כשהסטטיסטיקה משקרת

אם תחליפו את ראסל ווסטברוק בסטף קרי, אוקלהומה מנצחת יותר או פחות?

מארק קובן התראיין לESPN ואמר שיש שלושה מועמדים טובים לMVP השנה, לברון, הארדן וקוואי לנארד. כשנשאל לגבי ראסל ווסטברוק הוא אמר בצדק, ראסל בכלל לא קרוב לדיון.

*

אז נכון, מאז אוסקר רוברטסון הגדול, איש לא צבר טריפל דאבלים בקצב מטורף שכזה. אך האם MVP צריך להנתן אוטומטית לשחקן הצובר את הכמות הגדולה ביותר של נתונים סטטיסטיים מרשימים?

הדרך הטובה ביותר לבדוק את שאלת הMVP היא לבדוק מה היה קורה אם היינו מחליפים שחקן אחד באחר. למשל, אם היינו מחליפים את לברון בפול ג'ורג', לא פראייר, האם קליבלנד היתה מתחרה לגיטימית לאליפות? אני משוכנע שלא. אם היינו שמים את קוואי לנארד במקום לברון? פה זו כבר שאלה, זה מעניין, לכן יש מצב שקוואי לנארד הוא מועמד לגיטימי לMVP על ההישגים המטורפים של הספרס שמקיפים אותו בלמרכוס אולרידג' ועוד שחקנים שלא היו נכנסים לחמישייה באוקלהומה, ועדיין משיגים מאזן נצחונות מרשים בקצב של 65 בעונה כנראה.

*

אני גם לא רואה מישהו שמחליף את ג'יימס הארדן ביוסטון, ויוסטון משיגה את אותה כמות של נצחונות. למשל, אם היינו שמים את ראסל ווסטברוק במקום הארדן ביוסטון, האם יוסטון היתה משיגה יותר או פחות נצחונות? אז למרות שהארדן לא ממש שומר, ולמרות שלראסל ווסטברוק יש תדמית של שומר, תדמית שהוא מצדיק אותה במשחקים שאני לא ממש רואה כנראה, נדמה לי שדי ברור שלאור האחוזים של השניים, יוסטון לא היתה משתפרת ואף נחלשת בחילוף שכזה.

הבה נניח שאנחנו מחליפים את ראסל ווסטברוק בסטף קרי באוקלהומה, האם אוקלהומה מנצחים פחות? ברור שקרי לא היה משיג אותה כמות של טריפל דאבלס, אבל הסבירות היא שאוקלהומה היו מנצחים יותר משחקים, וששחקנים כמו סטיבן אדמס, אניס קאנטר, אודליפו ואחרים היו מציגים יכולת טובה בהרבה, ובעיקר מנצחים יותר משחקים.

האם דריימונד גרין באוקלהומה של ראסל היה מגיע למעמד של אולסטאר? די ברור שלא, יודעים מה, גם קליי אם היה משתף פעולה עם ראסל ווסטברוק באוקלהומה השנה, הוא לא היה מגיע לאולסטאר.

בכך למעשה הדיון נגמר, ראסל ווסטברוק הוא תופעה סטטיסטית מרשימה, אך בינו ובין תואר הMVP אין שום קשר, בוחרי האולסטאר ביצעו את עבודתם נאמנה.

הוקר סירליון - ארם אבירם
כל מה שרצית לדעת על אליפות העולם בבייסבול והתפדחת לשאול

156 Comments

Ljos 7 במרץ 2017

אני איתך.

רועי 7 במרץ 2017

לא חושב שיש מישהו שחולק על זה.

אלעד כ 7 במרץ 2017

בהמשך לדיוני האולסטאר, ה-נבא לפעמים זה יותר בידור ושיווק ופחות כדורסל נטו, ולכן בדיוני האמ.וי.פי סבירות גבוהה שראסל יזכה, בלי קשר אם מגיע או לא.
אגב, הוא ממש לא יהיה הראשון שזוכה שלא בצדק.

בהערת שוליים, אני חושש שלכמות המפלצתית של סטטיסטיקות מרשימות השנה, יש קשר לא מבוטל לרמת הגנה גרועה עד מביכה של חלק גדול מהקבוצות. קשה לי להוכיח, כי אני לא רואה הרבה משחקים שלמים, אבל ממה שראיתי הרבה הגנות מאוד רכות ואנמיות.

גיל שלי 7 במרץ 2017

זה לא בהכרח ההגנות, נדמה לי שקצב המשחק עלה, ההתקפות התקצרו, זורקים המון לשלוש, יש הרבה יותר הזדמנויות לריבאונדים בכללי, בטח לריבאונדים רחוק מהסל, יש הרבה יותר אפשרויות לצבור מספר דו ספרתי של נקודות, וכמובן כשאתה כמו ראסל נמצא ביוזג' רייט כל כך גבוה, יש הרבה יותר פוזשנים למסור אסיסטים כשאתה מתקרב לטריפל דאבל

אלעד כ 7 במרץ 2017

לי פשוט נראה שזאת עונת אס"ק אחת גדולה. 90% מהקבוצות הרימו ידיים עוד לפני שהתחילה ורמת האינטנסיביות במשחקים שלא כוללים את הקבוצות הגדולות, נמוכה.
כמות עצומה של משחקים באזור ה-120, 130 נקודות שזה פשוט מראה על אינטנסיביות הגנתית נמוכה ועל כך שגם הקבוצות החלשות לא מנסות לשפר עמדות ע"י שמירה על סקור נמוך ומשחק איטי.

שמעון 7 במרץ 2017

המשחק השתנה הוא הרבה יותר מהיר הרבה יותר זריקות ל-3 והיום כמעט כל השחקנים קולעים מחוץ לקשת.

no propaganda 7 במרץ 2017

אני מסכים עם הטענה הכללית אבל אני לא בטוח שקרי היה משיג יותר נצחונות אם היה מחליף את ווסטברוק. חש ייחודיות מסויימת למה שווסטברוק עושה והיא לאו דווקא בסטטיסטיקה.

נביא בעירו 8 במרץ 2017

יש פה כמה קביעות חד משמעיות, שאין לי מושג על מה הן מבוססות:

1. קליבלנד עם פול ג׳ורג׳ במקום לברון היא לא מועמדת לאליפות.

2. יוסטון עם ווסטברוק במקום הארדן תשיג פחות נצחונות.

3. אוקלהומה עם קארי במקום ווסטברוק תשיג יותר נצחונות.

באופן אישי, אני מרגיש שרק הקביעה הראשונה נכונה. לגבי השתיים האחרות אני מרגיש שדוקא ההיפך הוא הנכון, אבל אין לי שום דרך להוכיח את זה. מה שמצחיק זה שהכותב מתייחס לתחושות שלו כאילו הן דבר מובן מאליו וכאילו מי שלא מסכים איתן לא מבין על מה הוא מדבר…

oded 8 במרץ 2017

כנראה שזה לא רק אני…
בדיוק מה שכתבתי בתגובה 7

Shadow 9 במרץ 2017

באופן אישי אני מרגיש שרק הקביעה הראשונה שלך נכונה

אני חושב שיוסטון עם ווסטברוק מנצחת יותר והארדן עם אוקלהומה לא נכנס לפליאוף. כנל לגבי קרי.

yaron 7 במרץ 2017

סתם שאלה שמעניינת אותי.
אם היינו מחליפים את סטף קרי ברג'י מילר בשיאו, האם גולדן סטייט היו לוקחים אליפות בעונה שעברה?

אלעד כ 7 במרץ 2017

ברור שלא. שני שחקנים שונים לגמרי, למרות השלשות.

גיל שלי 7 במרץ 2017

ברור שלא, רג'י לא יצר לעצמו מצבים כמו סטף, ובטח שלא יצר לאחרים

רני 7 במרץ 2017

אבל… זה טיעון מאוד חמקמק.
תוציא את לברון מקליבלנד שנה שעברה והיא במקרה הטוב עפה סיבוב ראשון בפלייאוף, תוציא את קרי מג"ס של שנה שעברה – היא מגיעה כנראה עדיין לגמר המערב. תוציא את קוואי מס"א – לא ברור לי שהם מפסידים יותר משני הפסדים יותר.

מי לקח – קרי פה אחד. הרבה פחות וליואבל לפרנצייז – אבל סטטיסטיקות מטורפות (וקבוצה מנצחת, זה חשוב).
ולקוואי תמיד תעמוד הבעיה שהוא פשוט א- משעמם. ב- משחק בקבוצה של פופוביץ, וככזה לא יכול לבלוט יותר מדי וכן יהיה אפשר להסתדר בלעדיו…

גיל שלי 7 במרץ 2017

תוציא את קרי מגולדן סטייט שנה שעברה, ובכלל לא בטוח שהם מסיימים בין ארבעת הראשונים במערב. תוציא את קוואי שנה שעברה, אותו דבר לגבי סן אנטוניו

Ljos 7 במרץ 2017

קוואי השנה, במיוחד בחודשיים האחרונים, מחזיק בעצמו את הספרס.

גל ד 7 במרץ 2017

אני לא יכול להבין מישהו שמצד אחד אוהב כדורסל ומצד שני אומר שקוואי משעמם. אני לא חושב על עצמי כעל טהרן יוצא דופן אבל לא ברור לי מה אתם רואים.

לגבי ס"א בלעדיו – קח להם אותו והם לא קיימים. אבל תחליף אותו בפול ג'ורג' או ג'ימי באטלר, ואני חושב שהם עדיין קבוצה של 60+ נצחונות. העניין הוא שהם שחקנים יוצאים מהכלל, והוא אפילו יותר טוב. זה הקטע עם הקצוות של העקומה הנורמלית. יחידי הסגולה לא כאלה שונים מאלה שהם "רק" מאוד נדירים.

יותם 7 במרץ 2017

+1
הספרס ממשיכים גם השנה להתכחש לסטטיסטיקות אישיות, לתת מנוחה מרשימה לכוכבים (אני חושש שלברון למשל קצת סוחט את עצמו בעונה הסדירה) ולנצח כל הזמן

איציק 7 במרץ 2017

תוציא את כל הקבוצב של ס"א, תכניס אותי ועוד 4, רק תשאיר את פופ ואכשהו נהייה בפלא-אוף. זה לא מוריד מקוואי כלום. שחקן נפלא שאיכשהו נראה שהוא לא ממהר, לא מתאמץ, פשוט יוצא לו.
נ.ב.: לפני שמשהו יקפוץ פה… גם אני נגר כדורסל.

אמיתי 7 במרץ 2017

כמה טריפל דאבלים ישך העונה עד כה?
#חבר_שואל

איציק 7 במרץ 2017

מעל עשרה עיבודים נחשב לטריפל דאבל?

שמעון 7 במרץ 2017

חחח

Oded 7 במרץ 2017

מסכים בעיקרון
ספציפית יש הרבה שימוש במילה ברור על דברים שהם לא כל כך ברורים…

גיל שלי 7 במרץ 2017

ברור נכתב שלוש פעמים. פעם אחת, הראשונה בהקשר של האחוזים והארדן, שניה לגבי סטף והטריפלים, השלישית גרין והאולסטאר, למי מהן אתה מכוון כשאתה כותב לא ברור?

oded 7 במרץ 2017

הפעמים הראשונה והשלישית אינן ברורות לטעמי אלא דעתך (מסכים יותר עם הטענה לגבי הארדן, לא בטוח לגבי גרין והאולסטאר)
הייתי כנראה צריך לנסח את הטענה הספציפית שלי יותר במדויק – זה לא רק השימוש במילה ברור אלא הרוח הכללית של הפוסט שהיא מאד דטרמיניסטית – ביטויים כמו – "אני משוכנע שלא", "נדמה לי שדי ברור ש", "ברור ש", "די ברור ש" שהופיעו כמעט בכל פסקה.
לי זה קצת הפריע בתחושה האישית שלי אבל אולי זה רק אני…

אלעד כץ 7 במרץ 2017

ברור שזה רק אתה…

oded 7 במרץ 2017

:)

אורן השני 7 במרץ 2017

חכה לפלייאוף, שם הוא יקבע שיא חדש בנקודות למשחק לסדרה בזמן שהקבוצה שלו תפסיד 4-1

גיל שלי 7 במרץ 2017

אני מהמר על 4:0

שמעון 7 במרץ 2017

גם לברון חטף 4:0 שהיו נגרים סביבו, אין בזה כל בושה שהיריב שלך עולה עליך בכמה דרגות ואני מתחייב פה שאוק תקיז דם לכל קבוצה (כולל הספרס) שהיא לא גולדן במידה וכולם שם יהיו בריאים בפלייאוף. היחידים שיכולים להביא לאוק 4-0 או 4-1 זה רק גולדן. מול כל השאר ראסל יתמודד בכבוד. אוק בריאה יכולה להיות סוס שחור רציני אם כולם יהיו שם בריאים. הם מאד מזכירים לי את דאלאס 2011, גם דירק היה מוקף נגרי על סביבו שבחמישייה פותחים 3 נגרי על בדמות גייסון קיד שון מריון וטייסון צאנדר שרק גייסון טרי וחוזה בריאה מסוגלים שם לעשות נק חוץ מדירק וגם בהם איש לא האמין והם באו ונתנו לכולם בראש. האם ראסל מסוגל לתת פלייאוף בלתי נשכח ולהגיע לגמר המערב? נחכה למאי.

אלכס(אחר) 8 במרץ 2017

ג'ייסון קיד, מגדולי הרכזים של העידן המודרני נגר??????? מה עישנת?
שון מריון הוא אולי בעל זריקה מגעילה ומגוכחת (אם כי יעילה למדי, בצורה מפליאה) אבל בשיאו (וגם אחריו) היה שומר מצויין, ריבאונדר פנטסטי לגובהו, וחלק חשוב במארג הקבוצתי. טייסון צ'אנדלר היה שוט-בלוקר ונוכחות הגנתית יציבה בתקופה ההיא(ועוד ריבאונדר יעיל), ולפיכך בטח לא נגרים.
וחוץ מכל הדברים הללו, ווסטברוק הוא לא דירק, דירק לא שיחק בשביל עצמו והסטטיסטיקות…ואני ממש לא שונא את ראסל, להיפך, אני די משוכנע שבכדורסל הגארבז' של ה-אן.בי.איי הנוכחי (רובו המכריע לפחות), מגיע לו אמ.וי.פי לפחות כמו לשאר האינדיבידואליסטים שמועמדים ל'תואר' הזה (ואני משתמש במונח הזה בעדינות, כאשר סוציומאטים אגואיסטיים משקף הרבה יותר…ואל תקשקשו לי על 10 אסיסטים למשחק, דיש לאלי-אופ אחרי 7 התקפות רצופות שאף אחד אחר בקבוצה לא ראה כדור, זה ממש לא עושה אותך קבוצתי).

שמעון 8 במרץ 2017

גייסון קיד בקליעה היה נגר בהחלט אבל אחלה רכז ושהוא שיחק עם דירק הוא היה הרבה מעבר לשיא והיה נגר בזמנו בהחלט, זה לא אומר שלא היה שחקן חכם ועשה דברים חכמים ואפילו בפלייאוף קצת הצליח להשחיל שלשות לבד לגמרי.

שמעון 8 במרץ 2017

שאני אומר נגר הכוונה היא לשחקן בלי קליעה!! קיד מריון וצנדלר היו בהחלט נגרים בקליעה. 2 האחרונים גם לא ידעו להקפיץ כדור וצנדלר היה פאקן אוברייטד שנתן פיק אחד גדול וזהו, זה לא עושה אותו שחקן גדול. נוביצקי השחקן היחיד שלקח אליפות לבד לגמרי שפאקן גייסון טרי מספר 2 שלו!!

שמעון 8 במרץ 2017

גם על דירק גיחכו וצחקו שנים שהוא לוזר ואז בא פלייאוף 2011!!! ראסל יכול לעשות את מה שעשה דירק באותו פלייאוף. לא אומר שזה יקרה אבל פוטנציאל יש. ומול דירק אמנם עמדו 3 כוכבים בדמות לברון וויד ובוש אבל שלושתם לא היו הקלעים הכי טובים בליגה גם אז. קרי דוראנט וקליי הם שלושת הקלעים הכי טובים בליגה והם בקבוצה אחת וזה מה שמפחיד בגולדן סטייט ולכן אני רואה אותם לוקחים אליפות מאד בקלות אם כולם שם בריאים.

שמעון 8 במרץ 2017

בגלל שדירק לא שיחק בשביל עצמו הוא הגיע ל30,000 נק מסכן, אח התדמית התדמית.

תומרג 8 במרץ 2017

אין מחלוקת על זה שדאלאס באליפות הייתה אובראצ'יברית מטורפת. זה שקיד היה הול אוף פיימר שש שנים קודם, לא אומר שום דבר על היכולת שלו ב 2011 (בגיל 38) למרות שהוא הפציץ עם 7.7 נקודות למשחק. גם מריון היה עמוק עמוק בצד היורד של הקריירה שלו אם כי היה עוד צעיר, בן 33 בלבד.

עם נוביצקי שיחקו שבעה שחקנים (אחד מהם דשון סטיבנסון) שלא הגיעו לשום מקום קרוב לזה בשום קבוצה אחרת.
זו האליפות האישית הכי חד-פעמית והכי מרשימה שאני זוכר, כולל לברון דאשתקד.

שמעון 8 במרץ 2017

בדיוק!!

לברון אשתקד לא קרוב לזה היה לו את קיירי ארווינג וקווין לאב זה אפילו לא קרוב לגייסון טרי. הוא עם 2 אולסטארים וקיירי מאד קרוב להיות סופרסטאר.

Shadow 9 במרץ 2017

קיירי הוא סופרסטאר ולא נספר ככזה רק כי הוא משחק ליד לברון.

רונן דורפן 7 במרץ 2017

אני חושב שהרבה קשור להגדרת האסיסט שהיא פאסה לחלוטין. מקבלים את זה על מסירה לאדם פתוח לשלשה ולאלי-הופ. צריך לבחון יעילות מסירה (כלומר אחוז קליעה של שחקנים שמסרת להם) כדי להעריך פליימייקר. מלבד זאת – ריכוז האסיסטים אצל שחקן בודד מצביע כיום על כדורסל אנוכי ולא להיפך.

אלעד כ 7 במרץ 2017

ב-נ.ב.א בכלל נוטים לנפח סטטיסטיקות. שנה שעברה התדיינתי עם כמה אמריקאים בפורום של אוהדי הסיקסרס (מודה, מודה…) והם הביעו סקפטיות לגבי דריו סאריץ', כי סטטיסטיקת היורוליג שלו הייתה מאוד צנועה. ניסיתי להסביר להם שבאירופה גם: א. מודדים סטטיסטיקה בצורה פחות נדיבה; ב. זמן המשחק קצר יותר ו-ג. אולי הכי חשוב, העוגה מתחלקת יותר שווה בין השחקנים.

זינק 7 במרץ 2017

האם ריכוז האסיסטים אצל כריס פול מעיד על אנוכיות?
אני מסכים שמספר האסיסטים אינו מעיד בהכרח על שחקן כפלימייקר או לא. אבל הקביעה שריכוז אסיסטים אצל שחקן מעידה על משחק אנוכי, היא כוללנית מדיי.

רונן דורפן 7 במרץ 2017

אולי שקיפות יותר מתאים מאנוכיות

מיקו G 7 במרץ 2017

כשווסטברוק משחק עם שחקנים שלא מסוגלים לקנות סל, ללכת לבד בכל התקפה זה משחק קבוצתי. כשהוא עושה את אותו דבר עם דוראנט לידו זה להיות אגואיסט.

יוסי מהאבטיחים 8 במרץ 2017

תפסיק להאמין למדיה שמאדירה את הסטטיסטיקה. זה פייק ניוז.
לווסטברוק יש אחלה שחקנים לידו. אולי לא קאבס או דאבס מאטריאל, אבל בהחלט לא נגרים. רחוק מזה.

איציק 8 במרץ 2017

יש לו פינישרים טובים ואמינים אך לא יוצרים.

שמעון 8 במרץ 2017

לא הייתי אומר אמינים בשום מצב. אדאמס אני מאד אוהב אותו, אני חושב שהתוספת של גיבסון גם חיזקה אותם טיפה כי הוא שחקן טוב ושניהם כן אמינים ויתנו 100% אחוז אבל זה שחקנים ברמה של טריסטן תומפסון שגם אותו אני אוהב.
אולדיפו אם הוא בריא הוא שומר וטוב ומידי פעם יכול להתפוצץ בהתקפה אבל ממש לא אמין. שאר השחקנים הם ברמת יורוליג ואפילו ביורוליג הם היו מנגרים לדעתי. חבל שאנתוני מורו איכשהו לא נשאר שם בגלל הטרייד יש לו קליעה טובה.

שמעון 8 במרץ 2017

הוא לא עשה שום דבר עם דוראנט ולא היה אגויסט. דווקא אני ראיתי שבמאני טיים הוא כן הביא לדוראנט את הכדור כולל בגיים 6 ש-5 הזריקות האחרונות והמכריעות היו של דוראנט. הוא ןדוראנט לא לקחו אליפות אך ורק מטעמי חוסר מזל כי הם היו פצועים 3 פלייאופים רצופים כל פעם שחקן מפתח אחר ושנה שעברה הם שניהם עשו במכנסיים בגיים 6 בסוף אבל זה קורה. אני מאמין שהם בודאות היו לוקחים אליפות מתישהו, חבל שדוראנט לא האמין בזה.

אלכס(אחר) 8 במרץ 2017

פול הוא אכן רכז אמיתי (אם כי לא מהדור הקלאסי שחשב מסירה לפני זריקה תמיד), מהאחרונים שנשארו בליגה. כל השאר זה סתם ניפוח סטטיסטיקות אן.בי.איי טיפוסי.

שמעון 8 במרץ 2017

בסוף סופרים נצחונות וכריס פול לא מביא נצחונות ובטח שלא יביא אליפות

אלכס(אחר) 9 במרץ 2017

הביא ניצחונות רבים בעונות קודמות כשהוא לא נפצע (או כשגריפין לא נפצע) כל יומיים, וכנראה לא יביא אליפות…תנוח דעתך שמעון, גם ווסטברוק לא!

Shadow 9 במרץ 2017

אתה מגד עתידות?

גל ד 7 במרץ 2017

אני חושב שאנוכי היא המילה הלא נכונה פה. אינדיווידואליסטי אולי.

אלון3131 7 במרץ 2017

לא יודע, גם לברון העונה(ותמיד) הוא מרכז ההתקפה הבלעדי והכל עובר דרכו וגם הוא עושה 9 אסיסטים במשחק(שיא קריירה), וקשה לי להגיד שזה מעיד על ריכוזיות, לברון השנה הוא אולי הלברון הכי קבוצתי שראינו(בטוח במדי קליבלנד).

אלעד כ 7 במרץ 2017

לברון תמיד היה קבוצתי, אבל זו עדיין זרימה שעוברת תמיד דרכו, ולא זרימה טבעית של הכדור בין כל שחקני החמישייה. אבל ככה זה המשחק ב-נ.ב.א בקבוצות שהן לא ס"א או ג"ס.

קשקשן בקומקום 7 במרץ 2017

טוב אז ניסיתי לכתוב תגובה וכתבו לי שזה ספאם

גיל שלי 7 במרץ 2017

נסה שוב, אני לא רואה במערכת

אלעד כ 7 במרץ 2017

אם כללת מילים או אותיות באנגלית, זה לא עובר.

שמעון 8 במרץ 2017

כן אם יש מילה באנגלית זה מציג את ההודעה כספאם-לא יודע למה

ניינר / ווריור 7 במרץ 2017

בכללי אני לא נוטה להתווכח עם קיובן

קשקשן בקומקום 7 במרץ 2017

אוקלוהומה עם סטף לא מדגדגים את הפלייאוף. ובטח שלא עם גרין.
מה שראס עושה עם הקבוצה הזאת העונה זה לא פחות מנס, אף אחד לא האמין שהם יהיו במאזן כזה. לא יודע לגבי אם-וי-פי, אבל ביננו האם-וי-פי היחידי בליגה בעשור האחרון זה לברון, אף אחד (אולי חוץ מקוואי) לא מדגדג אותו. ואני חולה על ג"ס ועל סטף.

דיון שמבוסס על דימויים וקלישאות – בדיוק כמו הדיון שהיה על לברון עד שהוא חזר לקליבלנד ופתאום הפך להיות בחור טוב. לפני זה הוא היה חרא שחושב רק עצמו במגרש ובחוץ

גיל שלי 7 במרץ 2017

אז אתה אומר שסטיבן אדמס, אולדיפו, קאנטר, טאג' גיבסון, וסטף לא עולים לפלייאוף? אני חולק עליך. סטיבן אדמס, קאנטר וטאג' גיבסון הם קו קדמי מכובד שיודע לעשות יותר מאשר לקחת ריבאונד התקפה והגנה, אולדיפו הוא גארד לא רע בכלל, או שאתה אומר שפרסטי לא מבין בכדורסל והחליף את איבקה בשחקן שאין לו מושג. רוברסון הוא לא שחקן על, אבל בהחלט כאשר היה בחמישיה שנה שעברה, אוקלהומה הגיעו לגמר המערב.
ואין פה מילה אחת על האופי של ראסל, יכול להיות שהוא אדם מקסים, כשאתה מתחיל ומסיים יותר מארבעים אחוז מהתקפות הקבוצה שלך, זו לא קלישאה לכתוב שהאחרים יתנו הרבה פחות מהפוטנציאל שלהם.
לגבי גרין, הטענה שלי היא לא שעם גרין אוק עולים לפלייאוף, הטענה היא שאם אתה שם את גרין באוק ליד ראסל, גרין לא מגיע לאולסטאר, גם לא קליי

קשקשן בקומקום 7 במרץ 2017

לדעתי סטף שחקן מדהים, אבל בניגוד לכמעט כל סופרסטאר אחר שאני מכיר, הוא מאוד תלוי בצוות שיש לו לידו. אגב – זה גם מה שעלה לג"ס באליפות אחת, וכמעט בעוד אחת – כשהם צריכים שחקן שייקח על עצמו את המשחק "בכח", אין להם כזה, וסטף לא ממש יודע לעשות את זה באחד על אחד.

שים את סטף באוקולוהומה ואין להם שחקן אחד ללכת אליו במאני טיים.

אני חושב שפרסטי בנה קבוצה לדוראנט, כשהוא עזב, מה שנשאר לא שווה הרבה, ועדיין הם מוציאים מעצמם הרבה יותר ממה שהם שווים, לדעתי לא מעט בגלל העובדה שהקבוצות האחרות מתרכזות כולן בראס. עם סטף היה להן הרבה הרבה יותר קל לסגור גם את האחרים.

שלא לדבר על זה שמעבר ל 40% זריקות הבן אדם עושה הגנה, לוקח איזה עשרה ריבאונדים למשחק, ומגיע תמיד למאני טיים (לפחות מנסה) – אלמנטים שבהם הוא לא רואה את סטף ממטר.

ואת כל זה כותב מישהו שאוהב את סטף יותר מאת ראס

שמעון 8 במרץ 2017

זה לא נכון, סטף נשמר ע"י הקאבס בצורה נהדרת ובכל רגע נתון היו עליו 2 שחקנים. האיבוד של האליפות השנייה היה משבר מנטלי שבא לגולדן בזמן לא טוב והרבה מזה נגרם גם בגלל השמירה הנהדרת שהקאבס עשו על קרי, זה קרה גם ללברון הרבה פעמים, זה לא מוריד מהגדולה של קרי.

קשקשן בקומקום 8 במרץ 2017

ההבדל הוא שסטף לא ידע להתמודד עם ההגנה הזאת. לברון וראסל יודעים.
זה לא מוריד מגדולתו של קרי אבל הוא לא שחקן שיכול לסחוב לבד קבוצה. לטוב ולרע

שמעון 8 במרץ 2017

אז מי סחב את גולדן סטייט לאליפות??? בוגוט? גרין? איגי? יכול ועוד איך יכול

קשקשן בקומקום 8 במרץ 2017

שמעון היא הקבוצה שהיתה הכי פחות תלויה בשחקן אחד (או שניים אפילו) בריצה לאליפות, אפילו יותר מס"א.
סטף היה חלש יחסית בפלייאוף, ובעיקר בגמר – ועדיין לקחו. זאת בעייני ההוכחה.

שמעון 8 במרץ 2017

סטף היה חלש בפלייאוף? אחרי מי כל הקבוצה שנגד רדפה על קו החצי וה-3 וכל הצבע היה ריק בזכותו? למה איגי כל זריקה שלו הייתה בלי שחקן עליו כל הפלייאוף? בלי קרי גולדן לא הייתה שווה כלום, הוא היה שם חשוב בדיוק כמו שלברון חשוב בקבוצה שלו וגם היום זה ככה. גולדן סטייט לקחה אליפות אך ורק בזכות קרי ולא בזכות אף אחד אחר, בלעדיו הם יכלו לחלום אפילו להגיע לגמר.

דן דן 7 במרץ 2017

וואו, אתה מעוות את המציאות שזה משהו. קודם כל גיבסון שם בערך שעתיים, אז להגיד שהוא חלק מהקבוצה שהגיע לפלייאוף זה פשוט שקר. הם בפלייאוף בלעדיו, הוא בתקווה יעזור להם לשפר מיקום.

קנטר היה פצוע רבע עונה, אולדיפו כמעט חצי עונה, וגם שהוא משחק, הוא כישרוני אבל יש לפחות 15 גארדים טובים ממנו בתפקידו.

ואתה באמת אמרת בכתבה למעלה שהשחקנים סביב קוואי לא נכנסים לחמישייה באוקלהומה.., באמת ?!?!? אתה משווה את הסגל של הספרס לסגל של אוקלהומה !?!?

חמלגד 7 במרץ 2017

אני לא מסכים עם השוואה באמצעות החלפת מקומות, הקבוצות סביב הכוכבים הגדולים עליהם מדבר. יוסטון בנויה סביב סט היכולות של הארדן עם שחקנים שעושים הגנה וזורקים לשלוש, לשים את ווסטברוק במקום הארדן לא ייתן להם את מה שחסר להם בלי הארדן, זה כמו שתגיד שמסי יצליח פחות בריאל מדריד כי מסי מצליח יותר במשחק עומד והחזקה בכדור ופחות ביציאה מהירה למתפרצות ובמשחק שנבנה מהר קדימה ולכן הוא פחות טוב מרונאלדו.דוגמא נוספת היא להגיד שדורנאט יותר טוב מלברון מכיוון שדוראנט הרבה יותר מתאים לשיטה של גולדן סטייט. אני לא חושב שקרי יצליח לקחת את אוקלהומה סיטי ליותר ניצחונות מווסטברוק, מכיוון שקרי לא יכול לקחת את כל משחק ההתקפה על עצמו, ופחות טוב בחטיפה וביציאה למתפרצות שמתאימה לסיטואציות כמו אוקלהומה שאין לה הרבה כלים התקפיים ויותר כלים הגנתיים. לעומת זאת קרי יצליח יותר בגולדן סטייט מכיוון שהוא מתאים לסגנון המשחק, מנהל את המשחק בצורה שצריכים בגולדן סטייט ויש לו את הקליעה הכדרור שדרושים לקבוצה עם כלים התקפיים כמו גולדן סטייט על מנת לרווח את המשחק. לכן אני חושב שבמידה ווסטברוק יצליח לקחת את אוקלהומה למקום מכובד בפלייאוף אז יגיע לו התואר מאותה סיבה שלדעתי לאהרון רודגרס הגיע התואר בעונה האחרונה, כי הוא הצליח להוציא את המיטב לאור הסגל סביבו. לכן אם ווסטברוק יצליח לקחת את אוקלהומה למקום מכובד במערב, ואולי אפילו לחצי גמר המערב, אין ספק שהוא לפחות מועמד ראוי לתואר

שמעון 7 במרץ 2017

די מסכים איתך

אייב 7 במרץ 2017

+1

אלכס(אחר) 8 במרץ 2017

רק שהשחקנים שסביב הארדן למעט בברלי (אפילו אריזה שפעם היה מטובי השומרים בעמדת הסמול-פורוורד הפסיק לשמור) לא ממש שומרים…זורקים שלשות בהחלט (ועכשיו אפילו יותר עם הגעתו של לו וויליאמס {איזו שטות של הלייקרס, אגב}, אבל לא שומרים.

שמעון 8 במרץ 2017

לו וויל הוא שחקן משלים נהדר לכל קבוצה, יש לו קליעה נהדרת והוא יודע ליצור לעצמו והוא נשק נהדר, יוסטון עשו מהלך ענק איתו שממש ישדרג אותם בפלייאוף לדעתי, מה גם שהוא שחקן קלאץ נהדר ווינר.

ביוסטון איש לא שומר כי זה הוראת המאמן והמנג'ר הם צריכים כמה שיותר לרוץ ולרוץ ולזרוק לסל, אני לא מאמין שזה יעבוד בפלייאוף ואני לא רואה אותם מועמדים אבל שוב במה שיש ליוסטון זה השיטה הכי טובה, הרי עם הגנה ומשחק עומד יוסטון לא תנצח את גולדן או הספרס או ממפיס

Shadow 8 במרץ 2017

לא שטות של הלייקרס.
השחקן בן 30 אולי 31 ומסיים חוזה השנה. הוא היה הולך ללא תמורה והם קיבלו בחירת סיבוב ראשון נדמה לי ומקום תחת תיקרת השכר.

חוץ מזה הם עושים בניה מחדש וצוברים נכסים וכמובן עושים טאנקינג לשם כך, לכן אין להם בעיה לוותר עליו כשהוא גם ככה לא בתוכניות לעונה הבאה וגם ככה הם מנסים להיות גרועים העונה בשביל הדראפט.

בלי קשר, הוא אחלה שחקן.

אלכס(אחר) 9 במרץ 2017

סבבה, מי שהולך לטאנקינג ייענש בסופו של דבר.

Shadow 9 במרץ 2017

אני רואה פה מוטיב חוזר. יש לך כדור בדולח או יכולות על טיבעיות? יענש ע"י מי?

Omer 8 במרץ 2017

ממש לא שטות.

זה היה מהלך חובה מצד הלייקרס. אם וויליאמס היה נשאר, הסיכוי שלהם לאבד את הבחירת דראפט שלהם (הבחירה שלהם מוגנת טופ 3, אחרת עוברת לפילדלפיה) בדראפט שיש המון הייפ לקראתו היה צונח.

ראיון 8 במרץ 2017

ממש אוף טופיק אבל בגלגול הנוכחי של ברצלונה מסי מראה שגם במשחק המבוסס על מתפרצות הוא לא קוטל קנים, בלשון המעטה.

חמלגד 8 במרץ 2017

מסכים למחצה, אני חושב שמה שקורה זה שבמשחק מבוסס מתפרצות מסי נהיה שחקן הרבה יותר תלוי. ובנוסף אני חושב שגם בשיטה של קונטה או אלגרי מסי יהיה מהטובים בעולם (אני ממוצא ארגנטינאי אני לא אובייקטיבי אז אמנע מלהגיד הטוב בעולם). במונדיאל האחרון ארגנטינה שיחקה מאוד בחלק האחורי של המגרש ומשחק ההתקפה שלה היה מבוסס על התפרצות ובנייה מהירה של התקפות (אם כי דומה יותר לאתלטיקו מאשר לריאל). מה שקרה הוא שלאחר הפציעה של די מאריה (גם בקופה) מסי נשאר השחקן היחיד שמסוגל לייצר התקפות ולבנות משחק וההגנות ידעו את זה. לאחר הפציעה של די מאריה הוציאה פחות מההתקפות שלה, הן כי ההגנות התמקדו במסי, ולא היו צריכים להטריד את עצמם בבניית התקפה מכיוונים שונים כמו די מאריה, הן בגלל בגלל שבניית ההתקפות הרחיקה את מסי עצמו מהשער והפחיתה את מספר ההזדמנויות אליהן הוא עצמו מגיעה, ואת הכדורים קיבל היגואין שמבקיע רק כשהוא לא מצליח להחמיץ. ייתכן שאם טבס היה מקבל את המפתחות להתקפה הייתה לנו אלופת עולם אחרת היום. לא אומר שמסי יהיה לא טוב, ולדעתי אם אחת ההזדמנויות הייתה נכנסת או שהשופט היה שורק לפנדל לעבירה של נויר על לאבצי שוב הייתה אלופת עולם אחרת, ועדיין מסי צריך שחקנים סביבו בסגנון כזה על מנת להישאר רלוונטי גם יותר קרוב לשער. בברסה זה אינייסטה נייאמר וסוארז, בארגנטינה זה די מאריה ולתקופות גם טבס

Zak 7 במרץ 2017

רק נקודה קטנה לא ברורה – אם תשים את פול ג'ורג' (או את באטלר או את יאניס) בקליבלנד אז הם לא ישארו מועמדים לאליפות? כי עדיין קשה להאמין שבוסטון או טורונטו יעברו אותם. ג'ורג' ספציפית גם הוביל את אינדיאנה הדי מוגבלת ל 7 משחקים מול מיאמי הגדולה אז עם צוות מסייע מוכשר סביבו הוא כן יכול להוביל קבוצה להתמודדות על האליפות.

אלון3131 7 במרץ 2017

בתור אוהד פייסרס אינדיאנה לא הייתה מוגבלת, הייתה לה את ההגנה הטובה בליגה, היה לה את הסנטר הטוב בליגה באותה עונה(פיק חד פעמי אבל עדיין), ואת אחד המאמנים הכי טובים בליגה.מה גם שג'ורג' לא אותו שחקן אחרי הפציעה, הוא חזר מדהים והוא עדיין סופרסטאר אבל התקרה שלו קצת ירדה, אולי הוא סתם מבואס להיות תקוע באינדיאנה.

יריב 7 במרץ 2017

לאינדיאנה היתה אז חמישיה מצוינת, למרות שחלק ממנה הפסיק לתפקד די מהר אחר כך (גם היברט וגם סטיבנסון). אני תוהה מה זה אומר על ווגל.

שמעון 8 במרץ 2017

היברט וסטיבנסון נתנו פיק חד פעמי שהרבה שחקנים בהיסטוריה עשו את זה ונשכחו לאחר מכן, זה קורה. הם לא שחקנים טובים או משהו כזה. ווגל מאמן מהטובים בליגה וגם השנה עם קבוצת פח שיש לאינדי הוא איכשהו בפלייאוף בינתיים.

עובר אורח 8 במרץ 2017

חוץ מזה שהוא לא מאמן את אינדי אלא את אורלנדו הכושלת…

שמעון 8 במרץ 2017

חח בכלל לא ידעתי שהוא כבר לא באינדי, אז בכלל אורלדו משחקים שם שחקני יורוליג, שחקנים בדיחה יש שם מה אתה רוצה שיעשה איתם?

עומר 7 במרץ 2017

אם ככה לברון זה ה-אמ.וי.פי הכי קל שראיתי.
שים את לברון בקבוצה 1-4, הוא לוקח איתה אליפות בסבירות בינונית-גבוהה.
שים את לברון בקבוצה 5-12 היא עושה גמר נבא.
שים את לברון בכל קבוצת תחתית של הליגה והיא לפחות עושה פלייאוף.
יש שחקן נוסף בנבא שאתם יכולים לומר שאם הוא מצטרף לקבוצה מסוימת היא ישר הופכת לקונטנדרית לגמר או אליפות?
תראו איך נראות הקבוצות כשלברון עוזב אותן ואיך הן נראות לפני שהוא בא אליהן.
הבחור עושה כבר 6 פעמים גמר נבא, מביא את הקבוצות שלו למקום ראשון בקונפרנס באופן קבוע, מציג סטטיסטיקות מדהימות בכל אספקט במשחק (נקודות, אחוזי שדה, אסיסטים, ריבאונד, חסימות, חטיפות ואפילו שלשות).
ותראו את המאזן של הקבוצות שלו כשהוא לא משחק… גרוע מאין כמוהו.
אולי פשוט אנחנו לוקחים אותו כמובן מאליו. לדעתי גם השונאים שלו מבינים שכנראה מדובר בשחקן הטוב ביותר גם היום וגם ב-10 שנים האחרונות. אולי פשוט זה כזה ברור שהוא הכי טוב והכי ואליובל שצריך לבחור מישהו אחר…
בקיצור, מי יזכה בתואר ה-אמ.וי.פי על שם לברון ג'יימס?

אלון3131 7 במרץ 2017

+1

לברון נותן העונה בשקט עונה של 26 נקודות באחלה אחוזים(הכי טובים שלו במדי קליבלנד אני חושב), 9 אסיסטים ו8 ריבאונדים(שיאי קריירה) ומשייט בהילוך שני למקום ראשון במזרח.

ההגדרה של אמ וי פי(חייבים לעשות משהו עם האותיות באנגלית) היא בעייתית, והיא צריכה להתחשב בהיסטורית השחקן, לברון העמיד סטדרנט מסוים לגבי עצמו, וברור שזה לא אותו לברון של 2012-2013, אבל אם ההגדרה זה מי משנה קבוצה בבת אחת, לברון עדיין מקום ראשון לדעתי בפער.

Shadow 7 במרץ 2017

קצת פשטנית ההסתכלות שלך.

כשלברון עוזב קבוצה, עוזב כוכב. אם לא בא במקומו כוכב אחר זו לא השוואה.
אותו דבר לגבי הקבוצות אליהן הוא מגיע.

מה לעשות שהוא אחד הכוכבים שעבר הכי הרבה קבוצות בשנים האחרונות.

נ.ב

ברור (אולי) לגבי כל קבוצה במזרח מה שאמרת ממש לא ברור במערב. עם סקרמנטו הוא לא עושה פליאוף אפילו, גם לא עם פיניקס.

עומר 8 במרץ 2017

לדעתי סקרמנטו/פיניקס עם לברון טובה יותר מדנבר

Shadow 8 במרץ 2017

בדנבר מתפתחת חתיכת קבוצה עם יוקיץ'.

ממליץ בחום לראות משחקים

אלכס ל. 7 במרץ 2017

כבר אין הרבה ויכוח לגבי העובדה שלברון השחקן הכי טוב בליגה. ואני אומר את זה עם כל הכאב שבאמירה הזאת.

השאלה היא מה הקריטריון לבחירת האמ.וי.פי? נראה שבין כל 4 אנשים יש 5 קריטריונים שונים לבחירה.
ואנחנו בוודאות לוקחים אותו כמובן מאליו.
הוא מפלצת כדורסל ומבטיח לכל קבוצה העפלה לגמר. אני לא יודע אם היה עוד שחקן כזה מאז שמייקל ג'פרי ג'ורדן פרש מהבולס.

Shadow 7 במרץ 2017

מה שצריך לעשות עם האמויפי זה לעגן את בקריטריונים מוגדרים מראש ובזה זה נגמר.

Shadow 7 במרץ 2017

המספרים של לברון יורדים אם בגלל החלשותו ואם בגלל התחזקות קבוצתו. כך או כך הטענה שלברון תמיד האמויפי לא מחזיקה מים.

עומר 7 במרץ 2017

איפה ראית שהוא נחלש במספרים?

Shadow 8 במרץ 2017

טעות. אכן ירד בנקודות אבל עלה בשאר.

שמעון 7 במרץ 2017

נכון לוקחים את לברון מובן מאליו כי זה הרמה שהורגלנו לראות ממנו והעונה זו עונה חלשה בסטנדרטים שלו וראסל איזייה תומאס והארדן נותנים עונה ענקית אז הם לפניו העונה במירוץ.

עידן. 7 במרץ 2017

מסכים מאוד. לאחר שצפיתי למספר משחקים של אוקלהומה אי אפשר שלא לראות שאחת המטרות הראשיות של הקבוצה הזאת זה לסדר לווסטברוק את סטטיסטיקת הטריפל דאבל.

זה בולט בעיקר בריבאונד (אולי הנתון הסטטיסטי הכי לא ברור מאליו לרכז). הריבאונדים שווסטברוק לוקח הם לא כאלו שהוא "נאבק" עליהם מול שחקני היריבה, אלא ריבאונים שבכל מקרה הולכים לקבוצה ואפשר לראות שהגבוהים פשוט משאירים לו.

בכל מקרה, למעט הנותן ה"סקסי" של הטריפל דאבל ווסטברוק לא נותן עונה יותר טובה מהארדן למשל. הוא אולי קולע 3 נק' יותר אבל באחוזים הרבה פחות טובים 41.9% מול 44.3%). הארדן גם מוסר בערך שני אסיסטים יותר למשחק וגם בריבאונד אין באמת הבדל משמעותי 10 מול 8). ההבדל הכי גדול הוא שהארדן מוביל קבוצה לא יותר מוכשרת מאוקלהומה למאזן הרבה יותר טוב ולכן הוא כנראה ראוי לאם-וי-פי.

Rondi 7 במרץ 2017

זה לא בדיוק ניפוח סטטיסטיקה אלא סגנון משחק. ההתקפה של אוק' מבוססת על המהירות המתפרצת של ראס, ובגלל זה עדיף לקבוצה שהכדור יגיע אליו כמה שיותר מהר.

שמעון 7 במרץ 2017

הארדן מחזיק בסטט מנופח בדיוק כמו שהיה לנאש, בסגנון המשחק של דאנטוני ראסל בכלל היה מעמיד נתונים בלתי נתפסים. ראסל עושה את הסטט הזה בקבוצה שסגנון המשחק שלה הוא יותר משחק עומד. יוסטון זה ראן אנד גאן ללא הגנה ולרוץ ולהפציץ כמה שיותר, ראסל בסגנון המשחק הזה היה מעמיד מספרים של ווילט כנראה.

דבר שני אף אחד באוק לא מוותר לו על שום ריבאונד, זה עוד המצאה של ההייטרים שלו ויש לו הרבה כאלו כי יש לו פרצוף שבתקשורת לא אוהבים וכל משחק שלו כזה עוד יותר מעצבן את התקשורת שזה מה שאני אוהב אצל ראס.

Shadow 7 במרץ 2017

מסכים. במיוחד עם הקטע של נתקשורת

איציק 7 במרץ 2017

אני לא יודע אם לווסטברוק מגיע אמ.וי.אי.פי. אבל לא מהסיבות שאתה כותב. אני ממש לא חושב שההחלפות שאתה עושה עוזרות למישהו או משפרות. כפי שכתבו קודם, יש עיניין של התאמה. אדאמס ואחרים לא שמים את הכדור טוב על המפרקט כמו החברה ליוסטון, לכן מתאים להם המשחק שמישהו יכדרר, יחזיק בכדור וירים להם לנגיחה. הורסט רובשים של כדורסל. הם עושים זאת מצויין אך ווסטברוק מרים להם נהדר לנגיחה. לא הארדן ולא קרי מתאימים למשחק כזה. סים את קלי לידו והוא הולך לעיבוד, שים את גרין לידו ווסטברוק הולך לאישפוז כבר באימון הראשון. ווסטברוק זה הרכז המתאים לקבוצה זו עם סבירות גבוהה להרוס קבוצה אחרת.
לגבי הסטטיסטיקה, נראה לי שהיא משקרת. בזמנו של אוסקר רוברטסון לא היו כאלו קלעים לרווח את המשחק. הוצאת כדור החוצה לא גררה זריקה לסל כמו היום לכן המון מסירות שלו אז יכלו להיות אסיסטים היום. חוץ מזה, בקבוצת קלעים כמו יוסטון, קליבלנד או ג"ס הרבה יותר קל לאגור אסיסטים כי אלו קבוצות עם יכולת קליעה שמרווחים את המשחק ומסירה לשלוש בסיכוי גבוה תניב אסיסט. כנראה אותה מסירה בניקס תניב שטות, כלומר אותה מסירה, לאחד אסיסט לשני כלום. אסיסט תלוי מאד בשותפים. הרבה יותר חשוב לראות כמה מסירות מועילות מוסרים (אין לי מושג איך להגדיר, משהו הפוך לטעות לא מחויבת בטניס) ומה שעושה המקבל זה כבר לא בשליטת המוסר.
לגבי קוואי, לא חושב שהוא מועמד ראוי לאמ.וי.פי. שחקן שלא הוכיח את עצמו מחוץ למסגרת של הפופ לא יכול לקבל תואר זה. חוץ מזה, שחקן אדיר.

karim the dream 7 במרץ 2017

אז טים דאנקן לא ראוי לשני תארי אמ וי פי? קוואי מקבל הרבה בידודים במשחק וקולע באחוזים גבוהים. אני לא חושב שזו שיטה.., זה שחקן שעבד על המשחק שלו והגיע לרמה שאף אחד לא ציפה ממנו.

karim the dream 7 במרץ 2017

לגבי שאר התגובה אני מסכים לגמרי.

איציק 7 במרץ 2017

לגבי השחקנים של פופ זה היה ציני כמובן, פשוט תחת ידיו צומחים שחקנים, גם כאלו שנועדו לגדולות כמו דאנקן וגם כאלו שלא היו מהם ציפיות מאד גבוהות בהתחלה כמו ג'ינובילי. כמעט כל שחקן אצלו מתפתח גם במובן האישי וגם ביכולת הקבוצתית.

אדם 7 במרץ 2017

להגיד את זה על ג'ינובילי זה משחק מאוד דק עם הציניות כי יש לי הרגשה שלא מעט יחשבו שג'ינובילי לא היה שחקן אדיר לפני שהוא הגיע לספרס.

איציק 7 במרץ 2017

הוא הגיע שחקן לגיטימי מאירופה ונבחרת ארגנטינה. שחקן טוב אבל לא אולסטאר. לזה הוא הפך בס"א.

שמעון 7 במרץ 2017

אל תשכח שההגנות בעידן רוברטסון היו בדיחה אז זה עובד גם לכיוון השני. דבר שני אוסקר שיחק יותר דק מווסטברוק

איציק 8 במרץ 2017

גם היום ההגנות לא משהו. תראה את התוצאות והסטטיסטיקות. פשוט מטורף. נכון שיש גם ביצועים מדהימים אבל עם הגנות סוף שנות ה-80 וה-90 הסטטיסטיקות אפילו לא היו דומות.

שמעון 8 במרץ 2017

הכדורסל השתנה בצורה דרסטית המשחק יותר אתלטי יותר מהיר ויותר זריקות מרחוק, בשנות ה80- וה-90 רוב השחקנים היו מאד מוגבלים והיו די נגרים, זה לא קשור להגנות. בשנות ה-80 וה-90 רוב השחקנים לא היו איום מה-3 ובמיוחד הכבדים. היום כמעט כל סנטר זורק שלשות ואני לא מדבר על מספרי 4. הכדורסל השתנה מאד.

איציק 8 במרץ 2017

אני חושה שלא קראת את התגובה המקורית שלי כי התייחסתי לכך. זה הולך לשני הכיוונים, אז המשחק לא היה מרווח ולכן הרבה יותר קשה היה למסור אסיסט כי שחקן פנוי משש מטר פשוט לא היה זורק ואם כן, לרוב מחמיץ. היום זה אסיסט.

אריאל גרייזס 7 במרץ 2017

לא מבין בכלל את הדיון, ברור שאיזייה צריך לזכות, לא?

איציק 7 במרץ 2017

יש לי תחושה שאתה מוטה נגד האחרים.

Shadow 7 במרץ 2017

יש פה הערכת חוסר רצינית לגבי חומר השחקנים סביב הארדן

והערכת עודף מוגזמת לגבי איכות השחקנים סביב ראסל.

באוקלהומה אין מלבד ראסל שחקן שיודע לכדרר.

אין שם שחקן אחד ברמה של אריזה או אריק גורדון בברלי או ראיין אנדרסון.

אני דווקא חושב שאם שמים את ראסל ביוסטון הם יהיו יותר טובים ואוקלהומה עם הארדן תהיה הרבה יותר גרועה.

קרי באוקלהומה זו בדיחה טובה כי הם לא נכנסים בכלל לפליאוף.

אני דווקא חושב שגרין היה מסתדר מצויין באוקלהומה במקום קנטר נגיד.

לגבי קליבלנד? עם קאווי הם עושים מאזן יותר טוב משל הספרס ואם גם מביאים את פופ במקום לו הם לוקחים אליפות בהליכה.

Shadow 7 במרץ 2017

ועוד משהו לגבי גרין. הוא שחקן מאוד מגוון התקפית שסובל קשות מהעובדה שדוראנט הגיע.

בכל מקום אחר הוא כינור שני. עדיף ליד רכז דומיננטי.

שי 7 במרץ 2017

צל, מסכים לכל. קצת באופנה לרדת על ראסל.

שמעון 7 במרץ 2017

גרין שחקן פח ואוברייטד מטורף שהתמזל מזלו לשחק לצד קרי קליי ודוראנט ורוכב על הגב שלהם.

אתה מאד מזלזל בקרי כאילו זה סתם שחקן, קרי הוא רוצח פסיכופת והוא הנפגע העיקרי מהגעת דוראנט ולכן גם הירידה בכושר אבל אם קרי משחק לבד הוא יכול להרוג קבוצות והוא כבר עשה את זה בשני העונות האחרונות יפה מאד.

Shadow 8 במרץ 2017

אני חושב שאתה טועה וקרי זה השחקן האהוב עליי בליגה אחרי ראסל.

גרין הוא אולי אישיות מוזרה אבל גם ראסל בקשר לכדורסל אתה עושה לו את מה שאתה לא אוהב שעושים לראסל, מערב בין אישי למקצועי.

גרין הוא שחקן מעולה. אולי לא כמו שעושים ממנו, אבל מעולה.

יש לו סט תכונות מאוד מגוון שקשה למצוא אצל הרבה שחקנים בנוסף לעובדה שהוא בנוי מאוד טוב.

ולא לשכוח שאם דברו פה על המקום בדראפט בו נבחר קאווי אז מה נגיד עליו?

שמעון 8 במרץ 2017

תשמע גרין שחקן סביר כמו הרבה אחרים בליגה אני באמת חושב ככה ואני מודה שהוא השחקן השנוא עליי בליגה. הוא עושה הרבה פרובקציות וטראש טוק אבל הוא מאד מוגבל בכישרון, שים אותו למשל במילווקי והוא מנגר שם את התחת.
המזל שלו שהוא זכה לשחק עם קרי וקליי והשנה דוראנט שתחתם כל נגר יכול להיות מדהים כי הם ככ מרווחים את המשחק.
גם דניס רודמן היה כזה נגר שזכה לשחק לצד שחקנים גדולים והיה טוב בהגנה, גם זה חשוב אבל מנפחים אותו בצורה מטורפת בתקשורת, אומרים הוא הלב והדבק של הקבוצה וכל מיני שטויות כאלו, הוא שחקן משלים טוב, הוא לא אולסטאר ולא כלום.

Shadow 8 במרץ 2017

נאלץ שלא להסכים. אני חושב שאתה ממעיט בערכו גם בהתקפה ובמיוחד בהגנה.

אותו הדבר לגבי רודמן. הבנאדם סיים עונות עם 18 ריבאונדים.

קשקשן בקומקום 8 במרץ 2017

מסכים ועל זה כתבתי שזה נובע מדימויים וקלישאות

shohat 7 במרץ 2017

כשאני רואה את ווסטברוק אני לא יכול להימנע מהמחשבה: מה עם הוא היה משחק בשנות השמונים? חלק מהדברים שהוא עושה הם ג'ורדניים.

shohat 7 במרץ 2017

מה אם, סליחה

איציק 7 במרץ 2017

רק עם הבדל אחד, בימים של הבאד בויס, אוקלי, מיסון, קרטרייט אחרי כניסה אחת כזו, בשנייה הוא לא היה עובר ת'חצי. בתקופה של ג'ורדן, הוצאות להורג בתחומי המגרש היו לגיטימיות ביותר. יתכן והיה מסתגל, אבל את זה לעולם לא נדע. אבל כן, בהחלט הוא משאיר אותך עם פה פעור.

שמעון 7 במרץ 2017

הוא השחקן שהכי כיף לראות היום בליגה יחד עם קרי

אלכס ל. 8 במרץ 2017

הכי נהנה מאיזייאה תומאס.
אבל אני תמיד משוחד לטובת הגמד הסקורר.

holden 7 במרץ 2017

לא קשור לפוסט הנוכחי,
מה עם איזה פוסט על ליטו וידיגל?
כותבים פה הרבה על ג'ורדי ומנתחים את תכונותיו ומעלותיו וחסרונותיו,
מחכה לאיזה אבחון אישיות של וידיגל,

מה שכן לפחות ויזואלית אני חייב לציין שתמיד שאני רואה את ליטו אני נזכר ב
קוונטין טרנטינו
זה בגלל שאלוהים יסלח לי אבל חי נפשי שוידיגל מזכיר לי אולי בגלל הלבוש שלו, אולי בגלל הארשת הרצינית ,
בכל מקרה ליטו נראה כמו כומר מקסיקני בעיירה שכוחת אל ממערבון שביים טרנטינו,
השאלה האם " הכומר" יצליח להביא את צלחת האליפות ,
עד עכשיו הכל מסתדר לו לא רע

S&M 7 במרץ 2017

ווסטברוק שחקן אדיר, אבל עם אחוזי קליעה של גבינת קוטג' אי אפשר להיות אם.וי.פי.

בלי ויכוח בכלל, לברון ג'יימס הוא אם.וי.פי. הוא אפילו מועמד מוצלח יותר לג'נרל מנג'ר. ובגלל שזה ברור מאליו שהוא אם.וי.פי בכל עונה בכל קבוצה שישחק, גם ברור מאליו שאי אפשר לבחור אותו בכל שנה. הוא ייבחר רק אם לא יהיה מועמד משמעותי וחזק אחר.

והשנה יש. לכן זה בין קוואי לנרד להארדן. אני מאוד אוהב אל קוואי, הרבה יותר מאשר את הארדן. אבל בהתמודדות ביניהם למרבה האבסורד קוואי ניזוק בגלל חוזק הארגון שלו, ועוצמת המאמן. זה ניראה כאילו שהיית לוקח כל שחקן מגוון, ופופוביץ' היה הופך אותו לכוכב. וזו עובדה שהספרס בצמרת עם שחקנים שעל הנייר א מביאים קבוצה לכזה מקום. לא נתפס למשל שקוואי נבחר 15.

הארדן הוא בדיחה הגנתית. מזכיר את אורי מלמיליאן. להשוות את ההגנה שלו לזו של לנרד זה עלבון. אבל הארדן הרבה יותר קריטי ליוסטון, ומשדרג אותה. ניראה לי שהוא הזוכה השנה. וחבל שקיובן דיבר על זה, כי עכשיו יגידו שהארדן זכה כי קיובן דיבר. סתם.

שמעון 7 במרץ 2017

לברון השנה הרבה מאחורי ראסל אייזיה תומאס הארדן קאווי ודוראנט

איברה 7 במרץ 2017

מזמן לא נהניתי ככה מפוסט כדורסל, ועוד מסוג: מה היה אילו…

דן דן 7 במרץ 2017

וואו, אתה מעוות את המציאות שזה משהו. קודם כל גיבסון שם בערך שעתיים, אז להגיד שהוא חלק מהקבוצה שהגיע לפלייאוף זה פשוט שקר. הם בפלייאוף בלעדיו, הוא בתקווה יעזור להם לשפר מיקום.

קנטר היה פצוע רבע עונה, אולדיפו כמעט חצי עונה, וגם שהוא משחק, הוא כישרוני אבל יש לפחות 15 גארדים טובים ממנו בתפקידו.

ואתה באמת אמרת בכתבה למעלה שהשחקנים סביב קוואי לא נכנסים לחמישייה באוקלהומה.., באמת ?!?!? אתה משווה את הסגל של הספרס לסגל של אוקלהומה !?!?

אדם בן דוד 7 במרץ 2017

ווסטברוק ייקח אם יסיים עם מאזן טריפל דאבל

הארדן ייקח אם ראס לא

קוואי הוא תופעה מטורפת- הוא הצליח להיות אדיש יותר מטימי- הבנאדם דפק שלשה ואז גג וריבואנד ואשכרא ניצח את המשחק וכלום. פוקר פייס רק תנו לו ללכת הביתה ולא להתראיין. השחקן הראשון שהייתי לוקח לקבוצה חדשה שהייתי מקים.

לברון- השחקן הכי טוב בליגה מעל לעשור- כל אם וי פי שנבחר שהוא לא הוא- זה סתם.

Shadow 8 במרץ 2017

טענה מאוד מוזרה מאוד. כמה אליפויות יש לו ביותר מעשור הזה?

לברון שחקן אדיר אבל לא צריך להגזים.

יוסי מהאבטיחים 8 במרץ 2017

טענה הגיונית בהתחשב בכך שמייקל סיים עם ממוצע אליפויות ל פחות מ50% את הקריירה שלו, וקארים ירד מ 33%.
אליפויות זה לא מדד להכל, בטח שלא לאמויפי שניתן על עונה רגילה.

Shadow 8 במרץ 2017

הוא אומר קצת יותר מעשור. לברון בליגה 13 שנה זה קצת יותר מעשור. אתה טוען שבכל השנים האלה הוא היה האמויפי?

יוסי מהאבטיחים 8 במרץ 2017

לא בכולן, אבל בטח ברובן.
בלי ספק השחקן ששווה הכי הרבה עבור קבוצתו, עבור הפרנצ'ייז, עבור השחקנים שכרגע על המגרש איתו.

shadow 9 במרץ 2017

ממליץ לך לחזור לרשימת האמויפי ולגלות שאתה ממש טועה, אבל בהגזמה.

בחמש השנים הראשונות הוא היה בשולי הדיון של חבורת האמויפי כשכוחו עולה מן הסתם בדרך.

אני חושב שלשחקנים כמו קובי, נאש, דריק רוז, נוביציקי (שיעול, שיעול) יהיה מה להגיד בנידון וגם לקרי ודוראנט.

הוא לקח 4 אמויפי שזה בערך מה שהוא שווה והיה שווה. אתה יכול להגיד שאולי הגיע לו עוד אחד אבל לא יותר מזה.

בקיצור הרבה פחות מעשור.

זיכרון זה דבר מתעתע.

שמעון 7 במרץ 2017

לא לתת לראסל את האמויפי זה בושה. הסיבה היחידה שהארדן מדגדג אותו זה סגנון המשחק של דאנטוני. אם ראסל היה משחק ביוסטון הסטטיסטיסטיקה שלו הייתה יותר מרשימה ממה שהיא היום.

ראסל שחקן ענק!, מה שהוא עושה העונה זה היסטורי ולטעמי יותר מדהים ממה שקרי ניפק עונה שעברה. ראסל הוא ווינר, רוצח, קלאצר ואחד השחקנים הכי אנדרייטד בליגה ושנוא התקשורת.
ראסל משחק עם חבורת נגרי על כמו שאייברסון שיחק בפילי וכמו שלברון שיחק בקאבס בקדנציה הראשונה וכמו שקובי שיחק בקדנציה של אחרי שאק ולפני פאו.

אף אחד באוק לא יודע להקפיץ כדור או ליצור לעצמו איזשהו מצב, הם לא קולעים שלשות שהם לגמרי לבד. אדמס גיבסון הם נגרים טובים ונחמדים אבל תו לא, הם לא שונים מטריסטן תומפסון וזה פחות או יותר הרמה שלהם. אולדיפו שחקן נחמד וזהו. כל השאר שחקני יורוליג שם.
אוק העונה עברו מספר רב של פציעות אפילו של הנגרים האלו. המצב היחיד שבלי ראסל אוק הייתה נכנסת לפלייאוף זה אם היו משחקים במקומו דוראנט, קרי, לברון.

הבדיחה שהוא משחק בשביל המספרים זה קלישאה עלובה, אפשר לחשוב שווילט, ראסל, גורדון, קארים, מגיק, בירד, קובי, שאק, לברון לא שיחקו בשביל המספרים, פחחח.
ראסל משחק בשביל המספרים שלו בדיוק כמו קרי דוראנט לברון אנתוני דיוויס הארדן וקאווי או כל אחד אחר אז די להיתמם ועדיין שום שחקן בהיסטוריה מאז אוסקר לא עשה ממוצע טריפל דאבל ולברון ניסה לעשות את זה הרבה עונות ואף פעם לא הצליח.
דוראנט וכולם יכולים לנסות להגיע לטריפל דאבל נראה אם הם יצליחו ככה לסחוב עונה-הם לא יצליחו.

אז התשובה היא כן שכל שחקן שמסיים עם ממוצע טריפל דאבל ועלייה לפלייאוף חייב להיות אמויפי אלא אם כן קרי של שנה שעברה היה מתחרה איתו ואז אולי היה ויכוח. הארדן איזייה תומאס קאווי ולברון ודוראנט לא באזור חיוג הזה העונה.

אחוזי שדה? עוד שטויות של כל מיני אוהבי כריס פול ודומיהם, שהכדור אצלך וכל שחקני היריב שומרים עליך ואתה כל הקבוצה אז כן אחוזי השדה מן הסתם ירדו, שאתה זה שצריך לקחת זריקות בלתי אפשריות אז כן אחוזי שדה ירדו אבל למי זה מזיז? לראסל כמו שחקן גדול אמיתי זה לא מזיז כמו שלא הזיז לקובי וכמו שלא הזיז לאייברסון או מזיז להארדן.

ראסל ווסטברוק זה האמויפי היחיד העונה וכל בחירה אחרת תהיה בושה לליגה

Rondi 8 במרץ 2017

אוסקר רוברטסון לא לקח אמויפי בעונה שסיים עם טריפל דאבל למרות שעלה לפלייאופס.
ראס שחקן גדול שסוחב קבוצה בינונית למקום הריאלי שלה. הסימליות של טריפל דאבל לא עושה עליי רושם מצד אחד אבל העובדה שהוא מעורב בכל מה שקורה על המגרש כן מרשימה אותי מצד שני. מועמד לגיטימי לאמויפי, אבל בטח לא בסקלה מעל השאר.

Shadow 8 במרץ 2017

אחוזים זה אוברייטד. שום נתון בפני עצמו לא יכול להביא למסקנה חיובית או שלילית לגבי תרומת או איכות השחקן לקבוצה.

אולי איבודים וגם זה אמור להימדד ביחס לאסיסטים ופעולות חיוביות אחרות.

בקיצור מה שמשנה הוא כמה הקבוצה מנצחת ולא מה האחוזים. גם חשוב מה עושה הקבוצה איתו ובלעדיו.

שמעון 7 במרץ 2017

אגב קיובן אידיוט רואים שיש לו משהו אישי נגד ראס, לברון העונה לא רוב בכלל מועמד לאמויפי

קלבדוס 8 במרץ 2017

במבחן ההחלפה, לברון ג'יימס הוא ה-אמ.וי.פי הבלתי מעורער של הליגה, קרוב לעשור.
כל קבוצה שתקבל אותו תתחזק, לפעמים דרמטית, מלוטרי לפלייאוף גבוה. קליבלנד בלעדיו (ועם השחקן החדש) תיחלש, לפעמים תתרסק.
סימולציה לגמר הקרוב:
קליבלנד בהרכב: ארווינג, סמית', דוראנט, לאב, טריסטן.
גולדן סטייט בהרכב: לברון, קארי, תומפסון, גרין, פאצ'וליה.
יש הערכה מה הולך לקרות? מתחיל ב-ס נגמר ב-פ.
המבחן הזה מוליך לסיטואציות קומיות.
ניקח את החבורה: דלבדובה, מוזגוב, טריסטן תומפסון, ושני נפלי הניקס – שמפרט וג'יי.אר סמית'.
מה יעשה איתם סטף? הארדן? ווסטברוק? דוראנט? קוואי?
אפילו לא פלייאוף. גם במזרח החלש. לוטרי, אולי נמוך.
לברון לקח את החבורה הזו עד למשחק 6 בגמר.

איציק 8 במרץ 2017

אר מסכים. ראשית אתה המוציא פורוורד ומכניס גארד שזה לא מתאים. אם אתה מכניס את קוואי, לא בטוח שאתה מגיע נמוך יותר. בטח לא הקוואי של היום.

איציק 8 במרץ 2017

לא מסכים…

שמעון 8 במרץ 2017

ראסל, דוראנט והארדן בקלות מביאים אותם למקום הראשון במזרח כמו לברון. המזרח פח וגם המערב למען האמת אבל המערב יותר חזק

שמעון 8 במרץ 2017

גם קרי אגב

Shadow 8 במרץ 2017

זה נכון במזרח אולי, למרות שאני לא סגור על ברוקלין.

במערב אני בספק.

תומרג 8 במרץ 2017

בחייך, בכושר אישי נמוך יותר ועם פאקינג דלונטה ווסט, איגלאוסקאס ומו וויליאמס בתור הצוות המסייע שלו הוא הגיע ל 66 נצחונות וגמר המזרח.
לי אישית אין ספק בכלל שעם ברוקלין הוא מגיע לפלייאוף (ואז כולנו נשמע שזו לא חוכמה עם סנטר כמו לופז ורכז כמו לין, נראה אותו עם הקינגס או משהו כזה)

shadow 9 במרץ 2017

בחיי שהמזרח הוא בדיחה ספר לי מי היו היריבות שלו עד לגמר.

ולא פלא שבגמר הוא קיבל בראש.

מה שלברון עשה במזרח בתחילת דרכו עם החבורה שאתה מזלזל בה פה מעיד יותר על המצב העגום שבו היה מצוי הצד המזרחי.

אלכס ל. 8 במרץ 2017

האם אחרי המשחק האחרון בין ס.א ליוסטון קוואי עבר את הארדן במירוץ לאמ.וי.פי?
האם בכלל דומיננטיות של מועמד אחד על פני השני במפגש ישיר משנה משהו?
אני חושב שכן. קוואי מפלצת לגמרי.

Duncan 8 במרץ 2017

הבעיה שכולם מסתכלים על התקפה.
אם לוקחים את החלק השני של המשחק…זה שנקרא הגנה…קוואי הוא חמש רמות מעל ווסטברוק והארדן. שם נגמר הסיפור. אבל התואר הזה הוא תואר לשחקן ההתקפה.

שמעון 8 במרץ 2017

קאווי לא ברמה שלהם בהתקפה והוא מאד נהנה מזה שפופ המאמן שלו

duncan 8 במרץ 2017

הוא ברמה של ווסטברוק. המספרים מראים זאת גם.
נהנה מפופ? לך תראה משחקים. האיש הולך הרבה לבד ומסיים כמו ענק. הספרס כבר לא משחקים כמו פעם. זה הרבה אחד על אחד של קוואי.

שמעון 8 במרץ 2017

תשמע אין ספק שקאווי היום טופ 7 בליגה ויש כאלו שידרגו אותו יותר. אני עדיין לוקח לפניו את קרי דוראנט ראסל לברון דיוויס והארדן. הוא שומר ענק ורין ספק שבשנתיים האחרונות הוא העלה את הרמה שלו בצורה מטורפת אבל שוב זו דעתי ויש כאלו שהיו לוקחים את קאווי לפני הרבה אחרים. עדיין המכונה של הספרס עובדת כבר קרוב ל20 שנה וזה הרבה בגלל המאמן הכי גדול בהיסטוריה.

duncan 8 במרץ 2017

אתה חושב שהצוות המסייע של קוואי טוב יותר משל ראסל?

shadow 9 במרץ 2017

אחרי שצחקתי קצת…… כן ובעיניים עצומות.

וזה עוד לפני שמתחילים לדבר על עמדות.

ווסט והארדן משחקים בעמדה שקשה להגיע ממנה (כשהרכז הוא הכוכב של הקבוצה) לתוצאות מרחיקות לכת ברמה הקבוצתית בגלל המבנה של משחק הכדורסל.

תבדוק מה עשו רכזי על בהיסטוריה של הליגה ותגלה שבטור ההישגים הקבוצתיים, לא הרבה.

כריס פול כדוגמה מושלמת והוא עוד הרבה יותר רכז מווסט והארדן.

נ.ב

יש רק אחד יחיד ומיוחד שעשה זאת בגדול ולא סתם קיבל את הכינוי "מג'יק"

shadow 9 במרץ 2017

שלא תבין לא נכון אני חושב שקאווי שחקן גדול אבל אני מסכים עם שמעון. הוא פשוט נמצא במערכת שכל פטי מילס הוא כוכב.

אני לא בא להוריד מערכו של פטי מילס אלא להעלות בעשרות מונים את ערכו של פופ במערכת הספציפית הזו ובעקבות כך את תרומתה של הקבוצה לשיפור החלקים בתוכה.

הכוכב בספרס הוא פופ וזו הקבוצה היחידה באנביאיי שזה ככה.

Comments closed