אז שחר רוצה לשחק עם הצעצוע שלו, מה תעשו לו?

יעקב שחר מתעקש לשמור את הדמיון העצום בין מכבי חיפה ובין מכבי פוקס

שני מאמנים חדשים זכו למסיבת עיתונאים היום. בחיפה מונה נציגו של דודו דהאן, גיא לוזון. במכבי מונה ליטו וידיגאל. זה ממש לא הוגן להשוות בין המעמד של תור קרלסן ובין מעמדו של ג'ורדי במכבי, בסופו של יום ג'ורדי אסף פה קרדיט עצום, ואפשר לקבוע שאדון קרלסן טרם הספיק לצבור קרדיט זה. אבל, האם לא היה מקום לתת לקרלסן לנהוג כפי ראות עיניו, לתת לו זמן לחפש מאמן, ובטח שלא להנחית עליו אחד עם חוזה לשנה וחצי?

*

בתחילת השנה סיפרתי לאוהדים הירוקים שאני אופטימי בשבילם. במהלך של פיטורי רוני לוי, ויתרה מכך, כאשר יעקב שחר הסכים לתת לתור קרלסן לנהל את תהליך הבאת המאמן הזר, ניתן היה להבין שמתחולל שינוי אמיתי במועדון הירוק. אפשר היה להבין ששחר הסיק מסקנות מכשלון של שנים על גבי שנים, והחליט שהדברים יתנהלו אחרת.

לרוע מזלם של הירוקים, העונה הזאת לא רק שהיא לא טובה מקודמותיה, לראשונה בעידן שחר, ישנה סכנה ממשית שחיפה לא יסיימו בקרב חמשת הראשונות בטבלה. האם סכנה זו מצדיקה את פעולתו האחרונה של שחר, את לקיחת המושכות בידיים וההכרזה המעשית שתור קרלסן הוא רק סקאוט שמייבא שחקנים, ובטח שלא מנהל הקבוצה?

*

יעקב שחר הוא אוהד מפורסם של מכבי פוקס. מוזר שהוא לא מכיר איך זה נראה כאשר יש "מנהל מקצועי" שכל תפקידו הוא לקלוט את הברקים של אלה שמקבלים את ההחלטות באמת. יתכן ושחר אינו קורא אדוק של אתרי הספורט, אך נדמה לי שאפילו הוא מכיר שמצבה המקצועי של מכבי פוקס לא מבריק במיוחד.

אגב, אין כאן הסרת אחריות מניקולה וויצ'יץ או מתור קרלסן, אך אם שחר היה רציני בהעברת המושכות לאחר, הוא כן היה יכול לקבוע שרנה מולנסטיין מיצה את עצמו במועדון, אך את תהליך ההחלפה של רנה היה צריך שחר להשאיר לתור קרלסן, כך זה קרה במכבי על פי פירסומים זרים.

בסופו של יום, אני זוכר שבעת המינוי של רנה, שחר סיפר שהוא ריאיין את שלושת המועמדים האחרונים ברשימה, ובחר ברנה. מה גורם לו לחשוב בדיוק שהוא יבחר במאמן מוצלח יותר כאשר התהליך לא עירב את תור קרלסן כלל?

 

100 ניצחונות ברציפות
מכבי חיפה יומן פירוק

91 Comments

funfun 14 בפברואר 2017

תענוג לראות אותם יורשים שנה אחר שנה את השנים הרעות והחולות שלנו (המכבי הבכירה ההיא מתל אביב)
היום , מספר שנים אחרי שהבראנו, אני יכול להבין בקלות שכאשר כל העיתונאים יודעים לפני כולם מי המועמדים ומי המוביל אז התהליך מועד לכישלון
מעריך את לוזון אבל כמו שכתבת גיל – זה לא העניין.
המהפיכה הניהולית שהחיפאים בישרו עליה אינה אלא עלי תאנה שבקושי מכסים את ערוותו המזדקנת של בעל הבית הכי טוב בישראל ב3 עשורים האחרונים.
אבל כמו בקבוצת הכדורסל האהובה עליו, כך גם במועדון הירוק, זה כבר לא עובד כמה שנים והגיע הזמן לשינוי אמיתי וכואב.

או שלא – אנחנו עדיין נהנים :-)

איציק 14 בפברואר 2017

מאיפה אתה יודע שערוותו מזדקנת? אולי היא עדיין במלא אונה.

צור שפי 14 בפברואר 2017

כל חלק גוף אצל כל אדם מזדקן. זה נקרא "תהליך".

איציק 14 בפברואר 2017

תודה, ואני חשבתי שזו קפיצת דרך…

Yavor 14 בפברואר 2017

מה שנקרא:
Trust the process

funfun 14 בפברואר 2017

מספיק לי מבט חטוף על שיערות האוזניים או האף כדי לדעת :-)
מסכים עם צור – זה ה- תהליך

איציק 14 בפברואר 2017

שני דברים:
1. מכבי פוקס החליטה שאת השנה הבאה ירכ(ק)יב המנהל (המקצועי) ללא התערבות ההנהלה. כלומר היא למדה מהטעויות של עצמה… חחחחחחחחחחחח
2. לוזון רצה להתאושש ולא להיכנס באמצע עונה לקבוצה שכבר בנויה (כמו ארז אדלשטיין, כמעט) וצריך להתאושש ממה שהיה בהפועל ולכן לא הלך לבית"ר. חייב לציין שללוזון שיכולת ההתאוששות מרשימה מאד. בנוסף, אני מבין שהוא חושב שבמכבי חיפה היום מתחילה העונה. שמישהו יספר לו את האמת בצורה פורמלית, כי לה-פמיליה בטוח תספר לו גם בצורה פחות פורמלית.

גיא 14 בפברואר 2017

אני חושב שבבית"ר הדרישה שלו לקבל חוזה גם לעונה הבאה הפילה את העניין. טביב, כמו רוב המעסיקים בקבלנות, לא אוהב שעובדים צוברים ותק.

שלו 14 בפברואר 2017

אני לא יודע איך, אבל באותו משחק שבעיקבותיו נמני פותר.
הרגשתי איך מתהפכות היוצרות ומיץ' הפך את הקבוצה שהיא הבדיחה של הליגה,
(אם יורשה לי משנות השמונים המוקדמות) למה שחיפה גדלה להיות מאותם שנות השמונים.
וחיפה באותו רגע ממש, קיבלה על עצמה את גורלה של מכבי התל אביבית והפכה להיות פרודיה של עצמה ממש.
אני לא יכול לשכוח את כמות השחקנים שבאו לעשות חוזה אחד אחרון על חשבוננו.
שנים של קבוצה לא רלוונטית (כולל תקלה מופלאה בתחילת שנות התשעים)
מה שמדהים שיש לחיפה סגל חבל על הזמן.
זרים לא רעים בכלל, אכסניה נהדרת וקהל.
אבל מה קורה שם בפנים לעזעזל?
וגיא לוזון, זה הפתרון?

שלו 14 בפברואר 2017

נימני פוטר אבל גם פותר בסדר במקרה הזה….

yaron 14 בפברואר 2017

יש לו פוטנציאל להיות פתרון יוצא מן הכלל.
כמו שכתבתי למטה אני חושב שכבר כמה שנים למכבי חיפה אין בעית סגל אלא בעיית חשק.
מישהו אמר משהו יפה על לוזון שלדעתי סופר רלוונטי למכבי חיפה.
הוא אמר שיש מאמנים שהדבר החשוב ביותר בשביל ם הוא שהשחקנים ימלאו אחר ההוראות הטקטיות בצורה מדוייקת. אצל לוזון הדבר החשוב ביותר הוא שהשחקנים יתנו 100% על המגרש ומשם הוא ממאמין שהדברים כבר יסתדרו.
אם מכבי חיפה תהפוך לקבוצה שנותנת 100% בכל משחק ומשחק היא תסיים בפלייאוף העליון ותהיה מעורבת מאוד בקביעת אלופת המדינה.
האם לוזון מתאים ליותר מזה? ימים יגידו.

איציק 14 בפברואר 2017

האם בלוטת החשק עליה אתה מדבר (כבר פעם שנייה בתגובות) קשורה לערוותו המזדקנת של יענקלה עליה דיבר funfun בתגובה 1?

Ollie Williams 14 בפברואר 2017

נכנסת פה קצת עמוק מדי….

איציק 14 בפברואר 2017

מצטער, אני אנסה קצת לצאת…

Ollie Williams 14 בפברואר 2017

ואז תכנס שוב?
#סליחה

yaron 14 בפברואר 2017

ואני חשבתי שאני מתחיל כאן דיון מעניין…

איציק 14 בפברואר 2017

למה, הוא לא מעניין?

yaron 14 בפברואר 2017

ידעתי שאסור לי לכתוב שהבעיה שלהם היא בבלוטת החשק :-)

איציק 14 בפברואר 2017

בלוטת התריס נשמע הרבה יותר מגניב וגם יותר מקצועי.

Ollie Williams 14 בפברואר 2017

תלוי, זה תריס חשמלי?
#שובסליחהזהגרוע

יוני 14 בפברואר 2017

תקלה מופלאה בשנות ה90? למה התכוונת?
לשלוש אליפויות כולל דאבל ב5 שנים?

שלו 14 בפברואר 2017

בתוך המדבר זה היה נווה…
כן זו הייתה תקלה שתקעה לנו את לוני.

מאיר (חדש בשכונה) 14 בפברואר 2017

שלו, זה חוסר הגינות משווע כלפי לוני. אפשר לחשוב כמה טייקונים חיכו בתור לקנות את מכבי כדי להוציא מיליונים כל שנה, לספוג מהאוהדים ועדיין לנהל לאורך זמן ועוד מאהבה.

yaron 14 בפברואר 2017

תןדה גיל, כמה נקודות:
1.האם אנחנו יודעים שקרלסן התנגד לפיטורי רנה? כי אם גם הוא חשב שאין ברירה וחייבים להיפרד אני לא בטוח שיש כאן בכלל בעיה.
2.יכול להיות שקלסן חשב שלוזון מתאים למכבי חיפה במצב הנוכחי? לדעתי הבעיה בחיפה היא בעיה בבלוטת החשק ולוזון יכול להיות התרופה המושלמת. יכול להיות גם שהתרופה תהרוג את החולה… ימים יגידו.
3.חוזה לשנה וחצי ללוזון הוא חסר חשיבות מהבחינה הזאת כל עוד יש הסכמה שאם יחליטו להיפרד בקיץ, שחר לא יפסול את המהלך רק בגלל כסף. לפי מה שקורה בחיפה בשנים האחרונות זאת לא תהיה הבעיה.
4. לא נראה לי שקרלסן היה נשאר דקה בתפקיד אם לא היה מרגיש שהוא במקום הנכון. דווקא הכסף ששחר שפך על הקבוצה בינואר וההסכמה שלו להיפרד מלא מעט שחקנים לבקשת קרלסן מראים שיש שם כימיה לא רעה למרות המצב העגום.

גיל שלי 14 בפברואר 2017

אני לא חושב שיש בעיה עם זה ששחר החליט שרנה גמר, נדמה לי שאפילו כתבתי את זה בפוסט.
יכול להיות שקרלסן חושב שלוזון הוא הפתרון המתאים, לתחושתי זה לא המצב, המינוי של לוזון היה ידוע לכל הכתבים המקורבים כבר מיום שבת, אלו אותם עיתונאים שתמיד ידעו בתקופה שלפני תור קרלסן.
תור קרלסן מן הסתם במצב רגיש, להתפטר עכשיו זה לוותר על הרבה כסף, ואין לו כל כך במה להתגאות, כך שספק אם ימצא משהו אחר כל כך מהר.

yaron 14 בפברואר 2017

אוקיי, יכול להיות שקרלסן לא היה בוחר בלוזון אם זה היה תלוי רק בו, אבל בכל זאת, הוא קיבל יד דיי חופשית בבניית הסגל, בהבאה של רנה וגם בחלון ינואר כששחר נתן לו להיפטר מכמה שחקני בית ופתח שוב את הארנק.
זה רחוק מאוד מלהפוך אותו לסתם איזה בובה…
הרי אם שחר היה רוצה הוא היה מפטר אותו יחד עם רנה :-)

גיא 14 בפברואר 2017

ג'ורדי התנגד לפיטורי שוטא, האם היתה שם איזשהי בעיה?

גיל שלי 14 בפברואר 2017

לא, זה בסדר גמור להתערב בהחלטה כשאתה רואה שיש שיקולים לא רציונליים

vered s 15 בפברואר 2017

ירון קרלסן הוא בן אדם ופרילנסר ומכבי חיפה זה מקום עבודה שהציע לו היזדמנות ליישם את הדרך שלו לנהל מועדון כדורגל. מותר להניח שבטור היתרונות היו דברים כמו הפוטנציאל של המועדון להישתתף במיפעלים אירופאיים ולייצר יחסי גומלין של קניית מכירת שחקנים. העיר הנעימה למגורים. הבעלים התרבותי שיש לו תשוקה לכדורגל וניסיון. האיצטדיון. האוהדים. בטור החסרונות בטח מובילה העובדה שמדובר בליגה חלשה וזניחה. אבל כדאי ללכת אל האישי בשביל להבין למה קרלסן נישאר. פרילנסרים במצב דומה משכנעים את עצמם שזה רק עוד מיכשול שצריך להסיר. שזה באמפ בדרך. שזה רק פשרה מובנת בהיתחשב בנסיבות בטח צריך עכשיו מאמן ישראלי גם אני חושב ככה. וזה גם מאמן שעבד במועדונים אירופאיים. אימן ניבחרת באליפות אירופה. wtf המעמד שלו בתור מנהל ספורטיבי היתרסק. במכבי חיפה אפילו לא ניסו ליצור מראית עין שקרלסן מחפש מאמן או קובע מי יהיה המאמן. שכונה. וזה לא שהמעמד שלו היה כזה מובן. נתנו לו את המהפכה בינואר וחזרו עשרים קילומטר בדקה אחורה. קרלסן עסוק בלשכנע את עצמו עכשיו. וזה כניראה גם ענין של אישיות. בשביל לקחת ניהול של מועדון משחר שרגיל לנהל ומעסקנים בתוך וכמו שזה ניראה גם מיחוץ למכבי חיפה שדוחפים למאמן ישראלי ועובדים עם כנופיות בתוך חדר ההלבשה אתה צריך להיות חתיכת בן זונה קשוח. דומיננטי. תחבולן. בן אדם שלא כדאי להיתעסק איתו. מועדון דומה מאד למדינה בזה שכל עוד האירגון שאמור לישלוט חלש כנופיות נילחמות על השילטון ומטילות איימה על כל הייתר. כשמאמן לא מביא תוצאות הוא נחלש וזה מובן. מנהל ספורטיבי אמור להבהיר למערכת שחולשה של מאמן לא גורמת לפירוק של העמדות ששולטות במועדון. ההפך. בשביל זה יש מנהל ספורטיבי הייתי אומרת כמעט רק בשביל הרגעים האלו שבהם הוא אמור להדגיש בקו את הגבול בין שחקנים. אוהדים. תיקשורת ספורט. לבין המועדון. המועדון הוא אירגון חזק עם מסורת ודרך ויכול להכיל חילוף בעמדת המאמן בלי לסטות מהדרך שלו אלא לאחר שיבחון את האפשרויות שלו בחדרים סגורים. בן זונה כזה יכול למדר את התיקשורת יכול למנות את עוזר המאמן מיק פריסט עד למינוי חדש ויכול לזרוק עוד שני שחקנים סוררים ליציע. משהו מסריח מאד מחדר ההלבשה של מכבי חיפה ושחר טעה.

vered s 15 בפברואר 2017

להביא מאמן עוד יותר זר שלא מדבר אנגלית אפילו. עד שהמסר אצל שחקני מכבי חיפה ולהקת המעודדות שלהם מהתיקשורת ועסקני כדורגל ייקלט. מכבי חיפה לא עובדת בשבילכם. אתם עובדים בשביל מכבי חיפה. אתם תשבו על הספסל אם יגידו לכם. אתם תשחקו באיזו עמדה שיגידו לכם. אתם לא תיקבעו שחבר שלכם פותח איתכם ביחד בהרכב. אתם תהיו מוכנים ודרוכים גם אם לא תיראו דשא ארבעה או עשרה מישחקים. ותילחמו כמו משוגעים בשביל החולצה. ואם לא מזיזה לכם החולצה של מכבי חיפה אז תתנהגו כמו מקצוענים ותעשו את עצמכם. אתם תהיו חברים טובים לשחקנים חדשים וזרים לפחות על הדשא תפרגנו להם עם כל מה שיש לכם תיזכרו בחינוך הטוב שאמא נתנה לכם. אתם יכולים לדבר עם עיתונאי חצר שעות אבל שתדעו שמה שכתוב במדורי הספורט לא מזיז למועדון. ההפך. נחפש אותכם ולא תהיה לכם דקה שקט ומעמדכם יהיה מעורער אם העיסוק שלכם יהיה להכפיש את הצוות המקצועי במועדון שמשלם את שכרכם. ללעוג לו. ועוד דבר האימונים לא נועדו לשעשע אותכם. הם אמורים להיות קשים. תודה רבה. קרלסן כזה?

שי אורן 15 בפברואר 2017

וואו.
כל מילה

Ollie Williams 15 בפברואר 2017

מעולה

dk 15 בפברואר 2017

נהדר! הטקסט השוטף היפנט אותי ממש ואוי ואבוי כמה שזה נכון ולא קורה במציאות

yaron 15 בפברואר 2017

ורד,
את תרשים הזרימה הזה אפשר וצריך להתחיל בשאלה אחת פשוטה – האם קרלסן חשב והסכים שפיטורי מולסטיין בלתי נמנעים.
במידה וכן, אני חושב שהמינוי של לוזון בעיתוי הזה הוא מינוי סביר שיכול להצליח. במידה ולא, לא צריכה להיות שום בעיה לפטר בקיץ ולהביא מאמן חדש.
המחשבה שקרלסן איזה פרילאנסר שנדבק לכסא למרות שכבודו נרמס היא איך לומר, פרובינציאלית…
תזכורת קטנה לגבי מי זה קרלסן:
ראש מערך הסקאוטינג של קבוצת גראסהופרס.
ראש מערך הסקאוטינג של ווטפורד.
סקאוט ראשי של באייר לברקוזן והאנובר 96.
סקאוט ראשי בזניט סנט פטרסבורג.
מנהל ספורטיבי של פרדריקסטאד הנורווגית.
מנהל ספורטיבי ומנכ"ל במונקו.

אם כבודו היה נרמס הוא כבר היה על מטוס למרות שחיפה היא עיר נעימה למגורים.

בנוסף, לפחות עד עכשיו נראה ששחר נתן לקרלסן יד חופשית בבניית הסגל ובחירת הצוות המקצועי.
האם זה כל כך לא סביר להניח שקרלסון לוקח אחריות ומבין שמולסטיין מסיבות כאלה או אחרות לא הצליח / לא התאים ומוכן לתת צ'אנס ללוזון???
האם זה סוף העולם אם זאת היתה זאת החלטה משותפת שלו ושל שחר?

vered s 15 בפברואר 2017

ירון בני אדם מספרים לעצמם סיפורים בכל מקום. דווקא הרזומה של קרלסן מחייב שהוא ירד ליגה במונחים שלו בשביל להגיע לעמדה של להיות מנהל ספורטיבי ולא רק סקאוט. שהוא רוצה ליישם רעיונות ולהיתמודד עם מה שמגיע אליו. וכן בהחלט עיר נעימה. יש כמה קבוצות בליגות חלשות שהן הרבה יותר עשירות ממכבי חיפה רק שלגור במדינות כאלו זה או רחוק מדי או אנתרופולוגי מדי או גובל במאזוכיזם. מסכימה שזה לא מה שחשוב עכשיו. אבל מהשניה הראשונה מכבי חיפה זיגזגה בהגדרת מעמדו של קרלסן בין הייתר אני מניחה כדי לא להודות שיש כאן השפעה של המודל של מכבי תל אביב ובזמנו כדי לא לפגוע ברוני לוי. זה לא ניראה מאד טוב עכשיו. זה הכל ואל תהיה בטוח שקרלסן נישאר כי הכל מעולה בשבילו.

vered s 15 בפברואר 2017

הגיגים מהפרובינציה.

אמיתי 14 בפברואר 2017

דווקא לי זה נראה כשני מקרים שונים של כישלון ניהולי. דמוקרטי עאלק (מ. פוקס) ודיקטטורי (מ. יענקלה). כל המשפחות המאושרות מאושרות בדרכן וכו׳

איציק 14 בפברואר 2017

הפוך גוטא…

בלייק 14 בפברואר 2017

אטוג?

אמיתי 14 בפברואר 2017

??

איציק 14 בפברואר 2017

קרא שוב את אנה קרנינה.

אמיתי 14 בפברואר 2017

קראתי. ההמשך ידועה לכן "וכו,"
אגב אני יודע שזה של טולסטוי אבל זה גם מוכר בתור משפט
לתסריטאים וכותבים. טראגדיות זה מוכר. ולראייה סמי וסוסו
והיכל הרולקסים מלאים לרוב..

איציק 14 בפברואר 2017

כבר, כל-כך מהר. כבוד, איזה קצב קריאה מדהים.

אמיתי 14 בפברואר 2017

האמת ראיתי תקציר בוואן

איציק 14 בפברואר 2017

צודק, גם לי לא היה כח לקרוא את היצירה שנמתחת כמו מסתיק.

Ollie Williams 14 בפברואר 2017

אני חושב שהמינוי הזה חושף שכנראה כל דיבורי התהליך, המהפכה במנה המקצועי וכו' – היו בקושי מס שפתיים, ובפועל שום דבר לא השתנה חוץ מזה שקרלסן ראש מערך סקאוטינג, וממש לא מנהל מקצועי.
וכשיעקב שחר אומר "כל מי שמבקר את התהליך שלנו הוא סתם אינטרסנט", לי זה נשמע פוליטיקאי מדי.

הבעיה כמובן לא בעצם פיטורי מולנסטיין כמו התזמון, הצורה, וכמובן המחליף.
פעם אחר פעם בקריירה של לוזון רואים שאין לו את הידע המקצועי הנדרש ממאמן שרוצה להגיע לרמות הגבוהות, או שיש לו והוא מסרב להשתמש בו. הוא נפוח מדי בכדי להודות בטעויות, וכל כולו נשען על "רבאק" ו"מוטיבציה" ו"לתת הכל על המגרש". הוא מגיע, מטריף את המערכת, משיג אולי תוצאות יפות לתקופה קצרה – אבל בסוף הבלון מתפוצץ והקבוצה מתרסקת. זה קרה לו כמעט בכל מקום בו היה, ובלט במיוחד בקדנציות שלו בליאז' וצ'רלטון.
סיכוי שביר שבעוד עשור-שניים נראה אותו מאמן את הנבחרת של גולסטאר.

כמו כן מעניין לראות את כל אוהדי חיפה מספרים לנו שאנחנו לא מבינים כלום והמון השתנה במועדון, הקבוצה יוצאת לדרך חדשה והתהליך עובד. זה משעשע כי אלו אותם אנשים שצוחקים עלינו כל פעם שניסינו להסביר שג'ורדי הפך את המועדון ב 180 מעלות גם אם לכאורה הרכש שלו בינוני (ולעזאזל התוצאות, הרי הרכש של חיפה נחשב מצוין כל הזמן) ושלמועדון יש דרך.

yaron 14 בפברואר 2017

במצב הנתון, מה היית עושה אחרת (חוץ מבחירת המאמן הספציפי) ?

אורי 14 בפברואר 2017

נותן למנהל המקצועי למצוא מאמן, גם אם זה יקח 6 שבועות ולא מנחית עליו את גיא lose-on

yaron 14 בפברואר 2017

אני מנחש שגם לאמן בשישה שבועות האלה :-)
שוב, לא ברור לי מאיפה הידיעה הברורה שלוזון "הונחת" עליו, בגלל שזה הודלף?
שחר נתן לו יד חופשית עד עכשיו ויש אפשרות שזאת היתה החלטה משותפת.

vered s 15 בפברואר 2017

אורי. כל מלה. וירון אם זאת היתה החלטה משותפת זאת היתה החלטה של בן אדם קרלסן שמבין שנילקחת ממנו השליטה ברגע זה ואבדה הסבלנות כלפיו. זה היה במקרה הטוב מצג שווא של החלטה משותפת.

אורי 15 בפברואר 2017

ראית את שפת הגוף שלו במסיבת העיתונאים?
זה נראה כמו בן אדם שמציג החלטה שהוא קיבל והוא שלם איתה?
ואם הוא לא רוצה/יכול לאמן, נותנים למישהו מתוך המערכת (איתי מרדכי?) לעשות זאת עד מציאת המאמן שמתאים לתהליך והשיטה עליהם הכרזתם בתחילת העונה

Ollie Williams 14 בפברואר 2017

הצהרת על קו מסוים אבל נראה לך שהאיוש הראשוני לא טוב? תמשיך באותו קו.
רצית מהפכת זרים? תחפש זר חדש.
רוצה שקרלסן ימצא מאמן חדש? תן לו זמן.
חושב שמהעונה לא יצא כלום? תביא איזה ניר לוין סטייל מתוך המערכת שיסיים את העונה ותתחיל כבר לעבוד על הקיץ.

אני לא קונה את זה שקרלסן בא לשחר ואמר לו "תביא את גיא לוזון זה בול מה שאתה מחפש". זה מינוי שמריח בדיוק כמו קבוצה על סף הקו האדום שממנה את שייע. מינוי שיש בו הרבה דברים שאף אחד מהם לא מרגיש ראייה לטווח רחוק ו"תהליך".

איציק 14 בפברואר 2017

למה לא בחירה ראשונה, תראה איזה תור יש (היה) אחריו, הפועל תל-אביב, בית"ר, ועכשיו חיפה. כולם מודוני ענק של הכדורגל הישראלי. זה כנראה לא בלי סיבה.

vered s 15 בפברואר 2017

בול פגיעה. מה שאמרת. לא ממשיכים בקו שקבעו לעצמם.

ניינר / ווריור 14 בפברואר 2017

קומדיה ירוקה. אותי היא מאד מצחיקה ואני משוכנע שגם ההמשך יהיה קורע

רומן 14 בפברואר 2017

שחר כנראה עושה פניית פרסה מכל הרעיון הזה של להביא לפה אירופאים ולחקות את הצהובים.
יש לו את הדרך שלו ואת הכבוד שלו, אני שמח על המהלך הזה, אם היינו זוכים באליפות נגיד שנה הבאה עם הקרלסון הזה ועוד איזה מאמן מאירופה אז מה היו אומרים שחיקינו את מכבי ת"א?
טוב מאוד שאנחנו חוזרים לישראליות, אין לי שם רצון לאהוד קבוצה שכל מי שעובד בה רק רוצה להשתמש בה כדי להתקדם הלאה.
לוזון פה ולוזון יודע שחיפה אימפריה ולוזון מתרגש מהמינוי הזה.
שיהיה בהצלחה

yaron 14 בפברואר 2017

איזה קטע, זה בדיוק מה שאני חשבתי!!!
מי בכלל רוצה אליפות עם מאמן זר???
חבל שלא פיטר באותה הזדמנות גם את קרלסן… :-)

יואב 14 בפברואר 2017

וזה בדיוק מה שאני רוצה- להיות מקפצה קדימה.
זאת הדרך היחידה לשבור את תקרת הזכוכית הכל כך נמוכה שיש לכדורגל שלנו.
לכן מכירת ראייקו בסכום יפה- שוות ערך לתואר מבחינתי.

רומן 14 בפברואר 2017

את האמת עכשיו, זה לא מרגיש לך קצת איך נאמר לא שלך? לא אמיתי? מה ג'ורדי יודע על מכבי תל אביב? מה אכפת לשכיר חרב התורן שהבאתם מהמורשת שלכם? בשבילם אתם סתם מועדון עלוב איפשהו בין עיראק לים התיכון. הבוס הגדול כנראה לא נתן פאס בימי חייו ובתור ילד התרגש ממשחקי הוקי בכלל.
מרגיש לי קצת פלסטיק.

יואב 14 בפברואר 2017

רומן,
באמת שלא.
בסופו של יום, על הדשא עולה קבוצה מחוייבת.
ויורדי כבר היום, הוא אגדה צהובה שאני מאד גאה בה.
אתה ואני בוודאי רוצים איכות. לא כל ישראלי הוא הוא שם קוד לחלטורה ולא כל זר הוא גאון. אני לא מקטרג על חיפה. אולי זה מה שהיא צריכה.
אני יודע שמיטש נכווה בעבר ומעדיף לעבוד עם זרים וזה מוכיח את עצמו לא רע.
בגלל מיקומו הגאוגרפי, במכבי נדרש אירגון אחר מזה שמתאים לחיפה, שיש לה בעלים ישראלי שגם מבין את המשחק.
וזה בסדר גמור.

vered s 15 בפברואר 2017

רוב שחקני הכדורגל ומאמנים היום שכירי חרב. מכאן והלאה זה עניין של אישיות וחיבור אישי למועדון.כמה אתה בן אכפתי שנותן מעצמו הכל כמה אתה אחד שנישאר במקום שטוב לו. ואין כאן שום ענין גאוגרפי. אני לא חושבת שסוג הכדורגל שג׳ורדי מתווה מתאים לסגנון ולמסורת של מכבי חיפה אבל כל הייתר היה מיתקבל בברכה. מכבי חיפה סובלת מתחלואים זהים עד כאב למה שהיה במכבי תל אביב. מידור ההשפעה של התיקשורת. ויד ברזל מול שחקנים.

תני 14 בפברואר 2017

בדקתי.
האליפויות הרגישו אמיתיות לגמרי.

אורי 14 בפברואר 2017

כי לוזון לא שכיר חרב?
הוא לא מתרגש אותו דבר בפ"ת/בלגיה/אנגליה/הפועל1/הפועל2/חיפה?
את כל שחקני הבית זרקתם. זרים+עטר(מכבי)+ורמוט(הפועל)+דמארי(הפועל)+קהת(ק"ש)
וואו באמת מרגיש "שלי" ו"אמיתי"

Ollie Williams 14 בפברואר 2017

תיכף תוציאו פוסטרים "רק חיפה זה מרגש" ותשלחו לכל אוהד מייל יפה ומושקע

איציק 14 בפברואר 2017

למה אתה חושב שישראלים הם לא שכירי חרב. הם בדיוק אותו דבר רק עם ת.ז. כחולה.

ניק 14 בפברואר 2017

לא כי לוזון הוא ממש הפרגי של חיפה.. ממש איש מבניה שישאר במועדון הרבה שנים וחלילה לא ינסה לקפוץ להצעה הראשונה מאירופה שיקבל..

איציק 14 בפברואר 2017

הוא יקבל הצעה מאירופה?

dk 15 בפברואר 2017

יותר בכיוון של הצעה מסוכן שקימבן לו אירופה

עומרי (ירוק) 14 בפברואר 2017

רומן, אתה רציני תגיד?
קודם כל לגבי שכירי חרב – מי לא שכיר חרב? לוזון? אהובך זלאטן למשל – האמ אמא של שכירי החרב. אז מה? שחקן מרגש ומעולה, ומביא תארים. זה מה שאני רוצה – קבוצה איכותית שמשחקת כדורגל מהנה וגם מביאה תארים. אתה זוכר שהיה לנו את זה, נכון?
האמצעים לא ממש מעניינים אותי – אני חושב שיענקלה איבד את זה, הוא מתקמצן מידי והוא מקשיב לעצות רעות. אז אני חושב שאיש מקצוע שיחליט בשבילו זה טוב. ולגבי מאמן – אני פשוט לא רואה שום מאמן ישראלי איכותי (כולל כמובן לוזון). לא מספיק איכותי למועדון אדיר כמו שלנו. אני רוצה יותר.

איציק 14 בפברואר 2017

גרנט???

shadow 15 בפברואר 2017

לוקח אותו בעיניים עצומות לפני לוזון.

דודו דהאן הוא קוסם.

איציק 15 בפברואר 2017

רק שהוא לא מאמן ישראלי, הוא ויתר על אזרחות ישראלית ולכן לא עומד בקריטריונים של רומן.

רומן 15 בפברואר 2017

יענקל'ה מתקמצן? תראה את מי הוא הנחית פה, כמה שחקנים, ים כסף.
שכיר חרב זו אולי מילה לא מתאימה, ועדיין יש לי בעיה עם זרים שבאים הנה רק כדי לעבור למקום טוב יותר.

Ollie Williams 15 בפברואר 2017

ואז כשמאמן זר יביא יום אחד אליפות לחיפה תספר לנו שתמיד אמרת שרק זרים יודעים כדורגל ושחר עשה לכולם בית ספר.

אתה בטח גם מאמין שאל-על גורמת לך להרגיש הכי בבית בעולם ובגלל זה יש הצדקה למחיר כפול, ושקוטג' תנובה זה יותר משפחה מאמא שלך מרוב ישראליות, לא?

רומן 15 בפברואר 2017

חח באלעל אני טס רק כשהעבודה משלמת..
זרים מרוסיה ואקראינה בעיניי הסובייקטיביות לא זרים ולכן אני מתחבר אליהם בקלות, ולכן גם האהבה הראונית למכבי חיפה, בגלל צ'אנוב ואנדריי באל.
אין לי בעיה עם זרים באנגליה, אני אוהב את הפרמייר ליג כי אני אוהב כדורגל.
את מכבי חיפה אני אוהב כי אני גר פה ובגלל התרבות, ובגלל ה "חיפאיות" וכל מה שהיא מסמלת, לכן אני אהיה די מבואס אם ניקח אליפות סטייל מכבי ת"א.
מצד שני ברור שאני קצת מחרטט כי חיפה הענקית של 2001 היתה קודם כל פראליה, ז'וטא, רוסו ויעקובו, אבל תאכלס רוסו משלנו לא? חיפאי..

בלייק 15 בפברואר 2017

רוסו בכלל באר שבעי….

רומן 15 בפברואר 2017

כמו שתגיד שבוקולי רמת גני

בלייק 16 בפברואר 2017

בוקולי גדל במכתש, לא?

עומרי (ירוק) 15 בפברואר 2017

לגבי הקטע של הזרים אין מה להמשיך לחפור, אתה בעצמך אומר שאתה מקשקש :)
מה שחשוב זה כדורגל טוב וחיובי, זהו. נקודה. אם זה ברקוביץ' ועטר ואם זה רוסו או פראליה. היית במשחק מול פ.ס.ז רומן? בטח הפריע לך שעל הקווים עמד מאמן זר… שנינו יודעים שלא

לגבי המתקמצן – לא מתאים לך להיות נאיבי. רוב השחקנים הם שחקנים יחסית זולים או בהעברות חופשיות. יש חריגים, ובאמת השנה יש שיפור, אין ספק. קצת פתח את הכיס. אבל עדיין לא צריך להסחף, וזה היה אחרי כמה שנים טובות שבגלל חסכנות פספסנו שחקנים טובים.

יניר 14 בפברואר 2017

מתברר שמכל קריסה קולוסאלית יש גם מרויחים. לפני הפועל, לוזון היה מאמן מוקצה שממונה על בסיס קשרים בלבד.מתברר שקצת חירטוטי מוטיבציה ולמרות בריחה מכוערת מספיקות כדי להפוך למאמן של קבוצת ענק

אורי 14 בפברואר 2017

מה קשור מכבי חיפה וקבוצת ענק?

אדם 14 בפברואר 2017

קבוצה עם ממוצע הקהל הגבוה בארץ. די עונה להגדרה.

אורי 14 בפברואר 2017

מועדון ענק
קבוצה פצפונת

אדם 14 בפברואר 2017

די בטוח שלזה הוא התכוון.

holden 14 בפברואר 2017

כמה פעמים כבר כתבתי את זה ותמיד תקפו אותי שאין בי הכרת הטוב,
חוזר על זה שוב ושוב ושוב:
הכושי עשה את שלו- הכושי יכול ללכת הביתה
משפט קשה לרובנו, אבל זו המציאות,
יעקב שחר מזמן איבד את זה.

כל החכמולוגים שיטענו ומי יבוא במקומו? או מי יהיה אבן הראשה במקומו של אדון יעקב שחר,
מאות טעויות יעקב שחר עשה בחמש שש שנים האחרונות,
מי שחושב שהוא תורם לשם שמיים תמים מאוד,

שחר הוא מהדור של פעם, הוא לא רוצה ולא מסוגל להאציל סמכויות,
מה זה משנה לוזון, בנאדו, מולנסטיין או הסרבי שאימן?
הבעיה היא לא בשחקנים- הבעיה לא במאמן, הבעיה מתחילה מהראש ויורדת לרגליים,
על המועדון הזה רובצת קללת שחר

המזל של שחר שיש קהל מינויים שבוי שנוהר כמו עדר אחרי הקבוצה,
אין חיבור בין השחקנים, תחנת רכבת לשחקנים ומאמנים, אין יציבות , אין דרך,
מחיפה נשארו רק זכרונות העבר,

מכבי חיפה של השנים האחרונות דומה לאישה יפה שהתבגרה והזדקנה ועדיין מתעקשת לצאת למועדוני לילה ולברים אפלוליים,
גם בחשיכה רואים את הקמטים שמסגירים את גילה,
המועדון חייב זעזוע,

יש מחליף לכל אדם- גם ליעקב שחר

vered s 15 בפברואר 2017

כמה תובנות על קרלסן דרך סיפור אישי. קיבלתי פעם עבודה אאוט אוף דה בלו כלומר היו לי כישורים והישגים מוכחים עבור העבודה הזאת אבל כמו בכדורגל יש מיספר מסויים של קבוצות והרבה שרוצים לאמן אותם. במערכת היה בן אדם שמעמדו זהה פחות או יותר לשלי. תחומי האחריות שלו היו שונים אבל ניגזרו ממה שאני אמורה לייצר. לפיכך הוא היה אמור להשקיע זמן בפגישות איתי להקשיב לייעץ לתת רעיונות ואז לחכות לתוצאות ולתווך אותם למערכת שכללה הרבה אנשים וחיכתה להוראות שלו ולרעיונות שלו בתחום שלו. הבעיה הגדולה היתה שהאיש שהגיע מתחום העבודה שלי היה פחות טוב או אפילו חסר הבנה ויידע במה שהוא היה אמור לעשות. מהר מאד הוא מצא את עצמו מחפש דרכים לשרוד. אחת מהן היתה להיתערב בעבודתי שבה לא היתה בדומה מאד למועדון כדורגל גם למערכת הזאת היו בעלים מנוסה מאד שלא היה מעורב בעבודה אבל ציפה לתוצאות מסויימות שאותן ידע להעריך ולסביבת עבודה רגועה וחיובית. אגב לא בהכרח באותו סדר בכל רגע נתון ואני בטוחה שגם בעלים של מועדון כדורגל סובל מאד מרעשים שמגיעים מהקבוצה ושההשפעה של טלפונים זועפים מבקרים לועגים משחקנים ועובדי מינהלה עיתונאים ומקורבים שמלינים אחד על השני מיצטברת למאסה קריטית. אני חושבת שככה מניחים יסודות כשרוצים לזרוק מאמנים.

vered s 15 בפברואר 2017

אופס. נילחץ שליחה. הכוונה שאותו בן אדם עם עמדה זהה ותחומי אחריות שונים ניסה להיתערב בעבודה שלי בשעה שאנחנו לא ראינו את הדברים בצורה זהה. והדבר השני זה שהיתרון שלו היה תפקידו כמתווך. כלומר הוא זה שייצא לו לדבר עם האנשים במערכת על בסיס יומיומי. ולכן חלקים ניכרים ממאבק ההישרדות שלו ומחוסר יכולתו המקצועית תיווכו בצורה משובשת את הרעיונות שניסיתי לבנות ולצד זה היה לו הרבה זמן עם שותפינו לעבודה בכדי לפגוע במעמדי ככל שניזקק לכך. אם אני חושבת על מועדון כדורגל שבו יש הרבה מתווכים ומבצעים אז ניראה שככל שהדרישות של מנהל ספורטיבי או מאמן זר פורעות את ה-סדר שהיה נוח עבור שחקנים ועובדים מסויימים במועדון לא מתאימות להם פוגעות במעמדם ואפילו סתם לא מובנות להם אנשים יוצאים למאבק הישרדות ומתחילה הרעשה בילתי פוסקת שמחלחלת בסופו של דבר עד לבוס שרואה גם ברעש עצמו בעיה מקצועית. לדעתי במועדון כמו מכבי שותפים להרעשה גם מאמנים שמפחדים שעוד מועדון גדול ייסגר בפניהם וביחד הם מפעילים את התיקשורת. אני יודעת מיידע אישי ששחקנים לפחות בעבר נהגו להיתקשר לבעלים להתלונן שאימונים משעממים. לא פחות ולא יותר. כשרצו לזרוק מאמן זר. כשבעלים שומע כזה דבר משחקנים בכירים פעם ועוד פעם זה מתחיל להשפיע. אני בטוחה שיש מיגוון חדש ומעודכן של תלונות הערות והגחכות של הצוות המקצועי הזר וחלק מהן דולף לתיקשורת ככה שכל אחד יכול להיתרשם מהסגנון ולהבין לבד כמה שיט עובר במערכת של מכבי חיפה. הכניעה של שחר לרעש היתה מאד גרועה כי בסופו של דבר כל מאמן מעלה שחקן אחד ומוריד שחקן אחר ומכבי חיפה היתרגלה להיכנע לחדר הלבשה שהוא כבר כמה עונות פגוע או לא מרוצה וזורק מאמן אחרי מאמן. קרלסן לעומת זאת חייב להבין שחלק מהתפקיד של מנהל ספורטיבי זה לקרב אליו גורמים בתוך המועדון בכלל זה שחקנים שיהיו מאד נאמנים לו ולחתוך בברוטליות מוקדי כוח של אוייבים ולזהות נכון. וגם לשים גבולות מול הבעלים. גם אם זה אומר שיפסיד את המישרה. בסיפור האישי שלי זה הגיע לזה שהבעלים היתה צריכה להחליט אם לזרוק את אחד משנינו או למנות מפקד מבין שנינו. אני יכולה להגיד בודאות שכשאתה מגיע למצב הזה העסק כבר לא יכול להיתרומם. אם יש שפה משותפת בין גיא לוזון לקרלסן יהיה לו יותר קל להיתחבר למיק פריסט ולבנייה במועדון אם הם לא רואים כדורגל אותו דבר אז יתחילו מאבקי הישרדות בין עוזרי מאמן ומאבקי אגו לוזון קרלסן. לוזון לא התחיל טוב כשאמר משהו כמו שהוא תמיד ישמח לשמוע עוד דיעה מאיש מקצוע עם יידע כמו קרלסן. זה להשתין בטריטוריה. קרלסן אמור להיות הבוס שלך. לא עוד דיעה שמיסתובבת במיתחם בחליפה.

vered s 15 בפברואר 2017

טוב ביגלל שנילחץ לי שם שליחה באמצע אז כבר ויתרתי על איזה טקסט יותר קוהרנטי. בגדול מכבי חיפה זה מועדון גדול שעמד להיסגר בפני מאמנים ישראלים ואני בטוחה שמאמנים מקורבים וחבריהם מהתיקשורת שותפים לתככים ולבליץ במדורי הספורט. הסיקור על מכבי חיפה ממש מייצר מציאות חילופית ושחר היה צריך לדעת יותר טוב מזה. הבעיה של המועדון זה ששחקנים היתרגלו שאין להם בעיה לזרוק מאמנים. ושכל גראפץ שהם תוקעים משפיע על המערכת. ושקרלסן חייב להבין שחלק מהמקצוע שלו זה פוליטיקה. טאף שיט. כזה.

שגיא 15 בפברואר 2017

אז מה בדיוק קרלסן עושה במועדון? מה תפקידו? את המאמן הוא לא בחר. עצות מקצועיות הוא לא יכול לתת ללוזון. כל מה שנותר לו זה להיות סקאוט. אבל בליגה הישראלית הידע שלו בוודאי מוגבל מאד. אז בעצם הוא סקאוט של זרים. בהנחה שדודו דאהן ידאג ללפחות שני זרים חדשים. שני זרים יישארו, כל תפקידו מסתכם בלהביא 2 שחקנים זרים…

עמית פרוסנר 15 בפברואר 2017

הסיבה שהגיע מאמן ישראלי היא אחת.ההבדל בהכנסות בין הפליאוף העליון לפליאוף התחתון הוא מעל שני מליון דולר.הפיצוי לגיא לוזון, אריק בנאדו,רן בן שמעון או מומי זעפרן אם היה מגיע הוא 200 אלף דולר.
מכבי חיפה לא יכולה לחכות חודש וחצי עד שתור יביא מאמן זר אחר (שכמובן היה עדיף) היא חייבת מישהו שמכיר את הליגה עכשיו ושיביא כמה נצחונות עכשיו.
מי שחושב שגיא לוזון יהיה כאו בדואות עד בסוף העונה הבאה שיחשוב שוב. יצליח? ישאר, לא יצליח, כבר יהיה בקנה מאמן אחר.

ובקשר לשחר-העונה הזו הוא לחלוטין זז הצידה, נתן תקציב ונתן לבן דוב ולקרלסן לעבוד.

בשורה התחתונה ,זו העונה הראשונה שהגיעו למכבי חיפה שחקנים ישראלים בכירים, כמו קהת רוקאביצה ודמארי.זה שהם הצליחו או לא הצליחו לא זה לא רלוונטי, כי בסופו של דבר בעונה הבאה כששוב מכבי תלך על שלושה בכירים בסוף חלק כן יפגעו ודמארי יכנס לכושר.

יש כאן סגל מספיק טוב,ואם שחר ימשיך ללחוץ על הגז גם בעונה הבאה ולהביא שחקנים בכירים אז מכבי תרוץ חזק מאוד למעלה.ואם לא בעונה הבאה אז ניקח אליפות בעוד שנתיים.אפשר להמשיך ולדבר על מודלים עד מחר ואפשר לספר בשבחם של כל מיני גורמים מסביב וזה בסדר גמור.בשורה התחתונה נדמה לי שגם אם מכבי תלאביב הייתה מביאה את המנהל המקצועי של ברצלונה זה לא היה עובד בלי שחקנים טובים, וגם בבאר שבע היו מתקשים לקחת אליפות בלי שחקנים טובים.
למכבי חיפה היה שנתון נוער נדיר שבנדירים לפנים עשר שנים וקצת, משהו שהזכיר קצת באיכות את הקבוצה המופלאה של סוף שנות ה70 שעליה התבססה הקבוצה שלקחה את שתי האליפויות הראשונות, ושחר כנראה חשב שכל שנה או שנה שנייה יצאו מהנוער כיאל רפאלוב חמד ובן בסט (שכולם הגיעו לאירופה, ושלושה מהם משחקים בצורה קבועה כשהם בריאים בהרכב). ובכן,המציאות קצת סותרת את ההנחה הזו.לקח זמן לצאת ממנה, ויהיה בסדר.

Ollie Williams 15 בפברואר 2017

מזכיר קצת את הניתוחים של פרנקו על הפועל כל פעם שהגיע בעלים/מאמן/שחקן חדש.

Comments closed