ניתוח בדיעבד של יחסי ג'ורדי וידיגל

כשמטאטאים את הלכלוך מתחת לשטיח, סופו שיצטבר עד כדי כך שהשטיח יתרומם באוויר, זה מה שקרה אתמול

העונה הגרועה ביותר של מכבי מאז שהגיע אליה יורדי קרויף הסתימה אתמול. גביע היה יכול להיות מקסימום נזם באף חזיר, אך העונה הזאת נגמרה בדיוק כפי שראוי היה שתגמר, בפצצת סרחון על המגרש, ואחריו.

*

בדיעבד ברור לי עכשיו שנקודת המפנה בעונה הזאת היתה כאשר יורדי החליט שהוא לא יאמן את הקבוצה עד סוף העונה. במבט לאחור, ההחלטה הזאת גרמה לרצף האירועים שהגיע לפיצוץ אתמול.

נדמה לי שדי ברור עכשיו שמיטש גולדהאר רצה לראות את ג'ורדי מסיים את העונה בכס המאמן, בטח אחרי התוצאות והמשחקים של מכבי כאשר יורדי אימן אותה. די ברור גם שיורדי ממש לא רצה להשלים את העונה בעמדה הזאת. אולם, יורדי לא לקח בחשבון שכאשר הוא מאמן, חיפוש המאמן לא יעשה בדרך לה התרגל.

כל הכתוב בפוסט זה נכתב מתוך הערכות שלי, לא מתוך ידיעה כלשהיא. ברור לגמרי שבעבר יורדי בחר מאמנים מתוך ערימת הקשרים האישיים שלו, או על בסיס המלצות של אנשים עליהם סמך. כנראה בזמן שאימן, לא היה לו זמן לערוך את החיפוש בדרכים הרגילות, וכך מן הסתם ליטו וידיגאל נבחן בדרך שונה לחלוטין. מן הסתם ג'ק אנגלידיס היה פעיל הרבה יותר בחיפוש של המאמן, וכנראה חיפוש זה התחיל רק אחרי שמיטש השתכנע סופית שיורדי לא רוצה לאמן עד סוף השנה.

*

אני עדיין בטוח שליטו וידיגאל לא הונחת על יורדי. מן הסתם יורדי היה מעורב בגיבוש הרשימה, ובנבירה בקורות החיים של המאמנים, ובסוף מן הסתם יורדי, מיטש וג'ק אנגלידיס הגיעו למסקנה משותפת שליטו וידיגאל הוא מה שמכבי צריכה לאור הדרישות שיורדי גיבש.

מכאן והלאה הדברים הסתבכו. יורדי ידע שהעונה הזאת היא המבחן הגדול ביותר שלו. מאחר ולא הכיר לעומק את ליטו וידיגאל, הוא התקשה לשחרר את הקבוצה לניהולו של ליטו. בתחילה ליטו אימן תחת השגחתו של יורדי ותוך תיאום איתו, אך כנראה המשחק מול באר שבע וחוסר היכולת של מכבי להתמודד עם המצב הקשה בו היתה, הביא לסיום שיתוף הפעולה בינהם. יורדי מן הסתם לא התלהב ממה שראה אצל ליטו, וליטו הרגיש שהוא לא זכה להזדמנות ראויה שכן ראה עצמו נאלץ לאמן בדרך שהיא פשרה בין דרכו ובין רצונותיו של יורדי.

לאחר המשחק בבאר שבע יורדי היה מאוד מתוסכל שכן ראה את כל העבודה שעשה באימון הקבוצה יורדת לטמיון. הוא כנראה חשב שמכבי צריכה לעלות בהרכב אחר מזה שליטו בחר, ולא שלט בעצמו אחרי המשחק כך שהעיתונאים שמעו אותו מסנן שליטו לא מתאים. מכאן הכל רק המשיך להדרדר.

מיטש נמצא במצב קשה. מחד הוא בכלל רצה שיורדי יסיים את העונה כמאמן, מאידך הוא רצה סוף סוף יציבות בעמדת המאמן לכשהביא את ליטו וידיגאל, האינטרס הגדול שלו היה יציבות. מן הסתם הוא קיבל גם סוג של התחיבות של יורדי שליטו יגיע לשנה וחצי כאשר הביאו אותו.

לאור כל הרינונים סביבו ליטו אימן בסיטואציה בלתי אפשרית. הוא בטח לא הצליח לזכות באמון שחקניו, שכן אלה ידעו מה יורדי מרגיש, והנאמנות הגדולה שלהם היא כלפי יורדי. הוא ניסה למצוא לעצמו את השחקנים שלו, כך ראינו את אליאל פרץ זוכה לעדנה, את שגיב יחזקאל זוכה להזדמנויות, ואת סקריונה נדחק אל מחוץ לסגל, וגם את רובן מיקאל מאבד את דקות המשחק.

כאשר הגיע הגמר, ליטו הרגיש מן הסתם לחץ אדיר, שכן הוא "ידע" שכשלון בגמר הוא גם סוף דרכו במכבי. לדעתי יורדי ידע מזמן שהוא לא רוצה את ליטו במכבי בשנה הבאה. לדעתי מיטש גולדהאר לא יקבע את עמדתו על בסיס המשחק הזה. אך עדיין, ליטו הרגיש שהגמר הוא המבחן הגדול שלו, והוא ניגש לגמר כאחד שלא יכול להפסיד. העלה הרכב שמטרתו היתה בראש ובראשונה לא לספוג, בכל תקופתו לא זכור לי שעלינו על גולסה, אלברמן ורובן מיקאל. כך מכבי עלתה לגמר עם הרכב בו רק וידאר וטל בן חיים מסוגלים לתת גול.

*

כל מה שקרה אחרי המשחק הוא תוצאה של המערכת הסבוכה הזאת. ליטו התראיין כמי שנלחם על חייו. הוא ידע בדיוק את מצבו, וידע גם שמי שקובע את עתידו בקבוצה הוא באמת מיטש גולדהאר, ולא יורדי. לראשונה הלכלוך שהוחבא היטב מתחת לשטיח צף, לא בגלל הראיון שליטו וידיגאל נתן בסוף המשחק, אלא בגלל שלכלוך בעומס כזה טבעו שיצוף מעל השטיח. העיתונאים יודעים מזה זמן שיורדי לא רוצה את ליטו לשנה הבאה, וגם ליטו יודע את זה, זה היה פיצוץ ידוע מראש.

*

אולי העובדה שלמכבי יש בדיוק שבוע אחד של פגרה היא עובדה מבורכת בדיעבד. כעת מיטש יכול לבוא ליורדי ולהגיד לו שהוא צריך לבחור. הוא יכול להשאר כמנג'ר/מאמן ולקבל תחתיו איש אמון כמו עמיר תורג'מן למשל. אין זמן לחיפוש מאמן חדש, והזמן המועט שנשאר צריך להיות מוקדש להחתמת שחקנים. האפשרות השניה היא שיורדי ילך, כנראה אין אפשרות שלישית.

אוף גוזל
שבת תרבות - זהו טקסט נוסטלגי

118 Comments

איציק 26 במאי 2017

אני חושב שצריך לקחת במקרה של ליטו גם את מקדם השפה. הוא לא אמר ליורדי לא בחר אותו, הוא אמר שלא יורדי החתים/העסיק אותו. אני מניח שמיץ' חתום על כל החוזים גם אלו שיורדי בחר וגם אלו שלא.
לגבי המשחק, היה משעמם. שרף טען לפני מספר ימים שאם מכבי יהיו ביום רע זה עדיין יגמר בשלוש חתיכות, טעה, ולא בפעם הראשונה. לא יודע אם לפי המשחק אתמול "הגיע" לבני יהודה גביע, למכבי בטח שלא.
האם שמתם לב מי החמיץ את הפנדלים למכבי? אלברמן, בניון, וטב"ח הבן (כנראה). בקיצור, שלושת הווטרנים פישלו. פנדלים זה עניין של צעירים ולא לזקנים עם לב חלש.

גיא זהר 26 במאי 2017

אלברמן כבש, סקריונה החמיץ.. ועניין השפה אקוטי.

גיא זהר 26 במאי 2017

גיל, הכל מתחיל בזה שאין שדרה ניהולית אמיתית במכבי (כן, כן). מצד אחד יש עומס גדול על ג'ורדי (בלית ברירה קיבל על עצמו גם חלק מסמכויות המנכ"ל וגם לתקופה המאמן), ומצד שני ג'ורדי עסוק בדברים שהם לא מכבי. לפני ג'ורדי כן או לא צריך למנות עוד אתמול מנכ"ל וגם איש סקאוט (לא משתמש במילה מחלקה שלא ירו בי). סורי, אבל כמה שזה נראה מוזר לא נראה תכנון אמיתי לטווח ארוך. זה הרבה יותר חשוב מהעניין הפרסונלי.

גיל שלי 26 במאי 2017

מסכים

גיא זהר 26 במאי 2017

ועוד דבר, ליבי ליבי לאוהדי מכבי (הכוונה בעיקר לילדים). לא נעים לחזור הביתה באמצע הלילה אחרי הפסד שובר לב כזה (ואין טיפת ציניות).

איציק 26 במאי 2017

האם היית כותב את אותו הדבר על אוהדי בני-יהודה (כולל התרנגול) אם מכבי הייתה זוכה?

גיא זהר 26 במאי 2017

אוהדי בני יהודה אני פחות מכיר אישית, אבל אם היו מפסידים ככה, על אחת כמה וכמה

גיל שלי 26 במאי 2017

לא סוף העולם

מאשקה 27 במאי 2017

גיל, ממרומי גילי אני יודעת, אין סוף עולם באהדה לספורט והפסדים.
יש תחילת עולם, כמו לילדים אוהדי בני יהודה שזכתה בגביע במדינה אחרי 36 שנה
ויש עולם לשמחה של שכונה שלמה בתל אביב הצהובה שעולה באש השנה.

רזיניו 26 במאי 2017

אני אוהד מכבי ואתמול ישבתי ביציע של בני יהודה. איך שנגמר המשחק יצאנו ובדרכנו החוצה ראינו לפחות 3 ילדים בסביבות גיל 10 מחובקים עם אבא שלהם ובוכים מאושר. אם היה משהו שבשבילו שווה להפסיד גביע זה בשביל השמחה האמיתית שלהם

בילבו באגינס 26 במאי 2017

מה רע במחלקת סקאוט ? הכסף שהם יכולים להרויח מבחירה נכונה בהחלט מצדיק מחלקה , כולל סטיסטיקאי וכו..

גיא זהר 26 במאי 2017

בילבו, זה היה בציניות אפרופו מחלקת הסקאוט של הכדורסל. ברור שצריך.

yaron 26 במאי 2017

מסכים,
אם כך, האחראי הוא גולדהר.

הגולנצ׳יק 27 במאי 2017

בחודשים האחרונים אני כבר לא שומע ספורט מיינסטרים אלא רק האפליקציה soundcloud, דרך הפודקאסט של ״בכל יום נתון״ (אוריאל דסקל וראם שרמן) או ״ציון 3״ (ראם שרמן ויונתן משהו, שכחתי את שם המשפחה) גיליתי שהחוקר הראשי של football manager בישראל מועסק במכבי. הוא סירב להגיד על איזה תקן, אבל אני מניח שזב קשור לסקאוטינג…

צור שפי 26 במאי 2017

גיל, אתה מזגזג בין ג'ורדי (נכון) ליורדי (לא נכון).

גיל שלי 26 במאי 2017

בכוונה, בראיון איתו הוא פעם אחת דיבר על עצמו בגוף שלישי ויצא לו יורדי, לכן כשכיניתי את ליטו וידיגאל ליטו, כיניתי את ג'ורדי יורדי

נבות 26 במאי 2017

בהגייה הולנדית זה יורדי, כמו שאביו הוא יוהאן (johan).

צור שפי 26 במאי 2017

הגיה הולנדית זה נסיבות מקלות. הוא קרוי על שמו של הקדוש של קטלוניה – ג'ורדי (זה גם השם הכי נפוץ שם).

נבות 26 במאי 2017

הוא הולנדי, השם שלו הולנדי (הוא לא ההולנדי היחידי הנושא את השם הזה).
ג'ורדי הקדוש זה השם הקטאלני שהם נתנו לרומאי ממוצא יווני שנקרא גאורגיוס (באנגלית זה ג'ורג'), והמקור הוא יווני. עדיין אף אחד לא קורא לאותו קדוש גיאורגיוס.
באופן כללי הגישה שאנחנו נוהגים בה לקרוא לאנשים לפי ההגייה המקומית. לדוגמה חוסה אנטוניו רייס לעומת ז'וזה מורוניו (לשניהם אפשר לקרוא יוסף). גם לדיוויד בקהאם אנחנו לא קוראים דוד בקהאם, לחסוס נבאס אנחנו לא קוראים ישו נבאס

נבות 26 במאי 2017

הוא נולד בהולנד כשאבא שלו כבר היה בברצלונה, יכול להיות שהשם הוא דווקא קטלאני.
לא יודע איפה הוא גדל עד גיל 7 ויכול להיות שאם כילד קטן היה בספרד עם אבא שלו אז אולי ההגייה המקובלת של השם היא באמת ההגייה הקטלאנית (אבל אם נשאר עד גיל 14 בהולנד אז ההגייה בטח הולנדית).

צור שפי 26 במאי 2017

אכן אבא יוהאן קרא לבנו ג'ורדי כמחווה לקטלונים. אינני יודע אם יש לג'ורדי אזרחות ספרדית אבל עד כמה שהצלחתי להתרשם ממה שקראתי ושמעתי הוא כמובן הולנדי פורמלית אבל מצד הרקע שלו, התרבות, הגרסא דינקותא וכו' הרבה יותר קטלוני מאשר הולנדי. מעניין יהיה לשמוע ממנו פעם איזה שפה הוא מדבר יותר טוב הולנדית או ספרדית (אני מתקשה להאמין שהוא מדבר קטלונית).

גיא זהר 26 במאי 2017

ההולנדים קוראים לכדורגלן בארחמפ ולצייר ואן חוך

D! פה ועכשיו 26 במאי 2017

פאן חוך (אם כבר מדייקים)

אחד העם 26 במאי 2017

בארחמפ הנ"ל עוזר של פייטר , הבוס של אייקס.
אשמח לראות אותו עושה עליה לקריית שלום בעונה הבאה. הבוס חייב לנו איזה מערוף

ניר 26 במאי 2017

אני מפריד בין מה שאפשר להאמין לו, שזה שמערכת היחסים בין ג׳ורדי לוידיגל עכורה, וזה שמי שקובע יותר ממה שנדמה זה מיטש, לבין מירמור שחקנים שיוצא בתקשורת.

מיטש כנראה בוחר שלא להמשיך להיות חותמת גומי לכל גחמה של ג׳ורדי, בניגוד לתחילת הדרך בה כספים נשפכו ללא דין ודיין, למיטש נמאס מזה, זה ניכר בשחרור של זהבי, שהיה ממניע כלכל, וגם בזה שהוא לא שש לזרוק את וידיגל, הוא רוצה שג׳ורדי יעמוד מאחורי הבחירות המקצועיות שלו ולא יזרוק אנשי צוות אחרי שהוא חתם על הבאתם.

מעבר לזה, כל ההדלפות על המאמן לתקשורת עכשיו מגיעות משחקנים שהקבוצה רוצה להיפרד מהם, ומכאלה שלא הותירו חותם בגביע, אישית מהמר על בניון הבחשן. הקבוצה לא תפסיד הרבה אם היא תיפרד ממנו ומיצחקי.

אמיתי 26 במאי 2017

אםמ גורדי עוזב מכבי בבעיה קשה. אין אפחד מתחתיו ומצדדיו..הוא בעצם זה מכבי.
אולי עדיף לכם לרדת ליגה ולחזור חזקים יותר

איציק 26 במאי 2017

תמיד אפשר להחזיר את נימני. אני בטוח שהוא ישמח.

רן 26 במאי 2017

כשגורדי הגיע לארץ הוא הביא חידוש, מערכת שקטה חזקה אימון עם טכנולוגיות גיפים שמיפים (ציטוט אלי אוחנה) ועבודה על כושר. והתאבד על הישראלים הכי חזקים
בינתיים קבוצות צימצמו את הפער מחד (בש) למדו לחלק דקות משחק נכון בזמן בונקר ולא נופלות מהרגליים יותר.
החידוש הבא צריך להיות מערך סקאוט שיכין רשימת זרים זקנים מוכחים סטייל פריצה וקארלוס
ורשימת פרוספקטים לעתיד סטייל ראייקו, או מאיוקה.
שיבדקו את האופי של השחקנים את היכולת.שפה שלהם ועוד פרמטרים שיקלו על קליטה

איציק 26 במאי 2017

סתם שאלת כפירה, לא שאני חושב שיורדי/ג'ורדי לא מקצוען, אבל יתכן שפשוט נמאס לו מהצעצוע והוא מחפש אחד חדש? מרגיש שמיצה את עצמו בתפקיד, ואולי אפילו לא במודע התחיל להשאיר קצוות לא תפורים. קשה לי להאמין שלא הייתה לו רשימה של מאמנים שהוא חושב עליהם טובות; קשה לי להאמין שהוא הביא שני ברזילאים צעירים כפרוספקטים לשנה הבאה (לא משנה כרגע מוצלחים או לא) והחליט להקריב את העונה הזו. פתאום יש זליגת מידע מחדר ההלבשה הכי סודי במדינה; פתאום לא כולם מתיישרים לפי אותו הסרגל. לפני שנתיים שלוש זה לא היה קורה.

אמיתי 26 במאי 2017

אפילו הורידו את היוטה בקריית שלום רחמנא ליצלן

יובל פ. 26 במאי 2017

ראשית, תודה גיל, מהנה ומדויק כרגיל.
נתחיל בהערות לוגיסטיות; אני חושב שמנהלת/התאחדות צריך להתנצל בפני כל האוהדים שהגיעו למשחק, הסיוט בדרך, ביום חמישי היה יוצא דופן. מרגיש לי יותר מדי פעמים שהם נמצאים במגדל השן שלהם ולא באמת מבינים או רוצים להבין את מה שקורה בשטח. קרוב לשלוש שעות נסיעה מתל אביב!
השיא של הנסיעה היה המלבי באמצע הדרך…
לגבי המשחק, ברגע שיוני הללי אמר שמכבי מנצחים המשחק הוכרע… וברצינות, תהינו במהלך המשחק אם שוטא התחפש לליטו; הכנה גרועה, הרכב לא מותאם ופחדני ושחקנים בלי חשק. אחרי המשחקים בתקופה האחרונה זה לא היה מפתיע שכך זה ייגמר. יש למאמן הזה קרב קשה עם שוטא על המאמן הגרוע ביותר בתקופת גורדי. אני לא חושב שיש ספק לגבי היכולת שלו, אבל שוב נגיע למצב שהמאמן פוגש את השחקנים רק במטוס בדרך לשדה התעופה. אני חושב שגורדי צריך לפתוח את העונה, לבנות סגל ואז לשים את המפתחות וללכת. הוא ללא ספק אחד האנשים המשמעותיים בהיסטוריה של מכבי, אבל הוא מיצה את עצמו. נקודה אחרונה, הפאנטיקס חזרו לסורם אתמול עם השירים הגזעניים והריב עם המשטרה. חבל שהם לא מצליחים להבין שהם לא העיקר אבל זה קרב אבוד…

צור שפי 26 במאי 2017

למה לדעתך המינהלת אשמה בזה? כל האחריות היא על משטרת ישראל ומשרד התחבורה.

אורי 26 במאי 2017

המנהלת/התאחדות הבטיחו שנה שעברה שאם לא יתקיימו תנאים מסויימים, לא יתקיימו יותר גמרים בטדי
אז הבטיחו…

רני.ב 26 במאי 2017

מסכים שהיה סיוט להגיע ושערוריה שירושלים שוב נצורה בגלל פקקים אבל איפה אתה רוצה שישחק את הגמר? לחיפה לא מגיעים יותר מהר.

יובל פ. 26 במאי 2017

הייתי מתחיל בלבחור יום אחר לקיום המשחק.
לגבי סמי עופר, למרות שגם ההגעה לשם היא לא חוויה, הרכבת נמצאת קרוב לאצטדיון , זו נסיעה שאורכת חצי מהזמן ויש שם הרבה יותר מקומות חנייה (500+- לעומת 7000+-).

רן 26 במאי 2017

אני מגיע מרחובות
לקח לי שעתיים וחצע להגיע לטדי ממש,לא נורא.
לסמי וסוסו לקח לי 4 שעות
ובפעם היחידה שנסעתי ברכבת נשבעתי שזה לא יחזור שוב בגלל הבלאגן בחזרה.
לנתניה לוקח לי סדר גודל של שעתיים וחצי גם ף.
אז באמת שאני לא מבין את הבכי

Ollie Williams 28 במאי 2017

אני מצטער, אבל הבעיה ששעתיים וחצי ברכב מרחובות לטדי נשמע לך הגיוני.
כמעט 3 שעות ברכבת מרגע היציאה שלה ועד שמגיעים לתחנת מלחה זה לא הגיוני.
הטמטום ברכבות קיים גם בחיפה וגם בירושלים, זו אותה רכבת, אז עדיף נסיעה קצרה יותר שיכולה להכיל גם רכבות גדולות עם קרונות דו-קומתיים

בלאנקו 26 במאי 2017

1. מקצועית – מצב מאוד מבאס. ג׳ורדי אולי הולך ואין מי שיחליף אותו. סגל מאוד מרגיז שהייתי מוכן להעיף את כולו ודילמה קשה לגבי המאמן – מצד אחד חייבים יציבות לשם שינוי ומצד שני ברור שהוא לא משהו ושהשחקנים לא מבינים/סופרים אותו.
2. באתי ברכבת, פשוט שערוריה. הורידו אותנו בדרך ועוד שלוש פעמים הרכבת עצרה בדרך מסיבות לא ברורות. שורה תחתונה מעזריאלי למלחה בנסיעת רכבת מהגיהנום של שעתיים ושלושת רבעי (בלי מקום לשבת כמובן). והקטע היפה שפרסמו בכל מקום שכדאי לבוא בתחבורה ציבורית ואז כמובן שלא ערוכים לזה. מדהים.
3. לעניין הפנאטיקס. אי אפשר לחשוד בי באהבה ללה פמיליה הדוחה שלנו אבל מה שהיה אתמול היה מזעזע. יצא שישבתי ממש מתחתם מאחורי השער ומסיבה ממש לא ברורה פתאום נכנסו שוטרים ליציע והתחילו להרביץ. השוטרים התחילו את כל הדבר הזה בלי סיבה ומשם זה הידרדר. הייתה כזאת אווירה טובה לפני המשחק ומאותה נקודה כל היציע התעסק בשוטרים ואחר כך בתם לא היה מי שיוביל את העידוד. המשטרה פשוט הרסה את האווירה ללא שום סיבה (ולא, אבוקה אחת ושיר על טועמה זה לא יפה אך לא סיבה)

בלאנקו 26 במאי 2017

ועוד משהו, אחרי כל הסיוט הזה גם ביציאה מהחניון היה פקק של חצי שעה פלוס שני פקקים על כביש 1 והתענוג נגמר בהגעה הביתה להרצליה בשתיים ורבע.
אחרי הוטו שהוטל על נסיעות לסמי עופר, גם טדי נכנס לרשימה השחורה.

funfun 26 במאי 2017

כנל אצלי – טדי ברשימה השחורה לחלוטין

שי 26 במאי 2017

שום דבר אישי, אבל אם יש משהו שבישראל לא מבינים לגבי תחבורה זה ש-"you're not stuck in traffic, you *are* traffic".

רן 26 במאי 2017

אחת ועשרה,הייתי בבית
גר ברמת גן די לבכות
נ.ב. עובד,סרחובות

Ollie Williams 28 במאי 2017

אז לך היה פוקס בחזור, אני מכיר אנשים שגרים בר"ג ות"א והגיעו הביתה ברכב הרבה יותר מאוחר.
אהי עם הרכבת הגעתי הביתה כמעט ב 3 בלילה ואני גר בת"א במרחק הליכה מרכבת סבידור.

זה שלך אישית לא מפריע לשבת 3 שעות בפקק או שבמקרה היה לך פוקס בחזור הביתה לא אומר שהיה ארגון ראוי ו/או שאתה חכם/טוב יותר מכולם

גל ד 28 במאי 2017

פלוס מלנתאלפים לשי. זה בלט מאוד בכתבה הבוקר על הרכבות למשחק. נוסעים מעכבים בעצמם את הרכבות ואז מתלוננים שהרכבות לא פעלו כמו שצריך.

יובל פ. 26 במאי 2017

גם אני הגעתי לקראת השעה 3 ( גר ליד חדרה).
לגבי הפאנטיקס, השוטרים נכנסו ליציע אחרי רימון העשן החמישי.
לגבי הצד המקצועי, הבעיה הכי גדולה שאין זמן לנוח וצריך לקבל כמה החלטות מהירות מאוד. אני לא חושב ששלושת השבועות האחרונים משקפים כל כך , צריך לקחת את הדברים בפרופורציות הנכונות אבל עדיין נדרש שינוי משמעותי. לגבי הצד הניהולי , שם חייבים מנכל במשרה מלאה וסקאוטינג רציני בשלב הראשון. רן, שעתיים וחצי של נסיעה ( לא כולל הליכה לאצטדיון ) זה זמן לא סביר. זה לא עניין של בכי, בסופו של דבר יש עלות תועלת, ואם אני מתחיל את ההרפתקה הזאת בשעה 17:30 ומסיים אותה ב3:00 בלילה, ( והמשחק לא באילת) זה לא שווה את זה.

Gil - Zimbabwe 26 במאי 2017

אני לא רוצה לבקר מבחינה מקצועית על אתמול כי אני לא מספיק מבין בזה, אבל בתור אוהד קרוב ל -50 שנה אני חושב שאובדן הגביע אתמול היה אחת האכזבות הכי גדולות שלי בתור אוהד מכבי. אין לי לזה הסבר ואני מאמין שכולם עשו את המקסימום להצליח, אבל זו פשוט הרגשה כזו.
מעבר להכל ובסופו של דבר זה רק ספורט, ויהיו גם ימים טובים.

yaron 26 במאי 2017

גם לי קשה להגדיר למה בדיוק אבל היה מאוד מאכזב. ממש טעם מר בפה.

יובל פ. 26 במאי 2017

אני עדיין מתלבט מה היה מאכזב יותר, אתמול או המשחק בטרנר.. קרב קשה

yaron 26 במאי 2017

מודה, אבל בחצי העונה האחרונה ג'ורדי אכזב אותי. מאוד!
זאת הפעם הראשונה שאני מרגיש כך…
כשג'ורדי לקח את אימון הקבוצה הוא הראה בדיוק איך מכבי שלו צריכה להיראות. הוא החזיר את הקבוצה למאבק האליפות.
הרבה לפני התוצאות זאת היה תקופה שבה קודם כל נהניתי מהקבוצה. היתה שיטה, היה כיף!
שחקנים שאצל מאמנים אחרים נראו בינוניים במקרה הטוב אצלו נראו פשוט טוב.
אז היו לג'ורדי שתי אפשרויות:
1. אתה מכיר במציאות שכשאתה מאמן הקבוצה נראית מצויין, מוותר על העקרונות, שם את הביצים על השולחן בשביל הקבוצה והולך על זה עד הסוף!
2. מוכן לוותר על העונה, מביא מאמן תותח עם כל הסמכויות מהשבוע הראשון, מוכר את בן חיים בארבע מיליון ומתחיל לעבוד על הסגל לעונה הבאה.
במקרה הכי גרוע, הקבוצה ממשיכה במומנטום, נאבקת על אליפות עד המחזור האחרון ולוקחת גביע.
ג'ורדי בחר בדרך שלישית…
ברח מעמדת המאמן אבל הביא מאמן עם סמכויות מקוצצות כשהציפיות ממנו הן בעצם "תעשה את מה שג'ורדי היה עושה אם היה מאמן"
וכשמתברר שליטו הוא לא קרויף (לא טקטית ולא בחדר ההלבשה) הוא מתבאס עליו…
אכזבה גדולה :-(

D! פה ועכשיו 26 במאי 2017

אכן

גיל שלי 26 במאי 2017

לגמרי ירון, בול

ניינר / ווריור 26 במאי 2017

אז מסתבר שלא רק מכבי כדורסל מתנהלת כמו שכונה מתחת למעטה המקצוענות כביכול

yaron 26 במאי 2017

אתה אוהד מכבי חיפה במקרה?

גיא זהר 26 במאי 2017

הוא אוהד בית"ר. סיי נו מור.

ניינר / ווריור 26 במאי 2017

תכלס, טביב הוא הבעלים הכי שועל בביזנס ועושה עבודה טובה בביתר

גיא זהר 26 במאי 2017

ניינר, מה זו עבודה טובה? ביתר מאיימת על תארים? בונה תשתיות לעתיד? מושכת קהל באופן קבוע? התשובות ברורות.

איציק 26 במאי 2017

טביב עושה רווחים (בין השיניים).

ניינר / ווריור 26 במאי 2017

אני לא מצפה ממנו להתחרות מבחינה כספית בכיסים של מיטש ואלונה. במסגרת התקציב הוא העמיד יופי של קבוצה שנכנסה לי ללב אחרי שנים של מיאוס.

גיא זהר 26 במאי 2017

גם הקבוצה בחצי העונה השני בשנה שעברה הייתה נחמדה ואפילו זו של גיא לוי שיחקה נחמד. ודרך אגב מכבי פת בחצי תקציב מביתר שיחקה לא רע בחלק מהמשחקים. טביב לא מוציא מכיסו כלום ומחפש אקזיטים על שחקנים. להיות קבוצה לא רעה זה נחמד אבל החוכמה זה לשדרג אותה כל פעם טיפה. אותו זה לא מעניין

Ollie Williams 28 במאי 2017

עד היום שיימאס לו ו/או הוא ירגיש שמיצה את פוטנציאל הרווח האישי, ובית"ר תגמור כמו כפ"ס והפועל

yaron 28 במאי 2017

נו באמת, אייבינדר ורואדה עוזבים בלי קרב ואתה מרוצה?
גם שירצקי התחיל ליפול ברגע שהשתן עלה לו לראש…

אריאל גרייזס 26 במאי 2017

בזמנו היה הרבה רעש, גם באתר הזה, סביב התגובה של התקשורת למה שקרה בין ג'ורדי לוידיגאל, אני חושב שזה היה במשחק בבאר שבע כשג'ורדי תידרך שחקנים. התקשורת עשתה מזה רעש ואוהדי מכבי יצאו על התקשורת בצורה חזקה מאוד. בדיעבד, כנראה שהתקשורת ידעה מה היא עושה. לא יודע אם בגלל שהיא ידעה משהו או בגלל שהיא אוהבת לעשות רעש.
מה שאני רוצה להגיד זה שבתור אוהד מאוד קל להדחיק סימנים שמעידים על בעיות ולתקוף גורמים חיצוניים. במקרה של התקשורת בארץ, שחלק נכבד ממנה רחוק מלהיות מקצועי, זה עוד יותר קל. אבל זה כן לקח שאפשר ללמוד ממנו

גיא זהר 26 במאי 2017

כמה רגעים שאסור שיקרו בקבוצה שמתיימרת לסטנדרטים אירופאים. בדרבי ההוא ברק יצחקי הפצוע יורד לדשא (לגבי הסימנים של גרסיה ואוברוב נשאיר את הערפול). מודיעים על סיום הקדנציה של פאקו במסיבת עיתונאים לפני משחק (לפרוטוקול) נגד בני יהודה. קהל פורץ למתחם הסטרילי בקריית שלום ומרים את יצחקי על הכתפיים ומשכנע אותו להישאר. ריאקוביץ' דוחף מאמן ולא יוצאת הודעה מהמועדון על הענשה שלו.

גיל שלי 26 במאי 2017

אני טעיתי אז, התקשורת צדקה

אריאל גרייזס 26 במאי 2017

לא עניין של מי טעה ומי לא – פשוט משהו לזכור שאנחנו כאוהדים בדרך כלל מאוד עיוורים לסימנים מסוימים. וגם שהתקשורת לא תמיד נגדנו (אם כי אין ספק שיש בה משהו צהוב)

רינוס מיכלס 26 במאי 2017

ברוכים הבאים לסיפור סוף העונה
אצלנו תקבל , בדיה ומסכה
קרני הפלא חותכות מבעד לריסים
שירי ראווה ישר לורידים
התפוח רקוב מלא תולעים , אבל זה לא נורא
מכונת הסיפורים שולפת את הדבר הבא
ואז אמרת , " ספר לי על אושר " ,
ואיזו הפתעה ,
הנה תשמע , שמע שמע שמע – רעש לבן ,
רעש לבן , מטפטף לתוך האוזניים , מנגן כל הזמן
רעש לבן , רעש לבן , קח לך צעצוע ותישן

סם ניכר בתוך מוחך , וים של הזיות מציף אותך ,
שבעה מדורים ובכל אחד יש מופע שתפור במיוחד בשבילך
אל תפחד ילד , אל תפחד
יש לי סיכה – אתה לא לבד
אנ'לא יודע אם זאת הדרך אל האושר ,
והנה הסיכה , הנה תשמע ,
שמע שמע שמע – רעש לבן …

https://m.youtube.com/watch?v=BGBJb5Mb54k

אזהרה !
מחקרים קובעים כי שמיעת השיר יכולה לגרום להתפכחות מתודעת ילד קטן עם תסמונת פיגור

משרד ההתפכחות ממליץ לשמוע את השיר בעוצמת קול מירבית

היסטוריה לעניים 26 במאי 2017

עד הבוקר דאגתי לליטו אבל עכשיו נרגעתי כי מתברר שיש לו מקורבים.
אם עושים כל כך הרבה דיונים על יורדי אז למה לא להכניס את הפרמטר החשוב- אם היו רואים אותו כמשהו מיוחד הוא כבר היה במועדון יותר רציני כמו סוזה למשל. אז אולי מי שצריך להתרשם ואולי קצת מבין ברמה הגבוהה לא התרשם?

Iדני המאמן 26 במאי 2017

גיל, מאוד אוהב את הטורים שלך ודי מסכים עם דבריך.
יכול להיות שגולדהר כועס על קרויף בגלל חוסר הנכונות שלו לאמן?
זו אולי הסיבה לגיבוי שוידיגל מקבל.
מעניין אותי איזה הרכב יכול היה וידיגל להעלות שבו יש יותר מבקיעים כי לטעמי שני הישחקנים שציינת הם היחידים השנה שמסוגלים.

נולי 26 במאי 2017

כל ההסברים הרציונלים יפים, אבל יש לי הרגשה שהקארמה של מכבי התקלקלה כאשר ג'ורדי זרק את חואן פאבלו מייד לאחר העליה לשלב הבתים של ליגת האלופות. מאז הקבוצה לא הצליחה לקחת שום תואר וגם התבזתה בליגת האלופות. קארמה איז א ביטש!

funfun 26 במאי 2017

או בשפת העם הלבנטיני – קללת חואן פאבלו. לגמרי נאחס מתמשך :(

אריק ב 26 במאי 2017

שטויות.

יובל פ. 26 במאי 2017

קללת חואן "הצלם" פאבלו או קללת המורה לספורט?

שלו 26 במאי 2017

1. טדי – אני לא מבין איך יש אצטדיון של 30,000 צופים ואין מסביב תשתיות. לא מבין איך אין כרטיסים וחצי יציע של בני יהודה ריק.
לא מבין למה מנסים בכל הכוח להרוג את המוצר. אז סגרו את כל העיר. ולקח להגיע מהמרכז שעתיים וחצי למי שיצא מוקדם ובמקום למנף את זה להפנינג התחילו את המשחק ב 21:00. ואז יש הארכה ופנדלים והמשחק נגמר אחרי 00:00. איך בדיוק מצפים להביא את הדור הבא למשחקים כאלה.
יותר מזה, לו המשחק היה בחיפה, ומתחיל ב 18:30 היה סביר הרבה יותר.
2. מכבי – מודים לשחקנים על תקופה נהדרת, חמש שנים שהשכיחו את תקופות המדבר של לוני ושות'. זה זמן טוב להפרד כידידים. צריך לסמן מי יהיה חלק מהפרויקט הבא (שרן ייני בטוח, די בטוח גולסה וכנראה דור מיכה) מי יעזור מאחורי הקלעים (הייתי רוצה את גל אלברמן שם ואולי את טב"ח הבן) ולסמן איך מתחילים אותו. הבאתי למשחק את בני בן ה -7 ולמרות האכזבה, בסה"כ הייתה חוויה נהדר. נסיעה משפחתית (עם דודו, שהוא אחי, ושני בניו).
ולמרות האכזבה עוד יראה הרבה הצלחות ורגעי אושר בחייו וחשוב שיזכור גם את הרגעים האלה.
3. המשחק – הלכנו להביא גביע, לא הצלחנו, כל הכבוד לבני יהודה, שיהנו.
4. יורדי – דבר אחד הוא כן הוכיח לי השנה, שהשחקנים שהוא הביא ושיטת המשחק שניסה להכניס למכבי מנצחת. ואם זה לא עובד כנראה מי שאחראי על השיטה והשחקנים לא יודע איך לנהל אותה. אני מאוד מקווה שישאר ויבנה מחדש, היה לי עצוב לקרוא כל מה שנכתב, הייתי רוצה שזה יתנהל אחרת.
5. מיץ' – אני מקווה שיישר את ההדורים עם קרויף הבן, וימצא את הדרך לבנות את מכבי מחדש. שימנה מנהל לקבוצה סוף סוף. ומהמשבר יצא טוב.

לוידיגאל הייתי רוצה לאחל בהצלחה במקום הבא, לא מקובל עלי מה שהוציא החוצה, ובמועדון כמו מכבי היה אפשר למצוא דובר פורטוגזית לתרגום מול התקשורת.

אדם 26 במאי 2017

18:30 ביום חמישי?! היית צריך לצאת מהעבודה ב14:00 בשביל להגיע.

שלו 26 במאי 2017

אני מורה הפסקתי לעבוד בפסח.

אדם 26 במאי 2017

אז בוא נחשוב על רוב האנשים שלא עובדים רק חמישה חודשים בשנה ומקבלים עשרה ימי חופש.

שלו 26 במאי 2017

אני לא חושב שהם הולכים לכדורגל…. (אנישים שעובדים באמת ויש להם רק עשרה ימי חופש)
ברצינות לרגע,
אני מניח (ויתכן שאני טועה) הרבה מאלו שבאו אתמול למשחק לקחו סוג של יום חופש או חצי.
חוץ מזה אם המשחק בסמי עופר מהמרכז לוקח להגיע שעה וחצי מקסימום, לירושלים לקח שעתיים וחצי.
כלומר גם משחק שיתחיל ב 20:00 ולא ב 21:00 זאת התקדמות.

אדם 26 במאי 2017

מסכים (חוץ מהעובדה שלחיפה מהמרכז ביום חמישי בשעה 18:00 לוקח לפחות שעתיים).
אבל בכל יום ושעה שתבחר יהיה מישהו שיתלונן (לדוגמה שבת).

שלו 26 במאי 2017

זה שיהיה משהו שיתלונן זה סביר.
אני לא חושב שהיה אתמול משהו שלא התלונן.

זיו 26 במאי 2017

במדינה נורמלית המשחק היה ביום החופש אבל בישראל משיקולי שבת זה לא

מאיר (חדש בשכונה) 26 במאי 2017

אהבתי את התגובה. פרופורציות נכונות.

יובל פ. 26 במאי 2017

מסכים עם כל מילה. שלו, באיזה גיל מתחילים לקחת את הילד? שלי בן 2.5 וכבר מבקש…

שלו 27 במאי 2017

אני לקחתי בגיל 6
לחצי מול סכנין.
אחרי שהיה מסוגל לראות בבית משחקים מלאים,
ולמשחק שיש בו אצטדיון מלא או כמעט מלא.
בעיקר כדי שתהיה חוויה.
אותי לקחו בגיל 8 נראה לי להצגה כפולה בבלומפילד עם משחק מוקדם שמשון – יהוד ומרכזי מכבי – יפו.
לא היה קל לשרוד את ה 0-0 הכפול….

קרקו 27 במאי 2017

בגיל 8 בערך לקחו אותי להצגה כפולה: מכבי – יפו והפועל – הפועל ב"ש. הגענו באיחור של רבע שעה למשחק הראשון. כבר היה 2:0 למכבי. קיטרתי על הגולים שהפסדתי והייתי בטוח שהלך לי היום. נגמר 6:0 למכבי, ובמשחק השני 8:0 להפועל…

ברקוביץ 26 במאי 2017

מסכים עם תאוריית הקרמה, אבל לדעתי הקארמה התקלקלה כשבן חיים עשה את המעשה הלא ספורטיבי בגביע נגד סכנין. עד אז מכבי נראתה משייטת לדאבל, מאז, אפס תארים

יואב 26 במאי 2017

כמה מחשבות…
הפורמט במכבי גם בימיה הטובים(משרות מאויישות בכל השדרה) הוא קצת מסורבל. כל דבר הכי קטן עובר דרך מיטש(ובצדק מבחינתו). מיטש אדם מאד מאד עסוק. מי יודע כמה החתמות או החלטות פוספסו /התמסמסו על ההתנהלות הזאת. מבקרים את יורדי על איחור בהחתמות, אני כבר לא יודע אם זה תמיד תלוי בו. מי לדוגמא אמור לסגור עם אצילי עכשיו כאשר אלונה ברקע ומשדרת ביזנס עכשיו?

יורדי הוא כרגע הדבר הכי יציב במערכת שלא נאמר- האחרון בצריח. ללכת לעונה הבאה בלעדיו, נשמע לי כמו סיוט.
למיטש יש את הטיימליין שלו. משהו פה חייב להסתנכרן ומהר.

ויש את המשחק המביש אתמול. ברכות לבני יהודה שעשתה את המקסימום מבחינתה.
מכבי? לא להגיע למצב טוב אחד ב120 דקות? בלתי נתפס. לא צריך מנכל ומנהל מקצועי בשביל זה, אלא מאמן סביר וגאווה מקצועית של השחקנים עצמם. וואלה, לא היה לזה זכר אתמול.

זה קיץ דרמטי והוא מתחיל הכי נמוך שיש.
פגרה מינימלית, 7 שחקנים שמסיימים חוזה ולכולם יהיה ביקוש, רכש שהכרחי שיעשה, קבלת החלטות מורכבות גם אם היו מתבצעות בתנאים אידיאלים, מוקדמות מתישות וחובה לשמור על הניקוד, מי המאמן? מי מקבל החלטות היום?
בהחלט לא פשוט.

אבל כל אכזבה היא גם הזדמנות חדשה. קדימה לעבודה…

גיל שלי 26 במאי 2017

כל מילה יואב, וג'ק אנגלידיס נראה כמו פתרון מאוד מפוקפק

יואב 26 במאי 2017

ג'ק אמר שקשה להביא לכאן אנשים רציניים והוא ראיין כמה.
אז אין מנוס מלרדת קצת בדרישות.
היה פה איזה חודש שיורדי מינכל, אימן, ניהל.
וואלה, זה לא רציני למועדון כמו שלנו.
והכל יכול היה להימנע אם היו מחליטים. ובנתיים, לא מחליטים.

מאיר (חדש בשכונה) 26 במאי 2017

קודם כל , כל מילה.
הערפל שקמנו אליו הבוקר, אוהדי מכבי הוא בלתי נסבל. בעוד חודש ושלושה ימים מתחילים עונה חדשה ולא ידוע כלום על העתיד.
כתבת "קדימה לעבודה"- מי מתחיל ומאיפה?

שלו 26 במאי 2017

אנחנו קצת בלחץ כי רוצים להכנס לשלב הבתים בליגה האירופאית.
אני מניח שמיץ` לוקח בחשבון שלא נגיע, השנה.
המשמעות שאין מאמן מנהל מקצועי ומנהל כללי, יכולה לגמור גם את העונה הבאה.
אני כן חושב שמיץ' צריך להחליט שיורדי נשאר ולהחליט על תקציב שיוכל להתחיל החתמות.
את השלב הראשון והשני של הליגה האירופאית מכבי יכולה לעבור גם עם שורה על הקווים.
אבל שחקנים (בעיקר ישראלים) שלא תחתים עכשיו, לא תוכל להחתים עוד חודשיים.
הסיבה שחבל לי על הליגה האירופאית היא שהיא מושכת זרים שרוצים חשיפה ומקדמת את הדירוג של מכבי.

דבר נוסף שלא הוזככר בשום מקום, מכבי פתח תקווה לא באירופה.

גיא זהר 27 במאי 2017

במכבי קיים המילכוד של להצליח בכל מחיר כשבעונה האחרונה היה ברור שצריך לרענן את הסגל. ג'ורדי היה בכיוון השני עם ההבאה של שני הברזילאים ואז מכבי חזרה לתמונה של מאבק האליפות ובמקום להפטר מטב"ח הבת ולהתחיל להתכונן לעונה הבאה (לשלב את שוינפלד ואת הברזילאים) קרויף שם את ראשו נגד השחרור וגם סרב להמשיך לאמן. כצופה מהצד בעיניי אירופה כרגע במקום הראשון ולכן למרות שהשחקנים פישלו ברגע האמת (ועל הדרך דפקו לעצמם את החופשה), הייתי מבצע שינוים מינימאליים במצבת השחקנים (משאיר את טב"ח הבן, אלברמן, אפילו בניון ולא נפטר מהר ממרסלו בהתחשב במצבו הפיזי של גולסה) ולא משחרר את ראיקוביץ וקיאטרסון בשלב הזה. את החיזוקים דוחה לאוגוסט (אם יש מגן שמאלי פנוי קודם אהלן וסהלן) מתוך הבנה שהעונה הזו בסבירות רבה תהיה עונת מעבר. אירופה חשובה מהליגה השנה.

שלו 27 במאי 2017

אני חושב שבראש וראשונה צריך לחשוב מערכתית,
האם מיץ נותן ליורדי עכשיו שנתיים ומחליף את וידיגאל.
או מחליף את כולם.
במקרה הראשון גם בלי ראיקוביץ וקיארטנסן מכבי צריכה לעבור את שני השלבים הראשונים (ואז לא לשרוף אותם לאירופה).
לגבי המאמן אפשר למצוא משהו שיתאים ליורדי לעבוד איתו (לשנתיים, לפחות)
את ההכנה יכול לעשות הצוות הנוכחי ללא וידיגאל תןך לקיחה בחשבון את משחקי הסיבוב הראשון והשני כחלק מהכנת העונה.
את שיחרור וקניית שחקנים אפשר לעשות תוך כדי.
מותר למכבי להחליט שאצילי לא בתכניות שלה ולאפשר לו לחתום בב"ש, אסור לה שזה יקרה בגלל שהיא הייתה לא רלוונטית ולא היה מי שיקבל את ההחלטות.
במקרה השני, ברור שמכבי לא תעלה לליגה האירופית, בלי סגל, בלי הכנה ובלי מאמן זה בלתי אפשרי.
ואז כמו שיואב כתב זו עונה בלי ניקוד. המשמעות היא שבשנים הבאות (4-5) יהיה קשה מאוד לעבור שלבים בליגת האלופות עד הפלייאוף.
וגם אם כן יעברו בפלייאוף תהיה יריבה חזקה.

אם מיץ' לוקח את העונה הבאה כהתארגנות מחדש, עדיין האופציה הראשונה עדיפה.
אם הוא החליט להיפטר מיורדי, עדיין עדיף לסגור סגל ולתת לשורה ולבני טבק להריץ (יחד עם צוות האימון הגופני) את הקבוצה,
ולהיפטר משחקנים אחרי השלב המוקדם של אירופה.

באופן אישי אני מעדיף שיורדי ישאר ויבנה מחדש קבוצה, כשברור לו שהוא נשאר לשנתיים, לפחות.
שנה לשיקום ושנה לעבוד ביחד עם זה שיחליף אותו.

אני לא חושב שהפער בין מכבי לב"ש הוא כזה שאי אפשר לסגור בעזרת חמישה זרים.
אני חושב שהפרויקט של מיץ' ויורדי זקוק ליותר מזה.
הוא צריך עוד שלושה ישראלים מהסוג של ייני, גולסה. ועוד כמה כאלה שצריך לפתח.

yaron 26 במאי 2017

אני מוותר על שלב בתים אם זה מה שצריך בשביל לעשות ריסטארט.

יואב 27 במאי 2017

שלב בתים זה מאסט לניקוד שלך כי העונה הבאה מוחקת לך את עונת שיא ניקוד עם סוזה. צריך לתת מוקדמות טובות כדי לפצות את אובדן שנת סוזה.
בעיני-זה מאסט.

yaron 27 במאי 2017

אנחנו שנתיים ברציפות באירופה ומסיימים את העונה עם הלשון בחוץ. אפילו גביע שייתן פגרה נורמלית לא מסוגלים לקחת.
אם זה מה שצריך כדי להבריא באמת שיידפק הניקוד.
ברור שעם קצת מזל אפשר לעלות אבל זה לא צריך להיות הפוקוס.

גיא זהר 27 במאי 2017

למה קצת מזל? אתם מדורגים כל הדרך. ברור שיכולים לקבל קבוצה מקזחסטן או סרביה ועדיין תלוי בכם.

yaron 27 במאי 2017

קצת מזל משתי סיבות:
1. אנחנו לא מספיק טובים. גם בשנה שעברה בקושי עלינו.
2. בהנחה ואירופה היא לא הפוקוס השנה, יותר סבלנות בבניית הסגל ומינוי מאמן.

יואב 27 במאי 2017

לא ירון. לא מקבל את הגישה הזאת.
אירופה זה מאסט- בדיוק כמו ציפיה לרוץ לתואר. בבנק המטרות בתחילת העונה- צריך להיות בתים.
רוצה לגדול? אלו כאבי הגדילה.

יואב 27 במאי 2017

וניקוד זה סוג של רכוש לקבוצת כדורגל. חשוב לשמור ולשפר. זה נכס לכל דבר ועניין.
אגב, תיקנו אותי- עונת סוזה תיחשב גם בעוד שנה. עדיין לא משנה את המהות.

yaron 27 במאי 2017

לגדול?
כרגע לגדול זה להעמיד קבוצה שמסוגלת להתמודד מול ב"ש…

יואב 27 במאי 2017

אתה טועה. בתים זה לא אקסטרה ומותרות.. זה אינסרומנט קריטי לגדילה והתפתחות. אם אתה חושב שמיטש פה רק כדי לנצח את אשדוד, אני חושש שאתה טועה.

יואב 27 במאי 2017

ואין סיבה שבמשאבים המושקעים, לא תוכל לטפל בבעיות שלך בתנועה. מה זה, תנועת נוער?

yaron 28 במאי 2017

זה שנגיד שזה מאסט לא ישנה את המצב…
הקבוצה כרגע לא במצב של החתמת בזק של מאמן ורכש כי ח י י ב י ם לעלות לבתים.
היינו שם ושילמנו.
מזכיר לי את התגובות כשאני טוען שמטרת הנבחרת צריכה להיות מקום שלישי. ישר צועקים עלי שאני לוזר… שאם נציב מקום שלישי כמטרה נסיים ברביעי ושכך לעולם לא נעלה לטורניר.
אז יש לי חדשות בשבילכם, גם כשאנחנו מציבים עלייה כמטרה וחושבים שיש לנו הגרלה "קלה" אנחנו לא עולים. סתם מכניסים את כל המערכת לסחרור אחרי ההפסד הראשון.
יכול להיות שלא יקבלו אותי לאיגוד ה"מכביזם" אבל אני דבק בדעתי, מכבי צריכה להתרכז בדבר אחד בלבד השנה – בניית קבוצה שתוכל להתמודד עם ב"ש על אליפות. זה לא אומר שלא ננסה ואולי גם נעלה לבתים אבל זאת לא צריכה להיות המטרה השנה.
אם ייקח זמן לבחור מאמן תותח לשנתיים – שייקח.
אם ייקח זמן להביא רכש טוב – שייקח.
אם ננצל את הפגרה והמוקדמות לבניית סגל חדש תחת מאמן ושיטה חדשים – מצויין.
במקרה הכי גרוע דברים יתחברו מייד ונעלה.

יואב 28 במאי 2017

לא צריך להיכנס לסחרור אם לא הצלחת במטרה לגיטימית. צריך להמשיך ולהשתפר. כל מי שבמכבי וכל מי שיחתום בה, מודע לזה.

yaron 28 במאי 2017

לא צריך היה נכון ללפני כמה חודשים ואולי אולי ללפני שבוע.
עכשיו אנחנו כבר עמוק בתוך הסחרור…

Ollie Williams 28 במאי 2017

בינתיים אלברמן עוזב.
כל הבוקר עד ההודעה שלו האמנתי שהכל ספינים של סוכנים וניסיתי לא להכנס לתחזיות שחורות לעונה הבאה.
אבל זה מרגיש לי שלא לומדים מטעויות עבר.
שוב משחררים את מי שצריך, ונלחמים על מי שלא צריך.
זה טעות כמעט ברמת ראדי. לא כי אני מאמין שלאלברמן יהיה אפקט בחיפה כמו שלראדי היה בב"ש, אלא כי זה שחקן שעדיין יש לו מה לתת, דמות שצריך במועדון ושהייתי רוצה שיישאר במועדון גם אחרי הפרישה.
יותר מדי דברים באוויר ובמקום שאנחנו נהיה כבר עם 3-4 החתמות (בטח כשכבר כמעט חודשיים ברור שלא ניקח אליפות), ב"ש מסתערת על השוק ואצלנו עוד תוהים מי מהותיקים צריך לשחרר. לחכות עד לאחרי גמר הגביע בשביל דברים כאלה ולא לסגור אותם מוקדם יותר זה פשוט להיות ישראלי במובן הכי רע של המילה.

מרגיז אותי מאוד כי כמו שאורי קופר כתב, אם אחרי העונה הבאה וכן בינואר האחרון עוד היה נראה שיש תכנית ויש יד מכוונת, כרגע נראה שהכל בכאוס ואין אף אחד שדופק על שולחן כדי שיתחיל לקרות גם קצת תכל'ס.

וואלה מחזיר את פאקו כמאמן ואת חואן פאבלו כשוער שני רק כדי לפצות את הקארמה.

yaron 28 במאי 2017

לא אתפלא אם אצילי יחתום בב"ש בימים הקרובים. אפשר להאשים אותו?

Ollie Williams 28 במאי 2017

אז אתה צריך לגרום לו לבוא אליך, נקודה.
כשב"ש היו במצב אפילו יותר גרוע מאיתנו לפני האליפות הראשונה, זה לא מנע משחקנים עם שאיפות לחתום אצלם.
לנו יש הרבה יותר כסף.

בסוף אף אחד בב"ש לא יעזוב ורק יגיעו עוד שחקנים, כולל מהבכירים בארץ, מעניין מתי יתחילו הצקצוקים בתקשורת על הרס הליגה ורכישת כל כשרון רק כדי שישב על הספסל
(רק מציין שאני לא יוצא נגד ב"ש שפועלים נכון ובזכותם המלאה, אלא נגד הצביעות ביחס התקשורתי/ציבורי ונגד מכבי שלצערי כבר לא עושה את זה).

yaron 28 במאי 2017

אז אני "צריך"…
גם "חייבים" לעלות לשלב הבתים…
נקודה.

Ollie Williams 28 במאי 2017

אתה = מכבי כמועדון, חשבתי שזה מספיק ברור, אני אדאג לבאר פעם הבאה.

וכן, אתה (כלומר מועדון הכדורגל מכבי ת"א אשר למיטב הבנתי הינך נמנה על אוהדיו ועל כן אנו פונים אליך לעתים בגוף שני למרות שברור לכולנו שאין לך או לאף אחד מאיתנו חלק פעיל בהחלטות האלה) "חייב" להעפיל לבתים כי את ההגמוניה בארץ כבר חירבנת (כלומר מועדון מכבי ת"א וגו') ואפילו גביע לא לקחת, אתה מסתכן פה בלזרוק קיבינימט כל שביב של התקדמות שעשית ב 3.5 השנים הראשונות של ג'ורדי כולל למשל לבנות את עצמך כמקפצה של מאמנים ושחקנים לליגות גדולות יותר.

נקודה.

yaron 28 במאי 2017

מצטער על הבוטות, זאת לא היתה הכוונה וכמובן שאין צורך לבאר :-)

לדעתי מכבי לא במצב שהיא יכולה/צריכה לגרום לשחקנים לבוא אליה. עצוב מאוד אבל זה מה יש.
אולי אם אתה מוכן לשלם 600+ בשנה לאצילי.
לפי הדיווחים ברקת מציעה לו 500 לשנה וחוזה לארבע שנים. תוסיף לזה אופציה לליגת האלופות וסיכוי גבוה מאוד לאירופאית ואם אני אצילי אני מאוד מתלבט.
לגבי אירופה – אני מהמצדדים הגדולים ביותר בחשיבות של שלב בתים ובכל דיון על רמת העניין בפלייאוף העליון הטענה המיידית שלי היא שרק כשכולנו נבין כמה אירופה חשובה יהיה כאן עניין אמיתי. היחידה שלקחה את הנושא ברצינות השנה היתה בית"ר.

המצב כרגע הוא שבעוד שבועיים וחצי מתחילים להתאמן כשכרגע אין מאמן, מנכ"ל, מנהל מקצועי וגם הסגל רחוק מלהיות סגור.
לעבוד מתוך לחץ של "חייבים" להעפיל לבתים לא יתרום כלום למערכת. זה כמו משקולת על הרגל… היינו שם ושילמנו על כך מחיר כבד. הלוואי ודברים יתחברו ויקרו מהר מהמתוכנן אבל מה שבאמת חשוב כרגע זה זמן וסבלנות.

בשביל למנוע התנצחויות (הרי כולנו רוצים בדיוק את אותו דבר) אנסח את דעתי בצורת שאלה:
מה היית בוחר, אליפות בלי אירופה או שלב בתים בלי אליפות?

Ollie Williams 28 במאי 2017

אוקיי מקבל.
בדילמה שלך אני בוחר אליפות בלי אירופה.
אבל אני ממש לאחושב שאנחנו במקום של הדילמה הזאת.
או לפחות שיש 2-3 דברים שאפשר לעשות עוד השבוע (למשל: לסגור על ג'ורדי כמנג'ר בסגנון פרגוסון כפי שגיל מציע, לסגור את סאגות הותיקים שכן או לא נשארים, ולהחתים את אצילי סופית) שיהפכו את הדילמה הזו ל-לא רלוונטית.

בזכות הישגי השנים האחרונות אנחנו מדורגים לכל אורך הדרך לליגה האירופית. בטח שאת שני השלבים הראשונים לא צריך הרבה כדי לעבור (וראינו את זה גם שנה שעברה). זה כבר נותן לך מספיק זמן כדי לבנות קבוצה ראויה כדי להעפיל לבתים ולהתחיל את הליגה בסבבה. סתם לסבר את האוזן/עין, ב"ש באליפות הראשונה לקחו 7/15 הראשונות כולל הפסד "בית" נגדנו.
יש שני דברים עיקריים שצריך ללמוד מהשנה האחרונה:
1) גם סגל שנראה על הפנים יכול לשחק טוב כשמאמן אותו האיש הנכון.
2) כרגע ג'ורדי הוא האיש הנכון ואני בספק שיימצא מישהו עדיף לעונה הקרובה אלא אם סוזה מודיע שהוא מוכן לחזור.
3) ב"ש אמנם פתחו עלינו פער, אבל גם אחרי העונה המחורבנת הזאת אנחנו עדיין רמה מעל שאר הליגה. שזה רק אומר שאנחנו עדיין ממש לא בנקודה של לשבור את כל הכלים ולצאת ל"עונת בניה" שמקום שלישי ייחשב להישג.

yaron 28 במאי 2017

הלוואי ודברים יזוזו בקצב שאתה מתאר.
כרגע אצילי במו"מ עם ב"ש, קרויף נסע לפרשן את הגמר בספרד ולהיפגש עם גולדהר ובזמן הזה אלברמן מודיע על עזיבה.
כואב לי לראות את זה… אלברמן זה סמל. הייתי שמח לראות אותו ממשיך בצורה כזאת או אחרת אבל גם אם החליט לעזוב הייתי רוצה שזה יקרה עם מסיבת עיתונאים, תשבוחות, פרחים וכל הטארארם.
ועוד לא דיברנו על מנכ"ל, מאמן וסגל.

Ollie Williams 29 במאי 2017

יצאו לי שלושה דברים בלי לשים לב….

אם דברים יקרו בתוך שבועיים, נוכל לדעת שסוף סוף למדו מטעויות. אם לא, אז הדילמה שלך גם כבר לא רלוונטית כי אז יש יותר סיכוי לצאת קירח מכאן ומכאן.
בכל מקרה גם בסגל חסר של תחילת עונה, כמו שראינו שנה שעברה, שני הסיבובים הראשונים של מוקדמות האירופית, בתור מדורגים, לא קשים בהרבה ממשחקי ההכנה ולא אמורה להיות בעיה לצלוח אותם במשך חודש שאפשר להמשיך לעבוד על הקבוצה.

גל ד 28 במאי 2017

עוד מישהו חוץ ממני חושב שבדיעבד מרטין ביין לא קיבל את הקרדיט שהגיע לו?

גיל שלי 28 במאי 2017

לייק

יואב 28 במאי 2017

ממני הוא קיבל תמיד. "בגללו", לא מוצאים לו מחליף כי הרף שהציב הוא גבוה מידי.
הוא כמו בוס, הלך להצעה שקשה לסרב לה(סנדרלנד).

yaron 28 במאי 2017

לדעתי קיבל. העזיבה שלו זה מחיר שאני מוכן לשלם כשמביאים מישהו בקליבר הזה.
השוואה מעניינת יותר היא בוס מול ליטו. בוס קיבל את המפתחות שבוע אחרי שנחת ולמרות שגם הוא "כשל" בפלייאוף ובגביע לאף אחד לא היה ספק מי הבוס :-) אם לא ההצעה מאייקס הוא היה ממשיך לעוד עונה בלי שום שאלות.

Comments closed