חדשות היום – מכבי לא ספגה

משחק שאפשר לסמן עליו וי, אבל אין הרבה מה ללמוד ממנו

רעננה היתה בדיוק התרופה שהרופא הזמין לנו מהטראומה של יום חמישי. למען האמת, רק היום הבאתי את עצמי לראות את התקציר מול זניט, וגם אותו הפסקתי לראות במצב של 3:3, כך שמבחינתי יצאנו לפחות עם נקודה מהמשחק ההוא.

רעננה השנה היא קבוצה ששווה בדיוק את הכסף שהשקיעו זה, כלומר ממש לא הרבה. נכון, סילבס כנראה מאמן טוב ומסודר, עדיין צריך לספק לו כלים כדי שיצליח. רעננה הלכה על הימורים על צעירים, וגם אותם הביאו לפני שבוע, כך שאולי הימור אחד יפגע והם יצליחו להתברג קצת מעל התחתית, ויש לנו קבוצות זוועה בליגה בלי עין הרע, אך כרגע לפחות רעננה קבוצה ממש מחורבנת, וכך נראתה אתמול. מסתבר שמול קבוצות רעות, גם אם הן מנסות ללחוץ את מכבי בשטח המגרש שלה, מכבי מסוגלת לגמור משחק בלי לספוג שערים, ובלי לתת ליריבה יותר מדי מצבים של כיבוש באחד על אחד מול ראיקו. ראיקו לקח כדור אחד שחואן פאבלו היה נותן לא אשרת כניסה לרשת, אבל פרט לכך רעננה באמת לא איתגרה אתמול.

*

התפקוד של ברק יצחקי בעמדת הקשר הקדמי, השחקן החופשי, או איך שלא תקראו לזה, הצליח בדיוק כמו שהצליח בדרבי מול הפועל שנה שעברה, ההוא ששוינפלד פתח בהבקעה מולנו. בחצי השני ראיתי כבר את מיכה יותר בעמדה הזאת, וברק פחות הפריע, אבל עדיין מאוד מוזר לי ששוטא חשב שזה רעיון טוב לשים אותו שם, יודעים מה, להרכיב אותו בהרכב.

אנחנו רואים רוטציה וטוב שכך, יוסי לא שיחק כי שומרים אותו למשחקים החשובים בהם נזדקק לו, וזה בסדר גמור. קראתי שעמבה ונוסא פצועים, נקווה שזה לא הסיפתח של נוסא העונה, בכל מקרה השורה הזאת של עמבה ונוסא פצועים נראית לי מאוד מוכרת.

דור פרץ הופך להיות השרן ייני שלנו, רק שעוד לא התקרב לרמה של שרן. האוהדים מתחילים לבכות את הרכות שלו, והמאמן נותן לו להיות שחקן הכלבו שממלא לו את כל החוסרים לעת מצוא. אתמול הגיע תפקיד המגן השמאלי, הוא כבר שיחק כמגן ימני, קשר אחורי ובלם, בדיוק התפקידים שהיו מטילים על שרן (אצל סוזה שרן היה הבלם השמאלי בהרכב שלושת הבלמים, סוג של מגן שמאלי).

טבח הבקיע שני שערים כתוצאה מתנועה וקבלת הכדור מאחורי ההגנה, אני כמעט ולא זוכר גולים כאלה מצדו בשנים הקודמות, כך שבהחלט עושה רושם שטבח נותן קפיצת מדרגה השנה במשחק שלו, צריך לקבל את הבעיטות שלו במצבים של מסירה באהבה, ולקוות שגם זה ישתפר עם הזמן. הוא כן חיפש את וידאר בהזדמנות אחת, זה קרה גם במשחק מול ביתר, יש עוד סיכוי שימשיך ויתקדם במהלך השנה.

*

פיליפנקה מושמץ רבות על האיטיות שלו, ועפר טלקר חושב שהוא לא מאוד טכני, אך אני מאוד מרוצה מקור הרוח שלו עם הכדור, מהמיקום שלו בהגנה, ומראיית המשחק שלו. גם טבח בתקופה טובה יחסית, כך שתהיה לשוטא דילמה מעניינת כאשר טיבי יחזור לעניינים, אני מתחיל להיות רגוע עם הבלמים שלנו, יתכן וזה רק עניין של זמן והתאמות, כמו שהיה בשנה שעברה למעשה.

באופן כללי לא צריך להתלהב יותר מדי מנצחון על רעננה, המבחן הקשה יותר יהיה בדוחא, אבל אז נגיע לדרבי בשעה טובה. בכל מקרה, לא נראה שמישהו יצטרך להסביר שאנחנו עדיין בטראומה מהמשחק מול זניט, אבל עוד לא יצא לנו לזהות מי יתפקד כעמוד השדרה שלנו במצבים הקשים, רעננה לא סיפקה לנו רגעים כאלה.

נו האדל - סיכום שבוע 2
צא דיבוק צא

44 Comments

רני 19 בספטמבר 2016

גם בעיניי פיליפנקה נשפט עוד לפי הטעויות במשחקים הראשונים שלו. ב2-3 משחקים האחרונים איתו הוא עושה בסך הכל עבודה נקייה ושקטה. לא חושב שהוא פחות טוב מקרלוס, בטח לא בטכניקה ושליטה בכדור ובעיקר – מיקום.

yaron 19 בספטמבר 2016

פיליפנקה הובא ב-250k והוא לא תוס משבצת של זר. הוא לא הובא כמחלחף של קרלוס בשיאו אלא כדי לעבות את הסגל ולאפשר רוטציה.
כשמבינים את זה הוא מתגלה כרכש מוצלח בסך הכל.

עמרי כהן 19 בספטמבר 2016

אם אני זוכר נכון, שרן שיחק מגן שמאלי אצל אבי נמני

גיל שלי 19 בספטמבר 2016

תקופת אבי נמני זכתה לבלוק מלא בזכרון שלי, אז אין לי מושג

עמרי כהן 19 בספטמבר 2016

:-)

צור שפי 19 בספטמבר 2016

לעומת זאת, אני כאוהד הפועל זוכר בבהירות ובחיוך את תקופת נמני ואחר כך הזכרון שלי נחסם (זה גם מתאים לגילי המתקדם, זוכר בבהירות ימים רחוקים אבל לא עבר קרוב).

ניב 19 בספטמבר 2016

ובתקווה העתיד הקרוב והרחוק יהיו גם כן חסומים (רק בכדורגל).

צהוב כחול 48 20 בספטמבר 2016

חחחח ענק

קובי 19 בספטמבר 2016

"גם טבח בתקופה טובה יחסית, כך שתהיה לשוטא דילמה מעניינת כאשר טיבי יחזור לעניינים, אני מתחיל להיות רגוע עם הבלמים שלנו, יתכן וזה רק עניין של זמן והתאמות, כמו שהיה בשנה שעברה למעשה."
עדיין בהלם…

יוסי 19 בספטמבר 2016

לגמרי. גיל, אתה בטוח שראינו את אותו המשחק אתמול?

Ollie Williams 19 בספטמבר 2016

זה לא רק דור פרץ, כל ההגנה הזאת (וגם הקישור בעצם) קשוחה כמו חמאה במיקרו. גם ואף בעיקר פיליפנקה.

גיל שלי 19 בספטמבר 2016

אכן, זה האלמנט הכי חשוב שקרלוס לקח איתו, אבל אפשר למצוא דרך להתמודד גם בדרך הזו

Ollie Williams 19 בספטמבר 2016

עד שהיריבה מגיעה למצב אחד וכולם נכנסים לפאניקה חוץ מראיקוביץ' (וגם זה לא תמיד).
זה קרה גם נגד בית"ר, גם נגד אשדוד, גם נגד ספליט בשני המשחקים, במידה מעט פחותה נגד כפ"ס.
וגם אתמול בלא מעט רגעים, רק שרעננה היו ממש חלשים התקפית.

גיל שלי 19 בספטמבר 2016

מסכים שעדיין לא מצאו את הדרך

ניב 19 בספטמבר 2016

אהם אהם , אתם מתגעגעים לשליחת הידיים של בן הרוש? (כתף עלק).

Ollie Williams 19 בספטמבר 2016

אפשר להיות אגרסיבי גם בלי להיות אידיוט

Ollie Williams 19 בספטמבר 2016

(הכוונה לבן הרוש כמובן, לא אליך)

ניב 19 בספטמבר 2016

לא חשבתי שזה יועד אלי עד שהבהרת שלא..

Ollie Williams 19 בספטמבר 2016

העדפתי לא לקחת סיכון

משה 19 בספטמבר 2016

הדרך היא שלושה קשרים, כפי שהיה כשגולסה נכנס

משה 19 בספטמבר 2016

דור פרץ זה פתרון לא רע לעמדת המגן השמאלי. הוא יכול להיות טוב יותר לפחות הגנתית מהשניים האחרים, שלא יודעים איך לסגור מסירה אלכסונית

יואב 19 בספטמבר 2016

הגישה הרכה של דור פרץ למשחק לא מאפשרת לו להיות פיתרון באף עמדה כרגע.

יואב 19 בספטמבר 2016

בלמים מהירים(וסבירים במהירות), זאת חיה שלא מגיעה לישראל, לכן טיבי נכס כי הוא מעל הממוצע של הליגה. גדי היה האחרון שאני זוכר במכבי. לכן לא מתרגש מעניין המהירות.
טבח החלוץ כובש בקלילות לא אופיינית. מסכים גיל שצריך לחיות עם החסרונות באהבה.
יש לי וויב טוב על גולסה.

תני 19 בספטמבר 2016

אני הצלחתי לראות את התקציר עד 3-0
ושוב תודה לתמוז

ערן (המקורי) 19 בספטמבר 2016

טב״ח החלוץ מנצל בשתי ידיים (רגליים) את העובדה שזהבי עזב.
האזורים הפנויים אליהם הוא נכנס ברחבה לא היו קיימים שנה שעברה מאחר וזהבי היה שם (ומסירה לזהבי היתה מובילה ברוב המקרים לגול).
אז יש מרוויח אחד לפחות מהעזיבה.

נולי 19 בספטמבר 2016

עד עכשיו ההתקפה של מכבי נראית בסדר גמור. אין מחסור בשערים וטב"ח כצפוי נכנס לחלל שזהבי השאיר. יש לי הרגשה שכאשר מיכה, סקאריונה ומדוניאנין ילמדו להפעיל גם את קיארטנסן, ההתקפה תהיה קטלנית.
למיטב זיכרוני מכבי הפסידה בתחילת העונה שעברה בבית גם לבית"ר וגם לרעננה, כך שהשנה התוצאות נגדן יותר טובות :)
ברק יצחקי נראה לי אתמול כמו מנגנון הרס עצמי, בהמשך לעבירה הטיפשית שעשה מול בית"ר. עשה אתמול בעיקר איבודי כדור ועבירות טיפשיות. חבל שלא הלך לבית"ר….
לא החלטתי אם העובדה שדסה שיחק אתמול, למרות מפגן האימים שלו מול זניט, היא נקודה לזכות המועדון או לחובתו. בעיניי הוא צריך לעבור סדרת חינוך.
טב"ח הבלם דווקא מפתיע לטובה, אחרי כל ההשמצות נגדו.
בקיצור – ממש לא נורא ויש מקום לאופטימיות זהירה, אפילו באירופה.
יאללה מכבי!!!

Lord Anthony 19 בספטמבר 2016

אני בכלל לא מבין מה יצחקי עושה על המגרש. הקטע הזה שהוא לא רץ זה בכוונה?! או שזה פשוט קצת גדול עליו כרגע?

גיל שלי 19 בספטמבר 2016

תרגלו משחק בעשרה שחקנים

רן 19 בספטמבר 2016

וכשבן מבסוט נכנס תרגלו ב 9?

yaron 19 בספטמבר 2016

הוא היה טוב ונתן בישול ענק.
בן בסט יכול להיות מחליף טוב וזה כל מה שמצופה ממנו.

רועי 19 בספטמבר 2016

אז נשאר לדור פרץ רק לשחק שוער.

ושוב בפעם המי יודע – ה 1-3-2-4 לא עובד. נקודה.
לא יודע אם זה כי זה כי זה מערך לא נכון, או שהוא לא מתאים לשחקנים, או שהם לא מבינים אותו ושוטה מתעקש עליו עד שהם יבינו,
השורה התחתונה היא שאנחנו לא מייצרים מצבים. להבדיל מהמשחק נגד בית"ר, שיחקנו נגד רעננה, וגם אלברמן היה בהרכב, אז המינוסים ההגנתיים של המערך הזה לא באו לידי ביטוי.
כשגולסה החליף את מיכה, וזה חזר קצת ל 3-3-4, השליטה של מכבי במשחק היתה טובה יותר, וגולסה ספציפית היה לא רע בכלל, דוחף את הקבוצה קדימה בצורה טובה.

פאןפאן 19 בספטמבר 2016

אני חושב שדווקא שוטא הפתיע עם 4-4-2
יצחקי היה על תקן חלוץ ליד וידאר. לפחות בחלק מההתקפות זה נראה כך
מה שכן – חבל שהוא לא עבר לביטר. גם היינו עם מאזן מושלם וגם שחקן אחר היה זוכה לשחק :)
טבח הבלם סותם לי את הפה כבר כמה משחקים ברציפות – עוד אחד ואני אוכל את הכובע
גם פיליפנקה היה טוב אתמול למעט טעות אחת
נגד סכנין יהיה קשה יותר ועדיין- לא רואה מי מסוגל לעצור את ההתקפה שלנו

תולעת 19 בספטמבר 2016

אלברמן היה די חלש אבל אני מסכימה איתך. המערך הזה לא מצליח להרוויח כדורים, לא עם סקאריונה ובטח לא עם יצחקי ששיחק קרוב יותר לוידאר מלקישור. היה לנו בור גדול באמצע כשמדוניאנין בא לקחת כדור מהבלמים כמו תמיד, אבל אלברמן פשוט לא עושה את הסיבוב מספיק מהר, וגם שני האגפים – מיכה וטב"ח – אמנם נכנסו לשטח אבל לא הצליחו להסתובב ולייצר התקפה טובה עם מבט טוב לשער (חוץ מפעם אחת של טב"ח שהסתיימה בבעיטה מהירה של וידאר).
גולסה היה אחלה, נכנס בדיוק לרווחים בקישור, וכשמדוניאנין ופיליפנקה מוצאים אותו שם מכבי נראית יותר דינמית ומעבירה את הכדור בצורה מהירה יותר להתקפה. הוא גם מייצר עוד אופצית מסירה למגנים שלנו שלא הפסיקו לאבד בניסיון למסור לאמצע, אולי האיבוד הכי גרוע שאפשר לחשוב עליו בעמדה שלהם. לי גולסה קצת מזכיר את ראדי של לפני 3 עונות מבחינת התנועה והיכולת ההגנתית (חבל שלא מבחינת מסירה ובעיטה).

Ollie Williams 20 בספטמבר 2016

תולעת, אם כבר אנחנו כאן אשמח לנקודת מבטך.

כמעט בכל התקפה נגדנו אני רואה את המגנים מצופפים לכוון האמצע, שומרים בפינת הרחבה ויוצאים רק כשהכדור כבר באזור המסוכן באגף (אלא אם הם כבר השאירו חור כי לא חזרו בזמן להגנה כמובן).
ראיתי אתדסה, פרץ, בן הרוש וריקן עושים את זה מספיק פעמים בשביל שזה כבר לא יהיה סתם טעויות של חוסר יכולת, ונראה כמו הוראות מכוונות.

זה רק אני? ואם לא, מה ההגיון בזה? כי זה נראה שזה נותן ליריבה המון הגבהות ממצבים קורצים.

תולעת 20 בספטמבר 2016

המגנים מנסים לצופף את המגרש ולעמוד קרוב לבלמים. מי שאמור לעזור להם הם שחקני האגף, אבל הם לא תמיד חוזרים בזמן והמגנים עצמם לא עושים פעולות אישיות טובות מספיק כדי למנוע את המעבר הקל בין האגפים של היריבה (או מהאמצע לאגף).
https://www.facebook.com/1454970794753615/videos/1738733479710677/

משהו לא לגמרי עובד במשחק הלחץ של הקבוצה, וזה גם קשור למערך של שני שחקנים עם אוריינטציה הגנתית בקישור וגם ליכולת אישית של שחקנים שהיא לא מספיק טובה בהקשר הזה (מדוניאנין, סקאריונה) ואולי אפשר יהיה לשפר את זה בעזרת תיאום טוב יותר.

yaron 19 בספטמבר 2016

משחק רגוע, יעיל ותכליתי.
(עכשיו בואו נתעלם לרגע מזה שמדובר ברעננה)
לדעתי אחת הבעיות של מכבי מאז פאקו זה שהקבוצה בלחץ עצום להבקיע החל מהדקה הראשונה. מתחילים את המשחק כאילו אנחנו בפיגור בדקה ה-70 ומפקירים את ההגנה.
זה לא תירוץ אבל לדעתי קשה מאוד להיות בלם במכבי מכיוון שאתה משחק את רוב המשחק באיזור החצי ונדרש להיות הבלם הכי טוב והכי מהיר בארץ לארבע חמש מתפרצות בערך.
גם קרלוס התלונן שמי שמבקר אותו לא רואה ומבין את זה.
נבדל יש רק בחצי שלך ואם אתה על קו החצי או מעבר לו לשני החלוצים של היריבה יש עליך יתרון עצום – אין נבדל, הם עם הפנים קדימה ומטבעם חלוצים הם לרוב יותר מהירים מבלמים.
אפשר להגיד שמכבי שיחקה בהילוך שני אבל לדעתי שיחקנו רגוע ונכון. סבלנות ובטחון שנבקיע, הנעת כדור בסביבות החצי שמושכת את ההגנה קדימה וכן, עמידה הגנתית הרבה יותר נכונה יעילה.
שיחקנו עם הפאסון שהיה לנו עד פאקו.
כאמור, זאת היתה רעננה… נקווה להמשכיות.

אחד העם 19 בספטמבר 2016

למה מתעלמים משפונגין?
המגן הכי מגן בפיי רול שלנו העונה

גיל ז. 19 בספטמבר 2016

אין הרבה מה ללמוד מהמשחק הזה, לא ראיתי שום דבר מעניין ששווה להתייחס אליו למעט הבקעת שלושה שערים יפים שהביאו לניצחון.
אחרי זניט אני די שמח שנקבע לנו משחק ביום רביעי, כי אין יותר מידי זמן להתעסק בחרא ההוא.
אבל, זה לא פותר את השאלה,למה לעזאל הקדימו לנו ליום רביעי משחק מהמחזור השישי, כאשר לב"ש דחו את המשחק מהמחזור השישי ל-15.10.
ולאלו שיטענו שיש לב"ש משחק גביע הטוטו בחמישי, אני יענה, שאין דין גביע הטוטו כדין 3 נקודות בליגה, במיוחד בעונה אירופאית, ובמיוחד שהעולות בגיע הטוטו ייקבעו במשחק הגומלין.
ותחסכו ממני את הכינוי בכיין, כי אם זה היה הפוך היינו שומעים היטב את אלונה, כמו במקרים אחרים.

יואב 19 בספטמבר 2016

אני חושב שזה קשור לשזרוע בדוחא ולחוסר שזרוע בטרנר.

יואב 19 בספטמבר 2016

ובנתיים ערוץ "הספורט" בפרומו מתסיס למשחק בסכנין.
לסגור ולזרוק את המפתח לים…

ערן (המקורי) 20 בספטמבר 2016

ערוץ 5 מזמן שברו את הרף השלילי של גועל נפש שהציב וואן, וקבעו שפל חדש של מיקוד ברפש והסתה נטו.
כמו שאומר פרשן הבית שלהם: בוצ׳ה!

MOBY 20 בספטמבר 2016

חבל, היית כל כך קרוב לצאת מהמשחק ההוא עם שלוש נקודות מבחינתך, פספוס!

ד"ר רזי הופמן 20 בספטמבר 2016

ראיתי את המשחק מול זניט בשידור חי בשבוע שעבר עד הדקה ה 50 ויצאתי שמח וטוב לב להופעה. עד שההופעה התחילה מכבי הפסידו ורק עכשיו הצלחתי לראות את התקציר. מישהו עשה שם OFF ענק למכבי. פשוט לא ברור למה הפסיקו לשחק שם. הגול השלישי כולו על נוסא שפשוט לא סגר את השחקן שהבקיע. זוועה!
המשחק מול רעננה הוא לא מדד לכלום. מול סכנין והפועל יסגרו את מיכה ויהיה לו הרבה יותר קשה לשחרר מסירות כמו שנתן מול רעננה.
אני רואה פה יותר מדיי התלהבות ממשחק מול הקבוצה הכי חלשה כרגע בליגה.

אחד העם 20 בספטמבר 2016

יש לחלק כוחות וללקט נקודות, מן הגורן ומן היקב, בשני המשחקים הקרובים, ואז להבחן במבחן קשה מאוד, מול קבוצה חסרת כישרון אך עקשנית , קשוחה, נמרצת ונחושה, מול קהל תומך.
מבחן תחילת סימסטר לאיתנות הקבוצה.

Comments closed