נקודות מרכזיות מהשיחה עם ג'ורדי

כמה נקודות מהשיחה עם ג'ורדי לפני הפוסט הרחב יותר

טל בן יהודה, עודד קרמר ואנ, ישבנו עם ג'ורדי כ45 דקות. ראשית אני רוצה להודות לעופר רונן הנהדר על שארגן לנו את ההזדמנות לשיחה עם האיש שעזר למיטש להציל לנו את המועדון.

אני אעלה כמה תובנות מרכזיות בפוסט זה כל עוד הכל רענן בראש, לאחר מכן נעלה את הראיון המלא במכביבול, וכן אערוך תמלול מלא יותר של הראיון.

*

לכל מי שתוהה לגבי הברזילאים. ג'ורדי למעשה הודה שבחלון הזה שבו הובאו חמישה שחקנים ושוחררו ארבעה, היתה תכנית ספציפית מאחורי כל החתמה. בינואר עוד לא היה ברור שהחלון משרת יותר את העונה הנוכחית או את העונה הבאה. בכל מקרה, חיכו עם להביא מאמן שכן ברור היה שמחתימים מאמן לשנה וחצי. לדעתו התכונה החשובה ביותר למאמן שחיפש לנקודה זו של הקבוצה, היא היכולת לדחוף את השחקנים אל הקצה, זה מה שהוא חושב שיש לוידיגאל.

השחקנים הברזילאים הצעירים הובאו מלכתחילה לעונות הבאות. אין הגיון לשלב שחקנים צעירים לתוך תקופת הלחץ של העונה, בטח לא במשחקים המכריעים. המשחקים המכריעים והתקופה הלחוצה מתאימים הרבה יותר לשחקנים הותיקים והמנוסים.

להאריס היתה הצעה מצוינת מארצות הברית, הוא קיבל הצעה לחוזה לשלוש שנים, תקופה שמכבי אפילו לא חלמה להציע להאריס. הסיבה לפי ג'ורדי שהאריס מיעט לשחק מרגע שהחל לאמן היתה לשמור לו על הרגלים בזמן שחיפשו לו מחליף. הוא ענה את זה לשאלה שנשאלה על ניתוח הסיבות לכשלון עם שוטא, וניסה להבהיר שזו לא היתה יוזמה שלו לשחרר את האריס. לטענתו הוא לא חיפש להחליף אותו, ולא רצה להחליף סגנון. הוא התחיל לחפש להאריס מחליף רק לאור העובדה שקיבל הצעה כל כך טובה, ומכבי לא רצתה לעמוד בדרכו.

הוא נתן להאריס המון מחמאות על המקצוענות שלו עד ששוחרר. כמו כן לטענתו רוב המסקנות של ג'ורדי לגבי הנקודות החלשות של המועדון בשנה הראשונה כאשר הגיע, הגיעו כתוצאה משיחה ארוכה עם האריס מדוניאנין שלא רצה אז להשאר. האריס דיבר איתו על המשמעת, האריס דיבר איתו על התקשורת והשפעתה על חדר ההלבשה והאריס דיבר איתו על המקצוענות החסרה.

זו נקודה חוזרת בראיון, ג'ורדי באופן גורף מסרב לקחת קרדיט על משהו. איך אמר, התפקיד שלי הוא כזה שאפשר לקחת בו את כל ההחלטות, השחקנים הם שיכריעו אם מדובר בהחלטות טובות או גרועות, האחריות עלי בכל מקרה.

עוד קיבלו קרדיט בהחלטות הנכונות שהביאו ללידה מחדש של המועדון ג'ק אנגילידיס ומיטש כמובן.

*

ג'ורדי ידע שהעונה הזאת מורכבת שכן איבדנו את ערן ואת המנהיגות שלו, ועברנו לשחק בלי מגרש בית (נתניה). לכן הוא רצה הרכב ותיק ומנוסה ממנו ציפה למנהיגות משותפת. ברור בדיעבד שמנהיגות לא היתה שם, זו אחת הסיבות המרכזיות להחזרת שרן. שרן נותן למאמן שקט בכל מקום בו הוא מתופקד, מישהו שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות.

לעניין המגן השמאלי, שרן הוא פתרון טוב כאשר המגן הימני תומך הרבה יותר בהתקפה. אנחנו רואים שהקבוצה ממעטת לספוג בסיבוב השני, לכן אין סיבה לדאוג מכך שלא הבאנו מגן שמאלי טבעי.

*

חזרה לחלון. בעצם כך שלא מכרנו את טב"ח למרות שקיבלנו הצעה מעולה בשבילו, הפגנו שלא ויתרנו על העונה הזאת. אז כן, ג'ורדי גם בפיגור עשר נקודות, או למעשה יותר מכך כאשר באר שבע שיחקה משחק לפני מכבי, לא הפסיק להאמין שהעונה הזאת לא גמורה.

הוא לא יכול היה לעמוד בדרכו של שרן להולנד, שרן בא והבהיר שהוא מעוניין לחוות משחק בחו"ל, ואכן הצליח בהולנד.

ג'ורדי חושב שבעצם ההחלטה שלו לקחת על עצמו את אימון המשחקים הקשים ביותר בסיבוב השני הוא מעביר שני מסרים. האחד, הוא מאמין בקבוצה. השני, האחריות לכשלון בסיבוב הראשון נופלת עליו, על השחקנים ורק בסוף על המאמן. לפעמים מאמן טוב ושחקנים טובים פשוט לא יוצרים את החיבור, זה מה שקרה לטענתו (אני מאוד לא בטוח ששוטא זכאי לתיאור מאמן טוב).

הוא רצה לראות את השחקנים לוקחים על עצמם אחריות. רצה לראות אותם מפסיקים לקשקש תירוצים בהדלפות לאתרים, רצה לראות אותם נרתמים למשימה, וגם לראות את שחקני הספסל מעודדים את השחקנים על המגרש. הוא מרגיש שהוא השיג את המטרות שלו בתקופה בה אימן, וכן גם לשרן היתה תרומה לכך.

*

לגבי הרוטציה. אנחנו בחלק הקשה והחשוב ביותר בעונה. אין סיבה להתנסות יותר מדי עם הרוטציה כאשר הדברים הולכים טוב. אז כן, נראה לי שג'ורדי שותף מלא להחלטות של ההרכב אם שאלתם, זה לא ג'ורדי אומר את זה כמובן.

הקבוצה מפגינה יכולת לנצח גם משחקים שלא הולך בהם, דבר שהיה חסר לנו אצל שוטא, ג'ורדי מאוד מעודד מכך.

*

היו נקודות נוספות שאעלה אותם בפוסט הרחב יותר.

היה כיף

פרשת כי תשא - משה לא מחובר בווטסאפ
מסקנות מהליכה ברובע הצרפתי

16 Comments

ניינר/ווריור 17 במרץ 2017

שאלת אותו מה דעתו על החוזה החדש של JPP?

איאן ראש 18 במרץ 2017

ז'אן פייר פאפן???

יואב 17 במרץ 2017

כיף לקרוא.
גיל, רק מתחושה(אם בכלל ניתן היה להתרשם), איך אתה מעריך את הסיכוי שלו להשאר מעבר לחוזה הנוכחי?

הקרמר האחר 17 במרץ 2017

אני אענה על זה. ישבתי בצד והקשבתי לו, ולתחושתי הסיכוי גבוה. לא אומר שהוא לא ילך (למעשה, אם תהיה הצעה טובה הוא בטוח ילך) אבל בהחלט נראה שהוא חושב על השנים הבאות ושבאופציה של להמשיך את מה שהוא קורא לו "הפרויקט" מושכת אותו

יואב 17 במרץ 2017

תודה קרמר על התשובה(:
סוף סוף יש אמא ואבא למועדון הזה אחרי שנות יתמות ארוכות.

Tal 17 במרץ 2017

גם מענטש וגם מקצוען. איזה איש.

גיא זהר 17 במרץ 2017

שאפו גיל על העלאה המהירה. גם אני שמעתי רק מחמאות על עופר. מהתקציר של התקציר למדתי שוב כמה ג'ורדי מתוחכם ואומר רק מה שרוצה להגיד. יפה.

יוני (המקורי, מפעם) 17 במרץ 2017

איזה כיף לך גיל על החוויה. שמח עבורך.

יאיר 17 במרץ 2017

כל ראיון עם גו'רדי הוא סוג של עונג.
אבל זה גם לא הראיון הראשון מן הסתם ואנחנו כבר מכירים את הנפשות הפועלות. גו'רדי הוא סוג של שותף שבחיים לא יפנה לך גב, אחד כזה שאם יתפסו את שניכם במשהו שאתה עשית תמיד הוא יגיד ראשון אנחנו עשינו את זה. כי זה הערך הגבוה ביותר בעיניו, הקבוצה, הביחד, לא לשבור את הקו גם אם מישהו מפשל. אז נכון שהוא אמר שהברזילאים הובאו לעונה הבאה, ושרוטציה יכולה לקלקל ושאנחנו מפגינים עוצמה גם שלא הולך וליטו הוא המאמן שרצינו. תכלס לא בטוח בכלל שהכל נכון. זה לא מרגיש ככה בכל אופן וקשה להלחם במחשבה שמנקרת שגו'רדי היה חייב לסיים את העונה.

אלמוג 17 במרץ 2017

ג'ורדי, כמו ג'ורדי, אומר דברים כלפי חוץ וחושב דברים אחרים מבפנים.
את הדברים שהוא חושב באמת לא יגיד ואוהד שעיניו בראשו יבין לבד בין השורות.
לדעתי הוא שנתיים יותר מדי במכבי ומיצה את עצמו בעונת סוזה.

יואב דובינסקי 18 במרץ 2017

טואוב!

מאיר (חדש בשכונה) 18 במרץ 2017

אם לפני חמש שנים, אחרי שנים של אובדן דרך במועדון, מישהו היה אומר לי שג'ורדי קרויף (בין היתר בגלל היחוס המשפחתי ) יהיה המנהל המקצועי של מכבי לחמש השנים הבאות, הייתי אומר שהוא הוזה. בלי קשר למה שאמר בראיון, דבר אחד בטוח הוא שאשרינו שזכינו.

לירן 18 במרץ 2017

בריאיון המלא יש התייחסות לקידום שחקני נוער של מכבי (אין אפילו אחד שאפשר לציין מאז מיכה, כמה זה – 7 שנים?)

holden 18 במרץ 2017

בינתיים על סמך התקציר של הראיון המקיף הייתי מעניק למר קרויף תעודת דיפלומט,
הוא זהיר במילותיו וחושש לאמר את מה שצריך להגיד,
לא נופל לבורות.
חליפה ועניבה מן הסתם כבר יש לו.
את טל הספקתי לקרוא כאן,
קרמר לא הכי מוכר לי,
ןאתה גיל שלי מצטייר כסוג של ג'ורדי קרויף מנופח:)
קרויף בהחלט מגן בגופו על כבודו (האבוד) של שוטא

הקרמר האחר 18 במרץ 2017

דיפלומט מקצועי
מגן בחירוף נפש על שוטא. לא יגיד מילה רעה על שחקן שלו. זה האיש, זאת שיטת הניהול שלו

השמן 18 במרץ 2017

לא מבין את כל ההדגשות האלו על ג'ורדי, "הדיפלומט הגדול"
האיש, בזירה פומבית, מכבד את העובדים שלו, העובדים איתו, והעובדים שלו לשעבר.
ממש אבא אבן
נשמע שכולם פה מעדיפים איזה אבי לוזון או אייל ברקוביץ שיטנפו על כולם וידברו על כמה שהם גדולים

Comments closed