סיכום העונה המאכזבת ביותר בעידן ג'ורדי

הוא לא קדוש, וצריך לדרוש ממנו להיות מנג'ר כמו פרגוסון ולא דירקטור ספורטיבי

אמנם ביום חמישי מצפה לנו גמר גביע המדינה, אבל נראה לי נכון יותר לסכם את העונה בלי הרעש של תואר נוסף, גם במקרה שנאסוף כזה. גם בהנחה וניקח את הגביע ביום חמישי, העונה הזאת היתה גרועה מקדמתה ובהפרש אדיר. מכבי לא סתם מסיימת את העונה במרחק של 13 נקודות מבאר שבע, ולא זה לא בגלל שאין לנו אצטדיון ביתי, זה בגלל שהסגל שלנו בינוני, האופי שלנו לא חזק דיו, והכדורגל שלנו למעט תקופות מעטות השאיר בעיקר ארומה של דרוש שיפור.

*

אם יש מסקנה אחת שהייתי לוקח מהעונה הזאת במידה והייתי כיום מנכ"ל מכבי תל אביב (תפקיד לא מאויש מזה שנה), הרי שהייתי מבקש מג'ורדי קרויף לתפקד כמנג'ר בסגנון אלכס פרגוסון. אני מבין למה ג'ורדי מחבב את תפקיד המנהל המקצועי כפי שתפקד בו עד השנה. ג'ורדי כנראה אוהב את החופש שלו, לא אוהב את המחויבות להגיע מדי יום למתקן האימונים, ורוצה להתעסק בשאלות של הבאת שחקנים וליווי המאמן רק כאשר צריך.

אבל, אילו הייתי המנכ"ל הייתי מזמן את ג'ורדי לשיחה, ומבקש לעמת אותו עם העובדות שהובהרו השנה. לצערי, אני לא רואה שהנקודה החזקה של ג'ורדי היא הבאת שחקנים מתאימים. אני לא יודע מה התהליך שמוביל להבאת שחקן למכבי, אך נראה כי מכבי לא מסתמכת על איזושהיא עבודת סקאוט פנימית, דומה שג'ורדי סומך על מספר סוכנים שיביאו לו את השחקן המתאים. ג'ורדי מתעסק בשאלת התקציב, ואת זה הוא יוכל לעשות גם אם יתחיל לעבוד במשרה מלאה כמנג'ר שנמצא בכל האימונים, גם אם לא יעביר אותם בעצמו.

נקודת החזקה של ג'ורדי היא להוביל את השחקנים. הוא מבין היטב את האינטראקציה בחדר ההלבשה, הוא יודע לגעת בכל שחקן במקומות הנכונים כדי להוציא ממנו את המקסימום, והוא גם יודע כיצד להשאיר את השחקנים המאוכזבים מחוסר בדקות משחק בתוך המסגרת הקבוצתית. כדי להוציא מעצמו את הטוב הזה, ג'ורדי חייב להיות שם מדי יום, ולא רק בעיתות משבר. אנחנו רואים שכאשר ג'ורדי תפס מרחק מאז ההפסד לבאר שבע בפלייאוף, המסגרת הקבוצתית של מכבי לא מתפקדת. המשחק אתמול היה מזעזע, השחקנים נראו לא מחויבים. ג'ורדי טען שהביא את ליטו וידיגאל מאחר וחשב שהוא הטיפוס המתאים להלהיב את השחקנים, נדמה לי שברור שלא זה המצב. ברור שכשג'ורדי הביא את המאמנים ה"נכונים" הוא יכול היה לקחת צעד אחורה ולסמוך עליהם. הוא גם יכול היה לסמוך על ערן שיישר את השחקנים. אני לא הייתי רוצה שג'ורדי יחפש מאמן חדש עכשיו, ושוב יתחיל את התהליך מאפס. המסקנה, ג'ורדי חייב לתת מעצמו יותר, ולהקריב למען הקבוצה בשנה הבאה.

מי יודע, אולי בכלל הוא ימצא שכך הוא מחזק את מעמדו בחוץ, אולי דווקא כסוג של מנג'ר הוא ימצא עבודה בקבוצה אירופית חזקה, הסיכויים שלו יהיו טובים יותר בהשוואה לתפקיד הדירקטור הספורטיבי.

*

ועכשיו לשחקנים –

ראיקו – השחקן היחיד שהראה התקדמות השנה. אפילו אתמול ראינו שהוא עבד הרבה על היציאות שלו באחד על אחד. עדיין, לא משוכנע שההפרש הגדול בינו לבין שוער ישראלי מצדיק את בזבוז עמדת הזר על השוער. אם הוא רוצה להשאר עוד עונה, ברור שאי אפשר לוותר עליו, אבל אחרי לכתו הייתי שוקל ללכת על שוער ישראלי. ראינו שבאר שבע הסתדרה יפה מאוד עם שוערים בינוניים.

שרן – כל מילה מיותרת, אתמול ראינו איך ההגנה נראית בלעדיו, טיבי חזר להיות מבולבל, טל בן חיים חזר להיות השחקן שראינו לפני ששרן הגיע. הנוכחות שלו בהגנה מרימה את הרמה שלה בכמה דרגות, כל שחקן בנפרד, ומשחק ההגנה כולו.

דסה – כמו כל שאר השחקנים פרט לראיקו, לא התקדם בכלל השנה. בתקופת ג'ורדי כמאמן תפקד מצוין בהתקפה, חוסר הריכוז בהגנה ניכר בפנדל בבאר שבע, אך היו מקרים רבים נוספים.

טיבי – בלם טוב שזקוק לבלם מוביל לידו.

טל בן חיים הבלם – נתן תקופה חזקה מאוד עם הגעת שרן, אם מכבי רוצה להיות קבוצה ברמה אירופית טובה, היא צריכה בעמדה הזאת יותר. מכבי צריכה בלם שגם יעזור בבניית ההתקפות ובקריאת משחק טובה יותר, טל בן חיים יכול להשאר כאופציה מצוינת מהספסל.

איגור פיליפנקה – מאוד יכול להיות שהוא טוב מטיבי.

מגן שמאלי – אין, צריך.

גל אלברמן – דעך ככל שהשנה התקדמה, והגיע לרמה מאוד נמוכה בסוף העונה. הוא לא רואה עצמו שחקן ספסל, הוא בטוח לא מספיק טוב כדי להיות בהרכב של מכבי, הייתי נפרד ממנו.

גולסה – מצוין בתפקיד הקשר האחורי, פציע, לא מספיק מרוכז באזור הרחבה של היריבה, משום מה לא בועט לשער מחוץ לרחבה למרות שראינו מול אלקמאר שבהחלט יש לו בעיטה טובה.

רובן מיקאל – לא יהיה פה שנה הבאה. שחקן טוב, לא מאיים מספיק על השער, מכבי צריכה בעמדה שלו שחקן שמאיים על השער, בטח כשיש לה את מיכה.

דור מיכה – מטריף שלא התקדם במילימטר השנה. הבקיע פחות משנה שעברה, לא עבד על הבעיטה לשער, בוס היה האחרון שהכריח אותו לבעוט לשער, ודור משום מה חזק בשמחה לעמדת המוסר בלבד עם לכתו של בוס. לא התקדם גם במשחק ההגנה שלו. הייתי מצפה ממנו לעבוד על עצמו באימונים אישיים, לא נראה לי שזה קורה.

סקריונה – התחיל טוב. לא חזר לעצמו אחרי הפציעה ברוסיה, חוץ מהמשחק המעולה מול סכנין בנתניה. חבל, הוא בדיוק הסוג של השחקן שמכבי צריכה, מאיים על השער, בעיטה טובה, משחק בנגיעה אחת מצוין, מסוגל לתרום במשחק ההגנה, כל זה נעלם גם כנראה מחוסר מוטיבציה מספקת.

טל בן חיים החלוץ – לא התקדם בכלום השנה, מכאן שלא הייתי מציע לו שדרוג בשכר. אם הוא מוצא קבוצה שמציעה לו שדרוג כזה, הייתי מוותר למרות שאין לו תחליף בארץ. אולי אם צ'יבוטה מתאזרח יהיה לנו משהו שיתבשל להגיע לשם.

אצילי – חבל גם בשבילנו וגם בשבילו שלא היה אצלנו השנה, אנחנו חייבים אותו לעונה הבאה.

וידאר – אתמול ראינו עוד דוגמה למה וידאר כל כך נחוץ לנו. נכון, שוינפלד תורם הרבה יותר מוידאר בלחץ על הכדור, בשטף המשחק, הוא לא קרוב להתמצאות של וידאר ברחבה. זה לא היה מקרי שוידאר הצטיין כשג'ורדי אימן, זו היתה התקופה הכי טובה גם בסגנון המשחק, בתבניות קבועות, במשחק של נגיעה, לכן וידאר היה בדיוק מה שהיינו צריכים. אנחנו צריכים אותו גם בעונה הבאה, יש בו עונה של שלושים שערים בקבוצה טובה.

ברק יצחקי – מכבי לא יכולה להרשות לעצמה שחקן שרץ חמישה קילומטר במשחק, בלי ספרינטים, אלא אם מדובר במסי, הוא לא מסי.

יוסי בניון – מעולה כשחקן שנותן דקות בתקופות קשות, הייתי משאיר אותו לתפקיד הזה.

אגב, אתמול ראיתי שלראמון יש כדורגל, למרות שתופקד בעמדה שלא שיחק בה מימיו, הוא הפגין יכולת טכנית, מסירה וקריאת משחק לא ראינו, אבל יתכן שזה קשור לעמדה שלו. משחק ראש מעולה, משהו שם לא מובן לי, למה לעזאזל לא קיבל הזדמנות לשחק כבלם, או כקשר אחורי, פשוט לא מובן.

*

לעונה הבאה – שחקני הספסל צריכים להיות צעירים שיכולים להתקדם ולא מבוגרים ממורמרים. זר לעמדת מגן שמאלי, זר לעמדת בלם אחורי, וידאר ועוד שני זרים לעמדות הקישור. שישה זרים זה בסדר גמור, צריך לנצל את זה.

הניצחון על בורו. וגם סיכום עונה
אין אמצע

147 Comments

מתן גילור 21 במאי 2017

לעוד שבועיים מנוחה הללו, בעיקר כשבפגרה יש משחקי נבחרת, בעיקר שמדובר על מנחה אימונים בחודש החם ביותר באירופה, יכולים לשנות את תפקוד הקבוצה באפריל.
הערך הגדול של הגביע הוא עוד שלב באירופה שהם למעשה עוד שבועיים פגרה.

גיל שלי 21 במאי 2017

כן, מסכים, אבל אין לגביע שום השפעה על סיכום העונה שלי

yaron 21 במאי 2017

אם לא ניקח, יהיה…

גיל שלי 21 במאי 2017

לא על הסיכום, כן על שנה הבאה

yaron 21 במאי 2017

לדעתי גם על הסיכום. בטח שעל זהות המאמן.
לא יודע אם וידיגל ימשיך במידה וניקח אבל אני דיי משוכנע שאם לא ניקח הוא עולה על מטוס למחרת בבוקר.

רועי 21 במאי 2017

אין ספק שאת הכדורגל הטוב והמהנה ביותר של מכבי ראינו בתקופה שג'ורדי היה על הקווים (אולי המהנה ביותר בכל חמשת שנות ג'ורדי).
באותה תקופה היה נראה שצריך להשאיר את כולם, כל שחקן התחבר לפאזל, מיקאל, סקאריונה, יצחקי, הכל תיקתק. חבל שלא ראינו מזה יותר.
לגבי מיכה, דווקא בתחושות שלי הוא ניסה לבעוט לשער הרבה יותר מבעבר, אולי זה רק נדמה לי.
אם אתה מביא זר לעמדת המגן השמאלי איפה אתה מתפקד את ייני ? קשר אחורי ? בלם ?
אין ספק שמבחינת קבלת החלטות, פתיל קצר, ומדד העצבים שיגרום לקהל – צ'יבוטה הוא מחליף ראוי לטל בן חיים.

גיל שלי 21 במאי 2017

מבחינתי שרן יכול לשחק בקישור/מגן ימני

רועי 21 במאי 2017

התרומה ההתקפית שלו בעמדת המגן הימני תהיה קטנה יותר מזו של דסה.

גיל שלי 21 במאי 2017

התכוונתי שהתפקיד המרכזי של שרן יהיה בקישור האחורי, והוא יוכל להיות המחליף של המגינים כאשר אלה לא זמינים, הוא חייב להיות בהרכב בכל מקרה

D! פה ועכשיו 21 במאי 2017

אי אפשר לתרום פחות.

איציק 21 במאי 2017

אני חושב שהפניקה מיותרת. מבאר-שבע יש לכם עכשיו שקט ל-40 שנה. אתם צריכים עכשיו להתמודד רק מול חיפה, בית"ר והפועל כשיחזרו מהגלות. לא נראה כקרב שבגללו צריך לחיות בחרדה גדולה.

עומרי (ירוק) 22 במאי 2017

הופה, מתחיל לעבוד כבר מעונת המלפפונים.. זו מחויבות אמיתית לקבוצה

אריק ב 21 במאי 2017

העמדות החשובות ביותר שצריכות שדרוג הן בקישור האחורי. אלברמן סיים את תפקידו. גולסה חידה. צריך שני שחקנים מובילים שם. זרים לדעתי.
ואצלי נדרש ביותר. הייתי מוותר על טבח הבת כמעט בכל מקרה.

עומר 22 במאי 2017

גולסה חידה כי פציע, כשכשיר הוא מהטובים בארץ.

סופגי 21 במאי 2017

סיכום מעולה, מסכים עם כל מילה לצערי, עונה משמעותית פחות טובה מהשנה שעברה.

שאלת המשך בנוגע לעמדת השוער – ציינת שב"ש הסתדרו עם שוערים בינוניים וזה נכון אבל איזה שוער ישראלי היית מביא בתור הימור למכבי?
ליפשיץ לא באמת ברמה של חיימוב אפילו וג'רפי נתן חמש הצלות בקבוצת תחתית וכבר דוחפים אותו כאילו הוא דה חאה.

גיל שלי 21 במאי 2017

תודה.
שוער ישראלי, אולי הרוש, אולי לתת צ'אנס לחביב אוחיון בתחרות עם אחד כמו הרוש.

D! פה ועכשיו 21 במאי 2017

למה לתת לחביב צ'אנס מול הרוש ולא להפך?

גיל שלי 21 במאי 2017

אותו דבר

D! פה ועכשיו 21 במאי 2017

לטעמי לא. אם חושבים שהוא מספיק טוב, ובמועדון בטח כבר יודעים לאן הוא יכול להגיע, צריך לתת לו גב.

ואז להחליט למי נותנים את הצ'אנס

yaron 21 במאי 2017

כשנשתמש בחמישה זרים איכותיים בקביעות אפשר לדבר על זה.
כרגע ראיקו אחד הטובים בארץ, משתפר כל שנה וכשיגיע הזמן יימכר ברווח.

אזי 21 במאי 2017

יש הנחה אחת גדולה מאוד שאני נותן לעונה הזאת, עוד לפני התפקוד של כל אחד מהגורמים.
ערן זהבי.
מכבי התרגלה יותר מדי להסתמך על זהבי, והגיוני שברגע שעזב כל הקבוצה מנסה למצוא את עצמה מחדש.

לגבי הנפשות הפועלות, אני מסכים עם הרוב.
ג'ורדי הוא המאמן הכי טוב שהיה לנו מאז סוזה, ההגנה לפעמים מבולגנת ולפעמים ברזל ונדמה שלא בטוח שאיכות השחקנים היא דווקא מה שקובע את זה, לראיקו מצד אחד לא צריך לתת ללכת ומצד שני הוא לא שוער היסטורי, אלברמן הולך ומתדרדר כבר שנתיים, הדברים הידועים.

אני כן מאוד מחזיק ממיכה וחושב שדווקא העונה הוא מעז הרבה יותר לגבי הכל
לגבי טל בן חיים החלוץ אין לי דעה, אני לא יודע איך לאכול את השחקן הזה
וידאר הוא שחקן שתלוי במאמן. הוא שחקן שצריך שהקבוצה תדע לשחק עליו.

לגבי המאמן… מאז שוידיגל הגיע כן רואים שיפור במשחק בנגיעה של השחקנים. יותר דאבל פאסים, יותר תיאום, יותר צירופים בין שחקנים בעמדות ספציפיות (מיכה ודסה הפכו לצמד מסוכן מאוד והיתה תקופה שיצחקי יצר איתם שלישיה מדהימה), אבל מצד שני גם הרבה פעמים רואים קבוצה תקועה ושבלונית. בטח שחילופים הם צד מאוד חלש אצלו.
ג'ורדי כמנג'ר חייב לנתח למה כל כך הרבה שחקנים שהביא לא מצליחים (שני הברזילאים מצד אחד, ומיקאל וסקריונה שלא ברור למה הם לא טובים מצד שני)

בקיצור, חייבים מישהו מעל ג'ורדי בקבוצה הזאת שידע לעקוב אחריו.
השנה היתה למכבי הנחה, אם שנה הבאה באר שבע לוקחת אליפות שלישית ברציפות – זה אסון!

איציק 21 במאי 2017

מהסיכום שלך אני מבין שאם בית"ר או חיפה ייקחו אליפות זה יהיה נסבל בהחלט.
אני לא חושב שההנחה שאתה עושה בגלל עזיבת זהבי מוצדקת. אתה מתייחס למשחק בלעדיו כמו לתהליך גמילה. למה? מאמן מטווה שיטה והשיטה לא כוללת את זהבי. יתכן והסגל לא טוב מספיק או יש קבוצה טובה יותר, אבל מה זידן לא עזב את מדריד ברצלונה תצלול אחרי מסי? בכדורסל שזה חמישה החיסרון הרבה יותר משמעותי, אבל ב-11 זה צריך להכאיב הרבה פחות.

גיל שלי 21 במאי 2017

לשאלתך, אין ספק שברצלונה תצלול אחרי מסי

איציק 21 במאי 2017

אני חושב שהיא תישאר עם ריאל כמועמדות הכי חזקות לאליפות ספרד. הסגל מסביב למסי מאד חזק. אולי יהיו קשיים באירופה, אבל יש אותם עם מסי גם.

Ollie Williams 21 במאי 2017

הצלילה של מכבי הסתיימה בסופו של דבר במקום שני בפער כמעט זהה מהמקום הראשון והמקום השלישי, ובגמר גביע.
אחרי מסי סביר להניח שבארסה תחווה צלילה דומה, אף אחד לא חושב שהמועדון יתרסק לחתיכות.

גיל שלי 21 במאי 2017

כן, לזה התכוונתי

yaron 21 במאי 2017

גם אנחנו נשארנו עם ב"ש כמועמדות הכי חזקות לאליפות…

איציק 21 במאי 2017

זה נכון, אבל גישה כמו שלך מקלקלת את הפואנטה של התגובה שלי!!!

yaron 21 במאי 2017

מצטער איציק לא התכוונתי לקלקל פואנטות ;-)

אזי 21 במאי 2017

לגבי בית"ר או חיפה, אז כן, זה יהיה פחות נורא מאשר באר שבע, כי לקחת אליפות שלישית רק יגדיל את הפער בינם לבנינו.

לגבי זהבי, זה לא קורה עם כל כוכב בעולם, אבל בשנה שעברה (ואולי עוד קודם) מכבי הסתמכה באופן מלא על זהבי, זה לא משהו שאפשר להתנתק ממנו בקלות.

איציק 21 במאי 2017

לגבי בית"ר או חיפה, אז אני מעדיף באר-שבע.
לגבי הפסקה השנייה, אתה מבין שאתה מזלזל לחלוטין בשחקנים הכי בכירים בכדורגל הישראלי. הרבה שחקנים שהיו יכולים להיות בכול קבוצה בארץ שחקני הרכב ראשון או לפחות רוטציה קבועים. רבים שחקני נבחרת. ואתה אומר שהם מתפרקים בגלל שחקן אחד שעזב. מה זה אומר עליהם. אין עלבון גדול יותר שאתה יכול להטיח בהם מעבר למה שכתבת. אלו שחקנים שמצפים לשדרוג או ליציאה לאירופה, ואתה אומר שהם צריכים גמילה כמו מתיתולים.

yaron 21 במאי 2017

אני הבנתי את זה דווקא כגמילה מסמים :-)

איציק 21 במאי 2017

הבנת נכון, אבל עכשיו המטוטלת הולכת אל אי ההפללה, אז כבר אין צורך להגמל. מתיתולים כמעט תמיד צריך ;)

yaron 21 במאי 2017

מכור נשאר מכור. בגיל 70-80 חוזרים לחיתולים :-)

עומרי (ירוק) 22 במאי 2017

אזי, אתה ואיציק מנהלים כאן דיון מעניין, חבל להכניס כל מיני אנקדוטות קומיות מביכות כמו "חיפה מועמדת לאליפות". תהיו רציניים

D! פה ועכשיו 21 במאי 2017

מיכה הוא הראשון שהייתי נפטר ממנו, שיפרח בירושלים כמו אייבינדר.

לא התקדם במילימטר מאז שעלה לבוגרים, רץ על טיקט שחקן הבית. לא מספיק טוב במשחק ההגנה, לא מאיים על השער, מוסר לזהבי לסין. הוא דוגמא לכל שחקן צעיר במועדון לאיך לא להתנהל, איך לא להתקדם ואיך להיות אהוב הקהל. בניגוד למספר 8 אין לו ערך מוסף.

yaron 21 במאי 2017

הגזמת, מיכה הסופר סאב האולטימטיבי, אם יש עונה אירופאית חייבים אותו בסגל.

רועי 21 במאי 2017

שניכם הגזמתם.
תנו לי שמות של שני שחקנים ישראלים שלא במכבי שהייתם מרכיבים לפניו.

גיא זהר 21 במאי 2017

בוזגלו, מליקסון. גם לורד היו מספרים טובים השנה.

רועי 21 במאי 2017

בוזגלו אולי, אני ממש לא סגור על זה שאני רוצה לראות אותו במכבי.
עם כל הכבוד לשער שלו במשחק האליפות, מליקסון הוא אחד האוברייטדים בליגה הזו. מה גם שהוא משחק חצי מהמשחקים במקרה הטוב, לא חושב שאפשר לבנות עליו.
ורד ? תרשה לי לגחך…

גיא זהר 21 במאי 2017

מה שלמליקסון יש בקצה הציפורן, למיכה בחיים לא יהיה. אבל עזוב את זה, קח את משחק האליפות והוא מספר את הסיפור של שניהם: מיכה מחטיא ממצב קורץ את השתיים אפס ומליקסון כובש שער שוויון מזווית קשה

רועי 21 במאי 2017

האליפות הזו הוכרעה הרבה לפני המשחק הזה.
מליקסון עם 5 שערים ו 3 בישולים, הפסטיבל התקשורתי בהנהגת עמיחי שפיגלר בעניינו לא ברור לי.

גיא זהר 21 במאי 2017

ברור שהאליפות הוכרעה קודם אבל זו רק דוגמא. מליקסון לא שחקן של מספרים. ופציע. אבל הוא שחקן קלאסי נגד צפיפות וגם מוביל מתפרצות מצוין. לוקח אותו גם בגילו על פני מיכה

Srtest - ארטסט 22 במאי 2017

השנה של בוזגלו היא בין היתר השנה שבה מליקסון היה פצוע בכמה משחקים חשובים. אם לא, כל המו"מ עם בוזגלו היה נון-אישיו. האיש שעליו הכל נבנה לפני כמה עונות ומס' 2 בשנים האלה אחרי זהבי ללא השוואה. החשיבות של בוזגלו עלתה ככל שהוא ירד וברדה נכנס לשלב האחרון של הקריירה.

מאיר (חדש בשכונה) 21 במאי 2017

ובינתיים מיכה כבר חמש שנים מהטובים ביותר של קבוצה שרצה לאליפות ושלוש פעמים בגמר גביע והוא רק בן 25. גם לבניון אין בעיטה מדהימה וזה לא הפריע לו לעשות קריירה נהדרת באירופה. לא כל שחקן צריך לעשות הכל טוב מאוד.

yaron 21 במאי 2017

בוזגלו, רפאלוב.

רועי 21 במאי 2017

לגבי בוזגלו התייחסתי.
רפאלוב – בוא נדבר על דברים ריאלים.
גם את מונס הייתי רוצה לראות במכבי אבל אין סיכוי שזה יקרה.
שלא לדבר על זהבי :)

yaron 21 במאי 2017

ביקשת שניים, קיבלת אחד וחצי :-)
אבל זאת לא הנקודה, אם אין ישראלי שיביאו זר.
מיכה לא מספיק טוב להיות באנקר עונה שלמה.
כתבתי את זה בעבר וחטפתי אבנים…

רועי 21 במאי 2017

חוץ מזהבי לא היה אף אחד שהוא באנקר בהרכב.
השנה לא היה אף אחד, אולי ווידאר (ובצדק).

D! פה ועכשיו 21 במאי 2017

ירון, מה הוא תורם לקבוצה? מתי הוא נכנס והביא שינוי, מתי קיבלנו ממנו משהו?

הרבה יותר קל לרדת על טב"ח, כי הוא דביל ועושה שטויות. מיכה פשוט לא מוסיף כלום ולא מעניין אותי שהוא מצליח לבשל לפעמים.
לא עושה הגנה, לא מאיים על השאר, לא משתפר במילימטר במשך שנים. הסעיף האחרון הכי גרוע. לא התקדם, לא מראה רצון להתקדם.

רועי 21 במאי 2017

"מצליח לבשל לפעמים"
רק 12 בישולים העונה (בעונה פחות טובה של מכבי)

yaron 21 במאי 2017

תורם המון! לפעמים…
לפעמים תורם מעט מאוד…
לא הייתי מוותר עליו בשום פנים ואופן, שילחם על מקומו אבל שלא יהיה באנקר שזה מה שניסו לעשות איתו השנה.

אזי 21 במאי 2017

מלך הבישולים של הליגה.

רועי 21 במאי 2017

"זה בגלל שהוא בקבוצה טובה כמו מכבי"

D! פה ועכשיו 21 במאי 2017

אני בטוח שראית יותר משחקים ממני

היו מעט מאד משחקים בחמש השנים האחרונות שבהן הייתה לו השפעה. אתה חושב שאם תראה משחק שלו מלפני חמש שנים והיום תשים לב להבדל? התפתחות? התקדמות? שיפור? אותו כלום ושום דבר.

yaron 21 במאי 2017

אתה מבלבל בין שני דברים.
תרם והשפיע המון כמחליף ופותח לסירוגין. לא בשל להיות באנקר.
אתה צודק שלא התפתח בשנתיים האחרונות.

רומן 21 במאי 2017

מה זה אומר על רמת הכדורגל הישראלי שאתה אומר שהקבוצה השניה במדינה "חייבת" שחקן שלא מצא מקום בקצה הספסל בקבוצה שירדה ליגה בספרד?
לדעתי אתה לגמרי מגזים, בטח ובטח שכמה שורות למעלה אתה לא מפרגן לטבח החלוץ ולא מציע לו שדרוג.
אתם בלי טבח נלחמים איתנו לעבור את ה 50 נקודות. הוא רמה מעל כולם אצלכם, תהיה בטוח שאם היה משחק בגריזלדה השנה לא היה יורד מהמגרש.
לא מבין את כל המומחים לכדורגל שמהללים את שרן ייני ומזלזלים בטבח, נכון הוא לא נחמד, סוג של ערס, לא מפגין חכמה בלשון המעטה, אבל הוא שחקן ענק, יחד עם בוזגלו רמה מעל הליגה.

גיל שלי 21 במאי 2017

איפה הבנת זלזול בטבח? הוא שחקן מצוין בעיני, רק שהשנה לא הוכיח התקדמות. יש לו חוזה עם כסף טוב, כדי לקבל כסף יותר טוב, היה צריך להתקדם

אדם 21 במאי 2017

רומן, יש הבדל עצום בין שלקן מוכשר לשחקן ענק, ואין ספק שהוא לא שחקן ענק.
הוא לא השתפר בשום אספקט של המשחק שלו (אולי למעט בעיטה), לא מבין את המשחק ובכל רגע יכול לגרום לפיצוץ. וגם אי אפשר לסמוך עליו שהוא התעורר על הצד הנכון.
הוא שחקן מעולה לקבוצה בלי ציפיות שרוצה להפתיע מידי פעם. לקבוצה רצינית שרוצה לרוץ תקופה הוא בעיקר נזק

Ollie Williams 21 במאי 2017

טב"ח שחקן ענק כמו שבאלוטלי שחקן ענק.

פעם ב- נותן לך משחק ענק מתי שצריך.
יכול לספק מספרים לא רעים.
אבל ב 99% מהמקרים הוא יאכזב אותך ברגע האמת כי הוא פשוט אידיוט.

yaron 21 במאי 2017

מה זה אמור להגיד על הליגה הישראלית???
שאנחנו שתי רמות מתחת במקרה הטוב!
אתה מצפה משחקן הרכב בליגה הראשונה (גם בקבוצה שיורדת) לחזור לארץ?
בלי קשר רומן, לא כל מקרה וכל שחקן חייב להיות מקושר מייד לטב"ח :-)

רומן 22 במאי 2017

באמת? אני חושב דווקא שהסוכנים עושים פה חתיכת קומבינה, אם לאצילי אין מקום בספסל של קבוצה שירדה ליגה בספרד הוא לא ברמה של הרכב ראשון במכבי ת"א.

יואב 22 במאי 2017

רומן,
בעיני הוא מאד מוכשר. עין לגול, מסירה, אחד על אחד, רגליים זריזות. ברור שהוא מתבלט עקב חוסר איכות מקומית. יש פה שממה.

Ollie Williams 22 במאי 2017

לא שאני חושב שאצילי יגיע לרמות האלה בליגה שלנו, אבל גם לערן זהבי לא היה מקום בספסל של קבוצת תחתית באיטליה ותקשקש על בורקסים כמה שתרצה – המציאות היא שאת הליגה פה הוא תפר בלי למצמץ.

בלייק 22 במאי 2017

אני לא חושב שזאת הסתכלות נכונה. יש מספיק שחקנים שלא הצליחו בליגת העל ואחר כך הצליחו בליגות טובות יותר. לא הכל בענף זה מי שחקן יותר טוב. אני לא רומז שעשו לאצילי דווקא מאיזושהי סיבה, אבל שחקנים רבים, בטח זרים, במיוחד בשנה ראשונה, לא תמיד מצליחים להציג את היכולת שלהם. מכיוון שמעולם לא עשיתי את זה, אני אניח את הסיבות המיידיות כמו שפה, תרבות, סגנון ודרישות מקצועיות שונות.

אתה לא כתבת את זה, אבל ניתן אולי להבין את זה כסבטקסט, וזה גם משהו שאוהבים להגיד בתקשורת המקומית כאן, וזה ששחקנים עושים סיבוב בחו"ל, מחממים ספסל עונה או שתיים וחוזרים כליגיונרים במעמד בכיר ושכר גבוה. זה תמיד מצחיק אותי, כי רועי קהת (סתם דוגמה) עזב לאוסטריה וחזר בשכר משודרג. אם הוא לא היה יוצא לאוסטריה הוא היה זוכה לשכר הזה בארץ כבר בעונה שעברה, כי את הפריצה הוא עשה בק"ש וכבר אז גם מכבי וגם חיפה רדפו אחריו והציעו לו את השכר הזה. גם אצילי יכל לקבל שכר גבוה כזה (אצלו אולי קצת פחות כי אז למכבי עדיין היה את זהבי, ותחושת עליונות מקצועית, שני דברים שאין שם היום, אבל זאת הזדמנות שלא קשורה לאצילי בספרד) כבר במעבר מבית"ר למכבי.

חיים הצהוב 21 במאי 2017

חייבים להכניס דם צעיר למערכת,ציבוטה חייב לחזור למכבי אפילו בתור הזר ה6 עד שיקבל אזרחות כדי לא להפסיד את האופציה עליו

ניינר / ווריור 21 במאי 2017

גיל, אם הדבר היה תלןי בך, מה היית עושה עמדת המאמן לעונה הבאה? בעיני זו בעייה קריטית של מכבי כרגע

גיל שלי 21 במאי 2017

בעיני ג'ורדי צריך להיות המאמן, זה מה שהתכוונתי לכתוב בפוסט, מצידי שיהיה לו עוזר מאמן שמעביר את האימונים, הוא חייב להיות המאמן

ניינר / ווריור 21 במאי 2017

ובהנחה שהוא לא יעשה זאת היית משאיר את וידיגל?

גיל שלי 21 במאי 2017

אישית, הייתי עושה הכל כדי שיעשה את המעבר, לא הייתי מוותר לו על זה, ומציג לו טענות מאוד רציניות לכך שהוא חייב את זה לעצמו ולקבוצה לעונה אחת של נסיון.
במידה ובכל זאת לא מצליח לשכנע אותו, הייתי חושב לא רק על מאמן חדש

גיא זהר 21 במאי 2017

גיל, אתה רוצה להביא פוטנציאלית לעונה שמתחילה עוד פחות מחודשיים מנכל, מנהל מקצועי ומאמן שלא לדבר על חמישה שחקנים לפחות. לא מוגזם קצת?

רועי 21 במאי 2017

אין ברירה אלא להתחיל לבנות שוב, הסגל הזה מבחינה מסויימת מוצה.
תחילת הבניה היתה בינואר עם שחרורם של האריס, נוסא ובן בסט.
עכשיו צריך להביא שחקנים.

רועי 21 במאי 2017

אגב,
זה בדיוק מה שנעשה בעונה הראשונה של ג'ורדי…

yaron 21 במאי 2017

יש בעיה קטנה, ג'ורדי לא מעוניין להיות מאמן…
האם הוא מספיק טוב לאמן בישראל? לגמרי.
בספרד? כנראה שלא. בטח כשזה לא מה שהוא מחפש בחיים.

היסטוריה לעניים 21 במאי 2017

מה עם חשבון הנפש שלך? אתמול בהינף יד גם טלב"י (פוסט אחרון שלו על הכדורגל היה בטח אחרי אלקמר) וגם איש הרולקסים מטנסי עקפו אותך בסיבוב בדירוג המכביסטים של דהבאזר. ועוד שניהם בלי שום "תהליך " שניתן לנתח.. השפיץ של הנעל קרא לזה החבר שלך מהטלביזיה.

גיל שלי 21 במאי 2017

אני חי בשלום כג'אייניסט

איציק 21 במאי 2017

יש דברים שצריך למדוד רק בפרספקטיבה של זמן. בעוד 50 שנה כשתהייה לנו ראיה רחבה בנידון, נדבר.

גיא זהר 21 במאי 2017

ג'ורדי הראה שלא רוצה לאמן גם לא כסוג של מנג'ר. לא חושב שזו אופציה מבחינתו. אני חושב שמכבי שוגים בקונספט הזרים: הולכים על שמות או לחילופין על פרוספקטים ולא בהכרח על שחקנים סולידיים ש בעמדות נחוצות. שחקניםכמו קורהוט בחיים לא היו מגיעים למכבי וזו טעות לטעמי. לגבי השאר מסכים.

רועי 21 במאי 2017

בקשר לעונה הבאה, אני הולך להגיד מילה גסה,
מה עם אלירן עטר ? הוא עדיין שחקן ?

גיל שלי 21 במאי 2017

לטעמי, לא. ממה שאני מבין ג'ורדי חושב שעדיין כן

יואב 21 במאי 2017

אם זה תלוי ביורדי הוא כבר מזמן היה פה חזרה.
אני לא כל כך בעניין.

רועי 21 במאי 2017

אז גולדהאר שם את הברקס במקרה הזה ?

יואב 21 במאי 2017

יותר בכיוון של שחר ומחיר.

אילנסו 21 במאי 2017

המימ של "מספיק עם השקר הזה" מתאים פה..
אחראי ללא מעט רגעים יפים, אין לו חלק במכבי היום.

עומרי (ירוק) 22 במאי 2017

בבקשה בבקשה בבקשה
קחו אותו.
יואב, דבר עם ג'ורדי נו. מה אכפת לך.

יואב 21 במאי 2017

המון עבודה בפתח.
מיטש מגיע לארץ וזה תמיד מרגיע אותי קצת.
בקשר לסוגיית המאמן:
אם בעבר, יורדי הביא מאמנים בשיעור קומה עם מס ערך מוסף גדול למועדון מתפתח כמו שלנו(גרסיה, סוזה, פאקו, יוקאן, בוס), הרי שהשניים האחרונים הם מאמנים "רגילים". שזה לא בהכרח רע כמובן אבל לטעמי קצת מוקדם מידי.
מכבי עדיין זקוקה לידע(אוסקר) לפרסונה(סוזה) לניסיון המוכח(פאקו) ולחדשנות טקטית(בוס).
קשה לי לראות את יורדי משנה תיפקוד. ובכלל, כל העבודה צריכה להתחיל כבר מאתמול. מקווה שהיא החלה…

נפתלי חד העין 22 במאי 2017

לא יודע. יש מצב שמאמן ישרטלי טוב שהוא בעמם במונחים שלך "מאמן רגיל" כמו תורג'מן יכל לעשות את העבודה יפה עם רבע תקציב של צוות מקצועי ואז אפשר יהיה לתעל את התקציב לשיפור הסגל.

לגבי יוקאן – אובר קווליפייד לגמרי בשבילנו.

יואב 22 במאי 2017

מלבד השניים האחרונים, כולם היו אובר קווליפייד עבורנו. מה שמחזק את טענתי הבסיסית.

גיא זהר 22 במאי 2017

אני חושב שחוץ מיוקאנוביץ שהגיע אחרי שהעלה קבוצה לפרמייר ליג גם גרסיה (מאמן בקבוצת הנוער של בארסה), גם סוזה (היה לו רזומה עשיר כשחקן ולא רע כמאמן אבל הגיע מהונגריה) ובוס (אימון קבוצת מרכז טבלה ומעלה בהולנד – לא מהליגות החזקות באירופה) לא היו משמעותית בעלי רזומה מכובד יותר משל ארבלזדה (אימן בתורכיה, ליגה לא פחות טובה מההולנדית) ווידיגאל (קבוצת מרכז טבלה פלוס בפורטוגל – ליגה טובה מההולנדית). יש כאן טיפה מחוכמת הבדיעבד.

גיא זהר 22 במאי 2017

שכחתי את פאקו שהיה ידוע (כמו נגיד מולסטיין) כעוזר מאמן בכיר ולא כמאמן.

יואב 22 במאי 2017

העתיד(ההווה העכשווי) פשוט מראה לאן כל אחד המשיך.
ואין הכוונה לבעלי שם שידענו עליהם מראש- מדובר על בחינה של עבודתם.
כבר אחרי חודש חודשיים ידעתי לזהות את האיכויות ופירטתי למעלה מה כל אחד מהם הביא.
על וידיגל מוקדם לי לדעת אבל עצם זה ששוטא אימן בטורקיה זה לא איזה נתון שמדבר בזכות עצמו. לפאקו יש קאריירה עשירה יותר אפילו רק כעוזר ונחשב למומחה עולמי בכושר גופני.
אני בטוח שלאיזורים האלה יורדי צריך לחזור, לאנשים שישפרו וישכללו את הידע המקצועי שכבר קיים בקריית שלום. העסק חייב לנוע כל הזמן קדימה.
ואכן, רובם עושים חיל בתחנות הבאות שלהם, מתקדמים ומתפתחים במדינות אמיתיות של כדורגל.

יואב 22 במאי 2017

גיא,
הקטע זה לתפוס אותם בגיל הנכון, לפני הפריצה. אתה מדבר על מאמנים צעירים בגיל. בוס מוערך מאד וזה רק היה עניין של זמן עד שיקבל קבוצה גדולה בהולנד. מה הציפיות שלך? שהוא יאמן את פינורד בגיל 35? אז למה לו לבוא לכאן בכלל?
כנל סוזה ובטח אוסקר שקיבל במכבי את עבודתו הראשונה בבוגרים. ככה בדיוק עובדים. לא תמיד הכל מצליח אבל הכוונה היא סופר נכונה.
אגב, סביר להניח ששוטא לא מאמן כדורגל רע. אבל את הרספקט מהשחקנים לא היה לו.
ראיתי איך קיבלו אותו באלקמר, ממש אליל המונים. לפעמים מצליחים במקום אחד ונכשלים בשני. כולם עוברים את זה(חוץ מהגדול מכולם כמובן).

גיא זהר 22 במאי 2017

יואב, להיפך. אני חושב שג'ורדי עובד נכון במסגרת התקציב. היו לו הצלחות בשלוש וחצי השניה הראשונות (נוטים לשכוח את כשלון הקדנציה השנייה של גרסיה) וכשלון במקרה של שוטה (שדרך אגב צעיר במספר שנים מהמאמן המבטיח בוס שכבר בן 53). קורה. הלוואי על כל gm לפגוע ככה, במיוחד במגבלות בהן ג'ורדי פועל (יכול להיות שג'ורדי משתמש במילה שהפכה למגונה "תהליך", לא בטוח שיש מחשבה של התקדמות בכל מינוי, במיוחד שחלקם נעשים בלחץ זמן) לגבי פאקו, ממש לא מזלזל ברזומה שלו, רק צריך תמיד לקחת בחשבון (ודווקא דוגמת קירוש טובה לכך) שלא דין עוזר, בכיר ככל שיהיה, כדין מאמן.

יואב 22 במאי 2017

איפה טענתי שיורדי לא עובד נכון?
את גרסיה קדנציה שניה הוא תיקן מהר ובתנועה. גם עם יוקאן הוא הגיב נהדר והביא את בוס שעוד יומיים קבע משחק עם מוריניו. הכל בסדר. הלוואי והיה אפשר להשאיר אותו לעוד עונה…
אני תמיד טוען – הערך והמשקל של הפעולות הנכונות הוא המכריע כי אפילו שבעים אחוז הצלחה לא קיים.
תראה, אם תיתן לאנשי המקצוע לעבוד, סביר שבסוף תהנה. תן להם להתגבר על השוק הראשוני של הרמה פה… זה לא פשוט. קרא מה מולסטיין חשב כשבא לכאן. הוא לא רגיל לזה שאנשים לא עושים תנועה.
כנל פאקו. הוא ידע את מגבלות הסגל שלו והוציא את המקסימום. זאת ליגה אסייתית, אין סרט כזה שמולסטיין לא מתאים לכאן(לדוגמה) אלא אם כן בא לפה להעביר את הזמן.

גיא זהר 22 במאי 2017

לגבי מולסטיין, ברור שהידע שלו בשתי דרגות מעל כל מאמן כאן (כולל בכר). עם זאת, יש הבדל בין להיות מנהל ללהיות סגן ופרט לקדנציה בברונדבי לפני עשור בערך לא שרד בקבוצות אחרות. אין ספק ביכולתו המקצועית, למרות הרכבים הזויים מדי פעם (ולמי שיש ספק שישתה מהשפד"ן), אבל מאמן הוא הרבה יותר מזה. אולי אין לו את האופי המתאים להיות מאמן ראשי אם כי במכבי חיפה בשנים האחרונות כל אחד היה נכשל. הייתי שמח לראות אותו במקומות אחרים.

Srtest - ארטסט 22 במאי 2017

איך נראות שתי דרגות?

אילנסו 21 במאי 2017

טוב, אנסה להגיב לפי הסדר שכתבת, בשילוב עם המחשבות שרצות לי בראש אחרי אתמול בעיקר:

ג'ורדי מצטיין בניהול האנשים סביבו, יותר מאשר הבאתם בהכרח. הוא הוכיח שהוא יודע לעבוד עם חומר קיים בצורה מיטבית, ללא תלות בהכרות קודמת (האליפות הראשונה עם אוסקר הייתה עם סגל שברובו ירש מנמני). אולי, וזה אולי גדול מאוד, על מכבי למנות וועדה ספורטיבית שתכריע בנוגע לרכש, מינוי מאמנים והחלטות מקצועיות, בדומה למה שקורה בליברפול (רק יותר טוב אם ניתן). ייתכן והבאת מאמן המוסכם על ג'ורדי, אך לאו דווקא שנבחר על ידו תפתור את הבעיה, כנל עם שחקני רכש. זה מתחבר למה שגיא כתב מעליי, ששחקן כמו קורהוט לא היה מגיע למכבי, למרות שהוא מגן שמאלי סולידי וטוב יותר מכל מה שהתרוצץ באגף שלנו בשנים האחרונות (חוץ משרן, שפשוט טוב בהכל).

ראיקו אכן משתפר, ובד בבד לא שווה בהכרח מקום של זר, פשוט כי ההשפעה בארץ (בניגוד לאירופה) אינה משמעותית מספיק. אם אנחנו מכוונים לעלייה לבתים ו\או עליית שלב, השארת ראיקו נחוצה. גם כאמירה לעתיד, אנחנו משביחים שחקנים, ולא סתם קרש קפיצה לקבוצות קצת יותר גדולות, אליהן ראיקו מועמד כרגע ככל הנראה.

הגנה- די עם ריקן כמגן שמאלי, פשוט עוול, בטח בהתחשב ביכולת שלו בהתקפה (תפקוד מעניין ומרענן!), שרן זה פתרון כמו גיימס מילנר בליברפול- טוב, אבל לא באמת מספיק. עוד בלם מוביל- ברור לנו שחובה, טיבי תצמיד יתאים את הרמה, לטוב ולרע, אבל לא ישמש כמנהיג הגנה.

קישור- זה הנושא הכואב באמת. גל בירידה תלולה ולא מסוגל להחזיק אמצע לבדו יותר. אתמול נגד ביתר עלתה לי מחשבה שהקישור של ביתר לא נופל משלנו, קישור שהיה החלק החשוב בקבוצה בעונות האליפות, הפך לשני בטיבו בליגה, וגם זה מוטל בספק. ככה לא לוקחים אליפות. אנחנו חייבים לרענן את הקישור בקשר או שניים זרים, בנוסף לשילוב שרן כקשר אחורי, וגולסה הוא תוספת נהדרת, אבל לא מספיק כשיר.

ההתקפה באמת טובה, ואם אצילי יגיע זה לא החלק הבעייתי, יש שני חלוצים מצויינים, שחקני כנף טובים, ועם החזרת אחד המושאלים מאוויס\כהן\חוזז יהיה לנו גם שחקן שעולה לתת תפוקה מהספסל עם פחות פרצופים (אהם אהם ברק יצחקי).

מצטער על החפירה, אבל המשחק אתמול היה סטירה לתפיסה שמכבי מנסה להציג כמועדון כדורגל, והרבה יותר מדאיגה אותי ירידת המתח בשבועות האחרונים מאובדן אליפות כזה או אחר, בש למשל לא הפסידה את משחקיה האחרונים :(

yaron 21 במאי 2017

תודה גיל, יופי של פוסט.
התקופה של ג'ורדי כמאמן היתה מאירת עיניים, לא יודע אם הוא צריך להיות מנג'ר וממש לא בטוח שזה יעזור לו בקריירה. לא חושב שהוא מכוון לתפקיד הזה ולא רואה אותו ממונה למנג'ר באייקס למשל. כדירקטור כן.
דבר אחד בטוח, ראינו איך מכבי יכולה וצריכה להיראות גם עם הסגל הזה.
מבחינתי זה אומר שוידיגאל הולך אבל אף אחד לא שואל אותי…

גיל ז. 21 במאי 2017

תודה על הסיכום גיל, ולמרות שאני מסכים לרוב הדברים ובמיוחד למה שכתבת על מיכה אני אוסיף שלדעתי מכבי כבר שלוש שנים לא התקדמה.
מאז העונה ההיסטורית של סוזה, קיוויתי שכל שנה תהיה עליית מדרגה קטנה, זה לא קרה אלא להפך.
גורדי קפא על שמריו, ניתנו חוזי המשך לשחקנים שלא הגיע להם חוזים כאלו, הסתמכות על זהבי מבלי שהיה ניסיון לבנות במקביל משהו ליום שאחרי זהבי.
ולטעמי, הגרוע מכל, זה שעלינו למשחק שהכריע את האליפות נגד ב"ש עם שני זרים בהרכב, מול חמישה של ב"ש.
גורדי עשה מהפכה עם הבאת הישראלים הטובים למכבי, ונרדם כשאלו התבגרו (נשאר נאמן גם שלא היה מקום לכך), יש המון שחקנים שצריכים לעזוב ומהר, ולדאוג שיהיו למכבי שישה זרים איכותיים. בלי זה אין מה לדבר ולבנות עוד עונה, כי נרדוף שוב אחרי ב"ש.
לגבי מיכה, ההחמצה שלו מול ב"ש דקה וחצי לפני השוויון מספרת את כל הסיפור, זו תמונת השנה שלי. לא התקדם נקודה, ואפילו מתחיל להרגיז בצורת המשחק שלו.

שלו 21 במאי 2017

בתכנון העונה הבאה הייתי שם מספר דברים על השולחן:
1. שרן בהרכב.
2. מגן שמאלי זר.
3. קשר אחורי זר.
4. בלם אחורי זר.
לוקח אוויר, אם ראיקו ווידאר נשארים, מביא עוד זר שיכול לשחק במספר עמדות לפי תוצאות ניהול סגל הישראלים.
מחליט לגבי דור פרץ.
מחליט לגבי אליאל פרץ.
משאיר את דור מיכה, מקווה שאייל גולסה יצליח לשחק עונה מלאה.
מחליט לגבי טב"ח הבת.
מאלף את יחזקאל.
מקווה לטוב.

שלו 21 במאי 2017

בהנחה שראיקו ווידר נשארים, בונה הרכב כזה:
ראיקו
__________
דסה
בלם זר
פיליפנקה
מגן זר
_____________
קשר אחורי זר
ייני
גולסה
______________
טב"ח הבת
וידר
מיכה

yaron 21 במאי 2017

גג מקום שני אלא אם תביא מאמן קוסם.

גיא זהר 22 במאי 2017

לא בטוח. מעריך שיהיה שובע אצל באר שבע (ואם נעלה לבתים בצ'מפיונס גם עייפות) שיפגע בקבוצה. מה שכן הרכב כמו ששלו מציע מאוד הגנתי.

שלו 22 במאי 2017

הגנה זה שהרג אותנו השנה,
אם יגיע אצילי,
ירידה אחורה של ייני שתשחרר את המגנים לתקוף ויש יופי של קבוצה.
מעבר לכך הנעלמים גדולים מהגלוי.

yaron 22 במאי 2017

לבנות סגל שמבוסס על עייפות ושובע של ב"ש? לא נראה לי חכם.
ברור שבלם, מגן שמאלי וקשר אחורי גרזן זה חובה ואבל להמשיך להתבסס על טב"ח ומיכה לדעתי לא יספיק.
תוספת של אצילי (או בוזגלו בריא) למשוואה וזה נהיה מעניין.

גיא זהר 22 במאי 2017

בוזגלו לדעתי נון פקטור השנה. אצילי כבר אצלכם. הדבר הכי חשוב מבחינתכם הוא להצעיר את הסגל. המלכודת דבש של להשאיר את כל הפנסיונרים תפגע בכם (לכן גם הובאן צריך ללכת אצלנו עם כל הצער, צריך שחקנים רעבים).

yaron 22 במאי 2017

אם כך אז אצל שלו הוא לא פותח.
לא יודע אם להצעיר זאת המילה הנכונה (לא שאני נגד) אבל בטח לרענן והרבה.
שלו הציע בלם, מגן שמאלי וקשר אחורי זרים ואני מסכים לגמרי בתקווה שג'ורדי יצליח למצא מה שהוא מחפש.
זה עדיין רק חמישה זרים. את השישי הייתי שומר לחלק ההתקפי כמחליף לסקאריונה או לסקאריונה בהנחה ויבוא מאמן חדש.

גדי 21 במאי 2017

גיל,
רוצה להצדיע לך על היותך אחלה כותב שכיף לקרוא אותו. ברור שזה לא פשוט להיות ביקורתי כלפי המועדון שלך אבל אתה עושה זאת בכנות ולפיכך ניתן להחליף אתך דעות בלי להגיע לרמת טוקבקים.
גם היכולת לכתוב גם כשלא הכל טוב מבדילה אותך ומכבדת אותך.
תודה מהלב

גיל שלי 21 במאי 2017

תודה רבה גדי, כיף לקרוא את התגובות שלך, ומתרגש מהמחמאות שלך

גדי 21 במאי 2017

לעצם העניין.
אין ספק שרייקוביץ הוא השוער הטוב בליגה. זו בהחלט אניגמה עבורי איך בליגה כמו שלנו הוא ספג הרבה יותר שערים משני שוערי באר שבע. ברור שזה משחק הגנה אבל עדיין בירור ראיקוביץ הציל שערים בטוחים הרבה יותר מהשוערים שלנו.

לגבי הקצה השני. המספרים של קירטנסון מרשימים ועדיין חסר שם משהו. זה אמור לייצר שובר שוויון. הוא גם הבקיע שני שערים חשובים נגדנו כך שהוא גם נמצא בזמן אמת.

מבחינתי האליפויות האלו שוות יותר דווקא בגלל שמכבי תל אביב הייתה שם. זה לא נתפס בעיניי עדיין שהקבוצה שלי זכתה באלפויות על חשבון מועדון כזה.

yaron 21 במאי 2017

בשנה שעברה היינו שם, השנה לא.
יותר נכון, אתם לא הייתם שם, הפער היה מאוד בולט. וזה לא בא להקטין מההישג, להיפך.

איציק 21 במאי 2017

שאלה של מישהו שלא מאורה במה שקורה בתוך מכבי. כל האוהדים מדברים על תלות מוחלטת בזהבי. האם זהבי ייצר את התלות בזה שלא אפשר לאחרים לפרוח לידו או האחרים יצרו את התלות כי קל היה להוריד מעצמם אחריות כשיש אחד כמו זהבי שכבר יסדר?

גיל שלי 21 במאי 2017

זהבי זה ההיפך מנמני, הוא שיפר את כל מי שהיה מסביבו, בגלל זה כשהלך, לא רק שהוא הלך וזה המון, הלכו איתו האופי של המועדון והאחרים נסוגו

יואב 21 במאי 2017

המוזהב עשה את כולם טובים. הכי טיים פלייר שיש.
לא צמח דשא לידו, גדל יער…
אגב גיל,
שובר את הבנק על מונאס. לא בוזגלו, לא רפאלוב, לא מליקסון(ברור שלא)…
רק מונאס.

גיל שלי 21 במאי 2017

מסכים, אם אפשר להביא את מונאס חייבים

גיא זהר 21 במאי 2017

לדעתי עבר חתול שחור בין דאבור למכבי. חוץ מזה שגולים בשוויץ ואפילו בבלגיה קצת מרמים כי האופי של הליגות שם התקפי (אפילו ברדה הבקיע שם דו ספרתי גבוה)

יואב 21 במאי 2017

מונאס הוא הפיור סקורר הטוב ביותר בכדורגל שלנו בעשור האחרון(עוזב את זהבי בצד).
20 ומעלה בליגה שלנו.
יש קשר קבוע איתו.

יואב 21 במאי 2017

והוא גם יכול לשחק באגף ולהחליף מקומות עם וידאר. מעולה בעיני.

דור 23 במאי 2017

ובכן, פאולו סוזה האגדי אמנם סיפק לנו עונה היסטורית שתיחקק בהיסטוריה של המועדון, אך הוא לא זיהה את הפוטנציאל של דאבור ודחף אותו להחלטה שלקח בסוף. כמו כן, המועד שבו היה צריך להציע לו חוזה חדש הוא היום שאחרי הניצחון על חיפה במחזור הראשון של עונת אוסקר, כבר אז היה ברור איזה יהלום הוא. צריך להיות מטרת הרכש מספר 1 שלנו, לפני אצילי או מגן שמאלי.

השמן 21 במאי 2017

שאלה גיל. מה יש לך נגד אלברמן?
כשמוטי איווניר זרק אותו ליציע בשיא הקריירה בלי סיבה הוא שתק.
כשהוא ממש לא היה באנקר בהרכב אצל פאולו סוזה הוא שתק
כשבוס שם אותו על הספסל הוא שתק
כשארבלדזה סיפסל אותו הוא שתק
כשג'ורדי סיפסל אותו הוא שתק
כשמכסחים אותו הוא שותק
אין שום ספק שאין לו כבר יכולת לשאת בעול לבד. אבל לוותר עליו?? מה באמת אין לו מה לתרום בליגה שלנו כשחקן רוטציה? למה לדעתך הוא לא רואה עצמו שחקן ספסל? הוא ראש וראשון לשחקנים שלא חושבים שצריך להבטיח להם משהו, תציע לו חוזה דומה למה שיש לון עכשיו לעונה אחת. מי בדיוק מחכה לנו במקומו?
יצחקי – מקרה דומה לאלברמן, מבוגר, לא נראה לי שהוא דורש הרכב. ישב שנה וחצי יפה מאוד על הספסל ולמעט התפרצות של אחיו (שבניגוד למקרה בוזגלו פה אני מאמין שזה לא בשליטתו), ואחת שלו אז כשג'ורדי הרגיע אותו היה מקצוען וחשוב בחדר ההלבשה. לא מבין מה אתה רץ לשחרר אותו. צ'יבוטה, חוזז, כהן ואצילי לא נהנים מסט היכולות של יצחקי. שוב ברור שהוא לא יכול להיות האיש המרכזי, אבל ברוטציה, למה לא?
בלם וקשר אחורי זרים זה מאסט. והם צריכים להיות איכותיים במיוחד, בעיני זה הדבר הכי חשוב. וכן, זו בעייה לאור חוסר היכולת של ג'ורדי לבחור זרים טובים.
לגבי מאמן, חושב שזה חובבני להחריד למנות את ג'ורדי למאמן. אז היה לו רצף טוב, גם וידיגל ניצח כמה משחקים. חושב שצריך לדרוש מג'ורדי פשוט עוד מעורבות בקבוצה, אם דגש על ביקורת למאמן כשצריך.

yaron 21 במאי 2017

כל מילה למעט חוסר היכולת של ג'ורדי לבחור שחקנים. לדעתי הוא יותר נפל עם מאמנים.

yaron 21 במאי 2017

בשנתיים האחרונות כמובן.

דני המאמן 21 במאי 2017

מסכים עם כל מילה אבל חשוב להביא שחקן שיכול לכבוש מחוץ לרחבה ו/או בבעיטות עונשין כי אין לנו חיה כזאת.

טרנטה 21 במאי 2017

ראדי. ואחר כך עוד אומרים שג'ורדי לא ג'נטלמן.

ערן (המקורי) 21 במאי 2017

פוסט מצוין, אני מסכים עם התמונה הכוללת וכן עם הפרטים.
לדעתי גורדי לא יעבור לתפקיד שונה במכבי, הוא לא רוצה לאמן או להתקרב לזה אלא כממלא מקום. השאלה עכשיו מה מיטש יחליט. בתפקידו הנוכחי גורדי מיצה את עצמו לדעתי (ראה החולשה בשנתיים האחרונות בהשוואה לבאר שבע הן במאמנים והן ברכש, למרות תקציב גבוה יותר). פרידה כיום מגורדי כמנהל מקצועי לא נראית לי אסון.
שני ההפסדים האחרונים בליגה היו צורמים ומבואסים, אך אולי יש רווח מהם, אם ירד סופית האסימון שצריך בעונה הבאה מאמן חדש. מכבי לא יכולה להיראות כך בסוף עונה, זה על המאמן.

טרנטה 21 במאי 2017

קודם כל – נתניה :(
ראיקו קצת הפתיע בהצהרה שיישאר. הייתי בטוח שגם הוא יימכר יחד עם וידאר. אצילי תחליף הרבה יותר מראוי לטב"ח. אם שניהם יהיו יוכל דור מיכה (ויסלחו לי כל המגיבים, במיוחד זה שרשם על הציפורן של מליקסון) שהוא שחקן נפלא לשחק בקדמת הקישור ולא להתבזבז באגף. נכון שהוא לוקה בהגנה ואין לו בעיטה אבל את האינטליגנציה שלו אין לאף בוזגלו או מליקסון.
שרן כמובן חייב לשחק. כל שאר ההגנה – שתיבנה סביבו. אני מעדיף מגינים זרים פשוט כי אין אף ישראלי נורמלי.
אלברמן צריך לעבור לספסל (לטעמי כמאמן).
בקישור חייב לבוא הרענון האמיתי. זרים / קלטינס או כל מה שצריך.
ובירידת הפועל ננוחם.

יואב 21 במאי 2017

דאבור ואצילי.
ואז להתרכז בקישור ובהגנה- זרים.
קדימה לעבודה…

מאיר (חדש בשכונה) 21 במאי 2017

+++על התגובה בעניין דור מיכה. ולא, אני לא קרוב משפחה/סוכן וכו' שלו, רק חושב כמוך בעניינו

מאיר (חדש בשכונה) 21 במאי 2017

לטעמי אסור שגורדי יחזור לאמן והוא מבין זאת טוב מכולם. זה שהכדורגל בתקופה שהוא אימן היה מצויין, זה נהדר אבל לא הוכח שזה לא היה בעיקר או גם עקב אפקט המאמן המחליף, בבחינת "אם בנאדו היה מתחיל את העונה". מאמן, מטבע הדברים, יותר מאשר מנהל מקצועי נחשף לביקורות ומועד לפיטורים ואיבוד ההילה שאופפת אותו כעת. לו היה ממשיך לאמן, לא יכול היה לחזור לתפקיד המנהל המקצועי.
לעניין הסגל לעונה הבאה, הלקח העיקרי מהשנה הוא שהקבוצה רכה מידי, איטית מידי, וצריכה הרבה מידי צירופים כדי לייצר סיכון לשער. אז יש הרבה צירופים, אבל יש פחות תכלס. יתרה מזאת, הקבוצה קצת מבוגרת וחלקה שבעה. לא יזיק ריענון על ידי החזרת מושאל שיכול להביא מספרים מהספסל נוסח יונתן כהן, להשאיר את אליאל פרץ שמה שראיתי ממנו עד עכשיו מרשים הן בטכניקה והן בפיסיות בשמירה על הכדור. זה פלוס אצילי פלוס זרים מהירים וחזקים, מהווה מינימום. מה לגבי טבח הבת? אם מצליחים עם זר מהיר וחזק למעלה, רצוי לוותר על הבת.
ולגבי שני ההפסדים המבאסים בשבוע האחרון, כך נסתיימו בדרך כלל העונות שלנו באליפויות וכמעט תמיד מול אותן קבוצות, פעם ביתר, פעם בני יהודה ופעם מכבי פת.
צריך גביע להרמת המורל…..

אחד העם 21 במאי 2017

אציין את נקודות המחלוקת עם הכותב, לעניות טעמי,
ג'ורדי – קשה לאכוף תפקיד כזה על מישהו הר כגיגית. הוא טען שקשה לו לבוא ולהרים שחקן , אחרי שהוא עצמו לא הכליל אות ה 18 שמתלבשים.
דסה- השתפר משהו במחצית השניה של העונה בדיוק במסירות רוחב/הגבהות. זה הרבה מאוד עבורו.
הייתי שמח לראות את שון גולדברג בסגל כמחליף לשתי עמדות המגן.
אם משאירים את שני הפרצים, ושרן וגולסה +שני זרים איתם בקישור, אין מקום לעוד (אולי בניון כשחקן משלים- משלים עם מיעוט דקותיו) בעיה קשה לריקן, שהוא קשר ולא מגן.
את כל היתר קראתי וקידשתי.
אגב,
הליהוק אתמול היה חוסר יצירתיות וקיבעון במירעם.
החלטת לעלות עם שלושה בלמים , שחק 3:5:2. דסה באגף אחד, שגיב בכנף שניה (היה ברור שטבח יעשה טובה שהוא עולה למגרש וימתין ליום חמישי), ותן ליצחקי לשחק מתחת לחלוץ ולא כקשר מדומה.
אני מקווה שהשתלשלות העניינים עם הברזיליאנים נקלטה גם בקנדה.
אגב, כשטב"ח ואיגור שתפו פעולה במרכז ההגנה, ספגנו הכי פחות

Shadow 21 במאי 2017

רק הערה לגבי השוער.

באר שבע הצליחה עם שוערים בינוניים כי יש לה את ההגנה החזקה בארץ. כשיש לך את ויטור שהוא אחד הבלמים הטובים ששיחקו בליגה ולידו שיר צדק שהוא כרגע הבלם הישראלי הטוב בארץ אפשר להסתדר עם שוער בינוני.

אם למכבי היה שוער בינוני העונה, הסיכום שלך היה נראה שונה לגמרי.

גיא זהר 22 במאי 2017

+1. ולזה תוסיף את אוגו וראדי ולעיתים גם את הובאן. גם בתקופה שויטור נעדר ספגנו מעט

בלייק 22 במאי 2017

אם למכבי היה שוער בינוני, אז סיכום העונה שלו היה יוצא באזור דצמבר-ינואר.
אבל כנראה שהוא לא היה שונה בהרבה (חוץ מהקטע על השוער כמובן).

ושאלה קטנה לגיא: לפני כמה חודשים היה לנו ויכוחון כאן, לגבי הפערים בסגל בין ב"ש למכבי של העונה. טענתי אז שהסגל של ב"ש עדיף בהרבה על זה של מכבי (נדמה לי שחוץ מ 2-3 עמדות: ראיקוביץ', קיארטנסון ואולי דסה עדיף על ביטון, אולי). לא הסכמת שאלו הפערים. עדיין חושב ככה או שהפלייאוף שינה את דעתך?

גיא זהר 22 במאי 2017

בלייק, מעניין כי תמיר כהן מהארץ טוען הפוך. אם נלך פר עמדה אז פרט למה שציינת ייני אולי לא מגן שמאלי אבל שווה לקורהוט, גולסה טוב מהובאן ושווה לראדי. הפורטוגלי/סקאריונה פוטנציאלית לפחות שווים לאוחנה ואלוהים יסלח לי מליקסון. יתרון מובהק לבש בעמדת הבלמים (כולל צדק), אוגו ושחקני הכנף. אם נשים הרכב מול הרכב אולי יתרון קל לבש. היתרון של בש הוא קודם כל הפיזיות, התאמת השחקנים לעמדות ובראש ובראשונה השליטה של המאמן שמאפשרת גמישות.

בלייק 22 במאי 2017

לכל דעה כנראה יימצא מי שיחזיק בדעה הפוכה. עניינה אותי דעתך, ובעיקר אם היא התחזקה עכשיו, כשאין יותר חששות מנאחסים או מאיבוד האליפות.
לדעתי, יני פחות טוב משמעותית מקורהוט בעמדת המגן השמאלי. היתרון היחסי של יני במכבי כשחקן בית מוביל וחיובי הם חשובים למכבי, אבל לב"ש יש את האלמנט הזה משחקנים אחרים, בטח לא קורהוט, ברדה למשל. מקצועית, קורהוט עדיף בהרבה בעמדה הטבעית שלו.
גולסה טוב מהובאן אולי, אבל הובאן היום לא אמור לשחק, אם בכר בוחר את ה- 11 הטובים ביותר שלו בלי שיקולים נוספים כמו חלוקת עומסים, שינויים טקטים במשחקים ספציפיים וכו. לפעמים הובאן פתח רק בגלל שבכר אוהב את הגמישות איתו בהרכב, כשהוא יכול לשחק גם בתפקיד הבלם במערך 3 בלמים.
סקאריונה ו"הפורטוגלי" מיקאל שווים ביכולתם העונה לאוחנה ומליקסון? לא נראה לי. בכל מקרה, סקאריונה שיחק באגף העונה ושם הוא משמעותית פחות טוב מבוזגלו/מליקסון/וואקמה. גם מיכה וטב"ח לא טובים כמו וואקמה ובוזגלו. טב"ח בשיאו כן, אולי אפילו טוב מהם, אבל הוא לא שחקן שמצליח לשמור על יכולת שיא לאורך זמן. 3 משחקים בערך.

גיא זהר 22 במאי 2017

אני אחדד את עמדתי. פוטנציאלית אם נקח שחקן שחקן (כולל ספסל) הסגל של מכבי נחות משל ב"ש אולי טיפה (גם מיקאל וגם סקריונה הוכיחו גם השנה שיש להם כדורגל. להבדיל אנים שחכו אבל לוסיו תרם לנו לא מעט). אני חושב שהסגל של ב"ש בנוי טוב יותר (בטח לאירופה) מבחינת התאמת שחקנים לעמדות ופיזיות, יש לו מאמן טוב יותר ויש לו מגרש הרבה יותר בייתי. שלושת הדברים האלו יותר מהאיכות של כל שחקן בנפרד הם אלו שיצרו את הפער.

Srtest - ארטסט 22 במאי 2017

מעניין למה אתם לא מעריכים את יוקאנוביץ'. לא ראיתי הרבה זמן אופטימיזציה כמו שהוא עשה לקבוצה בתקופתו. איכשהו בתוך כל חילופי המאמנים התקופתיים (3 מאמנים העונה למכבי קרויף הגדולה? היתכן?) נשכח מישהו שמאיזושהי סיבה לא התחבר כאן.

יואב 23 במאי 2017

הגיע לפלסתינה. הזיע, הצליח, ברח

Srtest - ארטסט 23 במאי 2017

התחושה היתה שלא עשו הרבה כדי שאולי דברים אחרים יקרו. הוא היה הראשון שדיבר על הסגל הלא מספק. מה שאמרו שבגלל זה הוא אמיץ יכול להיות שבסופו של דבר הפך ל… עילה לקבלת המוגמר.

יואב 23 במאי 2017

לא נכון. פאקו אמר את זה. לפניו.
הוא הצליח במשימה שלו והלך. נקודתית, הוא המאמן המצליח בתולדות המועדון.

DS 23 במאי 2017

לדעתי העונה הקרובה כבר אבודה מבחינת מכבי תל אביב. באר שבע חזקה מדי ומלוכדת. מכבי צריכה לעשות מהפכה כדי להגיע מוכנה לעונת 18/19.

Ollie Williams 23 במאי 2017

אני מבין שאתה כבר יודע מה יהיו הסגלים המלאים של שתי הקבוצות ומי יהיה מאמן מכבי בעוד 3 חודשים.

Ollie Williams 23 במאי 2017

רוצה לומר: בסוף עונת הטרבל ואחרי ה 6-2, אני חושב שאפשר לספור על יד אחת את כמות האנשים בארץ שהאמינו באמת שהעונה העוקבת תסתיים כפי שהסתיימה. ועוד פחות שחשבו אחרי האליפות הראשונה של ב"ש, שהעונה האחרונה תיראה כמו שנראתה (במיוחד מצד מכבי).

DS 23 במאי 2017

אולי אתה צודק אבל עכשיו זה שונה. כרגע שתי הקבוצות בכיוון מנוגד – מכבי בנסיגה מתמדת ובאר שבע בעליה מתמדת. הפערים גדולים ומכבי צריכה 4-5 בינגואים כדי להשתוות.

DS 23 במאי 2017

ובחייאת, ה6-2 לא הראה כלום על פערי הכוחות בין הקבוצות. זה היה משחק אחד והתוצאה נבעה מהבלאגן סביב המינוי של בכר.

Ollie Williams 24 במאי 2017

אולי כן ואולי לא.
תשאל אוהדי ב"ש והם יגידו לך שזה רק כי אג'ידה מכר את המשחק.
אבל אם תיזכר באותה התקופה ולא בפרספקטיבה של שנתיים אחרי, תזכור שמכבי הגיעה פצועה וחבולה והשאלה הייתה בעיקר כמה חתיכות ב"ש בהרכב מלא וסופר-מוטיבציה תיתן להגנת הטלאים של מכבי (להזכירך – זיו, בן הרוש, מיטרוביץ', שפונגין).
6-2 בגמר גביע אחרי שנתת עונה גרועה יחסית (עם פאקו 70 נק ואליפות; העונה 72 נק ופער 13 מהאלופה) ועדיין לקחת אליפות, אף אחד לא חשב שב"ש מסוגלת לסגור את הפער הזה בתוך עונה אחת.

עומר 23 במאי 2017

לא מסכים.
להזכירך, בעונה שלפני האליפות הראשונה של ב"ש מכבי לקחה דאבל די בקלות, כולל 6-2 מהדהד בגמר על ב"ש.
בטוח שהפערים נראו אז יותר גדולים.

Comments closed