למה זה יהיה גם אנחנו

אנחנו כבר לא אי בודד, הכדורגל הישראלי עוד יתן קפיצת מדרגה

אני רגיל לקרוא על הסיבות לחוסר התפקוד בכדורגל הישראלי. אני גם מבין את היאוש שאוחז ברבים שמניחים שמה שהיה הוא שיהיה. יש איזשהוא פגם גנטי בתרבות הישראלית (לפחות הפסקנו עם הפגם הגנטי ביהודים עצמם) שמונע מהכדורגל להתקדם ולהשתלב באירופה.

יש לי חדשות בשבילכם, זו לא הגנטיקה, גם לא התרבות, זו הסגירות. והסגירות הזאת שהיא היתה ההבדל הגדול ביננו ובין הונגריה למשל, או ביננו ובין ווילס, איסלנד, כל מדינות אירופה, סגירות זו הגיעה אל קיצה.

*

איך מדינה קטנה כמו ווילס כן, ואנחנו לא? זה פשוט, הכדורגל הוולשי הוא כדורגל שמוטמע היטב בתוך הכדורגל הבריטי קודם כל, ואחר כך בתוך אירופה. אני לא מדבר רק על שחקנים שמשחקים באירופה ולא בווילס, כמו שקראתם רבות אצל דורפן למשל. אני מדבר על כל ההשפעות התרבותיות של הכדורגל האירופי, מגיל הילדים ועד גיל הבוגרים.

הכדורגל הישראלי היה אי בודד עד לתחילת שנות התשעים. אז הכדורגל נפתח מעט עם ההרשאה להביא זרים. העניין הוא שבשנות החמישים והשישים הכדורגל האירופי ברובו היה מורכב ממשקים סגורים. לכן לא נוצר פיגור גדול בכדורגל הישראלי, וכך נשארנו פחות או יותר במקום בו היינו, בלי הדרדרות מיוחדת. אך מאז חוק בוסמן, ולמעשה מאז שהשוק האירופי המשותף נכנס לפעולה, נכנסנו לפיגור ביחס לנעשה במערב אירופה.

*

העניין הוא שהאפשרות להביא זרים לכדורגל הישראלי, וגם האפשרות לשחקנים ישראלים לשחק באירופה, עדיין לא פתחה מספיק את הכדורגל הישראלי לשילוב מקסימלי בתוך מרקם הכדורגל האירופי. כך גם ההשתתפות בגביעי אירופה השונים לא הספיקה, מאחר והשילוב בין מדינות אירופה עצמן היה גדול מכך בהרבה. ההשפעה האמיתית של התרבות האירופית על הכדורגל הישראלי תגיע, ביחד עם הנעשה במכבי תל אביב. רמת המאמנים הזרים שהגיעו לכאן, רמת הניהול של מחלקת הנוער, אלו הדברים שישפיעו על הכדורגל הישראלי ויעיפו אותו קדימה, קדימה למקום בו מדינה שאוהבת ספורט כמו מדינת ישראל, ובו הכדורגל הוא הספורט הכי פופולארי, למקום הטבעי שלו באירופה.

אני יכול לשתף אתכם בהשפעה הדומה בתעשיית ההייטק הישראלית, ומשם על שאר התעשיות בישראל. בשנות השמונים החלו חברות הייטק זרות להכנס לישראל ולפתוח משרדים מקומיים. חברות אלה הביאו איתן נורמות ניהול שונות לחלוטין מהמקובל בתעשיות הישראליות הסגורות. בעוד בישראל תרבות השורה התחתונה וההסתכלות עד קצה האף היא התרבות השלטת, ומכאן גם מחלקות כח האדם, כלומר המשאב שיש לנצלו, החברות הזרות הביאו איתן שיטות עבודה מוקפדות ומסודרות הרבה יותר. בתחום שלי בעיקר, פתאום הדרך לגייס עובד, לנהל את השכר שלו, נהייתה מקצוע בפני עצמו, לא משהו שמנהלים באמצעות טלפון לחבר.

כך תעשיית ההיטק הישראלית הפכה לשילוב של האלתור והתעוזה היזמית הישראלית, עם ההשפעות המקצועיות של החברות הזרות שהגיעו לכאן, וכך גם הגיעה קפיצת המדרגה.

*

לדעתי זה בדיוק מה שיקרה כתוצאה משילוב התרבויות בכדורגל הישראלי. חזרת כדורגלנים ישראלים מחול לא היתה צעד מספיק, גם לא שילוב זרים איכותיים בישראל, בעיקר משום שאיכות הזרים שהגיעה לכאן הלכה וירדה כתוצאה משינויים מאקרו כלכליים.

אך השילוב של שיטות עבודה אירופאיות מתקדמות בתוך המועדונים הישראלים ישפיעו ובגדול. פתאום מכבי חיפה הביאה סקאוט זר ואיתו גם את מערכת הGPS ששלומי דורה הוציא מקריית שמונה, שכן מה שחשוב זה המוטיבציה ושום דבר אחר לא. שיטות העבודה של באר שבע עברו קפיצת מדרגה בבוגרים. לאט לאט ההשפעה תחלחל, שכן מי שידבוק בשיטה הישראלית בלבד ישאר מאחור.

פתיחת הכדורגל הישראלי לאירופה החלה ברצינות רק כאשר מיטש גולדהאר הבין שיש חשיבות אדירה להביא לפה אנשי מקצוע זרים. אחרת, היינו נשארים תרבות סגורה, ותרבות סגורה מפגרת אחר תרבויות פתוחות.

אין סיבה לפסימיות, כל הסיכויים הם שבעשרים השנה הקרובות, גם פה יגדל דור שיפתיע באירופה. בעידן התרבות הסגורה נבחרת הנערים של יוסי בניון הגיעה לגמר אליפות אירופה. הנבחרות הצעירות שלנו עדיין מגיעות להישגים מדי פעם, עכשיו כשגם אנחנו נושפע משיטות הניהול בכדורגל האירופי, עכשיו כשאנחנו נלמד לשלב בדרך הישראלית גם השפעות אירופיות בגידול השחקנים, יגיע גם הדור הבוגר שיככב. אין לנו פיגור כלכלי אחר מדינות בסדר גודל דומה לנו. נכון שחרדים לא משחקים כדורגל, אבל הערבים כן, מבחינת הגודל אנחנו כבר מדינה אירופית כמעט בינונית. שם גם הכדורגל שלנו יהיה.

טוואטחה בפרנקפורט
בתוך גארת' בייל

86 Comments

יואלזיניו 6 ביולי 2016

אתה קול שפוי במקהלה של נרגנים. תודה

יניב פרנקו 6 ביולי 2016

מסכים לגמרי.
עם התגובה והפוסט

אמוץ כהן-פז 6 ביולי 2016

אם הכדורגל הישראלי יקפוץ למדרגה עליה עומדות היום וולס ואיסלנד הוא עלול לגלות שהן כבר לא שם.

ניתאי 6 ביולי 2016

אתה (כרגיל) מייחס 90% לניהול. גם זה וגם במשפט על הגודל בסוף אתה מתעלם ממה שאוריאל דסקל (למשל) מטיפים עליו כל הזמן: כמות הכדורגלנים. יש בארץ מעט מאוד כדורגלנים רשומים באופן יחסי.כשבסיס הפירמידה צר, גם הלמעלה יהיה צר, אפילו אם יותר גבוה.
אני מסכים שלאט לאט (ממש לאט) הקבוצות סוגרות את הפער הניהולי-מקצועי, אבל בלי כמות הרבה יותר קשה להגיע לאיכות. וברמה הזו, של ניהול הכדורגל במאקרו – ההתאחדות, ושאר מי שיכול להזיז דברים, לא השתנתה משנות ה90.

גיל שלי 6 ביולי 2016

אבל אחד ישנה את השני, למשל אצלי בבית, הגדול אפילו לא שיחק כדורגל בחצר, והוא כל הזמן היה בהתעמלות מכשירים ואומנויות לחימה, האמצעי פתאום נרשם לקבוצת כדורגל ביתר רמת גן, והקטן משחק כל היום בבית ספר. לפני עשר שנים המגרש של בית ספר היה כל הזמן ריק, היום מלא ילדים קטנים משחקים בו כל הזמן, אחד מוביל לשני

ניתאי 6 ביולי 2016

אני מוכן לנחש שאצלך בבית משחקים כי רמת ההתעניינות של אבא בכדורגל מקומי עלתה דרמטית בשנים האחרונות, כולל הליכה למשחקים, מרצנדייס והכל. וזה גולש. אבל זה אוהדי מת"א. בכל מקרה את השינוי הזה יהיה קל לראות בעוד 3-4 שנים, לא צריך לחכות עשרים. נקווה שאתה צודק.

גיל שלי 6 ביולי 2016

זה אוהדי מכבי תל אביב, אוהדי הפועל באר שבע, אפילו עוד אוהדי מכבי חיפה, זה בדיוק העניין שאני מדבר עליו

אריאל גרייזס 6 ביולי 2016

אחד בא על חשבון השני. מכבי חיפה יש מן הסתם ירידה, באר שבע בא על חשבון הפועל, מכבי על חשבון ביתר

גיל שלי 6 ביולי 2016

אתה טועה, הרייטינג עולה, מספר הצופים המגיעים לאצטדיונים עולה, בקיצור העוגה גדלה ואין כאן משחק סכום אפס

אריאל גרייזס 6 ביולי 2016

מספר הצופים עולה כתוצאה ממתקנים טובים יותר וזה סבבה לגמרי ושיפור. הרייטינג בטח לא גדול יותר היום מאשר לפני 10 שנים או 20 שנה, וזה פונקציה של ריבוי ערוצים והעלות שלהם. תבדוק את הרייטינג של המשחק המרכזי בערוץ 10 השנה ללפני 10 שנים, אין בכלל מה להשוות.
בכל מקרה, גם אם זה לא משחק סכום אפס, זאת חוכמה קטנה להסתכל על זה במשקפיים של אוהד מכבי שהשנים האחרונות הפכו אותו לצרכן כדורגל נלהב אחרי שנים של דיכאון תחת לוני-נמני. במשקפיים של אוהד הפועל או ביתר המצב יהיה בדיוק הפוך

ירושלמי 7 ביולי 2016

גם אם כמות הכדורגלנים לא מספיק גבוהה, ובסיס הפירמידה נמוך יחסית, הוא עדיין גבוה מאשר אצל מדינות כמו איסלנד ואלבניה.
לכן מבחינת כמות, מה שיש היום עדיין אמור להספיק ולייצר מספיק שחקנים טובים, בהנחה שהשיטה נכונה.

עידן. 6 ביולי 2016

מטורי הפרודיה הטובים שקראתי.

יואב דובינסקי 6 ביולי 2016

ליורו עם 24 נבחרות בסוף נגיע. אנחנו באיזור הפלייאוף. למונדיאל עם 13-14 נציגות אירופאיות, אנחנו לא בכיוון.

אמיתי 6 ביולי 2016

דורפן כתב היום טור מצויין בעיתון ואני ממליץ עליו בלי שום קשר.
הסייפא של הטור מתייחסת בדעוק לקטע הזה של הכל ביזנס ואיך
הכל נמדד בפריזמה הזאת..
לא אומר שכלום לא השתנה פה מאז גורדי והמאמנים הזרים אבל
בסהכ זה טיפה בים. התרבות וגם המרחק הגיאוגרפי שלנו מאירופה
פשוט קשה לגישור. זה פשוט לא יקרה ככה ודרושה מהפכה בחינוך
בכלל ולספורט בכלל. רק ככה אולי..
מעריך את הכתיבה שלך תמיד אבל זה ווישפולטינקינג עם רציונליזציה

גיל שלי 6 ביולי 2016

אני לא מפספס אף דבר כתוב של דורפן

אריאל גרייזס 6 ביולי 2016

כל האינדיקציות מראות בדיוק את ההיפך. כשרק התחלנו להשתלב באירופה, עם מעט מאוד השפעה אירופאית, היינו מרחק הצלבה מלהגיע ליורו, ניצחנו את צרפת בצרפת, מכבי חיפה נתנה שלישיה ליונייטד, הפועל תל אביב הגיעה לרבע גמר גביע אירופאי וניצחה את צ'לסי, וצסקא מוסקבה בדרך, שחקנים ישראלים היו שחקנים מרכזיים בפריימרליג ובלה ליגה. היום, עם כל ההשפעה האירופאית, אנחנו בדרג הרביעי באירופה, שתי הקבוצות האחרות שהגיעו לליגת האלופות לא השיגו נקודה ומזל שיש את טוואטחה כדי שנוכל להגיד שיש לנו שחקן בליגות הגדולות באירופה (וגם הוא, לא ממש מה שברקוביץ או בניון עשו).
קו המגמה פה ברור לגמרי והוא הולך כלפי מטה. אפשר לחשוב שהניהול המופלא של גולדהאר ישנה פה את הכל ואפשר להסתכל למציאות בעיניים

גיל שלי 6 ביולי 2016

פספסת את הכוונה שלי, אני טוען שאנחנו נפתחנו למעשה רק עכשיו, ולפני זה נהנינו מתקופה בה כולם היו סגורים בערך כמונו

אריאל גרייזס 6 ביולי 2016

אני מצטער, זה טיעון מופרך. הגיעו לפה זרים מצוינים בעבר. שלחנו כדורגלנים שהלכו לחול וחזרו עם הידע שלהם בעבר. אז שיטות העבודה של ג'ורדי ישנו פה את הכל מאפס?
יש פה חוסר הבנה בבעיה הבסיסית של הכדורגל הישראלי. שום שיטת עבודה ושום ניהול מדהים לא יוכל לשנות את העובדה שכמות כשרונות הכדורגל שקמים פה היא אפסית. ברקוביץ' ובניון היו שחקנים טובים כבר בגיל 18. ההתסכלות הזאת על ניהול (אפשר לחשוב כבר איזה ניהול מדהים יש לג'ורדי. כל שיטות העבודה המדהימות שלו לא עזרו לנצח את באר שבע) כחזות הכל מפספסת את הבעיה העקרונית בספורט הישראלי. אני מוכן להתערב שהנבחרת לא תעלה לטורניר גדול ב-10 השנים הקרובות

גיל שלי 6 ביולי 2016

לא רק שיטות הניהול, יותר מזה, שיטות האימון, זה מה שישנה.
אגב, חבל שגם בפוסטים המאוד קצרים שאני כותב, אתה מתעלם מדברים שכתבתי במפורש, כתבתי שהיו פה זרים מעולים, ושהם משפיעים פחות.
זה הרבה יותר ההתעקשות של מיטש על זרים, משיטות הניהול של ג'ורדי במקרה שאני מדבר עליו, למעשה לג'ורדי אין פה שום השפעה לטווח ארוך

אריאל גרייזס 6 ביולי 2016

ראיתי מה שכתבת, זה בדיוק ההתיחסות שלי. אני אומר – הזרים שהגיעו לא השפיעו, אבל שיטות האימון של מאמן אחד או שניים כן ישפיעו?
ואתה מתעלם ממה שאני אומר. כשמגיעים לניהול ואימון של בוגרים זה כבר הרבה יותר מדי מאוחר. בכלל, המחשבה שהמאמנים שג'ורדי מביא לפה מגלים את אמריקה היא מצחיקה. בעולם של היום, ואנחנו רואים את זה ביורו, כל המאמנים מכירים את הכל. אברם גרנט בזמנו או אלי גוטמן או שפיגל ידעו מה קורה באירופה יחד עם כולם והביאו את זה לפה. אפשר לחשוב שלא היו פה מאמנים זרים בעבר. על מי כבר פאקו השפיע חוץ מ-20 שחקנים במכבי תל אביב? האם ראינו את שחקני מכבי תל אביב מתפקדים בצורה יוצאת דופן בנבחרת מרגע שהם למדו ממאמנים אירופאים?
יש פה התעלמות מופגנת מהעובדות ובעיקר משאלת לב.

גיל שלי 6 ביולי 2016

מאמנים מכירים הכל, אבל לא צריכים לשנות כלום אם אין להם תחרות אמיתית. היום מאמנים מבינים שאם לא ילמדו את השיטות, לא תהיה להם עבודה, כי יהיו מי שכן ילמדו

אריאל גרייזס 6 ביולי 2016

אני באמת לא רואה את ההבדל בין מה שברק בכר עשה לבין מה שגרנט או שפיגל עשו בשנות התשעים, למשל, או גוטמן בתחילת העשור הקודם. ובכל מקרה, החלחול של זה למטה יהיה בערך כמו בתיאורית החלחול של תאצ'ר ורייגן

יואב דובינסקי 6 ביולי 2016

זאת לא גבורה גדולה להתפלא שבנבחרת שחקני מכבי לא מתפקדים באותה צורה בזמן שמונעים מהם לשחק עם מיכה.

ארז 6 ביולי 2016

דובינסקי, חשבת פעם לדגמן בושם? שמעתי ש-obsession מחפשים פרזנטור ;)

austaldo 6 ביולי 2016

הפעם אני מסכים עם אריאל, אם כי לא לקביעה הפסקנית ש״אין פה כשרונות״.
הבעייה כאן זה שכמו שכבר נאמר הבסיס כאן צר ורעוע.
יש מעט ילדים יחסית שמשחקים כדורגל בחוגים מסודרים, ואלו שכן מאומנים לרוב בצורה לא טובה ולא מקצועית. ראיתי כמה וכמה פעמים ילדים בחוג כדורגל שרק בועטים בכדור והסו קולד מאמן שלהם צועק להם שירוצו. לא ראיתי עבודה על טכניקה לעצירת כדור, קבלת כדור בתנועה – כל מני טכניקות שבגיל 16 הם אמורות להיות פעולות אוטומטיות. כאן אין מספיק מאמנים טובים לגילים הצעירים וככה הרבה מאוד ילדים – גם אם יש להם כשרון אז הם בפיגור לעומת אירופה כי חסר להם יסודות.
לא שאי אפשר לפתור את זה, אבל זה הרבה מעבר לרמה של ניהול קבוצות ליגת העל

אריאל גרייזס 6 ביולי 2016

אין פה כשרונות כתוצאה מהבסיס הצר והחינוך הגרוע. ברור שזה לא עניין גנטי

יוני 6 ביולי 2016

+1

אלון 6 ביולי 2016

לוקומוטיב מוסקווה

קארל מרקס אנד ספנסר 6 ביולי 2016

לא מציאותי אפילו בעצימת עיניים. וכשאני פותח אותם אני רואה את לשכת הגיוס בתל השומר. ואז כל תורת הניהול , ה"פתיחות", הכמו-הייטק (אולי 8200 זה בכלל קליירפונטיין) התהליכים ודור הזהב כבר הופך את זה להזייה (לא מזיקה יש לאמר).

גיל שלי 6 ביולי 2016

כתבתי השילוב, וכמי שמכיר מאוד טוב את הניהול בחברות ההייטק, אתה כותב רק על הסטארט אפים, לידיעתך הסטארט אפים הם רק חלק מההייטק הישראלי

אמיתי 6 ביולי 2016

בקטנה: ההבדל (ממש לא היחיד…) בין כדורגל להייטק
הוא שבאחד הצבא מפריע ובשני הצבא ממש מעודד ומשקיע.
הכניסה של מאמנים אירפאים לפה היא בקטנה וממש לא ברת
השוואה ליבמ שמחזיקה מרכזים משנות ה70 או לגוגל.
תפוחים וחרובים

גיל שלי 6 ביולי 2016

היא עכשיו בקטנה, אבל כולם לומדים, ברק בכר העיד את זה על עצמו, ויש עוד רבים. כמובן מסכים עם ההבדל שכתבת

ד"ר רזי הופמן 6 ביולי 2016

גיל השורה התחתונה היא שאתה תמים דעים איתי שצריך להביא לפה ניהול אירופי אמיתי לאורך שנים ובלי התערבות בעבודתו על מנת שישנה את הגישה ויהפוך את הכדורגלנים ליותר מקצועיים. זה בדיוק אחד מהדברים שאמרתי בפוסט של גרייזס. העובדה שהנוער דווקא כן הוביל להישגים ובבוגרים יש רגרסייה רצינית מעיד על הבעייה של הכדורגל הישראלי. איפהשהוא בדרך שבין הצעירים לבוגרים חל שינוי. אם רוצים להתגבר על הבעייה הזו צריך להביא מקצוענים מחו"ל ולתת להם לעבוד במשך מספר שנים. הבעייה היא שלהרבה אנשים אנשי ספורט פה יש מה להפסיד מהגעת מומחים כאלה לקבוצות. לדעתי אתה אופטימי מדיי. נמשיך לחלום 20 שנה?

גיל שלי 6 ביולי 2016

אבל זה בדיוק מה שקורה, ובסוף המאמנים האירופיים ישפיעו גם על הישראלים ויכריחו אותם ללמוד את השיטות ולהפוך להיות מאמנים טובים יותר

ד"ר רזי הופמן 6 ביולי 2016

אני שמח שאתה אופטימי. אני לא רואה את זה קורה והלוואי שאתבדה. מהפיכות, הרבה פעמים, הם דבר מפתיע! צריך מישהו שיתן בעיטה חזקה. אתה חושב ששלמה שרף ישב בשקט כשיחטוף? זה בהשאלה כמובן. הבעייה היא במעבר מהנוער לבוגרים, פה צריך להתמקד חזק. בנקודה הזו צריכה להגיע המהפיכה.

בני תבורי 6 ביולי 2016

אי אפשר לנתק את הכדורגל וההתנהלות סביבו מהישראליות ועל כן אנחנו נמשיך לדרוך במקום. במדינות שהוזכרו למעלה כמודל לחיקוי, הורים לא מתערבים בקביעת הרכבי קבוצות הילדים והנוער על ידי נקיטת אמצעים אלימים נגד המאמנים, עבריינים לא מורשים להיות בעלי קבוצות (נכון, לא שכחתי את חסוס גיל), כמות המאיר שמירים זניחה, קיימת שקיפות ניהולית ופיננסית. תזכירו לי מתי בפעם האחרונה באיסלנד או ווילס נכנס אוהד שיכור למגרש בעת משחק ופצח בקטטה עם שחקן. אנחנו לא שם ביותר מדי נושאים והכדורגל הוא האחרון שבו נשתלב אם בכלל.

Brother Mouzone 6 ביולי 2016

ובברזיל? בארגנטינה? בקרואטיה? המדינות שבהן הכדורגל מתנהל בצורה מסודרת ותקינה הן מיעוט קטן, ורובן לא הגיעו ליורו הנוכחי.

"ישראליות" מביאה להישגים יוצאי דופן בתחומים מסוימים ולבעיות באחרים. כמו שכתב גיל, תלוי עם מה מערבבים אותה.

ד"ר רזי הופמן 6 ביולי 2016

יש ישראליות ויש ישראליות. יש ישראליות של בסטה ויש ישראליות של מדען טילים:)

Brother Mouzone 6 ביולי 2016

אני שואל, איך זה שבמדינות האלו (והן עוד לא הכי גרועות) שיש בהן בעיות הרבה יותר קשות בכדורגל מאשר בישראל, רואים תוצאות אחרות? ההסבר הזה לא מחזיק.

ארז 6 ביולי 2016

כמו שאמר הרב, שניכם צודקים.

ד"ר רזי הופמן 6 ביולי 2016

+1

יניר 6 ביולי 2016

אני מסכים לחלוטין, הקפיצה בהיי טק התרחשה רק כשחזרו מנהלים שעבדו בחו"ל להקים ולנהל חברות מקומיות וכאשר חברות בינלאומיות החלו לפעול כאן ( אינטל, מיקרוספט, נשיונל וכן הלאה)
השינוי כאן יקרה רק כשבעלי הקבוצות יבינו כי צוותי אימון זרים יותר חשובים מעוד משכורת מפוצצת לליגיונר שמואיל בטובו לחזור.
גם התקשורת רווית האינטרסים צריכה להיות יותר פתוחה וכל השלמה שרפים למיניהם צריכים להפסיק לדאוג לחברים ולהתחיל לדאוג לעתיד הענף

בני תבורי 6 ביולי 2016

יניר,
הבעיה של הליגיונר בניון לא הייתה המשכורת שלו אלא העובדה שאיך שחזר שכח את מה שלמד שם וחזר להיות הילד המפונק שרוצה לשחק ולנהל.

ד"ר רזי הופמן 6 ביולי 2016

בבחינת הוא ילמד אותנו?

בני תבורי 6 ביולי 2016

שם הוא היה מקצוען לעילא ולעילא וכאן חזר להיות הישראלי שיודע הכל טוב מכולם

יניר 6 ביולי 2016

זו הבעיה של רוב החוזרים. אני פשוט אומר שבמקום להביא לגיונר , לשלם לקבוצה שלו ולו סכומים גבוהים עדיף להביא צוות אימון זר שיישם שיטות מתקדמות ולא ידבר על מוטיבציה

משה 6 ביולי 2016

הקיץ האחרון מוכיח את ההיפך ממה שאתה טוען כאן. הפעילות של גולדהאר במכבי תרמה לגולדהאר ולמכבי, בשורה התחתונה מכבי רחוקה מאוד מחיפה או הפועל לפני 15 שנים. עושה רושם שגם המנגנון שבנה גולדהאר הבין שמדובר במירוץ חסר תקווה ולקח אחורה.

תולעת 6 ביולי 2016

מסכימה עם רוח הדברים, והדחקות שמריצים על הכדורגל שלנו העלוב והגרוע שלא ישתנה לעולם מאוסות בערך כמו רעיונות "המודלים" (לפחות עכשיו אלה מודלים לכדורגל בכללותו ועזבו אותנו מהמודלים של גרמניה וסוואנסי להקמת קבוצות אוהדים). את דור הכדורגלנים שיכול להתחבר ולעשות את השינוי ברמת הנבחרת כנראה אף אחד מאיתנו לא יכול לזהות כרגע, ונראה את זה רק כשיקרה (אז כולנו נהיה חכמים בדיעבד כמובן).
מעבר לזה – היורו כרגע אולי מעצים את תחושת הכישלון הישראלי מול כדורגל קרואטי או איסלנדי או הונגרי, אבל ממוצע הקהל בליגות האלה עלוב, כנראה כי הכדורגל עלוב, ואני תוהה אם את האוהדים הקרואטים המועטים שטורחים להגיע לאיצטדיון לראות ליגה שיש בה את אותה אלופה כבר 10 שנים ברצף חושבים שהכדורגל שלהם השתפר מאד, או שהוא במצב מצוין, כי ראקיטיץ', שלא שיחק דקה בליגה המקומית, שחקן הרכב בברצלונה.

עם זאת, לדעתי השינוי בניהול ובאיכות אנשי המקצוע ברמת הקבוצות חשוב, אבל לא משמעותי לכדורגל לטווח הארוך, כי הוא תלוי תקציבים שנובעים מטוב ליבם של אנשים פרטיים. גולדהאר, שחר וברקת יכולים להחליט שהם הולכים מחר, או מפסיקים לנסות לעמוד בסטנדרטים התקציביים שסוג כזה של ניהול דורש, ואז כל המהפכות הניהוליות והGPSים וההשקעה בנוער יילכו יחד איתם.

השינוי צריך להיות ברמת ההתאחדות, אבל בשביל זה צריך מנהיגים ולא פקידים/פוליטיקאים.

אמיתי 6 ביולי 2016

כבר דיי הוסכם פה בכמה פוסטים שרמת הנבחרת לא משקפת את רמת הליגה.
אך לנו יש את הבעיות שלנו. הנבחרת לא מצליחה ואולי זה לא כזה אסון אבל רמת הכדורגל בארץ היא נמוכה. גם ברמת הקבוצות וגם ברמת השחקן הבודד. זה שיש מספר צופים גבוהה יחסית לקרואטיה (?) היא נחמת טיפשים. בטח לא אינדיקציה לרמת הכדורגל אלא תופעת לוואי של מתקנים משופרים ושחיתות שם. הכדורגל פה לכל הפחות עומד במקום יחסית לאירופה ובנושאים כמו תרבות ותקשורת ספורט אנו נעים דרומה. זוהי אינה שאלה רק של השקעה כספית וניהול. יותר מהכל זה חינוך
ושינוי בכל הרמות

אריאל גרייזס 6 ביולי 2016

למה רמת הנבחרת לא משקפת את רמת הליגה? כשהקבוצות הישראליות מגיעות לאירופה הן מצליחות יותר מהנבחרת?
חוץ מזה, זה מצחיק לראות אוהדי מכבי תל אביב מדברים על כמה זה כיף ליגה תחרותית ושזה הדבר היחיד שבאמת חשוב

תולעת 6 ביולי 2016

האמת שבחמש השנים האחרונות שלוש קבוצות הגיעו לשלב הבתים של הליגה האירופית (שתיים מהן גם עברו אותו לשמינית הגמר) ועוד אחת הגיעה לשלב הבתים בליגת האלופות. נוכח הנסיבות – קושי בהמשכיות בגלל מעמדה של הליגה (נניח הפועל, שכל כוכביה נמכרו אחרי שתי עונות אירופיות מעולות), מיעוט זרים יחסית ועניינים פוליטיים פעוטים (טרור ומלחמות) – נראה לי שזו בסך הכל הצלחה.
לא כתבתי כלום על ליגה תחרותית, זה באמת לא כ"כ מעניין אותי ברמה האישית וגם כנראה לא את אוהדי דינמו זאגרב. הנבחרת שלנו לא הצליחה כשחיפה שלטה בליגה במשך עשור ולא הצליחה גם כשק"ש לקחה אליפות היסטורית. אבל מבינה שמצחיק אותך יותר בדיחות על כל המוזרים שחולמים על "מודלים" אז כנראה שנמשיך לצחוק מדברים שונים.

אריאל גרייזס 6 ביולי 2016

יש קבוצה קפריסאית שהגיעה לשמינית גמר צ'מפיונס, זה עדיין לא הופך את הכדורגל הקפריסאי לאיכותי. להגיע לשלב הבתים בליגה האירופית זה לא אינדיקציה לאיכות. מדובר בליגה בשלבים המוקדמים שלה של הרבה מאוד קבוצות, רובן לא ברמה גבוהה למדי. אני חושב שההצלחה הזאת, יחד עם העפלה פעם בארבע שנים לליגת האלופות, עם תוצאות חלשות מאוד כשמצליחים לעלות, די משקף את הרמה המקומית. שימי לב איך הישגי הנבחרת התדרדרו במקביל להישגים של הקבוצות הישראליות באירופה וליצוא של שחקנים ישראלים לאירופה. הקורלציה פה מאוד מאוד ברורה.
לגבי התחרותיות, דיברת על זה שהקרואטים לא מאושרים מאותה אלופה עשר שנים, זה נראה לי קצת אירוני בהתחשב בזה שבכדורסל שמענו כל הזמן מאוהדי מכבי עד כמה ההצלחה של מכבי דוחפת את הליגה כלפי מעלה.
אני לא צוחק על מוזרים שחולמים על מודלים. אני בעיקר חושב שהם חיים בספירה הרבה יותר גבוהה מאיפה שהספורט הישראלי נמצא היום. יש פה איזה ניסיון למצוא פתרונות קסם כשהמצב היום ברמה הבסיסית ביותר שלו הוא איום ונורא. המחשבה של גיל שאם רק נעשה פה ניהול נכון ונביא מאמנים זרים בליגת העל אז הכדורגל פה ישתפר זה לטעמי חלק מהבעיה. בדיוק כמו להביא את ריצ'ארד נילסן לנבחרת.

תולעת 6 ביולי 2016

ניצחון על צרפת כן משקף את איכות הכדורגל? הנבחרת שלנו בערך באותה רמת הישגיות מאז שהתחלנו לשחק באירופה (אגב סולדת מההנחה שרק באירופה יודעים לשחק ולנהל כדורגל). הפעם, על הנייר, הנבחרת הייתה אנדראצ'יברית, בעיקר כי הייתה בבית עם נבחרת שהתברר שהיא אובראצ'יברית בקטע היסטורי. אחרת היינו מסיימים כרגיל במקום שלישי והולכים להצלבה. מה זה היה אומר על רמת הכדורגל? אפשר היה לצפות בהפועל עכו נגד הפועל חיפה ולא לרצות לחתוך ורידים?

ברור שאין פתרונות קסם – הבעיה העיקרית שזה תהליך שאף אחד לא רוצה להתחיל אותו כי ייקח עשור עד שיראו תוצאות (וגם הן לא חד משמעיות) ומי יזכור אותם עד שמשהו ישתנה. עדיף לעשות שינוי קוסמטי במיידי (למי שיחסית אכפת לו) או להמשיך בפוליטיקות מרכזים בזויות לרווח אישי (למי שהוא שטרן חלובות).

אריאל גרייזס 6 ביולי 2016

אז אנחנו מסכימים בשורה התחתונה

תולעת 6 ביולי 2016

רמת הנבחרת שלנו משקפת את רמת הליגה כי הבסיס של שחקני הנבחרת משחקים בה, בשונה מקרואטיה ואיסלנד.
יש לנו הרבה מאד בעיות, כדורגל זו רק אינדיקציה אחת להן (בדומה למשל לענישה החמורה שקיימת כלפי גזענות בכדורגל, בזמן שבשאר התחומים היא דווקא מקבלת עידוד ותמיכה). גיל הביא דוגמא מהייטק איך למרות הבעיות זה ענף די מצליח בזכות פתיחות והתנהלות נכונה. גם לדעתי הבעיה היא עמוקה יותר, אבל לא בלתי ניתנת לשינוי. גם בספורט וגם בתרבות מסביב.

עמי ג 6 ביולי 2016

הכדורגל בישראל תמיד היה פח. גם בשנות ה-90 שבהן כאילו הצלחנו יחסית (צרפת, אוסטריה, ברקוביץ ורוזנטל באנגליה)
הבעיה היא שהכדורגל באירופה התקדם מאז בשלוש דרגות – וכאן הכל נשאר אותו דבר.
זה לא שאנחנו הלכנו אחורה – תמיד היינו באותו פח. רק שפחות שמנו לב לזה.

ואני מסכים שהכל מתחיל ברמת האימון והרצינות של ליגות הילדים.

זיו 6 ביולי 2016

צריך לעשות הפרדה בין איסלנד לווילס.
ווילס זה בראש ובראשונה שחקן על שנולד פעם בדור ושסוחב את כל הנבחרת גם מקצועית וגם מנטלית קדימה.
המבחן האמיתי יהיה מה יקרה שבייל יפרוש כי הרי ווילס היתה חלק מאנגליה עם שחקנים בליגה האנגלית לדורותיה מאז ומעולם.
איסלנד זה בהחלט נראה כמו תהליך מקצועי יחסית איטי וסביר שהיא תסתובב באזור ומדי פעם תעפיל ומדי פעם לא.
יש שם בסיס פיסיולוגי טוב ותהליך של 20 שנים הצליח.
אז מה עם ישראל ?
למרבה הצער הדור הנוכחי לא משהו.
כבר שנים שאין שוער נורמלי – וראינו באליפות הזו כמה חשיבות יש לשוערים והגנה לא משהו.
בכל הכבוד למאמנים הישראלים הרי לא יכול להיות שכולם טועים ואנחנו רואים הרבה נבחרות קטנות עם מאמנים זרים מנוסים. האם לא ברור אחרי הנסיון של מכבי תל אביב שכל הקשקוש הזה של מנטליות ישראלית כבר לא רלבנטי ופשוט צריך מאמן טוב, מנוסה ולא מי שישלח הודעות להללי כל יום בשבע בערב ולקופמן ביום חמישי בלילה.

notRobot 6 ביולי 2016

הפוך גוטה הפוך.
הפוסט אולי נכון אבל נכתב ממקום מאוד נח.
גולדהאר הוא דוגמא לכלום ביחס לתרבות שלמה. יותר בכיוון אפיזודה חולפת.

הכדורגל הישראלי בשנות ה-90 היה בשיאו.
המעבר מאי מבודד להכרה עבר דרך דור מאוד משובח של שחקנים.
מהדור של רוזנטל ואחנה ועד לדור ההמשך של בנין, ברקוביץ ואיציק זהר.
בכל מצב נורמלי המערכת היתה מסוגלת למנף את העשור הנפלא הזה, אבל הוא נטמע בים של ביוב ועסקונה.

אז הניהול לא השתנה ולא ישתנה.

הייטק זו דוגמא לא קשורה לטעמי.
אני יכול לנהל חברת הייטק מצליחה בשלט רחוק עם אנשים שעד גיל 25 לא ידעו מזה מחשב.
אין לזה שום קשר לניהול ובניה של תרבות או קבוצת ספורט.

קפטן קוקי 6 ביולי 2016

אני מסכים שהבכי והנהי לגבי גורלנו המר בכל הנוגע לספורט לא משרת אותנו, ושאפשר להיות אופטימיים.
אבל הערה – כמי שעובד הרבה מאוד שנים מול מגזר ההיי טק (אבל לא באמת משתייך אליו) אני חייב להגיד שנתקלתי בלא מעט חאפרים, טמבלים, חפשנים, צרי מוחין וצרי אופקים ועצלנים. בטונות. אבל הם אוהבים להתגאות בזה ש"הם בהייטק" והטייטל הזה משמש כמו תפיחה על השכם בשבילם. וזה קצת כמו שחקני כדורגל מקצוענים שעצם ההגעה שלהם למקום הזה מספקת אותם, והם לא מחפשים להשתפר. נכון שאנחנו מוצלחים מאוד טכנולוגית, אבל אני לא בטוח שההפנמה של הסטנדרטים הזרים היא הסיבה.

קפטן קוקי 6 ביולי 2016

טפיחה, סאמק

רן 6 ביולי 2016

גיל מצטער אבל יש פה דבר אחד שאתה מתיעלם לחלוטין שהוא לדעתי הסיבה לכישלון הספורטיבי הקלוסאלי שלנו בהכל.
קוראים לזה צבא (ולפני שאתם קופצים בכמה קשה זה כבר לפתוח ממטרות פעם בשבוע תקראו)
והסובה צבא מתחלקת ל2
1) שקט נפשי, זה נכון שרוב הכדורגלנים הם ספורטאים מצטיינים או לפחות משיגים כרטיסים לרס"ר ככה שלא ייצטרכו לבוא , אבל הם עדיין חיים במסגרת שלא נותנת שקט תמיד יש את הפחד מהשיחה שהרס"ר יתעצבן אוט יחליט שבא לו משהו אחר. בנוסף הטירטור של לסוע לצבא לכמה שעות (מי שלא כדורגלן יגיע לכנראה 5-6 שעות ביום) בין אימונים (מי שלא כדורגלן מתאמן יותר מפעם ביום) גורר הרבה חוסר פניות שאמנם זה נשמע כמו אוייויויוי נורא קשה לי אבל משפיע על הספורטאי
2) ויותר חשוב ספורטאי ישראלי חייב להגיע לטופ מוכח עם קבלות בגיל 17 אחרת הוא לא מקבל ספורטאי ולרוב לא ממשיך בספורט. ולכן אין זמן לעבוד על טכניקה צריך להכניס גולים צריך לנצח ולכן נהייה מעולים עד גילאי קדט (להוציא את הנבחרת של אוחנה אבל זה כבר סיפור אחר) ומעל הגיל הזה כשגם האירופאים יתחילו לעבוד על לנצח אבל יהיה להם גם טכניקה הרבה יותר טובה הפערים האמיתיים יצוצו.
זכור לי כתבה על בן סהר שסיפר שבהפועל כל עוד הוא הכניס גולים הוא היה בהרכב ובצלסי למרות שהוא הכניס צמד במשחק החליפו אותו כי הוא לא ביצע הוראות טקטיות מהמאמן

Brother Mouzone 6 ביולי 2016

יש דור מסוים בארץ, אני משתייך אליו, שאימץ את הציניות כתחליף למחשבה. אפשר לראות דוגמאות בהרבה מהתגובות לעיל.

לי אישית לקח שנים להבין שציניות לא מעידה על חוכמה או עומק, בדרך כלל להיפך – על עצלות מחשבתית ורחמים עצמיים. כמעט נושמים אותה עם האויר בארץ (במיוחד מי שצורך את התקשורת כאן) וצריך ממש להלחם בה. רק בגיל מבוגר יחסית היבטתי סביבי וראיתי שכמעט אף אחד מהאנשים המוצלחים שפגשתי הוא לא אדם ציני.

לשמחתי זה השתנה מאוד בדור שאחרינו. אנשים בגילאי 20-30 שאני מדבר איתם הם אחרים לגמרי. כל התנועות שקמו סביב המחאה החברתית או נושאים אחרים, בימין ובשמאל, מביאות משב מרענן של כנות ונסיון אמיתי להבין ולשנות דברים.

תומר (הוותיק) 6 ביולי 2016

פאק, תגובה אופטימית בדה באזר!!! (לה התכוונתי להיות ציני, אני ממש מסכים עם מה שכתבת)

ארז 6 ביולי 2016

תגובה מקסימה.

tom 6 ביולי 2016

לדעתי הפער העיקרי הוא לא בכדורגל הוא באתלטיקה.
כשאתה רואה את נבחרת ישראל משחקת נגד הנבחרת "הבינונית" של וויילס אתה רואה שיש להם על המגרש 10 שחקנים שכולם יותר מהירים, יותר חזקים, מנתרים יותר גבוה ובעלי סיבולת עדיפה וזה נהיה מאוד פשוט. אם אתה לא נוגע בכדור מה זה משנה אם אתה משחק 4 4 2 או 5 3 1? זה לא משנה אם הרכבת את שכטר או משומר. אתה פשוט לא עומד מולם.
כשיבינו את זה ויטמיעו בילדים זה יוכל להשתנות. בספורט הרבה דברים שלא עשית עד גיל 17 לא תוכל להשלים לעולם.
ההתיחסות בחו"ל לבסיס הספורטיבי היא ברמה המדעית. באנגליה מעל מאמן הכושר ישנה מחלקת מדע הספורט והמדענים מגדירים למאמן את אופי האימון והנקודות לשיפור הן ברמה הקבוצתית והן ברמה הפרטנית של שחקנים בודדים. מעבר לכך הם מכתיבים את התזונה ואורח החיים.
ככה למשל לסטר מצליחה להשיג יתרון על ליגה איכותית ממנה ולגנוב אליפות.
בארץ אנחנו מתלהבים מ GPS אבל לא באמת קרובים לצמצם את הפערים.

קובי 6 ביולי 2016

אנגליה זה לא ממש דוגמה טובה..תגיד גרמניה/ספרד/צרפת/איטליה אבל לא אנגליה

tom 6 ביולי 2016

בוא נצמצם את הפער מאנגליה. לגרמניה נדאג אח"כ.

גורביץ' 6 ביולי 2016

באמת לא מבין איך עם כל ההתנהלות האירופית ה"מתקדמת" ואימוץ שיטות ניהול / אימון / פיתוח שיובאו לארץ ע"י מכבי תל אביב, לא יצא שחקן נוער אחד בינוני פלוס, לא מצוין, בינוני פלוס אחד מהנוער של מכבי ת"א בשנות ג'ורדי ? (מונס דאבור הוא מלפני)
במה זה מתבטא ? בשבירת השוק של השחקנים הישראלים ? בלשלם 2.2 מיליון על אלירן עטר (ברור לכולם שזה יקרה) ? בגלל שכולם יודעים שמיץ' ישלם כל מחיר.
בכדורגל יותר טוב ? ממש לא.
במה ? אני באמת לא מבין, אולי אם אני אבין אני גם יראה את התמונה הכוללת על איך זה ישפר את כל הכדורגל הישראלי

גיל שלי 6 ביולי 2016

כי תהליכים מהסוג הזה לוקחים המון זמן, והם לא יבחנו בכמה שחקנים צעירים במכבי יהיו טובים מספיק כדי לעלות לבוגרים ולככב, אלא בדרך בה יגדלו השחקנים הצעירים באופן כללי, ולמען האמת, לא רק במכבי

גורביץ' 6 ביולי 2016

לא חושב שהשינוי אם יקרה יגיע מהתנהלות אירופית או מתקדמת יותר בתוך המועדונים, לדעתי כל הגדולות או לפחות מכבי ת"א, חיפה אולי גם הפועל תא וביתר (לא יודע לגביהם), בתוספת הפועל בש בשנים האחרונות, מתנהלות בצורה מתקדמת בגילאי הנוער / נערים והלאה, ועדיין בשנות ה-90 היו כמה שמות ראויים לציון בתחרות על משבצת המגן בנבחרת, היום אין אחד חוץ מטוואטחה.
איך מועדון כמו מכבי חיפה או תא לא מגדל מגינים ? וואלה איך ?
איך לא צמח כישרון התקפי צעיר בשנים האחרונות, אחד שיודע לחבר בין הכישרון שהוא בורך בו למה שנדרש ממנו לעשות ? בשנות ה-90 וה-80 היו הרבה כאלה.
מה שאני בא להגיד – ההתקדמות של המועדונים לכיוון יותר מתקדם ואירופי, זאת לא הישועה של הכדורגלן הישראלי. הבעיה לדעתי היא מה שציינו פה מעליי, אין מספיק שחקנים במסגרת מקצועית בגילאים הצעירים, המכסות של הקבוצות הגדולות (וגם הגדולות פחות כמו הפועל חיפה, הפועל ירושלים וכו) מוגבלות, אף שחקן שמשחק בנוה יוסף בנוער לא יגדל להיות שחקן משמעותי בבוגרים, כי מגיע צבא, חיים וכאלה.
ביחד עם הציניות הכלכלית של הכדורגל בימינו שכל נוד מגיע לחוזה של מיליונים ומתמסר לפציעות שלו (שלום לכם ברק יצחקי ואלרועי כהן), זה מתכון קטלני

איתן 6 ביולי 2016

על הקריירה שברק יצחקי עשה והחוזים עליהם חתם עם השכר,בהקשר לפציעות שלו. אני די בטוח שלברק וסוכניו מגיע לא פחות מפרס נובל. חלוץ שב6 שנים מבקיע 20 שערים עם חוזה כזה בביצה הישראלית. וואו

רומן 6 ביולי 2016

כדי שיהיה פה כדורגל צריך שיהיו מגרשי כדורגל זה תנאי הכרחי.
כשגרתי שנה אצל השטן גדול שיחקתי כמעט כל יום כדורגל, יוצא מהבית הולך קצת ומגיע למגרש דשא שמתוחזק ע"י העירייה, מה זה מתוחזק? קווים ישרים משורטטים בגיר, רשתות מתוחות בשערים ודשא קצוץ כמו בבלומפילד.. וכל זה במרחק הליעה קצר מהבית.. בעיר הדי קטנה שחייתי בה (200 אלף איש) היו עשרות(!!) מגרשים כאלה פתוחים לרווחת הציבור.. (אגב יש גם תאורה בלילה!!)
אוקיי אמריקה אתם אומרים? אז הייתי לא מזמן ברוסיה (רחוק מלהיות אימפריית כדורגל) הלכנו עם חבר לשחק, איפה? על מגרש דשא כמובן..
ומה פה אצלנו? ביום שישי אנחנו מטפסים מעל הגדר בבית ספר בשביל לשחק קטרגל מסריח של 4 על 4, וביום שני משלמים כסף בשביל לשחק קטרגל טיפה פחות מסריח של 6 על 6.
איך הילדים ילמדו לשחק בלי שיהיה להם איפה לשחק?? קטרגל זה לא כדורגל!! זה משחק אחר לגמרי!

דיזידין 6 ביולי 2016

רומן, זו התגובה הכי נכונה שלך אי פעם.

duncan 6 ביולי 2016

אמריקה היא לא סתם מעצמה ספורטיבית. כל ילד עושה ספורט מגיל 2.

דיזידין 6 ביולי 2016

לדעתי השיא של הכדורגל הישראלי כבר מאחוריו.
וגם של מערכת הרפואה.
ואם כבר מדברים, אז גם של מערכת החינוך.

תומר (הוותיק) 6 ביולי 2016

ובכלל הכל גרוע פה, בו נסגור את הכל.
עכשיו קצת יותר ברצינות ופחות בציניות, לא הכל גרוע ולא הכל מאחורינו, למה אתה חושב ככה?

אסף the kop 7 ביולי 2016

כי ככה הוא מוציא את התסכול שלו על הבחירה בביבי

דיזידין 7 ביולי 2016

קודם כל, לא אמרתי שהכל מאחורינו, רק החינוך הבריאות והכדורגל.
שנית, אני כלל לא מתוסכל מהבחירה בביבי.
ולעניין, בחר תחום, חינוך בריאות או כדורגל – ואנמק.

ניינר / ווריור 6 ביולי 2016

בילדותי לא היה כל עיסוק לילדי השכונה פרט למשחקי כדורגל. כל אחר צהריים היינו נפגשים בגינה ציבורית או בבית הספר למשחק כדורגל. היו בינינו כמה כישרונות על ואחד מהם עמד בפני קריירה רצינית ביותר עד שנפצע במשחק דרבי בין הפועל לביתר והיום הוא אחד הפרקליטים המובילים בישראל.
היום נראה לי שילדים מעדיפים לשחק כדורגל בפלייסטיישן אז קצת קשה להתפתח כשחקן אמיתי במסגרת זו.

גל ד 6 ביולי 2016

האינטרס הכלכלי של קבוצות הכדורגל לאמץ שיטות ניהול מבחוץ נראה לי די מוגבל ביחס לחברות ההיי-טק.

אריק 6 ביולי 2016

כי חוק בוסמן מאפשר לכל כשרון ארופי בינוני לקפוץ בגיל צעיר לליגה משודרגת ולישראלים לא. לא ראיתי נבחרת ביורו שהתבססה כמעט במלואה על ליגה קטנה. כולם משחקים בשש שבע הליגות הבכירות.

gil - zimbabwe 6 ביולי 2016

גם אוסטרליה רחוקה מאירופה…
אנחנו אוהבים ספורט, אנחנו לא יודעים לעסוק בספורט.

duncan 6 ביולי 2016

כי הכל חפיף בישראל.
חלאס להתלהב מהייטק. זה עולם שלישי.

shohat 7 ביולי 2016

שאלות שמתעוררות:
א. מהו שיעור ההשתתפות היחסי בכדורגל במסגרות המייצרות קביעות ומחויבות לאורך זמן?
ב. לאיזו גישה מקצועית והוליסטית נחשפים אלו שמתאמנים? מהן הצפיות שאליהן מרגילים מגיל צעיר מבחינת התפתחות אימונית והתנהלות?
ג. כמה שחקנים מגיעים לקבוצת בוגרים כשמעבר לכישרון משחק יש להם יכולת אתלטית ברמת "חובבן טוב": נניח 17:30 ל5000 מטר, 57 שניות ל400, 12 שניות ל100 מטר? אלו סטנדרטים חלשים עבור ספורטאי מקצועני. כמה מגיעים עם יכולת מעולה?
ד. מה עושים כדי לשפר הדברים האלו?

shohat 7 ביולי 2016

שאלה א הכוונה בגילאים 8 עד 18

גיל שלי 7 ביולי 2016

כיום עדיין מעט מדי, הבן שלי בביתר רמת גן לא עובר אימוני כושר כמעט בכלל. אני מאמין שהסטנדרטים של מכבי יחלחלו לשאר האגודות שירצו שחקנים, שכן אחרת הטובים ירוצו רק למכבי

Comments closed