לפעמים ערכי המועדון זה קשקוש

איך אמר קרוויל בזמנו, זה מסי טומטום

רבים מבכים את מות ערכי המועדון מקטלוניה. הרי סיפרו לנו שקבוצת הפלא של פפ היא תוצר בלתי נמנע של הגישה הנפלאה של ברצלונה, הערכים של הכדורגל ההתקפי המונחל בבית הספר הפלאי, לה מסיה (טעות הכתיב מכוונת).

בעקבות ההפסד של ברצלונה בפאריז שמענו גם שלואיס אנריקה אשם באשמה גדולה, הוא זנח את ערכי המועדון, את הטיקי טקה, וניצח באמצעות כדורגל אחר, לכן התבוסה היתה בלתי נמנעת. יצאו גם כתבות לא מעטות על כך שההתפרקות של ברצלונה נובעת מכך שהנהלת ברצלונה התנתקה מהערכים של הקבוצה, הזניחה את בית הספר לכדורגל והשקיעה ברכש, והתעסקה בקרבות פוליטיים קטנוניים.

*

אותם אנשים שמבכים כיום את מותם של הערכים, כנראה לא ממש עקבו אחרי ברצלונה של לואיס אנריקה. אני לתומי חשבתי שאחרי העונות של לואיס אנריקה בעמדת המאמן, עונות בהן אחוזי ההצלחה של ברצלונה היו גבוהים אף יותר מאלה של פפ גוורדיולה, והקבוצה זכתה בתארים בקצב לא פחות, אנשים יעשו חושבים האם אכן מדובר בנצחון ערכי של המועדון על פני מועדונים אחרים, או שמא מדובר גם במזל גדול שאחד ליאו מסי הגיע כנער לאקדמיה המפורסמת.

*

נכון, הכדורגל של פפ הצליח כאשר הקבוצה התבססה על שחקני האקדמיה, מסי, צ'אבי, אינייסטה, בוסקטס, פיקה ואחרים. נכון, הנבחרת הספרדית זכתה בהצלחות בסגנון כדורגל דומה כאשר התבססה על אותו שלד פחות ליאו מסי, אך האם תקופה של שש שנים אכן מספיקה כדי להוכיח שההצלחות האלה הן תוצאה של אקדמיה יוצאת דופן וערכים נפלאים, או שמא מדובר בהמון מזל שבמקרה לחלוטין שחקנים גדולים הגיעו לאקדמיה באותו פרק זמן?

*

מי שחשב אין כאן מקרה, מוצא עצמו נאלץ למצוא הסברים מדוע אותה אקדמיה לא מצליחה לשחזר את הצלחתה מאז אותו מחזור פלאי. ניתן היה להאשים את העובדה שברצלונה עמוסה מדי בכשרונות הקודמים, ולכן אין מקום לכשרונות החדשים שהאקדמיה מגדלת, אך לא ראיתי אף שחקן שיצא מהאקדמיה של ברצלונה ונהיה כוכב על בקבוצה אחרת.

ברצלונה של לואיס אנריקה ניצחה כל כך הרבה משחקים בגלל מסי, סוארז, ניימאר, לא בגלל אקדמיית הפלא וערכי הטיקי טקה.

*

כאשר אנו מנתחים לאחור אנו נותנים הסברים הגיוניים לצירופים רנדומליים לחלוטין. ברצלונה זכתה בהישגים על חשבון ריאל מדריד, וכידוע ריאל קבוצה לא פחות עשירה, אז כנראה ברצלונה עשתה משהו נכון יותר מריאל מדריד, מה זה יכול להיות? אה הנה האקדמיה, לריאל אין הצלחה כזאת מסחררת בגידול שחקנים.

בסופו של יום, רוב מוחלט של שחקני העלית בעולם לא גדל באקדמייה של ברצלונה, וכך רק טבעי שיקרה. החלק של האקדמיה המפורסמת בפיתוח של מסי, אינייסטה, צ'אבי ואחרים צריכה להכנס לפרופורציות, נדמה לי שהם היו הופכים להיות שחקנים גדולים גם אם היו מתפתחים בהרבה מאוד מקומות אחרים בעולם, ולגבי השאלה האם שחקנים מוכשרים פחות היו הופכים להיות טובים כמו שחקנים אלה בזכות לה מסיה, נדמה לי שאנחנו רואים את התשובה כבר שנים מספר.

*

אני לא בא לזלזל בחשיבות של ערכים בגיבוש זהות של הקבוצה, אני כן טוען שהרבה זהויות יכולות להצליח, אין סט אחד של ערכים שהוא באופן מוכח טוב יותר מסט אחר. ההצלחה של ברצלונה התאפשרה הרבה בזכות מסי, אחר כך יש גם מקום לערכים, אבל תנו לי ערכים אחרים, ספק אם ברצלונה תצליח פחות, תשאלו את לואיס אנריקה.

כל מה שרצית לדעת על אליפות העולם בבייסבול והתפדחת לשאול
אחד ה... אם לא ה...

130 Comments

ראיון 8 במרץ 2017

יש כמה וכמה בוגרי מחלקות הנוער של בארסה שמשחקים ברמות הגבוהות ביותר ע"ע טיאגו אלקנטרה מבייארן וביירין מארסנל.

בנוגע למשחק מול פסז' בינתיים מדובר בסטיית תקן אחת, (וקצת תוצאה נקודתית של אנדרה גומש אחד), אם נחיה גם נראה, למרות שככה"נ גם הערב ברצלונה תפסיד בגלל הדינמיקה הנדרשת מהמשחק הקודם והצורה בה היא נדרשת לעלות.

גיל שלי 8 במרץ 2017

עם כל הכבוד לטיאגו וביירין, הם בתוך חמישים השחקנים הטובים בעולם? נדמה לי שמסי, צ'אבי ואינייסטה היו מעט יותר טובים

ארז 8 במרץ 2017

זה דיון משני, אבל שיאו של טיאגו עדיין לפניו.
לא יודע אם וכמה יצא לך לראות אותו, אבל הוא אדיר השנה.
לא קיבל מספיק במה עד עכשיו.
אני שם את הכסף על כך שיהיה בין ה-50.

גיל שלי 8 במרץ 2017

מוכן לתת לו את זה, אז במקרה היה מזל לאקדמיה שהבן של מאזיניו התאמן שם

Mr T 8 במרץ 2017

טיאגו בן 25 ולא נתן 10 משחקים טובים בחיים שלו עדיין.
אם אתה משווה אותו לשחקנים כמו רובן או מולר שניהם היו במקום אחר לגמרי בגיל 25.
יכול להיות שעתידו עוד לפניו אבל נראה לי שהוא לא ברמה אלא הרבה באז

ק. 8 במרץ 2017

ברור שנפלו על דור אדיר מהאקדמיה, אבל צריך מדיניות וביצים כדי לתת לבוסקטס הילד מברצלונה ב' את המפתחות בהרכב על חשבון יא יא טורה.
נכון שערכי המועדון זה קודם כל לתת ל11 שחקנים טובים וראויים, אבל בוא נגיד שנותנים הרבה יותר צ'אנסים מהרבה מקומות אחרים לשחקני בית (פדרו, סרג'י רוברטו, ראפינייה ואפילו מוניר – לא היו משחקים את הכמות ששיחקו בקבוצה אחרת

אדם 8 במרץ 2017

כשיש לך את מסי צ׳אבי אינייסטה ובוסקטס הרבה יותר קל לתת צ׳אנסים לשחקנים צעירים כי כל אחד מהם עושה את השחקנים שלידו הרבה יותר טובים. שים את פדרו הצעיר בכל קבוצה אחרת ואני ממש לא בטוח שיוצא ממנו שחקן של מועדונים גדולים.

יואב 8 במרץ 2017

אדם,
אבל כדי לדעת אם בוסקטס מספיק טוב, צריך לתת לו דקות. להאמין בו. זה מה ש-ק. כתב מעליך.

אדם 8 במרץ 2017

בוסקטס הוא הדוגמה היחידה שאני מסכים איתה כי כל האחרים לא היה מקבלים צ׳אנסים בסיטואציה אחרת. והאמת שגם לא בטוח שבוסקאטס היה מקבל אבל למזלו היו שם צ׳אבי ואינייסטה שמה לעשות, כמעט כל קשר שהיית שם איתם היה עושה עבודה טובה (קייטה למשל). אין ספק שבוסקאטס לקח את הצ'אנס בשתי ידיים אבל זה פשוט תלוי סיטואציה.

ק. 8 במרץ 2017

על חשבון יאיא טורה לשחקן בלי דקת בוגרים בהרכב של מועדון בסדר גודל כזה זה משמעותי. לפני זה היו שם אדמילסון וראפה מרקז (וקצת אינייסטה הנער) – הוא מאוד שידרג את העמדה והחשיבות הטאקטית שלה. אני יכול להגיד לך שאני כאוהד בחצי שנה הראשונה שלו העדפתי לראות שם את יאיא טורה וחשבתי שהוא עושה יותר מדי שטויות שם. כמובן שבהמשך השנה כבר התבדיתי

גיל שלי 8 במרץ 2017

אז במקרה זה הצליח, אבל אם היו מתעקשים לתת צ'אנס למוניר או לבויאן קרקיץ', ולא מביאים את סוארז?

ק. 8 במרץ 2017

גיל, הם קיבלו מספיק צ'אנסים. בויאן היה בקבוצה הבוגרת כמה שנים. בעונה הראשונה כמחליף הבריק לפרקים ואחר כך פשוט הרבה פחות (והיה ואקום אחרי דוד וייה), גם מוניר קיבל מספיק צ'אנסים ולא סיפק את הסחורה (פתח בכל המשחקים עד שסוארס נכנס לעניינים ולא הצליח כמחליף ראשון לשלישייה)

Ollie Williams 8 במרץ 2017

אמנם עוד לפני תקופת פפ,אבל פויול היה מגן בינוני ו-ויקטור ואלדס שוער די נוראי והם המשיכו לקבל דקות בשל היותם שחקני בית, בסוף זה השתלם.
גם צ'אבי היה נחשב לגרסה משונמכת של גווארדיולה השחקן, ואינייסטה היה קשר התקפי דריבליסט שמרבה להחמיץ. לקח זמן עד שהם נכנסו באמת לעניינים ונהפכו לשחקנים שהיו בשיאם.

יואב 8 במרץ 2017

אולי,
נכון. וזה אנדרייטד לגמרי עכשיו. שכחו מזה.
אני, בימיו הראשונים של צ'אבי, בכלל לא ספרתי אותו כמו שאומרים.

אדם 8 במרץ 2017

אני לא ממש מסכים. אינייסטה היה עם פוטנציאל מטורף מהשנייה הראשונה וזה היה ברור לכולם. מודה שאת ימיו הראשונים של צ'אבי אני לא זוכר אבל עוד בשנות רונאלדיניו ולפני כן היה ברור שהוא קשר מעולה. פויול תמיד היה מגן הגנתי מעולה וכשהבינו שאפשר לנצל את היכולות שלו יותר בתור בלם הוא הפך למפלצת, ההגנה וקריאת המשחק היו שם מההתחלה. ואלדס תמיד היה שוער בינוני ונחשב לשוער טוב רק בגלל הסגנון של ברצלונה.

ק. 8 במרץ 2017

אינייסטה עשה את הבכורה ב-2005 אם אני לא טועה. רק ב-2008/9 נהיה באנקר בהרכב – ראו שהוא מוכשר כמו שאני ראיתי את סרג'יו רוברטו לפני 3 שנים וחשבתי כך, אבל לא ידעתי לאן יתפתח.
אני די משוכנע שלא חשבת על אינייסטה בתקופת רונאלדיניו מה שאתה חושב למשל על ראשפורד עכשיו ביונייטד.

אדם 8 במרץ 2017

אני באמת יכול לומר שמהפעם הראשונה שראיתי אותו הייתי מאוהב בו וחשבתי שהוא שחקן מדהים, פי מיליון ממה שאני חושב על ראשפורד היום. בשבילי מהרגע הראשון היה לו את האקסטרה הזה והדבר שהכי תפס אותי היא היכולת להשתחרר מהשחקן הראשון בצורה כל כך קלה ושוטפת.

אופיר מ 8 במרץ 2017

אדם, לא בקטע רע, זה ניראה שאתה קצת מנסה לעצב ולהתאים דברים שיסכימו לתפיסה שלך… אינייסטה (גם לזכרוני כאוהד ברסה) לא היה אמור להפוך ל'אינייסטה' שהוא היום. גם סרג'י רוברטו אגב (בעיני שחקן מצויין) הוא תולדה של מדיניות וסבלנות. באופן עקרוני אני לא מסכים עם הפוסט, בהחלט יש לברצלונה דרך מסוימת, ודאי שיש אפס אנד דאונס, אבל לאורך השנים אפשר בכל זאת לראות אותה

אדם 8 במרץ 2017

אופיר, אני לא מעצב את המציאות אני מדבר מהזיכרון. זה שיכול להיות שהזיכרון שלי מעוות זה כבר סיפור אחר :)

ק. 8 במרץ 2017

ועוד דבר, צ'אבי ואינייסטה נהיו צ'אבינייסטה בעמדות שלפני בוסקטס רק בעונה הראשונה של פפ – לפני זה אינייסטה היה בעמדת הקיצוני או הקשר האחורי או על הספסל ובקבוצה הגדולה של רייקארד צ'אבי ודקו היו שם. אז להגיד "למזלו היו שם צ׳אבי ואינייסטה" זה מאוד חכמה בדיעבד.
וקייטה, שהיה יותר מחליף של אחד משניהם (או משהו מהשלישיה הקדמית לסגור תוצאה של משחקים ולא להמשיך לתקוף בחמת זעם) הוא דוגמה למשהו שלא לגמרי השתלב, אלא היה יותר בורג ברוטציה הרחבה ואף פעם לא שחקן הרכב (אלא לשם רוטציה)

יואב 8 במרץ 2017

אדם,
אפשר להגיד את זה תמיד.
אני רחוק מלחבב את ברצלונה אבל יש שם אנשים רצינים שנתנו את הצאנס-לו. מגיע להם קרדיט על זה.

אדם 8 במרץ 2017

כמו שכתבתי, בוסקטס הוא היוצא דופן שבאמת מראה על מישהו שראה משהו אחר. שאר השחקנים שקיבלו צ'אנסים זה רק בגלל הסיטואציה הכל כך איכותית שנוצרה.

אביאל 8 במרץ 2017

אדם – אל תשכח שנתנו לאינייסטה את המפתחות על חשבון דקו, שהיה ענק בברצלונה.

ארז 8 במרץ 2017

טי,
העונה הוא לראשונה שחקן הרכב. אני לא יודע כמה פעמים ראית את באיירן השנה, אבל אני אומר בעדינות שהוא לפחות בן 3 הטובים שם השנה.
ההתפתחות שלו לא הייתה טובה. לכן הוא עזב את בארסה. ופפ שמשך אותו לבאיירן לא נתן לו מספיק במה שם (אפשר להתווכח למה).
בכל אופן, להבנתי המוגבלת השנה הוא אדיר ובארסה הייתה יכולה ליהנות ממנו מאוד (במיוחד השנה).

Mr T 8 במרץ 2017

ראיתי מספיק משחקים של בייארן הוא שחקן סביר לא הרבה יותר מזה.
הוא לא נותן הגנה בכלל, הוא לא עושה תנועה טובה בלי כדור והמספרים שלו פחות טובים משל קימיך שהוא בעונה לא משהו.
ואתמול הוא היה אסון.

ארם אבירם 8 במרץ 2017

מדויק!

ניינר / ווריור 8 במרץ 2017

בימים אלה אני עסוק בחיפוש אחרי הערכים של הניינרס, אותם ערכים של וולש ודי ברטולו. בינתיים מעלה חרס בידי

איציק 8 במרץ 2017

התחלת לזלזל באקדמיה. זו אופנה עכשיו, כל אחד יכול להצליח ללא למידה פורמאלית. יש הכל ברשת ואפשר ללמוד ממנה.

אמיתי 8 במרץ 2017

תתחיל לחפש עבודה חביבי. ניגמרה הקייטנה

איציק 8 במרץ 2017

:-(

D! כאן ועכשיו 8 במרץ 2017

:)

אריק 8 במרץ 2017

הכל נכון. אני פשוט קצת מבולבל כי עזוב את ערוץ האוהדים הילדותי/תינוקי של ברסה, דסקל למשל(לא בא לקחת ממה שכן יש לו) הסביר לנו שהם מתאמנים על שטח קטן וחישוב אלגורתמים של אפשרויות הושתלו בראשי השחקנים. יוכין הסביר שפפ הוא הפילוסוף הכי חושב מאז הגל… ואלו אמורים להיות הטובים. אז בסוף זה הרבה כסף והמון מזל, אתה אומר?

ארז 8 במרץ 2017

אריק,
ממה שאני קורא, יוכין בעיקר חותך את פפ על ימין ועל שמאל. לא מעריץ שלו, בלשון המעטה.

אריק 8 במרץ 2017

אולי לאחרונה, לפני שנים היה מעריץ למיטב זכרוני, אבל כבר שנים אני לרב מפסיק לקרוא במילה יוכין.

אופיר מ 8 במרץ 2017

למה?.. דווקא מעניין

אריק 8 במרץ 2017

הוא פעם היה חביב. נהיה שחצן. אחד הדברים שאני לא סובל זה שמישהו בונה תיאוריה באוויר. מה שנקרא לצייר שתי קורות איפה שהכדור ולהכריז על שער. הוא מאלץ פרטים שיתאימו לתיאוריה.
מעייף. אני באופן כללי לא אוהב שמומחי כדורגל ממעצמת העל שאנחנן בספורט הזה מסבירים למוריניו קלופ ואחרים איך לשחק כדורגל. קצת ענווה.
דסקל גם עוסק בהמון נתונים שבעיניי לא רלבנטים אבל משתדל להציג אותם כהוויתם בלי לבנות עליהם מגדלים (בדרך כלל).

אופיר מ 8 במרץ 2017

יורה חץ ומסמן סביבו את המטרה זו המטאפורה החביבה עלי :)

no propaganda 8 במרץ 2017

יוכין מצוין כל עוד לא מדובר בבארסה או במוריניו כולל דברים מסדר שני כמו הירידה שלו על קארנקה בעונה שעברה.

ק. 8 במרץ 2017

נכון. ובאמת את פפ ומוריניו הוא קוטל בכל הזדמנות (גם אם לפעמים הביקורת נכונה)

רטקסס 8 במרץ 2017

ערכים זה הדבר הכי אמורפי שקיים בעולם. גם כשאני מתראיין לעבודה במקום ש "מקדשים את ערכי המשפחה ואת עבודת הצוות" אין לזה שום משמעות.
מבחן התוצאה היחיד שקובע.
בכדורגל האירופאי, שהוא בין הביטויים הקיצוניים ביותר לקפיטליזם שיש בספורט, בשנת 2017, אין שום דבר כזה "ערכים". אולי רק לבית"ר ירושלים. השאלה איזה ערכים..

צור שפי 8 במרץ 2017

אני לא אוהד ברצלונה. גם אני חושב שבספורט, כולל בדיונים המחכימים והמעשירים כאן, קיימת נטיה לתת משקל יתר לכל מיני "מסגרות" מול משקל חסר למה שהרש"ש (רבנו שלמה שרף) קרא "השפיץ של הנעל". ועדיין, אחרי שאמרנו את זה – אי אפשר להתעלם מהייחודיות של המועדון הזה שאם הייתי צריך להתמקד רק על האלמנט הבולט ביותר בה זה מורשת מיכלס/קרויף. העניין הזה, המחוייבות לכדורגל שהוא "קצת יותר", זה פשוט נמצא שם לאורך השנים, הרבה לפני מסי ושו"ת, למרות תקופות קצרות וטבעיות של ירידה.

יואב 8 במרץ 2017

זה נכון.

אדם 8 במרץ 2017

איפה בדיוק הייתה המורשת הזו עד לקבוצה של פפ? ברצלונה משנות ואן חאל ועד רונאלדיניו שיחקה המון סגנונות טובים יותר או פחות ובסופו של דבר הסתמכה על הכשרונות הכי גדולים בכדורגל. לא שום דבר אחר

אביאל 8 במרץ 2017

אדם – שכחת כבר שברצלונה של רייקארד לקחה את ליגת האלופות עם רונאלידיניו ודקו ? לא הכל התחיל מגווראדיולה.

אריאל 8 במרץ 2017

זו נקודה טובה בפוסט. נסים טאלב כותב על זה הרבה.
+1 על הרש"ש.

גיל שלי 8 במרץ 2017

אני לא טוען שהכל מזל, אני טוען שלא נתנו לא מספיק משקל

איתן 8 במרץ 2017

הרש"ש, הרגת אותי מצחוק, אם כבר הרשע…מי מקשיב לבבון עם האלצהיימר שפעם אחרונה שאימן היה באלף הקודם,שילך יהיה דוגמן בגדי הריון או לקיסמים

אלון 8 במרץ 2017

לפעמים תהליך זה קשקוש
ההצלחה של מכבי ת"א התאפשרה הרבה בזכות ערן זהבי, אחר כך יש גם מקום לערכים, אבל תנו לי ערכים אחרים, ספק אם מכבי ת"א תצליח פחות, תשאלו את פאקו.

יואב 8 במרץ 2017

אלון,
להביא את זהבי זה ערך בפני עצמו(: או אפילו ת ה ל י ך

אלון 8 במרץ 2017

אז אנחנו מסכימים

יואב 8 במרץ 2017

בסוף, אנשים עולים לדשא ועושים(או לא) את העבודה. אתה רוצה את הטובים אצלך.
מוזר, אף אחד לא ממש נלחם על זהבי. ולהציע לו חוזה עד סוף עונה עם אופציה זה לא להלחם.
בא יורדי ונתן חוזה ארוך. שחר יכול היה להתמודד מול זה. זהבי לא נקנה יקר, ומשכורתו לא היתה יקרה יחסית לאז.
אנדלובו עלה כפול(:

יואב 8 במרץ 2017

אגב, לשיטתך, מתי זה לא קישקוש? בקבוצת אוהדים לא הישגית?
פנק אותי בתהליכים שאתה מעריך.

Decart 8 במרץ 2017

ככה זה עובד בעולם. נבחרת ארגנטינה הגדולה ללא מרדונה? נבחרת צרפת ללא פלטיני? הולנד הגדולה ללא קרוייף? …
וגם בענפים אחרים: הלייקרס בלי קארים עבדול ג'אבר? הבולס ללא ג'ורדן?, מכבי ת"א ללא ברקוביץ? …
וכך זה עובד בכל תחום בעולם. ראה ערך סטיב ג'ובס, ביל גייטס, מארק צוקנברג – החברות האלו לא היו מגיעות לגדולתן ללא האנשים הללו.
האנשים המוכשרים/חזקים בתחומם תמיד מושכים את העגלה.

סוס זקן 8 במרץ 2017

הולנד ללא קרויף הגיעה מרחק 5 ס"מ (הקורה של רנסנברינק) מזכיה בגביע העולמי

דור 8 במרץ 2017

וזה עוד מבלי להזכיר את ההחמצות של הרובן ב2010

אזרח ותיק 8 במרץ 2017

מדי פעם צומח דור זהב במועדונים והופך אותם לקבוצות על. כך היה במנצ'סטר יונייטד, באייאקס, במילאן, בדינאמו קייב בבאירן מינכן ועוד ועוד. כך גם בברצלונה של העשור האחרון.

ניק 8 במרץ 2017

עם כל הרומנטיקה שוכחים שהקבוצה של פפ בזבזה הרבה מיליונים טובים על רכש – אלבס,וויה,זלאטן,פיקה וסס (שחקני בית טכנית אבל היה צריך לקנות אותם בחזרה) וכו' וכו' .

היסטוריון של ספורט 8 במרץ 2017

אני חושב שיש כאן כמה דברים ביחד
1. האקדמיה גילתה שחקנים בעלי שם עולמי
2. האקדמיה הקנתה שיטת משחק תואמת או דומה לקבוצה הבוגרת.
אני רואה את ברצלונה מאז תקופת רומאריו וקרויוף ז"ל (יותר מעונת 93-4 ופחות מהעונות הקודמות ).
אני חייב לציין שבגדול שיטת המשחק דומה (עם השינויים וההתפתחויות הנדרשות ).
קרויף היה הוגה דעות של כדורגל מין פילוסוף שחשב שכל המחלקות צריכות לשחק כפי שמשחקים הבוגרים.
לכן שחקנים מסוגם של צ'אבי למשל שיחקו אותו כדורגל משך כמעט 30 שנה …נאז גיל 6 ועד הפרישה.
פועל יוצא של מה שכתבתי הוא שאני חושב שהגם שצ'אבי ,אנייסטה והיתר היו יכולים להיות שחקנים טובים בכל מקום הרי שהיכרות השיטה והמיומנות של ברצלונה נתנה להם ערך מוסף שלא היה בא לידי ביטוי בקבוצה אחרת.
לכן לא ניתן לצפות לכוכבות גדולה של פליטי האקדמיה במקומות אחרים …בנוסף נציין שהיו כמה הצלחות לא רעות בקבוצת צמרת.
למשל פאברגס (בעיקר בארסנל ) ,אליקנטרה (עוד נראה כמה ) ובקטנה פדרו.

גיל שלי 8 במרץ 2017

אוקיי, לא מצליחים במועדונים אחרים. למה האקדמיה לא הצליחה ליצר מחליף לצ'אבי? בלם? מגן נורמלי? חלוץ? משהו לעזאזל, הרי היא זאת שיצרה בכוחות עצמה את הקבוצה של פפ

יואב 8 במרץ 2017

גיל,
שחקנים שנולדים פעם בדור.
כל מה שאתה יכול לקוות לו – זה ליפול על כשרונות כאלה שוב.
ואם לא- לנסות לייצר שחקני כדורגל מעולים/טובים. שם את צריך רשת רחבה. ולברצלונה יש.

גיל שלי 8 במרץ 2017

מסכים, איך זה קשור לעדיפות הברורה על פי רבים של לה מאסיה על האקדמיות האחרות הפזורות בעולם? הטענה שלי היא בדיוק מה שאתה כותב, ולא שברסה מצאה איזו נוסחת פלא שתעזור לה לייצר קבוצות על תמיד, ושאפשר להסביר חוסר הצלחה שלהם בכך שהתרחקו מהערכים שלהם, זו כוונת הפוסט

יואב 8 במרץ 2017

קול. מסכים

היסטוריון של ספורט 8 במרץ 2017

ססק יכול היה להיות תחליף צ'אבי ….אלמלא היה צ'אבי בשיא כוחו וחסם את מקומו .
כנ"ל טיאגו .
כל היתר …בוא נחכה כמה שנים.

no propaganda 8 במרץ 2017

ססק שחקן סופר עצלן, איך הוא היה אמור להחליף את השחקן עם הקילומטראז' הכי גבוהה בקבוצה?

Amir A 8 במרץ 2017

עזוב את ברצלונה, מכבי וכל זה. בתור מי שמתעניין בכלכלה מה שקורה עכשיו בארה"ב עם חוק הבריאות צריך להיות החלום הרטוב שלך.

גיל שלי 8 במרץ 2017

למען האמת, צריך לקרוא על זה יותר

Amir A 8 במרץ 2017

שמע, זה מרתק. על פני השטח מנסים להציג את זה כאילו הרפובליקאים דופקים את העניים, אלו שאובמהקר עזרה להם להיות מכוסים. הבעיה היא שהתוכניות האישיות שמותאמות לעניים תחת אובמהקר הן כאלו שההשתתפות העצמית (מילה מכובסת ל"הפוליסה שלנו בעצם הרבה יותר יקרה אבל לא נעים לנו להגיד את זה בפה מלא") בסופו של דבר תהפוך אותן ללא כדאיות או בכלל בלתי אפשריות לרכישה לעניים.
הסיפור הכלכלי מאחורי שוק ביטוח הבריאות בארה"ב הוא משהו שאגתה קריסטי לא היתה יכולה לכתוב.

גיל שלי 8 במרץ 2017

הסיפור של כיצד חברות הביטוח הרפואי בארצות הברית הצליחו להשתלט ולשעבד למעלה מ200 מליון אזרחים לצרכים שלהם הוא מוטרף, אין סופר אנושי בהיסטוריה שהיה מסוגל לדמיין סיפור כל כך מופרך

Amir A 8 במרץ 2017

מה שכן, בשנים האחרונות התמוטטו מספר נסיונות להקים קו-אופים של ביטוחי בריאות שלא למטרות רווח. אפילו כאלו שהצליחו להחתים יותר מ-150,000 לקוחות. הסיפור הוא לא כל כך פשוט.

גיל שלי 8 במרץ 2017

זה חלק מהגאונות של השיטה. הם הצליחו להפוך אותה לכזאת שרק השחקנים הקיימים בשוק יצליחו בה. מדובר בגאונות אמיתית

אריק 8 במרץ 2017

אתה עושה סלט. האמת שאני מתאפק מלהתדיין על התחום הזה שהוא חלק מהעיסוק שלי אבל רק אומר שאובמה קר זה משהו שאובמה הצליח להעביר, למעשה הפשרה היתה רומני קר ממסצוסטס. זה רחוק ממה שהדמוקרטים רצו. היצור כלאים הזה יצא פחות מוצלח מרומני קר כי יש הבדל בין משהו מדינתי למשהו פדרלי. למבטחים חלק מרכזי בכשלון. כל פעם שאני שומע דיון אני משתוממם מחוסר ההבנה של התחום ואני לא מדבר על ישראל. פעם אולי אנסה לשלוח לגיל משהו בעניין.

גיל שלי 8 במרץ 2017

אשמח

Amir A 8 במרץ 2017

אריק, אתה חושב שיש מישהו שכן מבין בתחום? הסיפור האמיתי כאן נראה לי הוא מה שאמר ג'ים גרינגר, המושל לשעבר של וויומינג. לפי בלומברג הוא אמר ש"בשביל חברי הקונגרס הויכוח על ביטוח הבריאות הוא נושא פוליטי ולא דיון שקשור לבריאות".
זה שהארווארד יצאו עם דו"ח שהראה איך הבריאות של השכבות הנמוכות השתפרה מאז אובמה-קר לא רלוונטי לרפובליקאים. מה שחשוב זה שהם יראו איך הם מוציאים את היד של הממשלה מהכיס של האזרחים. ההשלכות של צעד כזה על בריאות הציבור הוא משהו, לתפיסתם, שנמצא באחריות הפרט ולא באחריות הממשלה.

אריק 8 במרץ 2017

יש מי שמבין כמובן, אנשי המקצוע אבל זה באמת נושא כל כך סבוך במערכת כל כך מורכבת. בסוף מדובר באינטרסים כלכליים וטובת הציבור מבחינה כלכלית וכמובן מצב בריאותו הוא תוצאה של חישובי רווח והפסד של המבטח אבל לא רק, יש פוליטיקה ויש רגולטור שממומן עלמידי חברות תרופות. האמת שמערכת הבריאות האמריקאית היא דבר מאוד לא יעיל וזאת כאשר ההוצאה על בריאות היא הגדולה משמעותית בעולם ביחס לתוצר. מישהו מרוויח המון כסף בדרך.

Amir A 8 במרץ 2017

הבעיה העיקרית היא שהפוליטיקאים חושבים כמו אקטוארים במקום כמו בני אדם.
אתמול אמר ג'יסון שאפז, חבר קונגרס רפובליקאי, שהאזרחים צריכים להחליט האם אם רוצים לרכוש ביטוח בריאות או את האיפון החדש שיצא לשוק. כמובן שזו אמירה מנותקת לחלוטין כי מחיר האיפון הוא כזה שיספיק לכסות משפחה בביטוח בריאות למשך שלושה שבועות, אולי. אבל מעבר לאנקדוטה הזו, הנקודה העיקרית היא הניתוק של הפוליטיקאים מהיומיום של האזרחים. למשפחה שמרוויחה את השכר החציוני לבית בארה"ב ($52,000) לפני מס, הוצאה של $10,000 לשנה על ביטוח בריאות היא פשוט לא ריאלית. בטח כשלצידה יש משכנתא ותשלום לקולג' לילדים ולא יודע מה. ממרום ה-30,000 פייט של וושינגטון קשה לראות את היומיום בחגורת הפלדה. את הדמוקרטים זה זרק מהבית הלבן בבחירות האחרונות. זה גם יזרוק משם את הרפובליקאים ב- 2020 או 2024.

אביאל 8 במרץ 2017

אריק – בויכוח ההיסטורי בין מה צריך להיות מנוהל בידי הממשלה לבין השוק הפרטי, שזה נוגע לבריאות אז ללא ספק שעדיף לכיוון הממשלתי ולראייה סינגפור מול ארה״ב. ארה״ב באמת מתנהלת באיזה טיפשות קולקטיבית שזה נוגע לבריאות, גם הוצאה ענקית מהתל״ג כמו שאמרת וגם מערכת סבוכה ולא יעילה והכל בשם האידאל של להחליט בעצמך, מערכת הבריאות היא בסופו של דבר הלוואה של דור או שניים לקודמיהם וכאן לדעתי מתחילה הבעיה עם המודל האמריקאי.

no propaganda 8 במרץ 2017

אתה יכול לנרחיב קצת, בבקשה?

Amir A 8 במרץ 2017

אני אנסה להביא את הנקודות המרכזיות בכל הסיפור של אובמהקר:
1. ביטוח בריאות הוא דבר יקר להחריד בארה"ב. בשוק הפרטי פוליסה ממוצעת תעלה ליחיד משהו כמו 5-10 אלפים דולר לשנה לכיסוי יחסית בינוני עם השתתפות עצמית גבוהה.
2. ל-51% מהאמריקאים בערך המעסיק משתתף במימון ביטוח הבריאות.
3. לכל העצמאיים, המובטלים, אלו שהמעסיק לא נותן ביטוח בריאות (עובדים זמניים וכדומה) יש קושי אדיר להשיג ביטוח.
4. בנוסף, חברות הביטוח נמנעו מלבטח אנשים עם בעיה רפואית קיימת (לחץ דם, סרטן וכדומה). 27% מהמבוגרים שאינם נחשבים בקטגוריה של זקנים נופלים תחת ההגדרה הזו. בשבילם, אם לא היה להם המזל לעבוד בשביל מעביד שנותן ביטוח בריאות, המדינות הקימו מה שנקרא "מאגר בסיכון גבוה" שאפשר להם לרכוש ביטוח די מסכן בעלות גבוהה.
אלו רק דוגמאות קטנות לבעיות הגדולות בשוק ביטוח הבריאות לפני אובמהקר. כדי לפתור את זה הממשל הקודם העביר את החוק אשר הדברים המרכזיים בו הם סיוע כלכלי לשכבות החלשות בהשגת ביטוח בריאות (דרך הרחבה של תוכנית שנקראת מדיקאייד) וחיוב חברות הביטוח לבטח גם אנשים עם בעיה רפואית קיימת באותה פרמיה פחות או יותר כמו מבוטחים רגילים. אבל ברור שהנקודה העיקרית היא איך לשלם על זה? הרי אם חברות הביטוח חייבות לבטח כל אחד אז אנשים ימנעו מלקנות ביטוח כל עוד הם בריאים ויעשו זאת רק כשהם חולים וכך חברות הביטוח יתמוטטו. הפתרון שהממשל הקודם מצא הוא חיוב כל האזרחים להחזיק בביטוח בריאות. ומי שנמנע מכך משלם קנס. וזה הדבר שהוציא את הרפובליקאים מדעתם. לגישתם הממשל צריך להתערב כמה שפחות בחיי האזרחים וחיוב האזרחים לרכוש ביטוח בריאות או לקנוס אותם אם הם לא עושים את זה זה אמרגדון מבחינתם.
טראמפ חסר אידיאולוגיה נוקשה של רפובליקאים-דמוקרטים. הוא בעד שוק חופשי כאיש עסקים אבל לא רוצה לראות איך אנשים חולים נזרקים לרחוב ומתים כי חברות הביטוח לא מוכנות לבטח אותם או איך 20 מיליון עניים הופכים ברגע אחד לתלויים בחסדי חדרי מיון – הפתרון הכמעט יחידי למי שאין לו ביטוח רפואי כשהוא נזקק לטיפול. אז איך מממנים את כל זה? הפתרון הרפובליקאי הוא כמובן הורדת מיסים. אנשים יוכלו לקבל זיכוי במס כנגד רכישת ביטוח בריאות. הבעיה היא שהזיכוי שהם מציעים הוא בטווח של 2000-4000 דולר, סכום מגוחך בהשוואה לעלות האמיתית של הביטוח. בנוסף, האופן שבו הם מחשבים את הזיכוי יביא לכך שהעשירים והצעירים ירוויחו ממנו יותר ואילו הזקנים והעניים, אלו שזקוקים לו יותר, ירוויחו פחות.
וזוהי רק ההתחלה, לה לה.

אריק 8 במרץ 2017

תזרוק פנימה את נושא השיפוי הביטוחי ואת העניין הפדרלי/מדינתי את הרגולטור ואת הכח של חברות התרופות והלוביסטים את בתי החולים הפרטיים והאונברסיטאיים את האוכלוסיה המזדקנת, האופיואידים ועוד תקבל סלט שמערב בריאות כקומודיטי עם בירוקרטיה פדרלית ואולי יתחילו להבין כמה. פשטני להגדיר את אובמה קר כהצלחה או כשלון ואת ההצעות החדשות כטובות או רעות.

Amir A 8 במרץ 2017

ואז מגיע טראמפ, צועק למקרופון "אנחנו נבטל את אובמה קר" והמצביע האומלל במישיגן רץ לשים פתק של הרפובליקאים. בלי להבין בכלל במה מדובר ואיך זה ישפיע עליו. אני מבטיח לך שהרבה ממצביעי טראמפ במישיגן, וויסקונסין ופנסילבניה כוססים עכשיו ציפורניים ושואלים את עצמם "מה לעזאזל קורה כאן?".

אריק 8 במרץ 2017

הם שאלו את זה גם על הממשל הקודם.

Amir A 8 במרץ 2017

אני קצת חוזר בי. לפי ניתוח של קי.אף.אף במישיגן העניים עדיין יחייכו ואילו בוויסקונסין יבכו. בפנסילבניה העניים במערב המדינה יחייכו ואילו במזרחה יבכו.

Amir A 8 במרץ 2017

ואתה צודק לגבי זה שהם שאלו את זה גם על הממשל הקודם. מה שאני לא מבין זה למה הקו-אופים שלא למטרות רווח נופלים. יש לך מושג?

Oded 8 במרץ 2017

מהיכרות קלה עם התחום נראה לי שהסיפור הוא יתרונות לגודל. בהנחה שה 150,000 לקוחות שאתה מדבר עליהם לא מרוכזים במקום אחד הרי שיכולת המיקוח של הקו אופ מול נותני השירותים (בתי חולים, מרפאות וכו) קטנה משמעותית ולכן ההוצאות שלו בגין שירותי הבריאות יהיו גבוהים משמעותית.
אולי זה לא הכל אבל זה בהחלט חסם משמעותי

Amir A 8 במרץ 2017

היה כאן סיפור גדול יותר. לקו-אופים שקמו תחת אובמהקר היתה מחוייבות לערבות הדדית. הם נדרשו לשלם כסף (או זכו לקבל כסף) לקופה משותפת בהתאם למספר הלקוחות עם בעיות רפואיות שגרמו להוצאות גבוהות, דבר שמוטט כלכלית חלק מהם. כמובן שגם ניהול לקוי, משכורות מופרכות ועוד הוסיפו כאן שמן למדורה. בסופו של יום הסיפור הזה לא עבד ועדיין לא ברור לי כיצד.

אריק 8 במרץ 2017

הסיבה העיקרית היא המחסור בקפיטל. גוף כזה יכול לקום ולגדול אורגנית באופן איטי לאורך שנים בטח כמה עשרות. דווקא הנסיון לגדול מהר הוא מאוד בעייתי כי אין בעלי מניות שיזרימו כסף כדי להחזיק את העסק בשלבים הראשונים. ומה קורה בשלבים הראשונים? אנשים שלא היה להם ביטוח ולכן לא קיבלו טיפול רפואי היו חולים יחסית לאוכלוסיה והגישו תביעות. הקו-אופים נפלו במסדרון. זה מה שאני יודע אבל אשמח לברר עוד.

Amir A 8 במרץ 2017

מה שאני לא מבין זה למה הוציאו מהחוק את הרעיון לביטוח ציבורי ובמקומו הכניסו את העז הזו של הקואופים?

אריק 8 במרץ 2017

פשרה פוליטית.

Amir A 8 במרץ 2017

כן, אבל למה מישהו העדיף את האחד על פני השני? בשני המקרים מדובר על תוכנית נתמכת ממשלה ונשלטת על-ידי הממשלה.

אריק 8 במרץ 2017

אתה צוחק?
כל הויכוח נסוב רק על הביטוח זה אולי 10% מהאובמה קר. אז מה. זה פוליטיקה. הרפובליקנים לא רצו ביטוח ציבורי כי עבורם הממשלה הפדרלית היא כמו אירן לביבי. אז עשו פשרה. רק מה המדיק קייר גם ככה הוא ל50% מהאוכלסיה ומבחינת שיפוי כולם מתיישרים לפיו. אז בסוף זה כן הממשלה אבל למה לו לחרטט? אבל כשהוצאות הבריאות הן 18% מהתל“ג… אף אחד לא מעוניין לשנות… זה המון כסף… ומי שמרוויח משפיע

yaron 8 במרץ 2017

ומספרים לציבור שאין אינפלציה…
אני לפני 8 שנים הוצאתי בסביבות 18 אלף בשנה לביטוח ט ו ב למשפחה של ארבעה בניו יורק וזה עוד אחרי קפיצה מאוד משמעותית במחיר שהיתה לי שנתיים לפני.

Amir A 8 במרץ 2017

אני מניח שהביטוח שלי היום למשפחה, ומדובר בביטוח טוב, הוא סדר גודל של 16 אלף בשנה, כאשר אני עובד בחברת ענק כך שאני משוכנע שהדיל שקיבלנו מחברת הביטוח הוא דיל מצויין.

yaron 8 במרץ 2017

אני חושב שהגזמתי ללמעלה ושזה היה באיזור ה-14 אבל בכל מקרה כנראה שהבנתי אותך לא נכון. חשבתי שהיום משפחה מוציאה 20 אלף לביטוח בינוני וזה נשמע לי מחיר אסטרונומי.
מעניין אותי לדעת בכמה עלו מחירי הביטוחים בעשר השנים האחרונות.

Amir A 8 במרץ 2017

קח את מה שאני משלם ותוסיף לזה את ההשתתפות העצמית והנה ה-20 אלף שלך.

גיל שלי 8 במרץ 2017

מעניין אותי להבין איך הבנתם מהפוסט שלי שלברצלונה אין דרך מסוימת? הטענה היא אחרת, לברצלונה בהחלט יש דרך, יש ערכים מנחים, השאלה היא האם ההצלחה שלה היא בעיקר בגלל הדרך והערכים, או שמא לדברים אחרים ובעיקר למסי היה משקל גדול יותר בהצלחה שלהם.

אופיר מ 8 במרץ 2017

למה שזה לא יהיה מסונכרן? כדי לקיים את הערכים האלה צריכים להביא את הכישרונות הגדולים בתחומם (וזה חתיכת הישג לזהות דבר כזה בגילאים צעירים) וכדי לממש את הכישרונות האלו צריכים לקיים לאורך זמן ערכים מסוימים שמאפשרים זאת (כמו ביסוס שיטת משחק מגיל צעיר וכו')

גיל שלי 8 במרץ 2017

הטענה הרווחת היתה שהאקדמיה לה מאסיה היא משהו מיוחד, הערכים של ברצלונה הם שמנצחים. הטענה שלי היא אחרת, לה מאסיה לא ממש מיוחדת, במקרה הצטברו בה באותו פרק זמן שחקני על. הערכים של ברצלונה טובים, אבל לא עולים בכלום על ערכים של קבוצות אחרות. אני לא טוען שעדיף בלי ערכים, אני טוען שיש הרבה סטים של ערכים ששווים בערכם

יואב 8 במרץ 2017

אני חושב שיש שם פילוסופית משחק מוגדרת. זה בלבדו הופך את האקדמיה הזאת למשהו אחר.
אני לא מת על זה.

גיל שלי 8 במרץ 2017

מסכים

ק. 8 במרץ 2017

שמע, יש לה את התשתית, התכנית והגישה שייפלו אצלה דורות כאלה של שחקנים + הכוונה לשלב בקבוצת בוגרים.
הקבוצה הבוגרת משלימה ברכש יקר כמו כל מועדון צמרת אחר בעמדות בהן הסגל הקיים או החומר המקומי לא מספיק טוב.
לפעמים זה עובד במסלול א' לפעמים במסלול ב', ולפעמים פחות באמצע. אין פה עליונות מוסרית ודרך ערכית עליונה שאין בילתה (בילבאו).
יש כיוון כללי ששואפים אליו, שאמור להתנקז לקבוצה בוגרת שהיא, קודם כל, שואפת לתארים (עם מחויבות לכדורגל התקפי)

גיל שלי 8 במרץ 2017

בעיני להגדיר ערכים כסוג מסוים של כדורגל, במקום להגדיר ערכים של חשיבה, ערכים של בניה, זו נוקשות שתעלה בהישגיות פחותה. הרבה יותר קל להתאים לקבוצה של שחקנים טובים סגנון שמתאים להם, על להתאים שחקנים לסגנון שכל העולם ואשתו מחפשים ולמעשה מצאו לו פתרונות טובים.

ק. 8 במרץ 2017

על זה אני מסכים איתך. זה לא ערך.
מצד שני הורסיה המגוונת יותר בסגנון הביאה את ההישגים לקבוצה של אנריקה (כמובן יחד עם הכשרון מקדימה למרות שזה בכלל לא טריוויאלי שכשרון כזה יפעל בהרמוניה בלי שמשהו נשאר מאחור ). עדיין המיומניות הקיימת מהקו הכללי של השיטה המונחלת עוזרת מאוד.
אני אגב חושב שההתרחקות מהטיקיטאקה הקלאסי של פפ היא פונקציה של רלוונטיות החלקים במשולש צאבינייסטה ובוסקטס

איתן 8 במרץ 2017

בוא ניקח את מה שרשמת ונשליך ההפך לדוגמא על מנצ'סטר יונייטד-ויש פה הרבה אוהדי יונייטד!!!…רבות נכתב וגם נעשה סרט על הקבוצה של 92
בקהאם,גיגס,האחים נוויל,סקולס,ניקי באט שהגיעו מהנוער.
אילו שחקנים יש ליונייטד להציג מאלה שעלו מהנוער משנת 2000 שזכו לתהילה במדיה-והדגש הוא מהנוער!(כרגע רק פרוספקטים כמו ראשפורד ולינגרד)
יש את פוגבה שעזב ויונייטד השקיעו סכום עתק,בשחקן שגידלו ועזב בחינם- לא נשמע כמו עסקה כלכך חכמה בדיעבד

יואב 8 במרץ 2017

אז????
מה בעצם אמרת?

גיל שלי 8 במרץ 2017

מסכים איתן, ואף אחד לא כתב מאמרים שלמים על כך שמנצ'סטר יונייטד לא מצליחה לשחזר את ההצלחות שלה בגלל משבר בערכים של הקבוצה. בזמן ההצלחה אף אחד לא טען שהיא נובעת מכך שהאקדמיה של מנצ'סטר יונייטד יוצאת דופן באיכותה. פרגוסון הדגיש ערכים בדרך בחירת השחקנים, הוא לא הפך את ההתבססות על האקדמיה של מנצ'סטר יונייטד לערך.

אלי 8 במרץ 2017

דווקא אני זוכר שבשנות ה 90, החברים שלי אוהדי יונייטד לא הפסיקו לקשקש על הערכים של הקבוצה (נכון, לא של האקדמיה) שמתבססת על שחקני בית.
התשובה שנתתי להם היא שבמקרה נפלתם על דור ובעתיד זה ישתנה.
היום הם כבר לא חברים שלי.

אריק 8 במרץ 2017

זה בהחלט נכון. מצחיק אותי לפעמים כשאומרים לשחק ב“דרך של יונייטד“. אפילו פרגי שינה לא פעם.
מעבר לזה השילוב של פרגי עם סקולס וגיגס לאורך כל כך הרבה זמן זה גם מזל לא קטן.

אסף the kop 8 במרץ 2017

אפרופו אקדמיות…
שמישהו יסביר לי איך זה שדווקא במוסד הקרוי "האקדמיה ללשון העברית" הסתננה מילה לועזית ? כאילו, כל הגאונים שעובדים שם וממציאים מילים מופרכות בעברית עוד לא הצליחו למצוא תחליף הולם למילה "אקדמיה" ?

yaron 8 במרץ 2017

אתה בטוח שהם לא מצאו?
יכול להיות שהם פשוט לא משתמשים בהמלצות האקדמיה. כמו כולנו…

אסף the kop 8 במרץ 2017

אנרכיסטים

אוהד נחמני 8 במרץ 2017

גיל,

נראה לי שאתה מפשט כמה דברים, למרות שאני מסכים עם המסקנה:
1. באקדמיה של ברצלונה יש שיטת משחק וראיית דרך מאז תחילת שנות השבעים. מה שמדהים הוא שהם שרדו הרבה מאוד שנים למרות מאמנים ונשיאים שלא תמיד האמינו בהם. כשהגיע קרוייף כמאמן התאחדו להם פילוסוף כדורגל עם בסיס שהיה בלה מסיה, והאמת היא שדי במקרה, בגלל מרד שחקנים. קרויף העלה שחקנים רבים מהנוער בלית ברירה והשאר היסטוריה.
2. ה5קדמיה של ברצלונה היא בדיוק כמו זו של מדריד: בית ספר מצויין לייצור כדורגלנים לליגות המקצועניות. כדי שאלה יגיעו להיות שחקנים בכירים בקבוצת הבית צריכים להתמלא כל כך הרבה תנאים, שניתן לדבר על כמעט בלתי אפשרי.
3. כשאתה מסתכל על ההיסטוריה של ברצלונה אתה יכול לראות שאחד התנאים הוא תקופה של חוסר הצלחה….שבעקבותיה יורדת רמת הדרישה.כך ואן חאל היה יכול להכניס את צאבי ופויול, רייקארד את אינייסטה ומסי וכן הלאה.
4. הדור של צאבי, פיויול אינייסטה ושות הוא תוצאה מקרית של עבודה קשה בכיוון מסויים. מקרית, מכיוון שכאשר אתה בוחן את הסיפור של כל אחד מהשחקנים האלה אתה רואה שאין כמעט תבנית: פויול הוא לא באמת שחקן בית שעלה במקרה בגלל ואן חאל, פיקה גדל באקדמיה אבל יצא ממנה מוקדם וחזר, צאבי לא נחשב לצאבי עד שרייקארד לא הסב אותו לעמדה אחרת, בוסקטס לא היה מגיע לאן שהגיע ללא הביצים והדווקאיות של גוארדיולה וכן הלאה. היחיד שהוא שחקן בית ששיחק בגלל שהוא שחקן בית קטאלני הוא אולגר פרסס. מישהו מכם זוכר אותו?
5. לבארסה ולנשיאה הקודם לאפורטה היה אינטרס ברור למכור את הסיפור של קבוצת בית, על כל הניפוח שבו. והאוהדים, כולל העיתונות, קנו אותו. זה לא שונה מכל תקופה כזו בהיסטוריה של קבוצות שבהם ממציאים בדיעבד את הסיפור, לפי התוצאות. הסיפור הזה נופח עוד יותר בגלל גל הגאווה הלאומית השוטף את קטלוניה בשנים האחרונות. הבעייה היא של מי שהאמין לכך בזמנו לפני שמונה שנים. עוזי דן גרונו עוד ניחר מאותן שנים בהן צעק כי המלך הוא עירום.
6. יחד עם זאת יש במועדון נסיון לשמור על ערכים מסויימים המאפייינים אותו ומבדילים אותו ממועדונים אחרים. לפעמים זה מצליח ולפעמים לא. לפעמים אפשר לנופף בזה כאידיאולוגיה ולפעמים לא.

אמיתי 8 במרץ 2017

הוהו. גיל בקצב הזה מחר הטור הזה ייראה קצת איך לומר מצעצע..

איציק 8 במרץ 2017

אז מי יותר לוזר, פ.ס.ז'. או ונגר עם ארסנל?
גם הסבירו לנו שהם טובים יותר בלי זלאטן… נו שוין, הבנו.

Ljos 8 במרץ 2017

כשפסז' עם ונגר מנסה לכבוש את צרפת, מי מתקפלת ראשונה?

אריק 8 במרץ 2017

אין על הלה מסייה (והשופטים)

צור שפי 8 במרץ 2017

נדמה לי שאפשר להשכיב לישון את הדיון על ערכי המועדון

איציק 8 במרץ 2017

היה הרבה פיפי קאקא מצד פ.ס.ז'.

אמוץ כהן-פז 9 במרץ 2017

ערכי מועדון…

איציק 9 במרץ 2017

בדיוק מה שחשבתי.
כותרת הפוסט שגויה לגמרי כי ערכי המועדון שרירים וקיימים, רק הפוסט צריך להיות לא על ברצלונה כי אם על פ.ס.ז'. לא עוברים את שמינית הגמר. ערך חשוב מעיין כמותו וכל העובר עליו דינו…

איתן 8 במרץ 2017

וואוו, מה זה היה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אריאל 8 במרץ 2017

לא אמיתי מה שקרה פה

תומר הוותיק 8 במרץ 2017

בפראפרזה על הכותרת של הפוסט שלך…
ולפעמים בעל הבלוג הוא סתם קשקשן….6:1

שי 9 במרץ 2017

6:1, אבל לא ב4-3-3 "הקדוש" – לב החינוך הלה-מאסיאי…

גיל שלי 9 במרץ 2017

וואי תומר מה זה הכנסת לי

אחד מהעם 8 במרץ 2017

אל תחיו בסרט שזה לא מכור.

כל שנה אותו תסריט מגוחך: קבוצה עדיפה מפסידה בצורה מפתיעה לקבוצה קטנה ואז חוזרת עם קאמבק מדהים.
שנה שעברה זאת הייתה ריאל, לפני שנתיים באיירן, לפני ארבע שנים זאת הייתה בארסה מול מילאן וכן הלאה.

לפחות בפעמים הקודמות זה היה מכור בצורה אמינה יותר. מי שראה כמה סרג'י רוברטו פנוי בשער הניצחון שהובקע בהתקפה האחרונה לא יכול להגיע למסקנה אחרת.

דיזידין 9 במרץ 2017

איזה שני מאמנים תמימים, לפי השמחה והצער שלהם הם אשכרה לא ידעו שהתוצאה נקבעה מראש.

יוסי מהאבטיחים 9 במרץ 2017

פסז קבוצה קטנה?
יש לה מספיק כסף כדי לקנות את חצי האי האיברי ועוד ישאר עודף לאיים הקנריים.

איציק 8 במרץ 2017

לא ידעתי איך להגדיר את מה שהיה היום. הדבר היחיד שעולה לי זה שבלי לוזן, פ.ס.ז'. לא תתאושש.

tazza 9 במרץ 2017

הקביעות שלך בפוסט הזה גיל, מחייבות נימוקים מאנשי מקצוע מאוד בכירים, אפילו הכי בכירים כיום בכדורגל העולמי.
לטעון שצ'אבי ואינייסטה היו גדלים להיות שחקנים גדולים בלי קשר ללה מאסיה זה ניחוש חצי מושכל במקרה הטוב, יש גבול כמה אדם שאינו איש מקצוע יכול לשחרר הצהרות.
לא ארחיב בקשר לעוד נקודות בפוסט הזה.
אוהב את הכתיבה שלך בנאדם, אבל אתה אומר דברים בלי יכולת להגן עליהם בצורה מנומקת וזה צורם מדי בפוסט הזה.
זה כמו שאני עכשיו, בלי שום ידע שהוא אפילו רבע חובבני בכלכלה אכתוב שבלי המצאת הבורסה הכלכלה היום הייתה גלובלית בכל מקרה. סתם הפלצתי דוגמא כן?
מקווה שלקחת כביקורת בונה :)

יוסי מהאבטיחים 9 במרץ 2017

התחדשתם בברנדון מארשל.
לא יודע אם לצחוק או לבכות עבורכם.

Comments closed