יומן האליפות של מכבי (3?) – גם כשקשה

משחק נורא, תוצאה סבירה, עדיין אין מקום לפאניקה

יכולתי לבחור לשבת בבית ולהצמד לראיונות של שחקני הג'איינטס, המאמן והמנהל הספורטיבי, לכבוד פתיחת עונת הפוטבול הקרובה. למען האמת זה שעמום טוטלי של אנשים שמדברים על המובן מאליו, אבל זה היה הרבה יותר מעניין מהמשחק אתמול.

עד כמה המשחק היה משעמם? הבן שלי נרדם במחצית השניה לעשר דקות, ולא מצא שום סיבה להתעורר גם כשדפקתי בו מרפקים כשהתקרבנו לשער של היוונים. בתכל'ס, צדק לגמרי. וזה לא אביתר בן ה9, זה יואב שבדצמבר יהיה בן 15 ולא הולך לישון בחופש לפני שלוש בבוקר.

*

אז אם היה כל כך נורא, למה לכתוב פרק ביומן אליפות? הרי באר שבע כבר לקחה לאור היכולת שלנו, לא?

אז זהו, שלא.

*

נתחיל במעט הדברים הטובים שראיתי אתמול. אחד מהם, משחק ההגנה שלנו היה מאורגן מספיק כדי למנוע מהיוונים להתקרב לשער שלנו, אלא כאשר שפונגין וראיקוביץ' החליטו שמשעמם מדי, וניסו לסדר להם שער. שרן וגולסה חילצו כדורים בחצי המגרש של היוונים, טל בן חיים וטיבי ניקו יפה את הכדורים שהגיעו אליהם. אפילו דווידזאדה הצליח לסגור התקפה מהצד שלו, התקפה שאילו עמב"ה היה עדיין שם, היתה נגמרת בפנדל בעקבות דחיפת כתף מיותרת ברחבה, בעוד דווידזאדה פשוט סגר בסבלנות את הדרך לשער, ואף הצליח לחלץ את הכדור בדחיפת רגל עדינה. שפונגין ברוב הזמן כמעט ולא גרם נזקים גדולים מדי. רוב הזמן, בהגנה כמובן.

בעטנו אתמול מחוץ לרחבה בערך כמו שבעטנו בכל המשחקים ביחד בעונה שעברה. שרן נתן בעיטה יפה מ20 מטר ברגל החלשה שלו, בעיטה שהשוער אמנם לקח בקלות, אבל בעיטה עם עצמה ברגל שמאל. באטוקיו היה קרוב לכבוש שער בדקות הראשונות בבעיטה מדויקת מריבאונד, בעיטה מ25 מטרים שעברה סמוך לקורה השמאלית. הוא הוסיף עוד שלוש בעיטות פחות טובות, אבל בעט. גם גולסה הוסיף לפחות אחת אם לא שתיים, כבר התבלבלתי בספירה.

*

עוד משהו חיובי על באטוקיו. הוא אולי פחות משתלב מרובן מיקאל. כלומר, אני זוכר את מיקאל מגיע ומיד נכנס לזרימת המשחק, בעוד ההבנה בין באטוקיו לבין אצילי עדיין לא שם. אבל בניגוד מוחלט למיקאל, באטוקיו מנסה לחלץ כדורים מהיריבה, לא רק ללוות במבט, ובעיקר מחפש את השער. עם עוד כמה משחקים כדורי העומק שלו יגיעו לשחקנים ולא יחצו את קו הרוחב.

אה, ווידאר, הוא באמת חלוץ שלא צריך הרבה כדי לכבוש, זה בא לו בקלות.

*

ברור שהיו הרבה יותר דברים מדאיגים. אחרי חמש דקות ראשונות בהן היה נראה שמכבי דווקא הצליחה לגבש סגנון של משחק בנגיעה, שרן שחרר קדימה לדווידזאדה בנגיעה אחת מסירה שהובילה לפריצה מצוינת של דווידזאדה שנגמרה במסירה לאזור ה16 כאשר וידאר ושוינפלד היו בתיבת החמש. הבעיה היתה שבכך אפשר לסכם את משחק האגפים של מכבי אתמול.

ג'ורדי ניסה אתמול כמה מערכים. כששחקנו 4:4:2, אצילי היה באגף, אבל לא הורגש. ב4:3:3 אצילי נכנס הרבה לאמצע, אבל כששפונגין באגף זה פשוט לא מתפתח, גם כשבאטוקיו ניסה לשחרר אותו בכמה מסירות יפות. שוינפלד בצד שמאל לא ממש הצליח למשוך את המגנים כדי לפתוח את האגף לדווידזאדה. כנראה משחק האגפים שלנו מאוד תלוי בבריאות של דסה, ובשחקן הזר שיגיע למשבצת שפינה טל בן חיים.

בהעדר משחק אגפים, הנעת הכדור של מכבי היתה איטית להחריד, לא היתה לנו שום אפשרות לייצר מצבים מסוכנים, ומול בלמים חזקים של היוונים, פשוט לא התקרבנו לרחבה. עדיין, חצי מצב של וידאר תורגם לשער, אך חוץ מזה פשוט לא סיכנו את השער מקרוב, וגם השער של וידאר הגיע ממבצע אישי שלו שהסתיים קרוב לקו ה16.

הדבר האחרון, ראינו שאנחנו יכולים לנצח גם כשאנחנו משחקים מחורבן.

*

שנה שעברה נראינו טוב יותר מבחינת המשחק בשלב המקביל. היו לשוטא כמה יתרונות שאיפשרו את זה. ההרכב שהוא התחיל איתו את השנה היה מבוסס על ההרכב שסיים את השנה הקודמת, פרט לרכיב החשוב ביותר. עוד דבר, השיטה של שוטא היתה אחת ויחידה בלי שום מורכבויות. כך כשהגענו למצבי פיגור נכנסנו לפאניקה ועברנו לפאנטים של טיבי לעבר הרחבה, אך כל עוד שיחקנו מול יריבות מתגוננות, המשחק נראה מסודר יותר.

השנה ג'ורדי מנסה להכניס מורכבות גדולה בהרבה בשיטות המשחק של מכבי. בהעדרו של דסה, לא ראינו בכלל את המערך של שני שחקני קו בדמות המגינים שלנו לדוגמה, אבל כן ראינו שינויים תכופים בחצי הראשון בין שוינפלד כשחקן אגף, ושוינפלד כחלוץ שני, וההשפעה של כך על התפקוד של אצילי, סליחה חוסר התפקוד.

מכבי עדיין לא מתורגלת דיה, בטח לא כשבאטוקיו עדיין לא התאמן מספיק עם השחקנים האחרים, כדי לנפק משחק טוב תחת המורכבות של השיטות השונות. אך אם זה יתחבר, יהיה לנו מגוון כלים גדול בהרבה שנוכל להתאים למשחקים שונים, וגם להחליף את שיטת המשחק תוך כדי המשחק. זה מאוד מזכיר את יוקאנוביץ', ומאוד רחוק משוטא ופאקו, שוטא בצורה גרועה, ופאקו הצליח גם בשיטה אחת בליגה.

*

למרות המשחק המחורבן, 1:0 מול קבוצה יוונית מאוד מוגבלת באפשרויות שלה להתקיף, אמור להספיק לסיכוי של יותר מ50% למעבר לשלב הבא. נקווה שביוון נראה משחק טוב בהרבה, לא רק בגלל שבאטוקיו יזכה לעוד שבוע עם הקבוצה, ואולי אפילו מיכה ישחק כמה דקות, אלא גם בגלל שהיוונים לא יוכלו להערך בבונקר כפי שעשו במרבית המשחק אתמול, כך שלמשחק שלנו תהיינה הרבה יותר אפשרויות.

בסוף, אנחנו רואים עכשיו רק את שלב הבישול, התבלינים החשובים עדיין לא הגיעו, והסיר עדיין לא התחמם דיו כדי לדעת איך נראה בשלבים המכריעים של העונה. היתרון של הליגה האירופית על פני מוקדמות הצ'מפיונס הוא שאפשר להתחיל את הבישול בחום נמוך בהרבה, ולהגיע לתבשיל מוצלח יותר בשלבים המכריעים, נראה שאנחנו משתמשים ביתרון הזה, מוקדם לקבוע אם גם נצליח למצות אותו.

אליפות העולם לשחיה (4). אנדי מורז
פוטבול, על פרשת דרכים

44 Comments

רועי 28 ביולי 2017

גיל,
מאיפה אתה קונה את המשקפיים הוורודות האלה ?
אני אגיד בפעם המאה, ייני וגולסה בקישור לא מספיק טוב למקום שני בליגה. אם כל ההערכה לשירן, הוא לא מספיק טוב בשביל התפקיד הזה. ואני לא יודע על איזה חילוצי כדור אתה מדבר, כשהיוונים רצו לשחק הם עשו במרכז המגרש מה שהם רוצים, משולשים בלי שאף שחקן קישור שלנו קרוב אליהם.
אני ממש לא בטוח שאתה רוצה לשחק נגדם כשהם לא משחקים בונקר, יגיעו בקלות למצבים מסוכנים כמו שהגיעו אתמול כשניסו.
מה גם שלמכבי אין בכלל יציאה מהירה קדימה, כלום, שחקנים עומדים.
ההתקפות מתחילות מכדורים של טיבי ובן חיים לחלוצים בתקווה שישתלטו על הכדור ויעשו משהו, וידאר ושוינפלד דורכים אחד לשני על הרגליים. לפרקים זה היה משחק התקפה מביך.
לא מבין למה באטוקיו שיחק רוב הזמן אחורה יותר מגולסה, נראה שהיכולות ההתקפיות שלו טובות משל גולסה.
טיבי פשוט נורא, בלם זר דחוף.
על שפונגין אין מה להגיד.

רועי 28 ביולי 2017

כמובן שלא עזר שאצילי במשחק הכי חלש שלו בינתיים (אולי בגלל שפונגין גם).
כרגע ב״ש בשתי דרגות מעלינו, הבלם, קשר אחורי וקיצוני שמאלי שיגיעו (אם וכאשר) צריכים להיות בינגו כדי שנוכל להתמודד איתם.

גיא זהר 28 ביולי 2017

רועי, הגזמת לא מספיק טוב למקום שני. ביתר מפורקת (ימיו של מימר ספורים) ולחיפה יש את לוזון. גם עם הסגל הזה לוקחים מקום שני בקלות.

רועי 28 ביולי 2017

לא התנסחתי נכון, הכוונה שלי שקישור של ייני וגולסה הוא לא השני ברמתו בליגה.

גיא זהר 28 ביולי 2017

גם בזה אני לא בטוח. קלנטיס וקלאודמיר נראים נורא ולגבי אלברמן והבולגרי עוד נראה. אולי הקישור האחורי של קש. סילבס שועל לא קטן.

יניב פרנקו 28 ביולי 2017

פירס וצעירי נותנים שלד טוב יותר מכל האחרות ובעיני שניהם מול ייני וגולסה זה שיוויון – לפחות הגנתי – שני אלה מייצרים 30 אחוז יותר עבירות מרייכרט… וזה היה יחד עם קניוק יופי של אמצע שנה שעברה – לא מכיר את הזרים של מכבי פ״ת אבל יש לי תחושה שהקישור שלהם יהיה מצוין.

צור שפי 28 ביולי 2017

הדבר היחיד שמכבי פתח תקווה צריכה כדי להתקדם זה אוהדים.

גיא זהר 28 ביולי 2017

פירס וצעירי לא ברמה של ייני וגולסה. צעירי לא ממש קשר אחורי.

יניב פרנקו 28 ביולי 2017

אם זה רק לעמדת הקשר האחורי אני לוקח את פירס על ייני אני גיבן דיי.

גיא זהר 28 ביולי 2017

אבל ייני שיתק את רונאלדו. וברצינות, לא שייני הכי פיזי ומצד שני גם מניע כדור משהו, אבל אצל פירס זה רק פיזיות ופאולים. קשר אחורי של פעם. וגולסה בטח טוב בהרבה מצעירי

גיא זהר 28 ביולי 2017

גיל, סימן שאלה (שדרך אגב לא במקום, צריך להיות אחרי הסוגריים). עכשיו אני באמת מודאג. לאיפה נעלם שחקן הכנף הטבעי בשמאל יונתן כהן? מסכים שבניגוד לבש שנגיד בשישים אחוז יכולת מכבי כרגע אולי בשלושים. עם זאת, צריך לזכור שזרים שיגיעו (קרויף בעצמו טוען שזה לא קל) ללא הכנה לעונה זה וואחד סיכון

גיל שלי 28 ביולי 2017

שאלה טובה לגבי יונתן כהן, לא מובן לי איך ריקן או ברק יצחקי עולים לפניו

מכביסט שמאלני 28 ביולי 2017

אין צורך להיכנס לפאניקה, רק טרום עונה, עונה עוד ארוכה, ובינתיים הכל לפי התכנית.

רועי 28 ביולי 2017

אי אפשר לבטל כל ביקורת לגיטימית בהדבקת תווית של "פאניקה".
אף אחד לא בפאניקה, יש בעיות בסגל הנוכחי, חסרים שחקנים, והקבוצה לא נראית טוב, אי אפשר להתכחש לזה.

מכביסט שמאלני 28 ביולי 2017

אני לא רוצה שהקבוצה תיראה טוב באוגוסט, אני רוצה שהיא תיראה טוב בינואר.

רועי 28 ביולי 2017

אבל הבעיות הקיימות ימנעו ממנה להראות טוב גם בינואר.

אזי 28 ביולי 2017

אם היא לא תיראה טוב באוגוסט, בינואר היא כבר תוכל לראות טוב רק במסגרת הליגה

גיא זהר 28 ביולי 2017

בינואר כולם יכולים להראות טוב רק בליגה. אם תראה טוב באוגוסט-דצמבר כמו בש בשנה שעברה, סביר להניח שבינואר-מרץ לא תראה משהו. החוכמה היא לא להראות טוב בינואר אלא דווקא באפריל-מאי

Lord Anthony 28 ביולי 2017

מצד שני, עדיין יולי, הקבוצה ניצחה חמישה משחקים, ספגה שער בודד ונראית בדרך הבטוחה לפלייאוף של הליגה האירופית עוד לפני שהושלם הסגל.

רועי 28 ביולי 2017

נראית בדרך הבטוחה ? עדיין מוקדם מדי לקבוע את זה.

Lord Anthony 28 ביולי 2017

סטיסטית יש למכבי סיכוי של 65% לעבור, ומכיוון שלא נראה לי שהניצחון היה מקרי, או שהיוונים יכולים לייצר הפתעה משמעותית בשבוע הבא לדעתי מכבי בדרך הבטוחה לשלב הבא.

גיא זהר 28 ביולי 2017

ניצחון של אחת אפס נותן 65 אחוז סיכוי? וואו. זה המון. מעניין מה אומרים האחוזים לגבי שתיים אפס (ספציפית לגבי בש – משקר ביותר).

Lord Anthony 28 ביולי 2017

כמעט 90%.

גיא זהר 28 ביולי 2017

תודה. בלי קשר לכל העמות, לודוגרץ בדיוק הקבוצה שיכולה לתת גם ארבעה או חמישה שערים (ההתקפה שלה שלא השתנתה הבקיעה שני גולים לפסז וארסנל בהתאמה).

אורי 28 ביולי 2017

סטטיסטית זה יותר מ65% כי כל הפסד בהפרש שער אחד עם גולים וגם עולים

מצד שני סטטיסטית הסכוי של ברצלונה לנצח את מרמורק הוא רק 33.3%

רן 28 ביולי 2017

וואווו ההבנה בסטט של אנשים פה היא אדירה חחחחח
ועכשיו ברצינות 65% הגיע מאיפה?

אזי 28 ביולי 2017

מה שהיה הכי בולט במשחק הזה זה שלשחקנים לא היה חשק אליו.
אני לא יודע אם הם היו עייפים, או שהיתה נפילת מתח, או שהפוסט הקודם שלך הכניס בהם שאננות, אבל הם לא באו לשחק.
המון טעויות שנובעות מחוסר ריכוז ואפס מחוייבת ביציאה להתקפות מעבר.

מעבר לזה ברמה הטקטית, היתה בעיה רצינית באגפים. כמו שכתבת, שפונגין היה פשוט נורא ונראה שזה גמר את אצילי שלא ידע מה התפקיד שלו.
בצד שמאל, היו שני ניסיונות. רוב המשחק שוינפלד היה ממש חלוץ ודודזאדה קיבל את הקו לעצמו. דודזאדה היה מספר אחד על המגרש והוא שחקן קו מצויין, אבל הוא לא עלה מספיק להתקפות, לא יודע אם בגלל שהוא חיפה על טיבי שמתחילת העונה מתפקד משום מה כפליימייקר או שהוא ניסה לישר קו עם שפונגין שמתפקד כעציץ.
לקראת סוף המשחק שוינפלד זז לאגף ושיחק ביחד עם דודזאדה.
בכל מקרה, כל פעם שדודזאדה היה חלק מההתקפה, הכדור הגיע לרחבה.

אני אוהב את המערך שבו המגינים הם שחקני קו וייני יורד להיות בלם שלישי. יש לנו בדיוק את השחקנים שמתאימים לזה (כמובן עם דסה בימין) גם אם זה עדיין לא חלק מספיק.

לקיארטנסון יש יכולות ליצר גול גם בלי מצב, אבל בשנה שעברה לדעתי ראינו רק שער אחד כזה (בדרבי), מעניין אם זו יכולת אמיתית שיש לו או שמדי פעם בורח לו פוקס (כמו פצצה של ייני מ 30 מטר).

בוטקיו הוא אותו שחקן שאנחנו רואים במכבי כבר 5 שנים (הספרדי הטכני במרכז המגרש), אני חושב שההצלחה שלו תלויה הרבה יותר במאמן ושאר השחקנים מאשר בכמה הוא באמת טוב.

ניר 28 ביולי 2017

בעיניי הבעיה היא שנראה שהרכש נעשה בלי מחשבה לפחות חלק מהזמן. אם רוצים לשחק 4-4-2 כפי שמתאים לרוב הסגל, קשה לראות איפה משחק אצילי, וגם הקישור המרכזי פחות מתאים. אם משחקים 4-3-3 או 4-5-1 שוינפלד הולך לאיבוד.

יוגב 28 ביולי 2017

יש למישהו מושג אמיתי איך ניסינו לשחק אתמול? מפות חום? ניתוח כלשהו?
להבנתי ג'ורדי מנסה לשחק סוג של 3-5-2 עם שרן כבלם שלישי, לפחות ככה זה נראה בחלק מהמקרים שיצאנו להתקפה (אם אפשר לקרוא לזה ככה).
הקבוצה חצי חדשה ומנסה לשחק בצורה שהיא לא מכירה. כל זה כשהשחקן החכם ביותר פצוע (מיכה). היריבות שלנו עד כה נחותות ובאות לשחק בונקר – זה בטח לא עוזר.

לדעתי עוד נשתפר ונראה טוב, מקווה שנצליח להיגרר מספיק רחוק באירופה עם מה שיש.

מילה על מה שמסביב – בש ניצחה 2-0 והתקשורת בעננים, למרות שמדובר במשחק בינוני שבאותה מידה היא יכלה להפסיד בו 2-1 כמו שהיא נראתה, היה לה שם המון מזל ו-וואקמה, אבל הסיקור הוא של הצגת כדורגל קבוצתית.
בשידור אתמול שחטו את מכבי בדקה ה12 בערך על איך שהיא נראית… אין שום ניסיון אפילו לסיקור הוגן. מעיק.

אזי 28 ביולי 2017

רוב הזמן אתמול מכבי נעה בין 3-5-2 ל 4-4-2 כשבשני המקרים דודזאדה עולה לתקוף באופן אגרסיבי ושרן ייני אמור לחפות עליו.

כמובן שהמערך ההתחלתי או בזמן התקפות מסודרות של היריבה הוא 4-3-3 הרגיל שמשחקים כבר כמה שנים.

ילדיסקו 28 ביולי 2017

ממספר שמונה בצהוב אתה מצפה לסיקור הוגן של מכבי ? תכלס כן אבל המציאות היא שלא.

מגיע לנושא הזה פוסט משלו

פרילי 29 ביולי 2017

הסיקור לגמרי לטובת ב"ש, השתיים אחד שלהם במשחק שעבר סוקר כתוצאה הרבה יותר טובה מהאחד אפס הזה.

yaron 28 ביולי 2017

מכבי החליטה שבניגוד לשנים הקודמות, השנה שהיא לא מביאה רכש בלחץ.
קרויף אמר במפורש ששחקנים שהוא רוצה (ושלחלקם גם הוגשו הצעות) לא יהיו זמינים לפני סוף הסיבוב השלישי ואולי גם רק לאחר הפלייאוף.
מה זה אומר? שבקבוצה לוקחים בחשבון שיכול להיות שלא תהיה אירופה השנה.
מי שחושב שאירופה זה "חובה" אמור להתנגד לגישה הזאת גם אם בדיעבד ההימור יצליח ונגיע לאירופה.
אני חי בשלום עם הגישה הזאת.

אלכס 28 ביולי 2017

+1

מאיר (חדש בשכונה) 28 ביולי 2017

בעיני, המשחק אתמול היה הגרוע ביותר מתחילת העונה ולא מצאתי בו דבר חיובי. נראה שלא יכולים לשחק גרוע יותר משום שהבעייה התחילה בכושר אישי ירוד של כולם למעט אולי רייקוביץ שלא נבחן. איבודי הכדור שנבעו מרשלנות כששחקן מקבל כדור ולא רואה מסביבו ומייד נחטף לו הכדור או כשמנסים צירופים ועדיין לא מתואמים, או יציאה מכל תיקול בלי הכדור, היו במספרים מבהילים. את זה לא ראינו מול האיסלנדים גם כי הם פחות לחצו על מקבלי הכדור. ברור שזה נובע בין היתר מכך שהקישור וההתקפה למעט קיארטנסון הינו חדש-ייני, ששנה שעברה היה מגן, גולסה שבשנה שעברה היה ברוב הזמן פצוע, אצילי, בטוקיו, ושוינפלד שבקושי ראה דשא בשנה שעברה. השחקנים שבשנה שעברה תיקשרו ביניהם הכי הרבה היו מיכה ודסה ושניהם חסרים. למעשה, חלק קדמי חדש. החוסר של מיכה, בצד ההתקפי, לדעתי הוא קריטי כי הוא המוח ויש לא מעט בינינו שנוטים לזלזל בחשיבותו. בצד ההגנתי או הקישור ההגנתי מה שראיתי ברבע השעה האחרונה מדאיג מאוד, בחורינו תמיד היו באיחור של עשירית השניה לכל כדור, לא כיסו תנועה של היוונים לשטחים מתים ולא היתה מנהיגות הגנתית. משוועים לקשר אחורי מנהיג, עם כל הכבוד לייני, ויש כזה, אהבתי אותו יותר כמגן שמאלי, אולי השימוש הנכון בו יהיה במערך של 3 בלמים כשהוא אחד מהם שיאפשר למגינים המהירים בפוטנציה לתקוף חופשי בכנפיים.
ולגבי התקשורת, כתב יוגב על השונות בהתייחסות לבאר שבע ולמכבי. זו דרכה של התקשורת, להקצין כל דבר, אם משהו טוב, לעשות ממנו נפלא ואם משהו בינוני לעשות ממנו נורא. וכן, לשמוע את נימני אתמול היה נורא לפחות כמו לראות את המשחק.
גרוע יותר לא יכול להיות.

עדי אבני 28 ביולי 2017

הדבר החיובי היחידי שאתם יכולים לקחת מהמשחק הזה זה דוידזאדה. מודה שלא תפסתי ממנו בעבר, אבל היה נראה יותר מהכל שחקן חכם, שיודע לבצע גם הגנה וגם התקפה ברמה משביעת רצון לליגה שלנו. בטח שיפור גדול לעומת עמב"ה, ואפילו לעומת ייני שידע לעשות את העבודה הגנתית בגלל חוכמת המשחק שלו, אבל לא היה מהיר מספיק וטכני מספיק (ושמאלי מספיק) בשביל באמת להיות פתרון קבע שם.

יואב 28 ביולי 2017

הוא מושאל ולכן המוטיבציה מובנת. ואלו ימים מוקדמים מאד. מה שכן, הוא תומך בהתקפה בהתכוונות ובטבעיות. לא כי צריך. והעובדה שדסה יתמוך בצד השני, תרווח מאד את משחק ההתקפה של מכבי.

yaron 29 ביולי 2017

ואז גם נראה כמה ייני חשוב, הוא סוגר חורים אולטימטיבי.

Funfun 29 ביולי 2017

פיהוק אחד ארוך ומייגע
לא נכנסתי לפאניקה כי בכל זאת אנחנו נמצאים בימים המהבילים של יולי וחסרים לנו שחקני מפתח ( על הנייר ועל הספסל)
מה שכן, מתחבר למה שאמרו חלק מהמגיבים – הפעם נהיה חייבים לפגוע בזרים בינגו!
במיוחד בקישור האנמי הזה ובעיקר באגפים. לא יודע מה אנשים רוצים מאהרון אבל הוא בהחלט שחקן התקפה לטעמי – עובד קשה, מגיע לכל כדור שנורה לעברו ועוזר בסגירות ובלחץ. כאשר ההבנה שלו עם שותפיו ( בעיקר עם וידאר) תשתפר אנחנו נראה התקפה אימתנית
נשאר רק לקוות שהזרים לא יגיעו רק בסוף אוגוסט ושהשף המצטיין יחזור לבשל במהרה כי חסרה לנו אינטליגנציה ומהירות משחק
הגמלים נראים מצוין וזה מובן. שום דבר מעבר לזה ( אולי למעט העובדה המדהימה שהשחקן הכי טוב בליגה אחרי שהמוזהב עזב עדיין משחק בליגה המצוינת שלנו – פתרונות לסוכן המהולל אברהם נימני)

שגיא 29 ביולי 2017

אמנם אפשר להרגיש שרמת האופטימיות ירדה בהשוואה לפוסט הקודם, אבל היא עדין שם בלי שום ביסוס. מכבי קבוצה חלשה, נקודה. בלי שום יצירתיות, בלי שום מהירות, בלי שום התלהבות.
אני לא קונה את כל הדיבורים על הקניית שיטת משחק וכו'. בייחוד לא אחרי משחק כזה. ב-10 דק' האחרונות, פניוניוס שלטו במשחק ללא עוררין. אם נראה ככה בגומלין, זה הפסד בטוח. להזכירך, שני שחקני הרכב שלהם לא שיחקו כשאחד מהם הוא הכוכב מספר אחד של הקבוצה.
ג'ורדי מתמהמה כרגיל עם ההחתמות ומוכר לנו סיפורים על זה ששחקנים טובים מתפנים רק בסוף החלון. בסוף יביא שחקן ב3 מיליון יורו שעד שייכנס לעניינים כבר נהיה בפער של 15 נק' מב"ש.

tazza 29 ביולי 2017

הפסד בטוח לא שווה הדחה בטוחה, מכבי צריכה לא להפסיד ב-2 שערים כדי השאר בתמונה אחרי 90 דקות.

שגיא 29 ביולי 2017

הכוונה שלי היתה הפסד שיוביל להדחה.

Ollie Williams 30 ביולי 2017

אפשר לא להיות מרוצה מהמצב וגם לא להכנס לפאניקה טוטאלית.
אני די מסכים עם גיל בינתיים.
אולי כי מסיבות כאלו ואחרות ראיתי רק 25 דקות מהמחצית השניה שבהן מכבי דווקא נראתה לא רע, אז נחסכה לי הזוועה.

הקבוצה לא נראיתמשהו אבל עוד לא פאניקה.
אני מאמין בניגוד לשנים קודמות ש:
א. יש אנשים שיודעים מה חסר ועובדים מאחורי הקלעים.
ב. יש מאמן על הקווים שמגיב למתרחש (למרות חילופים בינוניים מינוס במשחק האחרון).

בית"ר חטפו 4 מקבוצה בולגרית שלא רחוקה ברמתה מפאניוניוס. חיפה כרגע מככבים בעיקר בכותרות על כלום. אז לא מבין את הזעקות שיש לנו קבוצה למקום שלישי בלחץ. גם במצב הבינוני הנוכחי אנחנו עדיין מקום שני.

חלק מהבעיות הן הסגל, חלק הן ענין של זמן (הטמעת שיטה, תיאום, הסרת חלודה). מאמין שנעבור את היוונים ונהיה חכמים יותר בהמשך.

Comments closed