באר שבע אלופה מכבי לא קרובה

באר שבע המשיכה במגמת העלייה, השלד של מכבי בעידן ג'ורדי התפרק.

המשחק אתמול היה המיקרוקוסמוס של העונה הזאת לצערי. באר שבע שוב יצאה מפיגור 1:0 כדי לנצח 2:1 דבר שמכבי העונה לא עשתה. בהרכב באר שבע אתמול היו חמישה זרים משמעותיים ותורמים. ויטור הבלם הטוב בליגה. קורהוט מגן שמאלי, ג'ון אוגו שולט במרכז המגרש, הובאן אפשר לבן ביטון לשחק כנף יותר מאשר מגן, וביטל לחלוטין את טל בן חיים שלנו. וואקמה הטריד את הגנת מכבי וחטף כדורים למיכה על סף הרחבה שלנו. המשותף לכל השחקנים הזרים בבאר שבע הוא הפיסיות שלהם, כך מרכז המגרש היה שייך לחלוטין לבאר שבע, אלברמן וגם גולסה כמעט ולא הורגשו.

*

מכבי עלתה למשחק עם שני זרים. ראיקוביץ' הראה שוב שמדובר בשוער הטוב בליגה, וקיארטנסון הבקיע. אך שני זרים שלנו, גם אם הם טובים, לא מהווים תחרות לחמישה זרים חזקים של באר שבע. גל אלברמן הראה שוב שהוא הרבה אחרי שיאו, אוגו הצליח להתקדם עם הכדור בלי שאף אחד יצליח להפריע לו, ומכבי התקשתה לצאת מהלחץ של באר שבע בהנעת כדור במרכז המגרש. בכלל מבחינת חילוץ הכדורים במרכז המגרש, מכבי לא היוותה תחרות לבאר שבע.

*

גם בהתאמה הטקטית מכבי לא היוותה תחרות לבאר שבע. כנראה מאחר ובאר שבע עלו במערך 5:3:2, שרן ייני הרבה להכנס לאמצע כדי לעזור בניהול המשחק כאשר התקפנו. ברק בכר הכניס את אוחנה במקום הובאן. באר שבע עברו ל4:3:3. מכבי לא הגיבה, שרן המשיך להכנס לאמצע, מיכה איבד את הכדור קרוב לקו מחצית המגרש להוגו, לאחר החמצה איומה, ובמצב בו היה יכול למסור כדור מסוכן לטל בן חיים, ובאר שבע עשו גול בצד שמאל שלנו, בדיוק לפי התכנון הטקטי, בעיקר כי היה חסר שם שרן.

טל בן חיים שוב לא הורגש במשחק מול באר שבע.

*

אם היינו זקוקים להמחשה נוספת, קבלנו אותה אתמול. גם כשבאר שבע היו בפיגור, וגם במשחק אותו מיכה היה יכול לסגור שתי דקות לפני הגול של מליקסון, באר שבע היו טובים יותר ממכבי. השחקן הטוב ביותר שלנו אתמול היה יוסי בניון, השאר לא הגיעו ליכולת השיא שלהם.

*

זו העונה הכושלת ביותר של מכבי בעידן ג'ורדי, ועונה מצוינת של באר שבע, באר שבע טובה יותר מכפי שהיתה שנה שעברה, מכבי חלשה יותר.

ההתמודדות עם הפרידה מזהבי לא צלחה. סקריונה לא היה בסגל אתמול, ובצדק גמור. גולסה שחקן טוב אך לא פיסי מספיק כדי להחזיק את העמדה של גל לבדו, ובאין שחקנים פיסיים לידו, מרכז השדה שלנו חלש בהרבה, קצת מצחיק לאמר אבל נוסא איגבור חסר לנו, הוא לא אשם ששוטא החליט שהוא חלוץ. מיקאל לא עלה בהרכב בגלל שהוא פחות פיסי מגולסה ואלברמן, החלטה סבירה לחלוטין.

גם שני הזרים מברזיל לא היו בסגל אתמול. מרסלו אמור היה להיות הנוכחות הפיסית במרכז המגרש, המחליף של אלברמן, אבל הוא כנראה לא מראה באימונים יכולת מספיקה כדי להצדיק מקום בהרכב. ראמון באמת מיותר כאשר טל בן חיים מפגין יכולת טובה מאוד מאז שהגיע, ואיגור פיליפנקה מראה שאיננו פלופ.

בסיכום הכללי, ראדי היה פיסי יותר מגל אלברמן, באר שבע עלתה עלינו כמעט בכל עמדה בשדה, גם בעמדת המאמן, לכן היא אלופה כיום, ומכבי עומדת בפני שידוד מערכות רציני בקיץ.

*

אני מתאר לעצמי שמרסלו וראמון יקבלו הזדמנות עכשיו במשחקים הקרובים להראות האם אחד מהם צריך להיות כלול בתכניות לשנה הבאה. הסבירות היא שנראה לפחות ארבעה זרים חדשים. אני מעריך שנראה גם מגן שמאלי זר, ושרן יעבור לאמצע. לא נראה לי שג'ורדי ישדרג את השכר של טל בן חיים, כך שסביר שגם ממנו נפרד. גל אלברמן משלים את החוזה שלו, הסבירות היא שלא יקבל הצעה להמשך.

בסופו של יום באר שבע המשיכה את מגמת העליה שהחלה בעונה שעברה, השלד שהחזיק את מכבי בעידן ג'ורדי התפרק כאשר ערן נסע, ומכבי לא הצליחה לבנות שלד חדש עדיין. החדשות הטובות הן שהמבנה של המועדון שלנו חזק מספיק, אפילו בשנה בה השלד היה רך, הגענו לשלב בתים בליגה האירופית, היינו רלבנטיים למירוץ האליפות תוך ביצוע חזרה מהקבר, עד שבאר שבע חזרה לעצמה, והמקום השלישי רחוק מאיתנו יותר משאנחנו רחוקים מבאר שבע. עדיין, הרבה עבודה צפויה למרכיב השלד החדש לעונה הבאה.

חומר מקומי
ערב מבוזבז בלוס אנג'לס

85 Comments

השמן 30 באפריל 2017

היה כואב אתמול, אבל טוב שהיה. אם למישהו היה עוד ספק בגודל המשימה שלפנינו, בא המשחק אתמול והבהיר זאת לכולם, המלים "שוטא" או "ריינשרייבר" לא אמורים להופיע בסיכום הסיבות לתוצאות המאכזבות העונה.
בהיעדר מקבילה בעברית אומר שהם: outplayed us, outcoached us outmanaged us. ניאלץ להשתפר בכל שלושת התחומים אם ברצוננו לקחת אליפות שנה הבאה.

אלון 30 באפריל 2017

צמד המילים לא אמור להופיע אבל הוא מופיע

אילנסו 30 באפריל 2017

מסכים עם הניתוח שלך ברובו, אבל כמה הערות והשגות שלי:
1) אלברמן וגולסה באמת לא הצליחו להרוויח את האמצע, אבל לא חושב שיש לנו את הפריווילגיה לא להאריך לגל חוזה. אם הוא יקבל את עמדת הקשר האחורי המחליף (וגיבוי חשוב למקרה שלא תפגע בזר (?) שמתוכנן לעמדה), שחקן ראוי ודמות חשובה לקבוצה, גם לעתיד.
2) מכבי לא צריכה להשתגע. האחות הקטנה מהצפון מחליפה כל שנה שמונה שחקנים לפחות, וראינו איך זה נגמר. כמה חיזוקים נקודתיים אמורים לשדרג אותנו משמעותית. בשלוף- אצילי, שני קשרים זרים (בהנחה שמיקאל ומרסלו לא ממשיכים), ומגן שמאלי. כי די לעשות עוול לשרן בעמדות זרות, הבחור אחלה קשר.
3) כל מי שרואה שחורות אחרי שנתיים ללא אליפות, צריך לנשום עמוק ולהסתכל במבט מפוקח מה השגנו. ההשתתפות הקבועה במפעלים אירופאיים זה הדבר הכי חשוב שקרה לנו כמועדון.
4) עכשיו צריך לקחת גביע, בעיקר כדי לא להתחיל את העונה שוב ביוני. זה באמת מתיש :)

גיל שלי 30 באפריל 2017

אני לא חושב שגל בנוי להיות שחקן מחליף, הוא מחזיק מעצמו יותר מזה. שיחזור אלינו כשיסיים את הקריירה שלו. מה שאתה כותב זה השינויים שאני חושב עליהם, נראה לי שסקריונה, מיקאל הולכים, ומעניין מה קורה עם הברזילאים, במקומם יבואו קשרים ומגן שמאלי.

אילנסו 30 באפריל 2017

שחקן שתמיד תופס מעצמו שחקן מוביל זה סוג השחקנים שאתה רוצה אצלך, כל עוד הוא לא נחלש כשהוא לא פותח. ולמען האמת, גל שחקן פותח לגיטימי נגד הרבה קבוצות בליגה. לא מול בש (ואולי ביתר), ובטח לא לאירופה. אם הוא יהיה מוכן לפיחות הזה במעמדו, לדעתי רצוי להשאיר. ראינו מה קרה עם השחרור של ראדי..

Ollie Williams 30 באפריל 2017

להביא מנהל מקצועי חדש ולהוריד את קרויף בכח לעמדת המאמן.
כנראה שהסטירה של שנה שעברה ותחילת העונה לא הספיקה, והיה צריך לקבל פיצוץ אמיתי לפנים.
צריך לגדול מכאן כמו שב"ש גדלו מה 6-2.

אהוד 30 באפריל 2017

כי שנה שעברה לא הייתה סטירה. זה פשוט הרגיש שזה חמק בין האצבעות לקראת הסוף. אולי זה היה מטעה, אבל לא הייתה את ההרגשה של נוקאאוט כמו השנה

איציק 30 באפריל 2017

כתבתי כל השנה שעברה שבאר-שבע לא בנויה לאליפות ואת האליפות היא אמורה לקחת השנה. שנה שעברה באר-שבע לקחה אליפות על אדי הדלק האחרונים, והייתה לא רחוקה מלפספס אותה. השנה היא הגיעה בשלה ובטוחה. היא לא שיחקה על מתפרצות מול מכבי ונתנה לה לשלוט, היא באה לשלוט. זו הייתה השנה שלה מההתחלה ועד הסוף. מה שברור הוא, שמעשה פרגסון לא יתכן, ובאר-שבע לא תשלוט בליגה כמו מנצ'סטר באנגליה, ולכן תהייה ירידה ואצלכם (וגם בקבוצות אחרות כנראה) תהייה עלייה. שנתיים בלי תואר אליפות אך עם גביע, מקום שני ואירופה זה לא משהו שהולך ברגל וזה בסיס טוב להמשך. לא הייתי נח אך גם לא מאד מודאג במקומכם.

Ollie Williams 30 באפריל 2017

לא לגמרי מסכים.
שנה שעברה הייתה הרבה פחות כואבת מהסיבות שאמרת, וזה הרגיש טבעי אחרי קמפיין מתיש בצ'מפיונס (ובאמת שעד שאתה לא רואה את זה מול העיניים שלך אתה לא מבין עד כמה זה עולם אחר מהליגה האירופית, במיוחד בשלב הבתים).
אבל אובדן של שני תארים בישורת האחרונה, תוך שבוע, היה צריך לתת סטירת השכמה כבר בקיץ. בטח ובטח כשב"ש באו אחרי ההשפלה הגדולה בגמר הגביע – והשאננות שבאה איתו (אהמ אהמ ראדי אהמ אהמ).
ואז קיבלת חצי עונה של סטירות עם שוטא, וכנראה שגם זה לא היה מספיק כדי שלפחות תמנע מהם לחגוג לך על הראש.
אז הנה, וואחד בעיטה לביצים, מקווה שיתעוררו הפעם באמת.

גיא זהר 30 באפריל 2017

אם יש משהו שמטריד אותי זה בדיוק זה שחגגנו בבית שלכם. יכול להיות שמישהו יתעורר.

yaron 30 באפריל 2017

חגגתם בבית שלנו לא בגלל שמישהו ישן אלא בגלל שאתם פשוט יותר טובים.
אנחנו ננסה שוב בשנה הבאה בדיוק כמו שניסינו השנה וכרגיל, שהקבוצה הטובה תנצח.

ערן (המקורי) 30 באפריל 2017

גיל, פוסט מעולה ומדויק מאד, לצערי.
בניסיון לאופטימיות צהובה: אולי העובדה שהאליפות נסגרה מספר מחזורים לפני הסיום, בהפסד ב״בית״, תחדד למיטש את הצורך בשידוד מערכות כדי להחזיר את ההגמוניה המקצועית למכבי.
בנוסף, הייתי שמח לראות פה את ג׳ק אנגלידיס באופן קבוע. איכשהו נראה לי שגם הוא דמות מפתח להצלחת המועדון ב 3 האליפויות.

אדם 30 באפריל 2017

הבעיה של מכבי לדעתי היא שהיא לא טורחת לעדכן את סגל הישראלי שלה. פשוט להשוות בין אוחנה ליחזקאל ולהבין שאם הם לא יצליחו לשים את היד על כשרונות ישראלים אז גם חמישה זרים לא יספיקו. ב״ש מבינה שיש לה שחקנים בירידה ומנסה למצוא להם מחליפים, זה לא נראה שבמכבי עשו ועושים את זה אלא רק ממלאים חורים

יניב 30 באפריל 2017

בדיוק אתמול במהלך המשחק חשבתי על אותה נקודה רק ממבט שונה ממך.לדעתי תחליף בין יחזקאל לאוחנה ותקבל בדיוק אותו דבר.מה הכוונה שתראה איך יחזקאל משתלב בצורה מעולה בבאר שבע ואילו אוחנה הולך לאיבוד במכבי.העניין פה זה במערכת ובמעטפת ולזכותה של ב"ש ובכר אז למרות שהיא אלופה ומשחקים בה שחקנים מצויינים ,בכר מוצא את הדרך לשלב את הצעירים שהם רוכשים ואילו במכבי פשוט לא נותנים להם הזדמנות

אדם 30 באפריל 2017

בתור אוהד הפועל שראה את יחזקאל מספיק אני לא חושב שהם באותה רמת כשרון. לא שיחזקאל שחקן רע אבל אוחנה נמצא לפניו (וזה בלי לדבר על זריהן ובראון ועוד ניסיונות שב״ש עשו למצוא מחליפים מקומיים). מכבי הביאה את דסה כי היה חסר ויביאו את אצילי (אולי) כי חסר אבל בשום שלב הם לא ניסו לייצר מחליף לאלברמן או שחקן ראוי במקום מיכה, שלא לדבר על בלמים.

Macka-B 30 באפריל 2017

אולי אוחנה יותר כשרוני, אבל תראה את ההבגרות המנטלית שלו בב"ש. באשדוד הוא היה סוליסט מגעיל, בב"ש הוא שחקן קבוצתי ברמה מאוד גבוהה. יחזקאל אצלנו נשאר דריבליסט וטיפש

Ollie Williams 30 באפריל 2017

ב"ש הפכו את בוזגלו לשחקן קלאץ', זה מעבר להכל.
לאלברמן ניסו לייצא מחליף בדמות דור פרץ שלא היה מספיק טוב, עכשיו עם גולסה שטוב מאוד אבל לא יכול לשחק באותו סגנון.
ב"ש כרגע בתקופה שבה הכל הולך, כל ישראלי מפציץ וכל זר נראה כמו פוטנציאל לפרמייר ליג וספרד. בסוף גם זה יחזור לפרופורציה וגם שם היו ויש כשלונות ברכש שכרגע לא כ"כ רלוונטיים כי הקבוצה מצליחה במיוחד.

אלמוג 3 במאי 2017

אחת הטענות שאני הכי לא סובל זה "בסוף זה יחזור לפרופורציות ובאר שבע תחדל להיות חזקה".
מישהו כאן אי פעם העלה את המחשבה שאולי מועדון שיודע להתנהל במקצועיות ומאמן שיודע לאמן היטב
יכולים לגרום לכך שהמועדון יהיה בגרף התקדמות ממושך? למה תמיד לקחת כמובן מאליו ש"בקרוב תבוא הנפילה".

השמן 30 באפריל 2017

כמה מלים לגבי הסגל.
1. לא חייבים מגן שמאלי בעיני. ייני קשר איכותי, אבל לא באנקר בהרכב בעמדה זו, ולא מביא איתו את השידרוג הפיזי ההכרחי כל כך.
2. למה לוותר על אלברמן? ראה מקרה הויתור על ראדי. ברור שהוא כבר לא יכול להחזיק את האמצע לבד מול באר שבע, מול רוב קבוצות הליגה עוד יכול. עדיין שחקן משמעותית יותר טוב בעמדה שלו מכל תחליף ישראלי. זו העמדה האקוטית ביותר שלנו לקראת שנה הבאה, חייבים שם זר דומיננטי, כשאלברמן מגבה אותו או פותח לידו.
3. מה שכן גווארדיית הותיקים שלנו זו שאלה מרכזית. מצד אחד, כולם לדעתי יכולים בשקט להיות חלק מהותי מהסגל (בניון, אלברמן, טב"ח הבלם, יצחקי). מצד שני אף אחד מהם לא מספיק טוב להיות הפיתרון העיקרי או היחידי לעמדות שלהם. גם לא טל בן חיים. בכלל שלישיית הבלמים הישראלית שלנו טובה, אך לדעתי אחרי קשר אחורי זר, בלם זר הוא הדבר השני בחשיבותו.
4. את טל בן חיים החלוץ צריך לשחרר. לא רואה אותו מתרומם עוד מדרגה במכבי, ועל כן הוא לא שווה את השידרוג בשכר.
5. הדבר הטוב ביותר מאז חילופי המאמנים זה השימוש בסגל. לרוב המשחקים בליגה שגיב יחזקאל שפונגין ופיליפנקה מספיק טובים. זה משהו שחייבים לקחת אותו איתנו לקראת שנה הבאה. רוטציה. בהקשר הזה אני מאוד מרוצה מוידיגאל
6. חילופים לפני דקה 75. איך ג'ורדי הצליח למצוא שני עקשנים כאלה לא ברור לי. ג'ורדי חייב לשבת לוידיגאל על הראש בנושא הזה. פשוט פוגע בקבוצה

איציק 30 באפריל 2017

גיל שאלה,
אתה כותב כאילו ג'ורדי נשאר ובונה את הקבוצה זו עובדה מוגמרת. האם באמת יש ביטחון שזה יקרה? אם לא, מה אתה חושב מיטש צריך לעשות במקרה זה (GM זר, או ישראלי, שינוי מבנה, וכו')?

גיל שלי 30 באפריל 2017

אין לי מושג. אבל, הפגרה מאוד קצרה, גם אם יהיה שינוי בעמדה של ג'ורדי, הוא יגיע אחרי שג'ורדי יבנה את הסגל, אלא אם יש מישהו אחר שכבר הוחתם וכבר עובד, ומכבי עם ג'ורדי מחכים להודיע על זה בסוף העונה.

יואב 30 באפריל 2017

רק זר לעמדת המנהל המקצועי ועדיפות ברורה ליורדי. חוזה לעשר שנים מצידי אם זה היה ריאלי.

אחד העם 30 באפריל 2017

בשנה שעברה הפסדנו עליפות בשל השפעות העייפות המצטברת הישורת האחרונה.
השנה הפסדנו אותה על פערי איכות. הנתונים הסטטיסטים היבשים מדגישים זאת.
בשער רייקו (מישהו יודע לאן נעלם אוחיון?) , לוותר על הברזילאי או על לוי, הפוטוגני משניהם ישמש שוער שלישי ונער פוסטר.
יש לנו שלושה בלמים טובים. מגן ימני התקפי שדרוש שכפול שלו בשמאל (דוידזאדה?). הייתי נפרד לשלום מעמב"ה ושפונגין ומצרף את שון גולדברג כמגן גיבוי לשני האגפים (הוא מושאל). את הברזיליאנים הייתי מנסה ומחליט, על פי יכולתם, על שילוב/השאלה/פרידה. את אליאל ודור פרץ הייתי משאיל אא"כ יש להם סיכוי לדקות משמעותיות. מגל אכן הייתי נפרד, ומצרף קשר זר גרזן עם מסירה מדוייקת שמסוגל להפעיל את האגפים (רעיון פרוע- קונט מביתר היה יכול לעבור הסבה ולהצליח בתפקיד כזה, ואם לא הוא, שיטרחו הסקאוטים וינברו בקלטות מאליפות אפריקה האחרונה, יש בשפע), את בניון הייתי משאיר, אם מוסכם ומקובל עליו שהוא בתפקיד שלום תקווה של הפועל דאז. ממיקל ואוסקר נפרד לשלום ומביא קשר התקפי שחושב מהר, משחק קדימה בנגיעה ובעל בעיטת פצצה. הייתי משקיע תקציב גדול בנסיון לקנות את מנור סלומון מפ"ת. הוא יהיה שחקן (גם אינברום, אבל הוא יעבור בקרוב לקבוצת האם). מגייס את אצילי להתקפה, משמר את טב"ח ואת שני החלוצים המרכזיים. (אם וידאר היה משחק בב"ש, עם משחק האגפים שלה, הוא היה שובר את השיא של זהבי. גם סה היה נותן תפוקה כפולה משהר), נפרד מיצחקי ולוקח את שגיב כפרוייקט. (יש לו הכל חוץ משכל, כמו טב"ח לפני חמש שנים), אם צריך שחקן משלים, הייתי בוחן את יונתן כהן או חוזז.
האמת, נורא קל לתת עצות על כסף ואחריות של אחרים.

גיא זהר 30 באפריל 2017

דודזאדה לא יותר טוב מעמבה/ריקן. ברצינות. קלאסי למכבי חיפה.

אחד העם 30 באפריל 2017

אז מאותה קלטת של אליפות אפריקה

ישרון 30 באפריל 2017

לא נראה לי שקרויף יקח את קונטה, זה סיכון גדול מידי (המשפט וסכנת הכלא).

Ollie Williams 30 באפריל 2017

חביב אוחיון מושאל לווטפורד

אחד העם 30 באפריל 2017

נפצע בגב והוחזר ארצה

גיא זהר 30 באפריל 2017

ניתוח הגון. מדברים על הארכת חוזה לאלברמן, בניון, טבח הבן ויצחקי. מי לדעתך צריך להישאר והאם הישארות שלהם לא סותמת את הסגל בקשישים?

גיל שלי 30 באפריל 2017

את בניון הייתי משאיר לעוד עונה, בדיוק בתפקיד בו הוא נמצא היום, הוא היה השחקן הכי טוב שלנו אתמול. לשאר לא הייתי מאריך את החוזה, טל בן חיים היה מצוין מאז שהביאו את ראמון, אבל אם יש לנו את טיבי ופיליפנקה, ואפשר להביא זר שיהיה בלם ברמה של ויטור, אז זה מה שהייתי עושה. ברק יצחקי לא מספיק טוב לדעתי כדי לפתוח אצלנו בהרכב, ולא מוכן לראות בעצמו מחליף, גם הייתי מעדיף צעירים מתפתחים בתפקידי המחליפים. אלברמן השנה הראה שהוא כבר לא מספיק טוב כדי להיות אצלנו בתפקיד בו הוא נמצא.

גיא זהר 30 באפריל 2017

ועוד שאלה: וידיגאל כן או לא?

גיל שלי 30 באפריל 2017

וואו, שאלה קשה. אני לא יודע להעריך את האיכות של וידיגאל כמאמן. בתחילה הוא שימש כמאמן לאימונים, וג'ורדי נראה לי תמך מאוד בקבלת החלטות בנוגע להרכב, וגם בטקטיקה. מאז ההפסד בטרנר, נראה שג'ורדי לקח צעד אחורה. מכבי נראתה יותר טוב מאשר בתקופת שוטא, אבל גמישות טקטית לא ראינו ממנו, וגם לא זריזות בתגובות למהלכים טקטיים במגרש. זו ההחלטה הקשה ביותר של ג'ורדי

גיא זהר 30 באפריל 2017

וידיגאל הגיע לסיטואציה בלתי אפשרית: קבוצה במומנטום אדיר ועם ידע בסיסי באנגלית איתו הוא צריך להתמודד עם שאלות לא ענייניות שמוציאות אותו לא משהו. ליבי ליבי לו.

גיל שלי 30 באפריל 2017

מסכים

השמן 30 באפריל 2017

כן. לגמרי כן. אם נניח שגיל צודק לגבי ג'ורדי (דומיננטי עד טרנר, צעד אחורה אחר כך), אז ישנם שתי נקודות שאהבתי בתקופה הזו, שבעיני הייתה טובה למדי מבחינת כדורגל:
– אחרי שמאז הגעתו הרוטציה נעלמה לחלוטין, הוא הקפיד עליה לאורך כל התקופה הזו, והיו לו בחירות יפות וחכמות להרכב.
– הקבוצה הגיבה יפה מאוד לנפילות( טרנר וטדי), וזה לא דבר של מה בכך
לרעה אפשר לציין בעיקר את ניהול המשחק שלו. אבל זה דבר שעם קצת הכוונה מלמעלה אפשר לשפר.
אני לא רואה אותנו מביאים מחליף כל כך יותר איכותי, צריך לזכור שאנחנו משלמים מחיר מסוים עם כל החלפה של מאמן

ברקוביץ 30 באפריל 2017

לגבי וידיגל. לדעתי זה בעיה גדולה מאד. להביא מאמן שלא ידוע/לא שולט באנגלית. הייתי אפילו אומר שזה תנאי הכרחי להיות מאמן

yaron 30 באפריל 2017

טוב, אני שם קסדה וחוזר על מה שאמרתי כאן בעבר.
השנה הזאת היתה צריכה להיות השנה של דור מיכה וטב"ח2…
מודה שאני לא כ"כ מופתע מזה שלא סיפקו את מה שציפו מהם אבל זאת היתה השנה וההזדמנות שלהם לפתיע ספקנים כמוני ולקחת בעלות על החלק הקדמי הן מבחינת יכולת והן מבחינה מנהיגותית.

איציק 30 באפריל 2017

מילא יכולת, טב"ח2 זה מה שיש לו, ומדור מיכה ציפיתי להרבה יותר, אבל מנהיגות? שניהם לא מנהיגים, טב"ח עם אופי בעייתי ומיכה שקט מידי. דווקא את המנהיגות פתרו עם חזרתו של שירן אבל את הקפיצה המצופה ביכולת ממיכה לא קיבלתם.

דני 30 באפריל 2017

שאלה לציבור החכם. מה אם וידאר? המספרים מספרים סיפור אחד, אבל יש סאב טקסט שמטריד; האם הוא החלוץ לו קיווינו? נניח בצד את ההשקעה החוזה ושאר ירקות; נניח גם את ההנחה שבקבוצה כמו בש הוא היה מכפיל את המנה. והוא היה. השאלה שלי נוגעת ליכולת שלו לשמור על הכדור ולעבור שחקן באחד על אחד. רק אחד.. אני חושש שלא לנער הזה פללנו. וידאר מפסיד לנו המון פוזשנים. פוזשנים שלעיתים הופכים למעבר כנגד תנועת השחקנים למעלה; גם לכדורי גובה הוא יוצא עם ראשו על התחתונה. אפרופו נוסא, הוא, נוסא, היה ראשון לכדורי גובה במרכז השדה.כלומר האם גם במצב אידיאלי של קבוצה שתפטם את וידאר בסוכריות, ראוי, ברמה העמוקה יותר של תפיסת חלוץ מרכזי, להשאיר?

יואב 30 באפריל 2017

למכור בהרבה כסף.

yaron 30 באפריל 2017

אין לי רבע טענה לוידאר. אם תגיע הצעה ב- 6+ אני בטוח שיימכרו אבל הוא לא הבעיה שלנו בשום צורה. זה לא שעם חמד היינו לוקחים אליפות.

טרנטה 30 באפריל 2017

אל תשכח ששני הזרים שכן פתחו לא יהיו כאן בשנה הבאה כנראה.

אלון 30 באפריל 2017

להביא זר שהוא לא זוהר שיוויון (חלוץ טוב אין ספק, אבל לא שובר השיוויון לו ציפו בסכום הזה) בשלוש וחצי מיליון יורו זה באמת כישרון. אבל עזבו נו, קרויף גאון, ענק, עצום ורק שלא יעזוב

יוגב 30 באפריל 2017

מה יותר מ18 שערים בעונה אתה רוצה?

אלון 30 באפריל 2017

זו היתה תגובה לבחור שכתב שהוא מאבד כדורים ומפסיד פוזשנים.
משום מה נכתב כתגובה כללית.
אבל תסכים איתי, הוא חלוץ מעולה, אבל לא משהו שטרם ראינו בארץ.

יוגב 30 באפריל 2017

אם מחר הוא נמכר לזניט ב5 מיליון יורו נניח, מה תגיד?
זה שראינו שחקנים כובשים בכאלה כמויות לא אומר שהם נוחתים פה כל יום. איזה חלוץ זר היה כל כך דומיננטי וסיפק כאלה מספרים פה לאחרונה? זה שזהבי תפר פה את הליגה שלוש שנים לא אומר שזה הסטנדרט להשוות אליו.
חלוץ זר, נוחת באיחור, משחק ברצף כבר שנה ומשהו, נותן 18 שערים (רק בליגה) מגוונים יחסית, וזה לא מספיק.

אין עוד זהבי. אין.

חלוץ שהוא גם מהיר, גם דריבליסט, גם פינישר, גם משחק בנגיעה אחת, גם חזק בשתי הרגליים ובראש וכו' וכו' – לא יבוא לפה.

יוגב 30 באפריל 2017

מערכת התגובות נדפקה לדעתי.

יוני 30 באפריל 2017

כל מילה גיל. ובאמת שתהיה המון עבודה בבניית סגל, וכל הסימנים מראים שגם חלוץ ושוער נצטרך למצוא. זה יהיה מסקרן, קשה, כואב ואולי אולי גם רנסנס.

ובנימה אופטימית –
גביע וירידה של הפועל ייחשב כדאבל?

הזקן והים התיכון 30 באפריל 2017

כאוהד מכבי, הייתי מאוד רוצה שהפועל ירדו, ולא רק בגלל היריבות הספורטיבית אלא בשל ההתנהלות הניהולית עליה כבר התדיינו כאן בפוסטים קודמים. לא יתכן שקבוצה (כלשהי) תתנהל באופן כה שערורייתי ותצא ללא פגע וללא עונש. השארותה של הפועל בליגת העל כמוה כפטירת הקבוצה מעונש על מחדליה בשנים האחרונות ובעיקר השנה. אגב, עם כל הסימפטיה שלי לנתניה, ויש הרבה סימפטיה, חורה לי מאוד על כך שגם היא לא נפגעה ולא נענשה בסופו של יום. חוששני שגם הפועל תישרוד איכשהו ולא תשלם על מעשיה.

טרנטה 30 באפריל 2017

אסתפק גם בירידה של הפועל ללא גביע

גיא זהר 30 באפריל 2017

אם תחשיבו את שלושת התארים שלנו כטרבל…

גיא זהר 30 באפריל 2017

תגובה ליוני.

איציק 30 באפריל 2017

למי אכפת טראבל, בו נתענג על האליפות.
לך תדע מתי שוב תגיע…

איציק 30 באפריל 2017

התגובה לגיא זהר

חיים הצהוב 30 באפריל 2017

כן

yaron 30 באפריל 2017

הפועל לא מעניין, גביע יהיה פיצוי מתוק על עונה מאכזבת.
גם שבועיים נוספים של פגרה הם לא משהו לזלזל בו.

עמית הלבבי 30 באפריל 2017

זו לא המערכת. אלה הם המגיבים :)

יואב 30 באפריל 2017

הירידה של הפועל היא עניין של זמן. לא עכשיו, שנה הבאה.

יוני 1 במאי 2017

לגיא – קיבלת טרבל. מעולם לא דמיינתי שאזכה לראות בימי חיי ירידה של הפועל.

אלון 30 באפריל 2017

מה שהכי הדהים אתמול זה שב1-1, כשאין ספק שתיקו זו תוצאה מצויינת עבורה, באר שבע לא נסוגה, היא תקפה! כאילו אמרה, נראה להם מה זה, נוק אווט לפנים. כמה ביצים היו לברק בכר, מטורף.

דור 30 באפריל 2017

מזל שבפור 9 כשהקבוצה שלנו מרוסקת מנטלית הוא מצא סוף סוף ביצים לבוא לשלוט במשחק.

היסטוריה לעניים 30 באפריל 2017

לא השתנה כאן כלום בערך מ 2010. איכות הישראלים בדעיכה (יותר צניחה) ואתה קם ונופל על זרים. רק במצב של זרים סופר בינוניים לאורך כל השדרות בליגה מתגלה פער שתלוי בישראלים, במאמן , במערכת ומה לא. ככה עם קריית שמונה, ככה עם חלק משמעותי מהאליפויות האחרונות של חיפה ושתי התל אביביות. ולכן אחת הטעויות הגדולות של מכבי זה רייקוביץ. גם אם הוא הכי טוב בארץ וגם אם הוא הביא פה ושם נקודות, אין את הלוקסוס במצב הנוכחי לבזבז על עמדת שוער כשבקושי פוגעים בזרים. שניים זרים אימתנים בקישור והאליפות בנתניה כבר במרץ אפילו עם שוער פחות טוב.

הזקן והים התיכון 30 באפריל 2017

אם ג'ורדי היה מוצא "שניים זרים אימתנים בקישור" הוא היה מביא אותם, ללא קשר לעמדת השוער. לדעתי שוער הוא עמדה קריטית בקבוצה, אם הוא טוב הוא מביא לקבוצה הרבה יותר נקודות מקשר טוב. שוער פשוט פחות פוטוגני מקשר …

ניר 30 באפריל 2017

זו בדיוק הבעיה, הסוכן של באר שבע יודע למצוא זרים מהסוג הזה ואילו ג'ורדי מחפש זרים באירופה. כדי להתמודד עם הפיזיות של באר שבע צריך זרים מאוד פיזיים, כאלה שיעלו הרבה מאוד כסף אחרי שעברו באירופה. באר שבע מצאה אותם מתחת לרדאר ועד שהם לא ייחלשו או יעזבו אני לא רואה פיתרון לזה מצד מכבי תל אביב.

היסטורייה לעניים 30 באפריל 2017

אין כזה דבר "למצוא". יש לקוות שמי שתביא יהיו זרים אימתניים. כאשר שוער לקח לך עמדת זר אחד, פשוט הסבירות שתפול בול על שחקן מתאים, יורדת אלא אם אתה מוכן להוציא הרבה יותר כסף ולהביא מישהו מוכח. כשזה לא קורה אז לדעתי, כן- יותר חשוב למצוא שחקני שדה טובים, מאשר שוער מצויין כי הפער בין שוערי צמרת בארץ לרייקוביץ הוא פחות משמעותי מהפער של אוגו מול אלברמן/גולסה לייק.

ומעבר לזה אני עדיין חושב שרייקוביץ אולי טוב אבל הרבה פחות ממה שנדמה לגיל ואחרים- חלק מהיכולות שלו או הצורך ביכולות שלו נובע מחולשה יחסית של ההגנה שעומדת לפניו (וזה גם חלק מתפקיד השוער לייצב אותם ) ועדיין הוא עבר חירור באירופא שנה שעברה וגם השנה זה לא מתקרב לדומיננטויות ראויה לאליפות (צאנוב, אוברוב, אניימה). יכול להיות שכלכלית זאת תהיה עסקה טובה למכבי (ימים יגידו) אבל מקצועית אני חושב שזה לא מה שהם היו צריכים.

ניר 30 באפריל 2017

מסכים איתך שלבזבז עמדה של שוער זו בעיה, אבל הבעיה האמיתית היא שגם יתר הזרים הם לא הצלחה גדולה. אם היו ארבעה זרים טובים אחרים זה לא היה מטריד אותך בכלל. בוא נגיד שכרגע שני זרים ראויים, קיירטנסן ורייקוביץ', שלושה אחרים נפילה.

yaron 30 באפריל 2017

הברזילאים לא נפילה. הם לא שיחקו ולדעתי לא בנו עליהם. אפשר לקרא לזה אי ניצול משאבים אבל זה לא קשור אליהם.
גם מיקאל לא נפילה. הגיע כמושאל לחצי עונה ונתן יותר ממה שציפיתי.
סקאריונה נפילה קשה. שחקן מוכח במעל למיליון יורו שלא התאקלם וזאת הבעיה עם שחקנים של מאמן, המאמן הולך השחקן נעלם…

יוגב 30 באפריל 2017

ב"ש קבוצה טובה מאוד, אבל כנראה לא טובה כמו שעושים ממנה. הרי מספיק שאחד הכדורים שהולכים לעמוד אתמול נכנסים והפנדל ההוא לא נשרק, והכל יכול היה להיראות אחרת. אני לא מנסה לקחת מהם את השליטה במשחק אתמול, הם היו עדיפים, אבל פערי הרמות לא כאלה גדולים.
עיקר הכוח שלה לדעתי נובע מהפיסיות שלה. בעיקר של נוואקמה ואוגו. היכולת שלהם להחזיק כדור/לעצור התקפות היא באמת בדרגה מעל הליגה.
בנוסף אליהם כמו שכתבת יש את ויטור, ראדי, הובאן…
כשמכבי היתה אגרסיבית כזו (אצל פאקו) היא קצרה פה אליפויות.
לדעתי אחד החיזוקים חייב להיות קשר אחורי דמוי אוגו. כלומר, חזק. ממש. זה באמת קצת עצוב, אבל איגיבור יכול היה לעשות את זה לא רע בכלל. אולי מרסלו…

בסופו של דבר, האלופה נמדדת ביחס למתחרה שלה, ולהגיד שב"ש הכי דומיננטית בהיסטוריה(כמו שקראתי בחלק מהאתרים) זה דבר בלתי מדיד. מכבי של פאקו/סוזה לא "נהנתה" מתחרות כמו ב"ש הזו. קבוצות רצות לאליפות עד שהיא כמעט מובטחת, ומורידות הילוך…ככה זה. אני די בטוח שגם ב"ש תתחיל להפסיד משחקים עכשיו.

לסיכום, ברכות לאלופה. עשו את זה בסטייל.
היתר יכולים להירגע, לא תקום פה שושלת שלא תחלוף, מכבי לא במצב אנוש.

אלון 30 באפריל 2017

שמע, באר שבע של הפלייאוף מדהימה
היא על 21 מ21 בפלייאוף, זה מטורף. עד היום 21 זה הכי הרבה שקבוצה השיגה בפלייאוף…
דווקא כשכולם חשבו שהיא תקרוס, היא דפקה ספרינט סוף מטורף.
כמו אצן מרתון שפותח חזק, וכשכולם בטוחים שאוטוטו הוא נגמר ועוברים אותו הוא דווקא מגיע לשיא.

דני המאמן 30 באפריל 2017

שלום לכולם.
הנה מספר דברים שמטרידים אותי לגבי הקבוצה הנוכחית של מכבי.
כמה שערים הבקענו השנה ממצבים נייחים?
כמה שערים הבקענו מבעיטות עונשין מחוץ לרחבה?
מקרנות?
בבעיטות מרחוק?
מי שיחק אתמול והוא בעל יכולת הבקעה בכלל?
לא מיכה.
לא אלברמן.
לא גולסה.
אף אחד מחוליית ההגנה לאורך עונה שלמה.
אנו תלויים באופן מוחלט בחוליית ההתקפה שמורכבת מחלוץ אחד (קירטיאנסן) כי שוינפלד משום מה בקושי משחק.
ככה יהיה קשה מאוד לקחת אליפות.
חייבים איום מרחוק ושחקני קישור בעלי יכולת הבקעה ולא יזיקו נוגחים מאיימים בחוליית ההגנה.
כרגע אנו מוגבלים לשערים מתוך הרחבה על ידי מספר מועט מדי של שחקנים.

מה דעתכם?
תודה

גדי 30 באפריל 2017

משתף תחושה ומחשבה מאתמול בלילה.

לפני שנתיים נסענו בשבת למשחק חוץ בחיפה. קיבלנו 4 שערים. באמצע השבוע כבר קיבלנו 6 בגמר שוב בחיפה. ביום ראשון נסענו לקקיץ שמונה והתכבדנו בשלושער של רועי קהת.
סיכום השבוע היה 18 שעות על הכביש. 1400 ק"מ ולקינוח 13 שערים ברשת. כל זה עם שלושה ילדים ברכב שלא מבינים מה זה הדבר הזה

השבוע התחיל בסכנין, המשיך בסמי המקולל והסתיים בנתניה. 14 שעות על הכביש. 1200 ק"מ אבל עם שלושה נצחונות ואליפות.

חשבתי על זה ב5 בבוקר כאשר לא הצלחתי להרדם.

Dr. van nordstrand 1 במאי 2017

איך אומר בן דודי ויני… win some lose some.
תודה על השיתוף וסחתיין על ההשקעה, באמת לא מובן מאליו.
אני חושב שעדיף כבר להיות בפנים וליהנות מהחוויה מאשר מישהו כמוני למשל שבז לחוסר התחרותיות בליגה, מחרים את המשחקים ( גם בטלוויזיה )
לא מאמין לאף אחד ויודע שהרוב לא יודעים מה לעזאזל הם מדברים.
ועדיין- מוצא את עצמי מידי פעם רואה את הגולים ועוקב אחר התוצאות- ולו כברירת מחדל.
כלומר- זה עדיין חלק מהשגרה, אבל גורם לי רק צער וחרטה בלי קשר לתוצאות.
זה אומנם שקר כל העניין עם הכדורגל, אבל מסתבר שקשה מאוד להתגבר עליו.

צהוב כחול 48 30 באפריל 2017

הגיע זמן אברהם גרנט

אריק י. 30 באפריל 2017

ההרכב שלי לעונה הבאה:
שוער: ראיקו
בלמים: טיבי ודור פרץ
מגנים: דסה וריקן
קשרים אחוריים: ייני – אחורי יותר, רובן מיקאל – קשר 50-50
קישור התקפי: גולסה (שהוא יותר יעיל בהתקפה ואין לי ממש מושג מה עשו אתו עד עכשיו בקישור האחורי) ומיכה
חלוצים: קיארטרסון ובן חיים

ניר 30 באפריל 2017

עם הרכב כזה שוב תפסיד את האליפות, הקישור הזה לא יהיה מסוגל להתמודד בחיים עם באר שבע.

חיים הצהוב 30 באפריל 2017

מכבי חייבת להכניס שחקנים צעירים ושחקנים פיזיים לסגל, אתמול השחקנים נראו עייפים וחלשים.
את ראמון צריכים לשחרר, את הברזילאי השני להשאיל ולתת לו אפשרות להתפתח ולהראות שהמקום שלו במכבי.
אני לא תופס מדוידזדה וחושב שצריך בעמדה הזאת מגן שמאלי, טיבי בן חיים ופיליפנקה מספיקים כדי להחזיק את ההגנה שלנו בטח שייני יכול לשחק גם כבלם.
ריקן ובן הרוש משוחררים כאשר מכבי כבר החתימו מגן שמאלי ישראלי שישאר לגיבוי לזר
סקאריונה לשחרר ולהביא במקומו שחקן ששווה את המשכורת הגבוהה שקיבל השנה, גם מייקאל לא צריך להישאר לדעתי וצריך להביא במקומו שחקן פיזי שגם יודע לשחק כדורגל.
אלברמן לצערי סיים את הסוס, וצריך להחזיר את דור פרץ ולהריץ בתפקיד את שרן ייני, קישור של ייני, פרץ, זר וגולאסה הוא מספיק טוב כאשר בניון יכול לשחק בקישור נגד רוב קבוצות הליגה.
את יצחקי לדעתי צריך לשחרר רק במקרה שצ'יבוטה יקבל אזרחות, אם יקבל צריך את המהירות שלו בטח אחרי שטב"ח ישוחרר והוא שחקן שאני מאוד תופס ממנו ויכול להתפתח לאחד השחקנים הטובים בארץ, אם לא אז אולי צריך לחשוב על האפשרות שלהחזיר את מתן חוזז שעשה התקדמות גדולה בסוף העונה.
אצילי במקום טב"ח!
אם מתקבלת הצעה של יותר מ4 מליון על קיארטנסון צריך למכור! אפשר להביא חלוץ שאולי לא גולר כמוהו אבל יותר מהיר ועם יכולת דריבל, בטח בסכום שייכנס ממכירת טב"ח וקיארטנסון.
מיכה לא מספיק טוב כדי להיות שחקן מוביל במכבי, אם מתקבלת עליו הצעה למכור ולהביא את אלירן או לא אז להשאיר כשחקן ספסל כאשר בכנפיים יפתחו אצילי וזר שיגיע במקום סקאריונה.
את יחזקאל אני משאיל במקרה שיצחקי נשאר ומביא את מתן חוזז במקומו, נראה לי שהוא הרבה יותר כשרוני ממנו וחבל למנוע את ההתפחות של יחזקאל, אם יצחקי לא נשאר אז שחוזז צ'יבוטה (אם יקבל אזרחות) ויחזקאל ישארו וילחמו על דקות.
זה משאיר מקום לזר אחד, שצריך להחתים אחרי שנראה לאן העונה הולכת, אם עולים לליגה אירופאית או לא ואם צריך חיזוק מיידי או שאפשר להחתים זר כהשקעה לעתיד.

tazza 3 במאי 2017

על סמך מה לשחרר את ראמון? הוא בלם צעיר ולפי שיטתך, שיושאל יחד עם מרסלו

עוזי 30 באפריל 2017

ניתוח די מדוייק. אני מאמין שג׳ורדי גם ניתח דומה ומקווה שנראה כת הסקת המסקנות לקראת העונה הבאה. רק הערה קטנה. עדיין מוקדם לסכם את העונה ככישלון הגדול ביותר בעידן קרויף מאחר ואם ניקח גביע, משימה סבירה לאור יחסי הכוחות, במבחן התארים העונה הזאת תהיה טובה מקודמתה. הערה לגבי הגמלים. עם כל הכבוד ויש כבוד הם לקחו אליפות בשנה שעברה במזל כי לא היינו פיות טובים מהם אז והם לא לקחו דאבל שלא לדבר על טריפל ולכן לא הייתי ממהר לקשור להם כתרים. חובת ההוכחה עליהם. בינתיים לו מציעים לי שתוצאות חמש השנים שעברו יחסרו על עצמם בחמש השנים הבאות, אני חותם על זה ללא היסוס.

tazza 3 במאי 2017

שנה שעברה היה לך ליגת אלופות+ מקום שני. השנה יהיה לך מקסימום שני+גביע. גביע מקנה לך שבועיים מנוחה, ליגת אלופות מקנה לך ניקוד שיעזור לך בשלבים מאוחרים וכסף מעלייה לשם. לוקח שלב בתים באלופות על גביע כל שנה.

D! פה ועכשיו 30 באפריל 2017

כל עוד מיכה הוא שחקן בית מוביל בקבוצה המצב לא טוב. אם מהטב"ח עוד יש סיכוי לקבל משהו לפעמים (או שברור מה לא נקבל ממנו) אז ממיכה אין. הוא רץ כבר יותר מדי זמן על הטיקט של שחקן בית.

אריק י. 30 באפריל 2017

הוא מלך הבישולים של הליגה כבר איזה 4 עונות ברצף. מה אתה עוד רוצה ממנו?

מאיר (חדש בשכונה) 30 באפריל 2017

סיכום עונה וחמש שנות קרויף ומבט לעתיד-
אוהד שראה אתמול את המשחק עלול להיכנס למרה שחורה ספורטיבית כמובן. המשחק הזה לא שיקף דבר מיחסי הכוחות במשחקים בין שתי הקבוצות בכל השנים האחרונות, כולל לא בשנתיים המצויינות של ב"ש, בהם בד"כ מכבי שלטה ולפחות הרגישה שהיא שולטת ונעקצת. אתמול נהפכו התפקידים.
בדקה ה-22 אמרתי למי שרצה לשמוע שעקצנו אותם.
להסיק מהמשחק הזה על יחסי הכוחות? אולי, כלל לא בטוח. מה השתנה מהמשחק הקודם בנתניה שבו בחצי השעה הראשונה הם לא עברו את החצי? ויטור? אולי בטחון שלהם באליפות? אולי. מה שבטוח הוא שאתמול השחקנים שלנו נראו לעיתים כחגבים מול גולייתים וכבלרינות מול גלדיאטורים.
תפיסת העולם של בכר היא "עוצמה" ו"אגרסיביות"-אילו הביטויים שתשמעו ממנו כל הזמן והוא בונה את קבוצותיו, אגב כמו חלק לא קטן מהאירופיות על 8-9 סוסים וקוסם אחד או שניים. אתמול זה עבד, בין היתר כי היה שיפוט, לשני הצדדים אגב, מתירני, אבל מראש אמרתי שליאני שופט טוב וגם אתמול שפט טוב.
אז כמבט לעתיד, כולם עכשיו שואלים למה אין גרזנים באמצע כלקח מאתמול, אבל לא הייתי ממהר לפרק את כל הקבוצה רק בגלל משחק אחד של נחיתות. באר שבע תיתן עוד עונות טובות, לא סביר שהכל ילך לה כמו השנה ויתכן אומנם שהם עדיין לא הגיעו לפיק, אבל גם אז תהיה להם אולי עוד עונה גדולה, אח"כ תבוא הירידה ההכרחית. ראייה לטווח ארוך ונשימה ארוכה הם הביטויים שצריכים להנחות את ראשי מכבי היום ולא לחץ.
לגבי העונה שעברנו, קשה להתלונן כשמאבדים את הכוכב הגדול ביותר, ביי פאר, כפי שנאמר, כשמאבדים את הביית שרק טרנר יישווה לו, כשבמשחק העונה המשמעותי בפלייאוף נשדדים ועדיין רלוונטיים עד כמעט הסוף מול קבוצה מצויינת שנמצאת בשיאה (כנראה), אז מה לנו כי נלין.
שנה שעברה היינו שווים אליפות, אך לא ניתן היה לתת שתי צלחות, השנה בסופו של דבר, הטובה זכתה למרות הכל.

דוד 30 באפריל 2017

לא נמאס לך למחזר שוב ושוב את הטענות על שליטה של מכבי במגרש? עזוב את זה שהיא נוצחה בשלושה מתוך ארבעה מפגשים, גם אם תיקח את 360 הדקות שהיו השנה, היא לא שלטה ברובן

Dr. van nordstrand 1 במאי 2017

קשה לדעת מה הפער המשקף.
לאחר 12 מחזורים כבר היה פער 10 נקודות בטבלה.
ערב המחזור האחרון רק 8, כאשר כמה משחקים קודם לכן זה כבר עמד על 3.
כפי שהעיד על עצמו בעל הבלוג- וויתרו כבר בשלב מוקדם יחסית של העונה, סוף נובמבר.
התקווה הייתה שלא תהיה התפרקות ויבטיחו את המקום השני.
הדבר הזה קרה עם בונוס לסיכויים ריאליים למקום הראשון.
מול יריבות צמרת כמו שהיה לפני שנתיים – המהפך גם היה יכול לקרות, למרות שבכל מקרה זה סיפור לא פשוט
לחזור מפער דו ספרתי בכל קונסטלציה שלא תהיה.
באר שבע קבוצה חזקה מאוד ובכל זאת- בסדרה ישירה, למכבי סיכויים טובים לנצח, לא חושב פייבוריטים, אבל סיכויים טובים.
גם לבית"ר ומכבי חיפה ( כן, הקבוצה הזאת ) היה מה לומר ומה לתת בתחרות ישירה ואמיתית.
במצב הזה של הטבלה, הקבוצות כבר מזמן בים ( פנסיה..איך שתרצו לקרוא לזה ), בית"ר בעונה אנמית ובינונית להחריד לוקחת בקלי קלות את המקום השלישי.
אין לאף אחד על מה לשחק כל העונה אבל משום מה הדיבורים לא נגמרים.
אלופה ראויה ב"ש?
התחרות בליגה לא ראויה
וחבל מאוד, כי כפי שראינו בעבר וממקרים מקבילים לא ניתן לאורך זמן לבנות איכות בלי שכל הליגה תעלה ברמת המשחק והאינטנסיביות.
ואת זה הסיבוב השלישי הארוך והמייגע הזה לא פותר. 'פלייאוף' קוראים לזה?
צריך לתבוע אותם על החוצפה להשתמש בשם הזה לבולשיט הנוכחי.

tazza 3 במאי 2017

אחד הדברים שמצחיקים אותי בכל הפוסטים של ההרכבים, שזה כאילו אנשים באים ומפשטים את העבודה של המנג'ר (קרויף במקרה הנ"ל), כשהם בעצם לא עושים אותה.
1) הכי קל לכתוב "מגן שמאלי זר תותח", הם לא נותנים שם, סיכויים שיחתום, תרחישי התאקלמות, טמפרמנט, נטייה לפציעות, גיל, דרישות חוזה ועוד כמה דברים זניחים.
2) מאוד קל גם לכתוב "תחזירו לגיונר". ממש לא- אם הוא בכושר סביר ומעלה הוא לא יחזור, אם הוא בכושר סביר ומטה הוא יעקוץ אותך בחוזה רוב הסיכויים. וגם אם יחזור אליך בכושר טוב אתה מקבל שחקן עם הרבה אגו, חוזה מפוצץ וממש לא בטוח שיתן לך ערך מוסף בקמפיינים אירופאים, ובליגה אתה אמור להסתדר עם רכש מקומי ופגיעה בזרים בלי קשר.
3) התחשבות בחוזים וברצונות שחקנים- זה לא שוק עבדים פה. ראיקו מת ללכת (לא כי הוא אדום בלב אלא כי הוא רוצה להתקדם), ריקן מסכן מתייבש, שגיב יזחקאל ירצה ללכת מפה בקצב הזה. ראמון ומרסלו צריכים בגילם להשתפשף, לא להיות שחקני אימונים, ואני בטוח שג'ורדי מודע לזה ויש לו כיוון בנושא.
4) טב"ח ראוי לנושא נפרד- ולא בקטע טוב, הבנאדם מביך אותי כאוהד כשהוא משחק, עדיף למכור אותו, הוא מוכשר, הוא סותם פיות אבל הוא פשוט כתם על המועדון. קבלת ההחלטות שלו איומה, ובקבוצה שחושבת אירופה צריך לזכור שיש בלמים ומגנים לא פחות ממנו שם והם יטפלו בו יפה מאוד.

ובנושא אחר- חייבים גביע. בשביל טעם מתוק בסוף העונה ומנוחה לשחקנים (מדלגים על סיבוב כשזוכים).

Comments closed