כתב כניעה שלי – מכבי במצב מאוד לא טוב

מסתבר שג'ורדי לא הניח יסודות עמוקים מספיק, כך שברגע שהעמוד התומך הקרוי זהבי הלך, לא נותרה קבוצה

אתמול צפיתי באסון שהתרחש בסופרלנד בראשון לציון, כלומר במה שהתיימר להיות משחק כדורגל. צפיתי במשחק בזמן שבטלפון צפיתי בג'איינטס, אך נדמה לי שלא החסרתי פרטים משמעותיים מדי בכדורגל.

*

מכבי שיחקה אתמול מול אחת מקבוצות ההגנה החלשות בליגה, להזכירכם מדובר בקבוצה שהצליחה לספוג שער מאיתי שכטר, כן עד כדי כך הגנתה חלשה. אמנם חסרנו שלושה שחקנים התקפה משמעותיים (מקווה שקלטתם את הציניות בנוגע לעדן), אך עדיין, ההגנה החלשה ביותר בליגה, ואנחנו לא הגענו מולה למצב אחד של שער בטוח.

רבים מאוהדי מכבי כבר ויתרו על העונה מזמן, המכנה המשותף של אוהדים אלה הוא האכזבה האדירה משוטא כמאמן. נדמה לי שזה קצת שטחי לזרוק את הכל על שוטא, יש כאן בעיות יסודיות בהרבה, כאלה שכבר בעונה שעברה היינו צריכים לראות.

לאחר עזיבת שרן ייני, למעשה מכבי תל אביב היתה בעונה שעברה הקבוצה של ערן זהבי, לא מבחינת כיבוש השערים, אלא הקבוצה שערן זהבי הכריח במו אופיו להלחם על המגרש, להאמין עד השניה האחרונה, ולנצח משחקים. ג'ורדי ידע שזה המצב כבר בתחילת העונה, הוא גם ניסה לשנות את המצב בינואר כאשר החתים את אורלנדו סה ומדוניאנין, אך הקבוצה נשארה ערן זהבי, ואפילו הוא לא הצליח לשאת את המעמסה עד לסיום העונה, וקרס אחרי הגול מול בית"ר.

*

ג'ורדי הביע את חוסר אמונו המוחלט בסגל של מכבי כאשר ערן זהבי ביקש לעבור לסין. ג'ורדי ניסה לשכנע את מיטש גולדהאר שאין שום סכום בעולם שצריך למנוע ממיטש לשחרר את זהבי. לא רק שג'ורדי היה מוכן לוותר על המליונים שהגיעו כתוצאה מההעברה, הוא היה מוכן לתת לערן עוד מליונים בשכר, ובלבד שלא יתעורר הצורך לראות מה מכבי שווה בלי זהבי.

מיטש חשב לתומו שבמכבי בנו קבוצה, לכן לא הסכים להשאיר את ערן בכל מחיר. מיטש גם הקצה מספיק מזומנים כדי שג'ורדי יוכל להביא שחקנים זרים ברמה גבוהה, רמה גבוהה מספיק כדי להנהיג את הקבוצה, שכן ג'ורדי כבר הראה שאיננו סומך על אף שחקן סגל שיכנס לנעליים שערן פינה.

שוטא היה אמור לגבש סגנון משחק קבוצתי והתקפי, שיתבסס על כשרונות התקפיים שג'ורדי החתים, סקריונה ווידאר הם שחקנים זרים שמבחינת רזומה שקדם להחתמתם, לא מגיעים לישראל בכל שנה, גם לא בכל עשור.

*

הבעיה האמיתית שנגלית לפנינו היא שג'ורדי לא הצליח לבנות עמוד שדרה חזק לקבוצה במשך השנים האחרונות. שוב ושוב אנו מגלים שבעצם עמוד השדרה שלנו היה ערן זהבי האחד והיחיד. כיום הקבוצה נראית כעדר ללא רועה. מדוניאנין לא מצליח לנהל את המשחק מהקישור. מיכה הוא עדיין השחקן שלא מסוגל לאיים על השער. יוסי בניון לא יכול להנהיג קבוצה בגילו, ובטח שלא לשנות מספיק ברבע השעה בה הוא משחק. לקבוצה אין עמוד שדרה כלל. גם אם טל בן חיים הבלם מבצע את משימותיו, הוא בטח לא יכול להיות חלק מההנהגה של הקבוצה, גם כשהיה צעיר יותר הוא מעולם לא הנהיג איש.

מכבי היא קבוצה שמסוגלת לחבר דקות משחק טובות, מאחר וכשרון יש בה, אחרי הכל מדוניאנין, סקריונה, וידאר, טל בן חיים החלוץ הם שחקנים שמסוגלים להנפיק דקות כדורגל מרשימות. הבעיה היא שאין מי שיגרום לקבוצה לצאת מהדקות הלא טובות. אין מסגרת קבוצתית חזקה, ואין מי שירים את האחרים, יגרום להם להאמין גם כשסופגים עוד שער מתסכל.

שמענו מזהבי בעיקר סיפורים על כמה ג'ורדי היה משמעותי בניהול חדר ההלבשה הצהוב, אך נדמה לי שאנו מגלים שהרבה יותר קל לנהל את חדר ההלבשה הצהוב כאשר מצויות בו דמויות כמו ערן זהבי, שרן ייני וקרלוס גרסיה, יודעים מה, אפילו חואן פאבלו.

שרן ייני היה זה שאסף את הטלפונים הסלולריים של השחקנים כדי לוודא מי הוא השחקן שמוציא את הכביסה המלוכלכת החוצה, כביסה שכיום מוצגת לראווה בציטוטים זהים באתרים כמו וואן ווואלה. תחת ערן זהבי, שחקנים אפילו לא חשבו להתלונן יותר מדי, הם פשוט פחדו מהתגובה הרושפת שלו. כיום אין ולו דמות אחת שמגבשת את מכבי לכדי קבוצה.

*

הקבוצה הזאת זקוקה לניתוח להשתלת עמוד שדרה, מאחר ומאוד קשה למצוא שחקנים זרים שיוכלו לעשות זאת בינואר, מאוד קשה לי לראות ייבוא של עמוד שדרה כלשהוא העונה. בסופו של יום אנו מגלים שג'ורדי היה אנליסט מעולה, מנהל טוב, אך מאוד יתכן שכאיש כדורגל, אנחנו ייחסנו יותר מדי מההצלחה לג'ורדי, ומעט מדי למזל של ג'ורדי שערן זהבי חזר בזמן. בסופו של יום, גם כאשר ג'ורדי ניסה לשנות, ניסה להחתים שחקנים זרים מסוג שונה ויקר יותר השנה, הוא עדיין לא הצליח בעבודת הבניה. זו עבודה שונה לחלוטין מעבודת הניתוח. מכבי הנוכחית זקוקה לבניה עמוקה מדי, היסודות שג'ורדי היה אמור להניח, לא קיימים, וזהו כתב אישום חמור ביותר. הסיפור הוא לא שוטא, בסופו של יום אני לא בטוח שפאקו  למשל היה מאמן טוב יותר, לפאקו היה את זהבי, מסתבר שזה מספיק להמון.

יומן האליפות של הג'איינטס (13) - ועכשיו לדבר האמיתי
מה הבנתי מהפרשנות של גלפנד על קרלסן וקריאקין?

104 Comments

ניינר / ווריור 28 בנובמבר 2016

אז לא הבנתי, מה עם השוער הטוב בעולם לגילו?

גיל שלי 28 בנובמבר 2016

הוא שוער מצוין, הרבה יותר טוב מחואן פאבלו, אבל מה הקשר?

ניינר / ווריור 28 בנובמבר 2016

סתם רציתי להתעדכן במצבו של העילוי הסרבי

ארז 28 בנובמבר 2016

גיל, לצד הנקודות שאתה סופר שהוא מביא, מציע שתנהל עמודה של הנקודות שהוא מאבד.
אני לא רואה אותו הרבה, אבל רק מהתקצירים יש לו חלק נכבד בלא מעט מהגולים. אולי גם הצלות גדולות, לא יודע. אבל מעטים הגולים שראיתי שמכבי סופגת לאחרונה ולשוער לא היה חלק בהם.

רועי 28 בנובמבר 2016

השנה הוא לא מביא נקודות.
אולי במשחק נגד ק"ש.

שלו 4 בדצמבר 2016

גם אתמול הביא נקודה.

נולי 28 בנובמבר 2016

אפרופו חואן פאבלו –
מאז שג'ורדי זרק את חואן פאבלו, מיד לאחר שהשוער עזר לקבוצה להגיע בניגוד לכל הסיכויים לשלב הבתים של ליגת האלופות, המזל של הקבוצה התהפך לרעה.
אז אולי הבודיהסטים צודקים – מעשים רעים מייצרים קארמה שלילית….

ניב 28 בנובמבר 2016

ואכן פידל מת השבוע.

אוהד כ. 28 בנובמבר 2016

זהבי היה ענק.
"עמוד שדרה" זה מהראן ראדי (ולשמחתי, באר שבע נהנים ממנו היום)
קבוצת כדורגל זה עניין שקשה להחזיק בטופ, מעבר לשנתיים-ארבע. זה ממש בלתי אפשרי כשכל חצי שנה – שנה אתה מאפשר למאמן להתקדם לליגות בכירות משלנו.
מכבי עוד לא אמרו את המילה האחרונה.

Gil - Zimbabwe 28 בנובמבר 2016

למרות כמה שאני אוהב אותו, ראדי שחקן "מיומני גבע".

גיא זהר 28 בנובמבר 2016

ראדי היה פקטור משמעותי אצלכם בעיקר בעונת גרסיה. בעונת סוזה ובטח בעונת פאקו היה שחקן רוטציה יחד עם אייבנדר. בבש בשנה שעברה התחיל מצוין ובחצי השני של העונה התאדה לגמרי ושיחק רק בגלל פציעות. השנה ב800 ששיחקנו עד עכשיו יש לו המון עליות וירידות, לפעמים תוך כדי משחק

אוריה 28 בנובמבר 2016

הפסקה האחרונה זה להרים לפרנקו להנחתה :(
בגדול מסכים, אבל חייבים לתת יותר קרדיט על מצב קבוצה לשוטא, בסופו של דבר הכישרונות שהוא קיבל לא מייצרים עבודה מספיק טובה, לא בטוח שהכל זה עניין של אופי

יניב פרנקו 28 בנובמבר 2016

אני דווקא לא מסכים…קודם כל כי הליגה עוד ארוכה ויש עוד הרבה מפגשים ישירים. ויש ינואר.
אבל בעיני הניתוח מתעלם מהבעיה הגדולה של מכבי וזו שיטת שלושת השחקנים במרכז השדה – זו לא שאלה של אופי – אלא בעיני מה שקורה לאלברמן (שזה טבעי) שהיה עוגן חשוב יותר מייני ואופי השחקנים האחרים לצידו כאשר מדוניאנין הוא שחקן רך יחסית ואיגיבור פשוט לא מתחבר.
וזה בעיני ההבדל ברמת האימון של פאקו לארבלדזה והשיטות השונות – אצל פאקו ראית קבוצה מאוד חזקה הגנתית – ארבלדזה חלש בפן הזה.

השמן 28 בנובמבר 2016

+ מליון

גיל שלי 28 בנובמבר 2016

אצל סוזה גל לא היה באנקר בהרכב, והבעיה במכבי של שוטה עמוקה הרבה יותר מהגנה

יניב פרנקו 28 בנובמבר 2016

סוזה היה האנומליה – מאמן ברמה מאוד גבוהה שאי אפשר להביא לארץ בקלות.
ובעיני אלברמן וגארסיה וגם יצחקי ועוד זה לא שאלת אופי אלא פשוט קבוצה שעשתה לא טוב את החלפת המשמרות.
מכבי הזדקנה…

אחד העם 28 בנובמבר 2016

זה נכון מאוד
זה יקרה לבאר שבע בעוד שנה -שנתיים.
הטעות הגדולה ביותר של ג'ורדי היא שהוא נתן לסנטינמנט לבלבל אותו ולא חתך בבשר הרך, כשהיה צריך לשחרר שחקנים שעברו את שיאם. למען ההגינות יש לציין את מיעוט הכשרונות הישראלים הזמינים.
על בעיה אחרת, איכות בלתי מספקת של בוגרי מחלקת הנוער, הוא עלה. לזכותו יזקפו הקבת "מכבי מזרח" ברמלה והבאת ואן לייבן, תוצאות צפויות (אם בכלל) בעוד מספר שנים, יחד עם בלומפילד. עד אז, נאלץ לשבת, גם לבכות על נהרות פולג.

יואב 28 בנובמבר 2016

הפלטפורמה חזקה. זאת תיהיה השנה המעניינת ביותר בתקופת מיטש.

רועי 28 בנובמבר 2016

המעניינת ?
אני מת שהיא תסתיים כבר.

יניב פרנקו 28 בנובמבר 2016

כן, אבל בסופה תדע לאן גולדהאר מכוון

יואב 28 בנובמבר 2016

נדע עוד לפני סופה. אני חושב שיש לי מושג לאן הוא מכוון, או במילים אחרות, הוא ממש לא התעייף.
כן רועי, מעניינת זה לא רק נצחונות ותארים. זה כח עמידות.

גורביץ' 28 בנובמבר 2016

כח עמידות זה לבוא לטרוף את הליגה אחרי שהפסדת אליפות ב"טעות", כמו שהרבה גורמים / אוהדים של מכבי חושבים.
בינתיים מכבי קורסת תחת העול של ליגת העל. קצת תחרות אז נשברים ?

יואב 28 בנובמבר 2016

כח עמידות זה לצאת מתקופות לא טובות ללא שריטה רצינית.
שתוצאות לא טובות לא יפגעו בשיקול הדעת.
שהחלטות יתקבלו בנינוחות.
וכמובן למידה.
הכדורגל לא נגמר מחר. יש את כל החיים להמשיך ולשחק אותו נכון.
נצא מזה טוב.

רועי 28 בנובמבר 2016

הסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו.

מיכאל 28 בנובמבר 2016

הכל נכון.
אבל בליגה המאוד חלשה שלנו שיש בה קבוצה חזקה אחת (בש), קבוצה בינונית אחת (חיפה) והשאר חלשות או חלשות מאוד זה מה שגורדי מצליח לעשות עם 120 מליון שח.
מאכזב, מאכזב מאוד.
אבל יש תהליך, עוד מעט הכשרונות מהנוער יעלו…

ד"ר רזי הופמן 28 בנובמבר 2016

טב"ח הבת מחכה לינואר ודואג לשמור על עצמו לקבוצתו הבאה.
מקווה שכשזה יעזוב, ייכנס כסף טוב לרכישת מגן שמאלי טוב ואולי להביא את אצילי.
הבעייה של מכבי היא שאין מנהיג על המגרש והקבוצה כבר לא נהנית מהמשחק.
רואים שבשנתיים האחרונות יש עייפות חומר וממשיכים על אינרציה מהתקופה הטובה.
בקיצור, צריך לפרק ולהרכיב מחדש….

אוריה 28 בנובמבר 2016

אצילי לא יכול לעבור לעוד קבוצה השנה…

איציק 28 בנובמבר 2016

איך שטבח נראה, לא בטוח שיהיו הרבה קופצים עם כסף טוב. הוא מוריד לעצמו את המחיר ואת האפשרויות לקבוצות טובות יותר. אם היתי סקאוט ורואה את ההתנהגות שלו (עזוב את הרמה בה הוא משחק עכשיו), היתי מותר עליו. אם הוא עושה את זה במכבי, למה שלא יעשה אצלי.
בוזגלו כדוגמא נגדית, הוא ובמיוחד אביו מוציאים החוצה הרבה אי שביעות רצון, אבל כשהוא על המגרש, הכל נעלם, הוא נותן את הכל. טבח לעומתו, מביא את הריגשי יחד עם האגו שלו לכל משחק.

איציק 28 בנובמבר 2016

בכלל כטבח, היתי נותן לו לשחק שבוע-שבוע, תחלופה עם הטבח השני.

אמיתי 28 בנובמבר 2016

הצחקתני

ד"ר רזי הופמן 29 בנובמבר 2016

עכשיו התבלבלתי:)

רועי 28 בנובמבר 2016

קבוצה פאתטית.
עם מאמן פאתטי וחילופים עוד יותר פאתטים.
הקבוצה הכי לא מאומנת שזכורה לי, קבוצה שבשום שלב של המשחק אין לה מושג מה היא רוצה לעשות, קבוצה עם אפס השפעה של המאמן.
אה כן, וג'נרל מנג'ר עם ראיון פאתטי.

Gil - Zimbabwe 28 בנובמבר 2016

גיל, נכון משבר ענק, אבל אם להיות במשבר כזה אז אני אישית בתור אוהד מעדיף שקרויף וגולדהאר יטפלו בו.
וחוץ מזה כל מילה על שרן ייני.

רועי 28 בנובמבר 2016

קרויף לא יכול לטפל במשבר הזה, הוא חלק ממנו.

גיל שלי 28 בנובמבר 2016

לדעתי מיטש, אני לא בטוח שג'ורדי נשאר לנקות

גורביץ' 28 בנובמבר 2016

די כבר עם הבלוף הזה של שרן ייני, מה כבר הוא היה עושה לדעתך ? מדביק את את כל החלקים בקבוצה ? האם הוא אי פעם נמדד תחת תחרות אמיתית בארץ ? תחת משברים ?
היה קפטן בתקופה שהכל הלך, וספג הרבה חרא לפני כשחקן סופר מוגבל ללא טכניקה, כשכלום לא הלך.
גם זהבי קרס תחת התחרות שנה שעברה, תרצו או לא תרצו, אבל לפחות במקרה שלו סביר להניח שהוא היה שווה גול במשחק גם השנה, וזה מה שעושה את ההבדל בליגה שלנו.
טב"ח – לפנק לפנק לפנק.. לראות את החרב פיפיות הזאת מסתובבת חזרה אל מכבי תל אביב אחרי שתמכו בכל נפילה מבויימת שלו ברחבה, בכל ויכוח עם שופט, בכל כדור שהוא לא הוציא החוצה.. התגאו ברוח המכביסטית שלו..

yaron 28 בנובמבר 2016

כמו שגיל כתב, לא מדובר רק בשירן ייני, מדובר בו, בזהבי, בגרסייה ובחואן פאבלו.
זה לא שהם כולם היו צריכים להישאר מבחינת יכולת, זה האופי והנוכחות בחדר ההלבשה שמאוד חסרים.

יוגב 28 בנובמבר 2016

הסגל של מכבי עדיין מצוין. דומה מאוד לזה שהציג כדורגל שוטף תחת בוס.
הבעיה כולה היא המאמן. לשוטא יש שיטת משחק אחת שהוא אימץ מקודמיו, וזהו. מעבר לזה, כאוס.
הוא טחן את השחקנים בלוז צפוף ולא השתמש במחליפים וככה עכשיו הוא מפסיד את כולם. יצחקי ובבסט ממורמרים ולא תורמים (לא שהתרומה שלהם היתה מרשימה עד כה, אבל לפחות הראו רצון מסוים), בניון סופר את הכסף ולא מספק הנהגה. ואין סיבה שהוא יספק אותה, הוא בא לפה לתת משחק מדי פעם ולנקות את הראש מניסיון ההנהגה הכושל של מכבי חיפה.
מדוניאנין היה מחריד אתמול, בעיקר כי למדו אותו בשיטה הזו של שוטא (אחורה-ימין מסירות שמאלה קדימה) וכי הוא נראה סחוט לגמרי.
אלברמן בתקופה רעה, אבל אני חושב שגם זה קשור לתפקוד שלו אצל שוטא. הוא נשלח לעשות לחץ גבוה מדי.
בן חיים הבת בשביתה איטלקית מאז החילוף.
מיכה ודסה לא מסונכרנים. מיכה אוהב להיכנס לאמצע קצת ולתת פס לחיבור של רחבת ה16 עם סוף המגרש – דסה מתעקש כל הזמן לברוח לכיוון הדגל ולהרים כמו עיוור.
איגיבור מתפקד בסדר, רק שהתפקיד שלו הוא להיכנס לרחבה ולתת גול – וזה יוצא לו פעם בעשרים ניסיונות בערך.

שוטא מגיב לאט בחילופים שלו, וכשהוא עושה את אלה – לא תמיד יש היגיון.
כמו שאמרו הביקורות עליו מעבר לים, הוא חד גוני וחסר ברק.
לדעתי אם הוא לא חבר של ג'ורדי הוא כבר מזמן לא פה.

צור שפי 28 בנובמבר 2016

נו, אז הולכים לפירוק?

השמן 28 בנובמבר 2016

1. כתבתי פה בסוף חלון העברות שבקצב הזה ב"ש תיקח אליפות עד ינואר, צחקו עלי. עצוב לי.
2. מרגע העזיבה של קרלוס וזהבי, בוודאי לאחר שייני עזב שנה לפני, ושהפסדנו את האליפות היה צורך לחשוב מחדש על מבנה הקבוצה וסגנון המשחק. המחשבה פשוט להחליף את השערים של זהבי היא מגוחכת, אני עד עכשיו לא מבין איך אפשר לקבל לצפות מהקבוצה לשמור על אותה רמת ביטחון וחיבור אחרי זעזועים כאלו. היה ברור שצריך לבנות מחדש.
3. בנייה מחדש של קבוצה פייבוריטית, נעשית בראש ובראשונה דרך ההגנה. ג'ורדי עצמו אמר את זה בעונה הראשונה שלו. הקבוצה של אוסקר התחילה לרקוד רק בינואר, עד אז אלו היו נצחונות דחוקים יחסית, וממש לא מרשימים . בכר עשה את זה שנה שעברה, מולנסטיין עושה את זה השנה. כשההגנה מונעת את הספיגה בדקות החלשות שיש באופן טבעי בקבוצה מתגבשת, אז לקבוצה יש רוגע וזמן להתחבר התקפית. העזיבה של זהבי מבחינתי (עוד יותר משל קרלוס), חייבה את חיזוק ההגנה הרבה יותר מאשר ההתקפה. לקבוצה לא חסרה מנהיגות, ולא עמוד שדרה, חסר לה בעיקר משחק הגנתי ראוי שיאפשר לה לבנות מחדש את הביטחון והאופי שהיא איבדה עם עזיבתם של עוגנים מקצועיים ומנהיגותיים חשובים כל כך
4. פיזיות וכושר גופני – הפער האדיר שהיה לנו בנושא הזה נסגר לחלוטין. תהליך צפוי של למידה מצד הקבוצות האחרות, אך גם עקב שורת החלטות מקצועיות. בעונת אוסקר היה לנו את ראדי אלברמן ולוגסי, בעונת סוזה החלפנו את לוגסי באיינבינדר (שידרוג בעיני) והוספנו את מיטרוביץ' שבליגה שלנו הוא נכס. עם פאקו הוספנו את איגייבור. ואחר כך? החלפנו את איינבינדר באזולאי, שחקן רך יותר ונוטה לפציעות. את ראדי בדור פרץ, שלמרות הנתונים, אין לו את האגרסיביות של ראדי. ולבסוף את מיטרוביץ' במדוניאנין, שחקן שבקושי תורם למשחק ההגנתי ושבוודאי לוקה בפיזיות . תוסיפו לזה את התפקוד הקדמי של נוסא, ואת הדעיכה המובנת של אלברמן ותקבלו קבוצה שלא מסוגלת לייצר את האינטנסיביות שאיפיינה אותה בעבר. באר שבע בינתיים משתמשת בזרים שלה כדי לצמצם את הפערים מאירופה. בדגש על שחקנים פיזיים ואתלטים
5. ארבלדזה – הוא ג'נטלמן, ואולי יש לו כדורגל. אבל הוא טחן את אותם שחקנים שכיכבו בפתיחת העונה באפס רוטציות וחילופים מאוחרים עד שהם קרסו בחודש הכי קריטי עד ינואר. בעיקר טל בן חיים ומדוניאנין. הוא גם לא פתר את בעיית ההגנה. אבל יש נושא אחר בעניין שלו. כל עוד מכבי התמודדה מול מאמנים לא איכותיים במיוחד כמו רוני או אלישע לוי, וכמובן כל עוד לא הייתה לה תחרות, חילופי המאמנים התכופים היו משהו שניתן להתגבר עליו. כרגע מול בכר ומולנסטיין זה משהו שצריך לשקול מחדש. לא חייבים מאמן ישראלי, אבל אולי צריך להתעקש יותר על החתמה לטווח ארוך יותר מחצי שנה.
6. ג'ורדי – לא יודע אם יש לו את הדלק והיכולת להוציא את הקבוצה לדרך חדשה. הוא עשה דברים מדהימים, זה מעבר לניתוח מדוייק לניהול טוב. הוא ניהל מצויין בעיני, וביצע שורה של החלטות מקצועיות מרשימות. אבל בשנתיים האחרונות ההחלטות נעשות פחות ופחות יצירתיות ומריחות מקיבעון מחשבתי ואף זחיחות. הקבוצה צריכה לחשוב מחדש כיצד ניתן לייצר איכות בליגה המקומית, וזה לא רק עניין של מגן שמאלי או בלם.
7. מיטש – כמובן שכל עוד הוא בתמונה אני רגוע. אבל הסחבת במינוי מנכ"ל וההיעדרות הממושכת גורמים לכל העסק להתרופף. אני מתגעגע למיטש שהיה נכנס בשחקנים כי הם זרקו את בקבוקי המים באימון על הריצפה כדי שעובד המנהלה יאסוף אותם. מיטש של אז לא אמור לשתוק על התמונות מחדר ההלבשה אתמול

מאיר (חדש בשכונה) 28 בנובמבר 2016

ניתוח נהדר לדעתי. איזה תמונות מחדר ההלבשה היו אתמול שפיספסתי?

השמן 28 בנובמבר 2016

השאירו את חדר ההלבשה מזוהם ומלוכלך. לא בקטע של התפרעו אלא סתם התנהגו כמו בהמות מתוך ידיעה שמישהו ינקה אחריהם. בראשון הגישו תלונה להתאחדות, ובצדק

גיא זהר 28 בנובמבר 2016

מצוין, השמן. גיסי אוהד מכבי אמר לי שמאז החמש אפס הרעל של הפועל נכנס בכם.

funfun 28 בנובמבר 2016

זה היה כל כך מזעזע אתמול – מילא שלא מנצחים אבל שולטים ומגיעים להזדמנויות קורצות ומחמיצים
קורה
אפילו 3 פעמים ברצף..
אתמול זה היה כל כך אנמי. מדו היה חסר אונים ולא בא לקבל את הכדור
מיכה פירפר את עצמו לדעת
יחזקאל דווקא היה חיובי במשחק שלו גם אם לא תכליתי. מה שכן דריבל אחד מוצלח הוא לא עשה ב60 דקות הראשונות

שוטא אוכל את מה שג'ורדי בישל לו – וזה מג'דרה בלי תבלינים משעממת ועייפה
ועדיין – לא הגיוני שאנחנו בשלב זה של העונה ואי אפשר לציין שחקן אחד שפורח תחתיו! עד לפני חודש יכלו להגיד טבח ומדוניאנין אבל גם זה מזמן לא רלוונטי

לגבי השוער הטוב בעולם – ובכן, לא שבועיים מוצלחים שלו :-(
אני מסופק אם ניתן לסדר בינואר – יאללה חדש.
מנהל מקצועי חדש ורענון מסיבי נדרשים בהקדם…

איציק 28 בנובמבר 2016

בכיינים תירגעו. כן, מכבי לא ניראת טוב ועדיין בצמרת; כן, היא לא נראת טוב ועדיין יש לה סגל מצויין; כן, היא לא ניראת טוב ויש סיכוי טוב להתחזקות ובמיוחד לריענון בינואר. התרגלתם ליותר מיד טוב, יותר מידי מהר. התהליך הוא טיבעי, עם ג'ורדי ובלי ג'ורדי; התהליך הוא טבעי עם שוטא ובלי שוטא. יש ירדה טיבעית אחרי 3 אליפויות רצופות, כמעט אליפות, כמעט גביע וליגת אלופות ברביעית. כמעט לכל קבוצה וכמעט בכול מקום בעולם יש ירידת מתח. אם יש משהו שבו ג'ורדי טעה, זה שהוא לא עשה מתיחת פנים גדולה בהרבה כדי להביא שחקנים רעבים, גם אם הם ברמה קצת יותר נמוכה. בניון זה שחקן שבע, וקצת רעב מתבטל בכהות שיניים. אז לא קרה כלום אם לא תיקחו אליפות (ואתם עדיין יכולים לקחת, הרי אצל באר שבע הנפילה תבוא, ויתכן בדיוק כשאצלכם יבוא הרעב), השאלה היותר חשובה איך ג'ורדי יתחיל את הרה-אירגון כבר בינואר.

Dr. van nordstrand 28 בנובמבר 2016

מקווה שתסלח לשחקני מכבי שהם לא מקבלים את כתב הכניעה…
יש להם אירופה ליג שהם מקווים להעפיל בו שלב, ליגה ארוכה עם יותר נק' בקופה מול היריבה הישירה מאשר הפער בטבלה וכמובן שטורניר הנוק אאוט של הגביע.
כמאמר הקלישאה- מסתכלים רק על עצמנו ( אחד השקרים הסימפטיים ), יש סגל חזק שצריך להוכיח את עצמו ועוד לא נכנס לעניינים.
הכל פתוח לכאן ולשם אם אתה תומך של הצהובים. לגבי שאר הקבוצות בליגה… גם עליהם יש ליין בווינר, אז שווה לבדוק.

מתן גילור 28 בנובמבר 2016

האם מישהו יכול להסביר לי למה טב"ח הבת? כלומר, אני מבין שבנות פחות טובות בכדורגל, אבל זה נובע ממקום פיזי (דווקא המקום בו טב"ח די עליון על הליגה). מבחינת קשיחות, השקעה, רציניות וכיו"ב "בת" נראה לי די מחמאה בהקשר הזה, אבל לא נראה לי שזה הכיוון.

לא משוגע על כדורגל ישראלי 28 בנובמבר 2016

מניח שבגלל הבכיינות.

בלאנקו 28 בנובמבר 2016

לא שאני לא מסכים עם כל הביקורות של גיל ושל המגיבים הקודמים, אבל אתמול תוך כדי השיעמומון הנוראי הזה תהיתי לעצמי אם גם אוהדי צ'לסי היו שנה שעברה כל כך דטרמיניסטים. עונה אחרי אליפות עם אותו סגל בערך הם פשוט התרסקו. האם גם אצלם כולם היו בטוחים שזה מצד אחד סוף העולם ומצד שני סופה של תקופה או שמבינים שיש דינמיקה כזאת לקבוצת כדורגל (אלא אם כן קוראים לה ברצלונה) ושצריך לתקן אבל זה לא אומר שצריך לשבור לרסיסים ולהתחיל מחדש.

לא יודע אם שוטה הבנאדם המתאים ואם ג'ורדי יודע לעשות את ההתאמות אבל בכל מקרה המערכת הנוכחית של מכבי הרוויחה מספיק קרדיט כדי שהאוהדים יסמכו עליה בעניין הזה.

Ollie Williams 28 בנובמבר 2016

רק שהמערכת לא מתנהגת ומתנהלת כמו בשנים שעברו ויש תחושה של אבדן עשתונות לא רק על הדשא.
צ'לסי גם (כמעט) לא מוגבלת בשחקנים שהיא יכולה להביא, לעומת מכבי שרוב הרכש שלה חייב להיות ישראלי, והאופציות הריאליות בחוץ לא ממש מזהירות.

ארז 28 בנובמבר 2016

מה שגיל אומר זה שהמערכת לא הרוויחה את הקרדיט.
הקרדיט עבר לסין.

יואב 28 בנובמבר 2016

אז גיל טועה.
הרוויחו וגם ירוויחו בעתיד.
הראשון שיודה בזה אגב הוא זהבי. זה היה סימביוטי. לגמרי.

ארז 28 בנובמבר 2016

ברור יואב.
כל מי שהוא לא אתה טועה…
זהבי אמר שהוא רצה עוד כסף. ושלא יגידו לו שמעריכים אותו אלא שישלמו לו. ועכשיו הוא רוצה עוד. קיבל ומקבל את מבוקשו. מסתדר ופורח גם בלי מכבי. עד עכשיו מכבי פחות מסתדרת בלעדיו. זה שיש לך תיאוריה שאתה דבק בה בעיקשות גם כשהעובדות לא מתיישרות זה יפה אבל לא בהכרח נכון.

יואב 28 בנובמבר 2016

לא הבנת ארז או שאינך חפץ להבין.
מכבי וערן זה היה סימביוטי. הוא תרם לה והיא תרמה לו. מכבי פתחה לערן שלוש פעמים את החוזה. באהבה. יש שלב שבו זה כבר גדול עלינו.המערכת של מכבי והרוח שלה כלל לא נמצאים בסין. הם פה.
וכמו שבלאנקו כתב יפה, היא עשתה מספיק בשביל לקבל קרדיט כי כשיורדי רדף אחרי זהבי לחוזה ארוך, כל השאר לא התעניינה בו כלל. וזהבי הראשון להודות למכבי שתרמה להיותו שחקן שלם יותר ועשיר יותר.
יותר ברור מזה אני לא יכול לכתוב. מקווה שהבנת.
אגב, מקבל את התקופה הזאת בשלוות נפש. מכבי כאירגון תצטרך להשתפר ואני מספיק זמן בכדורגל כדי לדעת להכיל גם את זה. באהבה.
לא מתחלף איתך או עם אחרים האמן לי. וכן, אם אני מחזיק בדעה ששונה משלך ברור שאסבור שאתה טועה. לוגיקה פשוטה מאד בעצם.
אני יותר מתומך בעסקה הזאת. היא היתה מעולה למכבי ולערן.

יואב 28 בנובמבר 2016

לא אתה ולא ערן סברו שהוא יכבוש 130 שערים בשנתיים וחצי. הוא לא עשה את זה לבד.
היתה שם מערכת חזקה וחדר הלבשה מאוחד שגרם לדברים האלה לקרות.
והיא לא בסין. היא פה.
מקווה שהובנתי הפעם, לא יכול לכתוב את זה ברור יותר.

השמן 28 בנובמבר 2016

סליחה ארז, אבל באמת שעוד לא הבנתי.
בתגובה הראשונה נדמה היה שאתה טוען שאין ולא הייתה מערכת חזקה אלא רק ערן זהבי אחד, עם זה אני לא מסכים.
בתגובה השנייה נדמה שאתה טוען ההיפך. הייתה מערכת חזקה שהביאה למיצוי של זהבי, שבינתיים לא מתמודדת בלעדיו.

השמן 28 בנובמבר 2016

אוקיי טעות שלי, את התגובה השנייה יואב כתב.
אני באמת לא מבין איך אפשר לשייך את כל ההישגים של ג'ורדי לערן זהבי. זו ממש ראייה צרה של העניין

ארז 28 בנובמבר 2016

הי שמן, לונג טיים.
זה ממש לא מה שאני אומר.
אבל כן ברור לי במישור העובדתי מה שגיל כתב – "בסופו של יום אנו מגלים שג'ורדי היה אנליסט מעולה, מנהל טוב, אך מאוד יתכן שכאיש כדורגל, אנחנו ייחסנו יותר מדי מההצלחה לג'ורדי, ומעט מדי למזל של ג'ורדי שערן זהבי חזר בזמן".
יש עוד כמה אמירות בסגנון הזה בפוסט, אני נוטה להסכים שעד עכשיו הן נראות נכונות. לא יותר ולא פחות.
זה לא שבלי זהבי אין יותר קבוצה, אלא שהוא היה יותר מסתם שובר שיוויון, ובלעדיו מכבי נראית חסרה מאוד ואובדת עצות גם במישור המקצועי וגם המנהיגותי. זה הכל.

השמן 28 בנובמבר 2016

אוקיי זה כבר נשמע יותר מובן.
אני אגב לא מסכים. אם ג'ורדי היה הולך בדרך שהוא עצמו הטווה בתחילת דרכו, היינו היום במצב טוב הרבה יותר לדעתי. אבל הוא התעצל מחשבתית, רק חיפש סקורר שיחליף סקורר, וכמו שכתבתי בתגובה המקורית שלי למעלה זה פשוט לא עובד.

ארז 28 בנובמבר 2016

בוא נפריד בין שני דברים: התקופה שזהבי היה פה והתקופה הנוכחית, בה הוא לא.

לגבי התקופה הראשונה, אם אני זוכר נכון מהתיכון, מדובר בפרוטוקואופרציה ולא בסימביוזה (אלא אם אתה מתכוון לתלות הדדית שבהיעדרה שני הצדדים מתים/ניזוקים). אכן, שני הצדדים נהנו זה מזה ושגשגו יחד. אין ויכוח.

לגבי התקופה השנייה (מוקדם לשפוט, אז בוא נגיד שעד עכשיו) – זהבי פורח וממשיך לפתוח חוזים באהבה ולעשות לביתו באהבת אין קץ, ומכבי חסרה אותו מאוד מקצועית ומנהיגותית (איפה כל הגאונים שהשוו את בן חיים אליו עד לא מזמן? כבר שנים יש פה ויכוחים על המקרה ראש הזה. אם לזהבי היו הנתונים שלו, הוא היה בקבוצת דרג ראשון באירופה).

זאת ה"השלמה" שלי למה שגיל כתב, וזה מה שהמציאות אומרת.

לא יודע מה זה "הרוח של מכבי נמצאת פה". לא רלוונטי אם היית מתחלף איתי או לא. זה לא נושא הדיון ואתה לא צריך להעלות קצף בכל פעם שמישהו מנהל איתך ויכוח ענייני על נושא שאין לו שום נגיעה אישית אליך. אני חושב שאתה יכול לראות את המציאות אחרת לגמרי ממני ועדיין שנינו צודקים או טועים או שיש משתנה כזה או אחר שהוא הסיפור האמיתי ושנינו מפספסים אותו. כשמדובר בפרשנות ולא במחלוקת עובדתית, ברוב המקרים קשה בעיניי לדבר על צודק או טועה. אם יורשה לי כ"חבר לעט" שלך כאן מזה כמה שנים, כשאתה רגוע אתה הרבה יותר נחמד והטיעונים שלך יותר אינטליגנטיים (יחסית לצהוב כמובן). כשאתה עולה על בריקדות זה נחמד לפעמים אבל בגדול לא תורם לדיון.
לא לכל ביקורת או אי הסכמה צריך להתייחס כאילו עלבו בך אישית ולהתחיל שוב עם כמה אתה גאה וכמה אתה יכול להרשות לעצמך תקופה עם קצת פחות הישגים וכמה המקום שלך יותר טוב משל כל האחרים. שחרר. ברור שהייתי חליף את מצב המועדונים עכשיו בלי לחשוב פעמיים, אבל מה זה רלוונטי? הייתי מכבד את דעתך באותה מידה בדיוק גם אילו מכבי היו עכשיו בארצית.

יואב 28 בנובמבר 2016

אתה הולך למקום הזה "האישי" לאחר שהסברתי לך מה היתה כוונתי ולמה אני חושב שגיל טועה.
מכבי לא הלכה לסין, זהבי הלך לסין. מכבי תנסה להתגבר על זה ובעיני זאת תקופה סופר מעניינת ואף מרגשת.
אתה היחיד פה שמעלה קצף, כי אני שלייו לגמרי כל עוד אתה לא שולף את האס הקבוע שלך- יואב מתעצבן.
אין פה שום דבר אישי מבחינתי. אתה רק שם גנרי מבחינתי.

גיל שלי 28 בנובמבר 2016

ארז, קצת פשטת את טענתי. ערן לא היה מגיע למה שנץהגיע בלי המערכת המצוינת שנבנתה במכבי. הקרדיט לא נסע לסין, הקבוצה כן, הכוונה לקבוצה שזכתה בהישגים, במערכת שנבנתה בעזרת ג'ורדי מישהו אחר ימלא בתוכן שיזכה בהישגים טובים אף יותר

ארז 28 בנובמבר 2016

התעקשתי לעשות לדבריך פרפראזה ברורה ולכן השתמשתי במילה "קרדיט". ברור שזו לא הכוונה והדברים שכתבתי הם פשטניים מדי מחוץ להקשר הזה..
אנא ראה מה שכתבתי לשמן כאן למעלה – לזה בדיוק התכוונתי.
בכל מקרה, התנצלותי הכנה. לא התכוונתי להכניס לך מילים לפה (בעיקר כי חשוב לי שתישאר כמה שיותר זמן עם הטעם המר מאתמול).

ארז 28 בנובמבר 2016

תיקון: לא פרפראזה לדבריך, פרפראזה לתגובה אליה הגבתי ושם הועלה עניין הקרדיט.

יואב 28 בנובמבר 2016

גם לי אתה חייב התנצלות על חוסר הבנה מוחלט דל מה שכתבתי ועוד כניסה אישית בי שהפכה להרגל מבחינתך. המילים היפות על דייויד בואי החזיקו קרדיט שאוזל ארז.

ארז 28 בנובמבר 2016

או אה. לקחת את זה קצת קשה וקצת רחוק.
הכוונה בדבריי ברורה. אני לא הראשון ולא השני שאומר לך את זה כאן.
אין לי יומרה לחנך אותך או לנזוף בך. אני מתקשה לנהל איתך תקשרת כשאתה אגרסיבי ועוין. אם תרצה לוותר על החוויה, אני מכבד את זה.

המילים בהקשר של בואי לא היו מהפה ולחוץ ולא באו לקנות לי קרדיט. הן יצאו באופן אותנטי ולא מתוכנן מהלב שלי. הזדהיתי מאוד עם המקום שלך והרגשתי צורך חזק מאוד לתמוך בך.

תסתכל גם בצורה נקייה (ככל שזה אפשרי מבחינתך) על המקומות בהם אמרתי מה שאמרתי ואני בטוח שתסכים שלפחות לגבי חלקם זה היה במקום. מפאת כבודך אני לא מצטט מהזיכרון שלי, אבל להגיד שהיית עצבני ועוין בחלק מהמקרים האלה זה האנדרסטייטמנט של העשור. בחלקם גם לקחת אחריות והתנצלת אחר כך, ובעיניי זה ראוי להערכה.

גם אתה במובן מסוים שם גנרי מבחינתי. לא במקום שבא להקטין אותך. אלא במקום שבו אין לך שם מלא ופנים מוכרות. אני דווקא רואה בזה הזדמנות ללכת מעבר לאוטומט שלי ולבנות תקשורת במקום שיש בו דרך חתחתים וזה לא בא קל. בהרבה מובנים האתר הזה מחנך אותי ומלמד אותי דו-קיום ברמה הכי בסיסית, ואני שמח ומודה על זה. להיות יפה נפש זאת דווקא התנסות מרעננת :)

אם תרצה, קח מגיל שלי את המייל שלי. אשמח לשבת איתך לדרינק או לארוחת ערב (עליי, גבר) ולעשות קירוב לבבות אדום-צהוב. אם תרצה, במשחק של יונייטד גם הולך.
אם אתה לא מאמין לי או לא מתחבר לדברים ותרצה לשלוח אותי קבינימט – גם סבבה.
מה שתבחר.

יואב 28 בנובמבר 2016

אוקיי, אז שולם.
אני חושב שימיי "הפרועים" פה כבר חלפו עברו והגישה שלי הרבה יותר מפוייסת ונינוחה. כך אני מרגיש בכל אופן. והדברים שאני כותב משקפים את הלך הרוח הזה לגמרי. זאת באמת תקופה מעניינת בחיי האוהד הצהוב.
החיים הם הרבה יותר מהשורה התחתונה/ תואר. ועניין אפשר לשאוב מכל דבר. היה לי מורה נפלא לחיים, למדתי ממנו משהו(:

ארז 28 בנובמבר 2016

יעני לא בכבוד שלך להיפגש? סבבה.
סתם:)
בכל מקרה, הזמנה פתוחה.

"החיים הם הרבה יותר מהשורה התחתונה/תואר" זה שלב אחד לפני "אמא, אבא, יש לי משהו לספר לכם" ואז שער 5. ראה הוזהרת.

יואב 28 בנובמבר 2016

חחח
בטח מקבל את ההזמנה. אקח את הפרטים מגיל.

עומרי (ירוק) 28 בנובמבר 2016

הייתי בטוח שזה ידרדר למכות ובסוף התפייסתם… מאכזב, לא אמורה להיות איזו יריבות מרה ביניכם? :)
סתם, נהניתי לקרוא את השרשור הזה, תנו עדכון איך היה בארוחה. תרימו כוסית בשבילי לעוד הרבה ימים מרירים ומאכזבים לשני המועדונים כאחד.

ארז 29 בנובמבר 2016

סגור עומרי :)

זיו 28 בנובמבר 2016

נותר רק לקוות שדווקא ההפסד הזה יכניס לשחקנים איזה הלם קטן שיוציא אותם מההלם הגדול שהם נמצאים בו כמעט מתחילת העונה.
בקצב הזה מי שלא יעדכן את התוצאה באתר שלו אחרי הדרבי תהיה מכבי.
היות שנראה שהעונה זו אבודה אז הגיע הזמן לניקוי מאסיבי.
פרימדונה כמו טב"ח (החלוץ) שפשוט החליט מרגע מסוים שהוא גדול מהקבוצה לא צריך לראות הרכב וצריך לומר שלום בינואר.
מיצחקי היה צריך להיפרד מזמן.
נוסא לא יכול להמשיך לשחק שכל מה שמעניין אותו זה המריבות עם האוהדים.
הכי קל להאשים את המאמן אבל האמת היא שאן לו עם מי לשחק – מי כבר יושב על הספסל ?
חלק גדול באובדן הזהות טמון בנתניה – רק נתניה גרמה לאובדן של לפחות 6 נק', בטח באירופה לפחות 5 נק'.
בשבוע הבא מול האירים שכנראה גם מזג האויר לא יהיה משהו אני צופה יותר משני שליש מהאצטדיון ריק – רק אז אולי יבין מיטש שהבעיה גדולה.
בקיצור נתנחם בהיכל.

Ollie Williams 28 בנובמבר 2016

מאז שנות ה 90, מלבד שנת 2014, לא זוכר עונה שבה מכבי רגל ומכבי סל (באירופה, ולאחרונה תקף גם בליגה) הצליחו במקביל.

LEONIDAS 28 בנובמבר 2016

קרויף הגיע על תקן של מנהל ספורטיבי למכבי.
הוא הצליח להפוך את התנהלות המועדון לאורך כל השדרה ליותר מקצוענית.
הוא כשל באופן כמעט מוחלט בחלק מהותי של הגדרת תפקידו כמנהל ספורטיבי-הבאת שחקני רכש זרים איכותיים.
אתה לא צריך להיות גאון גדול כאשר אתה רוכש כמעט כל שחקן טוב בשוק המקומי, כאשר הארנק של מיטש מלא.

MOBY 28 בנובמבר 2016

דלתות מסתובבות- אם רק שחר היה נותן לזהבי את החוזה הנכון…..
בניון אף פעם לא הנהיג קבוצה (אולי חדר הלבשה , אבל לזה יש לכם גם את יצחקי למשל), הוא היה הכוכב אבל לא הנהיג אותה (מסי לא מנהיג את ברסה).
יש פרשן אחד שיש לו סוכנות שחקנים ולו יש עמוד שדרה, אוהדים,ושחקן או שניים שיודעים להנהיג חדר הלבשה, יש שמועות שהשחור חוזר לאופנה.., מעוניינים?

ניר 28 בנובמבר 2016

האמת היא שלקנות מנהיג זה לא פשוט, וקשה לראות מנהיג שהוא שחקן זר בקבוצה בישראל. בהנחה שצריך לרכוש מנהיג מקומי, אני לא רואה אופציות על המדף.

אמיתי 28 בנובמבר 2016

בוזי מסיים חוזה בקרוב. כמו כפפה ליד

גיא זהר 28 בנובמבר 2016

בוזגלו לא מנהיג, יותר קצין מוראל. ולמיטש יש לא מעט משקעים עם האבא. אבל מי יודע.

אמיתי 28 בנובמבר 2016

חח..התכוונתי זה מהאופוזיציה ש"מנהיג" את מה שהייתה
פעם מפלגת העבודה..

ארז 28 בנובמבר 2016

ענק. גם אני הבנתי כמו גיא.

גיא זהר 28 בנובמבר 2016

גדול

אמיתי 28 בנובמבר 2016

יצאתי חומוס אם ככה..

דן 28 בנובמבר 2016

ואני עדיין ממתין לאותה עונה מופלאה בה גם למכבי וגם לליוורפול יהיה גם את הרצון וגם את היכולת בעת ובעונה אחת.
לא בימי חיי, אולי הנכדים….
השנה הייתי הולך על ליוורפול.

MOBY 28 בנובמבר 2016

ליברפול באנגליה מכבי בישראל היידה חיפה!

vered s 28 בנובמבר 2016

פוסט עם אבחנות מענינות. גיל. לדעתי הדבר שהכי מעורר חוסר נחת ותחושה של היתפרקות המערכת זה כמות ההדלפות מהמועדון מצד אחד והעדר חזית אחידה מיקצועית ורגועה של מנהל ספורטיבי ומאמן שגם מדברת לתיקשורת. פה זה כבר ממש או שגורדי ניכשל לגמרי או שקורים במכבי תל אביב דברים ממש גרועים בכל מה שקשור לניהול ומערכת יחסים של מנהלי מאמן בעלים.

יואב דובינסקי 28 בנובמבר 2016

עמוד השדרה היה שרן ייני. מאז שעזב הכל התפרק. היתה טעות היסטורית לתת לו לעזוב.

vered s 28 בנובמבר 2016

זה מדהים שאתם מייחסים כזאת חשיבות לשחקן כזה או אחר שעזב כשהבעיה שונה. נתחיל מערן זהבי פה זה נכון שכששחקן כזה מרשים אז עוזב מועדונים נחבטים במיוחד כאלו שהירשו לעצמם לפתח תלות מוחלטת כלומר במיוחד מועדונים קטנים או בינוניים. ג׳ורדי דווקא היה ער לזה כמו שגיל שלי אומר וניסה להביא שחקני קישור התקפה גדולים מאד במונחים ישראלים גם מבחינת אגו ודומיננטיות כבר באמצע העונה שעברה. זה לא צלח. אז אפשר להגיד שג׳ורדי לא יודע לבחור אותם ואפשר להגיד שמאמן לא יודע להעמיד אותם נכון ולהוציא מהם. כניראה גם וגם. וזה כבר בעיה גדולה מאד. לדעתי חלק של מאמן יותר גדול ראו קלופ שמוציא המון משחקנים שחלקם כבר נפלו למישבצת של רכש כושל ופורחים אצלו ובונה קבוצה. אז זה די בטוח ששוטא לא מיתלהב מאיכות השחקנים וג׳ורדי לא מיתלהב מאיכות המאמן וזה מבוי סתום. אם מאמן היה בונה את הקבוצה או שג׳ורדי היה יותר רגיש לזה שאין מנהיג בקישור האחורי או בהגנה ושזה אומר או חיזוק או לטפח מנהיג וגם זה אפשרי בניהול ואימון נכון המצב שלכם היה טוב. מכבי תל אביב עם יותר מדי שחקנים בינוניים או אחרי השיא כבר שתי עונות וחצי ואכן ערן זהבי וכמה ימים טובים חיפו על זה. זה סיטואציה שמביאה לתיסכול גם של מאמנים וגם של שחקנים כי הם לא מקבלים את המעמד ואת הקבוצה והם לא מיתפתחים. מכבי תל אביב פשוט מבריגה שחקנים לתוך ההרכב. חלקי חילוף בניסיון לגרום לזה ליסוע. והשחקנים הם לא יותר מברגים לא כי זה דימוי נחמד אלא כי זאת הסיטואציה. אין מיחאי קוהוט שאתה רוצה לכל מישחק נתון אין מיגל וטור כזה יש תחליפים אילתורים. אז אבי ריקן כזה שמבין שהוא בורג יורד ביכולת מאבד את עצמו וזה נכון למרבית השחקנים במכבי תל אביב.

יואב 28 בנובמבר 2016

יורדי דווקא מאד מתלהב משוטא על פי דבריו.

vered s 28 בנובמבר 2016

אם זה ככה אז שניהם לא מרוצים מהשחקנים כלומר מהתקציב שהבעלים נתן להם לרכש. כל קומבינציה אפשרית.

יואב 28 בנובמבר 2016

נראה לי שיורדי הביא את מי שרצה. האם הוא לא מרוצה היום? זה קורה כל הזמן בכל קבוצה ובכל ליגה. לא כל מה שתכננת מצליח. בכדורגל, זה אפילו בולט יותר. יש יותר אי הצלחות מהצלחות ברכש.

vered s 28 בנובמבר 2016

היי יואב. לא מתחיל וניגמר בזה. כימעט לכל שחקן רכש שמאכזב יש סיבות ולקחים שמופקים במועדון. השחקן זה רק גורם אחד. דברים כמו שיטת מישחק ועמדה שמאמן שם בה את השחקן הם הגורמים לכישלון בהרבה מיקרים כמו חוסר התאמה עם שחקנים אחרים. בכל מיקרה למאמן יש חלק מאד גדול בחוסר יכולת של שחקן להפיק מעצמו לעיתים זה הסיבה היחידה.

יואב 28 בנובמבר 2016

אני רק ציינתי שאכזבה מרכש היא מנת חלקו של כל אוהד/מערכת בעולם, יהיו הסיבות אשר יהיו.

vered s 28 בנובמבר 2016

נכון אבל הדיון פה בכללי זה על חוסר היכולת לבנות קבוצה חדשה במכבי תל אביב בהיתחשב בזה שכמה שחקנים מעבר לשיאם, שחקן מרכזי עזב וגם שחקנים שהנהיגו את הקבוצה. מכאן שיש פה כבר יותר מכישלון אקראי ומובן של רכש אלא כבר החלטות לא טובות ואחרי שנעשו ביצוע לא מרשים של מאמן לעבוד עם השחקנים שיש לו וגרוע מכך קבוצה שמאבדת אופי שחקנים מדליפים ודברים מהסוג הזה.

יואב 28 בנובמבר 2016

לא רואה את הדברים כך ואחרי הדרבי, גם אחרים לא ראו את הדברים כך.
לכל עונה הדינמיקה שלה ואני סבור שלמכבי יש שלד טוב להיבנות ממנו לעתיד. מכבי עד עכשיו היא אנדראצ'יברית ביחס לחוזקות שלה.
זה יתיישר.

vered s 29 בנובמבר 2016

את מי אתה רואה בתור השחקנים שעליהם צריך לבנות את מכבי תל אביב העתידית ?

השמן 28 בנובמבר 2016

זה נכתב פה הרבה פעמים, אבל אני דווקא נוטה להסכים עם גורביץ' למעלה (עם החלק שלהבוגר של הטענה, הקינטור הילדותי לא מעניין אותי)
ייני היה מנהיג והכול, (גם קרלוס, וזהבי). אבל אי אפשר ללכת כל הזמן לבעיות המנהיגות, לבעיות מנטאליות. הבעיות המקצועיות הן ברורות הרבה יותר, וקל יותר לפתור אותן.
טב"ח ומדוניאנין לא חשו פתאום בהיעדר המנהיגות. השחיקה שלהם הביאה לירידה בכושר (טבעית למדי) וכך נתקע משחק ההתקפה שלנו, אם רוטציה הגיונית יותר זה לא היה קורה.
אלברמן לא חש בהיעדר מנהיגות, הוא פשוט בן 34, אם ג'ורדי היה מכין לו גיבוי סביר זה לא היה קורה
בכל קבוצה יש עליות וירידות בכושר של שחקנים. זהבי הוא האנומליה, היציבות הבלתי אפשרית שלו גרמה לנו להמשיך לשייט גם כשהבקיעים המקצועיים הלכו וגדלו. את זה אי אפשר להחליף בשום סכום שבעולם.

גיל שלי 28 בנובמבר 2016

אבל העניין של שחיקה זה בדיוק העניין של חוסר מנהיגות, עמוד שדרה. כשאין לקבוצה זהות, שחקנים טובים נקלעים ביחד לתקופה לא טובה, ולא יוצאים ממנה

השמן 28 בנובמבר 2016

למה? ביונייטד של פרגוסון לא היו לשחקנים תקופות רעות? כל הארבע שנים הקודמות לא היו לשחקנים במכבי תקופות רעות? אם כל המנהיגות שהייתה בקבוצה, ראית את טל בן חיים החלוץ נותן אי פעם יותר מחודשיים רצופים טובים?
ירידה ביכולת זה דבר טבעי. זה לא שאין אספקטים מנטאליים כלל, שלושת המנהיגים שהזכרתי היו בראש ובראשונה שחקנים ששמרו על יציבות, ושהאמינו שבתקופה קשה אין צורך להתבכיין אלא פשוט לעבוד קשה יותר באימונים, במובן הזה יכול להיות שההתמודדות עם המשבר הייתה פחות טובה.
אבל גם זה חלק מבניית קבוצה וסגנון. ג'ורדי היה חייב ללכת על סגל של אנשי עבודה קשה. לחזק את הקבוצה בעמדות אפורות, בשחקנים שהם בראש ובראשונה "הארד וורקרס". לא בשביל להשתיל מנהיגות או אופי, אלא כי היה ברור שלא נשיג את באר שבע בריקודים על המגרש, אין אפשרות לרקוד על המגרש תוך קיץ אחד, בוודאי לא בכדורגל ישראלי. זה פשוט לא קורה.
מה שכן, כשמסתכלים על הסגל של מכבי הוא באמת איבד לגמרי את האנשי העבודה (למעט אלברמן) אנשים כמו חואן פאבלו, גארסיה, ייני, איינבינדר, מיטרוביץ, ראדי, בדש וכו'

Ollie Williams 29 בנובמבר 2016

הפסקה השניה שלך זה בדיוק העניין.
אי אפשר להיות בשיא כל הזמן, גם לערן היו משחקים גרועים (פשוט גם בהם הוא כבש איכשהו).
הבעיה זה לא תקוםה רעה של שחקן או שניים. זה שבלי מנהיגות, שחקן אחד בתקופה רעה ומאמן לא מספיק חזק/סוחף יוצרים כדור שלג שלא נעצר. רק תחשוב על איך מכבי הגיבו נגד פרנקפורט, כשאלו צמצמו תוך 4 דקות מ 3-0 ל 3-2, לעומת זניט. על אובדן העשתונות בכל משחק גם אם מובילים.

מה גורביץ' כתב? אני לא קורא יותר תגובות שמדרדרות את הדיון לרמת one ומטה

אלכס 29 בנובמבר 2016

1. דבר ראשון, שאפו על הענווה והיכולת להכיל טעות (גם אם לא כל כך טעית).
2. כולנו אוהבים לחשוב שמה שאנחנו עושים משנה וחשוב. שבלעדינו מקום העבודה\החברים\העולם, גם אם בקצת, לא היו אותו הדבר. כולם אוהבים לייחס את ההצלחה שלהם ליכולת ולא למזל או גורמים אחרים (ואת ההצלחה של אחרים בדיוק לזה, אבל זו לא הנקודה). אני חושב שבתור מי שעוסק בניהול וניהול נכון חשוב לו אתה, אפילו בניתוחים הכלכליים, נוטה לייחס לניהול חלק גדול יותר בהצלחות. לא מאשים – הרבה פעמים אני עושה את אותו הדבר בעבודה שלי, למרות שאני מודע לבעיה.
3. לא צריך להסחף. לא לשם ולא לפה. ג'ורדי לא שלוח אל, אבל גם לא כשלון. לקבוצה שלך חסרה מנהיגות, אבל לא לגמרי. לא הכל עובד כל הזמן, ולא הכל שבור לחלוטין אם לא. את הכסף סופרים בסוף העונה, לא בנובמבר. מת"א עוד תשתפר העונה (לצערי).

makaki 29 בנובמבר 2016

so at the end , u tilt all your legacy on one player from Hapoel. u bunch of losers!!!! where is tal ben chaim the writer disappeared !!!!

Ollie Williams 29 בנובמבר 2016

You are so boger!!

בלייק 29 בנובמבר 2016

יש כאן (לא מתכוון לפרנקו) נטיה ליחס הרבה משמעות לסיבות שהן לא כדורגל נטו.
אני מסכים שמנהיגות זה חשוב, וכל מיני תכונות אופי יכולות להיות קריטיות בכדורגל, כמו שמדגים כל שבוע טב"ח (האמת ששניהם לא רעים בהדגמה הזאת).
לב"ש יש יתרון על מכבי בכדורגל. קודם כל בכדורגל. גם לב"ש אין את יני, קרלוס וזהבי (מישהו עוד זוכר שב"ש זכתה באליפות בעונה שעברה כשבמכבי עוד שיחקו זהבי וקרלוס? ועוד שאלה לאחרים – מישהו עוד זוכר שהאליפות הראשונה בעידן קרויף הגיעה כמעט בלי תרומה של זהבי?).
אבל לב"ש יש מרכז הגנה הרבה יותר טוב מזה של מכבי ומרכז קישור הרבה יותר טוב מזה של מכבי. שני היתרונות המקצועיים הכי גדולים של מכבי בעידן קרויף אבדו להם. קישור של אלברמן (בגילו ובכושרו), מדוניאנין ואייגיבור (וזה לא נראה יותר טוב עם פרץ כלשהו) זה קצת כמו שלושת הקופים. אחד לא יודע לתקל, אחד לא תומך בהתקפה, שניים לא יודעים לכבוש, שלושתם איטיים, אחד מוסר רק לרוחב, אחד מוסר רק אחורה (אם תחברו זה יהיה יותר משלוש, אבל רק כי לכל אחד מהם יש כמה מן התכונות האלה).
לאור ההתחזקות של ב"ש, בטח בשנתיים האחרונות, קרויף לא זיהה את המגמה ואפילו "עזר" לה. ההגעה של מדוניאנין הרסנית למכבי. לא בגלל האישיות שכולם פחדו ממנה, אלא כי לשחק עם קשר אמצע שהוא גם צב וגם רך זה לוקסוס. הבישולים והגולים שלו רק מסתירים את הבעיה הזאת (או לפחות הסתירו).
מרכז ההגנה איטי, מבוגר ומבולבל. גם כאן קרויף לא "התאמץ" והלך על הישן, המוכר והלא מספיק טוב. כמו ההזנחה בעמדת המגן השמאלי. בעונה שעברה זה עוד היה מתקבל איכשהו. לשושלות רבות נתנו להמשיך עד הכישלון. אבל מה שהתחיל בעונה שעברה נמשך גם העונה מכמה סיבות, שברובן אשם קרויף: ההגנה לא התחזקה (כן, אני יודע. פיליפנקה), הקישור לא התחזק.
אני חושב שהכתובת היתה על הקיר. מכבי היתה בדעיכה בעונה שעברה, במיוחד לקראת סיומה, היה ברור גם שהטופ סקורר שלה (ובהפרש עצום מהבא אחריו) עוזב. בב"ש המגמה היתה הפוכה, הקבוצה בעליה והיא בוודאי רעבה יותר מהקבוצה השבעה של מכבי. ואז עברה לה שליש עונה, ובהרכב של מכבי משחקים ראיקו, דסה, טב"ח, טיבי, בן הרוש/ריקן, אלברמן, איגייבור, מדוניאנין, טב"ח, מיכה/סקאריונה. 9 או 10 שחקני הרכב שיחקו במכבי גם בעונה שעברה (עונת הדעיכה כזכור). ובמילים אחרות – 2 שחקני רכש משמעותיים. זה כל מה שקרויף הביא (אם תרצו אז גולסה אולי היה אמור להיות השלישי). וזה עם תקציב מטורף והכנסות שיא בעונה שעברה בזכות ההשתתפות בליגת האלופות והמכירה של זהבי. אף חיזוק להגנה, אף חיזוק למרכז הקישור.
למעשה, חוץ מקיארטנסון וסקאריונה, מכבי לא חיזקה את ההרכב אפילו בשחקן אחד. קרויף הביא גם את בניון וגולסה (לא מבין איך אפשר לבחור בגולסה על פני קהת, אבל אני לא יכול להיות בטוח שהבחירה הזאת נעשתה על ידי קרויף, אולי זאת היתה ההעדפה של קהת מלכתחילה).
גם על הספסל לא מחכים אצילי או מיכאל אוחנה, אלא עוד מאותו דבר (יצחקי ובן בסט. וכן, גם בניון שממש לא ברור מה הוא עושה בקבוצה).
מזל ששוטא שוחק את השחקנים, ככה גילינו שגולסה יכול לתרום (קצת) וששגיב יחזקאל עבר קבוצה (אני לא בטוח שהוא זכר את זה עד השבוע).

אבי 6 בדצמבר 2016

"יחסנו יותר מדי מההצלחה לג'ורדי" – בהחלט יכול להיות שזה נכון, והשאלה היא למה?
לדעתי, משתי סיבות:
1. אמנם לא כולם אוהדים של הצלחות, אבל כמעט כולם פרשנים של הצלחות. נכון שבספורט התוצאה היא הדבר החשוב ביותר, ואפילו היחיד, אבל המסקנה שאם התוצאה טובה אז גם הדרך והאנשים שהובילו אליה טובים אינה הכרחית ואינה מביאה בחשבון גורמים כמו מזל, עודף תקציבי וחולשה היסטורית של היריבות העיקריות בשנים הנתונות (חיפה, בית"ר והפועל).
2. רגשי נחיתות פרובינציאליים. מגוחך להכחיש שלכדורגל הישראלי יש המון מה ללמוד מהכדורגל האירופי. ועדיין, לפעמים ההתבטלות בפני מבטא זר וז'קט מגוהץ והסגידה לזר באשר הוא זר עוברים את גבולות הטעם הטוב. יש מאמנים ומנהלים ישראלים טובים, ויש מאמנים ומנהלים אירופיים בינוניים. לא כל מה שבא מבחוץ קדוש, ולא כל מה שהוא כחול לבן בהכרח גרוע.

Comments closed