יומן האליפות של הג'איינטס – פרק סיום עונה

סיום מעצבן לעונה טובה

שעתיים לפני המשחק אודל הוביל חבורה של רסיברים למגרש הקפוא בלמבו, כאשר הם במכנסיים קצרים ללא חולצות. הג'איינטס קבלו את הדרייב הראשון, איליי התחיל מושלם, דאון שלישי לשישה יארד ב36 של גרין ביי, מסירה לאודל לדאון ראשון אצלו בידיים, ואודל משמיט.

ההגנה מחזיקה את גרין ביי לשלושה דאונס ואאוט. איליי שוב מוסר מסירות נהדרות, אודל ושפארד מצליחים באותו דרייב להשמיט תפיסות בטוחות באנד זון.

התחלנו את המשחק 6:0 כמו את המשחק ההוא בלמבו ב2008, אך הפעם התוצאה היתה חייבת להיות לפחות 13:0 אם לא יותר. מול ארון רוג'רס הגדול אסור להשאיר נקודות על הבוץ, וזה בדיוק מה שעשינו.

*

ארון רוג'רס מנצל מגרש קצר שבראד ווינג השאיר לו (יקרה עוד הרבה במשחק, בראד ווינג וגם הקיק אופס של גולד היו זוועה, ארון קיבל מגרשים של חמישים יארד ופחות הרבה מדי פעמים), כדי להעלות את גרין ביי ל7:6. שתי דקות להפסקה הג'איינטס ניצבים בדאון שלישי ויארד בחזרה מפסק הזמן. מקאדו נותן לבובי רייני, הרץ של הרכב התקפת שתי הדקות, נשיאה דרך האמצע שנגמרת בפאנט. מקאדו היה שמרן בדיוק כאשר אסור היה לו, הוא התרגל לסמוך על ההגנה ורק ביקש מההתקפה לא לאבד כדור.

ההגנה נותנת לארון את ההייל מרי הכי קל שהיה לו בקריירה. אמנם יש לנו שישה דיפנסיב בקס באנדזון, אבל איש מהם לא נמצא מאחורי רנדל קוב, איליי אפל לא נותן את כל מה שיש לו בקפיצה לכדור, וכך המומנטום חלף. במקום מחצית נהדרת ויתרון משמעותי של הג'איינטס, גרין ביי יורדת מלאת בטחון להפסקה.

*

מקארת'י ניסה להחזיר אותנו למשחק עם דאון רביעי ב40 שלהם שהלך לשום מקום. איליי מוסר נהדר לטראברס קינג, 14:13, למה שמתברר היה המהלך האחרון במשחק של הקבוצה. לאחר מכן ארון בשלוש מסירות מפרק את ההגנה. בובי רייני תופס קיק אוף על הקו, במקום לתת לכדור לצאת מהצד ושההתקפה תתחיל מקו הארבעים יארד. אודל שוב ננעל על קפיצה לכדור, במקום לרוץ תחתיו ולהמשיך כל הדרך לאנד זון. הג'איינטס מתפרקים ברבע רביעי ונותנים לארון לעלות לשלושה נצחונות פלייאוף בלמבו לעומת שניים של איליי.

*

טעם ההפסד הזה מר. במשחק הזה הורגש חסרונו של ג'יי פי פי, וגם DRC הבטיח כנראה שלא יחתך לקראת העונה הבאה. ראינו עד כמה קרומרטי ג'וניור הוא קריטי להגנה שלנו, בלעדיו הסקודנרי המהולל שלנו נפרץ שוב ושוב. אבל בסופו של יום, אלון פנקס צדק כל הזמן. הוא אמר שאין לנו התקפה של קבוצת פלייאוף. איליי נתן עונה בינונית. בשני צידי הקו התאקלים שלנו לא מספיק אתלטיים. הרייבנס של טרנט דילפר יכלו לקחת אליפות גם בלי להגיע ל20 נקודות במשחק, אבל קצת היה תמים מצידי לחשוב שכבר בסוף העונה הראשונה של ההרכב ההגנתי הזה, נצליח להגיע לרמת ההגנות ההסטוריות מהסוג הזה.

*

שנה הבאה ריס עומד בפני החלטות קשות. איזה חוזה להציע לג'יי פי פי, האם אפשר להשקיע כל כך הרבה בשתי עמדות האנד של ההגנה? מה עושים עם החוזה של דומיניק רוג'רס קרומרטי? מג'ונתן הנקינס כנראה נפרד כמו שנפרדנו מלינבל ג'וזף לפניו באותה עמדה. בהתקפה כנראה ראינו את המשחק האחרון של קרוז בג'איינטס, אין לנו צורך בעוד סלוט רסיבר, יש לנו את שפארד, צריך רסיבר שישרוף את הקו, קרוז בגילו כבר לא בנוי לזה. מעל הכל, ריס חייב להודות בכשלון הענק של ארק פלאוורס כתאקל שמאלי שלנו. זה כשלון מאוד יקר, שכן כאמור, הרבה כסף ילך לעמדות מפתח בהגנה, ואין תאקל שמאלי מבטיח בדראפט הקרוב. שאלה ענקית עומדת בפניו, איך מעמידים קו התקפה שיתן לאיליי סיכוי.

בסופו של יום, איליי עם כל הביקורות כלפיו, הוא עדיין קוורטרבק שיכול לתת את הדרייב המכריע במשחק פלייאוף, ולהוביל אותנו לארץ המובטחת, אבל איליי כבר חגג 36. אין לי מושג כמה נשאר לו בטנק, אבל זה בטוח לא הרבה, ובלי קו התקפה בטוח שלא נראה עונה טובה יותר מזו שראינו השנה. ספאגס ישאר כנראה עוד שנה עם ההגנה, לא כל כך מהר הוא יזכה בעמדת מאמן ראשי שוב. אפשר להשאיר הגנה נהדרת, כזאת שתהיה מועמדת להגנה הטובה בליגה, ואז יש סיכוי גם בעונה הבאה. אבל כדי שהסיכוי יהיה חזק, חייבים גם התקפה סבירה. התקפה שמסוגלת לתפקד גם ביום בו אודל הוא רק אנושי.

דבר אחרון על איליי. אתמול ראיתי בדיוק למה השחקנים של הג'איינטס, כבר מ2005, כולם מתים עליו. יש הרבה קוורטרבקים שהיו חוטפים כמוהו, קמים ומתחילים לבוא בטענות לקו שלהם. איליי תמיד חוטף, וקם תוך שניה, בלי להסתכל אף פעם על שחקני הקו, לפעמים הוא מסתכל על רסיברים שרצו ראוט לא נכון, כדי שירוצו נכון בפעם הבאה, אף פעם לא בא בתלונות לקו שהפקיר אותו. לכן הוא מנהיג, לכן הם הולכים אחריו באש ובמים, לכן כל עוד הוא אצלנו יש לנו סיכוי.

יומן פירוק - חלק י"א (בכפוף למבזקים על המשחק הערב)
נו האדל - סיכום שבוע הווילד קארד

53 Comments

NoOne 9 בינואר 2017

I guess the Giants playoff ship has…sailed…haha

לא בושה להפסיד לסלבדור
לא בושה לג'יאנטס להפסיד לקינג של הסנוקר

שי אורן 9 בינואר 2017

אבל בושה להפסיד לקבוצה שמושון המאמן שלה

Maldini 9 בינואר 2017

לא אם אתה נחשב לבן הטיפוחים של מושון

NoONE 9 בינואר 2017

lol
מעט מאד אנשים הבינו את הדיג הזה

יוסי מהאבטיחים 9 בינואר 2017

עם כל הסופרלטיבים המוצדקים, כנראה שהמאהב של רשת הבועטים עדיין לא כזה היסטורי כמו שהוא חושב שהוא.
כמה כדורים שלרסיבר עלית פשוט אסור להשמיט.

ק. 9 בינואר 2017

ההגנה שלכם הייתה מעולה 20 דקות אבל אז אארון פיצח את הקוד של הכספת והתחיל להפעיל את הקסמים בלי להביט לאחור, וגם בלי ג'ורדי נלסון שהיה התופס הבכיר שלו השנה.
נאמר ואמרנו בכל הנצחונות האחרונים שלכם שהעסק מאוד גבולי, כי לא תמיד אודל ייתן את ההברקה ולפעמים תקבלו ט"ד אחד יותר ממה שהתרגלתם ואז התקרה של ה17 נקודות לא מספיקה.
הלילה הדבר היחידי שסגר מעגל עם 2011 (נגמרה ההקבלה ) זה ההייל מרי שאיזן בין 2 המשחקים בלמבו.
בקינוח של הפיק באחרון של איליי באנדזון חשבתי על ניינר שבטח מבסוט

גיל שלי 9 בינואר 2017

אני נהניתי גם מהאינטרספשן האחרון, מראה שאיליי שם קצוץ על מה יגידו עליו, הוא מנסה, מכיר הרבה קוורטרבקים שכל מה שהיו מחפשים במשחק אבוד זה לסגור אותו בלי נזק סטטיסטי גדול מדי

ק. 9 בינואר 2017

האמת על המשחק הזה הוא האחרון שאפשר לבוא אליו בטענות. מסכים עם הביקורת שלך על הבועט והפאנטר ועל הדרייבים הראשונים בהם הייתם חייבים לנצל את המסירות לט"ד שהושמטו. אלה, לצד היעדר משחק ריצה אפקטיבי, לא מספיק מול רוג'רס.

מיקיג' 9 בינואר 2017

לאיליי יש עוד שנתיים לתת בקלות, הוא צריך מערכת טובה יותר אבל.

השחקנים אוהבים אותו בעיקר בגלל 2 סיבות שחשובות יותר מאיך שהוא מדבר או לא מדבר עם הקו שלו. 1. הוא פשוט כבר הוכיח שהוא חתיכת סאן אוף אביץ'. 2. הוא לגמרי אחד הק"ב היותר קשוחים בליגה הזו. כולם מתלהבים מרות'לסברגר, שכבודו במקומו מונח, אבל בעוד שרותלסברגר נפצע כמה וכמה פעמים בדרך, איליי חטף לא פחות ממנו והמשיך לעמוד. בעולם של שחקני פוטבול, זה נותן לך הרבה נקודות.

גיל שלי 9 בינואר 2017

לגמרי

גיא זהר 9 בינואר 2017

גיל שלי
זה יהיה כל כך נחמד פרק שלישי לסדרה

להגיב
גיא זהר
לא יהיה ואם יהיה יהיה מאוד לא נחמד לג'איינטס.

להגיב
גיל שלי
החמישה בפברואר זה לא עוד הרבה זמן, בוא נדבר בשישה בבוקר

הייתי חייב. אני לא שחצן (אוהד ב"ש, בכל זאת), אבל לא למדת את הלקח מהשנה שעברה ולכן ההפסד היה מחויב המציאות.
וברצינות, מעבר לפספוס הזדמנויות במחצית הראשונה, האופנסיב ליין שלכם פישל בגדול, לא נותנים כל כך הרבה זמן לאחד מעשרת הקווטרבקים הגדולים אבר.

מיקיג' 9 בינואר 2017

הדפנסיב ליין אתה מתכוון

גיא זהר 9 בינואר 2017

אכן. האופוריה שיבשה את דעתי.

ניינר / ווריור 9 בינואר 2017

נתחיל מזה שאתמול הוברר סופית שמאגר הפוקסים עליו בנה איליי קריירה שלמה תם ואזל, ובלי הפוקסים הללו איליי הוא סתם עוד ק"ב בינוני. ההתקפה שלכם היא בלוף כבר חצי עונה ואתמול נחשפה במלוא ערוותה. פאקינג אודל יכול לרוץ בלי חולצה, לנסוע למיאמי לפני משחק חשוב, להתחתן עם הרשת אבל ראינו מה הוא שווה כשהכסף על השולחן. תצוגת הצ'וק ג'וב הזו תלווה את הקריירה שלו עוד הרבה זמן. המשחק הזה היה בידיים שלכם ו-MELTDOWN כזה לא ראיתי הרבה הרבה זמן. חלון ההזדמנויות של איליי הולך ונסגר ולא אתפלא אם אתמול ראינו את הופעת הפלייאוף האחרונה שלו.
אבל כל זה שטויות למול התצוגה של ארל'ה. תצוגה לפנתיאון של ק"ב ענק ועוד בלי הנשק מס' 1 שלו מול הגנה טובה מאד, זה מה שניקח מהמשחק הזה. יא אללה כמה נהניתי מהמשחק !

ניינר / ווריור 9 בינואר 2017

ממש לא שונא את הג'אינטס, אבל מאד נהנה לראות אותם מפסידים ככה

אסף מונד 9 בינואר 2017

לא היה קל לראות את זה… בנוסף לכל מה שאמרת, יש גם את שאלת משחק הריצה. השנה הוא בכלל לא היה קיים, למרות השיפור בחצי השני וההופעות המעודדות של פרקינס. בשורה התחתונה באף משחק לא היה לנו איום משמעותי על הקרקע, ואם זה ימשיך ככה גם בשנה הבאה אז נמשיך להיות תלויים יותר מדי ביכולת של איליי. עכשיו השאלה היא אם מה שדרוש שם זה מהלך אימון דרמטי – למשל, להחליט שהולכים בכל הכוח על הפוטנציאל של פרקינס, ונותנים לו כמות נשיאות של בק מוביל – או מהלך של רכש.

מיקיג' 9 בינואר 2017

משהו על חוגגי בקהאם. אין לי שום אמפתיה לג'איינטס ולרסיבר, אבל אתם די אווילים בכללי. זה משחק הפלייאוף הראשון שלו, הוא היה גרוע, לא דרמה, יהיו לו עוד הזדמנויות כנראה. אבל אתם כבר חוגגים על צ'וקר. אחד הרסיברים הגדולים שהגיעו לליגה הזו. הלוואי עלי בקבוצה צ'וקר כזה.

ניינר / ווריור 9 בינואר 2017

אני מקווה שזה מקובל עליך שהדיילי ניוז יורד עליו

גיל שלי 9 בינואר 2017

הדיילי ניוז יורדים עליו, כי זה העיתון, מחפש את הצהוב. אגב, גארי מאיירס כתב שביליצ'ק הוא מאמן בינוני שרוכב על בריידי, כך שצריך להתיחס בזהירות לטורים שלו.
אודל שיחק חרא אתמול, עדיין לא הייתי לוקח אף רסיבר אחר לקבוצה שלי, גם משחק הפלייאוף הראשון שלי איליי היה זוועה מול הפנת'רס, אחר כך הסתדרנו לא רע, אני בטוח שיהיו לאודל עוד משחקי פלייאוף בקריירה הכחולה שלו.

יוסי מהאבטיחים 9 בינואר 2017

בקריירה של שחקן שהוא לא בריידי, ועוד רסיבר, משחקי פלייאוף נספרים באחדות. לפעמים על כף יד.
אף אחד לא היה בא אליו בטענות אם הוא לא היה כזה דוש.

יריב 9 בינואר 2017

מאז שנת 2000 יש למעלה מ30 תופסים ששיחקו לפחות בעשרה משחקי פלייאוף.

מיקיג' 9 בינואר 2017

התשובה בגוף השאלה שלך ניינר.

מוריניו גוניור 9 בינואר 2017

יכולת לעזור גם לאריאל בסכום השבועי. 1/16 רבעים והייל מרי אחד למאכל אדם . זה בערך מה שהיותר מ12 שעות נתנו לנו בשבת ראשון.

אריאל גרייזס 9 בינואר 2017

סתם כתבתי 2000 מילה, הא?

עמי ג 9 בינואר 2017

המשחק היחיד שבאמת היו ציפיות ממנו בסיבוב וויילד קארד מאכזב.
הג'איינטס לא מספיק טובים ולא מספיק מאומנים אבל אם הכוכבים היו מסתדרים כמו שצריך היו יכולים לנצח גם את זה. הם לא הסתדרו.

איכשהו השנה נפתחו פערים גדולים בין 6-7 קבוצות מובילות לבין שאר הליגה.
באותו הסיבוב בשנה שעברה ניצחו כל קבוצות החוץ (סיאטל במינסוטה, גרין ביי בוושינגטון, קנזס ביוסטון, פיטסבורג בסינסי). השנה ניצחו כל קבוצות הבית ובפערים שלא ירדו מ-13 נקודות עם הרבה גרבג' טיים.

בשבוע הבא רימאץ' לארבעה משחקים מהעונה הרגילה.
לקנזס ואטלנטה סיכוי טוב לנקמה. לגרין ביי יש מספיק כלים כדי לנקום בדאלאס. ליוסטון בפוקסבורו יהיה קצת יותר קשה…

אהוד 9 בינואר 2017

ואארון עם 19 מסירות לט"ד בלי אינטרספשן ב-7 משחקים האחרונים, כולם נצחונות.

ריצ'י מקאו 9 בינואר 2017

מאוד אהבתי את האליפות הזאת של הג'יאנטס. מבחינתי אפשר ככה גם שנה הבאה. הרבה הייפ ותו לא.
*כן אני מבין שבשבוע הבא רוג'רס כנראה יטחן את הקאובוייז אבל עד אז אני די מבסוט.

קורא אדוק 9 בינואר 2017

תודה על הטורים במהלך השנה! היה מעולה!

ואם כבר להפסיד, אז להפסיד לקןוטרבק שהוא רמה אחת מעל כל האחרים בליגה

AdamB 9 בינואר 2017

כמו שכבר נאמר, הפסד לקבוצה עם מומנטום, הק"ב הכי טוב בליגה, ויתרון ביתיות
זו לא פאשלה. הבעייה העיקרית שלכם היא שבשנתיים שלוש הקרובות שנותרו לאיליי
האנאפסי איסט נראה חזק. לדאלאס ופילי יש ק"ב פותחים סבירים פלוס בשכר רוקי,
ואם הסקינס לא יחרבו את עסקת קאזינס בכלל לא בטוח שתחזרו לפלייאוף בעונות הקרובות.

עידן. 9 בינואר 2017

זה נכון מאוד. בכלל, עושה רושם שהמאזן של הג'אינטס השנה משקר. מתוך 11 נצחונות העונה 8 היו בפער של פוזשן אחד ולדברים האלו יש נטיה להתאזן לארוך זמן (כפי שגילו העונה בדנבר).

דאלאס חזקה מאוד (ושחרור רומו ייתן לה מקום להחתמות), פילי בעלייה וגם הרד סקינס, שהיו מעט חסרי מזל השנה, לא נופלים מהג'אינטס. אם איליי ימשיך ביכולת שלו מהשנה יהיה להם קשה מאוד לחזור לפליאוף בשנים הקרובות.

קואלה בר 9 בינואר 2017

שני דברים שאני לא מבין
באחד המשחקים העונה שרמן פשוט שיטח רסיבר, והיה לו מותר כי הקווטרבק היה מחוץ לפוקט.
בהייל מרי רודג'רס בוודאות יצא מהפוקט. למה לא שיטחו את כל הרסיברים?

התפיסה של הקיקאוף בקו ה-3 יארד, היתה אחד הדברים הטפשיים שראיתי. האם הוא ניסה לעשות משהו מתוחכם ולא הצליח או שהיה איזשהו צידוק למעשה?

moshe 10 בינואר 2017

.. good questions. pls answer Koala bear

אלעד כץ 10 בינואר 2017

אם המהלך הופך להיות מהלך ריצה התופס הופך לחוסם ומותר לעשות עליו בלוק.

קואלה בר 10 בינואר 2017

נכון. אבל עוד לפני, כאשר זה עדיין יכול להיות מהלך מסירה מותר להפיל את הרסיבר

NoOne 11 בינואר 2017

אני חושב שהק"ב צריך להיות מחוץ לפוקט וגם לעבור את הליינ אופ סקרימג'

אלעד כץ 11 בינואר 2017

אני לא זוכר את המהלך של שרמן, אם יש לינק זה יכול לעזור.
בכל מקרה מותר לעשות בלוק (איך זה בעברית? לחסום לא מספיק מדויק) רק אם הרסיבר הופך לבלוקר בעצמו.

עידו ג. 11 בינואר 2017

הקואלה צודק. איליגל קונטקט תקף רק כל עוד הק"ב בפוקט. הבעיה ל"היכנס ברסיבר" כמו שהוא אמר זה לתזמן את זה. יש כאן הרבה סיכון כי אם תעשה את זה כשהכדור נזרק אז זה יהיה פאס אינטרפירנס וצריך לזכור שבשלב כזה בדרך כלל המגן עסוק בלרדוף אחר הרסיבר לכן זה לא טריוויאלי גם לשים לב מה הק"ב עושה וגם ליצור מגע עם הרסיבר.

עידו ג. 11 בינואר 2017

הנה הלינק:
https://www.youtube.com/watch?v=kV6EBak3D6I
שרמן יכול היה להרשות לעצמו מכיוון שהק"ב הלך לצד השני והרסיבר שלו היה סטטי.

עידו ג. 11 בינואר 2017

טוב האמת שסטטי הוא לא היה, אבל בכל מקרה מהלך יפה של שרמן.

קואלה בר 11 בינואר 2017

תודה רבה!
עכשיו נשמע הרבה יותר הגיוני.

ניינר / ווריור 9 בינואר 2017

הדבר המצער היחיד בהפסד של הג'איינטס זה שלא נקרא יותר את הפוסטים הנהדרים שלך. נהניתי מאד לקרוא את היומן (בלי טיפה ציניות או שמחה לאיד)

גיא זהר 9 בינואר 2017

+1. אחלה פוסטים.

ק. 9 בינואר 2017

מצטרף. היה כיף לעקוב

shohat 9 בינואר 2017

גיל, תודה על היומן לאורך העונה. היה כיף לעקוב.
הג'איינטס שיחקו אתמול מול קוורטרבק נהדר, שקשה להיות נגדו.
לגבי אודל – כישרון ענק שעתיד גדול עוד לפניו. יצטרך ללמוד ולצמוח מחווית הפלייאוף הראשונית הזאת (כמו שהיה בזמנו לקובי ברייאנט). לא דואג לו.

פאקו 9 בינואר 2017

תודה על היומן לאורך העונה (יותר נכון העונות). כמעט גרם לי לסמפט את הג'איינטס (אבל רק כמעט).

גיל שלי 9 בינואר 2017

שני דברים מקלים על תחושת ההפסד. זה שנהניתם מהיומן, ואתמול באמצע המשחק דייוויד דיהל מהקו המופלא של איליי בסופרבולים התחיל לעקוב אחרי בטוויטר

אבי י. 9 בינואר 2017

גם אני נהניתי מאוד מהיומן שכתבת, ומקווה לקרוא אותו גם שנה הבאה.. אין מה לעשות, אפילו במשחק כל כך מתוכנן כמו פוטבול השפיץ של הכדור מנצח.. (או יותר נכון מחליק מהידים של בקהאם החוצה..)

אריאל גרייזס 9 בינואר 2017

רק עכשיו הגעתי לקרוא. תנחומיי על ההפסד, זה די מסריח להפסיד ככה, גם אם אישית אני מרוצה (לא שפחדתי מלפגוש אתכם בסופרבול, אני חושב שאנחנו יותר טובים, אבל רק המחשבה על להפסיד פעם שלישית היתה יותר מדי). כתבתי ניתוח די ארוך על ההפסד הזה אבל בשורה התחתונה, הג'איינטס קבוצה חד מימדית מדי ואני חושב שצוות האימון שלה לא טוב מספיק. הם ניוונו את איליי לגמרי.

גיל שלי 9 בינואר 2017

מסכים שההתקפה של מקאדו שמרנית מדי, למרות הסטטיסטיקות הטובות בשנתיים הקודמות, גם שם זה לא היה זה. מאוד אשמח אם מקאדו יעביר את קריאת המהלכים למתאם התקפה חדש בעונה הבאה, אם שמו יהיה פייטון מאנינג זה יהיה נפלא

אריאל גרייזס 9 בינואר 2017

מאנינג לא יילך לאמן, הוא יילך לנהל. אומרים שהוא דחה הצעה של אינדי כי הוא לא מרגיש מוכן כביכול אבל אני לא בטוח שהוא רוצה להכניס את הראש שלו למיטה החולה הזאת. הוא יהיה כמו אלווי.
אבל יש מספיק מתאמים טובים בליגה, עניין של רצון

NoOne 10 בינואר 2017

שיביאו את בראיין שוטנהיימר ל OC ורקס ראיין ל DC , זה צוות מנצח

יואב דובינסקי 10 בינואר 2017

אני אומר לך, הכל כי לא הלכו על 2 נק' אחרי הטאצ'דאון כדי להשוות. כל המשך המשחק היה נראה אחרת.

Comments closed