Say it ain't so Donald

קנו אותו

בשנת 1919 שחקני השיקאגו ווייט סוקס מאוד לא חיבבו את בעלי הקבוצה מר קומיסקי. באותם זמנים שחקן בייסבול לא יכול היה לעבור קבוצה אלא בהסכמת הבעלים, כך שאם לא הגעת להסכמות על השכר עם הבעלים, נידונת לאחת משתי אפשרויות, או לשבת בבית, או לקבל בהכנעה את מה שהבעלים הציע לך. תחשבו איך טביב היה חוגג בסביבה כזאת, אה בעצם זה מה שהוא עושה (רק שכאן החוזים מוגבלים בזמן לפחות).

בקיצר, קומיסקי היה קמצן, השחקנים היו טובים והביאו את הווייט סוקס לאליפות ב1917, ועכשיו הם ידעו שכלום לא יצא להם מזה, אז הם מכרו את הסדרה למהמרים תמורת 5,000$.

*

האגדה מספרת שביציאה מבית המשפט פנה ילד אל ג'ו ג'קסון כוכב הווייט סוקס ואמר לו – Say it ain't so Joe. האגדה ממשיכה שג'ו אמר שלצערו זה אכן סו. הילד פינה את הדרך וג'ו המשיך בדרכו. זו אגדה יפה, אך שנים לאחר מכן ג'ו טען שזה לא סו, כלומר הסיפור הזה בכלל לא קרה.

*

מאז הועידה הדמוקרטית עושה רושם שיש עוד משהו שהחליט למכור את הסדרה, את המירוץ לנשיאות. בניגוד לעצות מנהלי הקמפיין שלו, בניגוד לתחינות של נתיניו למפלגה הרפובליקנית, ממשיך דונלד לתקוף את משפחת קהן, משפחה שפשעה העיקרי הוא דתה, דת האסלאם. הזוג השכול ביצע עוד פשע, הם הופיעו יחדיו על בימת הועידה הדמוקרטית והבעל נשא נאום ובו שאל את דונלד, מה הוא תרם למדינה, איך הוא מעז לתקוף את כל המוסלמים.

דונלד טען שההקרבה שלו מתבטאת בשעות הרבות שהשקיע בתכנון פרויקטי הנדלן שלו, ושהוא מעוניין לשמוע מה דעתה של האשה, היא בטח לא מדברת בגלל שבעלה לא מרשה לה. גברת גזלה קאהן הופיעה בראיון עם בעלה ותקפה גם היא את טראמפ והביעה את כאבה כאם שכולה, אך לא אדם כדונלד ירתע מעימות עם הורים שכולים, והוא המשיך. טוב זה קטן עליו, הוא זלזל במקיין על כך שנפל בשבי הויאטנמי.

*

הקיצר, מאז הועידה הדמוקרטית הילארי מגדילה את הפער על טראמפ בכל יום שעובר, וטראמפ מעמיק את הבור. סנטורים רפובליקאים שהעזו להסתייג מיחסו אל הזוג השכול קבלו הודעה שטראמפ לא יתמוך בהם בריצתם לבית הקונגרס.

*

אולי הוא עושה דווקא? אולי כל מטרת ריצתו לנשיאות היתה פרסומת חינם? אחרי שהוא לא הצליח להפסיד את הבחירות בתמיכה בפוטין, הוא בחר בנשק חזק יותר שיבטיח את תבוסתו?

ישנה תיאוריה מרחיקת לכת יותר, היא טוענת שטראמפ הוא בכלל סוס טרויאני שהושתל על ידי הדמוקרטים במפלגה הרפובליקנית ונועד להשמיד את המפלגה.

אגב, שני העימותים הראשונים של קלינטון מול טראמפ שובצו מול משחקי פוטבול, אז לא שם הוא ישיג את המהפך, אם עץ נופל ביער ואיש לא ראה, האם העץ נפל?

*

מעניין אם אפשר לשפוט אותו על מכירת המירוץ לנשיאות, אני מכיר כמה רפובליקנים שישמחו לתבוע.

 

פרופורציות
התחרויות החלו

138 Comments

עסק שחור 3 באוגוסט 2016

ארוך אבל מצחיק:
https://m.youtube.com/watch?v=8qIQbydyHwc

shohat 3 באוגוסט 2016

מעולה!

צור שפי 3 באוגוסט 2016

מצחיק? מבעית!

Zak 3 באוגוסט 2016

טוב :)

עסק שחור 3 באוגוסט 2016

הוידיאו מצחיק. הסיכוי שהוא יבחר מבעית. המחשבה שיש מיליוני אנשים שמצביעים לו גורמת לי לסיוטים (ברצינות – אני מתעורר באמצע הלילה עצבני ומבין שחלמתי על טראמפ).

אמיתי 4 באוגוסט 2016

its gonne b funny..so funny

S&M 4 באוגוסט 2016

אדיר, תודה

אביאל 3 באוגוסט 2016

השורה התחתונה הכי מרכזית בעיני היא הפספוס של הבוחר הרפובליקני, טד קרוז הם חלומם של כל הרפובליקנים, אחד שמאמין באמת בכל היגד ומשנה רפובליקנית, מספיק לראות איך הוא נכנס חזק במגדלי התירס (לדלק) באיידהו כדי לראות שהאידיאולוגיה היא מעל לכל אצלו. בכל מערכת בחירות אחרת הוא היה מצטייר כמו טראמפ אבל ליד טראמפ הוא קיבל לגיטמציה ופרגון וכנראה היה מנצח את קלינטון בסבירות גבוהה, פספוס שיכאב שם הרבה זמן.

עסק שחור 3 באוגוסט 2016

קרוז – עוד אחד (בנוסף לטראמפ) שכמעט כל מה שיוצא לו מהפה זה שקר.

no propaganda 3 באוגוסט 2016

זה נכון למאה אחוז מהפוליטיקאים

עסק שחור 3 באוגוסט 2016

לא היינו בדיון הזה כבר? יש אתרים שבודקים את הציטוטים של המתמודדים. טראמפ וקרוז בליגה משלהם מבחינת השקרים.

no propaganda 4 באוגוסט 2016

היינו :)
מאז קראתי את האתרים וזה לא בדיוק מדע מדויק. אם תסתכל כמעט ואין שם דברים שהם מאה אחוז נכונים, וכשזה לא מאה אחוז זה שקר ודבר נוסף הוא שברגע שזה לא מאה אחוז זה כבר עניין של דעה האם זה יותר אמת או יותר שקר

עסק שחור 4 באוגוסט 2016

צודק – זה באמת קצת סובייקטיבי. גם אני לא מת על פוליטיקאים וחושב שהם די שקרנים באופן כללי. אבל לדעתי טראמפ וקרוז מגזימים עם החוסר דיוק שלהם לגבי הפרטים. כמובן שגם אני לא אובייקטיבי.

יניר 3 באוגוסט 2016

קרוז הוא פנאט שהיה הרבה יותר מסוכן מטראמפ,
נראה לי שאם פול ראיין היה מתמודד הוא היה לוקח את הבחירות בהליכה

NoONE 3 באוגוסט 2016

ג'ון קייסיק היה המועמד הכי טוב במרוץ והיה מביס את הילרי בהליכה ובנוסף גם הוא האיש הכי מתאים מכל הבחינות(לעומת כל שאר האפשרויות) להיות הנשיא

אריאל גרייזס 3 באוגוסט 2016

הבעיה של קייסיק שהוא ליברלי מדי בשביל לנצח בפריימריז הרפובליקנים, בלי קשר לטראמפ. אני מסכים שהוא מועמד מעולה בשבילם.

צור שפי 3 באוגוסט 2016

לי נראה שרשימת הרפובליקנים שיכולה היתה לנצח את קלינטון כוללת גם את בוש ורוביו.

אביאל 3 באוגוסט 2016

יניר – זו בדיוק הנקודה, שהפעם הרפובליקני יכלו להכניס מישהו קיצוני ולהצליח בבחירות, אבל הם העדיפו את טראמפ.

ערן (המקורי) 3 באוגוסט 2016

נוטה להסכים, למרות שאצל המפלגה הרפובליקאית של ימינו באמת קשה לדעת.
השנאה לאובמה (אין לי ספק שיש בכך לא מעט גזענות, שלא לדבר על השם האמצעי ״חוסיין״) גרמה למפלגה שלמה, בעלת חשיבות היסטורית ומנהיגים בעלי שיעור קומה, להיגרר היום למקומות הזויים ואחרי ״מנהיגים״ מגוחכים.

אריאל גרייזס 3 באוגוסט 2016

לקרוז לא היה סיכוי לנצח את קלינטון. הוא שמרן הרבה יותר מדי. אם לא היה טראמפ במירוץ הוא היה מפסיד לרוביו או לבוש בפריימריז.

אביאל 3 באוגוסט 2016

אריאל – זה לא מה שהסקרים הראו, הם הראו שקרוז מנצח את קלינטון ועזוב את זה, תראה איך טראמפ יורה לעצמו ברגליים פעם אחר פעם והוא עדיין בטווח סטיית התקן של כמה מהסקרים.

אריאל גרייזס 3 באוגוסט 2016

סקרים בשלב הפריימריז חסרי ערך לחלוטין. מי שמתעניין בפוליטיקה האמריקאית מבין עד כמה קרוז היה חסר סיכוי, הוא הגיע לשלב האחרון מול טראמפ כי הוא ישב על נישה מאוד מסוימת. מעבר לזה שהוא שמרן הוא גם ידוע כחרא בן אדם מאוד גדול (סיפור ששמעתי עליו מדבר שהוא שיחק פוקר עם חברים והפסיד סכום מאוד גדול – אז הוא הלך והלשין עליהם למס הכנסה כדי לא לשלם. וזה רק דוגמא). לא היה לו סיכוי. למועמדים כמו קייסיק או רוביו היה סיכוי הרבה יותר גדול – וגם אז זה לא היה להם קל כמו שחושבים. רפובליקנים צריכים לנצח את כל מדינות המפתח כדי לקחת את הנשיאות.
לגבי מה שקורה עם טראמפ, אני מסכים. בסופו של דבר, קורה שם מה שקורה פה – הצבעה מאוד שבטית. איך טראמפ אמר – אני יכול לירות במישהו באמצע השדרה החמישית ועדיין יצביעו לי. מה שכן, נראה שהשבוע הוא עבר את הגבול.

יריב 4 באוגוסט 2016

מי שאינו מועמד מצטייר תמיד כטוב יותר, כתוצאה מכך שלא מחטטים לו בהיסטוריה. אם בוש או רוביו היה המועמד, מעמדו היה יורד. אין לי ספק שהיה להם (או לקייסיק) סיכוי טוב יותר מלטראמפ, אבל רחוק מבטחון. קרוז באמת קיצוני מדי, ולא קשה היה להשתמש בזה נגדו.
הילרי קלינטון כדוגמה לירידה בפופולריות כתוצאה מעיסוק בה לקראת הבחירות (במקרה שלה החל הרבה לפני הבחירות, מכיוון שהיה ברור שהיא תהיה המועמדת הדמוקרטית):
http://www.realclearpolitics.com/epolls/other/clinton_favorableunfavorable-1131.html

אביאל 4 באוגוסט 2016

אריאל – הנקודה שלי היתה אחרת, לא בוחנים את קרוז בואקום אלא מול הילארי ואם טראמפ ככה נצמד למרות ההתנהגות שלו אז לקרוז היה פשוט סיכוי טוב, כנראה לא בגלל קרוז אלא בגלל קלינטון ואיך שהיא מצטיירת, זו הנקודה ההתחלתית של הדברים שלי, שהיה לרפובליקנים אפשרות להכניס מועמד שהוא החלום הרטוב של כל רפובליקני מושבע.

אריאל גרייזס 4 באוגוסט 2016

אני מצטער, אני לא מבין את הנקודה שלך. אני לא מסכים איתך שטד קרוז הוא החלום של כל רפובליקני מושבע – הוא החלום של מסיבת התה אולי. הוא הרבה יותר מדי שמרן ולא היה לו סיכוי לנצח בפריימריז (שלא לדבר על הילארי). זה שהיו סקרים שהוא מנצח את הילארי זה די חסר ערך. הוא פשוט מועמד גרוע.
זה נכון, הילארי לא אהובה, אבל במצב הדמוגרפי של ארה"ב אתה חייב מועמד שיוכל לקחת מדינות מתנדנדות. אצל הרפובליקנים המצב יותר קשה, הם חייבים לקחת את כולן – אוהיו, פיטסבורג, פלורידה, וירג'יניה. טד קרוז לא היה יכול לקחת אותן. מה שקרה עם קרוז זה שבגלל שהוא מטקסס ובגלל שהוא שמרן מאוד, הוא ישב על נישה שאיפשרה לו לקחת כמה פריימריז, בעוד שאר המועמדים התחרו עם טראמפ על אותה נישה והפסידו לו. והיה לו את החוזק של מדינת הבית שלו, עם כל האלקטורים שלה כדי למשוך את זה הלאה. אבל מראש היה ברור שהוא חסר סיכוי.
אז טראמפ לא מנע מקרוז להיות נשיא. הוא כן מהרפובליקנים יכולת להתמודד בכלל על הנשיאות, זה ברור

יריב 4 באוגוסט 2016

אני חושב שאתה טועה, משתי סיבות. ראשית, טראמפ היה בפיגור תמיד, פרט לסוף השבוע שאחרי הועידה הרופבליקנית ולפני הדמוקרטית. שנית, גם קרוז מאוד פגיע, בדיוק בגלל השמרנות הקיצונית שלו (וגם בגלל הסיפורים על האופי הבעייתי והסכסוכים עם פוליטיקאים אחרים), ואם הוא היה במרוץ היית רואה טקטיקה דמוקרטית אחרת שתוקפת את הנקודות האלו. בכלל לא בטוח שהנקודות האלו פחות פגיעות מהשטויות של טראמפ.

איציק 3 באוגוסט 2016

מצד שני יש עוד תאוריאט קונספירציה שזה פשוט האיש. הוא יהרוס את עצמו אך ישאר פרובוקטיבי, צעקן כי הוא לא יכול אחרת. זה כנראה לא מסתדר היטב עם ההצלחה הכלכלי אבל גם קודם הוא היה פרובוקטור והצליח. כנראה ככול שיש יותר הצלחה, במקום הדם, השתן או השטן עולה לראש והפרובוקציה המעליבות פורצות במלוא עוזן.

גיל שלי 3 באוגוסט 2016

הוא לא הצלחה כלכלית בשום מדד איציק, איך וורן באפט אמר אתמול בלילה, אילו היית שם קוף לנהל את העסק של טראמפ, הקוף היה מצליח יותר

איציק 3 באוגוסט 2016

זה לא אומר שטראמפ לא מוצלח, זה רק אומר שהקוף מוצלח יותר ;)
אבל ברצינות, הרי אדם ממש לא מוצלח לא יכול להחזיק לאורך זמן בהון כזה… ראה את ברמה או אדריאנו.

גיל שלי 3 באוגוסט 2016

תראה כמה זמן לוקח לפדרמנים למחוק את ההון שלהם ותבין

איציק 3 באוגוסט 2016

עד כמה שאני מבין, לפחות 25 שנה דויד פדרמן פעל היטב. אני לא מדבר על מכבי כי אם על עסקיו האחרים כמו עלית למשל. וגם לפני זה כנראה הצליח יפה מאד בלונדון.

גיל שלי 3 באוגוסט 2016

איציק, ממך לא ציפיתי לתגובה רצינית, אני מה זה מאוכזבת

איציק 3 באוגוסט 2016

ממך לא ציפיתי לצינות, אני מזה מופתא לטובה :-)
אבל כיוון ששנינו בדעה שפדרמנים נכנסו לאימפריית כדורסל ותרמו המון לריסוקה, אז היה בתגובתך גם גם משהו עם שמחה לאד.

באבא ימים 3 באוגוסט 2016

הבטחתי ולכן אקיים:

תאוריית

מופתע

איציק 3 באוגוסט 2016

:-)
רק אל תכעס אם אטעה שוב. אשתדל כמייטב יכולתי, אך לא מתחייב לשלמות.

רועי 3 באוגוסט 2016

בסקרים של הארץ וידיעות בוז'י היה עם יתרון של שלושה מנדטים על הליכוד.
הסקרים לפני הברקזיט הראו ניצחון למתנגדי היציאה מהאיחוד.

גיל שלי 3 באוגוסט 2016

זה לא הסקרים, זו הבריחה של הרבה רפובליקנים בולטים מטראמפ בארבעים ושמונה השעות האחרונות, וההיפוך במגמה של הסקרים, הכל יכול לקרות עדיין (אני כותב את זה מתוך זכרון שכל נבואותי התגשמו לחלוטין כמובן :-)) אבל, הוא באמת נראה כמי שמנסה להפסיד בכח. אפילו מנהל הקמפיין שלו צוטט כמי שהתייאש לחלוטין

רועי 3 באוגוסט 2016

זה עוד מוקדם.
טבעי שמיד אחרי הועידה יהיה באז על הילארי.

ירוק 3 באוגוסט 2016

לא חושב שזה באז על הילארי רועי – זה פשוט באז שלילי על טראמפ. בגלל דברים שהוא אומר.
לא הייתי משווה את זה לבוז'י/ביבי. אני חושב שכאן יש מקרה של מועמד הזוי ולא ממש ראוי, ואני חושב (ומקווה) שלאט לאט יותר אמריקאים יבינו את זה. האם זה אומר הפסד בטוח? אין לי מושג.

יריב 4 באוגוסט 2016

שאלה של מידה, זינוק כל כך גבוה הוא חריג. אחרי הועידה הרפובליקאית ההפרש ירד ב3-4 אחוזים (עד לשיוויון, בערך), עכשיו הוא נפתח מחדש לגודל כפול משהיה לפני הועידות.

ניינר / ווריור 3 באוגוסט 2016

מעניין אותי מה לוינטל חושב על זה

באבא ימים 3 באוגוסט 2016

הנתון הכי מדהים לדעתי הוא שהקמפיין של קלינטון שם בצד 98 מיליון דולר לתעמולת בחירות טלוויזיונית. הקמפין של טראמפ- 817 אלף דולר.

yaron 4 באוגוסט 2016

מה שאני קראתי זה שמנהל הקמפיין מיואש מהתקשורת, לא מטראמפ.

גיל שלי 3 באוגוסט 2016

NBC has a list of all of Trump's controversial statements in last 24 hours and my God: http://www.nbcnews.com/politics/first-read/first-read-gop-trump-go-unraveling-break-glass-mode-n622116

פאקו 3 באוגוסט 2016

וואו.

עידו ג. 3 באוגוסט 2016

best show in town
רק תנו לו מיקרופון.

עסק שחור 3 באוגוסט 2016

בהתחלה צחקתי מכל השטויות שהוא אומר ואז הוא עלה בסקרים והתחלתי לפחד במקום לצחוק. אז כן, הוא ההופעה הכי טובה בעיר, אם לא לוקחים בחשבון את האפשרות שהוא יזכה וכל הנזק שהוא יגרום. בתור תוכנית ריאליטי זה באמת הצלחה מסחררת.

עידו ג. 3 באוגוסט 2016

זה כאילו שהריצו את הגרס הרפובליקאית של הווארד סטרן לנשיאות.

עסק שחור 3 באוגוסט 2016

נראה לי שהווארד סטרן היה נעלב מההשוואה.

אריאל גרייזס 3 באוגוסט 2016

דיוויד פרום הרפובליקני אבל מתעב טראמפ ניסה לתהות מה המקבילה הדמוקרטית לטראמפ. בהתחלה הוא שאל מה היה קורה אם שון פן היה רץ במקום הילארי ואז שינה את זה לדניס רודמן..
עד כדי כך חושבים על טראמפ כליצן

עסק שחור 3 באוגוסט 2016

רק שרודמן הליצן תומך בטראמפ.

כל הקטע של הבכירים במפלגה ש״מפחדים״ לצאת נגד טראמפ (לדוגמא פול ראיון) זה בגלל המינוי של השופט. הם כאילו חושבים ששווא להקריב 4 שנים עם המטורף הזה בשביל שהם ישלטו בבית משפט העליון. הם לא מבינים שהם מסכנים את עתיד ארהב והמפלגה. פשוט נוראי.

NoONE 3 באוגוסט 2016

אמרתי כבר בעבר , זאת תהיה תבוסה ענקית לטראמפ.
ברגע שיש עליו את הזרקור של בחירות כלליות לעומת בחירות מפלגתיות כל הדמוקרטים יחזרו הביתה בהמוניהם , כל המתנדנדים ילכו לקלינטון ורפובליקנים שפויים לא ילכו להצביע או אפילו הם יצביעו להילארי.
זה מצחיק כי אני חושב שהילרי לא הייתה מסוגלת לנצח אף מועמד מולה חוץ מהמועמד שהרפובליקנים בחרו.

duncan 3 באוגוסט 2016

טרמפ די מפגר ולא שולט על הפה. זה נכון.
אבל השמאל בלחץ. מביאים אב שכול (טקטיקה דומה לשמאל הישראלי) שאומר שטרמפ לא הקריב. מה הקריבה הילרי?
מה זו התת רמה הזו של להביא אב שכול מוסלמי ולשאול את טרמפ מה הוא הקריב? 99% מהציבור לא מקריב. אין גיוס חובה.

חוצמזה שהאב המוסלמי הזה הוא עורך דין הגירה שמביא אלפי מוסלמים ומאמין בשריעה…..זה לא יגידו לכם.

אז כן. טרמפ די מפגר. אבל עדיף על מועמדת מפגרת (שיודעת לדבר בצורה פוליטקאית חלקלקה) שגם מושחתת ברמות מטורפות וגם שקרנית

גיל שלי 3 באוגוסט 2016

לא כתבתי כלום על דעתי בעניין, רק על הטירוף שטראמפ לקה בו בארבעים ושמונה השעות האחרונות.
אני מסכים בכל מקרה שמדובר בבחירה בין דבר לכולירע

no propaganda 3 באוגוסט 2016

זה מדהים שבארה"ב יש שני מועמדים כל כך גרועים שאפילו אפשרויות הבחירה בארץ נראות סבירות פתאום.

southport 3 באוגוסט 2016

כן זה נראה שה"סטייט דיפרטמנט" לקחו ברצינות יתר את ה"רק לא ביבי"

ירוק 3 באוגוסט 2016

גיל, אתה נסחף קצת לדעתי. אכן שתי אופציות לא משהו, אבל זה לא בר השוואה בכלל. אנלוגיה יותר טובה היא דבר/כולירע מול שפעת קלה.

בני תבורי 3 באוגוסט 2016

סליחה, אבל לא הביאו את ההורים השכולים שיגידו שטראמפ לא הקריב, אלא להראות שיש אמריקאים מוסלמים שלא נכנסים למסגרת שטראמפ תפר להם.

duncan 3 באוגוסט 2016

איזו מסגרת? שמעתי שהוא נגד להביא מוסלמים ואחרי זה שינה את זה למוסלמים ממדינות כמו סוריה (כלומר מדינות עם טרור שאין דרך לדעת מי בא).
האם אמר משהו על מוסלמים אמריקנים? כנראה שלא אבל לא תיתן לזה להפריע לך

בני תבורי 3 באוגוסט 2016

אתה לא ממש חכם אבל אל תתן לזה להפריע לך

עסק שחור 3 באוגוסט 2016

מכל השטויות שהוא אמר על מוסלמים הוא גם הציע לעקוב אחרי כל המוסלמים בארה״ב. אז זה היה בול במקום להראות לו שיש מוסלמים שהקריבו את חיים בשביל המדינה. לא זוכר אי פעם מעומד כל כך לא ראוי כמו טראמפ.

duncan 3 באוגוסט 2016

הרי ברור שלא ניתן לעקוב אחרי כל המוסלמים. יש יותר מדי. עוקבים היום על אלפים. שום דבר חדש הוא לא אמר.

עסק שחור 3 באוגוסט 2016

אתה: האם אמר משהו נגד מוסלמים אמריקאים?
אני: כן, הוא אמר שצריך לעקוב אחרי כולם.

הוא אמר משהו חדש – לעקוב אחרי כולם. כמובן שאי אפשר לבצע את זה כי זה רעיון הזוי כמו רוב הדברים שמר טראמפ אומר.

אלעד 4 באוגוסט 2016

יש המון מוסלימים טובים, אבל האיסלם זו אדיולוגיה נוראית שיש לעשות בה רפורמה.
זו לא רק דת, אלא מערכת פוליטית שלמה שפשוט לא יכולה להתקיים בשלום עם החיים המודרניים.

תמיכת השמאל העיוורת באיסלאם מעידה על בורות מטורפת וחוסר הבנה מפחיד.

NoONE 3 באוגוסט 2016

גם בוועידה הרפוביליקנית היו הורים שכולים של חיילים , הם הביאו אפילו בני משפחה של אזרחים שנרצחו על ידי עובדים לא חוקים כדי להוכיח שטראמפ צדק בדבריו על המקסיקנים.
שני הצדדים מביאים אנשים בטעם שידברו בעדם , זאת לא פעם ראשונה וזה קורה בכל מקום בעולם.
אבל אף אחד לא שמע שום מילה מהילרי לגבי האנשים האלה שעמדו וצרחו שהיא צריכה לשבת בכלא,שצריך לעצור אותה ולתלות אותה על בגידה ועוד איומים למיניהם.
אבל טראמפ כדי להוכיח את הנרטיב של הדמוקרטים שהוא לא כשיר ואת לו את המזג להיות נשיא חטף התמוטטות עצבים בגלל איזה בן אדם שאמר דברים הרבה פחות גרועים ממה שאומרים על טראמפ בדרך כלל.
כל מה שטראמפ היה צריך לעשות זה לשתוק ולאף אחד לא היה איכפת מממשפת קאן.
הדמוקרטים עושים בייטינג לטראמפ והאידיוט הזה נופל כל פעם מחדש.

עופר כהן 3 באוגוסט 2016

איזו הוכחה יש לאנשים שהיא מושחתת?

NoONE 3 באוגוסט 2016

אין , היא לקחה תרומות מהרבה מוסדות גדולים (בדיוק כמו שכל אחד אחר עשה) וכשהיא לא עובדת מדינה היא ובעלה לוקחים הרבה כסף להרצאות שזה גם חוקי לחלוטין , בניגוד לטראמפ היא שיחררה את החזרי המיסים שלה ואין שם שום דבר לא חוקי.

duncan 3 באוגוסט 2016

תורמים סעודים ופרשת המיילים.

אריאל גרייזס 3 באוגוסט 2016

איך המיילים קשור לשחיתות בדיוק? אפשר אולי להגיד שזה פלילי, אפשר להגיד שזה אידיוטי, אין בזה שום שחיתות

duncan 3 באוגוסט 2016

מקובל ששחיתות היא עבירה על החוק שמתרחשת בתחום הכלכלי ומתקשרת לפשעים בתחום הכלכלי כגון שוחד, זיוף ושימוש במידע פנים.
זו גם שחיתות למחוק את המיילים וברור שהיא לא רוצה שימצאו את המיילים כי שם דברים שקשורים לשחיתות.

אריאל גרייזס 4 באוגוסט 2016

לא. המיילים שהיא מחקה הם מיילים של המדינה, לכן מדובר במשהו בעייתי, כי אלו מיילים חסויים. אבל הם לא קשורים אליה ישירות ואף פעם לא היה חשד לשחיתות פה

בני פ 3 באוגוסט 2016

מה שבטוח הוא, על הקמפיין הזה ייפתחו קורסים במדעי המדינה, סוציולגיה ותקשורת על כל אספקט שלו.

דורון (אחר) 3 באוגוסט 2016

"אולי כל מטרת ריצתו לנשיאות היתה פרסומת חינם?" – No sh**, Sherlock

בהחלט סביר בעיני שהוא השיג את כל שיכול היה להשיג מהמירוץ הזה, שהוא מצליח מעל ומעבר למה שהוא חשב שיצליח בהתחלה, ושאפילו הוא לא חשב בתחילה שיש לו סיכוי.
הוא ניצל את ההרס הפנימי של המפלגה הרפובליקאית ואת הכעס של הרבה אמריקאים נגד השיטה הפוליטית ומשום מקום זכה בפריימריס שאני מאמין שאפילו הוא לא חשב ברצינות שהוא יכול לנצח בהם (והוא גם ניצל את השמרנות והמקובעות הממסדית של המנגנון המפלגתי, שהיה יכול לעשות מהלכים שיחסמו אותו, אבל שם החליטו לא לשבור את הכלים).
אח"כ לפי הדיווחים הוא הציע לקייסיק, ללא ויכוח המועמד הרפובליקני הראוי יותר לנשיאות, להפוך לסגן נשיא שיהיה אחראי על "סוגיות פנים וחוץ" (מה שלפי הבדיחה היה משאיר לטראמפ את החלל).
אחרי שאפילו הפיאסקו בועידה הרפובליקאית שיפר את מצבו בסקרים, הוא כנראה הבין שאופס, יש סיכוי שהוא באמת יהפוך לנשיא, ונראה לי שהוא לא באמת מעוניין בזה, אז בשבוע האחרון הוא התחרפן אפילו יותר ועכשיו באמת נראה לי שהוא מנסה לצאת מהמירוץ או לפחות להבטיח את ההפסד.
כמובן שבעולם המשוגע של הפוליטיקה האמריקאית הוא עוד יכול לנצח, אבל זה נראה פחות סביר השבוע מאשר בכל זמן מאז התחילו הפריימריס.

עסק שחור 3 באוגוסט 2016

לא מבין את הטקטיקה הזאת. כמה פעמים ישנתי במלונות בבעלות טראמפ לפני שידעתי שהוא צורה אנושית. עכשיו שאני יודע עד כמה הוא בן אדם נוראי אני לא לעולם לא אשלם לשום עסק בבעלותו. אני בטוח שאני לא היחיד.

דורון (אחר) 3 באוגוסט 2016

הוא נכנס לזה בשביל הפרסום (נכון, לא חסר לו, אבל הוא לא הטיפוס שירגיש את זה, מבחינתו כל פרסום נוסף חשוב, הרי כל העסק שלו בנוי על המותג, בלי איכות או תוכן שידברו בשם עצמם).
כשהתוצאות התחילו להגיע, האגו המגאלומני שלו הוחמא והוא היה בטוח שהוא יכול להיבחר ולהפוך לנשיא, ומי לא רוצה להיות נשיא ארה"ב?
בטח כשאתה גם ככה בעל אישיות נרקיסיסטית.
מפה דברים התחילו להתגלגל ויצאו משליטה, ויכול להיות שהיום הוא מבין בתוך תוכו שהמשרה הזו גדולה מדי. לכן הוא ניסה למזער נזקים עם מינוי של קייסיק, שלא בלע את הפתיון, ולכן יש סיכוי אמיתי בעיני שהוא כרגע מחבל במועמדות של עצמו.

עסק שחור 3 באוגוסט 2016

תאוריה קצת מורכבת מידי לדעתי בשביל להיות נכונה. ומי לא רוצה להיות נשיא? רוב האנשים. זה נראה לי כזה תפקיד נוראי.

יניר 3 באוגוסט 2016

עוד משהו קטן- קראתי שמאז ה11 בספטמבר נהרגו סה"כ 14 מוסלמים בשירות הכוחות האמריקאים (ז"א כולל הכל- מארינס, צבא, נייבי וכו'). אם זה נתון אמיתי זה נשמע כמו כמות מאוד קטנה ביחס לאחוזם באוכלוסיה (לא יודע איך זה ביחס למיעוטים אחרים בגודל דומה, נגיד יהודים).
יכול להיות שאם טראמפ היה תוקף את הנושא ברמת המאקרו במקום נקודתית הורים שכולים שכן הקריבו מעצמם הוא היה יכול למנף את זה לטובתו, מבחינת רפובליקנים וקולות צפים.

ר.בקצה 3 באוגוסט 2016

זה כולל גם את ההוא שירה בחבריו לבסיס במסגרת ״סכסוך עבודה״?

wazza 3 באוגוסט 2016

אז זה אומר שהמוסלמים חיילים יותר טובים ולכן לא נהרגים?

יניר 3 באוגוסט 2016

חיילים טובים נהרגים פחות? אולי זה בגלל שלא הייתי קרבי, אבל תמיד חשבתי שהבינוניים הם אלה עם הסיכויים הכי גבוהים לשרוד- הגרועים יתרשלו, והטובים יקריבו את עצמם (כמו במקרה של החייל המוסלמי הנוכחי)

גיל שלי 3 באוגוסט 2016

מהניסיון העצוב שלי, רק מזל שום דבר אחר

יניר 3 באוגוסט 2016

מצטער אם יצאתי חסר רגישות, אני מבין שזה לחלוטין אקראי איפה הפצמ"ר ינחת, על מי הצלף יכוון וכו'. פשוט במקרה של החייל המוסלמי הוא מת בזמן שהוא מנע מרכב ממולכד להתפוצץ בקרבת חיילים אחרים, ככה שהוא מת בגלל חיילות מקצועית והקרבה עצמית.

יריב 4 באוגוסט 2016

מוסלמים בארה"ב משרתים בצבא בשיעור נמוך משיעורם באוכלוסיה (1% מהאוכלוסיה, כרבע אחוז מהכוחות המזוינים), ושיעור האבדות שלהם פרופורציוני בקירוב לשיעורם בכוחות המזוינים. יהודים, להשוואה, מהווים כ2% מהאוכלוסיה האמריקנית וכשליש האחוז מהכוחות המזוינים.

רן הנרגן 3 באוגוסט 2016

היחס של הימין האמריקאי להילארי קלינטון דומה ליחס של הימין הישראלי לרבין בשנתו האחרונה. על טראמפ מתנגדיו מדברים בלעג על קלינטון הימין מדבר בשנאה, תהומית.

אני לא זוכר / יודע על אף פולטיקאי אחר בארה"ב שקיבל כזה יחס. בטח לא בן זוגה ביל ואפילו לא אובמה. מה בדיוק הגורם לכך? לא ברור ,לטעמי יש קשר לעובדה שהיא אישה. זה מביא להם את הג'ננה.

לקלינטון אין רקורד ביצועי משום שלמעשה מעולם לא היתה בתפקיד ביצועי מהותי. לכן לא ברור על מה יש להם להתגולל כל כך.

שר החוץ אינו גורם מבצע במערכת וסנאטור מצביע או מציע חוקים אבל לא מבצע. לכן לשונאיה אין יכולת להצביע על פעולות שביצעה שגרמו נזק משמעותי להם או למכריהם.

נא לעזוב את הקישקושים על בנגאזי ועל שרות הדואר. במקרה הראשון היה מי שהזכיר, בלעג שבתקופת בוש היו מעל ל 15 מקי תקיפה של נציגויות דיפלומטיות אמריקאיות עם עשרות של הרוגים. במקרה השני, לו היה משהו משמעותי במיילים שלה זה כבר היה יוצא לאור. בכלל, לאור כל ההדלפות של סנואדן, מי יקום ויטען שהשרת הרשמי של הסטייט דיפרטמנט חסין מפריצות?

בעית הבעיות של ארה"ב זה השיתוק שפשה במערכת השילטונית. המפלגה הרפובליקאית גרמה לשיתוק זה בכך שאינה מוכנה להגיע לשום פשרה עם אובמה. דוגמא לכך הוא מינוי שופט לבית המשפט העליון שידחה בפועל למעל 15 חודשים. אובמה הציע מועמד מן המרכז, אבל הרפובליקאים בכלל לא היו מוכנים לשמוע.

השילטון בארה"ב תמיד הופעל על ידי פשרות והסכמים בין הנשיא לקונגרס. לא עוד. כבר 6 שנים שאובמה, שכנשיא הוא הגורם היוזם, לא מצליח ליזום שום דבר.

נ.ב דאנקן, מעין אתה שואב את המידע על השחיתות של קלינטון? לפי רמת הביטחון שאתה מפגין אולי תשתף בו את הגורמי החוק בארה"ב ?

duncan 3 באוגוסט 2016

לא היתה בתפקיד ביצועי מהותי?
בנגזי אולי??????

NoOne 3 באוגוסט 2016

אז אתה אומר שראש ה FBI רפובליקני מוצהר משקר ושוועדת הסנאט שברובה הייתה מורכבת מרפובליקנים וראש הוועדה היה רפובליקני גם משקרים כדי להציל את הילארי קלינטון?

אריאל גרייזס 3 באוגוסט 2016

אני לא מסכים למה שאתה אומר בהתחלה. יצא לי לדבר עם רפובליקנים בתקופת ביל קלינטון והם תיעבו אותו. עבדתי עם מישהו שפרש מהתפקיד שלו כקצין בצי כי הוא לא הסכים ש"האיש הזה" יהיה המפקד העליון שלו.
זה נכון גם לגבי אובמה. התיעוב של הרפובליקנים כלפיו עצום. חלק מזה גזעני, כמובן וחלק נובע מהאג'נדה הליברלית שלו, במיוחד אובמהקר. בוא לא נשכח, בגלל אובמה הוקמה תנועת מסיבת התה

רן הנרגן 4 באוגוסט 2016

מה שאתה אומר לגבי רמת התיעוב בהחלט נכון ולמעשה מחזק את טענתי. טון הדיבורים כנגד ביל ואובמה וסגנונם לא מתקרב למה שהם אומרים על הילארי ולצורה שהדברים נאמרים.

אריאל גרייזס 4 באוגוסט 2016

אין ספק שגם שוביניזם רב מעורב פה. כבר נתתי את הדוגמא של פיילין, שמבחינת הדברים שהיא אמרה וחוסר הידע שלה, לא ממש היתה יותר גרועה מטראמפ, ועדיין חטפה בראש הרבה יותר ממנו ויש מצב שהיא אחראית להפסד של מקיין בבחירות ההם.
אבל אני חושב ששמעתי טון דיבורים כזה גם על אובמה (פה זה גזענות, והרבה) ועל קלינטון מדי פעם.

פנדה 4 באוגוסט 2016

אני לא יודע מאיזה מידע אתה ניזון, אבל יש גילויי שנאה עזה מאד כלפי טראמפ ותומכיו. רטוריקה אלימה, קללות אבל לא רק:
זה כולל גם שימוש באלימות ופיצוץ של כנסי תמיה בטראמפ.

אריאל גרייזס 3 באוגוסט 2016

אני בדיעה כל הזמן שטראמפ באמת רץ בהתחלה בשביל הפרסומת – הוא פשוט לא האמין שהוא יצליח כל כך. ברגע שהוא הצליח, אז הוא התאהב בפוזה שלו וחשב שזה ימשיך להצליח לו. אני בהחלט חושב שזה הבן אדם ולא בתיאוריות קונספירציה אלו ואחרות. לא רואה שום הבדל בין ההתנהלות שלו עכשיו למה שהיה קודם.
מה שכן, גם אם הוא יפסיד, הקמפיין הזה בהחלט הולך להפוך לאבן דרך בפוליטיקה האמריקאית. מועמד בכיר שמקלל, משמיץ, קורא בשמות, משקר בערך ב-80% ממה שהוא אומר – וזה מצליח לו. כלומר, כרגע נראה שהוא יפסיד בלנדסלייד, אבל הוא הגיע עד לפה, מה שהיה נראה לפני שנה הזוי לגמרי. וזה מצליח לו גם ברמה שאנשים מאמינים למה שהוא אומר. הם קוראים להילארי מושחתת ושקרנית למרות שהעובדות מראות שהיא אחת מהפוליטיקאיות הכי אומרות אמת שיש ואין שום הוכחות לשחיתות שלה (כן, היא מקבלת הרבה כסף מתאגידים. היא בטח לא הראשונה לעשות את זה. מצחיק שאצל רפובליקנים זה הפך לקללה, אחרי שהם הריצו מישהו כמו רומני לפני 4 שנים ועכשיו הם מריצים תאגיד בפני עצמו). לא אומר שהילארי היא מושלמת והיא בהחלט מועמדת שלא חביבה על הקהל (מעניין כמה מזה קשור לזה שהיא אישה, דרך אגב. בואו נזכור מה עשו לשרה פיילין לפני 8 שנים, כשהיא אמרה דברים לא שונים בהרבה מאלו של טראמפ השנה) אבל הקמפיין השלילי של טראמפ שנשען כולו על השחרה והפחדה הוא בהחלט אבן דרך בפוליטיקה האמריקאית. אין לי אלא לקוות שהוא יחטוף כל כך חזק שאף אחד לא יחשוב לשחזר את זה בהמשך (בלי קשר להעדפה של ימין-שמאל)

דורון (אחר) 3 באוגוסט 2016

זה מצליח לו כי הימין הקיצוני האמריקאי אכל את המפלגה הרפובליקאים מבפנים.
מאז 2008 אנשי מסיבת התה השתלטו על המועמדויות של המפלגה, הכניסו לקונגרס אנשים שהאג'נדה היחידה שלהם היא להוכיח שכמה שפחות ממשלה זה יותר טוב, ולכן גרמו לשיתוק של המערכת הפוליטית, מה שהגביר את התסכול מהשיטה, וגרם לרפובליקאים מתונים לשתוק ולפחד לאבד את המשרות שלהם לנציגי מסיבת התה והאוונג'ליסטים.
כך רוב הרפובליקאים המתונים (שנכשלו בבחירות 2008-12) פינו את מקומם לקיצונים שנואים כמו קרוז, או פוליטקאים (כנראה) מוכשרים אך משעממים ביותר כמו קייסיק וג'ב בוש, שלידם טראמפ נראה אשכרה כמו שינוי מרענן (אם אתה מתעלם מכך שהאיש שקרן פתולוגי שלא מאמין בעצמו למילה שהוא אומר).
בניגוד (אבל בהשלמה) לכך יש את העלייה הדמוגרפית של המיעוטים, שגורמת לאלה מהימין שהם גם גזענים מוצהרים (גזענות סמויה יש בכל מקום) להרגיש שגונבים להם את המדינה, וטראמפ ניגן רוב הזמן על הסנטימנט הזה. לעשות את אמריקה גדולה שוב = לעשות את אמריקה לבנה, גברית ופרוטסנטית שוב. כמובן שאותם גזענים שכחו שלפני 100 שנים ויותר אבותיהם נהרו בהמוניהם לעולם החדש ו"גנבו" את המדינה מאנשי המושבות בתהליך דומה.

יריב 4 באוגוסט 2016

משהו, אני מניח, יקרה למפלגה הרפובליקנית אחרי הבחירות האלו. אני מאוד סקרן לדעת מה.

יוני 3 באוגוסט 2016

הדבר היחיד שצורם לי במערכת הדמוקרטית הוא שאין שם דם חדש. אובמה הומלך על ידי הילארי, שתקבל את הכתר מאובמה. וביל ברקע כדי להזכיר שמשפחת קלינטון טובה לעם האמריקאי. איך יכול להיות שאין עוד אפשרויות?
אני לא גרתי בארה״ב או עכבר פוליטי, אז אולי זה פרט שיכול לצרום רק להדיוט

אריאל גרייזס 3 באוגוסט 2016

אובמה ממש לא הומלך על ידי הילארי, הוא היה דם חדש לגמרי. העובדה שהוא הצליח לנצח את הילארי עם כל הכסף והרזומה שלה היא בעיניי מדהימה.
וכמובן, התופעה של דם ישן לא קיימת רק אצל הדמוקרטים. בוא נזכור שהיו לנו שני בושים תוך שמונה שנים בתור נשיאים ובוש שלישי התמודד על המועמדות השנה.

NoOne 3 באוגוסט 2016

קורי בוקר מניו ג'רזי וגווין ניוסום מקליפורניה הם דם חדש , צעיר ומצליח ואחד מהם או אולי אפילו שניהם יהיה נשיא ארה"ב

יריב 4 באוגוסט 2016

באגף השמאלי של המפלגה יש אנשים שמחכים לריצה של וורן לנשיאות, גם היא חדשה (אם כי לא צעירה).

אריאל גרייזס 4 באוגוסט 2016

וורן לדעתי ליברלית מדי מכדי להצליח בבחירות ארציות ובמפלגה מבינים את זה

יריב 4 באוגוסט 2016

תלוי מי עוד יהיה במירוץ, אבל לכן אמרתי "באגף השמאלי". לוורן יש, לדעתי, פוטנציאל תמיכה גבוה משל סנדרס במפלגה הדמוקרטית, אז בתנאים מסוימים היא עשויה לקבל את המינוי. בנוסף, כמו שראינו אצל הרפובליקאים, למפלגה אין תמיד שליטה לגבי מי מקבל את המינוי.

קשקשן בקומקום 3 באוגוסט 2016

אני גם חושב שטראמפ יפסיד, אבל מצד שני אני כבר אומר את זה חצי שנה, ועל כל משבר הוא מתגבר…אז אני פחות ופחות בטוח.

גיל – זה מתחיל להזכיר לי את ג"ס וקליבלנד – שום דבר עד השלשה של קיירי לא שכנע אותך שג"ס מאכזבים בפלייאוף, שסטף כנראה מוגבל, ושלברון באמת כזה גדול, ושאולי אין לא כלכך בעיית אגו. בזמן הסדרה נגד OKC התנהגת כאילו זה מובן מאליו שהם ינצחו והסברת למה קליי כזה גדול בזכות סטף (אני חושב שהוא היה ענק כי הוא ענק, ולמרות זה הם ניצחו במזל, לא הגיע להם), וגם בזמן הסדרה נגד קליבלנד קצת סירבת לראות את המציאות.
במילים אחרות – לפני עשרה ימים טראמפ עוד הוביל בסקרים אחרי כמות שטויות שהיתה רוצחת כל מועמד אחר בעבר, וגם עכשיו הפער ב swing states לא מאוד גדול. אז…קצת צניעות. הוא עוד מסוגל לנצח. והיא – בלי ספק, מסוגלת להפסיד.

תזהר – אתה אולי מבשל לעצמך עוד ארוחת כובעים…

ניר 3 באוגוסט 2016

הבעיה העיקרית היא שהילרי היא כמו שמעון פרס אמריקאי, מערכת בחירות שמועמד דמוקרטי סביר היה לוקח בהליכה.

אסף the kop 3 באוגוסט 2016

אז אני מבין שמבחינתך גיל אפשר לסגור את הבסטה ולהכתיר את הילרי.

אני מאידך, חושב שטראמפ ייקח.

אמיתי 3 באוגוסט 2016

הוא טוען שמבחינת טראמפ אפשר לסגור את הבאסטה..
הוא יורה בתוך ומחוץ לנגמש יותר מהחברה שלך פה

אסף the kop 4 באוגוסט 2016

וזה משפיע באותה מידה ממש על המהפך הפוליטי.
פה וגם שם.
כמו החברה שלך פה, הדמוקרטים יהיו אופוזיציה חיוורת.

אמיתי 4 באוגוסט 2016

יותר סביר שיהיו שילטון חיוור… גם כן כמו פה

ירוק 3 באוגוסט 2016

למה נראה לך שהוא ינצח, אסף? לא שאני אומר שזה לא יכול לקרות, ממש לא. סתם מעניין.

Eyal 3 באוגוסט 2016

כי את ארה"ב האמיתית לא רואים בחדשות, זאת שהיא לא ניו יורק, בוסטון וקליפורניה. כי את האמריקאים מיואשים ומרגישים שדורכים עליהם בכל שלב וטראמפ מביא להם משהו שונה. זה לא תמיד אומר שהוא ישנה את המצב לטובה או ישנה משהו בכלל אבל שאתה מתוסכל מאיפה שאתה עומד כל שינוי נראה מאוד ורוד.

אמיתי 3 באוגוסט 2016

לא יודע איפה זה אמריקה האמיתית אבל טראמפ חייב לנצח באוהיו ופנסילבניה וכנראה גם פלורידה בהתחשב שסביר להניח שאת וירג׳יניה הוא יפסיד. סיכוי קטן. קלוש אפילו. השיטה פשוט נגדו מהבחינה הזאת

יריב 4 באוגוסט 2016

השיטה לא נגדו, אם היה צריך לזכות ברוב הקולות סיכוייו היו נמוכים עוד יותר.

אריאל גרייזס 4 באוגוסט 2016

אם יש משהו שלמדתי באמריקה זה שאין כזה דבר אמריקה האמיתית. להגיד שאלבמה היא אמריקה האמיתית בעוד קליפורניה, המאוכלסת ביותר בארה"ב, היא לא – זה די מופרך. אמריקה האמיתית היא רד נקים מאוקלהומה והיספנים מקליפורניה.

רק משהו קטן 3 באוגוסט 2016

זה נכון מה שכתבת על טראמפ בהקשר שקשה לו למשוך דמוקרטים אליו. אך להילרי יש בעיה קשה רוב הדמוקרטים שאני מכיר פה לא אוהבים את הילרי , בעיקר כי היא נתפסת כבן אדם מאוד לא אמין . לעומת טראמפ שנתפס כבן אדם ישיר ואמין יותר עם נטייה לפסיכוזה קלה ;) . הרבה ליברלים הולכים לשבת בבית בבחירות האלו

אריאל גרייזס 3 באוגוסט 2016

להגיד על טראמפ שהוא נתפס כאמין יותר מהילארי זה מצחיק

אמיתי 3 באוגוסט 2016

זה במינימום הזוי…גם יש לו אחלה שיער

בני פ 3 באוגוסט 2016

הוא נחשב אותנטי יותר מהילרי. השקרים שלו נתפסים כאילו הוא ילד קטן שמשקר, שיש לו תפיסת מציאות "זורמת". השקרים של הילארי נתפסים כיותר מחושבים, שקרים של פוליטיקאי. יש משהו מאוד לא אמין בהילארי, מבחינת זה שההתנהלות הציבורית שלה מחושבת מדי ומתוכנתת. קצת דומה לביבי. בהקשר הזה טראמפ נחשב מעליה

yaron 3 באוגוסט 2016

מה שהילרי מנסה לעשות זה לגרום לדמוקרטים שלא אוהבים אותה ללכת להצביע במקום להישאר בבית.
אם בדרך היא תצליח להפחיד גם כמה מתנדנדים, מה טוב.
טראמפ מבחינתו עושה כמיטב יכולתו לעזור לה להפוך את הקמפיין ל – "רק לא טראמפ"
מהצד הוא נראה כמו מתאבד שיעי אבל טמבל הוא לא והוא כנראה מאוד רוצה כזה קמפיין נגטיבי.
התכנית שלו יכלה לעבוד אבל כרגע זה נראה יותר כ – over kill

עסק שחור 4 באוגוסט 2016

טמבל זה בדיוק מה שהוא. הוא נראה כאילו יש לו פיגור שיכלי בראיונות שהוא צריך לענות על שאלות ולנהל שיחה.

Ljos 4 באוגוסט 2016

טמבל הוא כנראה לא. הוא מציג מופת של נאומים שמצד אחד משתמשים במילים נמוכות יחסית (אוצר מילים של כיתה ב'-ד', אם אני זוכר נכון, בעוד הילארי קלינטון מגיעה ל-יא') ומצד שני מעבירים ושמים דגש חזק מאוד (בעיקר באמצעות שימוש בסיומי משפטים עם מילות מפתח גם אם צריך לעוות את השפה האנגלית בשביל זה) על כל הנקודות שהוא רוצה להעביר באותו רגע נתון תוך כדי התחמקות מתשובה לשאלה.

עסק שחור 4 באוגוסט 2016

אם הוא מדבר בשפה נמוכה ולא עונה על שאלות מתוך אסטרטגיה אז הוא באמת לא טמבל אבל אני בספק אם זה מה שזה.
ראיתי כמה ראיונות איתו שבהם נראה שהוא לא מספיק קוהרנטי לנהל שיחה, לא עונה על השאלות וחוזר שוב ושוב על אותם דברים דבילים. לדעתי יש לו יכולת ריכוז של ילד בן 4. והוא גם בוגר כמו ילד בבית ספר יסודי. ממתי בן אדם בן 70 צוחק על המראה החיצוני של אנשים שוב ושוב. כל התאוריות על למה הוא עושה זאת ואיזה אסטרטגיה גאונית יש לו נראות לי הזיות. לפעמים מי שנראה טמבל הוא באמת טמבל.

איציק 3 באוגוסט 2016

אם באר-שבע ניצחה את אולימפיאקוס אז זה ממש לא מופרח שטראמפ ינצח בבחירות. אולי אפילו ניקח מדלי בברזיל, ושרה תתמודד על רשות הממשלה מול שלי, מירי וציפי.

אמיתי 3 באוגוסט 2016

תמיד אמרו לי שבדרום יש חומר חזק

Eyal 3 באוגוסט 2016

אני מת על העובדה שאנחנו הישראלים לא לומדים אף פעם. אנחנו חורצים גורלות באופן כ"כ חזק לפני שהשחקנים בכלל הגיעו למגרש. זה קרה עם ביבי / בוז'י , זה קורה כל טורניר כדורגל וזה קרה עם לברון.
הבחירות עוד כל כך רחוקות שלקבוע עכשיו משהו יהיה שווה ערך להימור על הניקס בשנת 2022 כי שחקנים יש כמה שחקנים מאוד מבטיחים בניו יורק והם בדיוק עולים לכיתה ט'.
מה שקרה עם טרמאפ ועם האב השקול היה מפגר אבל לזכותו הוא באמת מנהל קמפיין שכל הפוליטיקה והתעשייה האמריקאית נגדו בכל שלב ושלב וזה באמת מרשים. המפלגה הרפובליקנית ופול ראיין מקשים עליו בכל שלב שהוא עושה, התאגידים מאחורי המפלגה הרפובליקנית כמו האחים קוח נכנסים בו בכל הזדמנות ויש הרגשה כללית שאך אחד לא רוצה שהוא יבחר.
ובכל זאת כמו שיהודית רביץ אמרה וכולנו יודעים בישראל (ובעיקר במרכז) "דברים שרואים מכאן לא רואים משם". רק צריך לזכור איזה הפתעה הייתה שביבי ניצח את הבחירות, איך אנשים כאן היו בטוחים שהמחנה הציוני הולך לזכות וכולנו יודעים באיזה פער זה נגמר בסוף.
זה שאנחנו רואים משהו נחרץ בטלויזיה ובעיתונות יכול להיות רחוק שנות אור ולנו לא יהיה באמת מושג.

תומר 4 באוגוסט 2016

בן אדם על מה אתה מדבר? לא היה סקר אחד שדיבר על ניצחון לשמאל, הכי קרוב היה הפרש של 4 מנדטים

תומר 4 באוגוסט 2016

נו, 56 לשמאל-מרכז, 64 לימין (הפרש של 4 מנדטים)
במציאות 53 לעומת 57. לא כזה פער

תומר 4 באוגוסט 2016

67 כמובן

ר.בקצה 4 באוגוסט 2016

המגיב שמעליך דיבר על ניצחון של המחנה הציוני..

יריב 4 באוגוסט 2016

מפלגה מנצחת אחרי ההמלצות לנשיא, קדימה לא ניצחה בבחירות 2009.

yaron 3 באוגוסט 2016

בדבר אחד הוא הצליח ומצליח בגדול.
כולם, דמוקרטים ורפובליקנים cnn ו- fox עוסקים רק בו.
למעשה לדמוקרטים אין כרגע שום קמפיין. הם לא מציגים כלום לציבור בניגוד לטראמפ שכן מציג בדרכו ההזויה קמפיין/אג'נדה.
אני לא יודע מה טראמפ חושב אבל אני בטוח שהוא חושב ושיש לו תכנית.
כמה שבועות שהוא יתנהג יפה פלוס עוד סקנדל אצל הדמוקרטים והסקרים מתהפכים.

NoOne 4 באוגוסט 2016

בלי קשר אם זה תכניות טובות או לא הדמוקרטים הציגו די הרבה תכניות בוועידה שלהם.
יש להם מצע שאפשר למצוא באתר של הילרי וגם תכניות עם הסברים ממשיים לביצועם.
איזה בדיוק תכנית טראמפ הביא חוץ משקרים לא מעשיים?
אף אחד לא יבנה חומה ומקסיקו בטוח לא תשלם על זה.
אף אחד לא יגרש 11 מיליון לא חוקי אלא עם טראמפ יקים משטרת גסטפו ןמי בדיוק ישלם על זה?
לטראמפ אין שום תכנית , כל מה שהוא אומר זה שהוא יותר טוב מכולם ויביס את ISIS , יגרש את כל הלא חוקיים , "יציל" את הכלכלה.
וכששואלים אותו איך הוא יעשה את זה הוא אומר שהוא שומר את זה בסוד

yaron 4 באוגוסט 2016

הנקודה היא שטראמפ זוכה ברוב ההתעסקות והחשיפה (חיובית ושלילית).
גם כשהדמוקרטים מרימים לו להנחתה (שריפת דגלים, מיילים וכדומה) הוא מנחית אבל בצורה כזאת שמייד העיסוק חוזר להיות בו ולא בסקנדלים של הדמוקרטים.
אני לא יודע אם זאת טקטיקה נכונה ואם זה יעבוד לו (לדעתי over kill) אבל זה נראה מתוכנן ושזה מצליח לו.
הבחירות האלה הם טראמפ, טראמפ ועוד טראמפ.

NoOne 4 באוגוסט 2016

מה בדיוק מצליח לו? הוא בפיגור 9 נקודות בסקר CNN ובפיגור 10 נקודות בסקר פוקס ניוז

yaron 4 באוגוסט 2016

מצליח שההתעסקות רק בו.
תקרא שוב את תגובתי, לא טענתי שזאת טקטיקה טובה רק שעושה רושם שזה בדיוק מה שהוא ומנהלי הקמפיין שלו רוצים.
בפריימריז זה עבד לו מצויין ולא נתן לאף מתמודד להתרומם אבל נראה שבשבועיים האחרונים זה פחות מוצלח.

שמעון כסאח 4 באוגוסט 2016

מדוע הדמוקרטים לא ביצעו את התוכניות הללו בארבע השנים האחרונות?

NoOne 4 באוגוסט 2016

ביצעו די הרבה לדעתי,
על אובמה קר שמעת?
על הצלת ארה"ב מדיפרשן ושיקום המערכת הפיננסית ותעשיית הרכב שמעת?
על הרפורמה בוול סטירט שמעת?
על הוצאת החיילים מעירק שמעת?
על הריגת אוסמה בין לאדן שמעת?
על הכרה בזכויות הומואים ולסביות שמעת?
על הסכמים עולמיים בנושא לגלובל וורמינג שמעת?
על ההסכם עם אירן שמעת(בין אם מסכימים או לא , ההסכם היה פלטפורמה של נשיא דמוקרטי שקיים אותו)
על הורדת מחירי הדלק שמעת?

עכשיו אני בטוח שהרבה מאד לא מרוצים מהדברים האלה , אפילו אני לא מרוצה מחלק מהם אבל אלה היו סעיפים בפלטפורמה ובמצע הדמוקרטי שהם הבטיחו לציבור הבוחרים שלהם וקיימו.

7even 4 באוגוסט 2016

וואי אתה כ"כ מזכיר לי את ידיעות, מעריב ו 'הארץ' (כלומר בהנחה שמישהו אשכרה עוד קורא אותם ) לפני הבחירות בארץ.
אני משוגע על הזחיחות הזו של השמאל. זה כ"כ כיף!

אמיתי 4 באוגוסט 2016

טראמפ ביום הבחירות:״ המקסיקנים נוהרים לקלפיות על חמורים״

שמעון כסאח 4 באוגוסט 2016

http://bit.ly/2aU7GCU

עמותות השמאל שיתפו פעולה עם הגזען הנאלח-מכחיש השואה מחמוד עבאס או שעבדו בנפרד?

פנדה 4 באוגוסט 2016

אני רק רוצה להגיד דבר אחד קטן על התמיכה בטראמפ:
חלק ניכר מהתמיכה בו הוא לא ממש תמיכה בו, אלא התנגדות של ממש למי שנגדו. התופעות שנראות מצד השמאל ו"לוחמי צדק חברתי" למיניהם במחאות נגד טראמפ פשוט עושות להרבה אנשים צורך לסתום להם את הפה. אולי טראמפ עושה בושות, אבל זה כלום לעומת המפגינים נגד טראמפ.
וזה כולל:
"הפגנות" אלימות שהפכו מהר מאד למעשה למהומות אלימות שכוללות בזיזת חנויות, תקיפת שוטרים והשחטת ניידות (ואח"כ גם סתם רכבים שהיו בסביבה).
תקיפות פיסיות של תומכי תראמפ.
השוואות של טראמפ וכל מי שתומך בו להיטלר ולנאצים וכו'.

וזה לפני כל הרקע להתנגדות לכל מה שנכנס תחת הכותרת של SJW בארה"ב, שהם אלו שעושים את רוב הרעש נגד טראמפ.

Comments closed