יומן האליפות של הג'איינטס – הפסד ופלייאוף

הפסד מעצבן, אבל כרגיל אני מחפש את החדשות הטובות

משחק מעצבן בין חמישי לשישי. קודם כל, 3:30 זו שעה איומה, לא מבין איך האמריקאים לא מתחשבים בנו. השעה גם השפיעה כנראה על איליי וההגנה הכחולה, איליי שכח להגיע לשני הדרייבים הראשונים, וההגנה שבתה בדרייב הראשון, קשה לקום לפנות בוקר. כך, חמש דקות בתוך המשחק, שלוש והחוצה, דרייב לט"ד קל של האיגלס, ובדאון השלישי הבא פיק 6 של איליי, שלפני כן סתם לא השלים מסירות פשוטות, 14:0.

לאחר מכן ההגנה התעוררה, למרות שהשופטים נשארו בהלם. לא הצלחנו לרשום סאק במשחק הזה, ולא בגלל שלא הגענו לוונץ, אלא בגלל שהשחקנים שלנו לא הצליחו לתקל אותו. הסקונדרי עשה עבודה מעולה פרט לטעות של איליי אפל שאיפשרה מסירה לארבעים יארד לט"ד. השופטים שרקו לנו שני ראפינג דה פאסר מגוחכים ברמות על, קארסון וונץ היה צריך לקבל צהוב על התחזות בראשון. בכל זאת, ההגנה נתנה גול ליין סטנד מרשים, וספגה רק בעיטת שדה שנבעה בעיקר מהחטיפה השניה של איליי במחצית השני.

*

אז בעצם השאלה היא איזה איליי נראה בפלייאוף. אני חייב לציין שהרוב המוחלט מקרב הכתבים המסקרים את הג'איינטס לא אופטימיים לקראת הפלייאוף. הטענה היא שאחרי 16 שבועות אנחנו יודעים איזו התקפה יש לנו, זו שלא מצליחה להגיע ל20 נקודות למשחק. העניין הוא שאני זוכר את איליי נותן עונה מחורבנת, בעיקר במשחקים האחרונים של העונה הסדירה, ונותן פלייאוף שנגמר בנצחון על קבוצת הפאטס המושלמת.

אני חייב לציין שאיליי שיחק נורא למדי, אך ראינו גם סימנים מעודדים במשחק מול האיגלס. פול פרקינס קיבל יותר נשיאות מג'נינגס ורשם 68 יארד בממוצע של למעלה מארבעה יארד לנשיאה. ראינו קו התקפה שמצליח לחסום טוב לפרקינס וגם לג'נינגס, כך הגענו ל114 יארד ב25 נשיאות כדור בלבד.

ראינו קבוצה שמחזיקה הרבה יותר בכדור מהאיגלס, זאת לאחר שגם החזקנו בכדור יותר מדאלאס ודטרויט, כלומר תיקנו בעיה שכן הג'איינטס היו בתחתית הליגה באחוזי אחזקת כדור במשחק.

ראינו 296 יארד בין שלוש הרסיברים הפותחים שלנו, קרוז חזר לעניינים אחרי זמן רב.

ראינו את ארק פלאוורס גומר משחק בלי הולדינג ובלי לתת לאנד השמאלי ללחוץ את איליי.

ובעיקר ראינו את אודל, אני הולך לכתוב פה משהו שהוא כפירה בעיקר, אבל ג'רי רייס לא התחיל את הקריירה שלו טוב מכפי שאודל התחיל אותה בשלוש העונות הראשונות, בהחלט יתכן שאודל יגיע לרמה שאף רסיבר לא הגיע אליה לפניו, ואני חושב שג'רי רייס כרגע לא רואה אף רסיבר קרוב, אפילו בטלסקופ, כן, גם לא מוס.

*

בקיצור, אנחנו מגיעים בריאים לפלייאוף, אולי גם ג'יי פי פי יצטרף, וכדי לנצח את משחקי החוץ שיבואו לנו, אנחנו נצטרך את פלייאוף איליי, אני מאמין שזה מה שנקבל.

 

יומן האליפות של הפטס (16) - הניצחון על הג'טס
הך הך הכח - יואב ויכסלפיש

18 Comments

שי אורן 25 בדצמבר 2016

תנצלו את הפליי אוף הזה טוב טוב, כי נראה לי שדלאס ופילי הולכות לשלוט בNFCE בשנים הקרובות.

דור ברנשטיין 25 בדצמבר 2016

לא ברור על סמך מה אתה אומר שדאלאס ופילדלפיה ישלטו בשנים הקרובות. כוכבי ההגנה של הג׳יאנטס חתומים לעוד שנים רבות (למעט ג׳יי פי פי שאני מאמין שיחתימו בחזרה באוף סיזן). רסיבר טופ שלוש בליגה פלוס רוקי מצוין כרסיברים. רץ צעיר שנראה טוב מאוד וקו התקפה שרק אמור להשתפר עם ניסיון ועם בחירות נוספות בדראפט.

אריאל גרייזס 25 בדצמבר 2016

והאלמנט הכי חשוב – קב דועך

גיל שלי 25 בדצמבר 2016

אתה עוד לא יודע שמדובר בקוורטרבק דועך, נראה בפלייאוף ובשנה הבאה, שתי העונות הקודמות של איליי לא הראו מגמה של דעיכה, אפילו לבריידי לפני שתי עונות היתה תקופה בה נראה שהוא מתחיל לרדת, והוא יצא מזה כמו גדול

ניינר / ווריור 25 בדצמבר 2016

אם לא אודל, איליי לא רק דועך הוא ק'ב גמור. הפוקסים של מאנינג גוניור פשוט לא נגמרים

אורן השני 25 בדצמבר 2016

אומרים שאחרי פעם פעמיים זה כבר לא פוקס אלא שיטה..

ב"פ 25 בדצמבר 2016

הסיבה שג'רי רייס הוא כל כך טוב, זה לא רק בגלל שהוא היה כל כך טוב, אלא גם (ובמידה משמעותית מאוד) בגלל שהוא היה כל כך טוב לכל כך הרבה זמן. אני יכול להצביע על סטרץ' של 3 שנים בהם כמה וכמה רסיברים היו טובים כמו ג'רי רייס (כולל מוס). גם אם ההסתייגות הזאת, אם נסתכל על שלושת השנים הראשונות של רייס ואודל, לאודל יש יתרון על רייס רק בגלל שנת הרוקי הסנסציונית שלו בניגוד לעונת הרוקי הטובה אך לא גדולה של רייס. בנקודת הזמן של השנה השלישית, רייס יותר טוב.

דורפן 25 בדצמבר 2016

דבריך נכונים רק לעונה הראשונה – בה רייס שמט כדורים. עונתו השלישית של רייס היא כנראה הטובה אי פעם לרסיבר. ובוודאי יותר טובה מכל רסיבר שאינו רייס

austaldo 25 בדצמבר 2016

בעונה השלישית שלו ג'רי רייס תפס אמנם 22 טאצדאונים, אבל מבחינת יארדים הוא עשה פחות מ 1100, אפילו לא הוביל את הליגה. לרייס עצמו היו עונות יותר טובות

דורפן 26 בדצמבר 2016

היו רק 12 משחקים..

shohat 25 בדצמבר 2016

לא אשכח את העונה השלישית הזו (במיוחד ה-41-0 על הברס, סטיב יאנג החליף את מונטנה, ואת ההפסד שובר הלב לוייקינגס בווילד קארד).
עונת שביתה. רייס שיחק 12 משחקים בלבד. תפס 22 ט"ד (השני אחריו תפס 11) ונבחר לאם.וי.פי.

עידו ג. 25 בדצמבר 2016

זו העונה עם השחקנים המחליפים?

shohat 25 בדצמבר 2016

כן

אהוד 25 בדצמבר 2016

גיל, עניין היכולת במשחקי חוץ לא מדאיגה אותך?

נ.ב. שואל בשביל אוהד קאובויס מודאג שממש לא רוצה לפגוש את הג'יאנטס בפלייאוף

גיל שלי 25 בדצמבר 2016

לא ממש, איליי רגיל לנצח בחוץ בפלייאוף

אסף מונד 25 בדצמבר 2016

ההפסד כשלעצמו חסר משמעות, ובדיעבד מה שהיה פה בעצם זה תזכורת לחשיבות של רצף המשחקים האחרון – שאיפשר לנו לזרוק משחק ועדיין לעלות לפלייאוף, ככל הנראה באותו מקום שממנו היינו עולים גם אם היינו מנצחים השבוע ובשבוע הבא.
לגבי אודל, אני חושב שההשוואה היותר מעניינת היא פחות לשחקני עבר באותו ענף ובאותה עמדה, ויותר בראייה רחבה ביחס לספורטאי-על בספורט קבוצתי בכלל. אודל הוא שחקן עם כריזמה אישית וכריזמת משחק מטורפת, והאיכויות שלו הן לא רק יעילות לקבוצה אלא גם מספקות שואו שבשבילו אנשים צופים בספורט. הוא שייך לקבוצה מאוד מאוד מאוד מצומצמת של ספורטאים כאלה בעולם כיום – רונאלדו ומסי, כאלה, ווסטברוק ולברון. זה לא אומר שהוא דומיננטי באותה מידה כמוהם, אבל הוא בהחלט מזכיר אותם במעמד שלו כספורטאי: אם אתה רוצה לשכנע בנאדם שלא רואה פוטבול לצפות במשחק, אתה מראה לו קליפים של אודל.

ק. 25 בדצמבר 2016

כשהתקרה שלך היא 17 נק' למשחק, לא תמיד ההגנה תצליח לעצור על פחות (או שאיבוד או שניים קריטיים יטו את הכף). בדיוק באותה מידה שההתקפה בנויה על ההברקות של אודל – בלי המהלך המרהיב לט"ד הייתם מפסידים גם לדאלאס והיית נשאר עם טור אופטימי למרות ההפסד (במשחק שהג'איינטס זכו, בצדק, למחמאות רבות).
מה שאני אומר, ואתה ידוע פה כחובב מטוטלות, שמלבד ההנחה ש"אילי תמיד מתפוצץ בפלייאוף" (יש גם את הכוכבית "כשהמאמן שלו הוא קופלין, הוא צעיר מגיל 31), אין כרגע דרך להתרשם שבכל משחק ההגנה שלכם תספוג פחות משההתקפה תשים על הלוח.
אין תכנית ב' להברקות של אודל (שאולי יקרו גם בפלייאוף), ואני לא מתרשם מהמספרים של הרסיברים האחרים ביום שאיליי זורק 25 אינקומפליטס.

Odel R 25 בדצמבר 2016

אודל שחקן מדהים.וגם סטרלינג איזה עונה רוקי מדהימה.
אבל עם זאת לא מאמין לג'יאנטס אין להם סיכוי .

Comments closed