בשלוות נפש גדולה.
שלוש וחצי שנים הוא נתן לנו כל מה שאפשר לתת, ואולי בגלל שכל שנה מכינים אותנו לרגע הזה, אולי זה מה שעזר לי לקבל את זה בקלות.
אני יודע שזה יפגע במכבי מאוד, אבל באמת שערן תרם למכבי כל כך הרבה שאפילו אני שם טובתו מעל הקבוצה, בטח שהוא צריך לעשות את זה.
הוויכוחים על הרמה שלו לא עקרוניים. הוא כבר לא יגיע בגילו לרמות הגבוהות באמת באירופה, והוא יודע שיש לו עוד 3 שנים טובות לתת בערך. הוא עושה את המעשה היחיד ההגיוני לעשות והולך למקסם את עצמו כלכלית. זאת לא המצאה שלו. הכוכבים הכי גדולים באירופה הולכים בסוף הקריירה שלהם לליגה פחות טובה כדי להרוויח יותר,אז למה שהוא לא יעשה את זה.
ג'ורדי הולך לעונה שתגדיר את התקופה שלו פה.
עונה שתגדיר האם זאת היתה מכבי זהבי תל אביב, או מכבי ג'ורדי תל אביב.

תודה מכל הלב לערן זהבי על 4 השנים האחרונות.
ג'ורדי, עכשיו הכל עליך!

יונתן 17 ביוני 2016

מדהים. רק לפני שבועיים קרלו אנצ'לוטי: "zahavi is a top top player" וכולם דיברו על מעבר לבאיירן ואז ברגע אחד הוא בורח לסין. טמטום.

איאן ראש נטול שפם 17 ביוני 2016

ולחשוב שלפני 8 שנים פחות או יותר הוא היה חותך לי את הבורקס שווה בשווה.

גיסנו 18 ביוני 2016

ולחשוב שעוד שבוע הוא יקבל מענק חתימה גבוה יותר כנראה ממה שתרוויח כל החיים במצטבר. וזה עוד לפני השכר.

איאן ראש נטול שפם 18 ביוני 2016

גיסנו, זה לא נאמר בכדי להוריד מרמת הכשרון של הבחור. רק מציין עובדה מדהימה שהוא היה חותך לי את הבורקס שווה בשווה.

ובענייני להרוויח ועומק הכיסים – I'll show you mine if you show me yours … לא.. באמת.

ערן (המקורי) 18 ביוני 2016

כל עבודה מכבדת את בעליה.
למשל, אם אתה, איאן, תהיה מתקין המזגנים באחת הדירות הרבות שזהבי יקנה למשפחתו, לא תהיה בכך בושה עבורך כלל.
ואני בטוח שהסבירות לכך גבוהה בהרבה מכך שתרוויח בכל חייך עשירית ממה שזהבי ירויח בסין.

איאן ראש נטול שפם 18 ביוני 2016

Meh

-גיסנו- 19 ביוני 2016

ברור, זה נאמר בלי שמץ של זלזול. כמו שטועמה מחבל זה לא גזעני שואה למכבי לא קשור לאירוע הזה מלפני 70 שנה וסנטה קלאוס אמיתי.

ואם זה מנחם אותך גם אני ככל הנראה לא אגיע במצטבר למענק החתימה של זהבי.

איאן ראש נטול שפם 19 ביוני 2016

מקום 2 לויילס ינחם אותי.

פאק אני אפילו אגדל בחזרה את השפם!

אדם בן דוד 19 ביוני 2016

אני מאחל לו בהצלחה, שמח שהולך.
אולי עכשיו כשהוא יוצא מהביצה אוכל לעודד אותו בשקט.
הגול בטדי נמצא אצלי בחמשת רגעי הספורט המרגשים בחיי יחד עם הדאנק של גילי, הסל של טפירו, הגול של ישראל כהן מול בית שאן והמ קום שלישי שלי ב100 מטר גב בכיתה ז.

D! פה ועכשיו 19 ביוני 2016

כל הכבוד לספורט 1 שהביא פרשן העברות מומחה למכור סחורה, סליחה, לתאר את מצב השחקנים בקבוצה מעמדם ולדרג את יכולתם במהלך משחק האימון

D! פה ועכשיו 19 ביוני 2016

איזה שיטת משחק הוא מעדיף:
"האמת היא שאני לא יודע, הוא רק הגיע אתמול"

מעציב ביותר הזלזול הזה

Comments closed