אשליות צהובות – יגון תוגתי

הצהובים ובתוכם אני ומר תוגתי, מתעוררים ומריחים את הקפה, אבל האם זה באמת נורא שחיינו באשליות תקופה כה ארוכה?

 

קהל הטוויטר מכיר את הפייק הזה. יגון תוגתי, צהוב בנשמה, ואחד האנשים המעניינים בטוויטר בפוסט יקיצה.

כדורגל הוא משחק של אשליות. בחיים עצמם, אלה שבין משחק למשחק, בחלל שבין מחזור למחזור, אתה נזהר לא להשלות את עצמך. לא לפתח ציפיות. להימנע מתעתועיי לילה. לא להסתכן שלא לצורך. להתנהל באופן מבוקר. הכל כדי שלא תתעורר בבוקר אל המציאות בה כל אותם חלומות מתוקים מתפוגגים. הכדורגל נותן לך את החופש להשלות את עצמך, לחלום ולפנטז. לשחק על שלוש נקודות. להמר. להתפרע. זו הפריבילגיה של אוהד כדורגל, לשגות באשליות. זה התפקיד של קבוצת הכדורגל האהודה עליך, למכור לך את האשליות. עטופות במשי ותחרה. האשליות שיוצרות את ההבדל בין "מלאכת החיים" לבין "הילד חולם".

מכבי של העונה הנוכחית התבססה על אשליות, יותר מדי אשליות.

אשליה ראשונה – אובדן כל התארים בעונה החולפת היה רק תקלה. מכה קלה בכנף, לא יותר, מכה שדורשת רק תיקוני פח קלים, כיוון שהמנוע נותר ללא פגע ויכול להמשיך ולהוביל אותך לתארים, גם אם הנהג כבר עבר לבקרת שיוט אוטומטית. ובכן לא. המנוע כבר לא יכול לסחוב את המכונית אל היעד, אל התארים.

אשליה שנייה – הגמלים הם אפיזודה מדברית חולפת, פאטה מורגנה שתתפוגג, קבוצה שלא תוכל להתמודד עם ההצלחה של עצמה ועם משחקים ביותר ממסגרת אחת. ובכן לא. הנגב פורח והחזון של בן גוריון ואלונה מתגשם מול מבטינו המשתאים.

אשליה שלישית – אפשר להתגבר ללא קושי וללא חשיבה מיוחדת ויצירתית על העזיבה של ערן למזרח אסיה. ביסוד האשליה הזאת עומדת ההנחה שגם בכדורגל אין ואקום, לכן החלל העצום יתמלא מאליו. ובכן לא. יש חללים שאינם מתמלאים.

אשליה רביעית – ניתן להעניק ליריבות שלך על מגש של כסף את האפשרות לשחק עם שישה זרים, בעוד שאתה מסתפק בחמישה בלבד. ובכן לא. ודאי כשמתוך אותם חמישה זרים אחד מתעקש לייחס לרחבת ה-16 מאפיינים של משטח החלקה; אחד סוחב לכל מקום את קללת הטוב בעולם לגילו; אחד נושא על גבו צלב עם תג מחיר של 3.5 מיליון יורו; אחד הוא עדיין בגדר תעלומה; ועוד אחד שהגאונות שלו באה לידי ביטוי שבוע כן ושבועיים לא.

אשליה חמישית – אין צורך במנהיג על המגרש. חבורה של 11 שחקנים יכולה להניע כדור לאורך 90 דקות מבלי שיהיה בתוכה שחקן אחד שייקח על עצמו את תפקיד בעל הבית. ובכן לא. כל עדר צריך רועה, גם העדר שרץ העונה על כר הדשא בנתניה.

אשליה  שישית – מעבר לקווים ניתן לתפקד ללא מנהיג. כשבעל הבית הקנדי לא מראה את פרצופו כבר שנה; כשהבן של האגדה המנוחה עסוק בעיקר באבלו הפרטי ובמסע יחסי ציבור וקידום מכירות לספריו של המנוח; כשהגאורגי שעל הקווים לא מספק את הסחורה וקופא בניהול המשחק; וכשלמנכ"ל הסקוטי לא נמצא מחליף גם חצי שנה לאחר שנפרד לשלום מהמתחם מוקף בד היוטה בקרית שלום. ובכן לא. מאז אירועי חצי הגמר נגד סכנין ועד היום אי אפשר להשתחרר מהרושם שחסר כאן מבוגר אחראי.

בכך לא מסתיים מצעד האשליות. אפשר היה להמשיך ולמנות אותן, את האשליות השונות שהביאו גם את אחרון הסקפטיים ללקות במיופיה עד לפני כמה שבועות, עד רגע אחרי ה-0-5 בדרבי. עם תנאי הפתיחה הבעייתיים היינו צריכים ללקות בעיוורון של ממש כדי לפתח ציפיות ולשדר אופטימיות. אבל אנחנו הרי מכבי. ציפיות הן מבחינתנו הלחם והעיוורון הוא החמאה. אחרי כל כך הרבה שנים מסויטות בעידן לוני-נמני, אפשר היה לחשוב שמכביסט מפוכח יפתח מידה מסוימת של ריאליזם ויכולת לראות את המציאות בעיניים פקוחות ולא דרך משקפיים צהובים. אבל דווקא על רקע שנות היובש שנקטעו עם נחיתתו בקרית שלום של הבן של האגדה, שאז עדיין הייתה אגדה חיה, האשליות רק הלכו והתעצמו. מכביסטים שהתהלכו שפופים לאורך שנות לוני-נמני וראו הכל בגוונים קודרים ואפלים, הפכו בימי ג'ורדי לאופטימיסטים חסרי תקנה, שלא משכילים ולא רוצים להבחין בסכנה. אחרי החורפים השחונים של לוני-נמני, האביב של ג'ורדי סנוור אותנו ולא ראינו את האורבים לנפשנו על קו התלם, כפי שניסח זאת הרמטכ"ל חד העין ודק האבחנה בנאום ההספד המפורסם שנשא על קברו של רועי רוטברג. וכך אנחנו מוצאים את עצמנו מסכמים תקופה ומספידים את ג'ורדי ואת ימיו במכבי, בעוד בנו של האגדה המנוחה עדיין כאן, לפחות באופן פורמאלי.

האשליות, על פי האסכולה הפרוידיאנית, מושכות אותנו וקורצות לנו כיוון שהן חוסכות מאיתנו כאב. ואחרי כל היגון והתוגה של השנים האבודות, בהן הלכנו במדבר אחרי מספר שמונה, צמאים לתארים, ימי ג'ורדי יצרו אשליה מתוקה ועיוותי תפיסה. בן הרוש מגן שמאלי? נסתדר. דסה לא יודע להגביה? נתגבר. משחק ההתקפה תקוע? נאלתר. נתניה במקום בלומפילד? נעמוד בפקק ונקטר. שירי אונס ביציע? נתעלם או נצנזר. עדן עדיין כאן? לא, לזה כבר אין ולא יכול להיות הסבר.

אשליה התווספה לאשליה והר האשליות הלך וגבה. אבל עם כל הכבוד לתיאוריות של זיגמונד פרויד, גם בשלהי ימי ג'ורדי פה זה לא אירופה. פה זה ישראל וכאן שלטת האסכולה של נסים סרוסי, שקידשה את האידיאל של "לא לעבוד לעולם" ו"לא לשרת שום אדם". אבל גם סרוסי ידע להזהיר כבר לפני עשרות שנים שאולי בחלומות האשליות היפות מתגשמות, אך על קרקע המציאות רוב האשליות אינן מתקיימות.

אי אפשר לומר שהכתובת לא הייתה על הקיר. לא רק שהכתובת הייתה, אלא שגם אבן מקיר זעקה, אך הזעקה נבלעה בתוך חידון האשליות. אותה תלות מביכה. אותה הגנה כבדה. אותם שחקנים שאין להם מקום בסגל, ובכל זאת נותרים כאן עונה אחרי עונה. העייפות של ג'ורדי, שהסתפק בעוד מאותו הדבר ובנוסחאות שכבר לא סיפקו את הסחורה, הביאה לכך שהר האשליות קרס וקבר תחתיו אותנו, החולמים אחר השמש.

וכך אנחנו מוצאים את עצמנו בימי ראשית החורף מסכמים את ימיו של אמן האשליות ג'ורדי. עונה שנפתחה עם מצבור עצום של אשליות מסתיימת כבר בסוף נובמבר – תחילת דצמבר, כשהמציאות הכואבת טופחת בפנים וגורמת לראש להפסיק לשייט שם במרומים. עוד ועוד משחקים ללא כיבוש שער. עוד ועוד דקות של הנעת כדור עקרה. עוד ועוד רחשים שעולים ויוצאים מתוך חדר ההלבשה שהיה כל כך שקט כל עוד הניצחונות הושגו. הימים ימי ראשית החורף, הימים ימי סוף עידן ג'ורדי. אמן אשליות חדש צריך לנחות בקרית שלום ולמכור לנו אשליות חדשות, צהובות ומתוקות. אנחנו מחכים.

 

קפואים
סוגרים את הבאסטה

92 Comments

בבא - לא מציע כלום 6 בדצמבר 2016

תענוג לקרוא – גם אם כואב.
אנחנו מתפקחים לאט לאט – ועדיין אי שם ישנה התקווה שעוד יתחוללו ניסים גם השנה.
ועדיין, אם להסתכל על מצב השכנה השנואה (ספורטיבית, כן?) מצבנו ממש מזהיר. הכל עניין של פרופורציה.

יגון תוגתי 6 בדצמבר 2016

המבט לכיוון הצד השני של העיר לא מנחם. אנחנו כבר מזמן לא בתקופה של "רק תביאו ת'דרבי", למרות שהעונה זה הדבר היחיד שהבאנו

צור שפי 6 בדצמבר 2016

מתפכחים

גיל שלי 6 בדצמבר 2016

חלקנו לעולם לא נהיה פקחים

צור שפי 6 בדצמבר 2016

שמע, קל לי לכתוב את זה דווקא עכשיו כאוהד הפועל – חלק מהעניין של לאהוד קבוצה זה להשעות את החלק הפיקח (או המפוכח) שבך.

יואב 6 בדצמבר 2016

אני מאד אופטימי. שושלת אחת נגמרה ומאתגר לחשוב מה יהיה הנקסט לוול.
שינוי הקונספט במחלקת הנוער, איצטדיון חדש במתכונת זאת או אחרת, רעיונות חדשים…
זאת ריצת מרתון.

גיל שלי 6 בדצמבר 2016

אני שותף לתחושותיך יואב

משה 6 בדצמבר 2016

כל אהדת קבוצה גדולה היא ריצת מרתון שמתישהו על גרף חייה יהיו הישגים. לצורך העניין אפשר גם לספור גם בתקופות היובש של מכבי את הריצה. זה עדיין לא אומר שלאור נדמה וחצי האחרונות יש לזה בסיס.

יואב 6 בדצמבר 2016

משה,
נוכל לשפוט זאת עוד העונה. אני פשוט מקדים ואומר. לא בדיעבד כי אם עכשיו.
מאד אופטימי.

יוני (המקורי, מפעם) 6 בדצמבר 2016

הפסקה המתחרזת היא שירה. הנושא נדוש :)

יגון תוגתי 6 בדצמבר 2016

אתה רוצה את זה במשפט או בשיר? לעולם לא נפסיק לדוש בנושא.

יוני (המקורי, מפעם) 6 בדצמבר 2016

הנושא הוא כשלון יורדי/ג'ורדי/חורדי. מאחל לכם לדוש בכשלונו של דוש חדש.

ולשאלתך, שירה. כתוב פה יותר.

יגון תוגתי 6 בדצמבר 2016

תודה. ככל שהמצב יחמיר הסיכוי שאכתוב עוד גובר

MOBY 6 בדצמבר 2016

יאללה, אתם מצטרפים אלינו בים? יש אחלה גלים.

יגון תוגתי 6 בדצמבר 2016

קר שם בחוץ

MOBY 6 בדצמבר 2016

אנחנו כבר רגילים ללכת לים בעונה הזו, הכל מאורגן: גלשנים, מרק חם, מדורה והרבה וויסקי, ככה אנחנו באים מתודלקים לחגיגות הגביע כדי להתעמת עם הבכיין.

גיא זהר 6 בדצמבר 2016

יכול להיות שיש מבט על של הגביר על המערכת שמתבטא בשינויים במחלקת הנוער. מצד שני הצעדים בפועל כשהפיקוח על הקבוצה הבוגרת התרופף (בעיניי מה שקרה בחדר ההלבשה בראשון מכל הדברים מסמל משהו לא טוב), לפחות לכאורה, היה גורם לי במידה שהייתי אוהד מכבי, לא להיות כל כך אופטימי. אבל אני אוהד באר שבע צובט את עצמי להאמין שכל מה שקורה נכון, אז הפסימיות חלק מהדי.אן.איי שלי.

יואב 6 בדצמבר 2016

תשפוט את הצעדים בפועל עוד כמה חודשים.
זה כבר פאטרן קבוע שמיטש יודע ופועל עוד הרבה לפני שהעולם מודע לזה.
אני תמיד אופטימי עם מיטש.

גיא זהר 6 בדצמבר 2016

את המנטרה הזו שמענו כבר לפני שנה. בינתיים הדברים הולכים ומידרדרים על פי הסטנדרטים שהועמדו קודם. כמי שגר ליד הבדואים, יש לי סבלנות.

יואב 6 בדצמבר 2016

לא אתה קהל היעד לזה כך שסבלנות זאת מידה ברוכה אבל לא ממש נדרשת במקרה הזה(:

דור 6 בדצמבר 2016

כל הכבוד לב"ש על שהעמידה קבוצה כזו, אבל הפערים בין המועדונים לא כאלה גדולים וזה ניכר במשחקים בין הקבוצות בעונה וחצי האחרונות. נפילת היכולת של מכבי מתחילת העונה היא דראסטית. אפילו במשחקים מול חיפה וב"ש שהפסדנו לא נראינו ככה, כך שההנחה של רוב האוהדים היא שיש כאן עניינים שהם מעבר למקצועיים כגון כשל מנהלתי ומנטאלי. עם זאת, יש משמעות גדולה לאן תתפתח העונה. עליית שלב באירופה וצמצום הפעם מב"ש, ניצחונות על ב"ש ובדרבי, ריצה יפה בגביע – כל אלה יכולים לשנות את ההרגשה שלנו וגם את היכולת שלנו להתמודד כראוי בעונה הבאה. לדעתי, נקודת המוצא שלנו צריכה להיות התעלמות ממה שקורה בב"ש, צריך להתחיל להסתכל רק על עצמנו ולצבור ביטחון ממשחק למשחק כי הדרך שבה העונה הזו תסתיים תשביע על הבאות.

מאיר (חדש בשכונה) 6 בדצמבר 2016

דור, נכון להיום, רוב השלד הוא הרבה מעבר לשיאו ואם לא יתחילו במקצה שיפורים בינואר, יהיה קשה מאוד גם בעונה הבאה, בלי קשר להישגים אקראיים במה שנותר מהשנה. יצטרכו להגדיר מי הבסיס שיישאר ועליו יצטרכו להוסיף 2 עד 3 ישראלים טובים ולא מבוגרים מידי, 2 עד 3 מהמושאלים ולהביא בלם זר ומגן שמאלי זר. זה כאמור צריך להתחיל בינואר ולהסתיים לקראת העונה הבאה שתהיה שנת בניה.

צור שפי 7 בדצמבר 2016

יש חסידי גור וסטמאר ויש חסידי מיעטש.

יובל 6 בדצמבר 2016

הכל נכון, אבל לקרוא לג'ורדי "אומן האשליות" זה הכי אוהד מכבי פוקס שיש (יותר נכון "אוהד מכבי פוקס שיושב ליד בר רפאלי ביציע").
מי היה חושב לפני 5 שנים שנגיע לאן שנגיע? הרבה מאוד מזה זה בזכותו של ג'ורדי.
אם אתה רוצה לראות אשליות תסתכל צפונה ותראה את מולנסטיין ומכבי חיפה.

יגון תוגתי 6 בדצמבר 2016

פחות מעניין אותי להסתכל צפונה, דרומה או לצד האדום של העיר. יותר מעניין אותי להסתכל על עצמי. ג'ורדי מכר לי יופי של אשליות במשך (כמעט) ארבע עונות. אני מחכה לאמן האשליות הבא

תומר הוותיק 6 בדצמבר 2016

רק שיהיה ברור, לשבת ליד בר רפאלי זה עדיף מכל שאר האופציות כן? ;-)

אסי 6 בדצמבר 2016

כל מילה בסלע.
יש אחריות לג'ורדי שהוא נוכח נפקד – וככה זה לא עובד.
יש אחריות למיץ' שצריך להבין את זה ולתת את ברכת הדרך ובעיקר למלא את החלל.
יש אחריות לאוהדים שמאפשרים את שירי הגועל ולא נפרעים מאותו זן דוחה שפשה בקרבנו.
ויש לנו אחריות נוספת, לעודד ולתמוך ללא תנאי.
לא נשכח את שנות המדבר הארוכות כשהכל היה נראה רקוב ולא היה אל מי לשאת עיניים.
היום המצב שונה בתכלית.
נסיים בברכת עדן עדיין כאן

יגון תוגתי 6 בדצמבר 2016

עם ברכה מסיימת כמו זו מי צריך קללה

דור 6 בדצמבר 2016

לא מבין את התזה של לעודד בכל מחיר. אנחנו מועדון הישגי, אם אנחנו נעשה עונה שבה אנחנו מפספסים את האליפות בשתי נקודות, מגיעים לאלופות ומפסידים בגמר גביע – אז לשחקנים מגיע כל הכבוד למרות הכשלון בסוף. אבל בעונה שבה אנחנו מחוץ למאבק האליפות לפני סוף הסיבוב הראשון אנחנו כקהל חייבים להראות שזה לא עובר, אחרת נשדר למערכת שהכל בסדר. אז נכון, יתכן שהגישה ההיסטורית הזו של הקהל של מכבי הביאה להמון כשלונות מנטאליים, חלוצים שמשלשלים מול השער, שוערים שמזנקים מאוחר ועוד מבוכות כאלה ואחרות. אבל הגישה הזו גם משדרת להנהלה, כל הנהלה שהייתה במועדון מאז שאני רואה כדורגל (שנות התשעים המוקדמות), שמכבי זה תארים, ותארים זה מכבי, עם כל הגועל שכרוך בכך. אני לא חושב שצריך לקלל או לשרוף צמיגים בקרית שלום, אבל בטח שלא צריך להישאר לעודד את העשירים המפונקים אחרי שהם מוותרים על ניצחון נגד אשקלון בדקה ה-60 כי "לא הולך לנו ואיזה באסה והמאמן הזה הזוי ותראה איך הם שוכבים על הרצפה והשופט מתסכל אותי". תתמודדו!

אסי 6 בדצמבר 2016

לאוהדים יש תפקיד : לתמוך , לחזק ולדחוף את הקבוצה ללא תנאים.
זה התפקיד שלנו.
השחקנים צריכים לעשות ככל יכולתם בכדי להגיע למשחק כשהם מוכנים אליו מכל הבחינות ולהתאמץ במקסימום.
אם הם לא עושים זאת – יש מאמן שהצלחת הקבוצה היא ההצלחה שלו והוא יטפל בזה.
אם הוא לא מתפקד- יש הנהלה שתפקידה להגיד לו- ניסית אבל לא הצלחת ולכן ננסה משהו אחר.
אבל אנחנו, האוהדים, הם המקור היחיד, הבלתי נדלה והכי חשוב שיכול לייצר יש מאין.
כי לשחקנים , גם המוכשרים ביותר, כשמאבדים ביטחון, התפקוד יורד למינימום. להזכירך- מי כמונו ראה את התוצאה הזאת בימים האפלים.

כשאוהדים מלחיצים את הקבוצה, הם באופן ודאי מחלישים אותה ומקשים עליה מלצאת מהמשבר שבו היא ממילא נמצאת.

ארז 6 בדצמבר 2016

נהדר.

רועי מ 6 בדצמבר 2016

בדבר שחשבתי שיש לו סיכוי מאחרים, הבאת זרים טובים הוא לא הצליח.
העונה נראת כמו טל בן חיים החלוץ, חסרת אחריות.
חלק הכתירו אותו כטוב ביותר, שטויות, לא הייתי מפקיד בידיו שני זוזים.
יש זרים טובים, אבל שום דבר לא מתפקד

זה הרוב בראש.
מסתבר שהמעבר לנתניה באמת פגע בכם.

יואב 6 בדצמבר 2016

בוודאי פגע. אבד מקור אנרגיה כמו בלומפילד. זה שווה נקודות בעונה. משחק משנה תודעה ועונה כמו זניט בסםק רב אם יכול להתרחש בבלומפילד.
ולמרות זאת, עדיין אמורים להראות טוב הרבה יותר.

Ollie Williams 6 בדצמבר 2016

רק כשאתה שם כל שבוע-שבועיים אתה מבין שחוסר ביציעים מאחורי השער זה פשע נגד אהדת כדורגל, אפילו גדול יותר ממסלול ריצה מבלטות

גיא זהר 6 בדצמבר 2016

ספר את זה לאלו שבעד שיטת הסלאמי סטייל טדי. עדיף קטן ומושלם מגדול פוטנציאלית

דור 6 בדצמבר 2016

אותו קו שגרם להנהלה לשלוח אותנו לחיפה לליגת האלופות ולרדיוס מול ביתר, והביא לבחירה באיצטדיון המזעזע בנתניה (חניה רחוקה מהאיצטדיון, פקקים עד אין סוף, ללא יציעים מאחורי השערים) במקום להשקיע 10 מליון שקל (לפי פרסומים) בהקמת יציע מאחורי השער בפ"ת, שהוא איצטדיון הרבה יותר אינטימי, עם חניה בשפע, קרבה יחסית למעוזי האהדה של המועדון וללא פקקים משמעותיים. אנחנו אשכרה מעדיפים את רמת גן! ההנהלה חייבת להיות רגישה יותר לצרכי האוהדים.

קפטן קוקי 6 בדצמבר 2016

כדאי להבהיר אחת ולתמיד – פ"ת לא היתה אופציה, וכל סכום שנקבע הוא סכום שנועד להיות קצת מעל הרף של מכבי תל אביב.
אם מיטש היה מוכן לשים 10 מליון, הסכום הנדרש היה 11 מליון וכן הלאה.
הסיבה האמיתית היא שהלוזונים ראו שמכבי הופכת לאימפריה, ופחדו שתיקח להם את מקור הלגיטימיות האחרון שנשאר לקבוצה – הנוער בפ"ת.
כשראו שמכבי מוכנה להשקעה הזאת פתאום שינו את התנאים.
אני מסכים שנתניה היתה בחירה רעה, אבל מי שחושב שזה נובע מקמצנות לגבי פ"ת פשוט לא יודע את האמת.

גיא זהר 6 בדצמבר 2016

היה אפשר להוציא את הערמונים מהאש – לקחת את האצטדיון כמו שהוא ולעשות הגרלה על המינויים. בלי קשר לא מבין מה קשורים הלוזונים עם כל קשריהם לעניין, מכבי שוכרת מהעירייה את האצטדיון תמורת סכום מסוים ויכולה לעשות בו כרצונה

קפטן קוקי 6 בדצמבר 2016

אני אומר את זה מפורשות, ולא מניחוש אלא מידיעה – הלוזונים הפעילו את כוחם מול העירייה ומול הנהלת האצטדיון כדי למנוע את זה מצב שמכבי תשחק בפ"ת. וזה הצליח להם, כי זאת הסיבה שמכבי לא משחקת בפ"ת.
זאת גם הסיבה שבהתחלה זה נראה כמו משהו שהולך לקרות ואז פתאום היתה פניית פרסה.

פרילי 7 בדצמבר 2016

לוזון באמת מספיק חזק כדי לסכל מהלך כזה ואני מאמין לך אבל בדיוק בשביל דברים כאלה יש מנכ"ל או יותר נכון אין אחד כזה כרגע, בכל מקרה מוצאים מה לוזון רוצה או צריך אולי זורקים לו איזה עצם וסוגרים עסקה

יואב 7 בדצמבר 2016

היית מוכן לאבד את המנוי שלך בהגרלה? לתחושתי לא ואולי גם היית תוקף את ההחלטה.

אבנר משער 2 (206) 7 בדצמבר 2016

מכבי , הגרלה ומנוי לא הולך ביחד
אפילו למשחק בחיפה (כ 3000 כרטיסים) "מגרילים" חלק קטנטן מהכרטיסים ואת היתר "מחלקים" למקורבים ולארגון שדואג לעונשי רדיוס.

Ollie Williams 7 בדצמבר 2016

כבר כתבתי תגובה ברוח זו וראיתי את של יואב. ורוצה להוסיף –
זה לא רק אתה – מה תגיד ל 4 חברים שהולכים לכל משחק יחד כבר 10 שנים ופתאום לשניים אין מנוי?
לאבא שמנוי 30 שנה וב 5 שנים האחרונות מביא את הבן?

אתה יכול 'למנוע' ממנוי לראות את הקבוצה כי הפסיד בהגרלה למשחק חוץ. אולי נקודתי אם יש איזה רדיוס או שזרוע.

אבל אתה מציע להגריל את הזכות לא לראות את הקבוצה שלך ב-כ-ל-ל לפחות 3 שנים.

Ollie Williams 7 בדצמבר 2016

היית משקיע 150 אלף שקל בשיפוץ של דירה שאתה שוכר?
ולוזון לחץ מספיק בתןך העיריה כדי לא להגיע בכלל מצב שבו מכבי שוכרת את האצטדיון מלכתחילה.

ערן (המקורי) 6 בדצמבר 2016

כל מילה.
לפעמים ניתן להסתכל על סוגיה אחת, וללמוד ממנה דברים רבים על הכלל.
בעיניי, כל הטיפול בהעברת הביתיות לנתניה – בעיקרון סוגיה ניהולית ולא מקצועית (למרות שעלתה לנו גם בהרבה נקודות) – מסמלת זאת מעולה בכל הקשור לניהול מכבי.
ואני אצא מנקודת הנחה שמרגע שבלומפילד נסגר, נתניה היא האפשרות הריאלית היחידה (גודל, מרחק מתל, מבנה האמטדיון), ומושבה / טדי / סמי / רמת גן אינן חלופות אפשריות כלל.
ועדיין, אלה חלק מהפאקים בדרך בה בוצעה ההעברה לנתניה, בכל הקשור לאוהדים:
1) נשארים שוב עם "לאן". שירות איום, טעויות רבות, הקהל מתלונן עליהם בצדק כבר שנים.
2) העברת מנויים בצורה שרירותית למקומות חדשים בנתניה, תוך פיצול חבורות שיושבות ביחד שנים. מעשה חד צדדי ומטופש להפליא, שפגע קשות בחוויית הישיבה המשתופת עם החברים. לא יכלו לשאול מראש חברים עם מי הם רגילים לשבת כדי לא לפצל? כן, זה לא קל להשביע את רצון כולם. אבל למה בכלל לא התאמצתם?
3) זריקת חלק מהקהל לשבת מתחת ליציעי הקבוצה האורחת, כדי להתכבד במהלך משחקים ביתיים שלנו בקליפות גרעינים, יריקות, ושאר "תופינים" שעוברים דרך רשת מגוחכת. (רגע, אז אולי בעצם אין מספיק מקום וצריך להקים יציע לאורחים? אז למה לא חשבתם על זה קודם? ואלי בעצם זה אומר שאופציית היציע הנפרד במושבה אינה יקרה יותר, והיינו יכולים לסגור על המושבה?)
4) מחירים שונים למקומות זהים ביציע המזרחי והמערבי. מה פתאום?
5) היה ברור מניסיוננו בשנים האחרונות שדרכי הגישה והחניה זוועתיות. האם הקבוצה עושה מספיק מאמץ לעזור? האם שאטלים / FanZone פותרים את הבעיה לרוב הקהל? (ממש לא). ולמה הקבוצה לא מסבסדת אותם למחיר עלות?
6) הובטח לנו שתחנת ספיר תיפתח בנתניה ואז הגישה תסתדר. מישהו בדק מראש בכלל איפה היא ממוקמת? (20 ומשהו דקות הליכה, תענוג מפוקפק עם ילדים ב 11 בלילה אחרי משחק)
7) ומישהו בדק מראש מתי תחנת ספיר נפתחת? (זה קרה 5 חודשים אחרי שהתחלנו לשחק בנתניה). איזה פתרונות אקטיביים, במימון המועדון התרחשו בתקופה זו? למשל, אוטובוסים או שאטלים במחיר עלות מינמלי מתחנת רכב ארלוזרוב סינמה סיטי עד המגרש?
8) איך, לאור כל זאת, כשברור שהאוהדים עומדים לבזבז הרבה יותר זמן בנסיעה למשחקים (בהערכה זהירה, שעה נוספת לכל כוון, כל משחק), וכמובן להוציא הרבה יותר כסף על דלק, המועדון מעז להעלות את המחירים??? (בכל השנים האחרונות קניתי מנוי אב + בן. השנה זה הופסק, יש רק הנחה להורה + 2 ילדים. כלומרף המחיר עבורי עלה השנה)
9) למה אוהדים מכבי ביציע המערבי חייבים בכל משחק לעבור לפני ואחרי המשחק דרך אוהדי היריבה (ביתר, הפועל, חיפה, באר שבע) כאשר במקרים רבים נוצרים מפגשים מאד לא נעימים בינינו לבינם (דבר שנחסך בבלומפילד למעט מי שהגיע מכוון צפון)? למה לא לשים מראש את אוהדי היריבות בחלק הצפוני והמרוחק ביותר ביציע המערבי (שער 209), ולתת להם להמתין כמה דקות בסיום המשחק עד שיתפנו היציעים של אוהדי מכבי?
10) מכבי שיחקה השנה בליגה רק משחק בית אחד ביום שבת. בכל משחקי הבית האחרים נאלצנו לצלוח את זווטת הפקקים לנתניה של אמצע שבוע. האם מכבי נלחמה / עשתה ככל יכולתה כדי להזיז משחקים למוצאי שבת? וגם אם זה לא בידה, האם לא יכלה לזרוק עצם, לגלות אמפתיה, להראות לנו שהקבוצה זועמת על המנהלת / זכייניות / טוטו? לתת תחושה שהמועדון מזדהה עם השיט שאוהדים עוברים רק בשביל לראות משחק ביתי?
11) ויותר במאקרו: כאשר היה ברור שחרב בשיפוצים בבלומפילד על צווארנו, האם זה לא היה הזמן לקדם אצטדיון משלנו? לזרוק לנו לפחות כותרת בעיתון, שנדע שהסבל שלנו לא לשווא? הרי על עיריית תל אביב אי אפשר לסמוך שהכל ייגמר ב- 3 שנים. כרגע אין עבודות בבלומפילד, מכרז השיפוץ עוד לא נסגר בכלל…

זה מה שעולה לי לראש בלי מאמץ. אולי יש עוד.
חוסר תכנון, עד כדי זלזול.
סימבולי.

מתן גילור 6 בדצמבר 2016

לשמחתי (ואני מניח שגם לשמחת רוב אזרחי מדינת ישראל), במדינה דמוקרטית, לא לבעלים של קבוצת כדורגל ולא למנהליה יש זכות לשלול מאנשים חופש תנועה.
לא טוב לך? אתה מוזמן להישאר ביציע עד שכולם יתפנו.
יפה שלא נעים לך לעבור בתוך 1,000 אנשים, אז אתה שולח אותם לעבור בתוך 10,000.
וזה בסדר, לך לא צריך להיות אכפת מאוהדים של קבוצות אחרות.
אבל הריבון צריך הצדקה כדי לשלול מאדם זכויות במדינה דמוקרטית. וכן, גם להשאיר אוהדים רבע שעה ביציע זה לשלול מהם זמנית זכות מסוימת.
אז משטרת ירושלים העלובה עושה זאת. לשמחתי הרבה, משטרת נתניה לא עד כדי כך עלובה ולא עושה זאת.

Ollie Williams 7 בדצמבר 2016

כמה שצף קצף פומפוזי על משהו שנהוג גם במדינות כדורגל הרבה יותר מתקדמות מישראל.
ואם הלכנו על פומפוזיות, אז למשטרה, גם במדינה דמוקרטית, מותר לשלול זמנית זכויות אזרח אם היא מאמינה שזה יגן על בריאות או חיי אדם (אם כבר פומפוזי אז כבר עד הסוף).
גם בב"ש עיכבו את אוהדי מכבי ביציאה, שלא לדבר על מה שקורה בסכנין כשבא להם.

מה לעשות שבימינו רוב אוהדי החוץ של רוב הקבוצות הם לא חבורות סימפטיות במיוחד.

ערן (המקורי) 7 בדצמבר 2016

חסכת לי את העבודה, אוון. ניסחת מעולה.

רטקסס 6 בדצמבר 2016

מסכים איתך לחלוטין בנוגע לאיצטדיון בנתניה,
בכלל, כשרק התקבלה ההודעה, אני הנחתי שיהיו הסעות מסודרות (ובמסודרות אני מתכוון לפחות מבלומפילד) לרכבת/לאיצטדיון עצמו ברמה של 20-30 אוטובוסים כל פעם. זה עולה גרושים ועם כל הכבוד למיטש זו העברת ביתיות של קבוצה שיש לה אלפי מנויים, זה לא איזו קבוצה אקראית מאיזור השרון שבלחץ מביאה 800 אנשים למשחקים.
היה צריך לטפל בזה בהרבה יותר חכמה.
טעות שאולי נגרמה עקב הואקום בעמדת המנכ"ל. געגועי לאנגלידיס.

Gil - Zimbabwe 6 בדצמבר 2016

האמת שהיה כייף, אבל על עצמי אני לאי כול להגיד שחייתי באשליות. היה ברור שמיזשהוא כיוון תגיע התשובה לג'ורדי. אני דווקא חשבתי שחיפה ימצמצו ראשונים.
בנוסף האמנתי (וטעיתי….) שעל זהבי וייני ניתגבר אבל הייתה לי הרגשה שאת האנרגיות של בלומפילד אי אפשר יהיה להעביר לנתניה בשנה הראשונה. לעומת זה גם חיפה וגם ב"ש מתחילות כל משחק ב 0:1 בזכות האיצטדיון.
העונה עדיין לא ניגמרה ושרק נישתחרר כבר מה – 0:0 הזה.

holden 6 בדצמבר 2016

מי הטמפיט ששיחרר את ראדי?
ביום שראדי עבר לבאר שבע הבנתי שמכבי לא מתנהלת נכון,
מהראן ראדי הוא הכדורגלן הכי טוב ומוכשר בארץ בעשור השני של המאה ה-21,
הוא שחקן רב גוני, שחקן שיודע להחזיק קבוצה, שחקן שלא מתפשר, גרזן אמיתי וג'נלטמן במקביל,
נכון שראדי כבר לא בשיא הכושר, נכון שקברניטי מכבי טעו לחשוב שהוא בנסיגה תלולה,

אממה,
גם שראדי בנסיגה הוא עדיף על יצחקי או השחקני רכש ההזויים שהביאו גם כשהם בנסיקה!
קללת ראדי קיבלתם,
לא שירן ייני חסר לכם-ראדי הוא הנעלם במשוואה

Gil - Zimbabwe 6 בדצמבר 2016

איך קשטן היה אומר: הבט…
ראדי נתן 3/4 עונה טובה במכבי עד שאוסקר סיפסל אותו. מכיוון הוא היה חלש איטי ועם הכי הרבה איבודי כדור במכבי. על כל בעיטה טובה היו לו 3 בעיטות ליציע. הוא היה ממורמר על הספסל והיה חבל להחזיק אותו כי הוא באמת אישיות חיובית.
מעבר להכל שיש שחקנים שמפיקים מעצמם יותר ברגע שהם עוברים, אני אישית שמח בשבילו ואני חושב שהוא לא היה עוזר למכבי להיפך הוא היה נעלם לגמרי אם הוא היה נשאר.
ואגב דווקא מי שכן ג'נטלמן בכל הסיפור של ראדי, זה ג'ורדי.

שלו 6 בדצמבר 2016

שחרור ראדי לטעמי היה נכון ואנושי,
לאף שחקן לא מגיע שהקהל שלו ישרוק לו בוז לא משנה כמה טוב הוא.
אם לא הצליחו למגר את החוליגאנים הגזענים מהיציע, עדיף שנאכל את הלב על שחרור ראדי,
מלהשאיר אותו בכלוב מזהב.

יואב 6 בדצמבר 2016

כל מילה שלו. שמח בשמחתו. שיצליח במקום אחר.

yaron 6 בדצמבר 2016

צודק אבל הבעיה שזה יוביל אותנו לשחרור איגיבור כי הקהל שורק לו בוז ומשם קצרה הדרך לכך שנפסיק להביא שחורים, ערבים ובסוף נחזור לימי נמני העליזים וניתן לגןרמים השליליים שליטה על הקבוצה.
התנהלות נכונה היתה אם כל המערכת היתה נעמדת מאחוריו ומצידי שיחרימו מנויים למי שקילל אותו.

שלו 6 בדצמבר 2016

אז בב"ש יש מספר שחקנים זרים מצויינים כהי עור.
יש מחיר לאי מלחמה מוחלטת בקומץ.
צריך לשלול מהם את האפשרות לקנות כרטיסים.

yaron 7 בדצמבר 2016

זה בדיוק מה שאמרתי, לשחרר את ראדי כי הקהל מקלל אותו ושורק לו בוז זה לא צעד אנושי ולא צעד נכון זה כניעה לחוליגנים.

רטקסס 6 בדצמבר 2016

שטויות במיץ,
משול לעובדה שאם לא נצליח למגר את כל שונאי ישראל מהמדינה מגיע לנו שBDS יחרימו השקעות ולא יכנס כסף זר.
פשוט שטויות.
שונאים יהיו תמיד. המועדון צריך לעשות ככל שיכול. מה, להציב שטאזי ביציע שישתלטו על כל מקלל?
צדקנות הלאה.

שלו 6 בדצמבר 2016

האנלוגיה לא נכונה.
זה כמו להחזיק אזרח ערבי במדינה גזענית ואחרי שהוא מהגר ומצליח במדינה אחרת מצטערים שנתנו לו ללכת.
אז גם הציבור הלא גזעני מבין שעדיף ככה.
העולם לא תחלק לגזענים ושונאי ישראל.
יש כאלה שממש אוהבים את ישראל, ולא מסכימים עם מדיניותה (בשטחים, ברווחה, בחינוך) לא כולם BDS.
וכן אפשר פשוט לא למכור להם כרטיסים.

רטקסס 6 בדצמבר 2016

אני השוויתי בין שונאי ישראל ל-BDS.
שמבחינתי זו השוואה נכונה לגזענים שמקללים את מהארן ראדי (=אוהדי מכבי ששונאים שחקן בקבוצה, רוצים ברעתה, "שונאי ישראל" באנלוגיה) ולעובדה שהם אלו שסובלים מהפעולות שלהם כרגע. הוא משחק טוב נגדם וגורם לקבוצתם, לשקוע.
כמו שלקהל הטוב של מכבי (כמו גם למועדון שהוא טוב ופלורליסטי ולא כמו האדומים מוולפסון או הצהובים מירושלים) מגיע תארים, כך גם לאנשים הטובים בישראל מגיע השקעות כלכליות.

בשני המקרים, המיעוט המגעיל פוגע בכולם.

גיא זהר 6 בדצמבר 2016

מצחיק אותי להיות פרקליטו של השטן אבל ראדי היה פקטור משמעותי רק באליפות הראשונה של מכבי. בשתי העונות שלאחריהן היה שחקן שולי והיה לו חוזה לעוד שנה. ראדי נתן בשנה עברה חצי עונה טוב ואחר כך נעלם. לדעתי מאופי המשחק שלו והגיל יש לו דלק ללא יותר מ20 משחקים ולכן מה שקורה איתו עכשיו מרמה. ועם כל זאת, שילוב של יהירות וחסכנות בלתי מובנים.

אורי 6 בדצמבר 2016

20 משחקים בעונה זה 19 יותר מבן בסט ו21 יותר מיצחקי

קורא 6 בדצמבר 2016

כבר כתבתי שעם כל אחת מהבעיות בנפרד ניתן היה להתמודד, ג׳ורדי, זהבי, חילופי מאמנים, קבוצההלא מספיק טובה, התחרות מהדרום אבל הכל ביחד זה יותר מדי.

קפטן קוקי 6 בדצמבר 2016

+1

שלו 6 בדצמבר 2016

לפתרון בשלב ראשון כנראה קואים ג'ק אינגלידיס.
בשלב השני מינוי מנהל, ומנהל מקצועי במשרה מלאה.
חשיבה מחדש על הישראלים הפנויים יותר או פחות לקבוצה וסקאוט על זרים שישדרגו.

לחבורת השחקנים שהביאה שלוש אליפויות צריך להודות, מי בצורה של חוזה עד סוף הקריירה (אלברמן) ומי בטקס פרידה מכובד(יצחקי).

יש עדיין עונה לשחק, גביע, דירוג.
ואם ב"ש יחליטו להתאבד להיות שם בסביבה.
כבר ראינו קבוצות סוגרות פער כזה (אפילו חיפה הכי גדולה איבדה אליפות למכבי יחסית קטנה אחרי עייפות אירופה)

גיא זהר 6 בדצמבר 2016

ושחרור של איגבני שאותו שוכחים משום מה.

עומרי (ירוק) 7 בדצמבר 2016

תודה גיא, אנשים אוהבים לשכוח את זה

סאמיר זאמפיר 7 בדצמבר 2016

ולא פחות, אחרי שז׳וטא גמר את העונה בנצחון על היונייטד בקפריסין

אחד העם 6 בדצמבר 2016

לא בריא לקפץ ממאניה לדיפרסיה ומשאננות ארוגנטית לחרדתיות וודי אלנית.
הר הבית לא יהיה בידנו השנה, אבל זה לא אומר שאנו לקראת חורבן בית שלישי, אם נדרש לפניני לשונו של אותו רמטכ"ל ז"ל.
כאן המקום לשוב ולהזכיר באסקי חביב וצנוע, שבתום עונת הטרבל, כשאדי ה 6:2 מפכים בראש כל.קם והכריז: "עוז לתמורה בטרם פורענות", ואף גיבה זאת (על פי פרסומים רכלניים) בנייר עמדה מפורט באשר לניתוח העמוק הנדרש ,לטעמו, בגבוצה. אמר ונזרק מכל המדרגות, על ידי הבעלים שהעדיף שהפורענות תקדם לתמורה.
עכשיו תחול תמורה, יותר יקרה ויותר כואבת.

אורי 7 בדצמבר 2016

ישוחרר הגאורגי ויוחזר הבאסקי

רני 6 בדצמבר 2016

אני עוד זוכר שגיל אמר שהוא מוכן להיות המנכ"ל ובסוף נסוג. יאללה, לחדש את ההבטחה ונתניע מחדש את ההצלחות.

B. Goten 6 בדצמבר 2016

כתבת יפה, מר תוגתי.

יגון תוגתי 6 בדצמבר 2016

תודה תודה

רטקסס 6 בדצמבר 2016

יש ואקום ניהולי והוא משפיע על כל מקבלי ההחלטות.
ג'ורדי צלח בהבאת מאמנים ובהפיכת המערכת לעמידה ללחצים (תקשורת, לחץ של קבוצות, לחץ של שחקנים וכדומה) אבל אפשר לומר שכשל בצורה די מהדהדת ברכש זר ובצורה מסוימת גם ברכש מקומי.
ונניח וזהבי לא היה נופל עלינו מהשמיים, מה אז?
בכל אופן אני מסכים לחלוטין עם מה שכתבת ואני רוצה להוסיף נקודה קטנה.
העניין עם המאמנים. הרבה יותר מדי. שיביאו מאמן בדרג ביניים (לא חובה ישראלי. יש מספיק מדינות בעולם.) אבל שישאר פה ליותר משנה. זה משפיע.

יואב דובינסקי 6 בדצמבר 2016

מאז ששרן עזב הכל קורס

הופמן 6 בדצמבר 2016

מעולה.
כלומר הפוסט, לא המגמה. הייתי מעדיף שתמשיכו להיות יהירים וזחוחים

יגון תוגתי 6 בדצמבר 2016

אל דאגה. זחוחים תמיד אנחנו

מאנו 6 בדצמבר 2016

מאז הפסד האליפות המוצדק בשנה שעברה, הקשקושיה פה לגבי מכבי ת"א ירדה פלאים. אוהדי הצלחות כבר אמרנו?

ד"ר רזי הופמן 7 בדצמבר 2016

אני יכול לדבר רק על עצמי ולהגיד אמרתי לכם לגבי דבר אחד בלבד. מתחילת העונה כשהיינו במקום הראשון אמרתי שאסור לזלזל בבאר שבע והיום ברור שזו המועמדת היחידה בעצם לאליפות. ההתנשאות הזו לא היתה במקום. מקווה שאינגלנדיס יעשה פה סדר וישחרר כמה פרימדונות. לגבי ראיקו כדאי שיקח סדנה אצל ג'אנלואיגי דונהרומה של מילאן, שוער צעיר מאד שמראה מנהיגות אמיתית במגרש. הוא מחזיק את ההגנה של מילאן על הגב.

אחד העם 7 בדצמבר 2016

לא רייקו הוא הבעיה.
ראיתה את חיפה – בית"ר?
גם בית"ר לחצה גבוה, אלא שהלחץ של קשריה היה אפקטיבי ולא איפשר למרכז השדה של חיפה להעביר פס אחד. רביעיית ההגנה של בית"ר לא איכותית משלנו, גם לא השוער. אלא ששם יש מי שמגן על חוליית ההגנה
וכשהרוויחו כדור, הוא נדחף מהר קדימה.
אצלינו כרגע הלחץ נרפה והכדור מתקדם באלכסונים חוצי מגרש ומורטי עצבים, מימין לשמאול ולהפך 80% לרוחב ו 20% קדימה.

ד"ר רזי הופמן 7 בדצמבר 2016

לא אמרתי שראיקו לא טוב אמרתי שהוא צריך להראות יותר מנהיגות בהגנה.
נראה לי שהוא לא מראה מספיק מנהיגות. דונהרומה בראשון עצר התקפה נגד מילאן בשליש המגרש. הביטחון שלו מאד גבוה וזה אחד מהדברים שהופכים שוער לטוב מאד. על ראיקו יש תווית של השוער הטוב לגילו ובתכלס לא רואים את זה.

רומן 7 בדצמבר 2016

אני קורא שמועות שהאמריקקי מההוקי בדרך לקפל..
הנה כך נגמרת לה הדרך/התהליך/ החלומות.
ואתם בדרך הבטוחה חזרה להיות מה שאתם בדנא שלכם, לוזרים תל אביבים עם הרבה פוזה.
אני אחזור שוב כדורגל בארץ יש רק צפונית לצמת פרדיס ודרומית לגדרה.
אתם תתרכזו במה שאתם טובים, בלקנות אמריקאים ולנצח בעזרתם בספורט האיזוטרי עם הכדור הכתום.

ניב 7 בדצמבר 2016

בסדר גמור, תודה רבה על ההצעה!

ערן (המקורי) 8 בדצמבר 2016

רומן ידידי, אני מאד שמח שהשנה האחות הירוקה והסימפטית מהצפון עדיין לא איבדה סופית עניין בחודש דצמבר. ההתקדמות אצלכם ניכרת ומשמחת!
אנחנו רוצים שמועדון נחמד וצנוע כמוכם יישאר בליגה, מאחר ואנו שמחים בשמחתו של הקסקט.
אבל כדי שניתן יהיה לצרף אתכם למועדון של 4 הגדולות בכדורגל הישראלי (ולהצטרף אלינו, להפועל וביתר). אתם חייבים להתחיל לקחת תארים. ממרחק של 9 אליפויות ו 17 גביעים ימאחרינו, אתם בסך הכל עוד אחות קטנה וחביבה, כמו מכבי נתניה, מכבי פתח תקווה ומכבי עפולה.
אבל אל תדאג, עוד 20-30 שנה אולי תהיה לכם סוף סוף מורשת והיסטוריה אמיתית. בסדר חמוד?

רומן 8 בדצמבר 2016

אתה באמת לא מבין אה?
בזמן שאצלכם אוכלים שווארמה עשויה מקינואה בבית קפה בלי קפאין עם משקפי שמש של גוצ'י ומדסקסים על הצבת פסלים, בצפון משחקים כדורגל.
בכל כפר בגליל, בכל מושב, בכל קיבוץ יש מגרש, וכל הילדים האלה שגדלים בכל המקומות האלה אוהדים את חיפה והמוכשרים ביניהם מתנקזים לחיפה.
אנחנו לא תלוים בכסף של אמריקקי כזה או אחר, לנו יש מסורת אמיתית של כדורגל נקי, שנה רעה פה ושם לא תשנה את זה, אנחנו בירת הכדורגל בישראל, והברקוביץ' הבא יגדל שוב פה ואתם תתעסקו שם בשלכם

בלייק 8 בדצמבר 2016

רומן – אם אני מנקה את רעשי הרקע הרגילים (אתה יודע, השנאה, ההתנשאות, האמת המוחלטת ודיעותיך המתהפכות מידי משחק או שניים), אז יצא לי להיות בכמה קיבוצים ומושבים בצפון, ובדרך כלל מגרש הכדורגל ידע ימים יפים יותר. מגרשי הכדורגל נראים כמו כרי מרעה. בקושי ראיתי פה ושם 2-3 ילדים משחקים. אולי ביישובים ערביים זה עוד מחזיק, אבל האינטרנט ניצח את כדורגל הרחוב. אפילו בצפון!

רומן 8 בדצמבר 2016

זה ממש לא נכון, אני משחק מדי שישי 11 על 11 במגרש בקיבוץ עם דשא כמו בוומבלי.
ובאיזור הקיבוץ הזה יש עוד 5 קיבצים שכל שישי משחקים שם.
הצפון כולו מורכב מישובים קטנים, זה יוצר מצב שיש פה הרבה יותר מגרשים לנפש מאשר במרכז.
זו לא חיפה שמספקת את השחקנים, זה כל האיזור, וההבדלים רק ילכו ויגדלו, כי במרכז מה לעשות פשוט לא משחקים כדורגל(פלייסטיישן לא נחשב).

יותם 8 בדצמבר 2016

מאיפה הבאת את זה שבמרכז לא משחקים כדורגל? אין מגרשי דשא, אבל משחקים קטרגל בלי סוף והטובים שבהם מתנקזים לקבוצות. אני די בטוח שיש אבסולטית יותר ילדים שמשחקים באזור גוש דן מבצפון (מה לעשות, יותר אנשים).
חוץ מזה , שווארמה מקינואה?

רומן 8 בדצמבר 2016

קטרגל לכדורגל זה כמו אוננות לסקס

בלייק 8 בדצמבר 2016

כתבתי מהתרשמותי בלבד, לא מניתוח ססטיסטי כמובן.
אבל אם המבחן זה מגרשים בשישי בצהריים, שבמקרים רבים זה בכלל הזמן ש"הזקנים" משחקים, לא ילדים עם פוטנציאל להגיע לקבוצת כדורגל, אז במחלקות הנוער של הקבוצות התל אביביות כבר מזמן היה צריך לקום איזה רונלדו. בתל אביב יש המון בתי ספר ומגרשים ציבוריים, ורובם עמוסים בשישי (ולא מעט גם בשבת). יש עדיין דור שלא גדל על מסכים ומסוגל לעשות ספורט.
המבחן זה ימי חול אחה"צ. שוב, מהתרשמותי, המגרשים בקיבוצים ריקים ומוזנחים. מגרשים לנפש זה נחמד, אבל אם בקיבוץ כלשהו יש כ- 6 ילדים בגילאי 10-12 נניח, אז כנראה שהם לא ישחקו כדורגל רוב הזמן.

Ollie Williams 8 בדצמבר 2016

עוד לא הבנת ש 90% ממה שרומן רואה מתרחש בראשו בלבד?

Comments closed