ליגת שוקי ההון – בשביל מיטש, מכבי זו מניית צמיחה

מכבי היא לא מניה המניבה ערך מידי למיטש גודלהאר, לכן אין לו שום סיבה לחפש להחזיר רווחים הביתה.

לכבוד העפלתה של מכבי תל אביב לשלב הבתים בליגת אירופה, החלטתי לאחד את ליגת שוקי ההון עם סיכום ההימור של ג'ורדי. בשורה התחתונה ג'ורדי הצליח בענק, כמו בעונה שעברה, כך גם העונה, מכבי הצליחה לעלות עם סגל מוגבל מאוד לשלב הבתים. בעונה שעברה למי שזכרונו קצר קצת, עלינו לשלב הבתים עם הרכב שכלל את יובל שפונגין בעמדת המגן הימני, עם טל בן חיים הבלם, ובעמדת המגן השמאלי היה הבור המכונה עמב"ה. תוסיפו את טיבי ובור נוסף בשם חואן פאבלו, ותקבלו את ההגנה שנתנה הופעה הירואית בבלומפילד מול באזל.

העונה הסגל שעלה לשלב הבתים היה מעט טוב יותר. קשה לי לכמת את שוויו של זהבי אל מול התוספות של דסה במקום שפונגין, מדוניאנין במקום מיטרוביץ' וראיקו במקום חואן פאבלו. רבים יגידו שהשנמוך של ערן זהבי לעדן בן בסט בעמדת החלוץ המרכזי מהווה הצדקה לכך שהסגל היה חלש יותר השנה. אבל, השדרוג של ראיקו מול חואן פאבלו, מדונאינין במקום מיטרוביץ', ובנוסף סקאריונה במקום ריקן בקישור, מובילים אותי לדעה שהסגל היה טוב במעט יותר. כמובן שאני לא בטוח, בכל זאת זהבי בעונה שעברה היה שווה לבדו יותר מחצי קבוצה.

*

לאור הידיעות המגיעות מחו"ל (לכן אני מייחס להן חשיבות מעט גדולה יותר), ניתן להבין שההימור היה עיתוי ההשקעה בחיזוק הסגל. כמו שלא ניתן היה להביא את ראיקו בשנה שעברה בלי לעלות לצ'מפיונס ליג, כך נדמה שגם העליה לשלב הבתים בליגת אירופה היתה קרדינלית לצורך הרכש המתוכנן לנו בשבוע הקרוב. במידה והכותרות מדויקות ג'ורדי ישקיע כ3.5 מליון יורו בהבאת החלוץ של לגיה ורשה, נמניה ניקוליץ', ונדמה לי שכבר ברור שיושקע גם כסף גדול בהבאת מגן שמאלי, וכנראה לפחות שני שחקנים שיחשבו ישראלים יצורפו לקבוצה.

רבים חשבו שמיטש גולדהאר מעדיף לקחת את הרווחים שהופקו ממכירת ערן זהבי לסין, ומההשתתפות בשלב הבתים בצ'מפיונס ליג בעונה שעברה, ולקזז את השקעתו במכבי השנה לסכומים נמוכים בהרבה, אם בגלל היה נזקק להשלמות מכיסו הפרטי. גישה זו ניתן להשוות לגישה של השקעה בחברות דיבידנד.

*

מניות דיבידנד היו הלהיט הגדול ביותר בעולם ההשקעות מאז שהריבית בעולם המפותח ירדה לכיוון האפס. אם לא ניתן להשיג הכנסה מהשקעה באגרות חוב, רבים חפשו תשואה שנתית על השקעתם במניות שנושאות תשואה שנתית בצורת החזר הרווחים לכיסי בעלי המניות בצורת דיבידנד. הבעיה היא שכאשר כולם מחפשים את המניות שנושאות תשואה שנתית, המחיר של מניות אלה עולה, וכמובן שמאחר והתשואה עצמה לא עולה בהתאם, התשואה היחסית יורדת.

בעברית – אם מניה מחלקת דיבידנד של שקל בשנה, כאשר השקעתי עשרה שקלים במניה, קבלתי תשואה של עשרה אחוז, אך אם קניתי את המניה בעשרים שקלים, קבלתי תשואה של חמישה אחוז. מאחר ורבים רבים חשבו לפצות עצמם על הריביות הנמוכות בתשואות כמעט מובטחות בצורת דיבידנד, מחירי המניות עלו, והתשואה ירדה. בעקבות כך יש ספק גדול האם באמת כדאי להמשיך ולרדוף אחר מניות הדיבידנד, שכן ההגיון אומר לאחר שנים של ריביות אפס, מניות אלה נהיו יקרות מדי בגלל עודף ביקוש.

בשבוע שעבר סקרתי מעט את אמזון, דוגמה נהדרת למניית צמיחה. הגישה של ג'ף בזוס לחברת אמזון היא קלאסית למניות צמיחה. לטעמו אין טעם לרדוף אחר הרווח, שכן הוא יודע להשקיע את הכסף המופק מהמכירות האדירות של אמזון, באפיקים שיפיקו תשואה עתידית גבוהה בהרבה, שכן הוא משתלט על נתחי שוקים עתידיים ענקיים כמו שוק שרתי הענן לדוגמה, אך גם שוק המדיה, בשלבים בהם שוקים אלה אך התחילו להתפתח. כלומר, ג'ף בזוס במקום לקצץ בהשקעות כדי להגדיל את הרווח, מגדיל את ההשקעות כדי להגדיל את הסיכוי לרווח עתידי גבוה בהרבה. האלטרנטיבה על רווח מזומן שלא יפיק דבר לבעלי המניות לא נראית מפתה כאשר בזוס יודע להפוך כל שקל של היום לשני שקלים בעוד מספר שנים קטן.

*

כל מי שחשב שמיטש גולדהאר ינסה לקצץ את השקעתו במכבי כבר השנה, ייחס למיטש גולדהאר אחד משני הדברים הבאים. או שמיטש מעט התעייף מהשקעתו במכבי, וחיפש לעצמו דרך יציאה, או שמיטש גולדהאר לא משקיע רציונאלי. אם מניות הדיבינד הן כיום השקעה לא מאוד מוצלחת, הרעיון של לקצץ את ההשקעה במכבי כבר כיום, היה מוביל רק לדבר אחד, ירידת ערך הנכס באופן מידי. כמובן, אם מכבי לא היתה עולה לשלב הבתים בליגת אירופה, היה הגיוני לחזק את הקבוצה פחות, כך שסיכוייה לקחת את האליפות היו גדולים מספיק כדי לשמר את ערך הנכס, אך לא במידה שתעזור לקבוצה להתמודד בצורה מכובדת באירופה. את הכסף היה ניתן לשמור להשקעה בשנה הבאה.

אך נדמה לי שאפשר להבין שמיטש גולדהאר לא התייאש מהשקעתו במכבי תל אביב. הוא מתעניין כנראה בדברים אחרים בהשקעה זו, לכן אנחנו שמצפים לראות אותו בישראל לעיתים תכופות יותר, נוטים לבלבל בין אי הגעתו לארץ, ובין חוסר עניין. אילו היה מאבד עניין, הוא לא היה מלווה את פעולותיו של ג'ורדי מקרוב, ונותן לו יד חופשית לחלוטין, ואז היינו רואים את זהבי במכבי השנה.

ההגיון הזה אומר דבר פשוט, בשבוע הקרוב מכבי תשקיע הרבה מאוד כסף בהבאת שחקנים, והתשואה העתידית בערך המועדון כתוצאה משלב בתים טוב, וכתוצאה מזכייה באליפות, תלויה בעיקר ביכולתו של ג'ורדי לנצל נכון את הכסף שמיטש גולדהאר מוכן להשקיע בצמיחה העתידית בערך הנכס שנקרא מכבי תל אביב.

בסופו של יום, הערך של מניות צמיחה נגזר בעיקר מיכולת המנהל לזהות נכון את אפיקי הצמיחה העתידיים, ויכולתו לבחור נכון את המקומות להשקיע בהם. תשאלו את משקיעי אמזון.

 

שניים ממגן שמאלי
אחד על אחד עם טלב"י - ראיון מס' 2

113 Comments

ניק 27 באוגוסט 2016

מצטער שאני נדחף עם נושא אחר, אבל מיום שלישי חיפשתי פוסט מתאים ולא מצאתי – אז כל הכבוד להפועל ב"ש שנתנה את המשחק הכי גדול של קבוצה ישראלית באירופה אי פעם!
זהו, הוצאתי את זה מהמערכת :)

חוץ מזה, גיל – פוסט מעולה כמו תמיד!

רועי 27 באוגוסט 2016

המשחק הכי גדול של קבוצה ישראלית באירופה אי פעם ? רציני ?

רועי 27 באוגוסט 2016

אני אפילו לא צריך את צבא הצייצנים,
אני משוכנע שיש כמה אוהדי הפועל וחיפה שיכולים להתווכח עם האמירה הזו…

ניק 27 באוגוסט 2016

לדעתי כן.. לא אומר שזאת התוצאה הכי טובה שקבוצה ישראלית השיגה, אבל אני עוד לא ראיתי משחק שבו קבוצה ישראלית הראתה כזאת דומיננתיות מול יריבה נורמלית.
אני ראיתי למשל את כל המשחקים של הקמפיין הראשון של חיפה באלופות, וגם בנצחונות נגד אולימפיקוס ומנצסטר, מבחינת יכולת ושליטה זה לא התקרב למה שב"ש עשתה, גם אם תוצאה של 3-0 נגד היונייטד זה כמובן הרבה יותר מכובד.

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

דווקא השלוש אפס מול ההרכב השלישי של מנצ'סטר לא מאוד מרשים. נכון שנדיר לראות משחק בו קבוצה ישראלית דומיננטית מול קבוצה אירופאית אבל סלטיק קבוצת חוץ מביכה שבאה לשחק על תוצאה במוכנות מנטאלית אפסית. אני מקווה בשביל בש .שלא יעופו מדי על המשחק הזה

מאיר (חדש בשכונה) 27 באוגוסט 2016

כל מילה זוהר. ההבדל בין סלטיק בבית ובחוץ כבר שנים נושק לאין סוף, לכן, באמת באר שבע יעשו שירות טוב לעצמם אם לא יתלהבו מהמשחק הזה. בל קשר, יש להם קבוצה טובה מאוד, לא המשחק הזה הוא ההוכחה.

מתן גילור 27 באוגוסט 2016

גיא, אתה נראה לי בחור חביב, אז אני אניח שכאשר כתבת "ההרכב השלישי" זיכרונך תעתע בך או שנפלת בשטיפת המוח של התקשורת. אבל סתם בשביל שלא תחזור על הטעות הזו, מציע לך לבדוק את ההרכב של יונייטד באותו משחק.
אני מבין את הרצון להפוך חצי הרכב להרכב שלישי כדי לגמד את ההישג, אבל חבל שאדם רציני כמוך נפול בשטות הזו.
לגבי משחקים בהם הקבוצה הישראלית שלטה וניצחה, אז גם מכבי חיפה עשתה זאת ב-0:3 על רד בול זלצבורג (קבוצה עם תקציב גדול משל סלטיק) וגם מכבי ת"א על חצי הרכב (שמתם לב? חצי הרכב ולא הרכב שלישי) של פרנקפורט).
בנוסף, אי אפשר להגיד שאתלטיקו מדהימה כשהיא משחקת הגנתי ומביא תוצאות, אבל כשקבוצה ישראלית עושה זאת אז זה לא ראוי.

Ljos 27 באוגוסט 2016

חייב להגיד שההשפלה המתמשכת של קבוצת רד בול על ידי קבוצות ישראליות באירופה תמיד חיממה את ליבי. גו ויולט!
ולא, כשאתלטיקו משחקת הגנתי ואלים זה לא ראוי (בעיקר הקטע של האלים).

רועי מ 27 באוגוסט 2016

מתן ההרכב לא היה שלישי זה נכון.
אבל למעשה הם הבטיחו כבר את המקום הראשון בבית.
דווקא מול פארמה זה היה מרשים יותר או מול הרוסים ,3:1 אם אנילא טועה.
הן היו קבוצות טובות
סלטיק בינונים

מתן גילור 27 באוגוסט 2016

הם לא הבטיחו. זה עוד אחד משקרי התקשורת. אם היו מפסידים ללברקוזן בבית במחזור האחרון בהפרש 2 היו מסיימים מקום 2.

דני 27 באוגוסט 2016

מוגזם. בין הטובים ללא ספק; אפילו שאופרטיבית – לא מוצלח במיוחד.

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

בתור אוהד באר שבע, היה משחק מאוד מרשים מול קבוצה בינונית מינוס. לא מהגדולים בכל הזמנים בלי קשר לתוצאה. אולי בעשרייה השנייה

הגולנצ׳יק 27 באוגוסט 2016

ואו איזו הגזמה פראית.
ניצחו 2:0 בבית קבוצה שלפני חודש קיבלה בראש מפקידי הבנק של גיברלטר והגיעה זחוחה אחרי שנתנה להם חמישיה בקלות שבוע לפני כן.
משחק טוב, קבוצה בנויה לתפארת אבל בטח לא התצוגה הכי גדולה.
המסעות האירופאיים של מכבי חיפה (עם הניצחונות על פארמה, מנצ׳סטר יונייטד ועל פריס סן ז׳רמן. ו6 שערים במפגשים הכפולים מול אחת – אולימפיאקוס), הפועל ת"א (ניצחה את צ׳לסי, מילאן, סלטיק ולוקומוטיב מוסקבה) ומכבי ת"א (רביעיה על פרנקפורט, ניצחונות על אייאקס, פריס סן זרמן) היו מרשימים בהרבה.

ניק 27 באוגוסט 2016

כמו שרשמתי – מבחינת התוצאה זה באמת לא משהוא, לא בעשרייה אפילו.
מבחינת יכולת נטו, לא ראיתי קבוצה ישראלית שמציגה כזאת דומינניות, מפעילה כזה לחץ ומגיעה ראשונה לכל כדור כמו שב"ש עשו.

עופר כהן 27 באוגוסט 2016

ניק, אז בוא תגלה גילוי נאות: אתה לא טיפוס שרואה הרבה כדורגל, ולכן אתה לא טועה :)

דוד 28 באוגוסט 2016

לדעתי צריך לעשות הבחנה: מבחינת שליטה במגרש מרחבה לרחבה, דיוק במסירות, תנועה, קבלת החלטות ולחץ על היריבה זה כן היה המשחק הגדול אי פעם של קבוצה ישראלית ובניגוד למאיר, המשחק הזה בוודאי הוכיח משהו שלא ידענו על הקבוצה.
אבל מה, בכדורגל צריך להבקיע ובאופן כללי יותר, צריך התקפה טובה ואת זה אין לבאר שבע. היא נראתה נהדר עד הרחבה אבל אז כבר הייתה הרבה פחות מסוכנת ולכן כמשחק זה אולי בעשירייה ולא יותר

ק. 28 באוגוסט 2016

תצוגות (לא תוצאות) דומיננטיות מרשימות יותר, רק להפועל ת"א:
שמינית גמר גביע אופ"א 2002 – פארמה בחוץ (נצחון 2:1); מילאן בבית בקפריסין (נצחון 1:0)
שלב בתים ליגת אירופה 2010: 2:1 בבית על סלטיק (לא רואה יתרון לסלטיק הנוכחית), 5:1 על ראפיד וינה
שלב בתים ליגת אלופות 2010/11: 0:0 בבית מול שאלקה (נוייר במשחק ענק)

וזה רק כמה מהראש ושראיתי את כל המשחק, בטוח שגם למכבי חיפה יש כמה

דני 27 באוגוסט 2016

סקרן לשמוע מה היה חלקו של אצילי בחשיבה כלכלית כזו. כלומר בהנחה שמכבי חיכו לו (ואני חשבתי שהוא ממתין למכבי) מה היה לדעתך אופי ההשקעה (חוזה) שהיה מוצע לו?בדיעבד כמובן. ובאותה נשימה, מי יכולים להיות פרוספקטים ישראלים מתאימים אם בכלל לאותה פרדיגמה כלכלית?

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

אם מביאים את ניקוליץ זה אומר שכל הדיבורים על חמד בזמנו היו עורבא פרח. לגבי אצילי מכיוון שהוא היה מכוון אירופה, רק שכר מאוד גבוה היה מביא אותו למכבי ולכן כל הדיבורים היו לא ריאליים

דני 27 באוגוסט 2016

אני חשבתי שהוא ישמח לעוד עונה קרוב לקוסקוס של אמא פלוס אירופה הקלאסית (אופס רק הולנד). עונה שבה יוכל להראות ולהראות במחיר מוגזם ועם סעיף יציאה. נו, חשבתי.

השמן 27 באוגוסט 2016

למה עורבא פרח?
היה מו"מ מול ברייטון שלא צלח. עבר למטרה אחרת. הרעיון היה להחליף את זה ולהשאיר את בן בסט, או להביא את חצד ולהשאיר את זה, לדעתי.

השמן 27 באוגוסט 2016

סה, לא זה
חמד, לא חצד

yaron 27 באוגוסט 2016

למה עורבא פרח, ניסו להביא את חמד ונכשלו. היתרון הגדול ביותר בהבאתו היה שהוא ישראלי ולמיטב הבנתי הציעו לו את אותו שכר (מיליון לשנה) אבל כנראה שהוא לא כ"כ היה מעוניין.
העליה לבתים הפכה את מכבי ליותר אטרקטיבית ובנוסף החלון לקראת סגירה כך ששחקנים שחיכו בעבר מוכנים לבוא היום.
במידה והוא יגיע זה חיזוק מעולה אבל נהיה חייבים לשחרר את סה אם נרצה גם מגן שמאלי זר.

עופר כהן 27 באוגוסט 2016

אם חמד היה מגיע למכבי זה היה עצוב. הוא אחד החלוצים הכי טובים בצ'מפיושיפ, איך הוא שקל עזיבה בכלל?
להיפך, הייתי מצפה שהוא יחפש להשתדרג מקצועית.
לא נשמע מתאים למקצוען כמו תומר חמד לחזור לארץ במצבו.

yaron 27 באוגוסט 2016

מסכים, אבל זה לא אומר שמכבי לא ניסתה.
מצד שני, הייתי מצפה שאחרי העונה שעברה הוא כבר ישתדרג והוא עדיין בברייטון (לא שאני מזלזל).

רועי 27 באוגוסט 2016

קשה לי עדיין להאמין שהידיעות על החלוץ נכונות, גם בחו"ל סוכנים יודעים להפעיל כתבים אני מניח.

קארל מרקס אנד ספנסר 27 באוגוסט 2016

עוד מעט ספטמבר. נראה שפה החליטו אחרת אבל יש כזה דבר ההתנהגות נורמלית של כדורגל עולמי. בישראל יש שחקן וחצי שעשה החלטה מקצועית הגיונית ושחקן אחר שעשה החלטה עסקית נכונה. כל השאר משחקים בפיפי קקי. ככה שכל הבעלים מצפון לדרום לא יכולים למכור לנו את הכדורגל כהשקעה הגיונית.

שין 27 באוגוסט 2016

לא שזה עומד על 100 אחוז שהוא מגיע למכבי,
אבל טוב לחשוב שמיטש עדיין לגמרי בעניין.
הלוואי הלוואי שהנבואה שלך על השבוע הקרוב נכונה
ושג'ורדי ישקיע נכון את הכסף

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

לא הבנתי במה השלושה מליון יורו רווח משלב הבתים משחקים משמעות? לא נראה לי שלניקוליץ שמגיע לארבע שנים איכפת אם מכבי עלו לשם? הוא לא במקום של ראיקוביץ, הבחור ככל הנראה לא ישתדרג לקבוצה טובה יותר ממכבי ולכן אם מגיע זה רק בגלל הכסף. להביא שחקנים כל פעם לקראת סגירת חלון העברות או בינואר זה סיכון מאוד גבוה כי חושף אותם לפציעות.

גיל שלי 27 באוגוסט 2016

צריך להתאים את ההשקעה לאתגר, לעבור שלב בליגת אירופה דורש השקעה גדולה יותר מאשר רק להתמודד על אליפות.

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

אק. אבל מצד אחד חלוץ סביר מכבי היו צריכים גם לארץ ומצד שני לא מנסים להביא מגן שמאלי מאז עונת סוזה

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

וחוץ מזה, לפי הציטוטים מהאתר של מכבי, ג׳ורדי עצמו אמר שהחיזוק לא קשור בהעפלה לשלב הבתים

גיל שלי 27 באוגוסט 2016

אני כתבתי, היה מגיע חיזוק בכל מקרה, העליה תביא איתה השקעה יותר גדולה בקצת כנראה

עופר כהן 27 באוגוסט 2016

גיא, אפשר קישור?
אני שמעתי שג'ורדי מתנה רכש בעליית שלב, נראה לי שזה מהאתר הרשמי או טוויטר או מרעיון בהולנד…

yaron 27 באוגוסט 2016

גיא, על סמך מה החלטת שלא מנסים?

ניב 27 באוגוסט 2016

רק עכשיו עם עזיבתו של יואב זיו נוצר הצורך במגן שמאלי.

פאןפאן 27 באוגוסט 2016

אופטימי אתה גיל ואני ממש זורם איתך :)

אם החלוץ האימתני הזה יגיע – אשרינו. סקורר מספר 9 סטייל פריצה (רק צעיר יותר) פלאס טב"ח פלאס סקריונה ומאבק מתמיד על כל העמדות הקדמיות מהוותיקים על הספסל בהנהגת מאמן שהיה חלוץ מחונן בעברו מבטיחים לנו עדנה ואטרקטיביות

לגבי ההגנה – כאן יש עדיין צורך בהימור מסוים. 2 עמדות ומשבצת של זר אחד כשאין ישראלים טובים על המדף :(

אם לא תהיה הפתעה בדמות יהודי אבוד מהגולה או שחקן שהתחתן פתאום אם אחת מבנות ישראל אני לא רואה איך ג'ורדי מביא לנו מגן שמאלי ובלם.

לגבי גולדהר – אמן ואמן.

yaron 27 באוגוסט 2016

לקרויף עמדה וחצי לזרים. מקום פנוי וסה.
קשה לי להאמין שהוא ישתמש בהן למגן ובלם,

גיל ז. 27 באוגוסט 2016

אחת המנטרות של ג'ורדי היא ש"הליגה היא הלחם והחמאה".
לדעתי, יש בשנתיים האחרונות שינוי כיוון מחשבתי בעניין הזה. לא שיהיו מוכנים לוותר במכבי על האליפות, אבל השתתפות קבועה בשלב הבתים בליגה האירופית, חשובה יותר למועדון כמנוע צמיחה עתידי.
האטרקטיביות של קבוצה נגזרת מהשתתפותה במפעל אירופי בכל הנוגע להגעת זרים. מאחר ואליפות ללא השתתפות במפעל אירופי, הביאה למצב בו מכבי כיוונה ושילמה הרבה על שחקנים ישראלים וזרים שישלימו את הקבוצה בהעברות חופשיות.
מה שקרה בשנתיים האחרונות הוא שאין ישראלים (או שיש מעט מאד) ישראלים שעדיין יכולים לשדרג את הקבוצה, מעין תקרת זכוכית, ועל מנת להביא זרים משפיעים, צריך ליצור מסורת אירופאית.
לכן, ההימור של ג'ורדי להמתין לשלב בו מכבי מבטיחה עלייה, קשורה לסכום ההשקעה בזרים, אי עליה = המתנה לסגירת החלון באירופה והבאת שאריות. עליה = פתיחת הכיס באופן משמעותי ותשלום סכומי עתק יחסית לישראל.
בכל מקרה, שבוע מאד מעניין מבחינתנו כאוהדים.
עוד משהו בקטנה על ההגרלה מאתמול – לאוהדי ב"ש יהיה מאד מעניין, החיוכים מאתמול של אלונה וההתרגשות של האוהדים לאור תוצאות ההגרלה, ובמיוחד לאור התגובות לעיל, מזכירים לי בחיוך התרגשות דומה שאחזה בנו בהגרלות דומות בעבר. אז, שתדעו, המטרה המרכזית של קבוצה ישראלית היא לנסות ולאסוף ניקוד (הייתי מחליף בשמחה את ההעפלה בעונה הקודמת לליגת האלופות לליגה האירופאית, קיבלנו בעונה הקודמת 4 ומשהו נקודות, כאשר בליגה האירפאית ניתן להשיג יותר עם הגרלה סבירה), אז לפני שחוגגים, צריך להבין מה המשמעויות. נקודה נוספת-התקשורת, מאחר ותקשורת הספורט בארץ חוגגת יחד איתכם, אל תתפלאו מה יקרה אחרי כמה תוצאות לא מחמיאות, ראו ערך שנה שעברה.

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

איפה ראית חגיגות אצל אוהדי בש? התרגשות. ברור. הייתי שמח להתחלף איתכם. אפרופו, התגובה של שוטה היא גניבת דעת שמזכירה את התגובות של הדון ונאחזת בנתונים יבשים. אלקמר מבחינת יכולת מתאימה לדרג השלישי ובטח לא הטובה בדרג השני.

גיל ז. 27 באוגוסט 2016

קראת את התגובה של ניק (תגובה מס' 1) ? ואגב ראיתי עוד הרבה הרבה חגיגות.
לגבי התגובה של שוטא, כן היא מתבססת על נתונים יבשים, הקבוצות האלו דורגו ראשונות בקבוצות הדירוג שלהם, הוא אמר משהו שאינו מבוסס.
ברור שהנתונים היבשים מתייחסים להישגי הקבוצות בעונות הקודמות ולא מעידות בהכרח על מצבם כיום. אבל עדיין אלו הנתונים.
גניבת דעת ? לדעתי אתה גונב דעת, הזילזול הזה שמשתרבב למה שכתבת על אלקמאר הוא חטא היהירות, יש למכבי הרבה מה לשפר ובטח ובטח לב"ש כדי שנוכל לזלזל בקבוצה שסיימה רביעית בליגה ההולנדית, נו באמת, ראינו מה קורה לקבוצה יוונית שהחליטה לזלזל וקיימה שלושה אימונים לפני ב"ש.
קצת צניעות בחור.

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

לא מזלזל בכלל באלקמר. מעריך שקצת טובה ממכבי. מצד שני להשתמש בדירוג אופא כמדד לחוזק מזכיר את זה שאדון עגלון השתמש בזמנו בדירוג פיפא כשישראל היתה במקום ה32 כעדות לעבודה המעולה שלו בנבחרת. זו גניבת דעת או אם תרצה הנמכת צפיות. מכבי לא קיבלו בית קשה ואין שום סיבה שלא יאבקו על המקום השני. ולגבי החגיגות, למרות שמדובר בהישג חסר תקדים מבחינת בש אין שום חגיגות, אתה מוזמן להיכנס לפורומים השונים

יואב 27 באוגוסט 2016

גיא,
מה פשר ניתוח דבריו של שוטה? מה זה חשוב ומה זה מעניין? זה לא מיועד לאוזנייך, זה מיועד לשחקניו. לא הראשון והאחרון שיעשה את זה.
לא מכבי (ובטח לא בש) במקום של להעריך סיכויים טובים ביבשת בפומבי. את זה עושים בחדרי חדרים.

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

ארבלדזה, כמו גם קודמיו ברוב המקרים דיברו לעניין. לא צריך להרים את האף ואפשר ואף רצוי לשמור על כבוד היריבות, אבל בעיניי האדרה של אלקמר היא סוג של גניבת דעת. אפשר היה להשתמש למשל בסגנון של קיבלנו בית מאתגר. נעשה את מירב המאמצים להיות הכי תחרותיים שאפשר

יואב 27 באוגוסט 2016

לא מבין על איזה גניבת דעת אתה מדבר והאמת שהמושג הזה איבד מזמן את המשמעות מרוב שימוש יתר ויצא לי מכל החורים, סלח לי(:

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

גניבת דעת אולי זה קצת חריף אבל להגדיר את ההגרלה כ"קשה מאוד בכל מובן" ואת זניט "כאחת הקבוצות הטובות באירופה" רחוק מהאמת. סורי.

יואב 27 באוגוסט 2016

אני רואה בזה ככבוד למתחרות וזה לא מאד שונה ממה שאתה ניסחת. אתה מסתכל על זה בעיניים מאד ביקורתיות וזה בסך הכל-כלום ושום דבר. אפילו לא אוויר חם, אפילו לא גזים בבירה.

עופר כהן 27 באוגוסט 2016

להגיד שדבריו המחמיאים של שוטא שנאמרו כמס שפתיים ונימוסין לאור הגרלה במעמד מכובד עם קבוצות מכובדות זו גניבה דעת, זה לא פחות מקטנוניות ופתאטיות. לא מתאים לך גיא :(

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

בחייאת, ארבלזדה אמר את זה לאתר של מכבי' לא לאתר של זניט או של אלקמר. מזכיר לי את דברי הדון כשמכבי פוקס מוגרלת נגד מעצמות כמו לוליו והוא אומר שמכבי קיבלו בית קשה. סוג של הנמכת ציפיות מוגזמת, אבל בוא נשמע אותו מחר אולי ידבר אחרת.

דני 27 באוגוסט 2016

בקשר לנקודות דירוג, הרי שהגעה לשלב הבתים של ליגת האלופות שווה 4 נקודות.
לדעתי, למרות ה0 נקודות בעונה שעברה, אפשר לצפות למקבוצה ישראלית לניצחון ותיקו משישה משחקים בליגת האלופות,
ובסהכ לצבור 7 נקודות. בליגה האירופית זה שווה 3 ניצחונות ותיקו בשלב הבתים, מה שקשה מאוד להשיג אם הקבוצה מדורגת רביעית בבית שלה (באר שבע). השנה מכבי מדורגת שלישית ונראה שמחינת צבירת נקודות אכן אפשר לצפות לסביבות ה7 נקודות…

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

בוא ניקח את באר שבע השנה. בבית שסלטיק הוגרלה אליו היינו משיגים אפס נקודות ולפחות 20 שערי חובה. בבית שהוגרלנו אליו בליגה האירופאית ובהתחשב בהגרלת המשחקים: אינטר 1-3 נק' בהנחה שבשני המשחקים ובטח במשחק החוץ יעלו עם הרכב שני, סאותאפטון אולי נקודה אחת, ספרטה 1-3 נקודות. תרחיש ריאלי ארבע נקודות והימנעות מבזיון

דניש 27 באוגוסט 2016

אוקיי, אז בתרחיש הזה אותו מספר נקודות דירוג.. וכמובן שהבית של סלטיק הוא בית קשה בהרבה מהממוצע..

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

באר שבע חוץ מבית g בשום סיטואציה לא היתה מגיעה לארבע לנקודות. בליגה האירופאית תלויית התייחסות של הקבוצות האחרות אבל בכל מצב יכולה להופיע בצורה מכובדת ואולי לגרד גם יותר מארבע, אולי אפילו שבע

no propaganda 27 באוגוסט 2016

טור יפה.

שמעון כסאח 27 באוגוסט 2016

היכן מכבי תא תשחק את המשחקים בשלב הבתים?

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

נתניה. אין פוטנציאל למלא מקום גדול מזה.

שמעון כסאח 27 באוגוסט 2016

תודה.

השמן 27 באוגוסט 2016

מבין את רוח הפוסט אבל מתקשה להצדיק את הכישלון של יום חמישי. בעיני המטרה אומנם הושגה, והיו רגעים יפים בדרך (בסיבובים הקודמים בעיקר), אך לבסוף עלינו במזל (פנדלים).
נתחיל מהיריבה, קבוצה חלשה למדי, עם רעיון התקפי אחד של לשלוח כדורים ארוכים לחלוצים חסונים, מהירים ודי חסרי טכניקה. וזה הספיק להביך אותנו בצורה קשה. זו קבוצה עם תקציב נמוך, שחקנים חלשים למדי, הגנה די חדירה ומאמן פטפטן, שנמצאת גם בסוג של מומנטום רע בליגה. התוצאה הסופית לא צריכה לשנות את העובדה שבאופן יחסי הובכנו בדיוק כמו חיפה מול נומה קאליו, רק שניצחנו את הפנדלים.
מיטש – זכותו של מיטש להשקיע כמה כסף שהוא רוצה ומתי, בעיני ההימור הזה מוטעה לעומת שנה שעברה. שנה שעברה לא היינו מדורגים בשני הסיבובים שלפני שלב הבתים והסיכוי שלנו היה נמוך. השנה היינו מדורגים לאורך כל הדרך. הסיכוי מול סיכון פה שונה לגמרי משנה שעברה וחבל עם על זה היינו מפסידים.
ג'ורדי – אני מגדולי הצייצנים, אבל קשה להתעלם מהעובדה שכבר כמעט שנתיים ומשהו כמו ארבע חלונות העברות, חסר לנו בלם לצד טיבי, מגן שמאלי וחלוץ. אם הציעו כל כך הרבה כסף על חמד, אפשר היה להשיג מגן שמאלי או בלם לפני זה. אם מצאו שחקן חופשי כמו סקאריונה, אפשר היה לנסות להביא מישהו לעמדות ההגנה לפני זה. ברגע שזהבי עזב, ברור היה שההגנה שלנו צריכה לעבור שידרוג, כי ההתקפה שלנו ירדה באיכותה. וזה בדיוק מה שסיבך אותנו. עם זהבי היינו גומרים את ההתמודדות במשחק הראשון, והחולשה בהגנה לא הייתה מסבכת אותנו כל כך. עלינו למשחק כל כך חשוב שלנו עם חלוץ פותח וחלוץ מחליף שכבר היו בדרך החוצה מהקבוצה, אין לזה תירוץ
ארבלדזה – בעיני כשל לחלוטין בהתמודדות הזו, וחבל כי עד עכשיו הוא מאוד הרשים אותי. הבנתי את ההירדמות במשחק הראשון לאור השליטה המוחלטת במחצית הראשונה, אבל אחרי שהסתבכנו, היה חובה להיערך אחרת. במשחק כזה קישור חייב להיות אגרסיבי ולהפעיל הרבה יותר לחץ, כלומר היה צריך לעשות מאמץ רציני יותר עם אלברמן. גיל, אתה מקדם פה את הקישור של מדוניאנין ואיגייבור. יש לזה הרבה יתרונות על אלברמן, אבל הם לא מתקרבים אליו מבחינת היכולת להפעיל לחץ על היריב, שזהנחלק חשוב מאוד בכוח של מכבי בשנים האחרונות. בניון היה צריך להישאר על הספסל בשביל להביא שינוי עם צריך. בכלל נראה שארבלדזה ניהל את המשחק עם אפס אמון הספסל. לא הצליח להשפיע על המומנטום כלל. והכי חשוב, עכשיו להחזיר את בן הרוש לעניינים?!?! עכשיו?!??
לסיכום, להוציא את המשחק הזה, הייתי די מרוצה מהקבוצה עד עכשיו, ולמזלינו ההימור עם החיזוק משתלם עד עכשיו, וכמובן שמערכת שהביאה לנו כל כך הרבה הישגים זכאית לקרדיט ענק, אבל קשה שלא להיות מודאג מהמשחק הזה.

מאיר (חדש בשכונה) 27 באוגוסט 2016

זוויות מעניינות להסתכלות על המשחק או צמד המשחקים מול ספליט הצעת, אבל יכולות להיות גם אחרות.
למשל, 67 אחוזי החזקה בכדור במשחק חוץ מול 30 אלף צופים, גם אם היריב חלש זה מראה על יכולת מסויימת, שדה משחק שהוא כמו כר מרעה שמתאים תמיד לקבוצות החלשות והפיזיות, חסרון של השחקן הכי חשוב כרגע במכבי מהבחינה שאין לו תחליף במהירות בהתקפה, טל בן חיים, הצלחה מנטלית במאמץ של 120 דקות במשחק חוץ כזו שבעבר קבוצות ישראליות היו נופלות בו מהרגליים. אז נכון, משחק ההגנה לא משתפר ואנחנו שווים ספיגה בכל משחק אבל הקבוצה הזו חסרה את אחד השחקנים הכי גדולים ומשפיעים שהיו פה ועדיין לאט לאט מתגברת על הטראומה. נכון שהיה מזל ניצחו בפנדלים, אבל עם כל כך הרבה פנצרים שהיו בדרך כפי שתיארתי, החשיבות הגדולה היתה לניצחון ולמעבר.
במילים אחרות, יש גם ורוד לצהוב☺

yaron 27 באוגוסט 2016

קבוצה שמגיעה לפלייאוף לא יכולה להיות חלשה,
בינונית אולי אבל בטח שלא חלשה.
אתה באמת משווה את ספליט לנומה קאליו? לפי ההגיון הזה הם היו צריכים להגיע לפלייאוף…

השמן 27 באוגוסט 2016

(תגובה גם לאחר)
אני לא משווה את ספליט לנומה קאליו. אבל היחס בין חיפה לנומה קאליו זהה ליחס בין מכבי לספליט לדעתי, והתוצאה, אותה תוצאה רק שאנחנו עברנו במקרה.
כשאתה מדורג לכל אורך הדרך, זה לא הישג להגיע לבתים, אלא מה שמצופה ממך (בהינתן סטיות תקן של קבוצות לא מדורגות חזקות במיוחד, לא נתקלנו בכזאת במקרה הנוכחי). אז כן הקבוצה עשתה דרך ארוכה, והמטרה הושגה, אבל המשחק ביום חמישי היה אחד החשובים של הקבוצה, לאחר אובדן תארים, כשכל נקודה באירופה חשובה בשביל הדירוג ובשביל משיכת שחקנים, ואי אפשר להכחיש שהקבוצה הגיעה אליו לא מוכנה כל כך. זו הגרלה שאנחנו צריכים לעבור לא במזל, אם באמת קרה פה תהליך בשנים האחרונות. אנחנו לא נמדדים מול באר שבע וביתר חסרות המסורת באירופה לא מרשים אותי אחוזי שליטה בכדור מול קבוצה עם תקציב משמעותית נמוך משלנו, שלא הרשימה אותי מי יודע מה בשום תחום, איצטדיון עוין..? זה נכון לעשורים הקודמים, ציפיתי מאיתנו להיות במקום אחר

השמן 27 באוגוסט 2016

צריך להיות (תגובה גם למאיר)

yaron 27 באוגוסט 2016

ועדיין, זאת נחשבה אחת ההגרלות הקשות שיכולנו לקבל (לא בדיעבד, בזמן אמת).
למרות הדירוג, להעפיל לבתים זה הישג יפה מאוד לכל קבוצה ישראלית.

השמן 27 באוגוסט 2016

הישג יפה. בטח בראייה כללית של שלוש מתוך ארבע. עדיין, המון מזל, שלא היינו אמורים להזדקק לו. עוד נקודה היא שסקאריונה, ויטור, לוסיו, מוכיחים שאפשר להתחזק מיידית כשרוצים, והקבוצה צריכה חיזוק באופן משמעותי. היה פה הימור לא חכם ומסוכן מידי לאור מה שעל הכף. אני גם אזכיר שמה שנחשב זה דירוגים חמש שנים אחורה, כלומר כל הצלחה שלנו עכשיו מפצה על כישלונות טרום ג'ורדי. אם אני לא טועה, בשנה הבאה נאבד את הניקוד שהקבוצה של איווניר השיגה, אם לא היינו עושים זאת השנה היינו יורדים בדירוג שזה מכה כואבת לפרוייקט

yaron 27 באוגוסט 2016

אני גם חושב שיותר חכם. להשקיע בחיזוק בשביל להבטיח עלייה מאשר להשקיע בחיזוק לאיר שהעליה הובטחה.
אבל זאת הדרך של מיץ', החיזוק מגיע בהדרגה ובהתאם להישגים. אפשר לא לאהוב את זה אבל זאת דרכו והוא לפחות עקבי.

גיל שלי 27 באוגוסט 2016

זה היה משחק חלש מאוד. עמבה ללא כיוונון מיוחד כפי שיוקאנוביץ העניק לו לפני המשחקים מול באזל הוא נטל ובור. נראה לי ששוטא תכנן במקור שיוסי יכנס לקראת הסוף, בגלל זה שיחק תשעים דקות מול כפר סבא. כנראה גל לא היה כשיר, וכן, שוטא לא מאמין בספסל שלו ובצדק

השמן 27 באוגוסט 2016

לא יודע. ריקן ודור פרץ יכלו להשפיע על המשחק בקישור או באגפים. ואם הוא לא מאמין בספסל אז יוסי היה חייב לפתוח עליו כדי להשאיר אפשרות לשינוי. וחוץ מזה, זה בדיוק גם מה שמאכזב ההתנהלות של ג'ורדי/מיטש השנה. החורים בהגנה, בעמדת החלוץ ובספסל, היו ידועים כבר מסוף תקופת פאקו, וחלקם אף לפני. היה צריך להיעשות משהו קודם. זה השתלם לנו בסוף במזל.

גיל שלי 27 באוגוסט 2016

מסכים, רק חושב שצריך ליחס לג'ורדי. הסיבה היא גם החתמות כושלות רבות מדי בעבר, ברק, בן בסט, אורלנדו, ג'ורדי קצת איטי בלחתוך

yaron 27 באוגוסט 2016

אין בעיה, כל עוד תיחס לג'ורדי שתי אליפויות, דאבל, ליגת אלופות ופעמיים אירופאית.
מצידי תיחס חו גם את המזל של שלשום ושל נס באזל :-)

גיל שלי 27 באוגוסט 2016

מיחס לו הרבה יותר הצלחה מכשלון

השמן 27 באוגוסט 2016

ברור שמיחסים לג'ורדי את זה. אני גם מייחס שארבלדזה את זה שעלינו די בקלות עד לשלב מול היידוק. אבל היו כשלים, בכל הגזרות, לא צריך להתעלם מהם.
ואיך שלא תסתכל על ג'ורדי, אנחנו כבר שנתיים בלי חלוץ ומגן שמאלי.

yaron 27 באוגוסט 2016

כשייסגר החלון נסכם :-)

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

תוסיף גם את אזולאי. לכל השחקנים שציינת יש חוזים ולרובם אם לא לכולם אין קופצים ולא בטוח שגולדהאר מוכן להפסיד עליהם כסף. שהיה מדובר בשחקן מושאל כמו ראדוניץ הוא נחתך מהר מאוד. גם במקרים של ק. גרסיה וח.פ הם נחתכו.

אמיתי 27 באוגוסט 2016

שאלת תם: נניח שגולדהר רוצה לחלק דיוויד ד או לעשות אקזיט על ההשקעה. איך? למכור? למכור שחקנים? בפועל אין לו יותר מדי ברירות אלא להשקיע בהתאם לתוצאות כדי לשמור על ההשקעה. תקנו אותי אם אני טועה

yaron 27 באוגוסט 2016

לחשוב שגולדהר בביזנס הזה בשביל לעשות כסף זה מאוד לא רציני.
טוענים שהוא משקיע 50 מיליון לשנה וסביר להניח שההכנסות נשארות במועדון כך שהתקציב עולה.
מצד שני, מכבי מוגבלת ע"י חוקי הפייר פליי כך שבכל מקרה יש תקרה אותה בלתי ניתן לעבור גם אם רוצים.

אמיתי 27 באוגוסט 2016

אז כל ההשוואה של גיל לא במקום..

גיל שלי 27 באוגוסט 2016

הוא לא בביזנס כדי להרוויח כסף, אבל הוא משקיע לפי הקודים האלה

yaron 27 באוגוסט 2016

הוא איש עסקים מנוסה שמבין משהו בהשקעות וניהול, לא ברור שהוא עוסק בראש ובראשונה בהשבחת העסק?
מצד שני, אם היום הסינים מציעים לו 200 מיליון ונניח שזה יופי של אקזיט זה מחייב שהוא ימכור?

ארז 27 באוגוסט 2016

גיל,
מעבר לאופטימיות יתרה, נראה לי שאתה קצת אונס את המציאות (אם לא היית אשכנזי המשטרה כבר הייתה פותחת בחקירה).
והניתוחים למיטש ולהתנהגויות שלו… לא יודע, נראה לי כמו ווישפול תינקינג שמתעלם ממה שיוצא הרבה פעמים מהסביבה של ג'ורדי ומהמבחן העובדתי היבש.
אגב, מברוכ על ההחתמה של אצילי, כמו שהבטחת בביטחון רב מספר פעמים!

מרשה לעצמי להקניט אותך בגלל הרוח הספורטיבית וההיגיון הבריא שאתה מפגין בכל נושא אחר שאינו מכבי :)

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

יש סיכוי לא קטן שאצילי יגיע למכבי. עוד שנה וחצי שנתיים.

גיל שלי 27 באוגוסט 2016

קצת העלבת אותי גם במכבי אני מפגין בטחון עצמי מופרז, לא רק בשאר הנושאים

שלו 27 באוגוסט 2016

ההבדל המרכזי בהגרלות שלב הבתים, לדעתי הוא שלמכבי יש קבוצה אחת שהיא צריכה לנצח בבית ואולי להוציא נקודה בחוץ.
אלקמאר וזניט לא בשכונה שלנו.
עכשיו השאלה איך הן תגענה למפגשים מול מכבי.
לב"ש יש קבוצות יותר חזקות ממנה ואולי מפראג היא יכולה להוציא משהו.
כך צריך להסתכל על זה.
אם ב"ש מוציאה משהו מהבית הזה זה הישג.
אם אחת הקבוצות תעבור את הבית זה נס.

גיא זהר 27 באוגוסט 2016

מכבי של סוזה היתה חזקה יותר אבל עברה בבית עם פרנקפורט ובורדו. אלקמר לטעמי בהחלט בליגה של מכבי, טובה יותר אך לא בלתי עבירה.

yaron 27 באוגוסט 2016

זניט יותר חזקה משתיהן. אלקאמר פחות או יותר ברמתן.
בסופו של דבר מה שקובע זה כמה מעניין אותן המפעל.
דרך אגב, כששאלו את סוזה על ההגרלה והציפיות הוא ענה "נשתדל להנות". היה ברור שהליגה יותר חשובה ורק כשהסיכוי לעלות הפך לריאלי הוא העלה הילוך.
עושה רושם שהשנה מקום שלישי ייחשב ע"י רבים לכישלון…

שלו 28 באוגוסט 2016

קבוצות איטלקיות דרך אגב רואות בליגה האירופאית עול,
זו אחת הסיבות העיקריות שדרוג הליגה מדרדר.
השאלה איך אינטר יתיחסו למפעל, אני כותב את זה מתוך תסכול,
כי לראות את רומא מפסידה בעבר לקבוצות מדרג שני או שלישי, בגלל זלזול, זה מבאס.
בטח כשהיא טועה לחשוב שהיא בדרג אחר.

מכבי ברמה של אלקמאר, בדיוק כמו שב"ש ברמה של פראג.
רוצה לומר ביום נתון הכל יכול להיות (וראינו את זה מול סלטיק), אבל,
בתנאים אופטמאליים כששתי הקבוצות רוצות לנצח את המשחק הסיכויים לנצחון הרבה יותר קטנים.
חלק מהעניין הוא גם הגרלת המשחקים.
ב"ש יכולה להיות במצב ששני המחזורים האחרונים לא רלוונטיים ליריבותיה (כי כבר עלו).
מכבי בתנאים מסויימים יכולה להגיע למפגשים שלה כך שבמחזור האחרון היא תלויה בעצמה,
מול היריבה הכי חלשה ובבית, כך שהמטרות של הקבוצות צריכות להיות שונות.

אני חושב שאם ב"ש מוציאה נקודות מהבית, היא הצליחה מבחינתה.
מכבי אם היא מגיע למשחק מול האירים במחזור האחרון כשהיא במקום השני, עשתה קמפיין טוב מאוד.

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

לא כתבתי שמכבי ברמה של אלקמר (שטובה מספרטה), אלא שהיא יכולה להתחרות איתה (כמו שב"ש יכולה לתת פייט לספרטה). האיטלקיות מזלזלות בליגה האירופאית, לא חושב שבצ'מפיונס וההפסד של רומא והדרך בה המשחק התנהל מביש (אופ"א דאגה לתקן את המצב לשנים הבאות). ברור שזה תלוי ביחס של היריבות למפעל הזה (אלקמאר בשנה שעברה סיימה אחרונה בבית שלה). אם מכבי יביאו מגן שמאלי וחלוץ סיכוי של 30% לעבור שלב. לב"ש אין סיכוי.

שלו 28 באוגוסט 2016

מסכים

yaron 28 באוגוסט 2016

משנה הבאה ארבע איטלקיות אוטומאטית באלופות מה שיביא ליותר זלזול השנה.

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

מעריך שיהיו בסן סירו יותר אוהדים של ב"ש משל אינטר

ערן (המקורי) 27 באוגוסט 2016

גיל, אני מסכים שהיה כאן הימור (גורדי כמובן אמר אחרת בראיון איתו היום לאתר הרשמי).
בעיניי, הימור גדול, מסוכן, ומיותר. הצליח, בסוף, אבל לא מוצדק. היינו מרחק פנדל אחד מהדחה (על ידי קבוצה חלשה), וכתוצאה מכך, תקציב רכש קטן יותר.
ללא רכש חזק, האליפות לא תחזור השנה למכבי, לדעתי.
באר שבע התחזקו גם השנה (ויטור), ומכבי לעומת זאת נחלשו מאד לעומת סוף העונה. האובדן של זהבי דרמטי, הוא אכן היה חצי קבוצה (החצי שמכריע משחקים). עד עכשיו לא נתקלנו ביריבות חזקות, והסתדרנו עם יכולות ההבקעה של טב״ח, אלברמן, נוסא, אוסקר. ולא נענשנו כי לא שיחקנו נגד יריבות חזקות, וכי שוטא מאמן מצוין.
ועוד דבר: נראה מיהו בדיוק הרכש שיגיע. כרגע נראה שניקוליץ= ברווז עיתונאי. ולהביא עוד רדוניץ׳ או סה או בן בסט – לא תודה…

גיל שלי 27 באוגוסט 2016

אני מסכים איתך ערן

yaron 27 באוגוסט 2016

נכון, אוסקר זה לא חיזוק שהבאנו בעקבות עזיבת החצי שמכריע…
לגבי ב"ש, השנה הם יצטרכו להבין שלשמור על הסגל לא יותר קל מלבנות אותו. הם צריכים לשחק בשתי מסגרות, נבחרת וגם במעקב מאסיבי של סקאוטרים וגם מזדקנים.

ערן (המקורי) 27 באוגוסט 2016

אוסקר חיזוק. אבל בעיניי צריך 3 אוסקרים כדי למלא את החלל הענק שנוצר בהיבט ההבקעה עם עזיבת זהבי והשארת החוליה הקדמית עם סה, עדן וברק.

עופר כהן 27 באוגוסט 2016

גיא זוהר- שמע להגיד שאלקאמר שסיימה בצמרת ליגה הולנדית לא טובה בהרבה ממכבי דורש (לטעמי הצנועה, בתור אחד שמכיר את איכויות הליגה הזו לא רע) נימוק הרבה יותר רציני מהכלום שאתה נתת. הייתי שמח לכמה פסקאות אורי קופר סטייל.
למשל לאלקמאר יש את מרקוס הנריקסן, מרקוס הנריקסן זה אסון ספורטיבי שהוא לא בקבוצת אפרייסינג כמו איזו קריסטל פלאס, פיורנטינה, צסק"א וכאלו. קשר מרכזי שכבש שני שערים בשלושה משחקי ליגה, הוא רק בן 24, ופשוט תראה אותו משחק, אין לי מה יותר להגיד עליו.
אבל הנה ניתוח קצר מאתר soccerway: הפסידה רק לאחרונה רק לאיינדהובן, שזו אלופת הולנד, פתחה את העונה עם תיקו להרניבן שזה לא מרשים, אבל ניצחה את אוטרכט שזו קבוצה טובה בהולנד. סה"כ פתיחה סבירה+ בליגה.
מבחינת העברות, שים לב טוב:
פיננסית, אלקאמר מכרה בקיץ האחרון את מכבי ת"א החוצה. כן פשוט ככה: היא קנתה ב-3 מיליון יורו ומכרה ב-23 מיליון יורו!
מכיוון שהיא קיבלה 3 מיליון רווח מהעלייה, למעשה אלקאמר כרגע נפטרה ממכבי ת"א שלמה ועוד נשאר לה סגל חזק. הרוב המוחלט זה ממכירה של החלוץ יאנסן וגו-וואלו ב-23 מיליון יורו לשניהם. השאר זה העברות חופשיות והשאלות.
כלומר, לא רק שאלקאמר נפטרה רק משני שחקנים ונשארה עם רוב הסגל של שנה שעברה, היא עם 23 מיליון יורו לבזבוזים והיא רק הבטיחה שלב בתים. המסקנה היא שהקבוצה תתחזק בשחקנים טובים, מאוד. וכבר עכשיו מדובר על מתמודדת חזקה.
אגב, את אותו יאנסן שהיא מוכרת לטוטנהאם, היא קנתה רק שנה קודם במכיר שמכבי קנו את גולסה, וזה הרכש היחידי שעלה לה כסף שנה שעברה.
כלומר- את כל העונה שעברה היא סיימה בטופ כאשר היא שילמה 400,000 יורו, והביאה את רון ולאאר מווסטהאם בהעברה חופשית. שחקן מעולה אגב, לא רואה שחקן במכבי שמצליח לעשות לו צרות. עונה שעברה היא מכרה שחקנים ב-17 מיליון. הקבוצה הזו חזקה בטירוף.

אם בעבר השתמשנו במחזורי מכירות השחקנים של באזל כדי להראות את העוצמה שלה, אין ספק שאלו של אלקמאר מראים שזו ליגה אחרת.

שנית, היא קבוצת דרג שני, זה אומר שהיא עושה את העבודה המצופה ממנה באירופה, רק במקרים נדירים קבוצות שטובות באירופה וגם קבוצות צמרת בליגת טופ כמו הולנד, הן קבוצות שקבוצה ישראלית יכולה להתקרב אליה ברמה.

בכלל, הייתי יכול להמיר את כל המגילה בלהגיד שקבוצת צמרת בהולנד יכולה וצריכה לפצפץ לחתיכות קבוצה שאין לה מגן שמאלי וחלוץ, אבל אני בוחר להרגיש מאוד מוחמא שאוהד האלופה מחזק את ידיו של גולדהאר על כך שהתהליך שלו היה כל כך מוצלח שתוך 4 שנים ורבע הוא העמיד קבוצה שטובה רק במעט מקבוצת צמרת בהולנד.

אותו כנ"ל אגב לסנט פטרסבורג, זו קבוצה שהעפילה מספר פעמים משלב הבתים של ליגת האלופות, קבוצת צמרת ברוסיה, אין שום סיבה שמכבי תקח ממנה משהו מעבר לתיקו ביתי דחוק. מאלקאמר הייתי אומר גם תיקו ביתי דחוק ומדונדאלק ניצחון בבית ובחוץ אולי הפסד, זו קבוצה שהעפילה על חשבון באטה בוריסוב, קבוצה חזקה ממכבי עם מסורת אירופית גדולה יותר. ככה שבתרחיש הכי טוב (לדעתי) מכבי מוציאה 8 נקודות בבית הזה, וצריך מזל לעלות מבית כזה שלב.

עופר כהן 27 באוגוסט 2016

סליחה, התכוונתי מעט פחות טובה מקבוצת צמרת בהולנד…

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

1. הכוונה למכבי פלוס חלוץ (והתחושה שלי שהוא יהיה בסופו של דבר חמד) + מגן שמאלי
2. הדרוג הגבוה של אלקמר משקף את ההצלחה שלהם לפני שלוש וארבע שנים. בשנתיים האחרונות הם הצליחו באירופה פחות ממכבי (לפני שנתיים לא השתתפו בכלל במפעל אירופאי, בשנה שעברה מקום אחרון בבתים)
3. הליגה ההולנדית כמובן טובה בהרבה מהליגה הישראלית, אבל בהתחשב בסעיפים 1+2 מכבי יכולה לתת פייט לאלקמר. אם היו נפגשות בשלב בתים בצ'מפיונס הסיפור היה אחר.

עופר כהן 28 באוגוסט 2016

לשחק באופן שבועי נגד אאיקס איינדהובן פיינורד אוטרכט רודה ודומותיהן שווה עשרות מונים מלא לשחקן במפעל שלפלייאוף שלו מגיעות קבוצות מסוף העולם מזרחה.

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

מסכים למרות שלא צריך להפוך את הליגה ההולנדית למשהו גדול במיוחד (מגרדת את העשיריה הראשונה מלמטה). לכן רמת המוטיבציה של קבוצה מסוג זה או לחילופין ליל שאני מעריך שיותר טובה מאלקמר והודחה על ידי קבוצה חלשה ממכבי, נמוכה.

עופר כהן 28 באוגוסט 2016

אז אנחנו נשאר חלוקים, עבור קבוצה ישראלית, קבוצות צמרת הולנדיות זה לא משהו שאנחנו יכולים להוציא ממנו יותר מ- 2 נקודות בצמד משחקי בית-חוץ וגם זה בלחץ. שוב, זו קבוצה שמכרה את מכבי ת"א החוצה ועדיין מועמדת לצמרת בהולנד.
אי אפשר להשוות בין קבוצות לפי התקציב שלהן ואז להתעלם מהנתון הזה.
לגבי דאנדוק אני פחות מודאג בדיוק מאותה סיבה של חוזקת הליגה המקומית שלה, אמנם הם הוכיחו שהם לא פרייארים מול באטה, אבל בליגה שלהם משחקות קבוצות מאוד חלשות ולכן לאורך עונה אירופית אני לא רואה אותם נותנים הופעות יפות בסיטונאות אבל בבית שלהן נגדנו הכל יכול לקרות, לכן אני בטוח מאוד במה שכתבתי למעלה.

שלו 28 באוגוסט 2016

אני מניח שתחם החיזור גם מונס דבור נכנס למשוואה.
אם הוא יגיע זה טורף את הקלפים, אם יצליחו לשכנע גם את חמד אז כדאי להשקיע בבלם בנוסף למגן.
יש עדיין אפשרות שיגיע הבלם האמריקאי יהודי.
עכשיו הזמן לקבל החלטות.

שלו 28 באוגוסט 2016

שבתחום החיזוק

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

קשה להאמין שקבוצה שהשקיעה 7 מליון תסכים לוותר על שחקן ב3.5 מליון. אם מוכנים להשקיע 3.5 מליון בהונגרי, חמד היא אופציה ריאלית ולדעתי הוא זה שיגיע + מגן שמאלי. על מנת שבירנבויים יגיע לפי איך שאני מבין את הראש של גולדהאר מכבי יצטרכו להיפטר מעודפים מיותרים (ארבעה בלמים בכירים + שלושה מגינים ימניים + שלושה מגינים שמאליים זה המון).

שלו 28 באוגוסט 2016

מדברים על זה שמונס יגיע בהשאלה.
גם לדעתי יפטרו מעודפים, ההחלטה הקשה היא עמב"ה שהוא לא מגן שמאלי ולא ממש בלם אבל בליגה מספיק כדי לתת למגן שמאלי או בלם לנוח.
את טל בן חיים הבן אי אפשר להעביר, כי אף אחד לא יקח אותו…
את שפונגין יחזיקו, כי קצב צבירת הצהובים / אדומים של דסה מחייב את זה.
שלושה בלמים לגיטמיים זאת חובה (פיליפנקה, בירינבויים וטיבי).
ריקן הוא לא ממש מגן, אני מניח שכאשר יגיע מגן זר יזוז לקישור ולכן נשאר עמב"ה בתור גיבוי.
מה שכן לדעתי אחד משחקני החוד וסה יעזבו.

צריך גם לזכור שיש חלון בינואר שאולי בו טל בן חיים הבת יעזוב ואולי גם מיכה.

מה שגולדהאר יכול לעשות זה להביא את חמד ולא לשחרר את סה.
אני בספק.

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

דור פרץ הוא המגן הימני השני לפי ארבלדזה ולכן שפונגין מיותר. מה שכן, אין לו דרישה (אולי ביתר בתנאים מסוימים). מכבי מוכנה לקבל שחקנים בהשאלה? אין מצב. אם חמד בא, סה הולך במידה שפאוק באמת רוצה אותו.

ניר 28 באוגוסט 2016

בנוגע לשני הנושאים, מכבי ואמזון, אני אתחיל מהשני. הסתכלתי על אמזון בעבר ואני פשוט הלום מהמשקיעים האמריקאיים, החברה הזו כבר שנים חיה על "אוטוטו הופכת לרווחית", והאוטוטו הזה לעולם לא מגיע, היא תמיד מפסידה כסף כדי לכבוש עוד ועוד נתחי שוק משוק זה או שוק אחר. בסוף השורה התחתונה של החברה הזו היא רווח זעום או הפסד, והיא מפסידה את הכסף של וול סטריט. מה יקרה כשהריבית בעולם תתייקר והעלות של הכסף תהיה יקרה יותר? בעיניי זה שורט המא, אלא שהשורט הזה עשוי לא להתממש כי יש יותר מדי בנקאים אמריקאיים שיפסידו כסף, אז ההונאה הזו תמשיך ותמשיך לנצח. אם תרצה, הורגים עשרות שווקים בארצות הברית עם הכסף של בנקאים אמריקאיים, אני לא רואה פה את התרומה הגדולה למשק האמריקאי, והזוי שהרגולטור לא מצר את צעדי אמזון, זו בכייה לדורות.

בנוגע למכבי תל אביב, אני רוצה להזכיר שהליגה האירופית מעניינת רק קבוצות מליגות כמו הליגה הישראלית, קבוצה כמו מנצ'סטר יונייטד ממש מחכה לנשירה מהמפעל הזה והיתה מעדיפה בכלל לא להתעסק בו, אלא אם אלה שלבים מאוד מתקדמים, אבל בשלבים הראשונים משחקים בניוטרל. לכן זה גם לא מוקד משיכה לשחקנים בכלל, בניגוד לליגת האלופות. ומילה בנוגע לקבוצה שאחרי ערן זהבי, בעיניי דווקא היא במגמת שיפור, ועדן בן בסט נראה מעולה. יכול להיות שהעזיבה של זהבי דווקא שיחררה כמה שחקנים בחלק ההתקפי.

רועי 28 באוגוסט 2016

האנגליות אולי לא מתייחסות למפעל הזה ברצינות, אבל אי אפשר להגיד את זה על קבוצות ספרדיות למשל.

yaron 28 באוגוסט 2016

החל משנה הבאה x4 אנגליה, גרמניה, ספרד ואיטליה.
כלומר כבר העונה מקום רביעי באחת הליגות האלה שווה הרבה הרבה יותר מזכייה באירופאית.

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

למה שווה הרבה יותר? שווה אותו הדבר אלא אם שונתה המדיניות

Ollie Williams 28 באוגוסט 2016

ההבדל הוא שארבעת המקומות הראשונים נכנסים ישירות לבתים.
עד עכשיו מקום רביעי הלך למוקדמות.
באיטליה למשל במקום 2 נציגות בבתים ואחת במוקדמות מקבלים עכשיו 4 לבתים ישירות.

yaron 28 באוגוסט 2016

מה שהופך את האירופאית למעין גביע הטוטו בארבע הליגות הגדולות.

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

זכייה באירופאית=צ'מפיונס. לכן זכייה באירופאית שווה כמו מקום בין ארבעת הראשונות מבחינת התוצאה הסופית.

yaron 28 באוגוסט 2016

נכון, טעיתי בניסוח.
איטליה קפצה משניים לארבעה באנקרים באלופות וזה הופך את האירופאית למפעל איזוטרי מבחינתם.
המלחמה על מקום 3-4 תהיה הרבה יותר קשה וחשובה מגביע הטוטו…
ברור שאם קבוצה תמצא את עצמה ברבע הגמר זה יתחיל לעניין אותה (בטח אם היא רחוקה ממקום 4) אבל בגדול כל המעמד של הטורניר חטף מכה בארבע הליגות הגדולות.

vered s 28 באוגוסט 2016

הליגה האירופאית היא מיפעל ממש שווה גם אם קבוצות מהליגות הבכירות לא מחבבות אותו וחבל מאד שהן לא. אם אני לא טועה קבוצות ספרדיות כן מחבבות את הליגה האירופאית אולי גם בשל המענקים הכלכליים והמסורת הספרדית להיתחרות באירופה ולהצליח בכל המיפעלים. ולעומת זאת הקבוצות האנגליות שפחות מיתלהבות לשחק בליגה האירופאית ולא משקיעות גם פחות מצליחות באלופות ואולי זה קשור. בליגה האירופאית אתה מיתרגל להיתחרות באירופה על כל המשמעויות של זה כמו נסיעות ארוכות, הכנה, ואתה מיתמודד מול סיגנונות כדורגל שונים של קבוצות שאולי פחות איכותיות מימך אבל מביאות משהו שאתה לא רגיל אליו למגרש. אחרי שזה נאמר לליגה האירופאית יש הרבה יתרונות : זה שוק צבעוני של סגנונות כדורגל שונים, וזה חשיפה של כישרונות צעירים וגם מבוגרים שפורחים בליגות זניחות. קבוצות מליגות בכירות מריצות הרכבי מישנה ומקבלות בתמורה המון מוטיבציה ורצון להוכיח מהשחקנים שמקבלים היזדמנות וזה נותן מישחקים מהירים עם הרבה מוטיבציה. בשלב הבתים יש שם המון מישחקים פתוחים עם הרבה גולים גם בגלל שזה מיפעל קליל יותר. ומילבד זאת יש עדיין הרבה ליגות בינוניות וחלשות שיש להן קבוצות טובות להציע וכשמי מהן מגיעה לאלופות היא נמחקת או מבצרת בונקרים ופתאום בליגה האירופאית מיתאפשר לך לראות את הכדורגל שלהם. רוסיה אוקראינה דנמרק שבדיה נורבגיה הולנד ועוד ועוד. העונה זה ניראה שזה קצת נהפך לליגה מיזרח אירופאית וזה לא חדשות טובות כל כך כי תמיד עדיף פיוז׳ן. אבל בגדול אופ״א חייבת לנהל את המשבר שהיא יזמה בצורה הכי טובה כדי לשמור על הליגה האירופאית ולפתח אותה. אולי להציע עוד בונוסים כספיים, עוד נקודות דירוג, ואולי אפילו לשלוח לא רק את הזוכה בליגה האירופאית ללליגת האלופות אלא לתת לכל קבוצה שמגיעה לחצי גמר היזדמנות לשחק מדורגת במוקדמות האלופות. ובטוח אפשר לארגן עוד דברים אטרקטיביים כמו מישחקי נוק אאוט באיצטדיוונים נייטרלים ועוד דברים.

Comments closed