כמה מילים על חכמה בדיעבד, וסתם חוסר הבנה

לואיס אנריקה ומסי לא חשבו שהמטרה היא להראות כמה מסי גדול, הם העדיפו להפעיל לחץ עצום, חבל שלא טרחו להתייעץ עם הפרשנים שלנו כיצד להשיג את המטרה החשובה יותר.

ברצלונה לא היתה יכולה לכבוש אתמול שישיה בטקטיקה של כדורגל. להזכירכם כאשר פפ ניסה לשחק את הכדורגל שלו מול האוטובוס של מוריניו ואינטר, ברצלונה לא הגיעה לבעיטות לשער, כבשה שער אחד, וממש לא היתה קרובה לשער השני הדרוש. בתמונה אתם רואים שהמחשבה של פאריז סן ז'רמן היתה דומה, ברצלונה לא אמורה להבקיע שישיה מול בונקר המצויד בשחקני הגנה אתלטיים כמו של פאריז.

*

פאקו אייסטרן כתב טור מעולה לפני המשחק בו הסביר בדיוק איך ברצלונה הולכים לשחק, ומה יקרה כתוצאה מכך. ברצלונה ידעה שמסי באמצע לא יקבל חופש פעולה בכלל, ועדיין העדיפה להשאיר אותו באמצע כדי למשוך את כל ההגנה של פאריז לשם. זו גם הסיבה שבניגוד להמלצה של שגיא כהן, מסי לא החליף מקומות עם ראפיניה, ולא עבר ימינה. הסיבה שלניימאר היה חופש פעולה יחסי (מול וראטי באחד על אחד זה לא ממש חופש פעולה), היא ההחלטה המאוד הגיונית של אונאי אמרי היתה להוציא את מסי בכל מחיר מהמשחק. מאחר ושער אחד או שניים לא היו מספיקים לברצלונה, לא היה טעם להוציא את מסי הצידה כדי להצליח בסללום מטורף חד פעמי.
*

הדרך היחידה של ברצלונה לחזור מ4:0 היתה באמצעות פסיכולוגיה של לחץ. לכן ההרכב של שלושת הבלמים נוסה על ידי לואיס אנריקה בכל משחק מאז החזרה מפאריז. הנוכחות של מסי באמצע גררה את כל פאריז לאמצע, והקלה על ברצלונה ללחוץ את פאריז בתוך החצי שלה, ולהטיל את האפקט הפסיכולוגי של המצור. כאמור, מול אינטר ברצלונה ניסתה להבקיע שני גולים בכדורגל, זה לא ממש קרה, אתמול הובקעו שישה שערים, אף אחד מהם לא הגיע ממהלך כדורגל מבריק. הגולים הגיעו כתוצאה מפאניקה של שחקני פאריז, וכן גם של השופטים.

*

אגב, השופט היה רחוק מאחורי סוארז בפנדל שנבע ממסירה מבריקה של מסי (זה שלא עשה כלום במשחק). הדבר היחיד שהוא ראה היה שליחת היד של מרקיניוס, וכן הוא העדיף בניגוד לפעמים האחרות בהן לא נכנע להצגה, לשרוק. כאשר השחקנים של פאריז רצו לשופט הרחבה, הוא סימן להם תנועה של מרפק לגרון, זה מה שהוא ראה. אפשר כמובן לטעון שזו קנוניה, אבל חליק, אם תכננו את זה מראש מגיע למנהלי ההצגה פרס התסריט והבימוי הטובים בהיסטוריה, הדרמה שהם הצליחו להגיע אליה לא תשוחזר בקרוב.

*

בקיצור, אולי הגיע הזמן שהפרשנים שלנו יפסיקו לנסות להסביר מה צריך לעשות על המגרש, ולנסות להשקיע מעט יותר מחשבה במה מביא את המאמנים להציב את השחקנים במגרש כפי שהם הציבו. אונאי בסופו של יום הוכיח את עצמו גם כמאמן סביליה, וגם בטקטיקה המבריקה של המשחק הראשון במפגש הכפול. ההחלטה להציב בונקר היתה הגיונית, כאשר החליט לנסות לגנוב גול הוא הצליח, קצת מגוחך לבוא אליו בטענות על הפאניקה שהגיעה לאחר מכן.

המחשבה שפרשן יודע טוב יותר ממסי ומלואיס אנריקה מה צריך לעשות היא קצת מצחיקה, אולי עדיף לנסות להבין מה הם מנסים להשיג.

אחרון חביב, החשיבה האוטומטית ששופט רוצה להזכר לדראון עולם, היא קצת מגוחכת. הלחץ המטורף של הדקות האחרונות הושג במקרה בזכות בעיטת העונשין המבריקה של ניימאר, אך הלחץ הכולל היה המטרה שלואיס אנריקה הציב, והצליח להשיג. שחקני פאריז נפלו ללחץ, וגם השופט, זה חלק מהמשחק שמשוחק ונשפט על ידי בני אדם, שחררו את כל סיפורי המעשיות על מכירה.

כמה מילים על אלימות
התיקו ברוסטוב

85 Comments

ניינר / ווריור 9 במרץ 2017

בחיאת גיל אל תבלבל את שגיא כהן עם העובדות. אל תשכח גם שלאיש יש יכולת להיכנס למח של מושאי הפרשנות שלו ולדווח ישירות משם

גיא 9 במרץ 2017

א. המחדלים בשער העצמי, החופשית של ניימאר ובשער של סרג'י הם לחלוטין מעשה ידי הפריסאים ולא תלויים בשיפוט. השער השישי, כפי שכתבו בכמה מקומות, לא קורה אפילו בליגת העל שנכוותה מהתנועה של אחד ערן זהבי.
ב. אלמלא כמה החמצות של קבאני (ועוד עצירה נהדרת של טר-שטיגן) פריס עושה 3:2 וגמרנו. השער שקבאני כן כבש הוביל למה שנראה כמו סוף ההתמודדות, עד לקריסה המנטלית בדקה ה-88. בדיוק כמו שתי קריסות אחרות שראינו העונה (ערב קודם לכן באמירויות ולפני חצי שנה בנתניה), השיפוט אולי היה בעייתי בנקודות מסוימות אבל ההתפרקות היא כולה על השחקנים והמאמן.
ג. לא משנה איך מסובבים את זה, קבוצה שמחזיקה ביתרון 4:0 לא מפסידה את הגומלין (בתוצאה שמובילה להדחה) בגלל טעות שיפוט.

אמוץ כהן-פז 9 במרץ 2017

מסכים לחלוטין.

אלי 9 במרץ 2017

נכון, אבל נא לתקן ל"טעויות שיפוט" ולא רק טעות אחת.
ניימאר היה צריך להיות מורחק באדום ישיר.
ועדיין לא הראו הילוך חוזר לעבירה (?) על די-מריה שהיה חופשי מול השוער.

אריק 9 במרץ 2017

גיל. בבקשה בבקשה פוסט על יונייטד שהם גמורים ולעולם לא יזכו שוב בתואר.
אתה יש לך כוחות.

גיל שלי 9 במרץ 2017

אגב, לא חשבתי אתמול לכתוב פוסט שמדבר על חוסר הסיכוי של ברסה, כאופטימיסט מטומטם ישבתי עם הבן שלי מול הטלוויזיה והיינו בטוחים שברצלונה חוזרים. הנסיונות להסביר לאשתי ממה אנחנו מתרגשים לעומת זאת עלו בתוהו. היא לא הצליחה להבין מה אנחנו מתרגשים ממשחק שנגמר 6:1, למה השתוללנו בשישי ולא בחמישי, ושאר ירקות

אריק 9 במרץ 2017

אישתי הסתכלה בי במבט מלא רחמים כשנשרק הפנדל ורק אמרה לי. אתם כל כך פתאיים. כל שנה אותו דבר. והיא ממש לא איזה חובבת קונספירציות.
עדיין יכולות הניחוס שלך גבוהות מאוד. תזמון מושלם. טראמפ ביבי ואלונה מוכירים תודה. רוצה גם.

גיל שלי 9 במרץ 2017

אין לך מושג באיזה לחצים אני עומד מצד אוהדי מכבי. הם מאיימים עלי שאפסיק כבר לדבר על הדאבל הנהדר שאנחנו הולכים להשיג השנה

איציק 9 במרץ 2017

ודווקא בזה אתה אומר אמת שלא ניתנת לניחוס.

תומר הוותיק 9 במרץ 2017

גיל כשימאס לך מצבירן, אתה יכול להקים חברת ניחוסים בע"מ, לדעתי יש לך אחלה ביזנס מזה :-)

איציק 9 במרץ 2017

ברגע שהוא יעשה זאת הוא יתבע מיד על-ידי רסקין וחבריו שחושבים שכוחות על אלו ניתנו להם ולהם בלבד.

רועי 9 במרץ 2017

אני לא חושב שהיתה "מכירה", ולא חושב שאנשים שאומרים את זה מתכוונים לזה במובן של משחק מכור של אופ"א,
לי היתה יותר הרגשה כזו שהשופט מחזיק את ההתמודדות בחיים, קשה להסביר בדיוק, כאילו, אם ברצלונה תעשה מה שהיא צריכה בשביל להגיע למצב שהיא עושה את המהפך המטורף הזה, לא נפריע לה, ואולי נעזור קצת פה ושם.

רועי 9 במרץ 2017

ולגבי שגיא כהן, פשוט איש דוחה,
אותו שגיא כהן שהתלהם והתבהם על מכבי ת"א וטל בן חיים בחצי גמר גביע המדינה, קיבל פתאום בכזו שלוות נפש את ניסיונות ההתחזות, סחיטות פנדל והכשלת השופט הבלתי נגמרים מכיוונה של בארסה. ככה זה כשיש מטרה נעלה.

matipool 9 במרץ 2017

יש דרג ויש זרג .

אזרח ותיק 9 במרץ 2017

ניתוח מצוין. נהניתי לקרוא, תודה.

אופיר מ 9 במרץ 2017

כשאני מסכים, כשאני לא מסכים, תמיד כיף לקרוא טורים שלך. תמיד חותר להבין את המתודה ולהסביר מורכבויות. לגבי הפרשנים – אף פעם לא הבנתי את הנטיה שלהם להטיף. הם פה כדי לפרש – להסביר, לא? פשוט ניסיון לצאת חכם יותר מכולם, היבריס.

אופיר מ 9 במרץ 2017

אגב, אני מסכים לגמרי :)

גיל שלי 9 במרץ 2017

תודה אופיר

אביאל 9 במרץ 2017

גיל – הבעיה של פריד ומאמנה היתה שהם לא עשו בונקר, זה ממש לא בונקר להשאיר בחלקים נרחבים מהמשחק את שלושת השחקנים הקדמיים שלך פנויין במטרה לעשות מתפרצת, הוא חשב לשחק צפוץ ולרוץ למתפרצות, מול ברצלונה בבית שאין להם מה להפסיד, שם הוא נפל, לא בונקר ולא כלום, פאניקה ולראייה שני הגולים הראשונים, גולים של פאניקה בלבד.

גיל שלי 9 במרץ 2017

הוא תכנן בונקר, וקיבל פאניקה

אביאל 9 במרץ 2017

גיל – לא חושב, כמו שכתבתי, בחלקים נרחבים של המשחק קבאני, דרקסלר ולוקאס כמעט ולא תרמו להגנה אלא חיכו למתפרצת, זה גם עבד להם פעמיים-שלוש, כולל בשער, זה לא בדיוק בונקר, לא כזה שאינטר או צ׳לסי לדוגמא עשו בקאמפ נואו.

אופיר מ 9 במרץ 2017

הם בהחלט שיחקו בונקר, בטח לפני הגול ה-3. המשחק התנהל 30 מטר מהשער של פריס. אחרי הגול השלישי שגיא כן אמר משהו נכון "המתמטיקה של פריס עכשיו צריכה להיות לא 4-0 אלא 6-1" ולשם הם הלכו

אביאל 9 במרץ 2017

אופיר – זה היה כתוצאה מהמשחק, ראית טוב מאוד שהיתה פאניקה, בבונקר אין פאניקה, יש שורות שורות של שחקנים שכל אחד יודע מה לעשות, זה לא מה שהיה כאן, תראה שידור חוזר של המשחק ותראה איך האגפים פנויים לחלוטין.

אופיר מ 10 במרץ 2017

האמת שלא יכולתי לישון וראיתי אותו שוב כבר באותו הלילה :) אבל אני מבין מה אתה אומר, לא בונקר טקטי מתוכנן אלא הסתגרות כתוצאה מפניקה. מקבל

no propaganda 9 במרץ 2017

ההחלטה לשחק בונקר הייתה הגיונית?????
הם פאקינג ניצחו 4:0 במשחק הראשון, איזה בונקר ואיזה נעליים. זו הייתה החלטה נוראית.
בנוסף לזה, לפתוח עם לוקאס ולא עם די מריה זו החלטה נוראית גוארדיולה סטייל.

בנוסף ניסיון לתרץ את השגיאה האיומה של השופט(וגם לא היחידה לטובת ברסה במשחק) נראה לי מוזר.

S&M 9 במרץ 2017

נכון. היו צריכים לתקוף. ואם לא לתקוף, לפחות להחזיק כדור. לא מובן הקטע הזה. ההשוואה לקבוצות של מוריניו מופרכת. המאמן צריך ללכת הביתה. הקבוצה שלו לא הגיעה מוכנה. לדעתי הם חשבו שכבר ניצחו ורק צריך להעביר את הזמן.

אמוץ כהן-פז 9 במרץ 2017

עמותת ׳אנטי-בשר׳ צרפתית לוחמנית לא מפסיקה לפרסם באינטרנט סרטונים מזעזעים שצולמו בבתי מטבחיים בצרפת…
פסז לא באה להעביר את הזמן, היא באה להישחט.

אמיתי 9 במרץ 2017

לא שוכח את פפ גם ביום כזה. עיקביות ראויה להערכה. (;
פשוט היו צריכים לבוא לשחק רגיל. השינוי הביא לפניקה. למה לתקן אם לאשהור?

no propaganda 9 במרץ 2017

תגובה לגופו של אדם :)
כן היו צריכים לשחק כמו ששיחקו בפריז, אפשר היה לעשות קצת התאמות אבל לא לעבור לפסאודו בונקר הזה עם שלושה שחקנים שרק עומדים ומחכים לקבל כדור למתפרצת. אגב זו גם הסיבה ללוקאס במקום די מאריה, אמרי חשב שיוכל להסתדר בלי שהוינגרים יעזרו בהגנה.

ק. 9 במרץ 2017

נראה לי די מריה לא היה לגמרי כשיר.
הם היו חייבים לעשות התאמות כי בארסה עיבתה את הקישור ולחצה בטירוף אחרי כל איבוד כדור, אבל אם היו משחקים רגיל עם טיפה זהירות, ויש להם הרבה כדורגל, היו עוברים בקלות. זה חלק מהגישה התבוסתנית של למרוח דקה על כל כדור חופשי מדקה 10- מילא היו קבוצת תחתית או קבוצה של מוריניו אבל קבוצה כזאת?

shadow 10 במרץ 2017

בדיוק!!!

הם ניצחו אצלם במשחק כדורגל נורמלי, למעשה הביסו.

איזו תבוסתנות זו לבוא מראש במחשבה שלא תוכל לשמור על השער שלך מלספוג 4 כדורים במשחק כדורגל רגיל וגם לחשוב שלא תצליח להבקיע אפילו אחד כשברור שברצלונה יתמקדו יותר בהתקפה כי בבית שלך שמת להם רביעייה.

יש יותר מגיע מזה לעוף בתבוסה היסטורית?!

נ.ב

למרות כל זאת העסק בכל מקרה מריח מוזר ואם שאלת למה ששופט ירצה להיזכר לדיראון עולם אז זה די פשוט ואפשר לסדר את זה עם מזוודה של 10 מליון דולר שזה כסף לבוטנים בגבהים האלה ואז השופט יכול לפרוש לתהום הנשיה וממש לא להזכר לדיראון עולם, בעוד שנים יזכרו בעיקר את הקאמבק.

shadow 10 במרץ 2017

חשוב להדגיש שאני לא אומר שזה בהכרח היה מכור רק מציין שזה לא כזה מסובך לביצוע בטח כשהתנאים מלכתחילה מאפשרים זאת בגלל אופי המשחק, בכל זאת, בארסה בבית. כל מה שצריך זו טעות או שתיים וזה יגרום להרמות גבה כמו פה אבל לא יאפשר לקבוע בוודאות.

הרבה כסף מחליף ידיים, בארסה עלתה שלב וחתומה על השיג היסטורי, השופט קיבל אחלה פנסיה, פיפא עשתה ארגזים, הצופים קיבלו דרמה מהסרטים, כולם מרוצים, חוץ מפסז' וכמה חובבי קונספירציות שאף אחד לא לוקח אותם ברצינות גם הפעם :)

אחד העם 9 במרץ 2017

צודק. יש כמה "אויבר חוכמים" ו "עייצעס גיבערים" מעצבנים בין מחזיקי המקרופון במחוזותינו.
"רָאִיתָ אִישׁ חָכָם בְּעֵינָיו תִּקְוָה לִכְסִיל מִמֶּנּוּ.".

עמית זילברבוש 9 במרץ 2017

אחלה הסברים גיל, מסכים לגמרי לגבי ההעדפה שפרשנים ינסו להסביר מה אנשים מקצועים קצת יותר מהם (והרבה יותר מהצופים) חושבים, מאשר יסבירו מה הם לא עושים נכון.
ג'ף ואן גאנדי מדבר על זה הרבה, על איך שהתקשורת מנתחת מהלך ספציפי לפי תוצאה רגעית מבלי לחשוב על הרעיון מאחוריו, ומה הפוטנציאל שלו לאורך זמן – מחשבה שעושים אנשי המקצוע.
ותודה על הקישור לניתוח של פאקו. מאד מעניין.

הארכיון 9 במרץ 2017

שאלתי כמה אוהדי ריאל היום איך היום מרגישים אם היו עושים רמונטדה כמו שברסה עשתה אתמול באותה דרך?
רובם ככולם ענו לי חד משמעית "היינו שמחים, אבל לא היינו מרגישים בנוח כי זה ניצחון עם כוכבית".

זה סיכם לי בתמציתיות את ההבדל בין ברצלונה לריאל.
היו גם כמה חוכמולוגים שהעזו לעשות תחרות בין המשחק אתמול לגמר של יוניטד מול באיירן.
ההקבלה היחידה שמצאתי למשחק אתמול זו השערוריה בסטמפורד ברידג' שבסוף הסתיימה , איך לא בשער בדקה ה90 שהעלה את בארסה שלב.
תשוו בין שני הדרמות הללו – המשותף: ללא שופט מתאים- לא היתה כלל דרמה…

רן 9 במרץ 2017

זה מדהים שכוחם זוכרים את המשחק השני, חבל שהשופט מכר את המשחק הראשון שגאם למצב בשני
גם בגומלין מול אימטר היה עניין עם בוזאן קרקיץ בדקה ה90 לא זוכר אם זה פנדל שלא נשרק או גון שנפסל. אבל בארסה הפסידה באותו יום בגלל השופט.
דרך אגב שני מחזורים אחורה בארסה נשדדה עי השופטים.
יש טור נהדר בשליימה עזוב את היד שמראה שאין הבדל גדול בטעויות בעד ונגד לקבוצות גדולות או קטנות.

מכבי עם טעןףות חרעתה ובש מאוזנת אז שבו בשקט ותגידו תודה לאל שעשני אוהד כדורגל

רן 9 במרץ 2017

תסמונת.האצבע השמנה.
מכבי עם טעות אחת לרעתה ובש עם שיויון

אופיר מ 10 במרץ 2017

מדבר אוהד של הקבוצה שיש לה פנדל בטאבו בדקה 85 העונה בליגה ושמקבלת הגרלות מבישות שנה אחר שנה. אתם פשוט אנשים הזויים

איציק 9 במרץ 2017

אני לא מקבל את הדרישה שהפרשנים (הספציפיים הללו העונים לשם שגיא כהן) יסבירו את ההיגיון מאחורי החלטות המאמן, או דרך המשחק והשינויים הנעשים במהלכו. לשם כך דרושה היכולת להבין מה המאמן רצה ואיך הוא מעמיד את השחקנים או מנהל את המשחק. דרישה זו לא הגיונית בעליל. הרי אין סיכוי שהוא יצליח בה. לעומת זאת, להמציא דברים ולצעוק אותם בהתלהבות הוא יכול. זו משימה שתפורה על מידותיו והוא מבצע אותה נפלא. לא אתפלא אם גם ערוץ הספורט משלם לו בדיוק עבור משימה זו ולכן לא ניתן לצפות למשהו אחר.
לגבי מכירת המשחק, אז ברור שהוא "מכור" כי אסור לשנות היסטוריה. תאר לך שפ.ס.ז'. היו צולחים לרבע הגמר. כל המחשבים היו נתקעים עם תקלות ללא יכולת לבצע הגרלה. פ.ס.ז'. נעצרת בשמינית הגמר זה לא כתוב בקוד זה חלק מהחומרה.

אמיתי 9 במרץ 2017

כל מילה איציק. קלעת בול

אדם בן דוד 9 במרץ 2017

כל מילה?
כל?
מה עם זה זהוא כתב "היסטוריה" ולא "היסטוריא"?

אתה מסכים גם עם זה?

גיל שלי 9 במרץ 2017

זה לא האמיתי הזה

אריק האדום 9 במרץ 2017

זה לא אמיתי האמיתי

אמיתי 9 במרץ 2017

חחח..הוא מנסה להטריל אותכם ואני רק טראמפיסט..
אין על עבודת צוות

איציק 9 במרץ 2017

דווקא קלעת לדעת גדולים ;)
חשבתי לכתוב "היסטוריא" אבל אז חשבתי שכולם יתייחסו לזה ולא לשאר השטויות שאני כותב.
לבסוף רק אמיתי התייחס מחמלה, ואתה טיפסת עליו.

צור שפי 9 במרץ 2017

מסכים לגמרי עם הניתוח. התוצאה הזו כולה באחריות פריז שהיו צריכים לעבור שלב גם עם שופט קטלוני. זה ממש לא דומה לסטמפורד ברידג' שם הפער היה של גול אחד. פה היה ריפוד של ארבעה גולים וגם זה לא הספיק לאומללים האלה.

רועי 9 במרץ 2017

לא מכירה סתם שריקות הזויות, אט חוסר בשריקות בצד השני

רומן 9 במרץ 2017

גיל בחייך,
על מה הוא נתן פדל לכל השדים והרוחות? מה הוא ראה שם? הוא עמד קרוב..
לא יודע מה עומק הקוספירציה, אבל השופט חד משעית חיפש לתת פנדל

אורן השני 9 במרץ 2017

אז למה ב3-1 הוא נתן לניימאר וסוארז צהוב על התחזות?

אמוץ כהן-פז 9 במרץ 2017

נקודה טובה מאוד.
לדעתי בפנדל השני השופט הראשי ושופט הרחבה פשוט קרסו תחת הלחץ ועדיין חסר היה עוד שער ופסז היו כאן כדי להעניק אותו.

shadow 10 במרץ 2017

שקר טוב צריך להראות טבעי

גאזה 9 במרץ 2017

ניתוח מצוין גיל, תודה.
אגב- שמתם לב שטיאגו סילבה, על פניו אחד הבלמים הטובים בעולם בשנים האחרונות (ובטח אחד היקרים שבהם) שותף כבר לשתי תבוסות בקנה מידה היסטורי?

no propaganda 9 במרץ 2017

אם אתה מתכוון לברזיל נגד גרמניה אז טיאגו סילבה לא שיחק

גאזה 9 במרץ 2017

בטוח? זוכר אותו בוכה…

שי 9 במרץ 2017

לא שיחק. זה דויד לואיז שבכה.

גאזה 9 במרץ 2017

צודקים…

גור אילני 9 במרץ 2017

פיו… טיאגו סילבה נושם לרווחה

אריק האדום 9 במרץ 2017

ברח בזמן…

shadow 10 במרץ 2017

או שבסופו של דבר לא עבדה לו הבריחה והקרמה באה לסגור איתו חשבון.

נולי 9 במרץ 2017

לא יאומן כמה פ.ס.ז' הייתה עלובה ופחדנית במשחק הזה החל מהדקה הראשונה. היה קשה לצפות בזה.
ההתפרקות הנוראית של מכבי ת"א נגד זניט (אחרי שנשארה בעשרה שחקנים בהחלטת שיפוט הזויה, קיבלה בעיטת עונשין מתוך הרחבה ושיחקה מול קבוצה טובה ומנוסה ממנה בכמה דרגות) נראית לי הרבה פחות פאתטית מההתבטלות של פ.ס.ז' אתמול מול ברצלונה….

ק. 9 במרץ 2017

יפה מאוד גיל.
אפשר גם להתייחס לכדורגל בצורה מקצועית ומפוקחת ולא רק להתלהם כל אירוע נקודתי שהיה בו

צ׳זרה 9 במרץ 2017

כתוב מצוין. גם המשחק אגב.,(-;

אמיתי 9 במרץ 2017

הכל טוב גיל אבל מה עם איזו הכאה על חטא קטנה?..
לא צריך להיות (לא) שגיא כהן או נדב יעקובי כדי להבין
שהניצחון המטורף הזה של בארסה היה מנטלי יותר מהכל.
וזה נבע בראש ובראשונה מהערכים והמסורת של המועדון
הזה. ואני לא באמת חושב שיש עוד מועדון בעולם שיש לו
מנטליות כזו. אז אולי כשיש לך 4 מחמשת השחקנים הטובים
בעולם זה יותר קל להאמין אבל כשאתה חוטף גול כמו שהם
חטפו ב3:0 ואין זמן זה באמת חסר תקדים. אין לדעתי איך
להפוך את זה – בארסה זה מועדון עם ערכים מיוחדים..

אריק האדום 9 במרץ 2017

נבע מהמנטליות של פ.ס.ז שרגע אחרי שקרעו את ברצלונה התחילו לדבר על הגדולה של היריבה שלהם. התנהגו כאילו שהם פ.צ. אשקלון.
קבוצה של מיליארד דולר עושה במכנסיים שבועיים מראש.

גיל שלי 9 במרץ 2017

אמיתי, אין כלל הכאה על חטא. אני כתבתי על "ערכים" של טיקי טקה שפרשנים טענו שהם ערכי ברצלונה ושנטישתם הובילה את ברצלונה למשבר. אם כבר אז ההיפך הוכח אתמול, כלומר בטוח שלא הטיקי טקה הם ערכי הקבוצה, גם לא לה מאסייה.

אמיתי 9 במרץ 2017

כמו שאני מבין את ערכי בארסה זה קצת יותר מטיקי טאקה. יותר בכיוון
של להתקיף תמיד וגולים זה מעל הכל. איכשהו הגול האחרון הביא לידי
ביטוי בדיוק את זה ועוד עי שחקן מלה מאסייה..
זה לא שאתה חייב איזו התנצלות אבל אני באמת חושב שעשית אובר קיל
מוקדם מידי..

גיל שלי 9 במרץ 2017

באמת שלא. אחרי ההפסד בפאריז היו המון ביקורות על לואיס אנריקה שההפסד הגיע בגלל שהתרחק מערכי הטיקי טקה והלב מאסייה. תראה גם בוואלה אתמול כתבה בסגנון הזה. אני בקרתי בפוסט שלי את הפרשנויות האלה. אגב, באמת האמנתי הסיכוי של ברצלונה לעבור אתמול, אבל זה בגלל שאני תמיד מאמין

אמיתי 9 במרץ 2017

יכול להיות..אבל חכם לא נכנס לבורות שפיקח מצליח לצאת מהם..
שורה תחתונה היא שערכי המועדון הזה קיימים וחזקים וגם מה
לעשות כרגע מצליחים יותר..
הייתי מגדיר את זה ככה:
התקפה והבקעת הרבה גולים הם האסטרטגיה
טיקי טאקה היא הטקטיקה שנשענת על טכניקה מאד מסויימת (צאבי אינייסטה)
כשאין את הטכניקה הזו מחליפים טאקטיקה אבל לא אסטרטגיה.

גיל שלי 9 במרץ 2017

וזה בדיוק מה שניסיתי להגיד אתמול

אמיתי 9 במרץ 2017

ממ..טוב אז כנראה הבעיה אצלי..לא ככה הבנתי את הטור.
בלי ציניות..

ארם אבירם 9 במרץ 2017

לא שאני מזלזל בחוסן המנטלי של בארסה אבל דווקא אחרי 4:0 ועוד יותר ב 3:1, מה יותר קל מפשוט לתקוף ללא רחמים? כבר אין לחץ. אין מה להפסיד. מקסימום פסז היו מבקיעים עוד אחד או שניים מה שלא היה מאוד רחוק מלקרות.

ניתאי 2 11 במרץ 2017

מסורת מילא, אבל "ערכים" זאת מילה כל כך ריקה מתוכן במקרה של קבוצת כדורגל (כל קבוצה).

אמיתי 11 במרץ 2017

לפעמים גם מילה ריקה בכלל..
-ערכים ספורטיביים-

אריק האדום 9 במרץ 2017

שגיא כהן – מבקר מסעדות
אבי רצון – קבט
אנוכי – יועץ לניהול סיכונים בתחום מערכות מידע

המשותף לשלושתנו: חובבי כדורגל
מכאן לעשות אותנו לפרשנים… זה כבר מוגזם.
לא זוכר שעברתי קורס מאמנים או השתלמות כדי לספר לכם על סגירה אלכסונית.
גם את התואר בפסיכולוגיה לא עשיתי…
או בתורת הנסתר
או כל שטות אחרת שאנחנו פולטים בשידור

מה שלא משותף: אני לא מקבל על זה כסף ומבלבל את המוח לכמה חברים במקרה הטוב או לעצמי במקרה היותר טוב

#התמקצעות
או לפחות שיהיו אנשי מדיה… בורינג!

ר.בקצה 9 במרץ 2017

אריק,
אבי רצון היה עורך מדור הספורט של "חדשות".
הרי לא היית טוען ששמעון פרס הגיע לבית הנשיא ישר מהרפת של אלומות, נכון?

אריק האדום 9 במרץ 2017

זכרתי שהגיע מההיסטוריה שלו בשגרירות למונדיאל 90…
הקריירה הגיע אחרי… לא?
בכל מקרה דיבר מלא שטויות. לא כמו המסעדן.
שורה תחתונה… פאק שלי.
עדיין עומד מאחורי התגובה בהקשר של הפטפטן השני.
עמך הסליחה מר רצון.
ומה עם פרס? עדיין חי?

עומר 9 במרץ 2017

כל מי שמתלונן על שיפוט…
א. לדעתי רק הפנדל השני לא היה. להתלונן בתוצאה של 6-1 שהגול החמישי לא חוקי זה לדעתי זהה לזה שונגר התלונן שההרחקה של קוסיילני גמרה לארסנל את הסיכוי מול באיירן.
ב. אם אתם טוענים שברסה עלתה בזכות שיפוט, אז אנא תחזירו לה את המקום הראשון בליגה הספרדית. שחקן של ויאריאל הציל גול עם היד בזינוק מרשים, הגול שעבר את קו השער מול בטיס במטר ולא נשרק. אני מניח ששם השופטים הם בני אדם שטועים ופה זה קונספירציה מכורה. תדיחו את ברסה מרבע גמר ליגת האלופות כי היא קיבלה מתנות מהשופטים, אבל תחזירו לה את המקום הראשון בליגה הספרדית. יש דיל?

בשורה התחתונה, מתנגדי ברסה הם די ממורמרים בסך הכל. הקבוצה הזאת לא מפסיקה לעשות היסטוריה פעם אחר פעם, והם לא מפסיקים לעסוק בתירוצים.
ככה זה כשאתה הקבוצה הטובה בהיסטוריה של המשחק, תמיד יהיו הייטרים.

shadow 10 במרץ 2017

למה אתה מניח שכל השופטים של בארסה? ריאל לא יכולה להרשות לעצמה?

למה אתה מניח בכלל שלבארסה יש שופטים? אולי הם לא חלק ממהצגה בכלל ומי שמושך בחוטים אלא חברות הימורים, פירסום, זכויות שידור וכו'?

אגב, יובנטוס מצלצל לך מוכר?

אמוץ כהן-פז 9 במרץ 2017

השפיץ של הנעל נטו.
לפסז היו 4 מצבי שער במחצית השניה, אחד נכנס, אחד פגע בקורה, אחד השוער עצר ואחד…
ראיתי עכשיו שוב את הדקות האחרונות. 3:1, נותרו שש דקות לזמן החוקי, די מריה פורץ לבד, קאבני ממתין מימין, לא מוסר, כן/לא מוכשל (אין הילוך חוזר איטי!)… אולי אמארי לא שגה לחלוטין ברעיון המרכזי?
ההבדל הדק בין צל׳׳ש לטר׳׳ש.

ניק 9 במרץ 2017

מוכשל, מוכשל.. מסצרנו הודה אחרי המשחק שהכשיל אותו

זינק 9 במרץ 2017

אצטט חבר שכתב היום – השופט היה גרוע, אבל פ.ס.ז׳ היו גרועים יותר.

הסיפור של שגיא כהן נשגב מבינתי.
יש הרבה פרשנים גרועים, שהדבר היחיד שהם עושים זה לתאר את התמונה. עדיין איכשהו כשיוצאים סקרי פופולריות, הם זוכים לאהדה גדולה. לפחות שיקול הרייטינג עומד לזכותם.
למיטב זכרוני שגיא כהן אינו נמנה על אלו. הוא פשוט מזהם את השידור ומבלבל את המוח ללא הפסקה. אפילו יעקבי אתמול ניסה לקרר אותו אתמול, אחרי הגול העצמי שאינייסטה היה מעורב בו.
אם הוא לא מחזיק בחומר מפליל על בעלי הערוץ, אז השד ידוע מה הוא עושה שם.

הרשל 10 במרץ 2017

אני רק שאלה, איך כולם פה נמנעים מלדבר על הפיל בחדר?

נתחיל למנות טעויות שיפוט:
1. נבדל בגול הראשון של סוארז.
2. יד של מסצ'רנו ברחבה.
3. יד של פיקה מאחורי הגב ברחבה.
4. המצאה של פנדל עם הראש(ניימאר).
5. המצאה של פנדל של נפילה מהאוויר(סוארז).
6. עבירה ברחבה על די מאריה תוך כדי בעיטה.

לסיכום, פריז קופחה במשחק בצורה איומה על ידי צוות השיפוט, אם הייתי השופט, ואני יודע שאל חאליפי הולך לצפות בשידור החוזר, אני לא ישן טוב בלילה.

טרנטה 10 במרץ 2017

ואני חשבתי שפאקו הוא רק מאמן כושר

ניתאי 2 11 במרץ 2017

שני דברים:
הטענה היחידה שיש לי כלפי אונאי אמרי היא ההצבה של קווין טראפ בהרכב. הוא שוער לא מספיק טוב, ולדעתי אשם בשער הראשון, וגם את הרביעי יש מצב ששוער טוב היה לוקח.

אם מישהו היה צריך עוד הוכחה לכך שצריך כבר שימוש במצלמות, זאת ההוכחה. כל כך כל כך מעצבן שמה שאני אזכור מהקאמבק המטורף הזה הוא שהיו מעורבים בו שני פנדלים מהתחת.

מרסיסיידר 12 במרץ 2017

טור נפלא! ניסחת תחושות שהרגשתי אבל לא ידעתי להעלות למילים. מעכשיו אפנה כל מי שידבר איתי על המשחק לקרוא את הטור שלך.

Comments closed